Új privát üzeneted érkezett!

Nálam a jólápoltság nem szinonímája az égett szolis bőrnek és a szilikon mellnek. Mosdás, fésülködés, aki szereti smink, deó, esetleg valami illatanyag osztan kész. A többi csak ront a dolgon. SZVSZ

Kitti!

Boldog 2/3 évfordulót Ádinak. Megyek, és ma nem is hiszem, hogy jövök.

tjuca
 
 


Reni,

bébikompot mi sem akartunk, erre vasárnap a barátnőmék beállítottak és nekünk adták az ő kisfiukét.

Sokat szerintem nem fogjuk használni (sőőőőt!) de azért lehet, hogy néha-néha belerakom Pancsit, bár neki még nem ér le a lába benne.

Biokaja,
a védőnővel erről is beszélgettünk. Szerinte a későbbi értelmi képességek sokban függhetnek attól, hogy ilyen kicsinek mit eszik a baba. Én nem fogok nagyon sokat vacakolni ezen, de amig megtehetem, hogy anyuék szomszédaitól vagyem a krumplit/almát egyéb zöldségeket, akik a kiskertben termesztik és nem használnak semmiféle műtrágyát egyebet, addig inkább veszem azt mint a tecsós/óseönös spanyol vagy akárhonnan származót, amit a franc tudja mivel tartósítottak, hogy kibírja az utat idáig.

Mindenki azzal érvel, hogy régen se volt biokaja aztán mégis felnőttünk, ami szerintem pont hülyeség, hisz régen pont a jelenlegi mértékű tömegtermelés nem létezett. Kimentél a piacra és megvetted a csirkét Mari nénitő, a zöccséget meg Józsi bácsitól és nem volt spanyol narancs, meg dél afrika articsóka. Szóval értitek mire gondolok.
Ettől függetlenül persze én is megvezsem magunknak amikor olyanom van a mittudoménmilyen egzotikus zöldséget, de amikor kiválthatom kistermelésű hazaival, akkor inkább az.

Na ezt sikerült jó hosszan kifejtenem :)

Közben felvetek egy témát:
ti elmennétek sielni/nyaralni úgy, hogy a 6-8 hónapos gyereketeket egy hétre a nagyikra hagyjátok?

Na most kezd éhes lenni a Kisasszonka, megyünk tízóraizni!

meteor
 
 


Rita: én nem mennék, azért az hosszú idő :( . Síelni értelemszerűen még nem vinném magammal, de nyaralni minden további nélkül, feltéve, ha nem az a terv, hogy kettesben legyetek :) .

Eni

Eni
marcy
 
 

 
 

Kitti: Ádámnak boldog hófordulót :) :) :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Marcy!
Nem vagy önző! Mi is hasonló okokból nem akartunk bébikompot. Na, meg állítólag egészségtelen. Biztos van alapja. De napi fél-1 óra használattól semmi baja nem lesz gyereknek. Nekem is volt, az öcsémnek is. Semmi bajunk. Most délelőtt, amíg megfőztem, Peti egy órát a hordozóban a trónolt, majd még egy félórát a bébikompban ingázott a konyha és előszoba között. Muszáj lefoglalni, amíg dolgom van, mert a háztartás nem vezetődik magától!

Rita!
A bio-nem bio téma terén van igazságod, mert mi sem a hiperekben veszük a krumplit, hanem a kertből. Bár, megjegyzem, hogy volt permetezve, mivel sok volt a krumplibogár, és apukám az almafákat is szokta permetezni. egyedül a barackunk tuti bio, de az látszott is, mert kb. 3-ból 1 nem volt kukacos!

Kitti!
Nekem muszáj főznöm, mert a férjem igényli (bélpoklos). Petinek is pempözök, bár heti 1-2 bébiétel lecsúszik és szomorúan látom, hogy neki jobban ízlik a bolti!

Juca!
Valami jó programotok van?

Reni
Kép
prenata
 
 


Ja, a nagyikra bizti nem hagynám a gyereket, mert anyatejes, de egyébként sem 6-8 hónaposan.
Szeptember-október körül mi is készülünk Hajdúszoboszlóra, de Petivel!

Reni
Kép
prenata
 
 


Elszállt a hozzászólásom! Képeket hoztam!

Mesi-csajom nagyon nagylány már, tegnap voltunk méretkőzni, és 9,27 kg és 72 cm lett az eredmény. 5 hét alatt jó 60 dekát hízott, úgy, hogy közben kkb. 3 hetet beteg volt. Mostmár szerencsére jól van, és Lackó is megy hétfőn oviba.

Szétmegy a fejem, Lackó egész ébredése ordít, hogy Mesike, nem szabad, Mesike erre menjél, Mesike az az enyém, Mesike ne már, és mindezt irtó magas hangon és jó hangosan, már lassan 3 órája! Kész vagyok! Nagyon kell már az ovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bocsi, de ilyen állapotban nem vagyok képes visszaolvasni!

Kata! Gondoltam, hogy nálatok a panelban biztos meleg van, mi is panelban laktunk 4 évig, és általában kb. 25 fok volt télen-nyáron. Szóval onnan már a 20 fokos házban is fáztunk anyuéknál. A 15 azért tényleg durva!!!!!!!!!!!! Gyógyulást a pici lánynak!

És a képek!

Kép

Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Lányok!

Nincs telefonom, mert Kinga stétzúzta átmenetileg. Most kaptam az apehtől egy levelet hogy 650 e Ft hátralékom van. Kész beleállt a gyomromba az ideg, alig látok. Én mindent becsületesen befizettem, minden éven megcsináltam az adóbevallást. A munkehelyem adózik helyettem, akkor most mi a szar van? Lehet, hogy elírtak valamit? Mindenesetre ha ezt be kell perkálni (de a szemétládák még azt sem írták, hogy mi a túró az) akkor fingom nincs honnan szedünk elő ennyi pénzt. :-(

Eredetileg vásárolnom kellene menni Pestre, de ilyen fos idegállapotban nem biztos, hogy el merek menni. :evil:

tjuca
 
 


Juca!

Ez nagyon durva! :shock:
Hívd fel őket (általában ügyintézőt megadnak a levélben) és kérdezd meg. Elhiszem, hogy nagyon mérges vagy. Engem a guta ütne meg, az biztos!
Most esett le, hogy nincs telcsid! :shock: Akko hétfőn, a Kofáéról! Bár ddig idegeskedni fogsz! Ez nagyon gáz!!!!! :roll: :roll:

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca! :twisted: Apeh... reméljük, csak tévedés.

Biokaja. Hát, nem is tudom. Mesi kap bébiételt, ami üveges, ki tudja miből van, meg amit én főzök az falusi csirke, pulyka, disznó, és a kis zöldségesben vett zöldségek. Gyümi van még egy kicsi a fagyasztóban totál bio meggy, ringló, szilva, más már nincs. Ja, még tavaly előtti málna is. A borsót is én vetettem, a többi az bolti.

Bébikomp. Lackónak volt, bár nem akartam, de anyuék odaadták az öcsémét, és az 54 nm-es panelban néha beleraktuk Lackót, de már akkor ő bútorok mentén ment. Nem sok időre, csak pl. amíg elmentem wc-re, leszaladtam a szeméttel, ajtót nyitottam a postásnak. Na ezt szerencsésen továbbajándékoztuk, így Mesinek nincs kompja. Nem is lenne jó, itt esne-bukna vele a nagy küszöbökön, és hideg is az előszoba, cipője meg még nincs a kis ágrólszakadtnak! :D

Nekem továbbra is nagyon fáj a fejem! Hogy fogok így főzni???

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


De fogyatékos vagyok!

Boldog hófordulót Ádámnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella!
Milyen kis húsi-músi Meskete! Nagyon szép kislány!

Képzeljétek, ma korai vacsira megyünk a barátnőmékhez! Amióta Peti megszületett először megyünk nélküle. Na jó, először úgy volt, hogy ő is jön, aztán anyukám meggyőzőtt, hogy hagyjuk itthon Petit, majd ő vigyáz rá. Lehet, hogy önző vagyok, de szerintem jól fog esni egy picit Petimentesen kikapcsolódni!

Kitti!

Ádinak boldog hófordulót! Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Most sem írok sokat és csak belekukkantottam az eddigiekbe...

Ex! Juca! Fogadjátok őszinte részvétemet!

Gratulálok a fogacskákhoz szavacskákhoz stb.! :)
Sajnálom a beteg babókat!

A férjem már jól van, igaz, ehez az kellett, hogy felmondjon és a táppénzes papír miatt elmenjen egy pszichiáterhez. Szorongásos depressziót állapított meg a dokinő és kapott gyógyszert az alacsony szerotonin (talán így kell leírni) szintjére és már jól van. Vége a mindennapos rosszullétnek. Szóval nem pánikbetegsége volt. A csókolózással is lehet növelni ezt a szintet :) , na meg a sporttal...
Szóval a Xanax egy sz..t se ért.

Sokat volt itthon, bár eljárogat dolgozni a nemrég alapított "cégükhöz" (ami még nem jövedelmező :( ), ezért itthon lefoglalta a gépet és ha felállt mellőle, én nem akartam leülni...hanem együtt lenni a kis családommal, úgyhogy ezért sem voltam. Meg sok minden összejött...

Amúgy jól vagyunk, bár volt egy hét nyűgösség Vencel részéről, biztos a foga, előtte beteg volt, de nagyon édes kissrác! Remélem sikerül feltenni 1-2 fotót...

Sok volt barátnőmmel is felvettem a kapcsolatot, ma is jön egyikőjük, úgyhogy ezzel is megy az idő...nagyon be voltam zárkózva. Úgyhogy ma takarítottam, míg alszik és nemsokára ébredni fog.

Addig is visszaolvasok...

Puszi:

Mári

Kép
mári
 
 


Juca: ha emailen sikerül elérned a férjedet, akkor szerintem még ma próbáljatok intézkedni. Nem lenne jó, ha ilyen idegállapotban és bizonytalanságban kellene tölteni a hétvégét :evil: . Szerintem tévedésről van szó!!!

Eni

Eni
marcy
 
 


Mári: örülök, hogy jelentkeztél. Férjedet sajnálom, nem lehet egyszerű a helyzet :( . Mitől alakul ki szorongásos depresszió :shock: valakinél ?

Reni: érezzétek jól magatokat, rátok fér egy kis kikapcsolódás (rám is rámférne :) ) . Nekem holnap is suli, úgyhogy nem is reménykedem semmiben :( . Viszont férjem hetente 2-szer megy futni és akkor mi is vele tartunk Marcival. Amíg férjem fut addig mi sétálunk a Csónakázó-tó körül és tulajdonképpen együtt lehetünk a szabad levegőn :) . Valahol ez is kikapcsolódás és együtt :lol: :lol: :lol: . Az élet apró örömei :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Tegnap nekem a szülői értekezlet volt a kikapcsolódás! Gyerekek nélkül lehettem, és az óvónéni még meg is dícsérte Lackót. Én azt hittem, többiekhez képest le van maradva, de azt mondta, hogy igaz, nem egy rajzművész, de elképesztő logikai készsége van! Juhé!

Mári, sajnálom, hogy ez történt a férjeddel! Nem lehet könnyű!

Még mindig fáj a fejem, nem hat az algopirin se...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,

nyaralásos kérdésben ezek szerint egyet értünk. Csak azért kérdeztem, mert múltkor beszéltem egy barátnőmmel, 8 hónapos a kislánya és mondta, hogy mennek sielni.
Aztán a férjem beszélt a férjével és akkor derült ki, hogy gyereket nem viszik, marad a nagyiknál.
Én annyira ki voltam akadva, hogy nem tértem magamhoz vagy két napig. Egy 8 hónapos kis maki még annyira pici és akár szoptat az anyuka, akár nem még szüksége van ránk. 3-4 évesen már lehet, hogy elgondolkozom a dolgon, de még akkor sem tartom valószínünek, hogy bárhova elmenjek a gyerekem nélkül.

Talán azért is vagyok így kiakadva, mert régen együtt béreltünk lakást ezzel a lánynal, akkor volt egy cicája, aztán valami miatt már nyűg volt a cica, hát lepasszolta anyukájáéknak, később lett még egy, azt is lepasszolta, aztán volt kutyájuk, gyerek születésekor ment az is anyuékhoz, most meg jön a gyerek????
ááááá, dühítenek az ilyen önző emberek!

meteor
 
 


Csajok!

Lenne egy körkérdésem: ti hogy csináljátok a répás pempőt? Megmondom őszíntén, hogy a kecskeméti répapüré csirkehússal annyira csúszik Petinek, hogy nem tudom überelni. Mellékesen megjegyzem: nekem is nagyon bejön. Az a tapasztalatom a bolti répával, (sajnos a kerti már elfogyott) hogy általában keserű és még a krumpli és alma íze sem nyomja el. Ma úgy próbáltam, hogy alufóliába csomagoltam a répákat és a sütőrácson sütöttem meg. Annyira guszta volt, de milyen keserű! :? Egyedül a húslevesben főtt répának van íze, persze 1-2 evőkanál húslevessel kikeverve, plussz húsi, krumpli. De ugyebá húslevest nem főzők minden nap, sőt minden hétvégén sem, mert alapvetően nem szeretjük. Valakinek valami jó ötlete?

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!

Répát a fent említett nyanyától veszem, és elég édes. Mindkét végéből levágok kb. másfél centit. Olivaolajon szoktam kis karikákra vágva pirítani, majd egy kis víz rá, és hadd szóljon. Nem próbáltad, hogy a végeit levágod, talán nem lesz olyan keserű. Kecskemétit még nem ettem, lehet a biokukacoktól van olyan finom íze, na meg a kisbékák :twisted:

Lányok!

Kicsit lehiggadtam, mindent előbányásztam, és anyósomat kértem, hogy keressünk megoldást. Egyszerűen képtelenség, de akkor is bosszant. Ráadásul ez olyan, mintha az orvos azt mondaná rák. De hogy hol, mikortól, lehet-e orvosolni, semmi. Szóval rúgnám farba azt a csajt. Nya mindegy előszedtem minden papírt, hétfőn időpont, és személyes egyeztetés lesz Bakker én még ilyet nem is hallottam. MOst nem akarom mondani, hogy Kofa mindig azzal borít ki, hogy minden programunk legális, nincs egy varez sem, tisztességesen be vagyunk jelentve, és akkor minket csesztetnek. A tököm tele van azzal, ami ebben az országban megy. Komolyan gondolkodom Arubán :evil: :twisted: Bezzeg akik milliókat vagy milliárdokat trükköznek megveszik az adóhatóságot kilóra, én meg fizetek mint a katonatiszt, és akkor küldenek egy olyan levelet, amitől fél napig hiperventillálok, holott nem kéne, mert tényleg nincs vaj a fülem mögött.

Este ha lesz időm leírom apu bírósági sztoriját, tanulságos.

tjuca
 
 


Reni!

Répa igaz, Mesinek annyira nem jön be, de általában mikor valami nem piros levest főzök, tehát nem rántásos, akkor jó sok répát, krumplit, zöldséget (petrezselyem-gyökér, ki hogy hívja) rakok bele, és azokból csinálok pürét. Most pl. borsóleves, de csinálok ilyen karfiolt, karalábot, mikor mit, és múltkor egy bazi nagy darab pulykamellből főztem levest, így van kis adagolt husi is a fagyóban.

De megyek, mert a gofri is sül közben!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nem is mondtam! Megcsináltam 3 adóbevallást, egyik se volt bonyolult, és 4000 Ft-ot adott érte a srác. Meg még Lacinak adott pár doboz sört is! :-) Tök jó!

Ezen kívül csináltam még 7-et, de abból 4 a miénk, egy anyué, egy a sógoromé, egy meg a nagynénémé, azokért nem volt pofám pénzt kérni :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Juca, Gabella!

Köszi a válaszokat! A répavégeket én is levágom, de még nem pároltam oliván. Legközelebb így csinálom.
Itt hétágra süt a nap. Megyünk sétálni, csak várom, hogy a gyerekem betojjon! :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca, tuti hogy valami félreértls történt, ami majd szépen tisztázódik és megnyogodhatsz! Pozitív energiát küldünk felétek!:-)

Lányok most vagy 2 napig nem leszek, anyuékhoz megyünk vidékre.

Köszi a hónapfordulós köszöntéseket Ádám nevében!!!

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Juca,

kitartás és ne idegeskedj! Ez tuti, hogy csak valami tévedés!

Telefonon nem is voltak hajlandók felvilágosítést adni? Figyu, nekem volt tartozásom (remélem idén már elévül) és még Pancsi születése előtt be is hívtak egyeztetésre, de totál normálisak voltak.
Azt mondták kérhetek részletfizetést, meg késedelmi kamatot elengedték stb.

meteor
 
 


Jaj és reggel óta szeretnék Kingának és Ádámnak boldog hófordulót kívánni, csak mindig lemarad!

meteor
 
 


Juca!
Nem csodálom, hogy "szívepilepsziát" kaptál az apeh-os levél láttán.Remélem tényleg csak valami félre értés mert ha nem akkor kegyetlenül be tudják ám hajtani.
A Zeraderm szerintem az elkapart sebre is jó mert Katának a csúnya bárányhimlős hegeit kentük anno.Nagyon drága 2g-os 900.-ft, 15 g-os 6.000.-ft.
Eddig 5 kg fogytam, de most a betegségem miatt egy kicsit felfüggesztettem a fogyókúrát (persze nem tömöm az édességet most sem), ahogy meggyógyulok újból kezdem.

Kitti!
Katánál kb 1 év kellett mire megszokta vírusilag a bölcsit de utána nem volt beteg és az oviból sem szokott hiányozni.
Ádámnak boldog hófordulót kívánok.

Reni!
Csinálj egyszerre több adagot és fagyaszd le, én így szoktam.

Meteor!
gyerek nélküli utazás: nem tudnék 1-2 napnál többet a gyerekeimtől távol tölteni.Ezt is csak akkor ha pl. temetésre kellene menni Székesfehérvárra.
Eszembe sem jutna, hogy nélkülük menjünk el nyaralni, így is elég rossz érzés, hogy ilyen hamar meg kell tőle válnom.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Először is boldog hófordulót Kingának és Ádinak!!!

Juca!
Ha nem volt más melód, mint a hivatalos, márpedig ezt vettem ki a korábbi írásodból, legfeljebb annyi lehet (legrosszabb esetben), hogy a munkáltatód nem fizetett be adót utánad, miközben tőled levonta. Ha ez történt volna, akkor ők a felelősek, nekik kell rendezniük.
De a legvalószínűbb tényleg, hogy valami tévedés van.

Mi jobban vagyunk, én tegnap ugyan mindent kihánytam, csodák csodájára hajnalban és reggel mégis volt valamennyi tejem! Fogalmam sincs, miből vonta ki hozzá a folyadékot a szervezetem, de nagyon örültem neki. Ma már rendben vagyok, csak szédülök kicsit, meg gyenge vagyok.
Makit átkötözték, hétfőn le lehet venni róla az újabb kötést. A doki szerint nem kell kenni semmivel, de ártani nem ártunk vele, ha akarjuk, kenjük. Azért szerintem mi fogjuk kenni...
Ő még nincs jól gyomorilag, bár nem sokat hányt, viszont folyton hasmenése van. De ettől eltekintve vígan nyargalt a lakásban délelőtt...
Ja, és a legjobb, hogy max. hőemelkedése volt! Én biztosan lázas voltam, de nem annyira, hogy be kellett volna venni valamit. Talán ez már valami gyengébb verziója volt annak a vírusnak.

Megyek a konyhába meg a fürdőbe, megpróbálom eltakarítani a romokat...

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Bocsika, de dögrováson vagyok...Peti már gyógyul, én meg egyelőre próbálkozok kúrálni magam.
Látom, termeltetek! :D

Oriandy, a vonalzó folyamatosan frissül, egyedül akkor kell újat csinálni, ha új képet akarsz az elejére tenni.
A gyerekeink kora látható a vonalzónk, a nagyrészünk rendelkezik már eme csodás találmánnyal. :) De az enyém épp holnap lesz 9 hónapos.
Jé, még egy ember, aki a neten talált párra, ebből is vagyunk itt egy páran...lassan át kéne nevezni a topicot. :D
Nekem is magzatszurkos volt a vizem, ennek ellenére a szülés napját megelőző vizsgálatokon minden OK volt, mert a doki a túlhordás miatt mindig nézett áramlást, és mindent rendben talált. A végén más okok miatt császárral született a fiam, de az Apgarja 9/10 volt, tehát teljesen egészségesen jött a világra, a testén a kis pöttyöket leszámítva, ami miatt egy hétre gyerekkórházba került.
Ahol én szültem Szegeden, ott én is nagyon elégedett voltam, de félév táján bezárják az ottani szülészetet, és átteszik abba az intézménybe, ahova én jelen körülmények között nem mennék szülni...
Hm, ahhoz képest, hogy csak néhány nap van a fiaink között, Peti elég jó súlyban van...pedig ő is gebe, sokat eszik, de örökmozgó.

Kitti, valahol igazad van, de akinek ez volt a gyerekek előtt az életformája, az önző módon egy idő után visszatér hozzá. Pl. a bnőm állandóan kifestette magát, ha ment valahova. Na a kislánya születése után egy ideig mellőzte ezt a "szokását" (gyanítom, időhiány miatt), de az utóbbi időben megint tesz az arcára némi festéket...
Egyébként boldog hófordulót Ádinak! És gratula a bébikompozáshoz is.
Én nem jöttem rá, kiről van szó...az újságot meg nem olvasom. :o Közben látom, kiderült a titok. :D
Porszívóhoz nem tudok hozzászólni. Mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert van itthon a miénken kívül (úgy a miénk, hogy nászajándék volt) egy másik, porszívózáshoz gyengécske, de orrszívásra vész esetén jó lenne. Vagy kérnénk egyet a szomszédból...mondjuk éjjel egykor érdekes lenne. :o Mi mostmár csak napi háromszor szívjuk Peti orrát a dokinéni javaslatára, a többi alkalommal kitörlöm egy zsepivel.

Juca, jók a képek. :D Én hétköznap sose sminkelek, nem az én stílusom. Kiritty szinte csak esküvőkre van, ha épp hivatalosak vagyunk egyre-kettőre. A tűsarkút nem kedvelem, van egy kényelmes fekete aligmagassarkú cipőm, az kényelmes, ha kell, felveszem, de egyébként farmer-pulcsi-edzőcipő párti vagyok. :) És a férjem így szeret...
És Kingának is boldog hófordulót, így megkésve is! Látom, ő is gépel ezerrel. Én nem tudom, mi lenne, ha ideengedném a fiamat. Egyébként nem is írtam még, hogy Peti megtanulta, hogy állásból leülni is lehet, és már jó 2 hete nem tottyan, hanem szépen leül, ha elfárad! :D
Érdekes, amit a kajáról írsz, mert Peti a labdáit (is) rágja, meg mindent, ami a keze ügyébe kerül...
Hát a helyedben én nem telefonálnék, hanem vagy küldenék rájuk egy mélt, vagy személyesen elcsámpáznék, hogy akkor mi a fene vagyon az a sok píz, amit követelnek szegény magyar ember lányán. Nálunk ma anyukám volt a kiakadós...de aztán megnyugtattam.
Nekem majd az Illetékhivatallal lesz egy-két köröm, ugye apu után mi örököltük a tesómmal a lakás felét, ami után illetéket kell fizetni, de öcsém tanul, én megy GYES-en vagyok, szóval majd adom be a kérelmeket, ha eljön az ideje.

Reni, na az ilyen alakféltő nőszemélyektől én is a falra tudnék mászni...
Az evés nálunk is így megy, még akkor is, ha adott kajából már nem először kap. :) Gyerekszokás?
Kimenőm nekem minden nap van...ugye Peti dédizik. Fodrászhoz én majd csak jövő hónapban megyek, a keresztelő előtt. De ma épp leborotváltam a lábamat.
Édes Peti a kenyérvéggel, valamelyik nap Peti egy egész zsemlét orozott el tőlem! :D
Répa: tapasztalatom nuku, de tegnap olvastam egy cikket, amiben le volt írva, hogy a bolti vagy zölségesnél kapható zöldség csak akkor jó, ha max. 1 napos, tehát friss. És azt is 2 napon belül fel kell használni, mert egyébként semmit se ér. Ezért én a helyedben vennék mirelit sárgarépapürét, abban tutira benne van minden, és kisebb adagokban is tudsz belőle kaját csinálni Petinek, és kevés vegetás vízben főzném ki, a husit is mellé, aztán az egészet lebotmixerelném.

Wkata, hát kb. 3 nap, legalábbis én ezt hallottam, hogy addig tart. Igazából talán hányáscsillapító kúpot írna fel a doki, meg talán javasolná a Normaflore-t (gyógyszeres hasfogót - pl. széntabletta - a babák még nem kaphatnak). Én ha nem is vinném le, telefonon megkérdezném, hogy mi legyen.

Marcy, mi épp tegnap voltunk vacsorázni Ferivel (ugye Torkos csütörtök volt), de nekem már nem volt lelki erőm kirittyenni. Tervben volt ugyan, de mire eljutottunk odáig, valahogy nem volt hozzá kedvem.
Itthon nekünk sincs bébikompunk! Van kettő, egy anyósnál, egy a dédiéknél. De csak utóbbi helyen van rendesen kihasználva, van is elég hely, hogy járkáljon a drágám.

Wawel, Kornélnak gratula!

Gabella, mégsem váltál meg tőlünk? :D Én Petinek vettem gyerekjoghurtot (nem Danonino, valamelyik másik cégé), tegnap beevett belőle 3*50 grammot vegyesen (banános, barackos, epres).
A fejszétszállásról annyit, hogy én ma délelőtt Flector granulátummal indítottam, mert nagyon fájt a fejem, és ráadásként a felettünk levő lakásban felújítanak, csörögtek-csattogtak-kalapáltak-stb. Érdekes, Petit viszont el tudtam altatni, és alig bírt felkelni, olyan jót tentizett.
Peti ugye a tatámáknál kompol, de ott már nem nagy akadály a küszöb. Nem tudom, hogy csinálja, de képes átmenni rajta...ja, és itthon meg belemászott a kartondobozba, ami kb. 20 cm magas!
Az adóbevallásokkal nekem is jó a viszonyom, a férjemét én csinálom, a múltkor a bnőm anyukájának segítettem. Utóbbi megkérdezte, hogy mivel tartozik, de én nem szeretek ilyenért pízt kérni. Aztán még egy másik bnőm apukájáét kell megcsináljam, majd rákérdezek, hogy mikor ér rá.

Tandika, a "rendes" babakocsinkat mi olyan személytől vettük, akinek épp ugyanolyan kocsija volt, mint nekünk, így tudtuk, hogy befér, és még pakolni is lehet mellé! :D Az esernyőset meg meglátjuk, azt hiszem, ha jobb idő lesz, március 31-én fel is avatjuk, mert megyünk Skoda-talira. (Na jó, előtte itthon is kipróbáljuk, de nem hiszem, hogy gondunk lesz.)
A kenyér elolvad a szájukban, és annak ellenére, hogy fog még nincs, az ínyük nagyon kemény, legalábbis Petié az!

Katus, jobbulást mindkettőtöknek. Ezek szerint pont úgy álltok, ahogyan mi.

Norwell, hát a kenyér majdnem uganaz, mint a babapiskóta... :)
Kendének gratula. Az állással néha Peti is próbálkozik, de én még nem mértem, hogy mire képes. A Kecskeméti kajának a húsos sütőtök ízei tényleg nem valami jók, én Petinek egyszer májasat adtam, Peti megette, de én majdnem kitaccsoltam az "illatától".

Meteor, nem beleszólni akarok, de nem lenne érdemesebb inkább a tíz előtti kaját tejpéppel kiváltani??? Mert ha este 10-kor adsz neki, és ne adj Isten megviseli a pociját, akkor eléggé car éjszaka elébe néztek...én legalábbis pont emiatt adok Petinek uzsonnára tejpépet, estére főzit és AR-tápszert eszik.
A bébikomp szerintem még korai Pancsinak, ahhoz legalább masszívan ülni kell, hogy értelme legyen, mert tartani a bébikompban is kell magát a gyerkőcnek. Egyébként a miénk állítható magasságú...
Ha szeretnék síelni, én ráhagynám a gyereket az itthoniakra. Persze kérdéses, hogy a gyerek hogy viselné, de Petit ismerve jól ellene anyámmal és öcsémmel vagy a nagyszüleimmel. De nálunk spéci a helyzet, mert nagyon hozzá van szokva az előbb említett személyekhez, mert napi a kapcsolat velük, és a kajával sincs gond, mert tápszert mindenki tud csinálni.

Pil, hát egy bébikompozó gyerek mellett nem lehet sokkal több mindent csinálni, mint egy nem bébikompozó bébivel. :D Peti 20 percnél napjában jóval többet tölt el benne, és semmi problémát nem okoz ez számára, ha elfárad, kéredzkedik kifele belőle.
És érdekes módon először csak ült benne, később rájött, hogy gurul, akkor két lábbal meglökte magát, és élvezte a menetszelet, aztán jött az, hogy rendesen sétál vele, és élvezi, hogy szabad!

Mári, örülök, hogy a férjed jobban van. Érdekes, de épp tegnap láttam egy műsort a Discovery csatornán, és pont a depresszióról és a szerotonin szintről volt szó. Remélem, mostmár minden OK lesz.
Vencelnek utólag boldog hófordulót.

Na lépek, mert kicsit sok lettem, így jár az, aki nem jön két napig. :D

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Végre újra itt!! Elment a barátnőm, így gondoltam benézek.
Olvasgattam az irományokat...
Az én véleményem is az, hogy azért csípőből nem kell elítélni a babykompot!! Az én fiam is szerette, mert így eljutott mindenhová. Természetesen, amióta mászik, nem szívesen ül bele, mert úgy egyszerűbbnek tűnik a közlekedés és szabadabbnak érzi magát. Úgy gondolom, a gyerek úgyis tudja, hogy mi jó neki és mi nem. Én nem fosztanám meg semmi élményszerzéstől. Amióta nem igazán szeret beleülni, nem teszem bele, de amíg igényelte bizony beleültettem. Most inkább kapaszkodónak használja és ha néha elindul vele, hát lépeget utána. Nem is tudjátok, milyen sokmindenre jó ez a komp... :lol:

Gyereklepasszolás nagyszülőkhöz?
Vegyes az érzelem. A múlt hétvégén bálban voltunk és anyumék vigyáztak Tökire péntektől vasárnap délutánig. Nehéz volt nélküle, de úgy érzem, nekünk is jár egy kis szórakozás. Igen, igen, a gyerekvállalás lemondásokkal jár, de nem gondolnám, hogy mindenről... Mert úgy igen egyhanngúvá válhat egy kapcsolat. pesze a gyerek beszínezi az életet, de maga a párkapcsolat rovására nem mehet!!
Szóval pénteken este megvátuk míg elalszik a manó és csak úgy jöttünk haza, vasárnap pedig ebéd után már itt is voltak.
Szó, ami szó, könnyes lett a szemem, amikor elvettem anyu kezéből és agyon vissza puszilgattam, de a bál is nagyon jó volt!
Az tény, hogy ha nyaralni megyünk vagy valami hosszabb útra tuti jön velünk, de egy-egy "szabad" hétvége talán nem bűn.
Én már lázasan készülök a nyárra, mert megyünk Horvátországba így útlevelet kell csináltatni Daninak... Alig várom, hogy együtt legyen a kis családom és kicsit ne itthon.....

Talán egyenlőre ennyit!
Szép estét mindenkinek!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Katus 73!

Látom fogyózol! Megkérdezhetem, milyen fogyókúrát csinálsz?
Mert én is csinálok egyet... A 90 naposat és a 90 nap alatt 9 kg-ot fogytam, de nem értem el a kívánt súlyt így folytatom, csak most majd' 1 hónapja áll a súlyom. nem adom fel, de azért jobban esne a lelkivilágomnak, ha újra megindulna. :)

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Reni!
Nem agyonféltés, de én nagyon félnék a fulladástól, Juca jól gondolta, hogy ezért írom. Kende a múltkor kiharapott egy nagy darabot egy almából, szomszédoltunk, és a kissrácnak még csak egy fogacskája van (11 hónapos), így az anyukája adott neki egy almát, ami hamarosan Kende kezében kötött ki… Hiába álltam ott mellette közvetlenül... Persze volt köhögés, krákogás, de szerencsére nem lett baj…

Kitti!
Boldog hófordulót Ádinak! Asszem, RR sem magának szült… A bébikomp nálunk a küszöbök miatt nem működne…

Juca!
Épp ma sikerült levideóznom, ahogy egy kézzel kapaszkodva végigment a dohányzóasztal mellett (kezében az orrszívóval… :D), majd elengedte, és jó 15 másodpercig álldogált úgy, hogy két kézzel fogta az orrszívót… Kinga is borzasztó ügyes!!! És utólagosan is boldog hófordulót a drágának!

Rita!
Eszembe sem jutna, még akkor sem, ha nem szopizna a kisbabám… Egy hét borzasztó egy ekkora babának az anyukája nélkül!

Gabella!
Gratula Mesi méreteihez, tényleg szép nagylány!

Ex!
Jobbulást Neked! Azért a kenyér nem ugyanaz, mint a babapiskóta, utóbbi hamar szétolvad a szájában, a kenyérből tud harapni (ha van foga... ;) ).

Ma jó nagyot sétáltunk Kendével ebben a szép időben, jó lenne, ha már nem is lenne tél… :roll:

Pusza!

Kép
Kép
norwell
 
 


Ági,

bébikompot én nem is akartam, de amikor áthozták mégse mondhattam, hogy kösz vigyétek vissza. Belaraktuk Pancsit, megállapítottam, hogy a nem ér még le a lába - azért ettől függetlenül tetszettek neki a mütyűrök az elején, de bébikomp azóta is fent pihen a galérián.

Lehet, hogy később fogjuk néha néha használni, de most még tényleg túl pici hozzá.

Elmenés: egy vagy max. két napra talán ott merném anyuméknál hagyni Pancsit, de akkor is csak úgy ha országon belül max. két órás autózásra lennénk, hogyha a legkisebb gond is akad, azonnal ott teremhessek.
Félreértés ne essék, én is úgy érzem néha, hogy jó volna egy kis kikapcs, csak nem bírom elképzelni, hogyha ilyen távolságra a gyerekemtől ne folyton ő járjon az eszemben.
Pedig szerintem anyuék szuper ügyesek, bármikor eddig vigyáztak rá tök jól megvoltak, de mégis.
Nem vagy nem csak a gyerek miatt nem merném, hanem saját magam miatt, mert megőrülnék nélküle!
Egyébként én sielést is simán el bírok gyerekkel képzelni. Ilyenkor már totál szép az idő a hegyekben, süt a nap és egész nap ugysem bírja az ember, szóval simán beosztható, hogy fél nap az egyik szülő van a gyerekkel, fél nap a másik.

Szerintem hétvégén nem lesz időnm jönni, szóval mindenkinek jó hétvégét!

meteor
 
 


Sziasztok!
Lurkóm alszik apjával.Végre.Még mindig nagyon nyügi. :(
Nem olvastam végig mindent de egy kettőre most én is válaszolnék.
Reni!
Ha nem kapok friss répát akkor mirelitet szoktam venni abból is bébirépát mert az jó édes.Ezt csak egy kis vajon szoktam megpárolni.Sajna a háztartásvezetés nálunk is így megy.Egy kicsit az etetőszékben,egy kicsit a kompban.Nekem sincs aki megcsinálja helyettem.Jé!Akkor nem csak én férjem szereti ha mindennap főzök.Peti olyan kis helyes a képeken.Igazi szerelem gyerek!?Mert olyan szép kis fiucska.Kenyér nálunk csak úgy megy ha felét elmorzsolja.Jobban kifli párti.Ha zsemlét adok neki az már repül is.
Rita!
Mi tavaly nyáron voltunk Horvátországban,Dávid akkor volt 4 hós.Eszembe sem jutott,hogy lepasszoljam.Lehet,hogy egy páran nem tudjátok,de nekünk Dávid lombikkal lett és én nagyon ragaszkodom hozzá.Csak akkor van a maminál,ha a metróba megyünk vásárolni,mert oda nem lehet lurkót bevinni 10 év alatt.De ilyenkor is lelkiismeret furdalásunk van ,mert hisz mi akartuk ezt a gyereket és csak így ott hagyjuk?!De tudok ellenpéldát és sajna pont a hugomat :oops: aki itt hagyta a két lányát anyuékra és elment Olaszba.Ennek már két éve.Egy évbe csak 3-4-szer jön haza.Jó a csajok már 10 és 11 évesek,de akkor is.Tudom most felvetődik mindenkiben a kérdés hol az apjuk,az meg már 10 éve lelépett Amerikába.Ja!Idén is megyünk nyaralni,de Dáviddal.
Juca!
Kingának boldog hófodulót.
Ez az apehes ügy egy kicsit durva.Biztos valami elírás lehet.Ez abszurd hogy ennyivel tartozz.Nekem is felküldte volna az agyam.
Gyerek ügyben kicsit irigyellek.Én is szeretnék még egyet,de csak lombikkal lehet a másik is.És Norbit nem lehet rávenni még egyre.Még az anyagi részét megoldanánk,csak az a tortura. :cry:
Ex!
Jobbulást!!!!
Osztom a véleményed komp ügyben.Dávid is többet van benne mint 20 perc,ha elfárad úgy is kikéretőzik.És ugyan úgy kezdte mint Peti.Ücsörgés,lökdösés(persze hátra fele)és nagy nehezen,de rájött hogy lehet benne lépkedni is.De nálunk ehez először az kellet,hogy elkezdjen totyogni simán csak kézen fogva.Utána már ment is a komp!
Oriandy!
Szia!!!!Jó hogy te is csatlakoztál ehez a kis csapathoz! :D
Édes a kis Danikád!Mi is Horvátba megyünk nyaralni.Tavaly is tök jó volt.Főleg azért mert már Dávid is velünk volt.
Érdekes nekem egyszer sem nézték a magzatvizet,ami hiba volt mert nekem is magzatszurkos volt és így Dávid kapott egy elég súlyos fertőzést ami miatt kicsit tovább tartott a vendégszereplésünk a kórházba. :evil: Meg volt még ott sok minden,majd leírom ha érdekel.
Kitti!
Boldog hófordulót Ádinak!Látom a komp Ádinak is nyerő.Nagyon jók a kompozós képek. :lol:
Gabi!
Látva lánykád képeit,akarva-akaratlanul megint nyúzni kezdtem Norbit,hogy én is akarok egy kislányt.Egyszóval Mesi egy igazi kislány.Olyan kis elbűvölő.
Majd még próbálom visszaolvasni a régebbieket is.Holnap anyuékhoz megyünk akkor talán tudok írni.Bocsi ha kihagytam valakit,de most már elér a fáradtság.Tegnap átestem a ló túloldalára olyan fáradt voltam,hogy már azért nem tudtam aludni,egész éjjel tv néztem.Holnap majd rakok fel új képeket is.
Mindenkinek jó éjszakát!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt vendégségben! Volt fincsi vacsi, még egy kis martinit is ittam! 2 és fél órát voltunk távol. Egyszer hazatelefonáltam. (nem bírtam ki.) Fél 8-ra értünk haza, vacsira. Peti akkor kelt fel! :shock: ennek az lett az eredménye, hogy most aludt el. Általában délelőtt 11-12 körül alszik napközben kb. 2-3 órát. Ha ettől kevesebbet alszik, akkor még késő délután is alszik, általában 5 körül, de úgy hogy ha nyüg, akkor rásegítek. Belerakom a hordozóba, ringató pozició. Fél órát alszik és kipihent. Ha később, mondjuk 7 körül kezd el nyüglődni, akkor viszont ébren tartás van, azaz teljes erőbedobással játék. Na ezt elfelejtettem anyukámnak elmesélni és ő elaltatta. Na mindegy, kibírtuk!

Veráska:
Peti tényleg szerelem gyerek. A nászúton fogant Pécset! Remélem sikerül majd együtt visszamenünk Pécsre, mert nagyon jól éreztük magunkat!
Nálunk is a férjem nem akar 2. babát. (imádja Petit és úgy általában a gyerekeket.) Ő azt mondja, hogy a mai világban egy gyerek is sok lemondással jár, hát még 2 vagy 3. És ezt az egyet tudjuk becsülettel felnevelni! ( Azért mellékesen megjegyzem, hogy én elég jól kerestem, és valóban megérezzük ezt anyagilag és már visszamenni sem tudok a melóhelyre). Sajnos, itt folyamatosan munkahelyek szűnnek meg, meg ez a kormány......teljesen ellehetetleníti az embereket. Mondtam is a páromnak, hogy már most kezdjünk el spórolni Peti egyetemére! Néha késztetést érzek, hogy dobbantsunk külföldre, akkármennyire is imádom a hazámat!

Mi egy hónapban egyszer megyünk nagybevásárolni. Olyankor kérjük el a kocsit a szüleimtől. Ilyenkor Peti anyukámmal van, de már olyan is volt, hogy magunkkal vittük, de egy kicsit kiakadtam, hogy a Tesco mosdójában nincs pelenkázó! Meg általában sehol!

A bébirépát már én is próbáltam. Tényleg az nem keserű! erről valahogy megfeledkeztem! :oops:

Na, megyek aludni!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Szép hétvégét mindenkinek!

Veráska! Természetesen érdekel a történet, írd le!!!

Végre volt egy jó éjszakánk! Dani este fél 8-kor már aludt, egészen reggel fél 7-ig. Igaz kétszer megébredt, de csak a cumit kereste és már aludt is vissza. Tegnap nem tudom mi volt vele , de akkor meg éjfélkor felébredt és olyan keservesen sírt, hogy alig bírtam megvígasztalni. Hogy most rosszat álmodott, vagy a fogacska zavarta.... nem tudom.
Végre kezd beállni, hogy délelött alszik másfél - 2 órát, délután 1-et és így éjszaka 11-12 órát végigalussza.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Ex: Petinek nagyon-nagyon boldog hófordulót!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Csak röviden.

Ex! Petinek boldog hófordulót kívánok!

Andi!
90 napost csináltam én is amíg szoptattam de csak 5 kg ment le, igaz 45 nap után átváltottam arra amit most felfüggesztettem a betegségem miatt.
Ne haragudj, hogy ne írom le részletesen mert nagyon hosszú lenne.( A neten biztosan megtalálható)

5 napos, amit aztán még 3x lehet ismételni.
minden reggelire: 1 narancs, 2 kétszersült, kávé v.tea

ebédre: tejföl, kétszersült, főtt tojás, narancs
van amikor sonka, vagy párizsi, savanyú uborka, saláta,

vacsorára: tojás, kétszerült, paradicsom

Persze nem mindíg ugyanezt kell enni amit leírtam hanem ezeket kell variálni de időhiány miatt nem tudom most leírni a pontos fogyókúrát.Talán jövő héten ha lesz időm.

Most mennem kell mert a kolbászt be kell tennem a sütőbe.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Igen, ismerem azt a diétát is, csak én azt nem mertem elkezdeni, gondolván, úgysem bírom. A 90 napos nekem egyenlőre bevált.
Sok sikert és elég kitartást neked is!
Én 4 éve küzdöl a plusz 20 kilómmal. És most senki ne riadjon meg! Tényleg 20 kg plusszom van. Vagyis csak volt. De sajnos ez nem rajtam múlt.
A története: az exemmel nem jött össze a bab és lombikra jártunk....
2 sikertelen lombik program és egy rakás hormon után nem maradt más csak felesleges 20 kilóm. Még a párom is elhagyott!!
Pedig nem nálam volt a gond....
Na mindegy. Ez már a múlt!

Kép Ma céklafőzelék volt az ebéd!
Andy

[/img]

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!
Súlyfelesleg?Hát nekem van.+60 kg.Több év hormonkezelés,6 inszem és 1 lombik után.És akármit csinálok nem megy le.Úgyhogy Katus érdekelne a te verziód.
Oriandy!
Szóval az én történetem,hogy azok után hogy a gyerekért is szenvednünk kellett ,több évig jártunk Pestre dokihoz eredménytelenül,aztán váltottunk és Tapolcára mentünk és egy éven belül terhes lettem,terhességi cukrom lett,a cukor és a nagy születési súly miatt császároztak,de az utolsó pillanatban 220/140 lett a vérnyomásom és így egy nappal előbb lett meg a Dávid.Aztán jött a java.Súlyos fertőzés,sokáig sárgult,besűrűsödött a vére(azt mondták ezért sárgult annyira)amiből a mai napig maradt valami vissza,de nem akarják bolygatni a gyereket kivizsgálással amíg rendesen eszik.Szóval tömören ennyi.De nekem ennyi is sok.
Látom azért te is átmentél egy-két dolgon a gyerkőcért.Üdv a klubban.
Látom nagyon hétvége van,nagy a pangás.
Na sziasztok,majd jövök még.
Andi

EX!BOLDOG HÓFORDULÓT PETIKÉNEK!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
veráska
 
 


Üdv!

Jelentem, tegnap hazahozattam a férjemmel a sportbabakocsit, Petinek tetszett, majd készítek róla képet.

Köszöntéseket köszike!

Norwell, az orrszívó nálatok is ennyire nyerő? Peti is szereti, ha megcsörgetem (üveg), úgy jön, mint akit puskából lőttek!
És rájöttem, hogy nagyon-nagyon értelmes, a hol van a(z)... kérdésre megfogja, amit kérek! :D --> dagad a mellem a büszkeségtől.
Peti fog nélkül is tud ám harapni, és én azt vettem észre, hogy a kenyeret is elcsócsálja az én kis fogatlan babám...

Veráska, na akkor a testvéred a másik véglet. Én azt hiszem, mindenkihez képest középen vagyok, mert nekem is járna az eszem Petin, de TUDOM, hogy az itthoniak mindent megadnának neki, sőt többet is a kelleténél!
Megírod priviben, hogy miért lehet csak lombikos babátok?
Ezek szerint mi egész jól megúsztuk a magzatszurkos vizet...vagyis nálunk ez a tény semmi gondot nem okozott, Peti más miatt lett "kiütéses".

Reni, tegnap nálunk is későn volt elalvás. De ha Peti nyűgös, semmivel se lehet ébren tartani, el kell altatni. Ez van...
Nálunk a Tescoban van pelenkázó rész, a mosdóktól külön, egy kis helyiség. :o
Külföldre és Pestre én nem mennék, mert tény, hogy több a lehetőség, de engem, minket ideköt minden és mindenki. Lehet, hogy önző vagyok, de sokat gondolkodtam ezen, és mindig ide lyukadtam ki.

Oriandy, na annyi plusz rajtam is van, de volt is...azt hiszem, már megszoktam. :)
Peti tegnapelőtt az áfonyás kaja után nézett ki úgy, ahogy a képen a te Danid, igaz, én nem fotóztam le.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Veráska!

Látom, akkor nektek sem jött könnyen a babó!
Nekem annyi szerencsém volt, hogy az új párommal azért spontán próbálkozással a második hónapban össze is jött. De a lombikkal elcsesztek engem. Túlstimuláltak és felvizesedett a hasm+lett egy cisztám a bal petefészkemben. Na ezt leszívták minden érzéstelenítés nélkül.. Azt hittem, leugrok a műtőasztalról!!!
Ezzel meg csak annyit értek el, hogy így a ciszta tokján belülre került méhnyálkahártya és endometriózis alakult ki. nem tudom mond-e valamit ez a betegség, mindenesetre annyi tuti, hogy rohadt egy kórság!!! Ezzel kétszer operáltak.
Pesten ti hová jártatok insem-re? Mi a Kaáliba. ha ti is melárulod, ki volt a dokid??

Üdv mindenkinek!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Kép PETINEK BOLDOG HÓNAPFORDULÓT!!!

Kép
oriandy
 
 


Na lányok!

Látszik, hétvége van.... nem nagyon aktívkodik senki!
Én is megyek hajatmosni, kicsit szépülni. Tökös alszik fél 8 óta és apa egy kicsit pókerezni szeretne.
Aztán ha végetem és nem leszek nagyon fáradt, varrogatok egy kicsit (Daninak varrok macis falvédőt keresztsezmes varrással).
Legyetek jók, és mindenkinek további kellemes hétvégét. Holnap talán bezézek!


Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Reni?köszi,hogy hiányoltál.Az igazság az,hogy aazért nem írtam,mert ha kimarad egy nap akkor annyira nem tudom felvennia ritmust veletek.
Jó lenne jönni,látom jöttek újak is,majd meglátom,hogy sikerül.
A skype-ra sem szoktam írni.

Ex:fogadd őszinte részvétemet!

Katus:gratulálok,hogy simán megy a bölcsibe szokatatás.

Plusz kiló:rajtam is van egy 20-as simán,elkezdtem ezt a 90 naposta,de nekem nem jött be,mindig azt kívántam,amit aznap nem lehetett volna enni.Most csak úgy saját kútfőből próbálok diétázni,no édesség,no kenyér ilyesmik,nálam egy a baj, hogy délig egyáltalán nem is vagyok éhes,este viszont annál inkább.

Gyerekek jól vannak,mi is a fogatlanok táborába tarozunk még,de mintha most látnék valamit,de nem vagyok biztos benne.

Na jó éjt nektek!

Niki
Vendég
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!

Lányok!! Megőrülök!

Ez egymás után ez már a második éjszaka, hogy Dani éjfélkoz felébred és nem akar visszaaludni! Már 1.40. van, de csak játszik ezerrel és ha viszem a szobája felé visít mint egy kismalac! Mit csináljak???
Miért lehet ez? Pedig régóta csináljuk, hogy este 8 körül leteszem (simán elalszik) és reggel 7 körül kel! Most meg tessék! Mit csinálok rosszul? Olvasgatok imitt amott erről az alvásproblémáról és mindenhol azt írják a félelem teszi. Attól fél, hogy nem maradok vele.... de amikor vele alszok is megcsinálja ezt. Pedig póbálom a napközbeni alvását is úgymond szabályozni, hogy legyen valami napirend amit megszokhat, de nem tudom most mi van vele. Eddig ment!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Ezt a pampers küldte (a baba 9. hónapja):

Éjszaka felébredve minden egyes alkalommal az ágyához hív minket, ezt csak azért teszi, mert meg akarja nyugtatni magát, hogy még mindig a közelében vagyunk. Ne essünk kétségbe, ez csak átmeneti jelenség, amíg leküzdi magában a bizonytalanságot, addig több türelemre és bátorítgatásra van szüksége. Hamarosan megint magabiztosabbá válik, és vissza fognak térni a nyugodt éjszakák is.

Szóval ezek szerint csak kitartás kell??
Addig meg járkálok karikás szemmekkel, hulla fáradtan! :lol:

Kép
oriandy
 
 


Most aludt el az a Drága (2.30)! Elringattam a karomban. Kíváncsi leszek reggel meddig alszunk! :D

Most már én is megyek!

Jó éjt!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Oriandy!
Kitartást kívánok! Talán tényleg csak a szeparációs félelem miatt ébred most többször és fent akar maradni, hogy Te is biztosan meglegyél.

Azért irigyellek, mert én bizony az elmúlt 9 hónapban összesen 8 éjszakát aludtam át Misi mellett... és az elalvások nagy része is kész háborúság...

Épp most akadtam ki teljesen.
Emberek!
Egy 9 hónapos gyerkőcne mennyit kell(ene) aludnia 24 óra alatt összesen?
Mert Misi most már rendszeresen csak 11-12 órát alszik, azt is nagyon sok részletben.
Szerintetek ez normális, vagy már alvásprobléma és valahova fordulnunk kéne??? én leginkább a másik oldalamra szeretnék, de az adott körülmények között ez lehetetlen...

Másra most nem is tudok reagálni, a kezem is remeg a fáradtságtól :-( megvárom, míg férjem kicsit kialussza magát, és ha ő felkel, átadom neki Misit és próbálok legalább 1,5 órát aludni. Mondjuuk a mai éjjel extra volt, mert amikor sikerült Makit visszaaltatnom, olyan rémálmom lett, hogy ihaj, kb. 200-as vérnyomással ébredtem... Így aztán nem sokat aludtam fél négy óta.

Sziasztok,
Kata

ui: Niki! nagyon jó, hogy jöttél, gyere máskor is, nem kell mindenre reagálni, írj, amire tudsz, meg főleg magatokról, hogy hogy vagytok!!!

Kép
wkata
 
 


Szia Kata!

Hát, akkor neked is kitartás!! Dani ugyan 2 hónapos kor óta nem eszik éjszaka, de soha nem volt még, hogy legalább egyszer fel ne kellett volna kelni hozzá! Volt hogy óránként keltett! Mondjuk akkor aktívan jött a foga (reggelre kibújt). Szóval úgy egyben én is régen aludtam át az éjszakát. vannak jobb és roszabb éjszakáink. Van hogy csak 1-2-szer ébred, pár korty tea, cumi és alszik is tovább, de van olyan mint a mostani éjszaka volt. A pampers oldalát tudom ajánlani, ott sok érdekességről olvashatsz. Pl. arról is, mennyi az alvásigénye a kül. korú gyerkőcöknek. Azért most bemásolom neked a táblázatot, hogy lásd, Misinek mennyit is kellene:

KOR Alvásigény (kb.):
Újszülött 16 – 18 óra naponta
3 hét 15 - 18 óra naponta
6 hét 15 - 16 óra naponta
4 hónap 9 - 12 óra + két alvás napközben (egyenként 2 - 3 óra)
6 hónap 10 - 11 óra + két alvás napközben (egyenként 2 - 3 óra )
9 hónap 10 - 12 óra + két alvás napközben (egyenként 1 - 2 óra)
1 év 10 - 11 óra + egy vagy két alvás napközben (egyenként 1 - 2 óra)
18 hónap 10 - 12 óra + általában egy alvás napközben (1 - 2 óra)
2 év 11 - 12 óra + egy alvás napközben (1 - 2 óra)
3 év 10 - 11 óra + (talán) egy alvás (2 óra)

Andy

Kép
oriandy
 
 


Wkata!

Nekünk sincs meg az "előírt" alvás adag. Peti olyan 9-10 órát alszik éjjel, persze több megszakítással. Jó esetben 1-gyel. Napközben pedig 2-3 órát.

Niki!
Örülök, hogy életjelet adtál magatokól. Gyere, ha tudsz!

Oriandy!
Kitartást! Nekünk is volt már hasonló sz@r éjszakánk!

Reni
Kép
prenata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?