Új privát üzeneted érkezett!

Na hát volt ennél punnyadtabb is ez a topic. :cry: :o Csak egy nap és mennyi mindent írtatok, csak győzzek reagálni rá! :roll: :roll:

Jó olvasni titeket otthonszülés témában, én erről nem sokat tudtam, tudok és nem tudom olyan jól megfogalmazni, mint ti! :oops: :oops: :oops: :oops: De azé nem kéretik nem összeveszni :lol: :lol: :lol: :lol:

Tinu!
Siestást dolgot sokkal világosabban leírtad, mint én. :oops:

Kernico!
Ugye télen, kint azért csak nem mezítláb járatod majd Kiarát? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: Inkább ott kell a cipő, nem? Vagy az én logikám a tied forditottja! :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
Én erről a lagzis dologról úgy lemaradtam. Hogyhogy péntek? :shock: És hol, hogy szállodában alszotok? Amúgy naná, hogy maradjatok! :wink: :wink: :wink:

Rena!
Látatlanban nem tudom elképzelni, hogy mitől fura Petra, de miért ne értené a bólogatást? Olyan okosak ám! Tényleg addig, míg nem tapasztalod meg, addig el sem akarod hinni, hogy mikre képesek. Veronika most kacsintani tanul!:) Ja és ő meg röfögni szokott! :lol: :lol: :lol: :lol: Most akkor aggódjak? :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

Brigó!
Nem hallottál még a hippikről? :P Azoknak hosszú hajúk van! :P Vagy Zsombi még nem akar divatozni? :roll: :lol: :lol: 8)
Amúgy én csak olvastam a „témát”, de nem érzem, hogy kiforgatják a szavaid, csak mindenki elmondja a véleményét. Nem lehet egyforma!
Hogy hogy nem vállalják be a két gyereket egyszerre??????? :?: :evil: Te is egyedül vagy mindkettóvel! :evil:
A nagypárnát hogy teszed be az ágyba?

Alexa!
Sok gyógyi puszi Martinkának! Jobbulást és kitartást neked is!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ihianya!
Tényleg okos Norbi! Sőt roppant erős! :wink: :P

Niki!
Elsőre nem lehet látni a Dani fiút! :oops: Szoborparkban vótatok? A közösen alvós olyan édi, enyémek még régebben csináltak ilyet, most már nem.

Fölkalexa!
Ez szörnyen hangzik! :cry: :cry: Úgye nem ennyire durva? Mit lehet erről tudni?(betegség, műtét, kockázat stb)

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Na a kajálásról meg probálom megfogalmazni (és leírni) a véleményem. :roll: :oops: :) Oszt majd új vitát indítok legalább! :? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Előre leszögezném, hogy nem jártam orvosira, így nem biztos hogy annyira tudományos leszek, de a lényeget talán megértitek így is. :wink:
Szerintem nem csak a már allergiás (bármilyen) szülöknek kell elgondolkodni azon, hogy mivel lehetne elkerülni a gyereknél ezt a betegséget, hanem mindenkinek. Számos tudományos kutatás igazolja, hogy az allergia kialakulását nagyban az étkezés befolyásolja, ennek megelőzésére a kisgyermekeknél sokat lehetne tenni. Sajnos nem minden védőnő vagy orvos jár ilyen továbbképzésekre vagy nem hisz ebben vagy nem tudom mi az oka, de vannak eltérő vélemények még köztük is. Na a lényeg, hogy igen a legtöbb helyen már 8 hónapos kortól javasolják a tejtermékek bevezetését, mert igen még cseng a fülünkben a 80-as évek szlogenje, hogy a tej élet, erő egészség. Meg hányan mesélték (ötven felettiek), hogy anyatej helyett tehéntejet ittak és itt vannak. Csakhogy az akkori tejnek és a mostani tejnek köze nincs egymáshoz. (ha valakit érdekel, elmesélem miért mondom ezt :P ) A mostani tejnek nagyon nagy az allergizáló hatása, ami nem biztos hogy most jelentkezik a babáknál (sokan azt hiszik, ha rögtön nem lesz tele pöttyekkel a gyerek akkor nincs gond :x ), hanem akár évek, évtizedek múlva. :!: Ezért akik ezzel egyetértenek, azok a baba minimum 1 éves koráig nem adnak semmiféle tejes dolgot a gyereknek, sőt szoptatás ideje alatt az anya se fogyaszt ilyen termékeket. Sőt ha van rá lehetőség és elég kitartás, akkor inkább a 2 éves kort javasolják. Ezt sajnos sokaknak nagyon nehéz megérteni, főleg ha van már egy idősebb testvér is, akinél senki nem beszélt ilyenről. Persze ez az időszakos tejmentesség nem jelenti azt hogy később nem lesz allergiás, de kisebb az esély rá, hogy kialakul. Hát akkor inkább kibírok egy pár hónapot még a tejes kaják nélkül, csak kisebb esélye legyen allergiára a gyereknek.
Amúgy az allergia nem csak pollen allergiát jelent, hanem akár tejallergiát, akár ekcémát stb. Nem tudom közületek vagy ismerőseitek, rokonaitok között hánynak van olyan „baja”, amiről nem tudja mi okozza, nincs rá orvosság, mert mindig kiújjul vagy el se megy dokihoz, mert annyira nem érzi fontosnak a problémát? Ezek hátterében is a fent említett okok bújhatnak meg és visszavezethető a gyerekkori helytelen táplálkozásra is.

A kenyérről, kifli végekről kekszről stb-ről is inkább lebeszélnek az orvosok. Ráér a gyerek akkor ilyet enni, ha a rágó fogak kibújtak, mivel akkor tud igazán rágni, előtte csak a nyálával „feloldja” a pékárukat. Illetve van valami a hasnyálmirigyben ami csak akkor kezd el kiválasztodni (?), amikor a rágó fogak kibújnak és ezek segítik a megfelelő lebontását, emésztését a lisztes dolgoknak.

Én tehát hozzátok képest nagyon kevés dolgot adok még Veronikának hozzátápi címén, merthát ami allergizálhat, az várhat is elv van nálam érvényben. Így is azért tudunk mindig változatosan enni, bár a gyerekeknek még fel sem tűnik, hogy 3 napja ugyanazt eszik, hisz előtte meg csak a tej vagy tápi volt. Na de nálunk eddig ezek mentek: alma, őszi, sütötök, meggy, krumpli, spenót, borsó, sárgarépa, csirkehusi, cékla és jöhet már a zöldbab, cukkini, tök, gesztenye. Ugye hogy mennyi mindent lehet ebből variálni? És még lehetne szerintem más is, csak mi még kevésszer eszünk ilyen főziket. Na most azért, h én vagy valamelyik rokon örüljön, hogy mennyi mindent eszünk már, na ezért nem fogok sajtot, joghurtot, túró rudit adni a gyerekemnek. Ezt piszok nehéz megértetni sokakkal, de hát Veronika rendesen kap enni, kiegyensúlyozott és még ott a tej, amiben a neki megfelelő vitamin is megvan.

Na nem írok erről többet egyelőre, gondolom ugyis lesz ellenvélemény! :roll: :roll: :roll: :roll: Ez az én véleményem és gondoltam most már leírom nektek is.
:oops: :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Winnie: esküszöm, ez az utolsó gondolat, amit a témában leírok, de ez még nagyon kikívánkozik belőlem. :oops: Nos, a legtöbb, amit el tudok fogadni, ha azt mondod, te felelőtlennek éreznéd magad, ha otthon szülnél. De másokat felelőtlennek nevezni csak azért, mert másképp gondolkodik az otthonszülésről, mint te, az számomra az intoleranciát kimeríti. Akkor meg miért várnád el, hogy toleráns legyek a véleményeddel kapcsolatban, ha te sem vagy toleráns másképp gondolkodó embertársaiddal? :roll: És ha én otthon szültem volna, akkor már szóba sem állnál velem, mert én felelőtlen szülő vagyok? :shock: Na, nem megbántani akarlak, csak kis hibát éreztem a logikában és a megfogalmazásban.
Egyébként engem nagyon bántott a tegnapi. Egyrészt, hogy leírtam a véleményem, erre Brigó megsértődött, sőt pszichikai hadviseléssel :shock: :shock: :shock: vádolt. Másrészt, hogy tapasztaltam azt a fajta intoleranciát, amit fentebb írtam. SZámomra az elfogadás azt jelenti, hogy mi gondolunk a világról valamit, de nem várjuk el mástól, hogy ő is hasonlóan gondolkodjon és ennek megfelelően nem ítéljül el érte. Jó, ez nem mindenre vonatkozik, mert ugye a demokrácia sem jelent korlát nélküli szabadságot. Mondjuk ha valaki fasiszta nézeteket vall, akkor azzal nem kell toleránsnak lenni. De spec. az otthonszülés oyan ügy, amivel kapcsolatban nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy jó vagy rossz. Lehet így gondolni és úgy is.

Noémi: én nem tudom, hogy van, és nem olvastam erről konkrét kutatási eredményt, amit írtál, úgyhogy én a testemre hallgatok. Én speciel egész életemben imádtam a tejet és a tejtermékeket. Van ugyan allergiám, ekcémám és gyerekkoromban asztmás is voltam allergiás alapon, de nem gondolom, hogy feltétlenül emiatt volt. Mert hogy kaptam tápszert is, lehetne azt mondani annak, aki tápszerellenes, hogy az meg amiatt volt. (MEllesleg a tápszerben talán nem tejfehérje van?) De lehet, hogy a nagyvárosi levegő miatt volt, vagy azért, mert szükséglakásban laktunk és gombásak voltak a falak. Most is a tejtermékek, amiket állandóan kívánok, és a tejet is. Ennek megfelelően iszom és eszem is. Talán emiatt, de nekem nem valami nagyon félelmetes a tej. (Érdekelne, hogy miért gondolod, hogy néhány évtizede még más volt a tej, amit vettünk a boltban?) Elegendőnek gondolom, hogy 8 hónapos korig ne kapjon semmi tejeset, utána egy éves koráig ehet savanyított tejtermékeket és 1 éves kor után pedig tejet is ihat. Nem akarok neki tápszert adni 1 éves kora után, már pedig akkor már nem fog annyit szopizni és azt mondják, hogy a tejes dolgokra meg még szükségük van.

Kép
Kép
tinu
 
 

 
 

Na jól van, belendültetek! :D

Írtam az előbb még valamit a vitához, de aztán kitöröltem. :) :roll:

Beszéltem doktornővel a fejrázásos bólogatásról. Fel kell vennem videóra és elküldeni e-mailben. Milyen jó ez a mai technika!
Most már aggódok. Jobb lett volna azt hallani, hogy ez természetes.

Jaj! Fölkalexa! Nem irigyellek! Nem is tudok mit írni. 1 éves kor után rögtön műtik? Tudod, Ivettnek is volt, de őt csak általános iskolás volt, mikor műtötték. Nem lett semmi gond, csak addig sűrűn beteg volt. Utána nem.
Az jó, hogy te már jobban vagy!
A kép tök jó! Mint egy igazolványkép! Gyorsan csináltass útlevelet belőle! :) :wink: Tényleg, hallottál a jövő évi erdélyi banda kirándulásról? Gondolatban már szerveződik!

Kaja: Tejtermék dolgot én azért szigorúan betartom szerintem. Legalább is közelítek a szigorú szabályokhoz. Mivel terhesség alatt előjött a tejcukor allergia. Múltkor mondta a doktornő, hogy 8 hós kortól majd adhatom a sajtot aztán túrót,joghurtot. Kérdezi,hogy volt valaki allergiás a családban? Mondtam neki a fentit, erre ő: ó az teljesen más! attól a sajt,túró,joghurt még mehet szép fokozatosan. Amúgy tényleg nekem sem azoktól akkora bajom. Aztán szép fokozatosan visszatértem a tejre is, (én is hozzátáplálódtam) és nem lett utána bajom. Azóta is imádom! (De a bőrgyógyászt életre megutáltam! Terhességem 16-20 hetében szigorú diétára fogott - keksz, tea, főtt krumpli, aztán hetente pár új dolog - komolyan sírva fakadtam többször is, mert annyira kívántam minden mást! )

Niki! Én láttam Danit! Jó a kukkolóm! :) Jóóó nagy szobor! Hol volt ez?

Kérdés: Milyen ásványvizet lehet adni forralás nélkül? Janán és Hippen kívül?

omr
 
 


Rena: Szentkirályi is mehet tudtommal. Én legalábbis adtam. :D
És hogy jött ki a tejcukor allergia? Ekcémás lettél? És mitől, a tejtől? Mesélj! Akkor még nem ismertünk. :wink:

Winnie: gondolkodtam mosogatás közben. :wink: Mondhatod, hogy felelőtlenség az otthonszülés, csak azt ne mondd, hogy az otthonszülők felelőtlenek. Mert ők a felelősségük tudatában döntenek úgy, ahogy. Na így már jó? Engem mások megítélése, elítélése zavar és nem az, hogy máshogy viszonyulsz az otthonszüléshez. Érted? :roll: :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Köszi Tinu! Akkor majd veszek. Néha elfelejtek forralni, persze ott a tejcsi mindig, de jó lenne vmi lenne itthon. Én Nestlé Aquarelt iszok.
Na akkor még gyorsan, röviden,aztán megyek, ezer a dolgom.
Tejallergia kialakulás nálam:
Védőnőm mondja a 11.héten: Több tejet igyak. (Addig kb 2-3 naponta 1 pohár volt) Oké. Ittam. Aztán napi fél liter, 8 deci is lecsúszott, jól esett.Egyszer elkezdtem pöttyösödni, hasmenésem is lett.Dokim mondja, ne igyak tejet, nem olyan fontos az, szedjem tovább Elevitet. Jó. De én még mindig pöttyösödtem.Ekkor beutalt bőrgyógyihoz. :evil: Ő azt mondta, ki kell deríteni, hogy mitől van,ezért kell a diéta. Eltelt a 4 hét, megint előjött, akkor széklettenyésztés volt,negatív. Megint a szigorú diéta. Na akkor megint sírva fakadtam mint egy öt éves hisztiztem itthon! :D Kiderült, hogy pl a margarinban is van tejvalami azt meg ettem később minden nap. Na nem mentem vissza a bőrgyógyhoz, nem ettem tejest egy ideig aztán fokozatosan újrakezdtem és nem lett baj. Szoszo: Egyszerre sok volt a tej a szervezetnek az elején és az enzimek nem bírták a strapát.

omr
 
 


Tinu!

A tejet én is imádom és a terhességem alatt napi fél liter kakaót ittam. :wink: :P Én is allergiás vagyok már szinte mindenre, köztük a gyümikre is. :cry: :cry: Nálam 12 évesen alakult ki. Sajnos még elég gyerek cipőben járnak a kutatások az allergia megelőzésével kapcsolatban (egyelőre gyógyítani nem lehet, csak a tüneteket csökkenteni-ezért törekednek a megelőzésre). Nem mondom, hogy csak a tej tehetne erről, de valószínű, hogy van benne valami ami elősegíti a kialakulást ill más allergénekkel (vagy összetevőkkel) együtt felerősítik az allergia kialakulásának lehetőségét.
Nézd el nekem, hogy nem tudok neked konkrét adatokkal szolgálni. Én maximálisan elfogadom azokat a dolgokat, amit a gyerekorvosunk ezzel kapcsolatban elmond. Ismerem, mert nekem is ő volt az orvosom. Hihetetlen okos ember és rengeteg továbbképzésre jár a témával kapcsolatban is. (Ezt mondjuk kollégáitól tudom.)Azt gondolom, hogy nekem (mint szülőnek) nem kell mindig mindent tudni ill a mikéntjént az eredményeknek-a részletek nem annyira érdekelnek, mivel nem ezt tanultam. PErsze valamennyire igen, meg nem hiszek azért mindig mindent el....Ezért van az orvos, nem? HA elmegyek hozzá és megállapít egy betegséget, nem kérem,hogy fejtse ki és bizonyítsa be, hogy tényleg az e, elfogadom a felírt gyógyszert is.

Bocs, de Veronika már nagyon hív, majd még folytatom! :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Amint látom jó kis "perpatvar" kerekedett az otthonszülésről.


Jó sokat is írtatok, képtelen vagyok visszaolvasni.
Nem sok időm van most Fanni nagyon anyás. Állandóan ott kell lennem vele, mert különben sírás és hiszti van....

Volzunk Fanninak vásárolni még őszi téli cuccokat.(harisnya, zokni, felsők, sapik)
Aztán vettünk babakocsit és autósülést is.

Rólunk még pár szó:
jár-kel a lakásban, rámol, pakol, macsával bírkóznak,feláll minden mellett, pár lépést megtett a kiságyban kapszkodva.
Fennhangon kacag, ujabban magától kezdi, nem kell például kukuccsot monani.
Lett hinta feltéve neki a szobában, na azt nagyon élvezi.Sikongat és nevet közben.

Cipő:
Enyém védőnő is azt mondta, hogy addig amig nem jár magától felesleges cipő a lábra. Na jó kocsicipő az utcára oké, de rendes cipő csak akkor ha már jár egyedül.
Szóval tanácstalan vagyok, mert mindenki mást mond.
Egyenlőre ugy döntöttem nem veszek rendes cipőt, mert egy van, egy téli kis bakancs 19-es. Talán az jó lesz addig is mig nemindul be a kisasszony.

Kaja:
Nálunk sincsen még minden bevezetve amit lehetne. Egyrészt lusta dög vagyok, elfelejtem mit lehetne, másrészt meg sem eszi "még". Joghurtot is hétvégén prósza először és szo-szo ahogy ette. Ette ette, de nem volt annyira lelkes.


Betegeskedőknek jobbulást!++++++

Hófordulósoknak pedig sok boldogságot! :D

Kép
zsuzsu74
 
 


Úgy örülök, mert egész jó mennyiséget megevett az előbb Tündérke a sárgadinnyés rizspépből. :D Na jó, még messze van attól a mennyiségből, amennyit régebben evett, de ez már haladás. És a popsija se piros annyira. Éjjel is viszonylag jól aludt. Igaz, keltünk háromszor, de most már 7-kor elaludt.

Kép
Kép
tinu
 
 


Noémi: persze, persze, nem írtad, hogy ezt az orvosod mondta neked. :wink: Higgy is az orvosodnak, szakmai kérdésekben valószínű, hogy jót is mond. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!

Azért én nem szeretnék vitapartnered lenni! :D:D
Mondjuk én nem vagyok megbántható fajta interneten keresztül, max. ha nem tetszik valami, arról nem társalgok. Megbántani sajnos viszont akaratlanul is tudok.
Egyébként én nem vagyok toleráns mindenben, ezt elismerem. De nem is állítom, hogy az vagyok! :D:D

Tejallergia: ha jól emlékszem korábbi olvasmányaim alapján: el kell különíteni tejcukor-allergiát és tejfehérje-allergiát. De hogy ne az én fejemre támaszkodja, rákerestem, itt jól leírják:

http://www.dietetika.hu/tejallergia.html

Ebből viszont jól látszik, hogy nemcsak a tej és tejtermékek, hanem a marha és borjúhús és a belőlük készült dolgok is kerülendők tejfehérje-allergiánál.
Viszont a tejcukor-allergia egész más. Ha valakinek tejcukor-érzékenysége van, az ált. bizonyos mennyiségű tejterméket el tud fogyasztani gond nélkül, ill. a savanyított tejtermékek még jobbak, hisz azokban kevesebb a tejcukor.

Írta valaki korábban a védőnő válaszás, hát én mindig elképedek, amikor csecsemőknek a legkülönféle joghurtokat és kiemelten a Danoninót ajánlják. Ha már joghurt, akkor miért pont az? Miért jobb? Sikerült mindenkire hatnia a reklámnak?
Nekem egyéként szimpibb a natúr jogurt, gyümölcs változat...

Niki!

Igen, kellenek úttörők.
Pl. anno az első magyar orvsonő Zürichben dipmolát szerzett, de itthon nem ismerték el, és bába-tábla mellett kellett dolgoznia (akkor még a bába nem azt jelentette, mint most), és csak jóval később diplomázhatott újra (újra érettségit kellett tennie, és újra letennie a szigorlatait is).

Winnie!

Én max. csak téged óvnálak a naiv hited miatt!! Főleg ha az ember gyerekéről van szó, akkor ne legyen naiv, járjon utána, nehogy ne úgy menjenek a dolgok, ahogy kellenének. (Jobb felkészültnek lenni...)
Ügyelet: is-is. Nálunk lehet menni, lehet hívni is. Ha az ember megy, akkor lehet, hogy nincsenek épp bent, várni kell (de pl. én nem hívom ki az ügyeletet, ha pl. tudom, hogy valószínű tüszős mandulagyulladásom van, de bemegyek, mert antibiotikumot kell rá kapni, és várok, ha kell, viszont hívnám, ha a gyereknek magas, nehezen csillapítható láza van.)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


"Ha tudtuk volna, hogy ilyen szörnyű tragédia történik, akkor soha nem mentünk volna bele az otthon szülésbe” - hajtogatta zokogva Sz. Hajnalka (35)."

Na ez az. Azt akarja mondani,hogy a kórházban jobban biztonságban érezte volna magát? Haragszik,hogy az otthonszülést választotta?

http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=63516

omr
 
 


Hm.. Olvasom a hozzászólásokat is a cikkhez. Van aki felelőtlennek nevezi őket! :shock: :roll:

omr
 
 


Sziasztok!

NA, a tegnapi szívás: 14.50-re volt kiírva a gép, hogy leszáll, aha, landolt is 19.13-kor :twisted: Szerencsére barátnőm szólt időben, hogy késni fog a gép, de akkor sem így volt tervezne a késő délutánom.....

Képzeljétek, Zsombi labdázik velem :D Odagurítom a labdát neki, ő meg nekem vissza (na jó, nem pontosan, van, hogy 3 m-t kell másznom érte :) )


Andi!
Tényleg nagyon ügyes legénykéd!!! :) Csak vigyázz rá, le ne essen!
Nálunk Zsombi még a vizet is langyosan issza :shock: Sokáig nem itta meg, és mivel a kajákat is melegen szereti, egyszer a vizet is megmelegítettem neki, azóta inkább többször, mint kevesebbszer, de megissza.


Niki!
Én nem akarom semmiről sem meggyőzni Tinut, így a vitának számomról nem is ez volt a lényege, hanem hogy miért azt kell írni, hogy én azért tartom felelőtlennek az ilyen nőket, mert nem azt választja, amit én. Mindenkinek szíve-joga azt választani, amit a legjobbnak lát..... csak én nem ezt a lehetőséget látom a legoptimálisabbnak.
Amúgy Zsombi haja melírozva van (volt már róla szó hamarabb) :D
Jók a képek, de Danit tényleg nehéz észrevenni a kezedben :)


Falexa!
Sajnálom, hogy Balázzsal ilyen problémátok van. Jázinak is volt ilyesmi problémája, de neki összenőtt ez a lyuk. Szóval nem sokat tudok a biztatáson kívül írni, de bizonyára nem lesz semmi probléma!!!


Noémi!
Hát igen, de én az anyjuk vagyok, nem mondhatom, hogy az egyik gyerekkel nem tudok foglalkozni :) Ők meg mondhatják.... :(
A nagypárnát úgy teszem be a kiságyba, hogy Zsombi felsőteste legyen rajta, tehát mintha mondjuk a hordozóban aludna.
Teljesen egyetértek veled a táplálkozással kapcsolatosan. Én Jázinak is 1,5 évesen kedztem adni a zacskós tejet, persze hamarabb már kapott savanyított tejterméket, mert elvileg abban nincs (???) allergizáló nyavaja. És valóban így van, hogy sokan azt hiszik, hogyha most nem pöttyös a gyerkőc, akkor mehet neki a kaja. Pedig az allergia legtöbbje nem most jön elő, hanem ahogy írtad is, jó pár év múlva. Sógornőmnél 45 évesen!!!! Valahol olvastam egy cikket, abban annyira jól meg volt fogalmazva, de a fene se tudja. hogy hol találtam, így nem kezdek el keresgetni.


Rena!
Tényleg szuper, hogy így meg tudod oldani a dokinővel, hogy el tudod neki küldeni. Rugalmas a doktornénitek :) Nekem nem küldenéd el, mert már tényleg kíváncsi vagyok, mert Zsombi is szokta csinálni :?
Én úgy tudom, hogy a Szentkirályira rá van írva, hogy forralni kell. Vagy az a Norbi babavize????


Zsu!
Nagyon aranyos lehet Fanni, annak alapján, amit leírsz.


Danonino: úgy tudom, abban is van guargumi, meg egyéb nyalánkságok.....


Tinu!
Bocs, nem akartalak a hadviseléssel támadni, de én ezt annak éltem meg, hogy mindenképp meg akarod nekem magyarázni, hogy én azért tartom felelőtlennek az anyukákat, amiért nem úgy csinálnak valamit, mint én. Mert erről szó sincs. Azért tartom továbbra is felelőtlennek, mert ha tisztában vannak a kockázatokkal, és akár 0,5%-kal is nagyobb az esély az életbenmaradásra a kórházban, akkor miért kockáztat??? Lehet mondani, hogy velem ez nem történhet meg, de ezt nem láthatja előre az ember. Valószínűleg te sem kockáztatsz, ha a gyermeked beteg, hogy áááá, nem viszem orvoshoz, hiszem a legjobbat akarod a gyermekednek, és elviszed, hogy ne szenvedjen. Valószínűleg, ha fáj a fogad, elmész a fogorvoshoz, és nem kockáztatod, hogy esetleg 2 hónap múlva ki kelljen húzni a fogad. Aktuális az orrszívás. Mindannyian látjuk, hogy a gyermek nem szereti, vagy szenved, ha szívjuk az orrát, de megcsináljuk, nem kockáztatunk, hogy ez nem jó a gyermeknek, nem szívóm neki, aztán 2 hét kórház, mert a letapadt trutyi gyulladást okoz. Én nem gonosz kis manóként gondolok ezekre az anyákra, elhiszem hogy a lehető legjobbat akarják a babájuknak, de ha icipici esély is van, hogy a kórházban biztonságosabb megszülni, akkor én bizony nem kockáztatnék. És ezért tartom őket felelőtlennek, mert ha tisztában vannak a kockázatokkal, akkor jól kellene mérlegelniük. Az persze más kérdés, ha nem kapnak megfelelő tájékoztatást, csak a szépet, jót mondják el nekik.... Ugye családias, meghitt hangulat, vízben vajúdás, beavatkozásmentesség. De talán szó esik-e arról, hogyha mondjuk vmilyen oknál fogva összenyomódik a köldökzsinór, leesik a szívhang, azonnal császár, és akkor nincs idő mentőre, vagy az említett vállelakadás, vagy vmilyen fertőzés, amikor a baba vérkeringése összeomolhat, és nincs életmentő felszerelés??? Akkor talán a szülész/bába stb a felelőtlen, mert a veszélyeket is el kell mondani.
Nekem egyik barátnőm most akar szülni, ha ő azt mondaná, hogy otthonszülést tervez, lebeszélni nem akarnám, csak felhoznék pár indokot, hogy azért ezeket is figyelembe véve döntsön. És ez az ő döntése lenne, hiszen az ő élete, ő gyermeke. Nekem van 2 szép gyönyőrű, egészséges gyermekem, nekem ez a lényeg.



Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Most olvastam a cikkek, és a hozzászólásokat. No comment.
Azért nagyon sajnálom a családot, annak ellenére, hogy ők döntöttek így, de egy baba elvesztése szörnyű lehet, főleg, ha már fél pillanatra vannak a legboldogabb perctől :(

Kép

Kép
brigó
 
 


Beszti: miért nem akarnál a vitapartnerem lenni? :shock: :roll:

Brigó: rendben, elfogadom a véleményed. De közben azt is gondolom, hogy te is keveset tudsz az otthonszülésről. Legalábbis feltételezem. És én sem túl sokat, mert nem jártam végig a tanfolyamot (én nem terveztem otthon szülni). De mondjuk azt tudom, hogy van azért felszerelés az otthonszülésnél is, pl. oxigénpalack tuti van, mert azt mesélte is az ismerősöm, hogy mikor megszületett a babája, akkor adtak neki egy kis oxigént. Biztos vagyok benne, hogy nem csak a szépet és jót mondják el nekik a tanfolyamon.

Rena: ez egy Blikk-cikk! Az sem igaz, amit kérdeznek. :? Mellesleg biztosan tudom, hogy ahhoz, hogy valaki otthon szüljön, el kell végezni egy nem kevés óraszámú tanfolyamot. Szóval tuti nem igaz, hogy egyszer beszélgettek GÁ-val, aztán ezután vállalták. :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!
Köszi, rendes vagy :)
Valóban nem olvastam túlzottan utána a dolgoknak, de alapból bennem fel sem vetődött ez az otthonszülés, pont a kockázatok miatt. De a családias légkör a kórházban is megvolt, mert a dokim szomszéd, és kb 13 éve hozzá járok, a szülésznőm másik szomszéd, szegről-végről rokon is, a másik szülésznő a kereszttesóm, na és a férjem is ott volt. Ez nekem így tökéletes is volt :D

Kép

Kép
brigó
 
 


Tinu!

Mert elüldözöl, mint Roni nagyit! :wink::D:D:D:D:D
Na, nehogy elhidd ám és nehogy megbántódj! :):) Szívesen olvasgatom a hozzászólásaidat ilyen viták közben, mert nagyon jól fogalmazod meg a véleményedet, tudsz érvelni, stb.
És azzal sem lenne bajom, ha mi vitáznánk! :)

Rena!

A hozzászólásokban emlegetik is, hogy kell egy tanfolyamot elvégezni, úgyhogy ez a cikk itt nagyon hatásvadász!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


) Na sikerült nagy nehezen felvenni a fejmozgatást. Sima csatolmányként nem ment el a doktornéninek, úgyhogy feltettem a freevlogra. Így te is meg tudod nézni Brigó, meg aki akarja.
Jelszavas, meg le is veszem utána. Jelszó: zokni
http://www.freevlog.hu/video/8138.html

Zsu!
Jó,hogy jöttél! Holnapra előre is boldog hófordulót Fanninak! (Lehet,h elfelejteném mondani ha nem jönnél és nem látnám. :oops:

Ja! Brigó! Gratula a labdázáshoz! Tök jó lehet! :D

omr
 
 


Rena!
Ilyet csinált Jázi is, és most Zsombi is. Kíváncsi vagyok, mit mond a dokinéni. :?
Jaja, nagyon jó labdázni a legénnyel. Biztos David Beckhem lesz belőle. :lol:
És imád még kergetőzni, mászik négykézláb, én meg utánna :)

Kép

Kép
brigó
 
 


Azé most megnyugtattál,hogy nem vagyunk egyedül! :D

Vettem szűz "cukortalan" gesztenyepürét. Tudtok vmi gesztenyés receptet ajánlani a lányomnak?

omr
 
 


Sziasztok!

Jó kis témát találtatok megint. Nekem ez a vesszőparipám a családban. Mikor a pici fiamnak, aki volt 5-6 hónapos tuszkolni akarják a kiflit, meg a tejszínhabot, hát attól ki tudok akadni rendesen!!! :x :x

Reni! Nálam is a terhesség alatt jött elő a tejallergia. Én nem mentem orvoshoz, csak megfigyeltem, hogy megettem egy joghurtot, vagy megittam egy bögre tejet és tele lett a karom és a lábam pöttyökkel, a,ik annyira viszkettek, hogy éjjel arra keltem, hogy vakarom. Még a lányomnál kijött ez és azóta is így van. :( ÉS! Amire nagyon büszke vagyok, hogy a lányom idáig nem produlja a tüneteket. Pedig - mivel a férjemnek is van tejallergiája - 80% esélye volt, hogy ő is az lesz. De én csak egy éves kor után adtam tejterméket, gluténtartalmú ételeket és másfél éves kor után tejet, azt is felesen. És ugye a szopi is sokat számított, 6 hóig csak az és egyébként 16 hóig szopizott. Úgyhogy Noémival és Renivel nagyon egyetértek, hogy fontos már ebben a korban mit eszik és főleg mikor a gyermek.

Sziasztok!
Andi

Kép[/url]

Kép[/
ihianya
 
 


Tinu!

NA most tudom csak folytatni. :oops: Igen 30 évvel ezelőtt (állítólag) csak tejalapú tápik voltak, amitől lehet allergia, de persze nem minden akkori tápis lett allergiás, de van aki érzékenyebb volt rá (mint te) valaki kevésbé.
Ja és a magyarázat a mai és a régi tej különbségeire: régen (valahol 50 valahol még 30 éve is) szinte mindenhol volt tehén egy faluban, a tehenek legeltek a legelőn és ha többet evett jobban hízott, ha kevesebbet akkor kevésbé. A legelő természetesen volt kezelve, nem volt műtrágyázás, permetezés, vegyszerezés-nem volt a környezet annyira szennyezet (csak a körforgást kell végig gondolni: ozonréteg elvékonyodás, környezet szennyezés, savas esők stb mind mind a talajra is hatással vannak).Ha esetleg kaptak tápot is nem ilyet, mint ami most is van. Akkor az emberek többsége háztól vette a zsíros tejet, amiből még lehetett túrót, joghurtot csinálni.
Na mostanság meg nagy üzemek vannak, ahol szinte tömik az állatokat, hogy minél nagyobbak legyenek, minél szebb húsúak, minél több tejet adjanak stb. De ez nem megy mesterséges anyagok nélkül és így a tej se olyan állagú lesz, mint rég, főleg ha még utólag is vizezik.
Szóval ez engem elgondolkodtatott, hogy valami igazság csak lehet abban amit a dokink is mondogat. Lehet ha tudnám hogy ugyanolyan körülmények között nő fel a tehén, mint anno, akkor lehet én is adnék a gyereknek. :roll: :roll: :roll: Lehet a totál biótól nem lenne baja! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Beszti!
Lényegében a fentihez is kapcsolodik, hogy igen a másik „vesszőparipája” a dokinknak a Danone. Ő se érti miért azt kell venni, amikor tele van mesterséges színezékkel és gyümi meg nincs benne. Terhesség alatt is inkább a kefírt, natur jogit (tényleg ilyet ehetnék most is :P ) javasolta, ha kell akkor friss gyümivel keverve. Én is el tudom az agyam dobni, hogy van olyan védőnő aki kifejezetten javasolja a tejszeleteket, mert abban sok a tej! :x :x

Brigó!
Na de jó lenne taliztatni a gyerekeket, mert az enyém is imádja a tüsis labdát dobálni. Áll a dohányzóasztalnál és gurítja vagy dobja nekem a másik oldalra a labdát (persze néha én is megyek utána), aztán meg akkorát sikongat, ha újra neki gurítom és megfoghatja és kacag is. Tegnapelőtt sógornőm játszott így vele, én meg vettem a kamerára. Negyedórát csak rötyögött és sikongatott. A kamera meg remegett a kezemben. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Rena!
Hát megnéztem a videót, de én semmi különöset nem látok rajta :oops: :oops: :oops: :shock: :shock: :shock: Szinte mintha a sajátomat látnám. Az is a két ujját rágcsálja néha, lábait rázza ha örül, hogy elért valamit vagy meglát engemés a nyelvnyújtogatás is detto! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi!
És láthatnánk mi is azt a videót a lasztizásról? :D

A 22-dik másodperctől van a fejrázás, most férjem azt mondta, hogy szerinte a benti műszer próbálja beállítani az egyensúlyt. :D

omr
 
 


Sziasztok!
Így pakol a fiam az apja íróasztalában! :lol: :lol:

Kép [/img]

Andi
ihianya
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam néhány oldalt rég jártam erre.

Nekem van egy barátnőm, aki otthonszült és semmi pénzért nem csinálná máshogy. Ehhez a döntéshez az embernek ismernie kell magát.

Almás gesztenyepüré

A meghámozott, párolt almaszeleteket összeturmixoljuk kevés főzővízzel és öt-hat szem főtt gesztenyével, vagy 1 evőkanálnyi natúr mirelit gesztenyepürével.

Aztán valaki meg tudja mondani, hogy hogyan leplezzem le a kislányomnak, hogy utánozzon? Csak azt hajlandó utánam csinálni
amit ő fejlesztett ki(pl.berregés, cuppogás). ha valami újat csinálok, akkor jót nevet rajtam (persze gyönyörűen tud nevetni...) :lol: :lol: :lol:

Ibcsi

KépKép
fibcsi
 
 


Sziasztok!

Rena: Kiara is csinálja, szerintem nincs ezzel semmi. Majd leszokik róla!

Tegnap este írtam, csak elszállt az egész! :roll: :roll: :evil: Na de majd legközelebb!

Rakok fel a csajról képet:
Kép
Kép
Kép



De most csak beleolvasni jöttem, mert mennem kell pakolni, aztán majd kb. hétfőn jövök! :D

Kép
kernico
 
 


És még képet! Csak hogy el ne felejtsetek, amíg nem leszünk! :lol: :lol:

Még a Luca csaj szülinapján:
Kép

Kép


Sziasztok!

Kép
kernico
 
 


Rena: én sem látok semmi rendelleneset Petrán. :shock: Szerintem is csak egyensúlyoz, nem?

Beszti: és szerinted mivel üldöztem el ROninagyit? Most teljesen komolyan kérdem. Lehet pü-ben is. Tudom, hogy van valami a vitastílusomban, ami sokszor balul sül el, de nehezen tudok rájönni, hogy mi. :oops:

Noémi: hát én 20-30 éve is Budapesten laktam és nagyüzemi tejet ittam. :oops: Szóval szvsz a gyerekem is nagyjából ugyanazt fogja inni, mint én.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja Tinu, de akkor a nagyüzemben is jobban odafigyeltek még a tehenekre, más körülmények voltak. Na de ki tudja? :roll: :roll: :roll: Jó lenne 30-40 év múlva is beszélni erről és kiderülne hogy mit kellett volna másként csinálni a bébinkkel. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Csak addigra valszeg elfelejtjük. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rena!
Mégegyszer megnéztem, de szerintem hasonlóan csinál Veronika is és nem hiszem hogy baj lenne.
Már annyiszor tettem volna fel videót, ha tudnám hova és hogyan :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll: :roll: Ehez tök béna vagyok :oops: :oops: :oops: A férjem bizti tudná, de az a babanet hallatán rosszul lesz és különben sem érti, hogy mit ülök itt órákat, mert annyi mindent csinálhatnék helyette.......Ja holnap megy céges kirándulásra Ausztriába, csak vasárnap jön haza. Én meg cserébe "elköltözök" anyuhoz (csak vasárnapig) :wink: :wink:

KErnico!
Biszti nem felejtjük a kis Kiarát. :P Kendő nélkül amúgy meg sem ismerném :oops:
Jó bulizást és majd kérünk ám élménybeszámolót! :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Heló csajok!

NA izzik a fórum... :D :D
Tudjátok, az a jó, hogy ennyire kultúráltan tudtok "veszekedni"!! De tényleg, ez szuper! Természetes, hogy vannak különböző vélemények.

Otthonszülés,
én tuti nem csinálnám, max. ha a szomszéd szobában van a kórház... De nem ítélem el. Viszont tuti nem tudnám megbocsájtani maganak ha belemennék és vmi baj lenne...
Ja egyébként egy sztori: Anyuka IStvánban szült (egyébként én is...) az ugye babamama barát. Szülés után pár órável elviszik a csecsemőöszt.ra 1-2 órára a bébit. Légzése laáll (bölcsőhalál..) Csecsemős késő veszi észre, baba meghal :cry: :cry: Ez persze nem függ össze az otthonszüléssel, de így bízzon meg az ember bkiben... :roll: :evil:

Kaja,
komolyan mondon nem tudom felfogni, hogy egy védőnő hogy ajánlhat egy 8hós gyereknek agyoncukrozott túrórudit és adalékokkal, cukorral guarral egyebekkel tömött gyümijoghurtot.... :evil: Pedig nem vagyok egy szélsőséges a gyerek etetésben, de ez nagyon nem szimpi...

omr,
ilyen mozgást Dalmi is csinál. sztem ebben nincs semmi gáz... De birom, hogy mindig vmi kórosat látsz a mozgásában :wink:

Brigo,
köszi a kimerítő tesóválaszt :D :D Mondjuk Dalmi már most hiperaktív....nemtom mi lesz. Neked van segítséged? Házimunkával hogy boldogusz mellettük? Féltékeny nem volt sose Jázi?
Ja és valami fergeteges haja van a fiadnak. Gyönyörű!!!Nem csak a haja!!!! :wink:

Húúú tudom, hogy valakinek még nem válaszoltam, de mennem kell... :oops:
Vendég
 


Kép

Ez már jó ideje készült, de szntem vicces...a butaarcú család címet kaphatná... :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

TEjóég, Livi, ezen a képen fel sem ismerlek :) ezek tényleg Ti vagytok? Csak Dalmi hasonlít magára valamelyest :)

Tinu - ROni nagyi, szerintem kicsit keményen szóltál neki oda, megint most is egy kicsit Brigónak. Ill ld lentebb.
Én most már azt hiszem értem, hogy mit gondolsz, legalábbis a mosogatás utáni posztot, :) és úgy látom, hogy Te bizonyos szavaknak nagyobb jlenetőséget tulajdonítasz, mint esetleg egy átlag ember. Szóval ez a felelőtlenség, én tudom úgy definiálni ezt a szót, hogy felelőtlen ebből a szempontból, és így ugyan ezt az emberre mondom, de nem írom le őt teljesen, ha érted, mit akarok mondani. Te meg ezt teljes értékítéletnek veszed, és ez alapján reagálsz... és így tudunk elbeszélni egymás feje mellett, ha érted, mit akarok mondani, nem tudom annyira megfogalmazni. Brigóval meg nekem - lévén inkább vele értek ebben az otthonszülős kérdésben egyet - nekem úgy tűnt, hogy azt mondod, hogy ő nem fogadja el a más véleményt, azzal, hogy felelőtlennek tartja, de ezt úgy írtad le, hogy ebből nekem is, meg talán Brigónak is az jött le, hogy mintha pont Te nem tudnád elfogadni, hogy mi másképp gondoljuk... pedig Te - mint utóbb számomra kiderült - a felelőtlenség szót értelmezted kategorikusan, míg én nem ennyire értékként. Érted, mit akarok mondani? vagy majd, ha lesz tali megbeszéljük, mert írásban nehéz azért :)

Kaja, hát igen, épp ez az én bajom is, ekclmás gyerek, apjuk, én is allergiás, elkezdjem most? vagy a joghurtot akkor is lehet, miért nincs allergén a savanyított cuccban?

Ma kül én is főztem, srépa-alma-pulykamell-krumpli. Elvielg ízlett, de nem nagyon csúszott. Én most úgy csinálom, hogy ebéd mellett vacsit is adok, hízni kéne, így délben lecsúszott 50 körül, este 60, ez így együtt már nem olyan rossz nálunk... és 10 óraira még lement 70 sbari.

ja, és megvolt az első minibalesetünk. Ma is nagykádas fürcsi volt, és bár tetszett a jánynak (Zsuzsi után szabadon), már fáradt volt, és arccal beborult a vízbe... apa gyorsan kikapta. Hát, kicsit nyelt belőle, köhögött kettőt, de annyira nem viselte meg. Ja, és fel is van véve, mert épp vidiztem a nagy kádas pancsit :)

hú, még akartam szerintem valamit, de ezt elküldöm, mert szórakozik ma a babanet

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


hú, de megijedtem, az elküld gombra vágott ki a net, de szerencsére nem szállt el :)

Beszti, naivitás, köszi, hát igen... :oops: eddig lehetett, de már gyerök van, fel kell nőni, legalábbis az őt érintő kérdésekben...

Cipő: de ha nem Siesta, akkor milyen? az Asso, Elefanten is ilyenek, mármint harántemelősek?

Tinu, nálatok mennyi az a jó mennyiség?

Brigó, lasztizás, tök jó!

nálunk még semmi ilyesmi nincsen, pedig már úgy várom :) de az állás megy ezerrel, azt nagyon gyakorolja, csak ha nagyon fáradt, akkor nem tud leülni, és sír... máskor meg tök ügyin lecsüccsen.

Noémi, nekem is alakul ínhüvelygyuszim, de én bízok a masszázsban, ma is voltam, csillagokat láttam, de remélem használ. Meg itthon is kell magamnak masszírozgatnom... :?

Gesztenye, szombaton én is azt tervezek adni körtével, pulykával, krumplival. A gesztenyével mit kell csinálni? vettem cukrozatlan gesztit.

De ma volt az első pulykahusifőzésem, eddig még csak sütöttem húst ,úgyhogy fejlődök :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

CSak 9 oldallal vagyok lemaradva :D :D :D

Addig is Zsuzsu!
Fanninak boldog 9-et!
ilgya1
 
 


Winnie: akkor azt mondod, hogy bár egy dologban felelőtlennek mondod az ottonszülőket, de alapvetően ez nem azt jelenti, hogy összességében felelőtlennek gondolod azokat az embereket? Hát igen, ez különbség, bár azért az én érzékenységemet még ez is piszkálja egy kicsit. Merthogy azért bármiben is felelőtlennek mondani valakit (lényegében tényleg azért, mert másképp gondolkodik a dologról, mint te, hiszen végülis nem lehet kihirdetni AZ IGAZSÁGOT ebben az ügyben), mégiscsak értékítélet, leminősítés. De igen, jól látod abszolúte, hogy engem nem az zavar, ha más a véleményed az otthonszülésről, hanem az, hogy ha eközben minősíted is azt az embert, aki otthonszül.
És igen, vannak témák, amikre hevesebben reagálok, mint más témákra (ez gondolom, mással is így van), de azért szeretném mindenkinek itt kijelenti (hátha máskor is előfordul még :wink: ), hogy ez mindig a TÉMÁnak szól és sose az embernek. Nem utálom sem Winniet, sem Brigót, sem Roninagyit! Nem veletek volt a bajom, csak azzal, amit mondtatok és azt hiszem, ennek a szellemében is írtam, még ha keményebben is, mint egyébként szoktam fogalmazni.

WInnie: hát a mennyiség, aminek örültem, az kb. 1 deci volt. :oops: Régebben dupláját ette TÜnde, de mostanában már ez is eredmény.

Kép
Kép
tinu
 
 


Szép jó reggelt!!

Noémi!
Biztos nagyon aranyos lehet Veronika, ahogy sikongat :) Annyira bírom én is Zsombiban, amikor látom, hogy jókedvében már tényleg azt sem tudja, mit csináljon :D Sikongat ő is, kacag, huncutkodik.


Ihianya!
Szuper ez a kép Norbiról! :) Szép a popsija :lol:


Fibcsi!
Csúnyán hangzik, de lehet, hogy még nem érdekli, vagy nem érett meg az utánzásra leányzód. Egy ideig Zsombi sem foglalkozott az "indiánozással" vagy a brümmögéssel. Most már egy forma 1-es autó elbújhat mögötte :lol:


Kniki!
Kellemes hétvégét nektek, jó bulizást! 8)


Livi!
Ahogy írtam, segítség nem sok van. Anyukám hetente egyszer, szombat du. ki szokott jönni unokázni. Addig vagy csinálok valami hasznosat, vagy már annyira fáradt vagyok, hogy inkább semmit. Párom 3 napot dolgozik, 3 nap szabad, és ilyenkor próbálok mindent megcsinálni, de őt sem terhelhetem teljesen, neki is kell valamikor pihenni. Egyébként reggel próbálok mindenhol összepakolni, felporszívózni, felmosni, aztán mosógépet elindítani, majd kiteregetni, elmosogatni, ha főzni kell, akkor a kaját megcsinálni, ha a boltba kell elmenni, akkor elsétálunk oda is. Dél körül alszik Zsombi, utána Jázi, akkor egy kicsit könnyebb, délután meg a gyerekekkel sétálunk, játszunk, vagy épp mikor mi van.
Szerencsére Jázi nem volt féltékeny Zsombira, inkább csak a dolgai kellettek neki, mint takaró, cumi, cumisüveg, stb.
Ez a kép rólatok fergeteges :lol: Tulajdonképpen nem is nevettem volna rajta, de a cím, amit adtál a képnek, nevetőgörcshöz vezetett :lol: Szóval bocsánat érte, de nagyon jót nevettem. :oops:


Winnie!
Te, nekem most esik le, ez a név a Winnie the Pooh-ból van? :)
Így akkor biztos emlékezetes lesz az első nagykádas fürdés, de a lényeg, hogy Rékapankának semmi baja!!!


Réka!
Utólag is boldog hófordulót Lillának!

Kép


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok,


Egy napig nem voltam és teljes a "felfordulás". :)

Tinu,

Amit írsz az ítélkezésről, abban teljesen igazad van...DE, szerinted hány ember nem ítélkezik másokról?És lehet hogy elszomorító, de sajnos ilyenek vagyunk.


Otthonszülés:
Sajnálom a családot, de én sem hiszem, hogy nem mondtak semmit nekik a lehetséges következményekról, komplikációról.
Sőt azt sem értem, hogy hogyan nem tudtak Geréb Ágnesről "semmit", valaki mondta nekik, hogy szüljél otthon, vagy Érden a születésházban, és ők semminek nem jártak utána?

Én ha más alternaíváját választanám a szülésnek, akkor biztosan minden fórumon utánajárnék a dolgoknak....

Brigó,
tök jó, hogy labdázik veled Zsombi, nekem is megfogja a tüskés labdát és eldobja, visszagurítom neki, felveszi és eldobja. De sajna nekem minden játékkal is csinálja. :)))Felvesz valamit az asztalról, ledobja, lehajol, vagy leguggol érte és felveszi, majd megint ledobja...

Noémi,
Nekem az egyik barinőmnek a gyerekének volt tejallergiája, és azonnal kijöttek rajta a kiütések, sőt tojásérzékeny is volt.....
NEkem Dani is még csak savanyítot tejterméket eszik, és én is úgy gondolom, hogy inkább a megválasztott tejtermékek minőségét kell vizsgálni. A mi családunkban senkinek sincs ételallergiája semmire, sőt nagyon allergiája sincs.De remélem azért nem lesz alergiás, mert én 10 hónaposan már adok neki glutánt is meg sav. tejterméket is. Viszont tejet nem tervezek, meg tojásfehérjét sem.

A mai és régi tejtermékek összehasonlításában eljesen igazad van, de ez nem csak a tejtermékekre igaz, hanem minden termesztett növényre és tenyéstett állatra is, sajnos.:((((

És akárki akármit is mond, akármilyen ellenőrző bizottságok is vannak, nem hiszem hogy a bio, tényleg bio....Mint mondottam volt már rá példám is....


Rena a videó jelszóval védett lett?
:shock:

csernusn
 
 


Nika!

Bocsi,azt hittem holnap lesz :oops: de akkor Gegének is boldog hófordulót kívánok!

Niki!
A Rena vidi jelszó: zokni
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Na,látom,jól felhoztam ezt az otthonszüléses témát!
Jók ezek a viták,és jó látni, kinek mi a véleménye.
Persze összeveszni, megsértődni nem kell,annak semmi értelme,Én tiszteletben tartom mindenki véleményét.Milyen is lenne a világ,ha mindenki ugyanúgy gondolkodna,mint a másik?Hát,elég uncsi!

Martinka mára kicsit berekedt,ezért délután kérek időpontot a gyerekdokitól,és visszük,hogy hallgassa meg,nézze meg a torkát.Továbbra is megy a Sterimar,és az orrszívás.Kálciumot is adok neki.Láza,hőemelkedése nincs.Minden nap sétálunk,meg kicsit hintázunk,még jó,hogy ilyen szép az idő!

Labdázni mi is szoktunk,gurítjuk egymásnak,olyan édi,úgy élvezi!Mindíg vár egy kicsit,hogy na melyikőnk menjen a laszti után,és vigyorog,főleg,amikor egyszerre indulunk érte. :D

Igen,a Danonínóban is van guargumi,megnéztem.
Gondolom azért ajánlják a védőnők annyira,mert ÁLLÍTÓLAG több benne a kálcium,stb..Dehát ki tudja?Már én sem bízom a mindenféle ellenőrzésekben!Ha ennyire ellenőriznek mindent,miért derül ki x idő múlva,hogy mennyi szemetet megeszünk?

Ja,kajamennyiség:most az én gyerekem sem eszik.Pár kanálnyi kaját elfogad,oszt ennyi.A szopi megy szerencsére.
Vendég
 


Boldog hófordulót az érintetteknek!!
Vendég
 


Niki: teljesen igazad van az ítélkezésben. Én is szoktam. :D De nyilvánosan sokkal ritkábban, mert jobban figyelek arra, mit írok. Magamban elég gyakran szoktam minősíteni. :wink: Aztán később megbánom sokszor. Tele vagyok rossztulajdonságokkal, de az egyik - szerintem jó - tulajdonságom, hogy nagyon sokszor szoktam átgondolni utóbb a helyzeteket (vagyis rágódok rajtuk) és megnézem több nézőpontból. Ilyenkor szoktam rájönni a hibáimra. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Livi!Hát én olyat röhögtem a képen és a címen!Folytak a könnyeim!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

FAlexa!Nagyon sajnálom Bazsit,majd írj részletesebben,ha lehet,hogy mi lesz,mit mondtak,pont egy éves kora után már műtik is?...

Rena!Én sem látok semmi rendelleneset Petrán!Szerintem nincs gond.Védőnő már megnézte a felvételt?Mit mondott?

Andi!Ügyes ez a kisgyerek,jaj ,csak le ne essen az ágyról!Hát,egy perc nyugtod sem lehet ,gondolom!A pakolós is aranyos!

Martinka meg feláll a számítógepes asztalnál,és elcseni az egeret!Ez a legújabb huncutsága.

Ja,és persze köszönjük a gyógypuszikat,és a ++++++++
Vendég
 


Sziasztok!
Ma délelőtt elintéztem a dolgaim, anyukám bejött vigyázni a lányra amíg alszik.
1.Adtunk fel hirdetést,hogy párom maga mellé segédet keres a villanyszereléshez. Mentem a hirdetőbe a levelekért, SENKI nem jelentkezett!!! Oszt még panaszkodnak az emberek,hogy nincs munka. Ja, inkább büdös nekik dolgozni!
2.Kocsiba beszálltam,nem indult. Többször próbáltam,vártam uramra 1 órát mire el tudott jönni segíteni, neki rögtön indult. :evil:
3.Elmentem a háziorvoshoz felsorolni a bajaimat. Derekammal kezdtem,mert már naon durván fáj.Azt mondja, röntgen.De aztán mégse,mert állítólag szopi alatt nem lehet.Akkor tornázzak,ússzak,pihenjek.Kösz,7 hós gyerek mellett.. :? Írt vmi kence-ficét,rákerestem Neten,szopi alatt nem ajánlott.(Kerestem mást helyette,majd délután megveszem)
Aztán mondtam a migrént, azzal elküldött neurológiára. Oda hétfőn megyek.

A dokinéni nem írt még e-mailt a fejrázásról. De ti már kezdtek megnyugtatni! :wink:

Niki! Nem minden videó, csak amit akarsz, azt véded jelszóval. Megnéztem a Dani ágyramászását, véletlen találtam rá! Úgy megy mint egy gekkó vagy mint egy krokodil! :D És tényleg milyen gyors!!!

Livi! Kép irtó jó! :lol: :lol: :lol:

Nemtom mit akartam még írni, majd visszaolvasok később.

omr
 
 


Sziasztok nem tüntem le csakgege kicsit anyásabb mint szokott és jön a 6. foga stb.
Tegnap elkezdett előre is mászni juhé:):):) ma meg felült négykézlábból egyedűl ez is juhé:):): tudom vannak akinek már korábban tudta a babája de nekem igy is szép teljesítmény.

Otthonszülés: Én semmi esetre sem tenném meg de: szerintem magyarországon nincs még megteremtve a teljes háttere ennek.Mindenkinek a saját döntése hol szül kellő utánajárással:)
amúgy régebben volt a kandász andinak a szülőszoba ott is volt otthonszülés és nem volt semmi gond tettszett nagyon:) az már az én parám hogy nem szülnék otthon:)

Rena gege is rángatja igy a fejét szerintem ez természetes csak az egyensúlyát korrigálja szerintem :) Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Helló Nika!! :) :)
Örülök,hogy jöttél!! Múltkor egy visszaolvnál láttam ezt a data.netes címed. Tök jó!! Tetszik!

Jók a képek!! Nálunk is ilyen kupi van! :roll: :D
Múltkor én is néztem ezt a babakocsit, ami nektek van. Meg vagy elégedve vele? Kényelmes Gegének? Mit tudsz róla mondani?

Boldog hóforit neki!!!!!!!!!!!
Kép

omr
 
 


hellóka!

Többen kérdeztétek mi is a pontos baja a kicsikémnek, ezért pár szóban összefoglalom. A betegség neve pitvari sövényhiány.Ez azt jelenti, hogy a két pitvar között lyuk van, tehát a vér nem csak körbe megy hanem ide-oda is ami persze jól megterheli a szívet. A doktornőnk azt mondta nem lesz rosszul és tünete sincs csak annyi hogy hamarabb elfárad. 1 éves kora után műtik meg majd. Hála Istennek már nem kell nyitott szívműtétet alkalmazni katéterrel is meg lehet oldani, bevezetnek egy fémlapot a két pitvar közé és utána teljes értékű életet tud élni. Legalább is ezt mondják. Bízzunk benne!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Rena mi használtan vettük 4ezerért már sokat voltunk vele és meg vagyunk elégedve vele baromi könnyű igy én is tudom cipelni a manót:)Jaja majd teszek még fel oda képet is meg videót is csak mostanában ritkábban megy ez :)

nika70
Salgótarján
 
 


ja és azt nem is írtam rena hogy párom nem kapcsolta be a multkor bele gegét és kicsúszott alul de csak ijedtség volt ne ütötte meg magát hála istennek. Na balesetek gege ma megkóstolta a virágot :9 baromi mérges lettem a páromra hogy nem figyelt rá mert persze én a wc-n voltam :( na mindegy nagyjából utána néztem a mérgezők között nem találtam felteszem ide is a képet hátha tudtok róla többet :9
Kép

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?