Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Karácsony eltelt, most csak nekem kellet 1. ünnep refóggelén ügyeletre mennem, lévén egy kaktusz költözött a torkomba, szó szerint nem tudtam nyelin semmit! NO, gondoltam legfeljebb kivágnak, de nem , szörnyűlködött a doki, kaptam egy rakás antibiot, vmi marha erős lehetett, mert tényleg jobban lettem estére. Remélem MIlán nem kapott el semmit tőlem.

Dobok 1 fotót:
Dobnék, de 3. szor írta ki, hogy hiba történt!


Kép

Kissé látszik, hogya fa alját nem nagyon díszítette a Jézuska! Ejnye!


HOlnap vki megy buliba? Ha igen, jó mulatást! MI itthon leszünk....
Sziasztok!

bockbrigi
 
 


Sziasztok!

Én is elég erős gyógyszert szedek de semmit nem javulok!Fáj a torkom,fülem,arcom uyganúgy.Ja és már a hangszalagjaim is.Beszélek és nagyon fáj.
Majd veszek fülgyertyát és megpróbálom azzal eddig mindig jó volt.

Jók a képek!

Csucsu!
Anna nagyon hasonlít Rád!Nem akar biciklizni kinn?Mi nyárra tervezzük a bicikli vásárlást.Már előre félek mekkorákat fog esni vele!

Mi nem megyünk sehová sőt magányos leszek mert Apa megy éjszakára dolgozni! :( Majd Mirtillel bulizunk úgyis olyan jól vagyok! :twisted:

Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet kívánok!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!
mi az a fülgyertya?(bizti hülyeséget kérdezek,de még nem hallottam róla :oops: )
jobbulást!lehet,h arc+homloküreg gyulladásod van?szegény.
Mi is otthon leszünk,lemegyünk este tüzijátékozni,Léninek bizti fog tetszeni,mert már tavaly is élvezte.

bicikli:
nekünk háromkerekü van,még azzal sem tanult meg lányom egyedül menni.Kormányozni tud,de a pedált nem tudja rendesen tekerni...úgyhogy egy kétkerekü még nagyon messze van.Meg ha nem ér le a lábuk,elég veszélyes is lehet sztm...Most a bobby car nevü járgány a menö nálunk.

Jó ünneplést mindenkinek!

Kép
Kép
ritago
 
 

 
 

Kukk!

Brigi :)
Milán is milyen nagyot nött!

Ildiko :)
O, te szegény! Nincs otthon, vagy a közelben kövirózsa? Én azt szoktam fülfájáskor a fülembe csöppenteni.
Mézes citrom, meleg paplan, hagymaleves, kúráld magad!!!

Mi eljöttünk a szüleimhez, meglepinek, de ök meg már megbeszélték, hogy felmennek Pestre rokonokhoz :? Kicsit pipa voltam, mert bár megértem, a keresztanyám 1 évben 1-2szer jön haza Angliából, de hozzájuk felmehettek volna holnap is. MIndegy. Mostmeg tisztára parázok, mert esik a hó, remélem, hazafelé nem sietnek majd nagyon :?
Viszont, sütöttem pizzát! Életemben elöször!!! És nagyon fini lett!

Bicikli: Nándi nem nagyon biciklizik, motorozni is csak a böliben kezdett, mikor látta a többieket. Addig ott állt az udvaron mindkettö motor (vagyis azegyik nyuszibusz, a másik motor), na mostsem viszi tulzásba, mert mióta hideg van, azóta rá nem ül (igazi motoros: csak jóidöben pattan járgányra :mrgreen:

Viszont úgy tűnik, jó hirrel végzödik az évünk :D :D :D :D :D :D :D :D :D :wink: :wink:
Senki ne gratuláljon még és igazából titok is, de annyira örülök, hogy nem tudtam magamban tartani (remélem, a család nem olvassa a fórumot)
Persze be is vagyok rosálva, hogy mi van, ha baj lesz, de igyekszek nagyon optimista lenni!
Nah, mindenkinek nagyon boldog új évet kivánunk!

Pusz minyu, Nándi, Csabi

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Tegnap akartam épp megkérdezni, hogy mi van a próbálkozásokkal,.... de nem mertem, nehogy belepancsoljak valamibe... :oops: De ez nagyon jó HÍR!!! Majd a 12. héten mondom csak .... azt, amit már most is szeretenék, de nem merek!!! Nagyon szurkolok nektek!! :D +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
szilbee
 
 


Mindenkinek Boldog(abb) új esztendőt kívánok!! Betegeknek mielőbbi jobbulást!

Csucsu
úgy látom, Titeket nem kímél a karácsony...Anna jobban van már?

Enyim picilány akkor lett beteg, mikor felmentem Pestre és azóta sem jött helyre rendesen. Egy-két napig minden oké, majd ismét bedugul az orra. Hiába adunk neki orrsprayt, nem tudjuk rendesen kitisztítani. Éjjelente rossz hallgatni, hogy szinte hörög...

Karácsonyfának nagyon örült, apával ketten díszítették míg én konyhatündért játszottam. (Mellesleg szabit én sem kaptam, így apával kettesben randalíroztak itthon.)

Ma gyönyörűen havazott egész délelőtt, így elmentünk egy nagyot szánkózni, holnapra meg beütemeztünk egy balatoni korizást... Szurkoljatok, hogy jó időnk legyen!

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!

MinyUUUU! Jaj, de jó!!!!...........................
Milán 1 méter. JÓ nagy gyerök lett!

Jelzem, nálunk zuhog a hó. MIntha abba sem akarná hagyni!!!

MIlán még ma is motorozott a hóban! Sőt! Mindig motorozik! De a bicajt aztán nem hajtaná!!!

Édesek a gyerkőcök a fa alatt!
JÓ bulizást!

bockbrigi
 
 


Brigi :)
:shock: :shock: :shock: Azannya! Nándi csak 86 cm... Múlt héten jót mosolyogtunk, ahogy a nála 1 évvel fiatalabb másodunakatesó Luca 5 centivel simán magasabb... 8)

Smici-Robi :)
Hű, azért az óriási malackáért nagyon irigy-irigy :P

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MInyu,
jujj nem gratulálok,de drukkolok nagyon(azt szabad,nem? :lol: )
gondoltam többször is rád,h mikor jelented be a jó hírt!!

Kép
Kép
ritago
 
 


Brigi!
Levente is megvan már annyi.... de lemérem majd délután, mert szerintem megint nyurgult. :lol: Olyan jó volt mikor még babás formái voltak,,, :roll: de most már olyan nagyfiús... no nem baj! Itt van nekem Dávid. :lol:

Teszek is róla képet....

lámpa bambulás
apai ölelés
Dévid profil
pancsi
szilbee
 
 


Sziasztok!
Buék!!! :lol:

Rita!
Ha olvasol, megnéznéd nekem a járatszámok alapján, hogy Fr.-ban melyik terminálra érkezik, ill. indul a repülő?
Calgary:17.45-kor indul LH 9639
Fr.: érkezik: 11.45
Fr. ból indul:12.45-kor LH 3444 Q
Érkezik Bp.:13.45
Nagyon köszi!

Kép
kajla
 
 


Gyerekek nagyon édesek!
Karifák szépek!

Nálunk most minden redben van, holnap megyünk is bölcsibe! De ma még kiszánkózzuk magunkat, mert nagyon nagy hó esett!!!

Karácsony jól telt, szilveszterkor 11-ig fennmaradt Regina! Barátnőméknél voltunk, ott a kisfiúval egyidősek, jól megértik egymást!

Teszek fel én is képet:
Kép

Kép
kajla
 
 


Kajla!
Bocs,lehet,h hülye vagyok,de nem találom a járatokat.Hányadikán?Azt nem írtad.és amikor beadom a járatszámot,azt adja ki,hogy hibás a szám :(

Kép
Kép
ritago
 
 


KAJLA!!!!! :lol:
Megtaláltam!!!Mindkét gép a Terminal 1 röl indul!!!!!

Kép
Kép
ritago
 
 


Rita :)
Drukkolni az SZABAD söt, szinte kötelezö :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! :lol:
Akkor csendben drukkolok!!!!! Lehet ám, hogy Milán csak 99 cm...

Hózik elállt, de mondja holnapra is okos időjós. Hogy én mivel megyek dolgozni csütörtökön? Lovasszánnal? Na, nem is lenne rossz!

bockbrigi
 
 


Rita!
Nagyon tündér vagy! Bocsi, hogy csak félinfóval láttalak el! Anyu nagyon örült a hírnek, így azért nyugodtabb, mert akkor el fogja érni a gépét Frankfurtban!

Minyu!
DRukk-drukk, szépen csendben!

Robi!
Anna nagyon cuki a képeken! Látom, szereted a hűtőmágneseket! :wink:

Méretek: Regina legalább 97cm, de lehet, hogy kicsit több! MInden gatyója bokavillantós megint! Én már 104-es cuccokat veszek neki!

Kép
kajla
 
 


Sziasztok lányok,!
Kicsit elvesztem , remélem azért emlékeztek ránk. Hamarosan írok bővebben.
Addig is B.Ú.É.K mindenkinek!!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

BÚÉK mindenkinek!

Minyu!
Drukkolok én is és csendben gratulálok!

Nálunk is van végre hó! :D Elmentünk tegnap szánkózni nagyon tetszett neki!Ma is megyünk!

Mirtill 94centi 98-as ruhákat hord és 25-ös a lába.Igaz Ő itt a legfiatalabb és Csucsu Annája.Nem értem miért buzerál mindenki a magasságával amikor más gyerek is van akkora.Itt az utcán szinte szörnyülködnek amikor megtudják,hogy 2éves.Mindenki többnek nézi van aki 4 :!: évesnek gondolta.De azért akkora nincs!
A múltkor jött mellettünk egy ovis csoport és Mirtill elég sok gyerektől magasabb volt az biztos.Akikkel együtt szültem azok között is Ő a legmagasabbb de nem annyival,hogy mindig meg kellene szólni.
Ja és a gyerekorvos szerint is túl nagy ezért is kellett az endokrinológiára vinni.Tényleg jövő hónapban oda is mennünk kell! :twisted:

Ritago!
A fülgyertya egy kb.30centi hosszú dolog aminek géz van a végén.Be kell tenni a fülbe meggyújtani és elégetni.A füst befelé száll és képez egy vákuumot és feloldja az ott lévő cuccot.
Amikor elégett fel kell vágni azt a gézt és látni lehet mi mindent "kiszívott".Van belőle natúr,kamillás,levendulás stb.Jó náthára,arc-fül,homloküreg gyull.ra,álmatlanságra,fejfájásra és sok minden másra.Nekem jó mert miután kigyertyázzuk a fülem annyi mindent kifújok az orromon(bocsi)
Már jobban vagyok de az orrom még folyik!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!
fülgyertya jól hangzik,nem is tudom,h itt lehet e kapni ilyesmit :?
Az tényleg idegesítö lehet,ha állandóan Mirtill magasságán szörnyülködnek.Nekem az a szerencsém,h az észak németek amúgy magasabbak,mint a magyarok,így nem tünik fel Léni annyira,söt!Apja is 192 cm.Léni lába is elég nagy,26-os.Ez van.
Bili ügyben van valami újdonság nálatok? :wink:

Kajla!
na akkor meg vagyok nyugodva :)

Havazás,szánkózás :cry:
ne is mondjátok!legalább egy picit jönne erre felénk is.A latyakos variáció viszont nem hiányzik.

Kép
Kép
ritago
 
 


Ritago!

Itt a gyógyszertárban,drogériákban lehet kapni gyertyát!

Szobatisztaság:
Sehol nem tartunk! :( Nem hajlandó rá sem ülni a bilire,wcre de ha igen akkor hamar feláll róla.Még sosem produkált bele semmit.
Ha kell kakálni szól,hogy kakálok és ha kész akkor is szól.A legújabb az,hogy pár hete minden kakát megnéz,hogy milyen.Volt aki azt mondta,hogy ez jó jel!Hát nem tudom.
A kis barátnője szokott nálunk bilizni és az sem ösztökéli.Megnézi hogyan pisil és ennyi.
Ti hogy álltok?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!
MIlánom napra pontosan 2 és fél évesen ment egyedül, önként pisilni, kakilni. Előtte csak akkor produkált, ha mi ültettük rá. Légy türelmes, meg fog rá érni Mirtill is. Még éjjel teszek ugyan pelust, de az néha száraz marad már. De most már tényleg nagyon örülök, hogy ilyen ügyesen szabályozza!!!

Fülgyertya: én még sosem hallottam róla. DE biztosan hasznos dolog.

bockbrigi
 
 


szobatisztaság: Nándival is dekkolunk. Szól, ha már bekakált ("Menjünk wc-re"), minden este fürdés elött wc-zünk, néha máskor is. Pisil bele, de magátülnem szól. Teszek néha halovány kisérleteket (du kisgatyában hagyom, hátha szól), de mindig kudarcba fullad a dolog :oops: Úgyhogy nem eröltetem, egyszer majdcsak érzi, rájön, hogy jobb pelus nélkül...

magasság: ma mértük Nándit, 87 cm. :roll: 92-es rucikat hord, de van 1-2 86-os is 8) Hát, ö ilyen...

na, menek.
pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
Boldog új évet kívánok mindenkinek!!!
Én is itt vagyok ám,de nem szólok,csak olvasgatlak benneteket!
Gréti magassága:93cm és kb.12-13kg
Kép Gréti Kép Kép Kép mi Kép Főz és mos

Most már megpróbálok sűrűbben jönni,hogy ne felejtsetek el!!!
Vendég
 


A dokinál volt szerencsénk újabb adag vírust összeszedni. A jó, hogy már 1-jén 38as lázzal indított Nati, de szerencsére csak egyszeri alkalom volt. Ellenben Szabi az elmúlt 2 órában minimumk 20x felköhögött, minek minden egyes alkalommal ébredés és altatás volt a vége. Remélem, azért éjjel fogok egy kicsit aludni is, mivel holnap megy Robi dolgozni :( és nem lesz, kire lepasszolni kialvatlan fejecském ápolása céljából. Két hét szabin volt, nehéz lesz visszaszokni, igencsak jóvilág volt itthon. :lol: Igaz, a betegségsorozat miatt decemberben szinte az utcát sem láttuk. :?

Bicaj:
Tavaly karácsonyra kapott Nati egy 2+2 kerekűt, imádta. :D Csak épp hajtani nem tudta, így mindig kellett egy balek, aki tologatta a lakásban. A háromkerekűjét viszont jól tekerte a nyáron. A motor az ment kb 10 hós kortól, de akkor még csak tologatta. Az négykerekű és még most is felül rá, hogy a lakásban randalírozzon. Mindent szeret, aminek kereke van.

Minyu,
:D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D

Roberta,
Milyen jó az az apró kis malacka. :D

Ildikó,
Nati is kb 94 cm és már nem számít nagynak. :wink: Őt is nézték már 4 évesnek, a múltkor helyettesítő doki volt, aki mondta, hogy ne vigyük egy darabig oviba. Ahhoz legkésőbb vmikor ősz elején kellett volna lennie a szülinapjának. Mindemellett mondta saját dokinénink, hogy nem fejlődik elég ütemesen. :twisted:
A fülgyertya az jól hangzik, csak nem értem az elvét. :lol: Ha a füst befelé száll, akkor nem képezhet vákumot. A problémás dolog meg nem is jöhet át a dobhártyán, ha ott van a probléma, mert akkor azt be kéne szakítania, mivel a benne lévő trutyi miatt fáj és van negatív nyomás benne. De a lényeg, hogy használjon. :lol:

Ritago,
Nati sem él kis lábakon, azon drukkolok, hogy ne nője ki a 25-ös cipőjét a jó idő előtt. Nincs kedvem még egy magasszárút venni, azért a pár hétért. :oops:

Ruha:
Nadrág 98, felső 104. Pedig nincs is rövidke lába. :roll:

Kép KépKép
lorca
 
 


Ildikó!
MI sem tartunk sehol bili ügyben.Akkor meg vagyok nyugodva,h nem Léni az uccsó aki elhagyja a pelust. :lol:
Az igazság az,h én nem is nagyon próbálkozom már,pár hónapja vettük neki egy fisher price zenélö bilit,de csak játéknak tekintette,igaz néha belepisil fürcsi elött,de még messze vagyunk a rendszerességtöl! :shock: Párszor már bele is kakilt,de csak azért ,mert nyomta az elsö adag a pelusban és mondta utána,h bilire akar kakilni.Bele is varázsolt egy kis adagot.Most megint semmi.
Végülis azért jutott eszembe ez a téma,mert eddig ugye baby love belebújos pelust használtunk,nagyon meg voltam elégedve.Erre kitalálták a nagyokosok,hogy változtatnak a formán.Hát egy éjszakát nem bír ki :twisted: átázik simán,mint a szar pampers.Most váltanom kell valami másra és akkor eszembe jutott,h a francba,jobb lenne már,ha nem is kellene semmilyen pelus. :cry:

Lorca!
Gyerekeknek jobbulást!!Egy pár napig nálunk is nyugtalanok voltak az éjszakák.Leonienak-mint utóbb kiderült- herpesz volt a szájában :roll: :evil: nyelvén két hólyag,fogínye begyulladva.3 napig lázas volt,de csak éjjel.Alig evett,ivott.állítolag az utcán szedte össze valahol.Viszont olvastam,hogy csak közvetlen börkontaktus utján terjed. :? ..és bármikor kiújulhat.Sajnáltam szegényt nagyon.

Mestermoni!
szép hosszú haja van lánykádnak :wink:

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Lorca!
3. A fülgyertya kezelés hatásmechanizmusa

A fülgyertya lassan, kb. 10-15 perc alatt ég el, ezalatt hőhatás keletkezik, mely átterjed a fülre, valamint a fül belsejére is. Mivel a gyertya cső alakú, az égő láng alatt légritka tér keletkezik, amely vákuumhatást eredményez. A szívóhatás következtében a kezelt zónák területén vérbőség keletkezik, nő a véráramlás sebessége. Ezáltal elszállítódnak a salakanyagok, megindul a váladékfolyás. A kéményhatás révén ezek egy része kijut a fülből és a gyertya belsejében lerakódik. Az ingerek a fülön található reflexzónákra is hatnak, stimulálva többek között a garat nyirokrendszerét. E fülakupunktúrás pontokat nehéz kezelni, mert a külső hallójárat mélyén, a dobhártya közelében helyezkednek el. A fülgyertya azonban ezeket a rejtett területeket is eléri. Az inger a dobhártya közvetítésével eljut a középfül csontjain /kalapács, üllő, kengyel/keresztül a belső fül területére is, s itt hat az egyensúlyi szervekre /Corti-szerv/. A vákuum- és hőhatás elősegíti a külső és középfül közötti nyomáskiegyenlítődést, és az Eustach-kürtön keresztül hat a garat képleteire is.
Ezt találtam! :D

Mi is Pamperset használtunk de ez az újítás nem jött be így most Babylove-t használjuk.Eddig bevált.
Ritago!
Akkor Ti előrébb vagytok mert Mirtill még sosem kakált,pisilt bele.
A másik,hogy nem is akar bugyit felvenni.Mostanában este 7körül szokott kakálni és már nem adok rá pelust és fürdésig adnék rá bugyit de nem hajlandó felvenni.Ordít és nem engedi,hogy ráadjam.Pedig már mindenfélét vettem neki.
Én sem erőltetem,nem is tudnám.Majd szól ha eljött az ideje.Biztosan nem pelusben fog férjhez menni! :D

Mirtill sem biztos,hogy kihúzza a 25-ös cipőjében a telet.Tavaly is február végén kellett venni mégegy bélelt csukát.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Dobok két karácsonyi képet Dorcsiról :)

Ez itthon készült

Kép

Ez meg anyukáméknál

Kép

Mi elég jól állunk a bilizéssel. Napközben ha itthon vagyunk nincs rajta pelus, a bilibe magától pisil/kakil, ha kész, szól. Viszont alvásnál meg ha megyünk valahova akkor még adok rá pelust.
Dorcsi 11kg, 92cm, 98-as ruhát hord, 22-es a bakancsa és 22-23-as a hótaposója. :shock: :?

Kép
tikó
 
 


Úgy látom ebben a topicban a magas gyerekek vannak többségben. Anna "csak" 91cm, viszont 14kg és 23-24-es lábakon él. Ennek ellenére őt is nézzték már idősebbnek a koránál.

Betegeknek mielőbbi jobbulást! Nálunk melóhelyen már szinte mindenki beteg, ma már én is elkezdtem a tüsszögést, remélem a hétvégén kipihenem (és Anna nem kapja el!!!).

Voltunk korizni a Balcsin, erre este néztük a TV-ben, hogy keményen büntetnek érte. Ez azért is érdekes, mert rengetegen voltunk, sőt még árus is volt (jó kis forralt borral, citromos teával :wink: ) Anna nagyon élvezte, a cirka 30 éves négyélű korinkat csatoltuk fel rá. Annyi volt csak a gond, hogy nagyon szakadt a hó, így igen vastag réteg volt a jégen. Megpróbálok kicsinyíteni képet...

Bölcsisekhez lenne kérdésem: hogy álltok a csúnya szavakkal, verekedéssel?! Anna az utóbbi időben durva lett egy kicsit, néha-néha káromkodik, de leginkább az zavar, hogy folyton ellenkezik. Lehet, hogy nincs köze a bölihez, csak a szokásos érési folyamat, de időnként nagyon tehetetlennek érzem magam.
A másik gondom a székrekedés. Minden nap harcolnunk kell vele, hogy kakáljon, ami persze nem mindig vezet eredményre és már előfordult, hogy annyira keményet kakált, hogy véres volt picit. Arra nagyon figyelünk, hogy rostdúsan kajáljon, sokat igyon, rengeteget mozog. Mit csináljunk még??

Na nem panaszkodom tovább...

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Persze a képeket elfelejtettem...

Kép

hanyatt esés után nehéz felállni
Kép

apával könnyebb
Kép

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Smici! Milán egyáltalán nem káromkodik, a "butaság" szót használja, ha vmi nem oké neki. Verekedésről nem szóltakmég a gondozók, de újabban annyit mond: ütögetem anyát, apát, papát, Finduszt (macska), meg mindenkit. Ez azt jelenti, hogy megkocogtatja a karodat. Persze mondjuk, nem szabad ütögetni, de nem tudom érti- egyáltalán mit csinál.

Olyan jó lehet korizni!!!!! Szerintem én sosem tudnék megtanulni. Pedig úúúúgy szeretnék!!!

bockbrigi
 
 


Minden elszállt,amit írtam az elöbb :twisted:
most rövidebb leszek

Roberta!
Léni is ellenkezik mostanság,mindenre azt mondja elöször,h "NEM".Pedig ö nem jár bölibe :shock:
Egy csúnya szót mondott régebben,de már leszokott róla,nem figyeltünk rá.
Székrekedés:nem nagyon tudok jó tanácsot adni,nálunk akkor van szorulás,ha keveset iszik.Olyankor adok neki bébi üveges gyümit és nagyon hamar használ.Szerencsére kapásból megeszik egy üveggel. :)

Kép
Kép
ritago
 
 


Bilizés: azon már túl vagyunk, Wc-be pisil, mint a bölcsiben!
Éjszakára még én is adok pelust rá!

Csúnya szavak: Nálunk a "buta" most került be a szótárba, de ritkán használja, viszont azt mondja, hogy "rossz" pl. apa rossz, mert nem tette el a virágföldet és kiszóródott...De más még nincs, szerencsére!

Regi lába is 25-ös, lehet hogy mi is kinőjük tél végére a csizmát... :?

Én a Corában ma vettem neki 104-es rucikat, kicsit hossú, de nem veszek kisebbet, mert olyan gyorsan nő!!!

Kép
kajla
 
 


csúnya szavak: Hááááát.... Vannak sajna. És abszolút az én hibám, nem a bölcsié, mert nálam kiszalad az Isten fáját és a basszus is :oops: :evil: 8)

Nándoromnak 23-as a lába, a hótaposója 24-es, igy valszeg ezt a szezont még kibirja. Összel néztem, hogy a shollnak olyan gyerekcipöi vannak, amik "2 méretesek" egy talpbetétet tesznek bele, hogy kisebb legyen, ha azt kiveszed, akkor 1 számmal nagyobb lesz. Tavasszal valszeg beruházunk egy ilyenre, mert a Zuramnak van Tempo egészségbiztositós kártyája, és azt ott le tudom vásárolni. (a "dolgozós" benti mokaszinomat is ott vettem, akkor láttam, hogy gyerekcipöik is vannak)
És szinte le sem merem irni, de ma vettem az Aucahnnban tök jó gatyeszt, ami 86-os :oops: és egy 18 hósra való télikabit.... Igaz, mi sem vagyunk langaléták, és nem áll le fejlödésben a ded, csak úgy látszik, lassabban, mint mások....

Székrekedésre: szilvalekváros derelye? Jó, minden másnap elég macerás tésztát gyúrni, de amikor "krizis" van hátha bejön. Vagy nem szereti a lekvárt?

Na, menek. Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
az jó ötlet,amit írtál a scholl csizmával kapcs.Mi is úgy vettük okt.végén Léni csizmáját,hogy az eladónö lemérte lábát,25 1/2-es volt,26-os cipö kellett volna neki.De azt mondta,h csizmában mindenképpen 27-est vegyük.Belerakott egy hozzá való filc,meleg cipöbetétet és tél végén ki kell vennünk,ha nagyobb lesz a lába.èn tapasztalt eladó nélkül nem is tudnék cipöt venni,mert annyi mindenre kell figyelni.(ne legyen túl széles,tartsa a bokáját,stb...)
A derelyéhez magad gyúrod a tésztát?Ez igen! :) szégyenlem magam :oops: ,ilyet én nem tudok.Viszont a fagyasztott kész derelye is nagyon finom,imádom!Bánatom,hogy itt ilyet nem lehet kapni :cry:

Kép
Kép
ritago
 
 


Rita :)
Pedig nagyon egyszerű a derelye: főtt krumpli, liszt, tojás, só. Ennyi. Jól összegyúrni, kinyújtani, kis téglalapokat vágni, rátenni a lekvárt, összehajtani, lobogó vizben megfözni, mig feljön, prézliben megforgatni. jó étvággyal megenni :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ritago,
A szájában nem lehet, hogy afta volt? Pici hámhiányok, amik igencsak fájnak? A herpesz az ajakvonalban szokott kijönni és nem jellemző rá a száj belseje és a szájzug. Aftát ha jól tudom adenovírus okozza, ami nem tárolódik a herpeshez hasonlóan.

Ildikó,
Így már értem a fülgyertyát. :D A kitalálója eléggé bajban lehetett, ha ilyen bonyolult dolgokra képes, de alapvetően egyszerű dolgot kitalált.

Bilizés:
Azt hiszem, betegség terén rosszabbul állunk, mint itt mindenki együttesen. :? De legalább már sikerült elfelejtenem, milyen is egy tipegőt pelusozni. :lol: Fél év, szinte balesetmentesen. Persze hogy annyira azért ne örülhessek magamnak, Szabi most ott tart, hogy szabadfogású bírkózásra emlékeztető meccsekkel ajándékoz meg, napjában többször is. :twisted:

Roberta,
Nem tudom, hogy tudok-e újat mondani. Székrekedésre banán, rizs, répa és hasonló mentesség. Alma és hasonlók nagy mennyiségben. Rostdússal vigyázni azért, korpás, teljes kiőrlésű dolgok még nemigazán jók, viszik a vasat. Emésztést nehezítő főzési technikák pl zsírban, olajban bő sütés. Növényi eredetű kaja hússal szemben. Só csökkentése, pl felvágott, virsli nem. Adalékanyagok sokszor okoznak gondot. Aszalt sárgabarack nasiként, ha szereti, a kecskemétinek van szilvás bébikajája, az jó egy kis cornflakes jellegű kajával. Ha eszik csokit, kakaót, azt inkább mellőzni. Laktóz kicsit gyorsít.
Szomszéd baba barátnő születésétől kezdve ezzel küzd, ha gondolod, még kérdezek dolgokat.

Minyu,
Egy kétméretes cipőt én is néztem, ha egyre gondolunk. Annyiba került, mintha kettőt vennék. :twisted:

Ritago,
Jó neked. Én még nem találkoztam tapasztalt eladóval. Az eddigi max segítségem annyi volt, hogy ... és ez nem tetszik? :twisted:

Pénteken voltunk orvosnál, nagyon kiakasztott a doki. 3 hete szerinte adenovírus fertőzése van, ami annyit jelent, hogy beteg a gyerek valamitől, annyi fajtája van. Most azt találta ki, hogy allergiás és indítana egy 3 hónapos kezelést olyan szerekkel, amiket nem ajánl a betegtájékoztató 6 éves kor alatt. A helyettes doki volt, de azt hiszem a sajátomnál sem szerzek jó pontokat azzal, hogy nem vagyok hajlandó az utasítás szerint kezelni. Szabinak írt fel antibiotikumot, de még csak nem is közölte, csak a receptet nyomta a kezembe. A két gyerekre 7 recepttel távoztam. Továbbá le lettem szúrva, hogy miért szoptatom a 10 hónapost annyit, értsd éjszaka is, nem csak max reggel-este, továbbá hogy miért nem kap tápszert. Kértem HA tjpép receptet, mire csak annyi volt a válasz, ekkora gyereknek minek?! adjak neki tejbegrízt. Emellett még jót röhögött az asszisztenssel együtt, hogy jó, hogy nem eszi meg, mert az rossz és a tej tiltása csak magyar akadékoskodás, semmi értelme. És ez csak zanzásítva. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


lorca!
nem hiszem,h afta volt,doki megnézte,egyböl rávágta,h herpesz.Föleg,merthogy láza is volt 3 napig.Kicsiknél a herpesz lázzal jár és a szájban belül is elöfordulhat.föleg nyelv.-Mondta ö(én is olvastam neten valami ilyesmit.)Meg annyira be volt gyulladva a fogínye is.Hihetetlen.és a herpesz azzal is járhat.Nekem is van herpeszem,de szerencsére csak az ajkamon jött eddig ki.6 éves korom óta bennem van sajnos.Hát én is jobban örültem volna,ha csak afta lett volna. :? Szerencsére mostmár minden rendben.
gyerekorvosod asszisztenssel együtt :twisted: én vissza se mennék már oda!Tejbegríz egy 10 hónaposnak?jó,ok,nem lesz töle beteg,de mire jó?!A tejben nincs sok olyan anyag,amire szüksége lenne egy 10 hónaposnak.A tejbegríz hogyan pótolhatja a tápszert?A tejellenesség nem hülye magyar szokás,mert itt is azt mondják 2 év alatt ne.VAgyis tejpépekhez ok,-amiben még plusz vitaminok,vas van-de simán ne.Az anyatej egyértelmüen jobb.és miért mondja,h tápszer anyatej helyett?Ezt sem értem.
Keress már egy normális dokit!

Minyu!
Köszi a receptet,aranyos vagy.Talán megpróbálkozom vele :wink:

Kép
Kép
ritago
 
 


Lorca :lol:
rég tettél már fel képet magatokról! :wink:

Kép
Kép
ritago
 
 


köszi a tippeket, a kecskemétis szilva eszembe sem jutott, pedig Anna nagyon bírta annak idején :oops:

Minyu
én is néztem a Scholl reklámját, érdekel is a dolog, de egyenlőre csak 3 pesti referencia boltban lehet beszerezni. Persze azért tavasszal megpróbálom (szintén egészségkértyára 8) )
Egyébként derelyét én is zoktam csinálni, szereti is Anna,de nem tudom vele elérni a kívánt hatást..

Lorca
nem teljesen épelméjű az orvosotok, már bocsi! Én is másikat keresnék.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Lorca szopiztasd a babát,hisz annál jobb nincs!
Gréta 26-27hónapos koráig reggel-este szopizott,mikor már szobatiszta volt!Néha Ő is szopizott éjszaka,attól függ milyen estéje volt!!4
Ez egy hülye Doki!!Keress másikat!
Vendég
 


A szopizással nekem nincs gondom, ha két gyerekkel is, de van már benne 2,5 évem. Csak egy intyim pintyit felhúzott. :twisted: Azt hiszem, ha ezentúl nincs a saját dokim, akkor inkább megyünk az ügyeletre.

Kép Kép Kép

Kép KépKép
lorca
 
 


Kép
Megirigyelte a kengurut.
Kép Kép
Az apropó kitalálható. :)

Kép KépKép
lorca
 
 


lorca!
Mekkora lett már a fiad!Igaz,már 10 hónapos. :lol: aranyos nagyon.
Lányod olyan bübájos mosolyú,szépen megnött a haja.Legutóbbi képen egészen rövid nyári frizkója volt.

Kép
Kép
ritago
 
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Sétáltam a 4 éves lányommal. Felvett valamit a földről, és elkezdte a szájába tömni. Elvettem tőle, és arra kértem ne tegyen ilyet. Miért? kérdezte. Mert ez a valami a földön volt, ki tudja honnan került oda, koszos, és valószinűleg bacilusok vannak rajta, válaszoltam. Ekkor a lányom csodálattal ránézett, és megkérdezte: Mama, te honnan tudsz ennyi mindet, Te olyan okos vagy!

Gondolkodás nélkül rávágtam: Ezeket minden anyuka tudja. Benne van az anyasági tesztben.Muszáj tudnod, különben nem engedik, hogy anyuka legyél. Két három percig némán sétáltunk tovább, amig az új információk birtokában a lányom a következőt vonta le: Rájöttem, kiáltotta lelkesen. Ha elbuksz a teszten, akkor Apuka leszel! fetrengve nevet

Pontosan!-válaszoltam egy hatalmas mosollyal az arcomon.Ördög Hi-hi Taps

Miután kiröhögted magad küld el ezt minden anyukának, és azoknak a férifaknak, akik rendelkeznek humorérzzékkel.

Kép
sziszike1000
 
 


A tegnapi napunk elég izgalmasan alakult.
A jó hír, hogy Szabi most már hosszú másodpercekig tud támasz nélkül állni.
A rossz, hogy tüdőgyulladása van. A kórházi procedúrát aki teheti, hagyja ki. Gondolom, ezzel nem mondtam újat, de ha valakinek röntgen kell és csak egyedül tudná vinni a gyerkőcöt, feltétlenül szedjen fel pár önkéntest az utcáról, mert ez nem többemberes feladat.
Az első próbálkozásra simán megpróbáltam lefogni, kb 2 mp után kiderült, reménytelen. A folyosóról szereztem egy pasit, akivel ketten küzdöttünk, hogy tartsuk. Állnia kéne az ernyő előtt, magasban tartott kezekkel. Hááát... nem ment.
Másodszorra a felakasztásos verzió jött. Egy láb felől lyukas szatyorba kellett belerakni, aminek a fülét felakasztották egy infúzió tartó állványhoz hasonló dologra, majd a kezeit gézzel a feje fölé kikötözték. Mindeközben nekem a fejét és a lábát kellett volna tartani. Majd pici gondolkodás után már csak a lábát, hátha sikerül. Hááát.. A felvétellel már többen is foglalkoztak, hogy meg lehet-e állapítani belőle valamit.
Harmadszorra már fel sem öltöztettem, mivel zengett a kórház abban a pillanatban, ahogy a full bőrkontaktus megszűnt, inkább csak vártam, hogy jó lesz-e másodjára, hogy legalább ne kelljen még egyszer végigmenni a ruhába gyömöszölés. A jó hír, hogy max hármat csinálnak, úgyhogy sikerülnie kell. Gyömöszölés, akasztás, kötözés, már két asszisztenssel, kik mint nyúl rohantak ki, amit sikerült Szabit kb rögzíteni. Hogy milyen lett az eredmény, azt nem láttam, de elég sokáig gondolkodtak rajta, miután kész lett.
A szerencse, hogy nagyon kis enyhe, kicsi területen, de mégiscsak egy csecsemőről van szó, úgyhogy azért veszélyes. Jövő héten doki, addig szedjük az eddigi gyógyikat, mert amit erre írnának, az már a hörghurutra is kell.
Szabi tüdőgyuszi, Natinál fül-orr gégészek vitáznak a diagnózison, Robinál vszínűleg tér vissza a mandulagyulladás, szabira meg nem mehet, mert főnőke öngyilkossággal fenyegette meg. Én köhögök, gyógyit meg a szopi miatt nemigazán szedhetek. Ha anyós is megbetegszik, akkor törlöm regisztrációm és felmondok.

Mindemellett se láz, se nyűgösség és még az éjszakáink is jók. (Ha ne kéne felkelnem, mert megfulladok a köhögéstől)

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Ez kész röhej!Mármint az,hogy egy szatyorral akasztják fel a gyereket!Ennyit a maygar egészségügyről!

Remélem minél előbb meggyógyul az egész család!

Minyu!
Van már valami konkrétum?

Csúnya szavak:
A faszát már szerencsére elhagyta most a hülye a kedvence.Mindenre azt mondja és nekem is gyakran mondja,hogy"Te hülye vagy".Ez az én saram mert ha vmit elrontok szoktam mondani,hogy de hülye vagyok.
Ha mondja szoktam szólni,hogy nem szabad akkor korrigál butára vagy csúnyára de nemsokára megint vmi hülye.Hát reméelm ezt is elfelejti mint a másikat.

Verekedni szerencsére nem szokott.Ő inkább az lesz akit verni fognak az oviban.Nagyon félek ettől mert olyan kis bamba mai napig tőle sokkal kisebb gyerekek elvesznek tőle játékot és ha közelítenek felé inkább kitér az utukból.Remélem a verekedést is kikerüli.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
A "szatyor" azért erős volt részemről, csak úgy nézett ki, vászonból volt elől kicsit kivágva. :twisted: A legjobb, hogy azért vannak fekvő röntgenek is, ami egy fokkal talán jobb, csak épp nem a Heim Pálban. :? :evil:

A káromkodást mi még eddig megúsztuk. Tőlünk nem hallja, tv-t nem néz, bölcsi nincs. :wink: Ez a probléma jegelve a tavaszig, amíg nem jár játszira.
Az, hogy verekedik-e nem egyértelmű. Szabinak jókat behúz, de játszóházban, játszótéren még soha nem volt ilyen gond. Csak kis térben kicsit túlmozgásos. Remélem, azért verni sem fogják, azért bízom abban, hogy nagyon szociábilis és ezt majd megoldja. :wink:

A Magyar népmesék, amit karácsonyra kapott, totál bukás. Azt hiszem, majd pár év múlva visszatérünk rá. Annyira azért nem sajnálom, hogy egyáltalán nem érdekelte. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: