Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok,

nagy itt ma a pangás, dehát mit is vártam, hétvége van :lol: ! Bár lehet, hogy néhányan azért dolgoznak :lol: !

Várom már a délutánt, megyünk moziba :) . S.O.S Szerelmet nézzük, ahogy olvastam a tartalmát nem lehet rossz és Kitti is azt írta, hogy vicces volt :) ! Addig is anya vigyáz Marcira, de nem lesz vészes, mert a délutáni uzsi után megyünk és a fürdésre már itthon is leszünk :) . Délelött voltam kint egy kicsit Marcival a levegőn, de mivel nagyon fúj a szél, most egyáltalán nincs kedvem kitenni a lábam a meleg lakásból.

Ha lesz egy kis időtök azért írjatok :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Katus: kitartás a férjednek és fájdalommentes felépülést :) .

Szegény Pannus :( , de ha már otthon leszel, akkor jelentkezz :lol: .

Eni

Eni
marcy
 
 


Eni!

Az SOS szerelem tényleg csúúúúcs jó film, lehet hogy végre mi magyarok is megtanulunk végre filmet csinálni!:-)
Nagyon tetszik még ezen kívül a Tibor vagyok de hódítani akarok is, az is teli találat.
Azt láttad, Eni?

Tök megújultam délelőtt, a kozmetikus lecsiszolta a fejem. Az eljárást úgy hívják hogy mikrodermabrázió, nyomkodás helyett két réteget tulajdonképpen legyalul rólam. Kellemetlen de eltűnik az összes pati úgy ahogy van. Úgyhogy most szinte embernek érzem magam a bőrömben.:-)

Most megyek Ádinak rucibeszerző körútra a nagynénémmel. Hála az égnek, jobban van babóka, az előbb hatalmasat hancúroztunk!:-)

No megyek, este még jövök ha tudok.

Puszi

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 

 
 

Sziasztok!

Vagyok én is, csak délelőtt Peti teljesen lefoglalt. Olyan eleven volt, mint ha Duracelt tízóraizott volna. Dében kidőlt, én meg igyekeztem összekapni a lakást és magamat.

Eni!
Irigyellek a mozi miatt!

Csajok!
Adott már valaki tésztát a babának? És ha igen, milyet? Mármint durum stb.?

Reni
Kép
prenata
 
 


Üdv.

Most olvastam egy OEP-es listát a területileg illetékes kórházakról és egy kis ellentmondásra leltem saját környezetemben. Ugye nálunk arról szólt a fáma, hogy bezárják a kórházi szülészetet (legfrissebb infoim szerint júniusban), erre képzeljétek, a kórházi szülészet-nőgyógyászat az illetékes intézmény területileg... Mostmár csak azt nem értem, hogy akkor mi a helyzet a Klinikával???

Reni, hát Peti már evett (eszik) mindent, tésztát is néha, sőt van olyan babakaja, amiben van. Talán első körben a durumot próbáld, mert abban nincs tojás...

Kitti, jó, hogy megújultál!

Marcy, jó mozizást!

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem voltam gép közelben, hát ti aztán adtatok nekem olvasnivalót rendesen! :D :D :D
Most hogy ti szüneteltek kicsit, én írom meg a litániám.

Minden újonnan csatlakozottat üdvözlök a körünkben. Ha regisztrálva vagytok wiw-en, a keresőben a becenévhez írjátok be, hogy babanet, és akkor megtaláljátok a fórum regisztrációját.

Andy, a rábapatyi cipőboltot én is ismerem, mi véletlenül bukkantunk rá, amikor a környéken töltöttünk egy hetet.

Katus, remélem a férjedet ügyesen műtik majd meg. Jobbulást neki! Az ilyen térdműtéteknél tényleg az a szokás, hogy másnap már mehet is haza.

Szobakérdés:
Nálunk sajnos a kényszer szülte a megoldást, hogy egy szobában van velünk, de én ha tehetném, megteremteném neki a saját kis kuckóját. Mondjuk szerencsés vagyok, mert nem kellett óránként kelnem hozzá soha. Az viszont igaz, hogy ha épp felületesen alszik, vagy az éjjeli ébredés utáni elalvásában sokszor megzavarja az, hogy az apja hangosan horkol, vagy épp az ágy nyikorog. Az sem elhanyagolható, hogy ilyenkor én is éber vagyok, és amíg mocorog, minden szusszanatára figyelek, pedig tudom, csak akkor kell hozzá menni, ha tényleg sír. Ezt kiküszöbölendő én bizony ilyenkor inkább átköltöztetem magam a nappali kanapéjára, mert nekem is kell az alvás. Esténként meg a mi felnőtt életünknek sem tesz igazán jót az, hogy ha ő már alszik akkor nem nagyon illdomos zajongani. Nálunk a 2 szoba egymásból nyílik, a konyha is amerikai, és a 2 szoba között egy nagytolóajtó van, ami üveges, és ami nem sokat fog le se a zajból, se a fényekből.

Alvási szokások:
Márknak nem volt igazán rossz időszaka, de azért néha én is kikészültem. 6 hetes korától átaludta az éjszakát, majd 5 hónaposan, amikor az étkezési zavarai kezdődtek, elkezdett éjszaka felébredni, és én örültem, hogy legalább valamennyit eszik. Amióta eszik szilárdat, akkor elkezdett hajnali 2-kor kelni, ami az én éjféli fekvésemhez nagyon gyilkos volt. Ráadásul sokszor az volt, hogy egy órán keresztül nem akart elaludni, dumált, meg hasonlók. Most úgy néz ki, kezd rendeződni a dolog, mert már 2 éjszakát átaludt. Remélem most már így marad.
Az elalvási szokásai is megváltoztak. Kicsiként az volt, hogy fürcsi elött mindenképp meg kellett etetni, akkor is, ha épp nem jött volna etetés, különben a fürcsi végén nagy hiszti volt, ráadásul az evésbe mindig belealudt, és volt, hogy alig evett. Aztán volt egy időszaka, amikor nem aludt bele, de nem igényelte a babusgatást, le kellett tenni, és álomba dumálta magát. Mostanra, némi kínlódás után arra jöttünk rá, hogy fél 7 után már nem szabad neki enni adni, hogy a lefekvés elötti étkezésre éhes legyen. Ha nem éhes, akkor nem kér enni, és ha nem eszik, akkor akármilyen fáradt is, bármit csinálok, nem tud elaludni. Most néha belealszik a vacsiba, néha nem, olyankor leteszem, és álltalában elaltatja magát. Volt persze olyan is, hogy semmi nem használt, nem akart elaludni, olyankor egy kis lámpát kellett neki gyújtani, és addig játszott a kiságyban, míg elaludt.

Nálunk a menü:
reggelire én vagy gyümit adok neki, vagy tejpépet,
tízórai nem mindig van, a reggeli időpontjától és Manó fáradtságától függ, ez vagy gyümi, vagy ha álmos akkor tej
ebéd az álltalában tej, mert akkorra már nagyon fáradt, és bele is alszik, ha nem olyan fáradt, akkor kap elötte egy kis főzeléket
uzsonna főzelék, aztán gyümi
a vacsora lefekvés elött pedig mindig tej
éjjel ha ébred, akkor is tej

Én úgy vagyok vele, hogy időnként adok neki kóstolót felnőtt eledelekből is, evett már almáspitét, túrórudit, joghurtot, tzatzikit de még brassói szaftot is. Szerencsére nagyon ügyes, amíg nem csócsált meg valamit, addig nem próbálja lenyelni, így nagyon ügyesen eszik darabosabbakat is. Múltkor pl az almából harapott le egy jó nagy darabot, de azt is szépen elcsócsálta.

Játszótér:
Nálunk itt az utca végében van egy játszótér, bár nem épp az ilyen kicsiknek való. Múltkor szép idő volt, és valamiért nem akart Márk du. aludni, hát kimentünk. A keretes hintába beraktam, jól körbepárnáztam takaróval. Nagyon tetszett neki, 3/4 órán át lökdöstem. Az tetszett neki igazán, amikor a többi gyerek is ott hintázott körülötte. Egyszer majdnem bele is aludt, de aztán kipeckelte a szemét, nehogy lemaradjon valamiről :D Utána ráültettem arra a rugós játékra, és segítség nélkül nagyon ügyesen berezgette, és egyensúlyozott rajta. Ha meg akartam fogni, reklamált, hogy hagyjam :)

tudományok:
tud kommandós módra kúszni, nagyon gyors így is
állandóan négykézlábra áll, már nem sok kell a rendes mászáshoz se
nagyon ügyesen ül, de a felülés még csak félig megy
ha azt mondom neki, kérem, akkor odaadja, ami nála van
a gyere ide-t is érti :)
a cumisüvegből egyedül iszik, a csőrössel most ismerkedünk, de azt még inkább csak rágókának használja
egyszer mondta az apjának, hogy apa, de azóta se, csak gagyog össze-vissza
feltérdelni, felállni még nem akar
Öltözködéskor nagyon aranyosan segít, a pulcsiknál nagyon aranyosan dugja a kezét, vetkőzéskor én húzom a ruha ujját, ő meg kihúza a kezét
minden érdekli, folyton valami újat kell neki mutatni

Fegyelmezés:
Nálam is a határozott nem, vagy nem szabad a stílus, de mindezt nem elég mondani, hanem el is kell venni tőle amit nem szabad, vagy el kell onnan vinni, mert csak így érti meg, mit is akarsz. Nálunk mondjuk nem nagyon van olyan, amit egyáltalán nem nézhet meg, mert ami tilos, az érdekes. Felügyelettel, kicsit megnézheti, és akkor már el lehet tőle venni. Hiszti a szó szoros értelmében nálunk nincs, de van hogy kiabál velem. Ha meg eléri amit akar akkor nagyon győzedelmes mosoly van rajta.
El kell hogy keserítselek néhányatokat, de a szó szerinti hisztinél nem mindig üdvözítő a magára hagyás, hagy ordítson. Sőt sokszor ez így órákig is eltarthat. Ilyenkor sokkal inkább valami meglepőt kell csinálni, amitől elfelejti a hisztit. Lehet, kicsit drasztikus, de a hideg zuhany, vagy a szolidabb változata a lefröcskölés hatásos szokott lenni. (A hisztirohamot kapott felnőtteket is pofon szokták ilyenkor vágni)

Reni: amíg dolgoztam nekem 3/4 6-kor kellett kelnem. A mostani állapotban is én azt szerettem, amikor 6 körül kelt Márk, evett, visszaaludt, én meg le tudtam fejni, kicsit összepakolni a köv. ébredéséig, így jól indult a nap. Ha később kel, akkor már mindent egyszerre kellene csinálni: reggeli, öltözködés, fejés, pakolászás, és szinte a déli alvása alatt jutok sokmindenhez, így nehezebben indul a nap.

Marcy, Kitti, a mozi miatt irígy vagyok! Én is úgy mennék már valahova.

Az IKEÁS taliban én is szívesen benne vagyok, és Márk is imád jönni-menni.

Jelentem nekünk még mindig nincs egy fogunk se!

És most egy kicsit offtopic leszek. Beszélgettünk a kistesó projectről, és hát lassan bele kellene kezdeni. A mostani helyzetben azonban jól elbizonytalanodtam. A kórházi ágyakat jelentősen lecsökkentették. Itt már nem is arról van szó, hogy kórházat válasszon az ember, hanem arról, lesz-e egyáltalán ágy, vagy mi is a folyosón fogunk szülni, mint 30 évvel ezelött, amikor a mi korosztályunk született. És még panaszkodnak, hogy nem nő a népesség. Ejj, majd csak lesz valahogy. Bocsi a negatívoskodásért.

További kellemes hétvégét mindenkinek!

Andi

amandi
 
 


Reni!

Jó a durum, vagy pedig az eredeti olasz tészták, mert azokban sincs tojás, azért is olyan nehéz szétfőzni őket. Szerintem nugodtan adhatsz Petinek tésztát, Márk is evett már.

amandi
 
 


Tali időpont: március 21. 11-12 óra között

Helyszín. Örs vezér téri Ikea

Meteor-Pannus
Kitti-Ádám
Juca-Kinga
Mári-Vencel
Móni-Milán
Andi-Márk

Wkata? Eszter? Többiek?
Vendég
 


Hellóka!

Minden újnak üdv., bocsi, de már nem tóm követni kik azok. Gyors összefoglaló kis családunkról: Noi jól van, kijött a 7. foga, még mindig a kapszkodva állás a sláger. Máté hétfőn kezdi az ovit, persze még velem, kiváncsi vagyok mit szól a gyerekekhez. Fura, mert ő lesz az utolsó csatlakozó, de gondolom hamar belejön.

Amandi: Hát, elég gáz a helyzet kórház ügyben, az tuti. Azért a folyosóról csak betolnak valahová, ha már tolófájás jön. :D Még jó, hogy én már letudtam a tesót is. Azért nehogy kedved szegje a mai helyzet, kell az utánpótlás.


Ex: Tök fura, hogy már "fegyelmezed" Petit. Én még a 3 évest se tóm sokszor. Szerintem még ráérsz, még olyan kicsik. Emlékszem Máté másfél volt, és állandóan kinevetett, ha felemeltem a hangom, annyira kiborított vele. ettől csak még idegesebb lettem. Szóval rájöttem, hogy semmi értelme, talán szép szóval....


Kitti: Milyenek most az éjszakák? Igazán nem akarok okoskodni, de...(mint Anyám szokta mondani). Nem lehet, hogy Ádámmmal most annyi minden történik, hogy ez is oka lehet az ébredéseknek. Költözés, bölcsi...Mondjuk Noi is felébred min. 2-szer, a frász se tudja mért. Már megszoktam. Én meg végre eljutok fodrászhoz kedden, rám fér.

Katus: Hát, legalább még van egy kis ídőd babusgatni Pannát. Azért jobbulást neki.


Reni: Noi már 3 napja elhagyta a délelőtti alvást. Azért nehéz, mert ebédre meg olyan fáradt, hogy nem lehet megetetni. Mondjuk viszont d.u. meg annyit alszik. :D

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Lányok, ma ismét megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy miért kell mindenkinek vezetni??? Bocs, de kicsit berágtam. A fővárosi forgalomhoz idegrendszer kell. Kihasználva, hogy Apa itthon van elindultam, hogy veszek Milánnak tavaszi nadrágot. Ráadásul nem volt olyan, amilyet szerettem volna. Bementem a Kenguru Goldba, gondoltam megnézem milyen árak vannak cipőügyileg. Láttam egy nagyon klassz cipőt, 18-as méret, Siesta, kapaszkodjatok meg, 11 ezer Ft. Szandál 8 ezer vmennyi. :shock: Felköthetjük a gatyánkat.
Azt hiszem jobban jártam volna, ha ülök a kis fenekemen itthon. :roll:

Reni: Milán egyszer evett már tésztát, barilla spagettit, durumliszt és víz az összetétele.

Kitti: Ti hová mentek Ádinak ruhát venni?
A Tibor vagyok, de hódítani akarok filmet láttuk mi is, klassz. Az SOS szerelem beharangozója nem tetszett annyira, na meg rossz kritikát is kapott (azt olvastam, hogy tele van nyomva reklámmal), azért nem néztük meg. De ha azt mondod, hogy jó, akkor jövő héten lehet, hogy mi is mozizunk. Kell a feltöltődés. :D

Eni, remélem jól szórakoztok délután! :)

Mentem, majd még benézek később. Jó hétvégét Mindenkinek!
Vendég
 


Lehet, hogy én is elmegyek a talira, elvileg Máté már akkor oviban van.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Tali időpont: március 21. 11-12 óra között

Helyszín. Örs vezér téri Ikea

Meteor-Pannus
Kitti-Ádám
Juca-Kinga
Mári-Vencel
Móni-Milán
Andi-Márk
Colett77-Noémi

Wkata? Eszter? Többiek?
Vendég
 


Colett, jó hogy jelentkeztél, ritkán jössz mostanában. Nem tűnsz okoskodónak, sőt szerintem igazad van. Az okok tehát: bölcsi, költözés, és még kiegészíteném őket betregséggel és szeparációs szorongással, mindez összeadva egyenlő nem alvás. :(
A mai éjjel egyébként pont tűrhető volt, sikerült 5 órát aludni egyhusztomban. Éljen.

Kimike, most épp az Auchanban voltam vásárolni, ott újítottam be a fiúnak két nagyon édi inget, egy kötött mellényt és farmernacit, mindezért összesen 6000 Ft-ot fizettem, mert minden akciós volt. Tavaszi kabátot viszont nem sikerült venni neki. Mindegy, majd jövőhéten.
Amúgy tényleg hülyék az utakon az emberek tisztelet a kivételnek. Ma én is sokat vezettem. Engem egyébként az borít ki a legjobban ha valaki index nélkül vált sávot és bevág elém. Akkor mondok egy fűzfánfütyülőt. De türelmes típus vagyok, és nyugodtan vezetek, még sosem törtem össze a kocsit. Párom azonban már vagy 3szor, pedig 12 éve van jogsija, nekem csak 3 éve...bár szerinte tatásan vezetek.

Ti mit csináltok a kinőtt babaruhákkal? Megőrzitek? Én csak az első 56-os kollekcióját tettem el emlékbe, a többi cuccot elküldtem a kis unokatesónak, aki jelenleg olyan 2 hónapos lehet. Másként már nem férnénk Ádám kinőtt rucijaitól.

Na egyelőre ennyi voltam, szusszanok egyet.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kimi,
a sok vasárnapi autós, meg a kalapos papák engem is folyton kiborítanak.

A cipő árak tényleg horror. Voltunk kinn a cipő és ruhavásáron és ott voltak kiscipők egy kicsit kedvezőbb áron. Én csak 1 szandált mertem Márknak venni, mert még csak nem is áll, és hát ki tudja, hogy pár hónap múlva melyik lesz kényelmes neki.

Andi

amandi
 
 


Kitti,
én egyelőre eltettem a rucikat, hiszen hamarosan kistesót tervezünk, és hát nem szeretnék megint egy halom pénzt költeni, ráadásul szinte mindegyik darab a szívemhez nőtt. Nekünk szerencsénk van, mert anyuék nagy házában még elférnek a nálunk épp nem használt kollekciók. Mi egyébként 50-essel kezdtünk :)

Andi

amandi
 
 


Kitti: Ugorjatok ki a budakalászi Corába, ott láttam vékony kabit 1800 Ft körül.
Én a kinőtt ruhákat elajándékozom. Van kinek, a nővérem augusztusban szül, a barátnőm novemberben szült. Csak néhány 56-os ruhát tartottam meg.

Vezetés: szerintem azok a legveszélyesebbek, akik tényleg csak hétvégén veszik elő a kocsit. Tötyörögnek 20-al, megállnak, azt se tudod mit akar, majd hirtelen újra elindul, kivág eléd irányjelzés és körültekintés nélkül. Na meg a rallizó 18 évestől is égnek áll a hajam.
:shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Most egy darabig még olvasni se nagyon tudtam, továbbképzésen voltam, esténként meg Misivel foglalkoztam.

Tali: elképzelhető, hogy tudunk menni, olyan 50%-kal számítsatok ránk egyelőre.

Autóügyileg ne utáljatok ki, én (remélhetően csak MÉG) béna vagyok eléggé. Sokáig egyáltalán nem vezettem, most kezdtem újra, és bizony még zökkenőkkel haladok.
De az autó nagyon barátságos, könnyen vezethető, így remélhetően már nem sokáig leszek forgalmi akadály még időnként sem.

Ma voltunk a Babymarkt vásárban, sikerült venni egy babakocsit, egy babaülést az autóba (ami ugye végre rendelkezésre áll), valamint sok-sok használt, igen olcsó és tök szép ruhát. :-)

Anyagilag elég lesújtó volt a dolog, de a babakocsit ajándékba kapja Maki a nagyszüleitől, a kocsiba való gyermekülésnek meg a felét anyám mindenáron ki akarta fizetni, úgyhogy részéről az lesz a szülinapi ajándék. Így összességében olcsón megúsztuk.
Ja, és vettünk egy szandált is beltérre, 1700 pénz volt, ez új, én úgy gondolom, hogy az első lépésekhez inkább nem kitaposott cipő kell.

Kinőtt cuccok: zacskózom, dobozolom, aztán ahogy tudjuk, elhelyezzük. Legalább egy tesót mindenképp szeretnénk még, tehát neki érdemes elrakni. Meg nálunk sok cucc van csak használatra, megőrzésre, amiket vissza fogunk adni, ha Levinek is lesz tesója, úgyhogy eddig relatíve kevés saját ruhánk van. Hajlok rá, hogy ha lesz tesó, és a ruhákat vissza kell adni, akkor valami ilyen vásáron vesszük meg a hiányzó ruhákat, mert iszonyú jó állapotú cuccokat adtak fillérekért. Nem is tudom, hogy az ő gyerekeik hogy nem zúzták le a ruhákat, Misi elég amortizálós típus. Leeszi, megtépi, földön kepeszt benne, stb.

Na, mostan ennyi, megyek háztartani, holnap meg sajnos dolgoznom kell...

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Alakulunk :D

Meteor-Pannus
Kitti-Ádám
Juca-Kinga
Mári-Vencel
Andi-Márk
Colett77-Noémi
WKata-Misi
Móni-Milán
Vendég
 


Megjöttünk a moziból :) , nekem tetszett :) . Tényleg van benne reklám (Volksbank, Merci stb.), de ez elhanyagolható.

Kitti: láttam a Tibor vagyok, hódiítani akarok és az is nagyon tetszett. Mi a férjemmel nagy mozibajárók voltunk azelött, mielött megszületett Marci :) .

Colett, Amandi, Wkata: jó, hogy jelentkeztetek.

Kata: hogy van Misi arcocskája??? Remélem már semmi nem látszik, vagy csak halványan :( .

Reni: én saját készítésű tésztás kajcsit még nem adtam Marcinak csak a HIPP-től vettem a cukkinis-paradicsomos tésztát és az nagyon bejött neki. Már többször kapott.

Babaruha: én a nővéremnek ajándékozok mindent, hiszen néhány hónap múlva kisfiúval bővül a család. A babakocsit is megkapják, hiszen mi akkor váltunk egy könnyebbre :) . Már nézegettem és több mint valószínű, hogy azért nem esernyőre csukhatót veszünk még, mert azok szerintem ilyen pici babának még elég egyszerűek, de majd meglátjuk.

Tavaszi kabát: én is nézegettem már Marcinak, de még én sem találtam. Ami most van, annak van kapucnija és ez nagyon zavar.

Na most megyek, mert fürdetjük Marcit.

Szép estét mindenkinek :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Milán fürdött, evett, alszik. :D

Babakocsi: mi erre cseréltük le a kocsinkat. http://bebibolt.hu/index.php?main_page= ... ts_id=1108
Vízszintesig dönthető és lábzsákot is adtak hozzá.
Vendég
 


[quote]e írta:xdeus
Régi felhasználó
Elküldve: 2007 Március 08 Csütörtök - 21:57

Integetés van, a hűtőmágneseket imádja tologatni a hűtő falán. Minden összeszed, és most az a legjobb játék, hogy ő eldob valamit, mi meg vissza, ő megint el, és így tovább.


EX!!!!!Bocsika!!!! :D :D :D :wink: :wink:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Kimike, én is pont ilyet vettem :D :D :D :D Nálam szempont volt, hogy dönthető legyen, mert ha elalszik, akkor azért ne billegjen a kis fejecskéje. Már ki is próbáltuk, és bevált :) Használtan vettük, és még egyben van, szóval biztos nem fog szétesni egy kisebb bukkanó után, mint tette azt a barátnőmé, amelyik ilyen 8000 ft-s szupermarketes minőség.

Tésztához: Márk ma kinézte a számból a túrós tésztát, hát kapott pár falatot a natúr tésztából, amin még csak a szalonnából kisült zsír volt. Hát tátogott neki rendesen, csak úgy nyúlt a nyaka :D

Andi

amandi
 
 


Sziasztok!
Csak válaszolok, mert hétvégén apáé a gép. Mot egy kicsit kivagyok, mert ha hazajön, utána is a gép előtt dolgozik lefekvésig, hajnalig.

Kimi! Köszi. Ez a gyümilé utáni egy kanál főzi nagyon hasznos tanács! Ma kipróbáltuk. Amúgy a sok bukás étkezés után 50db felett volt, sokszor visszanyelte és fuldoklott tőle, sokszor meg óriási mennyiség jött ki, de azért nem sugárba.
Most, ha napközben szopizik picit, akkor rögtön jön is vissza a szilárddal együtt. Mert most hogy nincs tétje a szopinak, újra cicizünk, kedvtelésből, szomjoltás gyanánt. Amúgy nagyon szereti a gyümileveket.

Ex. 4-5X. 6-7 körül a tápi 150, de van úgy, hogy elég nedüt szívott ki a ciciből. 10órai: 100g gyümi, ebéd 3/4 üveg főzi, uzsi sinlac gyümivel, vacsi 150 tápi. De van úgy, hogy csúszik minden és kimarad egy étkezés.

Mostanában 5-6 körül ébredünk. :( Mindez 4 órás cicirángatás után...:(
Úgyhogy megyek is aludni, mert hamarosan ébred...

A Tibor vagyok....-ot én nem bírtam végig nézni, de lehet hogy mégegyszer nekiesek.

Voltunk börzén, de bőség zavara, alig vettem valamit: 1 sapit, ami mégse olyan kényelmes, 1 térdzoknit, egy szupi játékot, ami inkább nekünk tetszik, mert a zokni érdekesebb volt. :)
És egy használt de újrahúzott Römmel autósülést 13-ért!
Puszi mindenkinek:

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Kissé eltűntem, így lemaradtam :-(

Kimi, leírnád légyszi két sorban, hogy milyen IKEÁS buliról van szó, és egyáltalán melyik IKEÁról? Ja, azt már látom, hogy az Örs vezér téren. Akkor még mit kell róla tudni? Mit lehet ott csinálni? Köszi! A sapka tuti! :-)

Marcy, nekünk régen van egy homeopátiás könyvünk, csak most épp kölcsönadtuk, meg egyébként hibás, mert hiányzik egy jópár oldal a közepéről. Na, mindegy. A lényeg, hogy abban benne van az összes homeós bogyó. Az alvászavarral kapcsolatban arra emlékszem, hogy ott többfajta (legalább 5-féle) bogyót feltüntettek, és leírták mellé részletesen, hogy melyiket milyen alvásproblémára kell adni (tehát pl. sűrűn felébred, csak akkor nyugszik meg, ha járkálnak vele stb.) És akkor Te szépen kiválasztod, hogy a Te gyerekedre melyik illik. Mi odáig nem jutottunk el, hogy kiptóbáljuk, mert a mi gyerekünk egyveleg volt, és mind az ötből egy felet kellett volna neki adnom :-) :-) :-) :-)
Egyébként az olyan gyógyszertárakban, ahol árusítanak homeós bogyókat, kell hogy legyen ilyen könyv. Ha annyi nincs, hogy adjanak, akkor is meg szokták mutatni a saját példányukat, és akkor helyben kinézed belőle, hogy mit szeretnél. Én már vásároltam így.

Képzeljétek, pénteken voltunk babaúszáson! Hétfőn megint megyünk. Kíváncsi leszek! Amikor mentünk be a medencébe, akkor Kírának nagyon legörbült a szája, és már majdnem elkezdett sírni, de sikerült megnyugtatni, úgyhogy végülis csendben maradt. :-) De ahhoz képest, hogy otthon a kádban jár keze-lába, már búvárruhában kellene fürdetnem, ha nem akarnék én is úszni a végére, a medencében a 45 percet végigcsinálta, nyújtott kézzel-lábbal, és csak úgy hagyta, hogy történjen vele bármi. Szerintem nem nagyon félt, inkább csak nem értette a szitut. Hogy ilyen nagy és hideg :-) Azt mondta a csaj, hogy az első 3-4 alkalom erről szól, hogy megszokja. Akik már régebbóta jártok, mi a tapasztalat? És utána ti hogy csináljátok az öltöztetés-öltözés dolgot? Mert végülis meg lehet oldani, de egy kicsit strapás volt. Bár az volt a fő baj, hogy Kíra korán kelt, aztán nem aludt, aztán 11-re mentünk, délig tartott, és mikor kijöttünk a medencéből, akkor kijött rajta a fáradtság, és onnantól eléggé nyűgosen viselte, hogy még nekem is fel kell öltöznöm, és őt addig le kell tennem. :-(

Marcy, ti pontosan mikor jöttök meg Kiskőrösről? 16-án? Reggel, délben, este? Én ma voltam a munkahelyemen, Kírának kellett egy negyed óra, míg megbarátkozott, de utána mind a 20-an végiggyömöszölték :-)

Vezetéssel hasonlóan vagyok, mint Kata. Mikor terhes lettem, utána nem voltam hajlandó vezetni. Valahogy bennem volt a para, hogy most már nem csak magamra vigyázok. Persze ez akkor sem lett jobb, mikor Kíra kibújt :-) Úgyhogy ilyen hosszú kihagyás után tegnap vezettem először, amikor mentünk babaúszni. De az csak egy 10 perces út, itt a kerületen belül. Aztán ma is vezettem, amikor bementem a munkahelyemre. Mert oda meg jól ismerem az utat. Majd igyekszem fejlődni, és gyorsan belerázódni. :oops:

Kinőtt ruhák: mi mázlisták vagyunk, mindent úgy örököltünk unokatesótól. Meg persze egy-kettőt kaptunk ajándékba, de én gyakorlatilag egy kiskabáton, egy harisnyán, egy kardigánon, két pulcsin, egy rugin és talán 4-5 bodyn kívül semmit se vettem, mert a ruhákon kívül kaptunk babakocsit, kiságyat, autósülést, játékokat stb. stb. Ami már nem kell, azt zacskózom, írom rá a méretet, megy vissza a nagyiékhoz, náluk elfér. Igyekszem rá vigyázni, mert mi még két kistesót szeretnénk. Minimum :-) :-) Elvileg az unokatesóéknál nem akarnak kistestvért, de sose lehet tudni.

tandika
 
 


Sziasztok, a változatosság kedvéért megint nem akar aludni. Hajnal három óta!!!!!!!!!!!!!!
:shock: :shock: :shock:
Szenvedés van. Nagyon álmosak vagyunk. Tomi jóslata szerint egy óra múlva fog elaludni. Az enyém szerint meg akkor sem.:-(
Iszom egy kávét. :-(

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Jó reggelit Mindenkinek! :D

Süt a nap!!! Hipp hipp hurrá!!!

Amandi: nekünk is bevált ez a kocsi. Milán kényelmesen tud benne aludni. Szerintem is jó és még a kocsink csomitartójába is befér. :)

Mári: a gyermekorvos nem írna fel Vencelnek AR-es tápszert? Mint Exéknek. Az is nagyon jó, érdemes vele előetetni.

Tandika: Örs vezér téri Ikea tali időpontja március 21. 11 és 12 óra között. Azért ott, mert ott lehet enni, inni, pelenkázni, játszani. Ja és pénzt költeni is. :lol:
Az úszást jól mondta az oktató, majd megszokja Kíra néhány alkalom után. 3-4 éves korig azt mondják, hogy ez nem is úszás, hanem vízhez szoktatás.

Kitti: :(

Most mennem kell, majd még jövök.
Vendég
 


Sziasztok!

Húúú, Kitti!
Most olvastam picit vissza, és láttam, hogy már volt egy rettentő durva éjszakátok, meg ezek szerint a mai se semmi :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Hát, nem tudom, mit lehet tenni a türelmes fogösszeszorításon kívül - a betegség viseli meg ennyire Ádit?
Amikor Misi nem kapott rendesen levegőt, nekünk is volt néhány rémes éjszakánk, de ennyire sosem. Remélem, hamar rendbe jöttök!

Tandika!
Az én kihagyásom autóilag kb. 15 év volt :oops:
Igazából sosem sikerült rendesen megtanulnom vezetni, mert mikor a gyakorlatot kellett volna megszerezni a friss jogosítvány mellé, akkor épp eladtuk az autót, mert hirtelen összeomlott a családunk, és kisebb gondunk is nagyobb volt az autó ügyeinél. Aztán a férjem akkori autóját próbálgattam kicsit vezetni vidéken (Siófokon), de az egy - bár csodálatos autó, imádtuk - nagyon nehezen vezethető dolog, 1969-es VW bogár, és ez nem segítette elő a fejlődésemet. Sajnos egyszer meg is törtem a jobb első sárvédőjét :-( A bátorságom is egyre kisebb lett.
Most kaptam egy nagyon öreg, nagyon olcsó, viszont automata váltós autót, ami könnyen fordul, és egészében véve a hülye is tudja vezetni. Hát én is :-) amcsi piacra gyártották, még a biztonsági öve is automata :lol:
Tegnap annak ellenére, hogy édesanyámmal mentünk a vásárba, simán vezettem, el se tévedtem és még kisebb baromságokat sem csináltam, aminek nagyon örültem. Anyukám nem tud vezetni és tájékozódni, de ez nem zavarja abban, hogy folyamatosan tanácsokkal, sőt utasításokkal lásson el arra nézvést, hogy merre menjek, mikor váltsak sávot és mikor indexeljek, stb. Megpróbált a Nagy Lajos király útja helyett az M3-asra vissza irányítani, de nem hagytam magam :-) aztán váltig csodálkozott, hogy mégis jó irányba mentünk, majd közölte, hogy ő még nem is járt erről az oldalról az Örsön. Kérdem én, hogy akkor minek szólt bele?! De hát ő ilyen :lol:
Na, szóval igyekszem fejlődni, és ennek fő záloga a kényelmesen vezethető, Panka nevű autóm. Ma belerögzítjük a babaülést is! Tök mobilok leszünk mostantól :lol: :lol: :lol:

Ex!
Kérhetek valamit? Tök hülye vagyok, de már kb. fél órát keresgéltem a hsz-ban, amit te írtál, hogy mennyi kalóriát is kell ennie egy babónak 9 hónap körül? Tudom, hogy ciki, de be tudnád még egyszer írni? vagy emlékszel, hogy kb. mikor írtad? priviben is jó persze, ha valahol megvan neked az infó. Kb. 20 oldalt átnéztem visszafele, de nem találtam. :oops: :twisted:

Reni!
Én még nem adtam tésztát Makinak, viszont vettem gluténmentes tésztát, abból akarok neki bűvészkedni vmit. Próbálom betartani, hogy 1 éves korig gluténtartalmú élelmiszert ne kapjon. Ez alól eddig kivétel az időnként elfogyasztott kenyérhéj :oops: De azért nem akarom terhelni az immunrendszerét, ha nem muszáj.

Eni!
Köszi az érdeklődést, egyre kevésbé látszanak a sebek, kb. most kéne elkezdenem kenni, de eddig 6 patikában próbáltam megvenni a krémet, és nem volt! (nem is hallottak róla) :shock: viszont az egyikben megígérték, hogy megrendelik, remélem hétfőn meg tudom venni.
Te még szoktad masszírozni Marcit? Én néha csináltam a babamasszázst, de nem sikerült rendszeresen, és azon gondolkodom, hogy ha fürdés utánra beilleszteném, talán könnyebben aludna el. Nálatok volt valami élettani hatása? és hol (votl) a helye a napirendetekben?
Tényleg, a sulival hogy állsz? Minden vizsga letudva?

Most megyek, mert Misi kikommandózott a látómezőmből...

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Kata: az első 3-4 hónapban minden nap a fürdetés elött masszíroztam Marcit, de aztán szép lassan leszoktunk róla, mert már mozgékonyabb volt és nem igazán kötötte le :) . Amikor a nővérem múltkor elvitte, akkor is végigordította (hát igen, elszokott tőle). Addig, amíg masszíroztam nagyon élvezte (én is :) ) . Szerintem mindenképpen volt előnye, ha más nem, akkor a közösen eltöltött idő, amit mind a ketten élveztünk :) .
A nyakát viszont még mindig tornáztatni kell, azt is a fürcsi elött csináljuk :) .
Vizsgák letudva, most már a II. félévi konzultációkra járok, de most kettőt kihagyok, mert az I. félév alapján tapasztalatból tudom, hogy ezekre az órákra nem érdemes menni :) .

Na most megyek, mert a férjem és a sógorom elfoglalják a terepet.

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek éjszaka külön szobábában aludtam Petitől. Most először, amióta megszületett. Immár 9 hónapja, hogy a férjem nélkül aludtam, mivel a terhesség 9. hónapjában kényelmi okokból elcuccoltam külön ágyba. Hááát, engem nagyon megviselt lelkileg ez az éjszaka. Peti is 4X kelt a szokásos 1-2 helyett. Viszont tényleg meghallottam, éreztem, amikor mocorgott! Persze a férjem nem hallott semmit! :evil:

Vezetés: amióta megszereztem a jogsit (99-ben) egy percet nem vezettem. Majd újra kell tanulnom, de egyelőre még kocsink sincs.

Itt szép napsütéses idő van. Szerintem délután megyünk sétálni!

Reni
Kép
prenata
 
 


Helló.

Hip-Hip hurrá száz ágra süt a nap, hamarosan indulunk sétálni! :D
Lehet hogy átmegyünk Szentendrére, szerintem a városligetet kihagyjuk mert ott ilyenkor szinte lehetetlen parkolni!

Reni én valahol lemaradhattam mert én nem tudtam hogy Te külön szobában aludtál a párodtól eddig. Ő ezt hogy viselte? Nem távolodtatok el egymástól emiatt?

Szép vasárnapot mindenkinek ja és már nagyon várjuk ám az ikeás találkozót! :P

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Ja, a lényeget elfelejtettem megírni: ÁDÁM MÁR ELŐRE IS MÁSZIK!!!! :D :D :D

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Ja és még valami, bevállalom hogy viszek kamerát a talira és a férjemmel - aki profin vág - összeállítunk egy kisfilmet.:-)

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Babakocsi: http://kovacs-telekes.org/juca/blog/?p=177

Vezetés: nincs jogsim, hátul ülök, és befogom a csipogóm. Utálom a vélt és valós Schumikat, hátul belesüppedek a székbe, és bőszen rágom a szám szélét, és megígérem, hogy soha többet. Mit nyer a rohanós? Egy cikkcakkot? Én meg a fogaimat nem akarom az úton hagyni. Apám, Kofa mind szöttyögős, mi csak 120-130 max. sebességgel megyünk ótópályán. Valamint én nem vagyok az a típus, aki vágyna a vezetésre. Ez jobb a társadalomnak. Viszont rendkívül jól tájékozódom, és még a térképet is tudom kezelni :-)

Kamera: ajjaj, igazán nem vagyunk kameraérzékenyek, de csupán emiatt nem futamodunk meg :twisted: Remélem azok sem, akik megnézik a filmet.

Tandi: kötetlen délelőtti lötyögés, ami úgyis a gyerekektől függ. Az IKEA éttermének szélén van egy gyerekdühöngő, szerintem ott lesz a parti. Én speckó kajolok is, mert háromnegyed tízkor kiteszem a lábam, és ki tudja mikor érek haza.

Most megyek.

tjuca
 
 


Kitti!

A kamera gondolata engem inkább elbizonytalanít :oops:
Bár ha szigorúan a gyerkőcökre irányítod, akkor ok. :lol:

Kata

Kép
wkata
 
 


Kitti!

Nagy gratuláció Ádinak az előre mászáshoz!!!

DE! Igazad van sajnos! Valóban eltávolodtunk a férjemmel egymástól, amióta külön alszunk. Nem gondoltam, hogy mi is beleesünk ebbe a hibába. Így engem ez is vezérel, hogy leváljak Petiről éjszaka. Elsősorban a kényelem miatt aludtam Peti szobájában. Most majd biztos többször kell hozzá kelnem, de nem akarom, hogy tovább távolodjunk egymástól a férjemmel. Ő amúgy sem az a szexőrült fajta, inkább nekem kell noszogatni! Na, meg ő szépen hozzászokott az elmúlt 8 hónapban, hogy hajnalig tévézett vagy számítógépezett. Megtehette, mert én fogtam a gyerekszoba ajtaját és szépen behúztam este 11 körül. Tegnap lefeküdtem 10-kor és ő is csatlakozott egy félóra múlva. Ez már haladás! pláne, hogy most már a két szoba ajtaját is nyitva hagyjuk, hogy meghalljuk(jam) Petit!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Akkor én is igyekszem úgy készülni, hogy tudjunk menni az Ikeás talira! :-)

Kitti, kamerázni nálunk csak a kiskorúakat szabad!!! :oops:
Ádám nagyon ügyes!!!

Kata, én a jogsival úgy voltam, hogy 1995-ben szereztem jogosítványt, aztán nagyon sokáig gyakorlatilag egyáltalán nem vezettem. A párom 2002-ben vett autót, akkor kezdtem vezetni, de csak hétvégén kb. havonta, amikor mentünk a szülőkhöz, akkor is csak nappal, mert este sötétben nagyon utálok a volánnál ülni! És Pesten egyáltalán nem vezettem, mert utálom, hogy egyszerre 800 dologra figyeljek, és ráadásul még arra is, hogy néhány majom hogyan próbál törtetni előre, mintha a többi ott se lenne. Aztán egy-két útvonalat azért megtanultam, és ott elég biztosan közlekedtem (munkahely-otthon-bevásárlás-barátnőm kb. ennyi). Aztán 2005 év vége óta semmi :-( De majd most! Csak idő kell, hogy belerázódjak, meg hogy összeszedjem a még soha meg nem szerzett rutinomat :-)

tandika
 
 


Tali időpont: március 21. 11-12 óra között

Helyszín. Örs vezér téri Ikea

Meteor-Pannus
Kitti-Ádám
Juca-Kinga
Mári-Vencel
Móni-Milán
Andi-Márk
Colett77-Noémi
Tandika-Kíra

Többiek???
Vendég
 


Sziasztok!

Délelőtt ki lettünk tiltva a lakásból, ugyanis a férjem szőnyeget tisztított. Így mi sétáltunk Milánnal, nagyon jó dolgunk van. :D
Aztán mazsolás-túrós muffint sütöttem, jó lett. :lol:
Most pedig megyek húst sütni, míg Milán alszik.

Kitti: jó ötlet a kamera, te fogod kezelni? Vagy jön a férjed is?

Most tényleg mennem kell. Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok.

Közben rájöttem hogy ÁDÁM plusz a videózás picit sok lenne, úgyhogy csak akkor áll a dolog, ha el tud jönni Tomi is. Az meg még bizonytalan.

Kimike, köszi a tippet tavaszi baba kabát ügyben, voltunk a Corában és vettünk Ádinak egy iszapzöld dzsekit narancssárga mintákkal, mindössze 1899 Ft volt és a célnak teljesen megfelel.

Marcy, nekem az S.O.S. Szerelemben a Citroen reklám volt a zavaróan szembetűnő, no meg a Danubius Rádiós, a többit nem vettem észre. Egyébként tegnap is megléptünk moziba miután elaludt Ádi és most Hugh Grant új filmjét a Zene és szöveget néztük meg, ez is aranyos volt csak másképp.

Reni, csak azért mertem megkérdezni ezt az eltávolodás dolgot, mert van jó néhány ismerősöm, akiknél nem tett jót a kapcsolatban a különalvás. A helyzet az hogy én pl. a férjem nélkül el sem tudok aludni este, bármilyen gyerekesen hangzik is ez. Ha nem ölel át, nincs ott mellettem és nem hallom a lélegzetvéttelét, nem vagyok nyugodt. Ezért is rágtam be rá a múltkor, amikor oylan későn ért haza a kanbuliból én meg hulla fáradt voltam, mert képtelen vagyok nélküle aludni. Mondjuk ez meg már a másik véglet. A múltkor, amikor Ádi betegség miatti szipogása nagyon nem hagyott nyugodtan pihenni, hajnalban kimentem a kanapéra és reggel Tomi viccesen megjegyezte: "akkor nekünk most válságban a házasságunk?" :-)
Szerintem figyeljetek oda egymásra mostantól picit jobban, a szexet meg csak erőltesd, hidd el, csodákra képes. :oops:

No mostmár eleget osztottam itt az észt, megyek lesétálok sütit venni a családnak.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti: nem gond, majd viszünk fényképezőt és kattintunk néhányat. :wink:

Tandika: hol voltatok úszni?

Két kérdésem lenne. Adtatok már halas kajcsit a babának? Ki milyen joghurtot ad?
Vendég
 


Juca: a padlizsánt kb. mennyi ideig kell sütni?
Vendég
 


Kimike!

Ádámnak danone könnyű és finom joghurtot szoktam adni.
Halat is kapott már, a Kecskemétis bébibabiból a paradicsomos krumpli hallal verziót.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Tali miatt irigykedem! Majd fényképezzetek és tegyétek fel a képeket!

Kitti: Ádinak gratula és és és Kornél is mászik!!!!

Ezt szerettem volna veletek megosztani! Holnap többet jövök.

Üdv: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Tegnap végre hazajött a férjem...persze holnap megy vissza, de keddre már itthon lesz (vagy legkésőbb szerda reggel). Voltunk megint keresztelési beszélgetésen, átvettük végig a szertartást, és nagyon jót beszélgettünk. Legközelebb két hét múlva megyünk, de akkor egy családapa tartja majd. 25-én meg keresztelő. :)

Képzeljétek, Peti kitalálta, hogy hogyan tud felmászni az ágyra a nagyszobában. Vagy a fotelen keresztül megy, vagy ha épp van ott újsággal teli banánoskarton, akkor arra mászik fel, és onnan át az ágyra. :D Le is videóztam!

Az utóbbi napokban megtöltöttem babakajával a fagyasztót...lett csirkés vegyesfőzi és kelbimbós-répás-karfiolos-rizses sertéshusi. :)
Ja, és felavattam a kenyérsütőnket...és elsőre lett egy ehető kenyerünk.

Ma meg lenyírtam Feri haját, egész emberi feje lett. Igaz, a hajnyírónk ősrégi, tengeribetegség jeleit mutatja hajvágáskor, de sikerrel jártam. Ha most az ölembe hullana 5000 Ft, lecserélném valami jobb fajtára...de erre nem sok esély van, pedig lottózunk. :)

Katus, azért mégse jó ez így, hogy utaznotok kell Pestig...persze a lényeg, hogy minden OK legyen a férjeddel. Egyébként térdműtétben otthon vagyok, a tesómnak és a bnőjének is volt tokbemetszése.

Amandi, tény, hogy az éjszakai életnek nem tesz jót, ha egy szobában vagyunk a lurkóval, de minden megoldható. :o ---> óvatosan kell duhajkodni
Az még hagyján, hogy ágyszámot csökkentettek (de ne aggódj, hely még talán lesz), de ahogy írtam, pl. Szegeden jól össze is kutyulták a dolgokat.
A mi sportbabakocsink 5000 Ft alatt volt, és jobban bírja a döccenőket, mint a nagybabakocsink. Legyen elég annyi, hogy minden nap viszem a mamámékhoz, és ott téglákkal van kirakva a kapu alatti rész, meg az udvar, és nem épp egyenletesen. :o

Colett, hát fegyelmezni csak szeretnék, ahogy Amandi is írta, felügyelettel nálunk is minden lehet (vagyis majdnem mindent), és utóbbi esetben rászólok a gyerekre, hogy nem vagy nem szabad, elég erélyesen, de nálunk annyit ér, mint halottnak a puszi... :)

Kimike, igazad van, nekem is kéne idegrendszer Pesten, pedig egy szegedi oktató egyszer azt nyilatkozta, hogy aki Szegeden tud vezetni, az Pesten is...na én ezt erősen kétlem, de mindegy. Viszont a férjem nagyon jól vezet a fővárosban!
Nálunk 3 napja nyílt egy cipődiszkont, talán a jövő héten elmegyek körülnézni, hátha vannak bébicipellők is.

Kitti, igazából nem az index nélküli sávváltás a gond, hanem az, hogyha szó szerint bevágnak eléd (ez még indexszel is idegesítő). Én se törtem még össze a Skodát, de már volt összetűzésem pl. magas padkával, másik kocsi lökhárítójával, de ez mind olyan hiba volt, amit házilag lehetett orvosolni. De van Casconk az ilyen esetekre. :D
Én a kinőtt cuccokat átadtam a bnőmnek, de az 56-62-eseket már visszakaptuk. Én bezsákolom, teszek bele levendulás szappant a molyok ellen, aztán mennek a garázsba. Úgy gondolom, nem engedhetjük meg magunknak, hogy pl. kidobjuk, mert ketteskénél szükség lesz rájuk.
Előrehaladáshoz gratula Ádámnak.
Ez az eltávolodás elég érdekes dolog...én néha pont fordítva gondolom, nekem néha (de szigorúan néha) jó, ha egyedül alszom. Mondjuk akkor, ha Feri vidéken van, akkor muszáj, de ahogy írtam, az első éjszaka jól esik. :) Aztán már nem...

Wkata, Te mint forgalmi akadály...ezen jót mosolyogtam. Egyébként én nagyon meglepődtem magamon, mikor először vezettem a Skodánkat, valahogy sokkal rosszabbra számítottam magamhoz képest. Sőt tavaly olyan is volt, hogy pl. egy kamionos(!) engedett be maga elé. :) Lehet, hogy tetszett neki a dekoros dudunk...
Nekem szerencsém volt, mert alapból kéznél volt az autó, de vezetni én a mai napig ritkán vezetek, viszont az első két kanyar után minden OK. De országúton még nem voltam egyedül... (Ja, és mikor tanultam, direkt német gyártmányt válaszottam, igaz, a végén egy kombi jutott, de legalább a sebességfokozatok ugyanott voltak benne.)
Én igazából csak tömegközlekedéssel és sporkocsival vagyok Petistől mobil, mert a kocsi általában a férjemnél van, vagy a garázsban, de ez engem nem zavar. :)
A ruhákról annyit, hogy Peti is kúszik-mászik, de az ő ruhái max. koszosak meg kajásak lesznek, ami ellen az áztatás nálunk tökéletesen bevált.
A kalóriás újságot már eltettem, és most Peti is alszik. Hogy hova írtam, azt én se tudom, de holnap - ha nem felejtem el - előkeresem a magazint és megint beírom.

Marcy, esernyőre csukható kocsiból is van olyan, ami pl. fektethető. De én Petinek már ugye használom a legegyszerűbbet, egy stabilan ülő babának szerintem bőven megfelel, és abban is jót lehet alukálni, ha épp úgy adódik a dolog.

Mári, hát Peti napi 5X eszik... És ugye Vencusnál többet, de így is alig 30 dekát hízott 5 hét alatt, igaz, ő örökmozgó.
Én tegnap terveztem kimenni a helyi "KGST" (ma már inkább kínai) piacra, mert van kint egy szuper bébiruhás pavilon, mert nekünk is kéne tavaszi sapi, mert vastag az van, de azt hiszem, használatára már nem fog sor kerülni. De az ékszerész előtt (után) már nem volt rá idő.

Tandika, hát nálam meg pont az volt a szitu, hogy terhesen elég sokat voltam autóban, igaz, vezetni kb. 2-3X vezettem (ja és először sötétben, pedig éjszakai vezetésem csak papíron volt). Viszont rengeteg rendezvényen voltunk, ahova kocsival mentünk (a röhej az, hogy épp csütörtökön ötlött szembe egy plakát a rendelőben, miszerint az utolsó trimeszterben tartózkodni kell a kocsikázástól- vagy ha muszáj, akkor csak rövid utakra menjünk, mi meg épp akkor mentünk a legtöbbet és a legmesszebbre).

Reni, drukkolok, hogy menjen a külön szobában alvás. Ügyesek vagytok, nem lesz gond! Egyébként épp tegnap este volt az, hogy én nem keltem fel arra, hogy Peti sírt, csak azt vettem észre, hogy közöttünk van a gyerek...na ebből jöttem rá, hogy biztosan nyöszizett, mert akkor Feri kiteszi közénk.

Juca, jó ez a kocsi, de én ilyet csak télire vennék...nekem pont az volt a lényeg, hogy a könnyebb kocsi esernyőre csukható legyen, mert az kisebb helyen is elfér. :)
Az én jó vezetőnek tartott férjem sem megy 110-120-nál többel az autópályán, ennyire állítja be a tempomatot, aztán jónapot.

Na lépek, fél óra múlva Petipancsi-kajcsi, stb..

Ági

És végül néhány friss kép:

Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kitti, Wawel: Gratula a Fiúknak!!! Na most már szaladhattok utánnuk. :lol:

Kitti: odáig oké, hogy danone, de melyik? A felnőtt joghurt vagy a danonino?

Ex, édi a Fiad! :)
Jó, hogy mondod a kelbimbót, mi is kipróbáljuk vmelyik nap. Múlt héten volt kelkáposztafőzelék, Milán szívből utálja. Én ettem meg az egészet. Neki pedig pároltam brokkolit, répát, karfiolt. Én csak a húst fagyasztom le. Úgy szoktam csinálni, hogy veszek egy kisebb csirkemellet, feldarabolom, sütőzacsi + olaj bele. Ha megsült összevágom, kis adagokban lefagyasztom. A zöldséget mindíg frissen párolom, sütöm, mert én is azt szoktam ebédelni. A húsfélékért nem vagyok annyira oda.
Holnap a Juca féle padlizsánt akarom kipróbálni. Igaz, a fokhagymától kicsit félek. :roll:

Megyek kiveszem Milánt a kádból és elteszem holnapra. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mi natúr Danone Activiat szoktunk reggelizni (tej után). Mostanában viszont mintha kezdené unni, így próbálkoztam gyümölccsel kiegészíteni, és úgy nagyon csúszott. Szóval amolyan házi gyümölcsjoghurttá kezd avanzsálni...

Nálunk a kelbimbó nagyon bejött, kelkáposztát még nem próbáltunk. A brokkoli viszont a karfiollal együtt tiltólistán van. Két kanálnyit eszik belőlük, a másodikat azért, hogy megbizonyosodjon, hogy az első falat tényleg ehetetlen volt, majd becsukja a száját. Innentől csak reklamációra nyitja, evésre nem.

Ex!
Szupik a képek! Köszi, hogy még egyszer megkeresed nekem a magazinban az infókat! :oops:
A kenyérsütéshez nagy-nagy gratula, nekem annak idején kb. 6-7. kenyér lett először ehető.
Nekem inkább az a bajom a ruhákkal, hogy a lekajázás-folttisztítás, illetve a mászás is elnyúzza az anyagot, bolyhosodnak, meg kopnak a cuccok. Amiket vettünk, azok meg tiszta újnak néznek ki :shock:

Na megyek Misihez, jelenleg épp nagypapival telefonál kihangosítva. :-)

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Kimike: felnőttjoghurt. A bölcsiben is azt kapnak és még sosem volt tőle semmi baja az Ádámnak.

Most megyek "családozni." Ha elaludt Ádám még felnézek.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Ok, Kitti, ne pöccenj be. :lol: Gondoltam, hogy nincs tőle baja, különben nem adnád Ádámnak. :wink: Az viszont jól hangzik, hogy a bölcsiben is kapnak joghurtot. Remélem a miénkben is ez a trend. Bár ezek a kerületi önkormányzati bölcsik gondolom mind egyformák ilyen téren.

Mi danoninot adunk Milánnak, nagyon bejön neki. Túlságosan is. De lehet, hogy nekünk is a natúrral kellett volna kezdeni, mint Nektek Kata. :roll:

Juca, Juca hol vagy???
Vendég
 


Kimi!

Most megfogtál, foglamam sincs. Meg kell szurkálni villával, mint a linertésztát, és sütni. Aztán egyszer már lesz egy kis szaga. Ha megvágod (fa késsel, én mindig fémmel szoktam, mert sem fa sem műanyag nincs) akkor barnás undorító szötty lesz belül. Ezt én a fűszerekkel egy éjjelre hűtőbe teszem, aztán a gyerekkajába még rakok rizspépet.

Ex!

Azért vettünk ilyet, mert a tipik csettegő rosszabbul fér el a csomagtartóban, ha megyünk valahova, meg azért ennek van csomagtartója, és én elég sokat vásárolok naponta, így nem kell vinnem táskát.Nyáron még lehet, hogy invesztálunk egy lélekvesztőbe is, meg természetesen egy motorba, mert itt az alapjármű. :twisted: Mi három gyerekben gondolkodunk, van pincénk, így bátrabban vettübk két jó kocsit, a rongyolót meg nem sajnálom lezúzni nyáron, de ezek még olyanok, amik nagyon sokat segítenek. (megjegyezm első kocsit úgy vettük használtan, hogy meg sem volt karcolva a kereke, mert csak szobában próbálták ki. Így eladta a lány az eredeti 2/3 -áért, de az a kocsi nekem annyira bejött, hogy újan is megvettük volna, bár szívtam volna a fogam Három gyerekre elosztva meg tényleg nagyon szuper. Egy ernyőkocsinál azért nem akkora baj, ha lezúzza egy vagy másfél gyerek :-)) Ti milyen ernykocsit vettetek? Mert abból is van többféle. Azért kérdem, mert én is nézegettem.

Lányok!

Kinga eddig mindent megevett. Ma pl. spenótot, de evett már kelkáposztát is. Szóval nem válogatós. Adtam neki tejpépet, és nézem folyamatosan. Most vettünk 7 gabonás pépet kíváncsi vagyok milyen lesz.

Most megyek aludni, mert hosszú napunk volt. A lányom megismerkedett az anyafölddel, és annak élővilágával, jelesül fűvel. Úgy tépkedte, mintha a húsvéti nyúlnak készítené a fészket :-) Meg tringolt fel-alá az ismerősünk kertjében. Nézegettem cipőket is, voltak elfogadható áron nagyon jó kis cipők, viszont kiakasztó, hogy nincsenek méretben. Mindegyikből két-három méret van és kész. Ha éppen olyan nincs, amilyet szeretnél, akkor az van. Olyanról szó sincs, hogy hoznának :shock:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Ádinak és Kornélnak a mászáshoz! Szerintem ez már nálunk sincs olyan messze, csakhát Márk azért nem annyira motivált benne, mert kúszva nagyon tud teperni.

Juca, ha Kinga érzékeny a tejre, akkor a doki felírhat neki HA tejpépet is. Amikor a kezdetekben én mondtam a védőnőnek, hogy a tejpép az a keje, amit még úgy ahogy megeszik, akkor ő javasolta. Én úgy voltam vele, hogy úgysem eszik belőle sokat, figyelek, és ha gond van, majd akkor íratok fel.

Együttalvás: Ex, valószínüleg neked ez azért megy nehezebben, mert igazából ahhoz vagy szokva, hogy egyedül alszol. Kitti, te meg még fiatal vagy, nem olyan régi kapcsolattal :) Egyébként az a röhej, hogy elaludni a ritka esetek kivételével én is csak úgy tudok, ha ott van mellettem a párom, de már írtam, hogy rossz alvó vagyok, és ha egyszer felébredek, akkor a horkolástól nem tudok visszaaludni :twisted: Már évek óta mondom neki, hogy nézesse meg magát, mert nem normális az, ha valaki 30 évesen akár hason, akár oldalt, bárhogy fekszik is, horkol. Ráadásul milyen hangosan!

Vezetés ügyileg, engem ki fogtok utálni :) Én alig töltöttem be a 17-et apámék már nyaggattak, mikor teszem le a jogsit. Én még a jó öreg Ladán tanultam. Amint meglett a jogsim, onnantól én rendszeresen vezetek. Habitusomból adódóan én nem szeretem, ha valaki totyorog elöttem, főleg nem, ha ezt úgy csinálja, hogy másokat feltart. (Megjegyzem, gyalogosként is idegesít, ha valaki elöttem csoszog, és nem enged az utamra.) Nálam a 110-120-as tempó nagyon veszélyes, mert az pont olyan ahol még nem kell annyira figyelni, és az ember hajlamos arra, hogy elkalandozzon. Dugóban persze én se cikázok össze-vissza, csak ha azt látom, hogy amúgy is lassú a haladás, és akkor valaki nem indul el időben, és miatta az 5 autó helyett csak 3 tud átmenni a zöldnél. Az álltalános viselkedésnél a legdühítőbb, amikor nem tartják be a zippzár elvet, és sokan nem mennek el a sáv végéig, hanem már jóval hamarabb elkezdenek benyomakodni. Ilyenkor persze a fő sáv meg nem halad, mert így nem 1, hanem legalább 5-6 autó jön be mindenki elé. Na de nem dühöngök tovább a remek fővárosi közlekedésen, megteszem ezt nap mint nap :)

Nálunk most megint úgy néz ki, hogy jön a fog, 2 napja nem eszik, és nyűgös. Volt már ilyen, akkor is azt hittem, hogy na, most, de azóta sincs semmi. Majd meglátjuk.

Andi

amandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?