Új privát üzeneted érkezett!

Patrisa :)
Sztem csak kevesebbet adj neki. Ha belegondolok 6 dl sima btehéntejtöl nekem is hasmenésem lenne :lol: Lehet, hogy csak a mennyiségvolt sok egyszerre. Ha hozzászokott a szervezete, emelheted fokozatosan.
Bicajülés: nekünk is van, és mi minden nap bicajozunk! Nagyon szuper dolog!

Megyek, csinálok reggelit. Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Patrisa!
Mi azt a trükköt alkalmaztuk Leventénél tejivás terén, hogy lecseréltük a 3 decis bögréjét kisebbre, mert addig itta a tejet amíg ki nem ürült a bögre, utána meg kérte a második adagot. Így most egy kisebbet kapott és így kevesebbet is iszik egyszerre. Van hogy a második adagból már alig iszik.
Egyébént nem csak azért gond a sok tej ivása, mert hasmenést, allergiát okoz, hanem azért is, mert a hirtelen megivott sok folyadék kitágítja a gyomrot is.
Én is azon a véleményen vagyok, hogy kevesebbet adj neki. Egyébként mióta iszik tejet? Hígítva kezdtétek, ugye?
szilbee
 
 


Sziasztok!

Nem tehéntejet adok neki, hanem szójásat, hiszen arra tudom, hogy allergiás. De a szója is hasmenést okoz neki, nyilván a nagy mennyiségtől. Ma nem fog kapni, és holnap is csak keveset. Olyan hisztit levágott tegnap, hogy nem kapott többet. Hozzáteszem egész nap nem evett mást.

Megyek, mert nálunk most van reggeli!

Kép
patrisa
 
 

 
 

Csucsu!
Értem, akkor nem hiszem, hogy találunk közös ismerőst :(

Minyu!
Tök jó kis csizmát vettél! Én is járom a várost, hogy téli lábbelit vegyek, ami tetszik s vízálló is, az 14ezer Ft!!! :evil: Hihetetlen, hogy mit el mernek kérni egy 23-as csizmáért!

Sziszike!
Biztosan menni fog a vizsgán minden! Emlékszem, én úgy kezdtem, hogy hatvannal mentem át a hídon és simán nem vettem észre egy 40-es táblát, de mikor elkezdtem lassítani, szólt a vizsgabiztos, hogy ő sem látta! Nagyon rendes volt! Azt hiszem, végülis azért mentem át, mert egy útkernél egy bácsika úgy döntött, hogy tökön-paszúlyon keresztülvág, én szépen gáz vissza, kettes és lassan tovább! Az oktatóm mondta később, hogy ez profi lereagálás volt! Miután így feldícsértem magam tudni kell, hogy azóta sem vezetek, csak ha nagyon muszáj! :roll:

Kép
kajla
 
 


Állatkert féláron
Akit eddig csak a belépő magas ára tartott vissza a látogatástól, annak most megéri felkeresni a Fővárosi Állat- és Növénykertet, mert év végéig 50 százalék kedvezménnyel veheti meg jegyét. Igaz, le kell mondania a grizzlyk, lámák, páviánok és rénszarvasok látványáról.
http://velvet.hu/poronty/2006/10/24/all ... #more16502

Kép
flocika
 
 


Ildikó
köszi, megkaptam a kupont, de eddig nem jutottam gépközelbe.

Képzeljétek, szegény kiscsajom már totál immunis a nagy zajokra. A héten többször is úgy kellett aludnia nappal, hogy a kőműves belülről verte a csempét, a másik brigád meg kívülről fúrta a dryvit-ot. A jövő hét közepétől elvileg csönd lesz. Lehet, hogy nem fog tudni aludni? :o

Minyu
tök jó a csizma, Annám is kis lábon él (19-20-as), de én eddig nem találtam ilyen kis méretben sehol csizmát.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: ti elkezdtétek már adni a babócáknak újból
a D-vitamint?


Csizmát mi is most vettünk (20-as) Fehérváron 3450Ft-ért. Aranyos kis rózsaszín. Muszály volt már venni, mert megőrül Anna a pocsolyákért- tócsákért. Most, hogy itt az esős idő elkerülhetetlen, hogy ne találjon egyet!

Na, megyek mert délutáni szieszta van!

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Sziasztok!

Csucsu! Én nemhogy elkezdtem, de abba sem hagytam a D-vitamin szedését. Folyamatosan szedjük 2 éves korig. Nincs szünet nyáron sem! Ez a mi dokinénink tényállása.

Roberta! Nagyon jól bírja Anna a strapát. Nálunk tavaly fürdőszoba teljeskörű felújítás volt. Hát, mi is kibírtuk, bár akkor még ugye bébi volt nagyon Milán.

Puszi!

bockbrigi
 
 


Sziasztok!

A Vigantolt mi is szedjük, mert a kutacsa még két ujjnyi volt 1 évesen. Hogy meddig kell még, azt nem tudom, de mi nyárra se hagytuk abba.

A grapefruit cseppeket egy hete szedjük, teljesen közömbös íze van. Régebben keserű volt, de most nem is érezni. Úgy gondoltam, hogy 3 hétig szedjük, aztán valamilyen vitamint adok neki.

Szombaton voltunk Szarvason az Arborétumban. Jól éreztük magunkat (kivétel én) és nagyon szép idő volt. Engem megcsípett egy darázs, és egy kullancs is, amit csak másnap este vettem észre. Sikerült kiszedni, remélem nem volt fertőzött. :cry:

A helyet ajánlom mindenkinek, mert nagyon szép és olcsó. A felnőtt jegy is csak 500 ft.
Teszek fel fotókat:

Kép

Kép

Kép

Kép

Puszi!

Kép
patrisa
 
 


D-vitamin: Mi nem szedtük nyáron. Rengeteget voltunk kint. Meg is lett az eredménye, mert sokat záródott a kutacs. Nagyon minimálisan érezhető csak, pedig nyár elején még két ujjnnyi volt. Nálunk a családban nagy a hajlam a vesekő képződésre, így inkább leálltunk vele. Most majd megint szedjük szerintem, de majd megmondja a dokink, hogy mi is legyen.

Én is teszek néhány szombati képet:
homokozás
a kétszemélyes hinta
a függőágyban
almaevés
szilbee
 
 


Sziasztok!
Tegnap édesapám a hugival (12év) mekis konyhanézőbe idultak és mi gyorsan csatlakoztunk.Tomi nagyon élvezte.Kaptak fehér köpenyt, zacsipapucsot és megnéztek mindent, hogyan készülnek a hamburgerek. Csinálhattak maguknak shéket vagy fagyit.Elég sokáig bent voltak,addig mi ittunk egy kávét.Andris folyamatosan rohangált, a muffin apró morzsáit szana-szét szórva.Aztán bebujt a tálcalerakó kocsiba, de nem tudott kijönni. :lol: Hatalmas vísítás közepete próbáltam kiszedni miközben leborított egy tálcát. :P Új morzsahegyek, jégkockák, szalvéta és egyéb szemét övezte ismét utunkat. Már nagyon kinéztek minket, de nem tudtunk indulni, a gyerekek a konyhán voltak :P
Hát így zajlott le a tegnap délutánunk. :lol: Kép

Kép
flocika
 
 


Kép Mindem kedves Mariannak nagyon boldog névnapot kívánunk!!!

Kép
flocika
 
 


Mariann!
Én is kívánok boldog névnapot!!!


Sajna, Regi beteg! A szokásos, jön a foga, ilyenkor mindig torokgyulladása van!
Vasárnap este már hányt, annyira megviselte, aztán köhögött, nem akart enni, hőemelkedése volt. Dokinéni antibiotikumot adott, de mondta, hogy szedjük a Béres cseppet is, mert elég sovány és az immunrendszerének is erősödnie kell!
Ma már jobban van, szerencsére!

Kép

Kép
kajla
 
 


Mi van csajok? Kitették a Kép táblát?
Azt hinném, ebben a szeles időben mindenki a gép elött ül :D

Kép
flocika
 
 


Kajla!
:( Jobbulást Reginek!

Flocika!
Hát elég pocsék idő van... Utálom a szelet. :x Ma még ki se tudtunk menni.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Reginek mi is jobbulást kívánunk!
Most jön csak igazán a beteges időszak. Ebben a hidegben nem lesz nehéz elkapni valami nyavaját. :(

Flocika!
Jó kis sztori! Nem irígyellek. Biztos mindenki titeket nézett. :lol:

:?: Ti hány foktól adtok a gyerkőcre overált? Én már előkerestem. Annyi ruhát találtam a zsákokban, hogy már a 4. adagot mosom és még mindig van kettő. A szomszédtól megkapjuk a kislány összes kinőtt ruháját. Kb. 20-25 nadrágot és pulcsit találtam. Van bakancs, csizma és gumicsizma is. Sapkák és vagy 5 kabát. Már nem is tudom őket hova tenni. SZERENCSÉRE!!!

Képzeljétek a lányzóm megevett vacsira 3 alsó csirkecombot körettel, kenyérrel és befőttel. Szerintetek normális? Kicsit sok ez már, nem?

Ildikó!
Mirtill hogy halad a járással? Utcán megy már egyedül?

Lassan itt a hó és mehetünk hógolyózni! :(

Jó éjt!!!

Kép
patrisa
 
 


Szilvi!

Boldog névnapot kívánunk!!!


Kép

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Megvizsgáltuk Regivel, hogy milyen is az a hó!!!

Kép

Kép

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Esett a hó! Nem jött korábban, mondjuk pont 1 hónappal ?!
Pontosabban -még mindig esik! Milánka nagyon nézte, mondogatja is : hó-hó. Egy újabb szó a repertoárban.

Patrisa! Jó étvágya van a Drágának! De ha jólesik neki, hadd egyen!
Overált már én is fogok adni Milánra.

Kajla! Nagyon édes Regina is!

bockbrigi
 
 


Hahó!

Hát, nálunk épp csak szálldogált egy kicsi hó, de mire felöltöztünk és kimentünk, el is állt, és még csak a járdát sem vizezte meg :( :) Ugyhogy havat lapátolnom még nem kell :lol:

Patrisa :)
Jesszusom, ennyit én nem tudok enni :D
Overált mi is felvettük már, szerdán a temetöbe is abba mentünk, mert nagyon hideg volt.

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Sajna mi is lemaradtunk a havazásról. Nem esett annyi, hogy "fogható" legyen.

Overált én még mindig nem vettem! Szép vagyok ,mi?
Vannak viszont vastag bélelt együttesei, úgyhogy fázni tuti nem fázik benne.

Patrisa: ez igen, jó evő a kisasszony. Szerintem ha sok lenne, úgyis jelezné valahogy a szervezete, Hasfájás, székletgond, stb...

Anna ma fotogén volt, úgyhogy rakok fel pár képet:


Csucsu
Kép

Kép
csucsu74
 
 


A más Kép ik lemaradt!

Kép
csucsu74
 
 


Sziasztok!

Patrisa!
Köszi kérdésed már nagyon szépen megy.Az utcán még fogja az egyik kezem de van amikor már megy egyedül is.
És már fel tud állni kapaszkodás nélkül is!!
Tényleg jó étvágya van a kislányodnak!

Kajla!
Mi is jobbulást kívánunk Reginek!Nálunk nem esett ekkora hó úgyhogy csak az ablakból kuksiztuk.
Mirtill is elég vékonyka 8800gr és 81cm.Nekem azt mondta a védőnő,hogy csak 12kg fölött lehet a Béres cseppet adni.Én csak a Cebiont adom mert a Vitacolantól ment a hasa.
Amúgy Regi nagyon hasonlít Mirtillre alkatilag.

Én még nem adtam rá overallt.Bélelt nadrágot,vastag dzsekit,bundás cipőt adok rá és a kocsiban még betakarom pléddel.Ma vettem a cipőt Siesta 9390 ft volt.Drágábbra számítottam.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Nálunk nem volt hó. Pedig már vártuk nagyon. Csizmát még mindig nem tudtam venni. Leventének egyébként most 21-22-es szobacipője van, pedig nem az a magas gyerkőc. 84 cm magas és 13 kg.

Ildikó!
És mielyen cipőt vettél? Tennél fel képet is esetleg?

Patrisa!
Köszi a köszöntést! De igazán csak 13-án lesz aktuális. Sajna nem sokkal utána betöltöm a 28-at is. :(
szilbee
 
 


Sziasztok!

Szed valaki közületek Milligest fogamzásgátlót?Ha igen milyen a tapasztalatotok?

Szilvia!
Teszek fel képet a cipőről.Kicsit fiús de nem igazán volt másféle színösszeállítás de szerintem télre megfelel.
Mirtillnek most 20-ast vettem de az őszi cipője 19-es.Remélem kihúzza ebben a telet.Majd még veszek egy hótaposót ha megy szánkózni.

Sziasztok!
Kép
Kép

És egy pár kép Mirtillről
Kép
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Enyim kiscsaj is nagyon élvezte az első havat, bár annyi nem esett, hogy tapicskolhasson benne (és sajna kép sem született róla). Mindenesetre örülök, hogy egyenlőre csak ennyi volt, mert nem tudok téli cipőt/ csizmát venni Annának. Most 19-20-as lába van, de annyira magas a lábfeje, hogy a bundás 23-ast bírtuk ráadni, de az meg hosszra hatalmas neki! :x

Körkérdés: mennyire önállóak a gyerekek, ill. ki mennyire szoktatja önállóságra őket?
Anna a napokban sokat változott ezen a téren: pl. peluscsere után ő viszi a kukába a használt pelust (csak ki kell nyitnom neki a szekrényajtót), este segít helyére rakni a játékait, mikor s "fürdés" szót meghallja, bemegy a fürdőszobába, próbálja lehúzni a zokniját (néha sikerül), segít a vetkőztetésnél, majd ő dobja a szennyestartóba a ruháit. :P
Lehet, hogy ez csak nekem szenzáció, de ő eddig nem csinált ilyeneket, inkább csak öltöztetéskor segített.
Ja, és most már jön ha peluscserét szeretne (kaki esetén mondja is, hogy "pfű"). Ez már előszele lehet a szobatisztaság felé vezető rögös útnak?

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Ildikó!
Nagyon jó a cipe! :) Most így én is gondolkodóba estem, hogy kell e esetleg vennem egy vastagabb / bélelt cipőt neki...
szilbee
 
 


Sziasztok!


Roberta:
Először is küldhetnél képeket nekem Annáról! Már a Krisztián is mondta, hogy kíváncsi lenne rá!
Nálunk is divat a pelenka kivitele a szemétbe, csak Annám igen el tud merengeni a szemetes világába és rendszerint kipakolja az előtte beledobott turórudis papírt vagy a csokis papírt.

Ha emlékszel én már írtam, hogy ráültetem a bilire. Akkor nem arattam nagy sikert ezzel a kijelentésemmel, de eljutottunk odáig, hogy 90%-ban bilibe kakilunk(vagyis csak Anna!!) Ha érzi, hogy valami jön akkor odamegy a wc elé(ott tartjuk a bibit) és üti az ajtót.
Először mi sem hittük el, hogy ezt csinálja de egyre többször előfordult. Persze azért ez nem mindig jön össze, ilyenkor ő is mondja, hogy "pfű-pfű" és akkor mehetünk peluscserére.
A vetközésben-öltözésben, teljesen elhatárolja magát, szerintem kifejezetten utál öltözködni, úgyhogy abszolult nem segít.

Te adod már a D-vitamint?

Na, megyek mert lúdlábat sütök és félű, hogy leégetem!

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Hali!

Szóval szerintetek is sokat eszik a leányzóm. Akkor azt már el se mondjam, hogy egy 1,5 kilós sütőtököt 1 nap alatt megeszik csak úgy kaja után nassolásnak :shock:

Szilvi!
Aztán néztem egy másik naptárat, amelyikben nem volt a névnapod csak 13-ára. Nem baj, én előre felköszöntöttelek. :)

Ildikó!
Örülök, hogy ilyen szépen haladtok. Vanessza még mindig nem akar menni egyedül. Lassan 15 hónapos. Azon gondolkoztam, hogy felhívom a gyógytornászt, hogy mi legyen. Júliusban kellett menni utoljára, de most megállt a fejlődése egy kicsit.

Önállóság: hát öltözni mi se szeretünk, főleg mióta bejött a hideg. Viszont a szárítóról veszi le a ruháit és próbálja felvenni. A zoknit már leveszi és a badyt, pólót is. Sapkát, sálat fel tudja már venni. Játékait összepakolja, a boltban is összeszedi a kosarakat és a blokkokat a szemetesbe dobja.
A pelenkát viszont nem adom oda, mert szétszedi és a törlőkendővel takarítani kezdi a tükröt. :x És még csak az kéne, hogy ő vigye a szemetesbe...mindent kipakolna és megenne. Akármit talál a földön megeszi.
Végre eljutottunk oda, hogy ad puszit. :lol: Ja, és tegnap beengedett a szájába, és nagy meglepetésemre 11 fogat találtam. Én csak 8-ról tudtam.

Na megyek, mert ébredezik!!!
További szép délutánt!

Kép
patrisa
 
 


Csajok akinek kell 500,-os Fisher-Price utalvány klikkeljen ide.

http://www.babanet.hu/fisher-price/kupon.pdf

Kép
flocika
 
 


Kukucs!
Elöször is játék: http://www.babanet.hu/fisher-price/

Regi képét megtaláltam, pedig nem is néztem végig az összes babát :)

Csucsu :)
Szerintem ez szuper dolog, hogy már ennyire szobatiszta! Sajnos Nándi abszolút nem haladt ebben a témában :oops: Nem jelzi, ha kaka van (csak abból tudom, hogy akció lehet, hogy néha elbujik, vagy guggolva játszik) :roll: Eröltetni nem akarom, ugyhogy egyelöre a bilit sem használjuk.
És most olvasom, ti kidobjátok a pöttyösrudi csomagolást??? Vagy nem pöttyös turorudit szoktatok enni? Ha nem nagy gond, elküldenéd nekem, mert én gyüjtöm öket, és még jóóóó sokat kell megennünk, mire összejön a törölközö :P

Roberta :)
Igen, sztem ez már jó jel, bár ugye nem elötte szól, de észrevette, hogy történt valami és ezután peluscvsere következik. :)
Azért Nándi is önállósodik, bár a pelusozás nálunk is horror :shock: :evil: , de vetközni-öltözni ügyesen segit (pl a cipöfelvétekor is nagyon segitökész, már nem gömbölyiti be a lábát, mint kezdetben) és ha mondjuk, hogy menjünk pancsizni, akkor "rohan" fel a lépcsön. Elpakolásban még nem jeleskedik, de most szereztünk be egy játékpolcot a szobájába, igy egy csomo játékot felvittünk oda a nappaliból.

Ildiko, Csucsu, jók a képek :)

Na, emgyek. Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


:evil: tök régen megirtam a hsz.-t, de nem tette be.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Csucsu
sajna a költözés miatt nem nagyon készültek új képek Annáról, de megpróbálok keresni nem túl régieket. Gratula a bilizéshez, de én még továbbra sem tanítom rá, mert inkább WC ülőkére szeretnénk majd szoktatni, ahhoz viszont még ügyesednie kell.

D-vitamint október eleje óta adom újra 3-szor 2 cseppet hetente.

Patrisa
fogakkal Anna is meg tud lepni minket. Ő sem engedi soha, hogy a szájába kukkantsak, így mikor néha sikerül, nagy a meglepi. Mellesleg Annának tök össze-vissza jönnek a fogai, jobb felső fogsora teljes, balra csak 2 foga van, alul jobbra 4, balra 1 fog!! Remélem azért bal oldalon is lesznek fogai?!

Ja, kaptam ma csizmát csajszinak!!! :lol:
Humanic-ba 5990Ft volt, bundás, de sajna csak mérsékelten vízálló.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


csak néhány kép Annáról és az új csizmáról:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Csucsu!
Nagyon ügyes a leánykád!! Gratulálunk a bilizéshez! :D
szilbee
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Nagyon tetszik a cipő! Valami ilyesmi kéne Milánnak is !

Csucsu, Smici! Nagyon ügyesek ezek a gyerekek!
Milán csak azt jelzi, hogy bekakilt. Olyan kétségbeesett hangon mondja:anya. Aztán persze menekül, mert a pelenkázás, az bizony nagyon tud fájni!
A kuka közelébe nem igazán engedem, mert mindent kirámol belőle, aztán beledob telefont, kanalat, játékot, és meg van magával elégedve!
Ma a kocsikulcsot dugta el. Indulnék, kérdezem : hol a kulcs? Háát?!.-ez a válasz. Pótkulcs elő. Hazaérünk, bemegy a szobájába, tu-tu, mondja, és kezében a kulccsal jön kifelé! Nagy egér!

bockbrigi
 
 


Sziasztok!

Minyu! :D

Patrisa!
Hihetetlen! De jó neked, hogy ilyen szépen eszik a lánykád!

Önállóság: pelust kidobja a kukába, fürdetőt keni a testére, nadrágba egyedül be tudja dugni a lábát, sapkát leveszi, fel kicsit még suta. Kanál, villa elég ügyes, de sokszor csak tartja és kézzel eszik! Játékot elpakolja velem, söpröget, mossa a padlót, töröli a bútort, zacskóból helyére pakolja a pelusokat. És pár napja egyedül is játszik néhány percet! :D Tudom, hogy ez csak számomra nagy szó, de már úgy vártam! Ezek jutottak eszembe!

Bili: Regi általában szól, ha kakilni fog, de én még nem próbáltam bilire ültetni, várok nyárig!

Roberta!
Anna hány kiló??? Nagyon szép a csizmátok, én még nem vettem :oops:
Nekünk is ilyen minikádunk van és imádja. Nyugodtan ott lehet hagyni, töltögeti a vödröket, pakolja a szélére a játékokat!

És még valami: MÁR NEM SÍR HAJMOSÁSKOR!!! Nem tudom, miért??? :shock:

Kép
kajla
 
 


Ildikó!
Igen, tényleg vékonyka, nyúlánk csajszik! :D
Csak hát az egyémgyerek lába 21-es, így legalább 23-as csizma kell!!!

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Bajban vagyok, tudtok segíteni??? :roll:
Vani tegnap estére beteg lett. Nagyon gyenge, és hőemelkedése van. (37,6°C). Nem megy se följebb, se lejjebb. Éjszaka kétszer ivott, de csak segítséggel tudott felülni. Este fél 10-től ma délután fél 2-ig aludt. Akkor felébresztettem, mert attól féltem kiszárad. Alig eszik, és csak aludna. Szerencsére a folyadékot igényli nagyon. Elvittem délután dokihoz, de nem talált semmit (tüdeje tiszta, torka nem gyulladt). Kérdeztem, hogy esetleg a foga miatt (a 11.-nek a hegye van kinn), de nem tudott rá biztosat mondani. Létezik, hogy attól ennyire legyengülne. Egész éjszaka mozdulatlanul aludt. Olyan erőtlen szegény. :x

Flocika!
Bár nekem is van utalvány, de nem birom megnyitni. :twisted: Miért??? Láttam Adát a fotók közt. :)
És Regit is megtaláltam.

Roberta!
Nagyon aranyosak Annáról a fotók! És tetszik a cipőke is. :lol:

Jó éjt!

Kép
patrisa
 
 


Patrisa :)
Sztem inkább valamilyen virus lehet.
Ha iszik rendesen, akkor hagyd még 1-2 napig, de amint magas láza lenne, nézesd meg megint dokival.

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hali!

Mára teljesen elmúlt a baja. Jól van, és rosszalkodik rendesen.
Megyek is, mert nem hagy gépezni. :twisted:

Köszi Minyu!

Kép
patrisa
 
 


sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MEG VAN AZ UTOLSÓ VIZSGA IS A JOGSIMHOZ!!!!:))))))

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!
Nagy-nagy grat! Ügyes vagy! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziszi :lol: ,
Nagy gratula! Nekem negyedszerre sikerült a vezetés, és még pocakom sem volt :oops:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Kajla

fogalmam sincs hány kiló lehet, de mi 11 körül saccoljuk. Jövő héten viszem oltásra, majd megírom pontosan. Mindenesetre kezdek Popeye-hez hasonlítani (szerencsére csak karizomban!).

Sziszike gratula!! Aztán csak óvatosan.

Tényleg kismamik, mi van Veletek????? Tessék helyzetjelentést adni magatokról és a pocaklakókról!!

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!

Sziszike!
Gratulálok én is.

Meglepődve olvastam,hogy a Ti babáitok milyen sokmindent csinálnak már.Mirtill semmi ilyesmit nem csinál csak a zokniját tudja levenni.De Ő nem próbál öltözködni annyi,hogy ha öltözünk nem hátráltat hanem segít pl.bedugja a kezét a pulcsiba vagy badyba.
Lehet valamit elrontok?Na mindegy.
Viszont egyedül jól eljátszik nagyot sokat lapozgatja a könyveket és babázni is szeret.Cipeli a babát és mondja,hogy séta.Eteti,cumit ad neki.

Nektek hogy haladnak a gyerekek a beszéddel?Mirtill már 2szót összekapcsol és elég érthetően mondja a szavakat.Mindent megismétel amit mondunk Neki.

Holnap megyünk a szemészeti vizsgálatra kicsit izgulok de bízom benne,hogy minden rendben van.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Mindenki!

Sziszike!
GRATULA!!! Gondoltam ám Rád! :lol:

Igen, már én is kérni akartam, hogy jelentkezzenek a kismamik, hogy mi újság???!!!

Ildikó!
Szerintem ne aggódj, hisz minden gyerek más! Nekem meg az meglepő, hogy Mirtill már ilyen ügyesen beszél. Vanessza még szavakat is alig mond. Úgy tudunk örülni minden apró dolognak(kutyautánzás, apa, anya), nemhogy szavakat összekapcsolni. Nem tudom, hogy egyáltalán mi valaha eljutunk oda, hogy egyedül sétáljon, vagy értelmes dolgot mondjon. :oops:

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Olyan nehéz eldönteni mire is lenne igazán szükségünk!!
Azt hihetném, hogy már, mint "tapasztalt" anyuka mindenre tudom a válaszokat, de nem.:(
Nem tudom eldönteni a picurnak mire is van szüksége igazából, nekem ez, majd az adott körülmények közt lesz tiszta.

Story:emeleten lesz mindenki hálója, lent leszünk viszont nappal, ezért gondoltam fentre és lentre is kell vmi a manónak.
Vettünk egy csodaszép bölcsőt, álom szép! Arra gondoltam első fél évben ebben aludna.., de akkor kérdezi párom, lent miben lesz, hol rakom tisztába stb. szerinte fentre kellene egy kombis pelenkázós kiságy, lentre a bölcső, későbbiekben meg fent a kiságy, lent járóka..én viszont már nemis tudom mire van igazán szükségünk.
Azt tudom, hogyha veszek milyet: kókuszmatraccal!!! Ebből már nem engedek.
A járóka meg lehet tényleg, hogy első időben hideg lenne neki ott, ezért találtam ki a plussz szivacsbetétet vagy a mózeskosarat, s Anna elől max.mózesostól bele a járókába..

Ha vki okosabb vagy csak van 5lete, szívessen meghallgatom. :wink: előre is köszi a hozzászólásokat.

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Ildikó! Neked aztán egyáltalán nincs okod aggódni! Nagyon ügyes Mirtill, ha már így beszélget. Milán kb 20 szót mond, ill. minden más egyéb szó első 2 hangját. De hogy 2 szót össze tud kapcsolni Mirtill! Nagyon-nagyon ügyi! Meg önállóan játszik, stb. Minden gyerek más és más! Úgyhogy nyugi, minden rendben van veletek! És semmit nem rontasz el!

Sziszike! Gratula! Azt hiszem inkább én szorulok a tanácsodra, nem te az enyémre. Biztosan a 3. pöttöm-várás is ugyanolyan jó lesz, mint a tesóké. Most már azért izgalommmal várod a nagy napot, nem ? Legalábbis én így sejtem ki a soraidból! Maruti jól viselkedik?

Fogzás: Na, Milánnak írtó érdekesen bújnak a fogai. Ma matattam a szájában , és mintha alul is lenne még egy foga, valahol hátul. Érdekes lesz a látvány, hisz alul még csak 2 foga van. Hol marad a sorrendiség?

Puszi!

bockbrigi
 
 


Sziszike :)
Nálunk is úgy van, hogy fenn vannak a hálók és nappal lenn vagyunk a nappaliban :D Én amig kicsi volt, felvittem pelusozni, általában ott is szopizott és idelenn járókában volt. (majd az egész nappalinkat lefedtük habtapival, és azon tudott mászkálni) Mivel szétszedhetö járókát vettüönk, igy folyamatosan bövült (elöször 6-szög, aztán a fal mellett félkör, aztán nagy téglalap :D ) most a konyhánál és a kandallónál funkcionál rácsként :)

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?