Új privát üzeneted érkezett!

Kikocska!!!

Nagyon köszönöm az infót! Megpróbálok ott lenni holnap!
Megtennéd, hogy leírod a témákat? Mennyire maradtam le? Szerinted van értelme még most csatlakozni?

Mindenkinek gratulálok, aki már biztosra tudja milyen nemű a pocaklakója KépKép !

Bútor ügyben mi is körülnéztünk és, ha szép és igényes bútorokban gondolkozol, akkor tényleg az Üllői úti bolt a tuti!
Mi voltunk még a Sororksári úti Megatoysban, és a XIV.kerületi Mini Manóban ill. a Lehel utcában a babadiszkontban, sajna ezekben a boltokban többnyire funér bútorok voltak, a fából készültek meg jóval drágábbak voltak!
Az Üllői útiban tényleg jobb áron igényesebb bútorok voltak! Az ismerősömék azt mondták azért, mert régen egy babanagyker volt ott, és a maradék kiségyakat árusítják ki, és nem is Brendon bútorok!

Üdv mindenkinek!

Kata
Katy
 


sziasztok

VZsuzsi
Jó a RR videókazi? Nálunk a kórházunkban van kismama torna, biztosan nálatok is van. Jó, mert egy csomó bnőm onnét lett az első terhességem alatt.

Cicmerák
Gratula a kisfiúhoz!

Marica
Beírnál itt is a táblába? 29 év, Bernárd, 2. baba
KösziKép

Eszi
Nektek meg gratula a kislányhoz!

Bútor
Mi annak idején a Megatoys-ból vettük, de nekünk nagyon tetszik most is Kép Én a Madrinát nagyon drágának találtam, legalábbis, amit eddig ott megnéztem (asszem kétszer voltam), igaz a Megatoys és a Brendon sem olcsó, de többféle árkategória van.

Voltunk UH-n, és kb akkora a baba, amekkora a kora is. Kép
üdv,
bringa (30+4)
bringa
 
 


Sziasztok,

KISFIÚ !!! KISFIÚ!!! KISFIÚ!!!
Annyira boldog vagyok. Tegnap már tervezgettük, hogy ha esetleg lány lesz, akkor az új házunkban a hálószobának tervezett mályvaszínű szobát nevezzük be gyerekszobának és az eredetileg tervezett kék gyerekszoba lesz a hálónk. Ja meg a lányneveket is ízlelgettük még egyszer utoljára, de kisfiú.

Bringa: nagyon klassz az RR kazi, 20 perces tornák vannak rajta, és nem az a gyógytorna- nagyitorna stílus... Bár most hogy rajtam is kitört a fáradság, én is szüneteltetem egy kicsit..

Kívánom, hogy mindenkinek legyen olyan szép a napja, mint a miénk !!

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 

 
 

VzsuzsiKép

Nagy-nagy gratula nektek isKép A kispapa mit szólt hozzá, vigyorgott végig mi?Kép

Nah, én ma is majd elalszokKép

ÜDv. cic
cicmerák
 
 


Tüni Kép

akkor te húzzál bele én meg majd tartogatom :o és akkor kb. egyszerre leszünk bennt!!

néztem a MÁV-os topikot is -kicsit zavaros volt nekem - , próbáltam infót szerezni a dokimról- bár én kedvelem, szerintem jó fej - de nem találtam semmit így róla konkrétan...
te hallotál vmit esetleg?

Szóval vigyázz magatokra, és tényleg jó lenne összefutni a kórházban Kép

rita
trus
 
 


Katy! Nem maradtál le semmiről. az előadások újrakezdődnek nov 4-én. szal bepótolhatod az elsőt akkor. egyébként az az alternatív szülési lehetőségekről szól. ha lesz energiám otthon este, beírom majd a témákat...

egyébként hogy itt mindenki örül annak, hogy kiderüljön, hogy fiú, vagy lány, de én még nem tudok, azért én is kedvet kaptam, hogy eldicsekedjek, hogy végre nekilátott hancúrozni a kismanó Kép) már gyanakodtam 2 napja, de tegnap este aztán jól nekilátott, és volt, hogy perceken keresztült twistelt a pocakomban, úgyhogy végre így a 19. hét vége felé megnyugodhatok ezügyben is Kép szegény kispapa meg szomorú, mert mihelyt a hasamra teszi a kezét, azonnal megnyugszik a kismanó, és nem moccan. és hiába vigasztalom férjecskémet, hogy úgyse érezné még... ahelyett, hogy büszke lenne rá, hogymár most is meg tudja nyugtatni... Kép
bármilyen babaholmi ügyben meg úgy hallottam, elég drága a madrina, de én még nem jártam ott...

kikocska
 
 


Sziasztok,

Hát a papává válás folyamata nem olyan egyszerű nálunk sem. Akkor kezdte el igazán elhinni, amikor az első ultrahangon volt...

Ma a 4D-s előtt egész éjszaka dolgozott szegény, bevállalt egy éjszakai munkát, aminek az lett a vége, hogy fél hatra ért haza. Féltem, hogy nem jön velem az ultrahangra, de fél kilenckor magától ugrott ki az ágyból, ami nem szokása...

A rendelőben persze végig vigyorgott. Nagyon boldog és büszke volt. A végén elkérte a DVD-t és a munkatársainak is eldicsekedett. Olyan jól esett.

Nálunk már kb. 2-3 hete mocorog a picúr, az apukája csak ritkán tudja elkapni a jó pillanatot, de kitartóan próbálkozik...

Kikocska ne szomorkodj, szerintem hamarosan Ti is megtudjátok az eredményt. Addig is élvezzétek ahogy ized-mozog...

Üdv,
Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


RitaKép

Ha jól emlékszem, Noémi (Fantikbaba) nála szült (bár közös dokink volt, csak az ő babája korábban bújt ki, pont akkor, mikor a doki szabin volt, és így a te dokidnál szült). Azt írta, hogy meg volt vele elégedve. Kisvirág pedig szintén jan. közepére van kiírva, és ő is nála fog szülni. A Máv-os topic-kal mostanában az a baj, hogy nincsenek új infok, és ha vmi kérdésed van, akkor ált. elküldenek archívot olvasni.

ZsuzsiKép
Gratula a kisfiúhozKép Jó is az, mikor végre megmutatja magátKép

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Kikocska!
Köszi szépen!Sajna én is annyira szétestem mostanában és annyi dolgom van ált. napközben, hogy örülök, amikor este hazaesek! Így volt ez ma is és most már csak abban reménykedek, hogy november 4-től már nem lesz annyi elintéznivalóm, és eljutok az előadásokra!
Aranyos vagy, de ne fáradj, mert a témákat a Schöpf-Méreis topikból leszedte már a barátnőm!

Nekem is jó lenne, ha biztosra tudnám már a mi babánk nemét, de a 18.héten még nem biztosra mondta a dokink, hogy kislány!

Én meg nem merek se túl kisfiús se túl kislányos cuccokat venni!Sokat gondolkozom azon vajon régen hogy bírták ki a kismamák ezt az időt, és hogy készültek fel a kelengyére?!
Úgyhogy addig csak gyönyörködök abban, hogy már reggel és este kaja után bulizik a hasamban!KépKép

Sziasztok!

Kata
Katy
 


Sziasztok!

Jaj már én is annyira kiváncsi vagyok, hogy fiú vagy lány, és most hogy itt olvasgatok, csak még jobban. Igazából fogalmam sincs, mit szeretnék jobban, inkább csak tudni szeretném Kép Dehát ez még jócskán a jövő zenéje, legutóbb még nem tudták megmondani és jó soká lesz a következő UH.
A mocorgás meg annyira jó érzés!! Én nagyon hamar megéreztem, úgy a 17. héten, és azóta egyre aktívabb. Amint megérzem, legyen akármi baj, csak a hasamra teszem a kezemet és a továbbiakban nem is érdekel semmi Kép

Marica!
Beírnál engem is? Megadom az adataimat:
Orbis / 23 / február 01. / 1 / Csenge,Borka vagy Botond Merse / Margit Kórház
Köszi!

Orbis
orbis
 
 


Sziasztok:-)

Tegnap elmentem a praxis-ba.Madarat lehetne azóta fogatni velem:-) A "fiatalembernek" felszívódott a cysztája, sőt a vesetágulata is rendbe jött.... vagyis teljesen egészséges:-) Kicsit keveset láttam belőle,mert azt mondták farfekvéses,de a fő, hogy megnyugodtam,hogy nincs semmi baja.

Mvica!
Köszi az infot. Tegnap pont a praxisban mondták,hogy a Sz.Imre kórház nagyon jó. Arról hallottál valamit?

Marica69!
Az adataim:-)
Edina /23/dec.29./1/Bálint v.Olivér/? még kérdéses
Köszi:-)
Vendég
 


EdwigKép

Látod-látod mondtam én neked, hogy fel fognak a cyszták szívodni!Kép
Én a Szt. Imrében fogok szülni és eddig csak jó tapasztalataim voltak!Kép Ja és a kisfiamat Olivérnek fogják hívni!Kép

Gigi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek a kisfiúkhoz és kislányokhoz!
Én is annyira élvezem, hogy most már tudom, Lili lakik a pocakomban. Nekünk saját kis rituálénk van: munka után lefekszem a kanapéra és kommunikálunk a pocimon keresztül. Kép Ő a kezdetektől szerette Apuci érintését, sokat mozgott Neki. Most meg már a hangját is megismeri, nagyokat rugdos, ha hallja (sajna elég ritkán, mert sokat dolgozik).

A bababútorral nekünk szerencsénk van, kiságyat öröklünk az unokatesóktól, a pelenkázót meg egy barátunk készíti majd el, a mi terveink alapján.
Viszont babakocsi ügyben tudnátok tanácsot adni, hogy hol van nagy választék és viszonylag jó árak? Sajna Fehérváron kevés a bolt és a választék is...

Edwig! A kislányunknál is láttak minimális vesetágulatot, de azt mondták, nem kell vele törődni. Jó hallani, hogy tényleg rendbe jön. Kép

Marica! Azt hiszem, az én korom tévesen szerepel, 27 éves vagyok. Ja, és az Olivér is lekerülhet...

Üdv Mindenkinek,
Katinka
katinka
 
 


Katinka!

Úgy látszik a kislányok már a pocakban is apásak. Az én most 4 éves kislányom is nagyon sokat kommunikált az apukájával pocakon keresztül volt hogy tudtomon kivül éjszaka is. Persze azóta is dúl a szerelem közöttük. Most még nem tudjuk, hogy milyen nemű és a kezdeti mocorgásokat csak nekem mutatta.

Sys
sys
 
 


Sziasztok:-)

Gigi28!
Biztam benne,hogy felszívódik,de mostanra megnyugodtam teljesen:-)
Nekem is az Olivér tetszik jobban....:-)
A Sz.Imréről én nem tudok semmit. Tudsz valami jó orvost ott??

Katinka!
Biztos lehetsz benne,hogy felszívódik:-) Gratulálok a kislányhoz:-)

Üdv Mindenkinek
Edwig
Vendég
 


hello!
mi hétfőn megyünk uh-ra, aszongyátok ilyenkor még nem tuti a neme, mi meg már itt lelkesedtünk...Kép

ma kiutaztam, szolnokra egy használt-de szuper- babakocsit megvásárolni, kalandos kis út volt, mondhatom. ti tapasztaljátok hogy milyen bunkók az emberek?? tökre látszik a nagy hasam, de képtelenek átadni a helyüket, nektek??

ja, én nemrég találtam rá a www.babaszoba.hu -ra, ahol egy csomó apró van, én is ott találtam a kocsimat, nézzétek meg, szerintem tök jó!

bagzer
20+5

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


BagzerkaKép

Ehhez sajnos hozzá kell szokniKép Én nem tudom, te mennyit utazol tömegközlekedve, de én Gergővel a 8. hónapig utaztam, és igen ritkán adták át a helyet. És ami meglepett, hogy a velem egyidős fiatal lányok sem adják át. Volt olyan is, hogy a tömött villamoson egy ilyen csaj még el is lökött, mert a táskám hozzáért (ő amúgy ült). No comment. Hétfőhöz drukkolok, hogy ne legyen túl szemérmes a babádKép

Hasonló a www.babaapro.hu oldal is, ott is rengeteg használt babacucc van.

Puszi
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Mit jelent pontosan az, ha egy kórház megkapja a "bababarát kórház" címet? Találtam egy listát arról, hogy mely kórházak tartoznak ide, és sajnos ahol én fogok szülni (Margit kh.) nincs rajta. És nem tudom, így mire számítsak, illetve inkább hogy mire ne.
Pedig mindenképpen itt kell maradnom, itt van ugyanis az urológusom is, és nem merek olyan kórházba menni, ahol aztán nem érem el, időnként sajnos elengedhetetlen. Meg a szülészt sem szeretném lecserélni, nagyon szimpatikus, jókat hallottam róla és megbízom benne.

Köszi:
Orbis
orbis
 
 


EdwigKép

Én a Rákóczi profhoz járok. Jó fej. De úgy általában jókat mondanak az ottani dokikról. Jó felkészítők vannak a kórházban, lehet szülésznőt választani és 1 és 2 ágyas kórtermek vannak. És itt nem kell fizetni az egy ágyasért, mint mindenhol máshol. Van négy vadi új szülőszoba + 1 alternatív.(kád, bordásfal, franciaágy....) Szóval nekem tetszik!Kép

Üdv, Gigi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Bagzerka!
Sajnos tudom miről beszélsz!Nálam a középidős emberek közül szinte senki nem volt hajlandó átadni a helyét, sőt tüntetőleg elnéznek másirányba!
A legjobban azonban azon voltam kiakadva, hogy a fogorvosnál (mert sajnos folyamatosan járok hozzá) addig kell állnom, ameddig nem hívnak be valakit és fel nem szabadul egy üres hely!
Hát ez van! Szomorú!

Képzeljétek két napja nagyon inaktív a babánk és természetesen elkezdtem parázni, hogy nincs-e vm baj!Hiába nyugtatom magam, hogy ez természetes, meg olvastam, hogy a 20.héten még nincs probléma,ha nem reggel-este mocorog, de akkor is... Kép
Már úgy örültem, hogy biztos jelei vannak s várandóságomnak!
Nálatok is van, vagy volt ilyen szünet?

Puszi: Katy
20+2
Katy
 


Katy!
szia, már akartam én is hasonlókat írni! nekem a 19. héten kezdtett mocorogni, most a 20. hét vége jön, és van olyan nap, amikor csak este rúgkapál. szóval van hogy napi háromszor is jelt ad, de van hogy csak egyszer! párom szokta beüzenni a babának: picúr, adj valami jelet......ha nem adsz jelet, az is jelnek számít! Kép (mondanomsemkell, általában a pici a második variációt választja)
szóval így vagyunk mi mostanság!

bagzer
holnaptól 21. hét

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Rengeteg új adatot küldtetek Kép, adtok melót rendesen! De ez a jó, sokasodjunk!
Ide biggyesztem a táblicskut.

<pre>
Anyuka neve Kora Szülés várható ideje baba s.sz. Neve Kórház neve
Marica 35 nov. 9. 2 (Róbert) Mariann Szeged/ Klinika
Márti05 31 nov. 20. 1 Brigitta Bp./ Bajcsy K.
Bringa 29 nov. 22. 2 Bernárd ?
Kriszti 29 nov. 28. 1 Zsombor/ Luca Bp./ Schöpf-Mérei
Eszti ? dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei
Feketebárány ? dec. 8. ? ? Bp./ Szent István K.
Smille 23 dec. 10. 1 ? Gyula
Beatron 27 dec. 12. 1 Milán/Viktória Miskolc/ Szentpéteri K.
Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Dorka Bp./ Szent István K.
Barbara 28 dec 16. 1 Dániel Tamás/ Szonja Barbara Bp./ Szent István K.
Csilla 29 dec. 16. 2 ? ?
Hulcsi 28 dec. 16. 1 Nándor/ Dorottya Bp./ Szabolcs u. Klinika
Saxi 31 dec. 16. 2 ? Esztergom/ Vaszary K.
Manós 29 dec. 18. 1 Barnabás/Virág v. Lili Bp./ Szent Imre K.
Constanze 28 dec. 20. 1 ? ?
Katinka 27 dec. 23. 1 Lili Székesfehérvár
Zsófi ? dec. 24. ? ? Bp./ Margit K.
Edina 23 dec. 29. 1 Bálint v. Olivér ?
Claudia 26 dec. 31. 1 Roland/ Claudia Bp./ Szent Imre K.
TAndi 29 dec. 31. 1 Tamás/ Enikö Bp./ Szent István K.
Rumpusz 26 dec/jan? ? ? Bp./ Schöpf-Mérei
Rita 23 jan. 4. 1-2. Balázs v. Bence/ Emma v. Anna Bp./ Máv K.
Judit 30 jan. 5. 1 László Dániel/Zsófia Csenge Bp./ Szent István K.
Tüni 28 jan. 6. 2 ? Bp./ Máv K.
Rékacs 30 jan. 7. 1 ? Bp./ Schöpf-Mérei
Márti 28 jan. 8. 1 ? Bp./ Schöpf-Mérei
Fabrika ? jan. 2 ? ?
Kire 33 jan. 11. 2 ? ?
Szilvia 30 jan. 12. 3 ? Bp./ János K.
Esbib 30 jan. 12. 2 &Agrave;kos/ Flóra Bp./ Bajcsy K.
Andi 25 jan. 13. 1 ? Gyöngyös/ Bugáth P.K.
Sys 29 jan. 16. 2 Réka Petra/Gergő Ádám Bp./ Jahn Ferenc K.
Brigi 30 jan. 18. 3 ? Bp./ Bajcsy K.
Dorye 25 jan. 21. 1 Vilmos/ Johanna Bp./ SZOTE II. Nöi
Anettka 27 jan. 22. 2 ? Bp./ Jahn Ferenc K.
Kátya 29 jan. 26. 2 Gergely/ Anna v. Sára Bp./ Kútvölgyi K.
Ildi 27 jan. 28. 1 Martin/ Szimonetta Lia Szeged/ Klinika
Bubborka 29 jan. 30. 2 ? Bp./ Szabolcs u. Klinika
Orbis 23 febr. 1. 1 Botond Merse/ Csenge Borka
Vica 29 febr. 2. 3 ? Bp./ Szent István K.
Bagzer 26 febr. 2. 1 ? Otthon
Katy 27 febr. 3. 1 ?/Leona, Lea Bp./ Schöpf-Mérei
Cicmerák 24 febr. 11. 1 ? Bp./ Szent István K.
Zsuzsi 29 febr. 13. 1 Marcell/ Zsófi, Ágnes Bp./ János K.
Kikócska 26 febr. 13. 1 Réka Ilona/ Áron v. Ábel Bp./ Schöpf-Mérei
Móni 24 febr. 16. 1 Bence/ Dóra Bp./ Máv K.
Enikö 26 febr. 19. 2 ? Szeged/ Klinika
Eszi 30 febr. 22. 1 Anna v. Luca Bp./ Kútvölgyi K.
Böbe 28 febr. 24. 1 Géza/ Lilla Bp./ Margit K.
Zsuzsa 28 febr. 26. 1 ? Bp./ Bajcsy K.</pre>

Marica
32+5
marica69
 
 


marica!!!!
mindenki nevében KÖSZI!!!!!!!!! Kép Kép Kép tök jó hogy így törödsz velünk! jó ez a tábla ötlet.

-asszem hétfőn korrekciót fogok kérni, akkor megyünk uh-ra tuti hogy egy hamarabbi időpontot fognak jósolni, de majd meglátjuk.....

köszi mégegyszer!!!
bagzerka

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Orbis!

Ha kinyitod a terheskönyvedet (asszem ez mindannyiunknak egyforma), mindjárt az első oldalon a következőt találod: Tíz lépés, mely a "bababarát" kórházhoz vezet.
Nekem pl. fontos, hogy a kórház, ahol szülni fogok ezek szerint az irányelvek szerint működjön, de vannak olyan kismamák, akik ezt másképp látják.
Gondolom, tájékozódtál már a saját kórházadról, és ha az a te elvárásaidnak megfelel, akkor nincs okod aggodalomra.

Egyébként hol találtad a listát?

Üdv:
Zsana
zsana75
 
 


Marica!
Nagyon jó ez a táblázat:-) Köszi

Katy!
Nekem is volt ilyen a 20.hét vége felé.volt,hogy 2napig nem adott semmi jelet...már kezdtem aggódni...de semmi baj nem volt. Most így közel a 26.héthez nincs olyan nap,hogy ne jelezné,hogy itt van:-) Ne aggodj szerintem.A praxisba azt mondta az orvos,hogy a babák megérzik a frontott és akkor kevesebbet mozognak,mostanában meg eléggé furcsa az időjárás.

Üdv mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem nincs ilyen "tíz lépés..." a kismamakönyvemben Kép az első oldalon "a védőnő tanácsai" olvashatók. Amúgy a listát a bébilapon találtam:
http://www.bebilap.hu/korhazak/korhazak.htm

Itt írnak is néhány szót, hogy mi is ez, de az az egy kritérium, amit itt kiemelnek (szülés után közvetlenül odaadják, esetleg szoptatni is lehet), tudtommal a Margit kórházban is teljesül.
No mindegy, kedden úgyis megyek a dokihoz, majd megkérdezem tőle.
Azért köszi Kép

Marica!
Köszönjük a nyilvántartást Kép A kórházam a Margit Kórház.
(Jár még oda valaki?)

pussz
orbis
 
 


sziasztok
Katy
Most még nem, de Hannánál kétszer is voltam bent a kórházban, mert úgy éreztem, nem mozog a baba. Egyszer a 22. héten, egyszer meg a 34. héten. Persze az uh-n rögtön látszott, hogy minden ok. A 34. meg NST-t csináltak, nem uh-t. Olvastam, hogy a 22-24-hét közötti időben gyakran előfordulhat, h 24 órán át nem érezni a mozgást, de az okára nem emlékszem... Azért persze jobb megbizonyosodni időben. Pl. a csoki-próba ált. bejön Kép Kép

bringa (30+6)
bringa
 
 


Orbis

Bocsi, hogy belekotyogokKép Én a tavaszi babákhoz írogatok, de titeket is szoktalak olvasgatniKép

Szóval, nincs meg neked véletlenül a Születéskalauz című könyv? Mert abban részletesen(2 oldal) benne vannak a bababarát kórház kritériumai: pl. a kismamákat tájékoztatni kell a szoptatás előnyeiről, módjáról, meg kell mutatni, hogyan kell szoptatni, hogyan lehet fenntartani a tejelválasztást, ha valamilyen okból nem lehetnek babájukkal; a babát a megszületése utáni első fél órába mellre tegyék; a baba csak orvosi javaslatra kapjon más ételt, italt; a baba és a mama a nap 24 órájában együtt legyen; ösztönzik az anyákat, hogy a baba igényeinek megfelelően szoptassanak; ne kapjon a baba cumit, stb.

Budapesten csupán a MÁV Kórház és az István Kórház kapta meg a Bababarát címet.

Remélem segítettemKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Orbis!

Babussal együtt én is a tavaszi topikba tartozom, remélem nem gond, hogy ide is írunk néha.
Tehát a WHO és az UNICEF által kidolgozott irányelvek:

Tíz lépés, mely a "bababarát" kórházhoz vezet:
Minden szülészeti és újszülöttet ellátó intézmény feleljen meg az alábi követelményeknek:
1. Rendelkezzen írásos szoptatási irányelvekkel, amelyeket rendszeresen irmertessenek az egészségügyi dolgozókkal.
2. Minden egészségügyi dolgozó kapjon megfelelő gyakorlati felkészítést az irányelvek alkalmazásához.
3. Tájékoztassanak minden várandós anyát a szoptatás előnyeiről és módjáról.
4. Segítsék hozá az anyákat, hogy az újszülöttet már a szülést követő első fél órában a mellükre tehessék.
5. Mutassák meg az anyáknak, hogyan kell szoptatni és a tejelválasztást fenntartani, még akkor is, ha valamilyen okból el vannak különítve újszülöttjüktől.
6. Csak orvosi javaslat esetén kapjon a csecsemő anyatejen kívül más ételt vagy italt.
7. Legyen általános gyakorlat az anya és az újszülött együttes elhelyezése a nap 24 órájában.
8. Ösztönözzék az anyákat, hogy az újszülött igényeinek megfelelően szoptassanak.
9. Szoptatott csecsemőnek ne adjanak cumit.
10. Támogassák a szoptatást segítő anyacsoportok létrehozását, és az egészségügyi intézményekből távozó anyákat irányítsák ezekhez.

Megjegyzem, hogy a bababarát kórház nem garancia semmire, ismerek olyan anyukát, aki két gyermeket is szült az Istvánban, és egyiket sem "tudta" szoptatni, és számtalan olyat, aki nem is hallott babababrát kórházról, mégis sokáig szoptatott.

Zsana
zsana75
 
 


ZsanaKép

Én lusta voltam szó szerint kimásolniKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Bringa!

Köszi a megnyugtatást, és hogy reagáltál rá! Nagyon megijedtem!
Természetesen csak pánik volt az egész! Kép
Egész éjjel dorbézolt és a tudomásomra hozta, hogy nincs semmi baj! Kép
Nagyon megnyugodtam!!!!

Maricának pedig külön köszi a táblázatot!Ha nagyon elfáradtál benne szívesen átválalom! Csak azt nem tudom, hogy hogy kell bemásolni ide!

Üdv:
Katy
Katy
 


Babus és Zsana!
Nagyon köszönöm a segítséget! Mindenhol utánanéztem a neten, meg a rendelkezésemre álló irodalomban, de nem találtam sajna! De mostmár, hála nektek, minden világos! Kép Szóval mégegyszer köszi!

Képzeljétek!! Eddig is elég aktív volt a babuci, sokat rúgkapált, de ma reggel valami olyan műsorral kápráztatott el minket, hogy öröm volt nézni! Szó szerint, mert úgy hullámzott a hasam, és olyan nagy felületen, hogy nem is gondoltam volna, hogy ekkora helyet elfoglal! Kép

üdv mindenkinek: Orbis
orbis
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Katy
Nincs mit! Én is ilyen aggódós vagyok ám!
bringa
bringa
 
 


sziasztok,
csak megosztanám örömünket, most voltunk uh-n, egészseges kisfiú!!!!!! teljesen lányra számítottunk, de nagyon örülünk, sőt, párom megjegyezte hogy ő fiút akart jobban, most már a nagy focizást tervezi!! Kép
na, rohanok!!
bagzerka

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Gratula Bagzerka! Úgy látom, most már a lányos anyukáknak bele kellene húzniuk Kép))
Ha jól számolom, most a fiús anyukák vannak túlsúlyban. Jól jönne néhány kis copfos is...

zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Ide még nem írtam, én a Margit kórházas topicban "nyomulok".

Vzsuzsinak
Nem tudom merre laksz, mi van közel? De én a Margit kórházba járok terhestornára. 2 szempont miatt járok ide: 1. ez van a legközelebb (a munkahelyemhez is), 2. ingyenes. Az említett videókazit nem ismerem, de ezt a tornát nagyon hasznosnak tartom! Kép Ja és a társaság is nagyon jó, szoktum dumálni!

Kikocska
Tegnap éreztem én is az első mozgást, ma de. a kozmetikusnál a másodikat. Isteni érzés! Szegény férjecském még nem érzékelte, de nem is csodálom, annyira kicsik még ezek a rúgások... Kép
A Madrina szerintem se olcsó! Megtetszett egy felső, de aztán az árát látva (18.000,-) már nem is...

Orbis
Én is Margitos vagyok/leszek. A kórház megismeréséhez javaslom a Margitos topicot (Szülészetek, kórházak &#8211; Margit kórház) + előadások. Összességében jókat hallottam, de mindenkinek mások az elvárásai, ezért javasolom, hogy olvasd végig.

Nektek meddig ment a teljesen hason alvás?
A kiírás alapján már lehet, hogy nekem sem ezt, hanem a köv. (2005 tavaszi) topicba kellene mennem?

Nikcsi
17+5
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Nikcsi!
A Margit kórházas terhestornához kell valamilyen beutaló vagy ilyesmi? És pontosan mikor van és hol?
Bár lehet, hogy nekem egy kicsit távoli lenne, most még előbb megnézem itt a kerületit, de amennyit eddig tudok róla nem túl szimpatikus, úgyhogy nézek más lehetőségeket is.

Pussz:
Orbis
orbis
 
 


Orbis

Mi/melyik nem szimpatikus? Igen kell "beutaló", az orvosod kiállít egy papírkát, hogy nincs semmi panaszod, bajod, ami miatt nem mehetnél.
Az időpontok: hétfő és szerda 11 óra, kedd és csütörtök 15 óra. A torna 1 órás, én a k-cs-ibe járok (fél óra múlva indulok is! Kép ). B ép. I. emeleti "tornatermében" van.
Hányadik kerületben vagy?

Nikcsi
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Koszonom a kedves gratulaciokat a kislanyhoz, en is mindenkinek gratulalok a kisfiukhoz - kislanyokhoz! Olyan jo erzes amikor mar konkretan tudjuk, hogy milyen nemu a kis babuci, ugye?
A mienk is nagy bulizos, jo sokat mocorog, de ez igaz, hogy a csokira kulonosen beindul!!

Most hetvegen megyunk bababutort nezni, mar alig varom!! Allitolag Budaorson van egy Vox nevu hely v. valami ilyesmi es ott nagyon szep butorok vannak, ti hallottatok mar rola?

Marica!
Nem szeretnelek zargatni, de ha majd ujra irsz valamit a a tablazatba, akkor kijavitasz legyszi minket feb.22-rol jan.22-re (szerintem csak veletlenul irtad el)
Koszi!

Eszi
eszi
 
 


hát, mi is voltunk ma uh-n, és egy 90%-os copfossal erősítjük a lányok táborát Kép (gondolom a fütyik egyértelműbbek Kép ) egyébként nagyon nehezen mutatta meg magát, jó sokat kellett keresni, biztos mert szégyenlős. Kispapa most először találkozott vele "élőben" eddig csak információ volt a baba, de most látta is, ráadásul kismanó megörvendeztetett minket egy hatalmas integetéssel, úgyhogy én könnyekig hatódtam, apuka pedig teljesen a hatása alá került Kép el is vitte a fényképet, amit kaptunk, hogy megmutassa a kollégáknak a munkahelyén. Kép én majd csak holnap. Elvégre nekem itt az egész baba KépEgyébként teljesen rendben van vele minden. Nekem a gerince tetszett rettentően, olyan volt, mint egy kis gyöngysor Kép És olyan hihetetlen az egész... Teljesen babaformája van, megminden. Nem is tudok nagyon hozzászólni semmihez, pedig azért történt egysmás, mióta nem jutottam el ide... talán majd magamhoz térek nemsokára Kép Kép Kép

kikocska
 
 


Nem tudom, mennyire nézegettek más topicokat is, ezt találtam, aki gondolja, segíthet neki...
_________________
Kedves Szülők!

Danis Ildikó vagyok, gyermek és családpszichológiával, valamint tudományos kutatással foglalkozom. 2003-ban országos szintű kérdőíves kutatást indítottunk az MTA Pszichológiai Kutatóintézetében, amely a magyar családokat érintő jelentős hatású életeseményekkel foglalkozik. Terveink között több száz család bevonása szerepelt. A BabaNeten is hirdettük a kérdőíveket, és sok nagyon kedves anyuka és apuka segített a kitöltésükben. Sajnos még mindig hiányzik legalább 100 kérdőív.

Mivel most 5 hónapos kislányommal otthon vagyok, nehezen jutok el óvodákba, iskolákba, hogy személyesen találkozzam szülőkkel, de a Gyed ideje alatt szeretném befejezni a doktori disszertációmat. Ezért kérem a segítségüket, hogy ha van kedvük és egy fél óra szabad idejük, akkor segítsék kutatásunkat (és a doktori disszertációmat) egy e-mailen elküldhető anonim kérdőív kitöltésével és visszaküldésével.

Olyan családok jelentkezését várom, ahol a családban van legalább egy 0-10 év közötti életkorú gyermek. Részletes leírást az e-mailben küldök, és természetesen még a kérdőívek megérkezése és megtekintése után is meggondolhatják magukat.

Segítségüket előre is nagyon köszönöm.

Jelentkezni lehet:
Danis Ildikónál
a misil@vnet.hu e-mail címen

kikocska
 
 


Sziasztok,

Kikocska gratulálok és teljesen meg tudom érteni, hogy mennyire a hatása alá kerültél. Ma láttam a Brendon katalógusban egy nagyon édes rózsaszín szerkót, majdnem elbőgtem magam...

Én most a kékekre bukhatok, nade azok is szépek ám...

Nikcsi, köszi a tippet. Most még kb. egy hónapig lakunk Pesten, aztán kiköltözünk Biatorbágyra. Addig lehet, hogy én is beugrok egy-két foglalkozásra...

A Madrinában a kismama cuccok tényleg hihetetlenül drágák.. De van, ami viszon emberi áron elérhető.. (bababútor, játékok, egyéb tartozékok)

zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Kikocska
Én remélem csütörtökön leszek ilyen hatás alatt (18 heti UH)! Akkor már lehet tudni a nemét, de már előre mondták, hogy ha nincs kuki, akkor még 50-50%, hogy fiú vagy lány... Szóval még ne vedd kézpénznek!Kép

Vzsuzsi
Huú biztos valami szép helyre költöztök... Kép Javaslom a tornát!

Nikcsi
nikcsi
 
 


köszönom a gratulációkat Kép még nem állunk neki rózsaszín cuccokat venni, meg amúgyis semmitse. majd mikor már nem dolgzom decemberben, meg januárban, és egyébként is rámtör a vásárlási láz. Kép amúgy tervben van három baba legalább, szal úgy fogunk majd válogatni, hogy ezeket a kicsi ruhákat örökölni tudják majd egymástól Kép

ja, helyátadással kapcsolatban én is hasonlókat tapasztalok, bár már volt rá példa többször, hogy átadták a helyüket valakik, de volt olyan, hogy valki átadta, erre az öregasszony betolatott gyorsan, és letette magát a helyre, amit nekem szántak Kép én mondjuk 3 átszállással egy óra alatt érek be a munkahelyemre, és át kellett szervezni az utazást hosszabbra, hogy tuti legyen helyem, mert nem merek állva utazni. ha nincs hely, inkább fel sem szállok, vagy leszállok... valahogy nem merek szólni, hogy légyszi add át a helyed...

kikocska
 
 


sziasztok!
lehet hogy már volt erről szó, akkor bocs, de lemaradtam.....

a belvárosban, tud-e valaki tornát, ami nem reggel/délelőtt van, és mondjuk kórházi, szóval ingyenes??? van ilyen? vagy mind fizetős??? nemtom..
köszi,
bagzerka
21+2

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

A helyát(nem)adáshoz szeretnék annyit hozzáfűzni, hogy most jövök a dokitól, a váró helységben 7 ülőhely van. Amikor odaértem, mind foglalt volt és két kispapa is ült, eszükbe nem jutott átadni a helyet KépKépKép. Na, ez az igazán szomorú!
Szerencsére nem volt rá szükségem, de akkor is, legalább kérdezze meg!

Üdv
Zsana
zsana75
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek, gratulálok az új kisfiúkhoz/kislányokhoz!

Katy, Bringa! A Ti korotokban én is ugyanígy voltam a mocorgással, ha nyugis napja volt, tiszta depi lettem, Apa alig tudott megnyugtatni. De jó pár hete nincs ilyen gondom, mostanában egyfolytában hullámzik a pocakom. Kép Most már amikor felébredek, akkor is egyből felélénkül, szerintem ez a legcsodásabb érzés a világon!!!

Sajnos a helyátadásban Fehérvár sem jobb... Kép Eddig egyszer adta át valaki a helyét, pedig 2 busszal járok dolgozni. Bezzeg a pocimat jól megbámulják! Én emiatt nagyon-nagyon szomorú vagyok, meg aztán nem a legbiztonságosabb ilyenkor állva utazni.

Katinka
26+3
katinka
 
 


Bagzerka!
mennyire belváros érdekel? mert az Eötvös utcában van a spanyol nagykövetséggel szemben (VI. ker Andrássy úttól kb 2. ház, kisföldalatti Vörösmarty utcai megállójától vagy Oktogontól pár perc séta) este van valamikor. csak egy igazolás kell a dokitól, hogy nincs ellenjavaslata, és lehet menni. hogy pontosan mikor van, meg mi a cím, nem tudom, mert én egyenlőre nem járhatok, talán majd jövő héten megengedi a doki, ha neki is tetszenek az eredmények, amiket viszek, de a 3-424-330-as számon meg tudod kérdezni (Terézvárosi Védőnői Szolgálat, nagyon kedvesek).

kikocska
 
 


Sziasztok!

Ez a helyátadásos dolog tényleg nagyon gáz.
Mondjuk én nagyon jól viselem a terhességet, semmi bajom nincs, de volt már olyan, hogy nyűgös voltam, melegem volt, és egyszerűen odaálltam a delikvens elé, és fennhangon kértem, hogy adja át a helyét Kép Fontos a fennhang, mert különben eljátsza, hogy süket. Egyébként megfigyeltétek, hogy mennyi "nyakmerevedéses" ember van Kép (csak kifelé tud bámulni) és a társadalmunk 15-40 évig terjedő férfilakossága is iggggen-igggggen fáradt és rászorult estére az ülőhelyre? Hm...

És lehet, hogy ezért most rámpirítottok majd, de azt sem értem meg, hogy az idős emberek, miért csúcsforgalomban indulnak el? Na mindegy, biztos halaszthatatlan dolguk van épp akkor.
Ja, és még van egy rossz szokásom: ha felszállok, senki nem akarja átadni a helyét, akkor elég hangosan megjegyzem, hogy "á, nekik nagyobb szükségük van rá..., vagy "ugyan, hát nem látod, hogy nyakmerevédese van? azért ül" A férjem már retteg velem tömegközlekedni Kép

A tornával kapcsolatban: hányszor érdemes járni? Hetente egyszer? van valakinek tapasztalata?

ÜDv. cicc
cicmerák
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: