Új privát üzeneted érkezett!

Ha elkülditek nekem a telszámotokat, én szívesen összegyűjtöm és visszaküldöm mindenkiét!
Titi kezdte, de akkor én megcsinálom.
Priviben küldjétek!

Kép
szly27
 
 


Majd holnap teszek fel táblit is, már jórég volt! :oops:

Kép
szly27
 
 


Szly
Ment a telefonszám!

Csilla
Nagyon drukkolunk,hogy bírja még az a kis Manó odabent legalább 6 hétig!

Joli
Na látod, nincs nagy gond! Bár én is ilyen vagyok, rögtön rémeket látok!

Bence tiszta takonykór, ma délelőtt jött ki rajta! Nagyon nehezen tudott most elaludni, nem kapott levegőt.

Magyek vacsizni!
Pussz

Kép
Kép
hannablanka
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Különös érzékem van hozzá,hogy akkor jelenjek meg,mikor nincs a közelben senki! :lol: Mindenki kihasználja a tavaszi napsugarakat?
Titi!
Te már rég voltál felénk,minden ok?
Ma eljutottam végre a fogorvoshoz...az egyik foggyökér be volt gyulladva,de most nem "fúrt-faragott",hanem CSAK valami helyes tűfélével kínzott!!!!Jajj-jajj! Kedden megyek vissza,nameg szerdán is,mert utána 2 hét szabi lesz!
Névválasztás ügyileg én sem hagyom,hogy beleszóljanak. Nagyim is mondta,hogy majd a Mira-vízről eszébe fog jutni a dédunokája neve,nagypapám szerint meg lehetne inkább Erzsi,de ők nem szólnak bele! :lol: :lol:
Ami pedig a méreteket illeti,Márk 2850 grammal és 52 cm-rel születtett, 2 héttel idő előtt.
Ha ez a kiscsak picit nagyobb lenne,mondjuk 3 kg,azzal már kiegyeznék!
Csillának minden jót,Pocaklakójának pedig kitartást,nyugodt heteket ott bent!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Titi!
Ezt benéztem! Tényleg jó rég jeletkeztél,tegnapelőtt!!! :lol: :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Köszi a hiányolást, csak nagyon fáradt vagyok mostanában és nincs energiám írni. Unkókatesom kislányát is Mírának hívják, szerintem nagyon ari név!!!

A telefonszámokat gyűjtögetném, de csak 3-at kaptam, gondoltam bevárom az összeset, de ha szly megcsinálja nekem az is jó.
eddig én 3-at kaptam. Ha valaki nem szeretné megadni akkor az jelezze és rá nem várunk.

Pa5tricia: te hogy bírod? Nekem már tegnap óta nagyon fáj az "alfelem". Szeméremcsont medencecsont. Azért kérdezlek téged, mert napra pontosan egy idős terhesek vagyunk. Én nem tudom, hogyan fogom kihúzni még ezt a 2 ghónapot. :roll:

Nem tudja valaki, hogy a TGYÁS-hoz hány munkában töltött nap kell minimum és hogy el kell e menni szülés előtt táppénzre, vagy ha megszületik a picúr és megvan az adott ledolgozott nap akkor autómatikusan jár (persze a benyújtott papírok után)?
Kicsit tudatlan vagyok, mert nekem Olivérnél gyes-em volt, most meg a párom bejelentett dec. 1-el a céghez. Így ha jól tudom június 1-ig kell aktívan "dolgoznom".

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Én már hármatoknak is elküldtem a telefonszámomat. Legalább nem maradok le. :)

Jó lenne valaki szakértő tényleg, én sem tudom, mi hogy van. Január 1-től vagyok táppénzen, mikor kell váltani? Vagy az orvos majd tudja és aszerint állítja ki a papírokat? Én kell valahová valamit leadjak? Most a munkáltatóhoz küldöm a táppénzes papírokat...

KépKép
Kép
el..né
 
 


Titi! Akkor elküldöm neked amiket eddig kaptam!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok,

bocsi, hogy így eltünedeztem, épp átrakodtuk a lakást és nem volt itthon net... :? de most már van egy összerakott babaágyunk, egy teljesen átrendezett lakásban:P

Ma nézegettem a híreket, szeptembertől lesz kismamabérlet! :P Csak azt nem tudtam kideríteni, hogy GYED mellett is jogosultak lehetünk-e, vagy csak gyessel... :shock:

Titanilla, a tgyáshoz kb ugyanaz kell, mint a GYEDhez. 180 nap biztosított viszony és bejelentett lehetőleg a minimálbérnél nagyobb kereset, mert az alatt nem érdemes vacakolni vele, a gyesnél nem lesz több.

eddig ennyit sikerült kiderítenem:

GYES

Jogosult rá a szülő a saját háztartásában nevelt gyermek 3. életévének betöltéséig, ikergyermekek után a gyermekek tankötelessé válása évének végéig, tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10. életévének végéig.

A gyes összege megegyezik a mindenkori öregségi nyugdíj összegével: 2008. január 1-től 28.500,- Ft, melyből a nyugdíjjárulék 9,5 %, a nettó havi összeg tehát 25.792,- Ft.

Igénylés: A munkáltató családtámogatási kifizetőhelyén, vagy annak hiányában a lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál.

GYET

A gyermeknevelési támogatást az a szülő, nevelőszülő vagy gyám veheti igénybe, aki saját háztartásban három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévétől 8. életévének betöltéséig jár.

Összege azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével 2008. január 1-től 28.500,- Ft, amiből a nyugdíjjárulék 9,5 %, a teljes nettó összeg tehát havonta 25.792,- Ft

Igénylés:2007. december 31-én megszűntek a munkáltatóknál működő családtámogatási kifizetőhelyek. Ennek megfelelően, 2008. január 1-től az ellátás igénylését a lakó- vagy tartózkodási hely szerint illetékes Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságához, vagy annak kirendeltségéhez (családtámogatási és szociális ellátási iroda) kell benyújtani.

Terhességi-gyermekágyi segély

Az terhességi-gyermekágyi segély annak a nőnek jár, aki a szülést megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt és a biztosítás tartama alatt szült. A szülési szabadságnak megfelelő időtartamra (168 napon keresztül), melyet a szülés várható időpontja előtt 4 héttel korábban is igénybe lehet venni. Az igény visszamenőleg legfeljebb hat hónapra érvényesíthető.

A terhességi-gyermekágyi segély összegét a szülést megelőző naptári évben elért, egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem naptári napi átlaga alapján állapítják meg, a naptári átlagkereset 70 százaléka.

Ha az anyuka nem rendelkezik a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultságot megelőző évben és a szülési szabadság kezdő napját közvetlenül megelőzően sem 180 naptári napi, figyelembe vehető jövedelemmel, akkor a terhességi-gyermekágyi segély alapja a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2008-ban 138.000 Ft) harmincad része.

A terhességi-gyermekágyi segély iránti igényt a biztosított személynek szóban vagy írásban a foglalkoztatójánál (pl. a munkáltatónál) kell bejelentenie. Az egyéni vállalkozók - az előírt nyomtatványon - a telephelyük szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárnál terjeszthetik elő kérelmüket.

GYED

Az egészségbiztosítási szempontból biztosítottnak tekinthető szülő - anya vagy akár az apa is - a gyermek két éves koráig kaphat gyermekgondozási díjat. A gyermekgondozási díj a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételét vagy az annak megfelelő időtartamot követően folyósítható az egyik szülő részére. A gyermekgondozási díjat visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet igényelni.

A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 %-a, de maximális összege, havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 %-a, 2008. január 1-étől 96.600 forint.

Az igényeket a munkáltatónak vagy az Egészségbiztosítási Pénztárnak kell benyújtani.


Eddig ennyi....


el...né, hasonló cipőt viselünk...
sajnos eddig én sem tudtam kideríteni, hogyan lehet a táppénzról átállni tgyásra meg a többi gyönyörűségre, de a családineten van egy szakértői rovat, ott lehet meg tudják mondani, mire számíthatunk...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Eddig nem engedett be a Babanet! :evil:
Titi!
Háát,ma sokszor keméynedett a pocakom,bár ezt betudhatom a változatos időjárásnak is,meg nyilallgatott len,de nekem az a legrosszabb,mikor sokáig ülök,és abból felállni! Nameg napi 10 wc-re menés minimum,valamint székrekedésem van de rendese! :oops: egyértelműen a Gravida szedése óta tapasztalom,de már egy hete abbahagytam,és szonyat kínokat élek át a wc-n! :oops: :oops: Valami ötlet valakitől?

Márkkal én is táppénzen voltan mielőtt szültemés tőlem azt kérdezték mikortól akarok tgyásra menni,mert lehet a szülés kiírt napjától vagy előtte egy hónaptól,de minderről nekem nem a háziorvos adott felvilágosítást,hanem a könyvelő!

Kicsit más téma,de nem ismeritek véletlenül a Fanta / Mirinda sütit?A neten annyi recept van,holnap megcsinálnám,de ha esetleg valamelyikőtöknek van bevált recept,az mégiscsak jobb lenne!
Előre is köszi!

Kindermeglepi: -)
Köszi a kimerítő tájékoztatót!

Ja,és még valami!
Nemrég hallottam,van talán 5 perce is,hogy szeptembertől ingyen lehet igényelni a Pneumococcus elleni védőoltás vakcináit! 2 év alatti gyerekeknek! Hát persze,hogy mi 2 évesek és 3 naposak leszünk szept. 1-jén,így nem jár!!! :twisted: :twisted:

KépKép
Kép
patricia83
 
 



Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


Itt egy tábli!

Kindertojas, Joli! Lehet hogy már megírtátok, de most nincs kedvem visszakeresni az adataitokat :oops:

Írjátok már meg mégegyszer és akkor minél hamarabb beírlak benneteket is. Köszi!

Kép
szly27
 
 


Telószámot még nem kaptunk: Inerkétől, Bacilivitől, Balogpalitól. Ha nem akarjátok megadni, szóljatok és akkor nem várjuk, hanem a többieknek küldjük ami már megvan.

Kép
szly27
 
 


Szly: köszi a listát, nekem 3 telszámom van ami mind benne van a te listádban is. Nyugodtan küldje mindenki neked, mert a tiéd jobban egybe van és ha nem gond te küld vissza a listát mindenkinek! Ha nem gond.

Ma elég érdekes idő van. Hol 7 ágra süt a nap, hol pedig viharos szél fúj.

Szerencsére tegnap se és ma se féjt a hasam és a csontjaim. Ez így is maradhatna!!! :P 8) :lol:

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Titi!

Ok! Akkor még várok egy kicsit. Utána szétküldöm.

Kép
szly27
 
 


Heló Lányok!

Jóóó rég nem jártam felétek... :oops: :oops: PEdig olvaslak ám titeket :D MEgpróbálok ismét bekerülni a vérkeringésba ha nem bánjátok :P

Ez a telószám küldés jó ötlet, én is elküldöm mindjárt :D

Velünk semmi különös nem történt az utóbbi időben, pocaklaó fejlődik szépen. Péteken voltam dokinál. Zárt méhszáj és 1-2 héttel nagyobb a koránál mint eddig is. Ja és fejjel lefelé van, remélem már igy is marad...

Patricia,
ezt az ingyen védőoltást én is hallotam és nagyon örülök,mert mi még beleférünk. Nem lehet valahogy esetleg megkérd a dokid intézze el ne ktek? hátha....
székrekedés: laveolac szirup!!! tényleg hat és szülés utánra is nagyon jó, megkönnyiti a dolgokat...

kindertojás
összerakott babaágy??? de jóóó nektek!!! mi még sehol sem tartunk, egyszerűen nincs időm :?

hannablanka,
BEnce jobban van?

Képzeljétek összeszedtem valami hasmenős virust....Pont jókor... :evil: :evil: Már apa is kezdi a tüneteket mutatni és aaannyira aggódom, hogy Dalmi is elkapja... :? Azt mondják kicsiknél nagyon gáz tud lenni a hasmenés... :? Meg szegény kis pocaklakó nem sok kajához jut pár napja... Remélem lassan kilábalok.

Nem tudok pesten valami jó kis majálisos gyerek progit???
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap egy kicsit felbosszantott a babanet, mire megírtam a hsz-t, és el akartam küldeni azt írta ki, hogy jelentkezzek be. Természetesen amit leírtam, az nem volt sehol. Mérgemben itthagytam az egészet :)
Szly, küldöm mindjárt az adataimat!
Kinder, köszi az infókat! A nagyfiam látta, ahogy olvasom és azt mondta, hogy ügyes lehet az, akinek van türelme ennyit írni :lol: Tudjátok, a mostani tinik mennyit rövíditenek...
Bacivili, örülök, hogy újra hallok rólatok! Gyógyulást nektek, talán a kismanó nem kapja el!
Titanilla, remélem maradnak a fájdalommentes napjaid!
Ptricia, igaz tőlünk nem sok segítséget kaptál a sütihez, de biztosan finom lett!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!
Joli!
Bizony ám,nagyon fini lett,tortaformában csináltam,így nagyjjából 3 termetes szeletnek megfelelőt ettem belőle! :oops: Természetesen már nincs belőle...
Ilyen szövegelszállós dolog már velem is történt,de gyakran előfordul ez a freemail-en,vagy az iwiw-en is levélírás közben! :evil:
Bacilivi!
köszi a tippet,ki fogom próbálni ezt a szirupot!
Nálatok is ilyen szuper idő van?Márkot egyszerűen nem lehet behozni a házba!!! Inta-omok!-egész nap ezt hajtogat j!! Bár én is szívesen kint töltöttem ma azt az 5 órát! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patricia, végül milyen recept alapján sütötted? Én is kipróbáltam a multkor egy poharasat, mindent úgy csináltam, mint előző nap a barátnőm, mégsem lett jó :)
Bírta a pocakod azt az 5 órát hintázni-homokozni ?!

KépKép
Kép
el..né
 
 


szly: a számom: 20 317 2000
inerke
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


Szly, köszi a fáradtságodat! :)
Inerke, gondolom ezt nem egészen így akartad... De így legalább megvan!

KépKép
Kép
el..né
 
 


nekem is sokszor kilép a babanet. tegnap nem tudtam pü-t küldeni ,ezért küldtem nyilvánosan.
:-)
inerke
 
 


sziasztok.
bár a legtöbbetek nem az első babáját várja, foglalkoztok a gátmasszázs gondolatával?
tervezek venni búzacsíra és orbáncfű olajat...
itt az ideje elkezdeni tágítani a dolgokat....
inerke
 
 


Inerke! Én nem veszek semmi ilyesmit. Nálunk nagyon kevesen szülnek gátvédelemmel. Itt szinte mindenkit vágnak, ami szerintem nem is olyan gáz. Bár utána jobb lenne nélküle, de itt ez van.

Joli! Nincs mit!


Még Balogpali telszámát várom, aztán megvan mind!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Bacilivi
Köszi, már egészen jól van! Vettem neki Oscilococcinum-ot (nem biztos, hogy így kell írni), a barátnőm ajánlotta, hogy csodát tesz! És tényleg! Azt hiszem, csütörtökön írtam, hogy betaknyosodott, és szombaton még egy ici-picit folyt az orra, vasárnap már kutya baja sem volt. Homeopátiás szer, és megelőzésre is jó! Ja: és terhesek is szedhetik!!! :D

Lányok!
Nézzetek rá a táblára! Olyan szép ritmusos! Nem?

Inerke
Azt hiszem, direkt lehet olyan olajat kapni, ami gátmasszázsolaj. Egy csomóan szültek ezzel az ismerőseim közül, én nem. Nem tudok igazából nyilatkozni! Ha van szülésznőd, vele kellene megbeszélni, hiszen a kórházban majd az ő dolga lesz. Sokan különben csak ezért választanak szülésznőt! Maga a gátmetszés nem fáj, nem is éreztem, azt sem tudtam, mikor történt! :D

És végül egy pocikép (tegnapi), meg egy pocis, Bencés!

Kép

Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Joli!
A mindmegette.hu oldalról szedtem,de ha érdekel szívesen leírom a receptet,érdemes kipróbálni! A kintlétet én is élvezem,csak néha már nem túl kellemes órákon keresztül állni! :oops:
Inerke!
Én sem használtam olajat,és nagyon örültem,hogy nem volt gátmetszésem,aztán amikor jött a doki varrni,közölték,hogy fájás közben vágnak azért nem éreztem! :oops: Nem elkeseríteni akarlak,de egyrészt nagyon nagy arányban végzik,másrészt nekem a varrás fájdalomügyileg "űberelte" a szülést,pedig csak 4 varratom volt!!
Sly!
Látom maradt a Lara név! Hogy-hogy mégis ezt a nevet választjátok?
Hannablanka!
Nem semmi pocakméret! :shock:
Képzeljétek ma elvittük márkot fodrászhoz4 Ez csak azért ilyen nagy dolog,mert életében először volt,és ollóval nyírták,de az utolsó 3 percet leszámítva nagyon szuperül tűrte!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


HEló Lányok!!

patricia,
nincs mit, tényleg jó a cucc és ami a lényeg, hogy nem okoz hasmenést, hanem megkönnyiti a dolgokat... :wink:
Kép a megfodrászolt gyerkőcről?? :D

hannablanka,
woooow :shock: :shock: :lol: :lol: óriáspociiii!!!!!!!!
Oscilloról én is hallottam, sőd szedtem is, de csak megelőzés miatt. Tényleg jó és szuper, hogy kigyógyultatok!!!!!!!!!!!!!!

inerke,
gátvédelmet először is a dokiddal meg szülésznőddel beszéld meg ha van, legfőképp rajtuk múlik. Én buzacsira olajat használtam előző szülés elött, de így is sajna vágni kellett (istvánban szültem) Most naaagyon reméééélem, hogy MEGÚSZOM!!!! elég lassan gyógyult anno a seb :? Ja és én azért bíztatlak, maga a gátvarrás egyáltalán nem fájt!!

elné,
köszi szépen úgy néz ki kilábaltam a dologból és még Dalmi sem kapta el!! Hát ennek nagyon örülök!!!!

sly,
ooooh nagyon szép ez a tábla!!!!


Olyan furi mostanában lüktet a derekam. Van vkinél ilyen???
Vendég
 


Sziasztok!

Patrícia! Úgy néz ki apának a Lara név jön be legjobban azok közül amiket mondtam. Nekem nem az első a listámon, de azért tetszik. Most még a Léna is foglalkoztat egy kicsit, de majd meglátjuk. 70 % hogy marad a Lara.

Roli mostanában kel 7-kor. Így együtt kelünk apával. Nekem annyira nem tetszik a dolog. Jobb volt 8-kor kelni.

Hannablanka! Szép nagy pocak.

Nemsokára szülünk.

Inerke akár már három hét múlva szülhet! Izgi!

Kép
szly27
 
 


Hannablanka: nagyon szép poci. Az enyém is hasonló méretű és állandóan megkérdeuik, hogy 1 gyerköc van e benne. :lol:

Szly: szerintem a Léna név is nagyon szép.

Én is ma kezdtem el adni Olivérnek az Oscilot...
Már egy hete hurutosan köhög, eddig lándzsás utifű szirupot adtam neki, de nem vált be. Nagyon bizom benne, hogy az oscilo... most is jó lesz.

Csillának küldök üzit, ha kaptam választ felteszem.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Gátmetszés: nálunk a klinikán mindenkit vágnak, most másik kórházban szülök, nem tudom, majd megkérdezem a dokimat... Én Violánál semmit nem éreztem, mert akkor hatott az epidurál, mire jöttek a tolófájások, így a varrásból se észleltem semmit, és a sebem is szépen gyógyult utána! De már másoktól is hallottam, hogy a varrás sokszor fájdalmasabb, mint a szülés! :?

Hannablanka!
Szép pocid van! Örülök, hogy már jobban vagytok!

Titi!
Nektek is gyors gyógyulást kívánok!

Szly!
Nekem is nagyon tetszik a Lara, jól választottatok!

Bacilivi!
Nekem a derekammal szerencsére nincs gondom, viszont a szeméremcsontom nagyon fáj, főleg éjjel, fordulásnál, meg ha pl. szőnyegről kelek fel!

Hétvégén kirándultunk egy nagyot (3 órás gyaloglás), kislányom elég jól bírta, én kevésbé! :? :)
Holnap már nem megy Violka oviba, mert ballagásra megyünk, és szerencsére a hosszú hétvégén apa se dolgozik!
Ha esetleg nem jönnék addig, mindenkinek kellemes Majálist, Anyák Napját kívánok!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Nekem mindkét gyereknél vágtak és elég rossz volt, amíg begyógyult... Viszont a repedéstől sokkal jobban félek, így azt sose merném kérni, hogy ne vágjanak. Reménykedek, hogy jó kezekben leszek és azt teszik, ami a legjobb.
Lányok, ti ügyesek vagytok, több órát álltok vagy gyalogoltok, ne beszélve az egész napos igénybevételről, amit a kisgyerekek jelentenek... Én ha pár percet állok, már szakad le a derekam, ha kicsit többet gyalogolok, vagy sietek, akkor szúr a hasam alja... Még az a pár óra üldögélés is megterhelő, amit naponta az egyesületnél vagyok. Pedig ha elunom ülni felállok, sétálok, ha azt is megunom, leülök.. Hiába, én vagyok a legöregebb köztetek :lol:
Nekem is épp ilyen nagy pocim van :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Na, most feltettem a nagyfiaim az aláírásba. Láttam, hogy van akinek 3 gyereke van betéve, én sajnos nem tudom mind a hármat. Csak így nagy helyet foglal minden hsz-em :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Ma reggel azt hittem, apának mennie kell dolgozni, erre kiderült, hogy szabin van. Így elmentünk vásárolni egy kicsit. Megvettük a baba kihozós ruháját. Még kell hozzá egy harisnya, meg egy sapi. Valami szép kis takaró is.

Joli! Azért a derekam nekem is megérzi a játszóterezést. Se ülni nem jó sokáig, se állni. De ennyi szerintem belefér.

Évi! 3 órás gyaloglás :shock: Azt hiszem utána egy hétig nem tudnék felkelni. Gyalogolni tudok a legkevésbé.

Titi! A Lénára apa nem mond semmit, ami azt jelenti, hogy neki nem tetszik! Sajna :(

Rolinak jönnek a hátsó nagyörlő fogai. Szegény jobban nyáladzik mint a Bernáthegyink. Este volt is nyűglődés egy kicsit. De szerencsére az éjszakát átaludta. Bekentem az ínyét Dentinox-al. Amikor nekem fájt a bölcsességfogam, magamnak is kentem. Annyi ideig hat, hogy el tudjon tőle aludni.
De már csak ez a négy fog, és teljes a tejfogsor!

Ruha:

Kép

Kép
szly27
 
 


Sly,
nagyon szép a ruci!!!!!! JA és egyébként a Léna meg a Lara anno nálam is befutó nevek voltak, de apa nem akarta... :?
"Szegény jobban nyáladzik mint a Bernáthegyink" ez jó :lol: :lol: :lol:

el..né
húú, mesélj milyen egy(2) kamasszal az élet?és mit szólnak a negytesók, hogy egy kicsi érkezik? Milyen ennyi idő után ismét babát várni? (lőjjél le a túl sok a kérdés... :oops: :lol: )

jevi,
3 óra gyaloglás??????? :shock: :shock: te nagyon komolyan nyomod!!! én pár napja elsétáltam a 3 sarokkal arrébb és meg akartam halni... :oops: :shock:

Kérdés:
a kórházba mindenképp friss házassági anyakönyvit kell vinni????

És ki mit hallotta kórházak zsúfoltságáról? Én mostanában rémhíreket hallok, hogy a bezárások miatt mindenhol tömegnyomor van.... :roll: nemakarom :?

Lányok, tényleg mindjárt szülünk :roll: :lol: nk....ŐRÜLET hogy rohan az idő...
Vendég
 


Bacilivi! Szerencsére nekem nem kell házassági anyakönyvi kivonatot vinnem,mert ebben a városban volt az esküvő és így nem kérik.
Amúgy kórháza válogatja. Van ahol 3 hónapnál nem régebbi, máshol meg más. Inkább érdeklődd meg a dokitól, vagy szülésznőtől.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Szly, az arannyos ruhácskáról már megint eszembe jutott, miért is szeretnék annyira egy kislányt már vagy 15 éve :lol:

Bacivili, nehéz a kamaszokkal, kell melléjük a férfi, aki neveli, mert én nem tudnám. A nagyobbik már férfinak érzi magát, én meg csak egy nő vagyok ugyebár :lol: Azzal lehet hatni rá, ha látja, hogy segíthet nekem, a gyengének. A kisebbik finomabb lélek, de érzékenyebb is. Ő fogadta el nehezebben a testvér érkezését, még mindig úgy érzi, ő a háttérbe fog szorulni miatta. A nagyobbik mindig is szerette az piciket, ő tervezgeti már a jövőt az öccsével. Tudták, hogy gyerekekt szeretnénk, csak nem igazán fogták fel, míg be nem jelentettük, hogy most már érkezik :)
Nekem majdnem újdonság a terhesség, olyan fiatal voltam és olyan régen volt az első kettő, össze is mosódik, meilyen volt az egyik és milyen a másik. Nagyon sokminden változott azóta :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Teszek fel képet a fiaimról, bár nem vagyok biztos benne, hogy itt épp tetszenek-e maguknak, mert nagyon önkritikusak :)

Kép Csongi

Kép Barni

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Joli!
Nagyon helyesek a fiaid! :wink: A ruháikat félreraktad? Vagy most újra vásárolni kell?

Szly!
Nagyon csinos a kis ruha! Én gondban vagyok, hogy miben is hozzam haza, Violkánál ugye tél volt, ott egyértelműbb volt, most gondolom egy body meg egy rugi megteszi, takaró, meg sapka?

Én erre a házassági anyakönyvi kivonatra nem is gondoltam, hogy friss kell... :oops: :shock:

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Évi! Szerintem úgy jó lesz kihozni. Énmég egy kardigánt odarakok és ha nem lesz kánikula, az még ráfér.

Joli! Helyes, nagy fiaid vannak!

Pár kép:

Én fehérben vagyok:

Kép

Kép
szly27
 
 


Roli és a kukorica:

Kép

Kép
szly27
 
 


Unokatesókkal:

Kép

Kép
szly27
 
 


Mese hallgatás:

Kép

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Úgy örülök, hogy tettetek fel képeket! Olyan jó nézegetni a nagy pocikat és kis gyerkőcöket :)
Nem tartottam meg semmit a nagyfiaim cuccaiból, nem igazán hittem benne, hogy egyszer lesz még gyerekem. És amúgy is kislányt akartam :) Meg költöztünk is azóta párszor...Úgyhogy most mindenből új kell:)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!
Egy kis segítség féle kellene Tőletek, így az ismeretlenségből. :oops:
Van valaki köztetek, akinek épp a 29-30. héten nézték a csemetét uh-n? Hány kiló volt akkor?
Azért kérdezem, mert szeretném összehasonlítani. A nagylányom pici volt, 2510 grammal született, 2500-nál már koraszülöttnek számít, hiába születik időben. Nos ő ekkor 1500 valamennyi volt, a mostani pocaklakóm pedig 1375g a 30. héten. Pedig az volt végig az érzésem, hogy ő nagyobb valamivel, mint a nővére volt. Ha viszont az uh-nak van igaza, lehet, hogy ő még kisebb lesz, ami csak azért aggaszt kicsit, mert könnyen 2500 alatt lehet így a születési súlya, ami nem tragédia, majd megnő idekint, csak így a szülés után én a kórházban maradok (István), őt meg viszik majd a Sotéra, aminek nem kifejezetten örülnék. :roll:
Ti kb. velem egyidős kismamik vagytok, hátha lesz itt egy-két adat nekem. :wink:
Előre is köszönöm!!!

Patrícia,
székrekedés nálam is műsoron volt, csak épp az Elevittől. Én a lányom szilva bébiételét szoktam megdézsmálni, ők is ugye a székrekedésre kapják, plusz még finom is. :lol:

Mindenkinek további szép babavárást kívánok!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ha már erre vetődtem, visszanéztem a 2 utolsó oldalt, látom épp nagy számolgatás ment nemrég. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdv Gabuska!
Az én fiacskám a 28. héten 1410 gramm volt, a legutóbbi UH-n, a 32. héte 2090 g, amire azt mondták, hogy túl kicsi :( Nem nagy segítség, de ezt tudom csak írni :(

KépKép
Kép
el..né
 
 


sziasztok!

köszi a sok-sok véleményt/tapasztalatot a gátvádelemmel kapcsolatban.
Nálunk a dokim ajánlotta fel, h beszéljek erről a szülésznővel. Azért kezdek "partizánakcióba", mert a szülésznővel csak jövő kedden találkozok, és azt olvastam, h a 35. hét körül el keéne kezdeni az otthoni masszázst, tehát már most!
épp most kaptam emailt, h meghjött a bioboltba a 2 olaj, amit rendeltem, szóval holnap elkezdem a dolgot.

tudom, h alapból vágnak, főlegelső szülsérnéál, de ahol mi szülünk, az magánkórház, és a dokim ajánlotta fel a gátvédelem lehetőségét.
persze lehet, h ennek ellenére vágni kell, de hátha a masszázzsal adok esélyt , h ne kelljen. egy próbát megér :-)
inerke
 
 


Tegnap voltunk a születés hete nyitónapján. érdemes volt elmenni, jó prg-ok voltak.
a héten is el kellene menni pár prg-ra a városban...

ma töltjük a 8. hónapot.
kezdek izgulni.
megvettem az Útmutató szüléshez c könyvet.
aztán meg a Suttogó titkait fogom kiolvasni.

összerakom véglegesre a kórházi pakkomat.

ma kimosom a kisruhákat.

Csajok, az "normális", hogy ha a Sára a hasam egyik oldalára préseli magát, az nekem erősen görcsöl? Pár perc az egész, és főleg este csinálja, de ez eddig nem fájt.

a mg tabletta nagyon lassan oldódik az nem segít, de van mg-porom, az hamar oldódik, az jó.

mondták, h az utolsó 2 hónap a legnehezebb, de azt hittem, h a has méretéből adódó kellemtlenségek miatt, mozgás, iylesmi. De nekem nem nagy a pocim.

képet sajnos továbbra sem sikerül feltennem, megpróbálom majd a linket.
inerke
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?