Új privát üzeneted érkezett!

Kitty,
igen, a szeméremcsont fájdogált tegnap. Most viszont bele-beleszúr oldalra a csontomhoz. Biztos megint tágulok és az inak húzódnak.

Móni,
gratulálok a fiadhoz!

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Móni, Gratula a fiadhoz! A kérdésed jó volt: KÓSA dokihoz járok KépKép Én maximálisan meg vagyok vele elégedve. Nagyon profinak tűnik (én már évek óta hozzá járok) és nagyon kedves, humoros és olyan biztonságot ad. Akikkel a Schöpf - Méreis topikban beszélgettem és hozzá jártak, vagy nála szültek, azok mind csak csupa jót mondtak róla. Szóval, ha váltáson gondolkodsz, akkor őt pont melegen tudom ajánlani. Nagyon lelkiismeretes orvos.

Üdv, Kata
katca
 
 


Andi, a barátnőm, aki most szintén babát vár, már lestoppolta a fiamat a lányának Kép Kép

Kata, az az e-mail címed, ami a profilodban van? Lenne még pár kérdésem a dokidról, de nem akarom a többieket untatni vele ...
kirmon
 
 

 
 

Sziasztok Lányok! Kép

Móni Kép
Gratulálok a pici fiadhoz! Kép

Szamoa Kép
4D-s uh-ra telefonon lehet jelentkezni: 76/483-232
A cím: Kápolna u. 2. (Északi térfal udvarán van)

Andi Kép
Ne hajszold túl magad a Karácsonyi Partin! Jó bulizást! Kép

Ma megyek dokihoz, nagyon várom hogy láthassam a kismanónkat. Lehet, hogy este jelentkezem még...


Üdv,
Pumukli
22+2
pumukli
 
 


Móni,

igen, az a címem. Írjál nyugodtan!

Kata
katca
 
 


Andi
Igen az átadás-átvétel már nálunk is zajlik. Olyan jó érzésKép Kép Ügyesen az ajándékokkal. Néhány apróságot már megvettem, nagy ajándék meg nem leszKép
Szerintem most már valóban a fiúk vezetnek. Pedig kezdetben a kislányok voltak többen.

Móni
Gratulálok "Kisbalázshoz" Kép A legszebb név, én még küzdök érte, párom a Márk mellett voksol. Az is szép, de itt a munkahelyen minden belgát Mark-nak hivnak..Brrr!
(Ugye milyen HATALMAS a kukija az UH-n? Kép Kép Kép )

Lépek haza, érdemben használhatatlan vagyokKép És a hátam is fáj, egész nap a gép előtt ültem.

Kellemes hétvégét Mindenkinek!

Szilvus
...akinek tavaszi hangulata van, mert tojásosnokedlit ebédelt fejessalátávalKép
szilvus
 
 


Andi,
Jo bulizast kivanok!

Szilvus,
fincsi tojasos nokedlit ettel? Irigyellek! Kép

Pumukli,
aztan beszamolni, hogy mi volt a dokinal! Kép

Mindenkinek jo hetveget!

Eszty
eszty
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok! én meg ezt az oldalt látogatom sürün. Ingyenes a szállitás.

www.bambino.hu

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Bogi,

köszi, hogy beraktál a táblába. Hiányzó adat: 34 éves vagyok.
Múlt héten kivoltam nagyon, nem akartam bekerülni a táblába, annyira sötéten láttam a dolgokat, de most már örülök, hogy bekerültem.

Ildikó,

nekem nem is szabad autóba ülnöm, ha nagyon kell menni valahová, csak sofőrrel. Képzelheted, eddig mindennap mentünk valahova a gyerkőcömmel, most meg szobafogság. Intézkedtünk, vásároltunk, egy kétévesnek minden élmény, én meg nem szeretek mindent az amúgyis keményen dolgozó férjemre hagyni.
Igaz, éreztem, hogy a kis Suzuki zötyögése -mert rugózása az nem nagyon van szegénynek- nem tesz jót... Szóval most inkább lemondok erről az élvezetről.
Vigyázz magadra.

Éva
24+3
evaanya
 
 


Sziasztok!

Mi már szerencsére megvettünk minden ajándékot, a fát meg úgy néz ki ma vesszük meg.
És akkor ár csak az ennivalót kell megvenni. 23-án szabin lesz a férjem és akkor vesszük meg. Már alig várom hogy karácsony legyen, most ebben az évvégi hajtásban alig látjuk egymást, reggel korán megy este fél 8 körül ér haza.

A szeméremcsontom nekem kb a 25. héten kezdett fájdogálni, először olyan szinten hogy alig tudtam menni és csak az volt a jó ha ültem vagy feküdtem. Igaz hogy ilyenkor tágulnak a csontok, és a szülésután nem teljesen megy vissza. Én mindkét terhességem után leadtam a felszedett ruháimat, de az első terhességem elötti ruháim nem mentek rám. Teljes ruhatár csere volt. a másodiknál már jobb volt a helyzet ottcsak egy - két nadrágot kellett váltani.
Úgy hogy én felkészülök hogy most is szélesedik a csípőm.

Megyek mert főznöm kell. Rakottkrumpli lesz ma a menü

Sziasztok
Jó hétvégét mindenkinek

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Pumukli, koszi szepen!

Udv, Sz.
szamoa
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát, tegnap mesébe illő napom volt, még azt hiszem mindig a hatása alatt állok.
Kedvesemmel mentünk reggel a kórházba a múlt heti eredményeimért:
AFP: 1,1 MOM, terheléses cukor: 4,4. Nagy kő esett le a szívemről, rendesen féltem tőlük. Utána ezekkel felmentünk genetikai ultrahangra, ahol szintén minden rendben volt: a lepény jó helyen tapad, a pici medence végű fekvésben helyezkedik éppen. BPD: 39 mm, AC: 117 mm, HC: 139 mm, OFD: 47 mm. A súlyát 206 grammra becsülték. Amennyire én utánanéztem, ezek az adatok megfelelőek, és egyik sem túl sok vagy kevés. Nagyon boldog vagyok, hogy nincs semmi gond Pocaklakóval!!! Sajnos a nemére nem derült fény, mert a popsiján csücsült, felhúzta a lábát és még a biztonság kedvéért keresztbe is tette Kép. Január 10-re bejelentkeztünk a Praxisba, talán majd ott kiderül.
Ennek örömére délután édesanyámmal megvettük azt a kiságyat Pilisvörösváron, amiről írtam. Tényleg nagyon megérte, mert jó minőségű és szép.
A bolt tulajdonosnője is bent volt az egy hónapos kislányával(ő a negyedik gyerkőc), aki egy nagyon vagány 3 kerekű babakocsiban szundizott. Megkérdeztem óvatosan, hogy mennyibe került a „járgány”, mert nagy vágyam egy ilyen kocsi, csak amiket eddig láttam, azok mind jó drágák voltak. Majdnem elájultam, hogy 20.000 ezer forintért vették a Metroban egy hete!!! (30.000-ről volt leárazva) Anyukám rábeszélt, hogy nézzük meg, mert ennyiért nagyon érdemes lenne megvenni. Először tiltakoztam (még mindig a fránya babona idegesít), de végül csak elmentünk Budaörsre. Tényleg annyiba kerül a babakocsi, egy féle színben volt, de nekem az szerencsére nagyon tetszett. Úgyhogy megvettük!
Ilyen szuper nap után már nem hittem, hogy történhet még valami sokkal jobb. Hát, mégis így lett. 11-kor kerültem ágyba hulla fáradtan, már majdnem szunyókáltam, mikor hasam alját úgy megrúgta a Manó, hogy csak lestem Kép. Most éreztem először a mozgását, fantasztikus élmény volt!!!! Utána még „kaptam” pár erőset, és éreztem finom kis mocorgásokat is. Remélem nem elégedetlenségét fejezte ki a bútorai és a kocsi miatt Kép.

Ne haragudjatok, hogy ilyen szószátyár voltam, de nagyon boldog vagyok a tegnap történtek után.

Móni!
Én is gratulálok a kisfiadhoz és örülök, hogy minden rendben van!Ezek szerint most volt a szülinapod is? Akkor utólag nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánok.

Kata!
A laboros néni, aki beírta a vizsgálati eredményeket, nem tudott válaszolni arra, hogy járhatsz-e Te is velünk, de azt mondta, hogy szerinte ennek semmi akadálya nincsen. Talán az időpont is változhat, azt mondta, hogy ez is elő szokott fordulni.

Jó hétvégét mindenkinek!!!
Brigi (18+1)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Brigi,
csodás napod lehetett, gatula a manócskához, tényleg nagyon szépek a méretei Kép Mi egy héttel "öregebbek" vagyunk nálatok, és a tegnapi méreteink: BPD 47mm, OFD 61mm, AC 149 mm, FL 27 mm. Milyen színű bababkocsit vettetek? Köszönöm a szülinapi köszöntést Kép

Szilvi,
valóban hatalmas a kukija, nem lehet nem észrevenni Kép csak lestem. Persze Apájának is ez volt az első kérdése, mikor megtudta, hogy fiú, hogy "és ugye nagy kukija van?" Kép

Pumukli,
mi volt a dokinál? Kép

Kata,
most írok neked mailt Kép

Csajok, annyira jó tudni, hogy milyen nemű lesz a kisbabám, végre tudok rá úgy konkrétan gondolni, hogy Balázs(remélem az lesz, de még nem beszéltük meg) Kép Olyan, mintha megkaptam volna a karácsonyi ajándékomat, azóta egyfolytában vigyorgok Kép

Pihizzetek sokat, jó gömbölyödést Kép
Móni
kirmon
 
 


Brigi,
szenzacios dolgok tortentek veled, nem mondom!Kép Nagyon jo dolog mikor olyan eroseket rug. Amikor csak kaparaszik, akkor en neha "raszolok", hogy inkabb rugjon, mint kapar, az egy kicsit kellemetlen nekem. Kép

A melleim megint elkezdtek fajni, de nem nagyon. A szemeremcsontom mar nem annyira faj, csak neha szur egyet-kettot.

Mar alig varom a jovohet csutortokot. Annyira kivancsi vagyok mar a manora, hogy nemigaz.

Eszty 23+5
eszty
 
 


Sziasztok!
Nemrégen elkezdett feszíteni a hüvelyemnél.Az nem tudjátok mitől lehet? Remélem nem a méhszájam nyílt ki. Ha valakinek volt már ilyesmi légyszi írjon! köszönöm
Névtelen
 


Sziasztok!

Mostanában csak olvastalak titeket, írni nem nagyon maradt időm. Az elmúlt napokban sikerült összeszednem egy jó alapos megfázást, mostmár egy kicsit jobb, de még mindig nem lábaltam ki belőle. Amúgy nem unatkozom itthon. Ilyen karácsonyunk sem volt még - remélem nem is lesz -, mert az egész lakás a feje tetején áll, a falak felkészítve tapétázáshoz, a bútorok összetologatva, stb. Egyre inkább úgy érzem, hogy ennek a rumlinak soha nem lesz vége. Na de nem panaszkodom.

Jó volt ennyi fantasztikus hírt olvasni rólatok. Gratula mindenkinek aki a "baba nemét megtudók" táborához csatlakozott! Tudjátok mire lennék kíváncsi: arra, hogy vajon hányan "éreztük" olyan neműnek a babánkat amit UH-n jósoltak? Megírjátok?

Szilvi:
Köszi az érdeklődést. Végül nem mentem el magzatvíz vételre. Holnap talán megtudjuk a hivatalos AFP ereményét és csinálnak egy genetikai UH-t is. Ha ezek alapján minden rendben, akkor biztos, hogy nem kockáztatjuk meg a magzatvíz vételt.

Humi
humi
 
 


Sziasztok!

Látom hétvégén kicsit kevesen tudunk felnézni. Nekem sem kéne megint itt lennem tanulás helyett, dehát...Kép.

Humi!
Vigyázz magadra és gyógyulj meg hamar!
Én még nem tudom a nemét, de a családom minden tagja biztos a lányban (én is), kivéve az apukát. Remélem januárban kicsit "közlékenyebb lesz Kép.
Eszty!
Az a baj, hogy én a kaparászást még mindig nem tudom biztosan azonosítani. Amióta megrúgott, azóta egyre inkább azt gondolom, hogy esténként őt érzem és nem a gyomrom dolgozik. De hát az erős rúgás tényleg szenzáiós, azóta sajnos csak kétszer produkálta Kép.

Móni!
A te babádat milyen súlyúra becsülték most? Ha az enyémra azt mondta a szonográfus, hogy jó fejlett, akkor a te manód is az ezekkel a méretekkel! A kocsi színe középdrapp, nem túl sötét, de annyira azért igen, hogy nem koszolódjon nagyon hamar. Szerintem fiúnak és lánynak is egyaránt megfelel.

Na, vissza a könyvekhez!
Puszi: Brigi (18+2)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Kitty! Vettem sterilizálot! Nagyon tetszik, jo nagy a pakolo része. Nem tudod a Medela kézifejöt bele lehet tenni? Mert azért az olcsobb lenne, mint az Avent. Neked milyen ment tönkre?

Én is csüt. megyek dokihoz.

Karmen 32+3

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,

Három napig nem leszek, mert elkészült a kocsim és így el tudunk holnap utazni anyukámmal Bécsbe. Azt hiszem nem fogom kibírni, hogy ne vásároljak a gyerkőcnek valamit. Kicsit megnehazíti a dolgot, hogy még nem tudjuk a nemét. Én nem gondolom egyébként inkább sem fiúnak sem lánynak. Titkon a lányban reménykedem. Apukája szerint pedig fiú. Majd meglátjuk, talán már csütörtökön !
Képzeljétek azt álmodtam, hogy sárga rugikat vásárolok a Manónak.

Szép hetetz mindenkinek, kevés munkával!

Mariann (21+5)
tmarianna
 
 


Karmen!

Örülök, hogy Neked is tetszik a sterilizáló. A mostaniak még dizájnosabbak is, mint az enyém, de végtére nem az a lényeg. Tényleg sok mindent bele lehet pakolni.
Hát arra már nem emlékszem milyen volt az a fejő, ami tönkrement, az biztos, hogy sárga műanyag volt, és volt rajta egy tömítés szerű gumi féléből. Végül is az ment tropára, utána meg nem volt vákum a fejéshez. (Gyanús, mintha ismerős lenne a Medela név) Esetleg kérdezz rá a boltban, hogy sterilizálóba rekható-e, meg nézd meg, hogy milyen anygból van a tömítés.
Elég drágák ezek a fejőgépek, és van aki egyik-másik típust nem is tudja használni, mert nem illeszkedik jól a mellre. Én ugyanannyit tudtam kifejni a 400 Ft-os gyógyszertárban kapható kézi mellszívóval is. Volt itthon kettő, ha esetleg eltört volna. Én azzal is kb. 1 litert fejtem naponta. Ha meg nem ad le valaki tejet, 1-2 hónap múlva felesleges a fejő, úgyis beáll a tej a baba igényére. Eleinte én is csak azért fejtem, hogy biztosan több legyen egy kicsit, mint amennyit a baba kíván. Utána meg sokkal több tejem lett.
Te már sok mindent vettél? Elkezdtél fészket rakni? Én mostanában már vettem ezt-azt. Kisollót, kiskefét, pelenkát, popsitörlőt. Még akarok 2 cumisüveget, aztán egyenlőre mást nem. Meg kimostam egy csomó kisruhát, pelenkákat, body-kat.Még a babakocsit kell majd kimosnom, de most még várok vele.

Én szerdán megyek dokihoz, remélem minden rendben lesz. A múlt héten annyira mozgolódott a baba, most megint csendben van, pedig úgy szeretném, ha többet mozogna.

Képzeljétek ma mehetünk az új kocsiért, már alig várom. Főleg, hogy holnapra havat mondanak, nem akarok 50 km-t csúszkálni nyári gumikkal.

Majd még benézek.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkinek jól telt a hétvégéje.
Mi hétvégénk is jól telt, szombaton megvettük a fát, vasárnap meg anyuéknál voltunk.

Eszty nem biztos hogy tudunk menni az uh-ra de azért még nem mondtam le, hát ha még is.

Én meg az egész család kislányra tippelt, én htározottan éreztem hogy lány lesz, és kislány lesz.

Láttam egy szoptatásról szóló könyvet, az első szülőknek nagyon tudom ajánlani mert nagyon jó, 3500 ft-ba kerül.

Nekem is kell még vennem kisollót, pelenkát, 1 db cumis üveget. Ruhák már megvannak.

A ruhákat még nem mostam ki, azt késöbbre hagyom.

Na megyek mert ma el kell mennem Bettiért az oviba ebéd után, mert beteg és csak a karácsonyi ünnepély miatt ment be.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Brigi, mindenekelőtt köszi, hogy érdeklődtél a terhestorna felől. Remélem menni fog a dolog!
A 3 kerekű kocsit pont tegnap néztem a metróban, felkeltette az érdeklődésem, mert nagyon olcsó, csak én azt gondoltam, hogy pont ezért nem is alakítható át fekvővé. Ezek szerint nem így van. Jó lesz már az első időkben is a picúrnak? Írjál még róla, mert érdekelne, gondolom már ti áttanulmányoztátok, hogy "mit tud".
Szerintem esténként már a kicst érzed mocorogni. Az én fiam is akkor aktívabb, bár amit ő csinál, az inkább a kaparászás kategória, mint a rúgdosás.

Humi, én fiúnak éreztem és az is lett!! Nálam bejött a megérzés. Kép
Nem irígyellek a felújítás miatt. Mi nyáron estünk át rajta, de még mindig van mit csinálni a lakásban és baromira utáltam azt a felfordulást.

Sajnos én még hétvégén nem tudok bejelentkezni, de talán hamarosan ez a helyzet is változik.

Nagyon nem merek még gyerekruhákat vásárolni. Úgy döntöttem, hogy majd a 7. hónap után fogok ilyesmivel foglalkozni.

Móni, írtam neked!

sziasztok, Kata (22)
katca
 
 


Sziasztok!

Benyargaltam gyorsan néhány percre. Remélem mindenki kipihente magát a hétvégén és jól van! Tegnap este nagyon szófogadó volt a gyerkőc, apukája addig kérlelte, amíg rúgott egy-két érezhetőt, miközben az ő keze a hasán volt. Ma reggel pedig megint nagyon erősen csinálta, velem meg madarat lehetett volna fogatni Kép.

Akiknek már van gyermekük, azoktól szeretném kérdezni, hogy szerintük hasznos-e valóban az etetőszék, vagy felesleges. Én úgy gondoltam, hogy majd beszerzek egyet, de eddig minden női családtagom lebeszélt róla, mondván "minek". Nektek mi a véleményetek?

Kata!
Én pont úgy láttam először a babakocsit abban a bababoltban, hogy az egy hónapos kislány szunyókált benne. Teljesen vízszintesre is állítható, és azon kívül még 2 különböző fokozatra. Tegnap este összeszereltük Kedvesemmel, hogy ellenőrizzünk rajta mindent, és nagyon meg voltam elégedve! Kicsit nehezen lehetett összerakni, de szerintem azért, mert még nincsen bejáratva raja a különböző gombok és pöckök. A hölgy, aki ajánlotta, sajnálkozott, hogy az előző babáknál nem ilyet használt. Hát, remélem igaza lesz! Könnyű nagyon tolni, jó masszív a kereke is és szerintem tényleg nagyon vagány. Kicsit talán sötét a színe, de szerintem ez nem hátrány. Egyenlőre ennyit tudok róla mondani. Viszont megvettem a decemberi Kismama magazint tegnap, és abban is volt egy 3 kerekű kocsi 20.000 forintért (Graco),ami a MegaToysban van most leárazva. Viszont arról nem volt infó, hogy miket tud és milyen kortól ajánlott. (A képen ülő pozícióban volt a háttámla és kék színű volt a kocsi.)
Én most már annyira megszegtem a babonát, hogy tulajdonképpen engedhetnék a ruhácskák csábításának, de nemrég szült anyukám két ismerőse is, és ők szóltak, hogy várjak ezzel, mert néhány dolgot biztos át tudnak majd adni. Pedig a kiscipőkért meghalok, komolyan Kép.

Kitty!
Ez a gyógyszertári kézi mellszívó miben különbözik az ilyen Avent típusú készülékektől? Még ugyan messze vagyok tőle, de azért érdekelne a dolog, mert az Avent termékek tényleg nem túl olcsók, és ha van más jó megoldás is, akkor nem költenék erre feleslegesen.

Megint milyen hosszú voltam ...Kép.

Sziasztok, Brigi (18+3)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Humi,
nálunk bejött, Apája és én is első pillanattól kisfiúnak éreztük manócskát Kép Egyébként ezt a kérdést már én is fel akartam tenni Kép Örülök, hogy jobban vagy, majd írd meg, mi volt az AFP-vel és UH-on!

Gabi,
meg tudnád írni a könyv címét? Engem nagyon érdekelne, mert ez az egyik parám, hogy honnan fogom tudni, hogyan kell szoptatni.

Brigi,
szerinted ez a Metros babakocsi terepen is jó? Úgy értem, macskaköves úton meg földúton? MErt nagyon tetszik, amit írtál róla, de mivel vidéken lakunk, nekünk olyan kellene, ami nem rázza majd a kicsit.

Mariann,
kíváncsi vagyok, kinek a megérzése jön majd be nálatok Kép A sárga rugi pedig elég unisex ahhoz, hogy nyugodtan vegyél pár darabot Bécsben Kép

Puszi mindenkinek!
Móni
kirmon
 
 


Sziasztok!

Kirmon: szoptatás a könyv címe, szerintem nagyon megéri, én ha most szülnék először megvenném, a Libri könyvesboltban láttam, de biztos van máshol is.

Nekem volt gyógyszertári mellszívóm is kézi, de nekem sajnos nem jött be, nem feküdt fel renesen a mellemre és így mindig levegő ment alá, nem tudtam rendesen fejni.
Így én vettem a medela mellszívóból az elektromosat, ez nagyon jó volt, bár a végén már többet fejtem a saját kezemmel.

Etetőszék: én mindkettőnél használtam, és nagyon szeretem, megérte megvenni, semmi extra nincs benne, csak ülni lehet benne, de nagyon kényelmes volt benne etetni a gyerkőcöt, és amikor tanult enni akkor kifejezetten jó volt, nem csorgatta mindenfelé az ételt hanem a tálcájába, és könnyű letakarítani.


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Most tudok csak először benézni, mert még mindig a karácsonyi lapokkal játszadozunk. De az első adag már kimegy, így már csak kb. 2000 db van hátra. Kép

Névtelen,
a hüvely feszítés meddig tartott és mihez tudnád hasonlítani? Énnekem nem igazán volt ilyen, max. ha pisiltem, de az sem erősen. Szerintem hívd fel a dokidat és kérdezd meg, hogy mi legyen, hátha azt javasolja, hogy menj be, hogy megnézhessen. Az a legbiztosabb.

Brigi,
látod, rugdos a pici, csak türelmesnek kell lenni. Én az elején inkább csak kaparászást éreztem, de mikor legelőször rúgott egy nagyot, akkor én is vigyorogtam mint a tejbe tök. KépKép

Humi,
jobbulást kívánok!

Gabi,
mi biztos hogy megyünk. Ha esetleg nem tudtok jönni, akkor majd felrakok képet és úgy meglátod, hogy milyen vagyok. Kép

Tegnap estém megint nagyon jó volt. Délután elkezdett tompán fájni a fejem. Estére már igencsak fájt, így bevettem egy fél algót. Bevétel után kb. 1 órával (miután lefürödtem és megmostam a fogam) már mentem is és hánytam. Ezt még eljátszottam 2x. Azután tompult a fejfájásom és tudtam rendesen aludni. De a pici manónak nem nagyon jöhetett be a hányás, mert onnantól kezdve igen aktívan rugdosott. Még hajnalban is, amikor felkeltem. Úgy sajnáltam szegényt. Kép
Ha megyek dokihoz elmondom neki, hogy megint volt egy ilyen. Kiváncsi leszek, hogy mit mond rá. Az egyébként lehetséges, hogy az algótól hánytam? Lehet hogy hülye kérdés, de csak egy tipp.

Eszty 24+0
eszty
 
 


Sziasztok!

Brigi, köszi a babakocsira vonatkozó választ. Nekünk van egy használt jó állapotú kilátásban, de még nem tudom, hogy mennyi. Lehet, hogy először azt megnézem, aztán ha nem tetszik, akkor veszek én is egy ilyet.

Eszty, hallod nem irígyellek ezzel a hányással. Nem gondoltál a karácsonyi lapokra és esetleg attól? Kép csak viccelek, ki tudja, hogy mitől lehet, valami nem ízlett a fiadnak. Nem ettél valamit, amit éreztél, hogy nem ok?

Nekem ugyan még nincs gyermekem - persze eltekintve a picúrtól, ott bent - de a nővérem két gyereke láttan az a tapasztalat, hogy az etetőszék mindenképp egy nagyon jó dolog. Én feltétlenül fogok venni.

Ez a szoptatós könyv is biiztos hasznos lehet, mert másik topicban olvasom, hogy sokat szenvednek vele a lányok.

Kata (22)
katca
 
 


Kata,
hát, lehet hogy tényleg a karácsonyi lapokra gondoltam! KépKép Valószínűnek tartom, hogy valami nem volt jó tegnap, de semmi olyat nem ettem ami nem esett volna jól. Lehet hogy a korábbi hányásoktól ki van a gyomrom és érzékenyebb lett. Ki tudja!

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Énn az elejétől fogva sejtettem, hogy kisfiam lesz, mert amíg az első terhességnél folyamatosan édeset kívántam, most örökké a sós kajákat hajtom. Máshogy is éreztem magam, így 90 %-ig biztos voltam benne, hogy kisfiú lesz. Ezután megnéztem a kínai számításos módszert, az is kisfiút jósolt. UH ezek után megállapította: kukaca van! Kell ennél több?

Brigi!

Etetőszék ügyben: szerintem jó dolog, nekünk is van a gyerkőc abban eszik. segít, hogy a gyerek is hozzászokjon a közös evésekhez (egyidőben egyszerre eszünk, stb), hasznos azért is, mert a gyerek megszokja, hogy nem menet közben két rohangálás közt eszünk, hanem van kultúrált módja is: leülünk. Most már maga jelzi, hogy aszékhez megy és csücsülj le felkiáltással közli, hogy éhes! A mienk fából van, nagy tálca van rajta, ami szintén jó, mert van helye a gyereknek a tányérját, poharát elhelyezni. Mi használjuk még akkor is, ha a gyerek rajzolni, firkálni akar. Beültetem a tálcán írkál, nem ken össze semmit, az etetőszék pedig lemosható. Van mégegy funkciója a mienknek: át lehet alakítani kis asztal + székké, ami szintén a játszáshoz nagyon hasznos. Az etetőszéket mi a Domi 5 hónapos kora óta használjuk (akkor kezdtük hozzá táplálni, és akkor már tudott ülni)

Nekem Medela mellszívóm volt (Mini electric), nagyon bevált, jó volt használni, kényelmes. Sok tartozékot lehet hozzá kani, többek közt azt a kis gumialkatrészt is ami a sterilizáskor tönkrement. Annak idején én is kifőztem, de semmi baja nem lett. Most is azt fogom használni.


üdv

Erika
goczane
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Pénteken este voltunk dokibácsinál. Kisfiunk remekül érezte magát, mozgolodott rendesen Kép Megjegyezte a doki, hogy jó nagy baba lesz, súlya 617g, combcsontja 6,4 cm. A doki szerint a babáknak a 24.hétre kell elérni az 500g-ot. A mi fiunk 20 hetesen volt 517g Kép

Humi Kép
Én önző módon fiút szerettem volna, mert látom, hogy a férjem lánya mennyire apás. A férjem kislánypárti Kép Érthető, nem? Kép

Bogi Kép
Nevén nevezhetjük a gyereket Kép Kérlek írd be a táblicskuba. A választott fiúnév: Nándor Kép

Móni Kép
A Szoptatás c. könyvet a decemberi Kismama is reklámozza, sőt olcsóbban meg lehet venni, ha rajtuk keresztül rendeled meg.

Üdv,
Pumukli
22+5
pumukli
 
 


Kitty! Tesomnak van kézi Medela azt kapom kölcsön amig meglátom érdemes-e vennem fejöt. ö fözte, azt birta. De valoban sárga, akkor a sterilizáloba nem teszem be inkább, amig nem járok utána.
Én most szombaton vettem a sterilizálot, ágynemüt, meg orrszivót. Ruhákat kaptam kölcsönbe, egyelöre nem kell vennem, majd csak tavasszal. Férjem vett 2 hete pelusbol füdölepedöt, meg kaptam tesomtol textilpelust. Ja még autos hordozot vettünk szombaton, Chiccot, olcsobbat akartunk (18e) de abban rosszul feküdt volna a baba, szoval az olcsobb nem biztos hogy mindig jo. Mást nem veszünk, ágyat kaptunk, majd 2 ünnep között jönnek összeszerelni barátunk.
Babaszoba, szekrény nincs külön, igy nemigen kell készülni. A többit pl. lepedöt, szivacsot majd anyu intézi az ágyhoz, akkor én már nem leszek itthon, de egyedi méret kell, igy hamarabb nem akartam venni.

Eszty! Szegény,nekem szerencsére még sose fájt a fejem.

Brigi! én tuti fogok etetöszéket használni, arra is jo, hogy amig fözök ö ott ül benne, látom mit csinál. Nem kell sokáig a szobában hagynom egyedül.

Karmen
32+4

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!Kép

Pumukli, nektek tényleg óriásbébitek lesz, gratulálok az újabb méretekhez!Kép
Csak egy tipp neked: vasárnap voltunk Kecskeméten az Auchan-ben és vannak leakciózott pamut rugdalódzók 600 Ft-ért minden méretben...én elcsábultam és vettem négy különböző méretet, ennyiért tényleg megérte... egyelőre behajigálom őket a szekrénybe, majd előkerülnek március elején újból...

Elkezdtük méricskélni a helyet is, ahova be kell majd férnie a kiságynak és a pelenkázókomódnak, de nem lesz baj vele, sőt még egy külön kis szekrénykét is el tudunk majd helyezni a szobánkban a gyerekruháknak...amit amjd apuka fog összeállítani..Kép

A pénteki karácsonyi bulink egyébként egész jól sikerült, csak az én hátam sínylette meg, 11 óra után már alig bírtam magammal és szégyen ide avgyoda, bár én voltam a szervező, de leléptem a befejezés előtt, fél 12-kor, mert már se ülni, se állni nem tudtam...
Tegnap este megint előjött a hátfájás, párom megmasszírozta, az jót tett neki..úgy látszik, ezzel fogok még küzdeni a hátralévő időben..

Röpke egy hét után meggyógyultam a náthából is, remélem, most már senki baciját nem fogom elkapni...

Holnap újból fogorvos, csak hogy ne legyen egyszerű az életem, mert ma reggel kiflievés közben sikerült megszabadulni a legutolsó friss tömésemtől...Kép Úgyhogy holnap újabb tömés következik...

De végre itt az utolsó hét!!!!!!!Kép Már csak 3 nap ezen kívül és vége az irodai "nyomorgásnak", elég volt!!!

Orvoshoz csak december utolsó hetében vagy január elején megyek, a 28-29. héten, kíváncsian várom, mennyit fejlődött Lili.

Most viszont megyek ebédelni, mert iszonyat éhes vagyok!

Üdv
Andi
26+1
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Andi Kép
Köszi a ruhatippet, megnézem!
Képzeld még rámszólt a doki, hogy igenis szedjem az Elevitet mindennap, mert D-vitamin van benne, ami elengedhetetlen a baba csontképződéséhez. Két hétig csak kétnaponként szedtem, gondoltam, hogy attól nő ennyire a fiam. Kaptam még vasat, magnéziumot a lábgörcsökre, és Quamatelt a gyomorégésre.

Irigyellek egy picit, hogy csak 3 napod van még Kép Kép Én remélem, hogy kihúzom január végéig...

Tegnap küldtem Neked mail-en képeket, megkaptad?

Puszi
Pumukli
22+6
pumukli
 
 


Szia Pumukli!

Nem, nem kaptam semmilyen mailt tőled tegnap, de még ma sem...Kép jó címre írtál? andrea.bagdy@gft.com
legalábbis még péntekig aztán, már csak a freemailes címem fog élni: andrea.bagdy@freemail.hu

Küldd el akkor még egyszer, jó, kíváncsi vagyok rájuk!

Most olvastam egy másik topicban egy nagyon rossz hírt, egy 28. hétre született kisfiú ikrek közül az egyik meghalt (Kisbuksi a mama neve, talán ismeritek is páran névről), a másik kisfiú most kezdi összeszedni magát és tudják már tejjel is táplálni...pedig másfél kilóval születtek, vagyis nem voltak olyan kicsik, csak valószínűleg abelső szervek nem voltak még elég fejlettek, habár nem lehet tudni pontosan, hogy mi volt az ok...

Ma elkezdődött a munkáim átadása, az elkövetkezendő 3 napban még ez folytatódik...

Üdv
Andi
bagandre
 
 


egy mai cikk:

"Ügyeleti idejére hozta elõre a szüléseket

Index
2003. december 16., kedd 7:33


A rendõrség nyomoz az ellen a nõgyógyász ellen, aki a bejelentések szerint "provokált szüléseket" vezetett le. A MÁV-kórház nõgyógyász fõorvosának "munkássága" a feltételezések szerint egy kismama halálát is okozta.


Provokált, úgynevezett irányított szülést nagyon ritkán, kizárólag szigorú, szakmai indokok miatt lehet alkalmazni - mondta a Népszabadságnak Garamvölgyi György, a Schöpf-Merei kórház nõgyógyász fõigazgatója. A szülést erõltetni csak akkor lehet, ha egyébként a magzat, vagy az anya élete kerülne veszélybe, vagy a csecsemõ már a kelleténél tovább van az anyaméhben, az eljárás kockázatos, méhrepedéshez vagy embóliához vezethet - tette hozzá.

Minél több csecsemõt kívánt világra hozni

Ilyen irányított szülések ügyében indított eljárást a rendõrség a MÁV-kórház volt nõgyógyász fõorvosa ellen, aki a feltételezések szerint mesterségesen elõrehozta a szüléseket, többnyire szakmai indokok nélkül, arra az idõpontra, amikor ügyeletben volt, hogy minél több csecsemõt tudjon világra hozni. A gyanú szerint az évek óta alkalmazott gyakorlatra két konkrét ügy hívta fel a figyelmet: egy kismama meghalt, a másiknak pedig a méhét kellett eltávolítani az eljárás miatt - írja a lap.

Számos szabálytalanság

A MÁV-kórház fõigazgatója Kormos Gyula szerint alapos vizsgálat után rendõrségi feljelentés készült, de ettõl függetlenül a "kollégát" eltávolították az intézménybõl. Az ugyanakkor bizonyításra vár, hogy az utolsó halálesetet összefüggésbe lehet-e hozni a beavatkozással, ebben az esetben azonban ez már mindenképpen büntetõjogi eset - nyilatkozta a fõigazgató.

A fõorvos munkáját visszamenõleg, teljes körûen átnézték, és egy sor szabálytalanságot találtak. Ezek is okot adhattak az elbocsátásához. Például úgy vizsgált meg nõket, szülés elõtt pedig különösen gyakran, hogy azokat nem dokumentálta, nyoma sem volt, hogy mi történt a rendelõben velük, vagy milyen állapotban voltak."


A MÁV-os topicban erről ment sokáig a vita (Dr. H.SZ.), de oda nem szeretném már bekopizni, mert újból fellángolna az értelmetlen vita...
mindenesetre figyelemreméltó, hogy a pénzhajhászás hova vezethet...
bagandre
 
 


Sziasztok Kép

Csak olvaslak Benneteket, itt elég nagy Őrültekháza van, rohangálunk mint a mérgezett egérKép (Na jó, én csak mértékkel...Kép )

Nekem mindenki (a Kispapa, Anyu, a közeli barátok, ismerősök) azt mondta: "Hozzád csakis egy kislányt tudunk elképzelni!". Egyedül én éreztem, hogy "Pedig nekem fiam lesz" az első perctől kezdve. S lőn. De végülis annyira mindegy, ha kiderül, hogy mégis kislány, és nem fiú, akkoris én leszek a világ legboldogabb embereKép Kép

Lányok, olvasom, hogy Ti már legtöbben megvettétek a babakocsit, meg tejszívó meg ilyenek? Elképesztően le vagyok maradva...

Andi
Majd egyeztetünkKép Mi jan. 12.-én megyünk, az azt hiszem a 31. hét, amikor ismét egy kötelezően kiírt UH lesz (na nem mintha nem lett volna eddig mindig). A súlyomon úgy látom, a kismókus most leginkább NEM hosszában gyarapodik..HmmmKép

Most rohanok, már úton kellene lennem....

Sziasztok,
Szilvus
szilvus
 
 


Szilvus! Babakocsi tuti kell, tejszivot szerintem addig nem érdemes venni, amig nem látod mennyi tejed lesz. Én legalábbis nem merek addig venni, mert nem olcso.

Andi! De jo lesz otthon a pihenés!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

itt vagyok, már megint betegen. 3 hete 3x gyógyultam meg,aztán ismét visszaestem. Újra nátha, köhögés, megőrülök. Le sem merek feküdni, mert akkor meg is fulladnék. A múlt éjjel is 2 órát ültem az ágyban és nézegettem, a többit végigköhögtem. Lázam továbbra sincs. Holnap kell mennem tanácsadásra, de így hogy menjek, fertőzzem végig a többi 20 kismamát? Pedig az UH-ra kíváncsi vagyok,mert keveset mozog a babó és csak akkor nyugszom meg, ha látják, hogy OK minden. Majd igyekszem kinn maradni, és csak akkor megyek be, ha már én jövök. Akkor meg még ráteszek egy lapáttal a betegségre. Na, majd meglátom, hogy leszek holnapra.

Pumukli!
Itt nálunk nem szedetik az Elevitet(azért én 3 naponta bekapok egyet), viszont a 30. hét után D-vitamint kell szedni, napi 1 cseppet.Állítólag ekkor már tényleg kell a csontképződéshez. Érdekes, az előző 2 lányomnál még nem kellett, és teljesen normális csontúak. Persze most tél van, és még kevesebb D vitaminhoz jutunk.

Andi!
Én is olvastam a frissben Kisbuksiékról, és nagyon a hatása alatt vagyok, Vele egy napon kellett volna szülnöm. Így ismeretlenül is nagyon drukkolok Nekik, és remélem mihamarabb megerősödik a picijük, és mehetnek haza.

Karmen!
Így a legjobb, hogy ki tudod próbálni a mellszívót, aztán ha tényleg szükséges lesz, még bármikor tudsz venni.
Én is Chocco babaülést kaptam, és tényleg úgy tűnik kényelmes lesz a babának. A férjem meg egy hintaszéket akar venni nekem, hogy milyen jó lenne abban szoptatni, meg dajkálni a babát, ha nyűgös. Még sose volt hintaszékem.

Etetőszék ügyben: Szerintem is nagyon hasznos, bár én először amig még nem ült tökéletesen a gyerek, mindig a babaülésben etettem. De amikor már stabilan ültek, és Ők is részt akartak venni az evésben, akár kézzel, akár kanállal, már az etetőszéket használtam. Meg aztán így részt tudtak venni a közös családi evésben, mégse lett az egész asztal maszatos. A tálca meg könnnyen tisztítható.
Szóval én is csak ajánlani tudom mindenkinek.

na, megpróbálok lefeküdni, nem tudom sikerül-e elaludnom.

Szaisztok

Kitty
kitty123
 
 


Kitty, gyogyulj meg mielobb, sajnalom, hogy ujra elojott a hules. Probaltad az echinaceea cseppeket? Erositi az immunrendszert, kisebb hules azonnal elmulik tole, de ha nagyobb a baj akkor is segit.

Tudjatok a programozott szulest, amirol Andi irt, itt nalunk(Romaniaban) nagyon gyakran alkalmazzak; nem elso szulesnel mindig, ha orvost fogadsz. Neki igy kenyelmes, azt mondjak, hogy ma mar ezt igy kell es behiv arra a napra mikor o amugy is ugyeletes es beinditja a szulest. En nem is gondoltam, hogy ez igy nem jo.

Ildiko(23+6)
kildiko
 
 


Sziasztok!

Ildiko: persze hogy nem jó, a szülés a természet része, így a megindulás is, ha nincs ok amiért meg kell inditani akkor nem szabad engedni, legalább is nem engedném.
Ha inditják nincs is felkészülve sem a szervezet, sem a méh sem a baba a szülésre.


Kitty gyógyulj meg mihamarabb, én is úgy érzem mintha a nátha akarna kijönni. a gyerekek má sajnos náthásak.
Eszty még mindig nem dölt el hogy tudunk e menni holnap, de titkon reménykedem.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Ildikó! De Te ugye Magyarországon szülsz majd? Szerintem ne kockáztass. Említettem, hogy vannak sepsiszentgyörgyi barátaink, ők pl. Győrbe jöttek szülni.
Ha olvastad az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hozzáállását, ők egyre inkább a szülés minél természetesebb körülményeihez való jogot propagálják, és ebbe bizony nem fér bele a kényelemből végzett programozott szülés. Csakis nagyon indokolt esetben, amikor tényleg veszélyben van baba-mama, vagy akár az egyikük.
Remélem a világ nem ebbe az irányba halad.

Egyébként el tudom képzelni, hogy a mai világban, amikor egyre több a karrierista üzletasszony, amikor egyre többen féltik az alakjukat, vagy a szexuális vonzerőjüket, egyszercsak azt kérik az orvostól, hogy - nekem csak január 15-re fér bele a határidőnaplómba a szülés, és kérem akkor végezzék el a műtétet, vagy indítsák be a szülést. Hát durva lenne.

Bogi
30+0 Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hát nem semmi ez a történet a MÁV-ban. bekukkantottam a MÁV-s topicba kíváncsiságból, de gyorsan ki is fordultam onnét, hisz vérre menő viták keletkeztek, amit nem mindig sikerült kultúrált formában előadni egyeseknek... Kép

mindenkinek jó gömbölyödést, vigyázzatok magatokra

Erika
goczane
 
 


Én is benéztem a MÁV-os topicba, na annyira azért nem durva.
Mindenesetre nekem is az a véleményem, hogy itt bizony a kórházi személyzet és a kórház vezetése is bűnös, mégpedig bűnpártolásban. Ugyanis tudtak a dologról, elfogadták, nem szóltak, sőt a személyzet ugyebár segédkezett is. Úgyhogy itt alaposabb vizsgálatra lesz majd szükség azt hiszem. De hagyjuk a témát.

Nekünk is van 5 MÁV-osunk. Remélem velük minden rendben van, és nem rettentek meg.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Nektek mi a véleményetek a Roan Jolly Joker babakocsiról? Van valakinek ilyen?
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!


Nagyon jópofa dolog történt velünk tegnap este!
Békésen ücsörgök, bambulok ki a fejemből, közbe a pici pocilakó bulit rendezett odabent. Úgy járt, hullámzott a hasam, hogy a férjem is nagyon jól láthatta. Erre a férjecském gondolt egy merészet, odahajolt a hasamhoz, és bebeszélt a hasfalamon keresztül az ő kisfiának, majd válaszra várva a fülét a hasamra tapasztotta. A kisember persze egyből kontrázott, és egy jól irányzott rúgással jól fültövön rúgta az apját! Persze onnan kezdve 3 órán át ment az adok kapok!(végre hajnali egykor elcsendesültek, így lefekhettem aludni. Kép Kép Kép

üdv

ERika
goczane
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Már néhány hónapja olvasgatom a babanetet, de csak most jutottam oda, hogy én is írjak. 29 hetes vagyok, március 3-ára várjuk Tomikát. Mi már biztosan tudjuk: a 20. héten az UH-n már teljesen látszott (ráadásul rajtam próbálták ki az úgj 3D-s szerkentyűt, úgyhogy fénykép minőségben megmutatta, hogy kisfiú). Ráadásul magzatvízvételen is voltam (mert hogy 37 éves vagyok, és 35 fölött mindenkinek felajánlják), és abból is kiderült okt. végére. Nem is tudom, mit írjak még így bemutatkozásként. Talán annyit, hogy Tamás is sokat mocorog, főleg, amikor én aludnék. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én mostanában már nem valami jól alszom. Illetve jól, de aztán hajnalban fölébredek, és csak sokára tudok visszaaludni. Még jó, jogy itthon vagyok, ezért nem kell korán kelnem. Hál'istennek jól vagyunk, csak a pulzusom kissé magas (ált.99-103 körül van), és a gyógyszer, amit adtak se sokat használ. De állítólag ez szülés után helyreáll. Na, bemutatkozásnak talán ennyit! Sziasztok, vigyázzatok magatokra és a babákra.
ptünde
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Tünde Kép
Üdvözöllek közöttünk! Kép És gratulálok Tomikához Kép A tavaszi babák közül a fiúk vezetnek Kép Az alvással én is úgy vagyok, mint Te, hogy hajnalban felébredek, és alig tudok visszaaludni. Én még dolgozom, így reggelente igen nehezemre esik felkelni.

Erika Kép
Klassz lehetett az apa-fia "párbeszéd" Kép Nálunk teljesen "megadja" magát a gyerek, ha az apja a pocakomra teszi a kezét, és simogat....pár perc után viszont rugdos neki is Kép

Andi Kép
Ma reggel újra elküldtem a képeket, és igenis jó címre írtam Kép Remélem, hogy ezúttal célba értek már Kép

KittyKép
Azt hiszem rajtam is kezd kiütni a nátha Kép Hazamegyek, akkor gőzölök egy kicsit kamillával...Neked jobbulást kívánok, vigyázz magadra!

Üdv,
Pumukli
ma 23
pumukli
 
 


Sziasztok!

Tünde üdv itt közöttünk, gratula a babához, én március 10-re vagyok kiirva. Melyik korházban fogsz szülni?
Én is nehezebben tudok aludni, hanyatt egyáltalán nem, van hogy a baloldalamon sem mert oda szokott befeküdni és akkor nagyon feszíti a hasam. Viszont minden fordulásra felébredek Nekem viszont éjjel egyáltalán nem mozog, hagy aludni, remélem ezt a jó szokását megtartja.

Úgy néz ki rajtam is kitör a nátha, fáj a fejem és be van dugulva az orrom.

Pumukli, Kitty jobbulást nektek


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: