Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most végeztem a konyhában. Ma szénhidrát napom van. Pizzát sütöttem. Persze az én részemre, csak paradicsomszószt és párolt zöldséget raktam, de így is fini. Sütöttem kakós csigát, de sajna nem a legsikeresebb receptet vadásztottam a netről. A párom azt mondta ne izguljak délutánra elfogy. :shock: Petinek csináltam kétfajta pempőt és gyümit. Most holnaputánig nincs főzés!

Katus!
Csak a piciket altatják kint? És miben, kiságyban, vagy ott kell hagyni a babkocsit? Sajnálom, hogy ritkán tudsz majd jönni, de megértelek. Hiányozni fogsz nagyon!!!

Cipőtéma: Én tuti, hogy csak újat veszek majd Petinek. Ezen az egyen nem spórolunk az általatok felsorolt okok miatt! A ruha jöhet a turiból!

Andy!
Daninak boldog hófordulót kívánok!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Köszi mendenkinek!!

Reni!

Nekem ma gyümi napom van! :( :cry:
De egy ici-picit szoktam csalni. Vagyis csak annyira, hogy ilynekor, ha nagyon nem bírom az éhséget, párolok egy kis zöldköretet és azt eszek. talán ez nem olyan nagy bűn, de azt sem akarom hogy a gyomrom kikészüljön. Sokszor fájt már mióta fogyózok, talán nem lesz gondom belőle....

Apropó böjt! Holnap ugye nem lehet husit enni!?
Nekem pont holnap lesz husis napom! Ez szívás!!!!!!!!
De sebaj megoldom ám! :)

Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy!

Csak akkor, ha tartod a böjtöt. Sztem egyél husit, és legyen egy jócselekedeted (az nem számít, ha csak a fele házit másolod a szomszédról! csak idéztem :mrgreen:). A gyomrodat meg ne tedd tönkre, annyit egy fogyóprogram sem ér meg.
Nekem a terhességem alatt volt almanap, állítólag megszíbadít a vizenyőtől. Na attól nem szabadultam meg, de egy kiló almát kihánytam. Ekkortól nem érdekelt a buli, mert tudtam, hogy a toxémiás víztől nem szabadulok csak szüléssel. Így is lett 4 nap alatt 25 kg mínusz. :shock:

tjuca
 
 

 
 

Mári!

Nagy ekcémás dilemmám a blogban, Ti hogy oldjátok meg? Mit mondtak? Ha van időd bevésed oda? Már kaptam tanácsokat, de még igazán autentikus ember nem írt :-(
Fiad hogy halad a témában???
Olyan gáz ez az allergia :cry:

tjuca
 
 


Andy!

Nekem holnap lesz gyümi napom. Én sült gyümit fogok csinálni, mint Petinek is szoktam. Alma-körte-szilva-barack-meggy, zutty turmix és kész a pempő. Persze magamnak nem fogom, de sokkal finibb és édesebb. Persze, nyers gyümit is szoktam enni.

Én is csalok ám egy picit. Én a kávét nem tudom csak tejjel meginni, így minden nap megiszok kb. fél deci tejet. RÉgebben teljes tejeskávét ittam. Amióta Peti megszületett, áttértem a koffeinmentes nescafera. Ez meg aránylag vízzel is iható, csak egy pici tejjel fokozom a hatást!

Reni
Kép
prenata
 
 


Fogyókúra:

A tejet nekem sikerült csak a husis napra korlátozni. Én mióta fogyózok 3 az 1ben kávét iszok, és vízzel, csak husis napon tejjel. Ja és édesítővel. Sokan azt mondják, az sem jó, de arról nem tudok lemondani. Nekem ezek a kávék így nagyon keserűek. Természetesen tejesen nem teszek bele édesítőt, akkor fini.
A holnapi napot pedig simán megoldom ám! Régóta szeretnék túrógombócot enni, hát holnap megtehetem! Tudom, azzal is kicsit csalok a zsemlemorzsa miatt, de nem vészes, mert olyan sokat nem teszek rá, csak épphogy bevonja a gombócot. Vacsira meg tojirántotta és letudva a husis nap és a böjt is! :D :D

Andy

Kép
oriandy
 
 


Reni!

Szoptatás mellett hogy tudsz fogyózni?
Amúgy csajszik, aki szülés után karcsú volt számoljon azzal, hogy a tej csökkenésével fordított arányban változik a súlya. A mérleg még csak 1-2 kilót mutat, de a nadrág árulkodik! :lol: Nem baj no, lánykoromban sem voltam atléta, már egészen testképzavarom volt :twisted:

tjuca
 
 


Juca!

Muszáj fogyoznom, de nagyon nehéz. Sokkal nehezebb, mint azelőtt. Most (gondolom a szopi miatt) rohamszerűen jön rám az ehetnék, de ki kell bírnom! Idáig 4 kg lement. Nyárig szeretnék 10 kg-t leadni, aztán még 10 kg a következő 1 éves terv. Na majd meglátjuk, mire jutunk. Persze, ezt nem Petivel szedtem fel. 10 kg plusz alapból megvolt. 10 kg-t pedig a Peti megfoganása előtti évben szedtem fel. Hááááát, jókat ettünk a párommal. Ő csak 8-at hízott!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok.

Sajna én sem tudok annyit jönni mint szeretnék. Meló, meló, meló...

Ádi ma is vigyorogva fogadott a bölcsiben, mikor érte mentem

Katus, a mi bölcsinkben is az udvaron altatják a babókákat.

Tjuca, nekem is egyre kevesebb a tejem, de én nagyon lefogytam az utóbbi időben minden diéta nélkül. Össz-vissz 54 kilót mutat a mérleg, két hónapja még 60 voltam.

Reni, kávé az nekem is csak "macskabenzinnel" megy, anélkül utálom az ízét.

No most mentem játszani Ádival, aztán go a férjemért a munkahelyre és megyünk tescó túrára. :evil: Utálok vásárolni.
Uncsi és sokba kerül.


Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti!

Hány centihez? Hú átlagosan három kiló egy hónapra rengteg!!! Csak most már ne fogyj tovább!

Reni!

Kitartás. Férjed falja a nutellát és csak 8 kiló? :evil:
Most KOfa is fogyózik, most van normál súlyban nem kellene tovább fogynia. Annyit csinál, hogy fitnesz kajázik husi gyümölccsel ebédre. Gimis korában volt 100 kiló a 182 centihez, valamint derékig érő göndör hajjal. Jó, hogy nem akkor futottunk össze, bár a kedvessége átjött volna így is :lol: (Most kb. 80-82 kiló lehet, ez a normális. És amikor fogyott gimi után úgy, hogy nem vacsizott. Micsoda kínzás nem? Nekünk csajoknak meg éhezni kell, hogy 3 deka lemenjen, ha meg lemegy és vét valaki, akkor 15 kiló jön vissza. :twisted:

tjuca
 
 


Nekem október 24 óta ment le 9 kg ezzel a 90 napossal, de most 1 hónapja áll a súlyo. Mivel én nem tudtam szoptatni, így azzal nem tudtam fogyni sem, tehát maradt a fogyókúra. Nem nagyon érdekelne, de ugye szeretnénk tesót és eleve jobb ha alacsonyabb súlyról kezdem a terhességet és a végére sem akarok majd gurulni! :D
Nekem a terv még 11 kg, és akkor talán megelégszem magammal. Ha a köv. terhességig mindez nem megy le nem baj, de valamivel azért szeretnék kevesebb lenni. Én a 168 cm-hez vagyok 81,5 kg, és ez szerintem baromi sok. Vagyis 70 körüli lenne a jó, így hát....
Kitartás nekem :D :D És az összes fogyni vágyónak!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Juca!

Egyetértek! A férfiaknak tényleg könnyeb fogyni. A párommal az baj, hogy először kora délután eszik, aztán késő este és természetesen jól bepakol. Már azzal is bepróbálkoztam nála, hogy " hogy fog így példát mutatni a gyerekének?" Mert ugye reggelizni kell(ene)!
Én a kocogásra próbálom rávenni magam, mert ez az itthoni torna nehezen jön össze!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Hát Lányok (most goni leszek :) ) nekem ma sütis napom volt.
Annyira, de annyira kívántam az édességet, hogy összedobtam gyorsan a Jucától eltanult bögrés-kókuszos sütit.
Kevesebb cukrot tettem bele, viszont csoki, meg aszaltgyümölcs darabokkal. Most egy kicsit jobban vagyok :)

Megőrjít ez az idő. Mindig amikor elindulnánk sétálni elkezd szemerkélni az eső :( Ráadásul Pancsi is nyügi: tegnap ugyan végre sikerült három nap után produkálnia kaksit, de szerintem még fáj a pocakja, ráadásul jön a második foga is.
Este fél tíz felé sikerült lerakni, aztán volt egy ébredés fél11kor, majd fél 12kor, majd hajnali 4kor.
Ami a mások által írt rém-éjszakákhoz képest nem annyira rossz, de én közben olyan nehezen tudtam visszaaludni és hülyeségeket álmodtam: üldöztek folyamatosan álmomban, szóval ki vagyok!!!!

Remélem ez a süti rendbe rak!

meteor
 
 


Rita!

Nálunk tök jó idő van! Süt a np is így Danival voltunk a játszótéren és kicsit hintázott. Nagyon élvezte. Jobb lenne ha már lenne ereje is a napnak és nem kéne a lurkókra ennyi ruha! Nem?

Andy

Kép
oriandy
 
 


Rita!

Örülök, hogy a sütivel kúrálod magad! :-)
Tegnap egy csepp esett az előtérben. Míg a konténerig eljutottunk szemelt. Gondoltam nem dobom ki az üvegeket visszaváltjuk. Elindultunk, és kb. 1 perc múlva, mint mkor ürgét öntenek. Onnan már nem fordultunk vissza, jó nagy ázás. Kinga meg élvezte az esőtt, tekergette a kezeit, meg nyújtogatta a nyelvét, és sikongatott, ha a napfénytető alá beesett, és nyalta a vizet, mint egy kuyta. Látványnak sem voltunk rosszak. Aztán az üvegvisszaváltó automata varázsolta el, majd hazafelé ismét szakadó esőben ralliztam, és mire felcipeltem a gyereket a lécsőn teljesen elállt. Mondjuk nem fázott meg egyáltalán. Előző életében mondom, hogy egy csikóhal volt.

Reni!

Mi mindig becsületesen reggelizünk, Kofa előtt én voltam a lógós. Most már Kingát is odaültetjük, és kap egy kis száraz kenyeret, meg vizet. Jó fej vagyok nem? :twisted:

Andy!

Nálunk a ruha itthon: kezeslábas alul bodyval harisnyával, amikor kimegyünk erre bundazsák és sapek. Ennyi. És egész télen nem fázott meg (vagyis egyszer volt egy lightos nátha, de nem emiatt, hanem apuék úgy fűtenek, hogy sehogy. Most már szólunk azóta, mint a TV kikapcsolást is bevezettük). A kezeslábashoz a dereka miatt ragaszkodom, és én is harisnyára adom a bodyt! Szerintem úgy sokkal menőbb.
:twisted:

tjuca
 
 


Juca!

Amint a képeken is láthattad, nálunk is body ill. harisnya a ruci. Ha elmegyünk, erre jön az overál és sapi. Vagyis majdnem ugyan az mint nektek. Daninak is elég ez és tényleg jó meleg, csak az overál elmaradhatna már! :D

Ha már egyszer szánkózni nem tudtunk....

Kép
oriandy
 
 


Mondjuk én sem kívánom már a vastag dzsekit, jöhet a mini, meg a spagettipántó (ugye Kitti?)
:wink:

tjuca
 
 


képzeljétek!

Dani ma sztrájkolt! Kiköpte a tejpépet és csak a vajas zsemlét parizerrel volt hajlandó megenni. Nem hiszem el ezt a fickót! Nagyfiúsítja magát! :D

Kép
oriandy
 
 


Juca!
Ajajj, mini és spagettipánt...a vicc az egészben, hogy én már régen nem is hordok miniszoknyát meg ilyeneket.:-) Nyáron a színes fejkendőket viszont rendkívül szeretem. Van már kék, barna, fehér...idén azt hiszem, beszerzek egy pirosat is.
Ádám a múltkor reggelinél egy paprikát lopott a felnőttek asztaláról. No hát, hogy Kingát kenyéren és vízen tartjátok! :twisted: Legalább valahogyan viszonzásra kerülnek az álmatlan éjszakák, amiket a kishölgy okozott Nektek! :twisted: :twisted: :twisted:

Andy,
Ádám is kénytelen nagyfiúsítani magát a bölcsis koszt miatt, ott aztán megszi amit kap, tetszik nem tetszik, mert ebédre rettentően megéhezik. gyakran kapnak olyan kaját, amit itthon még nem szokott enni. Különböző húsokat mixelnek nekik főzelékfélékkel, a kukorica főzit mondjuk vadnak találtam egy ilyen kicsi gyereknek, de mindegy, ez van. Állami bölcsi, csodákat nem várhatunk.


Rita, a háromszori keléssel te még így is a szerencsésebbek közé tartozol. Nálunk a rekord az volt, amikor óránként keltem Ádihoz, magyarul nem aludtam semmit, mert mire elszenderedtem volna,a fiatalember ismét fenn volt. Egyébként most is ordít de mivel se cici sem ringatás nem jött be, leraktam az ágyába. Mjad csak abba hagyja. Nekem mára elegem van. :evil: Duzzogok.

Reni, az én párom abszolút mozgás és egészséges táplálkozás szerelmes. Hetente kétszer két órát gyötri magát a konditeremben és este már szinte egyáltalán nem eszik. Mondjuk meg is látszik mert rendkívül csinos a drága.

Lányok, képzeljétek, a férjem tegnapi zenekari próbája igen hosszúra sikeredett...bevallom picit bepipultam amikor még este 11kor sem volt sehol. Felhívtam a mobilján, erre a haverja vette fel a telefont mata részegen és mentegetni kezdte Tomit hogy miért nincs még itthon...nagyon berágtam. Cirka három hete alig aludtam , a gyerek hozzá van szokva, hogy apa is itthon van este és most nem tudott elaludni, tehát én sem.
Iszonyat dühös voltam, még sírtam is. Aztán hajnal negyed egykor végre haza tolta az orrát, túl nagy hisztit nem csaptam le de még ma is fel vagyok háborodva azon amit csinált.......

Na jó, mentem mert velem lesz tele a fórum.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti!

Kukoricafőzeléket én is adtam már Kingának, nyelte, mint Kacsa a nokedlit. Ma zöldbabfőzelék volt Orizsával. Holnap még nem tudom mi lesz, de gyanítom borsó, esetleg egy kis répát is teszek bele.
Azuraddal meg beszéld meg, hogy neked is egy este kimenő és neki is.

Csak nagyon halkan, nálunk két hete kezd normalizlódni az alvás egyszeri keléssel és evéssel. Ha fél kettő előtt kel, akkor Kofa megy, és a hisztit berekeszti kb. 3-5 perc alatt. Majdcsak alakulunk!

tjuca
 
 


Ex, Juca, én nem értek hozzá, de s sógornőm mondta, hogy olvasta valahol, hogy kétéves korig lehet adni a gyerekre öröklött cipőt, nem lesz tőle semmi baja. Fogalmam nincs, honnan az infó, csak azért jegyezte meg, mert mi tőlük örököljük a cuccokat, ezért mondta, hogy a cipőt is rá tudom majd adni. Viszont kétéves kor után már teljesen kialakul a stabil járás, meg a lábforma, meg nemtommi és akkor már számít, hogy ne legyen csámpi.
Bár most látom, Andy totál mást írt. Na mindegy, azért hagyom, hogy lássátok, ilyen vélemény is van. :-)


Kitti, azért a szoptatás látom, nálad is megteszi hatását. Én le sem merem írni, hány kiló vagyok… Lassan elfogyok :-) Pedig hatalmasakat zabálok, akár éjfélkor is, ha még ébren vagyok és rámjön. Jucának igaza van, majd ha már nem lesz szopi, szívunk!!! :-) :-) De addig is: egyszer élünk!

De most büszke vagyok magamra, mert az elmúlt egy hét alatt 3x reggel tornáztam. Itthonm! Nálam ez is nagy szó. Holnapra is ezt tervezem, aztán majd kiderül…

Kitti, pasiknak is kell néha kimenő! Azért én is rápirítottam a páromra a múltkor, mikor ilyet csinált, és mondtam, hogy legközelebb előre szóljon, ha csak másnap szándékozik hazajönni, és akkor rákészülök lelkileg. :-) :-)

tandika
 
 


Sziasztok Csajok,

ma nem tudtam jönni, mert kajcsit gyártottam Marcinak a fagyasztóba, séta, játék és már el is ment a nap :) .

Andi: Daninak boldog hófordulót kívánok én is :) :) :) !

Katus: azért ha lesz egy kis időd kukkants be hozzánk, hiányozni fogsz a "bandából" :( !

Tandika, Kitti: Kíra és Ádi nagyon ügyes, ha már ennyi idősen így odafigyelnek a kérdésre és reagálnak is :) :) :) !

Andi: hogy sikerült a szomszédolás?

Reni, Andi, Katus: és mindenki, aki fogyózik, KITARTÁS :) ! De ahogy olvasom szépen olvadnak a kilók :lol: !

Cipő: szerintem, ha tehetné mindenki újat venne, de a mai szar helyzetben én megértem, ha valakinek nincs cipőnként 4-5000 Ft-ja :( . Ez szomorú, de ez van :( .

Rita: most hogy írod, hogy összevissza álmodtál jutott eszemben, hogy én korábban mindig emlékeztem az álmaimra, szinte minden reggel (ezt csak azért írom, mert ugye azt mondják, hogy mindenki álmodik, csak nem mindenki emlékszik rá). Na mindegy, de amióta éjjelente többször kelek, azóta "nem álmodom". Furcsa.... ezen eddig nem is gondolkodtam...

Csajok: most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de hogy kezdtek el ülni a babókáitok??? Mármint úgy értem, hogy Marci, ha az ölünkben van, akkor már nagyon szépen ül, igaz még aláfogok, ha leteszem az ágyra egy pillanatra akkor is (aztán eldől :) ) . Szóval, akinek felült már a babókája hogy csinálta???

Már régen tettem fel képet Marciról és apukájáról :) , úgyhogy most pótolom.

Kép Apja fia :)

Kép Jasser Marci :)

Kép

Bár múltkor azt írtam, hogy nálam nem divat a mini (ami igaz is a hétköznapokban), de azért nyaralások alkalmával előfordul :) . Na meg a spagettipánt és a szines fejkendő is :lol: :lol: :lol: .

Csak azért, hogy egy kis nyári hangulatot teremtsek:

Kép Kép Kép

Szép estét mindenkinek :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Helló!

Marcy!

Húha, Kofa csak annyit mondott, miközben Kingázik, hogy Csssinos :twisted:

Reni!

Nyertünk az e-bayen hurrá, végre, ez már az 5. lot volt kezdtem kicsit bepippantani.
A hajóról írj léci mielőbb, de ne a freemailes címemre, ha mást nem a blogbé! Tenksz a LOT :twisted:

tjuca
 
 


Juca!

Küldtem privit!

Reni
Kép
prenata
 
 


Helló lányok!

Szép (szebb) napot mindenkinek! Itt sajna esik az eső, így az egész napi program ugrott. :(

Eni!

Köszi, jól sikerült a szomszédolás! Nagyon jól érezték magukat a gyerekek, ezért meg is beszéltük, hogy ebéd után elmegyünk a játszótérre. Az is szuper volt. Sokat hintázta... Daninak nagyon tetszett. Igazi hintában most ült először!

A képek nagyon jók! Te jó ég, mikor voltam már én ilyen vékony..... :)

Most egész jó volt az éjszakánk. Dani annyira kifáradt a hintázásban, hogy délután 5-ig aludt, így este természetesen későn (10kor) aludt el, de kárpótolt az, hogy csak egyszer volt nyöszörgés 1/4 !-kor és akkor is a cumival simán visszaaludt reggel 1/4 8-ig. Ja és hagytam, hogy amikor ő elfára és jelez, akkor tettem le, így nem kellett közelharcot vívni az elalvásért! :D

Andy

Kép
oriandy
 
 


Jaj, ezeket meg elfelejtettem!:

Kép


Kép

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Nekünk most az átlagnál szarabb éjszakánk volt. Peti többször is felnyöszizett. Nem tudom, mi volt vele!

Eni!
Helyesek a pasijaid, különösen a kisebbik! :wink:
Hááát, te sem vagy semmi! Jó vékony vagy! Nekem meg álom-álom. A csontvázam vastagabb! :(

Kitti!
A párod nem semmi! Én is biztos kiakadtam volna. Amióta Peti megszületett a párom az összes estét (kivéve, amikor dolgozott) itthon töltötte. Korábban is inkább együtt jártunk bulizni.

Juca!
Te a kukoricát, borsót, zöldbabot paszirozod Kingának vagy csak turmixolod és kész?

Ex!
Nem jöttél az este! Mármint a fórumra.

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!

Köszi, Kofa levelezett reggel a csajjal. Mert ugyan nem szokott az USÁn túlra levelet küldeni ( a vadonba), de velünk most kivételt tesz. Még szép! :twisted:
itt a kupac: bár nem ezek tetszettek a legjobban, azért ebben is vannak nagyon jók :-) És bár nem 20 $ -ért kaptuk meg, mint múltkor (30 darabos, amiből 20 tuti kezeslábas) a mi szegény Ellinktől, aki azóta is ott dekkol a lakatlan szigeten, átlagosan még így is szuper vásárt csináltunk! És az az epres szerkó nagyon vagesz :-)

Andy!

Aranyosak a srácok, meglepő, hogy ilyen kicsik, és hogy eljátszanak. Mi hétvégén az osztálytársaméknál voltunk, ahol Ábel 4, Bori 2 éves és nagyon jól elvoltak. Semmi hajtépés, és Kinga ilyenkor annyit ügyesedik. pl. megtanulta húzni a vonatot, tudjátok madzag végén játék, és ilyet azóta itthon is kreáltam az egyik plüssre kötöttem madzagot, és most az a nagy kedvenc.

Lányok!

Tudom, hogy baromi drágák a kiscipők, én csak a véleményem mondtam. Mi pl. nagyon kevés ruhát veszünk, még turiban is, mert itt Dunakeszin a turi drágább, mint egy nagy pakk ebay cucc (postaköltséggel együtt!!!), meg hála Istennek kapunk is kölcsön, meg a mamám turizik, bár most nincs jól, kórházban van, de cipőre odafigyelek. Ahogy Andy írta, most tanul meg járni, alakul ki a talpa, ki tudja, lehet, hogy a későbbi derékfájás is már ekkor kódolódik (jó meg serdülőkorban). Tudom, hogy nincs biztosíték, de legalább megpróbálom. Mondjuk könnyen jár a szám, mert én bizony itthon nem adok rá semmit, kinnt meg a bundazsáknak van lábtyűje. Eddig egy cipőt szerványoltam, ami a kocsicipő és a rendes cipő közti átmenet, és vendégségbe adom rá.
Ím: (ez egyébként a temetés napján készült, Kingán a gyászruha van, mi viszont este fogdokinál voltunk, ezért átöltöztünk. Nekem tömte a fogam, az érzéstelenítő miatt inkább nem álltam a fényképezőgép elé
:twisted:
Kép

Marcy!

Még azt akartam írni, hogy a fiad nagyon nagy. Hosszú, ha Kingát mellé tennénk, mint Lolek meg Bolek :mrgreen: Hülye kérdés, de hányas lába van?

tjuca
 
 


ja elfelejtettem, hogy mit nyertünk!

http://cgi.ebay.com/Huge-Girls-12-18-mo ... dZViewItem

Reni!

Turmixolom, de szinte a gép füstöléséig. Meg mindig teszek hozzá krumplit vagy rizst. Még így is maradnak benne héjdarabok, mint pró celofánok, de Kinga érzéketlen rájuk. Én öklendezek, megköhécselek, ő meg eszi vigyorogva. Még nem próbáltam konzerv borsót, majd ma. Áll nincs benne tartósítószer. Hátha jobban szétzúzható a héja, mint a mirelitnek.

tjuca
 
 


Juca4

Klassz a ruhapakk. A kisruha a kalappal a kedvencem!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Eni! Asszem, itt Mesi a legidősebb, szóval mesélek arról, hogy is ült fel. Kb. 8 hónaposan még ő is csak úgy ült, ha felültettük, akkor is csak néhány másodpercig. Aztán egyre tovább. Aztán kb. egy hónapja már magától is felül, és bármeddig el is van így. Sokan úgy képzelik a felülést, hogy hasizommal hanyattfekvésből felül, de nem! Négykézláb helyezkedik, a lábát előre rakja, a kezével hátrál, és egyszer csak már ül is. Vagy más babák máshogy csinálják? :)

Betegség továbbra is maradt, orrfolyás, köhécselés. Ma hoz anyu B.csabáról homeopátiás immunerősítőt, remélem, ha ezt szedi Lackó, legközelebb többet is kibír az oviban, mint 3 nap!

Én se vagyok toppon, bocsi, nem is nagyon olvastam vissza, bár nem volt sok. De olyan jó, hogy itt ezért nem útáltok ki! Tetszik, hogy ilyen színes a topic! Nagyon különbözünk egymástól szinte mindenben, de mégis jól el tudunk beszélgetni! Éljen!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Juca!
A ruhák tündériek, a kedvencem a dinnyés és a rózaszan kiskalapos, meg a fürdőruci.

Reni, Marcy!
Jólesik, hogy hiányolni fogtok, azért biztosan jövök majd olyankor ha Panna beteg lesz mert akkor itthon fogunk dekkolni.
Eleinte gondolom sokat lesz beteg ez Katánál is így volt.

Tündérpöcök!
Megértem a felháborodásodat de szerintem is jár egy kis kikapcsolódás.Persze csak úgy, hogy te is menjél el néha hiszen egy 22 éves asszonykának még kell egy kis szórakozás.
Mi már csak tatásan megyünk el néha pl. most szombaton lakodalomba.
Milyen zenekarban játszik a férjed?

fogyókúra: eddig nekem 6 kg ment le január óta így most 65 kg vagyok a 158 cm-es magasságomhoz.
Szeretnék még legalább 10 kg lefogyni ami remélem nyárra de legkésőbb őszre lemegy.
Mondjuk most, hogy vissza megyek dolgozni gondolom gyorsabban fognak olvadni a kilók.

Marcy!
Elég jó bőr vagy. :D

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus! Reni!

Köszi :-)

Katus!

Hiányozni fogsz! Főleg a karakán írásaid. Nagyon kedvelem! :-) Persze én nem azért lobbizok, hogy Panna beteges legyen, mert az nagyon rossz érzés nektek.

Marcy!

Elfelejtettem felrakni a képet, hogy miből lesz az ülés. Ez dec.13-án készült, utána pár nappal ült. Ami fontos, hogy mi soha nem ültettük, így nem is tudott eldőlni. Ha nem tetszett neki a dolog, fogta négykézláb vágta magát és eltrappolt. Furcsa volt, hogy az ülést csak úgy két hét után kezdte el élvezni, mert rájött, hogy jó dolog. Addig ült egy kicsit, de a haladás izgalmasabb volt.
http://kofa.smugmug.com/photos/125187910-M.jpg

tjuca
 
 


Katus, Tomi ügyében nem, azzal volt a bajom, hogy elment bulizni, hanem az, hogy mindezt hét közepén, szerda este, úgyhogy nem ebben egyeztünk meg amikor elindult és még arra sem vette a fáradtságot hogy haza telefonáljon: bocs, szivem éjfélig nem érek haza. Ehelyett nekem kellett eljátszani a házisárkányt, mert hiszen szétaggódtam a fejem hogy hol van már 11kor, így felhívtam. Amikor pedig a bepityókázott haverja vette fel, kissé begurultam.
:evil: :evil: :evil:
Kissé? Nem is kissé. :evil: :evil: :evil:

Juca, én Ádámnak már vettem egy-két kiscipőt de eddig mindet csak lerúgta a lábáról. Egyet már el is hagytunk séta közben. Azóta frottíros bélelt "bundazoknikat" használok cipő helyett.
Ja és Tomi szerintem úgy gondolja, a kimenő este csak neki jár, mert bármikor megemlítem, hogy jó, akkor holnap én megyek csajos buliba, rögtön féltékenykedni kezd hogy biztos pasizni akarok...nehéz eset. :roll:

Tandi, én sem szeretnék már többet fogyni, így is lóg rajtam minden ruha. Már megint új nacit kell vennem mert kifogytam a múlthaviból, leesik rólam. Higyjátek el csajok, az sem jó ha valaki ennyire vékony. Én például nagyon sokszor vagyok gyenge, hamar elfáradok...stb. Ádám leevett már rólam mindent. :mrgreen:

Reni, Tomira sem jellemző ez a viselkedés épp ezért bántott meg vele, mert nem ehhez vagyok szokva.

Na megyek mert fél óra múlva mennem kell ádiért és még el kell mosogatnom előtte.


Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok Lányok,

Marci elaludt, úgyhogy most egy kicsi lazítás van :) :lol: !

Juca: jól látod, Marci nagyon nagy baba :) . Nem a cipőméretet írom, mert eddig csak kocsicipőnk volt, aminek én nem igazán adok a méretezésére, hanem: 12 cm hosszú Marci lába a sarkától a nagylábujja hegyéig :lol: :lol: :lol: . Éppen 2 napja kapott egy új kocsicipőt, mert az előzőt kinőtte, pedig nagyobb volt, mint a lábacskája :lol: .

Megnézegettem a ruhákról a képet és nagyon-nagyon tetszettek :) !!!!!!!! Egy kis tündérke lesz bennük Kinga. Most már én is erősen gondolkodom, hogy licitálni kellene. Mennyit ajánlottatok ezért a csomagért????

Kinga szerintem nagyon formázza a férjedet, főleg az esküvői képen :) .

Andi: olyan édes Dani, ahogy mind a két kezében tartja és el nem engedné azokat a golyókat :lol: :lol: :lol: .

Ex: már akartam írni, hogy annyira édes lehetett Petike, amikor azt mondta anyukádnak, hogy mama :lol: :lol: :lol: ! Gondolom meghatódott anyukád :) ! Nagyon okos kisfiú!!!

Reni: a korábbi szar éjszakák után most egy kicsit tudtam pihenni, mert csak 2 - 2 és fél óránként kelt Marci. Nem tudom, hogy annak köszönhető-e, hogy most a hálózsák fölé nem terítettem plédet :shock: . Úgy gondoltam, hogy kipróbálom, mert a hálózsák is elég vastag. Lehet, hogy jobban érezte így magát???

Én ma tökfőzeléket főzök Marcinak pipihusival és gabonával dúsítva. Úgy döntöttem, hogy minden 2. nap kap Marci husit :lol: .

Kitti: zenekari próba??? Mit csinál a férjed, gitározik :) ? Azért be kell, hogy valljam, ilyen szempontból nem irigyellek. Azért nem lehet egyszerű ez, mert gondolom akkor ez egy hónapban (vagy héten) többször is előfordul. Ami nem volt szép tőle, az az, hogy még a mobilját sem vette fel :evil: !!!

Kimenő a pasiknak: a céges vacsorákon kívül ill. a pénteki kosáron kívül nem igazán szervez a párom külön programot :) ! Ahogy írtam korábban: futni már elkísérjük. Alig várom a tavaszt, mert akkor már a szabadban kosaraznak és a többi feleséggel együtt mi a gyerekekkel játszunk. Tavaly még csak mint pocakos kismama tudtam részt venni a mókában, de akkor is nagyon jó volt :) :) :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Juca!

Nagyon aranyosak a ruhák! Nekem nem igazán tiszta ez. most akkor honnan is vannak?? Hogy is van ez?? :D :D

Ti a borsót héjastól főzitek és csak úgy turmix?? Mert én eddig leszedtem róla, mert azt mondták az puffaszt, de megmondom rohadt egy munka azt a sok kis borsószemet megpucolni. Szóval simán belerakhatom úgy ahogy van? És a kukoricát is???

Dani is úgy ül fel ahogy Mesi és alapjában véve elég hamar megtanulta miután elkezdett kúszni.
A felállás is jópofa... Megkapaszkodik és lábujjheggyel feltolja magát.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Gabella, Juca: köszi a válaszokat a felüléssel kapcsolatban. Jó, hogy írtad Gabella, hogy négykézlábra állás után következett az ülés, mert Marci azt még csak most próbálgatja :lol: . Juca pedig képpel illusztrálta mindezt :lol: :lol: :lol: !
Juca: az, hogy ültettem egyszer-kétszer fordult elő, kiváncsi voltam, hogy vajon elbírja-e magát, vagy egyáltalán mit szól hozzá??? Tudom-tudom, hogy nem szabad :( a kis gerincének a terhelése miatt, de azért kiváncsi voltam :) .

Terhesség elötti rucik: rajtam is van még 4 kg felesleg, de most már nagyjából beleférek a korábbi ruháimba :) . Ami zavar, hogy a derekam még nem az igazi, a hasamról nem is beszélve :( . Na de majd nyárig megpróbáljuk formába hozni magunkat :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Eni!

Köszi!
Sajna azt nem sikerült lencsevégre kapni ahogy mindkét kezében fogja a golyót és közben lehajol a földre hogy a szájába vegye a harmadikat! :lol:

Kép
oriandy
 
 


Andi: szerintem tiszta felesleges megszabadítani a héjától a borsót :) . Nem okoz semmi problémát!!!
Persze könnyen beszélek, soha nem volt hasfájós Marci, de szerintem tényleg felesleges túlzásba vinni ezeket a dolgokat. Esetleg passzírozd át, azt én is csinálom és egyszerűbb, mint leszedni :) .

Na megyek, mert nem lesz semmi az ebédből :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Oké! Köszi!
Ki is próbálom ma! Dani 2 hónapos koráig volt hasfájós, de azóta iagzán semmitől nem fájt a pocija. Talán ezel sem lesz gond.

Kép
oriandy
 
 


Andy! A borsót én is úgy csináltam, hogy megfőztem héjjastól, aztán kicsi fém teaszűrőn kiskanállal átnyomkodtam. Ez is macera, de még mindig jobb, mint megpucolni! :-) A meggyet is így csináltam, nyáron raktam passzírozott meggyet a fagyasztóba, előrelátó voltam, csak nagyon keveset raktam, már rég elfogyott.

Én annyira nem ültettem Mesit, de ölben már remekül ült, meg a hordozóban is ha nem kapcsoltam be, felhúzta magát ülésbe, így gondoltam, a gerince már rég elbírja, de az egyensúllyal még volt gondja. Az szokott kiakasztani, hogy itt a faluban a babák 6 hónaposan már lazán a bicikli kisülésében utaznak... Nem elég, hogy kényszerítve vannak az ülésre, még rázkódik is a kis manó... Na ez aztán tényleg árthat a kis gerincüknek. Engem is kérdeztek már, mért nem úgy viszem, mennyivel gyorsabban megjárnám az ovit, de nem érdekel! Főleg, hogy nem azért vettünk menő babakocsit, hogy 6 hónap után csak porosodjon! Majd bicajozhatunk még eleget!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Tiszta zizi a vonalzónk! Tegnap azt írta, hogy Lackó 4 éves, 4 hónapos, 1 napos, most meg egy nappal kevesebb! :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Juca!
Szerintem ha a yardon lenne net akkor ott egész nap ott lenne alul a babanet ablaka és akkor az a munka rovására menne.Pedig én vagyok a munka hőse.
A betegség sajnos a bölcsi velejárója eleinte én azt szooktam mondani, hogy minden egyes betegséggel erősödik az immunrendszere mondjuk én is jobban szeretem ha egészséges.

Kitti!
Megértelek, hogy kiakadtál azon, hogy nem szólt előre apjuk ettől én is a falnak mennék.Arról nem beszélve, hogy aggódtál mert azt gondoltad történt vele valami.
Szóval milyen zenekarban játszik a férjed? (vagy titok?)

Holnapra megcsináltam az ebédet rakott kelkáposztát és rakott husit magamnak.
A férjemnek csináltam a rakott kelkáposztát ( rizs, darálthús, kelkápi) de Pannának is ezt fogom adni egy kicsit össze kutyulva.

beszéd: Panna az mondja, hogy gyeje ( gyere ), jajaj (jaj jaj) persze a maga kis babnyelvén de szerintem ez már tudatos.

éjszaka: most már átalussza az éjszakát teljesen,persze néha nyöszörög de akkor csak vissza kell tenni a cumedlit a szájába és már alszik is tovább.
Úgy hogy csajszikáim van remény!!!! Kitartás!!!!

felülés: most, hogy így beszéltek róla Pana is egyre hosszabb ideig képes ülni támaísz nélkül de méd egyedül nem tud felülni.

Szeretnék holnap egy kicsit pihenni délelőtt, hogy szép simabőrű legyek az esküvőn.
Pannára anyukám fog vigyázni, Katát pedig visszük magunkkal természetesen koszorús lány ruhában.Kiváncsi vagyok meddig fogja bírni a pörgést?

Kép

Kép
katus73
 
 


Gabi!

6 hónapos gyereket kerékpárra? :shock:

A borsót én is átpaszírozom az általad említett módon.
Most nézem, hogy a nagyobb gyerekeink majdnem egyidősek.

Kép

Kép
katus73
 
 


Marcy!

Peti sem tud még egyedül felülni, bár erősen próbálkozik. Általában oldalfekvésből, de valamelyik nap olyan aranyos volt. Hanyat feküdt, megragadta a pulcsiját két kézzel és úgy húzta magát! :lol: Én egy pár napja vettem észre, hogy ha lerakom Petit ülve, akkor úgy marad, ha pedig elkezd dőlni, akkor kitámaszt a kezével. Persze egy idő után eldől és néha kacag is hozzá!

Reni
Kép
prenata
 
 


Katus! Igen, (Lackóval egyébként okt. 22-re voltam kiírva!) és a kicsik között sincs túl sok idő! :-) Mesi még nem próbálkozik beszélni, csak a tátá (pápá) megy neki, és ha lerakom szopizni, mondja, hogy emme. Szóval a szopi neki emme. Mást még nem mond direkt, de halandzsázik ezerrel.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Marcy!

Ártani biztosan nem árt, max. Te vagy csalódott, hogy eldől. Mondjuk Kinga még nem töltötte be a 6 hónapot, mikor már mászott tökéletesen, és csak utána ült. A mászás nagyobb buli lássuk be!
Hú tényleg óriási 12 cm Dzsííz! :twisted:

Andy!

Már írtunk erről, kicsit később előkeresem. :-)
51$-ral nyertünk, és 52-őt jelöltünk meg maximumnak. Egyébként részletesebben a blogban. (mint úgy általában minden)
Most megyek pempőzni, du előkeresem az e-bay "oktatást", vagy lehet Reni leírja.

tjuca
 
 


Andy!

Lustaság fél egészség! Bemásolom, amit Juca kb. két hete írt az ebay-ről!

E-bayezni csak domborkártyával vagy internetes kártyával lehet pay pal rendszerrel. Ez olyan, mint a bóti vásárlás, a kártyádról lehúzzák, nincs átutalási költség, ingyenes, viszont az eladó 3$-ral kevesebbet kap, ez a "kezelési költség". Ha nincs ilyen kártya, akkor nem tudsz e-bayezni, vagy legalábbis kell keresned egy ilyen kártyát, ami macera.
A licitálásnál úgy kell számolnod, hogy belekalkulálod a szállítási költséget. Nézz után neten, hogy mennyibe kerül (nekünk kb. 12 volt, Reni hajóval kérte, neki 8 ezer Ft) Tehát azt mondod, hogy neked ezek a cuccok kb. 20 ezret érnek (most csak mondtam valamit) levonod a postaköltséget (mondjuk hajó) és azt mondod, hogy 8 ezret kockáztatsz. Beírod a gépnek, hogy maximális licit 8 ezernek megfelelő $ (fingom nincs mennyi most az árfolyam). A többiek is kezdenek licitálni, és a gép a 8000-ig automatikusan ráemel az utolsó licitre. Most 1 licit van 0,99$ még van 9 nap.
Ebben a gépes licitálásban az a jó, hogy nem kap el a hév, ha elfogy a kereted, akkor nem kezdesz rálicitálni, mert praktikusan akkor rá sem nézel a gépre!!! hanem csak a 10. napon megnézed, hogy megnyerted-e vagy sem. Ez nagyon fontos!

Szóval, ha komolyan gondolod, és van domborkártyád v. internetes kártyád, és még a nő hajlandó elküldeni Magyarországra... csak akkor kezdj bele a regisztrációba.

Ha tranzakcionáltál, mindenképpen kérdezz rá az eladónál a biztosítási számra, mert ugye érdemes biztosítani!!!, hogyha esetleg eltűnne a csomag legyen meg. Általában becsületesek az eladók, de érdemes csekkolni a referenciáját, ami ennél az illetőnél 99,9%-osan jó. A miénk nagyon rendes volt, csak mindig napokba telt, mire elolvasta a leveleit. Az amcsik egyébként ált. becsületesek, tehát, ha valami hiba van a cuccon, azt odaírják, segítenek, ha nem vagy profi angolos, és mindenre azt írják, hogy ÁJEM VERY HÁPPÍ. Amikor ezt 127-szer olvasod, akkor már kezd kicsit irritálni, de ez ne ijesszen el a dologtól.
Lehet tőlük kérdezni, általában válaszolnak. Ja és mind leírja az elvárásait.
Hirtelen ennyi. Azt számold bele, hogy ezek a culák kb. 6 hét múlva érnek ide, de nekünk két hónap volt a 4-10 nap helyett

Reni
Kép
prenata
 
 


Bocs, Juca!

Reni
Kép
prenata
 
 


Képek! Kép
Kép Mesi és Zsóka

Kép
Kép
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?