Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok,

bocsi nem volt időm visszaolvasni, csak gyorsan írok, mert olyan ideges vagyok, hogy mindjárt felrobbanok.
Nem tudum közületek valaki megrendelte-e ezt a Szülők lettünk kiadványt....hát én voltam olyan hülye :(
Az alapján amit telefonba elmondtak tök jónak hangzott. Orvosok, védőnők, szakemberek írják, két csomagban küldik ki, darabját 999.- ért, jó kezdeményezésnek tűnt.
Már az első két csomag gyanús volt, mert jött egy borító meg jóval kevesebb befzhető lapocska, csomagonként 1200-1300 -ért, erre ma megjött a harmadik,úgyhogy felhívtam őket, hogy hogy is van ez.
Kiderült, hogy nem két csomag jön, hanem két éven keresztül havonta küldik a csomagokat ezen az áron. Hát bocsi, de 25.000-30.000 Ft-ért inkább veszek értelmes könyveket, ruhát, játékot Pancsinak.
Azt hiszem nem én lehettem az első reklamáló, mert azonnal törölték a megrendelésem, zokszó nélkül.

A másik ami miatt dühöngök: vasárnap voltunk a törökbálinti Corában nagybevásárolni. Elég húzós lett a végösszeg, de a gyerek nyügi volt, késésben voltunk, mert vendégeket vártunk, így nem volt idő ott megnézni a blokkot. Jó lecke volt, bár kicsit drága, ugyanis a drága pénztároshölgy a 2 db vásárol Leffe sör helyett 32-öt ütött be. 8600 Ft-al többet.
És próbálok jóhiszem lenni, de nem bírom elképzelni, hogy 2 helyett, hogy üt be valaki "véletlenül" 32-öt, vagy mondja azt két csomag helyett, hogy két éven át havonta egy.
És nem vagyok hülye, nem értettem el, mert direkt rákérdeztem a telefonos kiscsajra, hogy akkor jól értem, hogy kétszer 999.-, amiért két csomagot kapunk, amira azt válaszolta, hogy igen.

Kurvára elegem van az ilyen ügyeskedőkből, akik arra játszanak, hogy esetleg valaki nem mondja le, vagy ha már elkezdte rendelni, akkor kell neki az egész könyv, vagy ahogy mi a Corában úgy nem veszi észre időben , hogy átvágták.

Annyira dühös vagyok most, hogy nagyon. A Corának már írtam levelet, kiváncsi vagyok válaszolnak-e.

Bocs, most csak ennyi voltam :(

meteor
 
 


Kajálás!

Most lehet kegyetlennek néztek, de lehet, hogy azért nem kajál, mert egy: nem elég éhes, kettő: érzi, hogy ez a központi téma.
Én sosem adok Kingának azért kaját, mert idő van, ha csúszunk fél órát, akkor csúszunk, de legyen éhes. Ezen kívül sosem néztem mennyit eszik, de az biztos, hogy három óráig nem macerálhat, hogy éhes. Meg is tanulta a kis beste, és már amikor beültetem a székbe tátja a csőrét, mint egy madárfióka, és most már órát lehetne igazítani hozzá.
Csak gondoljatok bele, Ádival, mag Pannával sem "műsorolnak" a bölcsiben, hogy eszik, nem eszik. Nagy úr az éhség, és általában a legtöbb gyerek rájön, hogy mi a dörgés, csak tényleg a szülőknek nem kell ráizgulni a témára. Amandi esete más, mert a fia nem 9 kiló, de a ducus gyereknél én tuti kemény lennék. Tehát nem túl jó ötlet a verselés stb. persze ha bejön, akkor igen. (ha beteg vagyok és a szárított kutyakaki használ, akkor azt eszem!)

tjuca
 
 


Sziasztok!
Nem értem rá ma sem!
Egy kérdés, adóbevallás ügyben!
A rendszeres szociális járadékot valahol fel kell tüntetni? Ha igen, hol? Légyszi, segítsetek!!!!!!!!!!


Előre is köszi!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Tandika!

Én alapvetően szoptatáspárti vagyok, de akkor sem szeretném, hogy a gyermekem 1 évesen még napjában 5-ször szopizzon. Max. reggel és este. És úgy tudom, hogy akkor már nem is bír olyan nagy tápanyagtartalommal a tejcsi. Arról nem is beszélve, hogy Petinek igen csak jó étvágya van és például a főzi utáni szopit azért hagytam abba, mert a gyermekem szívott 2-3-at és abbahagyta, viszont ahhoz elég volt, hogy nekem el kezdjen spriccelni a tejem. Tejfürdő volt!!! Aról nem is beszélve, hogy önző módon, de szeretnék megint NŐ lenni és visszafogyni. El kezdtem fogyni, de 5 kiló után megálltam és szerintem tuti, hogy a szopi a lúdas a dologban. Anyukám is addog volt duci, amíg szoptatot minket az öcsémmel.

Meteor!
Ez felháborító! :evil: A könyv dolog is, de 2 doboz sör helyett 32!??? A férjem mindig ki van akadva rajtam, de én vásárlás közben mindig gyorsszámolok, hogy kb. mennyinél járunk. Szerencsére még nem vertek át minket!

Reni
Kép
prenata
 
 


Tandika!
Próbáltam én már mindent, épp csak fejenállva nem etettem. Egy-egy dolog ha be is vált, akkor max 2 napig működik.
Bár az én helyzetem más, mint azoké, akik valóban szoptatnak, de én is úgy gondolom, hogy 1 éves kor után már nincs szerepe a szoptatásnak. Álltalában az anya fél elszakítani ezt a kötődést, és ezt érzik meg a gyerekek is, ezért kérik még a cicit.

Marcy, én is épp egy könnyű esernyőkocsi beszerzésén gondolkodom, mert a mostanit kicsit macerás bevarázsolni a kocsiba.

Rita, nem csodálom, hogy így kiakadtál. Ezért nem veszek én semmit, amit nem látok, nem nézhetek meg elötte.

Tej, tojás: Mivel Márk ennyire nem eszik, szerintem Márk nagyon hamar fog ilyesmiket is kapni. Én "bármit" adnék neki, csak egyen valamit. Egyébként kapott már egy kiskanál joghurtot, meg egy falat túrót a rudiból, mert ezeket kinézte a számból. A tejpép is tejalapú, úgyhogy akár kaphatna egy kis tejet is lassan.

Andi

amandi
 
 


Juca, szerintem nem tűnsz kegyetlennek. Amíg csak tejesek voltunk, akkor Márkhoz is órát lehetett volna igazítani. Most, hogy így próbálkozunk az evéssel, minden felborult, mert hát ugye idő az, amíg próbálkozunk, és idő utána a valós evés, a tejcsi. Mondjuk ez az evéshez hozzáállása már kitűnt a legelején, hogy cici sem kellett neki, csak a cumisüveg.
Szóval, lehetnek elvei az embernek, csak azon nem mindig működnek. :D

Andi

amandi
 
 


Ill. még egy kérdés! Tankönyvről szóló számlát raktak ide nekem a bevalláshoz, de szerintem az nem adócsökkentő tétel... Szerintetek? Vagy tudja valaki?

Meteor! Én még Lackóval beleugrottam ebbe a szülők lettünk c. izébe, de 2 csomag után lemondtam én is. A mappába meg bele vannak fűzve mindenféle okosságok, lll-es szopi füzetek, miegymás :-)

A cora meg nagyon mocsok. Vagyis a pénztáros csaj igen-igen figyelmetlen, vagy nagyon is figyelmesen szemét!

Bocsi többiek, de 5 bevallással küzdök... GYerek nyafi, apa kintre hív, szóval pusszanat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Szombaton megharapta a kutyánk Makit :cry: :cry: :cry:
elég csúnyán ráadásul, eddig kórházban voltunk, pénteken kell visszamenni kötözésre.
Az arcán van három fognyom, kapott tetanuszt is, megnézte fülész is, hogy nem sérült-e a füle, de az szerencsére belül nem sérült, kívülről egy karcolás volt rajta, de a fognyomok egyike pont a fül mellett van. A Heim Pálban voltunk egyébként. A nővérek mind szuper rendesek voltak, a két orvos is, aki ténylegesen foglalkozott Misivel.
Annyira remélem, hogy nem fog meglátszani a helye!!!
Majd ha már beheged, akkor lehet hogy bepróbálkozunk Katus csodakenőcsével.
Egyébként gőzünk sincs, mi történt, hosszú ideje szoktattuk őket egymáshoz, már tépte meg a kutya szőrét, és nem történt semmi atrocitás, pedig akkor egy pillanatra megszakadt a lélegzetem, csomót ültek már egymás mellett a földön, épp szombat délelőtt készült róluk ilyen fotó. Délután én dolgoztam, a férjem a nappaliban volt, tőle 2 méterre a gyerek a szőnyegen, a kutya a szőnyeg mellett, és egyszercsak őrült nagy sírás, a férjem ordít, a kutya repül, és Maki vérzik. Mint kiderült, az esemény előtt 2 másodperccel nézett rájuk, és akkor még nem volt semmi. Így aztán nem tudjuk, csak feltételezéseink vannak. Mindenesetre a hivatalból kihívott állatorvos (ÁNTSZ-nek be kellett jelenteni az esetet és ők várnak egy állatorvosi papírt, erre kihívta férjem a legközelebbi orvost) szerint innentől nem hagyhatjuk őket közel egymáshoz, tehát ha kimegyünk a kertbe a gyerekkel, el kell keríteni vagy meg kell kötni a kutyát.
Ez valahogy mindent megváltoztatott :(

Most kint van az eb, nem jöhet be a házba. Át kell alakítanunk az építkezés kapcsán a terveinket, mert eredetileg úgy terveztük, hogy ott majd a nappaliba is bejöhet a kutyi, hiszen kő lesz, fel lehet mosni... Hát most nem jöhet majd.

A kórházban volt egy közepes, egy rettenetes és egy egész normális éjszakánk, enni rendesen evett, jól jött, hogy szopizik, ez megnyugtatta, és táplálásilag is biztonságos és egyszerű megoldás volt.
Elvileg a kutya megfertőzhette volna, ezért ő megfertőzhetett volna másokat, így elkülönítettek minket, ami gyakorlatban egy saját szobát jelentett, amit annyira azért nem bántam.

Hát, egyelőre ennyi. Értelemszerűen Csehországba most nem megyünk. A gyerek egyelőre egy (nem dühös, hanem általában vigyorgó) hirdetőoszlopra hasonlít. Majd ha lesznek képek, feltöltök egyet-kettőt, és próbálok visszakapcsolódni a beszélgetésbe.

Mindenkinek puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Amandi!

Azért írtam, hogy kivétel vagytok. Tesóm dettó ilyen volt. Nem volt megoldás, csak szigor, meg pipaszár lábak gömbtérdekkel. Anyu egy idő után feladta, most meg felnőttként kerekedik Márti, mint a kölyökgólya :twisted:
Neked is csak azt tudom mondani, hogy tedd azt mint anyu, egyik füleden be, másikon ki, hogy más mit mond, te tudod, hogy mit szenvedsz vele, és amíg a dokinő nem mondja, hogy gond van, addig ne stresszelj a kis egyéniségen.

tjuca
 
 


Wkata!
Hú ez nagyon kemény ami Veletek történt. Nekünk nincs kutyánk, és nem is tudnék soha annyira megbízni egy ebben, hogy a gyerekemet felügyelet nélkül mellette hagyjam, még csak 2 másodpercre is. Így is épp elég a veszélyforrás, leeshet, elgurulhat, megütheti magát...de hogy még a kutya harapástól is félni kelljen! Biztos nagyon a szíved csücske a kutyus, de a gyereked érdekében tényleg jobb helye lesz a kertben.

Juca, én is amondó vagyok hogy egyéves kor után már nincs csak érzelmi jelentősége a szopinak. Kisfiút szeretnétek második babónak? Vagy mindegy? :lol: Nem érzed úgy hogy kicsit azért kifújnád magad, mielőtt vállalnád a második picit?

Rita, amit írtál az elég durva. A kiadvány dolgon meg sem lepődtem, egyszer szegény megboldogult anyósomat szívatta meg így egy cég a könyvcsomagok kapcsán, csak nem volt annyira tralpraesett, hogy lemondja így kifizette az összeset. :evil: Hiába beszéltünk neki. De Te ügyi vagy hogy kikérted magadnak és nem törődtél bele a dologba.
A Cora is full gázos. Nem volt valami nagy szerencsétek az utóbbi napokban. Vigasztaljon a tudat, hogy rossz után csak jó jöhet! (vagy még rosszabb :evil: )

Tandi, orrszívással kapcsolatban: erről a nyálkahártya dologról én is tudok, de a dokinéni azt mondta, inkább irritálódjon, az még mindig jobb mintha a gyerek az intenzíven végezné csővel a homlokában, mert arc és homloküreg, esetleg fülgyuszit kapjon! Szóval szívunk, amíg kell.Szó szerint...

Tsók mindenkinek:

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kata!

Én is ugyanazt mondom, mint Kitti kutyával kapcsolatban.

Kitti!

Úgy érzem, hogy most szeretnék még egy gyereket. Kinga is egy menőmanó, és elég harcedzett vagyok, így jöhet a másik. Teljesen mindegy, hogy fiú vagy lány, csak egészséges legyen. Az biztos, hogy megint meglepi baba lesz, mint Kinga, így legalább mindenki jósolhat. De mint mondtam legkorábban a húsvéti nyúllal kezdünk próbálkozni :lol: Ha most dolgozni kezdenék úgy rendesen, akkor tuti szétforgácsolódnék, meg én a kisebb korkülönbségre szavazok. :twisted:

Meteor!

A Cora is gázos, de a Remíz még inkább :evil:
Higgadj le, meg írj a tékozló homárnak :twisted:

tjuca
 
 


Wkata!

Ez szörnyű! Én is fenntartásokkal viseltetek a lakásban való állattartással szemben, dehát mindenki máshogy gondolja. Reméljük Maki hamar rendbejön!!!!
Egyébként milyen fajta a kutya?

Reni
Kép
prenata
 
 


Kata: én egy külön eset vagyok, ha állatokról van szó (macskáktól egyenesen írtózom, a kutyákkal kapcsolatban nem vagyok ennyire ellenszenves, de nem igazán szeretem a közelemben tudni őket). Szóval, ha az én gyerekemmel történne ilyesmi, akkor nemhogy a lakásba nem jöhetne be többet a kutya, de az életünkből is száműzném (vmelyik barát, vagy rokon biztos gondoskodna róla...). Már korábban is volt téma az állattartás lakásban, vagy sem... én akkor is mondtam, hogy nem tudnám elképzelni, de persze, ha valaki szereti az állatokat, akkor megoldható, de a ti esetetek azért túlment egy bizonyos határon.
Na de mindenki maga tudja. Ez csak az én szerény véleményem.

Remélem hamarosan meggyógyul Misi és nem lesz majd a későbbiekben látható a harapás nyoma az arcocskáján :) !

Kitti: Ádinak jobbulást, remélem a ma éjszaka már nem kell hozzá annyiszor kelni :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Eni, ha már így kimondtad a tutit, én is veszem a bátorságot hozzá. Egyszerűen nem tudnék elviselni egy kutyát a lakásban. Ádámtól függetlenül sem menne, babástól meg pláne nem. Ne haragudjatok hogy leragadtam itt, de a hideg kirázott a gondolattól hogy mondjuk lenne egy kutyánk aki megsebesítené Ádámot úgy, hogy maradandó nyomok keletkezzenek a kis testén...az én gondatlanságom és állatszeretetem miatt egész életében viselje a hegeket? Ne haragudjatok, hogy így kiakadtam.Kata, főként Téged kérlek hogy ne vedd a szívedre amit írtam, hiszen mindannyian másak vagyunk.Az biztos, hogyha Ádámot megharapná egy kutya, annak nem tartana tovább az élete ahogy a férjemet ismerem.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Wkata: nagyon sajnálom, ami veletek történt. Különösen akkor éri villámcsapásként az ember, amikor azt hiszi, hogy nagyjából minden rendben és ketdenek szépen egymáshoz szokni. Nagyon kiszámíthatatlanok a ktyák. Nekünk most nincs, amjd egyszer szeretnénk, de szigorúan csak kinn.
Boldog hófordulót Misinek az eset ellenére! Nőjjön nagyra és mielőbb felejtse el, ami történ!

Juca: mi is így terveztük a kistesót! Lehet, hogy majd egy másik fórumon is találkozunk? :lol:

Meteor: én is megrendeltem azt a kiadványt, de nekem még csak egyet küldtek. Viszont, ha tényleg úgy van, ahogy írjátok, akkor sűrgősen lemondom én is! Igazából anyukám figyelmeztetett, hogy ez biztos amolyan vége-sincs-kiadvány! Neki lett igaza!

Tandika: így utólag is boldog hófordulót Kírának!

A cumi nekünk is kell. Igaz napközben nem nagyon kapja meg, éjszakára viszont igényli, bár egyre kevesebbet. Nálunk is a másik végét rágja! Mi abban olyan érdekes? S hogy tudnak ennyire egyformák lenni ezek a kis csöppök??

Most más nem jut eszembe, megyek aludni, mert ma Duracell nyuszit játszottunk! 4 órától kezdve most aludt el! Kész vagyok!

Jó éjt mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Köszi az együttérzést!
A letolást is :lol:

Állat-ügy: kontraproduktív dolog, én mindig el voltam zárva az állatoktól, mert anyám úgy gondolkodik (érez) velük kapcsolatban, mint Eni és Kitti. Én emiatt világéletemben úgy voltam vele, hogy ha lesz egy saját otthonom, abban lesz állat. Sok. Már ha elfér.

Ez az eset most a meglevő kutyát kitiltja, de valószínű, ha később lesz másik, ő is megkapja az alap bizalmat. Főleg, ha kölyökként érkezik hozzánk. Veszélyesnek minősített fajtát eleve nem választánánk, egyikünk sincs odáig a harcias kutyákért. A miénk egyébként kerti keverék, ráadásul kistermetű. Csak meglehetősen idős már, és az állatdoki szerint ez is okozhatta a rövidzárlatot nála.

Maki élvezi az itthonlétet, lelkesen bulizik a nappaliban, tetszik neki a játékok itthon hagyott része, amiket nem látott szombat óta.

Jó éjt,
Kata

Kép
wkata
 
 


Hali!

Megint én... :)
Peti már alukál. Lefürcsiztettem, miután felébredt a délutáni alvásából, apája megetette, és most tenti van.

Veráska, hát nálunk egyelőre csak kifele kéredzkedés van. De az nagyon megy, nyújtogatja a kicsi kezeit felfele, hogy ugyan vegye már ki valaki. A macskázás nálunk is nyerő, csak az itthoni hagyja magát egy ideig, a mamáméknál meg az az élvezet, hogy elrohannak előle, ő meg lohol utánuk. Ma a változatosság kedvéért kutyás nap volt, a szomszéd kutya körbeudvarolta a fiamat, még a gumicsirkéjét is ellopta (aztán meg Peti nyújtott be pályázatot a kutyus gumipipijére). :D :o

Marcy, mi már vettünk egy tök egyszerű esernyőre csukható babakocsit (ötpontos öve van, ez nekem nagyon fontos volt), a röhej az, hogy majdnem nem fért be a kocsink csomagtartójába. :) Szép lett volna hazahozni Pestről (az Auchanban vettük), vagy visszavittük volna, hogy levásároljuk az árát azon nyomban...de megoldottuk.

Tandika, szopiügyben nálunk öcsémmel volt ez, hogy anyukámnak kevés teje volt öcsém 3 hós korára, de egész nap "összegyűjtött" magában annyit, hogy akkor megszopiztatta a tesómat, és alukált tőle, mert megnyugodott.
A cumi, ahogy írtam, nálunk is így van, annyi különbséggel, hogy a kezdetek óta így megyen, mert Peti már a gyerekkórházban is cumis bébi volt, a kis zsugori úgy markolta, hogy ki se lehetett volna szedni a kezéből.

Kép

Orrspray helyett és sima tengeri sós vizet használok (házi készítésű), de rájöttem, hogy anélkül sokkal jobban jön a váladék Peti orrából. És muszáj neki leszívni, mert annyira szurtyog.

Meteor, nekem megvan a Szülők lettünk, szerintem téged eléggé félretájékoztattak. Nekem azt mondták, hogy egy csomagot küldenek havonta, ami 999 Ft+postaköltség. Tavaly 1262 Ft-ot fizettem egyért, most meg 1274 Ft lett, mert nőttek a postai árak. Érdekes, amit írsz...
Na én ilyenkor szoktam visszamenni, vagy legalábbis egy telefont indítani otthonról, hogy mi a helyzet. Egyébként lehet véletlen (nem a pénztárost védem), de nem kizárt, hogy véletlen 3-at ütött be először, amit ő kitörölt (csak a gép nem akarta a jót), és beütötte mellé a kettest.

Juca, három órán át én is kitartok, de Peti is megszokta, pedig volt olyan, hogy kijött belőle az összes reggelije, de akkor is csak 3 óra múlva kérte az aktuális adagját. A legyen éhes témáról annyit, hogy lehet, hogy éhes, de nem feltétlen célravezető, hogy ezek után eszik két falatot, amivel ő érzése szerint jóllakik, aztán ráhagyod, majd megint kiéhezteted azzal, hogy kivárod a 3 óra hosszát. Gondolj bele, ez nálunk felnőtteknél is így van, hogyha éhesek vagyunk, akkor hirtelen már a látvánnyal is megelégszünk, aztán kis idő múlva jönnek a gyomorhangok... :D

Gabella, ha fel kell tüntetni, akkor kapnod kellett róla egy külön papírt a folyósító intézménytől, hogy hova kell beírni! De ha nincs, akkor talán "adóterhet nem viselő járandóság" lehet...vagy azután vonnak adót? Én nem tudom.

Wkata, nem hiszem, hogy egy eset miatt ilyen megkötéseket kéne alkalmazni. Megrendítő egy ilyen eset, de szerintem nem biztos, hogy az a legjobb, ha elkerítitek a kutyust. Hiszen nagy valószínűséggel (és ezt tények támasztják alá) biztosan tett Maki valami olyasmit, ami miatt megharapta őt a vau-vau. És nem is biztos, hogy ez ténylegesen egy mozdulat volt. Nálunk az is elég pl. a cicánknak, ha mereven néz rá Peti, már akkor is eléggé sandít... És ha most megbüntetitek, szegény ebnek lövése sem lesz róla, hogy ez miért van, és a későbbiekben esetleg még rosszabb történhet.
Persze tény, hogy szarul esik az embernek, de a gyerekeink is emberek, a saját hibáikból tanulnak (ahogy mi is, mert ha megharap egy kutya, én is meggondolom, hogy miért is tette), de ha nincs veszélyforrás, akkor nincs miből okulni. Akkor meg később jön a baj, tehát igazából megijedünk, mint félünk.
This is mine vélemény. :)

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Meteor, Te valószínűleg valami nagyon kezdő-béna emberrel beszéltél a Szülők lettünk kapcsán. Ugyanis én is megrendeltem, és nekem azt mondták, hogy addig, amíg le nem mondom, folyamatosan küldik 4 hetente a 10 kártyát, de egy telefonba kerül, ha többet nem kérek. Én is megkérdeztem, hogy ha mindet szeretném megrendelni, akkor mennyit ideig tart a küldözgetés, azt mondta a nő, hogy gyakorlatilat végtelen. Gondolom én, folyamatosan készülnek az új kártyák. Viszont én is felhúztam magam ez ügyben, ugyanis nekem azt mondták, hogy 999-ért küldik négyhetente. Aztán kiderült, hogy csak az első ennyi, a többi már nettó 999,- + ÁFA + csomagolási és postaköltség. Így kb. 1300. Úgyhogy én meg nem fizettem be. Most gyűjtöm a fizetési felszólításokat. De azért közben küldi krendületlenül. :-) De én még nem mondtam le, mert úgy láttam, hogy vannak benne azért olyanok, amik érdekelnek, pl. alvás-problémák meg ilyenek. Úgyhogy azt hiszem, azért egyelőre fizetni fogom. A probléma csak az, hogy nincs időm elolvasni. De majd egyszer. :-)

A sör elég gáz. Bár én is jóhiszemű vagyok, és végülis a 2-es és a 3-as egymás mellett van. Nem lehet, hogy véletlenül középre ütött? Persze ez nem mentesíti… :-(

Juca, nekünk a verselés bevált, úgyhogy egyelőre kitartunk mellette. Egyébként mi sem úgy eszünk, hogy időpont alapján, nekünk is csúszkál a napunk, attól függően, hogy mikor ébredünk. És Kírával nem az a baj, hogy nem éhes, amikor beül a székébe, ős is egyfolytában tátog és mosolyog, ha közeledik felé a kanál, és ez o.k. is az első pár falatnál, de aztán körülnéz a konyhában, és biztos, hogy talál valami sokkal érdekesebbet, ami miatt érdemes lenne kimászni. :-) Ekkor jön a vers. És amúgy tényleg éhes, mert próbáltam már, hogyha ilyenkor nem etetem meg, akkor mondjuk 20 perc múlva már sírással jelzi éhségét, beültetem a székbe, macera indul előlről. Viszont ha megszoptatom, akkor kb. 5-6 perc alatt benyeli az adagját, és hepi. :-)

Nekem van egy barátnőm, akinek most már a negyedik babája született, mindegyik több, mint másfél évig szopizott (persze a végén már jó ideje csak reggel-este), és mindegyik magától hagyta abba egyik napról a másikra, amikor jött a következő babó és megváltozott a tej íze. A barátnőm így a többediknél már rutinból tudta, hogy ezek szerint jön a gólya.

Amandi, ne izgulj, ha már nem lesz ennyi újdonság a világban körülötte, biztos több energiát fordít az evésre!

tandika
 
 


Kata, ez szörnyű! Mennyi idős a kutyátok? Gondolom már nem kölyök, és így a nála később „odakerülő” jövevényt alsóbbrendűnek tekinti. Az a jobbik eset, ha a kutya jön később. Mindenesetre jobbulást Makinak! A kenőcsöt majd mindenképpen használjátok! Nálunk is volt az utcában kutyaharapásos eset, nem nagyon látszik a kislány arcán, csak egy nagyon vékony fehér csík, de neki nem kenték, hiába mondták többen.
Szerintem Maki nő egy kicsit, és rendeződni fognak a felsőbbrendűségi viszonyok a kutyival, és akkor már nem kell félni.

Eni, Kitti, lakásban én sem tartanék állatot, de családi házban biztos. Szerintem ti túlságosan a másik véglet vagytok, mivel nem tudnátok vele együttélni. Az biztos, hogy nagyon kell vigyázni, és persze első a gyerek biztonsága, de nem hiszem, hogy emiatt én lemondanék a családi házam udvarán egy kutyáról. Csak meg kell tanulni a szabályokat (és ez nem csak az állatra vonatkozik, hanem a gyerekre és a szülőre is) :-(

Anita, köszi a jókívánságokat!

tandika
 
 


Sziasztok!

Kutyaharapást nagyon sajnálom, gyors gyógyulást!!!!!!!!!!!

Ex: köszi a választ adóbevallás ügyben! Közben rájöttem, nem kell feltüntetni, 2007. január 1-től viszont az adóterhet nem viselő járandóságok között fog szerepelni, ahogy eddig a GYES is.

Bocsi, lusta vagyok beszámolót írni, de nem veszek el, nem menekültök meg tőlem! :-D

Dávidnak utólagosan boldog hófordulót!

És köszi mindenkinek a sütis tippeket!

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,

már kicsit nyugodtabb vagyok.
A férjem szerint is véletlenül üthette el a csaj, de ez engem akkor sem nyugtat meg. Mivel ő 8 évig dolgozott a Corában mondtam neki, hogy akkor biztos van itt is valami volt ismerőse és szíveskedjen velük valami egyességre jutni. Nekem az is megfelel, ha a maradék 30 sört megkapjuk :) Egyszer csak elfogy :)
Jó persze tudom ott helyben kellett volna átnéznem a számlát, de jó lecke volt, innentől kezdve mindig így fogok tenni.

Szülők lettünk: kiváncsi vagyok, hogy aki még megrendelte, azoknak mit mondtak a telefonban. Én tényleg azon háborodtam fel, hogy visszakérdeztem a telefonos kiscsajnál - amióta megvan a gyerek inkább 3× megkérdezek valamit, mert lyukas az agyam :) - és direkt megkérdeztem, hogy akkor két csomag darabja 999.-, tehát összesen 2.000.- ért fogom kapni a könyvet? és simán azt válaszolta, hogy igen..... :(

Wkata,
mivel nekünk is van kutyánk totál átérzem a helyzetet. Kürölöttem szinte egész életemben volt kutya: amikor megszülettem egy kuvaszuk volt nagyiméknak, az vigyázott rám. 14 évesen kaptam egy spánielt, na ő volt az egyetlen gáz. Túltenyésztett volt, többször megharapta a családot is, mégsem volt szívünk túladni rajta.
Amikor öt éve meghalt anyuék nem akartak új kutyát, de végül egy ismerős rábeszélte őket Hubára, aki egy erdélyi kopó-magyar vizsla keverék és egy tündér. Már amennyiben egy 50kg izomkolosszust lehet így hívni.
Nekünk meg van Ropi, aki másfél éves, beagle és imádja a gyerekeket. Most, hogy Panni már nagyobb és hamarosan mászni fog Ropi kiköltözött az előszobába, bejöhet a szobákba is, de azért ő általában itt hunyik. Soha nem hagyom őket egyedül és eddig mingid csak azt tapasztaltuk, hogyha vendéggyerekek jöttek, hogy imádja őket, bármit tehetnek vele, ő a hátára fekszik, megadja magát és hagyja, hogy gyömöszöljék, de azért azt hiszem megpróbálom soha nem egyedül hagyni őket.
Hogy mi legyen most a kuttyal, nem egyszerű. Ha eddig nem volt teljesen kerti kutya, akkor kellene valahol a házban biztosítani neki olyan helyet, ahol ha kell el tudjátok különíteni a gyerektől. Lépcsőház, előszoba stb.
Kertben kennel jó ha van, de ismerve a gyerekeket, tuti, hogy oda is utána megy.
A barátnőmék kisfiát eléggé féltette az apukája Ropitól, mindig rá is szólt a kutyára, hogy ne menjen közel a gyerekhez, aki kötelességtudóan kerülte is a kisfiút, de elég nehéz dolga volt, mert a gyerek ment mindig hozzá :) Most már apuka is látja, hogy nincs a kutyával gond, így vasárnap amikor itt voltak, azt láttuk, hogy Ropi már lefeküdt aludni a konvektor elé és a kisfiú mászott oda, és feküdt mellé a földre, hogy ott is figyelje :)
Szóval nehéz helyzet előtt vagytok. Azt hiszem az egyetlen megoldás, ha folyamatosan szemmeltartjátok őket, ha egy helyen vannak.

meteor
 
 


Ex!

Annyiban vitatkoznék Veled, hogy a kutya vagy macsek nálam a rangsorban később jön, mint a gyerek. Egy 9 hós gyerek még csinál hülyeségeket, pl. belepiszkál a fülébe, meredve néz... és ha ezt az állat nem tolerálja, akkor lépni kell, nem pedig a gyereket "tanítani". Örüljünk, hogy Misi ennyivel megúszta, de azért történt már nagyobb dolog is. Sem a gyerek sem a kutya nem hibáztatható!
Én már régebben leírtam. Nálunk vadászkutyák voltak mert két vadászdinasztia lányaiként nőttünk fel. Mindig kinn voltak a műhelyben, "tanult" kutyák, amik fegyverdördüléshez, és vadászati szigorú rendhez szoktak, DE apu mindig mondta, hogy még egy vakvezető kutya is lehet kiszámíthatatlan. Tehát, amíg nekünk nem volt elég eszünk, nem engedett közel, vagy csak a kezében, és állandóan figyelt, amikor pedig már volt eszünk, mindig "kioktatott", hogy mit lehet és mit nem.
Szerintem lehet állatokkal együtt élni, de csak a szigorú szabályok betratásásval, és nála ez azt jelenti, hogy egy másfél éves gyerekhez nem engedem közel az állatot, sem az állathoz a gyereket, mert utóbbi is járhat gonddal!!! csak felügyelettel.

Tandika!

Igen, csak szoptatás mellett 20%-kal megnől a vetélés kockázata. Na most az eredeti 20% +20% az már gáz, pláne, hogy nekem már volt egy. Így megvárom, hogy minimálisat szopizzon. Amúgy ma reggelre nem volt tejem, és ez már nem első alkalom. :( Ez van sajnos. Hat hónapig tejcsárda voltam, de mióta egyre kevesebbet igényel a lányom a testem is reagált. Kinga nem bánta, hogy nem kap tejet, csak valamit kapjon, mert majdhogynem véresre rágott. Így almát kapott Sinlaccal. Utána még facsart kettőt, és visszaaludt.

tjuca
 
 


Juca! Írtad már többször, de én nem tudom, ez a Sinlac egy tápszer? Vagy mi? :oops: Bocsi, béna vagyok! :-)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Bocsi, csapongok! Én lakásban nem tartanék állatot, a kutyáktól meg amúgy is félek. Úgyhogy most két kinti cicánk van, és ennyi a háziállat állományunk. :-)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella!

A Sinlac rizs és szentjánoskenyérmag őrlemény. Tápszer (dúsítópép) tej és lisztérzékeny gyerekeknek. Csak orvosi rendelvényre. Én leginkább dúsításra használom, folyékonyan nem nagyon fogy, mertegyrészt nem tudom miből megitatni (Kinga nem ismeri a cumisüveg intézményét) másrészt neki a tej az = anyatej. Ha az nincs, akkor hamisítványt nem fogad el, inkább eszik normál kaját.

tjuca
 
 


Gabella!

Javtok nem nem ismeri, hanem nem ismeri el, ami nagy különbség. Fuldoklik a cumisüvegtől, majd hány :cry:

tjuca
 
 


:-) Mesinek nem is vettem cumisüveget, mert Lackó ugyanolyan volt, mint neked Kinga! Csőrös pohárból kizárólag vizet fogadott el. :-)

Jó ez így! Én múltkor dúsításként csináltam párolt rizst, csak tiszta vízzel, és az mikor jól megpuhult hozzáturmixoltam a gyümihez. Egész finom lett! De ehhez lusta vagyok általában. Tegnap főztem a fagyasztóba egy néhány adag pulykamelles zöldséges cuccost, az is nyami!
gabella
 
 


Wkata!
Ez a kutyaharapás szörnyű nem térek magamhoz.
Sajnos lehetett volna tragédia is belőle.
A kenőcs neve Zeraderm és szerintem ahogy elmúlik a seb máris kezdhetitek kenni.
Juca!
Panna kb 2 hete már nem szopizik az említett cici harapás miatt.
Azóta tápszert kap reggel és este a szopi helyett.megjegyzem azóta végigalussza az éjszakát.
Egy szép korszak ezzel lezárult de nem vagyok szomorú mert ez az élet rendje.

Panna beteg, hétvégén anyósoméknál voltunk Székesfehérvárom és nagyon spóroltak a fűtéssel ezért megfázott.
Egész héten nem megy emiatt bölcsibe, így 1 héttel később megyek vissza dolgozni.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus,
gyógyulást Pannának.
Nem lehet ilyenkor megkérni anyósékat, hogy a gyerekekre való tekintettel tekerjenek a fűtésen?

Hozzánk holnap jön a védőnő, hozzátáplálás megbeszélésére, többek között azt is szeretném megkérdezni tőle, hogy este kaphat-e a lány cici kiegészítésekén tápszert is, mert már nekem is elegem van az éjszakánkénti 2-5-8 felkelésből.

meteor
 
 


Sziasztok!

Érdekes téma ez az éjszakai kelés- nem kelés. Peti egyszer végig alszik egy nyikk nélkül, máskor mint ma éjjel is fél2-kor és fél 4-kor is cicilt. Tuti, hogy nem éhes. 1000 %!!!! Este 7-fél 8-kor vacsizik. Általában 1,5-2dl húsos főzit ( egy héten 1-2szer tejpépet), majd fürdés után 3/4 9 körül szopizik. Nem létezik, hogy éhes legyen. Legalábbis szerintem. Az hogy a legtöbbször cicit kap éjjel, az az én gyengeségem (kényelmeségem), mert ez a legegyszerűbb, így rögtön visszaalszik. Ha hajnali 4-5 előtt kel, akkor próbálom cumiztatni, általában visszaalszik, de ha nagyon KO. vagyok akkor rögtön cicit kap. Csak 1-2 kortyot szív és visszaalszik. Én vagyok a hibás, tudom. De valahogy nincs türelmem, hóóót álmosan fél órát hátat simizni neki, hogy visszaaludjon. Magam mellé pedig nem veszem és kész! Marad a cici, vagy a cumi. Egy szer már úgysem lesz cici és akkor kénytelen lesz aludni!
Az én gyermekemre az sem igaz, hogy 12 órát alszik éjjel (volt már ilyen kisebb korábban). Max. 10 órát alszik éjjel, és még 1,5-2 órát nappal. Így rá nem igaz amit a szakkönyvekben írnak, hogy 12 órát kellene éjjel és mg 2-3 órát nappal aludni!

Rita!
A mi védőnőnk nagyon zizi hozzátápi terén. Múlt héten megkérdeztem, hogy mikortól lehet tejterméket, joghurtot, túrót adni. A válasz: joghurtot már adhatok nyugodtan, akár gyümölcsös joghurtot is. De túrót nehogy adjak, mert sok gyerek allergiás a tejre!???!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Meteor!

Amikor megérkeztünk hozzájuk azonnal feltekertük a fűtést csak az volt a baj, hogy legalább 2 óra kellett amíg felmelegedett a lakás.
Persze én is hibás vagyok mert éppen akkor fektettem le aludni amikor megérkeztünk és nem adtam rá sapkát és téli overált.nem gondoltam volna, hogy egy lakásban szükség lehet a téli öltözetre az alváshoz.
Egyébként amikor megérkeztünk hozzájuk 10 fokra volt állítva a termosztát.

Kép

Kép
katus73
 
 


10 fokra??????????? áááááááááá

ilyen alapon akkor egyáltalán minek fűtenek? másrészt lehetne annyi bennük, hogy mégha maguknak nem is gyújtanak be, de amikor tudják, hogy mentek a gyerekekkel akkor előre befűtenek.

Reni,
Panninál néha azt látom, hogy valóban éhes, néha meg, hogy valószínüleg szomjas és azért ébred fel. most a szomjúság/száraz levegő kiküszöbölésére teszek minden este vizes törölközőt a konvektorra. nálunk sokszor az a baj, hogy ő is félálomban van ilyenkor és én is elszundizok, szóval egy 5 perces szopi is válhat fél-egyórássá így :)

meteor
 
 


Sziasztok.

Nálunk a helyzet változatlan, Ádám és Tomi még mindig betegek én meg hulla vagyok. Ráadásul ma fél kettőkor interjúm lesz, a bébiszitter meg jól lemondta Ádámot úgyhogy kénytelen leszek magammal cipelni a céghez...fantasztikus délutánnak nézek elébe, interjút készíteni egy szipogó gyerekkel az ölemben. Az a szerencse hogy szintén kisgyerekes anyukával lesz a riportom úgyhogy bízom benne, megérti majd a helyzetet.

Katus, hát Ti is megszívtátok ezt a betegség dolgot.Reméljük, sem Panna, sem Ádám nem szoknak el nagyon a bölcsibe járástól mire felgyógyulnak mert akkor kezdhetünk előről mindent. :evil:

Reni, én megbékélnék azzal is ha csak 2szer kéne kelnem Ádihoz, a napokban átlag 8szor kelek hozzá, de hogy őszinte legyek, nekünk még a legjobb éjszakáinkon is minimum 2 cicizés van.Én szülés óta nem aludtam végig még egyetlen éjszakát sem.

No megyek, mert lassan készítenem kell Ádám toalettjét és indulunk.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Katus!
Gyógypuszik mennek Pannusnak!!! Anyósodék! :evil: :evil: :roll:
Mi kéthetente vasárnap (amiko párom dolgozik), anyuméknál vagyunk-voltunk Petivel. Aztán úgy egy-két hónapja megkért anyukám, hogy inkább ne menjük egész napra hozzájuk a télen, inkább ők jönnek. Peti már nincs el az ágyon, a kiságyban sem sokáig, a földre pedig náluk nem lehet lerakni, mert hideg van. Panelban laknak, (szomszéd lépcsőházban) földszinten, és a max. fűtés ellenére is térdtől lefelé lefagy a lábunk amikor ott vagyunk. Elég gáz! Pláne, hogy megjött a támogatás nélküli fűtésszámlájuk, ami a 71nm-re 52ezer ft!!! Nevetséges!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Katus!
Köszi, pénteken megyünk kötözésre, akkor a kórházi patikában megvesszük a kencét. Egy darabig még nem használhatjuk úgysem szerintem. Nem tudom, mennyi idő, míg begyógyulnak a sebek.
Pannának jobbulást kívánok! Szerintem a férjed talán szólhatna anyósodéknak ilyenkor előre, hogy ha mentek, akkor picit fűtsenek már be jobban. Tudom, hogy amúgy se szeretsz hozzájuk menni, a férjed meg biztos nem akar konfliktust a mamájával, de talán egy ilyen előre szólás még nem gáz.

Juca!
Igazad van, abszolút a mi naivitásunk és hibánk volt a dolog, azt hittük hogy a néhány hónapnyi barátkozás és a 2 méter távolság elég. Tévedtünk. A kutya egyébként valószínűleg 12 éves, és volt már olyan, hogy véletlenül rátapostam, ösztönből ráfogott a lábamra, aztán kinyitotta a száját és kiengedte a bokám harapás nélkül.

Kitti!
Ádámnak és férjednek jobbulást! Neked pedig sikeres interjút, a kisgyerekes szülők sokkal megértőbbek ilyen téren.
Amúgy féltem, hogy a férjem bántani fogja a kutyát, mert néha nagyon indulatos tud lenni, és nagyon örültem, hogy nem történt semmi baj távollétemben. Csalódott lettem volna, ha a mi hibánkat a kutyán veri el.
Ha nem tudjuk megoldani, hogy normális körülményeket biztosítsunk minden félnek, akkor még mindig elköltözhet anyósomékhoz Siófokra, ők felajánlották, hogy befogadják, ha mi nem akarjuk megtartani.

Rita!
Szerintem a Corás csaj lehet hogy tényleg csak hülye volt és nem rosszakaratú, mert amit beütött, azt nem tudja sztornózni, csak ha áll mellette vmi főnök, aki látja, hogy mit és miért sztornózik. Szóval ő nem tudja kivenni a lóvét. Ezzel csak leltártöbbletet gyártott a cégnek, amiből ő egy fillért nem lát. De pont emiatt elképzelhető, hogy a férjed el tudja intézni, hogy vagy a pénzt vagy a sört megkapjátok. Drukkolok!
Egyszer jártunk így síeléskor, Ausztriában, euro centben nem tudtuk annyira fejben követni a dolgokat, és a barátnőmék vettek két képeslapot, blokkolva meg 32 lett. Ha egyszerre nyomja a két gombot, előfordulhat, hogy bepörög mindkét szám. Ott a pakolásnál nézte barátnőm, hogy így nagyon kevés pénzük maradt, a blokkról meg kiderült, miért. Visszamentünk, és szóltam a nőcinek, aki megnézte és rettentő sűrűn elnézést kért, de ő is hívta az üzletvezetőt, mutatta a blokkot, meg a kosarat, és magyarázta, hogy mi történt, aztán az elfordított vmi kulcsot, és akkor tudott -30 képeslapot beütni és visszaadni a pénzt.

Misi most hányt és hasmenése is volt - remélem, hgoy csak az antibiotikum ütötte ki a gyomrát, és nem vírust kapott a kórházban emlékbe... Sikerült elaludnia, remélem, gyógyulgat közben.

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok Lányok,

nem akarok senkit elkeseríteni az éjszakai felkelésekkel kapcsolatban, de szerintem nem azért kel a babóca, mert éhes.

Amit én tapasztaltam: az első két hónapot átaludta Marci (este fél héttől reggel fél hétig (kivéve az első 2 hét, akkor este fél 8-tól fél 10-ig sírás volt a műsor :) )) .
A következő hónapokban, amíg nem jött a fogacskája meghatározott időpontokban kb. éjjelente 3-szor kelt.
Amikor elkezdett mozgolódni a fogacska, akkor éjszakánként 7-8-szor (kb. óránként). Ha volt egy kis szünet a fogacskák terén, akkor visszaállt a rend és volt egy-két nyugalmas éjszaka egyszeri keléssel. Én ebben reménykedem :) .

Hasonlóan Renihez én is cicivel nyugtatom meg Marcit, ahányszor csak kel. Nem azért mert lusta vagyok, de tényleg ez a célravezető, ez tapasztalat. Próbálkoztam cumival, amit helyből kiköp és jön a sírás. A dokinő tanácsára, aki helyettesítette a mi dokinkat az egyik felkelést próbáltam kiváltani langyos vízzel. Ez egyszer működött, de úgy, hogy akkor 1 órát szórakoztatni kellett, de aztán másodszorra már el sem fogadta. Olyan szóba sem jöhet, hogy simogatástól megnyugodjon, ordítás van. Így maradt a cici, de nekem is az az elképzelésem, hogy 1 éves kora körül már szeretném a szopizást befejezni. Csak azt nem tudom, akkor mi lesz éjszaka, de szerintem minden rendeződik magától, ahogy eddig is ment minden a maga útján :) :) :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Kitti!
Az előbb véletlenül nem lett félkövér a neved, bocs! :oops:
Majd írj, hogy milyen volt az interjú Ádi segítségével. :)

Babakocsi-ügyben szeretnék Tőletek segítséget kérni!
A miénk kezd tönkremenni, Misi az ötödik baba, akit hurcol, úgyhogy ez érthető.
Olyat szeretnénk, amiben a baba ül, de könnyű és összecsukva kényelmesen elfér a kocsi csomagtartójában, hogy mobilizálhatóak legyünk. Van ennek a típusnak vmi neve? Egyáltalán van ilyen?
Eredetileg azt hittem, hogy esernyőre csukhatót szeretnénk, de aztán eszembe jutott, hogy Ágiék megérték hazavinni, és hogy talán az esernyőre csukhatóság azt jelenti, hogy egy magas vékony kupac lesz belőle, és az egyáltalán nem biztos, hogy a mi csomagtartónkba passzentos.
Help plz!!!

Köszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Kata!

http://kovacs-telekes.org/juca/blog/?p=177
volt még jó a pp aria, a soroksári diszkontban 35-ért. Én drágállottam, de utólag lehet azt kellet volna megvenni, de ezzel a járgánnyal sincs gond. Szerintem nincs kifejezett neve. Én csak csettegőnek hívom. Meg vehetsz igazi csettegőt akár Auchanban is 5 ezer forintért nyárra, az nem egy akkora összeg, és az a legkönnyebb, amikor már tud majd Maki járni.

tjuca
 
 


Üdv!

Juca, kinek a pap, kinek a papné. Természetesen én se hagyom szándékosan együtt és felügyelet nélkül Petit és a cicánkat, hogy összekarmolássza, mert nekem is a gyerek az első, de én azt vallom, hogy ennyi idősen már fel tudják fogni, hogy valami jó-e vagy sem. Az én gyerekem semmitől sem fél, pedig már került összetűzésbe a macseszunkkal, és a kutyákkal is jó viszonyban van. Nekem ez így jó. Ha most nem "szocializálódik" e téren, és valaki esélyt sem ad erre, akkor később jönnek a bajok, és semmivel sem jobb az, mintha most történik a baj...

És kimaradt (nem tudom, ki írta), de Wkatáék nem hagyták felügyelet nélkül Misit!

Katus, Pannusnak gyors gyógyulást. Mi nem javulunk, antibiotikum kell péntekig, de mostmár használnunk kell Nasivin orrcseppet és Ventolint is...
10 fok??? Szent Isten! Anyósodék fagyosszentek???

Reni, ez a tej és tejtermék téma elég érdekes, hogy mit adhatunk korábban és mit később...hiszen minden TEJBŐL van. :o
Enyim Petiről se lehetne szakkönyvet írni!
Hát igen, ez a panel átka...mi középen lakunk, így nálunk elfogadható a hőmérséklet. Nekünk a támogatás nélküli számlánk 60e körül volt, de a távhő hibája miatt (egyszer rosszul olvasták le a melegvizünket, és a különbözet az akkori számlában jelent meg).

Wkata, a kicsik sebei elég gyorsan gyógyulnak! Én néha meglepődök, hogy Petinek milyen gyorsan tűnnek el a szexepiljei.
A hasmenés simán lehet az antibiotikumtól, de a fogzástól is.
Az esernyős babakocsi nálunk hosszában fért be passzentosan. Egyébként az ilyen esernyőre csukhatóaknak is van kismilló fajtája, a miénk egy tök alap járgány.

Felkelés terén én mindig azt javaslom, hogyha nem akarjátok a szopós babát Ti nyugtatni, akkor tessék apukát is feláldozni néhány éjszakai felkeléshez, mert nekik nincs tejszaguk, és a gyerekek egy idő után rájönnek, hogy aputól nem jön cici...

Na lépek a gyerekért.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Még nem írtam ide, de úgy gondoltam most megteszem. :D
Van egy kisfiam, Dani 2006.05.29-én született. (azon a napon, amire ki voltam írva) Szóval nagyon pontos volt a Drágám!
A szüléssel kapcsolatban nincsenek rossz élményeim, de azért voltak komplikációk sajnos. :cry:
Ha valakit érdekel, majd szívesen leírom a történetet.
Minden esetre örülök, hogy itt lehetek és szeretnék mindenkit megismeri amennyire lehet.
Üdvözlettel: Andy
oriandy
 
 


Szia Andi,

üdv a csapatban :) .

Este még jövök, de most hív a család :lol: .

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Ma reggel a doktornővel indítottunk, sajnos. Hajnalban elég erős köhögési roham kapta el Kornélt, meg is ijedtem. Hörgő gyulladása van. Ami érdekes, hogy egész idáig semmi tünete nem volt, aztán egyszer csak hopp.

Andy: üdv nálunk! Írj magatokról, rakjál fel képeket magatokról és Daniról. Szeretjük őket nézegetni (azt hiszem mindenki nevében írhatom)!

Esti felkelések: Juca elolvastam a blogot! Azt hiszem még mindig szerencsésnek tartom magam. Ma éjjel (és általában ez a jellemző) 2x keltünk, abból csak 1 szopi volt. A másik felkelést csak annak tudom be, hogy akkor köhögött annyira a drágám, hogy megébredt. Elég keservesen kezdett el sírni, de hamar megnyugodott és sikerült is visszaaludnia. Nekem még elég sok tejem van, pedig nálunk is a kereslet-kínálat alapján kezd el beállni. De most hálás vagyok ezért, mert pl most, hogy beteg egyszerűen nem fogadja el a szilárd kaját! :cry: Valahogy úgy állok, mint Reni (tejözön)


Marcy: tökéletesen egyet értek veled! Én is azt gondolom, hogy magától megoldódik majd. Én is kb egy éves koráig szeretném szoptatni (illetve addig mindenképpen).

Már vagy negyed órája játszik egyedül! :D Viszont hasonlóan a tegnapi naphoz, nem hajlandó aludni! Fél 3 óta! Hogy bírja???

Aha, most unta meg a játékot!

Kitti: majd írd meg mi volt és jobbulást a fiúknak!

Üdv: ANita

Kép

Kép
wawel
 
 


Húúúú, ezt meg kell osztanom veletek. Marci ma kimondta, hogy "baba" teljesen tisztán, és amikor látta, hogy hogy örülünk neki, azóta mást sem mond, mint hogy bababababa :lol: :lol: :lol: !

Férjem azon poénkodott, hogy utolértük Grétit, az egyik barátunk kislányát, aki 15 hónapos és az ő szókészlete is a baba :) . Minden baba :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Bocsi, kimaradt:

Anita: jobbulást Kornélnak, nem semmi, hogy csak így hirtelen megbetegedett.

Andi: igen-igen, rakjál fel képet Daniról is és rólad is :wink: .

Na most már tényleg megyek, ma minden tolódik, fél 5-kor sétáltunk és még mindig nem fürcsiztünk... Most már ideje lenne, de igen aktív Marci :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Szia Anita! Szia Eni!

Köszönöm az üdvözléseket!
Magamról? 27 éves vagyok és majdnem egy napon ünneplek a kisfiammal. Ő május 29.-ei én pedig 24.-ei. :D Nem sikerült kicsalogatni elöbb! De egy vigaszom van... A férjemmel viszont egy napon van a születésnapunk! :D
Szóval... Diplomás Ápolóként dolgoztam a Veszprém Megyi Kórház Koraszülött Intezív részlegén és most itthaon vagyok az én kis Tökösömmel. Dani nagyon aktív gyerkőc, egész nap meg sem áll! Már mászik (ezerrel) és kapaszkodva jár is. Sajnos most épp kinlódunk a fogakkal.. 9 hónapos lesz, de már a 8. fogacska fog nemsokára kibújni. nem tudom ki írta az éjszakai ébredéseket, de nálunk is van még. Igaz egyre ritkábban, de azért 1-2szer még előfordul egy éjszaka. De nem eszik, csak kis tea, cumi és alszik is vissza szerencsére!
Húúúúúúúúúúúúúúúúú! Valaminek igen csak erősz szaga van! :lol:
Ma még eddig nem volt kaka, hát mikor is legyen.... Fürdés után. Hurrá!
Tehát megyek, elrendezem a kis drágát!
Majd még benézek, ha lesz időm!

Andy

Képek vannak fent itt: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=11513
oriandy
 
 


Még egy kérdés!

Hogy tudtátok berakni a vonalzót? Mert nekem is van de nem tudom berakni az álíráshoz!

Köszi!

Andy
oriandy
 
 


Andy, üdv itt. Akkor a kisfiam együtt ünnepel veletek, ő is május 24-én született. :)
Vonalzó: a segédletek menüből kiválasztod a profilt, és ott az aláíráshoz kell bemásolni a vonalzód phbb kódját.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szia Ági!

Köszi a segítséget, remélem működik. De gondolom ezt néha nem árt frissíteni is, nem? Vagy magától átáll a hónapmérce?

Ja! Képek vannak még rólunk a következő címen is: www.kep.tar.hu/lujza23

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok Lányok,

lekopogom de mintha Ádi ma már egy fokkal jobban lett volna.:-)
Délelőtt írtam, hogy megyek riportra.No hát nem lenne korrekt leírni ki volt a riportalanyom, ezért inkább körölírom: két kisgyerekkel rendelkező anyuka, szilikonmellekkel, aki a férjével fogta meg az isten lábát, láthatjátok a jövő heti lap címlapján. Szóval, nem tudom, szerintetek nem furcsák az ilyen miniszoknyás tűsarkús kikent kifent kismamák? Én elképzelni nem tudom hogyan jut idejük a gyerekükre ha csak a szempillájukat két óráig festik...és most esküszöm nem az irigység beszél belőlem.... :shock: :shock: :shock: Szerintem egy anya ne mutogassa a hátsó felét és ne viseljen köldökig dekoltált ruhát...Nektek mi erről a véleményetek?

Andy, üdv a klubban.:-)

Most mennem kell mert leszakad a hátam, nem tudom mi van velem de ma naaagyon fáj.:-( Megyek kiharcolok egy masszázst Tomitól.

Pusz

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Dani 8 óta durmol, így egy kis nyugi van...
Kinek mennyi idős a gyerkőce? Mert ez nem nagyon derült ki még a számomra.

Andy

Kép
oriandy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?