Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jajj, elszállt a marha hosszú levelem!!! Nem vagyok ám ideges!
Akkor csak annyit, hogy Snoopynak és Mazsavárinak boldog szülinapot!

Pankamama!
Nekem is jobb a 9 óra. Akkor holnap megpróbálom küldeni a pénzt!

Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Evi!
Nyugi, nekem is vannak ilyen napjaim Kép Foleg amikor a Martinra rajon a szofogadatlansag, es 1000-szer kell elmondni neki valamit, es talan 1001-dikre hajlando megcsinalni. Persze akkor mar kiabalok... Kép Egyebkent rajottem, ha hidegverrel kezelem a dolgokat, akkor sokkal eredmenyesebb vagyok Kép

Jamina!
Elkepeszto amit irtal! errol nekem a baratnom jut eszembe, aki miutan elfogyott a teje es abbahagyta a szoptatast, tehentejet adott a kisfianak. Kerdeztem tole miert nem irat tapszert, erre o, minek erre a par honapra? Megjegyzem akkor 8 honapos volt a kisfia. Es 2 es fel evesen tejallrgias lett... Szerencsere kinotte. Akkor mondta, hogy rad kellett volna hallgatnom.
Ha vannak konkret kerdesei a baratnodnek, akkor nyugodtan ird meg, valaszolok. Azert vannak tapasztalataim, mar ha nem is csak jok. Kép

Ezt meg szerdan irtam, azota nem tudtam jonni. Ma kapja Viki a 4 honapos oltast! Remelem nem lesz semmi. Hetvegen megprobalom behozni a lemaradasom!
Moni
Moni
 


Sziasztok,
most csak röviden.

Zsóka,
azért nem gondolnám, hogy vírust küldtek a lányok (mármint a gépük), mert a tárgy sorban Re volt az én elõzõ levelem címével. Ennyire csak nem okos még a vírusipar, vagy tévedek? Eddig még nem vettem észre, hogy lenne valami gond a gépemmel, remélem, nem is lesz!

Éva a III.-ról,
hát, nehéz kérdés. Nekem eddig az elsõrõl elõször le kellett vinnem a kocsit, aztán a kicsit. Úgy, hogy még az õ pelenkázóstáskája meg az én hátizsákom is a vállamon volt. De a III.-ról azért ez sokkal rázósabb. A hordozó valóban dög nehéz még üresen is, de jobb tanács nem jut eszembe.

Pankamama,
az este 9 nekem a lehetõ legrosszabb! Ugyanis én vidékrû gyüvök és 22.15-kor elmegy az utsó buszom. Apa meg nem tud értem jönni, mivel õ vigyáz a porontyra. KépKépKépKépKépKép
Azért ha tudtok, csináljatok képeket és küldjetek belõle.

Snoopy,
de jó, hogy elõkerültél! Neked boldog egész, Mazsavárinak meg boldog feledik szülinapot! Ezek szerint Te is Nyilas vagy? (szerény személyem szintén)KépKépKép

Minden ANDRÁS nevû férjnek és fiúgyermeknek boldog névnapot!

Puszi:
Jamina
jamina
 
 

 
 

Sziasztok!

MÁr megint csak röviden, dolgoznom kéne...
A RÓZSA-s tali érdekel minket, mindenképpen menni szeretnék, az még hazai pálya is. A frissebb vacsis taliról viszont most lemondok (nyakig vagyunk mindenben)
Ilcsi füle oké, tegnap úszott is, azóta is oké. Gergõt ma már vittem oviba, bár még köhög, de nem lázas.

Lúdtalpak: képzeljétek, olyan volt a kiértékelés (vártunk rá vagy két hetet), hogy négy kocka közül beikszeltek valamit. történetesen nekik a kifele dõlõ sarkot. De a túloldalán regélnek egy sort a lúdtalpról, meg a befele dõlõrõl, errõl semmit. Ja, a "fotó", amit adtak hozzá... hát összehasonlítottam a mellette levõ egészségessel, mit ne mondjak, a gyerekeké jobb... Na ez így túlzás, de középen sehol nem ért le a lábuk, ill csak nagyon-nagyon a szélén (külsõn természetesen). Mindenesetre a lelet szerint lúdtalpuk nincsen, ez is valami.

Ági csinált nekem scannelést, így a közeljövõben (ha ma leadnám amit meg kell csinálni, akkor tán a jövõ hét elején) megpróbálok én is küldeni nektek fotókat!

Hát igen, ma elnéztem Ilcsi hálózsákját, tényleg annyi, mintha csak a külseje lenne, pedig valamikor valami bélés is volt benne... ezzel együtt szerencsére úgy tûnik, nem fázik benne.

Miku zacskót mindig elfelejtem. Pedig van otthon belõle egy gyûjtemény, régen eltettem párat, meg kéne néznem van-e közte zörgõs. Illata viszont tuti nincs.

CsKati: nem baj ha nem mászik Kitti!!! Kép Az se ha igen.

Emese: látom, te is élvezheted már a hannoveri kényelmet.

Öltöztetés: kertes házasok elõnyben! Én mindig úgy csináltam, szépen sorban, aki kész volt, azt kiraktam az ajtón kívülre. Az elõszobában is jobban elfértünk így.

Kövirózsa: készséggel tudok adni bárkinek, akár palántáknak is. NÁlunk a pince-garázs felmenõjénél a rézsûben van, imádja a helyét és nagyon szapora. Csak ha lehet, ne télen kelljen kertészkednem hozzá. (végre valami, amit tudok ajánlgatni én is)

Az tényleg jó ötlet, ABC rendbe szedni a táblázatot. És egy apró kérésem ezzel kapcs: Gergõ fiam hadd legyen Gergely y-al a végén, köszi!

Na, dolgozom. SZiasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok Kedves GYakorló Anyukáák!

Ismét a segítségeteket kérem: Ha a szülés elõtt TGYÁS-ra mennék, hogyan intézõdik. A munkahelyem kifizetõhely, õk azt mondták, hogy azt a terhesgondozást végzõ orvosom intézi. Ez így van?

"Titokban" szoktalak titeket olvasni. Mivel otthon se gépem, se netem. "Piszkosul" fogtok hiányozni. Pusszzz. Chris
Chris
 


Sziasztok!

Számomra is hihetetlen módon ma megint írok! Kép

Barika_Andi!
Nálunk a férjem a pelenkázással áll hadilábon. Amikor az elsõ gyerköc született, még lelkes ifjú apaként éjjel is felkelt pelenkázni, de sajnos a lelkesedése hamar lelohadt, és Tomit már csak akkor pelenkázza, ha véletlenül egyedül vannak és bekakil. Ha nem, akkor szegény gyerek, egész nap maradhat a pisis pelusban. Kép Ha rákérdezek miért nem tette tisztába akkor általában az a válasz, hogy nem ért rá. (Persze mert nagyon el volt foglalva a szörnyek irtásával Kép) Na de nem panaszkodom, mert amúgy szuper apa, csak hát az a pelenkázás... Fürdetni viszont szeret, és ez napi programja.

Madárka!
Kitört a vihar a csend után? Kép Mégegy kislányt szeretnétek?

Jamina!
Szerintem is nagyon valószínû, hogy vírust kaptál, egy víruskeresõ programot megérne lefuttatni. Én is ilyen csatolt fájlként kaptam egy hónapja, bár az igaz, hogy ismeretlen címrõl Tudod ha ez vírus és az a vírus ami nekem is volt, azért veszélyes mert tovább küldözgeti magát más címekre a tudtod nélkül, és lehet hogy csak késõbb fog gondot okozni a gépnél, amikor már sok helyre átment. Én úgy jöttem rá, hogy egy ismeretlen visszaírt, hogy miért küldtem neki el azt a dokumentumot.
Megkaptuk a belépõt, nagyon köszi. Mikor lesz kész a receptgyüjtemény? Izgatottan várom! Kép

Pankamama!
Nem megoldható, hogy kicsit korábbi idõpont legyen? Nagyon sajnálnám, ha csak 1,5 órát tölthetnék veletek.. Vidéki lévén én is kötve vagyok a vonathoz, és az utolsó 23.30-kor indul, és ki is kell érni a Keletibe. Még megnézem a buszokat is, de nem hiszem hogy ennél késõbb indulna. Kép
Ma éjjel kicsit jobb volt a helyzet, mert negyed 4-kor ébredt elõször Tomi, de még nem merek reménykedni. A sírni hagyást most azért nem akarom bevetni, mert tényleg oka van neki, hogy felébred, nagyon fájhat neki a foga. Napközben is vannak ilyen idõszakai hogy sírni kezd, és semmivel nem lehet megnyugtatni, csak ha bekenem az ínyét. Szóval majd, ha kinn lesznek a fogacskák akkor keményítünk újra.

Zsóka!
Jobbulást a fogadnak! A másik doki szerint is mûteni kell?
Most már tényleg szeretném megnézni majd a párod egyik filmjét. Nem lesz a közlejövõben a TV-ben?

Snoopy!
Boldog születésnapot neked, és félszületésnapot Dagadt Malacnak! Kép (Tõled átvéve, remélem nem haragszol meg érte) KépKépKép

Móni!
Remélem minden rendben volt az oltásnál! Hogy viselte Viki?

Búcsúzom is, átadom a gépet a fiatalabb generációnak (kissógóromnak).

Sziasztok

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Zsóka!
Az Ágnes pelus és NoWotex már nem aktuális, hugom bevásárolt Pesten valahol.
Emilcímem, ami jó kell hogy legyen: hkelectric@freemail.hu
Néha a lyulcsás címrõl küldöm véletlenül (a lányomé), de most vmi miatt nem mûk. Talán Te is ide próbáltál.

Egyebet majd késõbb.

Mindenkihez!
Érdeklõdhetem még egyszer errõl a taliról? Vagy szigorúan bennfentes?

Edóka
Edóka
 


Sziasztok,

ÉvaIII.,
a babahordozó az 0-9 vagy 0-13 kg közötti autósülés, aminek van egy jó nagy füle, így az utróból kivéve abban cipelheted a babócát...

Zsóka,
nekem igazi vírusom volt, 3 féle! Szerncsére párom annakidején vírusirtót is fejlesztett, így van a gépen viruskergetõ, de a real time monitor nem volt bekapcsolva... Ne dicsérjetek, már minden ilyet bezsebeltem, fõleg a hülye nõi mivoltom volt mondatonként kiemelve. Szóval hívtunk egy barátot (jó barát az ilyen, romjaiból varázsolja elõ a gépet), és megkért hogy imádkozzak, hogy sikerüljön. Én imádkoztam is buzgón, pedig hithû ateista vagyokKép! Mindenesetre sikerült....

Anyanyanya,
kitört. Felállt a kuka mellet kivadászta a tojáshéjakat, meg egyéb izgi dolgot. Azután rájött, hogy az én lábam a legbiztosabb pont a világon, tehát abba kapaszkodva ácsorog. Nem igazán lehet így lépni.... Amikor felbontott egy adag linzer, és egyet magába tömött, már nem is reagáltam rá, a szemáétbõl kukázott krumlihéjat meg kifejezetten babakajának minõsítettem.
Szerencsére apja hazajött napközben, és elvitte magával dolgozni a gyereket. nyugodtan takaríthattam... Kislány t szeretnék, de ha fiú lesz akkor is megtartjukKép.

Mostanában rászokott Petrus, hogy fél 11-ig virul esténként. nagyon szépen játszik mellettem, tényleg nem sok vizet zavar, de lefektetni nem lehet, mert irgalmatlan ordítás a reakció. Fél tizenegykor viszont szó nélkül elalszik. Most szomorú legyek a fél11 miatt, vagy örüljek, hogy legalább utána alszik?
Most megyek, mert vendégek jönnek...
Sziasztok
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Hiába küzdöttem ellene, de végül mégiscsak sikerült lemaradnom...
Ma megpróbálok pótolni, és jönni még bõvebben.

A züllésben én is benne vagyok, bár nem volt egyszerû a döntés. Ui. mint tudjátok Kitti éjszaka leginkább cicivel a szájában szeret aludni. Így nálunk úgy áll a dolog, hogy lefektetésig szupin elvan a csaj nélkülem, de fektetés után...Kép Igazándiból ezért nekem egy kicsit korábbi idõpont jobb lett volna, 10-re jó lett volna hazaérni. Kicsit összekaptam a párommal ez ügyben, minekutána azt nyilatkozta, hogy felõle mehetek, ha gondolom, de hát mi lesz Kittivel... Magyarul ha megyek, érezzem magam nagyon rosszul, furdaljon a lelkiismeret, mert kínzom szegény gyermekemet. Aztán végülis lehet, hogy csak belemagyarázom a dolgokat a szavai mögé, mivel valóban lelkiismeret furdalásom van. Na mindegy, összeveszésünk eredményeképp ma rohant haza, hogy foglalkozzon a gyerekekkel és én tudjak babanetezni, és még a szemétre is azt mondta, hogy hagyjam csak, majd õ leviszi KépKépKép Szóval fürdetés, etetés után elvileg jövök vissza, ha nem dõlõk el addigra a fáradságtól.

Kicsit a gyerkõcökrõl:
Kitti NEM MÁSZIK, de tudom, hogy ez nem bajKépKépKépKépKépKépKépKépKép Állandóan zenét akar hallgatni, nyújtja kis kezét a zenegép felé, két szám közti szünetben felpillant, és méltatlankodva mondja: höööö, ha elindul a következõ szám megnyugodva játszik tovább. Ma azt hittem mászni fog, nagyon kepesztett a tõle fél méterre lévõ puff után (amibe kapaszkodva fel akart állni), de csak pofira esés lett belõle.
Alex, miután õt felvilágosították bizonyos osztálytársai Télapó, Jézuska kapcsán, most már õ járja a többieket eme felfedezéssel. Az egyik kislányt jó sokáig gyõzködte a dologról, de a kislány ügyesen megideologizálta a dolgot. Szerinte a vallásosoknak a Jézuska hozza az ajándékot, a nem vallásosoknak pedig a szüleik veszik. Az vallásos aki meg van keresztelve, tehát õ igen, Alex meg nem. Részérõl az ügy lezárva.

Edóka! Még ugyan nem olvastam a lemaradásom, de Te pont itt vagy most az orrom elõtt.
Elõször is üdvözöllek!!!
Másodszor: egyszer régebben egy kitudjamármelyik topicban olvastam, hogy kengurura lenne szükség. Van 4 db használaton kívüli, felesleges kengurum, ugye Te vagy a "Gólyahíres"? Remélem nem keverlek.

Na lányok, remélem még tudok jönni ma.

Pusz
Kati
cskati
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon felületesen tudok mostanában olvasgatni, úgyhogy elõre is bocs, ha valakinek nem reagálok.

Tegnap nagyon rossz napunk volt. Azzal kezdõdött, hogy Bálint 9-ig aludt. Ez még önmagában nem volna rossz, de én is tovább aludtam és így elúszott az egész napunk. Elmaradt a délelõtti alvása is, én meg semmit nem tudtam megcsinálni idõre, az ebédet sem és vele sem tudtam eleget foglalkozni. Én feszült voltam, õ vinnyogott és a végén jó mérgesen rászóltam. Szegény csak legörbítette a száját és majdnem sírt, és aztán már én is bõgtem meg alig gyõztem vígasztalni és bocsánatot kérni tõle. Délután a sétánál nem tudtunk leszállni a buszról mert mire megfogtam a babakocsit, feltódult egy csomó felszálló és mentünk is tovább. Este mire hazaértünk áramszünet volt, egészen reggelig tartott. És a tetejébe még anyós is megjelent. KépKépKép
Ma már sokkal jobb volt minden. És láttam neki egy jó kis belül bundás kívül vízálló csizmát, csak nem vettem meg, mert 7000 Ft volt. De lehet, hogy a végén megveszem. Hacsak nem tudtok valahol olcsóbbat... Kép

Évi!
Ilyen "balesetek" mindig vannak, amikor csak egy hajszálon múlik a baj. Én is úgy megijedek ilyenkor. De valami õrangyal õrködik felettük szerencsére.

GeriAnikó!
Csillebércen lakunk. Mostmár azért itt sincs olyan nagy hó de azért valamennyire megmaradt.

Cili!
Nem utasszállító, nem is belföldi járatok, hanem többnyire csomagszállító (UPS-nek, DHL-nek) környezõ országokba. De többféle munkát is csinált már, például a délszláv háború után békefenntartókat szállított Szarajevóból és vissza. Meg még sorolhatnám, miket csinál(t).
Igen matekot tanítok, fõiskolán. Illetve most nem, mert itthon vagyok, csak távoktatást vállaltam, az csak néhány szombati lekötöttség. Nyelviskolában is dolgoztam, de nem igazán szerettem (rohangálás a városban reggel-este, hol sok munka, hol semmi, fõállás nuku, stb.).

Barika Andi!
Az én férjem sem csinál semmit a baba körül. De mindig van rá magyarázat: neki sok más dolga van. Egyszer próbálta tisztába tenni, de nem értem, hogy csinálta, mert a pelenka már nem volt rajta, de a ruha még igen Kép Persze nekem kellett befejezni. Volt hogy "segített" a fürösztésnél azaz rálöttyintett egy kis vizet, de hogy az egész "project"-et végigcsinálta volna, na azt már nem...

Zsóka!
Láthatod, ebben is hasonló cipõben járunk. Ezek a férjek!Kép
Ja, és köszi a bababizományi címét!

Snoopy!
Boldog szülinapot! Már éppen hiányolni akartalak, de megjelentél. Kép
Ez a magzatvizes dolog tényleg hihetetlen. A csecsemõs orvos (jó hírû, tapasztalt) sem hitt a szemének, azt mondta, ilyet még nem látott a praxisában. Ha majd találkozom velül személyesen, megkérdezem, hogy pontosan hogy is volt ez.

Edóka!
Üdv itt! Bár még én is új vagyok ebben a társulatban, szeretettel üdvözöllek, és örülök, hogy itt vagy. Olvastalak ám más topicokban is! Kép

Na most megyek.

Ági
Ági
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon sajnálom, hogy csak9 órakor tudunk menni zülleni, de mint írtam decemberben már az összes korábbi idõpont le van foglalva.A pénzt meg azért szorgalmazom, mert nincs most kidobnivaló pénzem, ha befizetem helyettetek és mégse jönnétek. Ugye megértitek?

Jamina, Ancsa! Sajnálom, de a fentiek miatt nem tududnk elõbb talizni. Viszont ha tetszik a dolog én tervezem, hogy havonként eljárjunk így egy kicsit otthonról és legközelebb már biztosan tudunk menni korábban is. KépKépKép
Jamina!Köszi a jegyeket, de sajnos ez gyerekeknek szól, mi meg 2 felnõtt vagyonk. Nem baj, elajándékozzuk, de köszi még1x.Kép)

Kati! Ne hagyd magad. Én pont azért talátam ki ezt a talit, mert kicst unom, hogy egész nap háztartás, gyerek, pelus stb, a párom meg azért csak-csak eljárogat haverokkal, stb, ide-oda. ennyi szerintem nekünk is jár és nem halnak bele a fiúk, ha este, amikor már amúgy is alszanak a gyerekek, vigyáznak rájuk 2-3 órát. Ráadásul ha hagysz otthon egy kis forralt vizet Kittinek, és esetleg felkelne ameddig nem vagy otthon, akkor apája meg is itathatja, nem hal éhen a gyerekKép, söt lehet, hogy le is szokik az éjszakai evésrõlKép
Viszont tudnom kellene, hogy tuti jössz-e, mert vasárnap befizetném az elõleget és nem akarnék ezreseket bukni. Vagy utald át a pénzt légyszi.

Edóka! Elöször is üdv itt, másodsorban meg ha a vacsis talira gondoltál, már mér' ne jöhetnél? Legalább megismerünk. Csak akkor küldd a pénzt lécci a számlaszámomra szombat estig. 1000 Ft és a számért hívj:06-209-830-742

Snoopy! Lécci, ha tuti jössz, írd meg, vagy hívj fel!!!!!!!!

Anikó??????????

Madárka, Ancsa! Pénz O.K.

Pele! Örülök és várom a pénzt.

Lányok! Mindenkit nagyon várunk a vacsis talira, üzenjetek, hívjatok, küldjétek a pénzt, tök jó lesz és ennyi NEKÜNK IS JÁRKépKépKépKép

Most megyek, mert a párom /aki András, köszi Jamina!/ megy holnap 40 km túrára jó messze és most lefektetem, mert 4-kor kel.

Juca! Azért jólesett, hogy Rád is gondoltam, talán 1xcsak jössza a talira, ugye?

Na pusszantás és írjatok.

Üdv:Pankamama
PM
 


Halihó!
Akkor itt vagyok bövebb kiadásban, ahogy ígértem. Zsófi és Donát továbbra is jól vannak, Zsófi már kint van a kórházból! Donát meg ma már elfogadott egy kis anyatejet, vagy írjam úgy, hogy végre benne maradt? Kép Szóval minden oké.
Mi is jól vagyunk, ma kaptunk egy szatyor édes babaruhát egyik tanítványoméktól, akiknek mint ma kiderült, szintén a 27. héten született a kisfiuk. Ma 18 hónapos, makkegészséges, gyönyörü. Leevi olyan kis érdeklödve nézegette, tök édi volt. Azt hiszem, fog a bünös az éjszakázásban, mert döl a nyál a szájából és fél ökle is állandóan benne van. Ja, miközben írok, lábujjon harapott, aúúú! Vigyázz a Törpeharcsa HARAP! Mikor is lesz kinn a 8. fog? Ja, ma megint cicin is harapott, szerencsére nem nagyon.
Képzeljétek, tegnap moziban voltunk, megnéztük a Harry Pottert, aztán meg elmentünk vacsizni. A film tetszett, de azért szerintem a könyvet jobb volt olvasni. Szerencsére nem változtathattak a könyvön, nagyjából én is ilyennek képzeltem a szereplöket, különösen Ron Weasleyt. Hermione kicsit túl babás a vásznon szerintem...
A vacsi meg tök sz..r volt, de legalább drága. Viszont akkor is jól éreztük magunkat. Nagymami volt Leevivel, ö fektette le, Leevi felháborodott, mikor cumisüvegböl akarta etetni, csak nézegette az üveget, esze ágában sem volt bekapni. Kép Szegény nagyi, hogy azért meglegyen az esti etetés, megetette egy gyümölcs desszerttel, az én kis haspókom meg hálásan megette és elaludt. Kép
PM,Erika, Liesel! Kép Nagyon köszi a képeket, a lurkók nagyon aranyosak!!!Kép
Zsóka! Jelentem, profilod megnézve! Kép Hát, nem semmi a napló részlet... de én megértem,hogy mégis inkább elolvasod!
Juca, füled hogy van? Mi egyébként hó alól is ki szoktuk túrni a körózsát, tényleg nagyon jó. Aranyos lehetett Vili, ahogy a hóval ismerkedikKép Nálunk Leevi még nem tapogatta meg, de nemsokára... Kép A csokimikuk meg szerintem is totál katasztrófák! Pedig ha valaki, én aztán imádom a csokit. De ezek a zsíros csokik... brrrrr!
Liesel! Hálózsák szabásmintád honnan van? Mert Leevi is kinött mindent, és itt nincs a boltokban. Neten nem tudod, van valahol??Anyukás napot túlélted???
Jamina, tök jó ötlet ez a receptezés! Majd esetleg elküldöd nekünk is?
Dia! Szóval Bori ilyen korán kezdi a munkába járást! Kép Tiszta India! Szönyeget csomózni is tud? KépKép Jó kis szövege van a lányodnak... na meg nálunk is elkelne egy kis szerelés! A második rágófoghoz meg gratula!
Madárka! Rombolás folytatódik? Na és a mobil-ügy?
Lara! Gratula a pompás növekedéshez! Akkor Hanga is a finn átlag szerint növöget...
Erika! Köszi a naptár-árakat! Kábé annyi, mint itt, csak innen készítve finnül lenne. Még nem tudom, mit is csináljak, hazaküldjem a képeket vagy finn naptár... Papapapapapa is megy már? Kép
Cili2! Elhiszem, hogy megijedtél! Azóta semmi riasztás, ugye? Biztos vaklárma volt....
PM! Bárcsak én is mehetnék... pasikat honnan szereztél?Kép Szegény Panka, biztos a husi miatt nem nöl a hossza! KépKépKép Na, jó lennék védönönek?
Cory! Balu is szépen növöget! Kép Szerintem a karhosszt is feltétlenül le kellett volna mérni.
Verus! Költözés??? Mikor jössz már??? Mert kezdünk rendesen hiányolni.
Pele! Èdi lehet Hannus, ahogy sajnálkozik! Fogaddal mi van? A fogfájás az egyik legrosszabb... Jobbulást!
Edóka! Üdv itt köztünk! Jó, hogy idetaláltál! Ez egy nagyon jó kis topic ám! Semmi kötözködés, szóval ide jó jönni! Kép
Nahát, Cseri! Te is Pécsi vagy, most látom! Én is, csak most épp nem. Ott is születtél?
Hó az van, most is esik! Kép Leevi hason nem szeret lenni,akkor egyböl mászni kezd. Pedig valamit kéne már lépnem...
Ancsa! Hát, ez az éjszakázás ismerös... remélem túl lesztek rajta hamarosan!
Snoopy! Akkor mi egyformán vagyunk öregek most! Isten éltessen!!! Kép Mazsavári felülni is tud??? Tiszta ügyi!
Fú, csak bírjátok elolvasni! Egyébként mindenkit szeretek, mégha most nem is volt eröm mindenre reagálni! Vannak megint új képek... megint merjek küldeni???
Jóccakát mindenkinek!
Puszi:
egy hótfáratt Adri
kadri
 
 


Cili2!

Én folyamatosan szedtem a két kisebb gyerkocöm szoptatása alatt a Pulmicortot (Turbuhaler). Nekem azt mondta a tüdogondozóban a doki néni, hogy napi 1000 mikrogramm (asszem ez a mértékegysége) felett szívódik fel belole valami, de még akkor sem az egész és ennek is csak töredéke jut át a tejbe. Nálam nem okozott gondot, én napi 2 X 2 puffot szedtem, tehát alatta volt az adag az 1000-nek.

Szia
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Liesel!
Gyertek csak erre is csavarogni! Az erdõben eltévedés engem is idegesít, fõleg amikor vaddisznó-dagonyázó helyre keveredtünk. Már láttam lelki szemeim elõtt szegény Zrínyi Miklóst és Imre herceget... Kép Persze ezek a pillanatok maradnak meg azután évekig.

Pele:
Köszönöm kérdésed, meggyógyultam a fülfájásból, lett helyette fogfájás.

Tvica:
Nekem semmi recept nem érkezett... Kép

Pankamama:
Jó ötlet ez a csonttá fagyott rágóka. Remélem eljutok egyszer majd egy talira, de inkább a nyáriak az esélyesek, mert a kis autónkkal ideális esetben is 3 óra Budapest. (Hát még ha útközben egy kis "pihenésre" is szüksége van...)

Zsóka:
Rossz lehet a fogfájás, én csak tudom. Nekem is volt egy szájsebészeti mûtétem, a részleteket nem taglalnám. Gondolj arra, hogy utána csak jobb lehet!

BarikaAndi:
Az én férjem sem pelenkáz, de fürdetni szokott az elejétõl kezdve. A gyereket "kakitlanítani" mindig nekem kell. Kép

Edóka!
Szia. Kép

Jamina:
Bizony vannak jó kis vírusok. Pl. az sem lehetett rossz, amelyik ha megfertõz, találomra a dokumentumaid közül választ egyet és elküldi a címlistában szereplõ összes személynek. Anélkül, hogy Te tudnál róla. Amióta a nyáron -valami miatt- elszállt a gépünkrõl minden, ami nem a C meghajtón volt, már nem becsülöm le a vírusokat.

Snoopy:
Boldog szülinapot!

Adri:
Én is kikapirgálnám a kövirózsát a hó alól, de ki tudja már, hogy melyik ház elõtt láttam a nyáron... Kép

Túlteljesítettem magamat mára, jó éjt:

Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Hanna ma elaludt apával!!!! Meg vagyok döbbenveKép Így legalább nyugodtabban mehetek zülleni, mert eddig mindig nagy ordítás volt, ha apa próbálkozott a lefektetéssel.
Megkezdõdött a mikudömpingKép Apósomék itt voltak, és persze hoztak mikucsomagot, persze kakaós tejbevonó mikuvalKép Ráadásul azt az ordítást, amit a 2 gyerek lerendezett, miután a második megevett csoki után elpakoltam a csomagot a szekrény fölsõ polcára!!! Még szerencse, hogy mandarinnal is ki lehetett engesztelni õket, el is fogyott vagy 1,5 kg.Kép

Iboly!
Tök jó volt a kismamás hozzászólásod!

Edóka!
A tali a topiklakóknak szólt, és miután most már te is az vagy, ott a helyed!!! Én amúgy is nagyon kíváncsi vagyok rád a többi hozzászólásaid alapján!

Zsóka!
Pont azért írtam, hogy rajtatok áll, mikor talizunk, mert gondolom, minden lehetséges alkalomkor apáztokKép
A naplórészlet gyönyörû volt! És persze hátborzongató is!
Mi hír a fogadról? Jobbulást!

Cseri!
Én bizony szoptattam mindenhol: vonaton, buszon, rendelõben, Tescoban, parkban, múzeumban, étteremben. Aki megbotránkozik rajta, ám tegye, de attól én még megetetem az éhes babámat. Mivel igény szerint szoptattam, sose tudhattam, hol és mikor fog megéhezni, de azért nem akartam egész nap otthon kuksolniKép Szereintem sokkal felháborítóbb, amikor a síró baba szájába gondolkodás nélkül belenyomják a cukros lötyivel teli cumisüveget.
És így tényleg kényelmesebb a szopi, hiszen ez steril, nem hûl ki, nem melegszik fel, és mindig annyi van nálam, amennyire szükség van, akármilyen legyen is az étvágy. Ja, és nem kell cipelni semKép
K-vitamin: a mi dokinénink meg azt mondta, hogy ez csak 4 éve van, de azért elõtte sem hullottak a babák a vérzékenységtõl. Hannus nem is volt hajlandó bevenni azt a keserû sz*rt. Az én véleményem az, hogy a Roche gyógyszergyár nagyon jól járt vele...

Madárka!
Hannus is kotorász a szemetesben, hasznosítható anyagokat keresve, mint pl. joghurtosdoboz, tejeszacsi, amibõl még ki lehet locsolni a maradék pár csepp tejet, mandarinhéj és tsai. Így izgi az élet!Kép

Kati!
Lehet, hogy nekünk is veszekedni kéne, akkor elõbb géphez jutnék?Kép Bár ma nem panaszkodhatom.
Nekünk is jár egy kis kikapcsolódás a robot után. Kitti meg biztos ellesz apával is!

Jamina!
Nagyon kár, ha nem tudsz jönniKép

Adri!
Igazán jó hírek ezek Zsófiról!
A Harry Potterért meg irigyirigy!!!!

Bocs ha vkit kihagytam a képtelen fejemmelKép

De mindenkinek rengeteg puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok! Jelentem, anyukám látogatását túléltük. Tegnap ugyan háromkor ebédeltünk, de sebaj. Mára már rutinosabb voltam, nem hagytam, hogy segítsen, így minden idõben ment.Kép A züllést már nagyon várom. A párjainknak sokkal könnyebb kimozdulnia idõnként. Ja, és az én párom sem pelenkáz, meg fürdet ám.Kép Kaizás csak néha, ha pont rámarad a gyerek, és pont akkor van kaki. Fürdetni még egyszer sem fürdetett, bár ha szólok vigyáz rájuk, amíg a kádban vannak, hogy elmehessek a szobában felejtett holmikért.Kép Viszont sok mindenben segít.
Pele, Madárka! Legalább ha minden kötél szakad, egy valamihez már értenek a gyerekek: kukázni már tudnak.
Juca, lehet, hogy megyünk arrafelé is. Mi is pont õsz végén találtunk egy nagy vaddisznó dagonyázót kóborlásaink során. Izgi volt.
Snoopy! Boldog születésnapot. Még nem is olyan sok. Kép
Jamina, küldtem emailt. Jó lenne, ha tudnál jönni velem. Kép
CsKati! Nálunk érdekes módon mindhárom kölök tudta, hogy amikor apával vannak, akkor nincs cici, és nyûglõdés. Ez csak nekem jár, mert aaannyira szeretnek.KépIdõnként nekünk is töltõdni kell.Kép
Iboly! Hol van írásod a Kismamában? Tök vagyok, nem találom.
Elújdonságolom, hogy Benke is benne van a Kismamában, a könyvajánlónál hátul, meg az olvasói levelek végén, ahogy szopizik. Õ az illusztráció. Kép
Edóka! Jó, hogy itt vagy!Kép Épp a múltkor gondoltam, hogy csatlakozhatnál hozzánk. Az otthonszülõs topikot én már nagyon megelégeltem. Kép
Adri! Képek jöhetnek. Szabásmintám egy régi gyerek Burdából van, azt alakítottam hosszabbra, meg nagyobbra.
Pele, K vitaminról nekem is ez a gyanúm. Meg nekem nem érthetõ, hogy minden olyan tökéletes az anyatejben, ellenanyagok stb, csak ez az egy K vitamin maradt volna ki??? Meg amúgyis nekem úgy tûnik, hogy az ember egészen jól megcsinált szerkezet. Pl. amikor a szemet tanultuk, a tanár nagyon lelkesen magyarázta, hogy milyen tökéletes, minden mindennel összhangban, az ember nem tud ilyen kamerát csinálni ma sem.
No, bedugulok mára. Ha valakit kihagytm volna, akkor ezer bocsánat, de most nem wordpadoztam, csak fapadoztam.Kép
Üdv,
Liesel
liesel
 
 


Sziasztok!

Én is folyamatosan kapom a "Re:" tárgyú .txt csatolt fájlt tartalmazó emileket, az a gond, hogy hogy amikor ráböktem, hogy letöröljem, hirtelen kinyitott egy ablakot, de csak egy töredék másodpercre, szóval, gozöm sincs, mit okozott a gépemen. Most már nem tudom, merjem-e törölni oket, vagy se, mikor teszek rosszat, ha hozzájuk se nyúlok, vagy ha törlöm oket?????
Azért különösen bosszantó, mert egy hete gyalulta le a férjem a gépet, lehet, hogy kezdheti elolrol? Bár legalább majdnem minden megvan CD-n...

Edóka! Ez amolyan ÖTYE akar lenni, ha jól tévedek, csak a csajok. Család ezúttal otthonmarad. Szerintem, újak is jöhetnek, te is, ha megismerünk már nem is leszel olyan új. Különben is már kétszer írtál ide!!! Kép

Jamina! Nagggyon örülök a fejési sikerednek! Na, a Kismamát majd holnap megveszem, elolvasom magam. A másik hírnek pedig én is Kép és Kép Andrisom nevében pedig köszi a névnapi kívánságot.

Zsóóóóka! Ezer éve szeretném leírni neked, hogy igeeen, megnéztem az újságárusnál a Földgömb magazint, mégpedig pont akkor, amikor a Mount Everest megjelent. És meglehetosen részrehajlóan ezúttal inkább ez utóbbit vettem meg. De tetszett a Földgömb is.

Most csak ennyi telik tolem, de még fölteszek ide nektek egy felhívást.

Sok puszi mindenkinek
Iboly

FELHÍVÁS

Kedves Anyukák!

Kisgyermekek táplálásával kapcsolatos könyv anyagához várunk recept ötleteket. A mennyiségeket nem muszáj dekára pontosan megadni, megfelelõek az olyan mennyiségi jelölések is, mint pl. 1 közepes krumpli, 1 evõkanál almapüré, stb. A könyvben a receptek alatt feltüntetjük a beküldõ nevét is. A recepteken kívül szívesen fogadunk a gyermekek táplálásával, etetésével kapcsolatos tippeket, trükköket. Kérjük, hogy ötleteiteket a receptjeink@freemail.hu címre küldjétek, pontos névvel, címmel ellátva, arra az esetre, ha még a késõbbiekben szeretnénk felvenni veletek a kapcsolatot.
A receptek esetleges kiegészítésének, változtatásának jogát fenntartjuk.

Elõre is köszönjük

Adamaskiné Kemény Petra és Rózsa Ibolya
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Háááát kemény egy elalvásban volt most részünk. Fürcsi, vacsi után jöttem olvasni, apa meg Kittizett. Annyit, de annyit bõgött szegénykém. Gondoltam tesztelem a csajt hogy viselkedne, ha elmennék éjszakázni. Megint meginogtam, de most a férjem beszélt rá, hogy menjek mégis.
PM! Holnap felhívlak még ezügyben. Egyébként nem a kaja a lényeg, úgyhogy semmi forralt víz, fagyasztott tejcsi és társai nem jönnének be ez tuti. Éjszaka cumiként üzemelek, komfortszopi kielégítésre vagyok használva.
Egyébként nagyon szívesen ellátogatnánk hozzátok, ha még áll a dolog.
Ja, és a korizás is tök jó ötlet. Régebben rengeteget koriztam, a szüleim még mindig a városliget közelében laknak. Sajna manapság nincs korimKép Pedig nagyon is benne lennék a dologban.

Pele! Nagyon gratulálok az autóhoz!!!! Biztonsági övet én láttam itt a Megatoys-ban is mikor legutoljára voltam. Megnézzem, vagy már Anikóval lefixáltad?
Kendõdet kimostam mégis kézzel, Kitti vízhõmérõjével néztem, hogy ne legyen melegebb a víz 30 foknál. És ki is vasaltamKép

Liesel! Mióta írtad a robotokat, azóta minden boltban "szembejönnek" velem. Rengeteget láttam, mindenfélét: kutya, macska, madár, emberszabású stb.. Nekem úgy tûnik mindenhol lehet kapni 1000 félét.

Dia! Bori összes (2 db) rágófogához gratula!!!! Meg a beszélõjékéhez, meg hogy bírjátok ezt a mozgalmas életviteltKép

Jamina! Házassági évfordulótohoz nagyon-nagyon gratulálok! Még sokszor ennyi évet kívánok Nektek! Kellemes ünneplést!
Én is kaptam "RE"-s emilt Emesétõl, de nálunk is úgy tûnik nincs gáz (KOPP-KOPP).

Verus! Hiány, hiány, hiány!!!!!!! Mi volt a tanácsadáson? Jancsi tényleg fogyott?
A cipõ kinövéssel mi is így vagyunk, én kis naív mindig azt hiszem, hogy most majd megáll egy idõre a növekedés, és az õszi cipõjét tavasszal is tudja hordani Kép

Kriszta! Tökéletesen megértelek, ami az alvást illetiKép Álmaim netovábbja 4 óra megszakítás nélküli alvás!!!!

Ildi! Csokival, nyalókával tök így vagyok mint Te (persze nem a 9 hónaposommalKép). Cetlizés egyszerûen zseniális. El vagyok ragadtatva. Én pl. soha nem tudom melyik paradicsomlé ízlett a legjobban, és tanácstalanul álldogálok a polc elõtt. Pedig milyen egyszerû az egész… csak fel kellett volna írniKépKépKépKép

Adri! Tanácsot az alvásra ugyan nem tudok adni, de kérdezted másnál is van-e ilyen. Van. Képek jöhetnek!!!
Zsófiéknak nagyon örülök, nagyon bíztatókat írsz. Nem is lehet már semmi gondKépKépKépKép

Anikó! Úszó diplomához gratula!!!! Nálunk nincs ilyen, vagy legalábbis nem tudok róla. Holnap megyünk, majd rákérdezek. Bakancsodat kerestem én isKép, de ezekszerint nem csoda ha nem találtam.

Ági! Valamelyik nagyáruház katalógusában láttam nemrég karfás szánkót kb. 6000 ft-ért. De pl. a Baumaxban külön karfát is lehet kapni, amit akármilyen szánkóra fel lehet szerelni. Árát nemtom.

Madárka! Én el tudnám viselni nagyon is, ha 11-ig ébren JÁTSZADOZNA Kitti (nem bõgne, mint maKép), utána viszont aludna reggelig. Szerintem örülj!!!!

Snoopy! Nagyon boldog szülinapokat mindkettõtöknek!!!!

Evey! Jaj, de irigyellek az éjszaka miatt!!! Lehet, hogy szilveszterkor Nektek nem lesz gondotok... Várom a képeket!!! Kitti hosszát én sem értem, de én nem is írtam a 74 cm-t, csak azt, hogy Geri-Lilivel egyformának tûnik. Õ meg 74 cm, gondolom ezért írtad Kittihez is a 74-et.
Amúgy tény, hogy mikor itthon próbáltam mérni (kb. 5x egymás után), nem jött ki kétszer ugyanaz az eremény. Ez van. Amúgy tényleg törpének tûnik ahogy ácsorog, nagyon örvendek a dolognak, hogy még nem akaródzik neki kézenfogva sétálni, ui. nincs az a derék ami ezt kibírnáKép

Katica! Tényleg ne aggódj, nem lehet elhízni az anyatejtõl, komcsi. De ha meg mégis úgy gondolod, hogy ez már elhízás, most mondd meg mit tudsz vele kezdeni???? Elvonókúráztatnád?KépKépKép Képeket tõlem sem kaptál még?

Zsóka! Mensi, migrén, fogmûtét brrr. Tényleg jól kifogtad az eseményeket egymás utánKép A napló-részlet nagyon tetszett, kalandos útjai vannak a férjednek, de abszolút megértem az aggodalmaidatKép Nade ne csak szomorkodjunk, mosolyogjunk is KépKépKépKépKép

Cseri! Húúúú, Te aztán jó sokat írtálKép
Nekem sokszor eszembe jut a szopiról a kényelem. Én bizony akárhol elõkapom/kaptam a cicit. Bár most beöltözve elég macerás lenne az utcán, Kittivel még eddig nem is kellett megtennem, de a nagylányomnál elõfordult, hogy télen beöltözve, állva megszoptattam az utcán.
Amúgy elég lusta vagyok (vagy KÉNYELMES?Kép), ezért elég sokszor elõfordul ha elmegyünk Kittivel itthonról nem csomagolok neki kaját (kanalat, elõkét stb...). AZ macerás, ez meg KÉNYELMES. Majd eszik rendes kaját indulás elõtt, vagy este... (vagy holnapKép).
A táblázatról: az archivokban benne vannak azok is akik régebben irogattak. Igazolt távollét (SZVSZ): akirõl tudjuk, hogy nem megunta a dolgot, hanem esetleg ritkán jut nethez. Még mindig úgy gondolom, hogy nem a mennyiség a lényeg, hanem a könnyû kezelhetõség, átláthatóság.
Ez az én SZ.V. (szerény véleményem).

Iboly! Olvastalak én is a Kismamában!

Öltözetés, emeletrõl cipekedés: Gyereket felöltöztetem, és beültetem a lépcsõházban parkírozó babakocsiba. Bejárati ajtót nyitva hagyom, és összecihelõdöm én is. Eddig kényelmes, hogy nincs lent babakocsitároló, de ami ezután következik... babakocsistúl lecipekedés... esetleges bevásárlás után vásárolt cuccokkal együtt felcipekedés... szóval ez már cseppet sem kényelmes. Mostanában többször elõfordul, hogy elõbb a cuccot viszem fel, gyerek lent marad a lépcsõházban a kocsiban, utána jön a gyerek kocsistúl.
ÉviIII. a másodikról teszem mindezt.

Na puszi mindenkinek, akinek nem írtam különösen.

Jó éjt!
Kati
cskati
 
 


Liesel, szerintem, az Együtt írjukban, mert egy korábbi cikkre reagáltam a ceglédi kórházzal kapcsolatban. Itt is gyönyöru az erdo, többet is látnék belole, ha nem hógolyóznánk állandóan...

Pele, köszi Kép

Ja, ha ilyen jó kis havas marad az ido, akkor én kimaradok a téli találkákból Kép

Pusz
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a férjel kapcsolatos megjegyzéseket.Kezdek megnyugodni,hogy nem vagyok ezzel a kérdéssel egyedül!Most már nem is nyaggatom,hátha csak ártok vele.

Pele:Az én lányomnak semmi kifogása nem volt a K-vitamminal,minden csak az anyán múlik,hogy adja be,én be kevertem neki anyatejbe!Most már nem kell adnom, mert fözizünk.De jó,hogy nálunk még nincs miku probléma,mindenkitöl rucit kap a kis Dórika,jövöre is inkább ezt kérek,mert nálunk megkérdezik a rokonok,mit vegyenek.Nem fogom csokira szoktatni a gyereket az biztos elég ha Én magam vagyok csoki faló!!!!Legalább könnyebben letudok majd szokni,mert a gyerek elött úgy sem lehet enni!!!!

LÁNYOK, E-MAIL ÍROK:MAI NAPTÓL KEZDVE MEGVÁLTOZOTT AZ E-AILOM:dr.barika@freemail.hu-ra ez a cím még hajadonon volt.Sajnos a primposta megszüntette a levélküldést outloockon!!EZÉRT NEM TUDTAM KÜLDENI ÉS NEM AZ OUTLOOCK DÖGLÖTT BE!!!
barika_andi (barika_andi)
 


Úgy tûnik kápos vagyok nagyonKép

Erika, PM, Liesel, megkaptam a képeket, nagyon köszönöm. Minden gyerkõc (és már inkább nem gyerkõc számba menõ, más szóval felnõtt) nagyon kedves, aranyos, és gyönyörû (Kép).
Nekem bárki küldhet nyugodtan a továbbiakban is képeket, szeretettel várom!

TVica, Bigacsiga Kata, nektek a recepteket köszönöm. Ilyesmire is vevõ vagyok ám!!!! Bár elég anti konyhatündér vagyok, de hátha kikupálódómKép

Bigacsiga, Te miért nem írsz mostanában????? Igazoltan vagy távol???KépKépKépKépKép

Még mindig jó éjt!
Kati
cskati
 
 


Sziasztok,
ma voltam fogorvosnál. Asszem, otthagyom a régit. Ui. megtudtam, hogy a fgamat így is, úgy is fel kell nyitni, újra gyükérkezelni, átmosni antibiotikummal, plusz antibiotikumot szedni, és így talán megúszom a mûtétet. De nem biztos. Ui. ha mûtét, akkor is meg kell ezt csináélni, mert ott a gyökérnél a tömés már fertõzött, tehát nem érne semmit a mûtét, ha egy fertõzött tömést bennehagynának... Kép Na itt ülök átmosott foggal, bedagadt képpel, drukkoljatok nekem, hogy lelohadjon, rendbejöjjön és ne kelljen a hétvégén a szájseb. klinikán kikötnöm...
Snoopy,
te vén öreg Kép. Boldog szülinapot! KépKép Képzeld, én még nálad is öregebb vagyok Kép. Az vigasztal, hogy itt vannak velem egykorúak is (ha jól rémlik, ketten is Kép).

Liesel, ha jól láttam (és asszem jól Kép) kicsiny gyerkõcöd van a mostani Kismamában, ugye? Könyvajánlóban. Jó hogy küldtél képet, be tudtam azonosítasni Kép.

Jamina,
én is pont azt írtam, hogy nem vírusm, hanem kacsa. Ui. amit én Madárkától kaptam, hogy ui. 48 óra múlva lehet tölörni az adott leelet, addig még csaak rá se kattinstunk, mert fertõz, nos ez nem igaz. Rendzseresen kapok hírlevelet egy szgépes, vírusokkal is foglalkozó cégtõl, õk írták, hogy ilyen vírus nincs, viszont a magyar net tele van az azt beharangozó rémisztgetõ emilekkel. Belinkeltem a honlapjuat is. Én pl. töltöttem le onnan vírusirtót. Jut eszembe: lányok, van tûzfalatok? Nekem kb. két hónapja, és minden este minimum 4 riasztás van - ennyien akarnak illetéktelenül bekukucskálni a gépembe! Szóval akinek nincs, sürgõsen rakjon fel egyet a gépére! A másik: vannak olyan vírusok, amik a fertõzött gépben található emilcímtárban található címekre küldenek egy, a gépben taláható dokum,entumot. Szerencséd van, ha nem egy intim levelet vagy egy számlát pl...

Ancsa,
film: Ha lesz, mindenképpen értesítelek benneteket! Én fogamról fentebb olvashatsz. Gyerekek fogzása+nem alvás éjjel: én is arra gondoltam, hogy majd ha nem fogzik, bekeményítek, de egyfolytában fogzik, és kb. másfél éves korára jött ki a fiamnak minden foga. Mi van ha Emese tovább fogzik?? Kép

Edóka,
erre a címre akartam, amit most ide írtál, vmi gond lehetett... Oké, akkor betétek nem kellenek, ígérem, tényleg küldöm a csomagot a jövõ héten.

Madárka, mi az a real time monitor? Én most a nyáronb úgy kaptam vírust (mármint a gépem), hogy ismerõstõl kapott levél csatolt részét nyitottam ki, fertõzött volt. Ha nem ismerem a feladót, akkor törlöm rögtön. Szóval írom ide nektek is, ha nem írtok vmi olyat a tárgyba, hogy babanet,. vagy ilyesmi, törlöm a levelet (mondjuk titeket ismerlek névrõl meg emilcímrõl, szóval ez itt nem igazán játszik).

Ági, hehe, a férjeink nem csak az itthonnemlevésben hasonlítanak... Kép Az én páromnak is ezer oka van arra, hogy ne csináljon a gyerekkel semmit... Néha nagyon elkeserítõ. Ha én fõzök pl. akkor is nekem kell figyleni a gyerekre, mert õ tv-t néz (mármint a párom), ha pedig õ fõz (mert csináél néha olyat is, be kell valljam, úgy tisztességes Kép), akkor is nekem kell vigyáézni a gyerkre Kép.

Sjna erre a talire nem tudok menni, 1. a dagadt képem-fájó fgoam miatt, 2. páromnak hétfõn du. kettõre kell megírnia egy pályázatot, én vagyok a gépírónõje (is), szóval vasárnap este-éjjel dolgozni fogok... Kép

Adri, de jó híreket írtál Zsófiékról! Zsófi nem maradhat bent a picivel? Én varrtam Ábelnek hálózsákot, szabásminta nélkül. Egy lefelé bõvülõ zsák, nyakkivágás, kétoldalt a karkivágás (ujjatlan ugye), és jobb oldalra tettem bele egy egészen az aljáig érõ cipzárt. Nem nehéz! (Mármint megvarrni). Fogam nekem fáj, nem Pelének (vagy neki is? ajjaj... Lehet, hogy rosszul olvastam). Adri, mikor jöttél el Pécsrõl? A hugom ott tanult, ott lakik most is (asszem 95 óta van lent, akkor kezdte az egyetemet).

Juca, miért utánozol engem? Kép (fogfájás) Kép. Borzasztó. Remélem, Te jobban jársz, mint én. Szájsebészeti mûtétem nekem is volt (állkapcosmûtét buldogharapás miatt), meg fogszabályzó 3 évig (16 évesen kaptam), meg rossz fogaim, szóval rutinos fogorvoshoz járeó vagyok. Sajnos. Önmagától küldõs vírust te is ismered...

Pele, hétfõn ráértek? Telefonozok nektek és majd beszélünk. Szoptatni én is szoptattam mindenhol, ezért jó a bõ póló, pulóver, ilyesmi. Jótékonyan takar. Kép

Hiányolom a hiányzókat, mindenkinek
puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek, aki üdvözölt itt.
Részemrõl már igen késõ van a részletes íráshoz, eddig lázasan gyártottam az adventi naptárunk alkotórészeit(textilcsizmácskák), és még csak fele van kész.
Találkozóval kapcs. majd telefonálok, de most este elolvasva holnap estig biztos nem tudok pénzt küldeniKép
Persze elõbb a házi bébiszittert kell beszervezniKép
Talán hétvégén lesz idõm részletesebbre.
Sok pusz nektek:
Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

Még egy kicsit visszakukucskáltam adventi naptár-fölrakás elõtt. Holnap már elseje!!!

Barika Andi!
Nem tudom, hogy az anyán múlik-e. Mind2 gyereknek ugyanúgy adtam be a K-vitamint, anyatejbe keverve. Áron lenyelte, Hanna még 10 perc múlva is lökdöste ki a szájából, és addig szopni sem volt hajlandó, amíg meg nem szabadult mindtõl. Ígyhát feladtamKép Hanna egyébként is sokkal kényesebb volt az ízekre, más gyógyszert sem lehetett neki beadni, és a tejcit is csak eredeti csomagolásban fogadta elKép Szóval szerintem a gyerekek egyénisége is számít!

Kati!
Melyik Megatoysban láttál övet? Én az újpestiben néztem, de nem volt.
Eddig látod, nálunk is nagyon bömbölt Hanna, ha nem én altattam. Most meg elaludt simán. Szóval semmi sem biztos, és tessék jönni, mert nagyon várunk!!!!!!
A nmosást-vasalást meg nagyon köszi!!!!

Zsóka!
A hétfõ jó! Eljöttök? De meggyógyul addigra a fogad?

Liesel!
Nahát, megyek, és megnézlek titeket a Kismamában. A szopis képre csk rácsodálkoztam, hogy milyen aranyos, de nem azonosítottalak titeketKép

Jó éjszakát: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Balu ma egyedül elaludt a kiságyában! Nagyon büszke vagyok rá!
Mitõl köhöghet egy 2,5 hónapos? Nincs megfázva, mert pl. az orra nem folyik. És mit csináljak?

cory, aki hullafáradt Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Ne ijedj meg, ebben a korban játszanak a hangukkal, sõt, fõleg alvás közben mûködik ezt... SZóval, nem beteg, csak már most huncut...Kép

Csajok, most nem írok, csak annyit, hogy sajna nekem a tali megint nem jön össze, mert 1. a világ végén van, 2. most nem jönne túl jól 3000 Ft kiadás karácsony elõtt. Bocsi...

Pusza:

Dia
Dia
 


Lányok, HEEEEEEEELP!!!
/ez nem a vírus neve, de vírusról lesz szóKép/

Bebusom életében elször beteg lett, megfázott. Szerencsére csak hõemelkedée van, de nagyon szürcsög. Orrszívózom, szegényke borzasztóan utálja, zeng az egész ház, ha még csak közelítek is felé az orrszívóval. (mondjuk ma hajnali kettõkor szvsz az összes szomszéd erre ébredt)
Milyen házi praktikákat, enyhet adó tanácsokat tudtok nekem adni? Úgy sajnálom, annyira szenved tõle, hogy nem kap rendesen levegõt KépKépKép.
Ma elõször köztünk aludt éjszaka, mi viszont nem sokat aludtunk.
Szóval: segítsetek!!!
/Egyetlen öröm az ürömben, hogy nagy elesettségében megint elfogadja a cicit./
Elõre is kösz minden tanácsot (akár mailben is):
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Muszáj írnom! Kép
Balu felfedezte, hogy ha a kiságy szélére akasztott csörgõt meglöki, akkor csörög. Úgy kezdõdött, hogy el kezdett az ágyában sírni, én meg elkezdtem neki úgy csörgetni ezt, hogy az õ kezével lökdöstem. Majd ott hagytam. El kezdett sírni, és közben kapálózott a kezével, ettõl csörgõ csörgött, õ meg hangosan nevetni kezdett. Nagyon édes volt! Kép

Dia: köszi, megnyugtattál! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Jamina

Nekem nathanal Pulmex baby nagyon be jo szokott lenni. Bekenes utan nagyon jol szoktak aludni.

Jobbulast pici fiunak

Napocska
napocska
 
 


Lányok,

kaptam egy kis pihit, pontosabban engedélyeztem magamnak, olvasgatlak benneteket, ha néha szabad vagyok, és csak annyit, hogy érezzétek nagyon jól magatokat a babamentes talin, sajna nem lehetek veletek, talán majd a legközelebbin Kép
Ja, és képzeljétek, ma éjjel Tomi 1x ébredt, de 20 perc fentlét után visszaaludt (épp indultam volna megetetni) és aludt fél 8-ig, este 8-tól!! KépKép Én persze úsztam reggelre az ágyban, meg nem keltem fel tancsizni, nem volt, aki keltsen, dehát nekem már semmi nem jó, az se, ha kel az se, ha nem.....

Mindenkinek nagy pussz: Erika
Erika
 


Sziasztok Lányok,

Most láttam, hogy beirtatok minket is a táblázatba!!!!
Nagyon kedvesek vagytok, bár én "hütlen dög" vagyok, mert nagyon ritkán járok erre és még ritkábban irok! Olvasgatni persze szoktam, de bevallom azt is csak nagyritkán. Szóval köszi, hogy bevetettek köreitekbe!!! Ez azt jelenti, hogy én is mehetek veletek zülleni? Beférek-e még vagy erröl végképp lemaradtam?
Pankamama mivel most olvastam a vacsiról én csak hétfön tudnám a pénzt küldeni.

Bóbita
Bóbita
 


Sziasztok!
Na, azt hiszem, mindent és mindenkit elolvastam, persze, a felére nem emlékszem! Így aztán válaszolni sem tudok mindenkinek, bárhogy is szertenék, elöre is bocs érte.
Evey! Köszi a hiányolást, nagyon jólesett!!!!
Nálunk annyi újság van, hogy a gyerköcök gyógyulgatnak, Gergö ezen a héten sem volt oviban (ö is krupposKép), de hétfön már mehet. Úgy látom várja is, meg nem is. Hétfön lesz fényképezés az oviban, csütörtökön Mikulás, ezekböl nem szabad kimaradni, megyünk ezerrel. Képzeljétek, annyira kápos vagyok, hogy elfelejtettem csütörtökön visszavinni Gergöt a dokinénihez (helyette inkább festegettünk, ugye, Kati?). Teljesen kiesett, hogy visszarendelt minket. Nem baj, mentünk pénteken, amikor persze ötször annyian voltak. Gyerek gyógyulttá nyilvánítva!
Olyan nagyon jó olvasgatni, hogy ennyien leszünk a züllésen! Az én férjem ugyan nem volt túl boldog a dologtól, de meg lehetett gyözni. Söt, azt mondta, hogy még el is visz meg értem is jön. Na, milyen? Ja, a gyerekekre anyukám fog vigyázni, annyira azért nem "namilyen".Kép

Lányok! Az én gépemen tuti kis vírus volt, a párom fél napig irtotta. Ha kapott tölem valaki üres levelet, azt nem én küldtem, hanem maga a vírus. Vigyázzatok!

Edóka! Jó, hogy itt vagy, gyere vacsizni is és írj sokat! De meg ne próbálj lemaradni, mert iszonyú nehéz behozni a több napi termés olvasgatását! Kép

Zsóka! Jobban vagy már? Hát illik ilyen lerobbant állapotban várni egy több hónapnyi medvés, havas, magányos útról hazatérö férjet? Bár most aztán ápolhat minden szeretetével!!! Kép

Adri! Zsófiéknak örülök, most akkor már semmi gond nem lehet velük. Mikor engedik haza öket?
Küldd bátran az új képeket, várom!!!!

Lisel, Pankamama! Megkaptam a képeket, köszi nagyon! Irtó édesek a srácok/lányzó!
PM! Látom, már vasalni tanítod Pankát. Te is így, alulról szoktad, vagy ez az ö találmánya? Megyek is, kipróbálom! Kép

Barika! Megint csak bocs, hogy nem írtam Neked, pedig olyan jó egy "földit" találni a babaneten! A Rózsás tali engem is érdekel, naná!!! Lehet még Nálad jelentkezni?

SNOOPY! BOLDOG SZÜLINAPOT!!!! (Bocs, hogy utólag, remélem, a 8 napban még benne vagyok!)Kép

Na, nem tudom, többre nem emlékszem, nagyon-nagyon kápos vagyok ma! Mindenkinek millió puszi, most már gyakran fogok jönni, mert ezt így nem lehet gyözni!
Emese
emese
 


Szep jo reggelt, estet, napot Lanyok! Olyan sokat hianyoztam, hogy remenytelen eset mindent visszaolvasniKép Sajnos nincs idom a netre, de azert igyekszem csipkedni magam. Mindenkinek, akit illet boldog szuli es nevnapot! Es remelem mindannyian jol vagytok babastul csaladostul egyutt!

Babo-cica 5 honapos lesz 5-en, szinte hihetetlen, olyan mintha most szuletett volna! Es a kis betyar mar tobb, mint ket hete at tud fordulni a pocijara. Olyan edes, ahogy szfinxezik, meg forog korbe-korbe, mert hat meg maszni nem tud. Jokat huhogunk, sikitozunk egyutt. Es a legujabb maniaja, hogy a fejere rak minden ruhanemut, utana pedig szuszog alatta nagy elgedetten, sot csak ugy hajlando aludni, ha a fejere rakjuk a takarojat es cumit dugunk a szajaba.

Most megyek megprobalom elolvasni legalabb az utolso napok termeset. Sok puszi Mindenkinek!

Eri
Aussie Eri
 


Sziasztok!
Pankamamával beszéltünk, úgyhogy mostmár tutira "mennem kell" zülleni veletek szombaton, mert részemre is fizet elõleget.
Nem is tudom, hogy nem olvastam eddig bele ebbe a topikba. Valahogy azt hittem, itt is nagyon pici babás dolgok vannak, nálam pedig már vegyes az "állomány", más események, örömek és gondok is vannak.
Egyszerre kell egy serdülõ lányka durcijait kezelni, írni-olvasni tanulásban segíteni Viktort, nagycsoportos Fannikámnak is osztani valami "feladatot", mert mindent elles Viktortól és készül nagyon a sulira, és persze itt a 2 éves Eszter a maga bájával. Mindent szétpakol, ahogy kell.
Ha fõzök, nyomban ott terem és mondja, hogy "kavaa, kavaa". Mindent meg kell kavarnia neki is. Nyomul a mosogatóhoz, persze utána lehet átöltöztetni, de édes ahogy mondja, hogy "dódozk" (dolgozok)Kép
Ma egyedül voltam velük, férjecskémnek végre van melója (ez jó hír, mert hosszasan nem volt). Kalácsot sütöttünk meg hagymalevest fõztünk, adventi koszorút próbáltam díszíteni, de még nincs teljesen kész.

Na ennyit mára, én még nem jöttem bele az egyenként válaszolgatásbaKép
Több topikban sok mindent irkáltam már magunkról, ha vmi érdekel, kérdezzetek, nem akarok ismételgetni.

Akiket illet: a Monapel nekem tetszik, van már 6 db-om, ma este kipróbálom, beválik-e éjszakáraKép

Pusszantás:
Edóka
Edóka
 


Halihó!

Nem tûntem ám el, csak enm volt túl sok idõm...

MEGYEK ÉN IS ZÜLLENI!!!! Úgy örülök... Pankamamanagynéném befogadott minket családostúl és ott alszunk náluk, apák gyermekre vigyáznak, mi pedig bulizunk. Aztán ugye mindenki jön, aki írta, nehogy Pankamamának deficites legyen a buli...

Bóbita! Hát persze, hogy gyere!!!

Edóka! Szia itt is!!!! Örülök, hogy téged is megismerhetlek!

Mi jól vagyunk, szorgosan készülünk a karácsonyra, de még csak díszek formájában. Elõkerültek a karácsonyi gyertyák és minden nap meggyújtom õket (kerámia házikók benne mécses gyertyával) és olyan jó, hogy közeledik az ünnep. Igaz ajándékokat nem vettem még, de most vhogy inkább a hangulat fontos. Anyukámék hoztak öntapadós izzókat, azokat felraktam az ablakra. És képzeljétek Lili olyan Adventi naptárt kapott, amiben minden napra egy kindertojás jut. Én örültem neki a legjobban, ugyanis imádom a kindercsokit és a kindertojást. Lilit is megkínáltam vele, de 2 falatnál több nem kellett neki. De sajnálom... KépKépKép

Pele! Köszi a cipõfelajánlást, de a Brandonban én is voltam és láttam egy cipõt 13990 Ft-ért. Hát annyiért köszi nem veszek. Katinak igaza lehet, szerintem lehet kapni a Megatoysban ilyen 5 pontos övet, az itteni bababolt is Megatoys tag.

Bocsi a vírust, de nem tehetek róla. Sajna elküldte mindenkinek. Bocsi, bocsi, bocsi.

Lili egyfolytában menne, nem gyõzzük vezetgetni. Simán megáll, ha csak az egyik kezét fogjuk és egyfolytában dumál. Kutya=vu, bohóc=bo és ma megmutatta hol a kacsa apukám pólóján, amit kb. 2 hete látott utoljára.

Most megyek, mert ezer a dolog, bocsi, hogy nem névreszólóan.

Puszi ezerrel:

Anikó

Még lenne egy kérdésem. Lili nagyon anyás, ha sokan vannak körülötte és nem tudom, hogy ez természetes-e. Engem nem zavar, de normális ez?
Gerianikó
 


Sziasztok!

Ma este megyünk apával moziba, úgyhogy csak most jövök gyorsan.
Mi is csináltunk ma Áronnal adventi koszorút, nagyon szép lett. És az adventi kalendáriumtól, amit a könyvespolcra aggattunk, olyan hangulatos lett a szobánk! Elkezdtem az ajándékokat is tervezni, idén fõleg sütit fogok adni, mert a költözés mellett másra nem nagyon tellik, de majd szépen becsomagolom, feldíszítem. Azt még nem tudom, a csomaglás mellett hogy lesz erre is idõ, de majd megoldjuk!

Cory!
Ügyi kis Balud van! Az én gyerkõceim is köhécseltek mindig játékból.

Jamina!
Azért az tényleg jó, hogy Bebus megint cicizik. Abban van ellenanyag, fájdalomcsillapító, minden. Csak tudja õ, hogy mi kell nekiKép Egyébként meg Pulmex babyt tudom én is ajánlani, meg a légúttisztító fürdetõt. És jobbulást!

Erika!
Lehet, hogy elkezdõdtek az átaludt éjszakák????Kép

Bóbita!
Persze, hogy gyere!!!

Emese!
Örülök, hogy meggyógyultatok! És annak pláne, hogy jössz te is! Azért rendes párod van!Kép

Edóka!
Neked is nagyon örülök! Nekünk bevált a Monapel éjszakára is.

Gerianikó!
De jóóóó, hogy el tudsz jönni!!! Megkérhetlek akkor, hogy hozzál nekem egy övet, mert itt a Megatoysban 2x annyiba kerül, azt meg kicsit sokallom. De az 1000Ft jónak tûnt. Persze csak ha nem túl bonyolult elmennetek! Mindenesetre köszi!

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Jaj, Anikó, még azt akartam írni, hogy persze, hogy normális, ha Lili anyás. A sok idegen, a nagy nyüzsi szorongáskeltõ helyzet, és ebben a helyzetben nálad lel menedéket, te vagy a biztos pont. Örülj neki, azt jelenti, hogy biztosan kötõdik hozzád!

Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok Lányok!

Na, hát akkor ma megtörtént a foglalózás az étteremben. Az alábbi kedves kismamák jelentkeztek eddig:
Ancsa
Madárka
Liesel
Cs.Kati
Verus
Evey
Pele
Anikó
Snoopy
Edóka
Emese

Ez nem jelenti azt, hogy mások már nem jöhetnek, csak azt tutira kelll tudnom csütörtök estig és akkor pénteken foglalom a többletet is. Viszont ahány fõre foglalok, a végén annyix 3000 Ft -ot kell kifizetnünk, ugyhogy kérlek benneteket aki jelentkezik az mind jöjjön is elKépKépKépKépKép
Én még sosem voltam itt, de mások szerint jó a hely.

Iboly, jó volt a hozzászólásod, szívembõl szóltál. Te tudsz jönni a Pilisbõl?

Ildi, Zsóka, Dia! Sajnálom, hogy nem tudtok jönni, de lesz még buli, ha mindannyian úgy akarjuk.

Kati! Viszem a talira a krémet, jobbulást, gyógyuljálKépKépKép

Eri! Ilyet a mi lányunk is szeretett játaszani, csak neki le kellett húzni a fejérõl a takit és annak örült. Olyan jó ahogy így fejlõdik az értelmük.

Emese! Az nem a vasideszka, hanem a teregetõállvány volt, De a ruhákat akarta alulról összehajtogatni.

Most mennem kell etetni, majd megírom a pontos útvonalat.


Pussszzzzz:Pankamamam
PM
 


Sziasztok!
Akkor jöjjön a mai program: ma aztán nagyon kis tevékeny voltam. Végleges ébresztöt fél hétkor csapott Leevi, onnantól pörgés... kidekoráltuk a lakást, és eközben rájöttem, nincs meg az adventi koszorúnk... így aztán sütöttem kalácsból gyorsan egyet, teletettem karácsonyi füszerekkel, így az illata is tuti jó lett. Kép Ha már sütök, gondoltam legyen mit enni is, így csináltam egy csomó fahéjascsigát is. Aztán föztem, pakoltam, (azt nonstop) aztán vendégeink jöttek, akik fél3-kor mentek el, én meg egyböl ki Leevivel a levegöre. Ja, -8 fok van... itt -15ig babákat simán kivihetönek tartják, én is kezdek már belejönni. Leevi 5 perc séta után már aludt, így hazagördültem vele, kiraktam a kertbe, én meg függönyt mostam, vasaltam, és "felszegtem" az új függönyünket. (Fú, lányok, hogy én ilyen hadititkot szellöztetek... szóval itt nincs varrógépem, a függönyt meg nagyon fel kellett tenni, párom azt monta, akváriumban érzi magát, a nappali egyik fala tiszta üveg. Szóval varrógép híján levasaltam a széleit, és börbarát sebtapasszal felragasztottam. Na, így szegjetek utánam... Tök vicces hogy végülis jól néz ki, szerintem ha nem mondom, fel sem tünik. Kép a terv az, hogy jövö héten anyóséknál megvarrom, de ahogy én magamat ismerem, ezt én le nem szedem addig, amíg tart a tapasz... Kép ) Na, lustaságból egy ötös??? Aztán a sütés utáni ramazurit is elpakoltam, és épp kezdtem aggódni, hogy bébim jéggé fagyott, mert 2 órája lapít a mínusz nyolcban, mikor jelentkezett, hogy bejönne. Persze valszeg csak azért nyöszörgött, mert felkapcsoltam a kinti lámpát, hogy lássam, nincs-e macsek a környéken. Aztán behoztam, és édesdeden vastagon beöltöztetve még egy órát ráhúzott, így tényleg sikerült rendbe szednem a lakást. Aztán Berber meguzsizott, és utána ünnepélyesen meggyújtottuk az elsö gyertyát az immáron kihült koszorúnkon. Leevi olyan édes volt, mostanában ha valami nagyon tetszik neki, tök halkan, de annál nagyobb átéléssel azt mondja: Háááááá. Na, a gyertyára is mondta, jó sokszor. Közben karácsonyi zenét hallgattunk, és elmeséltem, mit is várunk. Olyan édes volt, teljesen el volt varázsolva. Aztán mikor vége lett az áhítatnak, még egyszer azt mondta, hogy hááá, és kimászott a konyhába és összeszedte az asztal alól az összes morzsát. Szegény kis éhezö gyermek...
Ti gyújtottatok gyertyát?
Most meg megyek aludni, mert reggel megint korán kelünk, az éjszakáról persze nem is beszélve...
Sok puszi:
Háááá.... Adri
kadri
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát én már hetek óta csak olvasgatni tudlak benneteket, azt is csak kutyafuttában, de nagy élvezettel!
Minden úlakásosnak nagyon gratuálok és sok örömet kívánok az új lakhoz. Annyira jó hogy egyre többen vagytok ilyen új fészkesek.
Nemkülönben puszilom az összes névnapost és szülinapost, akikrõl lemaradtam.
Hallgatásom oka a nagyfokú strapa, munka. közélet és az aprónép kapcsán.
Fanni a múlt héten beteg lett szegényke, ez a rossz hír, a ó viszont az,hogy Hanna nem kapta el...
Ráadásul Apus Londonban (ahogy ez ilyenkor lenni szokott), ez arosszhír, ajó viszonta az hogy már csak egy pár nap és hazajön...
A legrosszabb hír,hogy kimaradok a züllésbõl, a ó viszont az, hogy Apussal megyünk színházba meg egy fogadásra, ami biztosan kevésbé lesz fesztelen mint a Ti bulitok, de legalább végre el tudunk menni mind a ketten.
Remélem jól foktok mulatni, mert én már most a következõre jelentkezem!
Puszi mindenkinek:
F. Dia
fd
 


Sziasztok!
Köszi köszi az örvendezést szerény személyemnek, remélem, nemcsak szombatig fog tartaniKép
Hát én még nem lettem kész az adventi koszorúnkkal, de holnap már tuti a dolog. A kertbõl szedtünk borostyán ágakat, azzal tekergettük körbe a szalma alapot, meg ajtódíszeket csináltunk belõle.
Holnap még csipkebogyókat akarok kis csokrokban rátenni és persze a gyertyák...
Karácsonyig elkészülKép
A Monapellel eláztunk alváskor tetõtõl talpig, asszem nem jól tettem rá a pelenkavédõt, mert elõtte napközben jól mûködött.
Holnap saját külsõjével próbálom ki elõbb délutáni alvásra, és ha beválik, éjszakára is.
(Liesel sok-sok Kép Kép Kép Kép a cuccokért, ugye nem baj, ha pelus külsõt mi használjukKép)
Ha lesz negyedik, majd adok lányruhákatKép
Õrület milyen vékony voltál...

Aki Gólyahíresnek tippelt, jól emlékezett. Kenguru OK.

Most ennyi

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

De jó, hogy így gyûlünk a züllésre! Remélem, ez még nem a végleges névsor, és többen is leszünk még! Pankamamának ezer köszönet, szerintem a Ti nevetekben is!

Képzeljétek, ma becipeltünk az udvarról egy marha nagy jégtömböt megfigyelés céljából. Na, gondolhatjátok, mit szólt a párom (aki tisztaságmániás!!), amikor megátta, hogy közeledünk a kisvödörrel meg a jéggel. De csak meg kellet mutatani a srácoknak, hogy mi lesz belöle a melegben, nem? Egész estig olvadt, jó vastag jég volt, levontunk belöle mindenféle fontos következtetéseket, megjelöltük mennyi víz lett a vödörben, fogdostuk, csöpögtettük, Apa meg csak hüledezett és törölgetett utánunk. Kép Környezetismeret óra kipipálva.
Ma egyébként olyan kis nyugis napunk volt, semmi hajtás, rohanás, kapkodás. Szeretem az ilyeneket.

Edóka! Én itt-ott olvasgattalak, remélem, már rendszeres leszel itt is! Na ige, a nagy korkülönbséges sokgyerekesség szépségeit én is ismerem, majd kivesézzük a kamaszkor+oviskor+picikék gyönyörüségeit, jó?

Eri! Tényleg jó rég nem jártál már felénk! Forduláshoz gratula, meglátod, innem már nincs megállás!

Anikó! De jó, hogy tudsz jönni!!!! Legközelebb az apáknak is kéne valami bulit szervezni, persze, gyerekekkel megspékelve! Kíváncsi vagyok, hogy bírnák! Mit szóltok?
Lili beszédéhez gratulálok, nagyon édi lehet, ahogy mondja, mondja…
Szerintem nagyon is normális, ha nagyon anyás! Nálunk mindháromnak voltak anyás és apás idöszakaik, olyankor le sem lehetett vakarni magunkról öket, föleg tömegben. De Pele majd hivatalosan is megmagyarázza Neked a dolgot, én csak laikusként mondom, hogy nálunk is így volt! (Bocs, most látom, hogy már meg is magyarázta!)

PM! Na, jó, szóval teregetni is alulról szoktatok?? Az útvonalat várom én is erösen! És az írásmintám? Vihetem?

Adri! Hogy Te milyen kis szorgos vagy! Karácsonyra úgy fog csillogni a lakás, hogy csak na! Függöny: Kép és háááá…

Dia! Lányodnak jobbulást, Neked meg jó fogadást, legközelebb feltétlenül gyere zülleni is!

Pele most biztos ül a moziban, remélem, valami jót lát!!!

Bocs, de elrohanok, mert még millió dolgom van, csak nem bírtam nélkületek!
Puszi:
Emese
Emese
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak hasonló elhavazási gondokkal küzdök, mint drága Druszám.

Naplóstílusban folytköv.:

Csütörtök, november 29.:

Meló, utána haza. Bori ma pl. azzal a produkcióval ajándékozott meg, hogy amíg egyedül hagytam a szobában, lehámozta magáról a pelenkát, és meztelenül futkorászott körbe-körbe. Még idõben értem be, hogy egy kakis szõnyeget megelõzzek...Kép Amúgy gyanús is volt, hogy milyen csendben van. Ja, meg itt volt egy ismerõs kismama is.

Péntek, november 30.:

Ma reggel koránkeltünk, mert senki nem tudott vigyázni Borira az ismert egyedek közül, így el kellett vinnem egy játszodába. Odaértünk, amikor eljöttünk, iszonyúan visított az én kis drágám, pedig civilben már jártunk ott... Meló. Utána rohanás érte. Akkor már szépen játszott, éppen valamit kanalazott egy babaétkészletbõl...Kép Aztán megtudtam, hogy jó félórát sírt, miután elmentem, de a Teletubbies megint jótékony hatással volt rá. Utána jött még két gyerek, és azokkal nagyon jól elvolt. Sõt, a Játszoda réme, egy Dani nevû kisfiú is rögtön kegyeibe fogadta, pedig ilyet még soha senkivel nem csinált. Láttátok volna, búcsúzóul micsoda szájra csókok voltak...Kép
Ja, és meg lett dicsérve a lányom, hogy milyen kedves, aranyos, barátságos kislány, mindenkit egybõl vigasztal, és megvédi a saját érdekeit. Szóval, azt mondták, hogy roppant jó személyisége van...Kép Nekem meg dagadt a májam.
Ahogy kiléptünk a kapun, máris aludt, így én még császkáltam vagy két órát a városban. Aztán felmentem anyámékhoz, ahogy beléptünk, felébredt Bori is. Aztán jöttünk haza, mert megint vendégeket vártam. Amikor elmentek, Bori már halál fáradt volt...

Ja, reggel felszálltam vele a buszra, kendõben volt, busz tele, hapsi csücsül. Végignéz, utána elfordul, és kinéz az ablakon. Mögöttem két nõ, elég hangosan beszélik, hogy mekkora bunkó az ipse, és hogy most szóljanak-e neki vagy sem. Végül nem szóltak. Én meg rápakoltam a pasira a táskám, legalább üljön egy kicsit kényelmetlenül..Kép Leszálláskor mondja a két nõ, hogy legközelebb adjam a kezébe a gyereket, mondtam, hogy komolyan megfordult a fejemben. Aztán lent a Metroban meg kaptam egy gúnyos mosolyt a pasitól...

Szombat, december 1.:

Ma reggel megint elindultam jó korán. Nagybátyám hozott haza délután. A kislányomat meg nem lehetett levakarni rólam. Párom egész nap itthon volt, Borival aludtam jó két és fél órát délután. Párommal fürdött, és ma még a vacsit is apa csinálta!!!

Vasárnap, december 2.:

Ma reggel Bori hagyott aludni!!! Majdnem 11-kor ébresztett.
És szinte egész nap aludtam, annyira fáradt voltam. És még most is annak érzem magam.. Csak enni meg egy kicsit játszani keltem fel. Borika meg tök jól elvolt. Sertepertélt körülöttem, de hagyott. CSak akkor keltett, ha kellett neki valami vagy éhes, szomjas volt.
Ma a saját dekoltázsába pakolt, kukucsoztunk, és sokat bújtunk egymáshoz. Olyan édes volt. Van egyfajta annyira huncut vigyora, hogy nem igaz. Ha meglátom, mindig nevetnem kell.

Új szavak: kaja, draszé=drazsé, kuny=könyv, báti=bácsi.

Bocs, megint nem reagálok, de mindenkinek minden szépet....

A héten megpróbálok majd rendesebb lenni, de elég sûrû hetünk lesz, mert holnap jön a nagymamám, kedden Bori nap, szerdán közös mikulásozás lesz, csütörtökön családi Mikulás, pénteken meg barátokkal találkozom...

De azért olvasni fogok, és megpróbálok majd írni is, ígérem.

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Na, még ideértem ma, épp befejeztem a linzersütést. Képzeljétek ma olyan édik voltak a gyerkoceim: egész nap társasoztak, meg kristályokat (jeget) gyüjtögettek a kertben. És nem vesztek össze! Kép Andris pedig megtanított Gergonek egy karácsonyi verset, majd megzabáltuk a kis lurkót, ahogy szavalt.

Adri, hogy neked milyen klassz ötleteid vannak!!! Lustaság vagy sem, nekem tetszik a ragtapaszos megoldás. Na, meg a kalácsos koszorú!
Ha Leevit ilyen sokáig kint hagyod, egészséges kis Makk Marci lesz.

Elfelejtettem a gyertyát! Gergo olyan hirtelen jelezte, hogy álmos, hogy pikk-pakk megfürdettem, aztán vittem is oket aludni. Majd holnap meggyújtjuk a gyertyát is. Andris csinálta az adventi koszorúnkat, igaz, hogy csak kettõ gyertyával, de azt ígérte, tesz még rá. Olyan gyönyöru, hogy csak na! Kiwi meg mandarinkarikákkal díszítette, sot, száraz mákgubó is van rajta. Meg tobozok. Tavaly kizárólag természetes anyagokból volt a koszorúnk, most arany színu csengettyuk is vannak rajta.

Pankamama! Köszi a méltatást! Attól tartok, ebbol a taliból most kimaradok, egyrészt az idojárás miatt (a hét elején nem tudtunk már kocsival följönni az utcába és a szerpentinen nem szívesen vezetek ködben, jeges úton), másrészt pedig most nekünk is a karácsonyra kéne az a lóvé. De remélem, a következo züllésen ott lehetek! (ismerek egy jó kis görög éttermet...)
Ja, és én is kérek képet!!!

Barika Andi, lehet feltételesen jelentkezni a januári találkozóra?

Snoopy, boldog szülinapot! Zsombinak is felediket!

FDia, de jó, hogy te is megvagy!

Liesel, köszi a képeket!

Jamina, jobbulást a kis Bebének. Próbáld ki, hogy megemeled az ágy fejrészét egy kicsit, lexikonokkal az ágy lába alatt, az sokat segíthet, ha magasabban van a kis feje. Meg nekünk bevált a sós orrcsöpp is, gyógyszertárban is elkészítik, de te is csinálhatsz házilag: 2 dl forralt, lehutött vízben egy kávéskanál sót feloldassz, abból csöpizel az orrába. Ha gyógyszertár közelébe jutsz, nagyon jó az Euphorbium orrspray (homeopátiás). És feltétlenül párásíts! Az is jó, ha beteszel az ágy alá egy fazék forró kamillateát.
És használd ki, hogy Bebe szopizik Kép Ha most nem fogad el más hamit, az sem baj, de számold a pelenkáit, hogy lásd, elegendo-e a folyadékbevitel!

Ancsa, nekünk a Chamomilla hol bejött, hol nem. Csak akkor szabad adni, ha a megfelelo tüneteket produkálja a gyermek, különben visszafelé sül el. Viburcol kúpot próbáltad már?

Katica, tetszett a vicced!

Évi, hová lettél?

Dia, már akartam írni, hogy nagyon profi vagy szopi témában. Nem gondolkoztál még azon, hogy belépj a LLLigába és elvégezd a tanfolyamot? Sok lelkes anyukára volna szükség...

Puszi
Iboly
Iboly (iboly)
 


Szia Iboly!

Fúha, ez jólesett!KépKépKép

Gondolkoztam már rajta, csak még sosem volt hozzá bátorságom...

Végülis, nem is volna rossz. A legtöbb ismerõsöm olyan kevés információval rendelkezik ezügyben, hogy szomorú. Legalább segíthetnék nekik... Mi ennek az útja-módja?

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok,

Ismét csak kutyafuttában tudok irni, de remélem majd a "züllös" vacsorán jobban megismerlek benneteket! Persze hozzászólásaitok alapján már megy, csak arcot nem tudok rendelni a nevekhez. Nagyon kiváncsi vagyok!
Pankamama, akkor én is küldöm a pénzt.

Bóbita
Bóbita
 


Sziasztok Lanyok!

Jamina, jobbulast Bebenek!
Micsoda karacsonyi keszulodes folyik itt kerem! Nagyon szorgalmasok vagytok. En meg jol lemaradtam, mert hat a nyari melegben mindig elfelejtem, hogy december van. Kép pedig mar bevasaroltam egy csomo diszt.
Zulleni mentek? En is akaroooooooooook!!!! De jo lenne menni!

Puszi Eri
Aussie Eri
 


Na, jó kis romantika... ma reggelre a kutyink megette az adventi koszorúnk felét. Kép Most elég egyedi forma... Viszont a függöny még tart!
Kellemes napot mindenkinek!
Adri
kadri
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltûntem, de vagyunk itt már annyian, hogy fel sem tûnikKép

Engem igazi vírus kapott el, de annyira, hogy ilyen beteg nem is emlékszem mikor voltamKép Nagyon megszenvedtem vele...

Közben Csonginak kibújt a 3. foga. Nem felül, ahogy a nagykönyvek írják, hanem alul. Megkapta az utolsó agyh. oltást, nem viselte meg egyáltalán.

Viszont nagy bánatomra lassan egy hete nem fogadja el a cicit esteKép Nem tudom, a betegségem közrejátszott-e benne, de fordul el a cicitõl, hadakozik. Második nap bõgtem, miért nem kellek a gyereknek? Hát most érzem át igazán, milyen rossz lehet annak aki nem tud szoptatni. 4. nap sajna vettem tápszert, nem láttam jobb megoldást. Most ott tartunk, hogy eszik tápszert, majd utána elfogadja a cicit is. Ötlet? Most már kicsit megnyugodtam, de az elsõ napok szörnyûek voltak!

Az eseményeiteket követni sajna nem tudtam, mert a gépet bekapcsolni sem volt erõm.

Viszont én is kaptam szerintem víruskát. Egyet Emesétõl, a másik Erdõs Zsolt néven jött. De ha rálépek az írja ki a gép, hogy szabálytalan mûveletet hajtott végre és kilép a levelezõbõl. Így törölni sem tudom. Van valami ötletetek mit csináljak vele?

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Csak távirati stílusban:
- Bebe gyógyulgat, én viszont egyre kutyábbul vagyok. Fáj a torkom, folyik az orrom stb.
- Mindenkinek köszönjük a jótanácsokat!!! Nagyon aranyosak vagytok Kép, némelyiket most kipróbálhatom magamon is Kép
- Az ünnepi vacsora nagyon jól sikerült, életem párjától kaptam egy gyönyörû vörösrózsa-csokrot, finomat ettünk-ittunk, jókat beszélgettünk, hazafelé pedig kivettünk egy filmet a tékából, így este még ,,moziztunk" is. szóval olyan volt, mint amilyennek elképzeltem. KépKépKép
- Remélem, ma már mindenki megkapta a belépõket. Sikítson, aki esetleg mégsem (bár nem ígérem, hogy tudok utánpótlást szerezni Kép )
- Vettem egy csomag mézessütemény-fûszerkeveréket, tettem belõle egy kis lábas vízbe és idõnkét felforralom. Isteni illatot csinál, próbáljátok ki!
Utálok náthás lenni!!!!
REmélem, mindenki más egészséges vagy gyógyulófélben van!
Jamina
jamina
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?