Új privát üzeneted érkezett!

naggggyon cuki :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Szilbee,
A zöld kis rugijában teljesen meghozta a kedvemet egy újabb kistesóhoz. :D Nagyon tündér. :lol:
Natinál is volt egy kis rakoncátlan periódus, de simán elmúlt. :wink:

Nálunk még mindig van egy kis megfázás, én vagyok a soron. :? Bár még mindig jobb, mint amikor Nati volt beteg. :roll:

Ildikó,
Játszis ismerős fia 4 éves és még most is döbbenetes hisztiket tud leverni. :shock: Remélem, azért nálatok hamar elmúli. Még szerencse, hogy a nem figyelek a hisztidre működik. :wink: Nati is látványosan tud unatkozni. Olyankor szokott nagyokat rácsapni Szabira. :( Amiért persze jól összeveszünk.

Ritago,
Nina jobban van?

Roberta,
Próbálok visszaemlékezni, mikor láttam ennyi havat. Nem mostanában...

Voltunk az Europarkban, ki volt állítva egy Milka tehén. Most látott Nati először "élőben" tehenet. Majd taníthatom neki, hogy neeem, a tehén az nem lila. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


lorca
NIna lassan javulgat,még annak ellenére is csak lassan,hogy hétfötöl antibogyót szed :cry: Dokinéni mondta,mivel már múlt hét kedd óta beteg,lázas is volt még vasárnap,inkább szednie kell.
Ma is szinte egész nap feküdt,alig eszik valamit,néha hányingere van,fáj a has,feje.
Milkatehén :lol: :twisted:

szilbee
édibébi nagyon a picid :)

Kép
Kép
ritago
 
 

 
 

Szilbee: Gratulálunk!!!!! Nagyon édes! Sok-sok boldogságot és egészséget kívánunk nektek!

Minyu: csinálnom kellene egy jó képet Annáról, és utánna küldöm.
Mostanában nem igazán szereti ha fényképezik, így egy jó pillanatot szeretnék elkapni!


Jobbulást a kisbetegeknek!


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Jobbulást kicsiknek és nagyoknak egyaránt!

Szilbee! Jaj, de kis aranyos! :)

A mi módszerünk hisztire, kiabálásra: mondjuk neki, hogy még hangosabban ordítson nem halja senki. Meg verje magát a földhöz nyugodtan. Ilyenkor azonnal abbahagyja. :P

Erről az ajándékozásról annyit, hogy idén kicsit sokat kap. Ennek egyik oka, hogy karácsonyra már külön leszünk, másik pedig, hogy nekünk nincsenek nagyszülők, így csak azt kapja, amit mi adunk.

Kép
patrisa
 
 


Szilbee!
Gyönyörű!!!

Patrisa!
Látom, most már biztos a dolog! Sajnálom! Sikerül majd elköltöznöd?

Csucsu!
Te hogy vagy mostanában?

Minyu!
Nagyon köszi, amit küldtél! Tényleg le ég a képemről a bőr, hogy ilyeneket nem tudok megcsinálni! :oops:

Rita!
Remélem, hétvégére jobban lesz szegény!

Kép
kajla
 
 


Kajla! Igen, két hét múlva költözünk. Bár abszolút nem akarok. :evil: :cry:

Kép
patrisa
 
 


Kajla: Köszönöm kérdésed, jobban. Már 3 hete szedem a gyógyszereket, ugyan még messze van a javasolt 5 hónap, de már érzem , hogy jobb. Átalakítottam az étrendemet, most több rost tartalmú ételeket eszem (pl: köles, barnarizs, hajdina). Ezek "bél" barát ételek, elősegítik a bélgyulladás lehúzását.


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Csucsu!
És könnyű volt megszokni, hogy ilyeneket eszel? Örülök, hogy jobban vagy!!! És hogy eszegeted a kölest, meg a hajdinát???? Bocsi, ha hüly.én hangzik, de tényleg érdekel! Reginek szoktam venni néha kölesgolyót, az nem rossz!

Patrisa!
És a netezést meg tudod oldani? Tudom, hogy ez most huszadrangú kérdés, de jó lenne tudni rólad majd!!!

Rólunk: Regi megint köhög, meg kicsit elesettebb...félek, nem lesz ebből hétfőn bölcsi! Pedig jó lenne, ha végre beszokna, mert akkor én is mehetnék dolgozni!

MInyu!
Hogy van Nándi? Ő bírja a bölcsis gyűrődést? Meddig vagy szabin?

Szilbee!
Hogy telnek az első napok? Nagyon fárasztó a kétgyerekes lét? :D

Kép
kajla
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Ezúton szeretném megköszönni bizalmukat azoknak a kedves látogatóknak, akik már írtak. Bízom benne, hogy sikerült megfelelő lelki támaszt nyújtanom azok számára, akiknek erre volt szüksége, és megoldást találni és kivitelezni azt mások esetében.

Továbbra is várom leveleiket a pszichotanacs@freemail.hu címre. További információkat a www.pszichologia.mlap.hu oldalon olvashatnak. Újabb értékes, érdekes gyerekdalok stb. kerültek feltöltésre a www.pszichologia.multiply.com oldalra – érdemes ellátogatni és kinek mi tetszik letölteni.

A legjobbakat kívánva: Nisreen
nisreen
 
 


Csucsu :)
Én nagyon sokmindenbe teszek zabkorpát vagy buzacsirát, ezek is nagyon jók!
Pl a bundáskenyér, vagy a rántotthusinál a panir tojásába, is, meg a szószokba.

Kajla :)
Szabin csak hétfö-kedd-szerdán voltam. Nándi egész jól viseli a bölit, leszámitv, hogy még mindig nem eszik. Viszont jókat játszik, és nagyon sok mondókát, dalt tanult. A bölcsi kezdetén volt 1 hónapos orrfolyás-néha köhögés, én nem vettem ki akkor és most kb 2 hónapja abszolut semmi betegsége nem volt :) (kopp-kopp-kopp)

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Szilbee!
Nagyon szép baba Dávid!Mirtill is ekkora volt pont!De az uh értékek is szinte egyeztek!

Mirtill szombaton taknyos lett de más baja nincs.Néha mondta,hogy fáj a torka,ma a fogát fájlalta és este volt egy kis hőemelkedése.Ma azért elvittem dokihoz de nem piros a torka viszont jön 2foga.Vszínű emiatt az orrfolyás de mivel nem tudta biztosra mondani(lehet vmi kezdődik)így elkezdetm adni neki az Ocsillococcinumot!Rremélem helyrejön mert jövő héten jön a bölcsibe a Télapó és nagyon várja nem szeretném ha lemaradna róla.

Voltam a védőnőnél megméretni.Hát csak 11,3kg de hízott 2hónap alatt 32dekát.Az jó!Viszont megint nőtt már 93centi!Hova nyúlik ennyire? :)

Tegnap akkorát nevettem rajta.Azt mondta,hogy Panni babája elesett a játszótéren és eltörte a lábát és Ő vett neki egy másik lábat.Kérdeztem,hogy hol vettél neki másik lábat?Válasz:"Hááát a lábas boltban!" :D Jót röhögtem rajta.
Azt mondta a védőnő,hogy nagy a szókincse,most kb.600szót tud.A ragozás is megyeget de az nem tökéletes.Van amikor azt mondja,hogy iszi,lefeküdtetem stb.
A színeket már megismeri.
Valamelyik nap tolatott egy autó és azt mondta,hogy fordítva megy az autó!
A bilizéssel nem sokat haladunk előre.Most vettem egy bili alakú bilit(eddig kutyusos volt)és annyit haladtunk,hogy erre már ráül kb.10percet és olvsagat rajta de pisilni még nem sikerült bele.Na de ami késik nem múlik!

Csucsu!
Örülök,hogy javulgatsz!Helyrejössz és jöhet a kistesó!

Sziasztok!

Így bilizik


Kép

Pancsi
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Hát nekem elég megterhelő ez a bölcsis beszoktatás! A gyerekem egész nap sír, pedig ott vagyok vele, de folyton mondja, hogy "anya elmegy". Hiába mondtam, hogy ma még nem megyek el, akkor sem nyugodott meg! Alig várja az ebédet, mert tudja, hogy utána hazamegyünk! Ráadásul ma egy harmadik gondozónő volt, mert a miénk beteg, a másik meg szabin volt! Szuper! :evil:
Meddig tart vajon ez a sírós időszak?????? :?:

Kép
kajla
 
 


Kajla,
Nati barátnőjét egy hónap beszoktatás után lehetett ott hagyni. Még így is jó volt, rosszabbra számítottunk. Ma 14 gyerek közül benne volt a 2ben, aki ment és nem volt beteg. Most már nagyon jól érzi magát.

Fogzás:
Nagyon él nálunk. Ezzel töltjük az éjszakáinkat. :twisted: Szabival mindketten ettől szenvedünk. :wink:

Ildikó,
Natinak is a legújabb, hogy ül a wc-n és adni kell neki olvasnivalót. Mostanában egy London térkép a kedvenc, ül és beszél magával. A béke legjobb pillanatai. :lol:

Beszéd:
Nati szókincsét nem tudom felmérni, de jó. Most kezdett el szinonímákat használni. Miután nem értettük, hogy az erősen stilizált zsiráf miért béka, mondta, hogy brekeke. Gondolom, azt hitte, hogy csak a kiejtésével van gond. 8)
Kipróbáltam a könyv szerint 2 éveseknek való barchoba (így írják? :roll: ) játékot. A mire gondolok még nem megy. A nagy játék, ami pöttyös, rá lehet ülni, van sörénye és hintázni lehet rajta segítség után megkérdezte, hogy a (20 centis, plüss) zsiráfra gondolok-e. :twisted: Ráadásul bámultam közben a méterre lévő hintalovat. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


kajla,
mizus bölcsiben?gondolok ám rátok...remélem már jobb.Léninek most olyanja van,hogy nagymamánál sem nagyon akar ott maradni egyedül,elöször sír utána már jó érzi magát persze.Anyás,na.

lorca,
kitartás a fogzási idöszakhoz.

ildikó,
Mirtill egy jó példa arra,hogy a nök több dolgot is képesek egyszerre csinálni :lol: ------>fogmosás,fürdés...a képen egyébként ugy látni,mintha combosodna a lányod :wink:

minyu,
tavaly raktál fel a karácsonyi ajtós kopogtatódról egy tök jó képet.csináltál idén is?tetszett nagyon..tudod,hogy mire gondolok,ugye? amugy milyen dolgozni?nagyon stresszes a munkahelyed?

csucsu,
szupi,hogy jobban vagy már!

patrisa,
mizus veletek?

Léninek tegnap höemelkedése volt,egy kicsit folyott az orra.Amugy jól van.Nina még mindig köhög egy kicsit,meg néha szurkál a füle.
bilizés terén még mindig semmi haladás,beszéd szépen fejlödik viszont.Nagyon ügyesen elkülöníti a két nyelvet.Mostanában állandóan szalad,úgy csinál,mintha nem tudna lassan menni. :shock: ja,és ugrál,mint a kiscsikó,ez általában este jut eszébe.(örülnek az alattunk lakók :? )

puszi mindenkinek

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!
A délutánok elég mozgalmasak. Sógornőm és férje Braziliában nyaral, és én vagyok a gyerekekkel. 7 és 3,5 évesek. Suli után tanulás, játék, vacsi készítés és fürdetés. 8 után szoktam hazaérni. Költözés valszeg jövőhéten lesz.
Vani éjszakára újra pelusos, mert minden éjszaka bepisilt. Sajnálom, mert biztos érzi a bajt.

Szilbee, mi van veletek? Írj pár sort, ha van pici időd?

1 hét múlva Mikulás :lol: Vani már nagyon várja. Tegnap állt az ablakban, hogy mikor jön már. Meg nézte az órát, hogy már 11 óra van...siessen már. :D

Kép
patrisa
 
 


Ritago :)
Te igy emlékszel az ajtodiszre? Tök jo érzés :) Idén még nem csináltam, majd most hétvégére :) De ha nem nagyon lesz kedvem, akkor kiteszem a tavalyit. :oops:
A munka nem a klasszikus értelembe véve stresszes. Inkább csak én pánikolok sokszor, hogy hibázok :( Meg sokszor tapintható a feszültség a kollégák között... De lassan megszokom. (legalábbis a fizum kárpótol nagyon sokmindenért)

Kajla :)
Nekem tök fura ez, mert nekünk már a 2. nap mondták, hogy menjek ki és 1 órát nélkülem volt. Sirt az elején egy kicsit, de amig engem látott, addig mindig volt sirás. Minden nap kicsivel többet volt benn nélkülem, és elöször mindig sirt, de aztán nem hallottam a hangját. Aztán mikor egész napra ott maradt, csak a reggeli nyafi volt, késöbb már az sem.
Lehet, hogy ott kéne hagyni kicsit egyedül. Hm?

szaladok.

psz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MInyu!
Az a legnagyobb baj, hogy a gondozónénije beteg, nincs már 3hete, szóval alig láttuk még! :evil: Így nincs kihez beszokni, és mivel a fél banda beteg a gyerekek közül, ott sincsennek állandó arcok! Most a kisbarája sem jött a héten, ha én nem erőszakoskodnék, ők biztosan nem mondanák, hogy menjek el. De megmondtam, hogy holnap is dolgom van (kozmetika :oops: :lol: ), de ezt ők nem tudják, szóval ott fogom hagyni reggeltől!
Egyébként ma jobb volt a helyzet! Sirdogált, de kinn az udvaron nem, ott motorozott, meg levelet szedett...viszont mikor bementek nagyon várt!
De azt mondják, minden nap egyre könnyebb lesz nekik!

Lányok!
Nincs valakinek báli ruhája? Vicc nélkül!!!!!!

Kép
kajla
 
 


Kajla,
Nekem a szalagavatóra kellett venni puccos ruhát. Megküzdöttem vele, hogy viszonylag elegánsan nézzek ki, sajna az nem én vagyok. :wink: De csak egy érdekes szabású hosszú fekete szoknya volt, halcsontos váll nélküli toppal és egy stóla. De miért kérdezed. (Persze jelen mellméretemmel nem jön rám.)

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!
Bálba mennénk februárban, ha minden összejön és hát dobtam egy hátast a ruhaárak láttán! Azt gondoltam, hátha van valakinek és nem használja, akkor megvenném, vagy kölcsönkérném!

Kép
kajla
 
 


Kajla,
Teljesen feldobtál. Megnéztem a ruhát és rámjött. :D Lehet, hogy szerepe van benne annak a 10 kilónak, amit az ősszel lefogytam. :lol: A felső 40es, passzentos, melltartót nemigazán lehet alágyömöszölni, legalábbis az enyémeket nem. Szopis melltartóban nem árulnak pánt nélkülit. 8) A szoknya 42es. 175 cm vagyok és csak jóó magassarkú cipővel tudom hordani a szoknya hossza miatt. A stólát még keresem... Ha megvan, lehet, hogy felveszem karácsonykor. :) Akkor már összesen 2x viselem. (Meg egyszer már kölcsönadtam.)

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!
Csak mosolygok magamban! Én 160cm vagyok :?
De a felsőről tennél fel képet, meg, ha meglesz a stóla???

Kép
kajla
 
 


Kajla,
Akkor a szoknya az holt ügy :lol: Hacsak nem akarsz uszályt. Nekem is kellett vagy 10 centis sarok, hogy meglegyen a hossz. Megpróbálom előásni a stólát is, nem lehet olyan messze, de a "nehezebb" a kép. Na abban nem vagyok jó, de ráhajtok. :wink:
Csak még egy kis karácsonyi ajándékvásárlásra elcsoszogok. Ma gyerekmentes félnapom van. :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés...
Teljesen kivagyok a tanfolyam miatt, rengeteget kell tanulni, az agyam meg persze örökké itthon jár... (azért az első vizsgám profi lett)
Anna az első héten rögtön megbetegedett, láz, torokfájás, ami kell. Apa egyből a mély vízbe került, de tökéletesen állta a sarat (csak én éreztem magam ramatyul :cry: )
Második hét már jobban ment, úgy engedett el, hogy sok-sok ajándékot hozzak hétvégén :)
A harmadik hetem sajna hosszabb lesz, mert szombatra tették a vizsgát :evil: ,de ezek után már én is kicsit jobban viselem.
Egy kicsit izgulok már az itthoni munka miatt is, mert közben ráadásul leszámolt egy kolléganő...

Most látom csak igazán, hogy milyen sokat változik a kislány, hétről-hétre meglep vmi újdonsággal. A karácsonyi zene-ovi CD-t már kívülről fújja!
Ma feldíszítettük a lakást, nagyon élvezte. Folyamatosan adja az instrukciókat, hogy mit hogyan szeretne a Mikulástól, Jézuskától..

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám, csak kissé behavaztam....

Milán 2. napja lázas. Felszökik neki du-ra és éjjel 38.5-re, aztán a kúp leviszi neki. Se köhögés, se nátha. Gőzöm sincs mi a baja a drágának. Ha holnap sem lesz láztalan, irány a dokinéni. Jó lenne, ha csütörtökre meggyógyulna, mert úgy várja a Mikulást!!! Holnap mentünk volna Nagykarácsonyba a Megnyitó ünnepségre, de ez alighanem ugrott.

Ma mi is dekoráltunk. Zuram kinn az udvaron égőket aggatott nagy sóhajok közepette, én meg hirtelen felindulásból gyártottam 1 új adventi-koszorút. Felraktam a díszeket, kopogtatót, stb. Várjuk az ünnnepeket! Remélem nem olyan karácsonyunk lesz , mint tavaly. Lásd orvosi ügyelet, gyógyszertár, mellékhelyiség......

Bölcsiben egyébként nagyon jól elvan Milánka, mindig lesegetem délután, csomót játszik, komótosan uzsizik. A héten festettek , ki is rakják az alkotásokat az előtérbe, és holt büszke magára a drága, mikor mutatja, mit alkotott. Én meg úgy örülök, hogy ilyen jól érzi magát. Csak gyógyuljon meg!!!!

Báli ruha? No, én még olyan igazi nagyestélyis bálban nem is voltam. A szalagtűzőnkön hatalmas buli volt, farmer és póló volt a legelegánsabb cucc rajtunk!

Kellemes adventolást neketek! Puszi!

bockbrigi
 
 


Bockbrigi,
Én az ofő voltam, mégsem mehettem farmerban. :lol:

Karácsonyi ajándék terén elindult a második kör. Most anyukámék nekünk vásárlandó ajándékait szerzem be és Robi is rám bízta feladatát, azaz anyóst. De legalább ma egész nap mászkálhattam. Persze anyós kimaradt, de Nati megkapta élete első DVDjét. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Kukk :)

Betegeskedöknek jobbulást :( Sajna szezonja van.

Kajla :)
Nem tudom, mennyire kell nagyon báli, nekem van egy hosszabb csillogós, alkalmibb ruhám, este ha hazmegyünk, küldök róla képet szivesen. Én 168 cm magas vagyok, de idén tavasszal a barátnömnek is kölcsönadtam, aki max 160 cm magas, és neki is jól állt. Viszont ez elég vékony anyagú és ujjatlan úgyhogy vagy hosszú kesztyű, vagy stóla, vagy valami bizti kell hozzá.

Én tegnap voltam diszitös hangulatban, most itt vagyunk anyukáméknál és tegnap este csináltunk adventi koszorút. Én megintcsak elégedett voltam saját művemmel :mrgreen: Ha hazamegyünk (estefelé), kiteszem az ajtódiszt és anyósom parchworkös cuccait is.

Viszont a kocsink sajna lerobbant, és egyelöre nem tudjuk, hogy mi a baja :( Holnap viszik apumék szervizbe, mert Törökszentmiklósig elszenvedtük magunkat, aztán itthon se kép se hang.Sógorom bütykölte, már csomó hibát kizártak, de valszeg kell hozzá valami ketyere, amivel bemérik, diagnosztizálják a motort. És ilyenkor derül ki, mennyire függünk ettöl a nyamvadt kocsitól :(

Na, szaladok, mert ébredezik a ded ...

Pusz mindenkinek, majd még irok.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok

Bocsi hogy zavarlak titeket, csak a segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatom megírásához. Szülés felkészítésről írok, és ehhez van egy kérdőív, amit ha van kedvetek és egy kis időtök akkor szeretném ha kitöltenétek.

akinek van kedve az a liegl@invitel.hu-re küldjön egy e-mailt és én küldöm a kérdőívet.



Előre is köszönöm a segítségeteket.


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!!!

Vasárnapra megvilágosultam, hogy Milánnak hólyagok vannak a szájában, vmi vírus, kezeletem Tantum verde-vel és elmúlt a láza. Ma azonban nem mehettünk bölcsibe, mert előtte el kellett menni igazolásért, hogy "közösségbe mehet". A mi dokinőnk szabin van, a helyettes megállapította, hogy Aphta vmi van a szájában. Túl sok fehérjét eszik, ne igyon tejet, krémtúró, ne cumizzon,...
A normaflor helyett szedjen bonolact-ot 2 hónapig!!!!! Ja, meg ecsetelje egy újabb szerrel, esetleg tea és citromfűvel, de ne Tantummal... No, mivel némi fenntartásaim vannak, így holnap elmegyek tanácsadásra, hátha a mi dokinőnk kissé enyhít a szigoron. Amúgy csak csütörtökön mehet Milán közösségbe, mert 5 napig tart ez a vírus, vagy mifene.
Van vkinek tapasztalata? Ossza már meg velem! Köszi!

bockbrigi
 
 


Brigi :)
Sajna nem tudok segiteni :( Szegény Milán :( Nándorom asszem éhenhalna a tejtermékek és cumi nélkül... :roll:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Brigi!
Az afta elég fájdalmas és nagyon fertőző.Legalább is én úgy tudom.A Glycosept ecsetelő nagyon jó rá.
Szerintem azért mondta a doki,hogy ne cumizzon mert arról könnyen visszafertőződhet.És valóban nem szerencsés ilyenkor a közösség.

Mi jól vagyunk a takonykór elmúlt fogacskák még mindig nincsenek.Nem tudom mikor jönnek ki mert már hónapok óta kínlódik.Megduzzad pár napra aztán semmi.Most is folyamatosan a oda nyúlkál.Mikor jönnek ki az utolsó fogak?A védőnő azt mondta,hogy 2éves korra kinn vannak a dokinéni azt mondta 3éves korra van meg a 20fog.

Tegnap voltunk Mikulás nézőben koncerttel volt egybekötve a városban nagyon tetszett Mirtillnek!Holnap délelőtt lesz Bojtorján koncert ovisoknak oda is elmegyünk,délután pedig a férjem munkahelye rendez Mikulás ünnepséget egy gyermekmusical lesz a címe Ezüstmackó.Remélenm fog tetszeni neki.Csütörtökön pedig a játszócsoportba jön a Mikulás.Lehet kicsit sűrű lesz a program de ha nem érdekli majd hazajövünk.

Ma elég zizi mert későn kelt reggel és nem aludt délután és most már nagyon álmos de már nem fog aludni.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Voltunk tanácsadáson! Milán 17 kg és 99 cm. A súlya stimmel, de szerintem csak 97 cm. Na, mindegy!

Az aphta lecsengőben, de még Tantum-mal spray-zem. Megráncigálta dokinéni a kukiját is, nehogy letapadjon. Egész du. nem pisilt , csak most este!
Azt is mondta a dokinőnk, hogy nyugodtan adjak tejet a gyereknek!

Holnap jön a Mikulás hozzánk! Tök spontán alakult így, hogy egy utcabeli csaj tesója vállal ilyeneket. Tök rendes volt, hogy nem is ismer minket, mégis bevállalta! Kíváncsi vagyok a reakcióra!
Ja! Milán mondta: "írok sms-t(!) a MIkulásnak, hogy küldjön nekem verda-autót!" Sms-t!!! Nem ám levelet! Ma hívott a "Mikulás", mondtam neki, hogy ne felejtse el megemlíteni az sms-t!

A mi munkahelyünkön (Lsd.: Ált. isk. és Atomerőmű ) sosincs ilyen gesztus, hogy a dolgozók gyerekeinek adnak egy 200 ft-os csomagot! Na, ez van!

Ildikó! Milánnak már 2 hója kijött mind a 20 foga. Az utolsó kettőt észre sem vettem, mikor bújt elő!

bockbrigi
 
 


Vaninak is megvan az összes foga. Talán egy kicsit nyáladzott, de semmi több. Szerencsére fájdalom nélkül kibújtak.

Mikulást már ő is várja. A számítógépen írt levelet. Hát igen, ők már ebbe nőnek fel. :lol:

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Sajna én most el vagyok havazva ( hogy eredeti legyek :lol: )!
Csak egy Mikulásos képet teszek fel!
Kép

Kép
kajla
 
 


Dobok már én is egy képet! Most ennyire fussssssssssa... :) Pusz! Mindenkinek!
Kép
szilbee
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a Bojtorjánon Mirtillnek annyira tetszett végig táncolta a másfél órát haza sem akart jönni!!
Este voltunk a musicalon is az is tetszett neki majd a Télapó adott csomagot.Kicsit megszeppent de nem sírt.Én pedig annyira béna voltam,hogy amikor vettem ki a Télapó öléből a gyerekkel együtt a Télapó szakállát is odafogtam és sikerült lerántani. :D Nagyon ciki volt mindenki rajtam röhögött.
Aztán ma a bölcsiben voltunk ott nem történt semmi malőr!Mirtill egyedül kiment a csomagért.
Teszek pár fotót!

Sziasztok!

Koncert
Kép

Bölcsi
Kép

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok! Járt nálunk a Mikulás! Milán egyáltalán nem félt tőle, verset ugyan nem mondott, csak miután a Mikulás elment, de azért elbeszélgetett vele. A lényeg, hogy mi volt a zsákjában? Dobok 1 képet:
Kép

Ma ment bölcsibe, ott is járt a Mikulás-néni! Délután azzal fogadtaka gondozók, hogy tiszta nátha, egész nap tüsszögött és a bölcsiorvos kiírta. Majdnem elájultam!!! Kérdezték, hogy otthon nem volt náthás? Na, egyáltalán nem, -mondtam, de szinte hitetlenkedve fogadták. Szegénykém! Soha nem volt beteg, most meg előbb az aphta, most meg a nátha.... Még jó, hogy a papa nyugdíjas, mert engem már kilőttek vola a suliból, az tuti.
Mit adjak neki immunt-erősíteni? A c-vitamint (amway) kapja.


Puszi!

bockbrigi
 
 


Sziasztok!


Mi is voltunk Mikulás bulin egy játszóházba, teszek képet!
Hétvégén majd bővebben mesélek!



Csucsu

Kép
Kép
Kép

Kép
csucsu74
 
 


Coca-Cola Karácsonyi Karaván állomásai a következők:

dec. 8. szombat Ózd Vasvár úti nagyparkoló 18:30
dec. 9. vasárnap Szolnok Cora 18:30
dec. 13. csütörtök Tamási Kossuth tér 18:30
dec. 14. péntek Kaposvár Kaposváry György u. 2. (parkoló 18:30
dec. 18. kedd Gyöngyös Városi Sport és Rendezvénycsarnok 18:30
dec. 19. szerda Mohács Széchenyi tér 1. 18:30
dec. 20. csütörtök Szeged Árpád tér 18:30
dec. 21. péntek Békéscsaba Cirkusz téri parkoló 18:30
dec. 22. szombat Debrecen Cora 18:30
dec. 23. vasárnap Kisújszállás Piac tér (Vásár u. 7-9.) 18:30
szilbee
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom egy mikulásos képpel :D

Kép

Éppen szöllőt evett.....az az a zöld a szájában :wink:

Kép
tikó
 
 


Sziasztok!


Dobok képet a kisasszonyról, akkor készült mikor elment a Mikulás és végig azt kérdezte, hogy " holnap is hoz ennyi ajándékot?"
Alig tudtuk elmagyarázni, hogy majd csak jövőre.
Kép

Kép
csucsu74
 
 


Sziasztok!

Kajla

Nagyon jó az a kép a kerettel!!! Tudnál nekem is csinálni ilyet? Én már próbáltam de minden program angolul van (amiket én találtam) én meg sajnos nem értek angolul :oops:

Szilbee

A te kereted is nagyon jó!!


Voltunk pénteken tanácsadáson, megmérték Dorcsit és 11000g, és 92 cm.
2 évesen mérték utoljára, azóta 50 dekát hízott (fél év alatt). Úgylátszik a Béres csepp mégsem segített :cry: . Most éppen szünetet tartunk de jövő héttől megint adom neki.

Kép
tikó
 
 


Sziasztok!

Tikó!
Szerintem jó fél év alatt az 50deka.Nekem azt mondta a védőnő,hogy 2éves kor után évente már csak 1kilót híznak.
Mirtill 11300gr és 93,5centi.Már megint nőtt 1,5centit.Ő 32dekát hízott 2hónap alatt.

Már megint folyik az orra de ,más baja nincs.Megint a foga lenne?Mondogatja,hogy fáj a foga és már az egyiknek az egyik csücske kinn van.Várok vele pár napot aztán elviszem dokihoz.Tegnap óta megint nem eszik és a szemén is látom,hogy vmi nincs rendben.

Lorca!
Natinak ígyutólag is Boldog Névnapot kívánunk!

Kajla!
Itt kb.2hét alatt szoktatják be a gyerekeket a bölcsibe.
Első héten hétfőn,kedden 10-fél11-ig kell otthagyni őket szerdán ebédig majd csüt.,pénteken már ebédre is ott maradnak majd hétfő,kedd körül már megpróbálják az ottalvást is.Általában minden gyerek gond nélkül beszokik a 2hét alatt.

Jók a képek!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Kajla,
A gép nincs itthon, nem tudok fotót felrakni. :oops: A 7végén már tuti (remélem) itthon lesz, de lehet, hogy még előbb is.

Ildikó,
Nati kicsit visszafogyott a betegsége alatt, úgyhogy most mi is megkaptuk, hogy ejnye-bejnye, jobban kéne hízni. :twisted: De ha egyszer ennyi, akkor ez van. 13 felett volt, most 12.8 körül mozog a 93 centijével. Így centikkel alacsonyabb, mint barátosnéja.
Natinak 25 hónaposan volt teljes a fogsora, 5,5 hónaposan kezdte. Fogdoki ismerős szerint a kezdet is fontos, az mutatja, mennyire lelkes. Ismerős bébijének, akinek nem volt foga az első szülinapján, 3 éves kora után lett meg a teljes fogsora. A felső első metsző volt az utolsó bajos, onnantól kezdve csak onnan tudtam, hogy jön, hogy látszott.

Kép KépKép
lorca
 
 


bockbrigi!
sztm actimel-t itassál Milánnal(persze ha szereti),nagyon jó immunerösítö!

fogak:
Léninek még 1 foga hiányzik,5 hónaposan jött az elsö foga.Az is teljesen normális,ha 3 évesen lesz meg a 20 fog.

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Mirtillnek is 5,5hónaposan jött ki az első 2foga,nagyon szenvedett vele sőt mindegyikkel.Nem volt olyan,hogy ne vettük volna észre mert ha jött a foga hetekig nem evett.És azt is észrevettem,hogy ha jön a foga ecetszagú a szája.Mondtam a dokinak de kiröhögött,hogy Ő még ilyet nem hallott.Lehet "betegségszagú" vagy acetonos.Mostanában is éreztem és ki is bújt egy kicsi a fogából de még mindig csak 16foga van.
Ma elvittem a dokihoz a taknyolás miatt de azt mondta,hogy nem lát semmit így nem kell gyógyszer csak C-vitamin,orrspray és orrszívás.Megint a fogát mondta.
Lehet ilyen sokáig kínlódni egy foggal?Már kb.május óta hol beduzzad hol lelohad.Most elég duzzadt az ínye,sokat nyúlkál a szájába.Hát remélem lassan túl leszünk rajta.Egyébként nem igazán viseli meg csak megint alig eszik.

Nem nagyon akar mostanában aludni.

Kép
ildikó74
 
 


Na véletlenül elküldtem pedig be sem fejeztem.

Szóval még most is fel van ha pedig később lszik el akkor este nem akar.Tegnap is 11-kor aludt el este.
Nem tudom mit kellene csinálni.Arra gondoltam,hogy este itatok vele egy kis cirtomfű teát az nyugtató vagy ez hülyeség?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Tiko!
Küldjél képet a varga_ute@t-online.hu címre!
Egyébként nekem is Minyu segít, ha elakadok! Ő igazi profi! Szívesen segítek, mert csak be kell illeszteni ebbe a keretbe, de ha valami szuperre vágysz, környékezd meg Minyut! :wink:

Kép
kajla
 
 


Bölcsi: itt igény szerinti beszoktatás van. Aki jobban ráér anyuka vagy a gyerkőc félénkebb, több időt adnak. De van, akinek egy hét az egész!
Mostmár nagyon jól beszokott! Ügyesen eszik, alszik, játszik. Reggel 1/28-kor megyünk, már ott reggelizik, és alvás után megyek érte! Mikor otthagyom, még kb. 2percig pityereg, utána semmi baj vele! Holnap lesz karácsonyi délután a bölcsiben, kíváncsi leszek, hogy sikerül majd!
Ma voltunk táncházban! Hát...Regina ahogy beléptünk ment a táncoló gyerekekhez, rohangált, táncolt, forgott, néha rámnézett. Énekléskor beült egy helyre, teljesen idegen anyukák, gyerekek közé, kérdezem tőle: kell anya? válasz: nem! Erre gyorsan elhúztam a sarokba, figyeltem, mit csinál, de rám se bagózott. Mikor megúnta, odajött és mondta, hogy "megyünk haza!"
Na, erre varrjon valaki gombot! Egy hónapja még a saját árnyékától is félt, most meg egyedül jár-kel egy rakás idegen között! :shock: Bevallom, nem értem! Így megváltoznak a bölcsitől????????

Kép
kajla
 
 


Ildikó!
Szoktatok sétálgatni? Mi megyünk amikor tudunk, vásárolgatunk, megy a kis lábain! Simán elalszik max.9-kor. Mondjuk, sose volt gond ezzel!

Kép
kajla
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: