Új privát üzeneted érkezett!

ELMÉLKEDÉSEK:

Mindenre tudok magyarázatot találni, legfeljebb nem stimmel.

A bánatomat italba akartam fojtani, de tud úszni az a bestia.

A sportot sose késő elkezdeni, úgyhogy én még várok..

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek.

Én már nem hiszek semmiben! A múltkor is bementem egy ajtón, amire az volt
írva, hogy NŐK, de csak budi volt.

Szeretem az extrém sportokat, mert közben rengeteg új barátot ismerek
meg: mentősöket, balesetiseket, gyógytornászokat és kedves embereket, akik
kihívták a mentőket!!!

A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira
mint a tolószék.

Már régóta keresek egy frappáns rövidítést a klubunkhoz, de sehogy sem
találok, a neve : Fiatal Alkoholisták Szövetsége... Tud valaki egyet?

Te egy akkora paraszt vagy, hogy a házatokban nincs is a székeken háttámla,
hogy mindenhová le tudj ülni a permetezovel!

A kisfiúk ugyanazon okból vesznek Kinder tojást, mint amiért a férfiak
vásárolnak noi fehérneműket. Nem igazán a termékre van szükségük, inkább a
meglepetésre, ami bennük van...

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét,
felismerte az antivírus...

A rasszizmus mindenütt jelen van... A zongora fekete billentyűi rövidebbek!

Aki az életet tréfának tartja, az gondoljon a poénra is.

Sose nézd meg a víz mélységét két lábbal

A férfiak azért alszanak el gyorsan szex után, mert előtte fél éjszakát
könyörögnek érte.

A szenilitásban az a legjobb, hogy saját magad elöl dughatod el a Karácsonyi
ajándékokat.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

Honnan tudja egy vak, hogy végzett a feneke kitörlésével?

A szemezés nem mindig müködik, már csak annál az egyszerü oknál fogva sem,
hogy a nők szeme nem a mellükön van

Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

Az én anyósom olyan, mint a húsvéti tojás. Erősen festett és előbb-utóbb
összetöröm!

Ne feledd: ha valaki felbosszant, az arcodon 42 izom rándul össze. De csupán
négy izom kell ahhoz, hogy kinyújtsd a kezed, és pofán vágd

Semmi probléma a munkahelyi szexuális életemmel. Egész nap baszogatnak és
szopok.

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé.

A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

A régész az az ember, akinek a karrierje romokban hever.

Én már csak úgy vagyok a munkakedvvel, mint az egyszerü lány a szombati buli
után. (vagy megjön vagy nem...)

Az ember életének egyharmadát tölti emeletes marhaságok olvasásával. Ez volt
a mai adag...)

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szia Petra!

Gratulálok a csajszihoz!
Én pont 22 hetesen voltam uh-n, az adataim:
BPD: 56 mm
FL: 36,5
AC: 180
HC: 198
A Te babád picit nagyobb... Én itt szoktam ellenőrizni a méreteket: http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

Csilla
Vendég
 


Dóri,


NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!


Manka,


Bocsi, de én akkor teljesen félreértettem :oops: De szerintem akkor sincs gond, tuti, hogy a fekvéstől is függ ám.De mondom nekem tegnap szinte csak ott leglegalul :)
Én is holnap megyek dokihoz :wink:


Petra,


Örülök, hogy minden rendben!A gyógyszert meg szedjed is :)

Kórház helyzet, én is a júli 1-et tudom még, bár ezeknél sose lehet tudni!A fizetés úgy van, legalább is a törvény, hogy sima szülés 25, és 100 ezer között, ha nem az éppen ahova tartozol ott szülsz ,hanem választott kórházban.De ez nemcsak a kórházra vonatkozik, hanem az orvosra is!Durva, mert ha már most érvénybe léptetik, engem is jócskán érint :( Csak azt nemtom mi alapján állapítják majd meg, hogy ki mennyit fizet.Gondolom bérek alapján?!Szzerintetek?
Mondjuk én akkor is itt maradok, de azért jó lenne, ha maradna a júli 1-es határ!
Csak bízom benne, hogy 7 nappal csak nem hordanám már túl :? :roll:
manóci
 
 

 
 

Sziasztok!

Petra: én utoljára a 18. hetesen voltam, így nem tudunk hasonlítani :cry: . Nem is tudom, mikor megyek legközelebb. Jövő hétfőn megyek a cukros vérvételre, pénteken a dokimhoz. Gondolom, majd akkor néz UH-on is.
Én úgy tudom, hogy aki július 1-jéig szül, azt már nem "macerálják" az orvosválasztással + külön fizetéssel. De ha megváltozott, arról azért jó lenne tudni, én is úgy készülnék :oops:
Meg gondolom Ti is (mindenki).

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok! :)

Petra,

Először is örülök, hogy jó híreket kaptál!
nekem 22. és 24. heti eredményeim vannak. :)

Orvosválasztásos téma állítólag febr. 15 után realizálódik, fogalma nincs senkinek (még az illetékesek informátorainak sem tiszta teljesen), hogy mi lesz a pálya ránki, kismamákra vonatkozóan.
De mintha azt olvastam volna vhol, hogy ha nem az ügyeletben akarsz szülni, akkor csengetned kell a kórháznak, hogy a választott dokid bejöhessen. Egyébkéknt meg az a véleményem, hogy biztos leszenek kiskapuk, mint mindenhol.

Móni,
köszönöm szépen. :) Most olvasom mit írtál a kórház/orvos témáról, remélem nem ez lesz a frankó. :( :(
Én egyébként, egyenlőre mint újpesti lakos beleesek a MÁV vonzáskörébe, mármint, mint legközelebbi kórház. Mondjuk, ha addig fóti lakossá válnék, akkor aztán mi a franc van?

Timi,
remélem Neked lesz igazad a kórház témában. :)

Lányok, én mindjárt átcsusszanok a 3. trimszterbe. : :shock: :shock: :D :D :D

Viki ügyében:
nem lesz most műtét, beszéltem a sebésszel. 3 hónap múlva (szülés körül :? ) lesz egy kontroll uh, és az alapján megint mond vmit, de annyit mondott nem kell szabdalni a gyereket. :? :)
De komolyan már le sem merem írni, meg belegondolni .... hátha.... mégiscsak megússzuk a műtétet....

Szóval jó hírt kaptam, de a kés ott lebeg a fejünk felett persze, meg az is, hogy nehogy 3 hónap múlva már annyira károsodjon a kis veséje, hogy azonnali műtétet igényeljen. :( És tényleg az a leggázabb, hogy SEMMI tünete nincsen.

Tegnap vagy ma reggel azt hallottam a híradóban reggel, hogy vmi undormány infkuenza járvány van itt, és főleg a kisgyermekek a veszélyeztetettek, és keveredett a madárinfluenza az emberivel és nagyon csúnya lefolyású a betegség. Komolyan mondom ezért szeretném, ha jönne vmi jó kis mínusz, nagy hideg, és kisöpörné ezt a sok szar vírust. Annyira féltem a gyerekeimet, mert csomó szörnyűséget hallottam ismerősök gyerekeivel, olyan nehezen lábalnak ki a nyavalyákból. :( Meg persze gondolom a kismamáknak is okozhat gondot.. :? Remélem nem vmi vírust nyelt be apukám, mert ma reggeltől fájt a gyomra (más tünete nem volt eddig, és nme szokványos "savas" gyomorfájás) és felment lefeküdni, és én nem is emlékszem mikor láttam őt elfeküdni, hogy nincs jól.
Vendég
 


Dóri :)
Jó hír :) Remélem, megússzátok a műtétet!
Nekem ma kell hívnom a dokit, melyik műtét lesz és mikor.
Nagyon boldog névnapot!

Méretek: nekem is csak 18 hetes van még.

Orvosválasztás: én még a júl. 1-ről sem hallottam. Júl. 9-re vagyok kiírva :(
Dokim anno azt mondta, hogy lehet, ez csak azokra lesz érvényes, akik most választanak orvost.
Azért ez nagy kicseszés lenne, hogy 9 nap miatt fizetnem kellene.

Vírus: Dorka egyszerűen nem tud kilábalni a köhögésből. Bármit adok neki, nem használ :( Szegény, nem tud normálisan aludni (én sem :( )

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Jó reggelt! :)

Nelli,
terhes agyammal elfelejtettem a lánykádnak boldog névnapot kívánni. :oops: :? De így utólag is isten éltesse! :)

Műtét :( :( Máttyust hívod?

Dorka "csak" köhög? Párásító sem segít ilyenkor? Gondolom a lándzsás útifűn is túlvagytok..
Vendég
 


Sziasztok!

virus:a fiam túl van rajta,hála az égnek,meg a párom is!_Remélem,nem én jövök!!!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Kukk be ide: http://www.mamavar.hu/

Aja
aja
 
 


Dóri,


De jó lenne, ha megúsznátok azt a műtétet :)
Az az újfajta vírus amiről írsz elég gázosan hangzik :shock:
Remélem elkerül minket!


Nelli,


Dórkádnak is boldog névnapot!
Bocsi, figyelmetlen voltam, a kis táblázatunkba be se kukkoltam, hátha van névnapos manó közte!És volt :)
Már nemtom hol olvastam azt a törvényt, de ha megtalálom felrakom neked :) Molnár vigyorog az elején :(


Ma voltam dokinál :) minden okés, méhszáj teljesen zárt, vérnyomi rendben, szóval happy vagyok :) Csak az a kár, hogy ma voltam utoljára a dokimnál :( mivel ő már nem vezet szülést, nyugdíjas, sajna.Következő alkalommal már mehetek az ajánlott dokihoz.Egy hónap múlva.Mondjuk az a fia, és mindenki nagyon dícséri, hogy nem esett messze az alama a.........!Remélem is, hogy nem csalódom majd benne!
De jobb, hogy már most átad, ezt meg is beszéltük, mert azért ne a szülőszobán találkozzunk már először :lol: :lol:
Ugyhogy könnyes búcsút vettünk egymástól, nagyon szerettem ezt a dokit :)


Nekem is "csak" 20 hetes genetikai Uh-s értékeim vannak!
manóci
 
 


Móni,

jó, hogy minden rendben. :) Én nem tudom most nekem lesz-e uh holnap vagy sem. Mondjuk az eddigi dokimnál nem volt, csaka szokásos előírtak, de ez az új emberem nagy uh-os és híve annak, hogy 4 hetente, ha megyek, akkor meg is néz uh-al. Na mindegy, csak nálamis legyen okés minden. Bele se merek gondolni milenne, ha pl. veszélyeztett lennék. :shock: Hogy látnám el a kislányomat fpkeg, aki emelgetni kell ugyebár?! Mert hát Gergőt fel sem bírnám emelni. :lol: A maga 37 kilójával. :lol:
Vendég
 


Tényleg, Móni és jófej a fia? Tudom milyen a könnyes elválás a hőn szeretett dokitól, sajna én is átéltem nemrég. :?
Vendég
 


Dóri,


Jófejnek tűnik, bár még csak egyszer találkoztam vele amikor a szülőszobán voltam meglátogatni a jóhírrel a szülésznőt akit választok majd, ismét :)
Akkor ő be is mutatott minket egymásnak, és nagyon szimpi volt, és megnyerő!Egyből adott névjegykártyát, és nagyon bizalomgerjesztő volt, hogy rögtön mondta, ha bármi van akár éjjel is hívhatom már most is :)
Szóval remélem nem ér majd csalódás!
Holnap szurkolok neked, hogy minden okés legyen :wink: Majd jelentkezz este, hogy mi volt.
Az nem baj, ha csinál UH-t a dokid, legalább megnyugszzik az ember :) Amúgy ő is szimpi volt nekem is :wink:

Én is féltem,(félek) nehogy veszélyeztetett legyek, mert még első terhességnél hagyján, de mikor már itt egy kis manó??!! :? Mit csinálsz vele!
Azért bízzunk benne, hogy ki tudjuk hordani rendesen.
Na, megyek, fürdés van, holnap jelentkezz, puszi
manóci
 
 


Jó reggelt!

Viki korán kelt. Már hallom a dünnyögést. :)
Vendég
 


Manóci :)
Köszi a köszöntést!
Rossz lehet elválni a régi, szeretett orvosodtól. Bizzunk benne, hogy a fia is olyan kedves lesz, mint az apja.

Dóri :)
Drukk a holnapi vizsgálathoz!
Miért félsz, hogy veszélyeztetett lennél? Van alapja?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Ma este megyek a dokihoz,megkérdezem,hogy van náluk ez a fizetéses dolog,mert június 1-et én is hallottam,és mivel május 29-re vagyok kiirva,akár bele is csúszhatok,az pedig nem jönne valami jól!!!

Ti nem szoktatok rosszat álmodni a babával kapcsolatban?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Most JÚN. 1. vagy JÚL. 1. ??????????
Vendég
 


szerintem július.....

Kép

Kép
mankababa
 
 


Szerintem is júli 1-től!


Gabi,

Én nem a babával, hanem úgy ámblokk rosszat álmodom mindennel kapcsolatban!A múltkor Esztivel :( De olyan rossz volt, hogy éjjel fölébredtem, és sírtam, úgy felzaklatott :cry: nem is tudtam visszaaludni egy jódarabig!
manóci
 
 


Sziasztok!

Időnként benézek még ide, de már nem nagyon követem a topikot, mert nagyon le vagyok tőletek maradva, még csak a 16. hétben járunk. Találtam júliusi topikot, inkább oda írok.

Csak érdekességképpen írom, hogy mivel még mindig nem tudom, mi lesz a kórházzal, vagyis nagy valószínűséggel bezárják, kerestem új dokit és új kórházat.

Kb. 3 hetembe telt az aktív keresés, előtte cska nézelődtem, gondolkodtam, mit is szeretnék.
Tucatniy doki utasított el, júliusra már nem vállaltak, vagy szabin lesznek, vagy tele vannak. (Igaz, csak az Istvánban és a Szt. Imrében gondolkodtam...)
Végülis az Istvánban lett orvosom, AFP-re már oda megyek majd.

Mi sajnos valószínű már beleesünk a fizetős rendszerbe, de már az sem érdekel, mivel a körzeti kórházat bezárják, azt sem tudom, melyik lenne helyette, reménykedünk, hogy nem lesz császár, a sima szülés 30%-a még kibírható.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Nagyon rossz éjszakánk volt, Zsófinak 2 foga jön egyszerre, ha felriad, állandóan engem hív, így ott ragadtam mellette, de annyira nyugtalanul aludt, hogy akárhányszor kimentem pisilni, keserves sírásba kezdett.. :( Most hála Istennek alszik már vagy 2 órája :)


Tegnap voltam dokinál, minden ok Marcikával, kaptam fotót az ominózus "fütykösről"- ahogy a dokibácsi nevezte :lol:

Álmok: amikor Zsófival voltam terhes, rengeteg rémálmom volt vele kapcsolatban, ezek egyelőre még most elkerültek, de olvastam, hogy ez teljesen normális jelenség a várandósság idején....

Így utólag is boldog névnapot minden kis és nagy Dórinak!!! :lol:

Móni,

biztos minden ok lesz az új dokival, azok alapján, amiket írtál, máris szimpatikus!! :)

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól!!!Ő azt mondta,biztos,hogy nem lesz fizetős,mert az Unio nem ad rá engedélyt!Hiszen ha bárkinél beindul a szülés bárhol,nem kérhetnek tőle pénzt,és ha nem is járt még arra,csak ott indult be,akkor is kötelesek ellátni őt is és a babáját is!!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Gabi,
az egy dolog, hogy kötelesek ellátni, de az köteles ellátni, aki épp ügyel, és ha nem a te választott dokid van ott, akkor meg ugyanaz a helyzet. Ezzel nem mondtál nagyon újat szerintem sajnos. :?

Erka,
fogzás :( :( részvétem, lekopogom nálunk most csend van azóta, csak nappali nyűgösködés van, de az tolerálható módon és alszik is a szokásos módon (fél 1-től kb. 3-ig).

Marci :) Melyik nevet választottátok? A MArci nálunk is igencsak esélyes, csak vhogy a teljes név nem jött be, csak úgy, hogy Marci. :)

Rólunk: hát, a megérzéseim..., éreztem én, hogy vmi gáz lehet, és a külső méhszáj kinyílt, a belső szilárdan tartja magát egyenlőre. Magne B6 rendszeresen, pihenni úgyis esélytelen vagyok, és 2 hetente mennem kell. 2 hét múlva megnéz uh-al is a kórházban. Azt éreztem, hogy sokszor keményedik a hasam, ami azért elég hamar van huszonhéten. Na, remélem nem lesz semmi gond. :roll:

És képzeljétek a doki magánrendelőjében (most hívott oda először, és legközelebb nem is oda kell mennem :shock: ) találkoztam azzal a szülésznővel, akivel Gergő született. :D Megismert ő is, és úgy derült ki, hogy vette fel az adatokat rólam, és Gergőkém 4250 g volt, 60 centi és gátmetszés nélkül született, erre rákérdezett ki volt az a szupi szülésznő, és kiderült, hogy ő. :lol: Milyen kicsi a világ. :D
Vendég
 


Dóri,


Méhszáj :( de te éreztél már valamit??Mert valahogy olyan így utólag, ahogy féltél tőle, és bejött!Sajna :(
Tényleg pihizz sokat, bár Viki mellett :shock: tudom!De azért amennyit tudsz!

Doki, :) hogyhogy nem a magánjába kell menned legközelebbtől?
Szülésznő, jófej lehetett :lol: :lol: neve?Elárulod?
manóci
 
 


Szerintetek nem lesz megoldva úgy,hogy nekünk jó legyen,pláne meg nem ingyen teszik???

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Móni,
éreztem a sok keményedést, ami ugyebár normális, csak valahogy nekem slég sok kijutott belőle mostanság. Nyilván az idegeskedéstől, nem véletlenül. Ráadásul mondom, mindkét terhességemet betonkemény méhszájjal viseltem, túlhordással ráadásul, szóval ez alkati kérdés is, és ezért gyanus ez most.
Én most voltam a magánjában először, és mikro felhívatm hétfőn megkérdezte, hogy nem lenne-e probléma, ha most a privátba kellene menni. :shock: Mondtam persze nem. :) Pedig itt is van uh, sőt ctg is. Arra tudok gondolni, hogy alapból azon kevesek közé tartozik, akik nem akarják megvágni a kismamákat. Ja, és ha már itt tartunk nagyon korrekt áron dolgozik.. :wink:

Szülésznő nem MÁV-os, Schmidt Móni a neve amúgy. :)

Gabi,
szerintem itt nem a kismamák stb. érdekeit és lelki nyugalmát nézik azok az emberek, akik a törvénymdosításokat végzik. Innentől kezdve igazán sok jóra kár számítani.
Vendég
 


Igy is az a kinja Gyurcsánynak,hogy kevesen vállalnak gyereket.Ezek után még ennyien sem fognak,meg az otthonszülések száma is nőni fog.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Szerintem ettől nem fognak kevesebben gyereket vállalni, persze én is elfogadhatatlannak találom ezt a bevezetendő új rendszert, de pontosan azért tudnak ezen a területen majd sokat kaszálni, mármint az állam, meg még ki tudja, ki mindenki :(, mert a gyerekéért, azért, hogy annál az orvosnál szülje, akiben megbízik, az ember minden pénzt megad....
Otthonszülés: én semmiképpen nem szülnék itthon, kifejezetten stressz lenne számomra, hogy nincsenek meg azok a körülmények, nem állnak rendelkezésre olyan eszközök, amelyek esetleges probléma esetén életet menthetnének...szóval, én mindenképpen összespórolnám a pénzt a kórházi ellátásra és szerintem még sokan így vannak ezzel....

Dórikám, ez a méhszáj dolog rossz hír, vigyázz nagyon magadra, próbálj tényleg a lehetőségekhez képest többet pihenni, jó, hogy 2 hetente megnéznek, ez megnyugtató!!!
A Márton nevet választottuk, de nekem is jobban tetszik a becézett formája :) Annyira nehéz szép fiúnevet választani, mert ami tetszik, azt már tuti, hogy valamelyik ismerős gyermeke viseli, úgy meg már nem annyira nyerő számomra/számunkra...ilyen pl. az Ádám, amit a Te vonalzód mellett látok :lol:
Zsófi is fél egytől 3-ig alszik délután, szerencsére a fogzás az ő nappali alvását sem befolyásolja, sajnos az éjszakait annál inkább, bár most fél 9-től reggel 8-ig aludt!!! :)

Timi, jól vagytok? Nagyon eltűntél.... :roll:

Csúnya, esős idő van, megint itthon ülős napunk lesz
:(

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Erka,
ez az, csomó jó kis lánynevet tudtam volna, no de fiút.. :roll:
Otthonszülésben egyetértek, nincs az a pénz, amiért én itthon szülnék. Nem is értem -2 szüléssel tapasztalatával a hátam mögött- hogy meri valaki otthon beválalni. Na mindegy, ez az én véleményem csupán.

Ezzel a fos idővel vagyok én meglőve mindig, mert közösségbe eszembe nincs menni ilyen vírusos, járványos időben kicsi gyerekkel. El nem mennék most a gyerekkel egy bevásárlóközpontba (pedig apumnak most van a szülinapja, meg a tesómék gyerekének és igencsak lenne dolgom) vagy bármi tömeghelyre Vikivel. Viszont ha nem sétál, akkor aztán megpecsételődött az egész napunk. :evil: És Gergőt hurcolnom kell 4-től 6-ig, szolfézs, karate, szóval nem egyszerűek ezek a péntekek sosem. De állítólag du-ra jobb lesz a helyzet. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Erka: köszönöm kérdésed, jól vagyunk :lol:
Csak egyre fáradtabb vagyok, egyre nehezebben viselem magam :cry: . Pedig azért még sok van hátra...

Nektek hogy van a derekatok?

Voltunk ma mi is sétálni, muszáj volt elmenni a postára. De igazából Livinek nagyon tetszik ez az idő, lehet jókat pocsolyázni :lol:
Kép

Én sem szülnék otthon soha. Előző szülésnél is emlékszem, hogy megkönnyebbültem, mikor meghallottam az orvosom hangját :lol: . (nekem sokkal megnyugtatóbb volt az orvosom jelenléte, mint a férjemé :oops: ) Egyébként meg mivel császárral szültem, tuti biztos, hogy nem vállalnék be egy otthon szülést.

Dóri, mi meg pont fordítva voltunk, mikor a lányommal voltam terhes, volt egy csomó fiú nevünk, de lányt alig találtunk. (pedig akkor az elejétől fogva éreztem, hogy lányunk lesz)
Érdekes, hogy amik akkor tetszettek nevek, illetve amit akkor gondoltunk ki fiúnak, most szóba se kerültek. Nekünk is Marcink lesz, de Martinból. Bár a Márton nekem is tetszik, de a férjemnek jobban tetszett a Martin.

Azért egy aribb képet is teszek fel :lol:
Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok,


Dóri,

Az nagyon jó, hogy ilyen akkor a doki :) Én is örülök, hogy ebből a szmpontból is jót fogtam ki!Egyáltalán nem pémzéhes, és én nem is tudom, hogy van-e pl. magánja mert engem mindíg a kórházba hívott :) A fiának viszont tudom, hogy nincs "még"magán!Szóval tök jó :)


Manka,


Egy hullámhosszon vagyunk a véleményeddel :) ugyanis mindenben teljesen osztom!
Most elnézést, ha valaki pártolja, és én ezzel sértem, de én ezzel az otthonszüléssel....... :twisted: kivagyok!!!
Nem értem azokat a nőket, és soha nem is fogom, hogy hogy lehetnek ilyen felellőtlenek, hogy kiteszik az újszülöttjüket ilyen kockázatoknak!Meg persze magukat is.
Asszem hétfőn volt erről megint pont szó az RTL-en a csak csajokba!Rosszul vagyok ettől a témától, és fel is idegesít!!!
Én is egyértelmű kórház párti vagyok, és az orvos jelenléte nagyonis megnyugatott engem is :)
Arról nem beszélve, hogy én ugyan nem vagyok egy túl finnyás valaki, de igénytelennek sem mondanám magam,DE azért úgy gondolom, hogy azt a szülést, és a vele járó 4 napot igazán ki lehet bírni!Nem értem azokat se akik ezen hisztériáznak!Mit csináltak volna anyáink idejében!Csak szerintem ez most kicsit divat is lett!
De tök jó, hogy ennyien egy véleményen vagyunk :)


Timi,


Továbbra is gyönyörű ez a kiscsajszi :) Esőben séta,hát igen Eszti is imádja a vizezést, és az ő kis esernyőjével a sétát ilyenkor :lol:
A drekam amúgy nekem is fáj, de csak a bal oldalamon, mert valószínű úgy fekszik, hogy nyom egy ideget :( elég kellemetlen, mert folyamatosan fáj!
De ez van ,majd legkésőbb júniusban elmúlik :lol:
manóci
 
 


Sziasztok!

Piacozni akartam ma, de ebben az időben... :evil: sütöttem pizzát kínomban, nőjön csak a fenekem :oops: (lám mi mindenre jó a kenyérsütőgép!)

Nevek: biztos voltam a Laura névben, de fiúnk lesz :lol:

Timi, Manóci, az én derekam is elkezdett fájni. Jobb oldalon, fent... Fekve, ülve állva is érzem. Nem tom mi a megoldás, nem szeretném hónapokig nap mint nap ezt érezni.

Manka, az otthonszülést én sem merném bevállalni.

Dóri, az utóbbi hetekben én is gyakran érzem keményedni a hasam!!! Minden ok nélkül, fekve tv-zés közben, vagy az iskolapadban ülve, vagy séta közben... Nem jöttem rá mi válthatja ki, de kicsit aggódom én is. Hiába rendelnének nyugalmat és pihenést, én már itthon vagyok nyugalomban és pihenek!!!!!!!
Január végén voltam Lukácsnál, akkor minden rendben volt.

Csilla
Vendég
 


Én nem mondtam,hogy otthon akarok szülni.azt irtam,SZERINTEM!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Csilla, :)


Csak nem lesz már baj, mikor mész legközelebb dokihoz?

Derékfájással, nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy neked is fog fájni!Nekem már kb. 2 hónapja állandóan fáj :( olyan sunyin!
Nálam tuti ideget nyom azért, de te is kérdezz azért majd rá!

Na, léptem mert megyünk vendégségbe, és indulnunk kell :)
manóci
 
 


Otthonszülés: én sem merném bevállalni.

Domi műtétje: csütörtök délelőtt megyek a dokihoz, aki megcsinálja a beavatkozást. Elmondja, mit takat ez pontosan, mikor lesz, mennyit kell bent tölteni, stb.

Dóri :)
Mi újság Veled? Tudsz pihenni egy kicsit? Szrukolok, hogy ne legyen semmi gond!

Név: nekünk nehéz lesz olyat találni, ami mindkettőnknek tetszik. Lánynevem sok van, ami tetszik, de fiú nem. De úgyis lány lesz, igaz?

Én aggódom egy kicsit, mert szerintem keveset mozog a picur. Ti hogy vagytok ezzel?

Timi :)
Jaj de szép ez a kicsaj :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Jó reggelt!

Jó zsufi volt a mi hétvégénk is, tegnap reggeltől túrós táskát sütöttem (isteni finom lett :D ), apunak a szülinapjára, együtt volt az egész család. A nagy lakomának az lett az eredménye, hogy immár 66 kiló vagyok. :shock: :oops: :lol: +12 :shock: És hogy a sütögetésen kívül pihentem, így alábbhagyott a haskeményedés is. Csak hát egy 16 hónapossal elég nehéz napközben egyedül pihenni, szinte lehetetlen. Na mindegy, a Mg-ot szedem kitartóan, de mint halottnak a csók úgy érzem. :?


Csilla,

azért ne ijedj meg nagyon, a keményedések normálisak (mármint a normális méhtevékenység, edz a szervezeted a nagy napra :D ), de ha már kellemetlen és tényleg rendszeres, akkor mindneképp hívd a Lukácsot. Inkább nézzen meg.
Vendég
 


Nelli,
egyszerre írtunk. :) Domi ügye :(:(:( Nagyon sajnálom és átérzem sajnos a dolgot. :( Hová viszed, klinikára?
A mostani babóca eleinte keveset mozgott, alig érzetem és tök ritkán, de amit mostanában művel :shock: :shock: :shock: Éjjel, nappal, pihenéskor, MINDIG. Komolyan mondom, ha ez a baba olyan lesz, mint most odabenn akkor felköthetem a gatyát.. :shock: Egyik gyerekem sem mozgott ennyire a pocakomban, és mindkettő mondjuk elég nyugis baba volt. Nem is merem levonni a következtetést. :? :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Az én lányom mellett sem lehet 5 percet nyugton ülni, remélem, most egy nyugis kisfiút kapunk mellé :lol: . Bár Marcika is elég sokat mocorog odabent, sőt, sokkal erősebbeket rúgdos, mint a nővére annak idején...

Reggel megjártam a cukros lötyis vérvételt. Kíváncsi vagyok nagyon az eredményre. Bár vittem a mérőkémet, hogy megnézem, ne kelljen izgulni, de elég morbid eredmény jött ki, úgyhogy nem is veszem figyelembe, majd meglátom. (pénteken megyek dokihoz) Az éhgyomri még ok, 4,5, az 1 órás 9,4 volt, viszont a 2 órás először 9,2 aztán gyorsan megmértem, nem akartam elhinni, hogy 1 óra alatt nem ment le szinte semmit, akkor 9,1 volt. Utána bementem a vérvételre, és mikor kijöttünk, lent a kocsiban megint megmértem, akkor 7,6 volt.... Szóval nem tudom.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,


Nem hinném, hogy gond lesz, ne méregesd, várd ki ők mit mérnek :)


LIVIKÉDNEK nagyon boldog névnapot kívánunk :) :)


Nelli,


Számold a mozgásokat, de szerintem nincs ott baj, csak nem biztos, hogy még mindet érzed.Ilyenkor még azért erőtlenebbek.Nekem is úgy mocorog mint Dórinak,én is nyugalmi állapotba érzem a legtöbbször, sőt éjjel amikor megfordulok akkor nagyon szokott gerjedni :)
De nappal változó, van, hogy én is alig-alig érzem aztán este beindul.Szóval szerintem ne aggódj :)
Dominak pedig szurkolunk, hogy minden jól menjen :)
Majd írdd meg mi volt a dokinál!


Dóri,

Az a túrós batyu nagyon jól hangzik :wink: :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok? Most találtam meg ezt a topikot. Augusztus 22-re várom a 2. babámat, kicsi fiam, Gergő már lassan 2 és fél éves lesz.
Pénteken voltam 12 hetes UH-n, Zsebibabámmal hála istennek minden rendben van. Nagyon szépen fejlődik. Doki azt mondta, hogy a méretei alapján már majdnem 13 hetesnek felel meg.
Nagyon jó volt látni, ahogy a képernyőn izgett-mozgott.
Olvastalak benneteket, osztom a véleményeteket az otthon szülésről, én is nagyon nagy felelőtlenségnek tartom. Még ha lenne is mellettem egy szakember, ha valami komplikáció lép fel, ami azonnali beavatkozást igényel, nincsenek ott azok a műszerek, és akár a baba és a mama életébe is kerülhet a dolog. Hú, most ahogy ebbe belegondoltam, kirázott a hideg.
Dóri! Nekem nagyon nagy tapasztalatom van a nyitott méhszájjal kapcsolatban. Sajnos Gergővel nagyon megszenvedtem a dolgot. Aggódom is egy picit, nehogy most is gond legyen, de talán most jobb kondiban vagyok, mint akkor voltam. Vigyázz magadra!
A nevekkel még egy kicsit hadilábon állunk. Valamiért úgy érzem, hogy a lánynevekre kell koncentrálni, de ez csak egy halvány érzés.
Majd később kiderül, hogy jó volt-e a megérzésem. Egyébként nagyon tetszik a Noémi és a Júlia. Fiú nevem pedig még abszolút nincs.
Na most már eldugulok. Jó éjszakát mindenkinek! És vigyázzatok magatokra.

Sziasztok!

Eszter

miniliza
 
 
 


Eszter,
üdv. itt. :) Hogy szenvedtél nyitott méhszájjal? Már az elején gond volt vele? Reméljük most megúszod. Nekem eddig nem volt soha gondom vele, sőt.. a túlhordások.
Vendég
 


Sziasztok!

Az előbbi elszállt, úgyhogy kezdem előről :( .

Nelli: Dominak jobbulást. Majd írjál csütörtökön, mint mond az orvos, mikor kell műteni...

Dóri: túrós táska, nyam-nyam :lol: .
Jó lenne, ha tudnál pihenni, és vigyázni magadra, de tudom, hogy Viki mellett nem könnyű...

Mónika: köszönjük, de nem most tartjuk (Lívia van, Livike meg Olívia - március 5-én tartjuk), de azért köszönjük, hogy gondoltál ránk :lol:

Eszter: üdv. köztünk :lol: . Nagyjából a Te picijeid között is annyi lesz a különbség, mint az enyémek között :lol: .
Ha megírod az adataidat, Téged is beraklak a táblázatba.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Ja, a súlygyarapodásról ezt találtam:

Megfelelő táplálkozás mellett a negyedik hónaptól hetente mintegy 300–500 g súlygyarapodás következik be, ami a terhesség teljes idejében összesen 10–12 kg-ot ér el.

Tegnap találtam egy jobbat is, de azt most nem találom

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi :)
Akkor én nem eszem normálisan :lol:

Manóci :)
Kicsit megnyugodtam, mert tegnap egy párszor éreztem maszatkát. És belegondolva, még nagyon pici. A nagylányom mozgását még csak mostanában kezdtem érezni.

Eszter :)
Üdv itt!
A megérzések sokszor bejönnek :lol:

Tegnap elhoztam a vércsoport-ellenanyag szűrés eredményét. Erre rá volt írva, 1 hónap múlva kontroll, meg a páromtól is kell vér. Negatív, de írtak valami anti-E-t, nem igazán értem, mi az.
A lányaimnál semmi gond nem volt, erre most majdnem minden nehézkesen megy :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Dóri! Az történt nálam, hogy már a 18.héten el kezdtem kicsit görcsölgetni, doki megnézett, és mondta, hogy bizony a külső méhszáj már nyitva van. Ezzel még lehet tevékenykedni, de csak nagyon óvatosan, főleg, hogy még viszonylag kicsi a terhességem. A 20. héten majdnem hogy szabályos időközönként, elég sűrűn jöttek a görcsök, tisztára kész voltam, hogy vége a terhességemnek. Bekerültem a kórházba, a méhszájam hála istennek nem változott, Gergővel minden rendben volt. Kaptam oradexont (tüdőérlelőt), No-Spa, Pipolphen injekciót (ez elég kellemetlen volt, és 3 napon keresztül minden nap 2-3-at is kaptam belőle.) 3 nap után hazajöhettem a kórházból, de nagyon sokat kellett pihennem. Úgy a 32. hétig egész jól kihúztam a dolgot, akkor viszont sikerült egy pici balasetet szenvednem: megbotlottam egy küszöbben, és bár nem estem el, de ahogy igyekeztem elkerülni az esést, az egész testem nagyon megrándult. Egyből elkezdtem görcsölni, be is kerültem a kórházba, kiderült, hogy külső-belső méhszáj 2 ujjnyira nyitva, egyből benyomták a visszatartó infúziót, ezt kaptam 24 órán keresztül. A terhességem hátralevő részét már kórházban szigorúan fekvéssel kellett töltenem, ráadásul a lábaim felől még kicsit meg is emelték az ágyamat. Ez azért volt rossz, mert eleve kegyetlenül égett a gyomrom, de ezek után már az egész gyomromat a számban éreztem. Kb 3 hétig feküdtem így, utána kiszedték alólam a téglákat, és mondták, hogy ok, már lehet egy kicsit sétálgatni. Gergő végül a 37. héten született meg, kárpótlásul viszonylag gyorsan, mindössze 4 és fél órát vajúdtam vele.
Igazából, ha belegondolok, az a 3 hét szigorú fekvés nagyon könnyen elkerülhető lett volna, ha egy kicsit jobban odafigyelek a küszöbökre. Most tudom, hogy jócskán meg van rá az esélyem, hogy megint így járjak, és nem biztos, hogy meg kell hozzá botlanom, de azt is tudom, hogy most azért sokkal jobb kondiban vagyok, mint 3 évvel ezelőtt, és egyáltalán nem törvényszerű, hogy a másodiknál is ez legyen.
Neked, Dóri azt tudom mondani, hogy 28 hetesen, ha a külső méhszáj nyitva van, az nem jó, de nem is olyan vészes. Ezzel akár még a 41. hétig is kihúzhatod, bár, gondolom azért olyan sokáig nem szeretnéd. Csak nagyon vigyázz magadra, pihenj sokat, már amennyire a lurkóid engedik, és akkor nem lesz baj. Ja és nagyon vigyázz a küszöbökre :lol: !
Most nézem, hogy milyen jól belehúztam, és csak egy témáról írtam. :oops:
Timóca! A köv.üzimben küldöm az adataimat.

miniliza
 
 
 


Timóca! itt vannak az adataim:

Szülés várható időpontja: 2007.aug.22.
Baba kora: 12+6
Kórház: Bajai Városi Kórház
Tesó: Gergely 2004.10.11.
Lakhely: Baja

Köszi!

Eszter

miniliza
 
 
 


Sziasztok!

Derékfájósoknak jobbulást! Nem tudom mennyire tudjátok megoldani, de szerintem a kismamatorna segítene valamelyest, én heti egyszer járok és máris fittebbnek érzem magam :lol:

Nelli,

nem tudom olvastad-e az én kálváriámat ezzel az ellenanyag vizsgálattal kapcsolatban, nálam anti-M nevezetűt találtak, 1 hónap múlva férjemtől és tőlem is vettek vért, az eredményt még nem tudjuk, de valahogy mindenki azt sugallja, hogy egyáltalán nem is fontos, mi lesz az eredmény. A dokim szerint ezzel a mindenre kiterjedő szűréssel csak a vérellátó akar magának egy jó pontot szerezni, a védőnő csak mosolygott, hogy "magával is szórakozik a vérellátó?" A szülésznő a kórházban, aki levette a vért ehhez a vizsgálathoz, azt mondta semmi következménye nem lehet a babára nézve .... Szóval, tudom, hogy hihetetlen, hogy akkor miért szűrik, ha teljesen felesleges, de engem már megnyugtattak, hogy ez így van. Kíváncsi vagyok a Te dokid mit mond?

Timi:

Szerintem sem túl jó ötlet, hogy azonnal elkezdted méregetni magadnak a vércukrot, csak idegeskedsz miatta....Szerintem minden ok lesz, kb. 1 hét múlva többet tudunk, ugye??? :)
Lívi nagyon szép kiscsaj!!!!

Eszter! Szia! :)

Jó, hogy jöttél!
Szorítok, hogy tényleg kislány legyen a pocidban!
Nem semmi volt Gergőval a terhességed, reméljük, most minden szerencsésebben alakul, már ami a várandósságot illeti.... Megkérdezhetem, hogy a Baja környék mit jelent? Nagymamám Császártöltésen él és Hajóson is vannak rokonaim, mondanak Neked vmit ezek a településnevek?

Velünk mostanában nem sok minden történik... Zsófi egyre többet beszél, tegnap pl. a pocimra tette a kezét és mondta, hogy "mozog", annyira cuki, kíváncsi lennék, mit fog fel ebből az egészből, így kívülről nézve olyan, mintha tökéletesen tisztában lenne vele, hogy anya pocijában egy kis élet növekszik :)

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Eszter,
ez nem semmi.. az ilyen várandósságokat én is csak onnan ismerem, hogy max olvastam róla, hogy van akinek ilyen. :(
Nálam ez a méhszáj dolog tudom, hogy nem olyan vészes (lehetne sokkal rosszabb is), csak lévén sansztalan vagyok a pihenésre és a nem cipelgetésre, ezért aggódom kicsit. No meg, mondom a MgB6 semmit nem ér. :? Meghát tualjdonképpen az zavar, hogy nem javul a dolog, és ezekre az összehúzódásokra produkálta magát ilynere a méhszáj, és nem szeretném, ha rosszabbra fordulna a dolog. :?
Vendég
 


Dóri! Mennyi Magne-B6-ot szedsz naponta? Nekem anno, amikor a külső méhszájam kinyílt, azt javasolta a doki, hogy napi 2*2-t szedjek, + ha nagyon keményedika pocak, akkor esetleg egy No-Spat.

Mankababa! Ismerem azt a környéket, bár mi onnan messze lakunk (Bajától délre), de a nagynéném Kecskeméten lakik, és elég gyakran meglátogatjuk, és hát Bajáról Kecskemétre Császártöltésen, Hajóson át vezet az út. De régebben jártam Hajóson a borfesztiválon is. :wink:

miniliza
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: