Új privát üzeneted érkezett!

Ági,

nem híres a kisöcsém (még :) ), csak jött egy ilyen lehetőség, hogy a filmet támogató cégtől hívták a férjemet, hogy menjen (mivel neki van sommelier vizsgája) aztán ő nem ért rá és beajánlotta öcsikét, akinek jól jött a két nap statisztálás.
Egyébként csak incifincit lehet látni, de mi nagyon izgultunk:)

Ez a három hónapos várakozási idő az endokrinológiára durva! Mondjuk én ki vagyok ezen az egészségügyi "reformon" akadva. Vizitdíjjat vezetnek be, hogy "elvegyék" azoknak a kedvét a rendelőbe járástól, akik csak hobbyból mennek oda, de közben annak aki mondjuk hosszan beteg vagy valami állandó gyógyszert kell szednie minden hónapban le kell mennie feliratni azt. Kicsit ellentmondásos szerintem.

Közben olvasom, hogy mindenkinek a bébije milyen ügyes dolgokat hajt végre. Feláll, mászik stb. hát Pancsi most még csak ott tart, hogy hason vagy háton fekszik és ugyan már egyszer-egyszer átfordult mindkét irányba általában csak ordít ha megunja az adott poziciót és nekem kell forgatgatnom.

Most viszont itt ül az ölemben és ebben a pillanatban tólt egy hatalmas rotyit :D Megyünk is pelusozódni.

meteor
 
 


Megint itt vagyok :) ,

elfelejtettem reagálni a gyes alatti sulis kedvezményt illetően. Szóval, aki még 2006-ban írt alá szerződést a sulival (pl. én), annak végig jár a kedvezmény :) .

Sajnálom azokat, akik lemaradtak :( . Talán kitalálnak vmi más lehetőséget, vagy ne reménykedjek :shock: ???

Most értünk haza egyébként, sétáltunk majdnem 2 órát, de nagyon hideg van (-3 fok), bár lehetne hidegebb is...
Marci megette az uzsiját sütőtök + krumpli ez nagyon ízlik neki, valószínűleg a sütőtök édeskés íze miatt :) .

Ex: utólag boldog hófordulót Petikének, nagy már a legény :lol: :lol: :lol: !
Igazad van, hogy milyen gyorsan elszáll az idő (meg szeretném állítani :P ) .

Mindjárt jön haza férjecském, úgyhogy most megyek, de este jövök ismét :wink: !

Eni

Eni
marcy
 
 


Húha az esti portyán akkor veszek egy Meglepit :lol:

tjuca
 
 

 
 

Meteor!

Peti sem túl aktív, pedig 1 hónappal idősebb Pannától. Ő sem forgolódik, pedig tud, mert már csinálta 1-2-szer. Viszont majdnem ül. Tök édi ahogy kapaszkodik az alatta lévő játszószőnyegbe vagy éppen a ruhánkba, hogy el ne dőljön.

Ex!
Peti héjastól eszi a borsót vagy átpaszírozod?
Régebben én is szedtem a trinordiort (legutóbb a triquliart, bár az két éve is már jóval drágább volt). Én nem akartam a jövőben fogigátlózni, de lehet, hogy muszáj lesz, mert én nem birom ki, hogy havonta egy hétig menstruáljak erős görcsök közepette. Márpedig gyógyi nélkül nekem ilyen.
A ducitornát Norbi egy csini csajjal csinálja. Szóval nem tudom, hogy miért ez a címe!

Gabella!
Nálunk mire kialakul egy napirend és én is hozzászokom, addigra Peti kialakít egy újabbat.

Kitti!
Milyen napon jelenik meg a Meglepi? Régen hétfő volt, de ha jól tudom, akkor változott.

Peti:
Kép

Apával:
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Ex!

Mire szedi Peti azt az pellet osscci.......... golyócskát?

Reni
Kép
prenata
 
 


Anyám, csupa média-szereplő!

Juca! Mit kerestek az újságban?

Eni: én is úgy tudom, hogy aki már be van íratkozva, annak végig (mármint a GYES alatt végig) ingyenes a felsőoktatás. Erről már én is lemaradtam. Majd a gyerekekkel együtt lediplomázok, addigra talán azt is kitalálom, mit kéne tanulni! :D

Ex: Szalai Nikit ismerem, de csak látásból, még azt se mondhatom, hogy köszönőviszonyban vagyunk. :)

Kész az ebéd, csemeték is kajáltak, Mesinek adtam kölesgolyót, és elég felemásan fogadta.

Mindjárt jön apánk, úgyhogy megyek, sziasztok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


De előbb két friss kép! Kép
Szörpös szájú fő konyhasegédem! Kép
Kölesgolyót kóstolunk

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi! Kittinek pízt :wink: Csak segítettünk itt páran neki a cikkéhez írtunk.

tjuca
 
 


Gabi!

Nagyon édik!
Most őszintén Neked ízlik a kölesgolyó? Mi kaptunk biobulátát, hát extrudált fűrészpor. Viszont a molylepkéinknek ízlett :wink: nekikadtam, aztán röptettem a bandát 8)

Mi megyünk esti barangolni...

tjuca
 
 


Hello lanyok!

Mi ez a nagy termés? Hihetetlen aktívak voltatok! :D Csak kapkodom a fejem!

Suli: valóban úgy van, ahogy Marcy írta. Aki 2006. dec 1-én tanulói jogviszonyban állt az egyetemmel/főiskolával, ő még ingyenesen elvégezheti. Csak a "frissek" nem. Kitalálnak valami újat? Én nem vagyok optimista. Kitalálták a plusz 8 pontot! Na... Mit ér el vele az ember? Különösen, ha másoddiplomás képzésre megy! De ugye mindig lesz valahogy! Én ebben bízom!

Pelus: mi Tescos lilát használunk, és amióta nem csak anyatejes nagyon bevált!

Juca: jó a fantáziád! Szégyellem bevallani, de nekem még gondolkodnom is kellett azon, amit írtál! :oops: No comment! Ugye, ugye, amikor 22 évesen ott tartottam még ahol!

Tényleg minden baba nagyon kis ügyes! S most mi is beállunk a sorba! Két új dolgot csinált Kornél.
1. átaludtuk az éjszakát! Fél 10-től 6-ig!!! HURRÁ!! Hogy melyik rituálénak volt ez köszönhető azt nem tudom, mert új szokásokat vezettünk be. Pl: lefekvés előtt énekeltem neki (na, én ezt mondjuk kihúzom) 6-kor sem csak szopit kapott. Folyamatosan mondtam neki, hogy ügyes, és elköszöntünk a lakásban mindentől!
2. iszik csőrös pohárból! Igaz még egy kicsi mellé megy, de nagyon ügyes már!

Bocs akire nem reagálok, de most csak du. kapcsoltam be a gépet és végigolvastalak Benneteket, de már minden t elfelejtettem! :( Pedig annyi mindent akartam írni. Anyós viszont mindjárt itt van, úgyhogy elköszönök!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Kisvirág, Kende nagyon ügyes! Nem is hiszek a szememnek, lehetséges, hogy nem egészen 1 hónappal idősebb Kíránál??? És mióta mászik? A fenekét Kíra is feltologatja, és néhány másodpercre időnként négykézláb áll, de még nagyon labilis a dolog.

Megnyugtatott, amit az elalvással kapcsolatban írtál, hogy nem csak a mi gyerekünk ilyen túlontúl makacs-akaratos :lol:

Oltás: nem kötelezőt kaptunk, hanem hosszas „vajúdás” után úgy döntöttünk a párommal, hogy beadatjuk a pneumococcus elleni védőoltást, amit drágábban mérnek, mint az arany.

Hogyan adsz a picinek C-vitamint?

Kíra még nem nyújtja a kezét, hogy vegyem fel, de egyértelműen jelzi. Amikor közeledek felé, két kezével, két lábával egyszerre olyan kapálózást csinál, majd elrepül. Megzabálom ilyenkor 8)

Tandika

tandika
 
 


Kedves Lányok!!

Gondolom Mindenkinél volt már olyan hogy át kellett értékelnie a dolgait,rendet tenni a fejében,a gondolataiban,nálam most eljött ez az idő.kitakaritok kicsit a fejemben,átgondolok sokmindent az életemben,mert sajnos még mindig újra és újra belesek ugyanazokba a hibákba.Igy a babanetet is szeretném lezárni ,már régóta nem érzem a topikot annak aminek kezdetben nekem jelentett,nyilván ezért nem is irtam rendszeresen.
Szeretnék elköszönni,Mindenkinek Boldog babázást kivánok!!
Ezzel a két képpel búcsúzom!!
Kép

Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ex, Te ezek szerint az elejétől kezdve nem tudtál szoptatni? Vagy nem szoptathattál?

Holnap kipróbáljuk, hogy nem cserélem ki a másfél órás pelust. Ha túléli, a spórolás mezejére lépünk!

:-)

Tandika

tandika
 
 


Sziasztok.

Naaagyon termelékenyek vagytok mostanában, bevallom, néha nem is tudom követni...nagyon sűrű napokat élünk mostanában kis családommal.
Amihez viszont lehet gratulálni, az az, hogy átvettük ma első közös otthonunk kulcsait!:-) Most olyan mámoros hangulatban vagyok, javasolni fogom a férjemnek hogy este bontsuk ki a hónapok óta dédelgetett pezsgőnket...azt hiszem van mit ünnepelni.

Nyuszus ma olyan volt, akár a kis Angyal, igazi jófiú. Egész álló nap vigyorgott és képzeljétek, próbálgat végre mászni.

Pil. :-( sajnálom, hogy többet nem olvashatlak Téged, de ha valaki akkor én igazán tudom, hogy mire gondolsz...ha úgy érzed, le kell zárni akkor ez valószínűleg így is van.Ameli tündéri, aranyos kislány!Minden jót Nektek!

Anita, Korinak nagy gratu az új tudományokhoz. Ádi még mindig haragban van a csőrös bögréjével.

Juca, a következő szereplésnél igérem már jutalékot is kapsz! Kinga is. :-)

Reni, Peti is nagyot nőtt mióta nem láttuk. Amiatt hogy nem mozgolódik nagyon, ne aggódj, Ádi is tegnapról mára indult be, ma azonban állandóan nyomta, mint Szikora Robi. :roll:

Lányok, azon, hogy tandíjas lett a kismamáknak is a felsőoktatás, már meg sem lepődöm...úgy látszik, eldöntötték hogy mostantól minden bőrt lehúznak rólunk, amit csak lehet.

Ági, én sem pelózom Ádit éjjel, még csak az kéne, hogy is ne! Képtelen lennék még ezért is felkelni. Moziról nekem az jutott eszembe hogy milyen szivesen megnézném a Királynő című filmet amiről most mindenki annyit beszél. Dehát ugye...Ádám nem enged el kimenőre. :roll:

Úgy átrendeződött ez a topic, egy csomóan egyre ritkábban jönnek a régiek közül, ti is észrevettétek? Szerintetek miért van ez?

Pusz, jó éjt mindenkinek!

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Üdv!

Gabella, ma elgondolkodtam, rájöttem, hogy tegnap baromságot írtam. Szóval azt az egy kilót Petinek négy hónap alatt kell magára szednie...nem tudok számolni. :D
Akkor kicsi a világ, de egy kistelepülésen szvsz mindig így van, hogy látásból mindenki ismer mindenkit.
A kölesgolyó nekem nagyon ízlett, de Petinek még nem mertem adni, mert nagyon morzsás...legalábbis én úgy éreztem, és félek, nehogy nekiálljon fulladozni emiatt.

Meteor, nálunk mindentől függetlenül ennyi a várakozási idő. A röhej az, hogy ha ambulánsan bemész az SZTK-ba, akkor is egy hónap múlvára rendelnének vissza, addig meg...(inkább nem írom le). Régebben pl. délelőtt becsípődött a férjem (akiről akkor még azt sem tudtam, hogy a világon van) dereka, bement a rendelőbe, és el akarták küldeni, hogy majd jöjjön egy hónap múlva, mire ő közölte, hogy nem egy hónap múlva fog fájni a dereka, mire beírták aznap délutánra.
Egyébként a vizitdíjra azt is mondták, hogy a hálapénz helyett vezetik be... :o Ja, és szvsz pont azok járnak hobbiból orvoshoz, akiknek van mit a tejbe aprítaniuk, nem hiszem, hogy nekik az alkalmankénti 300 Ft (egy évben ugye max. 6000 Ft) okoz gondot.

Marcy, én nem szeretném megállítani az időt. De nagyon furcsa belegondolni abba, hogy nem is oly rég még pocakbaba volt...

Reni, passzírozzon, akinek muszáj! :) Peti kb. 2 hónapja kapott először borsót, csak lebotmixereltem neki, és semmi baja nem lett! De ugye minden babafüggő...
Az osscillo... (röhejes, de én így kérem a gyógyszertárban :D ) elvileg immunerősítő, a tévében is így reklámozzák. A pellet az a tartója, kis henger műanyag véggel, ebben vannak az apró golyócskák.

Wawel, gratula Kornélnak az átalvós éjszakához és az iváshoz. Nálunk is egyre jobban megy, most nézem az üveget, hogy ma is lecsúszott kb. 1 dl folyadék. :) (Ja, onnan tudom, hogy alkoholos filccel megjelöltem az Aventes itatót féldecinként...)

Pil, nem egészen értelek, remélem, minden OK nálatok. Köszike a friss és mosolygós Ameliképeket.

Tandika, nem tudtam szoptatni, pár csepp tejem volt és van is a mai napig (pedig cicit Peti csak lát), de az már kicsinek sem volt Petinek elég semmire sem. Igazából tejbelövellésem sem volt...oka passz, nem is érdekel. Így alakult.

Kitti, grat. a lakásátvételhez!
Átrendeződést nem értem...régen sokan voltunk, most is sokan vagyunk, csak másképp, máshogyan. Telnek a napok, változnak az idők...

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

Pil: köszi a képeket, nagyon édes Ameli. Sajnálom, hogy Te is elmész, igaz, én se vagyok sűrűn azutóbbi hónapokban.

Kitti: grat az új lakáshoz! Mikor tudtok költözni?

Én is megszívtam ezt a továbbtanulás dolgot, szerettem volna másoddiplomát szerezni amig itthon vagyok. A saját szakmámban már többet nem fogok tudni elhelyezkedni, mást tanulni nincs pénz, nem tudom mi lesz így velem :(

Engem az akasztott mindig is ki, amikor az allergia vizsgálóba kell időpontot kérni hetekkel előtte. Sokszor tök üres az egész helyiség, de arra is várni kell, hogy időpontot adjanak. Ja, és még beutalót is kell szerezni a háziorvostól. Vajon hányszor kell majd kifizetni a vizitdíjat???

Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Nagyon sajnálom hogy,pil már elbúcsúzott,annyira sziven ütött nekem ez új de bizom benne még visszatér.Erről jut eszembe BR te is elmaradtál, ugye nem örökre :?:

Gyönyörűek ezek a babák mindegy , hogy kié annyira szeretek bennük gyönyörködni.

Azt is mondta a tv nemcsak a tandij jön hanem a lakás adó de mindenkire vonatkozóan.Nem semmi mi lesz itt :?:

Macsek mi is voltunk allaggia vizsgálaton,bizva abban hogy segitenek.Nem kis várakozás árán be is jutott a férjem Bálinttal,mert a kis szája körül mindig kipirosodik a bőr,főleg ha almát vagy savanyút eszik.Erre mit mondtak majd kinövi és ezt mind ránézésre ki tudták deriteni. Azóta is csak kinlódunk várunk a csodára.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Sziasztok!

Kitti: grat a lakáshoz! Amikor mi beköltöztünk, semmink nem volt, csak két matracunk, de olyan csodálatos érzés volt a lakásunkban élni! Így most nagyon el tudom képzelni milyen boldogság tölt el benneteket!

Átrendeződés: szerintem mindenkinek más-más dolga van akár a terhesség, akár most a babázás idején. Ha magamból indulok ki, akkor én mivel végig dolgoztam a 9 hónapot, nem írtam nektek a terhesség alatt, csak olvastalak benneteket. Aztán amint lett internet itthon bekapcsolódtam. Lehet, hogy most másnál fordítva van. A baba mellett elhavazódik, kevesebb ideje van jönni. Én mindenestre remélem, hogy a régiek azért vissza-vissza néznek! Így majd Pil is!

Üdv: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Pil!

Kár, de ha Neked jól jön a távozás, akkor OK.

Az meg, hogy egy fórum változik, az élet rendje. Gyerekek nőnek, egyre több figyelmet igényelnek, egyre rutinosabbnak érzi magát mindenki, kevesebb a kérdés, majd jön a jó idővel a játszótéri csajparti is. Amúgy meg volt itt ezen a fórumon már nagy csetepaté, mikor a fél társaság ezért vagy azért meglépett, azt is túlélte a fórum. Emberek azért járnak ide mert jól érzik magukat, ha nem, vagy nincs idejük dobbantanak. Én is kapituláltam, mert az első helyen álló fórumom mellett nem volt időm ide is írni. Aztán a másik fórum már nem pörög annyira, úgyhogy visszanéztem. Lehet, ha Kinga bepörög megint, amire nagy az esély, akkor nem jövök, szóval nincs ebben akkora misztikum. :-)

Amelita nagyon szép, néha dobj egy képet, mert személy szerint szeretném látni a topic igazi elsőszülöttkéjét, Bogyesszal együtt. A blogban megtalálsz, és köszi. (Nem is írom, csak suttogom, de hangyányit kevésbé vagyok zombee, és az van, ami nálatok, csak én maradtam a Sinlacnál, csak nappal is adom neki, de nem írtam le, nem kiabálom el... :lol: )

tjuca
 
 


Kitti!

PerPil 8) nagyon örülök a lakásotoknak, lakjátok be minden zegét-zugát!
Megvettem a lapot, mi vagyunk azon a sarkon, amit először szokott letépni az ember :lol: tök jó, jutalék ugyan már, a kisdobos segít, ahol tud.

Reni!

Apropó! Mi van a csomaggal, hol járnak a rucik?

tjuca
 
 


Sziasztok!

Pilchard!
Remélem ha kitavaszodik akkor szebb lesz minden és visszajössz hozzánk.Sajnálom, hogy nem jössz biztos nyomós okod van rá.

Kitti!
Gratulálok a alkásotokhoz, nagyon nagy dolog ha az ember megveszi élete első lakását.Egészségetekre a pezsgőt!

Meteor!
Kifejtenéd jobban, hogy mit csinál a tesód a filmben?

Wawel!
Átaludt éjszakáért irígy-irígy, remélhetőleg álandósul ez a jó szokás nálatok.

Nálunk Panna taknyos, hapczizik és egy kicsit köhög úgyhogy délután irány az orvos.
Ja és ma lénapot tartok remélem nem fogok kidőlni a végére.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Lénap! Dzsíz!!! Kitartást! Most tettem fel a blogba Neked való receptet :wink:
Pannának mielőbbi gyógyulást. Álmatlan éjszaka miatt pedig :cry:

tjuca
 
 


Napsütéses Szép Reggelt Mindenkinek :) !


Kitti: gratulálok az új lakáshoz, izgalmas időszak következik most, felújítás, berendezni a saját ízlésetek szerint :) . Szóval, nem fogsz unatkozni :) !

Pil: Juca megfogalmazta a lényeget, de azért sajnálom, hogy így érzel :( ! Remélem azért minden rendben van, mert egy kicsit depressziós volt, amit írtál :( . Ameli édes, mint mindig :) . Minden jót nektek!

Katus: léééénap :o , én nem vagyok ilyen kitartó, de mindent bele, foglald le magad, nem mintha unatkoznál egyébként, de tereld el a gondolataidat, úgy könnyebb :) .


Mivel már napok óta szörnyűek az éjszakánink ezért tegnap este rákerestünk férjemmel a lehetséges okokra és én a cikkekből kiindulva a szilárd ételek bevezetésére gyanakodom, mivel most egy kis pihi van fogzás ügyileg.
Bemásolok ide egy kis részletet:

"Lehet (és ezt nagyon gyakran tapasztaljuk), hogy a baba olyan fejlődési szakaszba lépett, ahol másképpen dolgozza fel az őt érő élményeket, mint addig. Ez különösen jellemző, amikor kúszni, mászni kezd, szilárd táplálékokat kezd fogyasztani: új, izgalmas élmények érik. Ha valóban a fejlődéssel összefüggésbe hozható átmeneti zavarról van szó, akkor a probléma magától megoldódik."

Remélem hamarosan rendeződnek nálunk az alvási szokások :) . Bizakodó vagyok :) !

Most megyek, mert mindjárt jön a védőnéni.

Eni

Eni
marcy
 
 


Még valamit elfelejtettem, amit már tegnap akartam írni, csak aztán az este másképp alakult:

Reni: Peti baba tündéri :) :) :) , neki is szép nagy haja van már :) !!!

Eni
marcy
 
 


Juca!
Köszi a receptet ki fogom próbálni csak nehéz lesz beszerezni a sok csápú hozzávalót. :wink:

Úgy tervezem, hogy kenyérféleséget (sima kiflit) akkor fog kapni amikor lesz annyi foga, hogy önállóan meg tudja rágni fulladás veszély nélkül.Ez véleményem szerint kb 1 éves korában fog bekövetkezni.A tojással is valószínűleg várni fogok 1 éves korig.
Most így gondolom de lehet, hogy másképp alakul, bár Katánál ehhez tartottam magamat.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Örülök, hogy tetszett 8) :lol: van tele(kes)pátia
Én is hasonlóan gondolom, aztán... :P

tjuca
 
 


Jó reggelt,

Kitti,
én is csatlakozom a gratulálók táborához! Én imádok új lakásba költözni, már előre tervezgetem, hogy mi lesz és hogyan és milyen színek. A vicc az, hogy 4 hónapja lakunk a jelenlegiben (életem harmadik saját lakása), de már azon járnak a gondolataim, hogyha lesz tetőtérbeépítés, akkor hogy kéne átalakítani, meg azon, hogyha egyszer a távoli jövőben (egy messzi messzi galaxisban) kertes házunk lesz az milyen lesz :) Tudom, tudom nem vagyok noooormális.

Pil,
képek csodaszépek Ameliről és reméljük még néha látunk róla.

Fórum és a változás,
hát ez már csak ilyen dolog, aki régóta fórumozik egy idő után ráun, ritkábban jön, lefoglalja a gyerek, meg egyéb dolgok, aztán ha visszanéz csomó új "arc" van, talán nem vagyunk mind szimpatikusak neki, nehezebb felvenni a fonalat. Aztán lehet, hogy úgy alakul, hogy megint több ideje lesz, gyakrabban visszatér, bekapcsolódik ismét...ez szerintem ilyen abszolúte hullámzó folyamat.

Katus,
a tesómnak tényleg 3×3 másodpercnyi nyúlfarknyi megjelenése van a filmben. A legelején van egy jelenet, amikor vakok számára tartanak egy borkóstolós rendezvényt. Ebben a címszereplő Lora mellett áll egy asztalnál és borospalackokat rendezget. Itt látható 2×3 másodpercig :) A harmadik pedig pár percel később egy másik boros rendezvényen Csuja Imrének tölt bort.
Szóval abszolúte statisztaszerep, de keresett vele egy minimális pénzt és mi meg örömmel néztük őt a filmben.

Én egyébként nem tudom mi van velem,de pocsékul vagyok. Semmi betegségtünet, csak rettenetes fáradtság, de olyan szinten, hogy a csontjaim fájnak tőle. És rettentő szomorúnak is érzem magam, sírni tudnék, pedig semmi okom rá.
Remélem a férjem ma korán hazaér, mert akkor befekszem a fürdőkádba lazítani egy órára.

meteor
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden, mert szétesik a fejem, úgy fáj...

Pil!
Értem. Sajnálom. :cry:

Juca! és mindenki, aki ehhez, nálam jobban ért...
E202 van az egyik natúr mirelit gesztenyében. Adhatom én ezt Makinak, vagy tegyem el felnőtteknek való gesztenyetortához???

Plz help!!!


Köszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Pil!
Ameli egy kis mosolygós tündér!
Sajnálom, hogy nem akarsz többet jönni, de ha mégis, akkor mi szeretettel várunk!

Juca!
A csomag még nem jött meg, de ugyebár hajóval jön és az hat hét. Még hátra van kettő. Szóval még ráérek izgulni! :D
Viszont a Los Angelesben élő két nagynénim (anyum két húga) nagyon elcsodálkozott, hogy hogy merek így ruhát beszerezni és állítólag (anyukámnak mondták) ők is szétnéznek a kisgyerekes ismerősök körében és adnak fel ruhacsomagot! Kiváncsi vagyok igaz e!

Marcy!
Öülök, hogy izlett a torta!

Később folyt.köv! Peti kiabál értem!

Reni
Kép
prenata
 
 


Kata!

http://hu.wikipedia.org/wiki/E-sz%C3%A1m

Én nem tudom, hogy adnám-e, de az biztos, hogy később a ketchup, majonéz, meg savanyúságok, csoki tele lesznek ilyesmivel. Én nem vagyok egy bio anya, de azért még most jobban odafigyelek. Majd mások megmondják a tutit.
Vizsont azt hiszem írtam már, a Plus abc-ben lehet kapni gyorsfagyasztott natúr gesztenyét, pár percig puhára kell főzni, és szétnyomni, mint a krumplit, egy kiló kb. 1400, szóval sok. Én egyébként Kingának adok fagyasztott meggyet, azt is veszem, mert mi nem tudtunk eltenni, meg zöldségmixet is néha, már evett mexikói főzeléket, de azok gyorfagyasztottak, és nem volt bennük tartósítószer.

tjuca
 
 


Na, Peti Beájult a cicin második nekifutásra!

Kitti!
Gratulálok a saját otthonhoz! Mi is májusban költöztünk a lakásunkba. Aznap mikor bebköltöztünk a párom még vissza akart menni az anyjához aludni, de én erősködtem, hogy az ágy össze van rakva, az ágynemű már itt van stb. Végül győztem! Azt hittem nehéz lesz neki az elválás, de szerencsére nem!
A lakásban mindent mi csináltunk ( a férjem egy ezermester). Én pocakosan tapétáztam stb. ( lám-lám Peti is résztvett a munkálatokban és jól rám is ijesztett. A nagy munkában nem volt időm annyit ráfigyelni, mint máskor és megsértődött és nem mocorgott. Én sírva rohantam a dokihoz szívhangot nézni, de szerencsére minden rendben volt.) Kb. Fél milliót spóroltunk meg a munkadíjon.

A mi éjszakáink változatlanul szarok. Én is beállok a zombik táborába. :cry: De hogy mitől van ez a sok dirr-durr éjjel, ami kínozza? Nem tudom. Már alig merek neki szilárd kajcsit adni!
Egy ismerősöm azt mondta, hogy miért nem alszok már külön szobában a gyerektől és akkor nem rohangálnék annyit hozzá és a nyöszit is abbahagyná magától. Ja, vagy bömbi lenne a vége!

Szóval tudja valaki, hogy melyik nap jelenik meg a Meglepetés?

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca!

A 2006.tavasziak éppen a napokban raktak fel házi babarágcsa recepteket!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!

Köszi! Átnézek. Közben Kinga itt sertepertél, és nem tudom hol, de talált egy dugót. Most már alkholizál is. Mindegy, remekül elven vele 8)

tjuca
 
 


Juca,Kitti!
Megkuksiztam a boltba a Meglepetésben a fényképes ajánlót.Nagyon jó érzés volt, hogy ismerősök néznek vissza rám az Újságból. ( Nem vagyok ám kíváncsi.)

Kép

Kép
katus73
 
 


rakok fel egy pár képet, ha nem bánjátok:

Tegnap kapott Peti egy baseballsapit:

Kép Kép Kép

Próbálkozás a bébitaxival:
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Reni!
Nagyon édi a sapis Peti!!!
Babarágcsa receptjét én is megkuksizom majd, mert amit én találtam, azzal nem vagyok elégedett.
Szilárd kajcsi és mozgásfejlődés felpörgése nálunk is agyonvágta az éjszakákat, kaki- és pukigondok lettek. Mivel nálunk volt ilyen nagyon picinek is, és akkor bevált a Gripe Water (vagy másnak az Infacol, nekünk az pont nem), elkezdtem újra adni. Azóta volt olyan éjjel, hogy mi hallottuk a gépfegyverropogást a babaágy felől, de Maki nem ébredt fel, nem tekergett mint korábban :-)

Juca!
Köszi! Akkor én sem adom. Plus nincs elérhető távolságban nekem. Mirelitből kétféle natúrt találtunk, itthon vettem észre, hogy az egyiken rajta van az E202, a másikon semmi nincs a gesztenyén kívül. Azt szerette, úgyhogy visszaküldöm a férjem abba a boltba és vetetek vele tíz csomagot. A másikat meg majd felhasználom tortának vagy palacisntatölteléknek, egészen decemberig jó még.

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok.

Reni, nohát ez a Peti milyen sármos kis krapek ebbe a sapiba. Hú, iszonyat nagy nálunk is a felfordulás a költözés miatt.Kész csatatér most a lakás! De bízom benne hogy pár nap múlva már átlátom majd a káoszt.

Köszönöm a gratulációkat, nagyon kedvesek vagytok!:-)
Egyébként 50 négyzetméteres kétszobás második emeletei lakást vettünk. Bútorokra már nem maradt pénzünk, de nagynénémék voltak olyan kedvesek, hogy megelőlegezték nekünk a bútorpénzt.Voltunk a Scontoban, beruháztunk egy olcsó se izléses ülőgarnitúrára, fiatalos szekrénysorra, tükrös gardróbrszekrényre és számítógépes asztalra is. Igazából csak kölcsön kaptuk a pénzt úgyhogy most egy darabig főhet a fejünk miből adjuk vissza.Holnap még menni kell szőnyeget, függönyt venni.

Lányok, a helyzet az, hogy keddtől két - három hétig nem lesz adsl internetem csak betárcsázós, ugyanis ennyi idő amig átkötik nekünk. Így most addig csak ritkán tudok jelentkezni és rövideket, de azért remélem, nem felejtetek el!:-)

Reni, egyébként szerintem Petikét a foga kínozza!

Puszi mindenkinek, jó hétvégét, nem biztos, hogy hétfőig, ezekben a cipekedős-pakolós napokban tudok jönni.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Véégre, véégre, 4. napon kijött a kaki a körtének köszönhetően. :D Úgy néz ki tényleg a répa a ludas a dologban, majd most óvatosabb leszek.
Az evés még mindig kész cirkusz nálunk, 1 órába telik, mire beleimádkomom pár kanállal. A nagy része még így is a ruhán landol. Azt vettem észre, hogy most már a gyomra igényelné a szilárdat, mert ha esetleg kicsit kevesebbet kap, akkor sokkal sűrűbben, és sokkal több tejcsit kér. Sajnos így a napjaim nem állnak másból, mint fejésből, etetésből és küzdelemből a pelenkázón. Egy szerencsém van, éjszaka legalább alszik :) A baj csak az, hogy így aztán tényleg alig tudok kimozdulni itthonról, hiszen a kevés aktív időszakát meg nem szeretném elmúlasztani :(

Képzeljétek, néha már négykézlábra áll. A mászsást nálunk is úgy próbálja, hogy a feje lenn marad, fúrja be a földbe, és amikor már jó magasra tolta a fenekét, akkor kibillen, és átfordul hasra. Olyan édes.

Reni, nagyon vagány Peti a sapiban!

Kitti, grat a lakáshoz! A költözködés nagy izgalom, remélem jól érzitek majd magatokat az új lakásban!

Andi

amandi
 
 


Sziasztok!

Ma kissé lemaradtam, mert a kedves párocskám itthon volt, és egyszerre ketten nem fértünk a géphez. :-)
De most elment sportolni, így megkaparintottam a drótot :-)

Sajna mire leültem, Kíra felébredt, de majd meglátjuk meddig bírja.

Kitti! Én is gratulálok! Én négy éve vettem az első kis garzonlakásomat, de úgy éreztem, akkora, hogy be se tudom járni :-) És 2 hónapig csak egy anyukáméktól kölcsönkapott szivacson aludtam, utána jöttek csak lassanként a bútorok. Mégis tök szupi volt minden. És kezdésnek két szoba azért nem is olyan rossz, valljuk be!

Jó pakolást nektek, csinosítgassátok, aztán majd jössz, ha tudsz. Meglátod, milyen hamar belakjátok minden zugát :-)

Ádi is biztos nagyon fogja élvezni a felfordulást :-)



Reni, Peti baba nagyon édes!



Az "E"-khez én nem értek, de az biztos, hogy nem mindegyik káros. A múltkor én is találtam egy bébiételen is "E"-t (már nem emlékszem melyiket, és kiderült, hogy az a hozzáadott C-vitamin álneve.

Tandika

tandika
 
 


Ügyes Márk!

Amandi, Kíra szinte semmit nem eszik meg (főzit), bár ő megkóstolja, de 3 kanálnál több ritkán csúszik le. Kivétel ezalól a cékla és a sütőtök, ezekből azért szép adagot bezabbant :-)

A többit csak úgy tudom vele megetetni, hogy beleteszem almába. Teljesen mindegy neki, hogy nyers almába keverem, vagy egyszerűen hozzáfőzöm az almát is. Ha Márk az almát megeszi, esetleg próbáld ki, hátha...

A hét eleji örvendezés után most nálunk is megint nincs kaki már több, mint egy napja. Kezdek izgulni. Ha estig nem történik semmi, holnap megint kezdődik a barack-szilva kúra.

Tandika

tandika
 
 


Kitti!

Hol van a lakás, melyik kerületben? Persze csak ha nem titok!

Tandika!

Én is a 20. ker.ben laktam, mielőtt hazaköltöztem. A 99-es busz végállomásánál, de éltem 3 évig Kelenföldön.


Én tavaly alig vártam, hogy hazaköltözzek Pesről. Már nagyon herótom volt a fővárostól. Viszont így 1 év távlatából minden megszépül és most már kezd hiányozni! :cry: Persze az kizárt, hogy megint ott éljek, mert a párom gyűlöli. De a munkahelyem még ott van! :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Tandi!

Aszkorbonsav Amúgy a víznek is van E száma.

Andi!

Olyannyira, hogy van hasfogó sárgarépalé receptre, mi azt kaptunk vírus alatt. Mivel Kingán nem jött ki annyira csórtam tőle egy kicsit.

Bocs, hogy beleszólok, de szerintem egy dolgot próbálj betartani. Három óránként etesd, ne sűrűbben. Ha sok előtejet eszik, azaz többször kevesebbet (fajlagosan mindig több lesz az előtej, és kevesebb a hátsó), akkor az is hasfájást, rossz emésztést okoz. Ne stresszeld magad, próbáld meg lekötni, és tanulja meg a manó, hogy Te nem vagy spájz, OK, ha a falat vakarja ne éheztesd! Nálunk ez akkor ment, mikor kicsi volt. Amikor betartottuk a kb. három órát enyhült a hasfájás. Előbb a szilárd kaját próbáld, aztán a tejet. Tényleg nem okoskodni akarok, mi a saját bőrünkön tanultuk meg, hogy milyen az "ad libitum" táplálás. Nem is gondoltam volna, hogy ez is lehet baj forrása, de aztán megtanulta a kis beste a rendszert.

Kitti!

Nekünk alig van bútorunk, de így legalább gyerekbiztos(abb) a lakás, nézd mindennek az előnyét! :wink:

tjuca
 
 


Sziasztok rég jártam erre,
Reni jónagy baba ez a fiucska hány kiló :?:
Amugy én is készültem pár képpel, sokat ügyeskedünk már .Máté jól birja a főziket.Ma például a tököt evett májjal ,eddig csak a borsóval volt baja de ha répával eggyütt adom akkor elfogadja.
Kitti nem cserélnék most veled,mi épitkezésen vagyunk túl de alig vártam, hogy vége legyen. Most megyek majd benézek






Kép Kép Kép [/img]

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Juca, aszkorbinsav, de nem ez volt ráírva, hanem hogy E...., és utána zárójelben: aszkorbinsav

És már annyiszo ment körbe a neten ilyen félelmetes táblázat az "E"-kről! Aztán kiderül, hogy abban az összeset felsorolták, azt is, ami nem is árt... :-(

tandika
 
 


Tjuca!
Ez mind szép és jó, csak nálunk nem állja meg a helyét. :( Mivel csak mostanában vagy aktív, valószínüleg elkerülte a figyelmedet a nálunk fennálló helyzet. Márk a kórházban cumizavaros lett, ezért már az elejétől nem szopizik, csak a lefejt tejet hajlandó meginni üvegből. Mivel én minden tejet fejek, ő ha csak 10 ml-t eszik is, az is kevert tej, van benne az elő és a hátsótejből is. Mivel ez mindig tápláló, és nem annyira szomjoltó, valószínüleg ezért is iszik sokkal több vizet. Az időpontokkal sincs igazán gond, mert (2 hetet eltekintve) már a születésétől szinte percre pontosan először 3, majd 4 óránként jelzett, hogy éhes.
Egyébként már az elejétől először a szilárdat kapja Márk, és utána a tejet. Csak ő ilyen kis kényelmes: először kényelmesebb volt az üveg, mint a cici, és most is kényelmesebb a kanálnál. Szóval, igazából én tényleg nem panaszkodhatom, mert ezen az evési mizérián kívül tényleg semmi gond vele.
Az időt arra írtam, hogy ha nem kell ugrálnom hozzá menet közben, akkor kb 1 óra a fejés, 1 óra a kaja, majd a tej plussz a mosogatás...majdnem el is telt a 4 óra. Majd csak jobb lesz. Az a szerencse, hogy a tejjel nincs gondom, tehát nem vagyok meglőve, van ideje hozzászokni.

Ne aggódj, nem vettem beleszólásnak :)

Andi

amandi
 
 


Reni, mi a soroksári Duna-ág partján lakunk (a Soroksári út és a Duna között), Mediterrán lakópark. Azért szeretem, mert a közvetlen környezet - ha kimegyek a lépcsőházból - olyan, mintha vidéken lennék.

Amúgí az én párom is utálja nagyon, főleg, hogy ő Tatabányán dolgozik, és minden nap lejár... :-(

Ráadásul mindketten vidékiek vagyunk, én ajkai, ő pedig szombathelyi. Úgyhogy a szülők is jó messze vannak, hogy még kevésbé legyen egyszerű a helyzet

Tandika

tandika
 
 


Sziasztok.

Reni, a harmadik kerületben vettünk lakást.

Juca, egyébként a zsufit azt én sem szeretem túlságosan, minimál design lesz nálunk is. :-)

Évi, nem az a baj hogy kültözünkés ezzel sok munka hanem az, hogy mindezt úgy kell kivitelezni, hogy 3 hete nem aludtunk és hulla fáradtak vagyunk Ádám fogzása miatt.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Tandika! Üdv földim! :D Én is ajkai vagyok! De mi itt is maradtunk! Bár másfél évig én is pesti lányka voltam, de aztán jött a szerelem... Visszajöttem! Lassan már itt Ajkán is tarthatnánk egy kis összejövetelet, ha Ti és Pogiék is épp eljönnek Ajkára! :lol:

Azt a Meglepetést én is megveszem! Megnézzük Kornéllal a kis menyasszonykánkat és persze mindenki mást is! De ez most azért jutott eszembe, mert most olvastam, Juca, a blogotokat! :) Nagyon jópofa! Bogyeszkáéval együtt nagyon szeretem!

Reni: el is felejtettem írni, hogy nekem is nagyon nagy sikerem volt a tortával! Ami persze mérhetetlen boldogsággal töltötte el lelkemet! Peti baba tündéri! Kornélnak olyan hátul összeköthető sapija van, de még tavaszig várunk a viselettel! Remélem hamr jön a tavasz! Szeretem a telet, de így január vége felé már kezdek megcsömörleni tőle!

Na, megyek, mert a drágám megébredt! Sajnos jó szokását nem tartotta meg és ma 2x kelt! De nem bánom, majd javul a helyzet!

Üdv: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Andi!

Storno :roll: :lol:

Tandi!

Ez a tábla nem félelmetes, hanem táj. jellegű, ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy a Priódusos rendszer félelmetes, mert benne van a cián vagy az arzén. Igen elírtam, de arra gondoltam. Itt ki tudod keresni, hogy mit mire használnak, és mire jó, és mire árt, ha árt. Konkrétan az e202 nem egy májbarát anyag (kálium-szorbát)

Kitti!

Nálunk nagyon jól éreznéd magad, mert nagyon minimál :-)

Megyek, mert egyedül csinálom végig a fürcsi programot..

tjuca
 
 


Anita!

Ha komolyan gondolod, nagyon szívesen találkoznánk veletek Ajkán, semmi akadálya. Mi kb. havonta 1x szoktunk menni, előbb-utóbb biztosan találunk közös időpontot.

Elkezdtek zakatolni a kerekek, de arra jutottam, hogy nem hiszem, hogy ismerlek. Pedig Ajka igazán nem nagy város :-)

Tandika

tandika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?