Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Édesnyák!

A napokban sok-sok karácsonyi zenével gazdagszik a www.pszichologia.multiply.com oldal. Lesz hangszerrel játszott zene, lesz magyar nyelvű és angol nyelven is – kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A feltöltött zenék listáját itt is megtaláljátok az „Érdekességek” menüpont alatt: www.pszichologia.mlap.hu Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok. Természetesen a tanácsadás lehetősége a továbbiakban is fennáll.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Kukucs!
Bocsánat, hogy mostanában nem nagyon szólok hozzá a témákhoz, de mindig olvasgatok.
Egyre sűrűsödik a programunk, múlt héten disznót vágtunk a szüleimnél (csak olyan buli-disznóvágás, hogy együtt legyena család és a haverok) Tegnap pedig a sógornőméknél voltunk Nyíregyházán babalátogatóban. Ma anyuéknál vagyunk, hazafelé erre jöttünk mert végre készen van az autónk (alig 3 hét alatt meg is csinálták :evil: :shock: )

És esik a hóóóóóóóóóóóóóóóóóó. Nándorom sajna úgy tűnik, annyira nem rajong a szánkózásért, mint én... Igy papa inkább engem húzott :lol: Nándit kb 2 percre tudtuk beleültetni a szánkóba, utána inkább a kutyához ment játszani :roll: Nade, kiéltem gyermeki vágyaimat, és szánkóztam, meg csúszkáltam, meg hóembert épitettem, és hemperegtem a kutyánkkal a hóban. Így leirva totál idiótaságnak tűnik, de olyan jó volt kicsit újra gyerekfejjel élni :oops: :)

Kajla :)
Sztem ez tök jó, hogy igy tud már a társaságban is lenni, és szerintem igen, ennyit jelent a bölcsi. Hogy megtanulja, nem csak anya van a világon, kinyilik a világ elötte. És ezek szerint mindent nagyon jól csináltál, mert néha rádpillantott, tudta, hogy ott vagy, bármikor mehet hozzád, ha akar, de ő jól érezte magát. Ennyit tesz a bizalom.

Tiko :)
Hűha, nem vagyok én profi, de ha tudok, segitek szivesen nyaff@vati.hu

Ildiko :)
Alvásügyileg nem nagyon tudok segiteni, mert Nándi is azt szokta meg, hogy 9-kor ágyban van, sokszor nem alszik még, tegnap este is még 10-kor is hallottam, hogy motyog, beszél a tigrisnek :)
Homeopátiásból asszem a Sedatif PC a jó alvászavaroknál, és gyerekeknek is adható. Ha Mirtill megissza, akkor inkább langyos, meleg kicsit cukros tejet érdemes adni, arra szokták azt mondani, hogy jó alváshoz.
De az is lehet, hogy neki sokkal kevesebb az alvásigénye. Vagy korábban nem volt gond?

Fogak: Nándinak még mindig 16 foga van. Már kb fél éve úgy láttam, hogy kinn van a 17. de most nem látom, úgyhogy biztos nem jól láttam :oops:

Bölcsi: evés terén annyit léptünk előre, hogy volt valami szakfelügyelő kinn, és azt mondta, vigyünk be nyugodtan neki főtt ételt + a saját otthoni tányérját és hátha majd sikerül átszokni a bölcsis kosztra valahogy. No, most szerda óta viszünk neki be kaját, azt ha nem is mindet, de megeszi, tehát legalább már nem egész nap koplal. :oops: :P

Jaaaj, olyan szépen esik a hó :)

Pusza mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Itt egész héten egy deka hó nem esett! :( Pedig Mirtill kapott egy szánkót Anyuéktól jó lett volna kipróbálni!Na de remélem egyszer itt is fog esni!

Minyu!
Nem volt gond az alvással.Most sincs magával az alvással mert nyugodtan alszik 10órát van amikor többet is és nappal is alszik 2-2,5órát.Az elalvás nem megy!
Délután még én altatom van amikor ölben este pedig oda kell feküdni mellé.10előtt nem nagyon lehet lefektetni és utána is még egy fél órát forgolódik,énekel,beszél.Szoktam mesét mondani(én találom ki)addig nyugton van aztán még beszél elég sokszor kell szólni,hogy aludjon.Szerintem nem eléggé fáradt mert ha igen 5perc alatt elalszik.
Most pl.7-től alszik mert délután nem aludt.
Sokat vagyunk kinn még ha ilyen hideg is van,gyalog megyünk és itthon sokat táncolunk,ugrálunk.
Tejet még nem kapott tápszert iszik még reggel,este.

Örülök,hogy Nándi eszik ezek szerint a bölcsis koszt nem ízlik Neki!

Megvettük Mirtill ajándékát egy beszélő porszívót Szippancsot!Mindig mutatja a tévében,hogy olyat szeretne.Remélem fog örülni neki!
De az igazi nagy álma egy Baby Born baba.De az elég drága 17eft annyit nem tudunk adni egy babáért és külöben is most kapta a kocsit a beszélő babával!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 

 
 

Ildikó: Mintha csak Annámról írnál! Az elalvásról, a tápról, a délutáni alvásról! Nálunk is ez a helyzet!

Minyu: Küldtem privit.


Jó éjt mindenkinek!

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Csucsu!

És akkor semmilyen tejterméket nem kapnak a gyerekek???Vagy csak direktbe tej nem megy? Nekem Regina sok tejet iszik, kakaót imádja, bölcsiben is van, karamellás tej, tej, kakaó...

Minyu!
Akkor lassan, de biztosan halad Nándi az evés felé!

Hó itt is van! Szánkoztunk is, le is esett róla egyszer, hóember is volt, majd teszek fel képet később!
És azt én is hallottam, hogy a langyos, cukros tej jó az alváshoz!

Kép
kajla
 
 


Egy örökbefogadott gyermek öröksége

Élt egyszer két asszony, akik sohasem ismerték egymást.
Egyikükre nem emlékszel, másikukat Anyának szólítod.
Két különböző élet formált meg Téged.
Egyik vezércsillagod lett, másik a Napod
– az első életet adott Neked, a második megtanított élni .
Az elsőtől szeretetéhséget kaptál, a második ott volt, hogy ajándékba adja neked.
Az egyik nemzetiséget adott Neked, a másik nevet.
Az egyiktől tehetséget kaptál, a másiktól célt.
Az egyik érzelmeket adott Neked, a másik elűzte a félelmeidet.
Egyikük látta első édes mosolyodat, másikuk felszárította könnyeidet.
Egyikük otthont keresett Neked, amit maga nem adhatott meg, másikuk gyermekért imádkozott és reménye nem volt hiába.

És most könnyeiden át nekem teszed fel az ősrégi kérdést, mely annyi éven át megválaszolatlan volt.. Kié is vagyok? Senkié, drágám. Senkié. Csak kétféle szereteté.

Kép
kajla
 
 


Kajla!
nagyon szép és elgondolkodtató ez az idézet,majdnem elsírtam magam!

Nálunk nem esik persze a hó,Léni már annak is örült,hogy deres volt a fü.

Alvás:
Léni nem alszik délután,de ha mégis,akkor este 11 elött nem tudom ágyba dugni,teljesen mindegy mikor és mennyit alszik délután. :? ja,és mi is szenvedünk este akkor egy fél órát biztos,mire bealszik,meseolvasás,apának még egy puszi stb...ez van.

Kép
Képkarácsonyi vásárban voltunk tegnap(szar minöségü sajna a kép)lánykámnak a tüz tetszett a legjobban

Kép
Kép
ritago
 
 


Kajla: de, eszik tejterméket: joghurt tejszeletek, sajt, kakaó, karamell...stb, csak még ragaszkodik a tápihoz is.


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Kajla!

Mirtill eszik tejszeletet,túró rudit,sajtot,joghurtot de tehéntejet simán még nem ivott.
Mi nem bírjuk a tejet,nekem hasmenés, Apának puffadás így Mirtillnek sem nagyon merek adni.
És mivel nem egy nagyevő ezért úgy gondolom,hogy jobb a tápszer mivel abban többféle vitamin van és vassal is dúsított.De tavasz körül megpróbáljuk a tejet mert az oviban kapni fog tejcsit.Amúgy a Humana3-as tápit kapja az adható 3éves korig.

Az idézeted nagyon szép!

Ritago!
Nekünk az nem jó ha nem alszik nappal mert akkor már este 6-kor kidől és hiába alszik másnap 8-ig eléggé fáradt.Most épp alszik!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Nati egész múlt héten beteg volt, keddtől AB megint. :( Péntek reggel 40,7-et mértem, pánikban lerohantam másik hőmérőért, az már csak 39.9/39.8-at mért, de addigra már dolgozott a lázcsillapító. Ramaty hetünk volt. :? Hétvégére meg szinte meggyógyult. :roll: A hétfői dokit le is mondtam, helyette fülészetre mentünk inkább. Az ottani doki szerint ki kéne venni az orrmandulát. Azóta is ezen filózok.
Most már 12,5 kg. :( Ekkora súlynál azért nem jó fogyni. Kb fél éve nem szedett fel semmit, vagy talán még kevesebb is. Rosszul viseljük a telet és a betegségeket.

Kajla,
:) idézet :)
Nati barátnőjének vagy egy hónap volt a beszoktatás, az elején teljesen reménytelennek tűnt. Ő is nagyon megváltozott, pozitív irányban. :wink:

Minyu,
Jó a bölcsi, ha otthonról kell neki főzni. :? Otthon nem próbálsz neki adni olyan kajákat, ami a bölcsiben van? Hátha hozzászokik és talán kevésbé macerás, mint szállítgatni. De a lényeg tényleg az, hogy egyen. Végre egy szakfelügyelő, aki valami hasznosat is csinált! :lol:

Ildikó,
Reggel kipihenten ébred? Mert akkor ennyi az alvásigénye. :wink:
Nati is 10 körül alszik el, így 7-re kialussza magát. Robi "altat", de sokszor már rég alszik, amikor Nati még ül az ágyon és magyaráz, mondókázik. Aztán egyszer csak csend lesz. Most azt vezettük be, hogy van egy csörgőóra, ami 9.30kor pittyeg, jelezve, hogy jön a rendrakás. Gyerekszoba 20nm, csurig szétdobált játékokkal. :twisted: Ezzel elmegy az utolsó fél óra, meg az alkudozással. Mese már nincs, egy nap amúgy is legalább 10x kiolvassuk csak a 3 Boribon könyvet. Redőny leenged, függöny be, tök sötét. Csak így alszik.
Délután 1,5-3 óra az adagja, nincs nagy hatása az esti alvásra. Ha felébresztem, csak nyűgös és rosszabb, mint egy jókedvű gyerekkel éjszakázni.
A citromfűteát nem tudom, de a meleg tej cukorral a tuti foggyilkos. Ha pedig utána fogat mos, az szerintem feldobja annyira, hogy kár volt az egész buliért. :wink: Tea az alapból nem jött be nekünk, a pár alkalom, amikor kipróbáltuk volt a felelős az összes éjjeli bepisilésért. :twisted:
Nálunk a délutáni elalvással vannak gondok, néha még du 3kor is csak készülük rá. :twisted:

Fogorvos:
Volt már valaki? Gyerekkel persze. :)

Kép KépKép
lorca
 
 


Ildikó,
Mennyi tápszert iszik meg egy nap? Hány alkalomra kapja? Nem lehet az az oka a kevés evésnek? Én azzal fogyókúrázom, hogy tejjel csapom el az éhségemet és most egy kicsi visszajött, de 10 kilót fogytam tőle. Pedig max fél liter tejet iszok tejeskávéként és többnyire 3.5-öset, ami van olyan kalóriadús, mint a tápszer.

Kép KépKép
lorca
 
 


Kukk!

Betegeskedöknek jobbulást! Sajna Nándinak torokgyulladása van, amiböl csak annyit érzékelünk, hogy éjjel hányt (nagyon kicsi kaja jön ki, csak öklendezik szegény) és napközben kevesebbet eszik. Szerencsére apa pont itthon van szabin, igy ö van vele.

Lorca :)
Fogorvosnál mi még kb 1 éve voltunk, mikor az egyik foga nem akart kijönni, és vérholyag lett az inyén. Illetve 2 hete volt a böliben fogorvos, de nem mondták, hogy mit mondott.

Kajla :)
Nagyon szép :wink:

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Lorca!

Reggel iszik 80-100ml-t és este 200ml-t.Este még szokott utána enni de szendvicset de nem mindig.
Nincs baj a délutáni alvás mennyiségével csak az a baj,hogy ha későn alszik el(1/2 2 körül)akkor este még nehezebben megy az elalvás.
Mirtill is sötétben és csendben alszik.Én is néha hamarabb bealszom mint Ő.Ő is sokat forgolódik,sutyorog,mondokázik és egyszer csak elalszik de van amikor ez egy félóra forgolódás után következik be.Éjjel nyugodtan alszik este 10-től reggel 8 1/2 9-ig.
Teát nem iszik csak napközben este fogmosás után már csak vizet kap.
Sokszor úgy alszik el,hogy issza a vizet(cumisüvegből)és a karomat simogatja ill.nyúlkál a pizsim alá.Ez a szokása kb.2hónapos kora óta van meg és még mai napig is ha nyűgös,álmos vagy fél valmitől mindig"kezez"

Azért mostanában eszeget.Tegnap a játszóházban zellerfőzelék volt az ebéd és repetázott! :D

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Csajok!
Emlékeztek még Gabuskára?? Képzeljétek! Most láttam az egyik topikban... 10 hetes terhes! Tök jó! :)

Gabuska! Ezúton is gratulálunk a pocaklakóhoz!

Betegek! Kép
szilbee
 
 


Ildikó,
Akkor az nem olyan mennyiségű tápi, hogy bmit bezavarhatna.
Egy rádióműsorban (vagy hol??) volt szó egy gyerkőcről, aki vagy 2 liter tejet ivott és nem volt hajlandó enni. Meg ismerős van a játsziról, aki viszont vizet iszik ilyen mennyiségben, eredmény hasonló. Annyi azért szerintem is kell, ha tejet nem iszik.
Nati most, hogy beteg volt alszik sokat. Tegnap 5 órát aludt délután, utána rendesen este.
Ha aludna éjjel 10 órát én nagggyon boldog lennék. :lol:
Nati barátnője is ilyen simogatós típus. :D De ő reggel is. Most már egész jó, de ha nem simizheti anyukáját 10 percig, el van rontva a reggel. :lol:
Ortopédián voltatok végül?
Nálunk meg most kezd elromlani az evőke. :twisted: Hozzászokott, hogy reggeli, majd jön vmelyik mama, aki hoz kaját, és végig kérdezgegik, hogy mit kér enni. Ma kb 3x akart délelőtt enni, majd miután megkapta a hamiját, három kanál után kijelentette, hogy jóllakott. :evil: Én meg lusti vagyok mondani anyósnak, hogy ne jöjjön, olyan jó a gyerekekkel. Utasítgatni meg nem fogom, amikor helyettem csinálja a dolgokat, két gyereket is bármikor ráhagyhatok. :oops:

Kép KépKép
lorca
 
 


Még jó, hogy két dolgot sem tudok megjegyezni... :oops:

Minyu,
Milyen informatív a bölcsi. :evil:
Ha bölibe jár fogorvos, az azt jelenti, hogy szépen tűrik a vizsgálatot? Szeretném Natit is elvinni, csak most a megfázás kicsit sok dokizást jelent amúgy is.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Mi járunk rendszeresen fogorvoshoz,Lénit mindig elviszem,ha mi kontrollra megyünk félévente.Nagyon élvezni,eleinte nem volt hajlandó kinyitni a száját,de most már semmi gond,beleül a székbe,a dokibácsi elmagyaráz neki mindent,mi hogyan müködik stb. és jutalomból kiválaszthat magának egy apróságot a játékos ládából :lol:

Ildikó
Léni is szeret simogatni,én imádom,olyan jó meleg mindig a keze.Néha bealszok töle.Sztm tök jó,hogy Mirtill még tápszerezik,van benne minden,ami kell!jobb mint a tej sokkal.Léni még szopik reggel és este(de ezt csak nagyon halkan mondom,remélem senki nem akad most ki :lol:

minden kisbetegnek jobbulást!

Várjátok már a karácsonyt??egy pár nap múlva szenteste!hogyan ünnepeltek?

Parisa
vajon mi lehet most veled?elköltöztetek?remélem minden jól ment...

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Lorca!

Nem voltunk ortopédián szeptember óta mert azt mondta a dokinő,hogy nem kell visszavinni csak járjonsarokdöntött cipőben.A gyógytornászhoz elvittem Ő azt mondta nem kell a döntött cipő így most Marcit hord.Már az volt a tavalyi is és most az őszi is és én elégedett vagyok vele.
Majd február elején kell az endokrinológiára visszavinni csakhogy ne unatkozzunk.De valószínű ott sem csinálnak vele semmit de azért gondozásba vagyunk véve és járhatunk mindig vissza.Na mindegy!

Mirtill napközben is kezez és a tápszert úgy issza csak meg ha mellette fekszem és közben simogatja a karomat.Gondolom ez azért alakult ki mert sosem cumizott,nem volt semmilyen rongyikája ami gyűrögetett volna.Amikor szoptattam mindig a ruhámat gyürkészte és a másik mellemet simogatta gondolom emiatt maradt ez meg de nem bánom.
Egyébként nagyon bújós kiscica,sokszor ölelkezünk és mostanában naponta sokszor mondja,hogy szeretlek.Nnagyon imádom!

Ritago!
Szerintem nem baj ha még szopizik Léni!Sőt!!

Engem sokszor leszólnak az anyukák,hogy miért adok még mindig tápit de nem bánom mert én így látom helyesnek.És a védőnő is megerősít ebben és szerencsére Ti is!

Mirtill elkezdett mesét nézni de csak a Noddyt.Más még továbbra sem érdekli sőt sok mesétől kifejezetten fél.Ha meglátja pl.Shrek-et kikapcsoltatja a tv-t is.
De nem is baj!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


ILdiko :)
Marci cipöt hordtok? A Zuram barátja csinálja! Tényleg jó cipik, mi mindeig szoktunk kapni :)

Lorca :)
Hát én meg jó feledékeny vagyokk, hogy nem kérdeztem rá, mit mondott a doki. Mert ugye néhány nappal elötte elkérték a taj számát, és utána teljesen kiment a fejemböl.

Nálunk a nagy favorit mese a Thomas, de leginkább a zenéjét csipi, igy néha van, hogy a mese részét el sem inditjuk, csak abevezetö zenét nyomatjuk (azért az 5. után már kettéáll a fülem :oops: :P )
DE! A magyar népmeséktöl Nándi fél. Nagy szivfájdalmam, mert én nagyon szeretem a zenéjét is meg a meséket is, de Nándorom amint meghallja a tubi-galambot énekelni, elkezd üvölteni és sirni....
Nem tudom, mi váltotta ki belöle :shock: :roll:

Na, pusz mndenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu
nem csoda,hogy Nándi fél a magyar népmeséktöl.Nekünk is megvan,Léni sem szereti.Szerintem is jó,de nem kicsiknek való,olyan idióta(bocs)rajzok vannak benne,félelmetes,meg a zene is hozzá.Bezzeg a piroska és a farkas meg más ilyen farkasos,tigrises(pl.dzsungel könyve 2)film az tetszik neki.nem értem :shock:

Kép
Kép
ritago
 
 


Ritago,
Natinak van még két barátosnéja, akik szopiznak, úgyhogy ez nekem nem olyan rémísző. :wink: Ha nem vagyok terhes, szerintem Nati is szopizna még. Szasza biztos nem fog, nem egy lelkes szopitéren. Meg egyébként sem, ha evésről van szól :lol:
A karácsonytól kicsit tartok. Natinak most nagyon sűrű dokis programjai voltak az elmúlt jó egy hónapban. Holnap is megyünk fülészetre. Ünnepek alatt meg nem egy élmény doki után loholni. Robi is beteg. De ő kiheveri, nem egy szétesős fajta. 8) Az ajándékozás részét azt azért várom. :lol:
Fogorvos ajánlotta a barázdazárást? Nem tudom, mennyi macerával járna, mert még nem volt fogorvosnál. A fülészeten nagyon együttműködő, így reménykedek, de még nem jutottam el addig, hogy keressek gyerekfogászt.

Ildikó,
Nati barátnőjének van esti cumija, mégis simiköteles :) Nati csak időnként bújós. Azt én is szeretem, amikor altatom, odabujik hozzám és mondja, hogy anya, szeretlek. :) Nála nagyon sokáig tartott, hogy rám dőlve megnyugodjon, nagyon tartózkodó baba volt. De most már ennek híre sincs. :D
Úgy szeretem, amikor a szakemberek így egyetértenek. :twisted:
Marci? Nem ismerem. Az miféle?
Tv-t Nat egyáltalán nem néz. Kivéve a ritka pillanatokat, amikor meglepi apját meccsnézés közben. :lol:

Minyu,
Remek. Én pont egy Magyar népmesék DVDt vettem, hogy esténként bevezetem az alvás előtti mesét. :lol: Én is nagyon szerettem őket, majd meglátjuk. (Ha eljutok addig, hogy tényleg betegyem. :) )

Kép KépKép
lorca
 
 


Lyukas agy effektus...

Ti mit szoktatok játszani együtt? Kicsit frissíteni kéne a repertoárom. :wink: Nati kedvence a Mire gondolok? Csak éppen napjában kb 50 dologra kell gondolnom, ami kezd kicsit uncsi lenni. Főleg kevés kosszal járó dolgokat keresek. :twisted: Meg már a főzésből, játékpalacsintaevésből is kezd megtelni a gyomrom. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Anyósoméknál vagyunk, így csak egy gyors jókívánság!

Boldog Karácsonyt!!!!!!!
Kép Kép

Kép
kajla
 
 


Lorca :)
A Marci cipö teljesen magyar gyártmány, egy kis martfűi csapat csinálja és forgalmazza. (nem mellékesen a barátaink :P ) Csak bébi és gyermekcipőket csinálnak! Nagyon jó minőségű, bevizsgált cipikék. Az alapanyagok ugyanazok, mint a Superfit cipőknek, ha jól tudom, a talpat is ott fröccsöntik, de a tervezés, szabás és a tűzés abszolút az ő művűk :) Szerintem érdemes keresni ezeketa cipőket (nagyon sok bébiboltban vannak már), mert minőségben vetekszik a "nagy" márkákkal, árban viszont sokkal jobb. Nah, ennyit a reklámról (nem is vagyok elfogult :lol: )
Népmese: lehet, hogy nálatok bejön,mi a főcimnél tovább nem jutottunk és 3napkjanem hallottuk, Nándi mégis emlegeti a madárkát (egyébéknt szereti kergetni a tubikat) :shock:
Játék: a sógyurmával abszolút kudarcot vallottam, úgyhogy marad a mondókázás, rajzolás, "takaritás", autó-buszos játékok, és odakint rohangálás, hintázás. Most nagy kedvenc a bukfencezés, tök ügyesen átfordul egyedül, és a betűs falvédönkön a mindenféle állat, betű, virág, szinek stb megtalálása (jaj, olyan aranyos, mikor kérdezzük, hogy mit mond a bagoly, erre: huhuhu :D )


Mi is nagyon boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek :)


Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Ez a kép tüneményes! :lol:
szilbee
 
 


[color=red]Boldog Karácsonyt mindenkinek![/color]


Kép

Kép
csucsu74
 
 


kellemes ünnepeket kívánok én is mindenkinek!!!!

(sajnos én nem tudok ilyen jó képeket berakni :oops: )

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Minyu!

Teljesen egyetértek abban amit a Marci cipőről írtál.
Én elégedett vagyok vele Mirtill lábának kifejezetten jó,hogy szinte alig van benne betét.Strapabíró cipő,jó a talpa is.Nekem annyi bajom van vele,hogy nem elég kemény a kérge sőt szinte semennyire.Azt mondják,hogy az a jó gyerekcipő aminek jó kemény a kérge mivel az jól megtartja a bokát.
Nekünk jó lenne mert Mirtill bokája teljesen bedől de sajna a Marcinak nem kemény.De ettől függetlenül még mindig ez a legmegfelelőbb számunkra.
De ha esetleg megemlítenéd a barátaidnak mint újítást...

Mirtill addig kínlódott a taknyolással,hogy péntek este belázasodott.Tegnap megnézettem a dokival most már gyulladt a torka így kapott antibiotikumot.
De mára már jól van szerencsére.

Én is kívánok mindenkinek Békés,Boldog Karácsonyt!

Minyu!Nagyon jó a kép!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Áldott, békés ünnepeket kívánok mindenkinek!

bockbrigi
 
 


Kép
szilbee
 
 


Lorca!
A barázdazárást nem ajánlotta,azt ilyen kis korban nem is csinálják(legalábbis itt nálunk),ha egyáltalán,akkor csak ha kijönnek a csontfogak.Azt úgy csinálják egyébként,hogy átvágják a felsö ajak alatt lévö kis ajakféket(azt hiszem,így hívják)..rövid beavatkozás.

Szilbee!
Szép lett neked is a kép:-)

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Barázdazárás:
Épp a múltkorában láttam az M1-en a Babatévében.Egy fogorvos mutatta hogyan csinálják de ott szó sem volt semmiféle ajakfék felvágásról.Azt mondta a doki,hogy azért érdemes megcsináltatni mert leghátsó 4fog(amivel épp kínlódunk)már maradandó fog így arra már nagyon kell vigyázni.Ezeknek a fogaknak a felszíne nem sima hanem középen van egy kis rés ami annyira keskeny,hogy nem fér be oda a fogkefe így ott az ételmardék és a baktériumok elkezdik szuvasítani a fogat.Ezért érdemes ezt a kis rést betömni így nem tud oda beragadni semmi.
Még mutatták is egy kisfiúnál ez csak egy sima tömés.
Szóval én ezt láttam.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Hogy soroljam még a problémáimat. :wink:
Hogy fogadták nálatok (ha volt téma), hogy a tojás a tyúktól jön, a tej meg a tehéntől? Nálunk elég furcsa volt a reakció. Nemigazán értette, de tetszett neki, hogy én is úgy működök, mint egy tehén. :twisted: Ti foglalkoztatok olyanokkal, hogy honnan jön az ennivaló? Nati belváros közepén lakik, nem sok csirkét lát. :wink:
A róka megeszi a tyúkot és hasonlók is nagy probléma nálunk. Benne van a mondókákban, nem én kezdtem neki.

Belenéztem a babatvbe. Alvásról mondták,a nov 17-i adásban, hogy ha nem tud a gyerek magától elaludni, akkor kb 4 éves korában tanul meg csak önállóan. Akkor már csak 1,5 évünk van. :D
A nov. 10-es adás a barázdazáró. A 6. fog, ami maradandó, ami 6 év körül jön. Ildikó, köszi az infót :D Tv-t nem nézek, de internet az megy. :lol:

Szabi alszik, Natival Robi foglalkozik. Most kaptam egy nagy tál gyümisalit. :) Ez is egy jó este.

Kép KépKép
lorca
 
 


Ildikó!
olyan hülye vagyok,igazad van!én a két elsö fog közötti hézagra gondoltam,azt hittem lorca azt kérdezte,mert Léninek hézag van a foga között,apjától örökölte.(azt hittem,hogy látta lorca az egyik képen a hézagot :? )Ez most tök égés,mert én fogorvosi aszisztensi suliba jártam,de itt kint Németországban és a magyar szakkifejezésekkel ezek szerint nem vagyok tisztában ezen a téren!Felejtsétek el gyorsan amit írtam,az nem arra vonatkozott :oops: :cry: ...na de hogy azért tovább "okoskodjak" a leghátsó négy fog sem maradandó,hanem tejfog.Az elsö 20 fog,ami jön a piciknek,az mind ki fog esni és felváltják a csontfogak,vagyis a maradandó fogak.A "barázdazárás"(most már tudom,hogy így hívják)nálunk csak maradandó fogaknál csinálják,mint lorca mondta 6 éves korban,mikor kibújik az elsö csontfog.Bocs mégegyszer. :?

Kép
Kép
ritago
 
 


Ritago,
Az én szókincsemnek is egy elég új szava a szó. :wink:
Most már érdekelne, hogy az a procedúra, amit írtál tulajdonképpen mire vonatkozik? Felső metszők? Ha tőlem örökli a fogait Nati vagy Szabi, akkor sok fogorvosi szakszót kell még megtanulnom. :? Ezért próbálok tapogatózni a lehetőségekről, hogy hol tart a szakma. De még annyit sem tudok a dolgokról, hogy értelmesen kérdezzek. 8) Németországban ez megszokott dolog? Szerintem nálunk elég új lehet, legalábbis nehéz infót találni róla.

Kép KépKép
lorca
 
 


Szép Karácsony Reggelt Mindekinek!

Kép
szilbee
 
 


Sziasztok!
Karácsonyi életképek:

Kép

Kép Kép

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Én is teszek pár képet.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bocs ha kicsit sok lett.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
én is csatlakozom egy pár képpel:
(itt nem a jézuska jön,hanem a "Weihnachtsmann" :wink: )
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
ritago
 
 


Kellemes Ünnepeket...gondolok rátok..

puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Most nincs időm visszaolvasni, csak beugrottam utólagosan is boldog karácsonyt kívánni.

Elköltöztünk Vanival, csak a netet még nem kötötték be.

Puszi nektek!

Kép
patrisa
 
 


Lorca! :lol:
szóval amire elöször én gondoltam,azt akkor csinálják,ha a két elsö-felsö metszöfog között nagy hézag van,amiért az ajakfék a felelös,mert az széthúzza a fogakat.Ha azt átvágják,akkor megoldódik a probléma.Remélem nálunk nem lesz erre szükség.

A barázdazárást nálunk pedig csont rágófogaknál(mihelyt kibújtak rendesen) csinálják,majdnemhogy kötelezö, :lol:
Elég macerás dolog,márcsak azért is,mert ilyenkor nyál nem érheti a fogakat,míg a doki a folyékony müanyaglakkot-amivel "betömi"a pici barázdákat-egy spec. lámpával megkeményíti.Ez kicsiknél szinte kivitelezhetetlen,mivel sokáig nyitva kell tartani a szájukat....De fölösleges is. :wink: Ezt nálunk egyébként fizeti a biztosító,ugyanugy mint a prophylaxe-t,amikor beszínezik a fogakat,elmagyarázzák a helyes fogmosást..stb..stb...bekenik a fogakat fluorid lakkal(magas fluortartalmú zselé)

jujj,bocs a hosszú litániáért,de úgy belejöttem. :lol: Szerettem nagyon fogorvosnál dolgozni,én csináltam sokszor a gyerekeknél a prophylaxe-t.(most jo volt nosztalgiázni,na)
Kérdezzetek ám nyugodtam,bírom a témát nagyon :lol: :lol:

Boldog új évet mindenkinek!!!

Kép
Kép
ritago
 
 


lorca,
találtam képet is róla(ez az ajakfék vágás)..magyar oldalak tényleg nincsenek,vagyis én sem találtam.tudsz egy kicsit németül?mert olyan jól le van írva,hogyan csinálják.
http://www.zahnarzt-dr-junk.de/lippenb.htm

na most már dugulok a témával.

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Egy ismerős kislánynak le van nőve az ajakfék.Elvitték fogdokihoz aki azt mondta,hogy 4éves korában fogják felvágni neki.Neki is van hézag a foga között de a nagyobb probléma,hogy kifelé állnak a fogai a lenőtt ajakfék miatt.Szóval felvágják majd és ha kinn lesznek a csontfogai lehet fogszabályzót fog kapni.Csak azt nem értem,hogy ha felvágják akkor minek a fogszabályzó?Na mindegy.


Én nem vagyok vmi jól.Fáj a torkom,fülem,arcom és elég csúnya cucc jön az orromból(bocsi).Kaptam egy ló adag antibiotikumot remélem hamar rendbe jövök.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Rakok én is fel képeket. Mi az ügyeletem töltöttük az ünnepeket, heveny mandulagyulladása volt Annának. 39,5 ill 40 fokos láa volt. Hál' isennek már jobban van.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
csucsu74
 
 


Tyűha, nagyon klassz képek!

Betegeskedőknek jobbulást :( :roll:

Mi jól vagyunk, holnap kapjuk vissza a terroristánkat :mrgreen: (anyumék bitorolták a 2 ünnep között, mert nem kaptunk szabit, bölcsi meg nincs)

Na, megyek puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Egyikőtök sem kapott szabit egy ilyen pici gyerek mellett? :shock: Ha nem lenne anyukád, aki vigyáz rá, akkor mi lett volna? Én emlékszem olyanra, hogy bevittek szüleim a munkahelyükre. :wink:

Csucsu,
:( Szegény manóka. Fülészeten voltatok? Miután a doki szerint Nati fülei rendben voltak, csak ellenőrzésképpen elvittem. Azóta is oda járunk, már második hete, mert még mindig nem rendeződött. :evil: Két napra abbahagytuk az orrszívást és ismét visszaesett. :?

:?: Mi volt az az ajándék, ha volt ilyen egyáltalán, ami a legjobban tetszett a gyerkőcnek? Nálunk egy Kipkopp könyv a favorit magasan.

Ritago,
Németül elég gyengén pötyögök, kb azért megértettem. Legalább van egy sejtésem, miért állnak úgy a fogaim, ahogy. :twisted: Nekem jöhet minden infó! Akkor nem is kell megkérdeznem, hogy Janinának megcsinálták-e. :wink: (Bocsánat a hülye kérdésért, de a J-t a nevében j-nek ejted vagy dzs-nek? Angolos vagyok elég erősen, és ez a név angolban dzs-s. :oops: Meg nem is igazán tudom, hogy lehet raggal írni. :oops: )
A prophylaxe az pontosan mi? Na jó, a pontosan túlzás, magas az egész. :lol:
Megkérdeztem tesómat, a barázdazárás Angliában sem számít hétköznapi dolognak, sőt, nem is hallott róla. :twisted: De most, hogy már tudom, Tamonak is lesz. Nem menekül :lol:
Nagyon szép karifátok van. :) Nálunk az alsó méteren lassan már semmi sincs. :lol:

Patrisa,
Sajnálom, hogy már el is költöztetek, remélem azért mostantól már javulni fog a helyzet. :( Vanit megviselte? Kérdezget?

Kép KépKép
lorca
 
 


sziasztok!

patrisa,
dejo,h jelentkeztél!gondoltam rád ám!mesélj majd!

csucsu,
tavaly mi is ügyeleten töltöttük a szentestét :? jobbulást!

minyu,
tök jó,hogy van ilyen nagymamitok a közleben,ahol még aludhat is Nándi.viszont hogy nem kaptok szabit,az tényleg csúcs! :evil:

lorca,
prophylaxe : megelözés :wink: (latin szó)
fogorvosnál ez annyit jelent(gyerekeknél fizeti biztosító),hogy elmagyarázzák a helyes fogmosási technikát,a helyes táplálkozást,megnézik,h jól mostál e fogat(beszínezik a fogakat) majd végül bekenik fluorid géllel.Ennyi nagyvonalakban.Ilyet nem csinálnak a magyar fogorvosok??!!vagyis az asszisztensek feladata általában. :shock:
igen,jól ragoztad a Janinát :wink: ...mi j-vel mondjuk.
Ki a Tamo egyébként?Natasa lányod? :lol: ´jók ezek a becenevek :)
Karifa:nálunk sincs alul semmi,kutya mindig leveri a díszeket 8)

Sziasztok!

Kép
Kép
ritago
 
 


Kukk!

Szabadság: hát elég bosszantó, de nem is szálltam harcba a 2 ünnep közötti napokért. Az idösebb csajok, akik már ott vannak 15 éve, igy is majdnem megtépték egymást... :roll: :evil:
Nagyi nem a közelben van, hanem 100 km.-re, de nagyon szivesen bevállalják bármikor. Szerencsére anyukám kötetlen munkaidöben dolgozik.

Rita :)
Én még nem hallottam, hogy bármelyik fogorvosnál ilyet csinálnának :evil: :shock:

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ritago,
Tamotsu Okajima az unokaöcsém. Ő angol saját bevallása szerint, csak az anyja magyar és az apja japán. Natasa főleg Nat, Nata. Szasza mostanában Szöszi - barna hajú, csak Szöszmösz volt az előző becenév. Szabinak a legritkább esetben hívjuk. :wink: Látszik, hogy megszenvedtünk a névválasztással.
Nálunk nem tudom, mi van fogorvos téren. Még nem voltam Natival. Bölcsibe nem jár, ott gondolom vinnék/jönne valaki. De hazai helyzetet ismerve nem hinném, hogy olyan természetes lenne, hogy a fogorvos lyuktömésen kívül valamit is csinálna. :? Vagy akár az asszisztens, akinek itt szerintem kimerül abban a feladata, hogy tartja a fogtöméshez a tálkát és felveszi a telefont. Legalábbis ennyit láttam itt. Fogmosást biztos nem tanítottak nekem, rossz is volt a fogmosási technikám, meg is lett az eredménye. Nem tudom, hogy azóta változott-e.
Én csak a németszótárban néztem meg. :wink:

Minyu,
Azt hiszem, az ilyen vitába én sem szálltam volna bele. :? Kultúrált hangnemben szeretek diskurálni. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: