Új privát üzeneted érkezett!

Csak ismételni tudom, hogy Nüncsi nagyon édes, ahogy kúszik! Lili meg tényleg az apjára ütött! (na nem szó szerint)

Na megvolt a krumplievés. gondoltam, hogy nem lesz gond. én nem ettem volna meg (borzalmas volt) de ő csak úgy falta volna, de nem akartam elsőre sokat adni. idáig semmilyen kajától nem fájt a hasa, szerintem ezzel sem lesz gond, de jobb az elővigyázatosság.

déleőtt aludt 2,5 órát, és most is már 1 órája alszik. kicsit nyűgös volt. nagyon sírt, még nálam is alig tudtam megnyugtatni. szerintem a foga lehetett mert mikor hozzáértem még ebédnél a kanállal a felső ínyéhez egyből ordított. lehet hogy ezért kelt fel éjjel is.

köszi a kutacs tapogatásokat...megnéztem már nem annyira vészes. lehet csak beképzeltem. de úgy meg tudok ijedni ha vlmit találok rajta.

ahogy tina is írta, hogy rosszkor kapta az EDA-t, én pont ezért nem akartam kérni. meg talán már mind1 is, mert azt mondják, hogy a második hamarabb kinnt van. A húgom pl. 2 óra alatt megvolt, öcsémmel merg alig értek be a kórházba. anyukám már a liftben meg akarta szülni. :)
Vendég
 


Képzeljétek, a múltkor a Tescoba mentünk vásárolni, ott vettem popsitörlőt. Hát én nem tudom, de olyan sör szaga van, hogy kezdem azt hinni, ez nem normális! Komolyan, mintha sörben áztatták volna meg. :shock: ??

Kép

Kép
csürci
 
 


Hahó, mi ez a pangás?? Gondoltam benézek még mielőtt bezuhanok az ágyba, erre sehol egy új hsz!
Ja, azt hiszem Edina még meg sem köszöntem a táblázatot, utólag is köszi, nagyon frankón összehoztad!
Fú, ma nagyon össze-vissza napunk volt evés és alvás tekintetében, remélem a holnapiban több rendszer lesz. Férjem jövő héten szabin lesz, már úgy várom!
Megyek én is aludni, így nem olyan jó magammal beszélgetni...

Kép

Kép
csürci
 
 

 
 

Sziasztok!
Jó régóta nem írtam, van mit bepótolnom. 
Most én is wordbe írok, aztán nézem, hogy kinek mit reagáljak.
Engem is elkapott valami betegség, fáj a torkom, lázam ugyan nincs, de olyan nemjól voltam, hogy brrr, szombat reggelre a bal szemem is begyulladt, sztem kötőhártya, de cseppentettem párszor és elmúlt. Rámjár a rúd…. 

Csilla: én is kecskemétit adok neki és többnyire almás krumplit, mert azt szereti.
Mivel azt szeretném, hogy a fő étel még az anyatej legyen, én szopi után kínálom meg egyébbel. Majd 1-2 hónap múlva megfordítom a sorrendet.
Ha használt lemezjátszót keresel, keress a vaterán vagy a teszveszen! (sokat hirdetnek)

Tina:
Nagyon jó lehetett nektek a Balcsin. Én nagyon szeretem, amikor még nincs szezon, és kevesebben vannak. És az is jó, hogy a pincérek ennyire odafigyelnek.

Momoska: remélem most már jobban vagy, habár otthon, a szülők mellett tényleg még betegnek is jobb lenni. Az anyós-dolog sem semmi. Nyilván nehezen elviselhető, ha a gyerekünkkel valaki türelmetlen, netán meg is üti. Még akkor is, ha az a valaki a gyerekünk apját felnevelte valamikor.

Sajnos anyósomék már nem élnek, szüleim messze vannak  ez sem egy jó dolog.

Vettem egy kengurut a teszveszen, ma jött meg. De nem kérdeztem meg, hogy hány kilóig jó, hát látom, hogy 7,5. Kipróbáltuk, háááát, jól lehúzza. Na mindegy, arra két alkalomra jó lesz, de gyakran nem fogom használni, olyan nehéz, mint a só.
Kendőm is van, kölcsön kaptam, de nem bírom azt a sok anyagot, meg azt, hogy olyan ronda nagy csomókat lehet kötni, de lehet, hogy csak én vagyok béna.

Vezetés: én imádok vezetni, de Annával még nem voltam hosszabb úton, csak itt Dabason bevásárolni, vagy míg Gerit úszni vittük, de azt is régebben, mert amióta jó az idő, bicajjal jár. Amúgy nem szereti sokáig a hordozóban, ha alszik akkor oké, de ha nem, akkor őt is ki kell néha venni, sír, feszíti magát.

Edina: pötty-ügyben nem tudok segíteni, régebben volt csak, de nem sok és hamar elmúlt.
Lehet kapni kekszes bébikaját is, legalábbis a Rossmannál.
Lili tényleg tiszta apja! Nagyon jó kép.

Anna is egyre többet követeli, hogy foglalkozzunk vele, tényleg nem elég, ha ott van mellettem, kell vele foglalkozni. Felvenni annyira nem szoktam, mert nehéz, sokat nem tudok járkálni vele, de melléfekszem a földre, vagy az ágyon játszunk. Vagy az apja játszik vele, vagy a bátyja. Valahogy így telik el az alvások közti idő.
Mostanában kel éjfél körül, nehezen alszik vissza, nagyon rossz.
Anna is próbálkozik már a kúszással, még nem megy neki, de már nagyon változtatja a helyét, ha leteszem a földre. Leteszem háton, azonnal átlöki magát hasra, de egy idő után sírni kezd dühében, hogy nem halad semerre. A játékait ellöki, és nagyon be tud dühödni, hogy nem éri el.

Orsi: én is megnéztem a kutacsát, neki is picit be van nyomódva. Épp a múltkor gondoltam rá, hogy a nagy haja miatt ritkán jut eszembe tapogatni.
A gyerekek nagyon édesek és aranyosak. Mutassatok csak minél több képet.
Jó hosszú lettem, pedig a szülés-történet sehol….
De azt majd a következőben írom meg.

Jó éjt mindenkinek.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Bocs, ha kicsit több képet fogok föltenni, de épp válogattam meg kicsinyítettem és nem tudok dönteni... Kép 6 naposan
Kép 7 naposan

Kép 7 naposan

Kép 8 naposan

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Kép 4 hetesen

Kép 6 hetesen

Kép divatbemutató Kép Kép

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok már vagy 20 perce, visszaolvasással töltöttem az időt, kerestem mikor írtam nektek a piros pöttyökről ami Lili állán van, mert én marha (minden sz@rt fölírok) ezt bezzeg nem! Kicsit mérges vagyok magamra.

Egyre több és egyre sűrűbben, vannak a pöttyök, a popsikrém nem használ semmit sőt....

Kerestem az okot hátha valamire rájövök. Egy hete amikor a védőnő itt volt már nem emléxem, hogy volt-e az állán, szóba került-e, de mintha már egy két pötty lett volna. Megnéztem mit adtam neki abban az időben.

Előtte nap paradicsom-krumplit kostoltattam vele, pár kanállal. Lehet hogy ez volt a gond? Olvastam, hogy ettől főleg az arcon lehetnek pöttyök. Viszont azóta nem adtam, főleg hogy nem ízlett neki, meg Tibi is jól leszídott, hogy paradicsomot!!!??? A többi kaját meg amit most adok azt már előtte is ette, semmi új nincs most.

AZt hiszem fölhívom a dokit!

Egyébként 4.50 kor kelt a kis Tücsök!!!! Fél órája alszik, remélem húzza még egy kicsit.

Ma megpróbálok hálózsákot gyártani, talán lesz időm rá, mert nálam a varrás elég hosszú időbe telik, lévén inkább csak varrogatni szoktam és a szabással vannak gondjaim.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina!
Ha valamelyik étel okozza a pötyöket, akkor nem biztos, hogy első alakolommal jönnek elő, hanem lehet, hogy 2., 3.. alkalommal, amikor újra találkozik vele a szervezet. A kész bébiételekkel szerintem az a baj, hogy nem mindegyiket lehetne még abban a korban adni, ami rá van írva. Tegnap Dávidnál is kijöttek pici piros pöttyök, de mára eltűntek. Gondolom nála a nyáltól lehet- lévén, hogy enni még nem kap semmit.

Évi!
Ez a hasrafordulás és utána mérgelődés nagyon ismerős. :) Anna is könnyebben fordul hátról hasra, mint visszafelé?

Akartam Tőletek kérdezni, hogy vett-e már valamelyikőtök etetőszéket és ha igen, akkor milyet? Én most nézegetem. Eddigi szempontok: műanyag, guruljon, de lehessen fixálni, állítható háttámla és ülésmagasság, levehető tálca. Szerintetek mit érdemes még figyelni?

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok,

A tegnapi délutánunk kicsit mozgalmas volt, ami kolos cipelgetését illeti. vlmi extra nyűgös volt. nem maradt meg magában, ahogy közelítettem az ágya felé egyből görbült a szája. aztán meglepetésnek beállított anya+apa (nagyon örültem neki, mert Szabi későn jött) átvették egy picit kolost. Már majd’ lezsakadt a derekam. Uzsi után bekentük az ínyék dentinoxal, még kicsit sírdogált, aztán szerencsére elaludt. már nagyon fáradt lehetett.

Megint felkelt éjjel 2x is. 3kor hátán volt, és dobolt a lábával. aztán n5kor már kicsit sírdogált, mozgolódott, de hamar elnyomta az álom.

Csürci: jól értelmezted a dolgot. most így visszaolvasva tényleg ellentmondásba kerültem. de mivel megfogadtam a szülőszobán, hogy a 2.-nál vlmit kérek, és a kórházban csak EDA van, így ezt fogom választani. de ki tudja mi lesz 3 év múlva, talán tök máshol fogok szülni, vagy nem is kérek semmit….
Ez tényleg jó kérdés, én sem tudom mi a különbség a spinális és epidurális között.
Tina: nem fáj mikor a gerincedbe szúrnak?

mi is vettünk már tescós popsitörlőt, tényleg nagyon büdös. :(

Évi: Anna is hogy változott ez alatt a 4 hónap alatt. A 7 napos képeken vlmi tündérien alszik. :)

De fura, hogy többen is írjátok, hogy könnyebben fordulnak hátról hasra. Kolos pont az ellenkezője, ő hasról már elég korán furdulgatott. de a hátáról csak a napokban.

Edina: de ügyes vagy hogy így tudsz varni. Én a kreatív munkák közül a varrás nagyon utálom. nekem túl pepecselős. még egy zoknit megstoppolok, vagy felvarrok egy gonbot, de ha már többet kell csinálni viszem anyához. ő nagyon ügyes, mikor kicsit voltunk sok ruhát vart nekünk.

etetőszék: mi asztalra szerelhetőset néztünk, hogy ha nagyobb lesz (talán már ül) együtt ehessen velünk az asztalnál. + ezt könnyebb cipelni is.
mostra (ha van ilyen szó :) ) nem veszünk, a pihenőszékét használom. annak dönthető a háttámlája, és tökéletesen megfelel erre a célra.
Vendég
 


Tina: ha valami motiválja, akkor vissza is fordul, de a hasról hátra fordulás szinte automatikus. És igen, könnyebben megy neki :)

Még nem nézegettem (vásárlási szándékkal) etetőszéket. Szerintem elég jól körüljártad a témát szempontok tekintetében...

Edina: a paradicsom akkor okoz pöttyöket, ha maga a gyümölcs közvetlenül érintkezik a bőrrel. De az el is múlik.
Kérdezd meg a dokit.

Nem tudom, hogy ismeritek-e a szilikon etetőkanalat?
Nekem újdonság volt. Barátnőmnek panaszoltam, hogy Anna utálja etetéskor, hogy kemény a kanál, van hogy emiatt nem kér többet. Pl. a párom ezt úgy oldotta meg, hogy az ujjával etette, vett az ételéből és betette a szájába. Hihetetlen lelkesedéssel fogadta a kis csaj. De ez mégsem megoldás - gondoltam.
Aztán nagy nehezen kaptunk. Persze itt Dabason nem volt, Pesten vett a Schleckernél, de a Brendonban is láttam (neten néztem).
Nagyon szeret azzal enni!!!!!
Lehet, hogy már mindnyájatoknak ismerős, de mivel nekem nem volt, gondoltam megosztom veletek eme ismereteim :-)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Orsi, Tina: ezt találtam az EDA-ról és a spin. érzéstelenítésről

A fájdalomcsillapításnak több megoldása ismeretes, de nem vitatható, hogy leghatékonyabban az epidurális érzéstelenítés teljesíti az elvárásokat. Kétségtelen tény, hogy minden orvosi beavatkozás, így a legegyszerűbbek is rejtenek magukban kockázatot, melyeket mindig mérlegelnünk kell: a beavatkozástól várható előny jelenti a mérleg másik serpenyőjének legfontosabb "súlyát". Célszerű már az elnevezés körüli tévhitek eloszlatása is: gyakran hallani "gerincbe történő" érzéstelenítésről.

Az epidurális érzéstelenítést a gerincoszlop lumbális, azaz deréktáji szakaszán történő behatolásból végezzük, olyan magasságban, ahová a gerincvelő már nem ér le semmilyen körülmények között sem. Másfelől célunk a gerincet (és természetesen az agyvelőt is) burkoló kemény agyhártya (dura) körüli keskeny tér (epidurális tér) felkeresése, tehát optimális esetben csak a gerincet védő agyhártyarétegek körül lévő térbe hatolunk, és semmiképpen sem a gerincvelőig (az orvostudomány más területein ugyanis magasabban, tehát még a gerinc magasságában is alkalmazhatnak epidurális érzéstelenítést).

Igény szerinti adagolás
A beavatkozás lényege: az előbb említett epidurális térbe vezetett vékony műanyag katéteren, kis vékony csövön keresztül érzéstelenítőszert juttatva az itt futó érzőidegek működését gátoljuk, ezáltal az általuk vezetett érzések - s így a szülési fájdalom érzése - nem jutnak el az agyban lévő érző központba, s a fájdalomérzés megszűnik. A méh összehúzódásai továbbra is nagyjából változatlanul jelentkeznek, csak épp a hozzájuk tartozó fájdalom szűnik meg. A szülészeket az esetek jelentős részében nemcsak a fájdalom megszüntetésének szándéka vezeti, hanem gyakorta a szülés haladásában, a tágulási szak idejének lerövidülésében is előnyt nyerünk alkalmazásával, valamint koraszülések esetén a szülőcsatorna szöveteinek ellazulása által a születendő magzat esélyeit jelentősen javíthatjuk.

Maga a beavatkozás nem fájdalmas: a szülő nő oldalfekvő helyzetben, lábát felhúzva és hátát kidomborítva fekszik, a hát megfelelő területének sebészi fertőtlenítése és izolálása után a bőr és a bőr alatti szövetek érzéstelenítése után hatolunk be az epidurális térbe. Gyakorlott szakember kezében a katéter bevezetése néhány percet vesz csak igénybe. A fájdalom megszűnése az érzéstelenítő oldat beadását követő 15-20 perc múlva válik teljessé. A szülés kitolási szakaszában - amikor a szülő nő aktív közreműködésére, a hasprés alkalmazására van szükségünk - az érzéstelenítőszert általában már nem adagoljuk, s így a nyomási inger közel teljes egészében visszatér.

A gát szövetei azonban ilyenkor is ellazulnak, érzéketlenek, így egyrészt ritkábban szükséges gátmetszés alkalmazása, az esetleges gátsérülések kialakulásának esélye csökken, valamint ha mégis gátmetszés mellett döntünk, úgy annak elvégzése, illetve a szülés után ellátása fájdalmatlan lesz.

A terület nagysága befolyásolható
A spinális érzéstelenítés az epidurális érzéstelenítéstől több lényeges ponton eltér. Az érzéstelenítő oldatot az ún. spinális térbe, vagyis az agyvízbe adjuk be, legtöbbször egy dózisban. A szúrás technikai kivitelezése sokban hasonlatos az epidurális érzéstelenítésnél leírtakhoz, azzal a különbséggel, hogy spinális anesztézia esetén a beteg ülő testhelyzetben, hátát kidomborítva helyezkedik el, és nem kerül sor katéter bevezetésére sem, hanem a gyógyszert egy adagban juttatjuk be egy vékony tűn keresztül az agyvíz-térbe. Ezt követően az érzéstelenítő hatása perceken belül kialakul, és ami igen lényeges, nemcsak az érző, hanem a mozgató funkciót is gátolja a teljes érzéstelenítés időtartamára, ami többnyire 2-2,5 óra. Az érzéstelenítő eloszlása az agyvíztérben a gravitáció által befolyásolható, így a beteg műtőasztalon történő megdöntésével az érzéstelenítés "magassága", vagyis az érzéstelenített terület nagysága befolyásolható. Az érzéstelenítő hatás kialakulásával a vérnyomás átmeneti esése következhet be, melynek megelőzése céljából a műtétet megelőzően minimum 1,5 liter intravénás infúzió alkalmazása jelent megoldást. Császármetszésnél végzett spinális érzéstelenítés megelőzi a magzat altatószer okozta születés utáni légzési zavarát, illetve lehetővé teszi az "együttszülést" műtét esetében is, hiszen az édesapa jelen lehet a műtét során mindvégig ébren lévő, és a születés élményét ily módon átélő párja mellett. Kiknél nem javallt epidurális vagy spinális érzéstelenítés? Legfontosabb szabály: ha a szülő nő nem kéri, illetve ha orvosi javallat alapján terveznénk elvégzését, de a vajúdó nem egyezik bele, semmilyen körülmények között nem szabad alkalmazni. Milyen szövődményeket rejthet magában az epidurális érzéstelenítés? A lehetséges szövődmények leggyakrabban technikai problémára vezethetők vissza: az epidurális tér felkeresése nehézségekbe ütközik vagy egyáltalán nem kivitelezhető (szűk csigolyaközök, meszes gerinc), illetve az epidurális tér túlzottan szűk volta miatt a szúrás kapcsán a keményagyhártyán (dura) nyílást ejtünk. Ez utóbbi esetben néhány csepp agyvíz a tűn keresztül szinte mindig távozik, és ez egy-két napig fejfájást okozhat a szülés után, de más veszélyeket nem rejt magában. Elvileg előfordulhat, hogy a beadott gyógyszer az epidurális térben érpályába jut és általános tüneteket okoz: ennek kivédésére a beavatkozás során számos óvintézkedés szükséges minden esetben.

Biztonságos
Az epidurális, illetve a spinális érzéstelenítés - amennyiben személyi és tárgyi feltételei adottak - biztonságos és effektív módja a szülési, illetve a szülészeti műtéti fájdalom csillapításának. Legnagyobb előnyei közt tartjuk számon, hogy míg az anya fájdalmát csökkentik, addig a magzat keringésébe át nem jutva magzati káros hatásokkal nem kell számolnunk, sőt kifejezett előnyöket nyújtanak a születendő utódnak.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Epidurális érzéstelenítés (EDA)


Gyógyszeres fájdalomcsillapítási módszer. A gerincvelőből kilépő és a szülési fájdalom közvetítésében szerepet játszó idegek közelébe - az idegeket körülvevő kemény hártya (dura mater) körüli térbe (epi- vagy peridurális tér) - érzéstelenítőt juttatnak. Így a gerincvelőhöz befutó fájdalomingerek átmenetileg nem vezetődnek tovább. Az érzéstelenítő a méh összehúzódásaira nem hat, mivel azok idegi szabályozása az érzéstelenítés helyénél magasabban fekvő gerincvelői szelvényekhez kötődik.

Egy adag érzéstelenítő kb. 1,5-2 óráig csillapítja a szülési fájdalmat. A megfelelő hoszúságú fájdalomcsillapításhoz a gyógyszer ismételt adása szükséges.Ez az epidurális térbe behelyezett vékony műanyag csövön keresztül történik. Így a vajúdás és a szülés egész időszaka alatt gátolható a fájdalomérzet. A fájások a fájdalomérzet megszüntetésével is megmaradnak, a kis mennyiségű és koncentrációjú helyi érzéstelenítő a nyomóreflexet megtartja, így a kitoláskor az együttműködés könnyebbé válik.

Kivitelezése: A szülőnő a szülőágyon bal oldalára fordul, térdeit a hasa alá húzza, fejét előre hajtja, hátát domborítja. A bőr lemosása után az orvos egészen vékony tűvel érzésteleníti a bőrt. Következő lépésben bevezeti a tűt az epidurális térbe, beadja az érzéstelenítő oldatot, majd a tűn keresztül bevezet egy kis műanyag csövet.

Az érzéstelenítés leggyakoribb szövődménye a vérnyomás csökkenése lehet, amely megfelelő mennyiségű infúzió adásával megelőzhető ill. kezelhető. Ritkán előfordulhat (kb. 1 %-ban), hogy a durahártyát átszúrják. (Ez történik tudatosan például az ún. spinális érzéstelenítésnél.) Ilyenkor általában egy másik magasságban újból megpróbálják a katéter behelyezést.

Szövődménymentes és problémás (pl.: koraszülés, anyai cukorbetegség, anyai szívbetegség, lepényi elégtelenség stb.) szüléseknél, császármetszésnél is alkalmazható, tetszőleges ideig fenntartható.

Lsd. még: Sétáló epidurál.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


A spinális érzéstelenítés során az érzéstelenítő az agyat és a gerincvelőt körülvevő folyadéktérbe, a subarachnoidealis térbe kerül: ez a lágy agyhártyán, az arachnoideán belül elhelyezkedő terület. Az érzéstelenítő folyadék, utóbbi esetben közvetlenül függeszti fel az idegi vezetést, míg az epidurális érzéstelenítés esetében a gerincvelői gyököknél fejti ki hatását.

Noha a "hátba szúrt tű" gondolata elborzasztóan hat a legtöbb emberre, a helyes kivitelezés korántsem jár jelentős fájdalommal. Az aneszteziológus a pontos hely megkeresése után lokális érzéstelenítést alkalmaz lidokain oldattal lokális érzéstelenítést, ezért az azt követő szúrás gyakorlatilag fájdalmatlan. A megfelelő testhelyzet felvétele után - ez lehet ülő vagy oldalt fekvő helyzet - történik meg a tű beszúrása. Tartós epidurális érzéstelenítés során az orvos egy vékony kanült vezet be a tű segítségével, amelyen át akár napokig adagolhatja a fájdalomcsillapítót a nélkül, hogy még egyszer meg kelljen szúrnia a beteget. A kanül rögzítése után egy ún. tesztdózissal győződik meg arról, hogy a kanül a gerinc közeli térbe jutott. A kanül rögzítése után a páciens szabadon mozoghat. A spinális érzéstelenítés hasonló módon történik azzal a különbséggel, hogy a szúrás után az orvos nem alkalmaz kanült, hanem az érzéstelenítő befecskendezése után eltávolítja a tűt.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


húúúúha, itt aztán van mit olvasni. Bocs Éva, de nekem ehhez most nem volt időm, meg igazából ez Orsit érdekelte, ill. a lényeget meg tudom.

Mi is pihiszéket használunk etetéshez, egy darabig még jó lesz, mi sem néztünk még körül. Bár a másik topikba - néha benézek hozzájuk mert a hozzátápival előrébb tartanak - (2007/2008 téli babák) ott volt aki tett fel képet a székről, de nem találtam meg.

Hívtam a dokit, a sudokrémet ajánlotta, ártani nem árt címszóval, de megegyeztünk hogy most egy darabig hanyagolom a pépes kajákat csak tejcit meg tápit kap, aztán meglátjuk. Egyébként a savas dolgokat mondta hogy attól lehet. Na ebből egyedül paradicsom volt pár kanál, azóta nem, mást meg nem adtam.

Nekiálltam a hálózsáknak, csakhogy cipzár meg nincs itthon, uh. várat magára míg teljesen elkészül. Szétszabtam egy polár takarót az elejére, a hátára meg a hordozókendő (vékony rugalmas pamutanyag) anyagából szabtam ki, mert oda nem kell vastag anyag.

Nekünk a hasról hátra egyáltalán nem megy, még a közelében sem jár a dolognak, így ha hasra vágja magát egy-két perc után már sírás van, billeg a mellkasán.

KépKép
domidina
 
 


Köszi Évi!

szilikon= műanyag? vagy ez hajlékony is, mint a szilikon sütőforma? én az aventes poharakhoz kapott kanállal etetem. ez nem túl nagy, épp befér a szájába, és imád vele játszani. nem is kell etetnem, közelítem felé a kanalat és már nyúl érte, majd be a szájba, és elnyammog rajta. :)

Jó ez a babaszakácskönyv. Köszi Edina.

nem akarom elkiabálni, de 2 órája alszik. már megcsináltam az ebédet, ha felébredne rögtön ehet ha éhes.
Vendég
 


Orsi: hajlékony is a szilikon kanál és puha, rá is haraphatnak a gyerekek és nem bántja az ínyüket.
Nem ismerem az aventes kanalat.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Mi a helyzet Edina, beszéltél a dokival? Nálunk sajnos Lina popsiján voltak már többször is piros pöttyök, elég csúnya volt, persze a doki mindjárt antibiotikumos kenőcsöt akart rá adni. Ki is váltottam, jó drágán, még az elsőnél, de nem használtam. Szerencsére a barátnőm nővére mondott rá homeós bogyókat, de a legutóbbi pöttyök nagyon sokára múltak el. Most is szedjük a bogyókat megelőzés céljából.
Ma 1/2 7 után kelt Lina, ettünk, majd visszatettem a kiságyba, és mivel ismét nagy hanggal kezdett neki a dumálásnak és nyálfújásnak, gondoltam már úgysem hagyna aludni, elmentem megzuhanyozni. Mire végeztem bealudt; mondjuk nem aludt sokat, csak 45 percet, lehet, hogy ha én is visszaalszom, csak fáradtabban ébredtem volna. Nálatok mindig ugyanakkor kelnek a babáitok? Mert nekünk a nap kiszámíthatatlanságát az is adja alapból, hogy nem mindig kel ugyanakkor Lina. Hol 5-kor, hol 1/2 8-kor
Tina, nálunk Lina viszonylag hamar megfordult a hasáról a hátára, de amióta fordítva is tudja, azóta szinte csak ezt „míveli”. Lerakom hátra, secperc alatt hason van, de ha elfárad, akkor sem fordul vissza, hanem dúrja a fejét a földbe (lásd előző hsz-em képei). Hasról hátra csak ritkán fordul vissza.
Jaj, én olyan gondban vagyok a neten való vásárlással, mert engem zavar, hogy nem látom a cuccot (bármi legyen is az) – nyilván egy kép azért nem olyan. Bár ne lennék ennyire maximalista, közben meg olyan jó dolgokat lehet kapni sokkal olcsóbban, mintha boltban venném meg. Szóval így vagyok a kenguruval is, mindenképpen kellene, de valahogy a neten nem tudom megtalálni az igazit, amiről a képek alapján azt tudnám mondani, hogy „Ez az!” Ugyanez lesz gondolom az etetőszékkel is, mert valószínű azt is majd a neten fogok nézni.
Éva, én sem hallottam még a szilikon etetőkanálról, mondjuk én még nem tartok ott, de jó tudni, hogy ilyen is van, ki tudja, nem kell-e majd. És köszi a kimerítő utánajárást az epidurális és spinális érzéstelenítésnek! Érdekes, Orsi azt írta, hogy negatív véleményeket hallott az érzéstelenítésről, amit Éva talált, annak pedig eléggé pozitív a kicsengése. Mondjuk nyilván minden éremnek 2 oldala van, hogy ilyen bölcsen fogalmazzak.

Kép

Kép
csürci
 
 


Edina: köszönöm a babaszakácskönyvet és a táblázatot is :)

"- váratlanul gyakrabban szeretne szopizni, mint akinek
sosem elég, és ez nem rendeződik gyakoribb
szoptatással pár nap alatt, mint egy növekedési
ugrásnál"

Meg is találtam a választ arra, miért kellett Annánál elkezdenem a hozzátáplálást.

Pedig Gerinél nem volt ilyen...

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Csürci: amit én bemásoltam (EDA, spinális) az egy hivatalos szöveg, a googleban találtam, ismertető.
Császárnál használnak spinálist és EDA-t (kórházfüggő), szülésnél EDA ( a spinális 6 óra alatt ürül csak ki). Ha időben kötik be az EDA-t, nincs baj. Nem próbáltam, de kevesebben panaszkodtak, mint akinek segített.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Edina, látom mire megírtam a válaszomat wordbe és bemásoltam, addigra már meg is válaszoltad a doki-kérdést.
Milyen babaszakácskönyvről van szó?
Megyek, én is pihenek egy kicsit, amíg Lina alszik, most tettem le, de szerintem max. 40 perc és fent lesz...
Repülni is tanulok
Kép
Hmmmm, ez finom lesz
Kép
Bocs anya, ez a tiéd?
Kép

Kép

Kép
csürci
 
 


Csürci:nálunk is attól függ minden, hogy Anna mikor ébred.1-2 órás eltérések is adódnak ebből.
Tündéri szép kék szeme van Linának. :)
Amíg volt iskola, alapból korábban keltem/keltünk, hétvégén később, ő alkalmazkodott. Most, hogy szünet van, később kelünk, általában Geri ébreszt.

Tehát akkor szüléstörténet.

Mindkét gyerekem császárral jött világra. Annak idején Gerivel nagyon készültem a rendes szülésre, kismamatorna, gátmasszázs meg egyebek, de hát faros volt a drága és 3850 gramm, 38-as fejkörfogattal (ő is „nagyfejű” volt, mint Kolos) :-)
Tudom, az Istvánban megfordítják ilyenkor a babókat, de a SOTe I-en nem, így császároztak, de megvárták, hogy beinduljon a szülés, így aztán éjszaka 2.10 lett belőle.

Ezek után nem is volt kérdés, hogy Anna is császáros lesz, főleg a súlya, méretei miatt, habár a feje kisebb volt, mint a Gerié, 36 centi és nem volt faros.

A dokim kiírt programcsászárra, január 28-ra. Ez okozott nekem lelki gondokat, hogy csak úgy kikapják belőlem, holott még nem is akar esetleg megszületni, de nem tudtam, mit tehetnék, 43 km-re Budapesttől, bármikor jöhet havazás, ki tudja, hogy érünk be stb. Próbáltam vele beszélgetni, hogy jelezze, hogy jönni akar…

27-én, vasárnap bevittek a fiúk a Klinikára 5 körül. Estefelé, már pizsamában lefeküdtem olvasni és beszélgettem a lányokkal a szobában. Egyszer csak azt éreztem, mintha bepisiltem volna, elsőre azt is hittem, hogy belerúgott a hólyagomba, mert rugdosott rendesen a hasamban a drága, de aztán folyt tovább, a nyákdugó is elment. Ez volt kb. f10-kor. Szóltam a nővérkének, jött a doki, megvizsgált, és levittek a szülőszobára.
Ja közben a fájások is rendesen elkezdődtek, 7 percesek voltak.
Elég gyorsan zajlott minden, mert nekem nagyon erős fájásaim voltak, azt a bizonyos székelési ingert is éreztem. Hívták a dokimat, be is jött és 23.15-kor megszületett Anna, 4500 grammal és 58 centivel.

Ennek örültem a legjobban, hogy meg akart már születni.

A párom nem tudott már visszajönni, nem is nagyon ért volna be, Geri már aludt, és akkor éjjel volt az a nagy szélvihar, aggódtam is volna. A nappali születésekhez nem is engedtek be apukát.

Spinális érzéstelenítőt kaptam, reggel 6-kor már felkeltem és 11-kor lementem a gyerekágyas osztályra és attól kezdve együtt voltunk.
Amikor kivették, megmutatták, miután megfürdették és felöltöztették, kis időre mellém tették.

Gerivel altatást kértem, mert akkoriban még 24 órát kellett feküdni a spinális után, amit nem akartam. Mivel ő is éjjel született, délelőtt már lemehettem a gyerekágyas osztályra. De akkor ott volt az apja és ő kapta meg helyettem, ő tehette magára magzatmázasan.

Annánál másképp alakult, de így is jó volt. Ami rossz volt, a látogatási tilalom. Nem is látták, csak febr. 1-én, amikor hazaengedtek. Nem sárgult be, hazamenésünk napján a fülét is kiszúrták.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


hát ezt én is meghamiznám...... :lol:

Bocsi Csilla, küldtem Neked is a babaszakácskönyvet. Tudtam, éreztem, hogy valakit kihagytam.
Reklamáljatok ám!!!! :wink:

Éva: lehet hogy nálunk is ez a gond, hogy sűrűn eszik???

Holna csak bemegyünk a dokihoz nézze meg a pöttyeit.
megyek, mert hasról hátra még nem megy...

KépKép
domidina
 
 


Bocsi, Edina, nem értem, mire írtad, hogy nálatok is az a gond, hogy sűrűbben eszik?

Ezért kellett neked is elkezdeni a hozzátápit? Mert én erre gondoltam.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Köszi Edina a szakácskönyvet, nagyon jónak tűnik! B.....kulcs, majdnem az egész tábla csokit megettem, szörnyű nassolós lettem az utóbbi időben - ne is csodálkozzak, hogy kezdek megint gömbölyödni. Mondjuk azt tudom és érzem is, hogy ha nem eszem-iszom eleget, az kihat a tejmennyiségemre, de ezzel nyugtatom magam minden esetben...
Éva, de jó, hogy Anna pont akkor akart kibújni, amikor itt volt az ideje!
Bogyófejke délután már harmadjára alszik! Mondjuk csak 35 és 60 perc közti időket, de olyan édes, minden sírás nélkül viselte amikor betettem az ágyba, és némi nyűglődés és visszafordítás után el is aludt.
Edina, sikerült megvarrni a hálózsákot?

Kép

Kép
csürci
 
 


Jó reggelt.

5.45-kor kelt, de ehhez az kellett, hogy f1-kor fölébredt és evett egy keveset.

Éva: igen arra gondoltam, hogy azért eszik gyakrabban, mert már talán nem olyan tápláló a tejem, mint korábban. De nem ezért kezdtem el a hozzátápit, mert akkor még ezt nem tapasztaltam, hanem e tejmennyiség miatt.

Csilla: Csak félig van kész, nincs cipzáram, így nem tudom befejezni.

Nagyon tetszik a LINA BABA felirat, megnéztem a lapot ahol meg kell csinálni, de az én angol tudásom ehhez kevés. Be kell jelentkezni arra a lapra hogy meg tudd csinálni?

Ma bemegyünk a dokihoz, mert egyre csak terjed a sok pötty, már az arcán is van. Vettem sudokrémet 2x kentem, de semmi.
Vagy ennyi idő alatt még ne is várjak tőle semmit?

Megyek mert reklamál.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,

tegnap délután átjöttem anyáékhoz aludni. Szabi gyöngyösön maradt, hosszú idő után végre összejöttek a barátaival.

Kolos ma 5:50kor kelt mint Lili. elég hamar megunta a játékot, kajás volt már, pedig este tök sokat evett. Pl. kinézte a számból az almát! majd ki ugrott apukám öléből, hogy megkaparintsa. odaadtam neki egy kis gerezdet, és elkezdte enni. kapargatta a kis fogaival. :) olyan édes volt. ő maga fogta a két kis mancsával... közben tv-t nézett. :)
le van fényképezve, majd feldobom csak le kell tölteni a gépről.

mennem kell...
Vendég
 


Mi ma 9.50-ig aludtunk :), akkor is a postás költött.
Igaz, evett éjfélkor és valamikor hajnalban is, de OLYAN JÓ volt aludni...

Csürci, én szoktam vásárolni a teszveszen, még nem csalódtam. Jó dolgokat lehet kifogni, jó áron. A kenguru az én saram, nem kérdeztem meg. Habár szerintem a kengurut alapból kisebb babáknak ajánlják.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok,
kohogok, mint egy gothos lo, aliz is (bar o mar kijovoben), borisz is kohecsel mar jo par napja, bar most felszakadobban. ko kis virus ez.
egyebkent itt fertodon kevesbe eszelelheto a nyugosseg, mert mindig van valaki a kozeleben. erre csak akkor jottem ra, amikor tegnap este letettem aludni, s1 oran keresztul 10 percenkent felsirt, be kellett menni hozza. istentudja, mitol!
s itt meg vlag napirendje is van (evesben nincs, csak alvasban).
8 korul ebred - f11-f1 alvas-f4-f5 alvas/f9-tol ujra agyban, s ejjel eszik ketszer meg mindig, de azt kiszamithatatlan idoben.

ja a keteltu fenykepezogepunk megszaradt, s visszaadta a kepeket a horgasztorol, majd felteszem , de addig csak nehany, amit a szaradas kozben apukam gepevel csinaltam! Kép nagyfiú Kép borsopucolos idill nagyszulokkel Kép borso borsoval Kép borsiz elrepul

Kép
Kép
momoska
 
 


ez meg extra: (aliz rakta ki cseresznyebol) Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól. Nem kajától van, hanem a nyála miatt, illetve JÖN A FOGA!!! Én meg hitetlenkedtem amikor mondja a doki, mivel semmi jele nem volt, nincs. nem nyáladzik, nem nyügös, alszik éjjel stb. De mondja, hogy érzi ahogy kocog a fémkanálon, és tényleg érezni.

Kaptunk rá kenőcsöt. Úgy látszik érzékeny a bőre sajnos. Remélem azért idővel elmúlanak a pöttyök.

Lili reggel 40 percet aludt, aztán 8-kor ébredés, 9kor kaja aztán csak 11.15 kor aludt el a kocsiban, már hazafelé, mert már nagyon álmos volt, tovább nem bírta. Ahogy megérkeztünk haza, nyitom a kocsiajtot, szeme kinyílik. Alig fél órát aludt.

Délután meg megyek a nőgyogyihoz.

mennem kell, mert megint forgolódik szőnyegen és panaszkodik, hogy már elég volt a hasalásból....

KépKép
domidina
 
 


itt van a híres almaevés. közben a tv-t nézi. ideális állapot, tv és kaja. :)

Kép
Vendég
 


szegény Momoska, milyen régen vagy már beteg. és a picurok is elkapták.. gyógyuljatok meg hamar.
a borsót mi is szeretjük, mamával szoktuk pucolni, de nálunk minden második megy csak a tálba. :)
tényleg a babók ehetnek borsót? és mikortól?

az én picúrom alszik. ebédre benyomott 120ml répás krumplit, majd kiette a cicit. ha kaját lát nem lehet vele bírni.

internetes vásárlás: én vaterázni szoktam. egy csomó dolgot onnan szereztem be kolosnak. én is náztem kengurut mert ott olcsóbbak, de sajnos nem volt olyan amit szerettem volna, így boltban vettük. én azt csináltam, hogy elmentem a brendonba felpróbátam egy csomót, kiválasztottam ami tetszik és megnéztem neten. Csürci, szerintem ha van időd boltba menni, csináld ezt. a babakocsival is ezt csinálták sógornőmék, megnézték boltban majd vettek egyet fele annyiért vaterán. amúgy én sem mertnék semmit látatlanban venni.
Vendég
 


Edina, ahogy megnyílik az oldal, a jobb oldalon a rózsaszín téglalapban (ami lefelé a lap alja felé nyúlik) láthatod a betűszíneket és stílusokat, rá kell kattintani amelyik tetszik, és akkor ha lejjebb gördülsz akkor meglátod, „sample” (példa) felirattal, hogy az hogy néz ki. Kb. középen a fehér részben ott van, hogy „Generate your glitter word” – ide kell beírni amit szeretnél. Ha kicsit lejjebb mész, a rózsaszín reklám doboz alatt lehet kiválasztani a stílust „style”, a színt „color” és a méretet „size”, majd klikkelj alatta a „Glitter my way”-re, és kész. Ha tetszik, akkor a „Grab it”-re, ha nem, akkor a „Trash it”-re klikkelj. De most ki akartam próbálni, hogy leellenőrizzem, és valamiért nem működik. De elvileg így kell csinálni, majd megpróbálom holnap is.
Évi, olyan kis édes Anna, nem csodálom, hogy nem tudtál választani, hogy melyik képet is tedd fel. Én is imádok képeket nézegetni, többiek is tegyetek fel még képeket! 8)
Momoska, ezek szerint Borisznak (is) jót tett a levegőváltozás. Ahogy elnézem a borsópucolós képet, nem is csodálom, hogy Alíz ott érzi igazán jól magát. Nagyon kellemes hely lehet. És az a cseresznyés kedvesség! Borisz nem akarta a borsót rögtön a szájába tömni?
Edina, drukkolok, hogy Lili végig gond nélkül viselje a fogzást!
Orsi, de vagány a kép Kolosról!! Nagyon édes.
Lina ma 7-kor kelt, de kaja után még úgy visszaaludt, hogy majdnem 1/2 10 volt mikor felébredt! Déltől aludt 1/4 2-ig, kétszer is evett, aztán most letettem, mert ugyan nem volt ásítás meg szemdörzsölés, de az is egy jel, amikor már sehogy sem jó neki, se a székben, se hason, se háton, se ölben. Ilyenkor egy kis kiabálás után, amikor már hajlandó a cumit a szájában tartani és nem játszani vele, akkor elcsendesül. Most lestem meg, nem alszik, hanyatt fekszik, kapaszkodik a feje alatt lévő pelus szélébe, és tök csöndben hallgatja a babazenét! :) Jó jel, hogy ilyen nyugodt, nyilván be fog aludni. Mire ezt megírtam, bejelentkeztem, megnéztem Orsi képét, addigra már be is fordult oldalra (mindig a jobb oldalán alszik).

Kép

Kép
csürci
 
 


Sziasztok!

Orsi: köszi a leírást, én is így csináltam, de akkor nem véletlen nem működött, ha neked sem ment.
Az új krémtől már jobban néz ki az arca, uh. biztos használni fog.

Tegnap 3/4 9-kor aludt el, minden későbbre tolódott, és így sem volt képes aludni tovább, megin 4.50-kor kelt, uh. tök mindegy mikor teszem le, akkor inkább korábban.

Lili is az oldalán szeret aludni, de ő bal oldalas, de inkább csak nappal, éjszaka a hátán alszik. Érdekes.

Na megyek mert már sikongat, reklamál, álmos, de ő is ha viszem altatni, folytatja ezerrel, mintha mondaná, hogy én még nem akarok!!!! Pedig már sehogy sem jó neki.

Tegnap az apja altatta, ő ugye nem ringatja, be az ágyba, volt is nagy ordítozás. 4x-re aludt el egy kis almalé ivás után. Úgy kifáradt, hogy szó nélkül utána elaludt. Persze jól kiizzadva.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,

Edina, nem én írtam a leírást hanem Csürci, de semmi baj. :)
Örülök, hogy múlnak a pöttyök Lili arcáról.

Mi szombatom találkozunk a dokinénivel, apukámnak lesz szülinapi bulija és ott lesz a doki is mivel a szüleim gyerekkori barátja. már régen látta Kolost. majd kifaggatom mit adhatok neki enni és mit nem, mert ő mindent bezabálna.

Na a kismanó ma 5kor úgy döntött, hogy ő már kialudta magát és nagyban virgonckodott az ágyában. mindig átfordult hátra, és meg mindig visszafordítottam, hogy 'tessék még aludni, korán van, anya még fáradt'. aztán egyszer kb a 100. megfordításra úgy maradt és 6tól aludt 7ig. én persze tök kómás voltam, Szabi ébresztett, hogy menne dolgozni a picúr meg éhes. Tehát felkeltem, a szemem alig volt nyitva de kapott enni. Nagyon falánk volt, gyorsan evett és a fele vissza is jött. volt kaka is, aztán fél9-kor újból elaludt. Megint főztem neki krumplit répával.

asszem megyek még ledőlök egy picit, amíg mág alszik, bár vasalnom kéne, de nem megy sehova a mosott ruha (sajnos).
Vendég
 


Csürci, akkor köszi neked.
Megcsináltam, viszont amikor a profilba be akartam illetszeni nem fogadta el, mert azt írta, hogy "túl hosszú az aláírás". Neked hogy sikerült még ezt is betenni a vonalzó mellé?

Egyébként lili aludt 6.40-től 9-ig, addig majdnem befejeztem a hálózsákot, majd teszek fel róla képet. Bár nem nagy durranás és nem is profi munka,d e azért itthonra jó lesz.

Nagyon látványos javulás nincs pöttyök terén,de talán azért valamivel kevesebb van.

KépKép
domidina
 
 


ime a mű....
Kép

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!
Edina: örvendek, hogy múlnak a pöttyök.

Most, hogy már nem kelek Geri miatt 7 előtt, Anna is tovább alszik, ma is 9-kor keltünk. Igaz, éjfél körül ébred és enni kér, és még hajnalban is... De így kibírható.

Momoska: jobbulást nektek és a gyerekeknek is.

Orsi: nagyon tetszik a kép Kolosról, nagyon vagány gyerkőc. :)
Eszembe jutott, anno Gerivel pont ugyanez volt az almával, apja ette mellette az almát és úgy beindult, hogy neki is kellett adni (akkor múlt 5 hónapos). Kezébe adtuk és nagy örömmel csócsálta.
Anna nézi ugyan, hogy eszünk, de még nem kér.

Tegnap felszereltük a hintáját (amit szintén teszveszen vettem), majd lefényképezem.

Szép napot nektek!!!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok,
helyes a kolosos almaeves (de a korankeles nem helyes tole, uzenem). aliznal - bar nala a koran az 7-8 volt anno - az jott be, h. ilyenkor magunk melle vettuk az agyba, ha meg aludni szerettunk volna, egy kis ideig (neha 30-40 perc:-)) mocorgott, dumalgatott, de aztan bealudt mindig, neha 2-3 orara is. ezt mar probaltad pl., edina, lilivel??? legalabb nem kell kiszallnod az agybol hosszabb tavra...ugy konnyebben visszaalszik az ember!
egyebkent ma borisz 6kor csinalta azt ,a mit kolos, de teljesen at is volt pisilve mindene, ugyhogy kapott kajat meg tisztaba raktam (hogy aliz azert ne ebredjen fel, mert itt egy szobaban alszunk), visszatettem az agyaba (vele meg lehet ezt egyelore csinalni), intelligensen-halkan dumalgatott 20 percet, s aludt 9ig (igaz este csak 9kor aludt el, nem f9kor)...s aliz is kilencig. havaj volt!:-) de ez nem azt jelenti am, hogy csak 6kor kelt enni, mert 2kor is evett am!

JAAA! a legfontosabb. tegnap a mamamek elkezdtek befozni a meggyet, ezert panikszeruen turmixoltam belole gyorsan borsonak...nem fintorgott, nem tiltakozott (bar nem is mosolygott hozza:-)), inkabb csodalkozott, olyan 8. kanalnal abbahagytuk a kostolgatast!

teszek fel nehany eletkepet a kiszaradt telefonunkbol is fertodrol, aztan eldugulok kepileg egy idore:-)) Kép apukam idilli kis horgasztanyaja es mi! Kép turistafoto a kastelyudvaron:-) Kép borisz murvat tapogat! Kép 20 perce keszult kep: kopasz diszno es az anyja!

Kép
Kép
momoska
 
 


edina,
nagyon tuti ez a halozsak. gratula!
de ez inkabb hidegebb idore, nem???

Kép
Kép
momoska
 
 


Köszi Orsi az ötletet és a megerősítést, már én is gondoltam erre, hogy előbb meg kéne nézni boltban, és utána el tudnám dönteni a neten a képek alapján is. Valószínű így fogom csinálni.
De jó neked Orsi, hogy ismerős orvosotok van, nem tudom de nekem fóbiám az orvos-kérdés (valószínű mert egyrészt útálom a gyógyszereket, másrészt pedig fogalmam sincs, hogy adott vész- vagy nem annyira vészhelyzetekben mit kell tenni így úgy érzem kiszolgáltatott vagyok – akkor pedig nagyon nem mindegy, hogy milyen emberre vagyok ráutalva. Pláne, ha a babámról van szó.
Hihetetlen, hogy Kolos milyen kis haspók! :D A krumpli-répát csak megpárolod vagy ízesíted is valamivel?
Lina is ma reggel úgy döntött, hogy korán kel, megébredt 1/2 5-kor, de szerencsére beadtam neki a cumit és még visszaaludt. De 1/2 7-kor már nem úsztam meg (meg sem próbáltam visszaaltatni, mert addigra tudom, hogy már éhes), de utána már nem aludt vissza. Én is forgatgattam ide-oda, de most nem jött be. 1/2 8-kor már szó szerint kiabált utánam. Viszont azóta már aludt 2x 1 órát.
Edina, én kíváncsi voltam a hálózsákra ám! Nagyon helyes lett, a neten hirdetettek közt fele ilyen jók is akadnak bőven! Az aláírásba egyszerűen egymás alá betettem a két hivatkozást egy sor kihagyással.
Momoska, te nem teszel el meggyet a mélyhűtőbe későbbre Borisznak? Hú, a férjem de irigykedne, ha most látná apukád horgásztanyás képét! Borisz tényleg nem hasonlít rád! És tényleg nincs haja! :) (Bocs.)

Kép

Kép
csürci
 
 


:-)
remelem, a hajmennyisegben sem hasonlit ram. bar most epp ugy tunik, megalloban van a hajhullas:-) neki meg remelem, kino. aliz 7 honapos korara kezdett - ha nem is ennyire - megkopaszodni, bar borisze meg vilagosodik is rendesen, ezert meg kevesebbnek latszik, de 1 evesen aliznak mar szep haja volt, sot hatul egy tincsben (NDK-focista sztajl!:-)) egesz hosszu volt, mert ott nem hullott ki. de 2 eves koraig egy cseppet sem vagtunk belole, nem hittumk a mende-mondaknak, h. attol erosodik:-) s nem is igaz! :idea:

meggyet tetettem el anyamekkal a melyhutobe nehany zacskot, de en nem vagyok ilyen fagyasztgatos fajta, mindig azt probalom adni nekik, ami epp friss van. teli gyereknek konnyu a dolga, mert mire mar nem nagyon van semmi, addigra ehet mindent. en egyedul a parolt-turmixolt hust fagyasztottam le kiskockakban, amig meg csak 1-2 kockanyit tettem a fozelekeibe!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


köszönöm a képhez a hsz-okat. Igen, nagy zabás a kispasi. :) ma is bevágott egy nagyadag répapürét.
Csürci, igen, csak megpárolom a zölsdégeket egy pici sóval utána turmix, és anyatej. nem csinálom túl hígra, mert azt figyeltem meg, hogy akkor több megy mellé mert kifolyik a szájából. Ma már nagyon ügyesen evett, alig lett olyan az előkéje. eddig minden étkezés után moshattam ki, de most nem kellett.

nekem még mindig nagyon hullik a hajam. remélem minél hamarabb abbamarad.

Nagyon jók a képek Momoska! Ahol Borisz pózol háttérben a kastéllyal, elmehetne képeslapnak. :)
és nehogy eldugulj! Imádom nézni a képeidet. és többiekét is!

Edina: nagyon jó a hálózsák. nagyon ügyes vagy!! :D

Én már próbáltam hogy odavettem magunk mellé, de nem jött be. Ha a hasára tettem, elkezdett nézelődni, meg ette a párnánkat majd előbb-utóbb nyügős lett, ha a hátára, dobolt a lábával, és nyafogott.

Imádja a pillentyűzetet püfölni (ld kép)
Kép

Kép
Vendég
 


Nem tudom mi van ma a levegőben, mert már délben is aludt 1 órát, és most is már 1óra 20 percnél tart......

Hálózsák: Szerintem nem meleg még, tegnap 22,5 fok volt a szobájában és paplannal takartam be a vastag rugija fölé. Ez egy vékony polár takaró. Persze varrok egyet pamut hálóingből is.

Orsi: Ma én is krumpli-répát csinálam, megfőztem egyben kis sós vízben utána meg turmix. Igaz sokat nem evett belőle kb. 40-et, de ennek is örültem. Azt hittem semmit nem tudok majd belediktálni.
Én mindjárt az ebéddel kezdem és főzivel, nem először tízórai utána uzsi. Megy egyszerre az ebéd, utána meg uzsi időben kap egy kis gyümölcsöt.

Mélyhűtőbe én rakok el gyümit. Meggyet, ribizlit, málnát. Ami lesz mindent bele. Zöltséget is.

Na most kelt föl....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!
Az én hajam is hullik, sajnos, nem annyira veszélyes -még-, de már annyira elszoktam tőle. :(

Edina, nagyon ügyes vagy, majd még több mindent is meg tudsz varrni Lilinek :)

Momoska nagyon jók a képek, nagyon tetszenek :)

Anna ma alma-őszibarackot kapott. Nagyon ízlett neki. Azért alszik reggel olyan soká egyébként, mert mellettem van. Amikor én korábban keltem, ő is megébredt, de mivel most nem kelek, ő is húzza a lóbőrt.

Nagyon próbál kúszni, de csak kevés sikerrel, mert nálunk vastag szőnyegek vannak (télen nagyon jó), de a kúszást nem segítik. :) Olyan vicces volt, van egy "rögbi" labdája, kicsi és puha, állandóan veszekszik vele. Ha nála van azért, ha ellöki azért. De rendesen hangosan cirkuszol. Dühösen rágja, kiabál vele. Ha elvesszük, a következő játékkal nem, csak ezzel. Nem tudjuk megfejteni, miért. De olyan vicces. :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Latom sokan elkezdtetek adni a normal kajakat,ugyhogy en is kedvet kaptam,bar en csak alma-banan pepet adtam neki.Boltit,nem en csinaltam.Meg anyu hozta nekunk majusban,tegnap meg ugy dontottunk kiprobaljuk.Haaat,az a fintorgas,nem volt semmi.Ma is adtam neki.az elejen fintorgott,aztan kezdte megszokni,de nem mondhatnam hogy izlett neki.Nekunk igen :lol:

Viszont ket napja kuszik.de rendesen.Barhova elkuszik ahova csak akar.Kabelek,konektorok veszelyben.Ugyhogy tegnap mar beszereztem a konektorba azt a muanyag dugot,meg ma vettem a teraszra azt a habi-tapi(vmi ilesmi neve van) puzzlet,ugyhogy nem kell a kovon masznia,bar meg vennem kell 20db-t,mert nem eleg 20.Lemaszik rola.Megfogdos mindent,majd meg akarja enni.Meg a szonyeget es az asztalt is.
Itt ma nagyon meleg volt.Ejszakankent mindig olyan 25-26 fokot mutat az angel care.De szerintem az tuti nem jo.Nuncsin max egy rugdalozo van,vagy ha nagyon meleg van akkor lab nelkuli rugi.A takarot ahogy rarakom,lerugja magarol.Nem egy fazos tipus.

Ma kijottek rajta pici piros pottyok,szerintem a melegtol.

En is es apukam is szokott teszvesz-rol vagy vaterarol vasarolni.
A kengurut multkor az expresszen vettem.Bolti ara 17e volt en meg 10e-ert meg tudtam venni es vadi uj volt.Ki lehet fogni a jo dolgokat.Csurci,te akartal lemezjatszot venni,ugye?En biztos bevallalnam a teszveszrol.Egyebkent nagyon aranyos Lina.

Momoska!Szuleimnek van csepelen a horgasztavaknal telkuk,az ilyen hangulatu.Naplementekor a legszebb.Tok nyugodt az egesz,nagyon jo.
Biztos most feltoltodtok,remelem hamarosan teljesen meggyogyulsz.Mint mindig a ket jo kis testver nagyon edi.

Orsi!Nuncsi is nagyon szereti utni a klaviaturat,plussz taviranyitok,telefonok,meg minden ami a kozelben van.
Gyakorolja Kolos a forgolodast?Helyes kisfiu.
Ilyen kep van Boriszrol is.
Az elaltatasrol...Kb 4-5 napja felfedeztunk egy uj technikat.Mikor latom hogy Nuncsi mar nagyon almos,lefekszem vele az agyra.Az o feje az en melkasommal egyvonalban.Beadom neki a cumit es magamfele forditom,nagyon kozel,felhuzom a labaim ,atkarolom.Es bummm 20 masodperc es alszik. Vagy a tea.

Kepzeljetek Nuncsit mar tobbszor fiunak neztek.Eloszor kiakadtam,aztan rajottem,tenyleg eleg fius.Hat apucira utott.
Szoval eleg jol no a haja,nemsokara majd valami csattot bevarazsolok neki.

Evi!Annanak nincs ilyen problemaja :lol: Lassan lofarkat is csinalhatsz neki.O is nagyon edes.

Edina!Koszi az emailt.Nagyon aktiv vagy azt kell mondjam.Halozsak is szuper.En nagyon bena vagyok ezekben a varras vagy akarmilyen kreativ dologban.
Lili is aranyos.

Ja!Orsi az nagyon komoly ahogy rajzolsz.Milyen kezes vagy?Jobb vagy bal?
Nuncsi mostanaban mindent bal kezzel fog meg eloszor.Azt mondta vki,hogy a forgojanal ellentesen no a haja,es az jelentheti az hogy bal kezes lesz.
Nem tudom,majd kiderul.

Orsi,nekem is hullik a hajam,ha ez megnyugtat.Mar nagyon unom.


Most megyek,ezek a kepek ma keszultek Kép Kép .
sziasztok!

Kép
mamice
 
 


Réka, nagyon jók a képek, nagyon aranyosak vagytok!
Ne aggódj, Annáról is megkérdezték már, hogy lány-e? (hosszú hajjal, rózsaszínben, nem csak egy ember)

Én is vásárolok a teszveszen, babahordozót vettem, ruhákat, fülhallgatót, esővédőt babakocsira és nagyon jó volt, jó árut kaptam, meg voltam elégedve. Mindig megnézem, hogy kitől veszem, milyenek az értékelései. Amíg a lábtöréssel ágyban feküdtem, addig volt időm áttanulmányozni mindent. Sőt, már árulni is kezdtem. Nem is gondoltam, hogy ennyire bejön :)
A kenguru egy kicsit necces, de nem minőségileg, csak a csajszi nehéz hozzá... :D Én eleve olcsón kerestem, mert csak 2-3 alkalomra kell.
Anna még nem érdeklődik ennyire a technika iránt, habár ma az apja ölében nagyon verte a billentyűzetet. Sőt, mindenképp meg akarta ízlelni. A telefon nem érdekli, és mivel tévénk nincs , így a távirányító élvezete számára kimarad.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok!

Éva, hát te meg nem tudsz aludni éjjel, hogy a gép előtt ülsz, ilyen későn?

Ma 3/4 6-kor kelt Lili, este f8-tól. Most ettünk 2x, egy kis alma-őszibarack (fél üveg) utána még evett (mérleg szerint, hihetetlen) 180 g tejcit. Áttértem a tízórai adására, és ebédkor meg főzit kap.

Úgy tűnik nagyon meleg lesz ma, uh. fölfújom a kis medencét és pancsikolunk egy kicsit. Kíváncsi leszek rá mit szól hozzá. Nagykádban is csak 1x fürdött, azt élvezte.

Réka: nagyon jók a képek, aranyosak vagytok így együtt. Ilyen puzzlet én is nézegettem, aztán mégsem vettem. Nálunk padlószőnyeg van abban a szobában ahol lenni szoktunk. Lilinél padló, de ott csak aludni szokott, meg öltözni.

A klaviatúrát Lili is szereti csapkodni, jó kép Kolosról.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok. n8kor felebredt a franya, pedig fertodon 8 utan szokott! brrr!
nuncsi nem is fius...!:-) edes kis csaj!
rolam meg 6 eves koromban is mindenki azt hitte, fiu vagyok.:-) a kedvesemrol meg mindenki azt, h. lany. jol egymasra talaltunk!!
boriszrol meg eleinte mindenki azt, h. lany. most mar eszebe se jut senkinek!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok,

Mivel nagy meleget mondtak mára, kijöttünk szüleimhez. Szabi itthon maradt, most nincs annyira hajtás az irodában.
Reggel elmentünk vérvételre, már egy hónapja megvolt a beutalóm, de csak most szántuk rá magunkat. Írtam, hogy hullik a hajam, + nagyon fogyok (47,7kg) és aggódom. Biztos sokak örülnének ha ennyire fogynának, de nem szeretném ezért abbahagyni a szoptatást mert Kolos kieszik minden belőlem. Pedig eszem és, egész nap van vlmi a számban (jó, nem zsíros dolgok, vagy süti - az előtte sem nagyon ettem).

Igen Réka, nagyon aranyosak vagytok így együtt! Tudom, hogy mondtam már de Nüncsi nagyon tetszik nekem. :)
Gratula a kúszáshoz.
Kolos meg már egyre jobban fordulgat. Nagyon élvezi, hogy nincs korlátozva a mozgásban. A legújabb, hogy nagyon akar ülni.

Szerintem jó dolog a polifoam puzzle, nekünk is van, és Kolos szeret ott lenni. Sokkal jobban mint a kiságyában, legalább nem lát rácsokat.

Réka, Jobbkezes vagyok. A férjem bal. Kolos meg mindkét kezével nyúl a dolgokért, de azt vettem észre, hogy a ballal többször.

alvás ma: 5:20kor felébredt, de visszafordítottam a hasára és aludt tovább. sajnos 6kor kelnünk kellett a vérvétel miatt, gyorsan megetettem, és indultunk. Nagyon jól bírta az ébrenlétet, 10:30kor aludt csak el...és ahogy hallom most ébredt. hát..nem sokat eludt. :(
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: