Új privát üzeneted érkezett!

Már egyszer elbúcsúztam, de mindig írnom kell utána!!!


Beuka!


Kispesten lakunk. A vonalzón azért van teki, mert 10 éves korom óta a kedvenc állatom. Van élő is. Úgy küldenék képet babyről, de nem tudok.


Melinda!

Nagyon izgi, h vajon ki lesz a férjed. :D




Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Szaisztok!
Timi:
Küld a képeket a timcsi012@citromail.hu -ra..lekicsinyittem és visszaküldöm neked..Ha ugy jo..
Vendég
 


Szép napot Lányok!!

Egy reggeli éhgyomri olvasásóra után, jövök picit boldogítani titeket!! :wink:
Nyitott nap van ma a suliban, apával megbeszéltük, hogy az első óra ének, arra én megyek be, a második matek, arra ő!! Erre megvariálták, az első olvasás volt, most apa ülhet az éneken, úúúúgy imádja!! :lol: :lol:

Olyan büszke vagyok, az én szép okos nagylányomra, olyan ügyes volt, csak ne lenne annyira rendetlen, szétszórt!! :roll:

Szia Tímea, üdv. közöttünk!! gyere csak erősítsd a csajos anyukák táborát, mert itt úgyis pasielnyomás van!! :lol:
A méréssel kapcsolatban én is csak azt tudom mondani, hogy ne mérj, tedd el a mérleget jó mélyre, főleg már most, hogy 5 hónapos a kislány!! nekem Oistike a 2. gyerekem, én egyiket se mértem, fogalmam sincs, hogy mennyit szopizhattak!! Most, hogy tápszerezik a fiam, kezd róla fogalmam lenni, hogy mennyit eszik!!

Linda!!

Hajhullás, detto :cry:
Nekem szülés elött is hullott néha, de ez mindent felülmúl!! Mindenhol az én parókám van!! jólvan, van bőven, de azért ez mégis túlzás, mert a gyrek kezében uis találok mindíg, és félek, hogy a szájába kerül!! Most vágattam is az aljából picit, de így is van elég!! :roll:

Jadey!!
Choccito fánk!! :lol: :lol: :lol:

Livi!!

Lehet őket anyósékra bízni, csak elötte el kell zárni anyós elől a tejet, a grízt, teát, colát stb. :wink:
Gyivi?!-- Jujj, nem hangzik jól!! :shock: :?

Krisszi!!
én nem akarok udvarolni, de én csíptelek, szóval várunk vissza!! :wink:

Gesztenye!!
Igen, a talit mostmár le lehet lassan zsírozni, majd valamelyik nap megtámadlak Msn-en!!Okszi??
Örülök, hogy ti is meggyógyultatok!! Akkor a te fiad is Kaszanova lesz!! :lol:
A fogacskák nálunk is mocorognak, állandóan a szájában van az ökle, és ezerrel nyáldzik!! :roll:

Tina!!
Mensi, csak neeem???? :lol: Unoka, meg saját bébi egyszerre a párodnak?? :wink: Na jó, csak ciccültem!! :lol:
Pistike se nagyon csipázza a saját készítésú gyümiket, a savanyú almát meg főleg nem!! Kecskemétiben, az alma-banán a favorit!! Lassan főzeléket is be kell vezetnem!! tegnap óta ivólevet próbálom, mert a teát magában nem issza meg, így összekeverem a Szentkirályi bébiitallal, így issza!!

Nózi!!
Sétálj velem egy nagyot, oszt elillan a betegség!! :wink:

Edi!!
Hajrá az almalé próbához!! :lol:

hettie, kitartás az oltáshoz, már ez az utolsó, következő csk 15 hónaposan lesz!! Mi jövőhéten megyünk!! :roll:

Bujka!!
Kitartás!!

Mentem lányok, mert mákosgubát kell gyártanom!!

Puszi mindenkinek!!

Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 

 
 

szóval javítok:viccültem, és Pistike :oops:

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Edit!
A cebiont kikanállal adom be. Utána megkapja a kanalat... 8)

Timi!
Üdv köztünk!

Beuka!
Adataink:
4hós van ugye csak: 5640gr és 60 cm.
Jó a tábla köszike!!! Ügyi vagy!

Tuti front van és volt! Mondjuk én az elsőszülöttemen érzem. Olyan hisztit levágott ma de-t, hogy hűha. Ilyen még nem volt... :cry: Pannika is zaklatotabban alszik ma. Kint van fél 10 óta, és már egy párszor megébredt, mondtam is neki, hogy még 1x felsír bejöhet erre alszik 1 órája.

Na megyek takarítani amíg alszanak, Apa péntekig nincs... :cry: :cry: :cry:

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Rozsagi - nincs front :lol: én még jobban érzem, mint a babák, de ma kivételesen semmi bajom :wink: Más miatt lehetett a hiszti! Egyébként a www.hazipatika.com -on meg lehet nézni, egész jó oldal.
Péntekig egyedül leszel a gyerekekkel, vagy lesz segítséged?

Beuka - anyukám felültette Zsoltikát, először tartotta a hátát, majd elengedte... Szerintem azt hitte azért nem akarom, hogy ültesse, mert félek, hogy eldől, de valójában a gerincét féltettem. Még az etetőszékbe se merem beletenni, pedig az van ráírva újszülött kortól. De olyan, mintha ülne benne. A táblázat nagyon tetszik, még utána kell néznem az adatoknak, de sajnos most is csak egy percre kaptam meg a netet a férjemtől, neki munka miatt kell. A múltkor említettél valami határidős munkát - te ezek szerint dolgozol? Hogy bírod?

Melódia - jó, hogy meggyógyultatok! Rendrakáson nagyon nevettem - képzelem mennyi kacat lehetett! :lol:

Jadey - gratula a fánkhoz! Rönci írja, hogy milyen jókat főzöl, kérek recepteket!

Siba - ilyen kiálltásokat Zsoltika is csinált ennyi idősen, mint most Andris - kb. vagy két hétig. Addig még gügyögni is elfelejetett :lol:
Nagyon szép kék szemei vannak Andrisnak! Nagyon úgy néz ki Zsoltika is kék szemű lesz (az enyém barna, úgyhogy még nem biztos)

Egyelőre visszaolvasóban vagyok, már amikor van lehetőségem netezni.

Kép
nózi
 
 


Timi!
Szerencsás vagy, hogy ilyen hamar megszültél. :)
Születéstörténetem ha érdekel a 152. oldal tetején a 2. hsz :)
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Jubi!
Boldog hófordulót! Tegnap lemaradt. :) Összehasonlító képeket kérünk. :)
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!
Olvasok, csak nem igen tudtam irni. Pedig mar 2 napja ujra van rendes netem!!!Persze korlatlan idot nem kaptam melle :P

Gyerekek nem betegek, de nalunk is nyugosek. Tegnap Balint sikitva sirt es orankent cicizett. Mar azt hittem a kis pocikaja faj, de estere kibujt a masodik foga!

Tina! Mar tegnap akartam irni, hogy jo a kis micsoda, amit Bali anyosanak kuldtel!! Enyemre is raferne 8)

Meretek:
4hosan 6920g es 67 cm
5 hosan 7350 g es 70 cm
(most saccolni tudom a 74cm es 7400g-ot)
Jovo kedden megyunk a tanacsadasra, majd azt irjuk be. igy persze 1 hettel tobbet no majd a dragam.
Szerintem osszehasonlitasnak majd a feleves adatokat vegyuk. De igy is tok jo! Es akkor kiszamithatjuk, hogy mennyi a heti max es min fejlodes atlagosan. Csak tippelni merek, de az fog kijonni, hogy abszolute nem fugg a szuletesi sulytol sem a hossz, sem a tomegfejlodes. Es remelem nagyon szines kepet kapunk. Engem megnyugtatna. De akkor sem sirnek, ha csak az enyem gyarpodott volna "keveset", mert en ranezek es latom, hogy jol van.

Bali es Bujka! Ti aztan jol meghizlaltatok a babakat. :lol:

Bali, anyosnak en is kuldok seggreverest. Te meg felejtsd el. Jo tudom szar ugy. Keteve en is igy jartam. Es nem az a baj, hogy mit lehet adni es mit nem, hanem az hogy en vagyok az anyja es en dontom el mi a jo neki! Ha azt kernem hogy etesse rantottaval, akkor tegye azt. Ha nem jo, mondja meg, de ne hatam mogott, pfujjj. Igy persze csak most ketevesen volt ott eloszor egyedul Miki.
Pedig olyan jo lenne neha lepasszolni, akarcsak egy 20 percre is 8)

Ronci, drukkok mennek tejcsi ugyben! Es mivel Ti vagytok a legfiatalbbak kerunk kepet is, olyan jo latni azokat a nagyon picurikat is. A mienk lassan mar nagy lovacskak :D

Nozi, nekem is mindig szolnom kell, hogy tartsak rendesen a gyereket.

Rozsagi, en pont a keresztelo elott maradtam par napra egyedul a kettovel. Lehet hogy igaza van Napraforgonak, de mintha konyebb lett volna (o irta, hogy neki "konnyebb" dolga van, mert mi meg a ferjeinkre is fozunk stb...de ugy megmaradt bennem.). Persze alig vartam, hogy apa hazajojjon....

udv mindenkinek:

csengo
Vendég
 


Sue!


Klafa, h a lányok között csak 3 nap van. Anyukám is azt mondta, h 1/2 évig csak anyatej. Úgyhogy most én is kivárom a március 16 utáni napot. :D

Tina!


Remélem, h a képeket ide is feltudom tenni. Valamiért nem sikerül. A melléklet feltöltésébe bemegyek, és csatolom azokat a képeket amiket lekicsinyítettél. Utána valami kódót ír a levélbe. Lehet ha a levelet elküldöm akkor a kép is megjelenik?


Edi!


Elolvastam a szülésedet. Megszenvedtél a szép kislányodért




:lol:

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!
Az én dokinénim és védőnőm merőben más véleményt mond mindenről. A dokinéni azt mondta, hogy 4,5hónaposan már adjak gyümilevet, nem adtam. 5hónaposan azt mondta, most már mképpen adjak, mert Kata nagy baba...Nem adtam. Védőnő azt mondja 6hóig csak szopi.
Én eldöntöttem (nem a kedvük miatt, hanem érzésre) jővő héten elkezdem az almalevet adni 1-1 kanállal, hat hónaposan meg pépet fog.
Addig almalevet, őszilevet - 2hétig. Aztán meglátjuk mit hoz a sors. Majd beszámolok. :wink:

Csengő!
Gratulálok a 2.fogacskához. Úgy látszik szép lassan mkinek kibújik, vajon nekünk mikor? Tényleg reggel nincs fog, este meg van?

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Melódia szegény apa az énekórával :lol: legyél is büszke! :)

Ági szegény :( rossz lehet egyedül :( kitartás!

Nózi értem már az ültetést. :(
Ez a munka nem igazi munka ám. Elvállaltam az édesapám cégének az elektronikus adóbevallását (én valójában megkapom a kitöltött adatlapokat, és csak felviszem a gépbe + elküldöm az ügyfélkapun), egy kis plusz bevétel jól jön :). Az a baj, hogy a sulival is kellene foglalkoznom ,de nem visz rá a lélek :?
Szerencsére nálunk 95%-ban enyém a gép. Sajnálom, hogy nálatok meg osztozás van :? no igen ,a munka előbbre való. (pedig igazán nekünk ez (mármint a b.net)a kikapcsolódás nem igaz? :wink: )

Csengő örülök, hogy jöttél, már kezdtem aggódni! Akkor tudsz majd feltenni összehasonlító képet? Kíváncsi vagyok a nagy lovacska fiadra :lol:
akinek mellesleg NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT kívánok, és utólag boldog feledik szülinapot!
Gratula a 2. Foghoz!

Jubi tényleg! A kislányodnak is boldog feledik szülinapot! Várjuk a képeket!

Timi nem tudom mit írhat ki. Ha lekicsinyítetted be kellene, hogy rakja :shock:

Lányok! Nincs ötletetek honnan lehetne beszerezni egy nagyon pici gumicsónakot, vagy valami hasonlót? (csak épp, hogy Boti beleférjen fekve)

Tegnap megkérdeztem a védőnőt arról is, hogy mikortól utazhat már picit döntve Boti a babakocsiban, azt mondta, ha majd emeli a felső testét. Nem értem, hogy pontosan mire gondolt. Ki mikortól „ülteti” már a babát?

Az esténk nagyon nyűgösre sikeredett :(; nem tudom mi volt. Lehet, hogy a fürcsit várta, mert az tetszett neki.

Gyűlnek szépen az adatok :); szóljatok ám, ha tegyek fel táblát!


Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Bocsi de most csak Timinek :(
Igen az a kodot hagyd bent a hozzászolásodban,ugy küld el a levelet.Én kiprobáltam fel lehet rakni..


Olvaslak azért benneteket.

Holnap jövök..Sziasztok jo éjt!!
Vendég
 


Most ez egy próba. Remélem sikerülni fognak a képek.


Timi [KÉP]

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


[KÉP]

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


[KÉP]

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi ! De édes a pici lánykád! Üdv köztünk!

Jubi - Jazinak boldog fél éves hófordulót! Gratula a forgáshoz! :)

Csengő - Bálintnak is boldog fél éves hófordulót! Gratula a fogacskákhoz! :)

Jubi, Csengő - várjuk az ilyen volt ilyen lett képeket!

Edit -akkor még utoljára szagold meg az anyatejes kakit - olvastam - azt hiszem a tavasziaknál-, hogy azért az hiányzott nekik, hogy olyan "finom" volt. Egyébként nekem is tetszik 8)

Mi holnap kezdjük a hozzátápit, még várok egy kakit, hogy örökre az emlékeimbe véssem. :lol:

Beuka - tényleg mi van a sulival? Halasztottál? Azt tudom, hogy Gyöngyösre jársz, de nem emlékszem, hogy mit tanulsz? Adóbevallás - jó munka lehetett, talán jó is volt egy kicsit dolgozni. A tanulás az más - azt mindig nehéz elkezdeni! :wink:
Nemsoká veszünk egy routert, csak mindig mikor eszünkbe van, akkor nem ér rá a férjem... Ha minden igaz, jövő héten megosztjuk a netet! :)

Kép
nózi
 
 


Sziasztok!

Timi!
Inkább itt válaszolok, egyszerúbb is. Gábor látta meg a nevedet, ahogy nyitva volt a bnet :wink:
Nagyon helyes Dóri! Neki visszamenőleg Boldog Névnapot! És legalább Téged is látunk.

Csengő!
Gratu a fogacskához! :D És Boldog Névnapot a kétfogas Bálintnak :D

Ági!
Kitartást!!! Maradék erőm - bár nem sok - a Tiéd :wink:

Beuka!
Gumicsónak passz így télen. :roll:
Megsúgom, nekünk minden esténk nyügi, cirka fél 7-től. 8-tól fürcsi. Ahogy a pelenkázóra rakom, rögtön röhög a képembe Benyó, mert már tudja, hogy fürdetés van. Nem hülye ez a gyerek 8)

Jubi!
Jazinak boldog felediket :D

Alig volt ma itt forgalom. Hol vagytok?

Tejcsivel küzdök, jobbat fejem, Benyónak üvegből nem kell a tejcsi :? Távírati stílusban ennyi van velünk.

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Bujka, Csengő, Beuka! :(

Köszi az energiákat! Komolyan mondom ha nem szoptatnék most bedobnék egy páleszt (pedig útálom!) A "nagy" fiam most este 11-kor fent tombol az emeleten :evil: :shock: Hogy mi van ma vele??? Lehet hogy bujkál benne vmi betegség, vagy az Apja hiánya nem tudom, de kész kataszrófa. Még jó, hogy holnap du-n meg este mamázik...

Bocs az OFF-t, de kivagyok...ennyire még sose hiányzott a Párom, és felsem hívhatom...ezért írtam ki Nektek.
Remélem holnap jobb napja lesz!!!

Megyek hátha befejezi végre és aludhatunk, bár Pannika mindjárt ébred... :shock:

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Halihó!

Edi
Laurának sincs még foga,állandóan nézegetem hátha kibújik,amúgy én sem értem hogy van ez:reggel nincs este van :shock: Semmi ráutaló jel sincs csak az erős nyálzás meg kézbetuszkolás a szájba.Tegnap voltunk dokinál a 4 hós oltáson,a doki megnézte a torkát is ,fapálcával letolta a nyelvét amit Laura elkezdett rágogatni :lol:

Melódia
Valamelyik nap a Laura popján találtam egy hajszálamat :shock: :roll: Amúgy mindenhol az lobog....

Beuka
Megírom az adatokat:
4 hósan:5880gramm és 61 cm Laura.
Páhokról majd még írunk mielőtt jöttök :wink:

Tímea
Aranyos Dóri és látom van fülbevalója is,furták vagy lőtték?Nagyon sírt?Majd mi is szeretnénk később,fülbevaló már megvan.

Ébredezik.....
megyek .......

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok Lányok! :lol:

Köszönjük szépen a féléves köszöntéseket! Tegnap meg is ünnepeltük (együtt Apával, akinek a 32. volt), és két kézzel kapálózott a torta után a csajszi :D PErsze csak vágyakozhatott...
A dokinénik írt fel nekünk HA tejpépet, mert annak, aki hörghurutra hajlamos, nem lehet adni normál tejpépet. Én ezt eddig nem tudtam :shock: , és azt adtam neki :( Ebből is van vaníliás és natur, egyenlőre ízlik neki.

Beuka4
Adataink:
négy hónaposan: 7900 g és 65 cm
öt hónaposan: 8000 g és 68 cm
hat hónaposan: 9000 g és 74 cm

És megkerestem a képeket is, olyan jó volt nosztalgiázni :D
[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 920.18.jpg[/img]

és most:
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


szóval az újszülött Jazi:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


szia Beuka
Kérdezni szeretném,hogy a babánál 3.hónapos korában mikor megkapta az oltást nem volt lázas,nyügös?
köszi Moni
moni82
 
 


szia Beuka
Kérdezni szeretném,hogy a babánál 3.hónapos korában mikor megkapta az oltást nem volt lázas,nyügös?
köszi Moni
moni82
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék én is, ha lehet!Az én kisfiam 10-én volt 4hónapos,a neve Marcika.Kb.4 hónapja olvasgatlak titeket és rengeteget segítettek már nekem.A mi védőnőnk 6 hetes korában volt nálunk utoljára(bocs Marcika volt 6 hetes :lol: ).Csak akkor látom,amikor az oltások miatt megyünk a dokihoz,akkor viszont kapok sok" okos "tanácsot.Szóval csak rátok számíthattam,ezúton is köszi szépen! :D

üdv.Bea
adsl66281@tvnet.hu
 
 


Most nézem,h mi a felh.nevem. :? Bocsi,de egy igazi anti talentum vagyok,csoda,h sikerült regisztrálnom.Asszem ez már így marad.Látom,h vagyunk páran Beák,akkor én leszek Tápi.
adsl66281@tvnet.hu
 
 


Megint én. :oops: Talán most sikrült.
tápika73
 
 


sziasztok

most csak röviden
Móni pici hőemelkedése volt (nem ment 38 fölé úgyhogy nem adtam kúpot)
nyűgös nem volt inkább bágyadt.
most voltatok,vagy mentek?

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Nózi!
Boldog hófordulót! Kérjük az összehasonlító képeket. :D
Én is sajnálni fogom a finom anyatejes kakit, illatra és színben. De lehet, hogy nem lesz annyi balesetünk, mert tök mindegy milyen pelust használunk a derekáig feljön…Napi egy átöltöztetés befigyel. Most újra Pamperst használunk, mivel a Midi méret kicsi lett (alig tudtam a derekán összehúzni), most Maxit használunk, azt jó magasra felhúzom, de ahogy izeg-mozog lejjebb kerül, és ott a baleset.
Almával kezdesz te is? Kiváncsian várom a tapasztalatokat.

Beuka!
Mi nem ültetjük Katát, csak ha kézben van, háttal nekem. De akkor sem igazi ülésben van, csak kicsit megdöntve. Amúgy kipróbáltam ültetve, hogy mekkora lesz, hogy fog kinézni, amikor a földön játszik majd :oops: :)
A védőnő mondta napi 5x húzzam fel ülésbe, dokinéni szerint nem kell. Úgyhogy 1-2x felhúzom, ha eszembe jut, de nem ültetem, rögtön visszaengedem. Amúgy a doki 2hete azt mondta, már a babakocsiban megemelhetem az ülést és elkezdhetem ültetni.

Timi!
Szép Dóri baba és te is jól nézel ki. :wink: :) Jól látom az első képen Dóri nyálzik? Akkor nálatok is beindult a fogmanó? Mikor tettétek be a fülbevalót? Nem kap bele Dóri?

Ági!
Megértelek, nekem is hiányzik apa, pedig ő normális időben jön haza…Gyere ide gyakrabban és írjál nekünk (ha csemetéid engedik) :)

Jubi!
Nagyon szép kislány Jazi! Hát igen van különbség, de újszülöttnek is szép volt. Jó megnőtt. Szép a súlya. :D Én nagyon sokszor nézegetem Kata fotóit és nem akarom elhinni, hogy ilyen-olyan volt. Annyit változik hétről hétre.

Tápi!
Üdv. Köztünk. Írj magadról és a babádról jó? Hogy vagytok, miket tud a lurkó, milyen volt a szülésed, hol…? Képet is kérünk ha lehet.

Mellékelek 4 képet: Kata dizsibe készül a ruhácskáiban :D

anyukáméknál:
Kép
az új szőnyegen:
Kép
Kép
Kép

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom a hozzátáplálásról a véleményeket. Az enyém a következő: a csecsemőtáplálásról szóló szakkönyvek (tényleg szakkönyvek) szerint a csecsemő emésztőrendszere 4 hónapos korára fejlődik ki annyira, hogy bizonyos zöldségeket és gyümölcsöket meg tudjon emészteni, 6 hónapos korára pedig annyira, hogy a szárnyas húsokat is. Ennek ellenére mindenkinek magána kell eldöntenie a saját babáját ismerve, hogy neki (mármint a babának) mikor van már igénye a kiegészítésre az anyatej mellé. Én azért adtam már Máténak zöldségpüréket és gyümit (amit még mindig nem eszik meg), mert ő sajna nem az én tejcsimet kapja, és az anyukának akitől kapjuk a tejcsit már fogyóban van, lassacskán csak a saját babójának lesz elég. A másik ok, hogy Máté elkezdte kiköpdösni a tejet, ellökte az üveget, félrecsapta a fejét, mikor napközben tejet akartam neki adni. Amióta kap zöldségpürét is azóta ez megszünt. Szóval akármit mond a védőnő meg a gyerekorvos (meg persze az okosabbnál okosabb rokonok) nektek kell eldönteni, hogy mikor mit adtok a babátoknak. Persze nem azt mondom én, hogy a dokik meg a védőnők hülyék, csak ahányan vannak, annyi féle véleményük van erről a dologról. A mi dokink is ellenzi a hozzátáplálást 6 hónapos kor előtt, én nem is mondtam meg neki, hogy Máté nem csak tejet kap. Pedig a mi doktornőnk a megye egyik legelismertebb gyerekorvosa. De ebben nem értek vele egyet.

Ma végre eljutottunk az ortopédiára és hál' Istennek minden rendben volt. Máté sajna megijedt egy másik kisfiútól, aki el akarta venni a kedvenc ronda elefántját, és úgy sírt, mint akit nyúznak, pedig a doki még hozzá sem ért. Aztán mikor a doki megtekergette a lábait nagy szemekkel nézett rá, mintha azt akarná mondani: "hé, ezt anya szokta csinálni!". Édes volt. :D

beuka, én kb 2 hete "ültetem" Mátét. Ez úgy történt, hogy olyan pozicíóban volt az ölemben háttal nekem, mint ahogy a hordozóban szokott. Így nagyon szeret, mert ugyebár sok mindent lát. Fogtam a kezeit és egyszer csak elkezdte húzni felfele magát. Teljesen ledöbbentünk a párommal. Azóta már nagyon sokszor csinálta, sőt ha nem engedem neki üvölt, mint a veszedelem. Persze sokáig még nem bírja így, de elég fogni a kezét és nagyon szép egyenes derékkal ül, és ami a lényeg azóta sokkal szebben tartja a fejecskéjét. Egyébként tényleg nem kell eröltetni neki, ha ő akar majd ül.

Majd jövök még, most kiteregetek.

Anita

Ui: egy friss kép a Manómról. :D Kép

goodfairy
 
 


Sziasztok lányok!
Nem tudok most jönni, mert szenvedünk! :cry: :cry:

Viszont találtam ezt, hátha valaki tudja hasznosítani:

A tejfogak áttörésének folyamatát nevezzük fogzásnak. Ez általában 6 hónapos kor körül kezdődik, és a 3. év végéig tart. Sok babánál csak az első fogak megjelenése okoz problémát, és a következő fogak áttörése a helyi ínypirosodáson és hangulatváltozáson kívül nem okoz tüneteket. Ugyanakkor jó néhány kisgyerek és szüleik életét megkeseríti a fájdalmas íny, az ingerlékenység, az éjszakai nem alvás, a hasmenés. A fogzási problémák megoldására kétségkívül az egyik leggyakrabban alkalmazott szer a Chamomilla, de sok csecsemőnek nem alkalmas. A tünetek gondos megfigyelése és mérlegelése segít a megfelelő szer kiválasztásában. Néhány általános szempont a homeopátiás szerek alkalmazására:

Chamomilla
Ha a fogzás ingerlékenységgel jár (ez nagyon igénybe veszi a környezetét), az arcnak csak egyik fele piros, hideg borogatásra a tünetek javulnak, melegre rosszabbodnak, és inkább éjjel jelentkeznek, a sírás éles, hangos, csak az nyugtatja meg a kisbabát, ha felveszik, hasmenés kíséri, általában spenótszínű. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Belladonna
Ha az egész arc forró és piros, sokat iszik, melegre javul és lefekvéskor jelentkezik, ha felül vagy felkel a gyerek, a tünetek csökkennek. A láz is felszökhet. Gyakran aktív és a láz ellenére sem elesett. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Aconit
Ha lázas, zöldes, vizes hasmenés és hányinger is lehet, ha nyugtalan és sír, sokat iszik, melegre rosszabbodik, az ablak kinyitására, friss levegőre, alvástól javul. Adagolás: D30 félóránként, (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Arsenicum alb.
H lázas és kimerült, kevés szagtalan hasmenés is lehet, a fej meleg, a végtagok fáznak és fájnak (ezeket melegen, szárazon kell borogatni), éjfél után jelentkezik, hideg italok hatására rosszabbodik. Adagolás: D6-D12 félóránként, vagy gyakrabban 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Magnesium phos.
Ha bélgörcsök jelentkeznek, a has puffadt, melegre, vagy meleg fürdő után a tünetek javulnak, éjszaka, hidegre vagy a jobb oldalán fekve a tünetek rosszabbodnak. Adagolás: D6 vagy D12, 5-10 percenként 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Calcium carb.
A gyerek szomorú, indítékszegény, savanyúan izzad, nedves a párna, savanyú a széklet, hidegre rosszabbodik az állapota. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Cina (kina)
A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál leírtakhoz, a csecsemő nagyon izgatott, állandóan fel kell venni, ringatni kell, folyamatosan mozog, arca izzó vörös, sokszor szintén csak az egyik oldalon. Adagolás: D30 óránként 2-3 golyócska.

Kreosotum
A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál és a Cina-nál leírtakhoz, nagyon nyugtalan, a hasmenéses széklet maró és erősen bűzös, a végbél környéke vérbő és felmaródott, az íny kékesen duzzadt. Jellegzetes tünet, hogy az áttört fogak gyorsan szuvasodnak vagy fekete foltosak. Adagolás: D30 négyóránként 2-3 golyócska.

Rheum
A csecsemő nagyon erősen savanyú szagú, a hasmenéses széklet is savanyú és maró, nagyon nyugtalan és nyűgös. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3 golyócska.

Silicea
A baba székrekedésre hajlamos és a fogai is nehezen törnek elő, gyakori a lázas hörghurut, panaszosan, beletörődötten sír, nem ingerlékeny. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3 golyócska.

Mercurius solub.
A nyelv duzzadt, ha vannak fogak, azok benyomata a nyelv szélén megmarad, a fogzást erős nyáladzás és szájszag kíséri, a forró és hideg ételek is rosszabbodást eredményeznek, az ágymelegre is rosszabbodnak a tünetek. Adagolás: D6 vagy D12, 5-10 percenként 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Fontos! Ha a baba hány vagy hasmenése van, sápadt és gyenge, azonnal hívjunk orvost.

Üdvözlettel, jó egészséget kíván,

Dr. Csiszár Róbert
(Természetgyógyász Magazin Online, 2004. február)

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Livi,
Köszi a fogzásról írt oldaladat.Elviszem legközelebb a védőnőnek is legyen ilyen Neki,mert Ő ma a chamomillát ajánlotta,de ahogy elolvastam,ez egyeltalán nem jelemző Vikire.

Üdv megint az újaknak,gyarapodni mindig szuper. :D

Edit,
gyönyörűek a képek,Kata baba mindig ilyen csini rucikban van?Párom feleslegesnek tartja még ezeket a kisruhákat sajna ,pedig Én is szeretném így öltöztetni.Múltkor vettem is egyet, na meg is kaptam,hogy feleslegesen dobtam ki 3500ft-ot az ablakon.
:(

Anita,
Máté nagyon édes azon a képen

Timi ,
Dóri is aranyos most volt névnapja nemrég,boldog névnapot Neki.
Ma vétkeztem és adtam Neki 4 mokkáskanál almalevet....
:(
Nem bírtam ki,tudtam pancser leszek,majd minden héten 1x adok Neki egy kicsit,nyelte és cuppogott ezerrel.
:)

Jubi,
Jázmin hatalmasat nőtt,9kilo ,jesszus...
Viki apró gyermek 7kilos és 65 cm,hozzá képest
hétfőn leszünk 5hósak.....
Van egy uncsitesóm ikrei vannak, 10hósak voltak 6-án és Ők is csak 7-8 kilosak
:)

Képzeljétek,ma leesett az állam és kicsit kiakadtam,bár lehet Én vagyok hülye.Voltunk ma Vikivel védőnőnél,és ott volt egy anyuka,illetve kettő az egyiknek 1 hónapos picibaba,majd kiestek a szemeim olyan csöpp volt Vikihez képest,Ugy megfogtam volna...Rohan az idő...
De nem ezt akartam,szóval a másik anyukánál egy sokkal kisebb fiúcska és állt.Anyuka tartotta a kézfejénél,még nem is a hóna alatt és szegény imboj-ly-gott mint egy kejfejjancsi.Megkérdeztem naivan mennyi idő a kicsisrác,hogy áll,az a nő meg nagy büszkén mondta 4 hónapos. :shock:
Kicsit hátra hökköltem,de mosolyogtam tovább,legszívesebben ráordítottam volna maga barom,mit tesz a gerincével,de mindenkinek tudnia kell mit csinál a sajátjával.Majd a védőnő bent odasúgta,meg ne próbáljak ilyet tenni,csak ha magától fel áll.Mondtam Neki még szép....
Na ez volt ma,egyébként hatalmas a lányom azt mondta...no meg ,hogy szép is :oops:

Beuka,
ezt az adatot még ne írd be ,mert majd hétfőn lemérem .
kocsiba ültetést én úgy tudom 6hóig csak egyenesen ,de pl az egy hós anyuka picibabáját, hát nemigazán egyenesen fektette abba a kocsiba.:(

Tegnap képzeljétek Viki úgy ordított este,megvoltam ijedve ezerrel,se fekve ,se kézbe ,se cicin ,se simogatva nem volt jó neki.Kivoltam teljesen ,apja mondta adjak Neki tápszert,ez már nagy szó mikor ilyet mond a párom,megevett 60got nyammogva és elaludt 10kor,pedig 11kor szokott.Én meg lefejtem magamról 120got,tehát tejem az volt...nem tudom mi baj volt

Ági,
kitartás az egyedülléthez,de nemsokára hazamegy Apa.
:)

Jadey,
Utólag gratula a fánkhoz.

megyek,mert vakargatja a szemét...
:(
sue

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok,

Edi,
nagyon édes a kis rucikban. Én is imádom ilyenekbe öltöztetni, de sajna úgy figyeltem meg, hogy őt néha zavarja, nem tud olyan klasszul mocorogni benne.Néhány darabot sajnos így ki kellett selejteznem.

Goodfairy, Sue,
Az ilyen gerincgyilkos látvány engem is mindig kiborít... Én is "ültetem" ugyan néha a hátát támasztva, de csak annyira, amennyire magától is felhúzza magát a szuper hasizmával (szerintem már most izmosabb, mint én)
Hordozó: a konduktorunk azt mondta, hogy kb. fél éves korig nem is lenne szabad hordozót eladni, mivel sokan tartósan - akár egy órán át - is abban tartják a babát. Azt mondta, hogy kórházból hazavinni pedig csak mózesben lenne szabad és az a jó az első hónapokban.
Ha megnézitek a magyar gerincproblémás statisztikát, akkor igaza lehet....

Üdv. alegfrissebb Beának

Beuka: Minna születési adatai: 3250 g, 52 cm. nagyon köszi

Anno én is repültem pocakkal, hát nem kívánom senkinek. Egyébként kifejezetten élvezni szoktam, akkor viszont mindegyik alkalom egy rémálom volt.

Talán Timi írta, hogy talán szopi múltában könnyebb lesz kimozdulni... Hát nem tudom, mi most csak szopival rengeteget nyüzsgünk. Tök kényelmes, csak az orra alá dugom a cickót, ha megéhezik, és minden okés. Egyszóval én meg pont attól tartok, hogy miképp fogunk mozogni, ha melegítgetni kell. Sőt attól is tartok, hogy málhás szamárként fogunk közlekedni cumistól, kiskanalastól,melegítőstől....meg nem is tudom mik kellenek majd.

Mérleg: én sem mértem, amikor megéhezett úgyis adtam neki igény szerint, nem akartam magam feleslegesen stresszelni.

sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sue
Lehet Viki nagyon fáradt volt azért nem akart megnyugodni,néha Laura is ilyen és akkor ő sem akar szopizni :roll: Akkor lefejem a tejcit,és cumisüvegből odaadom neki,utána hamar elalszik :wink:
Jajj de szeretnék én is 56 kg lenni! :lol: Amúgy fogyózom:nem nassolok és szinte semmi kenyérféleséget nem eszem.Szombaton megyünk fényképészhez,ezért ma egész nap (na jó most már nem)abba a gatyába voltam amiben akkor akarok lenni,vagyis szeretném ha szombatig kicsit tágulna ,felvenné a farom domborulatát:roll: ez elég hülyén hangzik :? de így volt ,séta után viszont már nem bírtam tovább,megszabadultam tőle....
Hány centi vagy az 56 kilóhoz?

Good
Nagyon aranyos Máté ahogy bibelődik a játékaival.Úgy tudom a Máté név jelentése:Isten ajándéka :wink:

Livi
Jó hogy ideraktad ezt a "fogas" kérdést :wink:

Jubi
Ez a Jazi baba.....Gyönyörű :wink:

Edi
Ez a Kata baba...ő is gyönyörű :wink: A szőnyeg is igen tetszik én majd virágosat szeretnék :wink:

Nózi
Mit kapott Zsolti először?Kiváncsi vagyok,mire Laura is odaér a 6 hónaohoz addigra már "mindent"tudni akarok :wink:

Tápi
Helóka :lol:

Gesztenye
Bocsi,utólag is boldog szülinapot!!!!
Na hogy tetszett a Lost?

most megnézem a Vészhelyzetet.....

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sue!

Én, mint Kataapa imádom, ha a kiccsajban gyönyörködhetek, hiszen azért van.. később már úgyis cink lenne ölelgetni csókolgatni, nézegetni milyen csini... No meg persze minél több ruci van, annál nagyobb az esélye, hogy kikötök valamelyik modellboltban (vasútmodelleket gyűjtök ) :):):)
Vendég
 


Sue, Beusa, Linda!
Köszi a bókokat. :wink: :D
Mostanában szoktam így öltöztetni Katát, de nem mindig. Megint lusti korszakban van és egész nap szinte fekszik. De csak olyan ruhát adok rá, ami kényelmes, puha. Ha forgolódik, akkor leveszem a szoknyát, ruhát és max. harisnyanaciban van.

Sue!
A zöld kordruha nekünk is 3000ft volt, de én sok nagyon szép, jó minőségű ruhát túrtam Katának és kijelenthetem, hogy sokszor jobb minőségű, mint a bolti. Épp ma mérgelődtem, mert egyszer volt egy C&A-s pamutfelső rajta és már szöszös. A használtan vett meg, mintha új lenne...Azért dobhatsz képet Vikiről abban a ruciban. :wink:

Szép estét!
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Timi Nagyon szép a kislányod!!!!!

Nózi gratulálok Zsoltinak a feledik szülinaphoz!!! NA megvolt az első kóstoló? Nagyon várom a képeket!!!
Suli :( nem halasztottam. Nem sok tantárgyam lenne, viszont ez lenen az utolsó félévem, és a diplomamunkámat szerintem már be kellet volna küldenem a tancinak olvasgatásra, és még sehogy sem állok, úgyhogy gyanítom nem kapok júniusban diplomát :? mezgazdasági mérnöki szakra járok. Tényleg jó volt kicsit dolgozni :)
Remélem akkor sűrűbben tudsz majd jönni! :)

Melinda jaj, akkor nem lehetnek jók az estéitek :( és mit tudsz Vele tenni? :shock: ;váltogatod a programokat; vagy kézben van? Ezek szerint Ő is imád fürdeni. Meddig tart a fürcsi? Ilyenkor Marci is ott van?
Bekukkantottam a topic első oldalára, és láttam, hogy a jelenleg aktív fórumozók között Te voltál az első :) :wink:

Ági miért nem telefonálhatsz? Szegény :( lesz még ilyen máskor is?
Tényleg Pannika hogy viseli Matyika "kirohanásait"

Linda fapálca evés :lol: jól egyébként a torka?
a hozzátápihoz én is gyűjtöm az infókat, bár még ugye elvileg 2 hónap hátra van :)

Jubi jó kis ünneplés lehetett :) hogy derül az ki, ha valaki hörghurutra hajlamos?
Te jó ég Jazi 9 kiló?? Hogy bírod? Derekad? Látom, hogy az első 4 hónapban is már rengeteget nőtt!
Gyönyörű kiscsaj lett! De újszülöttnek is szép volt!

Tápi üdv! De jó, egy újabb Bea :lol: lassan beérjük a Melindákat (belőlük azt hiszem 4 van)

Edi nálatok ilyen sok a baleset :? Kata akkor jókora adagokat rotyizhat. Nem teljes ültetésre gondoltam én, hanem hogy picit lehet-e már megemelni (kb 30-40 fok) a babakocsi hátulját, de nagyon örülök, hogy leírtad az ültetést, mert mi is szoktuk az ölünkben tartani Botit, úgy ahogy Te is írtad, és féltem, hogy nem túl j ötlet. Egyébként épp olyan fotelunk van nekünk is, mint a tiétek, abban nem is lehet szinte merőlegesen ülni, és akkor a bab sem ül, hanem inkább félig fekszik. Épp tegnap mondta apuka, hogy ültessük már bele abba fotelba (Ahogy Kata is ül), de mondtam, hogy még ne. Ő még kicsi.
A felhúzásra emlékszem, hogy írtad, nálunk még semmi hajlandóság nincs hogy jönni akarna, így én nem is csinálom.
Annyira édes Kata a képeken. Olyan igazi kiscsaj! Nekem az utolsó tetszik a legjobban! Nagyon szép a szőnyeg!

Anita örülök, hogy szóba hoztad a hozzátápit, tegnap megjött egy könyv (rendeltem) a címe: főzzünk a babának. Tisztára ledöbbentem (én hozzáteszem abszolute nem értek a dologhoz) amikor olvastam, hogy egy hat hónapos babának már lehet főtt turmixolt husit adni. De most már kezdem érteni. Természetesen gondolom ennek előfeltétele, hogy előtte már kapott gyümi, és zöldségpürét.
Én most úgy vagyok vele, hogy várok az 5. Esetleg a 6. Hónapig, de ha olyat tapasztalok, mint pl amit Te írtál (a Te esetedben teljesen érthető) hogy elutasítja, vagy esetleg kevésnek találja a tejet, vagy ne adj isten csökken a mennyiség, akkor hamarabb elkezdjük.
Örülök, hogy rendben volt minden!
Na így mi is szoktuk tartani, de még eszembe sem jutott, hogy esetleg akarna ülni, mondjuk Boti még fiatal. Fekve már próbáltam, de még nem tudja emelni magát.
Máté nagyon ügyes! És milyen édes! Nekünk is vannak ilyen erős erek :)

Lívi nagyon jó, hogy feltetted! Köszi!!

Sue ez tényleg durva, hogy a 4 hónapos babát „álltatta”.
OK megvárom a jövő heti adatokat. akkor a picit döndtött sétával is várunk még :roll:

Beusa végül voltatok a múlt hónapban nyaralni?

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok lányok,

Bocsi, de nem tudok mindent visszaolvasni.

Beuka, nagyon jó lett a táblicsku, ügyes vagy.

Ccengő: BOLDOG NÉVNAPOT A NAGYFIÚNAK :lol: és GRATULA A FOGACSKÁHOZ!

Üdv az újaknak!
Ne haragudjatok, de én mostantól csak lájtosan fogok jönni. Vagy tán úgy se. Annyian vannak már újak, hogy egyszerűen követhetelen lett számomra. Ráadásul elég sokan már nincsenek is itt a régiek közül. Tényleg ne értsék félre az újak, nem miattuk, miattam...



További jó cseperedést mindenkinek!

Puszi: Jadey, Jade és Bencus

KépKép
Kép
jadey
 
 


Angel örök hála a kenyérsütős könyvtippért! visszahozta a kedvemet a sütéshez! :D

Jadey :cry: írtam privit!

Á_Kata mi újság Veletek?

Jó éjt! Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!


Melinda!


Dórinak a fülbevalót a kórházban tették bele. Az az igazság, h nem láttam. Soha nem kapott bele, és nem szokta bizergálni. Állítólag nem sírt. Egyem meg a drága lelkét. :)

Nózi!

Gratulálok a kisfiad 1/2 éves fordulójához.

Edit!

NYÁLADZIK EZERREL!!!!!!!!!! :roll: Ugyanakkor szerintem még nem jön a foga. Nem érzem a puklit. De olyan bitang erős az inye, h sokszor azt hiszem leharapja az újjamat. :lol: Kislányod nagyon édes. Olyan, mint egy kis királynő!!!!!!Látom ott is vannak husos combok. Apa imádja Dóri husos combját, és mindenét :D



Sue!


Ugye nem lehet kibirni?Szóval adtál neki almalevet. Azért neked van még tejed? Én már régóta nem fejem. Persze ha úgy jönne ki a lépés, h kimaradna etetés akkor én is letudnék fejni kb ennyit. De azért ez is szép, h eddig tudtam szoptatni.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Ez a vonalzó nem hiteles. Dóri holnap lesz 5 hónapos. :P

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, én sem tudok jönni, mert még mindig betegeskedünk :(
Én olyan influenzás lettem, hogy már 4 napja nem érzek ízeket és szagokat :( ez olyan iszonyúan rossz, teljesen mindegy mit eszek, semmi íz!
A Kirikémnek asztmás hörghurutja van és Zsombi is náthás még mindig és köhög!
Szóval benne vagyunk rendesen :( :( :(

Üdv az újjaknak, sajnos tényleg követhetetlen számomra most a topik, úgyhogy nem tudok mindenkit név szerint köszönteni!

A féléves babáknak is gratulálok a hófordulóhoz!
Nagyon szépek a babák egytől-egyig!

Jubi!
Jazi hatalmasat nőtt 9kg :shock:

Ha már jobban leszünk megpróbálok ujra bekapcsolódni, de most sajnos nem megy!

Üdv mindenkinek: Napraforgo

KépKép
napraforgo13
 
 


Sziasztok, Lányok,

csak egy gyors bejelentkezés erejéig tudok jelen lenni. Férjem most nagyon lefoglalja egyetlen működő gépünket :cry: munkaügyből, úgyhogy szavam sem lehet 8)
Jól vagyunk, fogzás nálunk is van, de enyhülő tünetekkel, Lilike két kis foga, akár a ráspoly - néha a mellemet is megtalálja. Leesést hál' Istennek, megúsztuk, kontrollon is voltunk.
Köhögésük, szerencsére elmúlt.
Hozzátáplálás: Liza egyre jobban élvezi, Lilike változatlanul kelletlen, de eszeget pár kanállal. Most már kruplit is kapnak hébe-hóba az almájukhoz... Ha hét hónaposak lesznek, tervezem, hogy a délelőtti szopi után is kapnak egy picit.

Ami engem illet, eljutottam végre fodrászhoz (jó dolog), és kiesett egy fogtömésem (ami nagyon rossz, miután most estem túl egy koronázáson, és mehetek vissza!). Asszem, tényleg veszek már calciumot. Hát dióhéjban ennyi.

Üdv az újaknak, és minden beteg babának-mamának gyors gyógyulást!

Puszi - Kata

ákata2
 
 


Sziasztok!

Sue, az ilyen anya nem normális. Én még ültetni is félek Mátét, de azt olvastam - ezt a védőnő is megerősítette - hogy amit a gyerek magától csinál az nem árt neki.

Linda, köszi és igen a Máté név jelentése: Jahve vagy Isten ajándéka. És ő nekünk tényleg az, mikor nagy nehezen összejött és gondok voltak sokat imádkoztam, hogy ne legyen baja, bár nem vagyunk igazán vallásosak.

Beuka, a hozzátáplásást bármely korban kezdi az ember mindig a legkorábbi dolgokat lehet először adni. Magyarul, ha 6 hónaposan kezded akkor is a 4 hónapos babának valóval kell kezdeni és fokozatosan haladni előre. Azt olvastam, hogy kb 4-5 napig ugyanazt kell neki adni, egyrészt, hogy megszokja az új ízt, másrészt, ha esetleg allergiás arra az élelmiszerre az ennyi idő alatt jelentkezik. Ha ülni akar Boti jelezni fogja, tényleg nem szabad erőltetni.

Üdv mindenkinek és szép napot

Anita

goodfairy
 
 


Napraforgó Jaj nem hangzik túl jól amit írtál :( szegénykék! MIELŐBBI JUBBULÁST NEKTEK!!!
Kép
Küldöm a gyógypuszikat!

Kata Lilike foga kontra cici :? :? jaj!
Örülök, hogy minden ok leesés ügyben :)
tömés :( nekem az ínem vérzik állandóan :(
Ezek szerint este adod a hozzátápit? Az alma még mindig lé, vagy már püré? A krumplit csak megfőzöd, és összetöröd?

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Jajj ma jön haza Apa!!! Ünnepnap! Kel is a mákos beiglinek a tészta :lol: ez a kedvence. :wink:
De nem panaszkodom, mert csak a szerda volt olyan rossz, a többi már nem. Tegnap ugye Matyika Mamázott este, ma reggel mentem érte. Igaz tegnap Pannika 1 órán át sírdogált, valszeg túlfáradt, majd 3-g aludt, gyors szoppancs, és aludtunk reggelig. :lol:

Beuka!
Nekem is vérzik az ínyem néha. Elég aggasztó, de nem jutok el a fogdokihoz... :? Hogy mi lehet az oka... :shock:

Ákata!
Gratula a fogacskához! Lizinek nincs még foga? (ha elsiklottam felette bocsi!) Lehet hogy Lilike a fogai miatt nem rajong még a kanalazáshoz, talán érzékeny még az ínye.
Fog :( Fodrász :) Néha én is elmegyek előtte, hogy mikor fogom a küszöböt is átlépni? Jajj!

Anita!
Hozzátáplálásnál én is ezt a 4-5 napot olvastam, de tapasztalatból tudom, hogy ha minden új íznél betartod majd a 4-5 napot, hát felnő a bab mire mindent kikísérleteztél. Szerintem max a 2-3 nap, de idősebb korban nálunk sokszor volt, hogy több új dolgot is kapott egyszerre Matyi.

Jubi!
Hétfőn jön a védőnő, kikérdezem a haemangioma napoztatásáról. :wink:
Jazinak igazán szép a súlya. A fiam 1 évesen volt 9 kiló! :wink:

Napraforgó!
Jobbulást Nektek!

Megyek sütögetni.. :wink:

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Szép napot, Lányok!!

Megint csak egy gyors bekukkra jöttem, de látom most ti se írtatok sokat!! :shock:

Jelentem, holnap lesz Pistike 4 hónapos, és nekem ma reggel megjött!! :cry: Ugyanúgy, mint a Fatinál, 4 hónap múlva!! :x Pedig tudtam volna picit még nélkülözni!! :twisted: olyan görccsel indult, azthittem, hogy vetélek!! :cry: De szerencsére már enyhült!!, és nincs is olyan vészesen sok!!


Rózsaági!!

Nálunk apa csak 24 órákra megy el, de reggel már mindig úgy várom, mint a Messiást!! Úgyhogy elhiszem, hogy nagyon hiányzik a párod!! Márciustól már 8 órázni fog apa, csak hétköznap, hétvége szabad, fura lesz átállni!! :roll:

Napraforgó!!

Jobbulást nektek!!

jadey!!
Hát eléggé leforrázzott, amit írtál, jó lenne azért, ha néha tudnál jönni!! Tudom ez a topic már nem a régi, de neked nagy szereped volt abban, hogy újra "talpraállt", és nagyon hiányoznál innen!! Remélem azért néha hírt adsz magatokról!! Puszi!!

Hozzátáplálás: Én almával kezdtem, pár kanállal, aztán lassan növeltem a z adagot, mostmár bébideszertet eszik, abból a felét simán megeszi!!Szereti a sütőtök-alma-sárgabarackot, alma.banánt, alma-krumplit!! Persze nem fogok mindig üvegest adni, csak amíg kóstolgatunk, meg sajna így télen nem olyan gazdag a paletta gyümölcs ügyileg!! Anyósék tavaly még tököt se vetettek, előző években meg rájuk rohadt a pincében!! :?

A másik bosszúságom: Nem nagyon vásároltunk eddig a Brendonban, erre most kivételt tettünk, mikor bedöglött a forgó-zenélője a bébikémnek!! Hát tegnap az is megadta magát, egy hónapig bírta!! 9 ezer volt!! Voltam olyan ideges... Pistike arra alszik el, úgyhogy vehetünk megint újat!! :twisted:

Mennem kell, bömbi van!! :lol:

Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Jajj Jadey,tényleg ne menj!!!!Nekem is hiányoznál!Nem kell naprakésznek lenned,írj magatokról meg csak annak akinek akarsz!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Gesztenye,Chesti,Bujka,Hetti veletek mizus??

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?