Új privát üzeneted érkezett!

Úgy látom, most csak én vagyok aktív...
Sebaj, addig írok kicsit többet magamról.
Szóval, 2004- ben lett vége egy 7 éves kapcsolatomnak, de szerncsére nem maradtam sokáig szingli. 4 hónap után egy internetes társkeresőben találtunk egymásra a mostani párommal.
Majd egy évvel a megismerkedésünk után (egy barcelonai kirándulás keretében) megkérte a kezem. De nem akárhol! A repülőn, egy kicsit közel az angyalokhoz. :)
Aztán nekiláttunk a lázas szervezésnek, így sikrült 2005.10.01-én összeházasodnunk. Addigra már hárman voltunk, persze erről nem tudtunk.
Aztán a nászuton egy hajókiránduláson rosszul lettem (az 5 órás utat végighánytam), ekkor még azt hittem tengeribeteg vagyok. De amikor napok múlva sem múlt a rosszullét, már gondoltuk, hogy más lehet a dolog mögött. Amint hazaértünk, csináltam egy tesztet és irány az orvos: így tudtuk meg hogy Dani 7 hetes és 4 napos.
Aztán a 14. hétig hánytam rendületlenül.. de elmúlt és élveztem a kismamaságot. Aztán a kiírt napon megérkezett a várva várt trónörökös.
Hát talán ennyi most dióhéjjban! :D

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!
Most csak gyorsan, mert ültömben elalszom.

Andy, üdvözöllek a csapatban, és örülök, hogy mégis kedvet kaptál hozzánk. A vonalzó pontosan mutatja minden baba korát. Automatikusan frissül mindig, és ha régi hozzászólásokat nézel, akkor is a most aktuális kor jelenik ott meg.

Pannának, Kornélnak, Ádinak és petinek is sok sok gyógypuszit küld Márk. Nálunk talán ez az egy jó oldala van annak, hogy még mindig az anyatej a fő táplálék, hogy még nem volt beteg.

Kitti, az az egész család engem alapból irritál. Az mondjuk nem zavar, ha valaki ad magára, de rajtuk nagyon látszik, hogy nem a gyerekei az elsők.

Andi

amandi
 
 


Sziasztok.

Amandi, ezek szerint kikövetkeztetted, hogy kiről is van szó bár gondolom, nem volt nehéz. :roll:


Andy, én is nagyon "hányós" terhes voltam, a huszadik hétig. Szörnyű volt olyan állapotban dolgozni, élni. Karácsonykor azon sírdogáltam, hogy képtelen voltam enni a nagymamám féle töltött káposztából...nekem a kilenc hónap sokkal nehezebb volt, mint maga a szülésem, ami pikk-pakk lezajlott hajnal egy és hat között, kevés fájdalommal és minden beavatkozás nélkül. E tekintetben szerencsés voltam.

Csajok, képzeljétek, az éjjel épp szívtuk le Nyuszus orrát, amikor elfüstölt az egy szem porszívónk. Aztán azon paráztunk vajon kibírja e orrszívás nélkül reggelig. A férjem végül fogta magát és elment a Tescoba, fél egykor, hogy hozzon egy újat. Persze, nem volt szükség rá reggelig. De azért ez kemény, nem?

Szép napot Nektek!

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 

 
 

Tündérpöcök!

Akkor te tényleg szerencsés voltál! Nekem a szülés elött 3 nappal elkezdett csordogálni a magzatvizem, bementünk a kórházba és ott a doki nagyon bunkó volt. Azt mondta itt nincs semmi, azt úgyis megérzem ha elfolyik a vizem mert locsog majd a lábaimon, amúgy meg mnejek el másnap a terhestanácsadásra és kérjek valamit a hüvelyi folyásomra. Nem is engedte, hogy felvegyenek, még ambulánsan sem. Nem akartam vele vitába szállni, hogy azért ez nem egészen így van, mert másképp is elfolyhat a víz, nem csak loccsanással, de mindegy. ez volt csütörtökön este fél 10kor. Vasárnap délelött ugyan ezt éreztem, de nem mertem bemenni, nehogy megint elküldjenek haza, így ledőltem pihenni. Délután fél 4kor a babóm meg akart valahogy fordulni és akkor egy óriási durranást éreztem a hasamban. feltérdeltem és tényleg folyt a víz, de már zöld színű volt. Ez azt jeleni, hogy a gyerkőc belekakált a vizébe. (Ezt az oxigénhiány miatt teszik). Vagyis valószínűleg ő jött volna elöbb is ha odafigyel rám az orvos....
Gyorsan bementünk a kórházba és akkor egy másik orvos megvizsgált, felraktak 1 órára az NST-re és azt mondta, ha az jó, akkor szülhetek csak simán, amúgy császár! Persze én mindenképp simán szerettem volna szülni, így imádkoztam, hogy jó legyen.
Szerencsére minden rendben volt, de azért felraktak infúziót, hogy gyorsabban meglegyen a baba, nehogy mégis valami gubanc legyen közben. Így lett meg hétfő hajnali 2.50kor a kisfiam. Nem igazán emlékszem a fájdalomra, mert jobban aggasztott, hogy a végére igen lecsökkent a szívfrekvenciája és amikor megszületett, 10 percig oxigént kellett kapnia, és nyögött. Már úgy volt hogy felviszik az intenzívre (ahol egyébként dolgozok), de szerencsére jobban lett. Ki kellett mosni a gyomrát, mert tele volt a magzatszurokkal, de aztán nem volt vele gond. Ráadásul szegényemnek a kis szeme bevérzett az erölködéstől és amikor az elkezdett oszlani, szépen besárgult. Így nem is jöhettünk haza az először beigért napon. A doktornéni azt mondta ő az ezüstérmes, mert a második legsárgább gyerek volt.
Rengeteget idegeskedtem ezek miatt, és hogy ettő vagy mástól-e, de nem jött meg rendesen a tejem, így 2 hét szopi után (amit közben mindig pótolni kellett), teljesen elapadt a tejem. Sokat sírtam miatta, de ahogy látom... Így is felnő a fiam és nagyon ügyes és erős kisfickó!!

Hát ez lenne az én kis történetem!
Ennek ellenére a szülés után közvetlenül (amikor épp foltoztak ott alul :D) azt mondtam, hogy ha ez ennyi, akár ötöt is szülök!

Üdv: Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy!

Üdv. Megnéztem a képeket, nagyon jók. Kedvencem a csomagtartós :twisted:

Kitti!

Én is hányós voltam a huszadik hétig, meg a harmincadiktól.

Nem tudom kiről van szó, van pár ötletem, de a celeb világban nem vagyok otthon. Én húgom szerint "tarisznyásan" nyomom. Ami egyfelől nem igaz, lévén nincs tarisznyám, bölcsész 3 km-es csíkos sálam..., viszont a "laza elegancia" híve vagyok. Rendezettségre nem hajlamos boszihaj, smink alá természet... Ha viszont jelenésem van, akkor igyekszem magam kirittyenteni. Tavaly voltunk esküvőn, és akkor kontyot köttettem (3* szedte szét a csaj, már majdnem megragadtam a nullásgépet, de sajnos túl messzire rakta tőlem :twisted: ) sminkelni már nem jutott időm, de még így is Istenkirály fílingem volt. Néha olyan jó, hogy elismerően megnéznek, és nem a rutin játszótéri dizájnban nyomulok. Viszont a hétköznapokban nem tudnám magam elképzelni ékszerekkel, meg tűsarkúban. Az nem én lennék.
Bár éppen most vettem egy fülbevalót, hétvégén fel is veszem. :lol: Én még egy ilyen kis hülyeségnek is úgy örülök, mint más egy brillÉKnek :mrgreen:

Lám:
Juca hétköznap
Kép
Juca rittyben, de Kinga méginkább :-P
Kép Kép

Juca farsangi mezben (amit sajna senki sem ismert fel az adott bálon, pedig Kofa ötlet, saját dizájn, és ez a hajkompozíció mintegy negyedórás készülődést igényelt CSAK) valamint Kinga eredetileg kiskacsás öltözékben, de ő azt hitte, hogy takarítónőnek öltöztettük :twisted: (a rossz ffényviszonyok ellenére látszik a koszmennyiség)
Kép Kép

tjuca
 
 


Sziasztok!

Lassan de biztosan gyógyulgatunk.

Oriandi! Ismerős a neved nagyon! Nem váltottunk mi már néhány e-mail valamikor? Bocs, ha mégse te vagy!

Ne haragudjatok ha esetleg eltűnnék kis időre, és netán mégis visszajövök egyszer, de mostanában nincs kedvem olvasgatni se, nemhogy hosszasan válaszolni. Volt itt már szó a színpadias elköszönésekről, én nem akarok elköszönni, és nem is duzzogok senkire, csak lusta vagyok, és szólok, hogy nem örökre tűnök el, csak most nincs kedvem a fórumozáshoz... De lehet, hogy már holnap visszajövök! :-D

Puszi mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Andy!

Hol szültél? Nekem már két héttel a kiírás előtt néztek magzatvizet, mert a méhlepény 3. fokban érett volt + toxémia. Nem is értem, hogy ez miért nem elterjedtebb! Egyébként én is 29-re voltam kiírva, Kinga egy héttel előbb született. Azaz kifüstölték :-)
(az Imrében hallottam három barátosnémtól is, hogy két hétig túlhordták a gyereket, és mindig csak azt nézték, mennyire van kinyílva. Magzatvizet egyszer sem. Oké nem egy fincsi, de a gyerek életéről beszélünk! Kettőnél nem volt gond, de a harmadik úgy járt, mint ti, csak sajnos ott tragédia lett a vége. Tüdőgyulladásban meghalt a baba, meukóniumos magzatvíz, oxigénhiány-> túlhordás szerencsére ez több, mint három éve történt, a lány túl van rajta, és van egy gyönyörű kislánya)
És persze, hogy nagyon okos kisfickó, aki saját maga eszi a kaját? Ma kipróbáltam a lányommal, hát péppé kente a banánt, jól elszórakozott, de enni csak keveset evett. A kreatív részre koncentrált! Ennyire nagy jelentősége nincs az anyatejnek ne izgulj, az értelmet nem onnan szippantják :D

Na megyek, mert a csapból is én folyok.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Én is üdvözöllek Andi!!!

Kitti!
Én csak tippelni tudok. Fitness család? Mert ha igen, akkor egyenesen rosszul vagyok a csajtól!
Egyébként az ilyen kismamákról, akik szülés után pár héttel már visszanyerik alakjukat, csilli-villik, szóval nekem ne modja senki, hogy ők szoptatnak és a gyerek az első. Max. az egó után!
Nekem is van olyan barátnőm, aki azért nem szül mert félti az alakját. ( 160cm és 38-40 kg, betegesen sovány és ezt ő érte el, mert volt csinos 50 kg-os is). És fél, hogy a 300ezer nettós fizuja után a 70ezres gyedből és férj fizujából (aki átlagkereső) éhenhalnának. PEdig mondtam neki, hogy nézen meg minket, mi sem halunk éhen, pedig még hitelünk is van.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az első beteges éjszakán. Nem volt vészes, de mégis olyan vagyok, mint akin átment egy úthenger. Mára már elég náthás is lett, így gyakran kell szívni a nóziját. Abban bízom, hogy amilyen hirtelen jött a betegség olyan gyorsan túl is leszünk rajta.

Kitt: nekem több ötletem is van, de majd inkább megnézem. Alapból nincs rajtam smink, szinte sose, csak bulikban. (az meg mostanában elég kevés van számunkra) Tűsarkúban, kivágott ruhában pedig elképzelni se tudom magam. De valószínűleg az ő életvitelük más, s ehhez hozzátartozik, hogy mindig, minden körülmények között a topon legyenek. S hogy tudják megoldani? Bébiszitterrel!! Gondolom nekik meg se kottyan akár napi 24 órára sem! Mindent megadnak a gyerekeknek (anyagilag), a szeretet is megvan, csak máshogy, mint egyszerű földi halandóknál.

Andy: édesek a képek! Nagy legénynek tűnik Dani a képeken keresztül. Kornél se kicsi, de Dani szerintem kenterbe veri. Igaz időseb is. Mekkorák a "méretei" a lurkónak?

Amandi: én is azt hittem, hogy mivel Kornél anyatejes, majd védi a betegségek ellen. Ennek ellenére a második vírust nyelte be, igaz más baja még nem volt. A 3 napos láza volt, meg most ez. Márk szerencsés! Bízzunk benne, hogy ez továbbra is így marad. Kornél meg hamar kilábal a betegségből!

Juca: Gratula Kingának a 9. hóhoz!

Megyek pihizni. Majd igyekszem még benézni! Mindenkinek szép napot!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Lányok!

A hányós-hasmenéses betegség mennyi ideig tart? jár magas lázzal? kell vele orvoshoz menni, vagy úgysem tud adni semmit?

Kata

Kép
wkata
 
 


Gabella!

Nem tudom, lehetséges, hogy valamikor már email-eztünk, mint látod, itt is elég rég regisztráltam, de mivel itthon csak 1 hónapja van net elég ritkán jutottam az internet közelébe. Tehát könnyen előfordulhat! :D

Juca!

Veszprémben szültem és az a doki aki hazaküldött ráadásul a volt tanárom, és valamikor hozzá jártam nőgyógyászhoz is. Szóval róla ennyit. Mert gondoljatok bele, ha nálunk is tragédia lett volna, hogyan igazolom, hogy én már egyszer jártam ott, mert valami gondom volt....
Amúgy a veszprémi kórházzal teljes mértékig meg voltam elégedve, igaz elötte mint dolgozó "ismertem", de mint páciens is jó véleménnyel vagyok róla! Elhatároztam, hogy a második gyermekemet is ott fogom megszülni, de ha összeakadok mégegy ilyen akadékoskodó orvossal, tuti, hogy kinyitom a számat!

Nem tudom, hogy ma lesz-e időm még írni, mert jön bécsből a barátnőm ("ezer év után") és lesz mit megbeszélnünk!

Szép napot mindenkinek!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Hahó, ismét én.:-)

Smink: mielőtt jött Ádi, én azért minden nap feltettem egy színezett hidratálót, szempillaspirált, szájfényt. Ez mára már csak a szájfény, vagy még az sem, mert időm az nincs. Meg valahogy nem is látszik olyan fontosnak, hogy sminkben menjek az OTPbe, vagy vásárolni a gyerekkel.
Én csak akkor kapom össze magam, ha dolgozni megyek, vagy a férjemmel valahová. De akkor sincs kivágva a ruhám a köldökömig, a mini pedig egyenesen elképzelhetetlen hogy a műköröm dologig már el se jussak...hogy lehet pelenkázni műkörömmel???

Juca, látom, a lányod tényleg takarítónői ambíciókat dédelget!:-)
:shock: :shock: :shock:

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kata!

Nálunk január 2án jelentkezett ez a "kórság"!
3 napig tartott magas lázzal (40 fok volt popsiban-levonva ugye 39,5), hasmenés, hányás szerencsére nem volt, de 3 nap után kiütéses lett a picúr, és az szintén 3 napig tartott!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Anita!
Danit épp kedden mértük, akkor volt 7830 gr és 72 cm.
De ahhoz képest, hogy mennyit eszik.... nem látszik meg rajta, mert lemozogja. Egy igazi örökmozgó. Már minden mellett feláll és végigmegy mellette. le sem lehet lőni. :lol:
Arról ne is beszéljek, hogy ha eltűnök a szeme elől a kamrába vagy a szobába-fürdőbe, ezerrek mászik utánam. Olyan nincs hogy én megyek ő meg nem. De ugyan ez van az evéssel is. Hiába vág be egy egész tál főzeléket délben (ami 300 ml-s), olyan nem létezik, hogy az én kajámból ő ne egyen....
Ha óránként adnék neki enni, akár óránként enne is!

Kornél mekkora? Miket csinál már? Fogacskákkal hogy álltok??

Andy

Kép
oriandy
 
 


Kata!

Azt még elfelejtettem, hogy nekünk a doktornéni azt mondta ha lázas, a Panadol baby syrupot és a Nurofen syrupot adhatom neki felváltva 4 óránként, amúgy krumplit vagy rzsit főzzek neki, meg felírt valami gyógyszertáras löttyöt: HIPP-es ORS 200 sárgarép-rizsnyák ivólé hasmenésre. De elmondom, az én fiam kiköpte!!

Jobbulást nektek!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Jaj! Majd elfelejtettem! Kinga-nyuszinak boldog hófordulót!!!!!!!!!!!!!!

Most lehet, hülye vagyok, de nagyon lenne kedvem beszélgetni, de olyan lusta vagyok! És inkább menni kéne a konyhába mosogatni, főzni. Délután meg tanácsadás, szülői értekezlet... Szóval haladni kéne, amíg Meske alszik...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella!

Köszi átadom! Tudtam, hogy ennyire tűnsz majd el :twisted:
Na akkor irány a konyha!!! Majd én hajtalak :twisted: :twisted: :twisted: Most nálam is kezdődik a műszak, kevesebbet locsogok itt.

Kata!

Sárgarépalé fog. Nekünk is ezt írta a dokinéni. Rizsnyák, krumpli, meg ez a szötty (utóbbi a sók miatt, de vész esetén nincs más, mint infúzió) Szerintem egy telefont mindenképp eressz el.
Felnőttnél teljes KO egy nap, utána észheztérés még egy, ha erről a tandemfosóshányósról van szó. Kamillatea, rizs, krumpli és répa, meg, aki nem szoptat, annak Lopedium, ha lázas Algopiryn (annak is aki szoptat)

Kitti!

Lefényképeztük a hölgyet, majd lesterilizáltuk. Utóbbi nem tetszett, ragaszkodó típus (pormacska, orrbéka, kajamaradék), amit egyszer megszerzett, attól csak visítva válik meg. :lol:

tjuca
 
 


Kingának boldog hófordulót! Kép

Képzeljétek, tegnap kimenős voltam 3-6-ig. Fodrászhoz mentem (lassan kopasz leszek, már csak 3 cm-es a hajam) és a nagyimhoz, de félidőben haza kellet ugranom, mert Peti tegnap likvidálta a főztömet és meg kellett szoptatnom!
Ma is csak úgy fújjogott a vegyes gyümire (alma-körte-meggy), amit egyébként imád. Nem tudom a ti babáitok, hogy vannak vele, de Peti minden első kanál ételénél akkora, de akkora undor ül ki az arcán, a 2.-nál már nincs grimasz, a 3.-nál már tátja a száját!

Juca!
Képzeld, írt az e-bayes csaj, hogy bocsika, de ezer éve nem járt az ebay-en. (még jó, hogy a mailjére is írtam :evil: ). Jeleztem neki, hogy megjött a csomag. Erre visszaírt, hogy mennyire megkönnyebbült, és ártatlanul megkérdezte, hogy akkor most már semmi akadálya, hogy írjak egy pozitív feedback-et! Csak az a bibi, hogy már írtam egy negatívat és nem enged ugyanehhez a tranzakcióhoz írni csak egy follow up feedback-et, ami a negatív folytatása. Szegénykém így járt. Most egy kicsit szemétnek érzem magam! :oops:

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni, Ádi is éhségsztrájkol az utóbbi 3 napban, úgy kell minden falatot beleimádkozni, de szó szerint. Vagy a fogija, vagy a betegség miatt csinálja, nem tudom. Mivel Peti még fogatlan, gondolom, Ti is hamarosan gazdagodtok egy kis gyöngyszemmel a baba pofiban. :D
Mielőtt Ádámnak kibújt az első ő sem evett vagy 3 napig csak úgy ímmel ámmal.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Nekem már lejárt a műszakom! Ebéd kész, lakás felmosva, Kornél játszik ezerrel. meg sem látszik rajta, hogy beteg! :D Én meg rászoktam a tejes kávéra! Soha sem ittam meg a kávét, de most úgy érzem muszáj! Napi egy adag!

Gabella: ne akarj eltűnni! Látod, úgy sem megy! :lol:

Reni: fodrász, kimenő?? Nem soka jóból? Na jó, csak irigykedem! :evil:

Andy: Kornél 73 cm hosszú és 8400 g körül van. Ezért tűnt nekem Dani olyan hosszúnak. Kis vékonyka! Nekem is kellett mennem a veszprémi kórházba, mert itt Ajkán nincs genetikai ultrahang. Na, az a doki, aki vizsgált, brrrrr. Pedig csak UH volt, de nagyon kibuktam. Olyan flegma volt. Dr. T. Á. Biztos tudod, kiről van szó! Igaz azt mondták, az egyik legjobb szülés orvos, de a stílusa nem volt nyerő.

Reni: Kori is ugyanazt csinálja, mint Peti. Az első kanalat mindig félve fogadja. Nem tudja, hogy az anyja már megint mivel akarja etetni, aztán utána már nincs gond.

Üdv: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Anita!!

Nem fogod elhinni, de ugyan arról az orvosról beszélünk. Aki veled flegma volt, engem ő küldött haza annó!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok Csajok,

most csak gyorsan bekukk. Takarítás folyamatban, most babóka alszik, úgyhogy gyorsan portalanítani kellene.

Juca: Kingának boldog hófordulót :) :) :) ! Ja és nagyon jó a Juca rittyben kép, nagyon csini vagy :) , Kinga is :) .

Kitti: nagyon nagy szerencséd volt, hogy nem kellett gátmetszést csinálni, nekem is ez volt a vágyam, de sajna a 4 kg feletti Marcikát nem bírtam megszülni enélkül. Irigy vagyok :) . Bár így sem panaszkodhatom, kicsi volt a vágás :) .

Andi: először, amikor olvastam a történeted, azt hittem, hogy egy idegen orvos vizsgált meg és küldött el a ....., de hogy még a tanárod is volt, sőt korábban a nőgyógyászod és ennek ellenére ilyen nemtörődöm volt, ez azért egy kicsit furcsa. Ha lehet egyáltalán ezt a szót használni erre a helyzetre...

Reni: soha nem értettem az olyan nőket, akik egy napon említik a pénzt és a gyerekvállalást :) . Én amióta az eszemet tudom, arra készültem, hogy anya legyek :) . Persze tudtam, hogy mit kell még előtte teljesítenem, hogy amikor elérkezik a pillanat, akkor már csak a babára tudjak koncentrálni, de ha nem így történt volna is megoldottuk volna. Persze ez a néhány év nem külföldi nyaralásokról szól egy évben többször és lemondással is jár, de megéri :) . SZERINTEM.

Gabella: jössz te még a mi utcánkba :lol: :lol: :lol: .

Smink: én sem sminkelem magam, kivéve ha vacsorázni megyünk, vagy vmi különleges helyre (férjem nagy bánatára, akinek bizony igen csak tetszene :) ) . Minivel ugyanez a helyzet.

Eni

Eni
marcy
 
 


Lányok!

Az iwiw-en ismerősnek jelöltem a 2006 nyári babák-at és egy két tagot is!
Ha valaki tolakodásnak venné, akkor bocsi!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Andy: valahogy éreztem!

Képzeljétek (aztán eltűnök mert ma már sok leszek) Kornél hason kúszik előre!!! Már nem csak tolat!! Nincs elérhetetlen számára!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Mosogatás, tízóraiztatás kész, husi olvad... El vagyok maradva, szaladok is tovább!

Ja! Mesi is most csak a gyümikre van ráállva, és szigorúan csak turmixolva! A villával összetört banánt nem ette meg és a reszelt almát se...

Tegnap már kínomban megkóstoltattam vele a gyümis joghurtomat,:oops: és a drágám benyomta az egészet... :oops: Ez eddig a legbűnösebb kajája a tejpép után. De a natúrjoghurtos gyümipürét már megette eddig is, talán ez se ártott neki sokat. Kiütéses nem lett, már az is jó! :-)

Futok tovább tényleg! Pusza! Amúgy örülök, hogy marasztaltok! :-)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Anita!

Gratula Kornélnak!!! Csak így tovább!
Így pakolhatsz majd el mindent előle...
Aztán jön az egyel feljebb lévő szint... :D

Andy

Kép
oriandy
 
 


Gyorsan történnek az események! Mármint azt éreztem, hogy a doki aki a dokid volt, meg aki engem vizsgált ugyanaz. Húh, jól megmondtam!

Marcy: egyébként én is azt gondolom, hogy a gyerekvállalás szól lemondásokról is, de az ember fia és lánya ezt vállalja. Ugyanakkor a legszebb dolog az ember életében. De sajnos vannak olyanok, akik a reflektorfényben élnek és nem így gondolják. Persze akadnak kivételek is, és őket nagyon tisztelem.

Na, tényleg megyek és csodálom a kúszó fiamat! :lol: Aki persze le sem áll!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Gyorsan visszaolvasok:

Katus, anyósodék nem semmi! És ők nagykabátban vannak otthon? Nálunk pont fordított a helyzet. Ha mi megyünk a nagyikhoz, akkor a normál fűtést is feljebb állítják, de még a kandallóba is be szoktak fűteni, úgyhogy ott meg azért kell szólni, hogy már túl meleg van. De ez a jobbik eset. Mert levetkőzni könnyebb…
Jobbulást Pannának!!!

Reni, látom a ti védőnőtök sincs a topon. A mienk se semmi. A múltkor vittem szurira Kírát, és képzeljétek, nem tudta kibontani az injekciót. Ahhoz képest, hogy már 30 éve védőnő.

Nekünk most egész jó iccakánk volt. Éjfélkor szopi, 6-kor szopi (és ébredés), de áthoztam a kisasszonyt közénk, egy órát elbeszélgetett magába, csak néha a szájába kellett dugni a cumit, aztán visszaaludt, és negyed 10-ig aludtunk!!! :-) :-) :-)

Kitti, jobbulást a fiúknak! Jó fej a babysitter is. Csak így megteheti, hogy aznap reggel lemondja???

Kata, hogy van Misi? Kiderült, hogy mitől hányt?

Marcy, szerintem sem az éhség miatt kelnek éjjel. Kíra is már nagyon régen kibírta este 8-tól reggel 5-ig, most meg már éjfélkor eszik. Mondjuk engem nem zavar, inkább megszoptatom, ha már úgyis fel kell kelnem hozzá, akkor már mindegy. És mindig reménykedem, hogy mivel most evett, hátha sokáig alszik. De nem. Csak további négy órát általában. Bár a ma éjszakai 6 óra most pont kivétel. Erősíti a szabály :-)
Én is rájöttem már, hogy soha semmit nem érdemes előre tervezgetni, a dolgok általában eddig is megoldódtak maguktól…

Ex, Petinek is jobbulást. Hihetetlen, hogy mindenki beteg. Mi is szombaton szerettünk volna a barátnőmékkel randizni, de ők is hasonló okokból lemondták tegnap… :-(

Ha mi babakocsival utazunk, akkor az anyósüléshez szoktuk összecsukva betenni (mert általában a csomagtartóban van annyi cuccunk hogy oda már nem fér be). Most még ez így esgyszerű, mert egyelőre Kíra még hordozóban van a hátsó ülésen, hátrafelé néz, így most még ott ülök mellette, hátul.

Apuka nálunk akkor megy éjszaka nyugtatni, ha még csak egy-két óra telt el az utsó szopi óta. De ha már négy, akkor inkább megyek, és megetetem, úgy előbb túl leszünk rajta.

tandika
 
 


Ehhez a "mamánál 10 fokon áll a termosztát" dologhoz azért hozzászólhatok én is? Szóval! Attól hogy a termosztát 10 fokon állt, nem azt jelenti, hogy 10 fok volt a lakásban! Pl. mikor szellőztetek, én is lecsavarom 10 fokra, az az alsó állása, és akár 1-2 órás szellőztetés után is csak 18 fokra hül ki a lakás. Ha becsukom az ablakot és nem tekerem fel a fűtést, akkor is belihegjük 19-20-ra, volt már, hogy csak este csavartam fel, most hogy ilyen jó idők voltak. Persze, ha ébren vannak a gyerkőcök és lent mászkálnak a padlón, akkor nem szellőztetek és fűtök is.

Anyósoméknál meg elég fura a rendszer fűtés terén, egyik szobában fázunk, másikban vetkőzni kell. Kályhával fűtenek ugyanis, de a 6 helységből csak 3-ban van kályha... Télen nem szeretek ott lenni...

Más! Kész a frizurám, és a brassói is sül. Leves ma nem lesz, mindent én se bírok. :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella, Wawel, Reni, minden elismerésem a tiétek mert Ti mindennap főztök a kicsi mellett. Én erre egyszerűen képtelen lennék! :roll: :roll: :roll:

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti! Te meg dolgozol! Nekem meg ez nem menne :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Peti kapott egy kenyérvéget. Ezt művelte vele:

Kép Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Nagy itt ma a pörgés! :D
Képzeljétek, Ádi ma elindult a bébikomppal, mégpedig az anyukájához!Annyira örültem neki!!!:-)
És ha előre nem is, de hátrafelé már mászik!!!
:roll:
:shock: :shock: :shock:
:D
Kavarognak bennem az érzések.:-)

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kép Kép Kép

Hát így kompizik a kis drágám.:-)

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti!

Milyen érzések? Hogy mászik? :shock: Nem veszem az adást :?

Minden beteg gyereknek jobbulást, hála az égnek Kinga úgy néz ki, kimarad a szórásból.

Vírussal szemben szerintem annyira nem véd az anyatej, viszont enyhébb lefolyású a baj. Mikor mi a szó szoros értelmében kifeküdtünk Kofával, Kinga vígan sertepertélt, és csak mendegélt a hasa. :wink:

tjuca
 
 


Juca!
A következőkre értettem hogy kavarognak bennem az érzések:
:roll:
:shock: :shock: :shock:
:D
Puszi és Kingának bóóódog hófordulót!

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


mindenkinek köszi a hófordulós jókívánságokat. peti és ádi nagyon helyesek, olyan igazi kópék, szemük sem áll jól :twisted:

kitti

ja hogy úgy általánosságban, már értem, ha meg nem, akkor bennem van a hiba ne izgulj.

lányok

én már úgy várom a tavaszt ez a setél setavasz seősz már nagyon nyomasztó kezd lenni :(

kinga aludt, én meg tettem vetem. most meg kapkodom a mancsát a billentyűzetről, mert ez lesz a vége lűlélűlnnnnnnnnnnnnnniéá

újabban nagyon biztosan áll, már alig kapaszkodik, de valamelyik nap nem volt hajlandó leülni az etetőszékében, és gondoltam elengedem a kezét és letottyan, erre a popóját nekinyomta a háttámlának és úgy ácsorgott jó pár másodpercig, amikor végét vettem a mulatságnak és beleültettem :twisted:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Reni!
A meghívó megérkezett köszönöm szépen.

Juca!
Kingának boldog hófordulót kívánok!Arról a csajról van szó aki a múltkor társ műsorvezető volt az RTL reggeli CSak csajok műsorában. (RR)

Andi!
Üdvözöllek, jó nagy paraszt volt az orvos.

Gabella!
Igazad van tényleg nem 10 fok volt a lakásban hanem 15, annak ellenére, hogy a termosztát 10 fokra volt állítva.
Viszont nálunk a gyerekszobába és a lakásba 23 fok szokott lenni, ehhez vagyunk hozzászokva.8 központi fűtéses panel)

Pannát vissza kellett vinni az orvoshoz mert be is lázasodott és mostmár köhög is, így felírták a 2.000.-ft-os antibiotikumot.
Sőt én is elkaptam tőle úgyhogy dögrováson vagyok plusz még a vállam is huzatot kapott anyósoméknál ezért alig bírom mozdítani a bal karomat.

Bocsi akire nem reagáltam de nem vagyok valami fényesen.

Kép

Kép
katus73
 
 


Oriandy, üdv közöttünk! Nekem nagyon ismerős a neved, de nem tudom, hogy honnan. :-(
Én is hánytam terhesen, majdnem félidőig, pedig mindenki azt jósolta, hogy 12-14. Hét körül el fog múlni. De szerencsére én reggel kiadtam magamból az egész napi adagot, egy óra késéssel beértem a munkahelyemre, de onnantól kezdve általában minden rendben volt. Olyan egyáltalán nem fordult elő, hogy emiatt bármit is ne tudtam volna megenni :-)
A szüléstörténeted nagyon durva, főleg, hogy azt gondoltam volna, hogy azért az ott dolgozók egy kicsit előnyt élveznek. Gondolom, a bunkó doki sem volt ismeretlen számodra.

Anita, most olvasom csak, hogy Kornél is beteg. Neki is küldöm a gyógypuszikat! Mostanában elég sok gyerkőcről hallottam, hogy hörgőgyulladása van. Úgy látszik ,valami van a levegőben, vagy mi…

Marcy, gratula az első “baba”-hoz! Nálunk még mindig a hööööööööööööööööööööööööö a díjnyertes :-)

Kitti, úgy látszik, a porszívók valami frontot éreznek. Mi is 1-2 hete vettünk újat. És a mosogép is döglődik…

Juca, boldog hófordulót Kingának!!!

tandika
 
 


Jut eszembe, elfelejtettem megírni a legfrissebb adatainkat. Tegnp voltunk tanácsadáson: Kíra 8480 g és 70 cm. :-)

Kata, a Panadol Baby szerintem is nagyon jó, de amíg ilyen picúrok én mindenképpen szólnék dokinak, nem várnám, hogy elmúljon… Már csak a kiszáradás veszély miatt is. Meg hogy tudjon róla, ne mondhassa később: Na, de anyuka, miért nem szólt előbb???

Gabella, azért örülök, hogy nem olyan könnyű innen elszakadni :-)

Reni, jó hogy írtad! Nálunk a gyümivel van így. Mármint arra gondolok, hogy undor, grimasz, majd tátogás. És a végén kiderül, hogy naggggyon ízlett! :-)
A kenyérvég Kírának is nagyon tetszik, de még csak 1-2 percre merem odaadni neki, mert félek, hogy lecsócsál belőle egy nagyobbat és –fog híján- megfullad. De nagyon ízlik. Az első fintor után, persze.

Anita, Andi! Ezek után úgy gondolom, hogy a közös dokitoknak nem csak a stílusával van probléma. Szülészorvosnak se lehet tökéletes, ha Andit hazaküldte.

Anita, Kornél nagyon ügyi!

tandika
 
 


Sziasztok!

Andy!
Üdvözöllek közöttünk!

Katus!
Jobbulást Nektek, gyógypussz!

Kitti!
Nagyon irritáló lehetett RR, milyen érzés volt interjút csinálni vele??? :P Én már a hangjától a falra mászom... :D

Lányok!
Ti már mertek kenyeret adni a 7 hónapos babának? :shock: Én mondjuk a fogai miatt sem adnék, mert letép belőle, amelyik babának nincs foga, az legfeljebb elmajszolja... :)

Kende már napok óta egykézzel végigsétál minden mellett. Ma meg már 15 másodpercre megállt teljesen egyedül, támaszték nélkül. Olyan édes volt, ahogy egyensúlyozott! Aztán persze letottyant, de újrakezdte az egészet.

Képzeljétek, apának ínhüvely-gyulladása van… Szegényem még a fürcsinél sem tudott segíteni, mamival fürdettük Kendét, pedig mindig apa szokta levetkőztetni meg játszik vele, amíg én vizet engedek. Orvoshoz egyelőre nem akar menni vele, ha nem javul, akkor muszáj lesz…
Ma délelőtt úton voltunk, ezért Kendének kecskeméti babakaját adtam, most először (sütőtökös csirkét). Hááááát, nem volt oda érte, de meg is értem, szörnyű íze volt… Csak tippre választottam, hogy ez jó lesz, a sütőtök bejön neki (de ez extra xar sütőtök volt…) Eddig is azt mondtam, hogy ilyet csak akkor, ha muszáj, ezek után meg még akkor sem…

Pusza mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Szisztok!

Bocsi, hogy úgy eltűntem ma és lehet, hogy holnap sem leszek olyan aktív, de itt van a barátnőm és hát mégis... Most vele kell foglalkoznom. Ezer éve nem találkoztunk.
Köszi mindenkinek az üdvözlést! Meséltem is a barátnőmnek, hogy mostanában ide írogatok és hogy milyen jófej csajok vannak itt!!!
Tényleg örülök, hogy köztetek lehetek!
Jó éjt mindenkinek!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás délután óta?

Norwell!
Peti egy morzsányit nem nyelt le a kenyérből. Végig mellette voltam. Az ínyét dörzsölgötte vele. De éppen azon gondolkodtam, hogy az az óvatoskodás, amit mi, mai kismamák leművelünk, már túlzás. Persze, ahol van a családban valamilyen allergia, ott indokolt. De gondoljatok csak bele, hogy sokan féltjük-óvjuk a gyereket, csak házi pempőt kap, lehetőleg bio cuccból. Ez megy a gyerek 2-3 éves koráig. Aztán amikor óviba -bölcsibe kerül, akkor ki garantálja a bio minőséget. Szóval én elhatároztam, hogy nem fogom agyon félteni a gyerekem. Mert, ha közösségbe kerül, akkor csak neki lesz rosszabb!

Képzeljétek, ma mivel állított be az anyukám. Turizott egy bébikompot.(1800Ft) Hááát, először kiakadtam, mert mi megbeszéltük a férjemmel, hogy nem veszünk Petinek és ezt anyukám is jól tudta. De amikor beleraktuk és el kezdett spurizni benne, hááát azt az örömöt az arcán, hogy ővé a világ (na jó, az egész szoba), azt látni kellett volna. Minden bosszúságom elszállt.
2 másodperc alatt eltalált a komódhoz és már ki is húzta a fiókot és felállt(!) és belenézett! Aztán bebarangolta a fél lakást!

Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek :) !

Ma egy kicsit nyugisabb napom lesz, többször tudok jönni :) .

Reni: egyetértek veled kajcsi ügyileg, én is úgy érzem, hogy egy kicsit túl van reagálva a dolog. Persze tegyünk meg mindent a babák érdekében, de aztán már úgysem rajtunk múlik a dolog.

Látszik, hogy tényleg mennyire élvezi Peti a bébikompot. Marcinak önző okokból nem lesz, sajnálnánk a frissen felújított lakást és kikerülhetetlen, hogy a falak sarkainak, bútoroknak nekimenjen teljes erőből. Tényleg önzőség????????????

Norwell: szerintem férjed minél előbb menjen orvoshoz, mert az ínhüvely-gyulladás nem múlik el magától, még orvosi segítséggel is több hét.

Most megyek, bocsi, hogy csak ennyi voltam, de Marci jelez, hogy éhes :lol: :lol: :lol: .

Eni

Eni
marcy
 
 


Reni,
Ádám is teper a bébikomppal. Én azt olvastam, ha nem ül benne a gyerek csak összesen max napi egy órát, az nem árt, sőt fejleszti az egyensúly érzékét. Az én fiam is nagyon élvezi. Mi sem akartunk venni neki a sok ellenérv miatt, de amikor kiprtóbáltuk a Corában kiállított darabot és láttuk hogy menniyre élvezi, és ráadásul akciós is volt, nem tudtuk ott hagyni. Úgyhogy ha jól viselkedik, kap negyed óra jutalom kompizást!:-)
Ja és Nyuszusnak is a fiók a kedvence, mellesleg kapásból lehúzta az asztalterítőt...kis mobil csávó lett.:-)

Norwell, nem ez volt az első beszélgetésem vele, kb. 4 éve ismerem, de valahogy nem tudtam megkedvelni...könnyű úgy nevelési tanácsokat oszogatni a "földi halandó" anyukáknak, hogy közben rendelkezésemre áll egy 24 órás bébiszitter no meg egy házvezetőnő...Ilyen körülmények között én is tökéletes anya lennék és még make up-om is lenne.:-)

Tandika, nekünk meg nyáron halt meg a mosógépünk...
:shock: :shock: :shock:

Katus, hogy van ma Panna? Remélem, javul. Ádio már jobban bár még mindig taknyos, ez a bölcsikór nagyon elkapta szegénykémet. :evil: Már most attól félek, ha megint menni fog, ismét beteg lesz. Kata mennyi idő alatt szokta meg anno a bölcsit?

Juca, küldtem Neked válasz emailkét, és nem győzöm hangsúlyozni, hogy egy hiper empatikus csaj vagy!!!!Cejetlek!:-) Éljen Juca!

:D

No megyek mert megbeszélésem lesz a cégnél, készülnöm kell, Ádámhoz meg jön a bébisintér.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Jééé! Most vettem észre hogy Ádám ma nyolc hónapos.Ádámnak is éljen,éljen,éljen!:-)

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Reni!

Norwell nem a lisztre gondolt szerintem, hanem a fuldoklásra. Itt van egy zöldséges, bizonyos nyanya, aki már messziről cuppog a "telep legszebb lányának" :twisted: és mindig ad neki egy kifényesített pici almát. Múltkor odaadtam hadd játsszon vele, kitéptem a szárát. Egy ideig pakolgatta egyik kezéből a másikba, aztán beleharapott. :shock: Tudja, hogy kaja, mert az ugyanolyan kicsi lasztijába nem harap, meg mindig előtte gyártom a pempőt. Szépen kikaristolta a fogaival, és mászkált vele. Igen ám egyszer csak irgalmatlan köhögést hallok, fel a gyereket ütöm a hátát, feje lila, egysezr csak egy héjdarab ki. Mondanom sem kell kikurkásztam még jópár héjdarabot a szájából. Azóta megpucolom neki az almát, meg kiszedem a magházat. Elég rémisztő volt! Tanultam belőle. Hát ennyire hülye is csak én lehetek.

Nálunk Kinga mindent bebarangol (kivéve budi meg előszoba), de én tényleg nem akarok bébikompot. Nagy, sok helyet foglal, ismerve Kingát zúzós lenne a muri. Tegnap kinyitotta a sütőajtót :roll: Még jó, hogy alig van bútorunk. Ágyra fel-le mászni nem pálya már neki :shock: Ettől függetlenül örülök, hogy Petinek ennyire tetszett :lol:

Kérdezd meg az eladót, hogy hol lehet + kritikát benyomni. Szerintem így korrekt. Egyrészt a negatív is igaz, de a pozitív is az lenne, legyen ott mindkettő. Most nézegetem a nyári ruhákat...

Norwell!

Kende most startolta le Kingát, mert ő még nem álldogál, csak egy-egy másodpercre. Viszont már nem lehet csak úgy leültetni az ölembe, mert ott viszont csak állni lehet :twisted: :twisted:

Kinga pici kenyérdarabot kap, és elcsócsálja. Attól nem fuldokolt. Igaz több van a földön, mint a szájában. De a kisebb darabokat egészen jól belepakolja a szájába és megeszi. Mindezt reggel, miközben mi is eszünk.

Katus!

Hogy alakul az arcod? És a fogyóprogram?
Ez a zeaderm jó elkapart hegekre is? Tudom nekem csak egy kézamputáció segítene (vagy inkább fej) :evil: Mennyibe kerül?

tjuca
 
 


Sziasztok,

Andy üdv a csapatban!

Tegnap nem tudtam jönni, mert délelőttre mindenféle programot beszervezett az uram. Előbb a UPCek jöttek kábelt átkötni, aztán az új gáztűzhelyünket hozták ki. (régi szerintem nálam is öregebb és néha elaludt, szóval már nagyon szerettem volna lecserélni!)
Délután meg én fogadtam látogatókat: először a védőnő jött, hogy a hozzátáplálást megbeszéljük, aztán egy barátnőm, aki egyébként Vietnámban lakik, csak most három hétre itthon van.

Próbálok gyorsan reagálni mindenre:

Alvás: nálunk hetente változik, ezen a héten az van soron, hogy fürdés utáni kajánál beaslzik a csaj fél-egy órára, aztán felébred, kajál még egyet, tíz körül elalszik és fél három körül kell. Még egy kaja, majd szunya hatig, akkor eszik megint és most pölö még mindig alszik.
A védőnővel azt beszéltük, hogy az este tízes kaja valszeg azért van, mert este már kevesebb a tejem, na ezt majd tejpépel váltjuk ki.

Kitti,
sztárcsaládot én is rettentően rühellem. A csaj múltkor volt a reggeli msorban, na azt nem is bírtam nézni annyira idegesített. Kell persze a jólápoltság, de hallo ébresztő, ha csak az van és semmi más, akkor megette a fene az egészet.

Hűű, most viszont hallom, hogy egy dumagép megindult :) ugyhogy megyek anyai feladataimat teljeseíteni :) :) :)

meteor
 
 


Sziasztok!Lehet utálni hogy csak ilyenek miatt irok,de ez van! :oops: :oops: :oops:
Napi 20 perc a maximum a bébikompban!!!!
És leginkább csak annak a babának való aki már előtte felállt magától.

Nem piszkálódásból irom tényleg,csak nem egészséges,akkor sem ha anyukának per pillanat könnyebség ,mert addig tud mást csinálni.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Marcy: nem hiszem, hogy önzőség lenne, hogy nem vesztek Marcinak bébikompot. Mi hasonló megfontolásból nem vettünk Kornélnak. Egyébként sem lenne, akkora hely, ahol vígan mehetne vele, legfeljebb az előszobában.

Kitti: Ádinak nagyon boldog hófordulót! Érdekes, ahogy tegnap írtad, hogy hátrafele mászik, olyan jót mosolyogtam magamban. Erre tessék, Kornél is kezdett hátrafele mászni. A betegsége ellenére tegnap nagyon aktív volt. Kúszott előre és mászott hátra! :lol: Ma viszont le sem tudom tenni a földre. egyből sír. :cry: Én meg majdnem vele. Úgy sajnálom szegényemet. Hát igen, 24 órás bébiszetterrel, meg házvezetőnővel tényleg nagyon könnyű. De hát ezt gondoltuk! Egyébként meg ne gondold, hogy én minden nap főzök és főleg ne csodálj minket ezért. Én meg a kitartásodat irigylem, ami kell a munkádhoz, és azt, hogy mindemellett jut idő a családra. Ma a párom fog főzni, mert én kész vagyok. :(

Köszönjük a gyógypuszikat! Majd átadom az illetékesnek!

A tavaszt már én is nagyon várom. Szeretem a telet, de egy idő után elegem lesz belőle. Az idén meg különösen, mert nem is volt tél. Illetve volt, egy keddi nap, ahogy azt a kabaréban mondják!

Felébredt a kis picúrom, megyek lányok.
Mindenkinek nagyon kellemes napot!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?