Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :) :)

Quinny babakocsi elkelt, de a tobbi termek ara olcsobb lett !

1.,
Avent Urban Bag = pelenkazos taska
meg eredeti csomagolasban, egyszer sem hasznalt, vadonatuj
annyi a kulonbseg , hogy a kepen csikos szerepel, nekunk tiszta feketenk van.
Ara : 8 000 ft ( Brendonban 16 450 ft )
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =2&whid=25

2.,
Avent kezi mellszivo szett hasznalt, de fertotlenitett, tarolopoharakkal, kis cumisuveggel.
Ara 3 000 ft ( DM ben 14 000 ft korul )

3.,
Kenguru hordozo 1 napos kortol is akar
http://babaslings.com/
parszor hasznalt, tokeletes allapotban
Ara 5 000 ft ( eredeti ara: 13 000 ft )
Szine : meregzold

4.,
Amit a baba kerdezne c. konyv
vadonatuj
1 500 ft ( eredeti ara : 3 399 ft )
http://www.antikkonyv.hu/cgi-bin/antikk ... 9637054297

akit erdekel, kerem NE ide, hanem a
bogyogyorgyi@gmail.com ra irjon

A termekek Bp. VI. keruletben megnezhetoek, barmi kerdesre szivesen valaszolok.

Tovabbi jo babavarast !
bogyogyorgyi
 
 


Már kevesebb, mint 80 nap, míg Levente kibújik!!!! :lol:

És egy édes kép Csengéről: Kép

Kép
Kép
deako
 
 


Sziasztok!

Rég nem jártam erre. De hoztam most egy édes történetet, hogy derüljünk rajta.

Egyik délután egy kisgyerekes anyukának el kellett mennie otthonról, és a férje vigyázott a gyerekre. A másfél éves kislány nemrég kapott valakitől egy kis teáskészletet, azzal játszott. Miközben apja a tévében a híradót nézte, a gyerek odatotyogott hozzá és megkínálta egy kis "teával". A játékcsészében természetesen csak víz volt. Az apuka szívesen részt vett a játékban, megitta, megköszönte. A kislány annyira élvezte a dolgot, hogy folyamatosan hozta apának a teát. Néhány óra múlva hazajött az anya, férje büszkén mutatja neki, hogy mit játszottak a kislánnyal. A gyerek odaviszi neki a csésze teát, ő megissza. Az anya megvárja, míg visszaadja a csészét, majd megszólal:
- Arra nem gondoltál, hogy az egyetlen hely, ahonnan vizet tud hozni a gyerek, az a WC? :lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 

 
 

Sziasztok!
Joli! Jó kis tanmese!Blööööööööö! Nálunk Márk is nagy wc-búvár (lenne ha hagynánk).
Ma végre voltam h-n,és most már tuti kislány!1,44 kg,combcsont 5,6 cm. És jó sokáig nézegettük,minden ok vele!Amúgy tipitkus lány,amíg az arcát néztük folyamatosan járt a szája! :lol: És van már új terheskiskönyvem is!
Lányok!Az szerintetek normális,hogy gyökérkezelés után fáj a fog mint állat? Ideiglenes gyógynövényes cucc van benne,de ha ráharapok irdatlanul fáj,sőt tegnap óta akkor is ha nem is eszek! :shock: Jövő pénteken megyek vissz!
Sly!
Végül nem jutottunk be a csúszdaparkba!Kimentünk Ausztriába,Márknak vettünk cipőt (2-t is) de mire odaértünk a fürdőhöz elaludt! :evil: Felébreszteni nem akartuk,így végül a másik család ment csak be,akikkel mentünk,mi meg mentünk haza.Azért a vidámpark sokkal jobb volt! :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Titanilla, szerintem annyira jellemző a férfiakra, hogy nem figyelnek a részletekre :lol: Szerintem nem normális, hogy fájjon a fogad, vissza kellene ma menj, mert nehéz lesz a hétvége! Gartulálok a leányzóhoz!Elküldtem a telefonszámomat priviben!
Deako, aranyos a Csengéd :)
Jevi, még nem gyógyultatok meg?
Titanilla, jó lett a vizeletvizsgálat eredménye?
Szly, remélem nem nyílsz ki jobban és marad a fejvégű fekvés!
Hannablanka, nem túlzás alkalmanként 8 ezer egy kismamától?
Én is három hetente kell járjak, de én az SZTK-ba.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál, eddig ok minden. Levi 1680 g, több, mint fél kilót hízott 3 hét alatt. A combcsontja pedig 6 cm. És ismét megmutatta, hogy tuti fiú lesz! Akkora kukaca van... :D :D :D
Ja, és nem volt vizsgálat, csak uh, ott ellenőrizte a belső méhszájzárat, az teljesen zárt. Úgyhogy nem tudom, c hányas vagyok, de remélem, maradt a 2100.
Ja, és Babóca 30 hetes és 6 napos, úgyhogy a vonalzóm valahogy nem jó!

Joli
Bencussal én is a Péterfy terhesrendelésére jártam, ott találtam meg az orvosomat anno. De vele rengeteg gond volt a terhesség alatt (mármint Bencével), és mivela régi dokim átment a város túsló végére, nem tudtam követni. A mostani terhesrendelés meg már közel sem az, mint 2és fél éve volt. Ezért mentem át magánba! Bencussal olcsón megúsztuk, Levivel sajna így, de ha a kettőt átlagoljuk,... (meg gyököt vonunk, meg reciprokkal szorzunk) :D
Nagyon jó volt a sztori! Apának is elolvastam, ő is jót kacagott!!!

Inerke
Hol vagy, vagytok??? Minden rendben?

Patrícia
Az nem normális, hogy gyökérkezelés után fáj a fog! Menj vissza előbb, mert lehet, hogy benne hagytak egy ideget!

Csajok
Az Auchanban 1000 Ft-ért van Nívea babasampon, és babasampon+fürdető, és 1 pár zokni összecsomagolva! Nekem Bencével nagyon bejött a Nívea, igaz, csak 1,5 éves kora után használjuk. Előtte a gyógyszertári volt!
És mi a röhej az egészben: apa olyat vett, amiben rózsaszín a zokni!!! :D :D :D
Nagyon vágyna már egy kislányra, dehát mi már csak fiúkat tudunk! :D

Pusziu: Noémi

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Azt az előbb nem írtam, hogy a cukrom 6,3 lett. Levi baba pedig ismét fordult a farosból, most alul a jobb oldalamnál van a feje, a bal cicimnél a popója, a gyomromban pedig a lába!!! :D

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Itt minden ok. Kicsit a derekam fáj, jó nemis kicsit. Néha alig tudok elindulni, de utána jobb.

Hannablanka! Én a te vonalzódból soha nem látom ki, hogy éppen hol tartasz. Ráadásul a napokat nem is számolja, csak a heteket.
Örülök hogy minden ok Levivel!

Joli! A történeten jót nevettünk apával! Tényleg aranyos! :lol:

Deako! CSenge nagyon aranyos! Kis huncut!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Azért osztottam meg veletek a sztorit, mert mi is jót derültünk rajta :) Én is egy barátnőmtől kaptam.
Nagyon le vagyok fáradva, sok volt nekem ez a hétvége és még mindig nincs vége!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Noémi!
Hosszúlábú babócád van,meg nagyobb is a súlya mint a miénknek!Ti hallottátok már azt,hogy a második gyerkőc átlag 30-50 dkg-mal nagyobb súllyal születik mint az első?
Fogügyileg inkább még tűrök!Tudom hülye felfogás,de ha már elmentem ehhez a dokihoz,gondoltam nála is fejezem be!
Ja,képzeljétek már 8 és fél kg-ot híztam! :)
Akinek nagyobb gyerkőce van irány a Jeans club! :) Úgy hallottam,megszűnik a gyerekrészleg,és most sok minden le van akciózva.92 mérettől vannak ruhák,én Márknak vettem nadrágot őszre 1500Ft-ért,kötött pulcsit 700Ft-ért.Na meg a Tescoban is ruha vásár.Kiscunás pocaklakóm is kapott tegnap egy zöld kis fodros rucit pólóval,meg fehér-rózsaszín rövidgatyát!
Hogy telik a hétvégétek?
Egerben szuper idő van végre! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Szia Pat!

Itt Pesten is csodás idő volt ma :)

Nekem a második gyerekem súlyra kisebb volt az elsőnél, de hosszúságra nagyobb! A harmadik nem tudom, mekkora lesz :)
Gondolom olyan tizenéveseknek nem lehet olyan olcsó ruhákat kapni ?!
Amúgy a hétvégém nehéz volt, vagy nem voltam otthon, vagy vendégek voltak, nem volt időm pihenni.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sajnos nem tudom,meddig vannak a számoások,de 152-es gatya meg pulcsi (ezek a kezembe akadtak) is 1500Ft volt,és tényleg nagyon jók!!!
Még az a jó,hogy mi,kismamák hétköznap is tudunk pihenni! :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


szóval a pulcsi abban a méretben is 690 volt

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Most jöttem az UH-ból, és a segítségeteket szeretném kérni!
AC=298 mm. Ez a baba haskörfogata, ha jól tudom, erre azt mondta az UH-os dokinő, hogy 38 hetesnek felel meg! :shock: És hogy jó nagy baba lesz!

Joli!
Ha jól látom, te már túl vagy a 32 hetes Uh-on, megnéznéd neked mekkora volt ez az érték? Tényleg ilyen nagy lenne a babám?

Most parázok ezerrel, én dokimhoz csak szerdán megyek... :(

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Még mindig én:
Sajnos nem gyógyultunk még meg, Violka jobban van, mert ő kapott antibiotikumot, végülis már csak az orra folyik, meg köhög kicsit. Én azt hittem megúszom antibiotikum nélkül, de tegnaptól megint visszaestem, nagyon fáj a torkom, nem bírok nyelni, és már az arcom, meg a fülem is fáj, szóval mától én is antibigyót szedek! :(

Érdekes, hogy amikor rákérdeztem, hogy mekkora a baba súlya, azt mondta, azt nem tudja, ti meg írjátok, hogy nektek megmérik, itt akkor mit mérnek? :evil: De közli, hogy kövér baba, jó, de mégis hány kilós lesz, ha most 38 hetesnek felel meg a haskörfogata? :shock: :? ÁÁÁ, csak igegesítem magam... :(

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Jevi!

Hannának ez az érték 32 hetesen 277 volt. Nem tudom, hogy a különbség sok, vagy kevés. Egyébként tudtom szerint a súlybecslést a számítógép végzi a lemért adatok alapján.

Kép

Kép
balogpali
 
 


Én a 28. hét után nem voltam ultrahangon. Legalábbis olyanra, ahol minden méretet megadnak, mert a dokim az mindig megnéz. Akkor az AC 265 volt. Holnap megyek újra a dokimhoz, talán többet fogok tudni.

Ne idegeskedj, tévednek néha az orvosok is! És az sem baj, ha nagy a baba :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Jevi, én ezt találtam, a doktornő hülyeséget mondott neked!

http://www.kismamablog.hu/egyeb/kiszamolo.html

KépKép
Kép
el..né
 
 


Nem tudjátok, van valami front? Az éjjel szörnyen fájt a fejem, alig aludtam valamit. Reggel megmérettem a vérnyomásomat, rendben. Vettem be algopirint, azt mondta a védőnő azt lehet, attól elmúlt. De már megint kezd fájni :(

KépKép
Kép
el..né
 
 


Évi

Levi AC-je most 264 mm!
Aggódni tuti nem kell, mert nekünk meg a combcsontja hosszabb az átlagnál!
A többi adata:
BPD: 79 mm
HC: 276 mm
AC:264 mm
FL: 60 mm

Joli
Jön az 5 fokkal hidegebb, lehet, hogy ezt érzed! Csak jönnek, mennek a frontok, s szegény mi...
Bezzeg ránk nem gondol az idő!

Patrícia
Remélem mindenütt ilyen árban vannak a ruhák, s nem csak nálatok szűnik meg a gyerekruhás részleg!

Szly
Most a vonalzó szerint 30 hetes vagyok, a doki szerint 31 hetes és 2 napos. Levi baba pedig valószínűleg június közepén jön!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Most beírtam a táblázatba, a fejméretei alapján Levi 32 hetes, pocak alapján 30, combcsontja alapján pedig 31!
Akkor mégis a feje a legnagyobb, bár ezt mondta a doki is!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Én is beírtam a tábliba a legutóbbi Bpd-met, ami alapján 5 nap leamradásban vagyunk. Na a táblázat szerint meg egy héttel idősebb. Bár nekem eddig mindig fiatalabbnak mondták. Szóval ahány hely, annyi különböző érték az átlag. Ezen szerintem ne aggódjatok! Meg az is lehet, hogy teleitta a pocakját. Bár azt uh-on látja, ha tele van.

Kép
szly27
 
 


Bevallom őszintén, hogy én sose néztem ezeket az adatokat :shock: Így legalább nem is idegeskedem. Mondjuk nekem mindig azt mondták az UH-okon, hogy minden mérete rendben. Amúgy én is tartok attól, hogy jó nagy lesz, ezért is remélem, hogy egy picit hamarabb kibújik - max. 2 héttel hamarabb...Valahogy iszonyú lassan telik az idő és én nagyon terhesnek érzem magam. :lol:

Kép
Kép
deako
 
 


Deako! Én is inkább azt szeretném, hogy hamarabb jöjjön, mint később. De persze max. 2 héttel. Én nem bánnám ha nem lenne olyan nagy. Legyen 3000-3200 gr. , azzal szívesen kiegyeznék.

Kép
szly27
 
 


Én is pont arra gondoltam, hogy 38 hetesen szívesen megszülném. Valahogy soknak számít az a két hét. Főleg júl. végén, a nagy melegben. Hanna 3550-el született. Nem is merek belegondolni, hogy ennél nagyobb lesz. :roll:

Kép

Kép
balogpali
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok, megnyugodtam már, mások adataival is összehasonlítva, tényleg nem olyan nagy! De fel nem foghatom, miért paráztatják az embert fölöslegesen! Arról nem is beszélve, hogy tényleg attól függ, mikor születik, nyilván egy 40 hetes és egy 37 hetes baba között is óriási különbség van!
Csatlakozom, én sem akarom végig kihúzni, én jún. 14-re vagyok kiírva! A legfőbb indokom, a brutál nagy hasam, már nem is vallom be, ha kérdezik, mikorra várom, azt mondom, egy hónap. :) De még így is szörnyűlködnek, és mindenki megjegyzi, hogy neki anno nem volt ekkora pocakja! :evil: Hát a kislányommal nekem se! Szerintem ezt nem lehet befolyásolni, nekem már 12 hetesen megkérdezte, az UH-os doki, hogy ikreket várok-e, és 8 hetesen kiszúrták ismerőseim, hogy terhes vagyok! :shock: Szóval ez van, viszont az vígasztal, hogy szerintem nem híztam eddig nagyon sokat, legalábbis a lányommal több jött fel idáig.

Hát ezeket a frontokat én is nagyon nehezen viselem, engem főleg a melegfront vág taccsra!

Mennem kell vasalni, jó sok összejött! :?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


sziasztok!
bocs, h eltűntem, de vidéken voltam 2 hétig, aztán meg a wellness hétvégénket a kórházban töltöttem, mert volt egyykis görcsöm, meg pár csepp barna vér, és nagyon megijedtem. és 4 napra bent fogtak mg infúzióra.
ma engedtek haza.

még nem volt időm nagyon visszaolvasni, de láttam ,h téma a méret-kor eltérések.
nekem is azt mondták, h 3 héttel el van maradva a babánk, pedig 1 hónapja teljesen megfelelt a korának.
szerintem ezzel nem kell foglalkozni.
minden gép mást mér, és más normál-értékek vannka beleprogramozva. a váci kórházban voltam, mert az volt a legközelebb a wellness szálllóhoz, ahonnan mentünk, és ott mondták nekem ,h kisebb, mint kéne.
ma este megyünk a sajár dokinkhoz, mjad ő is mond valamit.....

ha minden baba ugyanabban a korban ugyanakkora lenne, akkor születéskor is minden baba egyforma lenne.. ez megy ugye nem így van.
inerke
 
 


nekünk még másfél hónap van hátra.
megjöttek a bababútorok. kinyomtattuk a bordure-csíkot, ha megszárad ,a hétvégén fel is ragasztjuk. Aztán jöhetnek a micimackós képek a falra, meg a matrac, ágynemű, iylesmi...
a kórházi pakkomat is össze kellene raknom most már, hisz most is, h menni kelett, bár nem otthonról, és nem volt tervezett - nagyon felkészületlenül ért a dolog.

ma fogok beszélni a dokimmal a szülésről.. hol-- mennyiért - hogyan... remélem minden kérdésemre kapok választ.
aztán majd megnézzük a kórházat is, h mi kell mit adnak, meg ilyesmi.

nekem is vannak alhasi kis görcseim, de nem vészesek egyenlőre.
inerke
 
 


Csajok!
ajánljátok az Avent kézi mellszívót?
használta valaki?

légzésfigyelőben a magyar az Álomvirág. Voltam egy bemutatóján. Elég meggyőző volt. Tudtok róla valamit?

lassan el kell kezdenem begyűjteni ezeket a dolgokat is.
inerke
 
 


Sziasztok!

Na, ma nekem is betett a dokim! Azt mondja, a méretei alapján kisebb a baba az idejénél. Elküldött kórházba Uh-ra, remélem holnap sikerül megejteni.
Én most egyelőre még azt szeretném, hogy inkább később jöjjön, mint előbb, de nem tudhatom, mit fogok érezni egy hónap mulva :) Azzal legalább megnyugtatott a doki, hogy fejvégű fekvés, talán már nem fordul el.
Nem ismerem a mellszívókat és a légzésfigyelőket, anno egyiket sem használtam. Utóbbit most sem kell, hisz egy szobában lesz velünk a manó. A mellszívót még nem tudom, előre talán nem veszem meg...

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!
Én is beírtam az adatokat a táblába,és 29,... hét jött ki 2-re a fejméret alapján pedig 30 hetesnek,és hát pont 30 hetesen mérték,bár a súlya alapján kisebb,mint itt egyik-másik baba.Hú ezt érdekesen fogalmaztam meg! :lol:
Inerke!
Üdv itt újra! Örülünk,hogy már jobban vagy.Nekünk Angel Care légzésfigyelőnk van,meg vagyunk/voltunk vele elégede,1-szer riasztott be,szerintem feleslegesen. Mellszívót én próbáltam az Aventeset,nem jött be,én kézzel fejtem,meg a legegyszerűbb kézi pumpás vált be!!!!
Csajok!
Nektek beleszól a névválasztásba valaki? Úgy értettem akit nem kérdeztek! (szülők,anyós,rokonok) Én ma megkaptam az anyóstól:
-Miért nem Esztike lesz?
-Hát? Csak! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patricia: hát én csak arra emlékszem, hogy a nagyikámnak nagyon nem tetszett a Csenge név, mire viccesen megkérdeztem, ő milyen nevet adna: "Gertrúd" :shock: :shock: :shock: Hát hangosan röhögtem ezen, pedig tudom, hogy komolyan gondolta...

Kép
Kép
deako
 
 


Inerke: úgy irigyellek, hogy neked már csak másfél hónap!!!
Én sokaktól hallottam, hogy jó az Aventes kézi mellszívó - én is próbáltam, de nekem szinte semmi nem jött. Mondjuk nekem elektromossal se jött semmi, aztán meg a szopis tanácsadó mondta, hogy sebes mellel ne használjak mellszívót, így maradt a kézzel fejés (persze nekem ezzel se jött 20-30 ml-nél több...) Nekem csak Csenge volt jó :lol: - leszámítva az első két hónapot...
LÉgzésfigyelőnk meg nem volt, mert nem éreztem szükségességét.

Balogpali: akkor én mit mondjak? Csenge 3790g-mal született! Én is aggódom egy picit, hogy nagyon nagy lesz. Igazából lehet nagy, csak a feje legyen képlékeny, szóval ne szakítson nagyot :lol:

Kép
Kép
deako
 
 


Sziasztok!

Inerke! Örülök, hogy megkerültél és végül minden rendben van. Én csak jókat hallottam az Avent mellszívóról. Egyik ismerősömnek koraszülött volt a babája és nem volt hajlandó szopizni. A csaj Avent kézi mellszívóval két évig fejte magát és sokkal több teje volt mint nekem. Még le is tudott adni jó sokáig. Persze két év alatt elhasznált vagy három mellszívót.
Én is Aventeset vettem, már Rolival is akartam, de akkor nem vettem. Akkor ilyen szájjal szívható vált be.

Ne aggódjatok a méretek miatt! Hallottam már olyat is, hogy egy két kiló valahány dekás baba is nagyon nehezen született meg és születtek már könnyen 4 kiló körüli babák is. Ez nagoyn sokmindentől függ. Majd a doki látja, mit kell tenni.

Név: Ha mi mondunk egy nevet, olyan tuti van, hogy valakinek nem tetszik. Főleg nagyszülők, mert ők ugye más korosztály. Engem nem izgat más véleménye, az a lényeg, hogy nekünk tetszen. A többiek majd megszokják. Nincs más választásuk!

:lol:

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

A névválasztással kapcsolatosan szerintem szly-nak van igaza. Nem lehet olyan nevet választani, ami az egész rokonságnak tetszik.
Én is próbáltam az Aventes mellszívót, de kézzel többet és gyorsabban tudtam fejni. De a kórházi szobatársaimnak nagyon bejött.
Légzésfigyelőt nem használtunk, igaz, amikor egy haláleset történt a családban, nagyon beindultam. Tudjátok, elkapja az embert ilyenkor az a félelem, hogy mindenki meg fog halni körülötte. De túléltük. :P

Kép

Kép
balogpali
 
 


Sziasztok!

Inerke!
Örülök, hogy jelentkeztél, és hogy minden rendben van!
Én használtam az Avent-es kézi mellszívót, és nekem nagyon bejött, szopi után még mindig bőven le tudtam fejni a tejet, sokat le is fagyasztottam. Légzésfigyelőt mi se használtunk, most se fogok szerintem, ha nem lesz koraszülött.
Mit mondott a dokid?

Névválasztás: én is osztom Sly véleményét, nekem is csak az volt szempont, hogy a Páromnak és nekem is tetszedjen, a többi nem érdekelt. A nagyszülőknek pl. egyáltalán nem tetszik a Vince név, de Violával ugyanígy voltak, és most már el se tudnának ők sem képzelni mást! :)

Én ma megyek dokihoz délután, remélem én is okosabb leszek egy picit.
Én is már kezdem összerakosgatni a cuccost, mert nem szeretek kapkodni, és tényleg nem lehet tudni, mikor kell hirtelen csomagolni!
Ma én is kiváltottam a várandós mama csomagot, hááát, nem voltam tőle elragadtatva, egy pelus, egy cumi és egy Avent-es pohár volt benne! :shock:

Nem tudom, hogy a front miatt-e (nálunk most nagyon lehűlt megint a levegő), de ma nem vagyok a top-on! :?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


sziasztok! :)

köszi a véleményeiteket.
ma megveszem a mellszívót. elég olcsó, ennyit megér, h kipróbáljam.

aztán jön a függöny - micimackós-csacsis lesz :-)


névválasztás: ezek a rokonok, nem tudom mit képzelnek!

mi azért vagyunk gondban, mert nem vagyunk házasok, és a párom a nevére veszi, de ami nevet akartam, azt jogilag nem lehet.
A párom vezetéknevét akartam adni neki, + én vezetéknevem kezdőbetűjét + keresztnév. Na iylet nem lehet!
ez van!

méretek:
tegnap megmérték a bébinket.
A kórházban reggel 79mm-es BDP-t mértek, ezt kicsinyellték,
este a magándokim meg 85mm-t, ami jó érték, na erről ennyit.

szóval emiatt szerintem senki ne aggódjon, a babák és a gépek sem egyformák, meg a dokik sem :D
de aki nagyon aggódik, szerintem menjen el 4D-re ott kielégítő táblázatokat, grafikonokat adnak a méretekről, jó pénzért :-)
de az utolsó 2 hónapban lódulnak meg úgy is, akkor meg már nem érdemes 4D-re, mert túl nagy a bébi.

szly: régen láttam a táblázatodat, ha megint beszúrod, kérlek írd át a szülés helyének nálam a Róbert Klinikát, az maradt, oda megyünk.
inerke
 
 


egy tegnapi kép rólunk :D
Kép 7 és fél hónaposan [/img]
inerke
 
 


remélem egyszer majd csak megjelenik a kép, most nem látom.
inerke
 
 


Inerke: nagyon csini vagy és örülök, hogy pozitívan állsz a dolgokhoz!!! Örülök, hogy visszajöttél!!!

szerintem sincs senkinek semmi köze a névválasztáshoz. Javasolni lehet, de a döntés úgy is a szülőké és a nagyobb gyerekeké, ha bevonjuk őket.

Balogpali: voltál már a Tóth-nál?

Levente most úgy feszíti magát, hogy majd szétszakad a hasam.
Mindenki azt mondja, hogy nagyon lent van a hasam, de a dokim nem foglakozott vele. Szerintetek jelent valamit? még 2 hónapom hátra van.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom itt, hogy ne aggódjunk a méretek miatt, én mégis kicsit azt teszem. Már két orvos ugíyanazt mondta! Hiába járok már a 34. hétben a babám 32 hetesnek felel meg a méretei lapján és kevés a magzatvíz. Olyan kérdéseket tettek fel, hogy szivárog-e a víz és hogy ugye nem dohányzom. Hát egyik sem, mégis ez van. Én is kérdeztem, hogy tehetek-e valamit., hogy javítsak a helyzeten, azt mondták, hogy nem. De azért várom, hogy ti mit tudtok az ilyen esetekről és rászállok a netre, hogy utánnaolvassak a dolgoknak. Kivált a kevés magzatvíz aggaszt. A férjem azzal vigasztal, hogy nem baj, hogy kicsi, ha arányos :)

Nálunk a család próbált névötleteket adni, mert sokáig nem tudtunk dönteni, de nem szóltak bele. Az a baj, hogy a nagyfiaim neve is sokszor nem jut eszébe anyósomnak, akkor meg úgy szólítja, hogy "Izéke" mi is a neved :lol: De most már úgy kilenven százalékban döntöttünk a Csanád név mellett, csak a gyerekeimnek még nem tetszik eléggé.

Inereke, én még most sem látom a képet :) Bár jobb, ha nem pofázzok, mert én se vagyok képes feltenni egy jó képet :lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Ezt írja a netdoki :(

"Ez az állapot a magzat méhen belüli fejlődési zavarát okozhatja, ami torzulásokban, növekedési elmaradásban nyilvánulhat meg. Az összenyomás miatt a betegség a magzat oxigén-ellátási zavaraihoz és tüdejének elégtelen fejlődéséhez vezethet. A fekvési rendellenességek előfordulása is gyakoribb, ami a szülésnél okozhat nehézségeket"

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli! Majd ha a dokid rémisztget ilyenekkel, akkor kell megijedni. Ő biztosan tudja, hogy mit vonhat maga után a kevés magzatvíz, így tud időben cselekedni, ha kell. Úgyhogy én inkább őt kérdezném meg, hogy mi következik most. Valószínűleg csak sűrűbben ellenőrzi a baba fejlődését, ha meg még az sem, akkor tényleg nincs miért aggódni.
Ha szivárogna, meg úgyis észrevennéd!

Kép
szly27
 
 


Szly, köszi a biztatást! Igaz tegnap voltam a dokinál, de megpróbálok ma újra bejutni hozzá. Végülis a "növekedési elmaradás" már be is következett!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Inerke
Végre megvagy, és CSAJOK!!! TÉNYLEG TESSÉK LEADNI A TELEFONSZÁMOKAT, HOGY TUDJUK EGYMÁST ÉRTESÍTENI, HA VALAMI VAN!!!! Joli és én már elküldtük (Kismamakór- nem tudom kinek!)!

Mellszívó
Én Bencével anno gépi Medelát használtam, az nagyon bejött. Sajna, csak kölcsönbe kaptam, úgyhogy egyenlőre nincs. Kézit ígértek, de nem tudom, milyen lesz. Kb. 2-3 hónapig használtam.

Légzésfigyelő
Ezt is kaptunk kölcsön, csak az volt a baj, hogy mellettünk (a falunktól kb. 5-10 cm-re) épült egy 5 emeletes ház, és minden rengésre beindult. 2 napig használtuk! :D

Névválasztás
Nekünk senki nem szólt bele, hogy milyen nevet adunk, sem Bencusnál, sem Levinél.
Viszont a vallásába annál többen! Zoli katolikus, én református vagyok, Bence református lett, mert Zoli kifejtette, hogy az ő hülye öccse nem lesz a fiunk keresztapja. 20 hónaposan volt a keresztelője, mert addig mindkét fél részéről ment a trakta! Na, ilyen sokáig senki ne várjon, vagy sokkal előbb, vagy sokkal később legyen!

Inerke
A barátnőmék sincsenek összeházasodva, és ők kettős vezetéknevet adtak a kicsinek. Tóth-Varga lett. De születése után simán Tóth lett, és külön kellett igényelni, hogy kettős vezetékneve legyen. 6 hónapot vártak rá, de meglett!!! :D

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Üzenet Csillalától:

CSILLALA:
SZIA. EDDIG MÉG EGYBEN. REMÉLEM PÁR HÉTIG MÉG KIHUZZUK. INFUZIÓ, SZURI ÉS PIHI. MOST MÁSFÉL KILÓ KÖRÜL JÁRUNK.
REMÉLEM VELETEK MINDEN RENDBEN!

Kép
szly27
 
 


Joli

Komolyan mondom, hogy ilyenkor bánom, hogy van internet a világon, hogy mindennek utána tudunk nézni! Ne félj, tuti nincs gond. Ha meg lenne, és komoly lenne, már rég a kórházban kötöttél volna ki!
Nem is tudom, ki mondta, hogy mostanában a szülni akaró, illetve szülés előtt állók gyakran túlképzettek!!! :D :D :D

Ez lehet, hogy hülye kérdés, de ugye nem alszol háton? Nekem anno Bencével mondta az orvosom, hogy háton ilyen idős terhesen ne feküdjek, ugyanis a baba súlya elnyomhatja a méhlepényt.
Félig ülő helyzetben lehet!!!

Lányok
Én most kezdem nagyon érezni, hogy TERHES vagyok. Nem bírom egy szuszra megtenni a 2 emeletet, Bence után nem tudok rohanni az utcán, ha fekszem, alig bírok felkelni, és ha jönnek a frontok, hajajajajaj!
És fáj alul a hasikóm, valahol a hüvelyem környékén!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a saját dokimhoz, aki megnyugtatott, hogy nincs semmi gond, nem kórosan kevés a magzatvíz és a baba is több mint két kiló, majd a következő UH után meglátjuk, kell-e valamit tenni. Addig nyugodjak meg.
Hannablanka, nem tudok háton aludni, mert ha csak egy kicsit megpróbálok úgy feküdni, már feszül a hasam. A telefonszámot Patricíának küldtem el, pedig Titanillának kellett volna) Nálam is a kismamakór, mire átléptem innen privire, már elfelejtettem, kinek is kell küldeni. De pótolom a hiányosságot.
Szly, köszi az infót Csilláról, ha beszélsz vele mondd meg, hogy drukkolunk neki és sokat gondolunk rá.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Joli!
Én is csak azt mondom, hogy az orvosodra hallgass, és inkább ne böngészd a netet! Ha valami komoly lenne, már biztos úgy kezelnének, szerintem is sűrűbb kontrollal minden rendben lesz! Jó-jó, én is beparáztam, amikor nekem meg közölték, hogy 38 hetesnek felel meg a súlya, de azóta teljesen megnyugodtam, az egy eredmény volt, egy vélemény és slussz!

Tegnap voltam amúgy az én dokimnál, ő is teljesen megnyugtatott, hogy nem lesz óriásbébi, persze nagy baba lesz, ha végig kihúzom, de ez nem újdonság, Párom is 4 kg-val született, meg hát a fiúk ált.ban nagyobbak!

Sly!
Köszi az üzenetet Csillától, nagyon drukkolunk neki továbbra is, nem lehet most könnyű neki, távol a kislányától is!

Telefonszám: akkor most ki is gyűjti? Mert elküldeném én is priviben az enyémet...

Annyira szép videót kaptam, megríkatott így Anyák Napja előtt, de nem tudom ide feltenni, ha esetleg valaki tudja, nézze meg:
LittleAngels_hu.pps (talán a google-be beírva kiadja)

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Joli!
Bocsi, nem láttam még a hozzászólásod! :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?