Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, pár napja nem írtam, de most visszaolvastalak titeket. Én még ilyen rosszul sose voltam, mint az elmúlt 3 napban. Azt hittem megúszom a hányós korszakot, de ezek szerint nem. Ráadásul előjött a migrénem is, nem is kicsit. Szerintetek mit lehet ilyenkor bevenni? Terhesség előtt már csak a Cataflam használt valamit, de azt gondolom most nem vehetem be. Volt valahol egy telefonszám, ahol lehetett érdeklődni, hogy milyen gyógyszereket lehet ilyenkor bevenni, de nem találom sehol. Tud valaki segíteni?
Mindenkinek jó pocakosodást, remélem most már tudok majd írni megint sokat, bár most is elég gyatrán vagyok. Jó lenne, ha legalább otthon maradhatnék. Remélem a doki kiír. (csütörtökön megyek hozzá) és meglátom nőtt-e a babusomKép)))

Kép
Kép
hari
 
 


Zsuzska!
27 éves a barátnőm Kép
(igy is azt mondod, hogy sokkal fiatalabb, mint Te)?
tmarie
 
 


Anikó!
Azt írtad, hogy reméled tudtál segiteni? Mivel még csak nagyon az elején járok a francia tanulásban és még csak most vettük a múlt időt így még csak az egyszerű mondatokon tudok kiigazodni Kép de remélem, ez változni fog majd és a baba születéséig már meg is merek majd szólalni Kép
És Te mióta élsz Fr. o -ban? Hogy tetszik Neked ott?

Tmarie 9+2
tmarie
 
 

 
 

Csak bedobnám mint érdekességet, hogy az összes magyar nyelvű forrás, amit találtam, azt javasolja, hogy a kismama kerülje a csipős, fűszeres ételeket, mig az összes angol nyelvű forrás egyöntetűen lehurrogta ezt a tanácsot, mint elavult néphiedelmet, többek közt azt sorakoztatván fel érvként, hogy ha ez igaz lenne, akkor az erős fűszerezésű kajáiról hires társadalmak (mint pl az indiai, taiföldi vagy mexikói) igen nagy bajban lennének. Érdekes, nem?

Az egész onnan indult, hogy én (természetesen) imádom a csipős kajákat, és a nagynéném aki mellesleg orvos, megjegyezte, hogy több kárt okozok a babában a csipős kajával mintha meginnék néha egy-egy pohár bort. Ez nekem úgy ahogy van hülyeségnek tűnik, de hát ő az orvos. Mindenesetre azért nem kezdtem el bort inni.

Nem ez az első olyan dolog amit a nagynéném másképp javasol mint mostanában szokás, többek között a kizárólagos anyatejes táplálást hurrogta le. Ő 14 éve szült, és érdekes számomra hogy 1. attól hogy ő sebész még nem informált az egészségügy minden területén és 2. mennyit változtak a kismamáknak kiosztott jótanácsok ezalatt az elmúlt 14 év alatt.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica,

Most jot derultem, mert en tegnap uveges erospaprikat ettem, szam szeint negyet. (4 paprikat nem 4 uveggelKép) Igaz en is az halottam, nem tesz jot, de hat ezt kivantam - de nagyon. Ma reggel viszont nem mondom mit eltem at ....Kép
Szerintem, ha neha tesszuk nem minden nap, nem lehet baj. Onnan kiindulva, hogy ez a masodik babam, az elsovel a savanyu uborkat ettem a savam ellennere, megis csodas kis krapek lett-benne van a profilomban.

A kizarolagos anyatejes taplalasrol meg az a velemenyem, hogy tulsagosan mereven veszik nehanyan eme dolgokat. Az anyatejnel nincs jobb, felteve, ha az anyuka JOL TAPLALKOZIK. Nalunk azt valljak, hogy az elejen nagyon fontos az anyatej, foleg az elso napokban.
De ma mar a mutejek is kivaloak. Rengeteg gyerek van a kornyezetemben aki ezen nott fel, itt nalunk csak 2 es fel honapig lehet otthon maradni, kepzelhetitek, hogy a szoptatas nem igazan elterjedt szokas erre.
De szerintem ez egy rizikos tema, hiszen mindenki maskeppen gondolkozik.

Tmarie: ouiKép
Mar majd 10 eve, hogy kijottem. C'est la vie!
A francia valoban nagyon szep nyelv. Most kezdtem el olaszul tanulni, mivel sok a hasonlosag es az is nagyon tetszik.

Nemesek
Mi lett az uh-n?

Szoritsatok nekem is penteken, akkor lesz az AFP-re a vervetelem. Remelem minden rendben lesz vele.
Ki fogok kovetelni egy uh-t is, mar alig varom, hogy megtudjam a nemet.

Udv
Aniko
15+6

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Rokica,
hát igen, a tanácsok...de asszem már írtam egyszer, ehhez még csak külföldre sem kell menni, elég a szomszéd orvost (is) megkérdezni.
A terhesség még csak-csak, de a gyereknevelésről aztán százfélét mondanak. Úgy értem, nem csak a nevelés, hanem az egészségügyi részéről is.
Én (ma már) abszolút nem csodálkozom a homlokegyenest ellentétes álláspontokon, ez van. el kell olvasni mindent, és dönteni aszerint, hogy neked meg a babádnak mi a legjobb. És persze hogy mik a lehetőségeid. Hiába ajánlja a WHO 1 éves korig fő tápláléknak az anyatejet, ha pl Franciaországban, ahogy Anikó is írja, 2-3 hónapig maradhat otthon az anyuka...ebből a szempontból nekünk itt Mo-n sokkal könnyebb, otthon a nyugiban, és fél évig még viszonylag normális(70%-os) pénzt is kapsz. (De Anikóval egyetértek abban, hogy ezt az anyatej dolgot nem szabad mereven, görcsösen kezelni,abból nem sül ki jó. Mondjuk én teljesen természetesnek vettem, hogy lesz tejem, hogy épp elég lesz, hogy amellett nem éhes a baba, semmi olyan félelmem nem volt ezzel kapcsolatban, mint sok más anyukának. Még tejtesója is volt KevinnekKépValahogy úgy érzem, ez az úgyis jön magától.)

Falina még mindig sehol...Kép

Penna 9+0
penna
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam uh-on! Szerencsére mindent rendben talált a doki. Az NT 1,8 mm. Nem tudom pontosan, mit jelent, de mondta, hogy ez jó. A túl magas érték Down- kórra utal.

Kismama,
A párom eljött, de be nem, mivel hüvelyi uh volt, és inkább nem akarta látni. Aztán sajnálkozott, mert tök jól lehetett látni mindent. Valamivel kisebbnek látszik viszont, mint a múltkori méréssel számolva lenne (csak 13+0-nak látszik, viszont mivel tudom pontosan, hogy mikor esett meg a dolog, így a naptár szerint már 13+6 lennék).
Visszafelé megy az idő.
Drukkolok Neked ma!!!

Anikó,
Az én fiam egyelöre még nem féltékeny, most még csak várja, hogy mindenfélére megtaníthassa... aztán biztos eljön majd a féltékenység is, ha már nem rá jut minden időnk. Remélem sikerül orvosolni.
Én is gondoltam már rá, hogy elvinném uh-ra. Mindenképp szeretném, hogy előre tudja öcsit kap vagy hugit. Viszont már nála sem jött be, mivel végig lánynak látszott (kis szemérmes volt)...

Pgsuska,
Képzeld, elmúlt a fejfájásom!
Szombaton egyszerüen úgy ébredtem, hogy semmi bajom, pedig múlt hét közepe óta nem vettem be semmit... (azért lekopogom, de remélem túl vagyok rajta).

Megann,
Jól gondold meg, hogy hazajössz-e. Itt rémes idők járnak, és még jó darabig az is marad.

Üdv mindenkinek,
Kati
Vendég
 


ezt még reggel írtam, de eddig nem sikerült felraknom, most bemásolom, és visszaolvasok:

Sziasztok!

Hari,
Teratológiai tanácsadás :363-2229, 363-5272,
kérdezd meg őket, mindenben tudnak segíteni,

Anikó,
köszi szépen, aranyos vagy!
egyébként a salátás napokat és csak kb du 4-ig birom, és este mindig feladom, amikor vacsizunk, pedig pont este kéne salit enni, de akkor már szinte a vasszöget is megenném

Zsuzska,
így utólag is boldog névnapot!

Rokica,
én is csatlakozom Pennához,
szerintem mondd meg, onnantól felmondási védelem alatt állsz,de azt nem tudom, hogy a próbaidővel mi a helyzet
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/munhely/nokfiat/noimunkvmegsz
találtam egy telefonszámot Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium
473-8100 itt elvileg adnak felvilágosítást munkajogi kérdésekről
Nekem szerencsém volt, mert nekem a férjem a munkáltatóm, mi együtt dolgoztunk.
Viszont, ha bejelented, és utána kellemetlen neked ott dolgozni, mert utálatos a főnököd stb, akkor simán felvesz a dokid betegállományba az egész terhesség idejére. Az előző mh-en minden lány ezt csinálta, a lényeg, hogy előtte be kell jelenteni.
Csak ügyesen.
Egyébként én mint munkáltató nem akarnám kirugni az illetőt, sőt örülnék, hogy minnél hamarabb megtudom, mert ugye kell valakit találni, aki majd helyette lesz, és azt be is kell tanítani, de sajnos a legtöbb helyen nem így gondolkodnak. A kismamának is jobb, ha nem kell kényszerből betegállományba menni, és dolgozhat, ha bírja, mert akkor a pénze is több.

Megann,
engem is csak a 12.hétre hívott vissza a doki, de ez az előző terhességemnél is így volt, csak ott az első vizsgálat a 7-.héten volt.
Nem irigyellek, hogy a télbe jöttök haza. Nem tudom, hogy olvasod-e még indulás előtt, de készüljetek fel hosszabb várakozásra az úton. Mi amikor január 31-én jöttünk haza Ausztráliából akkor is törölék a járatunkat ami Bécsből hozott volna ferihegyre, és végül este 7-kor indult a gép 9 óra várakozás után. Már nagyon fáradtak voltunk, 24 óra helyett 36 óra alatt sikerült elérnünk a célt.

Kati,
mi volt az uh-n?
én úgy tudom, hogy a 18.hét után tudják megmondani a nemét. A Bálintnál az AFP utáni uh-n mondták meg, mondjuk az is igaz, hogy előtte a 12.héten voltunk, és az is hozzájárul, hogy milyen pózban fekszik a baba.

Falina,
remélem, minden rendben van, írjál!!!!!!!!!!!!

Most megyek, főzök valami ebédet.

Szép napot
Edina (11+5)

nedinabp
 
 


Mostmár mindenki Falináért aggódik, én is többek között...
Merre vagy??

Én is imádom a csípőset és néha eszem is, szerintem hülyeség, hogy ne együnk.

Rokica, mindenképp várd meg a próbaidőd végét. Én is így tettem annó akkor 10 hetes voltam aztán a 12. héten elmondtam. Jól fogadták, kedvesek voltak, vissza is hívtak dolgozni, de nagyon berágtak mikor nemet mondtam, úgyhogy azóta én hiába szóltam hogy most már mennék. De sokkal jobb itthon!!!
Szerintem is elég, ha azt mondod ősz elején fogsz szülni, azt kész!

Cirmike
9+4

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike!
2 nappal megelőztetek minket? Kép Mi ma 9+2 vagyunk.

Én egyetértek Veled, hogy inkább a próbaidő lejárata után kell közölni és minél hamarabb. Ha jól tudom próbaidő alatt bármilyen okból, de ok nélkül is felmondhat a munkáltató (nem tudom, hogy ebben az esetben "védve" vannak-e a kismamák, de szerintem nem).

Nedinabp!
Mi finomat főztél? Kép
Én ma halacskát (pontyot) sütök, annyira megkivántam.

Nemesek!
Tök jó, hogy minden rendben volt az uh-n, Kép most hanyadik héten vagy?

Az ANYATEJJEL KAPCSOLATBAN: azt olvastam, hogy már az elején koncentrálni kell és fel kell késziteni magát az anyukának, hogy szeretne szoptatni és akkor nem lesz nagy gond. Ha kevés a tej, akkor szoptatáskor sok vizet kell inni (pótlásként) vagy rosszul tudom???
tmarie
 
 


Sziasztok!

Nedinabp!

Jaj, ne is riogass ezzel a varakozas dologgal.
Multkor amikor New Yorkon keresztul jottunk Miamiban, pont hurrikanos thurderstormos idoszak volt!Ott csoveltunk a New Yorki repteren, mert Flroidaban epp vihar tombolt es nem inditottak jaratot. Az akkor 5-6 ora volt es mar akkor is ki voltam borulva.Kinunkban mar szoba elegyedtunk minden fele nepekkel.
Megneztuk neten, Frankfurtbol rendben elindult a mi jaratunk ami megy visszafele es nem ir kesest!
Remelem ez igy is maradKépKép
Igy sem keves ez 14-16 ora haztol hazigKép

Nemesek!
Hidd el en is szivesen sutkereznekKép meg itt, most kezd igazan meleg lenni!Kép
A papagalyok meg valtozatlanul itt larmaznak a szomszed palmafanKépKépKépKép Zajos egy nepseg mondhatomKépKép

Otthon meg tombol a tel!Kép
Azert nem lesz semmi, hazaerunk es jovo het vegen megyunk sielni Olaszorszagba.
Lesz vagy 30-40 fok ingadozas!
Es raadasul a lakasunkba elromlott a cikro, ugyhogy jelenleg kb 5-10 fok van, es az egesz familia azon dolgozik, hogy valami ideiglenes megoldast talaljanak a futesre,mivel csak jovo hetre igertek az uj cirkotKép

Azert orulok is egy kicsit mert szerda de leszallunk, este meg mar megyek idopontot egyeztetni a 12 . heti uh-ra, es ezt mar nagyon varom, szeretnek megnyugodni egy picit, hogy minden rendben!


Lanyok, en mar ezt nem ertem, valahol azt olvastam hogy neha neha egy egy pici kis vorosborocska meg jo is az asvanyi anyagok miatt!
En tegnap is ittam egy fel poharral!
Akkor most bunt kovettem el???
Ember legyen a talpan aki kiigazodik a mindenfele javallatok kozott!

Minden jot lanyok, egy ora mulva indulunk a repterre!
Puszi!
Megann 11+2

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap egyszerűen lehetetlen volt írni. Megint valami gubanc volt a neten. Írtam egy nagyon hosszú levelet nektek, erre nem engedte elküldeni. Király volt.

Megann! Én sem értek egyett ezzel a boros témával. Én úgy tudtam, hogy a bor kismennyiségben nem é
árt, sőt. Rengeteg könyvet elolvastam ezzel kapcsolatban, mivel borászatból írtam a diploma munkámat, de én még sehol nem olvastam, vagy hallottam volna olyat, hogy kismamákra a bor kismennyiségben ártalmas lett volna.
Nekem az orvos kifejezetten javasolta, és kérte, hogy igyak bort, mivel picit stresszesebb vagyok az átlagnál. Néha szoktam is inni, mert nagyon szeretem a jó vörösbort.

Tmarie! Sajna nem ismerem a barátnődet. 4 évvel fiatalabb nálam, általában a korosztályomat ismerem Tatáról csak.

Nemesek! Örülök, hogy nem fáj a fejed, és gratulálok az ultrahanghoz.

Nedinabp!Köszi a jókívánságokat.

Csilla! Mizújs? Megint eltűntél. Figyi, milyen néven szoktál honfoglalózni???

Üdv lányok
Zsuzska
7+3

Kép
pgsuska
 
 


sziasztok!

ezt tegnap írtam, bemásolom:

Sziasztok!

Megann,
Így utólag: jó utat! vagy gyors utat? Kép

Tmarie,
már du írtam, de elszállt az egész,
szóval Frankfurti levest főztem, és mákos tésztát, amit már rég megkívántam. Egyébként sajnos nem minden nap tudok főzni, ennek több oka is van. Az egyik az, hogy még nincs nagy gyakorlatom, a másik pedig a Bálint. Igazi ördögfióka, szinte nem lehet magára hagyni, mert mindent kipakol, felmászik, megkostol, belenéz...stb. Egész nap utána futkosok. Kép Azt hiszem ő a személyi edzőm. Kép
Egyébként amíg nem volt pocaklakóm, addig imádtam minden halas dolgot. Amióta babát várunk, képzeld nem bírok halat enni. (bár most hogy írtad megkivántam)

A szoptatás: a folyadék fontos nagyon kb 2-3 litert ittam minimum. Mondjuk ez nyáron nem is esett nehezemre. Ami még fontos az a rendszeres étkezés. A szoptatás nem a fogyókúráról szól, ami nem azt jelenti, hogy hízni kell, mert ügyesen összekombinálva a kajákat még fogyni is lehet. A tej megindulása után fontos a fejés. Már a kórházban is. Ami még használ az a gyakori mellretétel.(igény szerinti szoptatás) Én laktoherb teát is ittam. Ja, és idegeskedni nem szabad, csak nyugodtan. Sokat kell pihizni is.
Van még egy csomó dolog ami nekem bevállt, majd elmesélem.

Na kiváncsi vagyok el tudom-e küldeni....

Megyek, mert lejárt a mosógép

Jó éjt!

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Megann!
Várunk itthon Kép

Zsuzska!
Melyik egyetemen végeztél? Agrár?
Ismered a Borbarát magazint?
Te is 9+3 vagy, nem?

Tmarie 9+3
tmarie
 
 


LányokKépKépKépKépKép

Írtam két hosszú levelet!

Ez a k....va gép, nem küldi elKép

Lehet ,hogy kivágom az ablakon
csillam
 
 


Tmarie!

Sajnos nem az agráron végeztem, hanem az Idegenforgalmi Főiskolán, általános szak ( vendéglátás, gasztrónómia, turizmus stb) és itt írtam borászatból a diploma munkámat.

Igen ismerem a Borbarát magazin. Régen én is járattam, de valahogy mára már elmaradt. Manapság egyre több könyv jelenik meg a borokról, a borok kultúrájáról, és hála Istennek kis országunk is kezdi komolyan venni az ilyenfajta törekvéseket.

Miért, érdekel Téged a borászat??
Franciaországban finom borok vannak....

Csillam! Ugyanígy jártam. Kész vagyok ettől a nettől.

Kép
pgsuska
 
 


a kukoricás mindenségit!!!!!!!!!
én is hosszút írtam!és?hol van?

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Sziasztok!

Én is írtam még tegnap, és nekem is elszállt. Rendbehozhatnák már ezt a babanetet, mert a végén mindenki idegrohamot kap tőleKép

Persze én nem mentettem el az irományt, nem is tudom, miket írtam már. Azt biztos, hogy napok óta pocsékul vagyok, egyszerűen nem múlik a hányingerem. Vége lehetne már, de amilyen az én formám, még legalább két hónap Kép
Tegnap bevásároltam savanyú káposztából meg káposzta salátából, imádjuk őket. Persze be is kajáltam belőle, most ettől is rosszul vagyok. De ha csak a puffadás lenne, még ki is bírnám.
Én egyre jobban utálok főzni Kép Nem bírom a szagokat, az előbb nekiálltam csirkecombokat sütni, és már a nyers hús érintésétől rosszul voltam. Aztán jól elfelejtettem befűszerezni, nem vagyok normális! Ha nem lenne a gyerkőc, nem is főznék. Így legalább én is eszem normális kaját.
Na, megpróbálom elküldeni.

Sziasztok!
Judit 9+1 /?/
jucc
 
 


Sziasztok!
Csak az anyatejes témában szeretném a tapasztalataimat leírni röviden, mert hasznos lehet annak, aki először rugaszkodik majd neki...
Szóval én 6 hónapig szoptattam, és bár főleg az elején volt egy kellemetlenebb időszak, mégis mindenkinek melegen ajánlom. Szerintem nem kell túl drasztikusnak lenni, az ember tök jól érzi, hogy megtelt a cicije tejjel, és akkor szoptat. Mellette lehet mást is adni egy idő után, csak figyelni kell, nehogy ettől fogyjon el a tejci.
Amíg Trisztán szopott, semmi gondom nem volt. Tök jól rendben lehet tartani a székletét (pl. baracklevet ittam, vagy aszalt szilvát ettem), nem volt hasfájós, és még csak az orra sem folyt soha (pedig ugye ez a téli időszakra esett).
Viszont amint abbahagytam (elapadt a tejem, mert már annyi mást is kapott mellette), rögtön az első szelesebb időben tett séta alkalmával úgy megfázott, hogy csak na... 8 hónaposan tüdőgyulladást kapott, majd arcüreggyulladást, ebből pedig kialakult az asztmája, amivel a mai napig küzdünk. 9 hónapos korától - kisebb szünetekkel, de napi rendszerességgel - hörgőtágítót kap, és szegénykém több időt töltött kórházban, mint otthon 4 éves koráig.
Na jó, senkit nem akarok elrettenteni, de az biztos, hogy az immunrendszere óriási veszteséget szenvedett, miután abbahagytam a szoptatást. Ha tudtam volna, biztos megerőszakolom magam...
Ezért én már most úgy készülök (mind testileg, mind lelkileg), hogy jó sokáig szoptassak, addig szinte biztos, hogy védve vannak. És hát ugye minél idősebb korában kapja meg az első betegségeket, annál felkészültebb.
Na túl sokat szájalok, a lényeg, hogy őszintén ajánlom mindenkinek. Persze kötöttség, de megéri, higgyétek el!!!

Nedinabp,
Azt mondta a doki, hogy a következő uh-on, ha szerencsém van, már meg tudja mondani, hogy fiú-e vagy lány. Jó lenne, mert akkor úgy készülnék (név, vásárlás). Ti mit szeretnétek?

Tmarie,
Azt hiszem, hogy talán maradok az uh-os számításnál, úgy 13+1 vagyok.

Jó hosszú lett, bocsi...
Kati
Vendég
 


Sziasztok,
én ezt reggel írtam:

Megann,
a vörösbor jó vérképző, és a terhesség alatt csak 1 a fontos: A MÉRTÉK. Kép Nem hinném, hogy nagy ritkán 1 dl megártana. A mi esküvőnkön (10-12 hetes lehettem) 1 pohár pezsgőt ittam, lelkifuri nélkül, jólesett, fini volt, és semmi bajunk nem lett tőleKép

Tmarie
Igen, a tejjel kapcs. legfontosabb a folyadékháztartás. Ini, inni, inni. Főleg vizet, de sokaknak nagyon jót tesznek a rostosok is, bár az jó sok kalória. Több szakemberrel is beszéltem anno (orvossal, védőnővel és fitnessedzővel) és ők azt is mondták, hogy "fogyózni" is lehet, mert a tej az csakis a folyadékháztartásod függvénye. A fogyót ne úgy értsd, hogy 600 kalória, és valamilyen szélsőséges diéta, hanem attól nem lesz baj ha visszafogod a táplálkozást. Nem kell többet enni, hogy legyen tejed. Nekem le is ment 10 kiló, igaz 1 év alatt, de lement. És amint abbamaradt a szopi, indultak vissza rámKép
Ja, és még egy, ami engem mindig megnyugtat: gondolj arra, hogy a baba "úgyis elveszi" ami neki kell. Már a terhesség alatt is (gondolj a kalcium "eltűnése miatti rossz fogakra) meg az anyai szervezet a szopi alatt is mindent a tejbe pumpál, ami van...Tehát akkor is megkapja a vitaminokat és egyebeket, ha ennek az az ára, hogy az anyai szervezetben kevesebb marad a kelleténél.
Ki van ez találvaKép

Ma megint Állatkertbe kell mennünk, imádja a gyerkőc, egy órája magyarázom neki, hogy még alszanak az állatok, ő kelt korán. (Minden nap 6korKép)
üdv
Penna

Az Állatkertet azóta megjártuk, de még annyit hozzátennék (kicsit Kati írásához is) hogy igen: szopi, szopi, minél tovább!! Én 6 hóig csak szoptattam (nyár volt, így italnak is azt kapta, vizet is csak nagy ritkán) és még 13 hós koráig szopizott utána. Alig vártam, hogy kicsit "leszakadjon" rólam a gyerek, azért fárasztó tud lenni az állandó készenlét. DE: utána jöttem csak rá, milyen kényelmes ez az egész, nem kell pacsmagolni (hogy utána kiköpjeKép), melegítgetni, ezer bébiételes üveggel útra kelni...stb. Később visszasírtam, kényelmes, gyors, tiszta...na, jó, amikor a rokkantklotyóban kuporogva szoptattam, utáltam, én valahogy nyilvánosan nem szerettem, úgy éreztem, ez kettőnk dolga...És most nézzetek hülyének: néznem kellett közben a babát! Beszélgetni sem tudtam senkivel, egyszerűen nem tudtam figyelni, talán csak a vége felé nem kellett ennyire "koncentrálnom". És mindig kéznél kellett lennie egy pohár víznek, mert amint rácuppant Kevin, iszonyú szomjas lettemKép
Továbbá az anyatejes kaki nem büdösKép
És valóban: a baráti körünkben Kevin a "kis makk" aki mindig tökegészséges, egész télen nem volt szinte semmi baja, az orrában is csak száraz trutyi van a kp. fűtéstől (pedig van párásító is.)
Nem köhög, nem szörtyög, nem kap el semmit!Koppkopp. Én hiszem, hogy az anyatej védi, a tesót is 1éves koráig tervezem szoptatni.
na, eldugultam, bocs a szopiskampányértKép
üdv
P
penna
 
 


Falina, Falina! Hol vagy???
17-e óta nem irtál kezdek aggódni! Ugye nincs semmi baj a 13. heti barnásozással?

Légyszi jelentkezz a másik (nyári) topikba is.
Köszi,
MJ-Móni 19+5
mj__móni
 
 


Sziasztok,

A nyári babákhoz szoktam írni, de hátha segítek valakinek ruha ügyben. A Jessica-nak vannak térdgatyái, hosszúgatyái meg hozzávaló topok, amiket ti is tudtok hordani sportoláshoz vagy tavasszal utcára (persze nem a 9 hónapbanKép ). Nem kifejezetten terhesruha, de én nagyon megörültem neki. Tök jó anyag és végre változatos!
www.jessica.hu

Puszi mindenkinek

Katica
katica78
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy még kicsit korai, de idebátorkodom közétek, hátha...

Még nem szóltam ugyan hozzá, de október vége óta olvasgatom a babanetet, bár leginkább a "megint megjött" topikot. A férjemnek 7 éve volt egy betegsége, ami miatt rendszeresen jár kontrollra.

Tavaly az esküvőnk előtt 1 hónappal volt ismét kontroll, ahol spermaképet is néztek, s azt mondták, elég rossz, csökkent esélyeink vannak, kezdjünk el minél hamarabb próbálkozni, 1 év után meg majd jöhet a lombik...

Próbálkozni még nem kezdtünk, de elkezdtem olvasgatni a témában, egy csomó információt felszedtem itt a babaneten.

Idén január végén kezdtük a "babaprojektet".
A 26. ciklusnapon elkezdtem az ébredési hőmet mérni, gondoltam, kipróbálom, milyen, s ha megjön, a következő hónapban már tudom mérni, lesz egy kis gyakorlatom.

Hát, alaposan meglepődtem, 37,2 lett, a következő 3-4 napban pedig 37,3. Ugy tudtam, menzi előtt leesik, fájt is a hasam rendesen, de a hő gyanús lett, vettünk tesztet. A 28. napon már halványan pozitív volt, a 30. napon már erősebben:-)
Időnként görcsölt a hasam (ez úgy 2 napja szűnőben van, bár néha fáj), meg a mellem is kezd feszülni, szerintem van esélyünk...

Ma vagyok a 35. napon (Ált. 26-27-naposak a ciklusaim, 29. napnál hosszabb még nem volt.)

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek már érdemes orvoshoz menni? Azt olvastam, hogy csak a 6. héten lehet vizsgálattal megállapítani a terhességet.

Ti mikor mentetek? Mi történik az első vizsgálaton?

(Sajnos nekem vidéken maradt a dokim, felköltöztünk Bp-re, így a körzeti szakrendelőbe megyek, mivel nincs nőgyógyászom.. egy kicsit félek)

Ti már mind túl vagytok ezeken, segítsetek egy kezdőnek!:-)

Köszi: Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert Bálint elég nyűgi ma is.

Uxi,
Szerintem még várj az orvossal. Én most a második babóval elég korán mentem, mert külföldre utaztun 3 hétre, és meg akartam tudni, hogy minden ok-e, nehogy Ausztráliában legyen valami gond.
Szóval, én most a mensi késésének a 8. napján voltam dokinál. Csináltak uh-t, hogy megtudjuk utazhatunk-e (megnézték, hogy jó helyen van-e) akkor voltam kb 4-5 hetes a lelet szerint. Szívűködés még nem volt kimutatható. Vizsgálattal is már megállapította a dokim, hogy terhes vagyok, mert mondta, hogy már ilyenkor is kitapintható. Elkezdtem szedni az Elevitet. Szerintem te is kezd el, a tájékoztató alapján már a kívánt terhesség előtt pár hónappal is jó elkezdeni.
Egyszóval szerintem 2 hét múlva ráérsz elmenni a dokihoz, akkor már talán szívműködést is kimutat az uh.
Hova mész dokihoz?
Első vizsgálat: rákszűrés, uh, a következő alkalommal vér és vizelet, és ha esetleg először nem volt uh, akkor az is.
Kérdezz még nyugodtan! Kép

Kati,
én kislányt szeretnék, és szerintem a férjem is most, de ha fiú lesz akkor sem adom vissza Kép
Mikor mész megint? Mit szeretnétek?

Penna,
csatlakozok hozzád szopi ügyben, én is azt tapasztaltam, hogy addig nem volt beteg a Bálint, de ahogy rohamosan csökkent a mennyiség (decemberben) kezdődött a nátha szezon. De szerencsére semmi komoly, pedig a családon már elég sok nyavaja átvonult. Bálint magától hagyta el a szopit teljesen most pár hete, valószínű a pocaklakó miatt. Éjjel is gyorsabban visszaaludt egy kis szopi közben.

Lépek, Bálint a poharakat pakolja,

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!
Uxi,
üdv a csapatban. Egy nagy kalappal!!!
Szerintem is várj még legalább 1 hetet, annál nagyobb lesz az öröm...

Edina,
mi is lányzót szeretnénk, főleg a párom. Ő már elsőre is kislányt akart, és kicsit el is szomorodott, hogy fiú lett. Én inkább csak miatta szeretnék lányt.
Holnap megyek vérvételre, még nem voltam. Eléggé be vagyok tojva, nem nagyon bírom ezeket. Aztán jövőhéten doki megint...
Kati (13+1)
Vendég
 


Ja tényleg, lányok, azt akartam kérdezni, hogy ki milyen magzatvédő vitamint szed?
Nekem a Materna nevezetű borzalmat mondta a doki, de egyszerűen nem tudom bevenni, annyira rossz a szaga. Már csak ha kinyitom a dobozt rosszul vagyok...

A másik,
ki hogy áll a súllyal?
Én még nem híztam (az itthoni mérleg szerint), viszont ha a hátamra fekszem tök jól ki lehet tapintani a méhemet. És a mellem is iszonyúan feszül. Hogy lehet, hogy mégsem híztam? Nem mintha hiányolnám, van rajtam felesleg bőven. Lehet, hogy abból ment le. Akkor meg miért nem látszik?
Vendég
 


Kati,
Nálunk pont fordítva volt, én szerettem volna először kislányt, én tán most is csak én szeretnék? vagy ő miattam szeretne kislányt? Ki tudja, mindenesetre elhatároztam, hogy most márpedig kislány lesz, de nem sok beleszólásom van. Kép
Vérvételen még én sem voltam, nem irigyellek. Én is mindig rettegek, pont mint egy gyerek. Kép Én holnap kérek a dokimtól időpontot, és valószínűleg hétfőn megyek maj, és akkor labor, uh és társai...

Kitartás! Kép

Edina

nedinabp
 
 


Nemesek,

Én 13+1 vagyok, 1 kilót hiztam, de volt is rajtam felesleg előtte. A melleim két számmal nőttek meg, és a pocakom olyan feszes mint egy labda! Nem tudom honnan csoportosult át a cucc, de egy héttel ezelőttig még nem volt rajtam semmi plusz súly.

A szoptatás és fogyás témához annyi, hogy akkor kb napi 500 kalóriával TÖBBRE van szükséged mint máskor, tehát nem meglepő, ha a szoptatást abbahagyod, de az kalóriákon nem veszel vissza, akkor hizni fogsz. Az ellenkezője visztont az, hogy a szoptatás tök jó fogyókúra!!! Mármint ha nem eszel meg naponta 2500 kalóriát (amennyi átlag kéne), hanem mondjuk csak 2300-at. Ellenben azt is hallottam tapasztalt anyukáktól, hogy szoptatás alatt az ember szervezete "ragaszkodik" az utolsó kilókhoz. Tehát hogy miután a legtöbb felesleg gyorsan lemegy, az utolsó egy-kettő-három már az istennek se fog, csak mikor abbahagyod a szoptatást. Biztos valamit tartalékolni szeretne a szervezet. Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok! Egy közérdekű közlemény azoknak, akik az EU országaiba utaznak. Tegnap váltottam utasbiztosítást, teljesen fölöslegesen, mert az apróbetűs szerződési feltételek 26. oldalán benne van, hogy a terhességből adódó bármilyen gubancra nem fizetnek. Kép

Szóval minden utazó váltsa ki az E111-es nyomtatványt, mert az viszont jó erre is, ha úgy hozná a sors. (Bár ne legyen rá szükség!)

És mindenki vigyázzon a biztosítókkal!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Még én se híztam, de nekem is egyre keményebb a pocim.

Uxi! Grat és sok sikert a babóhoz!

Nyúlné! Még mindig várom a sütireceptet!

Pussz

Bodza 10+2

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Rokica,
igen, ez típus kérdése, van aki szinte többet hízik szopi alatt, mint a terhességgel, van olyan barátnőm, aki a szopi végén annyi lett megint mint 9 hós terhesenKép Viszont vannak akik tökjól lefogynak, tapasztalataim szerint főleg a kiskorkülönbséges 2. gyerekkel szokik ez gyorsan menni, de az valszeg nem a szopitól vanKép
Ma az egyik anyuka szó szerint ezt mondta nekem az Állatkertben, mikor meséltem, hogy ősszel jön a tesó is:
"Az első fél év küzdelem az életedért, küzdelem, hogy a víz felszínén maradj."
Kicsit azért megrettentem.
jó éjt
Penna
penna
 
 


Köszi a válaszokat!

Lehet, hogy várok még egy hetet... bár leginkább azért szeretnék már menni, hogy megállapítsa, tényleg lesz-e baba, meg nem-e méhen kívüli.

Elvileg most vagyok 5 hét +1 napon.

Eléggé izgulok, hogy tényleg összejöjjön, le is fogytam már egy kilót a sok zabálás ellenére...(Nálam ez elég könnyen megy, bár amúgy sem vagyok vastag).

Szerintetek nem kellene hányingeremnek lenni?
Vagy az csak később jön?

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


PennaKép
Bocsika, hogy beleszólok, de hogy a kedveden javítsak tapasztalatom szerint inkább csak az első három hónap a küzdelem az életedért, hogy fennmaradj. Az viszont tényleg nagyon kemény!
Üdv,
MJ-Móni
mj__móni
 
 


Ezt irtam tegnap, de nem tudtam feltenni:

Sziasztok!

Sikeresen landoltunk de fél 11 kor Ferihegyen!
Az ut horrorr voltKép Azaz annyira nem, csak az elmult evekben szerencsesen mindig tok siman repultunk. Most viszont pont vacsi és villanyoltás után a 4. óra kezdetén elkezdett rázni a gép és nem hagyta abba vagy egy órán át!Hát ugy belemverte az ideget a hulye gep, hogy egy percet nem aludtam:Kép
Ezen kivul sz...r volt a kaja, hulla fáradt vagyokKép de azt nem birtam megallni hogy ne irjak nektek!

Uxi!
Gratulalok!Ez nemhogy esély, hanem tény!
A vizsgalattal en is varnek. A pulzalast 5.-6. heten mutatja ki a sima uh, ami azt jelenti hogy "orvosilag min. a 7. hetet kell taposnod"!
SzerintemKép!!!
Nem irigyellek, en is tiszta ideg voltam amig nem lattam az elso uh-n a pulzalast!KitartásKépKépKép

Bodza!
Köszi a hasznos infot!Kép
Ezt a genyóságot, kifizetsz egy rakat pénzt és még ez sincs benne!Kép
Szerencsére a férjemnek van valami OTP VIP bankkártyája amihez alapban jár a biztosítás külföldön, remélem nincs eldugva a szabályzatban valami apróbetűs marhaság!

Neme+ Szopi!
Én úgy tervezem, hogy kislány leszKép, minimum egy evig szoptatom majdKép, miközben visszanyerem versenysulyomatKép az 56-57 kg-otKépKépKépKép a 170 cm-emhez(61-röl indultamKép)KépKépKép
Tehát ezek a terveimKépKépKépJól kifundáltam mi????

Egyebkent mi mindketten kislányt szeretnenk, mert olyan kis hizelgosek, és ezt imádjuk!KépKép
Ezert tuti hogy bejön egyik haverunk szurkolása, miszerint fiunk leszKépKépKép(pedig meg nem is tudja, hogy terhes vagyok)

Penna!
Van tesod?
Nekem van! 1 ev 10 hó külömbseggel!
Mi is felnottunk valahogy es anyukank is kibirta!
Biztos nem lesz könnyű kezdetben, de hidd el, ugy belejössz majd, mint kiskutya az ugatásba!
És persze ott van apuci is!Be kell segitenie!!!

Nemesek!
Ha nem megy a Materna, probald az Elevitet, szerintem ez nem büdi!SzerintemKépKép!
Hízás!
Ne aggódj, átrendeződtél egy kicsit, más az anyagcseréd, más a vízháztartásod!
Örülj neki, hogy meg nem mázsáltál többetKépKép Én sikeres 2,5 kiló +nal vagyok, amibol le szandekozok adni 1,5-öt, mert az csak az amerikai zaba miatt jött föl és csak uszogumira!KépKép
Tehát no szénhidrát!Sütireceptek, távozzatok tőlemKépKépKépKépKép

És a végére, elmentem megbeszelni a dokival a 12. heti uh-t, ő a maga részéről csak a 13. ban csinálna nyaki redőt, de mivel ideges vagyok, megnéz holnapKépKépKépKép
Viszont a megvizsgált és azt mondta ő ugy érzi minden rendben, jól fejlődő 11.hetes terhességről van szó!KépKépKép

Hurrá!
Jó éjt mindenkinek!
(Aggódom Falináért, senki nem tud privát e-mail címet tőle???)
Megann 11+3

Ui: jópofa kismamaruha üzlet kerestetik budapesten!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Én Falinát személyesen ismerem és az előbb beszéltem vele telefonon.
Mondtam neki, hogy itt a topikban mindenki nagyon izgul érte, úgyhogy "engedélyt" kaptam arra, hogy elmeséljem, mi van vele.

Először is, hogy ne ijedjen meg senki: jól vannak.
Kórházban vannak ugyan, mert vérzett, de szerencsére nincs baj, viszont kiderült, hogy nem a legjobb helyen van letapadva a méhlepénye.

Más.
Látom, hogy már szóba került a szoptatás téma.
Nekem van egy 19 hónapos fiam, aki még mindig szopik.
Én nagyon sokmindent a www.lll.hu és a www.szoptatasert.hu oldalakról tudtam meg. Bababarát kórházban szültem, úgyhogy volt bátorságom megkérdőjelezni azt, amit a védőnöm mondott, és nagyon is jól tettem, hogy elkezdtem informálódni.

Lényeg a lényegban, hogy azért szorítsatok nagyon Falináéknak.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Uxi!

A hányinger nem kötelezőKép
Én vagyok rá az élő példa!
Úgy néz ki(csak el ne kiabáljam) én megúsztam efféle gondok nélkül!
Most vagyok a 12. heten! Kb. a 10. en volt hogy 2 szer émelygett egy picit a gyomrom 3 percig és ennyi volt az összes!
Itt voltak még csajok akik csatlakoztak hozzám, aztán szépen lemorzsolódtak és beálltak a hányósok és ingeresek táborábaKép
Valaki az első perctől valaki csak a 10. héten lett rosszul!
Tehát inkább imátkozz, hogy elkerüld!KépKépKép

Megann 11+4

Kép

Kép
megann
 
 


Uxi!

Még valami!
Tessék szedni Elevitet, ez sokaknak segített kezdetben, mert van benne valami hányinger ellen!
És tessék szedni folsavat(irány a patika), mert ez a fejlődési rendellenességek ellen van!

Kép

Kép
megann
 
 


Marcsi 77!

Melyik kórházban szültél???

Kép

Kép
megann
 
 


Megann,
Az Istvánban.
Én mindennel meg voltam elégedve. A dokival is, a szülésznővel és a hellyel is.
(Bár Falinának nem vált be a dokim.)

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Köszi Marcsi!

Azért kérdezem, mert én még nem választottam se kórházat, se orvost!
Egyenlőre ma megyek az Uzsokiba Dr. Tiba János fődokihoz 12. heti uh-ra!
Ismeri netán valaki a kórházat, meg a dokit???

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!
Uxi, szerintem utanad en vagyok itt a "legifjabb" tag. En hetfon voltam dokinal, aki megallapitotta hogy 5 het meg ot napos voltam. Szamitasaim szerint meg sok is ez, mindenestre a terhesseg tenyet mar egyertelmuen meg lehet allapitani, de szivhang ilyenkor meg nincs. Ket het mulva megyek megint, addigra mar varhato a szivhang is.
Tobbiek! Mar irtam, hogy Algirban vagyok, es igy nem tudok olyan up-to-date lenni terhesseg es kiegeszitoi ugyekben, szoval help! Elkezdtem itt hastancra jarni, ami tok jo, viszont eleg ellentmondasos dolgokat olvastam rola. Van aki szerint az elso harmadban nem jo mozgatni az alhasi izmokat. Elhiggyem? Es a magzatvedo vitaminnal mi legyen? Keressek itt szerintetek, mert nagyon fontos, vagy raer marcius kozepig, akkor megyek haza.
na meg meg dillemaim vannak itt vagy otthon szulesileg is
de tobb kerdessel most nem traktallak Titeket, bar meg van a tarsolyban Kép csak szep sorjaban
koszi
ja, hanyinger nekem sincs Kopp-kopp-kopp
udv,
Panna

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!

Kedden este voltunk végre hu-n, a 12. hetin, az uh szerint pont 13 hetes volt. Minden rendben van velünk.A 6.1 cm az ülőmagassága (8 hetese 1.73cm volt ugye mekkorát nőtt? elképesztő!)A nyaki redő 1.3 mm ez jó, ha jól emlékszem 3mm már nem jó).Nálunk a párom is bennt volt és nem zavart, hogy hüvelyi uh volt. Már az első uh-n is bent volt és ki nem hagyna egyet sem. Lazán csak fényképezésnek hívja. Akik most mennek uh-ra azoknak sok sikert, és ne izguljanak minden rendben lesz!!!Kép

Az szopiztatással kapcsolatban csak annyit, hogy mivel mi első babások vagyunk még nincs tapasztalat,de nagyon jó hogy mondtátok a ráhangolódást. Én mindenképpen szeretnék szoptatni! Tudtok valamit arról, hogy ha valaki császárral szül hány nap után kellene megindulnia a tejcinek?

Tegnap láttam egy barátnőm újszülöttjét olyan édes.Tisztára könnyeztem. Ez a 9 hónap alatt végig így lesz, végig ilyen érzékenyek leszünk vajon?

A kilókról annyit, hogy a szakirodalom szerint nem kellene az első harmadban hízni.Ehhez képest én 4 kg-val vagyok nehezebbKép. A doki ráadásul elkeserített mert szeinte csak 8!!! kg az optimális.Ehhez mit szóltok?)

Egy fontos infó az összebújással kapcsolatban. A doki mondta, ha nagyon nem bírnánk egymás nélkül akkor igyak magnéziumot (pezsgőtabletta).Ez lazítja a méhet. Bár nekem hiányzik,de eddig még mi sem igazán csináltuk, meg nem is fogjukKép.

Vitamin is téma volt ha jól emléksze. Nekem az Elevitet kell szednem. Aki nem bírja a nagy bogyókat annak ez nem lesz ideális mert elég nagy, viszont nem büdös!

Uxi
Szerintem is várhattsz még.Én 6 hetesen mentem először (bár úgy számoltam,hogy öt hetes vagyok)és már volt szívpulzálása!!Arra figyelj, hogy ne kelljen pisilned, mert akkor a teli hugyhójagtól nem lesz látható, és majd mehetsz pisilni.

Lányok ti hogy álltok a nevekkel? Már választottatok?
Ti, hogy gondoljátok apásszülésetek lesz?

Ezt egyébként tegnap írtam már csak nem engedte feltenni!!
Na befejezem a kisregényemet!
Sziasztok!
13+2

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Ma már 3 levelem szállt el, de most utoljára újra kezdem Kép

Már egy ideje olvasgatom a levelezéseteket, én eddig még csak a szülészeteknél az Uzsokisokkal domcsiztam.
De igaziból hozzátok is tartozom Kép
11. hét végén járok, szeptember 14-re vagyok kiírva és az Uzsokiban fogok szülni.

Megann, te kérdezted, hogy kit ajánlanánk.
Én Gyarmati dokihoz járok, baromi rendes, kedves, jó fej és jóképű. Bár ez nem is lényeg Kép
Tényleg csak ajánlani tudom, nekem van egy másik doki ismerősöm ugyanitt az Uzsiban, ő ajánlotta.
És tényleg jó.
Ha gondolod, megadom a privi elérhetőségemet, hivatkozhatsz majd rám is.

Én ma még elérhető vagyok, aztán holnap elutazom és csakk kedden leszek megint.

Puszi nektek,

Vuk
vukkocska
 
 


Sziasztok,

Remelem el tudom kuldeni a levelem. Mar tegnap ota nem engediKép

Uxi,
Udv kozottunk.
Kicsit hasonlit az esetunk-mi vagyunk a statisztikai kivetelek ugy latom. Nalunk a kov. tortent. Harom eve igyeksunk osszehozni egy testverket a fiamnak es oktoberben el is mentem a dokihoz, hogy most mar jo lenne csinalni is valamit, mert nem jon ossze. Megvizsgalt es azt mondta, hogy ez normalis, hiszen nincs peteeresemKép.
Felirt vervetelre es novemberben kellett visszamennem hozza, hogy "kezelesbe vegyen".
En vissza is mentem de mar 4 hetes terhesenKép

Szerintem ha a teszt +volt, akkor ott baba vanKép

Sajnos en mar 5 kilot hiztam es meg csak most kezdem a 17. hetet.

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Ppanna!

Az én infoim alapján tényleg nem jó a rázkódás a babának, márpedig a hastánc elég rázkódósnak tünik nekem!
Az én dokim ova intett minden féle ilyesmitől, busz hátulján ácsorgástól, ugrálástól, eséstől!
Az első harmad legmegfelelőbb sportja, a kiadós nagy séta!
Vitamin!A magzatvédőnek épp az elején van jelentősége, én a helyedbe még ma felkutatnék valamit kint!
Nekem a doki azt mondta, hogy később el is lehet hagyni, úgy a 4-5. hónap táján, hogy ne legyen mesterségesen felpuffaszott bébink!

Kismama!
De jóóóóóóóóóóó!Gratulálok az uh-hoz!
Jaj már nagyon izgulok, remélem én is ilyen jó hírekkel térek vissza este

Ezt irtam meg tegnap de nem sikerült elküldeni!
Most elszaladok Coraba, aztán jövök vissza!

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!

Vártalak, hogy jelentkezz, úgy örülök, hogy nagyjából egyidősek vagyunk és te is az Uzsokiba fogsz járni! RemélemKép Kép

Én most elutazom, sziasztok keddig!
vukkocska
 
 


Kép
csillam
 
 


Sziasztok

Ezt a levelet most írom 34*
Remélem egyszer majd sikerül felraknom

Amit meg akartam osztani veletek az a következő:

Kedden voltam UH-n
Minden rendben a babával
Megdícsért az orvos mert nem híztam

És kiderült a lányomról ,hogy kisfiú:
Egy jókora csomag van a lába között:
Nagyon sokat mocorgott ,és pózolt.
Minden oldalról megmutatta magát
Láttuk ahogy szopizta az újjacskáját
Nagyon édes volt
Az ülőmagassága 72 mm
Megint felvetettük kazettára is

Hétfön kell mennem AFP-re
Utána 3 hét múlva vissza a dokihoz
Addíg 1kg-hízást engedélyezett.

Iszonyatosan mérges vagyok a babanetre,nem tudom mit jelent amit folyton kiír
„Le van tiltva-karbantartási üzemmódban van,,
Már küldtem levelet a szerkesztőnek is
Síró-és méregtől felrobbanó figurákkal

Ha végre sikerül ezt elküldenem,akkor már biztos kijavították a hibát!

Na akkor elkezdek próbálkozni…..


Puszi :Csilla
csillam
 
 


Csilla, milyen idős vagy? 16 hetes?

rokica (aki már nagyon szeretné tudni, mi is nő a pocakjában)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Még csak 14Kép

De mivel , idézem:" Ilyen vékonydongájú,, az anyuka.Ezért látni már a nemétKép
EZT A DOKI MONDTAKép
csillam
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?