Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszi az üdvözleteket, jól esik.
Gabi!
Én Szegeden lakom, úgyhogy itt a nőgyógyászati klinikán fogok szülni. Nem tudom, milyen, még nem láttam, de januárban el szeretnék menni szülésre felkészítő tanfolyamra, és akkor okosabb leszek. Az orvosom itt dologzik, benne megbízom. Szerintem ez a lényeg. Eddig nem idegeskedtem a szülés miatt, de azért már egyre többször jár az eszemben. És Te hol fogsz szülni?
Pumukli!
Neked is köszi az üdvözletet, és én is jobulást kívánik Neked, és Kittynek is.
Én szerencsére nem vagyok náthás, viszon október vége óta fogorvoshoz járok: az összes régi tömésemet ki kellett cserélni+az egy darab koronámat. Ha minden igaz, ma ez is meglesz, és elfelejthetem a fogorvost egy jó időre!?
További jó napot minden kismamának és kisbabának!
Üdv.Tünde
ptünde
 
 


Sziasztok!

Hurrá! VOltam dokinál, nem nyílt tovább a méhszájam. Kicsit megkönnyebbültem, de a kímélő életmódot folytatni kell. És még olyan sok van hátra...
Megint nem mutatta meg a nemét. Talán januárban a 30. heti UH-n.

Gabi!
Nálam is így kezdődött, két nap alatt Oscillococcinummal elmúlt.

Éva
25+1
evaanya
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam benézni, mert utolsó hajrás napom volt a suliban, azt sem tudtam hol áll a fejem. Viszont holnap megyek utoljára és VÉGE! Legalábbis idén...januártól 8 vizsga Kép. 7 már megvolt, abból négy eredményét tudom, szerencsére mindegyik ötös!

Lányok, kis manón rettenetesen aktív! Azt hittem az elején még csak néha-néha fogom érezni, de hát elképesztő miket művel! Még csak múlt pénteken kezdte el, de már voltak napok, hogy alig hagyta abba. Nekem egyébként olyan mókás az egész, mindig nevetnem kell, ha nagyobbakat rugdos. Ez viszont elég kellemetlen a közlekedési eszközökön, mindenki zizinek néz Kép. De szuper jó különben.
Mit mond a hagyomány, a fiúk vagy a lányok mocorognak többet.

Köszönöm a sok infót etetőszék ügyben, teljesen meggyőztetek! Most már biztos, hogy én is veszek, tényleg sok előnye van!

Eszty!
Remélem hamar végeztek ezzel a sok képeslappal. Nagyon nem irigyellek! Főleg a hányás miatt. Velem csak egyszer-kétszer fordult elő egész idő alatt, de az is szörnyű volt. A dokid mit mond? Az algótól szerintem simán lehet, hiszen a múltkor is azt vettél be, mikor hánytál, igaz?

Kitty!
Jobbulást kívánok, remélem nem tart sokáig a nátha! Vigyázz magadra!

Pumukli!
Gratutálok pocaklakód méreteihez! Olyan jó érzés lehet tudni, hogy ilyen jól fejlett és egészséges!

Móni!
Szerintem "keményebb" terepre is jó a kocsi, mert szép nagy kerekei vannak és jó strapabírónak néz ki. Kedvesemet megkérdeztem az imént róla, ő még is csak tüzetesebben nézte meg az illesztéseket és ilyesmit, azt mondta ő is, hogy megfelel erre a célra. A hölgy, akinél először láttam, Pilisvörösváron lakik és ott sem túl jók az utak, nem mindenhol van beton, sok a földút, ráadásul eléggé hepehupásak. Tehát szerintem beválik. Remélem én is, hogy nem hamarkodtam el a vásárlást, bár egyenlőre nem láttam ilyen árfekvésben ennél megfelelőbbet.

Puszi:
Brigi (18+5)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Kitty! Itt?? Nekem senki se mondta hogy szedjek D vitamint. Ma eljött egy barátnöm, ö is tud kölcsönadni mellszivot, elektromosat, ami jo, mert tesomét márc. végén vissza kell adnom. Igy legalább tényleg nem kell majd vennem. Amig pici én is a hordozoba teszem, ha már stabilan tud majd ülni, csak akkor kapja meg az etetöszéket.
Ja és mielöbbi gyógyulást!

SZia Tünde! üdv itt.

Lányok! Nekem jopár napja most már, nagyon sokszor fáj a hasam alul, de csak jobb oldalt. Felkelni nem jó, fekve kényelmes, de csak amig nem kell megmozdulnom. Nektek is? AMugy aludni én szerencsére félig a hasamon tudok, érzem rugja néha a baba, de nekem nem kellemetlen, szerintem neki sem. Hanyattfekve már nekem se jo pár hete.

Holnap megyek dokihoz!!

Karmen 32+6

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Jó reggelt!Úgy látszik, a nátha a neten is terjed, mert tegnap estére rajtam is kitört.Ráadásul ma megint mennem kell a fogorvoshoz, mert tegnap elromlott a lámpája.
Szia, Karmen!
A hasam nekem is szokott fájni - inkább szúrni. Korábban attól féltem, hogy sérvem van, de aztán kiderült, hogy csak az izmok és egyéb dolgok nyúlnak, és azért. Neked is szúr, vagy folyamatosan fáj?
Ja, a D-vitaminról: nekem a védőnő a terhestanácsadáson felíratta, aztán megkérdeztem az orvosomat, hogy szükséges-e. Ő azt mondta, hogy rám bízza, de igazából nem kell. Úgyhogy én nem szedem. Dentocart is felírtak, arra is ezt mondta, de azt beszedtem, mert már kiváltottam.
Az etetőszékről nekem is azt mondta a barátnőm (3 gyereke van), hogy nagyon hasznos, ő is akkor használta már, amikor a baba biztosan tudott ülni. Szerencsére mi ezt is kaptunk tőle.

Én még azt nem tudtam eldönteni, hogy kell-e venni cumisüveget akkor is, ha szoptatni akarom a babát. Mert van aki azt mondja, hogy nem, van aki szerint 1-2 darab szükséges. Fogalmam sincs. Nektek mi a véleményetek? Egyébként cumisüveg sterilizálót is kaptunk, mikróban használhetó Aventet.
Mindenkinek szép napot! Sziasztok
Tünde
ptünde
 
 


Sziasztok!

Mostanában nem nagyon van időm írni, örülök, ha legalább olvasni tudlak benneteket. Ez a Karácsony előtti őrület borzasztó!

Úgy érzem, hogy nagyon le vagyok maradva hozzátok képest a vásárlással, de én még nem merek. Annyit tettünk, hogy átalakítottuk a lakást, hogy a kiságy majd beférjen, legalább már a helye megvan.
Brigi, mennyiért vetted az ágyat? Tök jó, hogy ennyit mocorog a picúr, nekem még mostanában sem erőlteti meg magát!

Nálunk minden rendben van. A hasfájást, ha érzek, mindig arra fogom, amit a dokim mondott, hogy: így az 5. hónap tájékán nő a legtöbbet a méh és érezhetek mindenfélét. Azt is mondta, hogy akkor van baj, ha 4-5 percenként jönnek fájások. Ezzel én mindig megnyugtatom magam és eddig még szerencsére tényleg mindig el is múlt. Remélem, hogy ezután sem lesz másképp!

A náthásoknak jobbulást kívánok! Vigyázzatok magatokra!

Bogi, köszi, hogy belevettél a táblicskuban. A gyerek neve még hiányzik: Máté, vagy Bálint, de lehet, hogy mindkettő.


Kata (22)
katca
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Első kérdésem: Szeretnél-e bekerülni a táblicskuba? Mert ha igen, akkor légyszi szedd össze sorba az adatokat, és írd le nekem, ne kelljen kibogarászni az üzidből. Köszike.

Én biztosan veszek cumisüveget is, mert ha nincs, akkor tuti szükség lenne rá azonnal (és én vidéken lakom, nem olyan egyszerű bekeverni a városba, ha netán azonnal kell egy Kép ) úgyhogy egyet biztosan veszünk. Vagyis azt hiszem anyukám már ezt is megvette, szerintem egy kicsit flancolt is, mert valami Tupperware vagy Zepter cumisüveget vett, nem is tudom. Természetesen nekem bőven elég lett volna egy sima Kép

Képzeljétek, voltunk a győri Brendonban, hogy körülnézzünk kiságy ügyben.
(A történet: a hugicám kiságya teljesen épen megmaradt, nem is olyan gagyi, mert kombi kiságy (a húgom 12 éves Kép ), meg kaptunk a férjem barátaitól is egy pelenkázót, kiságyat, autósülést 5000 Ft-ért. A pelenkázó csúcs szuper, a kiságyat viszont a két fiú gyermek szétbarmolta, és nem lehet összerakni, csak később majd ha már heverőre lesz szükségünk. A hugim kiságya anyósomékhoz kerül, mert én nem megyek gyesre, itthon dolgozom távmunkában, de ha be kell mennem, akkor ott hagyom anyósoméknál egy órára, és akkor azért jó, ha van náluk is kiságy. Így vennünk kellett egyet, de mi nagyon egyszerűt, semmi extrát nem akartunk.)

Na a körülnézés annyira jól sikerült, hogy 13000 Ft-ért vettünk egy fenyő kiságyat, de ebben az árban már egy 6000 Ft-os 6cm-es szivacsmatrac is benne van, ami ilyen antiallergén bigyóval van átitatva. A kiságy 7500 Ft-ba került. Még a hülyének is megéri (mondta apukám Kép Kép )
Baromira meglepődtem ezen a tényen. Ráadásul kaptunk ajándékba egy baba magazint Kép
Mostmár valahogy bátrabban gondolok arra, hogy lassan készülődni kellene a szobának, vennünk kéne apróságokat, amire már az elején szükségünk lesz. Ha belegondolok, már csak 9 hét van hátra.

Karmennek meg Kittynek pedig csak 6-7 hetük van. WOW.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerültem.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Tünde!

Én azt tudom javasolni, hogy a biztonság kedvéért legyen otthon 1-2 2,5 dl-s cumisüveg, és 1-2 1,5 dl-s cumisüveg. A kicsi arra tökéletes jó, hogy amennyiben a baba megszomjazik (és nem minden esetben kíván minden baba anyatejet inni), forralt visszahűtött vizet, vagy hasfájós babának édeskömény teát tudsz benne adni. A nagyobb üvegek azért is hasznosak, mert lehet olyan szitu, hogy valami miatt nem tudod megszoptatni a babát, mert el kell menned, nem érsz vissza, vagy akármi, és akkor kedves apuka - vagy valaki - is meg tudja etetni a lefejt melegített tejcivel.(amit persze nemszabad a mikróban melegíteni!!! )
Én mikor szültem (elég parázós vagyok), az első doki nénis viziten kértem, hogy írjon fel receptre csecsemőtápszert, arra gondolván, hogy mi törénik akkor, ha túlaggódom magam, és nem lesz tej és stb. Hála Isten hozzá sem nyúltunk a felírt Milupa Milumil 1-s tápszerhez 5 hónapig (addig tudtam szoptatni), de iszonyatosan megnyugtató érzés volt, hogy a szekrényben ott áll, és ha akármi van, engem kivasal az úthenger a baba akkor sem hal éhen, hisz apa is tud neki mit enni adni.
goczane
 
 


Sziasztok!

Hát, nem vittem túlzásba mostanában a jelentkezést. Csakhát ezek a nyamvadt karácsonyi lapok. De szerencsére túl vagyok rajta, már csak 400 darab maradt, ahhoz viszont nem biztos hogy lesz cím! KépKép

Erika,
édes lehetett ahogy a pici fültövön rúgta apukáját. Kép

PTünde,
üdv közöttünk, jó pocakosodást kívánok!

Gabi,
na, tudsz ma jönni? Össze fogunk futni? Egyébként én is fel szoktam kelni hajnalban fordulásoknál. Egyébként hagy aludni a manó, és általában oldalt, vagy félig hason tudok aludni. Viszont ami meglepő, hogy inkább délután aktíválja magát a fiam, ilyenkor (délelőtt) pihikézik. Kép

Pumukli, Kitty, Gabi,
jobbulást kívánok nektek és vigyázzatok magatokra. Énnekem most a torkom kezdett el egy kicsit fájni, remélem hamar túlesek rajta.

Brigi,
szerintem érzékenyebb lett a gyomrom a sok hányástól és ezért van, volt mostanában a hányás. Egyébként észrevettem, hogy reggelente megint vagyok úgy, hogy hányingerem van. Szerintem nő a méhem és kezdi nyomni a gyomrom. Bár lehet hogy hülyeséget mondok/írók, de így érzem.

Kata,
ne aggódj, még én sem vettem semmit. Babona. Bár nem vagyok igazán babonás, de ezen a téren igen. Én majd csak február közepén megyek el vásárolni, de akkor majdnem mindent. Kép

Tegnap felhívtam a Margitot, hogy kérjek 26. heti cukorvizsgálatra időpontot. Még jó, hogy rákérdeztem, mikor csinálják az ellenanyagot, mert így csak január 05-én kell mennem. Egyébként kellett volna két ünnep között és január 05-én. Így egy füst alatt megcsinálják. Mostmár csak azon izgulok, hogy ne hányjam ki a folyadékot. Kép

Lányok! Annyira várom a délután 4 órát. Már nagyon várom, hogy lássam a pici fiamat és legyen róla egy csomó felvétel. KépKépKép Ma dolgozom utoljára, már csak 2x kell elméletileg bejönnöm. 1x azért, hogy a helyettesemnek megmutassak pár dolgot, 2x pedig azért, hogy a januári szabadságomat aláírjam. Illetve a bérletemet felvegyem. Remélem odaadják!

Eszty 24+3
eszty
 
 


Sziasztok Lányok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hol kell magam regisztráltatni ahhoz, hogy a Praxisban kapjak ezer forint kedvezményt? Vagy ezt már a bejelentkezés előtt kellett volna? Ott szigorúan betartják a 20 percet? Ugye a CD-re írt képek ára (képmennyiségtől függetlenül) 1000 forint?
Még az is érdekelne, hogy kb. mennyibe kerülnek ezek a sterilizálók és milyet érdemes venni? Van valamilyen bevált márka vagy típus?

Nekem is elég sokat fájdogál a hasam, illetve nem is annyira a hasam, hanem inkább az ágyékom környékén. És megint elkezdett feszülni a mellem. Komolyan, már hihetetlen sokat nőtt így is. (75B-ről 90C-re !!!). Nektek mi a tapasztalatotok, ez megáll valamikor, vagy folyamatosan növekszik a hetek során?

Mindenkinek jobbulást, akit elkapott a fránya nátha! Vigyázzatok ám magatokra és pihizzetek sokat!

Kata!
A kiságy maga 14.000 forint volt (fenyő, 2 fokozatban állítható, natúr színű), de igazán az érte meg a dologban, hogy ha mindent megvettünk hozzá mindent(szivacsmatrac, rácsvédő, pelenkatartó, kistakaró, kispárna, hálózsák, baldachin), akkor csak 28.000 forint volt. Én a Kismama magazinban nézegettem mindig az akciós termékek hírdetését, és ugyan kiságy van olcsóbban is (10.000 körül), de az ágynemű, a matrac hozzá kicsit drága. Én nagyon örülök ennek, szép a színe és a mintája az ágyneműnek is, kislánynak és kisfiúnak egyaránt jó.

Bogi!
Te is szuper vásárt csináltál, nagyon jó áron jutottál hozzá mindenhez! Olyan jó, hogy már csak 9 hét és megszületik Pocaklakód!

Puszi: Brigi (18+6)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Eszty!

Megmondhatnád a kórházban, hogy hányni szoktál a löttytől, hátha ehetsz helyette valamit. Szerintem simán megengedik!
Biztos, hogy az is közrejátszik, hogy nő a méhed és nyomja a gyomrod, mert mindenhol azt írják, hogy ilyenkor hétről-hétre rohamosan növöget a pici. Állítólag enni is kevesebbet fogunk tudni ilyenkor, mert nem fér a gyomor rendesen.
Majd tegyél fel Pocaklakódról sok képet!!!!

Üdv: Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Szia Brigi!

Regisztrálni itt kell: http://www.babanet.hu/ultrahang.php
Oldal bal alsó sarkában : kedvezményes vizsgálat babaneteseknek.
Igen a CD 1000.- Ft, nekünk ezért 12 kép került rá. A videóra végül nem került rá 20 perc, mert kb az egész vizsgálat volt annyi a belépéstől az elköszönésig. A videón kb 12-14 perc van. A mozihoz ez is elég végül is, hiszen nagyon jó visszanézni.
Mikor kijössz a szonográfus bácsitól, odamésza pultos kisasszonyhoz, hogy fizess, ott kell mondani, hogy neked van babanetes kedvezméyned, és diktáld be azt a számot amit a fent rögzített helyen kapsz, mint regisztrációs szám.
goczane
 
 


Erika!

Nagyon köszönöm a sok infót, már megyek is regisztrálni!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Nálunk TOP-on a karácsonyi őrület, nem baj, már csak pár nap... Nincs is időm írni, tegnap még bekukkantani sem tudtam.

Üdvözlet és sok puszi Tündének és pocaklakójánakKép Jó egészséget és panaszmentes gömbölyödéstKép

Kitty, gyógyulj meg mihamarabb! Sajnos kereng valami nyavaja, szinte lehetetlen kilábalni a náthából. Kép Igyál sok kálciumot és szedd a C-vitamint. Erre nincs más orvosságKép Ja, és pihenjKép Gyerkőcök is elkapták?

Bogi
Tökjól vetted a kiságyat! Az a matrac nagyon jó, szerintem mi is ugyanazt vettük, 6e Ft és valami gyógyászati szivacs vagy miafene, nem telepszik meg benne a gomba. Ugye? Jó kemény, de rugalmas.

Elkezdődött a 3. harmadunk, szinte az összes kellemetlen tünetével. Úgymint hátfájás, gyomorégés, gyomorsav, igazán kényelmetlen alvás, kiújult álomkór. Kedden végleg letettem a kocsit is, miuttán majdnem elaludtam a volánnál hazafelé, közben égett a gyomrom, a gyerkőc pedig bajnoki rangadót rendezett odabennt. Megsimogattam, hogy ez fáj anyának, erre a hólyagomon kezdett el ugrálni páros lábbal. Hazaérve pedig este 1/2 7-től másnap reggel 3/4 7-ig aludtam.

Mint MÁV-os a hírek nem riasztottak el, én bízom a saját orvosomban, jó kezekben leszek. Kép

Most sajna ismét vár a munka...

Sziasztok,
Szilvus
26+6
szilvus
 
 


Brigi,
az biztos, hogy a kaja mennyisége csökken, mert anyukám "sopánkodott", hogy milyen keveset eszek. Persze, mert egyszerre nem fér belém sok. Kép
Ma megyek a Praxisba, majd elmesélem, hogy mi volt, jó? Képekből persze felteszek majd párat.

Szilvi,
látom a te pocaklakód is szokott a hólyagoddal játszani. Az enyém is. Ilyenkor rászolok, hogy ez nekem nem jó. De hát már most Kép nem hallgat rám! KépKép
Szerintem nem is kell, hogy elriasszanak a MÁV-os hír, hiszen a Te dokid nem az, akiről a hírek szólnak.

Eszty
eszty
 
 


Szia Eszty!!

Várjuk a fejleményeket és persze a képeket!

ERika
goczane
 
 


Sziasztok!

Eszty sajnos nem tudunk menni, így tolódik januárra, de akkor mindenképpen, úgy sajnálom, nem baj majd gyönyörködöm a tiédben. És egy kicsit vígasztal az is hogy hétfőn a dokimhoz kell mennem, biztos csinál megint uh-ot és akkor láthatom a csöppséget.
Kiváncsi vagyok mennyit nőtt 1 hónap alatt.

Megyek mert kész az ebéd és a gyerekek éhesek.

Mindenkinek jobbulást aki meg van fázva, nekem úgy látszik csak a melegfront miatt fájt a fejem.


Sziasztok
Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szaisztok!

Karmen! Mi volt ma a dokinál? Ha voltál UH-n milyen méreteket mértek? Én tegnap voltam, és jó lenne összehasonlítani. Én kicsit kicsinylem a BPD-t amit mértek, 2 hét óta +1 mm, de most már tudom, hogy a mérés sem mindig pontos. Azért lehet mindig min aggódni. Pedig a doki azt mondta , hogy minden OK.
Legközelebb jan 14-én mwgyek tanácsadásra, az már az utolsó lesz a 36. heti, utána meg már csak NST, meg a várakozás. Remélem az ünnepek, meg az idei év hamar elszalad, és utána tényleg már a finis.
Kár, hogy jan-ban már nem leszel Karmen, kivel fogom hasonlítgatni a tüneteket? Mi vagyunk egy időre kiírva.

Cumisüveg: Én is vettem egy kicsit, meg egy nagyot, de nem tervezem használni, de bármi lehet, jó ha van otthon. Ha másra nem a lefejt tejnek biztos jó lesz.

Köszi szépen mindenkitől az együttérzést, már sokkal jobban vagyok, néha tör csak rám a köhögés, amúgy minden OK. És remélem nem esek negyedszer is vissza. A gyerekek(lekopogom nem estek bele, csak én, aki itthon vagyok, embereket sem látok)
Aki hasonló cipőben van, mindenkinek jobbulást, talán csak egy futó nátha.(Persze futhatna másfelé is)

Tünde!
Üdv itt köztünk, gyere gyakran. Első baba lesz?

Majd benézek még.

Kitty
kitty123
 
 


Tünde! Inkább szur, nyilal. DE csak ha megmozdulok.

Lányok! Nem tudom kinek mennyire kellemes, nekem már jopár hete igenis nagyon fáj amikor rug a baba. Alig van hogy csak enyhén érezném, folyton felnyögök, szegény férjem mindig azt hiszi megindul a szülés. De tényleg nagyon fáj, másnak is?

Tünde! Én szoptatni akarok, de akkor is akartam venni cumisüveget. Végülis azért döntöttünk a sterilizálo mellett, mert ahhoz most 4 cumisüveg járt + 1et még adtak ajándékba. Igy megérte, mert a 260ml Aventet 1700Ft/db-ért láttuk.

Kitty! Este megyek.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Olyan jó olvasni, hogy mi mindent megvettetek már. Nálunk sajnos most ez lehetetlen. A lakásban dolgoznak a festők, burkolók én pedig nem tudom itthagyni őket őrizetlenül. Pedig jó lenne már egy kicsit vásárolgatni babócának.

Etetőszéket egyébként én is szeretnék venni, de majd csak később, mert addig úgyis csak a helyet foglalja amíg csak szopni fog babóca.

Nálunk még mindig tombol a náthás időszak. Már egy hete tart és még mindig nem lábaltam ki belőle, de annyit sajnos azért elértem, hogy a párom is elkapja tőlem.

AFP témában érdekesen alakulnak a dolgaink. Elég tanulságos szerintem:
Egy hétfői napon voltam a "kötelező" AFP vérvételen, másnap a "fizetős" Quartett teszten.
A hétfői értékek: AFP: 1,4 mom; Béta HCG: 1,9 mom (azaz mindkettő tökéletes).
A keddi, "fizetős" teszt értékei: AFP: 0,62 mom, Béta HCG: 2,31 mom (ezek már nem igazán jó értékek).

A héten voltam UH-n és ismét mindent rendben találtak. Immár a 3. orvos mondta Pocilakónkra, hogy kisfiú. Az AFP eredmények eltérésén ő is meglepődött, azt mondta ilyen eltérés nem lehet egyik napról a másikra és hogy ne foglalkozzunk vele. Csak azt nem értem, mi a csudának költenek egy csomó pénzt erre a kötelező vérvizsgálatra ha ennyire megbízhatatlan, ráadásul csak aggódik az eredmények miatt az ember. Én pedig az újabb eredmény bírtokában mostmár biztos, hogy nem megyek el magzatvíz vételre.

Jó pocakosodást mindenkinek!

Üdv:
Humi
humi
 
 


Gabi,
sajnálom, hogy nem tudtok ma jönni, de majd legközelebb. Hétfőre jó videózást kívánok!

Humi,
szerintem ne is foglalkozz az AFP értékkel. Ha a doki azt mondta, hogy minden rendben van, akkor biztos, hogy minden rendben van. Szerintem ez az AFP csak arra jó, hogy idegeskedjen miatta az ember.

Eszty
eszty
 
 


Humi!
Tényleg érdekes az AFP eredményed. Látod, ha csak a kötelezőre mentél volna el, egyáltalán nem telt volna el x hét idegeskedéssel. Én valahogy kételkedéssel fogadom azt a Quartett tesztet. Érdekes, olyan sok embernek alacsony az AFP-je, mindha csak a fizetős magzatvízvételre akarnák ösztönözni az embereket. Aztán persze minden rendben. Na, csúnya rosszindulatú voltam, de már ezt mástól is hallottam, hogy így járt.
Humi! Az a lényeg, hogy Veletek minden OK, ez és az UH alapján én sem végeztetném el a magzatvízvételt.

Néha azt hiszem az sem túl jó, ha az ember sokat akar tudni. Mer itt a neten olyan sok mindent olvasni. Van ami hasznos, és van ami csak arra jó, hogy idegeskedjen az ember.
Más "normális" embernek,ha azt mondja a doki, hogy minden OK, elhiszi, bízik benne, én meg elkezdek utánajárni itt-ott,aztán oda a nyugalom. Biztos hülye vagyok.

Karmen!

Én akkora rúgást még sosem éreztem,hogy fájt volna. Én meg olyanra vágyom. Én csak kicsi finom mozgolódást, néha csuklást. Ma pl. egész nap fészkelődik a baba, de ezt is csak finoman csinálja. Na, én meg ezen parázok.

Kitty
kitty123
 
 


Kitty,
érdekes amit írtál, szerintem is így van. Minél többet tud az ember egy dologról, annál jobban izgul. Szerintem van olyan, aki még a kötelező uh-ra sem megy el, nem izgul az eredményei miatt és makk egészséges gyermeke születik. Az AFP esetében én már sokszor mondtam, hogy fölösleges, mert csak idegesíti magát rajta az ember.
Énnekem sem volt még olyan rúgás, hogy fájt volna. Az kellemetlen mikor a hólyagommal játszik, vagy ha a köldökömet veszi célba (amiről egyenlőre leszkott Kép), de a többi nem.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Hát igen, én is örülök a kiságynak. Szilvus, igen szerintem ugyanolyan matracot vettünk Kép

Eszty!
Hogyhogy nálatok ilyen későn csinálják meg az amúgy 24. heti cukorvizsgálatot? Őszintén szólva akkor már nem sok értelme van az egésznek. Na mindegy. Kívánom, hogy mindenkinek jó legyen a cukra Kép Kép (Nem úgy, mint nekem)

Amúgy hülyeség, hogy kevesebbet eszik az ember.
Valóban így van, kb. a 30. hétig. Én egy hete vettem észre, hogy bizony lenne étvágyam rendesen. Emiatt a szigorú diéta miatt tartom csak magam Kép Szóval lányok. Lesz ez még rosszabb is Kép Kép

Amúgy már nekem is kényelmetlen az alvás, megint álomkórban szenvedek én is, ami éppen ezért katasztrófa. Hogy aludjon az ember, amikor sehogy sem jó? És akkor még egész nap is? Kép

Nálunk is a feje tetején áll a lakás. Tegnap csinálta meg az asztalos a Stanley szekrényünket, ami baromi jól mutat. Múlt héten gipszkarton falat csináltattunk, mivel a nappalink elég nagy volt, és onnan nyílt a háló, a gyerekszoba és a fürdőszoba, de leválasztottuk. Eleve úgy terveztük a házat, hogy ezt meg lehessen csináltatni, ha szükség lesz rá. Most lett egy csini boltívünk, és egy falacskánk Kép

A rugdalózásról. Nekem már be van fordulva a baba, remélem nem is gondolja meg magát, így mostmár a hólyagommal nincs gond. Amit a kis kezecskéjével művel arra, az nem kellemetlen. A köldökömnél szokott taposni, az viszont nem jó. Vagy éppen az egész hátát nyomja oda a hasfalamhoz, ami olyan érzés, mintha keményedne a hasam, pedig nem.

Lányok én már annyira de annyira kíváncsi vagyok rá. Hiába van róla 4D UH felvételem, meg képeim, szörnyen kíváncsi vagyok. Amúgy az UH-kon olyan kis formásnak és szép arcú babának látom Kép Persze ki nem a sajátját Kép

Na dugó benyel Kép Sziasztok!
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Humi
Tök jó adatok az AFP-re. Remélem az orvosok is megnyugtattak!

Kitty
Murphy. nanáhogy az kap el mindent, aki otthon vanKép Gyógyulj és olvasgass, halgass zenétKép

Lányok, etetőszék minek már ilyenkor (lehet, buta kérdés)? A baba csak jóval később eszik ülve.

Karmen
Igen, a kisbaba rúgásai már nekem sem mindig finomak, sőt! Nagyonis erőteljesek és fájnak. De nem is igazán maga a rúgás, hanem amikor fészkelődik, forog, akkor elképesztően fesziti a hasamat, úgy érzem, mintha szét akarna durranni, mint 1 lufi.

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok!

Mára egy gyors bejelentkezés, mert mindjárt lelépek! Holnap leszek utoljára, el se hiszem, hogy eljön ez a nap is!!!Kép

ma este lesz egy kis kirúgás a hámból, lánybuli a Music Corner-ben, lehet, hogy egy kisit már furán fogok mutatni ott pocival, de ezt még ki akarom használni, ki tudja, legközelebb, mikor lesz erre alkalom...Kép

Holnap pedig könnyes búcsú következik a kollégáktól, képzeljétek, még ajándékot is fogok kapni, ahogy megtudtam!

Érdekes, amiket írtok a rúgásokkal kapcsolatban, nekem abszolót nem fáj, nem is kellemetlen, inkább mindig elmosolyodok, ha egy-egy nagyobbat rúg...úgy reménykedem abban, hogy egy igazi jó kislányom lesz, nem egy ördögfióka..Kép

Hátfájás még mindig bejátszik plusz éjszaka emekül tudom előadni a nyomorék szerepét, aki nagy nyögések közepette és hasfájással tud csak oldalra fordulni és vissza illetve felkelni...
ma pedig bejött egy kis csípőcsont- illetve forgófájás is a bal lábamban, alig tudtam menni...


Kilóban ti hogy álltok? Én sajna már +8-9 kg körül, pedig tényleg nem eszem sokat továbbra sem...orvos nemigen fog ennek örülni, dehát ez van...

Karácsonyi ajándékként kaptunk a cégtől Tesco vásárlási utalványt is, azt hiszem januárban mindig vannak nagy akciók, majd akkor veszek még egy-két ruhát meg babafelszerelést belőle...

Most lassan megyek, holnap folyt. köv.!

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Szia Andi!

Én annak is örülnék, ha a kis jövevény, aki mosta pocimban van, egy kis ördögfióka lenne, hisza kislányom is az, és nagyon jópofa. Az igaz, hogy néha egy kicsit fárasztó, de rengeteget lehet mulatni a rosszaságain!Kép
goczane
 
 


Sziasztok!
Bogi!
Igen, bele szeretnék kerülni a táblázatba, írom az adatokat:
Korom: 37 év, Szegeden lakom, a klinikán fogok szülni, 2004.03.03-ra vagyok kiírva, 29.hét 3.napos vagyok, Tamás lesz (ez már biztos!!!) és első baba.
Előre is köszi!!

Erika, Szilvi!
KÖszi az üdvözletet!

Szilvi!
Nekünk azért van már etetőszékünk, mivel kaptunk. Egyébként persze hogy ráér később megvenni, amikor a baba már jól ül, és nemcsak szopik.

Kitty!
Igen, első baba. Bár kicsit kései (37 éves vagyok), de így alakult.

Karmen!
Ha szúr és nyilal a hasad, az szerintem az iznok, szalagok tágulása, húzódása miatt van.

Humi!
Nekem csináltak magzatvízvételt, bár az eredményeim jók voltak, de 35 év fölött mindenkinek felajánlják, és nem mertem azt mondani, hogy ne csinálják meg. De ha az orvos kifejezetten nem javasolja, szerintem nem kell. Én nagyon izgultam. Először a 0,5-1%-os vetélési kockázat miatt (maga a "beavatkozás" nem volt vészes), aztán meg az eredmény miatt. Szerencsére minden OK.

Mindenkinek, kösz a tanácsot a cumisüveggel kapcsolatban. Meggyőztetek: veszek 1-2 darabot,mert az igaz, hogyha nem lesz itthon, biztos szükség lesz rá.
Üdv mindenkinek!
P.Tünde
ptünde
 
 


Sziasztok!

Én is úgy látom, hogy minél jobban utánanéz az ember az "orvosi" dolgoknak, annál többminden miatt izgul. Szerintem ez teljesen természetes. Tényleg sokan vannak akik nem foglalkoznak babavárás alatt a terhességgel és a babájukkal kapcsolatos dolgokkal és ők végig nyugodt közönnyel várják a picit. Ők biztos kevesebbet izgulnak, de nem is élik meg olyan fantasztikus várakozással telinek ezeket a hónapokat, mint mi akiket ez foglalkoztat. No meg a tudatlanság melletti babavárás bölcs nyugalma szerintem nagyon veszélyes.

Üdv:
Humi
humi
 
 


Sziasztok,

ma voltunk a Praxisba uh-n. Kislányunk lesz!!! KépKépKép Titkon ebben reménykedtem. Nádjának megvan mindene, és szépen fejlődik. Az uh szerint már 584 g. BPD 6,15 cm, HC 20,43 cm, FL 4,07 cm, APD 5,83 cm.
A profilomba felteszek egy új képet. Egyébként nagyon kis szégyenlős volt, mert szinte végig az arca előtt tartotta a kezét. Mikor kicsit megbökdösték a pocakomat elvette a kezecskéit, de szinte rögtön vissza is húzta. Bár a doki és az apuka szerint tökéletes kettős fedezéket mutatott be, mint egy boxoló. Na ja, ki mit akar látni. Kép

Természetesen Ausztriában nem bírtam megállni, hogy ne vásároljak Manónak egy csomó mindent. Kapott bodykat, alvózsákot, takarót, törölközőt, előkét, pulcsit és nacit, kabátkát. 56-os méretet nem mertem venni, hátha ewgyáltalán nem lesz majd jó neki. 62-sel kezdtem. Ha mégis 56-os kell majd a rokonoknak és barátoknak legalább lesz mit venniük ajándékba. Kép Parndorfban tényleg jó áron lehet vásárolni márkás cuccokat a babának. De a legtöbbet a C&A-ben vásároltam Bécsben. És még az áfá-t is vissza lehet igényelni belőle.

Az alvás már nálam sem az igazi. Én is felébredek általában forgolódás előtt. És reggelente mikor ébredek borzasztóan fáj a derekam. Pár perc után elmúlik, de nagyon rossz mikor ki kell másznom az ágyból.

Védőnőnél is voltam ma, az utolsó vizit óta (5 héte volt) sikerült felkapnom 3,5 kg-ot. Ez már összesen +6 kg. Remélem nem az a 3,5 kg/hó lesz a tendencia. Egyébként én nem vettem észre magamon, hogy híztam volna (hasamat leszámítva, ami persze nőtt).


Eszty Kép
Milyen volt a mai uh, beszámolót várjuk.

Mariann (22+2)
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Mariann gratula a kislányhoz akkor a mi oldalunkat erősítedKép
Megvoltál elégedve a dokival? Mi sajnos nem tudtunk elmenni, és legközelebbi időpontot csak január 13-ra kaptam.
Nagyon édes ezen a képen a csöppség, és milyen jól látszik az arca.

Én eddig 8 kg-t híztam, de már érzem hogy sokkal nehezebben mozgok, és hamarabb elfáradok, a lábaim szerencsére még nem dagadnak.


Eszty várjuk a te beszámolódat is.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Mariann!! Gratulálok a kislányhoz, én is pont arra gondoltam, mint Gabi, hogy jaj de jó, erősödik a kislánytábor!Kép
Apuka is volt veletek ezek szerint a vizsgálaton? Javult valamit a helyzet köztetek?

Biztos jól bevásároltál, legalábbis ahogy leírtad... milyen árak voltak?

Én a januári akciókra utazom, meglátjuk bejön-e...

Tegnap megvolt a "hámból kirúgás" egészen éjfélig, érdekes módon nagyon jól bírtam, nem fájt a hátam se, stb., egyedül a füsttel volt bajom, azt a végén már nagyon nehezen bírtam, hiába volt megfelelő szellőzés, stb. Ilyen szempontból már nem való kismamáknak szórakozóhely, legalábbis én így érzem, csak sajnos ez a füsttéma mindig örökzöld sláger marad ilyen helyeken...

Végre én is megyek két ünnep között vizsgálatra (28. heti), úgy irigyellek benneteket, hogy már szinte mindannyian mostanság voltatok és friss infóval rendelkeztek...Mivel megint vasárnap megyek, talán szerencsém lesz és az orvos meg tudja mutatni a szülőszobát, meg minden hozzátartozó dolgot, hacsak nem lesz nagy forgalom...Gondolom ide a férjem nem jöhet be velem, vagy mégis?? Mit tudtok erről?
Most szeretném megkérdezni a szülésznőt is, hogy a doki kit javasolna, hátha azzal is sikerülne személyesen találkozni és eldönthetném, hogy szimpi-e vagy sem...

És ami a legfontosabb: MA VAN AZ UTOLSÓ MUNKANAPOM A CÉGNÉL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kép

Eszty, te már nem vagy ma, ha jól emlékszem, neked tegnap volt az utolsó napod, ugye jó érzés már otthon lenni? Ma én is korán le fogok lépni délután és végre nem késő este fogok hazaérni...

ma tartok egy kis búcsúzkodást is, habár a fele cég már most szabin van...

még jövök ma később...

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok,

Gabi Kép
elégedett voltam a dokival. Tényleg nagyon jó felvételeket csinált, mint látható is.

AndiKép
Apukával voltam az uh-n. A helyzet egyébként nem változott. Szóval a vizsgálatokra elkisér, meg beszélünk meg ilyesmi, de ami nagyon rossz, hogy még soha nem beszélt a lányával vagy nem érezte a rugdalását. Kép Szóval olyan távolságtartó, mintha nem igazán tudni mit kezdeni a gyerekkel vagy mit tudom én. Szerettem volna, ha eljön velem januártól egy 10 alkalmas kurzusra, ahol a szülői hivatásra tartanak felkészítést, de nem akar. Mondjuk ezt sejtettem, de gondoltam megkérdezem. Sebaj, elmegyek majd egyedül. Csak nehogy rajtam kívül mindenki párosan legyen, mert akkor nem fogom túl jól érezni magam.Én valamikor januárban megyek be a kórházba körülnézni.

Ma reggel mikor felkeltem, alig bírtam kiegyenesedni. Aztán elvánszorogtam a wc-ig, de pisilés után annyira elkezdett fájni/görcsölni a hasam, hogy nem bírtam kiegyenesedni. Mintha alvás közben valahogy elnyomnék mindent belül, és míg helyreállnak a dolgok addig, görcs szerűen lazulnak el a odabent. Talán az a baj, hogy nem ébredek fel éjjel pisilni, és a hólyegom produkálja ezt. Veletek előfordult már hasonló?

További szép napot mindenkinek

Mariann (+NádjaKép )
tmarianna
 
 


Szia !

Mariann: ugyan ez van nálam is ha nem megyek ki éjjel pisilni, vagy ha nappal nem megyek rendesen Wc-re.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Bogi,
nem tudom, hogy miért a 26. héten nézik a cukrot, de hát ez van.

Mariann,
gratulálok a kislányhoz. Aranyos a képen. Ki vizsgált téged?
Velem is előfordult már, hogyha csak reggel pisiltem, akkor fajt utana a hasam. Biztos azért van, mert valami nagyon nyom a hólyag.

Andi,
igen, én ma már nem dolgoztam. Nagyon jo volt itthon lenni, bar délelőtt azért mászkálgattam.

Nekem a tegnapi nap nagyon jó volt. Meg persze apukának is, nagyon élvezte, hogy láthatta a fiát. Mostmár biztos, hogy kisfiú, megint láttuk a kukiját. Minden rendben van vele, 568 g, BPD 6,26 HC 21,36 FL 4,13 APD 5,72. Viszont nagyon szégyenlős volt, a hátam felé volt fordulva szinte mindig. Majdnem 25 percbe telt, mire hajlandó volt pár percre félig (profilból) megnézni és pár képet csinálni. Persze a kezei állandóan a fejénél voltak, sőt, van egy olyan kép is, amikor olyan, mintha beintene nekünk. Kép Engem Györfi M. vizsgált és nagyon kedves és aranyos volt. Párom pánikolt, mikor megbökdöste a doki a hasam, hátha Bencécske hajlandó lesz kifelé nézni. De nem. De a lényeget megtudtuk, egészséges! Kép
Viszont aki mostanában akar menni, szólok, mikor fizet, akkor emlitse meg, hogy neten jelentkezett be, mert különben nem nézik. Egyébként abszolúte meg voltam elégedve a vizsgálattal. Párom mondta is, hogy később mégegyszer visszajöhetnénk, hogy több képünk legyen Bencéről. KépKép

Ma megyünk bulizni, mert a férjem cégénél záróbuli lesz. Lesz kaja, pia, meg minden. Úgyhogy jól tele ehetem magam. Csak kár, hogy nem tudok sokat enni. Kép Nembaj, majd csipegetek órákon keresztül. Kép

Eszty+Bence 24+4
eszty
 
 


Ja, feltettem egy képet a profilomba. Viszont hogyan lehet olyat csinálni, hogy többet rakjak fel?

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok,

EsztiKép
Bence nagyon helyes. Egyébként engem is Győrfi M. vizsgált, és Nádja is csak bökdösésre volt hajlandó egy rövid időre szembe fordulni. Úgy látszik tegnap ilyen nap volt Kép

Mariann
tmarianna
 
 


Megvan a fájdalom oka, tudtam róla, csak nem gondoltam emiatt van.

tegnap nagyon sokan voltak a dokinál, mire hazajöttem megviselt, nem tudtam már irni.

BPD 78mm. Ha nincs gond, akkor jan.6 megyek UH-ra
és ha nincs gond, akkor csak 37 hetesen fektet be. Vagyis még 1 hét lehet itthon utána.

A baba ahogy gondoltam, ill. nagyon is éreztem,
keresztben fekszik. A méhem miatt nem is valoszinü
hogy el tudna onnan már mászni. Mivel sokkal szükösebb neki a hely, mint egy egészséges nönél, ezért már megfordulni se tud és ezért is fáj annyira amikor rug. De megdicsért a doki, hogy milyen jol kihuztuk idáig. Emelte a gyogyszeradagot, igy most nincs fájdalom, nem olyan aktiv. Még igy is több hetet ki kell huznia abban a kis szükös helyen. De sokkal több gondra számitottunk a terhesség elején, egészen jol reagált a méhem a terhességre.

Karmen 33+1

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Mariann,
ugy latszik, hogy a mostani babak nem nagyon mutogatjak magukat. Kép A te lanyod is nagyon edes, olyan mintha mosolyognak. Az en fiam meg mintha bemutatna, nem? Kép

A tegnapi buli jo volt, ma reggelre viszont megint kijott rajtam a natha. Nem is erzem valami jol magam. Raadasul nemreg voltam hanyni. Kép Na, lassan megyek lefekudni, megprobalom kifekudni ma meg holnap a nathat, mert hetfon mar utazunk is.

Eszty 24+5
eszty
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látszik tényleg terjednek a bacik a neten is, mert én meg tegnap voltam iszonyú rosszul. Rettenetes fejfájással kezdődött, utána pedig órákon át olyan szaporán vert a szívem, mintha azonnal ki akarna ugrani. Állandóan levert a víz, azt hittem megsülök, pár perccel később meg dideregtem. Ez így ment délutánig, utána elaludtam és csak késő este keltem fel. Most egész jól vagyok, függetlenül attól, hogy a fejem megint fáj Kép. Nem hat se a capuccino, se az Algopiryn. Remélem nem tart soká.

Mariann!
Gratulálok a kislányodhoz, nagyon aranyos és a neve is borzasztóan tetszik!

Eszty!
Tényleg olyan, mintha Bence bemutatna Kép. Én kis pocaklakóm sem fogad soha szót nekem, pedig néha olyan jól irányzott rúgásai vannak, hogy alig érek ki a wc-re pisilni Kép. Viszont apukája ahogy a pocakomra teszi a kezét, egyből alá ficánkol és "produkálja" magát perceken keresztül. Erre mindenki azt mondta, hogy biztos kislány, ha már most így hízeleg Kép.
Remélem hamar túlleszel a mostani náthán! Pihenj sokat és ha hánysz megint, próbálj meg többet enni és inni.

Üdv: Brigi (19+1)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Lányok! Anyuval összevitáztam, mert szerinte a kiságyba az 5-6 cm-es szivacs rettentöen vékony. Kb. 10cm-es kellene. De ahogy látom a neten mindennütt 5cm-set hirdetnek babaágyba. Arra gondoltam, ha vastag akkor a gerincének lehet hogy nem jó. Ért hozzá valaki miért nem jo a vastag? Vagy mindegy?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!

Iagz nekünk kókuszbetétes van, de csak kb 5 cm-es és írtó keményKép A lényeg: Nagyon jól alszika lányom, kb 2 hónapos korától átaludja az éjszakát, szóval nem hiszem hogy kénylemetlen lenn. Úgyhogy én a vékonyabbra szavazok.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


MAnó! Azt gondoltuk a férjemmel, azért kellhet vékonyabb a babának, mert sokkal kisebb a sulya mint egy felnöttnek, igy elég a vékonyabb. Akkor maradok az 5-6 cm-esnél, majd meglátjuk milyet kapunk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok! Kép

Karmen!

Akkor úgy látom egyforma a feje a picikéinknek. Örülök, hogy minden rendben Nálad, de biztos tényleg nagyon kényelmetlen lehet, ha keresztben fekszik. Az tényleg fájhat. De most már nincs sok hátra, lehet, hogy jan. végi babád lesz?
Matrac ügyben nem tudok hozzászólni, de szerintem az enyém sincs 10 cm.(Nem tudom megnézni, mert még nincs itthon, a barátnőmtől jan. elején hozom haza)

Brigi!
Remélem már sokkal jobban vagy.

Andi!
Kilókkal én érdekesen állok az elején hirtelen híztam, de most 2 hónapja +7 kilónál stagnálok. (Sőt már múltkor fél kilóval kevesebbet mértek) Nem bánom, a doki szerint a baba úgyis elvesz mindent, amire szüksége van, legalább karácsonykor nem kell magam visszafogni. Majd most megugrik a súlyom.

Lassan megkezdem a konkrét előkészületeket a karácsonyra. Ma már sütök egy sütit, ami úgyis akkor jó, ha áll egy kicsit. Még van 2 zacskó cukrom, amit fel kell kötnöm, meg néhány kisebb ajándék, ami csomagolásra vár. Ja, meg némi takarítás.

Lányok!
Olyan régen jelentkezett Ildikó. Nem tudtok Róla valamit? Remélem minden OK Vele, csak már Ő is készülődik a karácsonyra.

Na, elkezdem a sütést, majd még benézek.

Sziasztok.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Hát időm nem igazán volt eddig. Én még dolgozom ma is, de holnap szerencsére már nem és legközelebb csak januárban.

Nagyon édesek a gyerkőcök, lassan nekem is be kellene jelentkeznem a Praxisba.
Brigi, az én pocaklakóm nem ennyire aktív, sőt kimondottan szégyenlős. Amikor a papája akarja megnézni, akkor meg aztán pláne abbahagy mindenféle táncikálást. Pénteken viszont a húgyhólyagomat taposta agyon, de olyan erővel, hogy korábban haza is mentem munkából, mert rendesen fájt.

AZ ünnepek alatt én nem nagyon fogok tudni jelentkezni, de mindenkinek Nagy Boldog Karácsonyt kívánok!!

Sziasztok,

Kata
katca
 
 


Sziasztok!
Most 17 hetes terhes vagyok es a 2. babamat varom.Ugy hallottam hogy mar a 2. babanal hamarabb meg lehet erezni, hogy mozog. Eddig meg nem ereztem!! Szerintetek ez baj? Ki mikor erezte elosszor?
Agi
 


ÁgiKép

Nekem az első baba és a 18. héten éreztem először, hogy mozog. Szerintem nem baj, hogy még nem érezted, és biztos hamarosan fogod. Egyébként én is úgy tudom, hogy 2. babát elvileg hamarabb érzik az anyukák.

Remélem valamelyik tapasztaltabb topictársunk is válaszol neked.

Mariann 22+6
tmarianna
 
 


Ági!

Mint tapasztaltabb topictárs mondom, hogy ne aggódj. Én már a 3. babát várom, és a 20. héten éreztem először halványan valami mozgásfélét. Lehet, hogy az elől fekvő lepényem miatt, de az is lehet,hogy csak azért, mert minden terhesség más. Sőt azóta is(most 33. hetes vagyok) nagyon nyugis a babám, alig mozog, a frász tör ki időnként. De már beszéltem más Anyukákkal is, akiknek szinteén későn mozdult meg a baba, sőt utána is nyugis volt. Születésük után meg sajtkukac lett belőlük.

Szóval ne aggódj!

Kitty
kitty123
 
 


Koszi mindenkinek a valaszokat, mindig csak surgetem a dolgokat, nezegetem a hasam mekkorat nott.De ugy szeretem mikor mar erzem a mozgasat es nem csak a hanyinger jelzi, hogy terhes vagyok. Fiam ugy emlekszem, hogy a 19. heten mozdult meg.
Sziasztok: Agi
Agi
 


Koszi a valaszokat, mindig csak surgetem.Szeretem mikor megmozdul es nem csak a hanyingerbol erzem, hogy terhes vagyok.
Sziasztok:
Agi
Agi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: