Új privát üzeneted érkezett!

aliz ma 5 es fel eves!!!!
ugy tartja szamon a feledik szulinapjait, mint a normalisakat! szerencsere a konkret ajandekokrol es tortarol le tudtuk beszelni.
teszek fel rola is ujszulottkepet!)
1. 3880 gr
57 cm
(bar a kep 4 naposan keszult, mikor hazahoztuk: itt csak 3800 gr)

2. itten meg fel eves, de meg mindig aliz!!!
7540 gr
69 cm

3. ez meg 2 napos kep, 5 es fel evesen!
23000 gr
118 cm
)

(majd pont 1 het mulva jovok borsoval is, jol korbelotte a ket kolykom ugyanis a karacsonyt!) Kép 1. Kép 2, Kép 3.

Kép
Kép
momoska
 
 


Alíz nagyon hasonlít Borsóra. most ez vagy Borsónak rossz, hogy lánynak nézik vagy Alíznak, hogy fiúnak. :) Legalább mondhatod, hogy biztos egy apától van a két gyerek. Különben meg nagyon édes volt. Most meg kész nő. :)

Ma ebédre megpróbálkoztunk az alma_sütőtökkel. hát... azt a fintorgást. azt hittem ez lesz az első kaja, amit nem eszik meg, de tévedtem. 80at benyomott.

mennem kell húgomnak hajat festeni... búcsúzóul két kép. ez vlmi járássegítő hinta szerű dolog, a lényeg, hogy leérjen a pici lába. de mi majd hintának fogjuk használni.

'aszem kicsit beszívtam, forog velem a világ, meg kell támaszkodnom'

Kép


Kép
Vendég
 


Isten éltesse Alízt így félúton a 6. szülinapja felé.
Valóban hasonlít Borsóra, és édes kiscsaj.

Ma délben a második felét akartam odaadni a tegnap készített krumpli-s.répának, de nem kért belőle, uh. alma-krumpli lett belőle, bolti, azt ette, fél üveggel.

Jó ez a hinta, meg a Kolosról készült kép. Tényleg olyan képet vág, mint aki berúgott és tántorog :lol:

Orsi: Nekem is ez a gondom, hogy fogyok, bár talán most stagnál, de vérvételre még nem gondoltam. Én a szopira gondolok, hogy az igencsak kiveszi a szervezetből az energit, vitamint és nem eszek annyival többet.... Én 50 kg-nál megálltam szerencsére!

Megyek mert reklamál, lassan álmosodik.

KépKép
domidina
 
 

 
 

ma anyukam tanitvanya hozott oszibarackot a kertjukbol, ezert - kisse impulziv vagyok - ma azt kapott boisz. se lelkesebb, se fanyalgobb nem volt, mint a meggynel. nem is evett tul sokat. nem is kovetelozott utana. ugy tunik, egyelore, nem tartja meg kajanak ezeket a dolgokat. de a huslevesbol anyukam egy kis repat dugott azsjaba, na azt hatarozottan kikopte:-))

orsi,
ugy tunik, mindket kolkom unisex (volt). elmegy lanynak is fiunak is egy ideig. bar borisz mostanra a kopasz fejevel mar eleg pasis lett, es alizt is csak ritkan nezik fiúnak. :-))sose fogom megerteni, honnan jon nala ez a szoknya- es egyeb noies dolgok mania mar 2eves koratol (tehat bolcsire-ovira se lehet fogni), mivel en soha (szo szerint ertsd) nem hordok szoknyat, nincs is. a ruhaimban is inkabb ilyen unisex-fajta cuccok vannak. sminkem se volt soha, enyhe se, o meg mar a mukormet tervezgeti. minden noi hormon, ami belolem kimaradt, bele szorult.

nagyon viccesek a kolosos kepek:-:-)))) aliz (es a 4 eves unokahuga ) jot kacagtak rajta, sot meg mindig itt vihorasznak, hogy "berugott a kisbaba hahahaha".

a hajhullas altalanos, asszem, a fogyas - persze csak egy bizonyos szintig - is normalis a szoptatasnal, ha nem zabalsz (ugy mint en) folyamatosan szenhidratot (en kakaoscsigat eszem csokival es amig mefozom az ebedet, varakozasul benyomok egy zacsko csokis napolyit. szinte csoda, h. csak 4 kg. jott ram). de azert kivancsi vagyok, mit mond a verkeped!

Kép
Kép
momoska
 
 


Hát kolibaba ma nem vitte túlzásba az alvást. délelőtt 3/4óra, délután 1. Még ilyen sokat nem is volt fennt. (asszem) idáig délelött mindig megvolt a másfél-2,5 órája.
de nem csodálom hogy nem tud aludni, olyan meleg van. őt nagyon megviseli a meleg, úgyhogy be is üzemeltünk egy lavórt amiben csapkodta a vizet, meg akartam fogni és dühős volt ha nem sikerült. :)

a vérképre én is nagyon kívácsi vagyok. hétfőn lesz eredmény.

próbálkoztam viccesnek lenni. :lol: tényleg úgy néz ki mintha berúgott volna. jól elkaptam.

most délután megette a sütőtök második felét (140ml) de előtte még szopott is. utána úgy elkezdett sírni, hgy adjak még neki. ha kajáról van szó nem bír magával. nem értem hogy lehet ennyire zabás fiam. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Lili az éjjel produkált olyat, amit még sosem.
f8-kor aludt el, aztán fölébredt sírva 10 órakor. Én gyorsan pattantam, Tibi még fönt, mondom megyek megetetem, azt hittem hogy már éjfél körül van. Ő szólt hogy fölösleges, nézzem meg hány óra.
És hogy találtam az ágyban, kersztben, hason, az egyik lába kilógott a rácson.

Aztán megint ébredt f1-kor, akkor is visszaaltattam, utána meg f 4-kor, de akkor már kajás volt, meg tele pisivel a pelenka. Visszaaludt f7ig.

De megint fönt van, aludt fél órát, míg elszaladtam a boltba.

Megyek, mert takarítás van az meleten amíg a Tünci ébren van.

Szép napot

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

látom mindenki elfoglalt, gondolom sokan vlmi víz közelében vagytok. mi is kvázi ideköltöztünk anyáékhoz, már 3. napja reggel jövünk este megyünk , csak aludni járunk haza. szegény kolos nehezen viseli a meleget. már 2 napja alig alszik napközben. épp most altattam el, remélem tud 1-2 órát aludni. Nálatok a picik hogy viselik a meleget?

bevitük tegnap a medencébe Kolimanót. azt hittem amjd sírni fog, vagy nyafogni, hogy hideg a víz, de nem. úgy élvezte. :) szerencsére nem az anyjára ütött e tekintetben sem. ( a másik a kajálás :))
Vendég
 


Sziasztok,
Edina, ma tisztán átéreztem, hogy milyen nehéz lehet, amikor 40 percedbe telik, hogy elringasd Lilit és nem akar aludni, mintha azt kiabálná, hogy „anya ne tegyél le, nem akarom!”. Valami hasonló történt velünk is most délután. Először azt gondolta, hogy esetleg még éhes is, de nem akarta a cicit, csak a karomban volt jó neki, aztán már ott is feszengett, tudtam, hogy álmos, és ahhoz voltam hozzászokva, hogy ilyenkor cumival viszonylag hamar elalszik. Most nem ez történt, aztán kínomban melegítettem neki tejet cumisüvegben, azt megette, de addigra már félig aludt is, betettem a kiságyba, meg sem mozdult. Ez az, amit nem értek, hogy akkor a cici miért nem kell neki. Csak arra tudok gondolni, hogy lusta a cicivel vacakolni ha nincs benne annyi tej, hogy „ csak úgy dőljön”, a cumiból viszont könnyebben kifolyik, még ha anyatejes is a cumi, tehát kislukú. Na mindegy, nem volt könnyű menet, de most nagy a csönd.
Reggel továbbra is 1/2 7-körül kel, és többnyire egy kis (egyre rövidebb) ideig még elvan a kiságyban, de aztán ki kell venni. A babakocsiban ha sétálunk, már csak úgy van el, hogy fel van emelve a háttámlája, amikor a múltkor le akartuk dönteni vízszintesre, teljesen felháborodottan kezdett el kiabálni. Visszatettük fél-ülőbe, egyből elhallgatott.
Évi, vicces lehet a rögbi labdás eset, úgy meghallgatnám, ahogy veszekszik, biztos nagyon édes. Tényleg Momoska, Borisz is veszekszik még este az alvós kutyájával? Olyan édesek lehetnek ilyenkor. (Jó, persze nem akkor, amikor már aludniuk kéne inkább…)
Réka, nem semmi, hogy Vivi már kúszik! Nagyon helyesek vagytok a képeken, Vivi valóban egy kis „pretty girl”, és olyan, mintha kifejezetten a fénykép kedvéért mosolyogna! Az a második kép rólatok nagyon tetszik.
Éva, mit megadnék, ha nekünk se lenne TV-nk! Én teljesen jól meglennék nélküle, de a férjem (sajnos) arra alszik el. Nálatok honnan jött ez a TV nélküliség? De irigyellek!
Edina, 1/2 8-tól 3/4 6, az nagyon jó! És mekkorát evett utána Lili(ha lehet hinni a mérlegnek – nem nagyon ficánkol rajta?)
Réka, Edina, amikor napközben medencéztek, abba hány fokos vizet tesztek?
Orsi, hova is jártok ti a szüleidhez?
Iszonyú jók a képek, Kolos olyan a másodikon, mintha éppen már megunta volna a dolgot, és inkább elsétál! :D Valami ilyesmi hintát szerintem Lina is nagyon élvezne, mert ülhet, de mégis a hónaljánál alá van támasztva.
Momoskának már nem is mondom (na jó, azért mégis), hogy nagyon aranyosak a képei. Mennyit változott Alíz! Nagyon szép kislány, jó, hogy a hajmennyisége így megmaradt!
Hát igen Orsi és Edina, nem jó, hogy ennyire fogytok, (bár remélem nincs semmi baj), de én még is irigykedem egy kicsit. Nekem amint abbahagyom a szoptatást (remélem, azért még jó sokára), akkor önsanyargató fogyókúrába kell majd kezdenem. Ismét Momoskából kell, hogy erőt merítsek, aki szintén nem sajnálja magától a kalóriákat, mint ahogy én sem! :P
Ja, igen tegnap éjjel épp hogy elaludtam, mikor Lina olyan, de olyan keservesen felsírt, szerintem 1 másodperc sem kellett, hogy ott teremjek az ágyánál, rögtön odahajoltam, felvettem, csitítgattam, de fel sem ébredt, csak megnyugodott.
Lina is nehezen viseljük a meleget, ilyenkor lényegesen nyűgösebb. Mondjuk, nem csodálom, a nagy melegekben mi is szenvedünk.
Ti milyen naptejet használtok a kicsiknek? Milyen márka és faktorszám?

Kép

Kép
csürci
 
 


Valamelyik nap anyu zöldséget pucolt, és kimentünk mellé. Az a kacagás, amit Lina levágott. Iszonyúan tetszett neki.
Kép
Unokatesók rajonganak Lináért. Ez nem egy beállított kép, hogy menjetek oda, hogy lefényképezzelek titeket, ők maguk telepedtek így le Lina köré. :D
Kép

Kép

Kép
csürci
 
 


Sziasztok!

Azt hittem, még mindig én leszek az utolsó bejelentkező, úgy eltüntetek a hétvégére! Na de megértem, mi sem voltunk itthon tegnap, ellátogattunk anyukámékhoz, meg elrohantunk az unokatesomékhoz is, vittem nekik babaruhákat, 8 hónapos terhes.
De csak egy gyors látogatás ebben az örült melegben.

Ma f5-kor kelt fel!!!! Brrrrrrrr..... Evett aztán visszaaltattam, mert ez már nekem is túl korán van, na de 6kor felkelt végleg!

Már két napja, hogy felsír este-éjjel, de nem ébred meg, ilyenkor kicsit simizom és megnyugszik. Na meg 2 nap kelt 3-kor is, tegnap már nem. De akkor sem alszik 6nál tovább ám!!!

Csilla: Lili reggel és este eszik a legtöbbet, reggel sokszor 180-akat, meg este is van hogy ennyit megeszik, aztán napközben már kevesebbet. Bár tegnap csak 110 tápot evett azt slussssszz! Cici már nem is kellett.

Ja és nem ficánkol a mérlegen, mert valamivel elvonom a figyelmét és akkor pár másodpercig nyugton marad.
De ma reggel nem mértem, mivel tudom, hogy ilyenkor eszik rendesen.

A meleg őt is megviseli, de azért még elmegy. Nem nagyon viszem ki ilyen melegben, a lakásban meg a 25 fokot el lehet viselni.

A medencében még nem fürödtünk. Ott áll a teraszon letakarva. Sajnos a nap csak délután éri, és még nem is volt olyan hű de melg, így nem melegedett még fel a víze, hideg. Nekem meg pláne, én olyan vagyok mint ORSI (víz és kajálás tekintetében). Még a kicsi medencét sem fújtam fel neki, uh. a pancsikolás még várat magára. Meg azzal apát megvárom du. ha hazajön, előbb ugysem viszem ki, a déli melegbe meg pláne.
Érdekes, de én a nagy meleget nem bírom!

Megyek mert reklamál, tömi az öklét, de miért??? Evett rendesen és a köv. kajálás csak f8-kor lesz.

Vasalnom kell ma, halom ruha van Lilinek is, Nekünk is.....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Nagyon sokat irtam,elszallt :twisted: :twisted: :twisted:

Na mindegy.Lenyeg.Mi is egesz hetvegen furodtunk.Nuncsinek nagyon tetszett.
Csurci!Medence vizet langyosra csinalom.Ambre solaire 30 faktoros gyerekeknek valo naptejet hasznalunk.nagyon jo,nem lett Nuncsi piros sehol.koszi a bokokat,Lina is nagyon aranyos,nagyon szep kek szemei vannak.

Edina!Nuncsi es fel szokott ebredni mostanaban,de hamar vissza is alszik.Vagy beszorul keze,laba vagy melege van vagycsak iszik egy picit.
Edina mar rendesen kajalsz?
Orsi!Milyenek lettek az eredmenyek?
Mit nem adnek ha 50 kilo lehetnek???Most vagyok 65.Meg egy 10esnek le kene mennie.

Evi!Ezt en is kerdezni akartam a tv-rol?Hogy hogy nincs?
En is neha orulnek ha nem lenne.De nekem itt nagyon jo hogy tudom nezni a magyar csatornaimat.

Ezt elkuldom nehogy elszalljon.

Kép
mamice
 
 


Kép Kép Kép

Kép
mamice
 
 


valamiert mindig bezar a babanet.nuncsi is felkelt.

momoska,aliznak boldog 5 es fel evet.nagy zsivany.
sziasztok

Kép
mamice
 
 


valamiert mindig bezar a babanet.nuncsi is felkelt.

momoska,aliznak boldog 5 es fel evet.nagy zsivany.
sziasztok

Kép
mamice
 
 


megjottunk. ujra pest! borisz visongott oromeben, mikor feltettem az itteni pelenkazojara:-)

reka, de irigylem en ezt a tengert toletek:-)))
helyesek vagytok! mindketten. :wink:

es a lina-vigyor is:-) borisznak ugyanigy van kikopva hatul a haja. vicces:-)

mi is ambre solaire 30-ast hasznalunk borisszal. alizzal 25-ost (egyelor, magunknak 15-ost! ez igy egyutt tobb, mint 10E Ft:-))
jo boruk van, boriszt meg nem teszem ki hosszan kozvetlen napnak, s szeretnem is, ha valami kis szint kapna, mert az jobban ved, mint barmifele mas naptej, ezert nem hasznalunk magasabb faktorszamot!

evesjelentes:
ma megkostolta az almat.(csak az volt itthon) meg mindig ugy tunik, nem tudja mire velni ezt az egesz cuccot. a szaja veletlensezruen neha nyitva, neha nem, dumalgat, nezelodik, nem a kaja erdekli. de ha akarom, fel almat is tudok neki adni, tobbet is csak azert nem, mert elunja a testhelyzetet, mar szallna ki a pihiszekbol, nem szorakoztatja az eves. szerintem, nem is tudja, h. csinal vmit, ugy nez ki:-)

es 2 napja meg fertodon kinn beszelgettunk a szomszednovel, akinek 2 honappal idosebb a kislanya, mint borisz. eppen evett a kiscsaj. en meg beszaladtam vmiert a konyhaba, borsiz kinn a babakocsiban. mire kijovok, borisz cuppog vmin. aszondja a szomszedno (kedves-aranyos.joszandeku, de nem a legintelligensebb), hogy "adtam neki ket kis kanal tejpepet, ilyen kis gyumolcsdarabosat (!!), mert ugy nezte gretit, ahogy evett." ugyhogy megvolt a tejpep is, rogton darabos)
aliznal meg kiakadtam volna, most mar csak vigyorogtam)
a masik szomszedno kikialltott az ablakon: nalunk meg van egy kis szalonna voroshagymaval, nem jottk be?:-))

fertodon megint elkezdte a mano, hogy az esti lefekves utan 50-60 perccel felsir, s nehezen nyugszik meg, es sajnos - ugyanugy, mint multkor - itthon is csinalta ezt meg! nemtom, mikor hagyja abba. lathatolag, ot - szemben az 5 evvel ezelotti alizzal - megzavarjak a helyvaltoztatasok, hacsak ennyiben is!!

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok,

már egy órája írom ezt a hsz-t, közben felébredt kolos, evett is... szóval van ami már nem aktuális, de nem törlöm ki. most épp a kiságyban óbégat, olyan hangja van!

Kolos kezdi megszokni,hogy már 4. napja anyáéknál vagyunk. Igaz altatni kell, de lagább alszik (első nap nem igazán aludt).
Csürci: a szüleim budafokon laknak kertesházban, és van medencéjük ezért jövünk ki állandóan.
A víz kb 26fokos.
naptej: mi nivea baby-t használunk 50est.

Tegnap megvolt az uzsonna kiváltása. Akkor már nem kap cicit csak főzeléket + gyümölcsöt, így már csak reggel-ebéd-vacsi a tej. még hozzá kell szoknia a mellemnek, hogy naponta csak 3x van rá szükség, mert olyan nagyok, most is majd' ki durran, nagyon feszít. Kolos még alszik, pedig ebédidő közeledik.
Doktornéni azt mondta kezdhetem a tejtermékeket adni, így tegnap kapott sajtot a krumplihoz. nem lett semmi baja.
+ felírt sinlacot - azt mondta ha akarom adjam, ha nem nem. azért kiváltottam. majd elkeverem gyümivel ahogy momoska mondta.

Nem szép Lilitől ez a korai kelés! biztos melege volt.

csürci: kolos is jobban szeret cumiból enni, nem kell küzdeni. lusták ezek a kölykök. :) Köszi a bóbokat. Lina is nagy kópé! :)

Réka: köszi a kérdést, még nem tudom, délután van bennt az asszisztensnő akit fel kell hívni.
nagyon édesek a képek. látom élvezi a vizet ő is. :)

most látom csak - ahogy olvasom borisz találkozását az almával - milyen mázlim van, hogy kolos ilyen zabás.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok, mert még több dolgot meg kell néznem a neten és hát a szolgáltatás gyorsasága nem a legjobb, már írtam is a UPC-nek ez miatt.
Momoska!
Alíznak boldog 5 és feledik születésnapot!

Mamice!
Ezek a tengeres képek nagyon jók!!!

Látoma képekeken, hogy Linának is ki van kopva a haja hátul és Momoska Te is írtad. Na hát mi is így nézünk ki.

Edina!
Az a 25 fok még egész jó. Nálunk sajna már majdnem 28 fok van. Lehet, hogy írtad csak elkerülte a figyelmemet, a pöttyök elmúltak Lili arcáról?

Kigondoltam, hogy ma megpróbálok egy kis almalevet Dávidnak. Bár nem tudom mi lesz az eredmény, mert a vizet és a teát is nagyon fanyalogva fogadta, erőltetni meg nem akarom.

Hétvégén voltunk Vasasnapon, de csak a 2 szopi között, mert Dávidnak nagyon nem tetszett az ottani nyüzsi, amit nem csodálok. Úgyhogy éppen csak megnézték a férjem munkatársai, ettünk és jöttünk is fel.

Már úgy várom, hogy feltöltsük a kinti medencét és lehessen csobbani!

Sziasztok

Kép
Kép
tina82
 
 


Orsi!

Látom közben írtál. A tejtermékekkel szerintem óvatosan bánjatok! Nem akarok vészmadárkodni, de az, hogy most nincs baja tőle nem jelenti azt, hogy pár év múlva sem lesz, mondjuk egy allergia formájában. Én mindenképpen várnék a tejtermékekkel legalább 8-9 hónapos korig.

Naptejből mi is Ambre Solaire-t használunk, 40 faktorosat.

Kép
Kép
tina82
 
 


Réka: irigy-irigy-irigy vagyok most azokért a képekért!!! Ilyenkor szoktunk mi is menni, az idén most ez kimarad, de nagyon fog hiányozni.
Kajálás????? Hááááát igyekszem többet enni, nassolgatni, péksüteményt, sütit. Most hoztam anyuéktól is, anyós is hozot, uh. most van mit. Az a baj, hogy jobb étvággyal enném meg a saját főztömet, mint amit rendelünk, csak hát időm nekem nincs főzni, meg nem vagyok olyan gyakorlott, az az igazság hogy elszoktam tőle, hogy pikk-pakk összeüssek valamit. Na meg én inkább ennék tésztákat, de Tibi nem szereti ő főzelékes. Amit én is szeretek, de más jobban csúszna. Szóval sokszor az a baj, hogy nem tudok jóízűen enni, csak azért eszem mert muszály.

Orsi: Te aztán nem aprózod el a dolgokat. Máris kiváltottál egy étkezést? Bocs de már nem emlékszem mikor kezdted el a hozzátápit. Mennyi idő alatt váltottad ki? És tejtermék???? Abból milyeneket lehet???
Akkor nálatok már fixnek mondható a kajaidő? Mert nálunk attól függ mikor kel.
Ma pl. a tízórai f11-kor és az ebéd így f2-re tolódik, ha most pl. csak keveset alszik, aminek megvan minden esélye, mert délelőtt meg aludt 2,5-et. Így most fogok adni neki főzit.

De nálunk még nem tudok kiváltani egy étkezést, mert nem eszik meg belőle annyit, hogy utána ne kelljen még cici. Meg úgy veszem észre, hogy igényli is, mintha azért nem enne többet, hogy még az is beleférjen.... :lol:

Momoska: Lili is tök örölt, amikor hazajöttünk és meglátta a szobáját, benne a maci családot főleg. Pedig mi csak egy napra mentünk.

Bea: A pöttyök már elmúltak, vagyis egy-kettő még van az arcán, de az már nem vészes. Vasas napon Tibi is volt, én céges helyekre nem megyek, na meg ilyen melegben nem is mentünk volna, meg tanulva a parázs-varázson tapasztaltak alapján, Lili végig üvöltötte volna a nagy nagzavar miatt. Gondolom, bár mindig változnak ezek a lurkók.

Én is nézegetem az etetőszékeket, nálunk az a lényeg, hogy állítható legyen a magassága, hogy az asztalhoz lehessen majd tenni. Aztán hogy dönthető legyen-e? Nem tudom, ha most vesszük, akkor igen, ha nem, akkor meg már fölösleges. Azok drágábbak is. Varsárnap benéztünk Fehérváron a bababoltba, ott lecsekkoltuk a választékot, aztán a neten körbeszimatolok. Na ezt most jól megírtam. :lol:

KépKép
domidina
 
 


Edina!

Így belegondolva az etetőszékkel kapcsolatban ahogy írod lehet, hogy nekünk sem lesz szükség arra, hogy dönthető legyen.
A Vasasnapra nekem sem volt sok kedvem lemenni, csak a férjem annyira mondogatta, hogy a munkatársai még nem is látták a Dávidot, vigyem már le, aztán gyorsan jövünk is haza. Egyébként csodálkoztam, hogy pici babákat, akár 1 hónaposat is levittek abba a nagy zajba.

Most a neten olyan oldalt keresek, ahová le van írva, hogy melyik zöldségnek, gyümölcsnek mikor van a szezonja. Azért keresem, mert gondoltam, hogy a szezon vége előtt télire fagyasztanék le valamennyit, aztán majd meglátjuk, hogy mekkora sikere lesz. Nem tudtok ilyen oldalt, ahol össze van foglalva?

Kép
Kép
tina82
 
 


el is felejtettem a hozzataplalashoz!

tegnap a hazafele uton az autoban borisz bevagott 1 dl vizet (eddig csak jatszott az uveggel, merheto mennyiseget nem ivott soha), pedig meg utkozben szopcsizott is, ugyhogy - remelem - nala is bejon, h. a szomjusag raebreszti a viz aldasos hatasaira. ha jol emlexem, aliz is pont egy ilyen izzaszto autouton ivott eloszor igazan. kenytelen volt, nem kapott mast! (gonosz anya!)

orsi,
bizony nagy konnyebbseg egy zabas kolyok, semmi para!
anyukam meg mai napig emlegeti, h. en kb. 7 eves koromig nem ettem az o emlekei szerint SEMMIT!:-) aliz meg olyan zabas volt, gyoztuk lebeszelni rola, h. egyen. meg mindig az, bar ovis modra mar valogatos, de hangulat- es nem kajafuggo nala, hogy mikor mi nem tetszik neki:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Tina: én bízom a dokiban, ő volt az én és tesóim gyerekorvosa is, és mi nem vagyunk semmire sem allergiásak, a családban sincs semmi ilyen. szóval remélem kolosnak sem lesz semmi baja.
rákerestem google-ban a szezongyümikre de nem találtam semmi érdemlegeset.

Edina: hát igen, elég hamar megszabadultam egy szopitól, de hogy Momoska szavával eljek, ha ízlik neki ne csak kóstolgassa az a büdös kölök hanem egyen is rendesen. :) és láttam rajta, hogy a szopi fél fogára sem elég. ha még éhes lenne ehet cicit, de inkább vizet szoktam kínálni neki, persze utálja, csak rágcsálja a cumit.
és annyira bejönnek neki az új dolgok, hogy nem tudok annyit csinálni ami elég neki. :) tegnap 160ml kevés volt neki, ma többet csináltam.
Már én sem tudom mikor kezdtem, de nem olyan régen. Kb 3 hete lehetett.
Először sajtot adtam neki (főzelékbe keverve) aztán doki szerint jöhet a natúr joghurt, majd túró, ezek gyümölccsel.
Mondhatni van napirendünk. reggeli 7-8között, ebéd 11-12, utána uzsi 4-5 majd a vacsi fél 9.
Vendég
 


Sziasztok!

Hu ez a hetvege jo meleg volt.
Tok jok a kepek mindenki nagyon aranyos!!!!!!!!!!!!!!!!!
ALIZNAK boldog 5 es fel evet kivanunk!

Momoska, tenyleg nagyon hasonlitanak a gyerkoceid egymasra, tok jo!

Orsi, a sajtot hogy adod Kolosnak?

Nori haja is ugyanugy ki van kopva hatul, nagyon vicces 

Nori ma sutotokot evett pulykahussal, -az orvos mondta hogy ehet husosat nyugodtan- es tegnap es ma nagyon keveset evett, inkabb az almale ment le, de vegulis tegnap megvolt a kb 850 gr kaja osszesen, de ma… betudom a nagy melegnek, ilyenkor en is alig eszem.
Momoska, szerintem jol teszed hogy sokat eszel, mert biztos hogy emiatt (is) van eleg tejed. Nekem sajna egyre kevesebb, mar csak reggel es este szopizik Nori, a tobbi esetben tapit eszik, es eleinte nagyon rossz erzes volt, de kezdem megszokni.
Az almalevet probaltam csoros poharbol adni, de meg korai, nem igazan sikerul belole inni.

Most beleolvastam Ranschburg konyvebe, es olyan jo, mindig annyi erot tud adni nekem ez az ember  Eppen a nyugossegrol olvastam, hogy mit nezzunk meg, mi miatt lehet nyugos es ha mar semmi nem segit akkor vegyuk fel es nyugodtan maszkaljunk vele, ebbol nem lesz semmi rossz, a kulvilag velemenyere meg tojjunk ezerrel. Nori par napja nagyon nyugos meg olyan kis akaratosan viselkedik. Pl. oltozeteskor nagyon utalja amikor a body-bol huzom ki/fel a karjat, neha annyira kapalozik, vorosodik a feje es nyuszit a kis draga hogy lassabban haladunk… tegnap meg amikor kivettuk a furdokadbol nagyon a szivere vette annyira jol erezte magat. Voltunk a Tesco-ban, olyankor eddig mindig elaludt, most viszont vegig uvoltozott a hordozoban, hallatta a hangjat, nagyon aranyos volt.

Kaja kivaltas: Nori a masodik napon annyit evett az almas krumplibol ebedre hogy mar tejet nem is evett, ma meg mindkettobol keveset evett es a vegen az almale esett neki jol, kb. 100 ml. Ha tudna, allandoan enne, de amikor a gyomra megtelik, mar nem fer bele, es akkor ordit mert nem erti hogy mi van…akkor jol el kell terelnem a figyelmet.

Etetoszek: minket rabeszeltek a fa etetoszekre, nem volt draga, (7ezer, a mua-hoz kepest), het eves koraig hasznalhato mert szetszedheto es az also reszebol kisasztal lesz plusz megvan a kisszek. Legfeljebb ha nem valik be meg mindig vehetunk egy modernebbet, ez meg kesobb is jo lesz de szerintem jo lesz ez is.

Edina, tok jo lett a halozsak, en is kedvet kaptam varrni egyet, bar ilyet meg nem csinaltam csak nadragfelvarrast…

Csutortokon megyek nogyogyaszhoz. Rakerdezek a teso lehetosegere, hogy`s mint vannak ezek a dolgok.

Udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Hu ez a hetvege jo meleg volt.
Tok jok a kepek mindenki nagyon aranyos!!!!!!!!!!!!!!!!!
ALIZNAK boldog 5 es fel evet kivanunk!

Momoska, tenyleg nagyon hasonlitanak a gyerkoceid egymasra, tok jo!

Orsi, a sajtot hogy adod Kolosnak?

Nori haja is ugyanugy ki van kopva hatul, nagyon vicces 

Nori ma sutotokot evett pulykahussal, -az orvos mondta hogy ehet husosat nyugodtan- es tegnap es ma nagyon keveset evett, inkabb az almale ment le, de vegulis tegnap megvolt a kb 850 gr kaja osszesen, de ma… betudom a nagy melegnek, ilyenkor en is alig eszem.
Momoska, szerintem jol teszed hogy sokat eszel, mert biztos hogy emiatt (is) van eleg tejed. Nekem sajna egyre kevesebb, mar csak reggel es este szopizik Nori, a tobbi esetben tapit eszik, es eleinte nagyon rossz erzes volt, de kezdem megszokni.
Az almalevet probaltam csoros poharbol adni, de meg korai, nem igazan sikerul belole inni.

Most beleolvastam Ranschburg konyvebe, es olyan jo, mindig annyi erot tud adni nekem ez az ember  Eppen a nyugossegrol olvastam, hogy mit nezzunk meg, mi miatt lehet nyugos es ha mar semmi nem segit akkor vegyuk fel es nyugodtan maszkaljunk vele, ebbol nem lesz semmi rossz, a kulvilag velemenyere meg tojjunk ezerrel. Nori par napja nagyon nyugos meg olyan kis akaratosan viselkedik. Pl. oltozeteskor nagyon utalja amikor a body-bol huzom ki/fel a karjat, neha annyira kapalozik, vorosodik a feje es nyuszit a kis draga hogy lassabban haladunk… tegnap meg amikor kivettuk a furdokadbol nagyon a szivere vette annyira jol erezte magat. Voltunk a Tesco-ban, olyankor eddig mindig elaludt, most viszont vegig uvoltozott a hordozoban, hallatta a hangjat, nagyon aranyos volt.

Kaja kivaltas: Nori a masodik napon annyit evett az almas krumplibol ebedre hogy mar tejet nem is evett, ma meg mindkettobol keveset evett es a vegen az almale esett neki jol, kb. 100 ml. Ha tudna, allandoan enne, de amikor a gyomra megtelik, mar nem fer bele, es akkor ordit mert nem erti hogy mi van…akkor jol el kell terelnem a figyelmet.

Etetoszek: minket rabeszeltek a fa etetoszekre, nem volt draga, (7ezer, a mua-hoz kepest), het eves koraig hasznalhato mert szetszedheto es az also reszebol kisasztal lesz plusz megvan a kisszek. Legfeljebb ha nem valik be meg mindig vehetunk egy modernebbet, ez meg kesobb is jo lesz de szerintem jo lesz ez is.

Edina, tok jo lett a halozsak, en is kedvet kaptam varrni egyet, bar ilyet meg nem csinaltam csak nadragfelvarrast…

Csutortokon megyek nogyogyaszhoz. Rakerdezek a teso lehetosegere, hogy`s mint vannak ezek a dolgok.

Udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


jaj elnezest a dupla hsz-hoz!!! :oops:

KépKép
Kép
csillaz
 
 


kozben mr voltunk rollerezni, mostam is foztem is. most aliz elment apjaval elhozni aliz sportkocsijat borisznak, mert fertodon mar csak (az ottani) sportkocsiban volt, es nagyon elvezte, h. nem minket lat (nem szemben van velunk), hanem a vilagot!

etetoszek: (vagy irtam mar?) ikeas/feher)kulon van hozza talca, tok olcso, konnyen tisztithato, kiveheto a laba, ezert konnyen eltarolhato. aliznak az volt, meg megvan, borisznak is az lesz. lehet bele kapni viaszosvaszon boritasu puhito parnat is. nemtom, most igy egyutt mennyibe kerul, ikea site-jan biztos fenn van, de nem egy nagy durranas. a dontheto addig jo, amig nem tud stabilan ulni (pl. meg most), de arra a kis idore meg ott van apihiszek, vagy a hordozo, szerintem nem erdemes befektetni 1 honap kedveert. borisz meg nagyon nem ul, csak igy.... Kép

viszont (most biztos elkiabalom), egy jo ideje nem igazan van gond a napkozbeni elaltatatassal. altalaban mar 3 orat is ebren van, de utana leteszem, oldalra fordul, fogja a rongyat, vagy kutyajat (mar nem mergeskedik vele, csak ragja), es csend is van. neha 2-3 perc utan felsir egy kicsit, s vagy rogton elhallgat, vagy nem, olyankor bemegyek, s altalaban a rongyot a fejere huzta, de nem tudta levenni, leveszem, puszi, csend, alszik. (koppkoppkopp!!)

ez meg egy kis nyari (3/4) csaladi idill!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


a 3/4 csaladi idill lemaradt---- ime: Kép

de ha mar igy uj hsz-t inditottam, akkor felteszem a kedvenc fertodi kepemet, megha nincs is rajt borisz: Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


itt van pár fürdős kép

Kép


Kép
Vendég
 


csilla: a sajtot reszelve rakom a meleg főzelékhez így elolvad.
nekem azt mondta a doki, hogy a hússal várjak, elöbb tejtermék majd a hús. úgy látszik ahány orvos annyi vélemény.
szerintem mondjuk az a legfontosabb, hogy az ember meggyőződéssel csináljon mindent. ha a baba érzi, hogy az anya biztos a dolgában, ő sem fog kételkedni. legyen ez a hozzátápival kapcsolatban, vagy mással.

borisz de édesen ül. :) kolos is kb ennyire tud ülni.
tényleg nagyon jó az a kép alízról és az apjáról (legalábbis gondolom az apja az és nem ült bele egy idegen férfi ölébe. :))

megyek vlmi vcsi után nézek...

szép estét nekted!
Vendég
 


Sziasztok!

Már egyszer voltam fent, de még elolvasni sem tudtam az egészet, mert állandóan bezárt a program, uh. most a wordbe leírom, aztán ha még van valami reagálni való hozzáteszem.

Ma tök rendi volt Lili, 6-kor kelt fel. Igaz 4.15-kor mintha felsírt volna, benéztem hozzá, de láttam, hogy mocorog, így nem mentem közel, visszafeküdtem, és ő is visszaaludt.

Tegnap megvolt a fürdés a teraszon. Felfújtuk a kis medencét, bele meleg víz. Először a nagy medencét probáltuk, de úgy vettük észre, hogy nagyon meglepődött a hideg víz miatt, ezért nem erőltettük, ment a kicsibe. Azt tetszett neki, elücsörgött benne. Du. 5- után (kajálás után) mentünk ki, de 7 előtt nem sokkal be kellett jönni, mert nagyon elfáradt, álmos volt, meg kajás is. Uh. megint a szokásos időben fürdés és kajálás. Hiába alakulna úgy a napirend hogy kicsit későbbre jön ki a fürdés, valahogy mindig 7 órára elfárad megéhezik. De sokat így sem evett. A tápból nem evett, csak a cici kellett mos neki, de abban meg csk 80 ml volt, hát ennyivel kellett beérnie, és így is aludt reggelig.

Orsi: Fa etetőszéket is nézegettünk, csak azt, mivel alacsony volt az asztalhoz, nem is erőltettük, de egyébként nekem tetszenek, később jó lesz. Ha szoktál varrogatni, akkor ez a hálózsák nem lesz nehéz neked sem, végül is egyszerű, csak a pántnál kell egy kicsit többet szöszmötölni. Nekem is kell még egy vékonyabbat csinálnom. Bár most csak egy napozóban alszik, nem teszek rá semmit sem.
Az hogy nem eszik úgy, biztos a melegtől van.

Elaltattam, uh. folytatom….

Hozzátápival kapcsolatban tényleg jó, hogy majdnem ahány orvos annyi vélemény!!! Most akkor melyik szerint legyen a hozzátápi, mi a jó???? Tejterméket mondjuk még én sem adnék neki, majd egy kicsit később. Én is úgy tudtam, hogy hús az előbb mehet, jövő héten már adok is neki, vettem pár ilyen kaját is.

Bea: Az etetőszékkel kapcsolatban még egy megjegyzés. Azok amelyeket lehet magasságban szabályozni azok dönthetőek is. A fixben én állítható magasságút nem találtam. Tehát ha ez egy fontos szempont, akkor csak dönthetőt találsz. De még keresgélek, hátha fixben is van állítható magasságú.

most néztem meg a képeket, nagyon jók. Én a tegnapi fürdőzésről nem tudok tenni, apa csak kamerázott, de talán majd ma......

Lili is így ül kb., ha megtalálja az egyensúlyt, fogni sem kell, de oldalra vagy hátra még eldöl ha kibillen az egyensúlyából. Inkább előre dölve ücsörög.

Na most már megyek, el kell mosogatnom, reggelizés után a kiscsajszim azt már nem tudta kivárni, türelmetlen volt.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Tikkasztó ez a hőség.

Ma délelőtt voltunk a bölcsiben, beirattam, bár 2 éves kora előtt semmiképpen nem szándékozom vinni, de a helyhiány miatt jobbnak láttam már most beiratni.

Edina!
Még nézelődök én is etetőszék ügyben. Nálunk ez úgy szokott menni, hogy kinézem melyik fajta kéne és akkor keresek használtat, de jó állapotút, mert azt azért olcsóbban be lehet szerezni. A babakocsiból is így sikerült szinte újat venni, a bolti árnál 20 ezerrel olcsóbban.
Ha lesz pancsolós kép tegyél fel, olyan jó nézegetni.
Most azon gondolkodom, hogy nekünk ide az erkélyre nem-e férne ki az, amit az anyósom vett, kismedence. Jó lenne.

Tegnap az almalével sem arattam túl nagy sikert. Csak fintorgott. Ma megpróbáltam megint egy kis vizet. Na abból talán 5 ml-t megivott. Arra is gondoltam, hogy talán csak először tűnhet neki furcsának az új íz, aztán majd remélem idővel megszokja.

Nálunk már 28,2 fok van a lakásban...Mondtam a férjemnek, hogy most már aztán igazán beszereltethetnénk egy klímát.

Kép
Kép
tina82
 
 


Orsi, Momoska!
Jók lettek a képek!

Ha a medencében rakjátok a piciket, akkor abban hány fokos nálatok a víz? Csak azért kérdezem, mert nálunk tavaly a kinti medencében 28 fok volt a maximum, ha jól emlékszem, azt én meg még elég hidegnek találom és valószínűleg a Dávidnak sem tetszene, ahogy Edina is írta.

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok,

ma n7-kor kelt, és 8tól 11ig aludt. így volt szabad 3 órám! igaz, nem csináltam semmi érdemlegeset, ilyenkor mikor rámszakad egy csomó szabadidő nhírtelen nem tudom mit csináljak. most megmostam a hajam, megfőztem a kajáját. olvastam. meg az is 'baj' hogy anyáéknál vagyok, otthon persze lenne mit csinálni, mosni, vasalni.

a medence kb 26-28 fokos lehet, de kolost már vittem hidegebbe is, és nem balhézott. annyira szeret fürdeni. ember/gyerek függő ki mit szeret. én 23 fokosba be nem megyek, de pl. apukám simán.

klíma: itt anyáéknál van, én is bekapcsoltam este, higy eltudjunk aludni, mert az emeleten vagy 40fok volt,de azzal meg az a baj, hogy nem lehet túl hidegre a baba miatt. bár jobb mint a semmi.
Vendég
 


a nagymedencét reggel mértem, 27 fokos volt, tehát az hideg. A picibe meg meleg vizet tettem, valamivel hidegebb mint a fürdővíz.

Lilinek ma semmilyen kaja nem volt szimpi. Úgy néz ki a konyha mintha hurrikán söpört volna végig, tele mindenféle kotyvasztással, hátha ezt, naaaaanaaa, talán ez???, vagy mégsem, akkor talán ezt probáljuk meeeeeggg naaaaa.

Tegnap megette, ma nem:
Probáltam saját krumpli+sütőtök. Pfúúúúj
alma-krumpli üveges, Pfúúúj
alma-málna kis banán Pfúúúj
Uh. maradt most a 70 ml tápszer, azt slusssszz. Tejci az alig. Ilyenkor más nem sok, azért lenne jó ha már enne valamit, és nem a tápot.

Ja és délelőtt csináltam egy kis tejbegrízpépet egy kis gyümivel, Pfúúúj.

Most meg a háta közepéről töröltem le amit kibukott, gondolom belehempergett. Még azt a keveset is kiadja amit megevett..... :lol:

Etetőszékben hajlok a stabil mellett, ami már szinte szék formájú, nem pedig ezek a dönthető, felfújt támlájú ami ki tudja meddig jó, meddig férnek bele. Bár lehet hogy ha azt levesszük róla..... de akkor meg kemény....
Na még nézelődök én is a neten..

Megyek mert reklamál, megint hason, aztán ott megállt a tudomány.... :wink:

KépKép
domidina
 
 


elkiabaltam...mint feltem tole :? marmint, hogy kb. 10 napja nincs balhe a napkozbeni alvasnal!
erre (mindig ezt csinaljak ezek a kolykok) ma a delelotti alvasanal: letettem, csend, 2 perc, s felsir. szerencsere csak annyit, hogy felidegesitsem magam, h. "kezdodik, kezdodik..." miere felertem, elhallgatott. de delutan mar nagyobb balhet csapott. pedig megfogadtam, hogy jot tobbe nem mondok rola... :s :$ :d
a seta is balhesabb vele egy kicsit, bar azt betudom a hosegnek!!!

orsi,
haaat megertem - nezegetve a kepeket - hogy a mamadekhoz menekulsz a 7. ker.bol:-) kalapos kolosnak is tetszik, ugy veszem eszre:-)
borisz nagy furdos. meg sose balhezott furdes kozben, minden hisztijere jo gyogyir a furdes, DE!!!! ma eloszor aliz es apjuk beult vele a nagykadban napkozbe, hat ahogy beszalltak olyan balhet csapott, kozben a pancsolas miatt 2-3 prcre elkezdett mosolyogni, d mihelyt rajott, hol van, ujra balhezott...anyameknal kicsit nagyobb a kiskadja, mint itthon, az elso nap ott is mindig megvan remulve, ugyhogy ugy latom, ot fokozatosan kell majd szoktatnunk.
a tegnapi alma miatt nem volt tegnap kaka, ezert ma volt barack (reakcio ugyanaz), de legalabb volt kaka 3x is!
amugy ugy erzem, varok en meg ezzel a hozzataplalassal, kicsit egyugyugyu hozza meg ez a kismano, azaz nem varok, csak nem csinalok rendszert belole, megvarom lassan, amig rajon, h. miafrancotisakarunktole!

borisz is keveset eszik, de ma megint lement egy fel deci viz, s ikifejezetten orul, ha meglatja a vizesuveget, a kanal latvanyara semmi reakcioja nincs!

Kép
Kép
momoska
 
 


Szép estét mindenkinek!

Edina: én ilyen bagoly vagyok, nagyon szeretek fent lenni, persze, ha másnap nem kell korán kelni. :)
A babafürdetéssel kapcsolatban: én a kádjában fürdetem, (úgy értem, napközben is) medencében majd csak ha nagyobb lesz és jól tud ülni. A kád egyik felét kicsit megemelem (alátettem egy megfordított szemétlapátot :) pont jó, mert menedékesen emeli, Anna feje alá egy összetűrt törülközőt teszek és így alig éri víz a fejét, a lábával pedig abban rugdos. Félórákat eljátszik benne. Ideges lesz nagyon, ha bemelegszik, ilyenkor fürdés és mintha eltörölték volna a nyűgösséget.

teszek fek képet róla:
Kép Kép

ezt most elküldöm, nehogy elszálljon :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Folytatom...
Zuhanyozni is szoktam napközben, pl. reggel ha tele a pelus és viszem popsit mosni (én most már nem törölgetem, hanem megmosom neki), akkor egyben le is zuhanyzom, lemosom a kis arcát, nyakát, nagyon bírja :)
Ja, és kellemesen meleg vizet teszek a kádjába, nem tudom hány fokos, sose mérem, az alkarommal nézem.

Geri táborba jár (persze nem ottalvós), sport tábor. Labdajátékok, ma strand volt, minden napra kitalálnak valamit. Jól lefárad legalább. Úszóedzések is vannak még június végéig az egyesületben. Aztán utána az edzések a strandon lesznek. Igaz mi csak aug. közepétől leszünk ismét.

Ma itt szinte vihar volt, de elmaradt...az esőt viszont sajnálom.

Orsi nagyon jó lehet nektek szüleidnél. Ha ilyen úszómedencés kertem lenne, ki sem dugnám az orrom semerre. Nagyon aranyos a kalapos Kolibaba.

Én a kajával nem variálok sokat, megkínálom valamivel, aztán ha nem kéri, nem kap. Azt tudom, a sütőtök nem jön be, látszott az arcán, a többitől csak elsőre fintorog, aztán ízlik neki. Leginkább az alma-krumpli. Estére viszont tejpépet adok neki, gyümölcsöset vettem (olyan, amit 4 hótól lehet adni), de még teszek hozzá valamilyen gyümit, amit épp aznap evett (őszibarack, körte, alma miegymás).

Orsi, én is úgy gondolom, ahogy te írod, hogy a gyerek érzi, hogy az anyja biztos-e a dolgában és akkor minden oké. Látod, abszolút bölcs dolgaid vannak. Az allergia nem évek múlva jön ki, ha valaki hajlamos rá, hanem azonnal jelzi a szervezet, hogy nem jó. Gerinél én is csináltam olyasmit, amitől volt aki fogta a fejét, de nekünk bejött. :)
A dokinénink is annyira jófej volt, sosem ijedezett, amikor elmondtam neki, inkább ellátott tanácsokkal. Egész mostanig megvolt nekünk, pedig a Battyányi téren rendel és mi 2001 ősze óta Dabason lakunk. :) De a picinek már itt választottam dokit és akkor Gerit is áthoztam.
9 hónapos volt Geri, kevesebb lett este a tejem és egy darabig rendes tejet adtam neki, higítva. Mondom a dokinéninek, erre ő: de legalább ne higítsa, menni fog a hasa tőle. Aztán amikor megint rendeződött, csak szoptattam. 15 hónaposan hagyta(m) abba.

A tojást is elég hamar megkóstolta, mert egyik este apja tojásrántottát evett, olyan módon, hogy a gyerek odafért. Hirtelen belemarkolt és eszeveszet módon elkezdte tömni magába. Kezét annyira összeszorította, hogy nem tudtam szétfeszíteni, hogy kiszedjem belőle és üvöltött is, hogy kell neki. Nem emlékszem pontosan, de valamikor a 8-10 hónap környékén volt, mert mászni tudott, de menni még nem. Ha annyira kellett neki, hát hagytuk.. Semmi baja nem lett tőle. Attól kezdve aztán minden nap tettem egy tojássárgáját a főzelékébe, nyersen. Persze ez biotojás volt, kapirgálós. Az ötlet az írektől jött, ők adnak a babáknak napi 1 nyers tojássárgáját.

Egyik anyuka, amikor ezt elmeséltem neki, elrohant a dokijához, hogy nem vagyok normális stb. stb. Én nem azt mondom, hogy bárki is kövessen, de nálunk bejött. Geri alig volt beteg és azóta sem. Legelőször 3 évesen. Hogy Annánál hogy lesz, még nem tudjuk, mindig kialakul, nem tervezem előre.

Én a babahordozóban etetem és Ikeás székre gondoltam én is, hogy venni fogok majd, ha már jól ül.

Annának is ki van kopva hátul a haja :D

Momoska boldog 5 és fél évet Aliznak. Nagyon jók a képek!

Réka, irigylem ám a tengert. Imádom a nagy vizeket!!!

Tévénk azért nincs, mert nem fér bele az életünkbe. Elvi kérdés. Volt egy rövid ideig, de elromlott és rájöttünk, hogy nagyon jó nélküle, sokkal több idő jut egymásra. Akkor még nem volt gyerek.
A svédeknél láttam, hogy nem a fő helyen van a lakásban a tv, kvázi házi oltárként, hanem van egy tv szoba. Mivel erre nekünk nem lenne lehetőségünk, mert nem akkora a lakásunk, hogy még erre is jusson egy szoba, inkább nem kell. Amúgy is megy a néphülyítés ezerrel. És mi imádunk beszélgetni a párommal. Számítógépünk meg már 16 éve van és beszereztünk filmeket először cd-n, majd dvd-n. Most meg már ugye a net... Ja, és számítógépből már kettő van...

A nagy melegek miatt sokat hagyom Annababát meztelenül napközben. Arra lettem figyelmes, hogy már emelgeti a popsiját, húzza felfele. Szerintem hamarosan rájön, hogy ha így ügyeskedik, haladni is tud :)

Szép álmokat nektek!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


teszek fel egypár hintás képet, az első kettőn még csak ismerkedik vele, aztán már élesbe megy a dolog :) Kép Kép
Kép


Frizura :)

Kép

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

most gyors csak pár képpel jövök, írni majd később...
Kép

KépKép
domidina
 
 


Kép
Kép

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!
Újra itt, bár megint csak röviden, mert az előbb próbáltam altatni, de semmi jelét nem mutatta hogy hajlandó lenne elaludni uh. most szőnyegen és „megbeszéltem vele” ! hogyha nincs alvás, akkor játék van ám és nincs sirás, mert megyünk aludni.
Persze ő nem egészen így gondolja.
Eltelt ¾ óra, most aludt el hosszas huza-vona után. Gyors elolvasom mit írtatok, aztán megyek, ki tudja mennyit alszik most. Bár már pár napja ilyenkor hosszabbat alszik, de ez ugye nincs kőbe vésve. Egyébként ma megint 6-kor kelt, f9-től. Megszólalt a légzésfigyelő, nagyon lecsúszott és a rácsnál is volt.

Éva: Anna egy tündérszép, gyönyörű kiscsajszi.

Mi napközben ki sem dugjuk az orrunkat a lakásból, ott azért elviselhető, csak du. 5 körül, akkor viszont a terasz árnyéka és a pancsikálás, de jó 1,5 órát bír ki, aztán elfárad, elálmosodik, megéhezik.

Én is olyan tejbedarapéppel próbálkoztam, de azt hiszem + gyümi nélkül jobban menne, de én de. adtam neki. Ma újra megpróbálom de most du. mert addigra tejci is kevés de. még van elég.
Örülnék ha ízlenének neki a dolgok, és főleg az amit én csinálnék, de egyenlőre nem megy.
A vizet próbálom nála megszerettetni nem sok sikerrel. 100%-os gyümölcslevet hígítva adtam mert azt úgy látom jobban elfogadja, de nem jó lenne ha vizet is inna, nemcsak az édes leveket.

Megyek, befejezem a konyhát, mert még romokban, nem hagyta hogy befejezzem reggel....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók ezek a fürcsizős képek, látszik a gyerkőcökön, hogy mennyire tetszik nekik ez a pancsolás, és milyen jó húsban vannak! :)

Évi!
Igazad van, hogy mindenki azt a gyermekének enni, amit jónak lát, csak ahogy sok mindenben ebben is különböznek az emberek. Én például inkább óvatos fajta vagyok. Minden gyermek másképp reagál az ételekre, nyilván ez függ a családi hajlamosító tényezőktől is. Sajnos nálunk ebből a szempontból nem túl kedvező a helyzet.

Kép
Kép
tina82
 
 


Edina!
Én is a vizet próbálom inkább az édes dolgok helyett, talán idővel elfogadja. Tegnap összeségében már kb. 40 ml-t megivott.

Rakok fel képet, mert tegnap végre át tudtam rakni a gépre.

Kép

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok,

Évi: tényleg tündérszép a kiscsajszid! :) Milyen édes copfokat csináltatok neki. én kolosnak punk frizurát szoktam. :)
Még a fejkörfogathoz akartam írni: Kolos 36al született, ő sem sokkal kisebb fejű mint Geri.

Edina: kolos is csak az édes leveket, legfőképpen az almalevet issza (persze higítva adom) Ha viz van az üvegben, eldobja.
de jó kis úszógumija van Lilinek. Én is akartam venni egyet, de a Tescoban nem lehette kapni olyat ami babáknak van. Tudjátok olyan ami a lábánál/popsijánál megfogja, amiben kvázi ül.

Hát igen, tegnap én sem szívesen hagytom ott a jó kis mendecét, ma is legszívesebben kimentem volna, de már 1 hete nem nagyon vagyunk itthon napközben, a lakásban áll a kosz... Hévégén úgyis ki "kell" költöznünk, mert mindenki elutazik és mi vigyázunk a kutyákra+cicára.

Tina: azért Dávid sem szégyenkezhet ami a husijait illeti. Igaz csak a karja látszik, de gondolom a lábam neki is édes kis hurkák vannak. :)

ma reggel elvittem Kolost szemészhez, mert már a védőnő és szombatom a doki is mondta, hogy mintha a bal szemére bandzsítana. nagyon jól tűrte a megpróbáltatásokat - meg is dícséret a doktornéni :) - szerencsére nincs semmi baja, csak mivel eléggé távol ülők szemei, és az ornyerge széles olyan mintha bandzsa lenne. majd fél év múlva kell visszamenni.

megvan a vérvétel eredménye is, teljese jó. ezek szerint szimplán a szoptatástól hullik a hajam, és ettől is fogyok.

Most először nem fektettem a babakocsiban, hanem van félig fekvő/ülő fokozata és nagyon élvezte, hogy kilát. Nézelődött, forgatta a fejét, minden érdekelte. Nagyon erőlködött, hogy felüljön, ha nem lett volna bekötve talán sikerül neki.

megyek teregetni...
Vendég
 


na. ugy tunik, borisz csak ejjel nem bir 4 oranal tobbet kaja nelkul, mert ma 7.10-kor valamire sirva felriadt, gyorsan atvettem magamhoz, h. ne ebressze fel alizt, s majd mellettem visszaalszik, de persze aliz felebredt, at is jott, meglatta boriszt, elkezdett jatszani vele, ezert mar nem tudott visszaaludni, de f9kor mar olyan almos volt...amilyennek meg soha nem lattam. gondoltam, mielott leteszem, megetetem, mert 3/4 5kor evett utoljara, de csak bogott, ha a cici fele forditottam, ugyhogy alszik kaja nelkul azota, mar 5 oraja.

alizba meg beleszallt valami, mert 1 oraja egyedul jatszik csendben a szobajaban, ritka az ilyen.
most meg mennem kell, mert aliz 3 napja keri, hogy fozzek mazsolas sarga rizst. igy nevezi a currys csirkemet, jellemzoen a gyerekek szelektiv eszlelesere, hiszen neki az a fura benne, h. sarga a rizs!!

Kép
Kép
momoska
 
 


hat nagyfejusegben mi sem szenvedunk hianyt. a kedvesem mindig nagyfeju gyereket akart, allatbol is a nagyfejut szereti (bagoly, panda stb). persze, nem o szuli.
aliz 38-as atmerovel szuletett (meg is kellett toldozni/foltozni utana engem, o bezzeg ugy kijott, mint egy csaszaros kolok), borisz csak 36-al, hala a 3 hettel korabbi kijovetelenek!

nalunk is van allergia-hajlam, az en reszemrol, meg anyosektol. de azert altalaban a gyerek diktal, raadasul megerzik nagyon, mi kell a szervezetuknek, azt nyomjak befele.

kolosnak - valszeg - szimplan a kaloria:-)

edesek a kolykok. s valahogy mindegyik ducibb, mint borisz (holnap megyunk feleves meresre).
anna siman elmenen egy anne geddes foton is a kis hajaival!

Kép
Kép
momoska
 
 


a víz az nálunk is a pfúúúúj dolgok közé tartozik, de elhatároztam nem adom fel, mert muszály hogy megszeresse a vizet, kell hogy azt is igyon. Később aztán jöhet más is.

Azt hiszem ezt a cuccot, medencét talán a spar-ban vette Tibi, és benne volt a labda, az úszógumi, meg egy szörflap, vagy mi a fene és 1300,-Ft volt. De lehet hogy Tescos már nem emléxem.

Orsi: Jó hogy minden ok veled. Nekem meg hüvelyi uh-ra kell majd mennem a cytologiai eredményemtől függetlenül. Múlt héten voltam dokinál, abbahagyatta a bogyók szedését.

Fél órát aludt, most meg 5 perce alszik, uh. megyek is mert nekem is kell teregetnem, meg koviubit akarok csinálni. Remélem most azért alszik egy hosszabbat.

KépKép
domidina
 
 


nem teccik nekem ez a gyerek. mikor delelott felkelt, akkor is alig szopcsizott, 2 ora utan ugy elfaradt megint, mint soha, majd 1 ora alvas utan felsirt, bmentem, ugy tunt, mint aki vissza akar aludni, de nem tud, akartam neki szopcsit adni, de nem fogadta el, magam melle vettem a nagyagyba, ott is csak bambult, neha nyuszogott, majd csukodott le a szeme, most alszik!

Kép
Kép
momoska
 
 


kolosnak - valszeg - szimplan a kaloria:-)


bocs momoska, le vagyok lassulva, nem tudom ezt mire értetted.

hát kolosnak sosem volt baj az étvágyával, ő bármikor hajlandó cicizni. ő csak akkor bír ki 5 órát ha alszik. pl. ma is 11kor evett aztán most 4kor. ma nagyon jól aludt: de. és du. is 2-2óra.

épp most mászik le a játszószőnyegről, és eszi a szőnyeget... átraktam máshova, de már megint a szőnyeg széléhez közelít... úgy látszik több puzzle kéne, de akkor az egész lakásban az lenne. vagy fel kéne szednem a szőnyeget... a parkettán jobban tudna mászni.

mindig írjátok, hogy mentek az xy havi mérésre, de én soha nem voltam a védőnőnél. néha becsenget, ránéz kolosra, azt annyi. már vagy 2 hónapja nem is láttam errefelé. nem mintha hiányozna, örülök, hogy nem kell sehova menni, de kíváncsi lennék hány kg ez a sószsák. :)

Edina: minek az uh? vlmi baj van?
Vendég
 


elvittem orvoshoz, pedig nem szokasom, de most annyira elernyedt, mint anno a tudogyuszinal, s allandoan nyugose-almosan ebred ma. erre mire odaertunk, feleledt. meghallgatta, s mivel jo ideje kohecsel, neha kohog, ezert irt fel horgotagitot, de aszongya, mast nem hall. itthon ujra bealudt, alvas utan evett majdnem rendesen, aztan rogton utana bealudt a vallamon, majd mikr megmozdultam, ramhanyta az egeszet, felemeltem, s ujra bealudt a vallamon, ha kinyitja a szemet, akkor meg csak nyoszorog. nemtom, miafene?
addig volt mosolygos-elenk, amig a dokinal voltunk :roll: :?

Kép
Kép
momoska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: