Új privát üzeneted érkezett!



Marcsi, szupi hírek!!!!De jó!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
jaj, a kis Panka egy kis tündér!!!!Nagyon szép baba!!!!!!!!És milyen pózban tud aludni, hihetetlen!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Remélem több időt tudsz vele lenni és engedik, hogy te is befeküdj vele.Drukkolok!

Reni, én is ez a 2dl tej + lehelletnyi kávézó vagyok, de a legrosszabb, hogy én tényleg lemondtam róla szoptatás alatt....ÁÁÁÁ, az rosszabb, mint most!!!! :roll: :roll: :roll:
De nem úgy volt, hogy eltörölték ezt a házassági akv. rendeletet a kórházaknál?! na mindegy, végülis nem nagy cucc kikérni, csak jó lenne tudni!!!! :evil:
Vendég
 

 
 

Anna, én írtam, hogy vitetek be lefőzetve. Itt látogatási tilalom van, de azért csak be tudják adni a csomagot, nem? Én éhen fogok halni a 3nap alatt, mert a kórházban ehetetlen a kaja!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Legutóbb is szerencsém volt a szombati szüléssel, mert így főztek rám Anyumék, de pl. hétfőn egy falatot se,m ettem. Csak kedden talán egy fél zsömlét... :?

Én a laktoherb-etr vettem, de volt, hogy nem volt az, akkor másfaját. A Hippnek is van, de szerintem m :? ndegyik ugyanolyan. Én legalábbis mikor megnéztem az összetevőt , nem igazán volt eltérés.

Viszont most ugrott be, hogy a Hippnek van ilyen porosított teája, amit kifejezetten a kórházba ajánlanak. Azt biztire el lehet ben tis készíteni, nekem hozzá forralt víz.

Na megyek, hulla fáradt vagyok!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi nagyon szép Panka!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Olyan jó, hogy ilyen kis ügyes, hogy egyre jobban van, erős kiscsaj! :D :D :D :D :D :D :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Nálunk ma fejezik be a járólapozást a konyhába, hétvégén tapétáznak, egy gyors festés és kész a konyha. :D :D

Úgy örültem, éjfélkor elaludtam, de fél 4kor arra keltem, hogy éhen halok, kajáltam, és azóta nem tudok elaludni. :? :x :x

A Lakhoterb mire jó? :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál a kórházban, már csináltak Ctg-t is. Megkérdeztem a magnéziumról, azt mondta még szedjem a 37. hétig nyugodtan.
BPD:88mm
Hc:311mm
FL:67
OFD:106mm
AC 288
Becsült súlya:2310gr!!!!! :) Végre (most először) ezt is meg tudta mondani.
Voltunk a szülőszobában is, ott csinálták a CTG-t, közben a másik szobában vajúdott valaki és éppen akkor érkezett még egy lány, akinek elfolyt a vize.. azt mondták, nem tudják mi van, de futószalagon szülnek... :? Pedig tegnap nem is volt front, nem??
Jó lenne valami nyugisabb napot kifogni.. a szülésnő fel alá rohangált, a doki szintén..
Itt is látogatási tilalom van, de nem hiszem hogy annyira komolyan veszik.. Csomagot meg sztem biztos be lehet adni. Remélem.. nem hiszem hogy vega kaját is adnának.. :?

Akinek még nincs pizsamája!! Tegnap voltam a women'sectretben és 50%-os leértékelés van! Vettem is két tök jó pizsit, elöl gombolós a felső részük! + egy elől kapcsos melltartót, a szoptatós nagyon nem tetszett.. :oops:

Marcsi, nagyon aranyosak az új képek! :P :P :P :P Örülök, hogy egyre jobban vagytok! Jó lenne ha te is befekhetnél mellé :) :) :) Visszaszedett már pár grammot? Még András írta, hogy lefogyott 1600gr-ra..

A kandalló tényleg nagyon hangulatos :D Nem hinném, hogy elszívja a meleget.. ha befűtünk vele, be sem kapcsol a cirkó.. pedig elég hosszú a ház és a termosztát pont a másik végében van.. Ez igazából egy vaskályha, vagy nem is tudom pontosa hogy hívják... :? Csak addig meleg amíg rakod.. majd tavasszal szeretnék építtetni egy tégla kályhát.. nyáron lesz ideje kiszáradni..

Na, most már megyek, nem fárasztalak tovább titeket :)
Vendég
 


Közben Szilvi, látom megelőztél! :)
A Lactoherb segíti a tejképződést!
Vendég
 


Sziasztok Boldog babavárok!

Nyomon követem a toppikot mivel én is 2010.01.19-re voltam kiirva .
Nem szeretnék tolakodó lenni hogy most irok.


Anna irtad a kislányoknak a füllbelövést mikor jó ki mit ajánl.

Mivel tudtuk hogy kislányunk lesz igy én is informálodtam a védőnő szerint ha szeretnénk a babának füllbevallót ezt jó még a kórházban berakatni.Nem sértenek vele ideget akupunkturás pontot.De a védőnőnél is szoktak berakatni de akkor már nagyobbak és jobban fáj nekik.
Nagyon szép kis füllbevallokat lehet venni ami nem nyomja meg a baba füllét alvás közben és nem akad be semmibe.
Mi egy karika füllbevallót vettünk amiben vannak kövek.

Szép napot mindenkinek
manojoco
 
 


Marcsi,
Panka gyönyörű és ahogy olyan bölcs, mindentudó kis arcot vág!!
Örülök, hogy ennyire gyorsan javul és kitartást nektek továbbra is. Nemsokára melletted szuszog majd otthon :D :D :D Hány grammra kell felhíznia/megnőnie, hogy kiengedjék?
Egyébként nem tűnik soványnak, nagyon-nagyon szép baba, csak korábban érkezett, nem? Mint mondanak, várhatóan meddig lesz még bent?

(úgy raknék fel én is újszülött képet, talán majd pár hét múlva, mert most abszolút Marcsié az elsőbbség, és csak, ha neked is van kedved, hm Eszti?)

Funky
csak egy gyors, mert írtad a termosztátot,
nincs véletlenül egy szerelőtök, aki ért a termosztáthoz és a kazánhoz is egyszerre? (már ha nektek is gáz kazánotok van)
Mert a mienk pár napja elromlott, illetve a kazán rendesen felfűt, de teljesen ő dönti el, hogy mikor :lol: Fura mód, nincs hideg, de tisztára önállósította magát.. :lol: már mindent próbáltunk, újraprogramoztuk stb, és tuti a kettő közti kapcsolatban lehet a hiba. De még nem találtunk olyan szakit, aki mindkettőhöz ért, így meg nem akarom kihívni.
Bocs, hogy ide írok ilyen off-ot, de ez végszükség :lol: :oops: :lol:

sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Először is nagyon aranyos a kis Panka Baby. Ez az alvási pozíció :) olyan kis picike a képeken is látszik. Én meg sem merném fogni, nehogy eltörjem. Ettől félek amúgy is, hogy a sajátom sem merem megfogni, mert eltöröm :oops: :oops: :oops:
Nagyon kemény kiscsajszi lesz az már biztos.

Kedves Manojoco üdvözlünk a csapatban :) reméljük nem tűnsz el hamar. Köszönöm a válaszodat, nagyon kedves tőled. Csak az a baj, hogy a Klinikán nem tesznek már be fülbevalót a piciknek, így a védőnőt kérdezem meg, hogy vállal-e ilyet (ma nem volt, mert beteg).
Esetleg, ha van kedved írj magadról, hogy van a kiscsaj? Természetes szülés volt?

Voltam ma védőnőnél, minden rendben van. A hemoglobinom 134, kicsit csökkent a 140-hez képest. Állítólag álomvérem van :)

Puszika

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Borsó, sajnos nem tudok segíteni. Nekünk a kazánt Vaillant szerelőnek kellett beüzemelnie.. onnan jött egy fickó, mert csak úgy él a garancia.. De nem jól emlékszem, hogy te Miskolcon laksz? Lehet nem :oops: de valahogy teljesen az maradt meg bennem.

Én kíváncsi lennék az újszülött baba képekre! Bibuéra is, meg a tiédre is! :)
Ettől még Pankára is úgyan úgy fogok figyelni!!!! :D :D :D

Monojocó, köszöntelek nálunk! :)
Vendég
 


Cuki, cuki kisbaba Panka, mostmár én is akarom az enyémet gyorsan! :lol: :lol: Pláne, hogy egyre gyakrabban énekelgeti ezt odabent : kicsiny nékem ez a ház, kirúgom az oldalát... :?

Kezdek tropára menni fizikailag, tegnap is annyira fájt a derekam, hogy délutántól kezdve már nem bírtam megmozdulni, majdnem négykézláb mászkáltam, annyira fájt, és érzem, hogy a lábizületeim is igen erőteljes megterhelésnek vannak kitéve, pedig na most tényéeg elmondhatom, hogy a korábbiakkal ellentétben most neem híztam. Direkt nem álltaam már mérlegre az elmúlt védőnői látogatás ótaa, hogy ne idegesítsem magam, ma reggel eszembe jutott és örömmel állapítottam meg, hogy nem híztam semmit azóta.

Én is üdvözöllek, Monojocó közöttünk, bár lehet mire ezt írom, Te már a kisbabádat tartod a karodban. Drukk-drukk.

Én is úgy emlékeztem, hogy Borsoo nem fővárosi vagy, hanem nekem az rémlett, hogy pécsi. Bár igaz, sokan megfordultak nálunk, aztán sajna el is tűntek. Remélem, tovább nem csökken a létszám és később is visszajárunk, bár gyerkőc mellett bizti kevesebb idő lesz.

Jóccakát!

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Irok pár sort magamról.
Van egy 5 éves kisfiam és a kislányom 2010.01.14-én született 3650g és 50 cm .
Mind a két babám császárral született. a fiam nyakán rajta volt a köldők zsinor , a lányomnak meg rossz lett a szív hangja és nem tudtak rendes ctg csinálni 50-es volt neki 150 helyet nagy volt az ilyedség a kórházba mikor az ultrahangot csinálták és egyre többen lettek körülöttem láttam az arcokon hogy nagy a baj.
Aztán rohanás a műtőbe pár perc alatt előkészitetek igaz 2 vénám szétment nem volt valami ügyes a nővér aki akart infuziot bekötni de a 3-dik sikerült a műtőben. De hálistenek minden rendben volt egyből sirt a babám és a férjem kint várt a műtő előtt .Igaz altatak igy csak délután kaptam meg a kislányom .


Kitartás mindenkinek én sem szeretem a mérést szerintuk 20 kilot híztam jó nagy pocakom volt nem birtam cipőt felvenni.Még most is fáj a hátam.
De ez olyan jó dolog ahogy nővekszik a pocak és mikor eljön az idő megszületik a baba.

Vigyázatok magatókra

jó éjszakát
manojoco
 
 


Sziasztok!

Hulla voltam tegnap. Délben barinőztem, aztán unokatesómnál voltam a fogászaton, aztán még rohangáltunk, majd kidőltem. Most meg nem is tudom hanyadik éjszakám volt, hogy nem tudtam 2órán át aludni. Most sikerült, de mostanra meg már hulla vagyok... :roll: :roll: :roll:
Na mindegy, jövő hét utánra lepasszoltam Bibut egy 3-4 napra. Igaz sok dolgot kell elintéznem, de gondoltam egyik napot vé :roll: ig pihizném. Remélem még nem lesz késő!

Fanni, azta, ez már totál finish! Hajrá!!!! Bnőm is mondta tegnap, neki már csak 3hét!!!!Mondom húúúúha, erre belegondoltam, akkor nekem meg 4!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Jaj!!!!!

Csajok én szívesen tennék föl képet Biburól, de nem nagyon van, mert az Apját hiába kértem, hogy ne a telefonjával fényképezzen (jó kamera volt rajta, ilyen vakus, 5megás, stb..), de nem hallgatott rám, aztán pár hét múlva az építkezéskor itt a házunknál bele ejtette a tóba!!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, képzelhetitek!!!! :evil: Szóval ne engedjétek, akár milyen telefonja is van, hogy azzal fényképezzen!!!! De van vmi pár napos, na azt ha tudom fölrakom. Amúgy iwiwen van ilyen pár órás (még, jó hogy Hufom bent volt rögtön mikor megszülte, meg hozott fényképezőt!!), szóval ha gondoljátok ott megtudjátok kuksizni!!! De majd ügyködök ide vmit!!!! :D

Manojoco, üdv itt! Gratula kis tündérhez, most irigykedem, hogy te már túl vagy rajta...bár nekem még most nem lenne jó, mert sok a dolgom... :? És a kisfiad hogy fogadta a Hugicáját?

Reni, látod, ha nem foglalkozol a súlyoddal nem is hízol?! Ez ilyen bizti pszichés!!!! Már nekem is kész van mindenem!!!!Olyan jó lesz nem így cipelni ezt a nagy gyerkőcöt!!!!

Marcsi, mizujs? Mi a helyzet veletek? Majd még jöhetnek a képek a kis gyönyörű tündérkirálylányról!!!!!
Vendég
 


Ez már tényleg a finish!!!!!! Én már néha érzem, hogy egy picit fáj a hasam alja.. de midig hamar el is múlik... Neked Bibu hányadik héten született?? Kíváncsi vagyok ki lesz a következő :)
Marcsi jól megelőzött minket! :roll:

Erről hallottatok? ez nem lehet igaz.. :shock:

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/dobb ... k-2009809/
Vendég
 


Szneszti!

Hamar ittlesz március és babázhatok de jó lesz nektek is.
Ez a lecsodálatosabb dolog.
Kisfiam nagyon várta a hugit , a kórházba mindig elkisért ultrahangra ő vigyázott anyára .
A dél -pestiben még az a hölgy van az ultrahangos aki még annó 5 ével ezelőtt volt mikor a kisfiam a pocakban volt.
Nagyon kedves hölgy a kisfiamnak mindent elmondott minden egyes alkalommal és ha valamit nem mutatott meg akkor szóvá tette neki hogy ezt még nem láttam .Főleg a kórházban töltött pár nap volt nehéz amikor jöttek látogatóba és kérdezte kisfiam anya mikor jötök haza babával?
Nem volt könnyú ez az 5 nap nagyon nehéz volt soha 1 napot sem voltam még távol a kisfiamtól.
Ja és már alig várja hogy bevihessük megmutatni az oviba az ő kistestvérét.


Sziasztok
manojoco
 
 


Manojoco! Szégyellem magam, de én először félreértettem, azt hittem, hogy még bent van a pici a pocakban, és kicsit késik a jan. 19-hez képest :oops: Mostmár viszont átlátom a helyzetet, és akkor gratulálok, boldog babázást!

Sztem Eszti lesz a következő, aztán Fanni, aztán Anna, aztán Szilvi és végül én, na meg borsoo, de őneki még van ideje. Na persze, ez csak megérzés, semmilyen tudományos alapon nem nyugszik :lol:

Holnap még megyünk egy bevásárló körútra, megvesszük még a kádat, meg ilyen apróságokat, aztán a hétvégén összerendszerezem, hogy milyen ruhából mennyi van és mit kell még beszerezni.

Mracsi, sokat gondolunk Rátok, ha van időd írj, bár már lehet, hogy többet lehetsz Pankával és ennek csak örülünk, még akkor is, ha kevesebbet hallunk rólatok.

Kép
ire81
 
 


Reniiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ? NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Legyen csak Fanni a következő!!!!nekem még sok a dolgom!!!!
Bááár, csak 2hét van közöttünk, szóval, khmmm. Ajjaj!!!!
Most be------tam!!!!!Majd a ctg-nél leszek rosszul, hogy jajajajaja itt az idő, tik-tak-tik-tak

Manojoco, én is ettől félek, főleg, hogy látogatási tilalom lesz és nem fogom kibírni akár 3napig sem a gyerkőc nélkül... Mi is szokat beszélünk neki a tesóról, de sztem még nem fogja föl.Majd ha itt lesz.
Nagyon ari lehet a fiad. Remélem ilyen is marad a viszonyuk, de ha már most így áll hozzá, akkor talán igen, nem?
Amúgy hogy szólíthatunk? vagy maradjunk a nick nevednél?Ahogy te szeretnéd.

Fanni, nagyon gáz ez a cikk/video. Nem semmi.Én meg sírok itt, hpgy mennyit kell várni az önkormányzatoknál egy szaros friss papírért...hát az semmi ehhez képest!!!!

Igen, én is azon gondolkoztam, hogy lehet Marcsi is befekhetett! De jó lenne!!!!Na nem az, hogy nincs itt :wink: , hanem hogy együtt lehetnek!!!!!!Jaj, én drukkolok!!!!
Vendég
 


Eszti nyugi, csak akkor fogsz szülni, ha már kész leszel mindennel, ha már semmi elintéznivaló nem maradt hátra és ha már nem lesz látogatási tilalom! :wink:

Egyébként én már tökre túl lennék rajta, igaz, egyelőre nincs hova tenni ezt a kis picurkát, na meg még fejlődjön is bent, csak már a hasam kezd lassan ijesztően nagy méreteket felvenni. :?

Kép
ire81
 
 


Na jól van! Reni. akkor ezt megbeszéltük :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is túl lennék már rajta, csak nem akarok felkészületlen lenni...Bár Bibunál se, kapkodtam el a dolgokat!!!! :lol: :lol: :lol: Talán pár nappal szülés elött lettem kész... :lol: :lol:

Na megyek fürdetni!!!
Vendég
 


Sziasztok,Pocakosok! :lol: :lol: :lol:

Akármilyen nehéz is és akármennyit nyafiztam én is,azért most érzem azt,hogy jó volt terhesnek lenni...komolyan... :oops:
Kicsit azért sajnálom,hogy ilyen hamar vége lett,de lehet,hogy csak azért,mert nem volt időm felkészülni a szülésre,az elválásra a pocaklakótól... :(
Na,majd legközelebb! :lol: :lol: :lol: Amúgy is..mit akarok,amikor van egy gyönyörű babám! :lol: :lol: :lol:
Köszönöm a dicséreteket,a Panka nevében is! :lol:
Képeken egyébként valahogy tényleg nagyobbnak és husibbnak látszik szegénykém.

Tegnap estefelé átköltöztünk a Madarász utcába.Szerencsére a Peter Cerny alapítvány mentősei olyan drágák voltak,hogy a picurkánkkal mehettünk mi is.Nagyon édes volt,egész úton figyelgetett,forgatta a kis fejét,pedig sok mindent még nem láthat...amúgy se hallottuk sírni az első napja óta...holnap rá is kérdezek,szokott-e egyáltalán.Bár később majd biztos bepótolja! :lol: :lol: :lol:
A Madarászban nagyon kedvesen fogadtak,jó fej mindenki,orvosok,nővérek egyaránt.Egyelőre csak bejárunk hozzá,reggel 8.15-től este 6-ig mehetünk,lehet őt etetni cumisüvegből,ma etettem is! :lol: :lol: :lol: Annyira jó érzés volt...fogni a kis picike törékeny testét...hiába a 6 éves szakmai tapasztalat,ekkora baba még nem volt a kezemben,így először én is eléggé meg voltam illetődve... :oops: De szuper volt mindenesetre! :lol: :lol: :lol:
Ha ilyen tempóban gyarapodik,a jövő héten kikerülhet az inkubátorból és majd akkor lehet befeküdni mellé.Már alig várom,mondanom se kell. :lol:
A doktornénije azt mondta,kb.3 hét múlva sanszos a hazajövetel,amihez el kell érnie a 2100grammos súlyt,legalább.
Most már csak híznia kell,amúgy teljesen jól van,tegnap kapott utoljára antibiotikumot,a továbbiakban már csak vitaminokat,fehérjét,cukrot kap infúzióban,de azt is egyre kevesebbet,ahogy egyre több tejcsit iszik.
Tejem egyelőre van annyi,amennyi elég neki,bár lassan bele kell majd húznom,ha ilyen tempóban emelik az adagjait.Iszogatom a Fitolac teát,meg használok homeos bogyókat,csak jó lenne többet pihenni,rendszeresen kajálni,stb.De ezt a kis időt fél lábon is kibírjuk már! :lol:
Egyetlen előnye a hajszolt életmódnak,hogy mínusz 2 kilónál tartok ahhoz képest,amennyivel kezdtem a terhességet. :lol:

Na,mára ennyi...apjával épp most gyártjuk az esküvői meghívókat. :oops: :lol:
Már nem akarjuk tovább halogatni,amúgy is csak a szűk családban gondolkodtunk,eredetileg is.
Azt meséltem már nektek,hogy András "hivatalosan"a szülőszobán kérte meg a kezem? Épp aznap érkeztek meg a gyűrűink és akkor húztuk fel egymás ujjára,miután Panka kibújt... :oops: :lol: :lol: :lol:

Kitartás mindenkinek! Azért nagyon kíváncsi vagyok,kinek a képei kerülnek fel legközelebb?! :lol:

piki
 
 


Na Eszti majd meglátjuk! :D Egyre többet foglalkozok a szüléssel.. idáig olyan messzinek tűnt.. de hogy már a Marcsi túl van rajta, soha nem lehet tudni..

Marcsi, örülök a jó híreknek!! :D :D
Csak egy percre jöttem most, már megyek aludni..
most láttam a Házon kívül-t, tényleg igaz az a cikk amit küldtem!!!
Ez nagyon durva, Szilvi te is figyelj oda majd erre.. ti már elintéztétek az apasági nyilatkozatot?? Hihetetlen hogy mindig kitalálnak valami újat.. Ha valaki nem olvasta volna a cikket, arról van szó, hogy ha nem vagy se házas és nem is élsz hivatalosan élettársi kapcsolatban, bizonyítanod kell hogy nem is éltél a fogamzás idején sem.. :? :? :? Közjegyző tud ilyen igazolást adni, de állítólag a többségük még nem is hallott erről és azt sem tudják mennyit kérhetnek ezért.. + majd az anyakönyvvezető is tud ilyet adni, ha ki lesz építve az ehhez szükséges rendszer.. ami még nincs :S
De enélkül nem anyakönyvezik a babát!!! Nem igényelhetsz semmilyen ellátást..

Marcsi, tényleg nektek akkor hogy volt? Mikor utoljára beszéltünk erről még arról volt szó, hogy akkor már házasok lesztek :D
Nektek kértek +ilyen igazolást?
Vendég
 


Sziasztok!

Manojoco üdv köztünk! De jó neked, hogy már babázol! :D

Marcsi nagyon örülök,hogy mindig jó hírekkel jössz!!! :D :D :D :D

Fanni köszi az infót a teáról.
Én is néztem a Házon kívül-t, mert reggel a Reggeliben is volt erről szó, és ott mondta egy nő, hogy ha megvan az apasági akkor kell a közjegyzői nyilatkozat, vagy ha még nincs akkor be kell jelenteni, hogy élettársi kapcsolatban élsz. Mi az utóbbit választjuk, mert kedden elmentünk megcsináltatni az apaságit, de nem volt ügyfélfogadás :evil: , meg amúgy se tudtuk volna, mert kellett volna orvosi igazolás a fogamzás feltételezett időpontjáról és a szülés várható időpontjáról, na meg 30 napnál nem régebbi családi állapotot igazoló lap! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kivagyok, mért kell megnehezíteni az ember életét?????? :x

Tök jó ma meghozták a kiságyat, holnap meg elvileg úgy terveztük, hogy megyünk a Minimanóba beszerezni még pár dolgot. :D :D :D

Szerintem a következő aki szülni fog, Fanni lesz, majd Eszti, Anna, Én, Rena és Borsoo.
Fanni van egy olyan érzésem, hogy te már február végén babázni fogsz. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Látom már mindenki nagyban szülne :lol: én is egyre többet foglalkozom a dologgal. Február közepén megveszem a kiskádat...addig nem is, maradjon csak a pocakban a lakóm.

Marcsi: örülök, hogy minden rendben. Panka nagyon ügyes kislány. Csak így tovább és nemsokára otthon csicsizik az ágyban :)

Reni az én hasam is egyre nagyobb, bár nekem nem is nő, hanem kevesebb hely van bent. Jázmin teljesen kinyomja magát a jobb oldalon. Szinte látni a kis hátát...és nem is megy vissza, neki jó így.
Hajnal 2:30-kor nagyon aktív volt. Huuuu szinte fájt is ahogy mocorgott. A húgyhólyagomat bokszolta éppen. Akár merre fordultam a kisasszony csak csinálta.
Szóval már érezhetően kevesebb a hely bent.

Igazából én is már szülhetek február végén :S akkor már nem koraszülött. Hmmm nyafogok, hogy mikor jön el az idő...lehet utána még szeretném ezt az állapotot.

Szülés: érdekes, de fel vagyok készülve! :shock: nem izgulok, félek tőle...úgy vagyok vele valahogy túl fogom élni. Nem tudom mi vár rám, ezért fölöslegesen is parázok előtte. Még rosszabb is. Itt szegeden feloldották a látogatási tilalmat!! Már nincs annyi beteg és már minden megy a maga útján. Lehet nem is kell így a páromnak oltatni csak-e miatt. Bp-en nincs feloldva? Én a 3 naptól tartok csak. A szobatársak milyenek lesznek...a kaja :)

Manojoco: de jó neked, babázhatsz. Hogy hívják a kisgyerekeket?
Nagyon jó kis tesók lesznek. A fiú vigyáz a kis hugicára :)

Nem semmi ez a cikk. Az embereket nem hagyják békén. Még jó, hogy mi házasok vagyunk nem kell még ezzel is foglalkoznom :S azért nem semmi amit kitalálnak. Szegény családok 60 nap van igénybe venni a dolgokat és ha addig nem lesz meg az anyakönyvi kivonat akkor semmit nem is kapnak?! Hát persze ez a természetes nem a nagy emberek esnek el tőle, a családok meg kit érdekelnek alapon.
Nagyon mérges vagyok!!!!!!!!!
:twisted: :evil:

KG: igazából alig híztam valamit. Lekopogom nincs egy terhességi csíkom sem. A zippzáram is alig látszik. 64 kg-ról indultam, most meg a védőnőnél megmértem magam (persze cipő...) és 72 kg-ot mutatott. Abból a ruha minimum 1kg (be voltam öltözve), Jázmin 2kg, így azért elég jó.
Kíváncsi leszek, hogy jövök ki a klinikáról. Lehet lemegy az összes már ott. De jó is lenne :):):)

Kiságy: tudjátok szenvedek a BC-el, hogy törött volt a funér. Hát nem tudom mikor hoznak újat, mert felhívtak, hogy nem mostanság lesz szállítás és addig adnak más színű funért. Megköszöntem, de mondtam, hogy az ágy össze van rakva, az ágyneműtartó ráér. Gondolom februárban azért lesz szállítás. Mondta igen és akkor hív. Kíváncsi leszek. Miért nekem kell szenvedni ilyen dolgokkal???!!!!

Megnéztem a fitolac és a lactoherb tea között mi a különbség, de semmi. Mind a kettő nagy márka mondta a patikus. A Fitolacban 4 filterrel több van+olcsóbb 600 Ft. A lactoherb meg 750 Ft. Szóval ennyi. :)

Na nem tartalak fel benneteket. Lehet sütök egy tortát amit a múltkor mutattam habcsóktorta :D:D
Úgy megkívántam :P

Fanni: mi lesz a neve a kis trónörökösnek? Sikerült választani? Nincs kiírva a vonalzóra és már nagyon kíváncsi vagyok :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj igyekszem mindenkinek irni kicsit lemaradtam.
Még ma meg sem áltam reggel óta ,ágynemű csere közben baba etetés, porszívozás ,mosás ,evés,még van vasalás d emár kész vagyok.Még kisfiamnak kell varrni farsangra ruhát .
Apa ma intézi az anyaságit meg a családit szegény hívott 57-vannak előtte:-(

Piki Tündéri a kis Panka ahogy néz a szemeivel.Hamar megerősődik és már mehetek ti is haza .

Szneszti: Ne aggodj reméljük nem lesz látogatási tilalom és hamar elmegy az a pár nap.

Ire 81: Igen nekem már megszületett a babár 01.14-én

Szabó anna : a kisfiam József apuka után , a kislányom Gréta .
Sajnos a szüleim már nem élnek :cry: de hiszem hogy vigyáznak ránk az anyukám Margit volt apukám József igy kapták a gyerekek a neveket .Még a Margaréta név tetszett de ennek a rokon jelentése a Margit és Gréta . Hát igy kapták az én drágáim a neveiket.
Tegnap voltam a DM-be és vettem Laktoherb teát ott 399 ft de ha patikában veszed meg akkor 850 ft.Hát nem semmi milyen árkülőmbség van.


Sziasztok
manojoco
 
 


Sziasztok

Én meg már azt hittem, melegebb éghajlatra kívántok, annyit rinyáltam már a Kútvölgyiről meg a xi-xii ker anyaságiról, stb, stb. De akkor ezek szerint nem :lol: :lol: mert nem tűnt fel, hogy pesti vagyok. Pedig az vagyok, abszolút! :lol: Mindig is itt éltem, és nagyon szeretem is! A többi várost szinte alig ismerem, csak a tescoikat, mindet láttam már belülről, min egyszer.. :D

Funky
Te vidéki vagy? Mindegy, amúgy is tárgytalan, mert nekünk Berettánk van. Azért köszi. Bár szerintem nem sok különbség lehet ezek közt.

Manojocó
üdv itt! Én meg azt hittem, hogy a sürgősségi császárt manapság már mindig ébrenlétben csinálják. Mitől függ?

Hát a has körfogat meg furi, mert én is végig azt hittem, hogy kicsi, mert az ember valahogy megszokja szerintem. Csak ismerősök mondták, akik nem láttak minden nap, hogy óriási :lol:
Csíkok meg nekem sem voltak egészen a legvégéig, csak akkor vettem észre, hogy van pár, mikor hazajöttem a kórházból. Biztos a szülés közben repedt meg a bőr. De szerencsére már alig látszik. Majd most lesznek újak :lol: De ez hajlam is, mert nekem pl tini koromban a combomon is jöttek elő, mikor egy évben 10 centit nőttem. De már azok sem látszanak, szóval nem igaz a hír, hogy a stria nem halványodik!

Na, akkor a laktoherb is drágább lett, mert én legutóbb 299 ért vettem a dm-ben :lol: De az is tuti rajta lesz valamelyik kedvezményes kuponon - már aki kitölti az ilyesmit a kórházban.

Sziasztok!
Vendég
 


Borsoo:

Ha programozott császárra megy az anyuka vagy ha szülés közben esetleg nem tágul akkor gerincbe adnak szurit.
Az elsőnél én is oda kaptam.

De ha valami komplikáció lép fel nem kielégitő a magzat szívhangja akkor altatnak mert minden perc számit ebben az esetben.

nekünk nagyon kellett sietniük ugyanis nem tudták mikor lépet fel hogy csak 50-es szívhangja volt.
Vagy ráfeküdt egy aortára vagy a köldökzsinort megfogta ami előfordul .

Az altatás pár percet vesz igénybe felrakták a maszkot kettő mély levegőt vettem és már aludtam is mig a gerinc érzéstelenitőnél eltelik jó pár perc is.
manojoco
 
 


Borsó, honnan vettem én Miskolcot?? :) Hát akkor üdv. itt Pesten! Pest környékéről.. Én Szentendrén lakom, de azt hiszem ez látszik is a nevem alatt. :)

Ma voltam az anyakönyvvezetőnél, aki két hete az apaságit írta és még ő sem hallott erről.. de telefonált párat és kiderült, hogy tényleg így van.. azt mondta majd jövő héten felhív, addigra kideríti..
Szilvi, az apaságihoz nekünk csak a dokitól kellett egy igazolás, hogy mikor volt a fogamzás.. ill. mikorra várható a baba.. más nem kellett..
Mi ezért nem akarunk bejegyzett élettársak lenni.. olyan rosszul hangzik ez nem?? + most tényleg erre akarnak rákényszeríteni??
Na mind1, majd ha megtudok valamit írok! + majd lehet a Marcsi is leírja hogy náluk mi kellett... ? :)

Egyébként egyre inkább úgy érzem hogy én leszek a következő.. mintha jósló fájásaim lennének..
+ most néztem, hogy mit írt a doki kedden és C:2100.. ott nem is vettem észre ő meg nem mondott semmit..
De a C:3000 a zárt méhszáj.. a 2000 már arra utal hogy rövidül.. :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Sziasztok

képzeljétek, a Quelle és a Mexx is kivonul (illetve az előbbi lehet csődbe ment, eltűnt a honlapjuk, most akartam kismamabugyit nézni..)
Nem tudjátok hol lehet pamut, nem magas kismamabugyit venni jó áron?

A Mexx-ben 50% off is van emiatt ráadásul és ott asszem babrucik is vannak. Gondoltam, hátha érdekel valakit.

Én ma lőttem egy anita kismamafürdőrucit a teszveszen, kíváncsi vagyok, nyáron jó lesz-e..? :roll: :lol: Végre találtam egy nem feketét.

Manojoco,
köszi! Én azt hittem, pont az altatás a hosszadalmasabb.

Funky
nem látszik kiírva semmi a neved alatt, legalábbis én nem látom :)

Mikor a doki nekem ilyen "2-essel kezdődő négyjegyű számsort" mondott, utána 4 óra múlva megvolt a hölgyemény :lol: De lehet, hogy az valami más volt..?


Még anno ezt gyűjtöttem ki, ha valaki szerint nem pontos, javítsa, mert én ugye nem nődoki.. :lol:

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi
2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi
3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
Vendég
 


Borsó! Ne ijesztgess!!! :lol: :lol: :lol: de az nem lehet, nekem már kedden írta ezt a doki!! Ma fel is hívtam, mert a neten több oldalon azt olvastam, hogy 2100-as méhszájjal fekvésre "ítélték".. de az én dokim azt mondta ez teljesen normális, ne aggódjak ettől még nem fogok szülni.
Biztos, ami biztos elkezdtem kimosni a pizsiket, meg a gyerekrucikat.. hétvégén összepakolom a kórházi holmit is... :)
Mexxnek még az 50%-a sem kevés nem? :) Én legalábbis még csak az outletben vásároltam mexxet.. de köszi a tippet majd megnézem, ha a városban járok!
Itt is vannak fürdőrucik:
http://essere2.hu/webshop/catalog/index ... 831ade9849
Vendég
 


Húú,m Fanni, ez már tök izgi! :lol: :lol: :lol: Ugyanakkor rémítő is, kb 5 hét van közöttünk, lhet 5 hét múlva már én is ilyeneket érzek.
Én mondjuk a múltkor Marcsi szülkése után úgy beparáztam, hogy elkezdtem kimosni a hálóruhákat, meg nagyjábóll a tisztasági csomagot is összepakoltam. Még akarok venni egy pár pamut, telefenekű bugyit ( csak vmi ócsó fajtát, amit nem sajnál az ember kidobni, ha összevérezi ), meg 2-3 hálóinget, de úgy döntöttem, hogy ezeket is csak a kínaiban fogom beszerezni és a brendonosokat meg anitásokaat majd már csak itthon fogom igénybe venni. Jaj, még egy papucsot is vennem kell! :idea:

Ma voltunk a brendikében ( férjem hívja így a brendont ), vettünk kikádat, pólyahuzatot, cumisüveget, cumisüveg mosó kefét ( amire a férjem először azt hitte, hogy gyerek WC-kefe, vagyis hogy a kakis bilit kell vele tisztogatni :lol: :lol: :lol: , mondanom sem kell, hogy az eladók dőltek a röhögéstől :lol: :lol: ), hő- és higrométert, fésű-kefe szettet, meg rendeltünk egy légzésfigyelőt.
Babakocsi ügyben még mindig nem léptünk :? , mostmár jó lenne azon a téren is beindulni.

Manojoc, nekem nagyon tetszik a Gréta név és sztem nagyon szép dolog, hogy a szüleid után nevezted el a gyermekeidet, vagy legalábbis a kislányod is hasonló nevet kapott.

Fanni, a kiságy már megvan? Mintha a múltkor még nem lett volna, addig ne nagyon szülj!

Kép
ire81
 
 


Basszus.. a facebook chat teljesen megzavarja ezt az oldalt.. harmadjára kezdek el írni és mindig eltűnik!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Reni, akkor már ti is belehúztatok! :)
Milyen légzésfigyelőt rendeltél?
Én ilyen bugyikat a Tescoban vettem.. hármat kettő áráért.. :) és tök aranyosak! :)

Még nincs kiságyunk.. elvileg kapunk kölcsön egy bölcsőt.. majd mindent előkészítek bele és ha nem lesz meg mire jön a baba, a Dávid majd elmegy és megveszi mire mi hazajövünk :)
Szóval ezen nem múlik :)
Ma megjött a bébihordó is amit rendeltünk! Maxi-cosi citi.. nagyon könnyű!
Babakocsi ügyben még mi is tanácstalanok vagyunk.. ígértek azt is, de még nem tudom mi lesz belőle..
de sztem még ráérünk megvenni akkor is ha már itt a baba.. az első pár hétben úgy sem nagyon megyünk sehová nem??
Vendég
 


Sziasztok!

Írtam, de egyfolytában lefagy ez a ....

nagyon szarul vagyok, marha sokat bőgtem, most nincs erőm ismét, de holnap jövök.

pusssz
Vendég
 


Eszti,mi a baj? Ne ijesztgess! :( :( :(

Mi továbbra is jól vagyunk,Panka egyre többet eszik és ennek megfelelően hízik is szerencsére! :lol: :lol: :lol:

Most már kicsit kezdek megnyugodni és látni vélem az alagút végét! :lol: :lol: :lol:

Nekünk még apasági se volt,mert mindenki azt mondta,hogy minek,úgyse jön a bébi az esküvő előtt... :?
Andrásnak is akkor mondták az anyakönyvi hivatalban ezt a dolgot a közjegyzői igazolásról,amikor a szülés másnapján elkezdett ügyintézni.
Ráadásul Pesten elég kevés közjegyző foglalkozik ezzel a dologgal,Andris konkrétan egyet talált... :? :roll: Én akkor még kórházban voltam,ő ment el egyedül Budafokra ehhez az úriemberhez,aki kiállította a szükséges igazolást.Utána ezzel együtt mentünk be a 8.kerületi okmányirodába,mivel ott szültem ugyebár és így kaptuk meg Panka anyakönyvi kivonatát meg lakcímkártyáját...ha van kérdésetek ezzel kapcsolatban,szóljatok és segítek. :D

Eddig én voltam az egyetlen,aki nem akart légzésfigyelőt,ha emlékeztek...No,most már muszáj,mert nem lenne egy nyugodt éjszakám se...Mi AngelCare-t vettünk,a kórházban a posztintenzíven is ez van a babáknak az inkubátorban,így gondolom,ez elég megbízható.

Ja és még a teákra akartam reagálni:a nővérek mondták,hogy az érzékenyebb babák pocakja fájhat a Lactoherbtől,így inkább a Fitolacot ajánlják,ha valaki ilyesmiben gondolkozik.Persze nem minden gyerkőcre van rossz hatással természetesen,de mi is inkább a Fitolacot vettük-nekem bevált,bár lehet,hogy anélkül is lenne tejem,de úgyis sokat kell inni,ez meg még kellemes ízű is,legalábbis nekem. :lol:

Hmmm...megyek,tusolok,fejek,aztán alvás...olyan gyorsan mennek a napok,így,hogy állandóan megyek-jövök...
Minden jót mindenkinek! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Manojoco: nagyon szépek a gyerekek nevei.

Fanni még mindig nem válaszoltál a kérdésemre :) 8)

Eszti remélem semmi komoly és csak a hormonok miatt vagy kibukva.
Holnap azért számolj be, hogy mi a baj...

Az én hátam egész nap fájt. Már olyan elegem van :(
Ma bevásároltunk apával és úgy mentem mint egy pingvin :S
Egyfolytában rugdossa a húgyhólyagomat. Nem kell anyát kímélni :)
Nagyon fájdalmas :(

Megyek nézem a Barátok Közt sorozatot :D

Puszika

És egy kérdés :S a ctg-n mit néznek pontosan ?

Kép
Vendég
 


Eszti, én is remélem, hogy semmi komoly baj nincs, próbálj megnyugodni, bár könnyű ezt mondani, én tegnap fél éjszaka vergődtem és forgattam be magam a problémáimon. Mér komolyan azt gondoltam reggel, hogy veszek vmi homeopátiás nyugtatót, mert nem lesz jó vége ennek az állandó idegeskedésnek, félek, hogy emiatt fog hamnarabb megindulni a szülés, csak sajnos mostanában velem is elég szar dolgok történnek ( munka, pénzügyek :cry: )

Marcsi, örülünk az ismételt jóhíreknek és köszi a jótanácsot a teával kapcsolatban, én egyelőre laktoherbet vettem, mert a tesóm is ezt itta, de nem tart semmiből venni egy másikat is, úgyis akarok meni herbáriába, málnalevélteát beszerezni. Tényleg Marcsi, Te legalább ezt megúsztad, bár gondolom, szívesebben innál még Te is málnalevelet, mint tejcsi beindítót! :D De Panka, a kis drága, megmutatta, ki a főnök.

Fanni, angel care, de a pontos típust nem tudom most, 17.990-re van leértékelve a brendonban. Néztem a vaterán is, de ott is az 1-2 éves használt 12-14-15-ért van + postaköltség + átutalés költsgée, nem sokkal jön ki olcsóbban és így akkor mégis új és van rá gari is, ha bármi van vele. Megint jogászkodom, de sztem ez is fontos, hogy ha bármi baja van, akkor legyen hova fordulni.

Na jó éjszakát Nektek! Vagyis, Szilvi, Neked jó reggelt, mert Te még ezután fogsz jönni, de én azt már csak reggel szoktam olvasni. :lol: :lol: :lol:

Kép
ire81
 
 


Anna, bocsi elfelejtettem! :oops: Az a baj, hogy sokszor elolvasom és csak fél nap múlva rá írok és akkor már nem emlékszem mindenre! :? Az emlékezetem már nem a régi és ráadásul már az emlékezetem sem a régi... :lol: :lol: :lol:
Szóval még mindig ugyan ott tartunk, Balázs :) Lesz második keresztneve is, de azt még nem tudjuk biztosan.. talán Milán, de tetszik még a Simon, Dorián..
Ctg-én a baba szívhangját figyelik és hogy hogyan változik, ha mozog ill. a méhösszehúzódásokra.. de ha rákeresel a neten sokkal érthetőbben le van írva :)

Eszti, remélem éjszakára azért megnyugodtál és jól kialszod magad, holnapra pedig minden gondod elmúlik!!! :)
Reni, csak ezt kívánom neked is!!!!
Bárcsak ilyen egyszerű lenne :? :? :shock: :shock: :) :)

Marcsi, hát nem csodálom, hogy végül mégis megvettétek!! :) Angel Care-t kaptunk mi is kölcsön, csak még hiányzik hozzá egy kábel.. remélem majd az is megérkezik:)
Teát jó hogy mondod, nekem is laktoherb van otthon.. de akkor veszek fitolacot is.
A közjegyző mennyit kért ezért?

Tényleg csak úgy repülnek már a napok.. Holnap lesz két hete hogy beköltöztünk.. :D
Vendég
 


Jó reggelt!

Furcsa, hogy reggel írok, igaz? :lol: :lol: :lol: Jól megleptelek Reni! :D:D

Tegnap egész nap mászkáltam én is ,estére jól kifáradtam, és már 7-kor aludtam, most keltem negyed 6-kor.

Bevásároltam egy csomó mindent a babának, már csak matrac kell, ágynemű, textilpelus meg cumi.

Cumiból nem tudom milyet vegyek, vagyis Balázs unokatesója a latex cumit javasolta, de én jobban húzok a szilikon cumi felé. Szerintetek? Ti milyet vettetek? És azt sem tudom mi a különbség a játszós és az alvós cumi között?!?! :roll:

Voltam a Minimanóban, olyan jó nagy, és egész jó áron van minden, ott vettem Tomme Tippee cumisüveget, most a 2x150 ml csak 2090.-

Eszti remélem nincs nagy baj. :(

Marcsi köszi a tanácsot a teával kapcs.-ban. Akkor szerintem én is a Fitolacot veszem. :D
El tudnád küldeni a közjegyző elérhetőségét? Mennyit kért az igazolásért? Gondolom be kell jelentkezni hozzá előre, nem csak beállítok, hogy "csókolom, igazolást szeretnék kérni!" :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Köszi az aggódást, semmi komoly, csak mint látjátok havazik....Már elegem van, hogy jobban működöm, mint egy béka.... :? Mostanában minden kis időjárás válkto :? ásra olyan görcseim vannak...Bibu semmi nem volt, bezzeg Lillus. És maaaaa, maaaaaaa telihold lesz..Húha, lehet ma megint vki megszül?! :lol: Mondjuk Fanni legyen, inkább, mert neki már szabad így a 36.hétben...De azért maradjon még egy picit bent, mert az a jó!!!!

Marcsi, örülök, a jó híteknek, csak így tovább. A tejcin ne stresszelj, még akkor is betud indulni, ha hazamentetek!!!!De tessék csak inni a teát. Én mondjuk Bibuval a laktoherbet ittam, de Ő nem volt pocifájós...bár én használtam neki pocifájás ellen még cseppeket is, de nem sokáig. Nekünk is AngelCare van, ami légzésfigyelő+bébiőr is egyben. A mienk sajna kicsit túl érzékeny és egyfolytában beriasztott..Ti melyiket vettétek?

Reni, tényleg ne idegeskedj, mert az nem tesz jót. Én néha az ilyenket egyszerűen kikapcsolom. Tudom, hogy nem könnyű, de én ilyenkor megkérdezem Apát, hogy ugye minden rendben lesz és megoldja e a problémát és ilyenkor azért utána jobb, mert átadtam neki a stresszt.... :D Tudom, csúnya vagyok...Na jó, nekem könnyebb, mert már 2éve nem dolgozom és így már elsajátíthattam ezt a remek kis átpasszolást... :lol: :lol: :lol: De nem ment könnyen, főleg, hogy nekem jó fizum volt, ami mindig ott volt biztos pontként. Ja, mert az én férjem vállalkozó...Az meg tudjátok mit jelent...Vagy van és akkor okés minden, de lehet utána hónapokig semmi. :?
Ti melyiket vettétekaz Angelből? Csak a bébiőrt? Nekünk anno adtak hozzá kukát is. Nektek is? Na az nagyon jó dolog!!!!!!Ha tudtok azt mindenképp vegyetek. Nem is eleinte lsz az nagyon jó, hanem késöbbb...Higgyétek el, néha jó, hogy nem engedi ki a büdit... :lol:

haha, most írok a kukáról, erre Bibu ide jöt és itt nyomizik mellettem. :lol: :lol: :lol: Na, kár, hogy a pelus nem zárja be a szagokat... :lol: :lol: :lol:

Szilvi, aztaaaaaa, végig aludtad az éjszakát????Neeeee, ilyen ninmcs!!!! :lol:
Nekünk csak játszós cumink van/volt. Sztem tök mindegy melyiket veszed... Cumisüvegből nekünk is a Tomme Tippee jött be..Most hogy már nagyobb, most már nem gond a másfajta, de eleinte, ha a nem a Tommee-t használtam, utána fájt a pocója. Nekünk Aventos a másik.

Mindenki milyen ügyi, hogy már ilyen rendesen megvagytok...Bezzeg én... :?

Ja, Fanni, én már a 36. héttől 2ujjnyira voltam kinyilva Bibuval, aztán nézd meg, semmi...Még tovább bent is maradt...

Borsoo, de furi, hogy írtad, hogy terhes fürdőrucit nézel...Bár lehet én is csak abba fogok beleférni nyáron?! :lol: :lol: :lol: Na azért csak nem?????

Manojoco, köszi az infót, én sem tudtam ezt a császáros dolgot... De lehet benne vmi, hogy az altatás gyorsabb. Azért jó, hogy nálatok is minden rendben van. A fiad rendesen született? Mármint simán, komplikáció nélkül?

Na megyek, mert sok lenne a dolgom, de még mindig fáj mindenem, a combom, derekam, csípőm....ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Ja, és leállt a fütés...itt vacogunk, mert persze Apa vidéken :evil: tárgyal....Remélem nem fázunk meg!!!!

Jók legyetek!!!
Vendég
 


haha, most kijelöltem, mentettem a kisregényem, erre ma elküldi.... :? :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Szneszti!

Nekem a fiam is császáral született 16 órát vajudtam mire megcsászároztak .Jó fájásaim voltak de nem tágult eleget a méhszáj ,a baba nyakán rajta volt a köldök zsinor és az nem engedte lejebb .Amúgy ha az első császár akkor 99%-ban a második is az lesz mert a heg szétválhat és akkor baj van igy nem kockáztatnak.meg nekem még téralánytalanság is volt 3450 született a fiam ,a lányom most 3650g.

Jó hogy irták a teát én is a laktoherb-teát iszom a fiammal is azt ittam és neki is fájt a pocakja de ezt az orvos nem mondta hogy ettől lehet neki a pocakfájás.
megyek mert apa jön gépezni.

ja pénteken volt Apa családi potlékot és anyságit intézni 2 órát kelett várnia.
manojoco
 
 


Sziasztok!

Ezt a teliholdat még tessék kihagyni mindenkinek! :lol: :lol: :lol:
Majd a következőnél kezdheti Fanni,mondjuk! :lol: :lol: :lol:

Velünk továbbra is minden oké,Panka megint hízott 30 grammot. :lol:
A kajálásnál kicsit szívatja anyát,az elején tök szépen eszik,az első büfi után meg már csak mórikál,vigyorog-nekem meg a derekam leszakad az inkubátorba hajolva. :lol: De a jövő héten már könnyebb lesz,ha átkerül kiságyba.Alig várom...

Csak kutyafuttában olvastam vissza,mert változatlanul hulla vagyok...
A közjegyző elérhetősége,aki nekünk csinálta a passzust:
Dr.Dombi Péter
1221 Bp. Savoyai Jenő tér 3.
tel.:229-2452
fax:229-2491
e-mail:dombi@mokk.hu
Telefonon lehet bejelentkezni,időpontot kérni.Nekünk 2300 ft-ba fájt ez a papiros,de valahol olvastuk,hogy vidéken van,ahol 30ezret :!: is elkérnek érte.A pofátlanság teteje... :twisted:

Szilvi,asszem,te kérdezted a cumit. Én nem annyira szeretem,de sokéves tapasztalatból ha adnék Pankának,akkor én szilikonost vennék,fogszabályzósat.(ez a lapított formájú)Könnyebb sterilizálni,tisztán tartani,mint a latexet.(ez a gumi kinézetű,hagyományos)
Ja és semmi különösebb különbség nincs az alvós,nyugtató cumi és a játszócumi között.Ez csak a gyártók/forgalmazók ötletessége,hogy minél többet vegyél. :lol:
Van olyan baba,akinek erőszakkal se lehet a szájába tenni.
Pankának néha a szájába nyomják a nővérek,nem igazán örülök neki,de egyelőre nem tettem szóvá.Nem is értem,miért adják neki,mert igazán nem sírós baba,csak a vérvételnél,szúrkálásoknál panaszkodik szegényem. :cry:

AngelCare-ből nekünk is a bébi-őrös van,amihez anno volt a Captiva pelenkatároló.Mi a teszveszen vettük 20e-ért,most a Brendonban ugyanez 31e,ha jól emlékszem.

Szép,jó éjszakát mindenkinek!
Nekem rendesen fura,hogy éjjel nem kell 4-5ször kimenni már pisilni. :lol: Max.arra ébredek fel,hogy csöpög a tejci... :oops: :D

piki
 
 


Sziasztok Csajok!

Először is örülök, hogy a kis Panka ilyen ügyesen szedi fel a kilókat. Csak így tovább.

Eszti: együtt tudok veled érezni. Én is ki vagyok akadva az időváltozás miatt. Nem semmi itt is 20 cm-es hó van. -20 fok éjjel. Nem csoda, hogy minden bajunk van. Én 2 napja nagyon szédülök, néha nem is merek felkelni nehogy elessek :( meg tegnap 130 volt a vérnyomásom+hányinger is rám szokott jönni. Nem tudom mire vélni. Lehet az időváltozás+egyfolytában fáradt vagyok. Gondolom sokaknál a vége felé ez beindítja a szülést.
Remélem fűtésetek azért van .

Jó tudni, hogy a dm-ben olcsóbb a tea :) Nem semmi árváltozás! :?

Reni: ne idegeskedj azzal nem oldasz meg semmit. Én sem vagyok valami nyugodt, mert egyszerűen nekünk sem jön össze semmi. Minden húz vissza, főleg anyagilag. :(
Még sosem voltak a számláink sem ilyen magasak, bezzeg amikor kellene a pénz, akkor meg igen.
:x

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Engem is utolért a depi hangulat.. és ráadásul ma ráálltam a mérlegre és az is csak sokkolt.. az első szám ugrott egyet.. A párom meg viccesen megjegyezte, hogy most már mind2őnk súlya ugyan azzal a számmal kezdődik.. :?
Már kimostam az összes babaruhát, tegnap ki is vasaltam egy részét.. ma sterilizálom a kölcsönkapott mellszívókat..
Szóval már nagyon rá vagyok készülve.. de most nem érzem úgy hogy hamar szülni fogok..
De azért megnyugtató lesz hogy ha már minden össze van készítve.

Marcsi, jó olvasni téged! Biztos nagyon édes lehet ahogy kuncog.. :) :) :)
Anna, nem a hátadon alszol? Nekem most mondta a védőnő hogy attól lehet szédülni.. a baba olyankor elnyomhat egy fő eret..

Teliholdnál szoktak szülni??? Még ezt nem hallottam :shock:
Még ma is az lesz?? :oops:
Vendég
 


2010. TELIHOLD-as napjai

1. telihold: január 30.

2. telihold: február 28.

3. telihold: március 30.

4. telihold: április 28.

5. telihold: május 27.

6. telihold: június 26.

7. telihold: július 26.

8. telihold: augusztus 24.

9. telihold: szeptember 23.

10. telihold: október 23.

11. telihold: november 21.
12. telihold: december 21.
Vendég
 


Sziasztok!

Statisztikai adatok szerint teliholdnál illetve erős fronthatásoknál indul el a legtöbb szülés illetve ez vonatkozik a koraszülésre és a vetélésre is...

Eszti,remélem,nem fagytatok meg,mire a párod hazaért!

Anyagilag a béka segge alatt vagyunk jócskán mi is... :( :( :(
Talán a jövő héten meglesz Panka TAJ száma és kezdhetjük igényelni a juttatásokat,de mire abból lóvé lesz...
Még a TB is lóg nekem táppénzzel,de nem kapkodják el a dolgot természetesen.
Pankának még mindig kéne 1-2 dolgot venni,főleg rucikat,mert az 56-os rugiból,bodyból hiába van egy szekrényre való,abba még jócskán nőni kell!
Egyelőre még az 50es is elég nagyocska lesz,44est meg alig lehet kapni... :?
Ez van...

Mára megint hízott 30 grammot,most már 1740! :lol: Apa is etette ma,nagyon édesek voltak együtt!A cseppcsaj egyfolytában vigyorog,meg kell zabálni! :lol: :lol: :lol:
Teszek majd képeket,ha apa letölti őket.
Lehet,hogy nem tudok majd befeküdni hozzá,mert nagyon telt ház van az osztályon és annyira nincs sok hely... :( :( :(
Mindegy,reggeltől estig ott leszek továbbra is,aztán csak eltelik valahogy még az a 2-3 hét...
Talán így még nem is leszek annyira fáradt,mire hazakerül,mert a kórházban még annyit se tudnék aludni,mint itthon...legalábbis ezzel vígasztalom magam...jobb híjján...

piki
 
 


Sziasztok!

Remélem, én nem a júni 26-os teliholdkor fogok szülni... :lol: Kicsit később még ráérne..

Barátnőm ma este megszült :D elfolyt magzatvízzel mentek be du 4 körül, így nem tartott túl sokáig. Az első babával nagyon megszenvedett.

Én majd jövök még holnap, ma délután a Margit-szigeten csavarogtunk a nagy hóban, aztán anyuméknál vacsi, úgyhogy hullák vagyunk.. de a gyerek is! :wink:

Jóéjt!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsot a cumival kapcsoltban. :D:D
Marcsi köszi a közjegyző elérhetőségét. :D :D
Panka nagyon ügyes! :lol: :lol: :lol: Hidd el olyan hamar el fog telni ez a 2-3 hét, hogy észre se veszed,és már otthon is lesz Panka baba veletek!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szombaton szülinapozni voltunk Párom uncsi tesójánál, tegnap meg vásárolni voltunk Barninak.

Bugyira visszatérve én a tescoba vettem F&F 5 db volt egy csomagban, 1200.- -ért.

Kép
Kép
szilvancska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: