Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!

Akartam már kérdezni, hogy ti a D-vitaminon kívül adtok-e valamit a gyerkőcöknek? Az unokatesónknak a dokija fél éves korától írt fel a gyereknek fluort és vasat. Én ma megkérdeztem a dokinéninket, ő azt mondta, nem kell.

Tandika

tandika
 
 


Sziasztok!

Répa - igen, fogja a székletet, Makinak ugye ez érzékeny pontja, és a répás kaják után übergáz kiimádkozni belőle a kakit. Mivel eléggé utálja is, nem erőltetem a dolgot...

Ex!
Könyvelek. Muszáj, különben nem megy az építkezés hiteltörlesztése. Ez van. Ha akarunk még két kistesót, folyton melóznunk kell majd, nekem is, de egyelőre úgy érezzük, megéri. Anyám is sokat segít, vigyázott Makira tegnap, így tudtam kicsit aludni.

BR!
Jók a képek! Nekem is vannak régi képeim, de el vannak dobozolva :-( talán jövő ilyenkor már előáshatóak lesznek...
Egyébként valszeg nemcsak a korkülönbség miatt bánt veled másként a mamád, hanem mert lány vagy. Legalábbis én egykeként ugyanezt szívtam végig. Anyám erős akaratú, domináns, maximalista, mindenkivel szemben (magával is). Én meg jó kislány...

Magunkról
Activia eddig bejönni látszik székletgondra. Maki továbbra is nyálzik, szemre az alsó őrlőfogai törekszenek kifelé, bár lehet hogy leáll a dolog és mégis a metszőkkel folytatja majd szabály szerint. Most szerintem valami van fogügyileg, mert kicsit szörcsög is, és a széklete zöld lett, ami eddig a 2., 3. és 4. fognál is volt.
Diétám egyelőre sikeresnek tűnik, eddig -4,5 kg, bár a legkevésbé a hasamról ment le, holott onnan kéne a legjobban. Ha fogyok még ennyit, akkor onnan szerintem már csak a torna fogja átrendezni a pocakhelyzetem.

Megyek kajcsiért Misinek (most próbáljuk ki a natúr mirelit gesztenyét, tegnap tudtunk venni :-) )

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

A mai dokilátogatástól megrémült a méhem, és úgy döntött, hogy gyógyszeres segítség nélkül leválasztja a nyálkahártyáját. :D Több, mint 3 hónap után... Mivel a véreredményem jó a doki szerint, csak megkérdezte, hogy hogyan védekezünk. Mondtam óvszerrel. Erre, hogy az jó, és mehetek. Erre szóltam, hogy talán jobb lenne, ha írna fel fogigátlót, az berendszeresítené, így írt fel bogyót. És olcsó! :) Kivi vagyok, lesz-e mellékhatása. Szóval most jön a türelmi idő.
Képzeljétek, ma Peti több, mint fél deci vizet ivott meg. Igaz, ma befalt vagy 4 babapiskótát a "rendes" kajcsiján kívül. :)
Ja, és elkiabáltam az alvást, tegnap este Peti köztünk aludt a férjem ama felkiáltásával, hogy neki ki kell pihennie magát, amit értelemszerűen síró gyerek mellett nem lehet, és kivette a gyereket az ágyból, közénk tette, ahol a szemtelenje aludt, mint a bunda fél nyolcig. :D

Pil, ezer és egy éve nem láttalak, Sype-on sem. Jó, hogy jelentkeztél! Ezek szerint Ameli is a sokáig fogatlan leszek tábor tagságára gyúr. :)
Gyakorlathoz sok-sok erőt kívánok.

BR, épp ma reggel gondolkodtam el, hogy írhatnék litániát, de inkább nem teszem. Legyen elég annyi, hogy inkább mi mondjuk, hogy nyihaha, mint egy ló azt, hogy "Helló, nő!" :D
Egyébként most hogy írtad, a 20-25 ezer pelusra rengeteg. Mi naponta most 4-5 pelust használunk, ha 40 Ft-os darabárral számolok az is havi max. 6000 Ft... :o
Tominak mitől lett izé a bőre?
A képeid egyszerűen szuperek, és Adél tényleg tiszta te! És jó a sapid az utolsó előtti képen. :)

Anyuci, újabban én is lusti voltam, rég nem voltam Petivel sétálni. De nem is nagyon igényli mostanság, jól elvan itthon. Egyszer vittem esőben esővédővel, akkor végigordította a sétát, ezt nem szeretném még egyszer.

Katus, orvoslátogatási sztorimat ld. fentebb.

Wawel, igen, ez már a 8. hónap kezdete. Hihetetlen...csak most vonultunk be a kórházba!
Köszike a választ...én is könyvelnék szívesen, kérdés, hogy lesz-e majd helyem valahol. Maszekot egyelőre nem szeretnék...

Tandika, nálunk kifejezett státuszvizsgálat nincs, kérdezés van, meg szívhallgatás, toroknézés.
Milyen oltást kapott a lányzó? Valahol lemaradtam... Mostmár látom, megírtad. A köszöntést Peti nevében köszi.
A Sudocreme-et mi a dédiknél használtuk el, meg egy ideig az útiban is volt egy kis tégellyel, de a könnyű nyithatósága miatt mindkét tégely a dédiknél landolt.
Jó súlyban van a lányod! Peti csak Vigantolt kap napi 1 cseppet, amikor beteg volt, akkor kellett neki adnom kálciumot, de alaphelyzetben csak D vitamin a napi gyógyszeradagja. A fluor szerintem alapból felesleges, a vasnak meg csak akkor van értelme véleményem szerint, ha szükséges (tehát a gyerek vérszegény), főleg, hogy erős székletfogó hatása van...

Juca, szerintem a tanár nem volt tisztában azzal, hogy nagy átlagban a lányok számítási képességei sokkal jobbak a fiúkénál. Persze ezt a Parlamentben sem tudják. :o

Gabella, nagy súllyal született babáknál a nagykönyv beli dátumok a súlyra vonatkozóan eltolódnak, ahogy Mesinél is történt. Nálunk kicsinek Peti eszeveszett ütemben gyarapodott, ő már féléves kora előtt túlesett a duplázáson. Számomra egyelőre viszont rejtély, hogy az egyéves korára történő háromszorozást hogyan fogja megvalósítani, mert két hónap alatt 1 kg-t kéne híznia. És ez a jelenlegi mozgása mellett elég valószínűtlennek tűnik...főleg, hogy ő a magasságára edz. :D
Nálunk a dokinéni kétféle kencét ír fel, a "sima" az emollienses 200 grammos, a másik meg fele ekkora bóraxos-kamillás. A jelenlegi árukat passzolom, de jópár hozzászólással ezelőtt leírtam az összetételüket és az árukat is. (Ha jól emlékszem.)

Reni, napi 6-7 pelus??? :o Egyébként nálunk míg csak tápit evett Peti, havonta 7-8 doboz tápi kellett, ami kb. 10-11 ezer Ft-os kiadást jelentett akkoriban.
Nálunk még mindig a gyógyszertári kence a nyerő a popsira, már a mamáméknál is az van, jövő héten fogok megint íratni. Az úticsomagunkban van egyedül Neogranormon, de az is leginkább azért, mert kisebb helyet foglal, és nem jön le olyan könnyen a teteje. :)

Marcy, hát jól elhúztad a gépbekapcsolást. :) Igaz, a miénket ma apukám kapcsolta be késő délután, délelőtt a tesóm gépén néztem meg, ami eszembe jutott, az alapból ment, kettőt feleslegesen üzemeltetni meg pénzkidobás lett volna.
Szerintem a vanília önmagában elég ízesítő. Nálunk Petinek egyébként a rizs valamennyire nyálkásítja a székletét...de nem megy a hasa! És bizti, hogy a rizstől van...
Petiszemmel annyi történt, hogy a gyerek az ágy mellett szeretett volna felállni, de megcsúszott és az ágykárpit ledörzsölte a szeménél a bőrt. Fotódokumentáció is van róla, de ott sokkal csúnyábbnak látszik a valóságnál.

Kitti, mi is használunk Lidl-es pelenkát, de mi a kis csomagosat, az olcsóbb, mint a nagycsomagos (micsoda logika), nekünk bevált.

Amandi, akkor a látogatók számára igazi élmény lehetett a Van Gogh kiállítás. :)
Igen, nálatok lehet veszély a cumisüveg, de ha én Petiből indulok ki, nem hiszem, hogy gond lenne. Én is kaptam az osztást a védőnőtől, hogy majd így meg úgy nem fog tudni kanállal enni és lőn. Most átestünk a ló másik oldalára, ha most próbálnám neki cumisüvegből adni a "szilárd" kajcsit, nem kéne neki (volt, már, hogy nem akart enni, és megpróbáltam, de nem jártam sikerrel).
A popsikenőcs nálunk pontosan úgy van, ahogy írtad. Pl. amit a "körzetes" gyógyszertárban váltok ki kenőcsöt, az "ragadósabb", egy másik helyen kutyultatott meg inkább vizesnek tűnik számomra. Nekem előbbi jobb, mert jobban fed.

Megyek, gyereket becsempészem a helyére. Aztán apáját beljebb zavarom néhány centivel és elteszem magam holnapra.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

Sziasztok!

Ex!
Boldog hófordulót Petikének.Jó, hogy rendbe jöttek a dolgaid.

Marcy!
Ügyes vagy, hogy kitakarítottál.Nálunk is elkelne egy nagyob takarítás (ablakmosás, függöny mosás) de azt hiszem az meg fogja várni a tavaszt.

Preni!
Bujdosó Kati osztálytásram volt az általános iskolába , milyen kicsi a világ.Együtt jártatok iskolába?
Mostanába született meg a 2. gyerekük.

Wkata!
Gratulálok a fogyásodhoz nagyon ügyes vagy.Nekem még mindíg csak 3 kg ment le pedig már 24 napja fogyózom.Mondjuk Panna még szopizik és lehet, hogy ez is marasztalja a hájamat.

pelus: én áttértem a lidl kiscsomagos pelenkára ami szerintem libero minőség csak az a különbség, hogy ez 32 ft/db.
Amíg csak anyatejes volt addig kellett a huggies mert csak abból nem folyt ki az anyatejes baba, de amióta nagylányosat kakál Pannus azóta tökéletes a lidl-s.
Javaslom, hogy aki teheti próbálja ki mert a 32 ft az 32 ft.

popsikenőcs: nálunk a doki kísértezte ki a kenőcsöt ami 42 ft-ba kerül és F2 névre hallgat. Nagyon jó kenőcs nagyon szeretem.

Tandika!
A d vitaminom kívül nem adok semmi mást, illetve most fogom elkezdeni az osscillococcinum heti 1x-i adását immunerősítés céljából a bölcsi miatt.

Kép

Kép
katus73
 
 


Szóval nem az anyatejes baba folyt ki hanem az anyatejes kaka.

Kép

Kép
katus73
 
 


Ex!

"Aztán apáját beljebb zavarom néhány centivel" :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink:

Rég vigyorogtam ekkorát hangosan, az én kusza fantáziám 8) Bocsesz nem hagyhattam ki!

tjuca
 
 


Lányok!

Én még mindig a Disneys Huggiest használom a vastagabb tépőzár és derékrész miatt. Kinga nem túl dagi 8 hónaposan 7850 g, de úgy mozog, mint egy csík, és a többi pelussal már sok balesetünk volt, akár nagylányos kakival is. Többet próbáltam, egy-egy darabbal, de még mindig ez a nyerő, mert ugyan olcsóbb jóval a vékony tapaszos, de mindig vanisheznem kell a bodyk szélét, meg több bodyt kell mosnom :-(
Ja és Ez az egy termék, ami a Brendonban olcsóbb, mint a DM-ben. Kofa szerint az egyetlen, ami a Brendonban olcsóbb, mint bárhol máshol a világon :twisted:

tjuca
 
 


Jó reggelt mindenkinek,

kisasszonyka még alszik. Gyorsan írok: tegnap voltunk MOZIBAAAAN!!!!! Éljenéljen, nem is tudom hány száz hónap óta először.

A Lora című film díszbemutatóján, mivel a kisöcsém is játszik benne (látható vagy 3×3 másodpercig :) ) Szuper volt! A díszbemutató rész nem annyira, mert tele volt a hely csupa magát sztárnak képzelő idegesítő alakkal (Rózsagyuri, Hajdúpéter, Gundeltakács - bár ő legalább normálisan viselkedett)
A film nekem nagyon tetszett. A zenéje isteni, a történet nem túl csavaros, de a legjobbat hozták ki belőle, egyszóval pozítiv csalódás volt.
Hát még ha pattogatott kukoricát is ehettem volna, de sajna azt nem adtak :( Fránya díszbemutató.

Közben anyuék vigyáztak a manóra. Mielőtt elmentünk megetettem, de volt lefejve tej is. Fél órával utána, hogy elmentünk makikám elkezdett enni kérni, mivel este fürdetés után eszik kapásból, aztán egy félórára-órára rá ismét, hogy elaludjon. Anyum meg gondolta, hogy hát most evett a gyerek biztos nem lehet éhes, úgyhogy sétálgattak vele, ringatták, szegény manóm meg csak üvöltött. Egy óra nyafi után kapta meg a tejecskéjét, amit betolt, majd a sok huzavona után ki is dölt, de még álmában is hüppögött.
Viszont gyönyören átaludta az éjszakát:) 5kor volt egy ébredés, majd fél 7kor betolt még egy cicinyi kaját és azóta is alszik :) :) Úgyhogy én most mindjárt fejek is estére egy adag tejet, hátha a ma estét is így átalussza.

Na akkor próbálok reagálni.

Évinek még nem köszöntem: üdv itt, gyere sokat.

Gabi babája pedig tényleg nagyon kis cuki!

Juca azt hiszem kilinkelem a blogodat nálamnál és akkor minden reggel beleolvasok majd. Jó sokat írsz ám ott is, alig bírom követni :)

Popsikrém: a mi doktornénink egy saját fejlesztésűt kisérletezett ki T-paszta (takács doktor néni nevéből) néven fut, azt hiszem van benne borax is pöttyik ellen és csak a rendelő melletti gyógyszertárban van. Vagyis ott mindig van elkészítve, máshol meg kevertetni kellene.
Ezen kívül nekünk van itthon Sudocream-ünk, azt én csak éjszakára használom, amikor T-paszta mellé abból is teszek a pelusba. Mivel én éjszaka csak akkor pelusozom ha "szaglik" a lány, így fürdetés után jó vastagon van krámezve a popó.
Utazáshoz viszont a Naturlandosat viszem magammal, mert az kényelmesen elfér a táskában, nem esik le a kupakja stb.

Pelus: mi liberozunk a 72 darabost vesszük, abból szerintem 2 kell havonta, szóval olyan 10-12ezer forint a pelus. Tápszer meg szerencsére nem kell. Asszem amikor ez a 20-25ezer felmerült az a tápszer+pelus árra együtt vonatkozott, szóval szerintem így helytálló.
Tehát alapjába véve a családi pótlék nagyjából a pelusra elég. És persze mondhatja erre mélyen tisztelt Kóka úr, hogy akkor nem köll drága pelenka, használjunk textilt és mossuk azt, de szerintem a textilpelusok mosásának is elég jelentős anyagi vonzata van: áram, víz stb, hogy a réfordított időről már ne is beszéljünk.

Én most döbbentem rá, hogy elvették a gyesen-gyeden levő kismamáktól az ingyenes felsőoktatást. Nem érint ugyan, bár gondolkoztam rajta, hogy most kellene valami másoddiploma, de felháborító!
Arra lennék kiváncsi, hogyha valaki már elkezdte, mondjuk a képzésének a felénél tart, akkor hopp mostantól fizessen? Nyilvánvaló, hogy egy gyerekes családnak pont a plusz éves 100-200ezres tandíjjak nem fognak beleférni. Akkor bukta az eddig belefeccölt időt-energiát?
Vagy ez csak a most elkezdőkre vonatkozik, aki már benne van a képzésben az befejezheti ingyenesen? Homályosítsatok fel légyszíves.

Tandika,
nekünk az elejn még volt valami hetente egyszer adandó vitamin is (K azt hiszem), de mostmár csak a D van, ami én néha elfelejtek beadni :( Csúnya-rossz anyuka.

Kata,
pociról való fogyáshoz esetleg próbálj meg hasizomgyakorlatokat végezni. Én úgy szoktam, hogy Pancsit ráfektetem a sípcsontomra és hintázom vele a játszószőnyegen. Ő rettentően élvezi, nekem már pár hintázás után már olyan feszülés van a hasizmomban, hogy ihaj.

Most megint nem tudok mindenkinek írni, mert emlegetett Pancsi manó felébredt. Szóval csak gyors köszöntés minden hófordulósnak!

meteor
 
 


Katus!

Tényleg kicsi a világ! :lol: Én még csak az első babáról tudok Katáéknál. Sajnos az én hibámból szakadt meg vele a kapcsolat. :oops: Amit a mai napig nagyon szégyellek és próbáltam vele felvenni a kapcsolatot, de az istennek sem találom a címét. Ez nagyon bánt a mai napig. Pedig még a szülei címét is tudtam régen, de már az sincs meg, hogy általuk venném fel vele a kapcsolatot.Szóval mi nagyon jó barátnők voltunk rövid (1éves) műegyetemista pályafutásom alatt. Szobatársak voltunk a koliban és ő mint a felettem járó "nagy" egy kicsit anyáskodott felettem. Még évekig tartottuk a kapcsolatot (feljártam Pestre, találkoztunk B.csabán stb.), és ő még akkor is képeslapokkal bombázott, amikor én lusta voltam válaszolni. Aztán, gondolom egy idő után megunta!

Pelus: Ex! Mi tényleg elhasználunk napi 6-ot, sőt, ha baleset van, akkor többet is!
A Lidl-s egyébként tényleg nagyon jó!

Ex!
Melyik az az olcsó fogigátló?

Képzeljétek, megerőszakoltam magam és tegnap végigtornáztam Norbi ducitornáját! Bezzeg ma mozdulni is alig birok, iszonyatos izomlázam van!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ez mindig kimaradt:

Ex! Petinek boldog hóforduló!

Reni
Kép
prenata
 
 


tévedtem: 84 darabos a liberó, de az is átlagosan napi 5-6 pelenkát jelent, annyit pedig simán elhasználunk. (30 napos hónappal számolva 5,6 tized, bár 0,6 tized pelust nem szoktam a kölökre adni :D )

meteor
 
 


Kellemes napot mindenkinek,és jó szánkózást annak aki megteheti.Személyszerint nem vagyok túl boldog hogy esett a hó,de nem is nekem kell örűlni hanam a gyerekeknek.

De jó nektek olyan sok helyrő be tudjázok szerezni a pelust. Nalunk is elkezdték már épiteni a Lidl-t remélem már a nyáron vagy előbb kipróbálhatom azt a pelust is.

A tornáról annyit hogy én még nem jutottam sl odáig, most kb 64kg vagyok a 160 cm magassághoz képest jó lenne egy 5-öst leadni az már megnyugtatna.

Meteor üdvözöllek én is.Nem jártál itt mostanában igaz nem rég kapcsolódtam be akkor nem olvastalak. Van még valaki Függőben :?: akit nem ismerek.

Szoktazok már a babáknak olyat adni kajcsira amit ti is esztek? Mármint főtt ételre gondolok.Mi már próbálkoztunk,de az jobban izlett neki.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tegnap tegnap Adél kb fél 3 tól fél tízig, ma meg negyed 2től kilencig aludt. (jó hatóra felé nyöszizett, de nem volt annyira vészes... mert ugyan a szemüvegem felvettem... de átmár nem értem úgy visszaaludtam, hogy 8 kor ébredtem meg a csendre-> szörnyű anya vagyok. MI? :twisted: :wink: )

És meg van a válasz a kérdésre.... Tudok még egyfolytában 2 óránál többet aludni :wink: 8) :lol: :twisted:

További következtetést nem vonok le, csak örülök.... nagyon.

Na majd még jövök.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Mindig annyit írtok, hogy nem tudom bepótolni a lemaradást!

Akkor mesélek kicsit a 22 éves koromról. Akkor már 3 éve voltam a párommal, már el voltunk jegyezve is egy ideje, de még mindig távkapcsolatban éltünk. Aztán 22 és fél évesen összeköltöztünk, akkor kapta a szolgálati lakást. Én meg mentem a bizonytalanba, itthagytam a munkámat, hogy ott ne legyen munkám, csak a szerelmem. Gyerekre akkoriban még gondolni se akartam, sőt úgy voltam vele, hogy nekem aztán soha! Szenvedjek a szüléssel, hogy aztán cserébe legyen egy folyton ordító kölyköm, akivel nem is tudnék mit kezdeni? Ehhez képest 2 év múlva jött Lackó, és már bánom, hogy csak akkor.

Ex! Szeged azért elég közel van hozzánk! Szóval nem olyan meglepő, hogy van gádorosi ismerősöd! (Egyébként ki az???) Nekem a kedvenc középiskolai barátnőm lakik most Szegeden, eredetileg szegvári.

Pelus. Hála a jó égnek, ahogy nőnek a babák, egyre kevesebb pelust kell használni. De nagyon messze van még, hogy legalább nappalra le lehessen venni, az még legalább 1 év! Vagyis majd csak jövő nyáron.

Most megyek, megetetem a családot!

Puszka!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hajrá Adél! Csak így tovább! Anyucid hálás lesz még az ilyen éjszakákért!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Pelusból mi is elhasználunk 5-6 db-ot naponta. Főleg hogy Kírának nehezen megy az elalvás, ezért most néhány hete azt a módszert fejlesztettük ki a nappali alvásra, hogy egyetlenegyszer sem próbálom az ágyában elaltatni, hanem megy a mélykocsiba (ezt sétára már nem használjuk, csak az erkélyen), kitolom az erkélyre és szundi. Úgy látszik ez működik. És így akkor sincs levegőhiánya, ha mondjuk a szél vagy eső miatt nem tudunk menni sétálni. (Sétahiánya viszont van, nagyon megérzi, ha délután nem mozdulunk ki). Na, a pelenkához ennek csak annyi köze van, hogy amikor kiviszem, akkor szárazat adok rá, akkor is, ha még csak másfél órás, mert azért a nedves gatya szerintem a melegérzetet csökkenti odakint...

Én a babakocsival való esővédővel egyébként úgy jártam, hogy egyik nap muszáj volt esőben menni a boltba, rádobtam a fóliát, és a kis lelkem az egész utat "végigbeszélgette", annyira tetszett neki, hogy most végre van valami változatosság ez eddigiekhez képest!!! :-)

Tandika

tandika
 
 


BR, ügyi ez a kislány! Mi egy pár napja 3 óránként eszünk éjszaka. Így nem mondanám, hogy nagyon kipihenem magam, még akkor se, ha "ténylegesen" csak 8-kor ébredünk.

tandika
 
 


Lányok!

Köszi az infót a vitaminokkal kapcsolatban, megnyugodtam, hogy nem leszünk nagyon vitaminhiányosak :-) :-)

D-vitamint mi is szedtünk az elején, de azt csak 3 hónapig kellett...

Most mennem kell, nyügi van a járókában :-(

Tandika

tandika
 
 


Sziasztok Lányok :) ,

azt hiszem tegnap én is írtam és gondolom a hírekben hallottátok, hogy Vas megyében esett a hó :) . Tegnap este szakadt, amikor mentem vásárolni, de olyan jó érzés volt :) . Ennyi mondjuk elég is volt belőle, mert eszembe jutott, mitől menekültünk meg eddig, hááát a hólapátolástól...
Egyébként most már lassan olvad, nem fog sokáig tartani. Délután megyünk sétizni, szerintem már nem is lesz hó.

Úgy irigylek mindenkit, akiknek egyre jobban az éjszakák, mi most éjszaka vagy 10-szer ébredtünk :( . Pedig most nem fáj a foga, teljesen más akkor, amikor fáj neki. Fogalmam sincs mitől ébred, mindenesetre tegnap olyan volt, mint a sajtkukac :lol: . Esti szopi után kidőlt, nyitott szájjal aludt a kis drágám, na mondom, most aztán átalussza az éjszakát, erre 5 perc múlva :shock: , hallom hogy jelez, menjek be hozzá. Kihoztam a nappaliba és este negyed 11-kor fáradt el a drágám, addig rúgkapált, nevetgélt, bírkózott az apával, volt minden. Éppen azon mosolyogtam, hogy egyáltalán nem olyan, mint egy féléves, már mindent lehet vele csinálni :lol: .

Legújabb szokásunk, hogy amikor végeztünk a cicizéssel (ez inkább nappal jellemző), akkor eltoljuk magunktól az anyucit, de a cicit még egy jó ideig markolásszuk, fogdossuk, nézegetjük, közben visszahúzzuk a szánkba egy kicsit, aztán kezdődik elölről.
MEGZABÁLOM ilyenkor kis Marcit :lol: :lol: :lol: .
Éppen mondtuk az apukájával, hogy nem lehet elég korán kezdeni :lol: .

Mostanában nagyon aktív kis drágaságom, most éppen a járókában van és nem elég, hogy a kezében van egy kis zenélő rágóka és azzal el van foglalva, a lábánál van egy zörgő játék, amibe be tudja akasztani a lábát és azt emelgeti (pedig nem könnyő), rúgdalja. Hát ilyen kis huncutom van nekem.

Ja, még valami: a ti babáitok is nyújtózkodik felétek a kiságyból, amikor azt szeretné, hogy felvegyétek??? Marci még csak kb. 1 hete csinálja, de nagyon édes :) .

Pelus: továbbra is Liberot használunk, de annyit dicsértétek a Lidl féle pelust, hogy lehet, hogy kipróbáljuk.

Na, most sikerült csak magunkról írni és Marcikát dicsérgetni, hogy milyen tünemény, dehát ez van :lol: :lol: :lol: .
Nem tudok betelni vele.

Bocsi, ha egy kicsit sok voltam.

Pusza
Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Vitaminokhoz! D-vitamint nekünk azt mondta a doktornéni, hogy 1 éves korig adjuk, de téli időszakban nagyobb gyerekeknek is jó. Én is gyakran elfelejtem, múltkor több hétig is elfelejtettem, aztán láttam valami cikket, hogy a d vitamin hiánya okozza az angolkórt, és ha a baba kutacsa feltűnően nagy, nem jön a foga, vaskos a csuklója, görbe a lába, akkor ez angolkórra utalhat. Na ilyenkor a para-mamik kitalálnak mindent! Mivel Mesinek nincs foga (ez csak egy, magában tök jelentéktelen tünet), elkezdtem kombinálni, hogy a csuklója is vastag, pedig csak husi, és hogy ülni se tud, meg állni se, biztos a lábai is gyengék. Na de rájöttem gyorsan, hogy hülye vagyok, mert tanácsadáson is minden rendben volt, de mostmár adom neki rendesen a D-viamint minden este. Mikor el nem felejtem...

A K-vitamint (Konakion) addig kell adni, amíg kizárólag szopizik a baba. Ha elkezdődik a hozzátáplálás, vagy tápszerezés, akkor már nem kell, mert azokban már van k-vitamin. És úgy tudom, a véralvadásban van szerepe a k-vitaminnak. Ezt csak azért tudom, mert egyszer a macsekunk mérgezett egeret evett, és a méreg úgy hatott az egérre, hogy belső vérzést okozott, és az volt írva a méregre, hogy a konakion az ellenszere. Szóval ilyen szurit kapott a cicus, hogy el ne vérezzen.

Baromi logikus vagyok ma, igaz? :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hála, nálunk nem maradt meg semmi a hóból.

Ami jobban aggaszt, hogy itt van 20 km-en belül a madárinfluenza...
gabella
 
 


D vitamin: én még adom Marcikának, bár éppen meg akarom kérdezni a védőnőt (pénteken jön), hogy meddig kell adni.

Tandika: szerintem nem csak 3 hónapig kell adni a D vitamint :shock: . Szerintem kérdezz rá a dokinál, de ha ő mondta, kérdezz meg mást is!

Eni
marcy
 
 


Eni! Nem voltál sok, természetes, hogy oda vagy a fiadért! Tényleg édi! Mesi a kiságyból nem nyújtózkodik, csak kukucskál, és dumál hozzá. Ő is zabálnivaló.

Annyira mennem kéne főzni, de egyáltalán semmi erőm felkelni innen. Még mindig beteg vagyok.
gabella
 
 


Gabella: tetszik az okfejtésed a K vitaminnal kapcsolatban :lol: .

Madáinfluenza: örülök, hogy a környékünkön nincs ilyesmi, nem irigyellek benneteket :( . Utálom, hogy minden nap van, ami miatt aggódni kell :? !!!

Eni
marcy
 
 


Tandika!
Biztos, hogy nem csak 3 hónapig kell adni a D vitamint.ha jól emlékszem Kata még 1 éves korában is kapta.

Gabella!
Vicces, hogy némelyik ujság cikktől, hogy betudunk pánikolni.
Remélem a madárinfluenza végül is nem lesz madárinfluenza.vagy már megjött az eredmény a laborból?

Marcy!
Nálunk eddig még (Békéscsaba) nem esett a hó nem is nagyon várom.Állítólag délutánra ide ér.Kata nagyon várja.

Br!
Isten tartsa meg jó szokását Adélnak.

Kép

Kép
katus73
 
 


D-vitaminról: a mi doktornénink úgy adja, hogy addig kell szedni, amíg csak szopizik, mert a tápszerben van. DE! Ha három hónapnál tovább csak szopizik, akkor már nem kell, főleg ha még maradt belőle egy-két darab. Nekünk maradt még 3 db, amikor betöltöttük a 3 hónapot, arra azt mondta, hogy szedjük be, kéthetente, így 4,5 hónapos korunkig szedtük.

A Kismama újságban olvastam róla, hogy minden országban máshogy adják, de az orvosok többségének az a véleménye, hogy 3 hónapos kor után már nem kell. Nem csak a hozzátáplálásban lévő vitaminok miatt, hanem azért, mert az embernek a saját szervezete termeli a K-vitamint, méghozzá valami jótékony bélbaktériumok termelik, és ezek kb. 3 hónapos korban jelennek meg, ill. kezdik el tevékenységüket, és akkor már minden rendben.

Egyébként valóban a csecsemőkori vérzékenység ellen kell szedni, aminek súlyos következményei lehetnek, de - valószínűleg a fentiek miatt - 3 hónapos kor után nem nagyon szokott előfordulni.

Tandika

tandika
 
 


Reni: múltkor csak annyit írtam, hogy elkészült a gesztenyetorta, de még nem kóstoltam meg, azóta természetesen már el is felejtettük, de naaaagyon finom volt. Utólag is köszi a receptet, ez a nekem való torta :P !

Most nézek egy videot Kriston Andrea intim tornájáról. Nagyon hasznos szerintem, még csak az elején vagyok, amikor beszél a tünetekről és egy orvost is megkérdez. Szerintem nagyon hasznos, ha megnéztem végig, akkor írok róla bővebben.
Egyébként én is keresek vmit, amitől feszesíthetem petyhüdt hasamat :shock: . Amikor babát vártam férjem 100 számra töltött le nekem videokat, Béres Alexandra, Rubint Réka, Norbi, Kállai Ildikó stb. stb. válogatás nélkül, nekem már csak az a dolgom, hogy válasszak, melyik segítségével szeretnék szépülni.
Háááát ilyenek ezek a férfiak, mindent megtesznek, hogy feleségük visszanyerje eredeti formájukat :P :P :P !

Most már lelövöm magam!

Eni

Eni
marcy
 
 



Tandika: te szerintem kevered a D vitamint a K vitaminnal :shock: .

Eni
marcy
 
 


:)

Eni
marcy
 
 


A d-vitamint nem tudom, meddig kell, gondolom ez is orvosfüggő. Nekünk van egy uncsitesónk Szombathelyen, ő már két és fél éves lesz mindjárt, de még mindig szedi. Persze nyáron nem kellett.
Marcy! A Te dokid mit mond? Lehet, hogy Szh-en ez a szokás...
Egyébként őneki kellett fluort és vasat is szedni.

Tandika

tandika
 
 



Igen, a bélbacik termelik a K-vitamint, de csak miután a tejcsin kívül mással is találkoznak. Nem? Na mindegy, mi majdnem 6 hónapig ettük, és még van pár ampulla, de majd jó lesz, ha netán megint cicát kell menteni.

:lol:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja! Madárinfluenza. Szóval azt mondták tegnap, hogy kimutatták a madárinfluenzát, csak még azt nem tudják, hogy az emberre is veszélyes H5N1-ről van-e szó. Ezt majd az angol laborban derítik ki, és annak még az eredménye hetek múlva várható.

Nyűgösek a csemeték is. Hogy lesz így ebéd? Még jó, hogy a tegnapi karfiollevesből van még, és abból már Mesi is eheti a zöldségeket.

Lendítek valamit, mert a végén még büntit kapok!

Sziasztok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szerintem vagyis ugy tudom a konakionból 5 vagy 6 ampulla va kiirva és azt mig elnem fogy minden héten ha lehet ugyan azon a napon kell megetetni a babéval és ennyi, utána már csak a d-vitamin kell de az 1-éves korig minden nap .Majd azt követően csak a hideg hónapokban mert nyáron a nap sugaraiból veszik tel . Nekünk ezt mondta a védőnő. A vitamin mármint egyéb szerintem nem fontos,hiszen az anyatejnél jobb vitaminforrás nincs.
Mikor a nagy fiam nagyon beteg lett tüdőgyulladással voltunk kórházban,ott azt mondták abba kell hagyni a vitamin szedését ,ő már akkor Actival Kidet evett azt mondták imádják a bacik épp ezért duplájára szaporodnak a szervezetben.De minden betegségre kihat, szóval nem akarok itt okoskodni de szótfogadtunk és arra időre mig meg nem gyógyulnak mindig abba hadjuk a szedését.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Tandika: még nem tudom, hogy meddig kell szedni a D vitamint, de szerintem pénteken már okosabb leszek.

Egyébként ebben az esetben is ahogy látom bebizonyosodik, hogy ahány ház, annyi szokás...

Én úgy gondolom, hogy 1 éves kor körül kell abbahagyni, de majd meglátjuk. A 2,5 évet nagyon soknak tartom...

Erről jut eszembe, ez majdnem olyan, mint az Elevit szedése a terhesség alatt. Van olyan doki, aki azt mondja, hogy végig kell szedni, van olyan, aki néhány hónapot mond és van olyan (mint az én dokim is) aki nem híve az ilyesminek. Egyébként az az elvem is megdőlt, hogy a magzatvédő vitaminoktól nőnek meg a gyerekek a pocakban olyan hatalmasra, mert ugye én nem szedtem és Marci 4,1 kg-mal bújt ki a pocimból :lol: .
Na ez csak egy kis kitérő volt, ma egy kicsit szószátyár vagyok :lol: :lol: .

Eni
marcy
 
 


Marcy, magzatvédő vitaminnal kapcsolatban az én elvem is ugyanez volt, és tényleg megdőlt, mert én viszont elég sokáig szedtem, és Kíra mégis 2900 g volt. :-)

tandika
 
 


Emi!

Nekem is Lackó vitamin nélkül lett 4100, aztán Mesinél egy darabig szedtem, mert hát télen nem volt semmi természetes vitaminforrásom, és a vérképem is gyatra volt, kb. félidőig szedtem kétnaponta, és Mesi "csak" 15 dkg-mal lett nagyobb.

Én viszont nagyon nagy vagyok, még 8 kilót le kéne dobni... :(

Mesi elaludt, úgyhogy mehetek a konyhába.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szóval a hajasbaba-alapelvet alátámasztja a 22 éves történetem? Egyébként Lackó nem volt ennyire hajas, de ő se volt sose kopasz.

Na de zavarjatok már el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nincs valami összefoglaló táblázatotok az ide járó csajszik és csemtéik adataival?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


a Konakionból nekünk is csak 2 vagy 3 doboznyit kellett szedni, szóval az úgy tűnik tényleg csak 3 hós korig van.

a D-vitamin kapcsán én is rá fogok kérdezni a védőnőnknél. érdekes én tőle sokkal többet kérdezek, mint a sokinénitől, pedig az is kedves csak valahogy mindig olyan elfoglaltnak érzem.

orvsokról jut eszembe: tegnap idegbajt kaptam, lerohantam ugyanis a körzetihez, merthogy meg kellene hosszabítani a jogsimat és ahhoz kell az orvosi papír.
eddig mondjuk nem vezettem és rettenetesen félek is, de azt hiszem így a gyerek mellett bármi jöhet és hasznos ha én is tudok vezetni, szóval újra fogom kezdeni, de első lépésként a jogsit kell meghosszabbítanom.

szóval előtte egyeztettem az asszisztensel, manót megettettem és gondoltam 15 percen belül otthon is leszek. Hát egy nagy fenét. Merthogy a drága kedves orvosnő minden beutalót külön átnéz meg aláír és előttem is voltak páran akik csak receptért és beutalóért voltak. Összesen egy órát ületem azokra a rohadt papírokra várva!
És ami a legdurvább, mivel egyébként is küldtek laborvizsgálatra ezért kértem, hogy a pajzsmirigy szintemet is nézzessük meg.
Azt nem lehet, mert a háziorvos arra nem adhat már beutalót, menjek be a dokinőhöz szerdán reggel az endokrinológiára és kérjek ott beutalót.
Mellesleg a háziorvosom egyben az endokrinológus is. :(

Na kidühöngtem magam, megyek inkább Pancsizni :)

meteor
 
 


A Konakiont mi addig szedtük, amig Peti kizárólag anyatejet kapott. Amint elkezdtük a hozzátápit, abba kellett hagyni. A D vitamint, én is úgy tudom, hogy kb. 1 éves korig kell szedni. Persze ez évszakfüggő is szerintem! Mert nyáron kap elég természetes D vitamint is a gyerek.

Reni
Kép
prenata
 
 


Gabi!

Sajna nem, Te 22 évesen már jóval beavatottabb voltál, mint Wawel vagy én :twisted: bár elnézve Mesi haját, azért inkább közepes, és úgy még áll a buli, ha távkapcsot veszünk figyelembe 8)
Szóval a nagy tudományos tételem megdőlt, miszerint a hosszasan leánynak megmaradt leányok, ha szülnek, akkor nagy sörényű dedeik lesznek. Pedig az igNobelre jó lettem vón. :lol:

tjuca
 
 


Hát, a 22 az nem jött be, de már majdnem 20 voltam, mikor beadtam a derekam! :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Vitamin ügyben én most "nagyon okos" vagyok, mert kedden voltunk a dokinéninél :) A D vitaminra azt mondta, szednünk kellene folyamatosan, de mivel Márk nyáron született, a nyári hónapokra (jún., júl., aug.) fel lehet függeszteni, de ősszel kezdjül újra, mert akkor a napfényt pótolni kell. Mindebből azt vontam le, hogy 1 éves korig naponta, utána a napfénymentes időszakban kell szedni. A K vitaminra nálunk azt mondta, addig, amíg nem eszik mást, szedjük. Pont elmúlt 6 hónapos, amikor elfogyott, és akkor kezdtünk "enni" mást is. Felhívtam a dokinénit, azt mondta, akkor most már nem ír fel többet.

Rita, ezen a bautalós dolgon én is mindig dühöngök. Feleslegesen mehet az ember 3x különböző helyekre. A másik ilyen eset, amikor még odáig se jutsz el, hogy be tudj jelentkezni.

Elelvit: én is megcáfolom a nézetet, én szedtem végig, bár voltak napok, amikor elfelejtettem, és Márk mindössze 3100 grammal született. Úgy látszik itt csak kivételek vannak :D

Marcy, áradozz csak nyugodtan Marcikáról, szívesen hallgatjuk. Márk is szokott nyújtózni, hogy vegyem fel. Amikor a dokinál vetkőztettem, és velem szemben ült a pelenkázón, szinte csimpaszkodott a vállamba, hogy vegyem fel. Olyan édesek ilyenkor.

Adél, csak így tovább, ha hagyod aludni a mamit, hidd el, kifizetődik.

A havat úgy álltalában én bizonyos praktikussági okokból szoktam minden télen várni. Ilyenkor a sok vasárnapi autós, meg kalapos nagypap/nagymami mind lerakja az autóját pihizni télre, és akkor végre kicsit jobban lehet közlekedni itt a fővárosban. Kiváncsi is vagyok rá, hogy mit szól majd Márk a hóhoz.

Már írtam régebben is, hogy nálunk is az a szokás, a déli nagy alvás kinn a teraszon babakocsiban, délelötti délutáni szunya pedig vagy a pihenőszékben, vagy a járókában és csak este rakom a kiságyba, hogy tudja, az az alvás ideje. Nagyjából ez a technika be is vált, és a szabad levegőn tényleg nagyon jókat tud aludni, akár 4 órát is!

Andi

amandi
 
 


Olyan jó, aki napirendet tud tartani!!!!!!!!!!!!!!

Nekem Lackó már durván 2 éves kora óta nem alszik napközben, kivéve, az oviban. De most itthon van, mert beteg.

Így Mesivel se tudok napirendet tartani, mert ha Lackónak olyanja van, nem hagyja aludni a picit. Most éppen hagyja, de tegnap felébresztette, így kimentünk sétálni. De egyáltalán nem tudok rendszert tartani, mert totál változó, hogy mikor alszik el és meddig bírja, és ettől füttően változik az evés, a szopizás és a fürdés ideje is. Szóval mindent úgy csinálunk, ahogy sikerül. Remélem, nem lesz nagyon rossz később sem.

A havat útálom! Itt nálunk nem nagyon szokták takarítani az utakat, főleg az ilyen mellékutcákat, mint a miénk, de ha éjjel esik hó, van hogy Laci az első, aki Szentesre megy. Volt olyan, hogy nem látta, hol az út, úgy besöpörte a szél. Szóval félelmetes tud lenni. Ráadásul sarki házban lakunk, úgyhogy lehet rengeteget lapátolni. És vezetni se tudok, szóval gyalog mászhatnánk az oviba, ami másfél km-re van. Tavaly is sokat szenvedtem a hóban nagy hassal rángattam Lackót szánkóval az oviba... Most meg Mesit is vinni kéne, babakocsival érdekes lehet a hóban caflatni, Lackó közben ordítana, hogy fázik, fáj a lába, miegymás! Nem akarok havat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bocsi! :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Tudom azt írtam nem jövök, de muszáj egy kicsit jönnöm :) Bár vasalni kéne.

Tegnap voltunk mérekezni. Nálunk is úgy volt ahogy meglátta a dokinénit már üvöltött is. Pedig nem szokott. Semmit nem tudtam kérdezni pedig szerettem volna pár dolgot, de inkább kimenekültem a kis bömbi-egérrel.
Ja és 8000 gramm és 72,5 cm.

Tegnapelőttől meg hivatalosan állunk. Térdelésből húzza fel magát állásba. Bárhol ahol meg tud egy kicsit kapaszkodni, már áll is fel.

Popsikrém: nekem valami A vitaminos gyógyszertárit ír fel a dokinéni és tegnap váltottam ki 910 Ft körül volt.

Pelus: nálunk a fogzás miatt napi olyan kb 8-9 megy el. Szóval egy hóra kb. 250 db. Mi a rossmanost vesszük és nálunk bevállt. (36 Ft/db.) Így kb havi 9000 ft a pelus.

Eüpénztár: nekem is van, csak mindig elfelejtem beküldeni a számlát, vagy számlát kérni a gyogyitárba. Jó hülye vagyok.

Elalvás: nálunk is az van, ha rájön hogy altatás van akkor nagy üvöltést és nem tetszést nyilvánít.

Mászás: nekem nagyon szeretett hason lenni Kende, és a hasalásból nyomta fel magát 4 kézlábra és úgy tanulta meg a mászás technikáját. Persze előbb csak a popsiját emelgette és a fejével túrta a földet, mert nem támasztott ki a kezével. Tök édi volt.

D-vitamin: 1 évig minimum kell szedni. Utána a kutacs méretétől függ. Én így tudom.

Tandi: milyen oltást kellett 6 hóan nálatok beadni? D vitaminon kívül és C vitamint adok és semmi mást.

Katus: sajna közelünkbe nincs lidl :( Igy nem tudom kipróbálni a pelusukat.

Marcy: nekem is nyújtózott a kiságyba, hogy vegyem ki, de most már feláll és úgy vigyorog rám :) Nekem is vannak ilyen tornáim. De még igazán meg se néztem őket.

Meteor: kíváncsi lennék Kóka úr hány pelust mosott ki életében. Nekem is ugrott a másoddiplomás gondolatom.

Anyuci: én adtam már a mi kajánkból neki. Pl. vadast, krumplifőzit, borsófőzit, zöldbabfőzit, husilevest. Igaz az ő főzijébe nem került rántás, csak habarás.

Megyek, mert indulunk sétizni :)
Kisviri

Itt még csak a seggünket emeltük:

Kép

Így várt tegnapelőtt reggel :)

Kép

És napközben is többször felállt :)

Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág!
Jó, hogy jöttél kicsit mosolyogtam magamban amikor megláttam a nevedet gondoltam, hogy nem fogsz tőlünk csak úgy megválni.

Ugyanígy mosolyogtam akkor is amikor Blackrose örökre elköszönt tőlünk és lám ő is csak visszajött.

Kép

Kép
katus73
 
 


Juca!!!!
Kingával benne van a Meglepetésben a fotótok, Ti vagytok az előzetes!!!:-)

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Peti leadva. :D Most pakolom a száraz rucikat és a mosógépben mosódik egy pokróc. Tegnap kikészítettem Peti névadós ruháját, egy világoskék rugit. És a keresztelőjére is találtam egy fehér plüss kantáros nacit, ha alá adok egy rugit meg esetleg egy közepes kardigánt, akkor nem fog majd fázni. Feltéve, ha márciusban még bele fog férni. :D
Tegnap megint beszíneztem a hajamat, az öcsém szerint időszerű is volt...holnap megyek fodrászhoz, hogy szombatra legalább a fejem teteje legyen rendben...
Egyébként tegnap jól összevitatkoztam a családdal. Ugye írtam, hogy tegnap előtt Peti velünk aludt, és a kicsi megint bepróbálkozott, én nem vettem ki, mire kaptam hideget-meleget. Anyukám kivitte magukhoz, de aztán behozta a szobába, és letette a kiságyba és ott aludt majdnem nyolcig. Remélem, ma este már nem lesz gond.

Katus, ahogy írtam, a Lidl-es nekünk is bevált, igaz, mi már maxit használunk, annak 37 Ft darabja.
És én is adok Petinek naponta egy fél pellett osscillococcinum golyócskát vízben feloldva. Ezen a héten még azt kapja, aztán jövő héten megint kasvirág egy hétig, aztán kezdjük elölről.
A madárinfluenzát már kimutatták, legalábbis azt, hogy H5-ös törzs okozta a bajt. Azt, hogy ez N1-es kategória-e, azt valahol külföldön nézik meg.

Juca, nono, fantázia. :D Nem tudom, én így se, úgy se mosok többet. Viszont áztatok, sima mosóporral, a köv. adag fehérmosásig, és így mindenből kijön a kaki, vagy a kajamaradék. :) És olcsó mosópor van itthon!
Hozzáteszem, hogy Peti is gebe, de nálunk ritkán jön ki valami, akkor is inkább a derekánál csak néha jön ki a gumírozás mellett.

Meteor, neked ilyen híres kisöcséd van? Mozi miatt irigy-irigy. Néha én is úgy nyernék jegyet egy-egy előadásra, de meg se próbálok betelcsizni a rádióba, mert úgy sem tudnánk elmenni...
A popsikrém és fürdetőkence nálunk is csak a rendelőhöz legközelebb eső gyógyszertárban van készen, de pl. a lázcsillapító kúpot is csak ott tudom kiváltani. Ez is csinált...és 6 db 24 Ft. :)
Este nálunk sincs pelusozás, ezért én estére a kamillás krémmel kenem le Peti popsiját, egyébként meg a simával.
Egyébként nekem még mindig van összehajtott textilpelusom, majd veszek hozzá gumibugyit (mert abból csak kis méretű van itthon...nem is használtam), és itthonra az lesz rajta napközben (akkor úgy sem kakil). Kimosni meg a ruhákkal fogom, előtte meg leáztatom.
Suli: szerintem csak az újakra vonatkozik, de ez nem 100%.
A beutalóírás már csak ilyen. Egyébként nálunk az endokrinológiára min. 3 hónap a várakozási idő...

Reni, ducitorna??? Neked olyan nem kell!
Egyébként Trinordiolt kaptam (három havi adag 2186 Ft), de nálunk ugye nincs szopi...szoptatósoknak nincs más, csak a Cerazette... :o

Anyuci, Peti már néha kap házikaját, igaz, botmixerelve. Most is várom, hogy megfőjjön a leves, szedek ki belőle, borsót, répát, krumplit meg husit, lesz belőle Petikajcsi. :)
A 64 kilót kérem szépen!
Egyébként én Petinek is kb. két évesen fogom majd elkezdeni a +vitaminok adását, persze előtte megkérdezem majd a dokit, hogy mit vegyek. Mi K vitamint nem is használtunk, ill. egy ampullával kapott Peti, mert nem tudtam, hogy tápisoknak nem kell adni. A többit átadtam a bnőmnek, hogy ne vesszen kárba...

BR, akkor Adél is fejlődik, lassan Te is kipihized magad.

Gabella, az ismerősömet Szalai Nikinek hívják.
Egyébként nekünk is 1 éves korig kell szedni a D vitamint minimum. Én minden nap adom Petinek, szerintem egy kezem is sok volna, hogy hányszor felejtettük el, és még sincs foga.
Táblázat van, de abban többen vannak, és jelenleg a másik gépen foglalja a helyet. :)
Nálunk már van Petinek napirendje, viszont az időpontok nálunk is ébredésfüggők, így 1-1,5 órás csúszások szoktak adódni...

Tandika, én nem hiszem, hogy muszáj lenne lecserélni a 1,5 órás pelust...főleg, hogy kintre is felöltözteted.

Marcy, itt ma délelőtt volt egy kis hózápor, de semmi nem maradt belőle, egyrészt mert rövid ideig tartott, másrészt kb. -1 fok volt a hőmérséklet. MOst meg süt a nap! :o
Peti, mióta állni tud, azóta csinálja azt, hogy feláll, és ráncigálja a ruhánkat, hogy vegyük fel. Tegnap az ágyában is felállt, és nyújtotta a kezeit, hogy vegyem ki.

Kisviri, gratula Kendének az álláshoz! És a szép méretekhez is.

Na megyek, engedem öcsémet ide.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?