Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt,

köszi a drukkolást:)

Katus,
én is szorítok nektek a bölcsi kapcsán! Csak ügyesen Panna!

Most hirtelen én is elgondolkoztam, hogyha nem jön össze Pancsi kétéves koráig a következő csemete akkor mi lesz. De végül is nálunk az a fő terv, hogy még két gyerköc és utána mennék vissza melózni.

Tandika,
az unokatesóm onnan tudott a dologról, hogy az ő négyéves és kétéves fia regisztrálva vannak két ügynökségnél is és a négyéves már több reklámban is szerepelt. (nem magyar reklámok).
Én akkor gondolkoztam el a dolgon, amikor az egyik legutóbbi reklámfilmért több, mint félmilliót kaszált a kölök. Azért mondjuk évente egyszer ekkora GYES kiegészítést el bírnék viselni :)
Mivel így a casting céges nőci már ismeri őket gondolom szólt nekik, hogy nem ismer e kisebb gyerekest.
Ez a reklám most egy izraeli babaterméket reklámozna, de azt nem tudom, hogy itthon vagy Izraelben, illetve azt sem, hogy reklámfilm vagy plakát.
De mint mondtam nem fűzök túl nagy reményeket a dologhoz. Szerintem persze Pancsi volt a legszebb, de nem tudom milyen szempontok alapján válasszák ki.
Ha legközelebb hallok a dologról szólok majd nektek is, de megkérdeztem a nőt (mert egy barátnőm is érdeklődött) és azt mondta, hogy úgy is lehet regisztrálni ha küldesz egy emilt a gyerekmosoly1@t-online.hu címre, pár fotó a gyerekről, meg a legfontosabb adatai: születési idő, szemszín, hajszín, súly stb + a te adataid.

meteor
 
 


Sziasztok!
Most van egy kis időm írni.
Norwell!
Szerintem ne vegyél még neki cipőt.A mi dokink azt mondta,az a legegészségesebb,ha csak zokniban sétáltatom a gyereket.Talán nálunk kicsit könnyebb mert padlófűtésünk van és nem fázik fel.De én vettem neki gumitalpú zokit.Nem volt olcsó,de talán neki kényelmessebb.Már próbáltuk cipőben is a mászkerát de úgy nem igazán tetszett neki.Dávidnak is tetszik a menés,és hogy már így legalább mindent meg tud szerezni.Bár most már egyedül is próbálkozik,igaz egyenlőre nem nagy sikerrel.
Egyébként a Dávid karácsonyig nem csinált semmit,csak forgolódott.Most meg 1 hó alatt,elkezdett mászni,felállt,felült és elkezdett totyogni.Ja!És érdekes,de előbb állt fel mint ült.

Én egész jó kórházban voltam ezek szerint.Ott este 9-kor volt fürcsi és én fürdethettem,már másnap ahogy megszületett.Velem is bent lehetett volna a Dávid éjszaka csak nagyon sárgult így éjjel vitték kék fény alá.Ott kálciumos teát adtak nekik,de ezt azután is adták miután beindult a tejem.

Katus!
Nem csodálom hogy remeg a gyomrod.Szorítok nektek.Kitartás!

Reni!
Anno én is ittam fogyiteát.Azt meg ne kérdezd milyet,de abban volt egy egész regény.És ha jól emlékszem szoptatás alatt és kismamáknak nem ajánlották,csak szigorú orvosi ellenőrzés mellett.Arra emlékszem a legjobban hogy az anyósom is elkezdte inni és nem olvasta el a tájékoztatót,és persze rosszul lett,és nem tudta miért,mire nagynehezen rávettem hogy olvassa már el mit írtak rá(mert nekem nem hitte el hogy neki nem lett volna szabad,azt hitte hogy rosszindulatból mondom neki)és persze rajta volt"szívbetegek nem fogyaszthatják".Szóval,erről inkább egy dokit kéne megkérdezni,de az úgy is azt mondaná,hogy ne.

Írjátok ezt a szilva dolgot.Dávidnak is használ,bár a spenót jobb neki.Bár az én fiam imádja a spenótot.Nem tudom ti már próbáltátok-e a gyerkőceiteknek.
Azt hiszem egyenlőre ennyi,mert csak felületesen futottam át most az irományokat.Szétrobbantottuk a lakást úgy hogy csak most reggel tudtam ideülni.
Na sziasztok.Mindenkinek szép napot.Andi
Nekem nem tudom milyen lesz mert Dávid nagyon nyügi.

Kép
Kép
veráska
 
 


Reni! Norwell! Rita!

köszönöm.

Reni!

Küldtem mailt.

Rita!

Válaszoltam a bölcsis felvetésre a blogban. Itt nagyon off lenne már-már uff, és nem szeretnék kipontozódni a bandából.

Katus!

Szorítok ezerrel, de ezek a kicsik jobban átállnak, mint mi. Kinga ha van gyerek, engem faképnél hagy. :cry:

Veráska!

Fokhagymával? Mert úgy tudom a spenót magában nem hajt, csak a fokhagyma, világosíts fel, mert setít vagyok a témában :roll:

Majd, de most kotyvasztani el...

tjuca
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a fogyiteás infót. Elnapolom, ha már nem fogok szoptatni!

Veráska!
Én még nem próbáltam a spenótot, de én már a szagától is rosszul vagyok. Tegnap vettem bébiételben Petinek. Meglátjuk, ha ízlik neki, akkor feláldozom magam és legfeljebb gázálarcban főzőm meg, ill. etetem meg Petit! :lol:

Juca!
Köszi.
A mangó nálunk is nyerő lett. Egy mangóból 180ml pempő lett (mert anya a mag körül körberágta, nyam-nyam :oops: ). Mind elfogyott egyszerre.

Katus!
Majd gyere, számolj be!

Reni
Kép
prenata
 
 


Veráska!

Pont most főztem spenótot. Kofa nagy kedvence, szerintem meg csak fű. Ha teszek bele fokhagymát, akkor jó, de csak a fokhagyma miatt :wink: Megeszem, de általában kell valami más íz. Rakott tésztákban nem rossz, meg zsemlével habarva sem, de azért mert nem tiszta füvet rágok. Füstölt sajttal meg kifejezetten jó. Na majd kiderül mit szól hozzá Kinga, van benne fokhagyma is pici só, meg bors, meg persze Orizsa, a színe minden esetre nagyon kúl. Tegnap padlizsánkrémet evett, nyelte, mint Kacsa a nokedlit, a vadabb ízekre is vevő 8) :lol:

Ex!

Melyik nem volt édes a banán, vagy a mangó :shock: hú szerintem mindkettő elég édes, tényleg nagyon édesszájú lehetsz bocs :roll:

Katus!

Pannának boldog hófordulót, szívből remélem, hogy bejön neki a bölcsi, drukkolok nagyon.

Séta, spenót, szunya, úgyhogy megyek is.

éjjel csak egyszer kajált Kinga, többi 3 alkalommal elvolt hátdörzsivel, csak lassan előbb egy kaja, aztán kitolom, aztán már sírás hátdörzsi helyett, aztán alvás. ez a program, remélem összejön, nagyon elszánt vagyok, le kell állnom a zombee üzemmódról Let us drukk!!! 8)

tjuca
 
 


Csajok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudnék utána nézni az összes nem kötelező védőoltás árának? Egyedül a pneumococcus ellenit találtam meg.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok.

Bocsi, csak jöttem, hogy megvagyok, de olvasni nem tudok, hétvégén Mesi szinte végig kézben volt, valamit már lendítenem kell! Csak egy kis helyzetjelentés:
Hétvégén pici drágám beteg volt. Lázas volt, eldugult az orra, nem akart enni, szopizni se nagyon, csak ült az ölemben, és pihegett... Iszanyat volt látni, és mindig visszajött a láz. Aztán végre tegnap délután kicsit felélénkült, ma meg már csak kis orrdugulás van, és étvágya is volt már. Lackó sokat javult, már csak pici orrfolyás van pici köhögéssel. Holnap viszem vissza dokihoz. Mesit nem vittem el, mert hétvégén csak Orosházán van ügyelet, és nem tudtak volna sokat kezdeni vele, mert a lázát levitte a panadol is, amúgy meg szívtuk az orrát, kapta a köptetőt, szóval nem láttam értelmét ügyeletre menni. Ma a doktornőhöz meg nem vittem el, mert telefonáltam, és kiderült, tele a váróterem hányós-hasmenős gyerekekkel, csak délutánra lett volna időpont, szóval mivel már sokkal jobban van minikém, nem akartam kitenni annak, hogy benyalja még ezt a járványt is. Hát így állunk. Most alszik, úgyhogy megyek valami kaját összedobok magunknak.

Köszi a dicseket, és a felajánlott pontokat is! Talán még jövök ebéd után! Puszka!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Kornél ma nagyon nyügi. Már vagy kétszer megpróbáltam írni, de nem sikerült. Most éppen alszik, ami az éjjel nem éppen volt rá jellemző. Juca, hogy is szoktad írni: zombee, én is , én is, én is.

Katus: Pannának nagyon boldog hófordulót! A bölcsi miatt pedig nagyon drukkolok!

Mi a zöld kajákat ma kezdtük, brokkolival. Borzalmasan nem vált be. :cry: Eddig ez volt az első kaja, ami nem kellett neki. Majd meglátjuk később. A spenóttal hasonlóan állok,, mint Juca. Nem tudom Kornél mit fog majd szólni hozzá.

Most már ezt a szilvás dolgot én is kipróbálom, de még nem találtam babakajában ilyet. Lehet, hogy majd én csinálok. Meg a mangó is kezd érdekelni, de itt talán csak a Tescoban lehet kapni, bár még nem néztem.

Tegnap babalátogatóban voltunk. Másfél hónapos a férjem unokahúgáéknál a kislány. Olyan furcsa volt, hogy csak 5,5 hónap van közöttük, de mint az ég és föld. Kornél után olyan könnyűnek és sebezhetőnek tűnt. Aztán milyen gyorsan megnőnek!

Marcy: köszönöm az infot a tesódék házáról. Irigy vagyok!


Megpróbálok egy kicsit pihenni, amíg Kornél alszik. Majd benézek még!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Juca!
Igen fokhagymával.Én speciel úgy csinálom,hogy egy kis vajon pirítok egy kis lisztet,ezt felengedem tejjel(1.5%-os),és bele a spenót meg egy kis fokhagyma.Összeforralom,ennyi.ja és persze egy kis só.Én imádom,tehát nálunk nem volt kérdés adok-e Dávidnak,de én tükörtojással szeretem.Ha csinálok akkor a sárgája most Dávidé.
Érdekes az én gyerekem is bírja a vadabb ízeket.Kelbimbó,brokkoli,stb jöhet neki ezerrel.Én a brokkolitól irtózom.Zöldek közül csak a borsót nem szereti,bár finomfőzelékben megeszi.
Reni!
A bébikajában közel sem olyan a spenót ahogy én szeretem,meg ahogy én csinálom,de néha én is szoktam venni Dávidnak,az univerest,amiben pulykahusi is van,azt nagyon komálja.Hasonló szinten van a tökfőzelékkel is.
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Többször láttam, hogy ti blogot is vezettek. Irigykedem, mert bár én is nyitottam egyet, még csak olyan 4-5 hozzászólásom van.

http://gabella.blog.nlcafe.hu/

Most azon akadt meg a szemem, hogy fél millát keresett a gyerek egy reklámmal? Azta, nem semmi! Bár én is bevallást csináltam a gyerekeimnek, de csak a laktanyától kapott "beiskolázási támogatást" meg a "babakocsipénzt" kellett bevallani. Mert ezeket a gyerek saját nevére fizetik ki, így kisebb adókulcs alá esik... Azért nem rossz ez így!

Lehet, hogy regisztrálom Mesit ezen a címen, de gondolom, nem csak akkor szólnak, ha kiválasztják, hanem ha válogatásra kell menni, az meg ugye nem tuti szereplés... Megint egy ok, amiért jobb Bp-n élni...

Na nem mintha szívesen laknék ott...

Fú, annyi témát feldobtok, hogy nem is tudok mindhez hozzászólni!

Receptek! Egy olcsó és egyszerű de mutatós torta receptjére lenne szükségem! Tudtok segíteni?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Juca!
Elfelejtettem a kérdésedre válaszolni,de nem tudom hogy miért és hogyan hajt a spenót,az a lényeg nálunk ez vált be.
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Találtam egy jót, Halálos csokitorta... :? :P
http://www.stahl.hu/index.nof?o=0&nyelv ... ceptid=237

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy most csak a "saját" nyomrunkról fogok írni.

Ma reggel 9:15-kor már ott voltunk a bölcsibe én jobban izgultam mint Panna :) .
Beléptünk az ajtón és a gondozónéni - aki egy tündér egyébként - széles mosollyal fogadott minket amit Panna nagy vigyorral viszonzott.
Bementünk a terembe ahol kb. 10 kisgyerek (1-2évesig) fogadott bennünket.
Panna egyből kipróbálta az ottani kiságyát amit Ica a tündéri gondozónéni már jó előre kifertőtlenített és telerakott kisbabáknak való játékkal. Az én kis angyalkám birtokba vette és megkóstolta az összes rágcsálni való játékot.Nagyon jól érezte magát.
Ezután következett a tízórai (reszelt alma+tea) amit ma még én adtam neki de holnap már a gondozó néni fogja etetni.
Egyébként mindegyik gondozónő fogta a kezében a gyerekemet és úgy láttam, hogy nagyon jól tűri a kicsi.

Panna látszólag jól érezte magát de az 1,5 óra múlva nagyon elfáradt az új élményektől és akkor a egy kicsit "eltörött a mécses".
Ekkor hazaindultunk.

Sokkal rosszabbat vártam de szerencsére nem volt semmi gond így remélem majd az én lelkem is helyre jön és minden simán fog menni.
Mert azt tudni kell, hogy mindíg inkább az anyukákkal van a baj mert ők nehezebben viselik az elválást mint a gyerekek, legyen az bölcsi vagy ovi.

Kép

Kép
katus73
 
 


Kata! Nem lesz gond, ügyes a kislányod! Azért drukkolok ezerrel!!!!!!!
gabella
 
 


És sok boldogságot a kis 8 hónaposnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gabella
 
 


Katus!

Ez azért jó, Panni ügyesen viseli a bölcsit, Te pedig erős lány vagy!

Gabella!

Átfutottam a blogod. Foltos története aranyos :-)
Belinkellek. Süti, nálam találsz sütiket batyuba való finomságok poszt alatt, van saját és a lányok is küldtek. A maiban (az élet megy tovább) pedig van gesztenyés muffin szintén gyors és nagyon finom, nem ragad bele a papírba, szóval tudom ajánlani. (a kókuszos süti a leggyorsabb, legegyszerűbb, és legolcsóbb, bár nem torta, de nagyon fincsi, és lehet bele krémet készíteni, vagy nutellát is tenni, de én üresen szoktam falni.)

Spenót rulez
:lol:
Kinga úgy ette, mint más a csokitortát. Apja lánya 8)

tjuca
 
 


Sziasztok,

képzeljétek délben kimentünk sétálni, Pancsi fél1 körül elaludt és azóta is húzza a lóbőrt. Már egy órája hazajöttünk, de kint hagytam az ajtó előtt a függőfolyóson, úgyhogy most itt fagyoskodom nyitott ajtónál a konyhában :) Persze nincs hideg, de azért már nem bánnám ha felébredne :)
Ja és túlvagyunk a második almaevésen! A férjem megy munka után vásárolni, tegnap összeírtam mi minden kellene, vetetek körtét meg banánt is és van itthon édesburgesz, szóval szépen kipróbálunk majd egyéb ízeket is a héten.
Viszont nekem az a bajom, hogy az okos könyvekben le van írva, hogy ennyi meg annyi gramm kaja kell a gyereknek. Mondjuk egy étkezésre ez egy vagy két almát jelent?
Meg olyan is felmerült bennem, hogy utána ugyi meg kell még szoptatni, na de egy barátnőm azt mondta, hogy közvetlenül utána ne, mert akkor fájni fog a pocija. Ez igaz? Ha igen akkor mennyit kell várni utána?

Juca,
megyek blogot nézni!
Közben már fejben kész az epermisu recept, holnao kipróbálom, ha jó akkor meg is írom. Előljáróban csak annyi, hogy baileys-es tejben fogom megforgatni a babapiskótát :)
(vagyis ez most tiramisu likőrös tej lesz, de tisztára olyan íze van, mint a baileysnek, csak negyedannyiba kerül!)

Katus,
ügyes volt Panna nagyon. Nagy gratula neki és a mamájának is! Ja és boldog évfordulót!

Gabella,
igen az unokatesóm gyereke kapott ennyi sok pénzt egy reklámfilmért, de persze ez nem jellemző. És igen valszeg a válogatásokra is el kellene jönni Pestre, szóval valszeg így már annyira nem éri meg, pedig Meskete tényleg kis cukinyuszi :)

meteor
 
 


Juca!

Köszi! Anyám, micsoda információ-rengeteg! Vannak jó kis receptek! A cikkek alatt úgy olvastam, "kérdezz-felejtek!" Nem vagyok teljesen épp!

Baba hozzátáplálás ügyében nekem a fő támpontom a kismama újság naptárán lévő táblázat. Nem szentírásként, de általában ezt követem. Nagyrészt benne vannak a kaják, bár nem teljesen minden, pl. a mangó talán nincs benne, de az engem nem is zavar, mert hagyományos, feldolgozatlan változatban még én sem ettem, sőt nem is láttam, csak a Lost-ban. :-)

Tojást még nem kapott Mesi, sárgáját se, viszont a tejtermékeket elkezdtem. Natúr joghurtot meg túrót kapott már, és hát este a tejpép. De az meg olyan felemás dolog, olyan, mintha tápszer lenne, nem? Vagy másmilyen módon van benne a tej? A kölesgolyó volt az, amit hamarabb próbáltam ki, de Mesi ügyes volt, és nem tetszett neki. Max. 4-5 szemet nyálazott szét, és abból ha két egész landolt a gyomrában, lehet, hogy sokat mondok.

Amit eddig evett akármilyen változatban: alma, banán, körte, őszibarack, meggy, krumpli, répa, cékla, sütőtök, zöldség (petrezselyem-gyökér...), borsó (már héjastól), karfiol, karaláb, csirkehús, pulykahús, csirkemáj, pici só, pici étolaj, pici petrezselyemzöld ízesítésül, natúr párolt rizs, gesztenye, natúr joghurt, túró, narancs, paradicsom, és valamelyik bébiételben volt ananász, egy másikban meg maracuja. Tök és brokkoliféléket kéne már kipróbálni, de itt a tanyán nem nagyon árulnak...

És Mesi csak vizet meg anyatejet iszik, nem babaüdítőket meg teát, csak vizet, max. a cebion van belecsöppentve.

Egyébként a tortát azért keresem, mert apánk 15-én lesz 29 éves, és ha már anyagi csőd van, legalább meglepjem valamivel.

Ajándék meg le van tudva, mert kapott egy halom ruhát, ugyanis mától megint angol-tanfolyamra jár, oda meg civilbe kell menni, nem terep-tarkában. Szal meglepi tortát kéne sütni...

Kopp-kopp-kopp! Mesi 3 órája alszik!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Rita!

Elsőre Mesi csak néhány kiskanál almát evett, szóval próbaként csak egy negyedet reszeltem le neki. Aztán néhány nap alatt elérte a 90 g-os adagot, ami egy közepes, vagy egy fél nagy almát jelentett. Az új kajákat általában csak almával együtt fogadta el, és ez a kb. 90 g-os adag maradt is sokáig.

Szopizós babáknál a hozzátáplálást a szopi kiegészítéseként ajánlják, tehát a szopi után. Ez nálunk nem működött, mert ugye csajszi akkor általában elaludt. Vagy olyan jól belakott, hogy nem akart már enni. Szóval én inkább szopi után 1-2 órával adtam neki pépet, mikor még nem volt nagyon éhes, de már fért a haskóba. Aztán próbáltam neki kis vizet adni, de max. 1-2 kortyot ivott meg, és szopit nem azonnal adtam neki én se, hanem szintén az 1-2 óra elteltével, vagy ha láttam rajta, hogy szopizna. Szóval nagyon rugalmasan kezeltem a dolgot, és még most is így teszek, annyi külömbséggel, hogy mostmár a kanalas kaja is teljes értékű étkezés, teljesen független a szopizástól, és már inkább 200 g körül van egy adag. Kb. mint egy üveg bébiétel, de már nem mérem, csak mikor mixelem, saccolok, hogy meddig van a pohárban. :-)

Jó sok lettem! Bocsika! Akkor ezek szerint ma nem csak Meskének jó az alvókája!

És köszi a bókot csajszim nevében is! :-)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Én már elég rég írtam, de pont ma látom, hogy a spenót a téma, amikor épp azt ettük ma.
Én a fokhagymát a következőképpen oldottam meg: granulátumot tettem bele, mert az nem olyan erős. Andrist nem hajtotta meg. Meg persze a krumpli aránya 2/3-ad volt..:)

Remélem még nem késtem el a beírásommal...

Eszter
klarka
 
 


Sziasztok!

Katus, először is nektek szeretnék gratulálni!!! Duplán! Egyszer boldog fordulót, egyszer meg a bölcsihez. Szorítunk, hogy a továbbiakban is jobban alakuljon, mint ahogy Te számítottál rá, és akkor minden rendben lesz! :-)

Rita, köszi az infót a regisztrálással kapcsolatban. Majd hétvégén csinálunk egy-két sztárfotót, és megpróbálok bejelentkezni. Azért légyszi szólj, ha hallasz vmit!

Almával kapcsolatban: én az első nap csak a levét adtam, és így akartam a második nap is, de mivel hisztibe torkollott, hogy elfogyott, második nap már pürét is evett Kíra, de még csak 6-8 kanállal. Kb. egy hét alatt jutottunk el oda, hogy egy nem túl nagy almából egy egészet megevett. Azóta is kb. ennyi, bár most már általában kétfajta gyümölcsöt szoktam keverni úgy, hoy az egyikből egy egész adag (pl. egy alma vagy banán), a másikból csak ízelítő (barack, szilva).

Szopi előtt vagy után kérdés: én hivatalos verzióként azt olvastam több helyen, hogy ha a gyerek maga igényli már az elválasztódást, akkor előbb szopi (hogy minél tovább minél többet szopizzon), utána gyümölcs. Ha anyuka igényli az elválasztást, akkor előbb gyümi, utána szopi (hogy csak annyit egyen, amennyi még gyümölcs után belefér)

Én úgy döntöttem, hogy Kíra még nem igényli, nekem pedig nem az a célom, hogy kevesebbet szopizzon, úgyhogy diplomatikusan két szopi között félúton adtam neki gyümit. Ez azóta is így van, mert rá kellett jönnöm, hogy a gyümölcs pillanatok alatt eltűnik a gyomrocskájából, úgyhogy ugyanannyi idő telik el két szopi között, ha eszik közben gyümölcsöt, mintha nem eszik.

tandika
 
 


Gabella, szavaztam Gádorosra!!! Hogy álltok?

A tejpépben általában módosított tej van, ami azt jelenti, hogy kivonják belőle azt a 4-5 összetevőt, ami leggyakrabban allergiát okoz. A "maradékra" is lehet allergiás, de az nagyon ritka.

Eszter, mi még nem ismerjük egymást. Andris pontosan mennyi idős?

tandika
 
 


Hali!

Ne hari, holnap visszaolvasok, ha összeszedem magam idegileg.
Azért se vessetek meg, ha egy ideig nem jövök, de azt hiszem, Ti vagytok nekem a "felüdülés".
Ja, bocsika, a negatívkodásért, tegnap meghalt az apukám. :cry: :cry: :cry:

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!
Nem is tudom mit mondjak, nagyon megrázott amit írtál.
Őszinte részvétem.

Kép

Kép
katus73
 
 


Ex!

Őszinte részvétem. Bár nem lehet egy apát egy nagyapával egy napon említeni, de nagyapámat csütörtökön temetjük. :cry:

tjuca
 
 


Ex!

Borzasztóan sajnálom!!! Ez nagyon szörnyű!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ex: őszinte részvétem!

Juca: őszinte részvétem a nagyapád halála miatt!

:cry: :cry: :cry:

Eni & Marci

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Ex, Juca! Őszinte részvétem! :cry: :cry: :cry:

Gabi
gabella
 
 


Sziasztok!

Ex: őszinte részvétem! Ilyen hirtelen? Borzasztó! :cry:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Ági! Gondolok Rád és imádkozom Édesapádért.
klarka
 
 


Tandika!

Andris ma 7 hónapos és 3 napos. Ami csúcsjó, hogy már több, mint két hete négykézláb rugózik, teszi egyik kezét a másik után és ma kezdte el négykézlábból a fenekét oldalra billenteni, ami az ülés első jele!!! És ami a legjobb, hogy MOST ALUDT EL!!
klarka
 
 


Sziasztok!

Ex, Juca! Nagyon sajnálom. Őszinte részvétem!
(Nem is értem, hogy van erőtök írni, én a nagymamám halálakor csak bőgtem 3 napig)

Klarka, Kíra is már hetek óta rugózik, hintázik előre-hátra, de se kezét, se lábát nem teszi sehova :-( De arra gondoltam, hogy most örüljek, mert így még egyhelyben van. :-)

Kíra most már másfél órája alszik, nem tudom, megint mi történt vele, megcsípte a cecelégy.

tandika
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni a cspatba ha beveztek.Augusztus 9-én született a fiam.Jó látni,hogy itt még van élet ebben a topicban.üdv.
bim-bam
 
 


Bim-bam! Igen, jó, hogy él ez a topic! Sajnos, a májusi babások se aktívak...

Most itt hüppögök, előtörtek az emlékek. Nekem sincs már apukám, és egy nagyapám se. :cry: :cry: :cry:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Van egy nagy problémám. Gyerkőcök még mindig betegeskednek. Lackó köhög, és folyton tele van az orra. Ma kell visszavinni a doktornénihez. Az amoxicilinje el is fogy ebéd után. A rinathiol is nemsokáig elég, a sterimar tök üres. Oviba tuti nem megy a héten. Viszont Mesi ugyanígy áll. Akár fél óránként szívhatnám az orrát, és a lefolyó trutyitól köhög is szegénykém. Ő nem kapott antibiotikumot, csak rinathiolt adtam neki, meg szívom az orrát, utána meg cseppentek, és kap cebiont. De mivel már 1 hete semmi javulás, csak el kéne őt is vinni dokihoz. Csakhogy a faluban aranyos kis fosós-hányós járvány van, ha most beviszem a dokinénihez, és ezt is összeszedi, idegbajt kapok! Doktornéni viszont nem jön házhoz, csak lázas beteghez... Mi a fenét kéne csinálni??????????

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ex,
nagyon sajnálom és sok erőt kívánok!

Bim-bam,
üdv közöttünk. Írj magatokról egy kicsit bővebben! Hogy hívják a fiadat, mekkora, van már fogacskája?

Ő csak egy picivel idősebb az én Pancsi lányomnál, aki pedig 14én született.

Képzeljétek, nagy hírem van: Pancsinak már látszik az első fogacska a szájában. Eddig még csak éreztem az ínyében, de tegnap végre meg is pillantottuk :)
Ma viszont ő is álomszuszék kisasszony, úgyhogy én ki is használom az időt és gyorsan rendet csinálok.

Később még jövök!

meteor
 
 


Ex: Fogadd őszinte részvétem! Sajnálom a történteket. :cry:

Juca: te is fogadd őszinte részvétem a nagyapád halála miatt! :cry:

Mindkettőtöknek nagyon sok-sok erőt kívánok!!!!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ex, ha nem haragszol beleolvastam a régikbe,hogy képbe legyek.Öszinte részvétem. Noelnak hívják.Tud forogni már régota.Most a mászással probálkozik kissebb-nagyobb sikerrel.Jön a fogunk nekünk is ezért a szokásosnál is nyügösebb.Keveset alszik az éjszakákat nem alussza át.Üdv:Csilla
bim-bam
 
 


Ex, ha nem haragszol beleolvastam a régikbe,hogy képbe legyek.Öszinte részvétem. Noelnak hívják.Tud forogni már régota.Most a mászással probálkozik kissebb-nagyobb sikerrel.Jön a fogunk nekünk is ezért a szokásosnál is nyügösebb.Keveset alszik az éjszakákat nem alussza át.Üdv:Csilla
bim-bam
 
 


Ex, részvétem az apukád miatt! :( :( :( :( Juca, neked is kitartás a nagypapád miatt!

Elhűlve tapasztalaom, hogy mostanában mennyi szomorú dolog történik kis topikunk lakóival. Anyósom is holnap megy szövettanra, és csütörtökön már műtik is a torkát. Lassan 1 éve, hogy nem tudják mi a baja, pedig egyszer már műtötték a nyáron.

Én is rég jelentkeztem, mert a napjaink egyre nyűgösebbek. Úgy néz ki, elkezdődött a fogzási mizéria. Volt olyan este, hogy 2 órán át nem bírtuk elaltatni, csak sírt, enni se akart, sehogy se volt jó, a végén fél 12-kor már úgy döntöttünk, berakjuk a kocsiba, autózunk vele egy kört, mert ott mindig elalszik. Szerencsére ez bevált. Pedig szegénykém már nagyon fáradt volt. A többi estén meg nem akart enni elalvás elött, csak úgy lehetett, hogy addig sétáltam vele énekelve, amíg bealudt, és így félálomban már elfogadta a tejet. Az evéssel amúgy is gondjaink vannak, néhány nap szépen eszik, utána meg semmi se kell neki. Van olyan, hogy a tej se, csak a víz :evil: Ami viszont nálunk nagyon jó hashajtónak bizonyult, az a meggy. alig evett pár szemet, és másnap 2 akkorra adagot rottyantott... Spenótból én az üvegest adtam neki, már nem emlékszem, hogy hipp, vagy nestlé, szerintem az egész jó volt. Nagyon jó lenne, ha már elkezdenénk kicsit enni.

Egy hét alatt viszont rengeteget fejlődött. Most már nagyon teper a földön, bár még ez nem mászás, mert a pocakját még a földön húzza, de bejárja szinte az egész lakást.

Gabi, fogalmam sincs mit lehetne tenni. Esetleg megkérni a doktornénit, hogy a rendelés végére adjon időpontot. Vagy kérj meg valakit, hogy kisérjen el, és amíg az egyik felnőtt sorba ül, addig a másik kinnt vár a gyerkekkel, hogy ne egy légtérben legyenek a betegekkel. A dokinénikek ilyen sok betege van, van ennyire nem belátó, hogy nem megy ki házhoz?

Katus, nagyon ügyes volt Panna az első napon, remélem a mai se sikerül rosszabbul.

bim-bam, üdv közöttünk, írj magatokról kicsit részletesebben, hogy megismerjünk. Képeket is rakhatsz fel, szívesen nézegetjük őket. :)

Rita, Panni nagyon ügyes, hogy így megette az almát. Azért vigyázz, csak apránként adagold neki a szilárdat az elején, mert Márk pl azonnal hasfájós lett, pedig sose volt ilyen gondja.

Andi

amandi
 
 


A fogacskákhoz... Mesi 5 hónapos volt mikor a doktornéni nézte az ínyét, és azt mondta, nagyon meg van duzzadva, de még 2 hét is lehet, mire kijön. Aztán ezt minden hónapban elmondta, végül majdnem 9 hónaposan, február elején bújt ki neki. Megnézni nem tudtam, először tegnap láttam neki, addig csak az ujjammal éreztem, hogy ottvan, és mekkora. :-)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella,

telefonon keresztül nem tud esetleg valami okosat mondani a doki néni?
Lackót leviszed a rendelőbe? Lehet, hogy azt kellene - már ha meg tudod oldani, hogy mindkét gyerköcöt otthon hagyod és csak te mész le feliratni gyógyszereket.
Telefonálj rájuk, hétha meg tudod beszélni vele, hogy írja meg előre a recepteket és akkor csak be kell szaladnod értük.

Sajnos ez az orrfolyós kórság Pancsinál is eléggé elhúzodott, amikor elkapta. Akkor én csak csepegtettem az orrába Nasivint, meg van ilyen tengervízes spray Isomar nev, azzal fújtam az orrába, hogy ne ragadjon le a trutyi, hanem ki tudjuk porszívózni.

Remélem hamarosan jobban lesznek a gyerköcök!

meteor
 
 


Köszönöm lányok ( blogban részvétet kívánóknak is)!

A folyamatos testi "leépülést" nehezebb volt végignézni. Exnél valószínű hirtelen halálról van szó, amit sokkal nehezebb feldolgozni. Imádkozom, és hiszem a test feltámadását és az örök életet. Hit nélkül nem lehet elfogadni a halált, csak túlélni, azt hiszem. Három éve temettük el a 26 éves unokatesómat. Egy kisfiút hagyott itt az apjára. Agydaganat. Na az nem az élet rendje, mai napig nehéz elfogadni, pedig nem is legközelebbi családtagom volt. :cry:

De egy pici vidám: ma van a húgom 25. szülinapja :wink:

És grat. az első foghoz Panni, Bim bam Isten hozott, írj magadról bővebben. :D

tjuca
 
 


Ja és nagyon durva, hogy ilyen esetben sem megy ki a doktornéni!

meteor
 
 


Megvolt az első anya nélkül töltött 1 óra a bölcsiben.
Panna egyáltalán nem sírt utánam és még banánt is evett.Nekem ez volt a vízválasztó, remélem, ohfy a többi napot is jól fogja viselni.
Holnap 2 órát lesz egyedül.

Ne haragudjatok többet nincs kedvem írni mert rossz kedvem van Exék miatt, majd holnap bővebben beszámolok.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sokat akartam még írni, de elfogyott az időm meg Mesi türelme, úgyhogy majd holnap jövök.

Puszka!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Hogy valami jót is írjak! Most jöttünk a védőnőtől. Peti 9350g és 71cm. 90dkg-ot hízott 5 hét alatt!!! :lol: Kíváncsi leszek 1 éves korára mekkora lesz, ha így halad. Én nagyon örülnék, ha hosszra nyúlna, és nem az apjára ütne. A férjem 172cm, én 170cm vagyok. Viszont az én ágamon apukámat kivéve(175cm) a férfiak 180cm felettiek. Bár ha belegondolok a mai felnőtt férfiak általában magasabbak az apáiktól. Na, ezt jól megfogalmaztam!

Most alszik Peti kitárt ablak alatt beöltöztetve. A szokásos alvását keresztbe vágta a védőnőhöz látogatás. Szegénykémet, amig felcipeltem a 2.-ra füle-botját sem mozdította.

Bim-bam! Üdvözöllek én is!

Ex!
Ha egy picit is könnyeb neked, ha írsz nekünk, akkor gyere!!! Nagyon sokat gondolok rád és a családodra!

Reni
Kép
prenata
 
 


A lényeget elfelejtettem. Kérdeztem a dokit a nem kötelező elleni oltásokról. Hát, csak tanácstalanabb lettem, mint voltam. A pneumococcus ellenit nem ajánlja (de ha akarom beadja). A meningococcus ellenit javasolja a 15 hós oltás előtt beadatni. A bárányhimlő ellenit 12 éves kor után ajánlja, szerinte addig jobb túlesni rajta, mármint a himlőn, csak ha nincs egyéb érv. Pl. anyuka terhes a köv. babával és még nem volt himlős stb. A rotavírus elleni kb. 80ezer ft!!!! A kullancs ellenit csak akkor ajánlja, ha sokat akarunk kirándulni, mert a környékünkön nem jellemző a kullancs.
Röviden ennyi. Sokkal okosabb nem lettem. SőT!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Én is hasonlóan vagyok, mint Katus. nekem is nagyon nyomott a hangulatom Ex miatt. Sajnos tényleg előtörnek ilyenkor az emlékek. :cry:

Juca: mi is voltunk hasonló helyzetben. Egy évben ment el a nagymamám és az unokatesóm férje, akinél mind a mai napig nem lehet tudni, hogy mi volt a betegsége, de napok alatt elvitte. 29 éves volt. Két kisgyermekkel (4 és 2 éves) Unokatesómnak a szülei adtak nagyon sok erőt és segítséget, hogy átvészelje a nehéz időszakot. Most már szép nagyok a gyerekek (6. és 8. osztályosok)

Reni: tényleg nagyon szép hosszú Peti is. Kornél is már közel 73-74 cm lehet, de még nem mértük meg! Szinte lehetetlen ezt az izgó -mozgó babát megmérni. Viszont pont 1 kg-val kevesebb Petinél. Így is nehéz cipelnem, Te hogy bírod?

Gabella: tényleg az a jó megoldás, ha pl a rendelés végére kérsz időpontot. Szerintem vidd el a doktornőhöz Mesit!

Katus: nagyon ügyes lesz majd Panna, meglátod!


Juca: nagyon sok örömet és boldogságot kívánok a húgodnak! Ja, és szuper a blog! :lol:

Meteor: gratula Pancsinak az első foghoz. Már én is szeretném, ha Kornélnak kinn lenne, de ezt annyiszor leírtam már, hogy szerintem a drága kisgyermek már csak azért sem növeszti a fogát!

Amandi: Kornél sem akart enni az utóbbi napokban, viszont nekünk hála istennek nincs gond a széklettel. Egy hete hígabb a széklete, és naponta többször is rottyant. Én már kezdek a fogára gyanakodni (Na, már megint!) Azért is gondolok erre, mert nem engedi, hogy belenézzek a szájába, és az alsó ajkát állandóan kifelé bittyeszti. De igazából tanácstalan vagyok!

Csilla: üdv köztünk! Képeket kérünk Noelről! :lol: Érdekes és szép neve van!

Ja, és csajok. Úgy emlékszem, mintha más is ment volna tanulni. Aki államilag finanszírozott képzpsre megy és gyesen, gyeden stb van, annak INGYENES!!! Én kiegészítő képzésre mentem volna, ott továbbra is fizetni kell. Mondjuk ebben nem értem a logikát (lehet, hogy kár is keresnem), de talán másnak jó hírt mondtam!

Üdv: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Anita!

Én már hozzászoktam Peti súlyához, inkább a két nagyi szokott panaszkodni, hogy nehéz a sejhaja. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokat hízott, bár tegnap épp megjegyeztem a páromnak fürdéskor, hogy megint kezd hurkásodni. Az étvágyával szerencsére nincs baj, megeszik napi 2-300ml gyümit és ugyanennyi főzeléket, vagy ha kevesebb főzit, akko még egy adag tejpépet. Szóval nem panaszkodhatom! A védőnő egyébként azt mondta, hogy a tejpépben tápszer származék van és adjam nyugodtan!

Rita!
Gratula Pannusnak a fogacskához!

Nekünk továbbra sincs fogunk!

Anita!
Ez a tandijmentesség tuti? Másoddiplomás képzésnél is? Hol ovastad?

Reni
Kép
prenata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?