Új privát üzeneted érkezett!

Laptető és 100. hozzászólás, felhasználó lettem!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi!

Gratula a 100.-hoz és a laptetőhöz is! :lol: :lol: :lol:
Én is vettem F&F-s tesco-s bugyit, csak az akasztott ki, hogy nem volt olyan csomag, amiben lett volnaa 5 db egyszínű, valahogy a kórházba nekem a fehér illik. Illik?!?!?! Ez olyan hülyén hangzik. Vagyis volt olyan, ami csak fehér daarabokból állt, de azok meg akkora csatabugyik voltak 50-es méretben, amit még nagyanyámra sem adnék rá :lol: :lol: :lol: Terhes vagyok, de azért mégiscsak nő vhol :wink: Majd benézek még a Skálába, hátha találok még egy pár darabot.

Marcsi, én is nagyon örülök, hogy ilyen szépen fejlődik Panka-baba és a maradék kevés időhöz sok-sok erőt kívánok Neked! Amúgy Te hogy vagy, hogy halad a fizikai felépülésed? Ha nem titok, erről is ossz meg velünk 1-2 gondolatot, mire számíthatunk. Hogy van a sebed?

Eszti, tessék jelentkezni, meg Fanni Neked is!!! Sztem vezessük be, hogy a 35-36. héten járó kismamáék mindennap adjanak életjelt magukról, elég csak egy betűt lenyomni :lol: Mert megmondom őszintén, nekem tegnap Esztivel kapcsolatban volt egy megérzésem.

Szörnyű hallani ezt a sok mizériát a nem házas szülőkkel kapcsolatban, mondtam is a páromnak, hogy milyen jó, hogy erőltettem ezt a házasulós dolgot, mert ő annyira nem ragaszkodott volna hozzá. Na, de győzött a lightos erőszak! :wink: :lol: :lol:
Amúgy is elég lesz a sok más egyebet intézni, pl. tgyás, gyed, családi pótlék, stb. Úgyhogy csak ajánlani tudom nektek is, hogy az államkincstár honlapjáról le lehet tölteni ezeket az igénylőlapokat, én már megtettem és el is kezdtem kitölteni őket. Meg fel vannak sorolva azok az okiratok, amiket csatolni kell, azokat is el lehet már kezdeni lefénymásolni, és amikor megszületetett a picuri, elég majd csak az ő iratait másolgatni az apukáknak.

Én innen töltöttem le ezeket az igénylőlapokat:

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... SEGELY.PDF[url]

[/url]

Na, majd jövök még. Ja, képzeljétek, már hétvégén elkezdtünk egy-két dolgot átpakolni a lakásba! :lol: :lol: Elvileg 2 hét múlva szerelik be a bútorokat.

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Na, Reni jó volt a megérzésed csak épp nem a szüléssel kapcsolatban, hanem egész egyszerűen BESZART A FŰTÉSÜNK!!!!Tegnap óta Anyámnál csövezünk...Persze a gyerek semmit sem alszik, hulla fáradt vagyok, Ő meg halál hiszti!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil..
A nyomi szerelő meg nem akar kijönni... :evil: :evil: :evil: Ne kérdezzétek sajna nekünk egyedi, biofűtésünk van, nem sokan értenek hozzá, tehát kb. senki!!!!KIRÁLY!!!!

Marcsi, nagyon örülök a jó hírekenk, azt sajnálom, hogy nincs esélyed befeküdni... :cry: :cry: :cry: Nagyon jó, hogy ilyen pozitív vagy!!!!

Fanni, tényleg mizu veled? Köszi a teliholdas dolgokat. Következő febr. 28? Húúúúha. Az nekem már játszhat erőteljesen!!!!

Borsoo, ne aggódj, nekem Bibunál semmi sem hatott rám!!!!

Manojoco, két csaszi....Huuu, szegény. Nem irigyellek.

Anna, kitartás!!!Mindjárt vége neked is!!!

Fanni, gratula a laptetőhöz és a felhasználói státuszhoz. Nem is tudtam, hogy vannak ilyenek... :lol:

Na megyek, vhogy összekéne magam kaparni, aztán lemenni sétálni, hogy legalább ott aludjon a gyerek, mert így elviselhetetlen... :evil: :roll:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Mi még egyben vagyunk! :)
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem egyre nagyobb az étvágyam.. :oops: :oops: :oops:
Pedig most járok +12kg-nál..

Eszti, nem lehet könnyű most nektek.. nem irigyellek.. én 1 napot se bírnék ki otthon :? Azért tudtok valakit aki meg tudja csinálni? Milyen fűtésetek van pontosan?

Marcsi, erre én is kíváncsi lennék! Olyan pozitív vagy, de félek , hogy csak nem akarsz megijeszteni minket....
Én a szülés közeledtével elkezdtem gondolkodni az Edán...
Marcsi te legközelebb kérnél?
Jó volt azt olvasni, hogy rosszabbra számítottál.. egy ideig ezzel nyugtattam magam.. :)
A vágás előtt egyébként érzéstelenítettek? vagy csak mikor már összevarrták? mikor vágtak az nem fájt? egy barátnőm mesélte, hogy neki az fájt a legjobban... :(
és maguk a fájások?? tényleg van olyan, hogy már önkívületi állapotba kerülsz tőlük??
Na most aztán jól belemerültem.. de egyre közeledik az időpont én meg egyre többet foglalkozom a kérdéssel...

Reni, akkor már ti is nemsokára költöztök! :) Egy pillanat alatt elrepül ez a két hét meglátod!! :) ( na ettől most én kicsit megijedtem.. :oops: ) de tényleg! :) észre sem veszed és már bent fogtok lakni!!! :lol: :lol:
Engem is zavar, hogy mindenféle plusz dolgot kérnek az anyakönyvvezetéshez.. de ezért még nem érzem úgy hogy házasodnék.. :oops: regisztrált élettársi kapcsolat meg kizárva! :)
Én soha nem tudtam elképzelni a saját esküvőmet.. egyetem alatt meg aztán pláne az az érzésem volt, hogy mi köze az én kapcsolatomhoz az államnak?? miért kössek én erre szerződést?? és pláne, hogy miért kell bíróság, ha már nem akarunk együtt lenni.. stb.. de biztos velem van a "gond"
:roll: :roll:

Szilvi, gratulálok a laptetőhöz+100. hozzászóláshoz!!! Egyszerre mindkettő sikerült!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Másodszorra kezdem újra :evil: :evil: :evil: :evil:

Marcsi: én is kíváncsi lennék, hogy vagy? Seb? Panka babát puszilom! És ha tudsz képeket mutass róla. Olyan cuki volt az a lábtartásos alvás. Zabálni való!

Szilvi: gratula a laptetőhöz+a 100-dik hozzászóláshoz. Szülinapi torta nyami-nyami. Február 12-én van a szülinapom, remélem a család megdob egy extra csokitortával :)

Fanni: szoktam háton feküdni+aludni. De nem hinném, hogy ezért szédülök. Én az elején is nagyon rosszul voltam sokszor össze is estem. 2-3 napja ugyan ezt érzem. A vérnyomásom ingadozik :(:(:(
Az esküvői meghívókat mikor választottuk ki, egyszer csak az asztal alatt voltam. Sokszor összeestem :( remélem hamar elmúlik ez az érzés.
A Balázs nagyon szép név. Sztem maradjon ez első névnek, hisz nagyon szép!

Eszti: nagyon sajnálom a fűtést. Huuuuuu nem semmi. A legrosszabbkor jött. Tényleg kérdezni szerettem volna, hogy a kis Bibu nem féltékeny a kis Lillusra? Gondolom tudja, hogy ott van a pociban. Azt mondják, hogy ha két gyerek között 1-2 év a korkülönbség képes még bántani is, olyan féltékeny :(
Azért kérdezem, mert mi is úgy tervezzük, hogy hamar jön a tesó, de ezt azért meggondolom :)

Ma nagyon jó napom van. Megjött a kis csontváz rugim. Jajjjjjjjjjjjjjjjj annyira aranyos. 0-3 hónapos korig lehet használni. Olyan picike és tényleg új ahogy a csaj írta. Már ki is mostam :)
Jó lesz váltósnak is. Sztem nagyon aranyos. Olyan kis pici. Na, majd csinálok képet, ha pocaklakóval itthon leszünk.

Reni: jó ötlet, mindenki írjon naponta aki a vége fele tart, hogy tudjuk miért tűnt el hirtelen :D

Holnap megyünk a Corába nagyon sok akció van baba-mama dologban. Sztem érdemes ellátogatni!

Manojoco: Nekem az lenne a kérdésem, hogy fájt-e a katéter? ÉN nagyon félek tőle. Szinte ettől félek a legjobban!

Eda: én még mindig azon vagyok, hogy nem! Azért a szülésznőmmel még beszélek erről.

Itt mindenki választott orvost+szülésznőt?

Kép
Vendég
 


Anna, én úgy tudom császárnál a katétert csak az Eda után rakják be.. akkor már nem érzed! :wink:
Vendég
 


Eszti,fűtés téma nagyon gáz... :( :( :( Drukkolok,hogy hamar sikerüljön megjavíttatni...

Rena ötletét támogatom,mármint azt,hogy mindenki jelentkezzen be legalább 1-2 szó erejéig,aki már a célegyenesbe fordul lassan! :lol:
Sokat gondolok ám rátok,meg emlegetlek titeket,nagyon fúrja az oldalam,ki babája érkezik legközelebb... :lol: :lol: :lol:

Fanni,nem fogok EDA-t kérni a következő szülésnél sem. Számomra semmi nem indokolja ezek után.Valószínűleg szerencsém is volt,hogy ennyire simán és gyorsan mentek a dolgok.
A fájdalomra alig emlékszem...rossz volt...de egyfolytában arra koncentráltam,hogy nemsokára vége lesz...
Az elején,az első fájásoknál alig kaptam levegőt,mert kapkodtam össze-vissza...azt hittem,megfulladok,olyan légszomjam volt.
Akkor odajött egy doki és nemes egyszerűséggel a tenyerét a számra tapasztotta...azt mondta,az orromon szívjam be a levegőt,olyan lassan és mélyre,ahogy csak bírom,számoljak el 3ig és utána a számon fújjam ki,amilyen lassan és hosszan csak tudom...ez a technika abszolút bejött,nem lettem oxigénhiányos sem és az erre való koncentrálás kapaszkodót jelentett az agyamnak is,hogy ne uralkodjon el rajtam se a fáradtság,se a pánik.
De nem győzöm hangsúlyozni,hogy nekem mákom volt,mert nyilván nem így élem meg,ha 8-10 órán keresztül kell vajúdnom,ahogy nem egy kismamával megesik sajnos.

A gátmetszést éreztem,de nem volt vészes,mert egy fájás alatt csinálták-ami sokkal intenzívebb...rövid,éles fájdalom,inkább olyan égő érzés és tényleg csak egy pillanatig tartott.
Az összevarrás már más téma... :? :shock:
Utólag én is azt mondtam,hogy sz@rabb volt,mint maga a szülés...akkor azért elég érzékeny ott az ember jányának... :oops: :oops: :oops: és ugye nekem elég amatőr módon csinálta a rezidens kislány...
Adtak lydocain injekciót,de az csak külön fájdalom és semmit nem tompított az érzésen...nem azért írom,hogy bepánikoltassak bárkit közületek-ti akartátok tudni! :lol: :lol: :lol:
Viszont elég hamar csillapodott a fájdalom,pár napig még kicsit érzékeny volt,de nekem nem voltak olyan gondjaim,hogy nem bírtam volna leülni,vagy hasonlók...


Na,mára elég a horrorból! :lol: :lol: :lol:
Nem akartam borzolni a kedélyeket,bocs. :lol:

Velünk egyébként továbbra is minden oké,Panka hízogat változatlanul.Az esti etetésnél kicsit megizzasztott minket,a felénél átadtam apjának a terepet,mert a derekam nem bírta...elég hamar elfárad a picilány,bealszik,nem nyeli a tejet,csak cumizik,meg a levegőt nyeldesi,utána elég nehezen jön néha a büfi,szóval kicsit macerás,de többnyire azért ügyesen eszeget.
Nagyon édes,imádom... :oops: :lol: :lol: :lol:
De azért már alig várom,hogy végre itthon legyen velünk és kényelmesen babázhassak úgy,ahogy jónak látom.A kórházban 3 óránként van evészet,akár akarja a baba,akár nem.Én persze az igény szerinti szopira készültem lelkiekben...oké,a kórházban muszáj valami rendszernek lenni,másképp nem működik...de azért néha elég rosszul jön ki a lépés...

De túl fogjuk élni...nem tehetünk mást! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok

Ma jól indult a napom, majdnem elájultam az utcán. Úgy látszik megint alacsony a vérnyomásom. Reggeli nélkül surrantam le a turiba, örültem, hogy emberem itthon a gyerekkel.. Hát én úgy beparrantottam és rájöttem, hogy nem merek segítséget kérni.. Már nem láttam és nem hallottam, mire kinyögtem valamit.. A turiban a néni egyből vágta mi van, beültetett a próbafülkébe és ott elszürcsölgettem egy kávét míg ki nem tisztult a fülem meg a látásom.. Kész.. :evil:

Egyébként Marcsi, eszembe jutottál a turiban, mert kb 20-30 kisméretű rugit találtam, mind fehér, marks and spencer, 50-es méret ill "up to 2 kilos".. Gondolkodtam rajta, hogy veszek nektek párat és elpostázom, de nem tudom, hogy viszonyulsz a használtrucihoz :?:

Találtam pár nagyobbat is, olyat, aminek az ujján visszahajtható "kesztyű" van, na abból vettem hármat. Mi mindig zoknit húztunk a kezére, amíg nem kezdtem vágni a körmét, hogy ne karistolja össze a kis arcát :lol: De azért komolyan elgondolkodtam, hogy be kéne szereznünk pár kisméretű rucit, sosem lehet tudni, nem-e jön nálunk is előbb..

Lassan előszedem a babruháinkat és belistázom, hogy miből mennyi van és aszerint vásárolok mostantól. De azért voltak "kék" holmik is szépek, újak is (Disney-s), lehet, hogy mégis meg kéne tudnunk a nemét, mielőtt jön. Nehéz csak unisex dolgokat venni..

Eszti,
drukkolok a fűtéshez!!! Átérzem a helyzetet, nálunk még mindig probléma van a fűtéssel. Éjjel szuper meleget csinál, nappal meg van, hogy hazajövünk és 15-17 fok van! :evil: Nappal sztrájkol, külön piszkálni kell a termosztátot, hogy fűtsön...
Engem is érdekel, hogy milyen bio-fűtésetek van!

Reni
a F&F bugyi, amit írtál kismamabugyi? Vagy csak nagyméretű?
Kórházba én asszem eldobhatót viszek megint, az olyan "kényeztető" érzés, hogy csak úgy eldobom használat után.. :lol: ("Mert ön megérdemli" - nahát, ha valamikor, akkor a szülés utáni napokban tényleg ) :lol:
De, ha csak nem túl áttetsző a hálószerkód, nem gáz, ha nem fehér a bugyi, nem? Vagy ez inkább számodra olyan higiéniai alapfeltétel? Megértem.

Anna,
most olvasom, hogy Te is ájulós. Vigyázz magadra Te is.
Majd tegyél fel fotót a ruciról most is ha van időd! Édi lehet!!
Orvost, szülésznőt választottam és (ha csak nem lesz probléma), eda nálam sem lesz. Tartsuk egymásban a lelket addig is! :D
Illetve, orvos ügyben még lehet, hogy a végén az ügyeletesnél kötök ki, de ezt már túlragoztam korábban. Akkor azért előtte szülésznőt fogok választani abban a másik kórházban.
Te hogy vagy ezzel? nem emlékszem, mit írtál róla :oops:

Metszést nekem is fájás közben csinálták és nem éreztem. De lidocain-t kaptam, ez most jut eszembe először talán azóta :D És még így is mennyire kellemetlen volt a varrás.. :evil: Arra emlékszem, hogy a szuri után nem sokkal éreztem a számban a gyógyszeres ízt! Irtó hamar szétárad a testben.. A szülésznő meg erre azt mondta, hogy milyen "ősanya" típus vagyok, hogy ilyesmit érzek.. Na az biztos nem. Viszont varrás közben legalább volt min gondolkodnom, ami elterelte kicsit a figyelmem: eszembe jutott, hogy állítólag, ha egy ember talpát bedörzsölik fokhagymával, akkor 20 percen belül érzi az ízét a szájában.. Na hát ilyen marhaságokon gondolkoztam, biztos már nagyon kész voltam szülés után :lol: Bocs, hogy rátok öntöttem, de egész meglepett, hogy ennyi idő után ilyesmik jutnak az eszembe.. :lol:

Marcsi,
kitartást továbbra is! Még az is lehet, hogy beáll a rendszerre és könnyebb lesz Neked majd otthon, ha megszokta a 3 óránkénti etetést. Puszi nektek! Az a lényeg, hogy ügyesen eszik és jókat alszik!
Vendég
 


Még azt akartam, akik nem házasok, ha az apukák/nagymamik intézik majd a szülés után a gyerek papírjait/támogatásokat, szerintem feltétlen írjatok egy meghatalmazást, nehogy amiatt ne intézhesse a nevetekben a dolgokat. Még nálunk is volt, hogy kértek, tiszta kötözködésből szerintem, de ez van...
na nem okoskodni akartam, jóéjt mindenkinek!
Vendég
 


Lehet, hogy ezzel kapcsolatban írtátok a közjegyzőt? Nem voltam valami figyelmes, bocsánat! :oops:

Mostmár tényleg elhúztam, jóéjt! :lol:
Vendég
 


Na jó reggelt!!!!

El se hiszem, 7-ig aludtam!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Már hogy tud az ember örülni a 7-nek is...Hihetetlen!!!! :lol: :lol: :lol:

Marcsi, lehet még áttudsz majd térni az igénybeli szoptatásra, ha hazamentetek, de gondolom most még a súllya miatt kell...Legalábbis a sárgulásnál azt szokták mondani, hogy mindig ébreszteni kell, mert ilyenkor álmosabbak?! De most lehet hülyeséget írtam.... :shock:
Én amúgy ilyen félig igénybeli szopi párti vagyok, mert csak éjszaka nem tartom a rendszert, mert hagyom aludni...khm hihető voltam???? :lol: :lol: :lol: Nem, én is hiszek abban, hogy a babók tudják, de Bibu saját maga beállt a percre pontos 3óránkénti evésre...

Fanni, Borsoo, nekünk egy ilyen automatizált pellettel működő fűtésünk van. Ez kint van a kazánházban, ahol egy tartályt föltöltesz pellettel (tömörített fa, olyan mint a nyúltáp) kb. hetente 1x és a rendszer adagolja, begyújtja, stb. Te meg a házikóban állítgatod a termosztátot, hogy hány fok legyen. Ja és cirkófűtéses csak nem gázzal megy, hanem pellettel. Mehetne gázzal is, de így 3x olyan olcsó, ami nem mindegy és nagyon környezetbarát, mert szinte minimális az égéstermése.. Csak kevesen tudják szerelni... :? :? Illetve nálunk még garis is, így még nehezebb...De ma remélem du. kész lesz és mehet végre haza a saját kis vackomba. Elég nehezn viselem itt Anyumat :cry: Pedig Ő örül nekünk, csak már elszoktam tőle... :oops:

Borsoo, vigyázz ám magadra!!!Én is próbálok nem kaja nélkül elindulni, mert én is ájuldozom...csak nekem étvágyam sincs...Így meg nehéz enni bmit is.
Csatlakozom hozzád, hogy bmilyen ügyintézésnél legyen nálatok meghatalmazás, mert mi bár házasok vagyunk, nálunk is volt, hogy kérték, volt hogy nem(ugyanott :evil: ).

Reni, de jó hír!!!2hét múlva már lehet csomagolni!!!Húúú, de izgi!!! Fannival mi már lehet a kórházba csomizunk... :lol: :lol:
Na én is kivi vagyok, ki lesz a következő!!!Lehet mi itt fogunk Fannival tipródni, és már mindenki beelőz minket??? :lol: :lol: :lol: Anna tök simán beelőzhet minket!

Anna, nekm febr.6 a szülcsinapom, Bibu dec 6. és Lillus márc. 6.ra van kiírva, de Ő nem vszínű, hogy addig bent is marad...
Én nem hiszem, hogy Bibus fölfogta, azt bizti nem tudja mi az a tesó. Mi sokat szoktuk neki mondani, hogy itt van bent a tesó, meg mekkora lesz, meg mutogatunk neki babákat, de az Apja poicakjára is azt hiszi, hogy van benne baba... :lol: Bár ez neki lehet ciki... :lol: :lol: :lol: (Ja, és nagyon vékony testalkatú a férjem... :lol: :lol: :lol: szóval most ne egy kövér embert képzelj el!)
Én potn azt hallottam, hogy mivel ilyen pici még nem lesz testvérféltékenység, de majd kiderül...Én spec. emlékszem Hugom születésére (3és fél, amjdnem 4 év a különbségközöttünk) és nekem tényleg ne, jó élmény. Én ezért nem akartam sokat várni vele. De majd most kiderül...

Manojoco, a katéter engem is érdekelne... Júj

Ja, az öltéshez azt írnám még, hogy nekem csak kétöltést kellett csinálni és azért én is kaptam injekciót, de nekem nagyon ügyi volt a dokim és egyáltalán nem fájt, szinte meg sem éreztem. Igaz ez tényleg csak két öltés volt, de akkor is...Bár Ő eleve is olyan, hogy mindig bocsánatot kér,meg mondja, hogy ne haragudjak, tudja, hogy ez kellemetlen, de szinte meg sem érzem...Vagy már csak nekem van túl sok brutál élményem idióta henteseknélk?!
Szóval fel a fejjel csajok. Ha nektek is ügyi a dokitok, akkor szerintem nem is olyan vészes... :D :D :D :D Na, de ha mégsem, ne átkozzatok ki...Én azt is bevallottam, hogy borzasztóan fáj a szülés (nekem legalábbis).

Na lépek, mert ma barinőzök!!!! Míg bent vagyok kihasználom!!!

Pussssz mindenkinek!!!
Vendég
 


Anna,Funky,Szneszti!

A katétert még a szülőszobán helyezik fel mielőtt bármit is kapnál + szúrnak egy vénát és útána visznek a mütőbe.
Egy kicsit kellemetlen érzés ahogy felhelyezik de nem vészes.
Ez is attól függ mennyire ügyes aki csinálja.
Egyiknél sem fájt igazából én akkor csak a babára tudtam gondolni hogy minél hamarabb a műtőben legyek és csinálják a császárt.
Habár aki a vénát szúrta nem volt valami ügyes 2 vénámat elcseszet :evil: de a mütőbe a hölgy nagyon ügyes volt :D

Ja amúgy nem volt olyan vészes a 2 császár az első rosszabb volt most elég jól viseltem a kórházban is könnyebben mozogtam egyedül tudtam fürdeni az elsővel nem a férjem segített mert a kádba sem tudtam belépni.
De nem szeretnélek megilyeszteni titeket mindenkinek más egy sima szülés egy császár .Én is féltem a gátmetszéstől annak ellenére hogy 99% ban megmondták csaszi lesz a második is .
Minden ilyen érzést tegyetek félre minden rendben lesz .
Ja és anna kérdezted a választott orvost az elsőnél volt de szülés előtt1 hónappal vissza mondta :evil:
Igy egy nagyon aranyos doki volt ügyeletben mikor jártam ctg-re ő volt bent és mondtam a férjemnek milyen jó lenne ha ő lenne ügyeletes amikor szülők hát igy is történt.
A másodiknál már automatikusan nem fogadtam orvost igy ügyeletben szültem nagyon aranyosak voltak most is.

Ti mivel,hogyan méretezitek át a képeket?
Sajnos újra telepiteték a gépen mindent és nincs rajta az a program amivel áttudnám méretezni amit meg letöltötünk valamiért nem jó :evil:


Hát szép napot olyan szépen süt a nap már nagyon hiányzik a séta
manojoco
 
 


Sziasztok!

Eszti: remélem nem foglak megelőzni benneteket. Úgy tudom, hogy a 37-dik héttől nem koraszülött egy baba. Tehát már nincs is 3 hét odáig :D utána jöhet ha nagyon akar :) mostanában egyre jobban aggódom érte. Rosszabbul is vagyok és félek, hogy ez kihat rá. Bár férjem nyugtatgat, hogy nem lesz ennek a gyereknek semmi baja, ne idegeskedjek-e miatt! Szóval utána már kicsit jobb!

Rengeteget csuklik Jázmin, épp most is :)

Ájulás: aki ilyen rosszul érzi magát annak egy két jó tanács!!!
Mindig legyen nálatok egy fél literes ásványvíz vagy sima csapvíz. Amikor rosszul vagyok (bevásárlóközpont...) akkor csak iszom egy két kortyot és rengeteget segít.
A másik van a Győri Édes jó reggelt! Mindig van nálam egy kis zacsival és ha érzem, hogy kezdek rosszul lenni, akkor egy-két falatot abból is bevágok. Valahogy így szoktam túlélni ezeket az ájulós időszakokat.

Borsoo: Nekem fogadott szülésznőm és orvosom van! Nem merek úgy szülni, hogy nem választok orvost.
:shock:
Félek, hogy egy boszorkány szülésznőt fogok ki, és akkor nem pont egy hárpiára lesz szükségem. Az orvos meg azért fontos a számomra, mert a varrás, császárnál azért tudom, hogy jó szakember és nem valami hentes. Tehát én így láttam jónak!!!
Teszek fel képet, mihelyt lesz egy kis idő rá!
De itt van a tesz-veszen meg tudod nézni, ha van kedved! Csak ott látszik a gatya résznél ilyen fehér szöszök. A kisruhán az nincs rajta !
Csontváz rugi jelmez 56-os 0-3 hó (Aukció azonosítója: 881081384)

Fanni: sajnos meg kell cáfolnom amit írtál, hogy eda után rakják fel a katétert. A műkörmösömnek előbb a katéter utána az eda. Nagyon kedves volt az aneszteziológus :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: Szóval én ezért félek!

Marcsi: nagyon örülök, hogy jól vagy és persze a kis Panka is.
Sok energiát küldök így virtuálisan is és a kis angyalok vigyázzanak rátok :)

Reni: költözés nemsokára :) jujjjj de izgi lehet :)

Kép
Vendég
 


És még egy hír:) hallottátok, hogy Sarka Kata megint terhes ? :D:D
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a gratulákat!!!! :D :D :D

Reni én sem találtam fehéret, az enyém 3 db rózsaszín és 2 fehér alapon mintás. Olyan vidám! :lol:

Eszti remélem hamar megjavítják a fűtést! :)

Anna nekem nincs fogadott szülésznőm, csak fogadott dokim, de ő nagyon rendes.
Mi vmelyik nap voltunk a Corába, de akkor még nem volt baba akció, de viszont most az Auchanba van febr. 11-ig.
http://lapozo.auchan.hu/Main.php?MagID=6&MagNo=71

Marcsi örülök, hogy jobban vagytok! Olyan jó hogy ilyen pozitívan állsz a dolgokhoz,ezt érzi Panka baba is, és ezért fejlődik ilyen szépen!
:D :D :D :D :D

Borsoo vigyázz magadra! Nekem is volt egyszer kétszer ilyen, én azt csináltam, hogy leültem, és a kezemet a fejem tetejére tettem, és próbáltam felfele nyomi a fejem, a kezemmel viszont lefele,ilyenkor feljebb megy a vérnyomás, és jobban leszel, de fontos hogy tényleg legyen nálad folyadék ha mész vhova, és indulás előtt legalább pár szem kekszet egyél.
Na ezt most jól megfogalmaztam. :D :D

Én +13 kilónál tartok, és egyre nehezebben viselem. :(
Fáj a hátam, a lábaim egyre nehezebbek, az ujjaim is puffadtak. :( Úgy érzem magam, mint egy bálna. :( :D
És mostanában egyre többször érzem azt a fura érzést, mint amikor megjön. Nem fáj, csak az a fura, tudjátok. Nem tudom megfogalmazni. Nektek nincs ilyen? :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!
Jelentkezem gyorsan, hogy tudjátok még egyben vagyok! :)
Párom elkapott valami hasmenős vírust, hőemelkedése is van.. remélem én nem kapom el :shock: Azt olvastam egy ilyen beindíthatja a szülést..
Egy csomó tervünk volt mára, találkozás a gyerekdokival, CTG a kórházban, kismama jóga.. de most mind törölve.. nem akartam egyedül hagyni..
Kismama jógáról jut eszembe, hogy ott ugyan ezt tanítják amit a Marcsi leírt. Ezt jógában aranyfonál légzésnek hívják.. :) Beszívod az orrodon az aranyfonalat és kifújod a szádon a tollpihét.. mikor először hallottam mosolyogva csináltam... de örülök, hogy tényleg hatásos..
Ezt mondták ott is, hogy nem szabad úgy kapkodni a levegőt mint a filmekben szokták.. mert attól beszédülsz..
Marcsi, felőlem mindig mesélhetsz a szülésedről! Egyáltalán nem horror.. nekem inkább erőt ad, hogy így állsz hozzá..
Kicsit mindig megnyugszom mikor olvaslak.. :)
Neked végül mennyi ideig tartott a vajúdás?

Monojoco, még a doki nekem is ezt mondta, mikor mutatta a szülőszobát, hogy ott helyezik fel a katétert.. aztán visznek a műtőbe.. de egy ismerősöm akit novemberben császároztak a 2-es számú klinikán, azt mondta hogy neki az eda után tették fel ezért nem érezte... biztos doki függő ez is..

Tapasztalt anyukák, ti hogy sterilizáltok? Kaptam egy sterilizálót, de annyi kis rés van benne hogy nem tudom rendesen elmosni belülről.. nekem nem tűnik sterilnek..
:? Régen, csak egyszerűen kifőzték az üvegeket, cumikat nem?
Kaptam elektromos és kézi mellszívót is azokat szeretném sterilizálni.. egyébként a medela elektromos sokkal hatásosabbnak tűnik mint az avent kézi... amennyire ki tudtuk próbálni :) :)
Vendég
 


Szilvi, kb 1 hete én is ezt érzem.. talán már írtam is.. kb fél-1 percig úgy fáj a hasam mintha meg akarna jönni.. ezek vajon már jóslófájások?? :oops:

Eszti, jó lehet ez a fűtés! Egyszerre környezetbarát, olcsó, de mégis kényelmes.. Ezt a mostanit leszámítva :? Reméljük ha megcsinálják egy darabig jó lesz!!

Anna, igen a 37-héttől már nem koraszülött ezt nekem is mondta a doki.. de az nekünk Esztivel már csak 1 hét!!! :shock:
Néha várom már, hogy túl legyek rajta.. várom hogy könnyebben tudjak mozogni stb.. de aztán mindig rájövök, hogy még ezt kell kiélvezni, mert ha megszületik egy darabig csak rosszabb lesz.. most az alvásra, csavargásra ilyesmire gondolok... :roll:
Vendég
 


Fanni nem tudom, h jóslók-e, de jó lenne ha még egy ideig bent maradnának a fiúk!!! :shock: :D :D

Mi nem vettünk sterilizálót. Én úgy fogom megoldani, h a Minimanóban vettem Chicco ster. folyadékot, azzal lehet mindent sterilizálni: "cumik, cumisüvegek, kanalak, poharak, csészék,rágókák, cumitartó tokok, kisméretű játékok, fém vagy műanyag tárgyak fertőtlenítésére alkalmas." Fel kell hígítani, 30 percig ebbe a folyadékban áztatni, majd csapvízzel leöblíteni.
1 literes és 1390.-
Szerintem ez teljesen jó. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Én azt hiszem inkább kifőzöm majd a dolgokat..
Erről a folyadékról azt olvastam, hogy maradhat belőle a tárgyakon..
:? Majd szólj, hogy hogy vált be..
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni, örülök, hogy még egyben... :lol:
Szilvi, ezek már a jóslófájások. Nekem Bibuval nem, de most lillussal rengeteg ilyen van. Bent fog még maradni, ne aggódj!!! :lol:

Fanni, nekem mikrós sterilizálom van. Elször Aventos, aztán miután Apa meggrillezte Tomme Tippes van. Én elmostam simán mosószerrel, a vízkövet meg ecettel szedtem le. Én nem szerettem kifőzni a dolgokat, ugyanis rajtamaradt a vízkő és engem az spec. nagyon zavart. De a folyadékossal meg nekem is a vegyszer a bajom... Amúgy ezek a mikrósok gőzzel sterilizának és az azért elég hatékony. De én most szeretnék mosogatógépet, ahol meg van 70-80 fokos mosás és állítólag az is elég.
Nekem is tavaly a Madela elektromosa volt, nekem bejött, de azért most váltanék egy Aventos elektromosra, meert az gyengébbnek tűnik... :?

aAnna , ne is gondolj ilyenekre, hogy baja lesz. Nincseb semmi baja és makk-egészséges lesz, meglátod!!!!

Szilvi, igen ez a finishes dagadások a legrosszabbak. Már én is elkezdtem..Nekem csak a nyári széttaposott sportcipőm jön föl (marha kényelmes, még Bibuval tapostam ki :lol: ), csak beázik... :?
De mindjárt vége!!!!!

Na megyek, elvileg ma költözünk vissza és elötte még lófrálok egyett a barinőmmel....

Pussssssssz
Vendég
 


Jééézusom, Eszti ne ijesztgess! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: Kicsit azért fosok, hogy a kelleténél előbb kibújik! :oops: :D
Nekem is van egy tépőzáras sportcipőm, azt hordom, mert semmi ne jön fel az én lábamra sem. Múltkor fel akartam venni a csizmám, és szétjött a cipzár. :? :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi, nem ijesztegetni akartalak. Nekem még görcseim is voltak elöbb, mint neked és nézd meg egyben vagyok. Ez semmi, ne aggódj!!!!Nem ezt akartam...Bocsi!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Jó hogy még egyben vagy/vagyunk! :D :D
Gondoltam, hogy nem akartál beparáztatni! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Ennyire vizesedtek :( Nem lehet könnyű.. :? :(
Nekem egyenlőre semmi víz.. ezért is zavar a 12kg.. jó lenne a vízre fogni :)
Ennek a mosogatógépes dolognak utána járok! Sokkal egyszerűbb lenne! :) Mikrónk nincs, nem is szeretnénk.. Ez a sterilizáló amit kaptam elektromos, gőzös szintén.. de annyi kis része, recéje, rése van... és azokban mintha tejmaradványok lennének :shock: Megpróbálom teljesen szétszedni és berakni a mosogatógépbe, aztán meglátjuk..
Vendég
 


Az ájulósok vigyázzanak magukra nagyon, pláne, hogy mostmár ez is könnyebben megy, hiszen már az egyensúlyközpontunk sem a régi. :?

Szilvi, de jó, hogy felhoztad ezt a mensi görcsös témát, mert kb. 2 napja néha én is érzek ilyeneket, nem görcs, csak érzem a dolgokat és tökre meg is ijedtem, nem is mertem mondani senkinek :oops: :oops: Ha anyukámnak ilyet megemlítettem volna, sztem 2 perc múlva még a rohammentő is itt állna a küszöbön, ő nagyon túlaggódja magát, mert annak idején a tesóm is koraszülött volt, több mint 4 héttel hamarabb jött. De ha más is tapasztal ilyet, akkor nyugodt vagyok. Meg úgyis megyek jövő hétfőn dokihoz, sztem már lesz belső vizsgálat is, meg fogja nézni mostmár a méhszájat, majd rákérdezek.

Nekem mikrós sterilizálóm lesz a tesómtól, szeretnék mosogatógépet is, de ahhoz fel kell áldoznom a konyhaszekrény egy elemét és pont a legnagyobb szekrényt. :? Úgyhogy ezen még gondolkodom, de nagyon szeretnék egyet, mert utálok mosogatni. Olyan fertőtlenítő tablettát is kaptam a tesókámtól, de azt :? majd szerintem csak utazáshoz fogom használni, amikor nincs kéznél más.

Szerencsére én még annyira nem vizesedem, bár én is érzem, hogy a csimzam kezd egyre szűkebb lenni, csak még 18-ig bírja ki a csizmám és a kabátom is, utána már tutira nem megyek bíróságra, máshova meg elközlekedek hótaposóban, de a bíróságon elég nevetséges lennék :lol: :lol: :lol:
Jaj, tök ügyi vagyok, mér 3. napja megint tornázom, kétszer megcsináltam a hálózat tv-s kismama tornát ( egy gyógytornásznő tartja ) meg tegnap a réka 3. trim-es gyakorlatait, szerencsére nem vészesek, nem éreztem, hogy bármi olyan lenne, ami megerőltetne vagy feszítené a hasamat.

Fanni, a 12 kg tényleg egyáltalán nem sok, mindenhol azt írják, hogy az a normális, 12-14 kg, úgyhogy ne keseredj el! Amúgy azt is hallottam, hogy az utolsó 4 hétben már semmit nem szedünk fel, sőt még inkább 1 kisebb fogyás várható. Na jó, ezt csak hallottam vagy olvastam, majd kiderül. :roll:

Kép
ire81
 
 


örülök,hogy még mindenki egyben van! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Én a jóslófájásokat így sajnos megúsztam,nem tudom,milyen lehet,de azt olvastam,hasonlít a menstruációs fájdalmakhoz... :roll:

Fanni,azt hiszem,te kérdezted a vajúdást:nálam az első intenzívebb fájástól számítva kb. 3 óra telt el addig,amíg a Panka felsírt. :lol: :lol:
Elég olcsón megúsztam. :lol: :lol: :lol:

A gátmetszés/varrás meg tényleg nagyban függ attól,ki csinálja...én ezzel megszívtam,ahogy ezt már többször írtam is. Valószínűleg nem annyira fájdalmas,ha normálisan csinálják.

A mikrós sterilizáló nekem bejött,mert nagyon praktikus így,hogy állandóan jövünk-megyünk.A kórházban is fejek rendszeresen,nekem ezért életmentő-pár perc alatt megoldom bárhol.A vízkő ellen pedig az ecet a leghatásosabb,mi a vízforralóba sőt a mosógépbe is azt tesszük itthon.
A mikrós módszert egyébként a kórházban is használják.

piki
 
 



Az én tündéri vigyori buci-királylányom!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyébként ma már elértük az 1800 grammot!!!!!!!!
Nemsokára a születési súlyánál lesz,1-2 napon belül! :lol:

piki
 
 


Ja,Borsoo,nekem semmi bajom a használt cuccokkal.Egy csecsemő nem tudja igazán elnyűni őket,kimosva-vasalva meg totál mindegy,hogy akkor vettem-e...akartam is kérni,hogy sikítsatok,ha láttok valahol 44-es,50-es rucikat.A Brendonban vettünk pár darabot,de csak 2-3 féle volt ebben a méretben.A többi helyen meg szinte nincs is. :? :?
Minden lelőhely-információnak örülnék! :lol:
Az 56-ba még elég sokára fogunk belenőni... :oops:

piki
 
 


Sziasztok!

Marcsi én a Mini Manóban láttam több kis rucit is ami nagyon pici volt.. 50-es és az alatti.. Nekem annyira a Mini Manó egyébként nem tetszett.. de úgy emlékszem volt ilyen pici rucikból választék!
Egy 50-es bodyt meg is vettem, mert annyira aranyos volt.. Az van ráírva, hogy "apukám nem szereti a tejet, én nem szeretem a sört.. mégis jóban vagyunk! :)"
Már gondolkodtam is rajta, hogy elküldöm neked, ha Balázs nem születik meg mostanában.. akkor nem hiszem hogy rá jó lesz.. 50-es van ráírva, de nekem nagyon-nagyon picinek tűnik.. :roll:
Édesek az új képek, nagyon cuki ahogy mosolyog! :D :D :D

Reni, mindenképp cseréld le a szekrényt, nem érhet fel egy mosogatógéppel:) Én is utálok mosogatni.. nagyon örülök a gépnek! :)
A görcsök miatt meg szerintem se aggódj, én is érzem néha
Én is hallottam már, hogy az utolsó hónapban fogyott valaki.. de azt is hogy akkor hízott a legtöbbet.. de gondolom akinél így volt az csak víz volt..

Ma megyünk megint Ctg-re, gyerekdokinál meg vérvételen már reggel voltunk. :) :?
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon aranyos a Panka baba :) ahogy mosolyog, nagyon cuki.

Ja csajok azt olvastam az Anyák Lapjában ( orvos írta), hogy akinek jóslófájásai vannak, sűrűbben egy nap mensi szerű érzés az 3 hét múlva szülni fog! Nekem hála ilyen nincs! De nehogy meg ijedjetek a jósló állítólag nagyon erős nem csak egy kicsit kellemetlen!

Most megyek!

Puszi

Kép
Vendég
 


Nekem már múlt héten voltak ilyenek.. de annyira azért nem erős.. de mensi szerű!!! :shock: :shock:
Vendég
 


---------
Vendég
 


Na jó csak vicceltem!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Panka gyönyörű!!!!És ezek a pofik!!!!Istvánnal néztük tegnap és itt olvadoztunk, annyira kis drága.
H&M-ben is vannak 50-esek. Azt most érdemes megnézni, bizti leértékelés van.

Én most lépek, mert hulla fáradt vagyok, csak szóltam, hogy még egyben...(azok a kis vonalak, Reni kérésére!)

Este vagy vmikor jövök.

Pussssssssssz
Vendég
 


Panka cukipofa! :lol: :lol:

Most csak ennyit még gyorsan, hogy nevessetek/nevessünk, legalábbis egyelőre, aztán...

http://www.rohej.hu/vicc.php?kod=309[url][/url]

Kép
ire81
 
 


Reni, sírva röhögtem, a gyerek full hülyének nézett :lol: :lol: :lol: :lol: Minden betüje igaz!!!!!! :shock: :shock: :shock: Én végig csináltam/csinálom ezeket! Nagyon tuti!!!!Köszi!!!!

Na, lepihiztem, erre 15 perc után beállított a fél családom...majd a gyerek is felkelt!!!!!!ÁÁÁÁÁÁ, kivagyok!!!! Szeretnék hazamenni és aludni és nyug :shock: it és senkit nem látni!!!!!! :evil: :evil: :evil:

Ma meg nem tudok elmenni vásárolni, szakad a hó....Semmi sem jó!!!! :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Reni
Ebben a listában az a legjobb, hogy tényleg igaz! Az ember el se hinné.. :D

Nekem sem tűnt fel, mikor a gyerek fosásából az én hálóingemre is jutott és így nyitottam ajtót. Mondom, hálóingben, délután 3-kor.. És: én voltam a közös képviselő!! :lol: :lol: Mondjuk furi volt, hogy mindenfelé kakaszag volt a lakásban, amerre mentem.. :lol:

Marcsi
képek nagyon-nagyon cukik!! Jöhet majd még, bármennyi!

Én is hoztam egy linket:
http://www.dailybest.hu/pillecukor-vagy-turelem/

Sziasztok!
Vendég
 


Jósló: nem biztos, hogy feltétlen erős, sztem a gyenge is lehet jósló, illetve olyan, hogy az ember észre sem veszi. Gondolom. Nekem semmilyen fájásom nem volt a burok megrepedéséig, de akkor meg már tágultam odalenn, észrevétlenül.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon nagyon édi a kis vigyori Panka baba! :lol: :lol: :lol:

Reni ez tökre igaz,és megdöbbentő! :lol: Úristen mi vár ránk! :shock: :lol:

Eszti még nem sikerült megcsináltatni a fűtést?! :(

Én ma egész nap itthon punnyadtam, mert Balázs délelőtt 11 óta névnapozik! :? Az előbb hazaugrott, hogy felvegyenek és menjek velük, meg elmondta hogy mennyire szeret, ilyenkor olyan szépeket tud mondani,mikor már van benne 1-2 löket! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Borsoo ez aranyos, a legcukibb az a kisfiú aki a végén bekapja mind a kettőt egyszerre! :D :D :D :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Borsoo, ez tényleg cuki volt, és azon gondolkoztam, hogy akár rólam is szólhatna, én is gyakran így morfondírozok a szekrényben található csokik kekszek, vagy a hűtben lévő utolsó szelet sütike felett :lol: :oops: Egyem, ne egyem? Aztán vmilyen rejtélyes módon mindig eltűnik. :oops: De mostanában már mindig Esztikére fogom :lol: :lol: :lol:

Ma megint bepakoltunk Anyukámmal egy nagy adagot a konyhaszekrénybe, poharakat, tányérokat. Úristen, hogy mennyi cuccom van és hogy én már hányszor költözködtem, borzasztó. 3 éve azért kellett mindent kipakolni, bedobozolni, mert ideköltöztem Szabihoz és kiadtam a lakást ( azt is jól megszívtam, hagytak egy rakás tartozást meguk mögött :cry: ) és most pakolhatunk vissza mindent, mert itt ugye nem férünk el, de ezt már sztem leírtam.

Én már egyébként úgy uncsizom néha, idegesít ez a nagy semmittevés, mert csinálnék én mindent ezerrel, de nem engedik vagy lecsesznek. Bár csak azért van semmittevés, mert pl a gyerekrucik mosását sem kezdhetem el addig, amíg nincs meg a gyerekbútor, mert nem tudom hova elpakolni. Ha meg bedobozolom, akkor kezdhetném majd újra mosni őket. Ti mit csináltok egész nap kismamik?

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

ÉN is már halálra unom magam néha. Mostanában a pulzusom is 102. Néha olyan ideges vagyok, de azt sem tudom miért. Két napja van ez így. Nehogy itt pánikolni kezdjek. Sokat voltam itthon egyedül, szinte egész nap és kicsit elegem lett. Nagyon rossz érzés, tegnap meg ma sírtam is. Lehet a hormonok is, olyan hidegrázásom is van, izzad a tenyerem.
Ezért megbeszéltem anyuékkal, hogy sűrűbben átmegyek hozzájuk, mert nem jó itthon sem egyedül.
Meg annyit gondolkodok Jázminon, hogy remélem-e miatt nem lesz valami baja, hogy itt idegeskedem! De csak nem.
Lassan már vége ennek is és nem lesz időm ilyenekkel foglalkozni.

Nem tudom nektek van-e néha ilyen semmilyen érzésetek, hogy már elég volt mindenből. Lehet kicsit depis lettem :shock: :shock: csak nehogy itt idegileg megbetegedjek :?

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Reni, Anna, szerintem ez teljesen normális.. mindig vannak rosszabb napok.. néha már én is megőrülök otthon.. a párom rendszeresen edz.. én meg csak itt ülök, punnyadok a gép előtt, vagy a tévé előtt.. vagy eszem.. :oops: :oops:
Filmeket töltök le, nézek.. főzök... kb ennyi.. már az összes babaruhát kimostam, kivasaltam! :)
Reni, ezt talán már te is megteheted, becsomagolod majd egy zacsiba őket és legfeljebb majd csak akkor vasalod ki, ha már el tudod tenni a szekrénybe.
Mostanában én is rengeteget eszem! :oops:
Ma már olyannal is próbálkoztam, hogy ma van Balázs névnapja (valszeg így fogjuk hívni) és egy tiramisut kér ajándékba!!!! :P :P :P :P

Ma voltunk megint Ctg-én, minden ok! :)
Bár ez nem sokat jelent.. most olvastam egy másik topikban az egyik kismamát.. 22-én ctg-én még semmi.. majd 24-én szült..
Vendég
 


Nekem is szokott ilyen lenni, általában én is itthon ülök egész nap és punnyadok, és a tököm kivan, hogy nem megyek sehova. Ráadásul nem is nagyon szeretnék benyalni vmi influenzát. :? :? :?

Nekem is szokott lenni olyan, hogy hirtelen felkapom a vizet, de tök kis dolgokon, és mindig szegény Balázson csattan. :?

Fanni örülök, hogy Balázzsal minden rendben van, :D :D és utólag is Boldog Névnapot kívánunk neki, küldj le egy szelet sütit a nevünkben is! :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok Csajok!

Látjátok most sem tudok aludni. Nem tudom mi van velem, már szétsírtam magam, hogy kezdek megőrülni. Elkap egy érzés (izzadás, szapora szívverés, szédülés...) és egyszerűen alig tudom leküzdeni. Nem tudom mi lett velem, eddig még sosem volt ilyen az életemben, pedig sok minden rosszon keresztül mentem ahhoz képest. Lehet tudat alatt a terhesség vége felé lettem így ki. Megmértem a vérnyomásom 131 és a pulzusom 105. Utána lenyugszom mély levegő és 112 a pulzus pedig 97. Olyan félelmetes, mint aki depressziós vagy nem is tudom milyen az pánikolás. Nem akarok egyedül lenni...lehet elmegyek a háziorvosomhoz ma, hogy mit javasol ilyen esetben, mert már aludni sem tudok és ez nagyon nem lesz így jó. Hátha van valami kis növényi alapanyagú nyugtató, ami nem árt egyikünknek sem, de legalább nem változik ennyit a vérnyomásom percek alatt!

Gondolom nektek azért nem ilyenek a tünetek, pusztán csak unatkoztok. Nagyon megrémít a baba miatt is, mert ez azért rá sincs jó hatással, hogy így változik a vérnyomás. Még a szülés is itt beindul a stressztől.

Aki szült már érzett ilyet? El fog ez múlni? Nem akarok depressziós lenni szülés előtt sem után. Vagy esetleg ismertek olyat, aki így kikészül?! És napok alatt :(:(

És ne nézzetek hülyének meg semmi. Csak olyan tehetetlen vagyok :(

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Anna, nekem is sokszor van ilyen, de én még nem morfondíroztam ezen, max. annyit, hogy el kéne menni EKG-ra, de nem lesz rá szerintem már időm...Nekem a dokim azt szokta mondani, hogy annyit változik az ember teste, hogy a szervezete így reagál... Fel a fejjel, minden rendben lesz. Nyugtató a citromfű tea, sztem igyál nyugodtan!!!

Reni, szegény, jó pakolást. Tudom, én is utáltam...Én idáig minden évben végig játzsottam és nekem is már ki van tőle mindenem...

Szilvi, az én férjem ezért szomta azt mondani, hogy neki a legnehezebb a terhesség... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi ma még Anyunák, mert az elektromosságot kell cserélni (még csak 3hónapos az egész... :? :? :? ) és akkor elvileg ma mehetünk haza!!!! Már nagyon várom. Kicsit már kivagyok Anyumtól!!!!

Na lépek, hulla vagyok már ismét (ma is 6kor keltünk) és rosszul is voltam éjszaka.

Marcsi, amjd gyere, ha tudsz! Várjuk A Pankus-beszámolót!!!

Pusssssssssz
Vendég
 


Anna, a párod nincs veled ilyenkor? Ő nem tud megnyugtatni?
Nem nekem ilyen azért még nem volt.. volt már hogy egész éjjel sírtam.. de vérnyomásommal nem volt semmi gond.. legalábbis nem éreztem.. és ez sem csak úgy a semmiből tőrt rám.. volt valami "mondva csinált" ürügyem ami miatt éppen kiborultam...
Gondolom a szülés, babavállalás miatt lehet ez tudat alatt..
Próbáld meg megkeresni és megfogalmazni milyen félelmeid vannak ezzel kapcsolatban.. és kibeszélni.. szerintem ez nyugtatna meg a legjobban..
Nekem gyomorgörcseim voltak már stressztől.. és soha nem akkor amikor ideges voltam.. olyankor törtek rám amikor úgy éreztem semmi bajom.. a páromnak is.. és egy nyugtató teakeveréktől elmúltak... vagy legalábbis enyhültek..
De ezt most nem tudom hogy lehet e inni.. azt hiszem csak valami herbaria és csak ennyi a neve is hogy nyugtató tea...
De a citromfű tea is nyugtató hatású és azt lehet inni terhesség alatt is.. Meg talán megihatsz egy fél deci vörösbort is lefekvés előtt..
Remélem mostanra már kialudtad magad és jobban vagy! :)
Itt hétágra süt a nap!! :P


Szilvi, köszönjük szépen!!! A te Balázsodnak is Nagyon Boldog Névnapot kívánok!!! :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

2-4-ig nem aludtam, neteztem, utána aludtam 9-ig. A párom persze velem van(este amúgy meló) csak úgy meg van rémülve, hogy mi van velem.
Igazából olyan hülye vagyok, mert nincs okom rá, hogy ilyen legyek és ez a félelmetes. A babámnak semmi baja az eddigi ultrahangok alapján a méhszáj is zárt. Úgy érzem az utóbbi időben kicsit túlstresszeltem magam. Jár az agyam, hogy még mi kell, mennyi idő van még, mi lesz utána...olyan szorongásos hülyeség. Ezt a fejben kell leküzdeni. Amikor ilyen hidegrázásom van, amúgy lehet épp fázom is nem tudom, akkor mély levegő, beszélek Jázminnak és már semmi bajom.

Úgy emlékszem Fanni, hogy neked a családodban van háziorvos. Ma megyek a sajátomhoz, hogy mit ajánl esetleg ami meg tud nyugtatni és terhesség alatt is lehet szedni. A teával nekem annyi bajom van, hogy sajnos a teákat mióta terhes vagyok kihányom :( nem tudom miért, de nem bírja a gyomrom.
Szóval, ha megkérdeznéd, hogy ilyen szorongásra mit lehet tenni, vagy mihez vezet...nehogy itt meghülyüljek :?

Amúgy ez nem egész nap van nekem, csak úgy előjön és inkább este :( pedig tegnap 1 óra hosszát sétáltunk :)

Na jól van elég belőlem.

Eszti és Fanni: nektek már nincs sok időtök az már bizonyos. De jó nemsokára baba lesz a háznál :)

Eszti remélem ma tényleg haza tudtok menni, mert mindenütt jó,de legjobb otthon.

Reni: olyan jó neked, pakolhatsz az új lakásba :) szupi ::)

Ez a névnapos sütizés tök aranyos :) Jázmin febr. 24-én van, ha még bent lesz valamivel én is meglepem!

Marcsi: sok-sok képet a kis Pankáról :) és remélem minden rendben. Nagyon felnézek rád, amiért ekkora erőd van, látod én meg össze***om magamat :)

Na átmegyek anyuékhoz, este jövök és visszaolvasok. Remélem a dokim is azt mondja, hogy ne izguljak még normális vagyok :D :D

Ja és úgy érzem, hogy Jázmin befordult. Teljesen vízszintesen van és kinyomja magát a kis testével. Eddig látszott, hogy harántfekvéses, de valahogy most már kényelmesebben van. Remélem fejjel lefelé :)

Kép
Vendég
 


Én is boldog névnapot kívánok utólag a Balázsoknak! :lol: Tegnap el is felejtettem :oops: , már megint ez a szenilitás...

Anna, remélem, jobb már egy fokkal, nekem ezek olyan pánikroham -szerű tüneteknek tűnnek, bár nekem még nem voltak ilyenek, de hallottam már róla egy barátnőmtől. Én is csak azt tudom javasolni, hogy vmi nyugtatószerűt vegyél magadhoz, akár homeos bogyó formájában ( sedatif PC, sedacur forte, az egyik nyugtató, a másik altaató ), az bizti nem árt se Neked, se Jázminnak. De Fanni ötletét is előnyben részesítem maximálisan, mármint a borocskát :wink: Lehet én is beforgatom magam :wink: :lol: Igen, ez nagyon könnyen megy sztem nekün k mostanában, félelmetes, hogy mi fog történni velünk a következő hetekben, sokszor én is nyavalygok, hogy legyen már vége, nem akarok ilyen tehetetlen meg ormótlan lenni, de aztán mi lesz? Úristen, bele sem merek gondolni. És néha még olyan gyereknek is érzem magam, anyukám ennyi idősen már engem szült, ellátott 2 gyereket úgy, hogy még kocsi sem volt, apám meg sokszor 48 órázott a munkahelyén. Én nekem meg szerencsére biztosítva vaan minden, tudom, hogy mindenki segíteni fog és mégis be vagyok parázva. :oops: :oops:
De szerintem csak a szépre meg a jóra kell gondolni és akkor előbb-utóbb minden jóra fog fordulni :D

Basszuskulcs, én egyre gyakrabban érzem ezeket a mensis görcsöket, vagyis igazából még nem görcs, de éjszaka is éreztem és most is érzem. :roll: :? Remélem, semmi gond nincs és még Ezstike sem akar nagyon kijönni. Még nincs kész a bútora!!!!!

Jók legyetek és fel a fejjel, pozitív gondolatok!!!! :idea:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Fanni köszönjük a köszöntést! :D :D :D

Eszti remélem ma sikerül visszaköltöznötök, és minden megy a régibe tovább! :D :D :D :D

Reni neked is köszönjük a köszöntést! :D :D
Én is érzem szinte minden nap ezeket a mensi féle "görcsöket", az előbb úgy begörcsölt a hasam, de az egész, nem csak alul, nem tudom mitől. :?

Anna ne idegeskedj, nem lesz semmi baj, se most, se később. :) Néha én is bepánikolok, a szüléstől, meg hogy mi lesz ha már itthon leszünk, hogy fogok felnevelni egy gyereket, mi lesz ha nem leszek jó anya, meg ilyenek, de nem szabad stresszelni ezeken, mert az élet úgyis megoldja, és minden tök szupi lesz!!! :D :D :D :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: