Új privát üzeneted érkezett!

haaat, ha ezt a nyivakolast nekem valaki elore mondja, akkor inkabb macsket hozok a a hazhoz! :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Szokásos napunk van, semmi rendkívüli, hacsak az nem hogy délelőtt normálisan evett, tegnap volt valami a levegőben.
Tegnap pradicsom-krumplit kostoltattam vele, hát nem jött be, uh. hanyagolom.

A védőnő is itt volt, bukott egy akkorát..... mondtam is hogy sokat bukik, de amíg gyarapszik addig nem gond.

Képzeljétek tettem oda főni krumplit, közben tettem vettem, hát nem odaégett az egész!!!! Gondoltam én csinálok ma neki kaját. krumpli-sárgarápa.
Azt monda a védőnéni, hogy szinte mindent lehet adni neki a K-betősökön kivéve. Háááát azért én mindent nem adnék neki még.

Megjegyezte milyen sovány vagyok, eszek-e rendesen. Hááát ami igaz, igaz, és nem nagyon.

Megyek mert szétbukja a szőnyegét, adok neki egy kis gyümit.... nem sokat evett most.

És eldöntöttük, nem megyünk az idény nyaralni.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok

képzeljétek, éjjel f1-kor kolos úgy felsírt. annyia üvöltött, hirtelen azt sem tudtam mi van, hol vagyok. rögtön rohantam, felkaptam, de hamar megnyugodot és hamar vissza is aludt. aztán éjjel többször arra ébredtem, hogy fennt van, és mentem be, hogy visszafodítsam. aztán jól el is aludtunk mind a 3man, 8kor keltünk.

délelött 2,5 órát aludt. jó is, hogy így kiaaludta magát mert f4-re megyünk barátainkhoz és addig nem kéne elaludnia. vagy ha most elaludna... de sajnos nem fog...pont akkror lesz álmos mikor indulnánk...

szerintem mi sem megyünk idén sehova, max 1-2 nap balcsi.
Vendég
 

 
 

komolyan kezdem azt hinni, hogy mi vagyunk dogunalmasak az apjaval, ha aliz nincs itthon, mert nyivacskol mindenert, de ahogy kileptunk setalni, abbahagyta, vigyoraszott, bementunk az oviba befizetni a szeptemberi ebedet, ott is, elmentunk a dokihoz, s mivel mar majd 3 oraja ebren volt, pont a bejarat elott be akart aludni, nem hagytam, de a dokinal is csak dumalgatott a kolykokre, sot a dokira is...komolyan, beadom bolcsibe, ne unatkozzon:-)
hazafele aludt csak be (ugy, hogy eleteben eloszor bekapta az ujjat-istentartsameg joszokasat), most kinn van az erkelyen.
amugy 8020gr, 68.5 cm. (60 dkg-t hizott 5 het alatt)azt mondta dokibacsi, h. a hozzataplalast tegyem fuggove borisz erdeklodesetol, ha ugy erzem, erdekli, akar most elkezdhetem, de varhatok is meg siman...Na! ha ettol tennem fuggove - es nem az en kenyelmemtol - akkor mar 2 hete adnek neki cuccokat. igy kituztem - komkompromisszumkent - a 22.-et, mivel o 27.-en lesz fel eves, de nekem a 22 a szerencseszamom:-).
egyebkent kerdezte, h. irjon-e fel sinlac pepet. mondom: azt nem csak allergiamegelozesre, meg nem hizo kolykoknek irjak fel? azt mondja: hulyeseg. szerinte az egyik legjobban emesztheto tejpep, siman feler a taperteke barmilyen fozeleknek, s ha valtozatossagot akarunk vinni a gyerek etrendjebe, akkor adhatunk neki tejpepet natur vagy gyumolccsel keverve, s ha mar tejpep, akkor ez a legjobban feldolgozhato es a legegeszsegesebb. s -azt allitja - aliznak is irt fel, s en anno adtam is neki. hm. tejpepet biztos atam uzsira, de nem emlekeztem, hogy ezt!! ugyhogy felirta, azt mondta, dontsem el!!!
azert bizom amugy a velemenyeben, mert homeopata is egyben es az elvei abszolut megegyeznek az enyemmel, hogy nem kell siettetni a kolykot semmiben, etkezesben sem. o tudja - nagyreszt - mi jo neki. de csomo doki meg azt mondja, minek sinlac, ott a krumpli!

Kép
Kép
momoska
 
 


amugy nalunk most 10-14 nap fertod, 5 nap mindszentkalla (balatonfelvidek), majd 1 het fertod megint, mikor a szuleim elutaznak es a baratnomekkel ott lakunk olyankor, 4-5 nap zamardi, 4 nap lenti wellneshotel (anyosekkal-ok fizetik) a nyari program!
kivancsi vagyok, alizt sosem zavartak meg ezek a helyvaltoztatasok, de borisz masmilyen!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Evi!Szerintem tokre hasonlitanak egymasra a gyerkocok.Aranyosak.

Edina!Egyel rendesen,mert majd ugy jarsz mint en.Legyengul a szervezeted,aztan csak rosszabb lesz.
Nem lehet,hogy nem szereti azt a tapot amelyiket adod neki?Melyiket eszi?Mi a milupa milumil ha startot esszuk.Nem panaszkodik ra :lol: Bar mostanaban o sem eszik annyit,mint azelott.Ma Nuncsi is jo nagyokat bukott,az egyik pont a Dani nyakaba szembol :lol:
Ma meg csak 40 percet aludt,latom hogy almos de nem akar aludni.Olyan mintha nem akarna pazarolni az idejet alvasra.Inkabb jatszani akar.
Az agynemot az Ikeaban vettuk,van parnaja is.De most a foldon csinaltam neki egy duhongot,napkozben ott jatszik,amig meg nem unja.

Momoska! nagyon vicces ahogy Borisz fejjel lefele log.Majd kiprobalom Nuncsi mit szol hozza.
Biztos hianyzik neki Aliz,hogy szorakoztassa,szeretgsse.Jok a pelenkas kepek is.Legalabb egymast pelenkazgattak?

Orsi!
Nem lehet,hogy valami rosszat almodott Kolos?
Nalunk is egy ember van akitol megijedt,nekem is a sogorno.Mondjuk tole en is megijedek olyan ronda.Raadasul semmi kedvesseg nincs benne.
A mamice az anyuci horvat megfeleloje,Dani szokta neha mondani.
En 7 evig hajon dolgoztam es ott talalkoztam a Danival.O akkor meg hazas volt,de o mindig is egy magyaricat(magyar lany)akart maganak.A 2 eves fordulonkon kerte meg a kezem Costa Rican(ott indult minden).Aztan tavaly aprilis elejen leszalltunk a hajorol,majd ra egy hetre megfogant Nuncsi,igy eldolt hogy nem megyunk vissza tobbet. Aztan novemberben osszehazasodtunk.
Az hogy itt elunk az nem volt kerdes.A Dani itt sokkal konnyebben talal munkat.En azert remenykedem benne hogy egyszer meg otthon fogunk elni.
Egyebkent Nuncsi mar horvat allampolgar is.

Julius 15en megyunk megint haza ket hetre.
Ma foglaltam le a rep jegyet.

Most eppen a parkettat utogeti,mert kigurult a duhongo reszrol,tetszik neki hogy kemeny es hangokat ad ki.
Tegnap vettem neki egy kis uszogumit,amibol kilog a laba,mar alig varom,hogy kiprobaljuk.Lehet holnap vegre kijutunk a parta.Egyedul nem akarok menni,mindenkeppen Danival.Aztan majd meglatom hogy boldogulok egyedul,a sok kacattal.
Most megyek,mindenkinek szep napot
Reka

Kép
mamice
 
 


megvolt a barátlátogatás, ahol a kissrác februárban született, tehát most lesz 4 hónapos. összeeresztettük őket, először csak nézték egymást, aztán Dani elkezdett sikongatni (ami nála az öröm jele) és ettől kolos annyira megijedt, összerázkódott és elkezdet síni. és ez így ment ahányszor csak meglátta danit. vlhogy nem jönnek be neki az új arcok. olyan ijedős le, pedig pár hónapja még mindegy volt ki vette fel csak kézben legyen. mondjuk olvastam, hogy eljön majd a piciknél ez az idő (tudja ki az anya/apa aki ismer, és megijed az idegenektől), de nem gondoltam, hogy kolosnál ennyire intenzíven fog megmutatkozni. daninak nagyon tetszett kolos, úgy mosolyagott rá. :)
csináltunk képeket, majd teszek fel.

lehet, hogy álom volt, nem tudom.
Vendég
 


kolos az szereti ha a fejünk főlé emeljük, meg lóbáljuk, vagy az apja dobálja. én nem meem, félek h leejtem. de nagyon imádja, úgy neve. :) dobok fel ilyen képe is, csak itt nincs olyan progam amivel le tudnám kicsinyíteni a képet. ti mivel csináljátok? én az ACDSee-t ismerem. painben meg tanlálom a kicsinyítést
Vendég
 


itt a repülős kép, imádja. :) Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Újra ilyen korán, 5.20-kor kelt és még most is itt sikongat. Mostanában ez a heppje. Vagy csak úgy vagy ha akar valamit nem sír, hanem sikítozik. Sokszor akkorákat.

Orsi: Úgy van ahogy olvastad, kezdetben nem tesznek különbséget az arcok között, nem ismerik fel a vonásokat, ezért aztán mindenkire mosolyognak akit meglátnak, aztán kb. 4 hónapo skorban jön el az idő, amikor ez megváltozik.
Egyébként Lili is tarta az idegenektől, amikor először meglát egy idegen arcot, már görbül is a szája, nagyon furcsálva néz rájuk, Kell egy kis idő míg megszokja az új arcot. Persze vannak olyan emberek, olyan kisugárzással, akire rögtön rámosolyog. Ilyen volt pl. tegnap a védőnő. Pedig neki is fekete haja van mint a szomszéd csajnak, de vhogy őt megkedvelte elsőre.

Mamice:Izgalmas életetek lehetettm bár gondolom azért munka is volt bőven.
Ja és próbálok többet enni, csak sokszor nincs itthon kedvemre való falat. Tegnap elmentünk de. a boltba 11 óra körül, aztán vettem két nagy kroaszant (talán így jól írtam) és bevágtam mindkettőt. Olyan jól esett.

Na itt abbahagyom, mert síkít ezerrel a hintaszékben feküdve és engem nézve. Már álmos, uh. elaltatom. Azt megyek előkészítem az uborkát kovászosat csinálok, csak apát megvárom a kaporral délután hozza a piacról.

KépKép
domidina
 
 


eddig hagyott tenni-venni, ma a felét aludta meg mint amit ilyenkor szokott ( 40 perc) De most jól bereggeliztem (bundás kenyér, tea).

Amire az előbb nem reagáltam. Réka: nem hinném hogy nem szereti a tápot, vagyis nem a kedvence, de este viszont bevágja szopi előtt az adagot kb. 80-at szoktam adni neki. Csak napközben nem, inkább csámcsog a cumin, de közben azért nyeli. Az az igazság, hogy nem is tudom milyen más tápszerek lennének ami adható, jó és finom is. HA1-et kap kezdetektől. Nem nagyon néztem utána az az igazság.

Momoska: Na akkor 22-től kérek, legalábbis én, naponta helyzetjelentést a kajálást illetően, mit evett, esetleg mit és hogyan főztél neki....

Lili már pár napja nem nagyon hajlandó háton feküdni sokáig, egyfolytában emeli a fejét, állandóan ülni akar.

tegnap elővettem a babatápálás kézikönyvét, nagyon jó receptek vannak benne, csak az a bajom vele, hogy a legtöbb recept mellé nincs odaírva hogy hány hónapos kortól lehet adni.

Pl. írtad Momoska, hogy a krumplihoz kis zsiradék stb. Ezt már most is lehetne???

Szerintetek ha átállnék normál fogamzásgátlóra az mennyiben hatna a tejtermelésre? Van valakinek erről fogalma? Mert már elegem van a mostaniból, állandó jelleggel van vérzésem, de ezt így higyjétek el, hogy minden nap folyamatosan. Max 2 nap ha kimarad. Jövő héten elmegyek a dokihoz, mert ez már nem normális!!! A hócipőm már tele van vele, na meg apáé nem különben.

Na most betettem a hintába és csönd van, persze mert ott ücsöröghet.

KépKép
domidina
 
 


Kép Kép

Hajkorona: Momoska, sajnos egyre fogy, egy hónaposan még sokkal több volt, ld. képek

Tényleg hasonlítanak a gyerkőcök egymásra, dehát nem véletlen :)
Én azt bírom, hogy olyan hasonlóak, de mégis apró részletekben mások. Anna hiába született 65 dekával több súllyal, mint Geri, feje körfogata kisebb volt, fülei picikék, tehát lányos. Gerri annak idején pasis volt, és ő is kopasz. :)

Amikor Gerit elkezdtem hozzátáplálni, mindenhez tettem egy kis krumplit és anyatejjel higítottam. Ő akkoriban nagyon szerette a céklát. Vicces bvolt, mert mindent összekent, gondoltam, na nem is fogom tudni kimosni, de már hideg vízzel kijött. Ezzel szemben az alma, barack :( , úgy belegyógyul a ruhákba :roll:

Szép napot Nektek!!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Edina a normál fogamzásgátló nem jó, azért írják fel ezeket az egykomponensűeket. Vagy azért mert amaz elapasztja a tejet vagy mert átmegy, ezt már pontosan nem tudom.

Annak idején Gerivel valamilyen másfajta volt, egy magyar gyógyszer, ami megszűnt azóta. Az jó volt, 9 hónapos volt Geri, amikor először megjött, de aztán még szoptattam 15 hónapos koráig. Most én még nem szedtem fogamzásgátlót. Azt mondta a doki, ha valaki ilyen intenzitással szoptat, nemigazán esik teherbe. Persze fölírta, ki is váltottam, de aztán olvastam, hogy mindenkinek mennyi gondja van vele...6 hós kor után, ha már elkezdődött a hozzátáplálás, akkor fogom elkezdeni.

Anna elkezdett úgy közlekedni, hogy forog: leteszem a földre a hátára, nemsokára átfordul a hasára, aztán tovább a hátára. Tegnap meg is lepődött, hogy hová került :D csak pislogott, hogy na hol is vagyok???
Mostanában rendszeresen kimegyünk, imádja a babakocsiban. el is alszik néha, de nézelődni is szeret, pedig nem ül rendesen, csak egy kicsit van megemelve a kocsi. Fölfele persze lát.
Még nem fél az idegenektől, de nem mosolyog mindenkire. Dokinénire pl. azonnal, de van akit csak néz hosszan és komolyan, de semmi mosoly.

Tegnap falta be először a lábujját :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok,

a mai éjszaka már jobb volt, nem kell fel éjjel. egyszer ugyan nagyon fészkelődött, oda volt nyomva a rácsokhoz, és arrébraktam, de nem ébredt fel. 7:10kor kelt
most édesdeden alszik, de altatnom kellet mert nagyon meleg van a házban és nyügős volt. (főleg ahol ő van ezért átvittük az ágyát egy másik szobába)
Vendég
 


alvasjelentes:
lassan lemondok rola
ejjel 1kor evett, f5, kor, n9kor kelt.
napkozben nemigazan eszik, minimalisakat. tegnap is. ma is.
a napkozbeni alvas meg tegnap 3x30 perc. ilyen meg nem volt.
ma: most aludt el keresztbe az agyaban es a halozsakjat szorongatva, de az uj szokasa, h. beteszem, oldalra fordul a kutyajaval, csend es csak 2-3 perc mulva kezdi a 2-3 perces sirasat

edina, majd valtok evesjelentesre:-))
zsiradek (en az olivaolajat preferalom) mehet mar, sot...egyreszt finomit, masreszt a zsirban oldodo vitaminok miatt is fontos, bar az anyatejben is van azert zsiradek!
borisz is megint extran nem eszik 2 napja napkozben. az esti evesnel tunik kitartobbnak, meg az ejjeli elso evesenel, de reggelinel mar eppen csak iszik!

kepzeljetek, tegnap "wellneseztem"!
varatlanul beallitott 3kor a baratnom, majd 10 perc mulva a kedvesem, s kiderult, leszerveztek par napja, h. a baratnommel elmegyunk vegre a lukacsfurdobe, csak a kedvesem elfelejette az aznapi szigorlatat, de elintezte, hogy az o diakjai keruljenek elore. ezert gyorsan megetettem manofejet...nagyon jolesett a lukacsozas: szargoz, hidegviz, nedves goz hideg viz, gyogyviz hodegebb melegebb, elmenyfurdo-masszirozas, sauna, zuhany! tuti!!
regen sokat csinaltam, most is rakapok megint, aztan a ligetben szedtuk ossze apja-fiat, ott meg "kocsmaztunk", s 8ra ertunk csak haza
bar vmi meregtelenitesi folyamatot elindithatott, met ugy fajt a fejem, h. hajnalban be kellett vennem egy algopyrint.

Kép
Kép
momoska
 
 


szargoz=szarazgoz:-)))

Kép
Kép
momoska
 
 


..6 hós kor után, ha már elkezdődött a hozzátáplálás, akkor fogom elkezdeni.


evi, akkor megis abbahagytatok a hozzataplalast???

aliz-borisz nalunk is detto olyan volt ujszulottnek, csak borisz olyan volt, mintha alizt kicsit leeresztettek volna.
aliz: 3.88-57 cm
borisz: 3.20-51 cm
viszont aliz hat hosan 7.40 Kg volt, borisz mar most 8 Kg. ugyhogy ferfiasan behozta!
feltem is anno, hogyan lesz egy ugyanolyan csecsemobol egy fiu-egy lany, de most mar kicsit pasisodott ez a kismalac!
en is orulok amugy, hogy hasonlitanak egymasra, mert rank nem:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


1,45 órája alszik, gyors visszaolvastam, mert már azért ébredezik... gyorsan írok.

én azért szedem a bogyót mert nem bízok a szoptatásban, mármint hogy az idő alatt nem lehet újra teherbe esni, viszont így sem jó, uh. valamit ki kell találnom. Egyébként ez 6 hós kor után is előjöhet, uh. mindegy mikor kezdi el szedni az ember.

De jó neked Momoska.... én is élveznék egy kis kényeztetést!
Én egyenlőre most beérném egy kis fodrásszal, vagy kozmetikussal is. Már erősen gondolkodom hogy el kellene menni, csak apával kell még egyezkednem.

Évi: Lili is szereti a kocsit és én is kicsit megemelem, de így is még emelgeti a fejét, na meg hátrafelé szokott még nézelődni, bár ha besüt a nap letakarom.
Anna meg egy tündér és rád hasonlít szerintem és akkor persze Geri is.

A hálózsákról már akartam kérdezni, hogy jól alszanak benne, mert ugyan én anno még vettem, de valahogy úgy gondoltam hogy biztos rájuk tekeredik, aztán fölébrednek stb. Most hogy izegnek-mozoknak ezerrel nem fordul elő ilyen?

Még mindig alszik, lassan 2 óraja lesz. 40 perc után azért felsírt, de visszaaludt, és az előbb is, de alszik. Bár tök sötét van most nála hogy a redőnyök lehúzva hogy azért ne legyen szauna a szobájába.

KépKép
domidina
 
 


Borisz, hogy hogy így hízik ha alig eszik? kolos még nincs 8kg (3910-el született) és ha tehetné egész nap enni. nem tud nemet mondani, én meg nehezen tudom eldönteni, hogy tényleg éhes maradt vagy csak jó enni. még mindig 4x szopik, és kap almát is, meg babateát ha szomjas. tényleg nem néz ki egy alultáplált gyereknek de régebben sokkal többe hízott. tegnap barátainknál le akartuk mérni, de sehogy sem lehetett mert ficánkolt a mérlegen. 7,65-7,80 közötti értékek jöttek ki. szerintetek honnan tudom, hogy már nem kéne neki többet adnom? mert azt megfigyeltem, hogy ha sokat eszik a fele visszajön. és van, hogy egy órával később buki.
anyósom azt mondta idővel megváltozik a tej összetétele. talán már nem olyan tápláló kolos számára?
Momoska te írtad, hogy sinlacot adott a dokibácsitok. az pontosan mi? vlmi táp? mert nem gondoltam, hogy tápot adok kolosnak.
talán csak túlparázom a dolgokat. néha azt is kell. :)
Vendég
 


A hálózsákról már akartam kérdezni, hogy jól alszanak benne, mert ugyan én anno még vettem, de valahogy úgy gondoltam hogy biztos rájuk tekeredik, aztán fölébrednek stb. Most hogy izegnek-mozoknak ezerrel nem fordul elő ilyen?



nalunk bejott a halozsak mindket koloknel. nem volt gond!
aliz meg 1 eves kora utan is hasznalta, remekul felallt benne:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


mi hálózsákban alszunk, mármint kolos. én szeretem, mert így tudom, hogy nem fog kitakarózni. ő nem szokta maga köré/alá...stb gyűrni, pedig izeg-mozog álmában.
Vendég
 


minket is hálózsákban altatott anya, és mi is abban álltunk fel. :)
Vendég
 


orsi,
szerintem alkatfuggo, mert aliz is rengeteget evett mindig (most is). jol is gyarapodott, de sokkal kevesbe, mint borisz. vagy talan a gyakranabban keves tejet borso jobban fel tudja dolgozni. a fene tudja! kolos sulya tok rendben van! aliz pl. dagibbnak nezett ki fel evesen, mint borso, pedig kisebb sulyu volt!

sinlac egy tejpep. de ezt csak receptre lehet kapni, viszont hipp/nestle stb. tejpepek vannak barhol.(a tejpepek tapszeralapuak valami gabonaval altalaban). sinlacban szentjanoskenyermag a gabona. nem muszaj adni, ha nem akarod, siman adhatsz csak gyumit es fozeleket anyatejjel, amig mas tejtermeket nem kap kolos. en aliznak azert adtam tejpepet, mert uzsira jobbnak/valtozatosabbnak ereztem, mint meg egyszer a fozeleket, amit ebedre evett, a natur gyumolcs meg nem tul taplalo, ezert uzsira altalaban natur tejpephez kevertem gyumolcsot. de sima rizspelyhet vagy zabpelyhet babaknak is kapsz (azokban nincs tejalapu tapszer), pl. Holle vagy mas markak, azt is hozza lehet keverni gyumolcshoz vagy anyatejhez, vagy kesobb mas tejtermekhez, h. laktatobb legyen! te dontsd el, vagy kolos izlese.
aliz pl. 1 eves kora tan - mikor hirtelen abba kellett hagynia a szopcsit - babatejjel folytatta reggel-este 2 eves koraig, az is koveto tapszer, s az eteleihez is azt kevertem gyakran 1 eves koraig, mert utaltam fejni!

Kép
Kép
momoska
 
 


köszi a választ momoska!!
Vendég
 


most hogy írod Momoska ezeket a pelyheket meg pépeket stb, azt hiszem körül kell néznem a boltban babakaják tekintetében, mert így hogy apa vásárol nem látom mit is lehetne venni neki.

Eleredt az eső, uh. a délutáni séta ugrott.

Orsi, te mikor adod neki a gyümölcsöt Kolosnak és mit?

Lilinél minimum evés az 5x, ennél csak több lehet, de az ritkán fordul elő - most pl. egy-két nap, de tegnap visszaállt.

Ja amiért jöttem, dobok pár képet.

Kép

KépKép
domidina
 
 


egyenlőte ennyi, valamiért a többi kicsinyítése nem jött össze

KépKép
domidina
 
 


Hú, megpróbálok több, mint 1 heti lemaradást nem túl bő lére eresztve behozni…
Momoskának, mint már annyiszor, most is igaza van szerintem is a sírással kapcsolatban; ha már mindenhogyan sír a baba, akkor nem sok mindent tudunk csinálni, minthogy próbálkozunk, és az biztos, hogy ha mi nem vagyunk nyugodtak, kiegyensúlyozottak, feszültségmentesek, akkor a babánk azt igen könnyen megérzi. Érdekes dolgokra képesek a kicsik, kár, hogy ezek a rejtett tulajdonságok eltűnnek idővel.
Mérés: én megértem Edinát, mert ha nincs elég teje, akkor tudnia kell, hogy mennyi tápszert készítsen, hogy ne vesszen kárba, de elég is legyen. Orsi „neked könnyű”, mert tudod, hogy elég a tejed, és Kolos is tudni fogja, hogy neki mennyire van szüksége. Én is bajban vagyok este, ha úgy érzem, hogy kevesebb a tejem, hogy mennyit vegyek elő a mélyhűtőből pótlásnak. De az is igaz, hogy 3 hónaposan hasonló okok miatt kibéreltünk még 1 hónapra egy mérleget, de nagyon nehéz volt már akkor méricskélni, mert állandóan izgett-mozgott Lina a mérlegen.
Szoptatás: most már csak fekve szoptatok vagy max a pelenkázón fölé hajolok, tehát mindneképpen úgy, hogy Lina feküdjön. Ölbe most már ő sem hajlandó. Bár a szoptatós párnán erősen gondolkodom, mert az jó lesz még később is, az ülős korszakban – ami gyakorlatilag már-már kezdődik – háttámlának.
Idegen nyelv: Nekem is sokat és sokan mondták, hogy ugye angolul fogok beszélni a babához, de persze azt tudtam, hogy azt úgysem tudom megtenni, mert az ember nem tud olyan kifejező lenni a nem anyanyelvén szerintem. Pl. hogy mondanám neki, hogy bogyófejke? Berry-heady? Hm, ez nem is rossz. :lol: És azt, hogy cucu-bogár?? Szóval én is sokat gondolkodom rajta, hogy valamennyit valamikortól kéne-e, de lehet, hogy nektek van igazatok, és nem érdemes magyar nyelvű szülőként erőlködni, hanem inkább kisiskolás korától rákoncentrálni. Az nyilván más, ha a szülők különböző anyanyelvűek, és mindegyik a saját anyanyelvén beszél a kicsihez. Igen, a legtutibb az, ha 1-2 hónapra (vagy többre) külfödre megy az ember gyereke. Az csak a szülőnek szar, gondolom…
Mamice, szuper jók a képek! Mivel Lina most már nagyon élvezi a fürdetést, tényleg kezd vizibéka lenni, lehet, hogy mi is veszünk neki valami ilyesmit, mert a kiskádban már alig fér el, szerintem az nem lenne neki elég pancsolónak.
Ez az iwiw-es dolog foglalkoztat: most tulképp mindenki fent van, de csak Edina ismer mindenkit? :o Vagy mivan?
Féltés: én a túl féltősek közé tartozom, mindig Momoskától / -ból próbálok lazaságot meríteni, remélem sikerül, és legeslegkésőbb a második gyereknél én is tudok hasonló helyzeteket olyan higgadtan fogadni, mint te teszed, Momoska! Vagy csak akkor vagy higgadt, mire leírod? (Nem hiszem.)
Hát, attól már előre tartok, hogy milyen lesz a második gyerekem, mert Lina gyakorlatilag egy tündér éjjel is (amióta átalussza az éjszakát, azóta pláne. De előtte is sosem sírt éjjel, csak szuszogott-nyöszörgött, és kaja után mindig hamar visszaaludt), és nappal sincs vele különösebb gond. Jó, van, amikor 5 perc után semmi nem jó neki, de alapjában véve egy nyugodt, nem sírós-követelődző baba, és a nappali alvásainkkal sincsen különösebben nagy gond.
Cumi: irigylem azokat, akik el tudták / tudják kerülni, mégis azt mondom, hálás vagyok, mert a cumi nagyon sok sírástól és nyüglődéstől ment meg engem is, és Linát is. Este van, hogy olyan fáradt, hogy anélkül is beájul, de nappal sokszor kezd neki a sírásnak, ha beteszem a kiságyba. Ilyenkor a cumi szinte azonnal segít. Mondjuk azt még sosem vártam ki, hogy mennyit sírna-nyüglődne cumi nélkül, de tutira eltartana egy ideig, mert próbálkozásaim már voltak, csak nem vártam ki a végét, hanem odaadtam neki a cumit.
Momoska, család, főzés melett hogy bírod a 90 napos fogyókúrát betartani és kivitelezni??? Ismét nagyon jók a képek, de ezt már olyan unalmas mondani. :lol: De akkor mit mondjak rájuk? :roll: Aliz fogta magát és beletette Boriszt a lavorba? Leleményes. Na meg a nagyszülőkkel való étteremben vacsizás kapcsán is elmondható ez róla!
Dumálgatás nálunk változó, a pelenkázón majdnem mindig rá szokott kezdeni a visongatásra, eszméletlen édes, na meg fülsiketítő. A kiságyban, pihiszékben is szokott, de arra még nem jöttem rá, hogy mitől függ. Ha beszélek hozzá, van, hogy csak figyel, de van, hogy akkor kezd párbeszédezni. Ugyanígy ha karban van és énekelek neki. De ha magában van el, akkor sem gügyög mindig.
Edina, mire föl megy hozzátok a védőnő? Házi főzés: a barátnőm azt mondta, hogy egyelőre az ő fia csak a bébikaját eszi meg, ő hiába próbálkozott….
Kitettem Linát az erkélyre, olyan szépen bealudt, erre elkezdtek valami őrült zajjal füvet nyírni. Ugyan nem ébredt fel, de annyira zajos, és elég intenzív fűszag van, gondoltam inkább behozom. Persze egyből felébredt. Betettem a kiságyba, zaj még csukott ablaknál is iszonyú, de ő némán elvan. Nem alszik, hasra fordult és úgy nézelődik. Kivi vagyok mi lesz ebből.
Kb. 10 percig bírta, visszafordítottam cumi a szájba rongyika a kézbe, most azzal is elvan.
Bukás nálunk is elég rendszeres, mostanában kaja után már nem a játszószőnyegre teszem, mert ott azonnal hasra fordul, és akkor előbb-utóbb jön a kaja. Inkább a pihiszékbe teszem, persze van, hogy ott is visszabukja, Főleg, ha hasprésezik az üléshez. Mert azt továbbra is állandóan teszi.
Ismét hason van, cumi a kezében és azzal hadonászik és nyüszög…megint visszafordítottam.
Azt hiszem sokan egyetértünk abban, hogy a tesós képek – akár Alíz-Borisz, akár Geri-Anna párosról legyen szó – mindig különlegesek és nagyon édesek!
Lina elaludt – és a fűnyírást is befejezték. Lehet, hogy hagyhattam volna kint az erkélyen.
Jó, ez, hogy wordben elkezdek reagálni a dolgokra, de ahogy elnézem el fogtok küldeni melegebb tájakra, annyit írtam. S lehet, hogy az egy héttel ezelőtti dolgokra már nem is nagyon érdemes reagálni??? Mit csináljak, szeretem ezt a fórumot!
De édes a repülős kép Kolosról!!!! Lina is szereti ha emelgetjük, forgatjuk, olyan édes, ahogy pislog ahogy éri a „szél”. Meg egy kis akrobata is tud lenni, lásd kép.
Kép
Kép
Ja igen, tegnap pelenkázás közben ahogy felemeltem a lábát, életében először megfogta, és hosszasan nézte. Felfedezte, hogy neki ilyenje is van.
Edina, nekünk a hálózsák tök jól bevált, de most, hogy hűvösebbek az éjszakák és kicsit nyitott ablaknál alszunk még egy kis takarót is ráteszek, és még azt sem igazán rúgja le (lehet, hogy pont a zsák miatt, de lehet, hogy egyszerűen nem mocorog és azért). Szerintem próbáld ki, és éjjel te is aludj, az jót tesz a tejtermelésnek! Én azt vettem észre, hogy ha reggel miután apa elment és Lina evett, ha én is visszafekszem aludni, sokkal több tejem lesz reggelre, mintha már 6- 1/2 7-től fent vagyok aktívan! Persze nem volt nehéz rábeszélnem magam, hogy én is aludjak még 8- 1/2 9-ig! :lol:
Utáljatok, de akkor is írok még. (Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ezt megint tegnap már lekezdtem írni, de apa hamarabb jött haza, aztán már nem tudtam befejezni. Pedig legalább azt fel akartam tenni, hogy ne legyen ennyire dög hosszú!)
Nyelvtanárok (Momoska és Évi, ugye?): ti tudtok valamit arról, hogy a diplomám elévülhet, ha még nem tanítottam? 5 éve diplomáztam, de más területen kezdtem dolgozni. Egyszer valami olyasmit hallottam, hogy a tanári része elévülhet a diplomámnak, ha nem tanítok egy bizonyos időn belül, és kell valami továbbképzésre is menni. Valamit tudtok erről? Mert gyerekes anyaként már tutira nem akarok majd visszatérni a szolgáltató-iparba dolgozni.
Mindenkinek: mi a véleményetek a kengururól illetve a hordozókendőről? Szeretnék valamit venni, mert könnyebb lenne a közlekedés, csak fogalmam sincs mit vegyek és milyet.
Hétfőn végre megkaptuk a 4 hós oltást. A múlt héten azért nem adta be a dokinéni, mert egy picit nagyobbnak tapintotta a máját és a lépét. De most azt mondta, rendben van. 6860 gramm, tehát megduplázta a hazajöveteli súlyát! :D Pedig én is úgy érzem, hogy nem eszik valami sokat, max 7 percet szopizik. De van, hogy csak 4-et. Aztán egy óra múlva megint 4-6-ot. Aztán jobb esetben alszik. Most az oltás óta nagyobbakat alszik, de gondolom ez ennek tudható be.
Az ülés most már rendszeresen a kedvenc testhelyzete (bár a fejjel lefelé lógást még nem próbáltam :lol: ) Félig ülő helyzetből simán felhúzza magát, persze fogom, de úgy érzem, olyan kis erős. Néhány napja nem hallom, hogy éjjel nyüszögne, ma még 1/2 6-kor sem kelt fel, csak 1/4 9-kor! Most nagy nehezen elaludt hason, pedig már ennie kéne. Na nem baj, legalább jó éhes lesz, hátha többet eszik. Megyek, mert kiutáltok!

Kép

Kép
csürci
 
 


Szia csüri!

Végigolvastam és nem utálunk ki, írjál csak!!

Iwiw: hááát igen, ha fönt vagy a lapon priviben add meg a neved és akkor megismerhetjük egymást, na meg a többieknek is elküldheted és akkor a többiek is ismerőseid lehetnek. Vagy Te nem vagy fönt?

Védőnő: két hónapja volt, ált. így jön. Na persze oltási adatok is kellettek neki. Én eddig nem voltam tanácsadáson itt a faluba, megkérdezni nem akartam hogy kellene-e, mert akkor bizti azt mondja igen. Kicsit elbeszélgettünk, aztán elment.

Jó képek Lináról, ezt a játékhíd rágcsálást Lili is műveli.

Hordozókendő: nekem van, de nyáron oltári meleg ahogy magadra tekered a km hosszú anyagot, ill. van egy textil hordozóm (kenguru) vagy mi, még a barátnőm adta, valami ősrégi darab, de arra jó, hogy ha bemegyek a boltba gyorsan felrakom és viszem magammal a lánykámat. Én is gondolkodtam azon hogy kellene, de ugye kérdés adott, milyet? Igazából nem nagyon megyünk mi sehova sem, arra meg nekem elég ez a őskori lelet is amire használom.
Én kenguru párti vagyok egyébként.

KépKép
domidina
 
 


a hiányzó képek...

Kép
végre valami amiben ülhet

Kép

KépKép
domidina
 
 


eloszor is ma szemrehanyast tett nekem borisz!
de szo szerint!!! :?
aztan nagy agyon a haloingemmel jatszott, s mikor be akartam rakni a kisagyaba, hozta magaval, igy raktam be, egy hangja nem volt...hm. meg nem neztem, alszik-e!

csurci,
tenyleg nem vagyok tulfeltos, de csak azert, mert alizzal az apja nagyon az volt, kellett az ellensuly. most mar o sem az, betegsegek eseten parazik csak, foleg azert, mert elfogadta az elveimet, hogy nem rohanunk dokihoz rogton, nem adunk nyakra fore gyogyszereket es lazat is csak akkor csillapitunk, ha pl. tartosan 38.5 felett van. elfogadta, csak vegigszenvedi ezeket az idoszakokat!
de azert alizzal meg en is jobban betartottam a dolgokat, ha nem is precizen, ugyhogy boriszon tenyleg megfigyelheto a 2. gyerek szindroma. nala pl. abbol lehet csak eszrevenni, h. megkulonboztet mar minket az idegenektol, hogy nem rogton vigyorog mar mindenkire, ha idegen arcot lat, akkor csak szemlelodik eleinte. de sokkal tobb mindent elvisel, mint anno (vagy akar most is) aliz. aliz volt a probababu, az elso gyerekeknek gyakran ez a sorsa, rajtuk gyakorlunk:-)) de azert amikor leesett a kanaperol, en is felkialtottam, aliz meg is rettent elegge, de mikor lattam, h. csak az ijedtsegtol sir, s semmi baja, akkor mar elmult az ijedtsegem/duhom.

nem csinalom en most a 90 napos dietat, akkor csinaltam, mikor aliz 1.5-2 eves volt osszel callaneticsel egyutt (ezt nem otthon, studioban), telre teljesen jol neztem ki:-) kovetkezo nyarra mar kevesbe:-). de akkoriban is csak a szenhidratnapokat vartam, az tartott eletben, meg hogy egy baratnommel egyutt csinaltuk, s callaneticsre is ket baratnommel egyutt jartunk, az sokat segitett. asszem - talan - reka irta, h. most akarja elkezdeni!! nem?

egyebkent tok jo, hogy ha megjelensz ritkan, akkor ilyen sokat irsz, s van turelmed vegigolvasni az elmult hetet:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


en babakocsiparti vagyok!!! hordoztam en oket eleget ahasamban is:-) sztem a babakocsi kenyelmesebb mar nekik is, lassan mi is atvaltunk a sportkocsira, az konnyebb, mert ha csak ugy kiugrom valahova, akkor mindig a gurulos hordozojaban viszem!

es lina nagyon tetszik am nekem :)

en meg azert irok ilyen sokat, mert vasalnom kellene :evil:

Kép
Kép
momoska
 
 


es lili is, csak hirtelen az elobb azt hittem, o is lina:-)))

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Elnezest kerek Toletek hogy ilyen ossze-vissza jovok, de most ezt tudom produkalni.

Tegnap - valoszinu az ido miatt - megvolt az elso legrosszabb napunk :( Norikam nagyon nyugos volt, alig aludt, es este pedig nyolc helyett fel tizenegykor aludt el. reggel 9-kor egy oran keresztul altattam, aludt fel orat, delutan 1,15-ot este meg 2x 25 percet.
Tegnap elkezdtem a hozzataplalast. Ahogy a doki es a vedono mondta, ket etkezes kozott barackpure, ebedeles elott pedig krumplipure. En akartam volna elkesziteni, de tegnap alig tudtam letenni, csak "kezben" volt el, igy elovettem a bolti babakajat, es nagyon izlett neki.
A fentiek oka, hogy harom hete stagnal a sulya, a vno mondta, hogy nem eleg mar neki a tej.

Kepzeljetek, - ne nevessetek ki - osszement a cicim (tan meg kisebb mint terhessegem elott volt). Tejet termel meg, de van egy olyan erzesem, hogy az sem annyira taplalo mar mint volt.
Nalatok van ilyen problema? Vegulis nem problema, csak feltunt a dolog...

Egyik nap meg -en hulye- Norinak tul sok teat tettem a cumisuvegebe, delelott es delutan megivott 100 - 125 ml-t, aztan meg alig volt hajlando szopizni, es mar azt hittem hogy kezd elmenni a tejem vagy hogy meg fog jonni es lottek a tovabbi szoptatasnak, jol meg is sirattam a szep idoket. Aztan ejjel meg ahogy felebredt a kiscsaj, gondoltam viszek neki tapszert, kopkodte ki, na cicire tettem, es ette csak ette.

Momoska, nagyon rossz lehetett Neked, amikor korhazba kerultel amikor Alizt meg szoptattad. En nem is tudom hogy tudnam kibirni.

jajaj mennem kell!

sziasztok!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


tegnap borso is 3x 30 percet produkalt alvasilag, de ma a delelotti 2 oranyi szunya utan 2 es fel ora alvast produkalt delutan a haloingemmel. csak nem ennyire budos :oops:

csilla,
nori a sima krumplit is megette??? akkor nem lesz valogatos:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Edina, én almát -simán vagy különböző gyümölcsökkel vegyítve- adok neki és a nap különböző szakaiban. először a délelőttel kezdtem, ő f1kor szokott ebédelni, tehát előtte. de mivel akkor még van elég tejem nem akartam, hogy ne legyen étvágya. így most délután 4kor kapja, és utána eszik cicit jutalmul. ma benyomott 100ml almát és utána még rendesen evett tejet is. de ha éhes lenne a reggeli vagy ebédnél, akkor is kaphatna. de sokszor ő csak műbalhézik. nyafog, de mikor büfiztetés után visszarakom, hogy egyél, már nem kell neki.

Csilla gyere amikor csak tudsz, még ha ritkán is. Nekem is kicsi a cicim (mondjuk az is volt világ életemben) és én is észevetem, hogy kisebb lett mint volt, de ezt csak akkor tapasztalom, mikor kolos kieszi belőle a tejet. előtte azért érzem, hogy van benne.

én nem tudom milyen párti vagyok, mert szeretem a babakocsit ha vásárolni megyek, elfér benne minden, de a kenguru is jó, mert ha Kolos nyűgös abban megnyugszik. + a mi kocsink olyan nagy, hogy nem fér el mindenhol, pl. üzletek bejárata sokszor keskeny, vagy lépcső van, és dög nehéz felcipelni. :?

Sokszor én is Momoska nyugodtságából merítek erőt. :)

Most mennem kell altatni.
Vendég
 


ami kimaad: Lili és Lina is nagyon aranyos. :) nagyon jó a hintás kép.
Vendég
 


Sziasztok!
Annyira jó, hogy ennyit írtok!!!

Mamice: nem semmi, hogy ennyi ideig dolgoztál hajón. És jó kis romantikus történet a tied :)

Babakocsi, kendő: én babakocsizom, az Anna súlyával + az én lábammal most nem is lehetne másként. Itt Dabason mindenhová be tudok menni vele és amit veszek is elfér benne. Van ugyan hordozókendőm, de csak párszor használtam az elején, elmentünk sétálni, na azt nem bírta a derekam, pedig nem vagyok gyenge :( Néhányszor még használtam, amikor csak épp elugrottam valahová. Kengurut épp most vettem a teszveszen, mert mi is repülni fogunk és Rékától tudom, hogy babahordozót nem lehet felvinni és ölben nem szeretném. Talán majd az apja fogja benne vinni, ha Pestre megyünk :)))

Az én mellem nagyobb lett, Gerivel is, most persze a tej miatt, de alapból nagyobb maradt a mérete. Én nembánom.. :)

Momoska: elkezdtem a hozzátáplálást, de nem eszik sokat és csak szopás után kínáltam meg mindig. Azt éreztem, nem elég neki a tej. Pár napig ez volt, kapott alma-burgonyát, őszibarackot stb. de pl. szombaton nagyon kevés kellett neki, mind köpte ki, azóta nem is adtam neki. Ma este egy keveset, mert megint nyűglődött és amikor megkínáltam, szívesen evett. Nem mérem, hogy mennyit eszik, de egy 190 g-os bébikaja 4-5-6 napig lenne elég neki (persze nem adom annyi ideig, ami harmadnap megmarad, azt a bátyja örömmel bekanalazza).

Idegen nyelv: rémisztő lehet egy gyereknek és hosszú távon káros, ha szülőanyja idegen nyelven gagyog neki, másokkal meg magyarul. :( Abban igazad van Csürci, hogy a sok kedveskedést hogy lehetne lefordítani???
Előttem van egy eléggé intő példa a távolabbi családból. Jó pár évvel ezelőtt kiköltözött egy pár Németo-ba, a csaj beszélt németül, a férje nem, volt egy pár hónapos gyerekük. Arra gondolt az anyuka, hogy németül fog beszélni a gyerekhez, hogy majd ne legyen gondja, ha közösségbe kerül. Németül is olvasott neki esténként. Ha a gyerek Bp-re jött a nagyszülőkhöz (nem túl gyakran) , hozott kazettát magával és este az anyja rámondott meséit hallgatta németül (nem mindig). Az a dolog vége, hogy a srác anyanyelve német lett, magyarul csak annyira tanult meg, ami itt ráragadt (most 20 éves). Most már jól tud magyarul is, de akcentussal beszél és kiskorában nagyon rossz volt neki ez a kettősség, mert a szülei viszont magyrul beszéltek egymással. Szerintem pszichésen is megrázta a dolog, mert nagyon későre kezdett el beszélni.
Geri most 3-os, most kezdett el németül tanulni. Most viszont odafigyelek rá, segítem stb és nagyon jól halad.

A 90 napos diétát már én is csináltam, kb. 2 évvel ezelőtt, nekem nagyon bejött és jól leadtam a fölösleget. Amíg szoptatok, most nem akarom csinálni, majd utána.

Én Annát egy rugiban altatom, vékonyabb vagy vastagabb, attól függően, hogy melegebb van vagy hidegebb. Amikor a nagy melegek voltak, csak bodyt adtam rá. Nálunk is nyitva van az ablak/erkélyajtó. Teszek még rá egy vékony takarót. De én is a hálózsákra szavazok, Gerinél bejött és ha hidegebbek lesznek, a csajszit is abba öltöztetem éjjelre.

Diploma: én nem tudok arról, hogy elévülhet, bármelyik része is. 7 évenként kell 120 órás továbbképzésen részt venni, minden praktizáló pedagógusnak, ez ami kötelező. Ezt tudtam én le a 3 hetes berlini + 1 hetes pesti továbbképzéssel. Amúgy tényleg elég lassan jön össze.

Nagyon aranyosak a gyerkőcök, Lina is és Lili is.
Ha épp a babanet előtt vagyok, amikor Geri megjön, mindig az az első dolga, hogy újabb babafotókat keres :)

Momoska, az tényleg nagyon rossz lehetett, amikor mindannyian kórházba kerültetek. És hogyhogy Aliz megúszta a fertőzést??? Megvédte az anyatej?

Demost már megyek lefeküdni, én is elég hosszú lettem.
Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Jó reggel!

wordbe írtam és milyen jól tettem!!! Az előbb bemásoltam és bezárt a net. :x

Na szóval Éva, előre mondhatom, hogy lesz mit olvasni, :wink: és bocs akinek hosszú leszek.

4.50-kor ébredt, :( én viszont alig tudtam kinyitni a szemem olyan álmos voltam még. 5kor ettünk, aztán gondoltam, én naivan, visszaaltatom, mert nekem még marhára szükségem lenne egy kis alvásra. 10 perc ringatás után feladtam miután semmi jelét nem láttam annak, hogy elaludna. Kiságyba be, aztán még visszafeküdtem, gondoltam akkor tornásszál egy kicsit az ágyikódba. Fél óráig bírta, de addig én is pihiztem legalább egy kicsit.
Akkor bementem, jött apa is és mondja, hogy inkább menjünk le reggelizzek meg mert úgysem fog elaludni, aztán feküdjek én is vissza ha elaludt.

Na ebből a reggelizés megvolt, most el is altattam, de ilyenkor én hülye ahelyett hogy visszafeküdnék, inkább teszek-veszek, készülődök, meg nem bírom ki hogy ne üljek ide a gép elé, és ne válaszoljak.

Míg ítt vártam hogy elálmosodjon, közben elolvastam a leveleket, de válaszolni csak most tudok.

Próbálok név szerint reagálni de olyan szita az agyam kora reggel, hogy nem biztos hogy jól emlékeznék, uh. ami eszembe jut.

Többen írtátok a hozzátápi elkezdését (Csilla Éva) és ha jól látom eléggé változó, hogy ki mikor hogyan adja. Cici előtt, után, között, de. du, vagy mindkettő. Eddig próbáltam mindig ugyanakkor és úgy, hogy kb. 4 hét alatt kiváltsak egy cicizést, és 1x egy nap, de látom hogy akkor lehetne pl. akkor is ha nem elég a cici és nem tápit kapjon, hanem pl. gyümit helyette.

Egyébként tegnap csináltam sima krumplipürét, enyhén sós vízben főztem, nekem ízlett, viszont Lilinek nem. De nem adom fel mert a krumpli az fontos.
Ja és tegnap megint pohárból adtam neki hígított almalevet. Nagyon ügyesen ivott, és csak nyelte, nyelte, nagyon ízlett neki, meg lehet, hogy éhes is volt….

Éva: én sem bánnám ha nagyobb lenne a cici, mint volt, de mennyire hogy nem!!!! Mert nekem is kicsi van, ami nem nagy baj, csak a keménységét viszont elvesztette, remélem azért ha abbamarad a cicizés egy kicsit helyreáll vagy hiába reménykedem? Mert ha kiszívja a tejet, akkor aztán két lötty.

Lili sem eszik hű de sokat egyszerre, talán a 190 g-ot 3 nap alatt, de akkor ahhoz szeretnie kell azt amit adok neki.

Ahogy látom mindenkinek bejön a hálózsák, uh. holnap ugyis megyek a városba vásárolgatni egy kicsit, megnézem a választékot. Mondjuk eddig olyat nem láttam ami szerintem megfelelne. Nem tudom a tietek milyen? Eddig amit vettem az hosszúújjú pamut volt, de gondolom most valami pántos kellene. Vagy lehet hogy eszkábálok össze egyet, az legalább olyan amilyet én szeretnék.
Egyébként Lili is pizsama-rugiban alszik, szintén hol vékonyabba, hol egy kicsit vastagabba éppen azért mert kitakarózik. Az ablakot éppen emiatt nem merem nyitvahagyni. Néztem a múltkor pizsiket is, hát valami szörnyűek, mind hosszúújú és mintha majmokra tervezték volna. Iszonyú hosszú újjal, hosszú lábbal.

A kengurut én is azért javasoltam, mert ha nagy kocsija van valakinek, azzal nem nagyon tud közlekedni üzletben, mint én sem. Akkora batár a kocsink, jó ha betolom a bolt előterébe, aztán onnan meg kenguruzunk. Én ezzel még buszra sem tudnék szállni akkora, meg olyan dög nehéz is. Néha feltornásztam vele az udvarról a teraszra, pár lépcsőfok, hát majd megszakadtam mire fölvittem.
Én is gondolkodtam a kisebb kocsin, de így hogy nem nagyon közlekedünk egyenlőre nincs értelme, majd meglátom kicsit később. Persze majd úgyis kell. Meg ahogy elnéztem, a múltkor próbáltam ülő helyzetbe kötni Lilit, hát nem igazán szerencsésen van megoldva a pántozása, szinte semmit nem tart és nem úgy esnek a pántok ahogy kellene, és megtartsa. Szóval nem a legjobb választás volt szerintem.

Na de most már abbahagyom, mert már nekem is sok vagyok, hát még nektek….

KépKép
domidina
 
 


csak nem mentem lefeküdni, még mindig itt, a táblázattal molyoltam. Teleraktam képekkel is. Elküldöm mindenkinek privibe és akinek valamilye hiányzik küldje el az adatot, vagy képet. Vagy olyan képet amit ezek helyett szívesen látna. Van olyan akinek nem találam.

KépKép
domidina
 
 


marha lassan megy így, inkább kitöröltem a tel.számokat, és felteszem ide. Bocs még az iwiw nevet is törlöm.

nem sikerült, hibát írt ki. Na szóval mindenkihez, akinek volt,odatettem a neve mellé a róla készült képet. Gyerekek és anyukák. Ha valakinek kell, priviben adjon meg e-mail címet, elküldöm. Szerintem túl nagy a file, nem megy itt át.

Szerintem tök jó lett.

Na most már megyek rendbe szedem magam...

KépKép
domidina
 
 


Az enyém f3-kor kelt először, de mivel az első ébredés után én magam mellé veszem, nem emlékszem, mikor kért utána enni. Mégegyszer az biztos, viszont 8 után ébredt. Mosolygósan és egész jól elvan magában :) .
Én keltem Gerivel 3/4 7-kor, aztán visszafeküdtem és aludtam majdnem 8-ig :) Ha nem esik, mennek az osztállyal egy tatárszentgyörgyi lovas tanyára, ahol a gyerekek is fogathajtók és bemutatókat is tartanak pónilovakon (lehet, hogy hallottatok róluk: Mészáros László). Van a családban 4 fiú, az anyuka kenyérlángost süt a vendégeknek, rengeteg állat van, nagy udvar, lehet játszani, a gyerekeknek nagy élmény (tavaly szülők is voltak).

Ma megyünk útlevelet csináltatni. Van időpontunk, de kíváncsi vagyok, mennyit kell várni. Úgy könyörögtem ki ezt az időpontot, ilyenkor sokan vannak... :(

Én csak azért adtam hozzátápit, mert éreztem, hogy még éhes, de eszemben sincs még kiváltani vele egy étkezést sem. Tápszerrel nem akartam próbálkozni, ezért a babakaja. És ezért kapja csak szopás után.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Előkerültem... :oops:
Hazaértünk Balatonföldvárról. Nem volt túl jó időnk, de azért jól éreztük magunkatÍgy nem volt akkora nyüzsgés, nagyokat sétáltunk, már amikor nem eset az eső.
Visszaolvasni próbáltam, de csak felületesen sikerült...
Láttam, hogy több hsz is van táplálással kapcsolatban. A gyermekeü.-i kiskönyvben van egy táblázat, ami szerintem egész jól hasznosítható, bár a cseresznyét kihagynám a puffasztó hatása miatt.

mi is hálózsákózunk. Én estére nyitva hagyom az ablakot bukóra vagy teljesen és változó mértékben engedem le a redőnyt annak függvényében, hogy milyen idő van.

Most ennyi, mennem kell.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok,

mi ma 7kor keltünk. Kolos egy ideig elvolt magában, azán fél8tól kapott reggelit. utána elmentem vele sétálni, itt felhős, kellemesen hűvös idő van. legalább nem 30fok!
olyan nehezen viseli a meleget.

szia tina. jó újra látni. mesélj vlmit födvárról. hogy viselte dávid a helyváltoztatást?

most megyek pakolni mert délután megyünk haza. annyi cuccot hozunk mindig, tele van a kocsi, aztán a felét nem is használjuk. de sosem lehet tudni mi kell. pl. ruhából is kell meleg-hideg, ki tudja milyen idő lesz.
Vendég
 


Sziasztok!



Momoska,
bocs, ebedre almas krumplipuret adok (Kecskemetit, ezt kaptam a kozeli kisboltban), szereti. Ti keszititek a kajat? Ha nem, milyet vesztek?

Edina,
jot nevettem a majmokra tervezett pizsaman 
tok jo hogy ilyen ugyesen tudsz varrni!
Nekem a hozzataplalassal kapcsolatban az a nagy kerdesem, hogy ugye az ebedet (cicit/tapit)majd felvaltja a kaja, utana akkor mar nem is kell adni semmit (cici/tapi). Es majd mikor adunk reggelire es vacsira is kajat? Es akkor utana meg kell adni cicit/tapit?
Ma a harmadik nap van a hozzataplalasbol. Reggel Nori evett 40 g oszibarit, ebed elott pedig 50 g amlas krumplit, aztan 10 perc szopizas. Most nagyon jo kedve van! Ilyenkor en is nagyon boldog vagyok)

En babakocsival szeretek maszkalni, mostmar Nori is (regebben mindig sirt es feszitette magat benne), plusz van egy hordozokendonk is, ezt nagyon sokan hasznaltuk a bkocsi utalos korszakban, mostmar egyre kevesebbszer.

A mellmeret kerdesem azert volt, mert most azt gondolom hogy vajon azert lett kisebb mert mar kevesebb tejet termelek vagy mivan… tegnap este baba orditott szopizaskor, adtam neki gyorsan tapszert, megivott 80 ml-t, majd picit meg cicizett (5-8 percet kb.)
Tiszta ketely vagyok, vagy ez vagy az, de mindig felmerul valami ami miatt aggodom.

Nalunk a kakilas nagyon ritka, ketnaponta pici. Ma reggel nagyon megorultem amikor olyan volt a pelus, az allaga is jo surubb mint eddig. Azt gondoltam bekeretezem ezt a pelust, annyira orultem neki..

Szia Tina, hogy viselte babatok a nyaralast? Hol aludt? Kellett kuksolni a szobaban vagy bkocsiban aludt kinn?

Edina?
A ringatas mit jelent, a karodban elalszik es ugy teszed be a kisagyba vagy felalomban?

Megyek hatha el tudom altatni nori babat

Ja, persze, es jokkkkkkkk aa kepek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udv
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Köszi Edina a bíztató szavakat, meg a válaszokat! Lili milyen édes abban a hintában! Ezt jobban szereti mint a pihenőszéket? Ki van párnázva, vagy hogy ül benne?
Igyekszem nem ilyen ritkán jönni, mert így sokkal több idő visszaolvasni és oldalakat írni (úgy kell nekem), de nagyon érdekelnek az események, ezért mindig visszaolvasok és csak utána írok.
Reggel kitettem az erkélyre3/4 10-kor, most 12h20 van és még mindig alszik! Mondjuk megint elkezdtek füvet nyírni, de most nem hozom be, úgyis mindjárt felkel szerintem. Már csak azért is, mert reggel még csak 15 fok volt, de mostanra sztem már meleg amit ráadtam. Tegnap is jókat aludt, ahhoz képest, hogy néhány hete nem volt hajlandó 35-45 percnél tovább aludni egyhuzamban.
Amikor terhes lettem, először mindenkinek az tűnt fel a környezetemben, hogy menniyre megnőtt a mellem, abból találgatták, hogy talán babám lesz. A melltartóimat kellett a leghamarabb lecserélnem! Amikor teli van, akkor még mindig elég nagyok, aztán üresen kb. akkora mint volt. Jól el is csomagoltam anno a melltartóimat, most meg már jók lennének, de fogalmam sincs melyik dobozban vannak. :roll:
Igen, Mamice, ezt én is akartam mondani, nem semmi a 7 év hajózás, meg az egész sztorid (hogy így magyarosan írjam).
Hát igen, szerintem Momoska kórházas „élményétől” mindenkinek szaladgál a hátán a hideg, hogy milyen nehéz lehetett, és hogy milyen szerencse, hogy Alíz nem kapta el. De nagyon szar lehetett, az biztos, én nem is tudom, hogy ha anyum is és mi is kórházba kerülnénk kire tudnám bízni a babát. Még ha már 1 éves lenne, akkor is.
Edina, csodálom, hogy így bírod a korai kelést, én ha fel is kell kelnem etetni 5 és 6 között (már 2 napja nem kell, csak a férjemmel kelek 5-kor, Lina alszik 1/2 8-ig!), akkor is leteszem Linát, szerencsére nagyon jól visszaalszik, de nekem sem kell kétszer meggondolnom, hogy aludjak-e még. Egyszer-kétszer volt, hogy én is tettem-vettem, neteztem, de mint mondtam, akkor egyrészt kevesebb volt már délelőtt a tejem, másrészt hulla fáradt lettem már kora délutánra.
12h50 van, fűnyírást abba hagyták, Lina még mindig édesdeden alszik a babakocsiban! :)
Ne haragudj Edina, de olyan jó ízűt nevettem a cici-megfogalmazásodon: „akkor aztán két lötty” – még most is nevetek, pedig nálam is ez a szomorú igazság, pedig én mindig büszke voltam a feszes melleimre, s csak remélni tudom, hogy valamelyest helyreáll majd még. Szerintem simán te is tudsz varrni egy hálózsákot Lilinek, a sógornőm anyukája egy hálóingből csinált anno az unokájának egy pántosat.
Azért örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen szóf…..ós. :lol:
Tök jó, hogy foglalkoztál a táblázattal, már épp akartam propagálni, hogy aki még nem tette meg, az töltse ki az adatokat, ha gondolja.
Olyan jó, hogy mindenki fel-felbukkan időről időre! Szia Csilla és Tina!
Csilla, jó kis étvágya van Nórinak! 50 gramm almás-krumpli után még 10 perc szopi! Én örülök, ha Lina 7 percig szopizik. Ma reggel is (pedig direkt vártam még 1/2 órát ébredése után, hogy ne egyből kajáljunk) először 4 percet szopizott, böfi, majd semmi. Pontosan 1 órával később ismét 5 perc, ami után szerintem legalább 15 mili visszajött. :( Pedig most nagyon sok tejem volt reggel, úgy örültem neki!!
Tényleg Tina, mesélj, hogy bírta Dávid a változást, idegen helyen alvást?
Mivel Momoska ilyen kedves bókkal illetett (vagyis inkább Linát), ezért teszek fel képeket! :D
Remélem, ezt még kivárja kicsi Linusom (13h25 van, még mindig alszik, kétszer ébredt meg, de csak visszaadtam neki a cumit és aludt tovább, ilyet újszülött korában csinált utoljára).
Anyával dolgozom
Kép
Fényképnézegetés nekünk is bejön (mint anno Borisznak)
Kép
Emelgetéses repülősdi - imádom
Kép
Anya gyere, felébredtem!
Kép

Kép

Kép
csürci
 
 


Sziasztok,

Nori baba elaludt, betettem, kis siri-miri, de egy perc multan hallom az ujjszopas-cuppogast es most csend van.
Elotte megprobalkoztam egy kis ket szopi kozotti oszibari evessel, de ugy lattam hogy mar nagyon-nagyon tele van ezert nem eroltettem.

Lina nagyon aranyos, ez a kis kockas ruci meg tunemenyes!

Csurci, ugye te irtad, hogy pillangoztal varandosan, meg hogy tancoltal a vizben (bocsanat de olyan szita most az agyam, nem jut eszembe a sport neve, ne haragudj, de ciki ez.) Most jarsz uszni? gondolom nincs ra idod es biztos hianyzik.
Ja es te irtad hogy hallgattok Halasz Jutkat. Mi is, es szegeny ferjem, Nandi mar azzal almodott, hogy bemutatta nekem Halasz Jutkat. Szegenykem, herotja van mar tole, foleg hogy gyerekkoraban nem szerette, most meg még almaban is ezzel zakatol az agya... de a gyerek meg nagyon szereti.

Mas: hasznalt lemezjatszot keresek. Nem tudtok veletlenul eladot, nincs-e nektek felesleges?

Edinanak meg nagyon koszonjuk a faradozasat a tablazattal!!!

megyek teregetni. :?

udv,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Csilla, én is ugyan ezen gondolkozom a hozzátáplálással kapcsolatban. mer én nagyon össze -vissza adom neki, épp amikor éhes és miko fogja kiváltani a rendes étel az egyik cicit?? nekem délutánra van kevesebb tejem, így előbb-utóbb azt kéne elhagyni hogy este megint sok legyen.
Látom Nóri is szerei a hasát! :lol:
Kolost sem kell félteni, hogy elveszi az étvágyát az alma. Evett 3/4 1kor 120 alma-barackot majd rá 3/4 órával tejet. igaz sok visszajött, de ő még mérgelődött hogy adjak még enni. :)

Edina, ezt én is akartam már írni. Le a kalappal előtted a korai keléseket illetően! én biztos elég mocos lennék ha kolos felkelne 6nál előbb. és még 6kor is nehezen kelek fel. Ti amúgy régebben nagy alvók voltatok? én az a típus vagyok aki korán beesik az ágyba és viszonylag korán ébred (mondjuk 7kor). nekem nagy gondot jelentett ha sokáig kellet fennt maradnom. (ld szilveszter :oops: )
aztán ahogy megfogant kolos, olyan álomszuszék lettem... reggel 9ig is tudtam aludni, és volt, hogy napközben is, pedig én sosem tudok nappal aludni.

kaki: nálunk van naponta egy-kettő. de most, hogy más is kap anyatejen kívül olyan más lett, szilárdabb.
Vendég
 


felteszek egy hintazos kepet:

Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


csilla, úgy látom ma mi vagyunk a legaktívabbak. :)
Vendég
 


ha hazaértem én is teszek fel képeket, csak nem hoztam kábelt a géphez, hogy át tudjam tölteni a képeket.
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: