Új privát üzeneted érkezett!

háááát, van abban valami amit írtok az idegen nyelvvel kapcsolatban,

bár momoska veled azért ilyen formában nem értek egyet, hogy csak gimiben tanuljon, de a külföldre menetel az biztos hogy sokat segít, hamar meg lehet tanulni úgy egy nyelvet, ami szerintem is fontos...

közben Lili már lemászott a szőnyegpadlóra és a játszószőnyeg hídját rágcsálja....

2 órát aludt és megint keveset evett....
sajnos én is, ami nem tesz jót, de egyszerűen nem tudok többet, nem csoda hogy csak fogyok... :cry: pedig híznom kellene!!!!

KépKép
domidina
 
 


Edina: sztem Momoska nem úgy gondolta, hogy csak gimiben tanuljon, hanem, hogy akkor menjen ki külföldre :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


lehet, hogy igazatok van. nem gondolkoztam még el azon valóban jó-e a gyereknek és hogy megéri-e. Valóban előszőr a saját nyelvét kéne rendesen megtanulnia, aztán kezdhet mást.

3,5 óra fönntlét után most aludt el. láttam rajta, hogy álmos, de ő csak nem akart aludni.

beszéltem dokinénivel, és azt modnta nyugodtan kezdjem el megismertetni az almával. mostanában annyira kajás lett. állandóan enni akar, és nem bír ki 4 órát két evés közt. pedig régebben volt, hogy 5 órát is elvolt. lehet, hogy nem elég már neki a tejem? mind1, egyszer úgyis el kell kezdenem mással etetni, nem szoptathatom örökké.
Vendég
 

 
 

Edina: sztem Momoska nem úgy gondolta, hogy csak gimiben tanuljon, hanem, hogy akkor menjen ki külföldre


bizony-bizony. bar en alsotagozatban (legalabbis 1.-2.ban biztos) nem kezdenem meg el az idegennyelvoktatast!
3,5 óra fönntlét után most aludt el. láttam rajta, hogy álmos, de ő csak nem akart aludni.


na mi is. amugy - mazlijara - nagyon kis nyugis ma, ha ebren van, de fennvolt 3 orat, s mikor mar nyugoskodott, s huzott magara minden rongyot, akkor letettem, uvoltozott/nyuglodott 25 percet (nem 3-at!!!!

:twisted: ), s aludt 30-at. na erre mondom, h. nem eri meg. raadasul igy pont az evzaron fog kikeszulni almossagilag!!![/quote]

Kép
Kép
momoska
 
 


delegalabb elkeszult a suti addig!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Orsi, szerintem ne adj Kolosnak semmit, ha elég neki a tejcsid, kiflit meg végképp ne. A hozzátáplálást gyümölccsel és zöldséggel kell kezdeni, ilyen péksüti jellegű dolgokat sztem sokáig nem kaphatnak még. Inkább rágcsáljon egy rágókát vagy csörgőt.

Momoska, Lali sem esett még le, egy ismerősöm szerint ha egy gyerek soha nem esik le kiskorában, arra a babára túlzottan vigyáznak. :D Nagyon sírt szegény Borisz?

Köszönjük szépen a hófordulós köszöntéseket! :D Olyan fura, hogy ilyen nagy már. :shock:
Na rárepült a tv távirányítóra. Nagyon durva, hasrafordult és a lábaival löki magát előre a távirányító felé. :shock: Tegnap óta pedig bekapja a lábát. :D
A füle lassan-lassan javul, kb jövő hét közepéig minden nap vinni kell, hogy megkapja a gyógyszert bele, az csökkenti a viszketést és a fájdalmat.
Ma kapott őszibarackot, imádta, tegnap répát, az annyira nem jött be neki.

Nyelvtanulás: szerintem óvodás kor előtt nem érdemes elkezdeni. Először tanuljon meg az anyanyelvén beszélni, aztán jöhet az idegen nyelv. Én oviban kezdtem, imádtam, mondókákat, vrseket tanultunk játékos formában.

Valaki kérdezte, járunk-e úszni. Nem járunk, csak akartam vele menni, de mivel ilyen érzékeny a füle, nem megyünk.

Kép
szilcsi
 
 


Momoska, Lali sem esett még le, egy ismerősöm szerint ha egy gyerek soha nem esik le kiskorában, arra a babára túlzottan vigyáznak. Nagyon sírt szegény Borisz?

(de rakaptam erre az idezetesdire:-))
hat csak addig sirt kb., amig fel nem vettem. nincs tulovva borisz, az tuti, de azert veszhelyzetnek nem teszem ki, nem hagynam egyedul legurulos helyen, de hat ott volt aliz vele, de most azt kellene mondanom, tobbe alizzal sem hagyom ilyen helyen egyedul, de nem mondhatom, mert akkor megsertodne, inkabb gyakoroljuk a gurulo-gyerekk-elkapas-technikakat!
[/quote]

Kép
Kép
momoska
 
 


köszi a véleményeket. az a baj, hogy nem tudom, elég-e neki a tej. mert sokkal sűrűbben akar enni, és sokat, és annyi meg nincs. vlhogy az elmúlt 1 hétben megnőtt az étvégya. talán mert sokat van fönnt, sokat mozog (állandóan dobol a lábával hason fekve, és még a kezét is lóbálja hozzá. olyan édes tud lenni. :) ) vagy csak éhesebb/szomjasabb lett ebben a melegben (bár az elmúlt két napban nincs az a kánikula. sőt)
szerintem holnap a délelőtti szopi előtt adok neki egy kiskanálnyi almát (így mondta a doki) és meglátjuk nem okoz-e gondot neki.

Szilcsi: te miért eteted barackkal? nem elég neki a tej? vagy már nem is szopik?
Vendég
 


Lili is tovább bírta ma ébren, 2x is 3 óra után aludt csak el 1x 2 órára 1x 1órára, most nemrég meg aludt 20 percet a teraszon a kocsiba 1,5 óra séta és tologatás után. Persze f7-kor jár le a 3 órája a kaja óta, de most már kihúzzuk valahogy a 7-es fürcsiig, majd utána eszik. Az előbb próbáltam neki adni, de nem kért, uh. talán sikerül.

4 óra a két kaja között????? Hát ilyen nálunk csak akkor van, ha nagyon sokat alszik és átalussza a kajaidőt. Ilyenkor mennyit eszik Kolos hogy így bírja?
Egyébként szerintem is adhatsz neki már gyümit, úgyis nemsokára el kell kezdeni a hozzátápit.

Lili ma alma-banánt evett, de nem sokat.

megyek mert nyügi....

KépKép
domidina
 
 


Orsi, én most kezdtem két napja a hozzátáplálást, sajnos az utolsó két hétben nem hízott semennyit Lali, előtte volt ugyan 20 deka 2 hét alatt, de azelőtt meg csak 4, így doktornénivel egyetértésben elkezdtük a kajálást. Almalevet a nagy meleg miatt kap már lassan 2 hete, meg Sinlacot 3 napja, meg ma kapott barackot. Megpróbáltuk a répát is, de az nem jött be neki. Még szopik, a hozzátáplálás egyelőre csak pár kanálnyi kajából áll. Én azért erre is büszke vagyok, hogy 5 hós koráig csak szopizott. Én úgy láttam, a tejcsi elég neki, mégsem gyarapodott a súlya.

Lali ma rendes kisfiú volt. Délelőtt aludt másfél órát, délután még egyet. Ilyenkor nem is nyügi. :D
Itt ítéletidő van, szakad az eső órák óta, sétálni sem tudtunk lemenni. :(

Kép
szilcsi
 
 


hát.. már régen mértem, ha jól emlékszem 3 hete utoljára (vagy 4?) és akkor is megevett 280at egy mellből. a legtöbb idáig a 310volt. szerintem van neki most is ennyi. érzem mikor feszíti a mellem a tej. csak egyszerűen neki több kell.
Ő olyan 3-4 hónapos kora körül kezdett 4x enni egy nap, 4 óránként. és idáig nem volt gond.
Kolos sem hízik vlmi sokat. van, hogy semmit egy hét alatt. a dokinéni azt mondta ez azért van, mert sokat mozog, és ledolgozza. szóval nem izgattam magam, de először nagyon megijedtem amikor ugyan annyit mutatott a mérleg mint 1 héttel azelött. két hete volt 7100g, de már nem bízom a mérlegünkben.
Vendég
 


Orsi,
ha te úgy érzed, hogy kell a hozzátápi, akkor adj neki nyugodtan. Nem kell túldramatizálni, tudom, hogy ma a 6 hónap a sláger, de nem egyforma minden gyerek. Geri annak idején tényleg csak 6 hónaposan kapott egyebet, de neki elég volt... 4 hónapos korára gyönyörűen beállt 4 órásra. Anna?????? Nahát ő neeeeem. Amíg feküdtem, nem tűnt fel, éhes volt , megetettem, úgysem mentem sehová és az órát sem nagyon néztem. Amióta járok tűnt fel, hogy alig teli el 1 óra, másfél, megint éhes. Magamtól nem jutott volna eszembe, de apja tanácsára bevásároltunk bébikaját és szombat óta kapja.
Én különösebben nem is vezetgettem be, nem szoktatgattam, kapott, ette és kész.
Persze figyeltem, hogy érzi magát utána, de nagyon ízlett neki, látszott, hogy szívesen eszi, nem akartuk abbahagyni 2-3 kanál után.
Előbb szoptatok, és utána megkínáljuk, ha kér, ehet. Kapott már almapürét burgonyával, őszibarackot és körte-birsalma pépet. Azóta sokkal nyugisabb...

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Hello Mindenkinek!

Alig birtam visszaolvasni annyit irtatok.Tegnap erkeztunk vissza Dubrovnikba,otthon vmiert mindig bezart a babanet oldal,igy nem tudtam irni.

Tok jol sikerult a tegnapi repulout.Vettem egy kengurut,abban nezelodott aztan felszallaskor elkezdett nyafizni,benyomtam a teat a szajaba es elkabult.Leszallas elott 10 perccel kelt fel,minden ok volt.Julius kozepen megyunk megint haza,ugyanigy.Nem sikerult mindent elinteznem.

Egy par dologra azert reagalnek.Ez a siros tema mindig feljon.Azert en is elmondom a velemenyem.En meg soha nem hagytam Nuncsit hogy sirjon magaban nevelo celzattal es igy is nagyon jo baba.Elalszik a kisagyaban vagy az agyon cumival vagy teaval,es mindez azok utan,hogy kb 3 honapos koraig csak a karomban aludt el.Mondjuk ha sir is en soha nem leszek ideges.Mindig meg tudom nyugtatni.En ugy gondolon azert sir,mert valamire szuksege van.En nem akarom hogy azt erezze hogy sir,sir,de senki nem hallgatja meg.En igenis azt szeretnem tudja,erezze hogy en mindig ott vagyok.Ha hisztizik akkor is felveszem,jatszom vele,de soha nem hagyom magaban.Ennyi.Ezt mindenki ugyis ugy csinalja ahogy neki jo.

Nuncsi nem kajal annyit mint eddig.4x kajal,de a 210es adag most lement 180ra.Viszont kb 4-5 deci teat iszik meg naponta.Most ezt a hipp granulatumos teat adom neki,nagyon szereti.Probaltam vmi almalevet adni neki meg vmi malnasat(az is hipp),de ezekre fintorgott.Viszont a fagyi az bejott neki.

Edina!Rozognican van egy magyar csaj.Vannak apartmanjaik is.Nem ott voltatok veletlenul?Moninak hivjak.
Nyelvtanulassal kapcsolatban.En magyarul beszelek Nuncsihez ha ketten vagyunk,ferjem horvatul,ha 3-an vagyunk pedig angolul.Ha bolcsibe megy ott meg franciat is tanitanak.Az igaz hogy valoszinu kesobb fog beszelni,de ha elkezdi akkor aztan 3 nyelven fog beszelni.Nekem az ismeroseim kozott nagyon sok ilyen gyerek van es tenyleg hihetetlen mennyire jol mukodik ez a dolog.Tudjak kihez milyen nyelven kell szolni es nem keverik a nyelvet.A lenyeg hogy en ne beszeljek neki horvatul a ferjem meg ne beszeljen neki magyarul,nehogy rosszul tanulja meg a dolgokat.En nagyon orultem volna ha ilyen kornyezetben novok fel es minden nehezseg nelkul tobb nyelven beszelnek.Most a horvatot probalgatom de mivel a Danival angolul beszelunk igy annyira nem eroltetem ezt a temat.

Voltunk mi is oltason mult heten.Megkaptuk az uccso prevenart es a kotelezot.Minden ok volt.Semmi almossag,semmi nyugosseg utana.Csak akkor volt egy pici siras.Viszont meg mindig ott van egy kis csomo ahol beadtak az egyik szurit.Ez normalis?Nektek is szokott ilyen lenni?

Vettunk Nuncsinek egy kismedencet,vagyis kettot,mert az egyiket elhoztam ide.Nagyon jo,egy kis gomba,metroban vettuk,nagyon szereti.Vasarnap abban lubickolt.Annyira jol erezte magat benne.

Ma masfel orat takaritottam ugy hogy benne ult a kis hintajaban es nezett mit csinalok.csak neha enekelgettem neki,nagyon jol birta.
Mi ugyanugy mint eddig vegig alusszuk az egesz ejszakat,reggel 7-8 korul van az ebreszto.

Momoska bocsi de nem tudom,meg mindig olyan sokszor keltek ejjel?Vagy mar jobb a helyzet?Milyen magasrol esett le?sirt?Megijedt?En 2 evesen leugrottam a kanaperol,el is tort a labam combig ero gipszem volt,aztan egy evre ra meg raultem a rezsora.Jol megegett a popom,meg a combom.Mar elore felek Nuncsi mit fog csinalni. :roll:

Allandoan ulni akar abbol meg egybol felhuzza magat allasba es annyira buszke magara.A dokino azt mondta ne ultessem,csak ha magatol felul.Dehat mit csinaljak ha allandoan ezt akarja?Mar uncsi neki a fekves.Azt meg sem mertem neki mondani hogy all is.A borostyan lancot is le akarta venni rola.
Foga meg mindig ugyanugy picit kint de nem jon tovabb,de allandoan csocsalja szivogatja a szajat,inyet.

Ha holnap jo ido lesz kimegyunk a beachre,bar ma sem volt annyira meleg.Itt teljesen mas a levego.Egy hegy van velunk szemben es a tengerre meg egy folyora nez a teraszunk.
Azert jo volt tegnap vissza jonni.Mar nagyon hianyzott a Dani,meg mi is hianyoztunk neki.

Tina,nekem a gimnaziumi baratom nagymamajanak van telke Kulcson.Angelanak hivjak,Szabo Ferencne.

Mindjart elkabulok,megyek lefekszem.rakok fel par kepet.
Sziasztok,jo ejt! Kép Kép

Kép
mamice
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon rendi volt velem Lili, 7 előtt kelt pár perccel, de talán akkor is azért, mert benéztem hozzá és megreccsent a padló. Az apja bent volt 5 után és azt hittem föl is fog kelni hamarosan, mert betakarta és azt monta hogy kinyitotta a szemét és ránézett, de aludt tovább és én is :lol:

Mamice: Biztos nem azoknál voltunk akiket írtál. Mi sohasem foglalunk előre szállást, megyünk és amelyik megtetszik kivesszük. Egy idős házaspárnál - helyiek - voltunk közvetlenül a part mellett volt, az utazási irodától lefelé. Ilyen közel még soha nem sikerült apartmant kivennünk és jó áron. De ha megyünk akkor most nem bízzuk magunkat a véletrenre. És mi autóval mennénk azért is tartok egy kicsit az úttól, igaz éjjel, amikor Lili amúgy is aludna, de azért ez egy ülésben nem olyan kényelmes.

A nyelvtanulás igy tényleg a legkönnyebb, jó lenne ha én is így beszélnék pl. angolul, de sajnos nem.

oltári jó ez a kis medence és Te is látszol rajta egy kicsikét!!!

Na megyek mert nyügödködik, követeli a figyelmemet, hogy foglalkozak vele..

Ma vana a heti takarítós napom, neki kellene állmom, majd ha elalszik.

KépKép
domidina
 
 


Edina!Nuncsi max 3 orat bir ki az ulesben.Amikor mi autoval jottunk Pestrol en hoztam egy bazi nagy parnat az volt a labamon,Nuncsi meg abban besullyedve es nagyon jol aludt.Mondjuk mindig azon jart az agyam,hogy ez nem tul biztonsagos,de csak igy tudtuk atveszelni a nagy utat.
Most hova fogtok menni nyaralni?
Hvaron is van egy magyar no,neki is apartmanjai vannak.Korculan meg volt kollegaink a hajorol,Splitben meg van vagy 5 magyar csaj.Itt negyen vagyunk magyarok.
Mi majd csak telen megyunk valahova,Dani most olyan helyen dolgozik ami 3 honapig zarva van telen,remelem akkor haza megyunk,onnan meg pl Ausztriaba.Tesomek voltak egy nagyon szep helyen tavaly.
Kuldom neked priviben az iwiwes cimem.
Szep napot mindenkinek!

Kép
mamice
 
 


Sziasztok és jó, hogy újra itt vagy Mamice!

Nüncsi iszonyat édes egy kiscsaj! Büszke lehetsz rá. :) milyen ügyes, hogy ül + áll.

Kolos tegnap délután 3tól fél10ig nem aludt. Már nem tudtunk vele mit csinálni. az álmosság jelét sem mutatta, viszont nem volt el egyedül az ágyában, mindig foglalkozni kellett vele, vagy felvenni. Mert anya kezében a legjobb. Onnan teljesen más a világ. :lol:

Évi: a második babánál biztos nem leszek ennyire körülményes, de nekem Kolos az első, és 5 hónappal ezelőtt még azt sem tudtam, hogy kell megfogni, vagy pelenkázni nemhogy majd hozzátáplálni.

nekem is volt már a kezemben Kolos az autóban. Tudom, hogy nem biztonságos, de mikor torkaszakadtából üvölt az autósülésben, nem bírom ki, hogy ne vegyem fel. ő nagyon utálja a hordozót, így biztos nem megyünk hosszabb távra vele.
Vendég
 


Mamice: Még halvány fogalmunk sincs hova megyünk, ha megyünk, még csak gondolat szintjén fogalmazódott meg bennünk. De ha majd meglesz az uticél megírom neked, mert ahogy látom elég sok ismerősöd van erre-arra, hátha tudsz nekünk ebben segíteni.
Mindig elvoltunk a kevés angol és német tudásunkkal, de ha pl. magyarokhoz kerülnék az még jobb lenne.

Lili elvan a hordozóba, a legtöbb idő amit benne töltött 3 óra amikor megjártuk pestet, de hogy többet mennyit bírna nem tudom. Én csak magamból indulok ki, hogy hosszú távon nem kényelmes. Ez a párna jó ötlet még ha nem is biztonságos, de valami megoldás kell majd.

Megvolt a takarításom egy része, porszívózás fölmosás, még a fürdőt is sikerült kiglancolnom. Persze aludt 1,20 órát, pedig azt hittem majd fél órát fog, lévén kajaidő előtt fél órával aludt el.

20 percig bírtam az altatást, aztán kivettem és az ölemben elringattam. pár percig tartott míg elaludt, ha hagyom sírni fene tudja meddig tartott volna. Ha kivettem mindig elhalgatott, de ahogy a feje leért a párnájára elkezdett sírni.. Nem mindig jön be ez a felveszem, visszateszem. Persze az sem jó hogy nem vagyok következetes ebben tudom......

Megyek eszek valamit. Lili amúgy is unja már a szőnyegét, bár éppen megint hasra dobta magát és elhallgatott. Az előbb így adott vissza egy adag kaját a szőnyegére. Már megint moshatom ki.....

Ja és szó volt a kutyákról, dobok egy képet a mi westi házaspárunkról. Kép

KépKép
domidina
 
 


helyesek a kutyusok (is):-))
borisz f9kor kelt, de csak azert, mert 5-6 kozott (szerintem) nem aludt. 5kor hallttam forglodni, kicsit dumalni is, f6kor untam el, evett, gondoltam, magam melle veszem, hatha tovabb alszik, de 6ig meg leskelodott, dumcsizott, akkor aludt el!

aztan elmentunk alizzal piacra, gondoltam, majd apja elaltatja delelott, de a francokat...megvartak, aszonta mar jo ideje nyugos. brrr! szopcsi-belealudt-felemeltem-felebredt-letettem-vigyorgot-majd 3 perc siras-s aludt 35 percet! valahogy delben akkor is felkel, ha f12kor teszem le, de volt olyan, h. akkor is delben kelt, ha f10 kor aludt el. hm.

tegnap jo nagy buli volt aliz evzroja, kertipartis vigassag, a szulok is versenyeztek, kakasviadalban jol felloktek, de legalabb volt sok suti, ahhoz kepest, h. szules utan kevesebb voltam, mint terhessegem elott, most lassan azt hihetik rolam, jon az ujabb gyerek.

Kép
Kép
momoska
 
 


Már egyszer elkezdtem, de elszállt Lili az ölemben aztán megnyomott valami gombot. Mentünk kaja utáni kakis peluscserére, pedig kaja előtt már egyet kidobtunk.

most hogy írod a sütit momoska, jaaaaaj de ennék most valami krémes süteményt. De sajna nincs :cry:

lehet hogy azt kellene többet ennem és akkor én is szednék magamra pár kilót???

Lili 1 órakor 20 percet aludt csak, mondjuk az első miatt be kellett tolnom a teraszról és arra felébredt, lehet aludt volna még. sétálni voltunk.

Ma megint egyedül leszek, apa nem tudom mikor jön haza. Nem szeretem egyedül tölteni az estéket, de hát ez van.

KépKép
domidina
 
 


de elszállt Lili az ölemben


ezen a mondaton hosszan gondolkodtam:-)))

en folyamatosan eszem, mikor szoptatok, s folyamatosan edesseget kivanok, s soha-de soha nem tudtam hizni, de ilyenkor mindig. eletem elso fogyokurajat akkor csinaltam, mikor aliz 1.5 eves volt, s mar nem szopcsizott, pedig aszittem en sohase fogok fogyokurazni...de most majd megint ez var ram. a 90 naposat csinaltam anno(+callanetics), nagyon birtam a szenhidratnapokat:-)

ma hihetetlen nyugos a kisdiszno, ha repulozunk vele, lobaljuk, cipeljuk stb. akkor jol elvan, de a kezunkben nyugolodik, letesszuk, sir, sot egyszer a pelenkazon ugy elkezdett sirni, hogy felemeltem, s 10 percig a kezemben is ugy sirt...semmire sem nyugodott meg, szopcsira se, aztan vegre arra csitult el, hogy neztuk a szelet...utana szopcsizott, s beleajult! nemtom, mi lehet!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sajnálom, hogy egyedül vagy Edina. Én most 4 napig el leszek "kényeztetve". Párom szabit vett ki, mert az elmúlt hónapban nagy volt a hajtás, és kicsit pihizik. + hétfőn visszük Kolost csípő UH-ra és nem akartam egyedül menni, de mivel pont a nap közepén kell menni, így "kénytelen" itthon maradni, hogy elvigyen minket.
nem is tudom mikor volt 4 napunk együtt.

Kolos alvása: 9-10ig, aztán 12-13ig, majd fél 3tól ismét (az most már 1 óra).

megvolt az alma etetés is: nagyon jól fogadta. az első két kanálnál még fintorgott, de ahogy rákapott az ízére nagyon bejött neki. olyannyira, hogy mikor nem akartam többet adni, rögtön méltatlankodott, sírni kezdett. még le sem nyelte az előző falatot, de már tátotta a száját, hogy kéri a következőt. :)
asszem nem lesz gond a hozzátáplálással. :lol:

a kutyusok nagyon édesek!!!
Vendég
 


Edina: kutyák hogy viselik Lilit? és fordítva? Nálunk először nagyon kíváncsiak voltak mi/ki ez a jövevény, de már nem izgatják magukat. Odatartom Kolost hozzájuk ő meg akarja fogni őket, meghúzni a fülüket... látom már mi lesz ha mászni fog... a kutyák lesznek a járókában (önszántukból) Kolos meg vígan uralja majd a lakást. :lol:
Vendég
 


ja, a vessző az hiányzott a két szó közé. "elszált, Lili..." Vagy inkább pont hiányzik.

Lili is nyügösködik, és alig eszik valamit, megint sírt szopcsi közben, aztán adja vissza a kaját.

Most meg állandóan hasra fordul és jön ki belőle a cucc. Na megint, de mennyit, asszem mehetünk átöltözni, mert benne hasal. Hiába fordítom vissza, egy perc és újra hason van. Csak sokáig meg nem marad el úgy.

Lilinek tetszenek a kutyák, mindig mosolyog rájuk, keresi őket a szemével. meg is cibálná a szőrüket, de nem engedjük. A kutyák meg szaglásznák, biztos meg is nyalogatnák, de egyenlőre csak tisztes távolból "csodálják egymást" A lánykutya az állandóan hempereg Lili előtt, teszi magát.

Na most már megyek...

KépKép
domidina
 
 


sziasztok
alvasjelentes:
ejjel 3/4 1-mocorog, sohajtozik, fogolodik-15 perc mulva kap enni.
3/4 4 -mocorog, sohajtozik, fogolodik- 10 perc mulva visszaalszik
3/4 5 - mocorog, sohajtozik, fogolodik- inkabb rogton kap enni, nehogy 1 ora mulva ujbol felkeljen sohajtozni! - alszik f9-ig!
delelott 10kor mar nyugos - de meg csak kicsit - aliz jatszik vele a nagy agyon, mig lemegyek vmiert a konyhaba...mire visszajovok, borisz szajaba egy cumi, amit 4 honapja nem lattunk, meg alize volt, s egyszer (3 hetesen) kiprobaltuk borisznal, de kikopte (mint anno aliz), most lelkesen szopcsizta, s csukodtak le a szemei. kerdeztem alizt hol talalta, azt mondja a pelenkazo szekreny alatt (ahol nem par napja volt porszivozva), de - allitolag - a puszta kezevel letorolte (kepzelhetjuk ezt a higieniat), borisz szajabol kiveszem a cumit, be az agyba, elkezd uvolteni, odaadom alvoskutyajat, 1 percre megnyugszik, ujra uvolt...odaadom cumit, csend...alszik majdnem 2 orat.
delutan mar nem szaroztam, agyba...alvoskutya+cumi, csend, lejovok, siras (gondolom, kiesett a cumi, vagymittomen), megyek felfele, addigra abbahagyja, ezert be se mentem...most nemtom, mitol aludt el (bar mar 3 oraja ebren volt)!

egyebkent nyugolodik tobb napja...ugy tunik, unatkozik mindennel: mindent elun: a helyeket, a helyzeteit, a jatekokat, a nem-jatekokat...latvanyosan unatkozik. az uj dolgokra nagyon raizgul...de 1-2 perc, s vege, de ha valami gyakran latottat kap a kezebe, azt dobja is el...ezert jon be neki talan mostanaban a sok program, sok gyerek, sok ember, akkor mindig jol van.

talaltam is valamit a neten, engem kicsit megnyugtatott:-))

Mozgásfejlödés:Unatkozó félévesek

Szinte minden anyuka tapasztalja, hogy 5-7 hónapos kor között egyszercsak beköszönt a babánál egy korszak, amikor sokat unatkozik. Az addigi játékokkal nem elégszik már meg, nem akar háton feküdni, hason is hamar elunja magát, de kúszni, helyet változtatni még nem tud. Mit tehetünk ilyenkor?

Ezt az állapotot én mozgásfejlődési frusztrációnak nevezem és akármennyire is kellemetlen, ez a helyzet vezet el oda, hogy végül a csecsemő egyszercsak kúszni, majd mászni kezd. A nyugodtabb, kisebb méretű, mozgékonyabb babáknál ez a helyzet kevésbé szokott gondot jelenteni, vagy rövidebb ideig, mint a nagyobb méretű, kevésbé mozgékony, illetve alapból nyűgösebb gyerekeknél. Fél éves korban amúgy is fordulóponthoz érkezik a baba: előfordulhat, hogy a korábban nagyon sírós gyereknek annyira tetszik a helyváltoztatás, hogy ezután napokig a hangját sem halljuk, a korábban nyugodt, egész nap békésen szemlélődő picurt pedig egészen felkavarhatja a sok új élmény.

A fél éves kor körüli nyűgösködés-unatkozás oka, hogy a baba már okos, sok mindent lát, hall maga körül és kezd kifejlődni az önálló akarata is: szeretne dolgokat tenni, de még nem tud, mert nem tud odamenni, ahova szeretne, nem tudja úgy kezelni a játékokat, ahogyan szeretné, hiszen a kézügyessége még nincs meg hozzá
.

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok,

megjöttünk a baba-mama exporól. sógornőmékkel mentünk, mert ők októberre várják a babát, és fel akarták térképezni a kínálatot. de meg kellett állapítanunk, hogy nem volt egy nagy szám. zavaró volt, hogy minden kiállító ott les rád és arra vár hogy lecsaphasson rád, gyanútlan nézelődőre, kezedbe nyom egy prospektust és kinálja a portékáját, ami most nagyon akciós (van vagy 4% engedmeny!) vagy csak "töltsük ki ezt a kérdőívet, nyereményszelvényt..." elég hamar meguntuk.
Kolos elég jól viselte, de volt egy kis nyügi is, ilyenkor megfordítottuk hasra, ahol aranyosan nézelődött, meg volt apa vállán, és anya kezében is. :) most meg alszik mint a kisangyal. :)
De nem tértünk haza üres kézzel: nézegettünk, próbálgattuk a -szülőgyűlölő- zenélő játékokat, és amikor férjem egy v-tech zenélő telefont nyomogatott édes kisfiam -aki ezidáig a kenguruban agonizált- meghallva a dallamot, kipattantak a szemei és már ugrott volna ki az ölemből, hogy kezeibe kaparintsa a játékot. :lol: Nagyon bejött neki a telefon, ami az ABC-t mondja zenei aláfestéssel.

Momoska: nagyon jó ez a cikk. tényleg igaz Kolosra is. egy percig sincs el egyedül. és minden játékát unja. és mivel ő még a hátáról nem tud hasra fondulni ez is korlátozza a mozgásban. de ha lerakom a játszószőnyegre nagyon ügyesen tud forogni a saját tengelye körül. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Momoska ez jo,pont Nuncsi is hasonloan viselkedik.Unja a fekvest,de nagyon.Kuszik mar elore fele,de nem mindig.Van mikor nagyon raerez.Tegnap korbejarta a kanapet a taviranyitoert.Mindig mikor megszerezte atraktam egy masik helyre,o meg ment utana.Ma viszont ez nem mukodott.
Ejjelente mar Nuncsike is vandorol,nem is hallom mikor forgolodik,de valahogy mindig a hasan kot ki.Tegnap ejjel 2-kor mikor mentem lefekudni lattam,hogy a hasan van de nem tul kenyelmes pozicioban,ugyhogy en hulye megforditottam,persze felkelt,gyorsan kicsreltem a 2kilos pellusat aztan egybol visszaaludt egy kis teaval.reggel meg arra keltem keresztben fekszik a hasan es nezelodik kifele,varja mikor kelek fel.A takarot allandoan lerugja magarol.
Vettem neki egy nagyon aranyos kis jatekot.Egy virag amit utogetni kell es kulonbozo dallamokat jatszik.Ezt berakom a laba koze a hintajaba es nagyon jol elvan.Minden utes utan ha megszolal a zene egybol ram nez buszken es varja a dicseretet.Es ez igy megy,amig meg nem unja...


Orsi!Azert meg nem ul meg all magatol,csak ha segitek neki.Viszont az igaz hogy o huzza fel magat ulesbe majd onnan allasba.Hogy adtad neki az almat?csak leturmixoltad?

Csajok en minden este egyedul furdetek,kiveve a szerdat.At tudom erezni mit ereztek,bar mar kezdem megszokni,kialakult a rendszer.

Kepzeljetek tegnap eloszor rabiztuk Nuncsit az anyosra.kicsit aggodtam,de csak 1,5 orara.Vettunk egy asztalt,Nuncsi mar nem fert be a kocsiba :cry:
Mire visszamentunk erte mar aludt,minden ok volt.Nem sirt,aranyos volt.Becsempeztuk az autos ulesbe,hazamentunk es meg aludt 2 orat.Ilyet meg ujszulott koraban csinalt.

Momoska en is csak altatashoz hasznalom a cumit,maskor nem is kell neki.

Nem tudom nalatok hogy van de Nuncsi mindig akkor beszel a legtobbet ha valamit rag,vagy a cumisuveg a szajaban van.Ilyenkor annyira edesen gagyoraszik.
Most mar alszik vagy 1,5 oraja.nem tudom mi van vele.Kicsit kifaradhatott.

Mindenkinek jo hetveget!

Kép
mamice
 
 


Boldog hófordulót Nuncsi!!

gondoltam, hogy még magától nem tudja, de már sokkal többet tud mint Kolos. ő a segítségemmel felhúzza magát ülésbe, de még előrebukik, nem tudja megtartani magát.

először csak lereszelte+raktam hozzá tejet, aztán ma már összeturmixoltam egy kis babavízzel+tejjel, mert így sokkal pépesebb lett.
Vendég
 


koszi Orsi,majd atadom :lol:

Rendes tejet adtal neki?Nekem azt mondta a dokino,hogy azt legalabb egy evig ne adjak neki.
Allitolag anyu ilyenkor mar kakaot adott nekunk,azt mondta nyugodtan adjak neki,de en nem akarok...

Reka

Kép
mamice
 
 


dehogy! anyatejet, amit fejtem. azzal kevertem el, hátha így jobban elfogadja, de nála tök mind1 mit adok a szájába, csak kaja legyen. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, a fülfájást leszámítva minden rendben.

Nüncsinek boldog hófordulót! Honnan jött ez a Nüncsi becézés? :D

Cumit Lali is használja, altatáshoz minden este, nappal is néha, de olyankor gyorsan kiköpi. A napközbeni alvásnál meg én vagyok a cumija.

Ő ma nem sokat aludt, nyűgös is volt estére már nagyon, gyorsan el is aludt. Tegnap viszont átaludta a fél délutánt, még az uzsonnát is kihagyta.
Ő is felhúzza magát ülésbe a kezemben, aztán büszkén vigyorog rám.
És ő is állandóan összevissza van a kiságyában, soha nem úgy, ahogy letettem aludni. Ja tegnap letettük a kiságyat egy fokozattal lentebb.

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

BOLDOG HÓFORDULÓT NUNCSINAK!!

Úgy látszik viselkedés szempontjából egyformák a gyerkőcök. Lili is akkor gagyarászik a legtöbbet, ha valami a szájában van. Keze, cumisüveg amit inkább rágcsál, mint szív. Kivéve ha tápit kap belőle szopi előtt, akkor issza rendesen, utána nem.

Lili nem cumizik, egyszerűen kiköpi, nem tud vele mit kezdeni, de nem bánom.

Egyébként ma megint 5-kor kelt, de én olyan álmos voltam, hogy mondom nem bírok fönt maradni, és fél óra múlva láttam hogy ásítozik is. Na mondom akkor altatás és kb. még fél óra múlva elaludt és 1,5 órát aludt is. Épp nekiálltunk reggelizni amikor ébredt.
Persze nem sokat evett (120) és 1,5 óra után megint kellett neki adnom, mennyit evett nem tudom, nem mértem le, de azért evett rendesen, el is aludt közbe.

Nálunk pár napja megfigyelhető, hogy délelőtt alszik kb. 1,5 órát, aztán egy rövidet és délután még egy hosszat 1,5 -2 órát és utána már a fürcsiig nem alszik, persze el is alszik kaja után azonnal.

Lili is állandóan ülni akar és teszi is az ölünkben, meg a hintájában is felhúzza magát ülésbe.

Na megyek mert ki kell használnom, hogy alszik, apának fel kell varrnom két nadrág szárát, meg vasalnom is kellene, meg mosnom......... húha meg még ki tudja mit....

Sziasztok holnap

KépKép
domidina
 
 


alizt elvittek ma anyosek (eletukben eloszor!!) a balatonra nyaralni. szerencsere hotelbe, ahol van mindenfele jatszohaz meg belul is medencek, ugyhogy nem kell a hideg baltonba masznia!
de mar most hianyzik a kisdiszno..dogunalom. mi lesz 4 napig? azert igazi eletet (neha nehezen elviselhetot:-)) o hoz a hazba!
tipikusan az a gyerek, akinel mar alig varod, hogy jojjon haza, vele legyel, aztan meg is banja az ember sokszor fel ora utan:-) inkabb pihenne...

alvasjelentes:
ejfelkor mocorgos-dumalgatas-evett rendesen.
3/45-kor mocorgos - dumalgatas - evett, de alig-alig, aztan meg vigyorgott, aszitte, reggel van, visszatettem ugyan az agyaba, de negyed6ig nem aludt el csak dumalt es mocorgott.
aztan aludt n9ig.

delelott mar 3/4 10kor eleg nyugos lett, 10kor leraktam. sirt! cumi be! csend! de - a franya - annyira ugyetlenke, allandoan ott kotoraszik a kezevel a cuminal (nem szokta, azt hiszi sima jatek), s mindig kirantaj, akkor ujabb siras. cumi be! ujra ugyanez. aztan mar nem adtam vissza. igy viszont az elalvas elotti 3-5 perc szenvedes 15 percre nyulott. cumi elvetve!

hat borisz folyamatosan dumal, persze akkor is, ha valami van a szajaba, de mindig...nagy dumas. es vlag koran kezdte ezeket a hosszu dumalasokat, mert emlekszem a korhazban, mikor 2 hos volt mar racsodalkoztak emiatt a dokik. azt kell mondjam, mindke gyerekem mindig eloreb tart verbalisan, mint motorikusan:-) fogalmazhatnam ugyis: egyik se tul ugyes:-) de ez nem jol hangzik. bar aliz kb. mostanra lett nagyon bator es nagyon ugyes a jatszoteri dolgokon, mar csomo kortarsat lepipalja, ram meg szivbajt hoz, pedig nem vagyok tulfeltos!

baratnom athozta a regi rugos szobahintajukat, aliz agyara akasztottuk (galerias), igy leer egeszen borisz laba a foldre, ha benne ul (mert az meg nem tud:-))azaz inkabb elore hasal, s rugdossa magat korbe es felfele, nagyon elvezi, meg a legunatkozosabb nyugossegre is jol hat. Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


ha mar igy belejottem a kepkirakasba!
miert jo, ha nonek a gyerekek?

aliznak mondtam, hogy annyi cucca van, hogy nem fert a mosogepbe mind, erre fogta oket es kimosta kezzel mind:
Kép Kép aztan ki is teregetett! Kép majd berakta boriszt a lavorba!

Kép
Kép
momoska
 
 


ja. mamice.
a kerdesed:
borso eddig 1x aludta at az jszakat: a legelso diperte utan:-)
de mar tobbszor volt olyan, h. csak hajnal 4-5 korul kelt. egyszer 2 honapos kora utan 10-12 napig egyfolytaban, aztan kb. 1 honapja, de akkor csak 4 napig, azota - sajna - mindig 2x, de nagyon csendes gyerek, nem sir, nem nyoszorog, csak felebred, s ha adok neki kajat, akkor alszik is rogton (bar mar ez se tuti, ahogy a fenti pelda mutatja, de - szerencsere - olyankor se kovetelozik-egyelore!)!
ugyhogy - azt kell mondjam, nem egy atalvos kolyok! de problemasnak nem mondanam, csak alizhoz kepest, de o meg csodagyerek volt ilyen teren! szoktak mondani, h. ha egyik gyerek ennyire kimelos ejjel, akkor a masik nem lesz majd az es viszont. de aliz meg nappal volt nyugtalanabb es kovetelozobb! (meg mindig:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Bocsi Orsi,hulyeseget kerdeztem :lol: Arra nem is gondoltam,de most hogy igy irtad tok evidens hogy anyatejet adtal neki.

koszonjuk a hofordulos kivansagokat,hihetetlen hogy egy honap es mar fel evesek lesznek a kicsik.

Szilcsi!Mar akartam kerdezni,hogy hogy vagytok.Meg mindig faj a fule?Hogy biirja?Nyugos?
A Nuncsi nev apukamtol ered.nem emlekezett mi lesz a neve es ezert azt mondta egyszer hogy Nunu(ket pont van az u tetejen,csak nincs ekezet a laptomon).Mi meg tovabbfejlesztettuk Nuncsire.De kepzeljetek meg egyszer sem mondtam neki hogy Vivi.Nekem Nuncsi.Azt szoktam mondani hogy horvatul Vivi,magyarul Nuncsi :lol:
Dani Vivikenek hivja.

Mielott Nuncsi meglett,mindig azt mondtam hogy ha megszuletik majd siman odaadom barkinek,hogy vigyazzanak ra,nem fogom felteni,jovok megyek intezem a dolgaim,tok lazan veszem majd ezt a temat.De ez valahogy teljesen megvaltozott.Utalok nelkule lenni.Ha elmegyek valahova es nincs velem nagyon szarul erzem magam.Igy csak tenyleg nagyon ritkan bizom masra.Anyura siman rabizom,de inkabb mindent ugy intezek,hogy Nuncsi velem legyen.
Szoval megertem mit erzel Momoska.Es ha jol olvastam ez az elso alkalom,hogy eloszor hosszabb idore elengedted.
Aranyosak a kepek.Aliz nagyon szep kislany,Borso meg edes a kis lavorban.A hintat Nuncsi is nagyon elvezne.Annyira eleven,valamije mindig jar.

Kepzeljetek ejjel Nuncsi felebredt.Kicsit bepanikoltam,hogy most mit csinaljak.Kicsit elszoktam az ejjeli ebredestol. :shock:
aztan csak odaadtam neki a cumijat es visszaaludt.

Edina en ha edesseget kivanok es nincs itthon semmi,gyorsan osszedobok egy tejbegrizt.Gyorsan megvan es finom.
Holnap kezdem a 90napos szetvalasztos dietat,mert ez mar nem allapot.Ugy nezek ki mintha 5 honapos terhes lennek.
Meg en kerdeztem az ujjaelesztos tanfolyamot.Koszi

Jo ejt,
Reka Kép

Kép
mamice
 
 


Sziasztok!

Nekünk a tegnapi nap volt nyügös, megint keveset aludt (fél órákat) és 1,5 - 2 óránként enni kért amellett, hogy állandóan jön ki belőle a cucc, egyfolytában bukik. Már kezdek aggódni. Tudom addig nem gond amíg hízik, de ez sem normális.
Kevés a tejem, de ha utána adom a tápot már csak nyammog rajta, nem nagyon eszi, vagy ha így meg is eszik szép lassan, megint jön ki belőle. Keveseket eszik napközben, pedig nincs is meleg. És a rendes kajából sem eszik sokat, nem tudok többet adni neki 60-nál, pedig az lenne a cél, hogy kiváltson egy étkezést.

Ma éjjel ő is fent volt f3-kor, de sajna nekem nem tart ilyen hamar visszarakni, mint Boriszt. Nekem ringatnom kell és kell fél óra mire ágyba tudom tenni.
Aztán 6-kor kelt is és evett 70-et!!!! Utának meg már nem kellett a táp. A bal cici azt hiszem lassan elapad, még így az egyész éjjeli telítődés után is nagyon kevés és ez az amelyiket nem szív ki sosem rendesen.

Momoska: nagyon jók a képek, és hogy milyen ügyes Aliz!!!

Réka: Én sem vagyok képes másra hagyni Tüncit csak az apjára. Nemrég mondta, hogy ha kijön az anyósom, hagyjam rá és menjek be vásárolni ha kell valami. Na hát mondom hogy neeeeeem, mi van ha történik valami, nem tudnék nyugodtan elmenni, és tiszta idegeskedés lenne az egész utam, nem éri meg.

Azt hiszem mennem kell, mert már nyügi, álmos. Az altatásból meg a hétvégén nem lett semmi, uh. továbbra sem alszik el magába ordítás nélkül, ami akár 40 perc is lehet, uh. inkább segítek neki én akkor pár perc alatt elalszik..

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

semmi baj Réka. még az eszembe volt, hogy azt írjam anyatej, de aztán gondoltam úgyis mindenki érti mire gondolok.

Ezt már én is kérdezni akartam. Szerintem nagyon édes név a Nüncsi. :)
és a te beceneved/felhasználóneved honnan jött? Rékának vagy Mamicének szólítsunk?
Hogy kerültetek h.országba? Mióta éltek ott?
(bocsi a sok kérdésért :))

cumi: Kolos soha nem látott még cumit. az újját szokta szopni elalvás előtt.

duma: ő régebben volt nagy dumás. most vlhogy visszafogja magát, de nagyon tud mérgeskedni. rá is inkább az jellemző, hogy ha vlmi van a szájában akkor dumál.

ma délután megyünk le meglátogatni a gyöngyösi nagyszülőket. régen látták már a Kisembert.

Én sem szeretem másra hagyni Kolost. anyukámra bármikor! ő benne bízom. de mindig ideges leszek ha el kell jönnöm. egyszer apára hagytam (mármint az enyémre, nem Koloséra) és 10 percenknt hívtam mi van vele. apukám már sokallta a dolgot, mondta, ne aggógjak, megoldják ha van vlmi, végülis 3 gyereket nevelt fel. Szabira (férjem) is félve hagyom, ő olyan szeleburdi. félnék, hogy nem ad rá sapkát ha sétálni viszi, vagy... mittom én. meg mostanában Kolos csak nálam nyugszik meg, és szoktam altatni (ha kell).
Végülis anyósomra is ott merem hagyni, de mivel ő ritkán találkozik vele, nem tudja a szokásait, nem ismeri mikor álmos, mikor éhes, vagy mikor csak nyűgös. pedig ma ő fog rá vigyázni, mert ma ünnepeljük az első házassági évfordulónkat, és Szabi mondta menjünk el vlhova 1-2 órára. már előre félek. :(
Sógornőm is felajánlotta , hogy vigyáz rá, ha el akarnék vlhova menni, de nem szívesen tenném (a történtek után meg plána nem). Meséltem, hogy voltunk velük az expon, és Kolos hátul ült az autósülésben. Sógornőm mellette, és amikor Kolos meglátta őt, olyan hisztiban tört ki. Szerintünk megilyedhetett tőle, mert már régen látta, és engem sem látott, mert én meg elül ültem. Szóltam hozzá, hogy itt vagyok, semmi baj, de csak sírt. Aztán abbahagyta, de nem nézett Verára, bármult ki az ablakon.
Vendég
 


sziasztok,
fura ejszakank volt. jobb is /rosszabb is!
valami banthatta, mert f9kor elaludt, de 11kor is nyoszorogve ebredt, akkor kapott szopcsit, de 3 korty utan elaludt, de 2 ora mulva ugyanugy nyoszorgott, akkor az apja megsimogatta, a nyoszorgest ababhagyta, de 10 percig enekelgetett, viszont utana csak f6kor evett s aludt f9ig.
de delelott most nem almosodott el 2 ora utan, letettem 11 kor es meg 20 percig "mantrazott" (csilla-szo) az agyaban. most alszik eppen.
dehogy tenyleg mennyire elun mindent hamar, viszont a setakat meg extran elvezi, szivja magaba az ingereket! most, hogy nincs aliz, a porgos programok kimaradnak neki is:-)

reka,
aliz nem eloszor van tavol tolunk, hiszen 1hettel mult 1 eves, mikor en egy fertozessel korhazba kerultem (aznapig szopott) 3 hetre, s az apja 1 hettel azutan kovetett (o csak 9 napig volt benn), s mivel anyukam is korhazban volt (o hozta a fertozest rank), ezert - sajna - anyoshoz kerult, akik 2 nap utan bebiszittert fogadtak:-(, apja azert sietett inkabb haza korhazbol. ez gaz volt!! sot ...aliz aznap szopcsizott utoljara, mikor bevitetk a korhazba, akkor mar 3 napja 39-40 fokos lazam volt (allitolag o a szopcsi miatt nem kapta el)! igy valasztodott le! en a mai napig ugy gondolom, h. a akapcsolatkotesi fura viselkedeseit es a tul eros kotodeset ez okozta!!
anyosekra aztan mar nem biztuk tobbe, mert nem kertek, nem is tul jo a kapcsolatuk, most eloszor jutott eszukbe elvinni, aliz meg lelkes volt az otlettol:-)),de anyukamek tavaleyelott es tavaly nyaron 1-1 hetet mar voltak vele, de mi ketten addig kulfoldon voltunk. ez az elso alkalom, h. itthon vagyunk nelkule. ez eleg fura! nyugis is, es ahogy jozsef attila mondana..."hianyod atjar, mint huzat a hazon..."
3 eves koraig el sem tudtam volna kepzelni, hogy nelkulunk aludjon amugy, s ezt mi akarjuk is! most meg mar o igenyli, ugyhogy 1 hetre le akar majd ugyis menni fertodre a szuleimhez, h. mi fennmaradunk borisszal pesten...hm. mar le is beszelte a szuleimmel, h.akkor tanul meg uszni es bicajozni toluk.

nagyon kedves ez a nüncsis kep :)

Kép
Kép
momoska
 
 


ja. tegnap hivott este anyos, h.milyenek a vacsorazasi szokasaink (en ritkan - szinte soha - fozok estere, szeretjuk olyankor a hideg kajat, de ha ebedrol van maradek veletlenul, akkor aliz azt keri), mert aliz azt mondta, h. nalunk olyan a vacsi, mint az ebed, ezert menjenek etterembe:-)) s el is vittek! nagyon urbanus a kolyok amugy, imad etterembe/szorakozo helyekre jarni, ezert kovetelte:-)
aztan felhivtam telefonon: azt mondja "a mamaek siman bevettek":-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Újra itt már 3x…

Egyszer elszállt amit írtam – most már Wordbe teszem -, aztán újrakezdtem, akkor hazajött apa és bezártam, most már nem bízom a véletlenre.

Na szóval azt írtam, hogy kezdek aggódni, bár kajálás után jókedvű, sikongat, dumálgat, elvan egy darabig egyedül, de mégis keveset eszik, ami nem tudom mitől van, hiszen meleg sincs. Tudom most azt mondanák sokat, hogy akkor mi a baj??? Csak megint elkezdett sírni cicizés közben és szopja az ujjam az arcom, tehát még enne, de persze már szerintem nem igen jön már – alig van kettőben kb 40!!! -. De a tápot meg nem eszi még előtte sem, jó ha 60 ml megeszik utána kéri a cicit, de utána már csak nyammog a cumin.
Van valami ötlet??? Kezd jönni a foga? Bár jelét nem látom.
Ja és még valami mostanában azt csinálja, hogy ráharap a cumira, összeszorítja az ínyét és még a két kezével is szorítja az üveget teljes erejéből. Ez miért van?

Mai evései:
6 óra 70 ml tejci kettő ciciből
9 óra 60 ml táp + 30 ml tejci
12 óra 60 ml táp + 40 tejci, egy kevés talán még maradt bent, de ennél nem sokkal több.

Ja és azért húzza ki szerintem a 3 órát ennyivel mert aludt de 1,5 órát, igaz a déli evés előtt csak 25 percet.
Szilárdból sem eszik meg többet 60 ml-nél csak nem tudom hogy igy hogyan váltok ki egy cicizést ha nem eszik többet.

Egyébkénk ma főztem alma-krumplit szerintem felesbe, hát mit mondjak én nem enném meg. A bébikaják legalább ehetőek. Nem tudom hogy lesz a házi főzés? Momoska te hogy csináltad anno, miket főztél?
Aztán raktam hozzá egy kis sárgarépát a bébiételből. 2 üveg ment a fagyóba, ma meg megpróbálom hogy ízlik neki.

Nálatok mi a helyzet a fogakkal, és a pohárból ivással?

Ma bejelentkezett a védőnő is holnap délelőttre. Ezer éve nem láttuk.

Réka: A tejbegrízt én is szeretem, de inkább a rizst. De ez nem igazán jutott eszembe. Tegap elmentünk a cukrázdába, hát mivel választék nem sok volt, pár szelet ezt-azt vettem, de nem voltak valami jók.
Ja és nagyon jó a ágyneműhuzat, olyan vidám. Párnán fekszik Nuncsi? Úgy láttam az is van.

Most éppen alszik 10 perce, remélem most egy hosszabbat, lenne még dolgom, megyek is....

KépKép
domidina
 
 


Nah, jó sokat írtatok :) Lesz mire reagálni.

Réka: tündéri a kis Nüncsi!

Momoska: jó nézni a két gyerkőcöt együtt, nagyon aranyosak.

A csajszim nagyon rendes két napja (van is mire, mert múlt héten erősen hajaj volt). Nappal alszik 3x 1,5-2 órát, éjjel pl. csak f5-kor kelt :) Igaz, tegnap nagyon kifáradt. Nálunk volt a barátnőm a majdnem 3 éves fiával és nagyon imádta a körülötte zajló életet. Csak mivel Floridában élnek, ezért nem tudunk túl gyakran találkozni :(((
Júliusban mi utazunk el a szüleimhez, ők meg aug.elején vissza, így elég sovány a dolog...
Na pl. nála megjelenik a kátnyelvűség, mert anyja magyarul, apja angolul beszél, ő pedig mindkét nyelven próbálkozik. Sokszor a mondat egyik fele magyar, másik angol. :) Nagyon aranyos.

Én se hagynám Annát még senkire hosszabb ideig. Apjára meg Gerire hagytam, amíg boltban vagy fodrásznál voltam, de az csak max. 2 óra. Annak idején Gerit se tudtam sokáig "nélkülözni". Geri 3 éves koráig Pesten éltünk, még akkor éltek anyós-pajtásék is. Sajnos, már régóta nem :(
Én hagytam náluk, eleinte pár órára, aztán már aludt is ott, 2 éves kora után.
Hosszabb időt töltött édesanyáméknál, 4 hetet, amikor én továbbképzésen voltam Berlinben. Nekem már nagyon hiányzott, de mint kiderült, én neki nem annyira. Tudta, hol vagyok, mennyit leszek távol és annyira jól érezte magát, hogy semmi gond nem volt. Asszem 6 éves volt akkor. Ja, és bárányhimlős is akkor volt, amikor egyszer anyáéknál volt. Én nem tudtam odautazni, mert pont érettségiztettem ezerrel, több osztályt. De aztán megnyugtattam magam, hogy bennünket is ellátott anya, az unokáját is el fogja. Nem is volt semmi gond, szépen meggyógyult, nem vakart el semmit. Persze nagyon elkényeztették, lesték minden kívánságát.

Orsi: mindig csodáltam, hogy a gyerekeknek milyen jó receptoraik vannak! Aztán később mindez hova lesz???
Annyira felmérik, hogy ki milyen ember, egy pillanat alatt. Nálunk volt olyan, hogy olyan emberrel hozott össze a fiam a családból, akiről azt hittük, nagyon merev stb. nem nagyon kedveltük, de a gyereknek ő lett a kedvence és viszont.. :) Ilyen is van.
Ébredezik, uh. mennem kell.
További szép napot!!!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Felébredt, de játszik...

Tejbegríz... nekem is nagyon bejön. Én gyakran főzök, mert házi tejet hoznak rendszeresen és azt el kell használni. Finom lekvárt teszek rá, málna, áfonya, eper... Sokat szoktam befőzni ilyenkor, sok gyümölcs, kevés cukor. Mindenki imádja, van ám keletje. A gyümölcsös joghurt is ebből készül nálunk.

Jó cukrászda is van a közelünkben, kb. 100 m-re és nagyoooon finom, főzött krémes sütiket készítenek itt. Én már messziről elkerülöm, mert én nem nagyon vétkezhetek büntetlenül, hamar meglátszik...

Edina: Anna is sokat bukik. Az elmúlt két napban keveset, már kezdtem azt hinni, megváltozott, aztán ma bepótolta :(
Rengeteg kis ruhát kapott a barátnőmtől. Ma reggel kezdtem rápróbálgatni és 3x kellett újat adnom, mert annyira lebukta ?:((( Ha hasra teszem, akkor mindig azzal indít, hogy visszajön belőle. Ezért mindig pelenkát teszek az arca alá, hogy tudjam cserélgetni. Én is cseréltem ma már pólót. Hiába van pelus a vállamon, ha nagyon átázik, nem szeretem, inkább tisztát veszek.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


hat borisz sose eszik sokat, neha extra keveset, ugy erzem, de hizik, s nem kovetelozik, ezert nem aggodtam sose, bar vannak napok, hogy megint masfel ket orankent ker-akkor se sokat - az aztan visszahozza a tejtermelest elobb-utobb.
bukni is sokat, de ez valtozo, van hogy napokig rengeteget, aztan par napig semmit. tulkeppen nem is ertem, mitol 8 kg, ha napi 2x-3x kakil jo folyosat es sokat, sokat bukik, s alig eszik. de csak tudja, mi jo neki!!! bar mostanaban mar mindent kinez a kezunkbol. tegnap egy almagerezdet szopogatott, ma egy banant nyalogatott, ezzel elvan. bar teregetes kozben, hogy ne nyivakoljon az unalomtol (mert ez megy egesz nap. nem sir. csak nyivakol, ha tudjatok, mire gondolok) megkapta aliznak egy vizes bugyijat, azzal elvol 15 percig, gondoltam magahoz vett belole egy kis adag silan sensitive-t:-)

edina,
en gyumolcshoz soha nem adtam krumplit, ha valamivel, akkor a gyumolcsoket banannall dusitottam, persze az almat nem, mert annak jo kis szorulas lehet a vege, de oszibarackot, meggyet annal inkabb. aliz nem is szerette az almat!
krumplit (keves anyatejjel avagy tapszerrel es margarinnal vagy olivaolajjal es keves soval) csak zoldsegekhez adtam. megparoltam a zoldseget, megfoztem a krumplit (az uj az nem jo, az trutymos lesz turmixolva) es osszeturmixoltam a fent felsoroltakkal, bar amint lehetett tettem hozza ilyen-olyan fuszerfelet, mindig csak egyet-egyet! aliz pl. csak azota szereti a spenotot, miota fokhagymaval eszi o is, de azota meg nagyon szereti!!!
zoldsegek kozul ilyentajt nem a repa, hanem a cukkini es a salata volt a nagy kedvence, pedig az utobbi elexar fozeleknek, elhiheted, a cekla volt az egyetlen, amit nem evett, s o a sutotokert se rajongott (azota se)!

Kép
Kép
momoska
 
 


ja!
delutani alvasjelentes:
AGYONCSAPOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

bovebben: boltbol hazafele kezdett bealudni, 50 m-el a hazunk elott. gondoltam, nem hagyom, mert akkor setalgathatok vele meg egy orat, kivettem, hazaszerencsetlenkedtem a kocsit kezemben a kolokkel. itthon letettem...vigyorgott...oldalra fordult a kutyajaval, 5 percig csak dumalgatott, s utana ugy elkezdett uvolteni, gondoltam, johet a szopcsi, de azon is uvoltott...ilyen mar hetek ota nem volt :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :?: :?: :?: :?:

Kép
Kép
momoska
 
 


Na, megékeztünk gyöngyösre. nagy volt az öröm! kolost ki sem engedte a karjai közül a nagyi. :)

Momoska: én is köszi a zöldség-gyümölcsös dolgokat. még jól jöhet ha kolosnak kell ilyet csinálnom.
(alma-banánt miért nem ajánlod?)
milyen életevaló egy kiscsaj Alíz!! Nekem nagyon tetszik ez a talpaesettség? mindig ilyen volt?

Kolos is szokott bukni, de ő akkor ha teleeszi magát, és a felesleg jön vissza. most délután szopi után még magába tömött almapürét, kb 40 ml-t, és még evett volna, de nem hagytam. úgy balhézik ha kaját lát. Ő is kinézi az embe szájából az ételt. tegnap a joghurtot majdnem kivette a kezemből. :)

(elég rossz itt a billentyűzet, főleg az "r" betű mindig beragad, szóval ha vlmi értelmetlen, pótoljátok ki egy r-el)
Vendég
 


Teszek fel néhány képet. Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Kép Kép

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


aliz meg nincs. csend, nyugalom es unalom, most kezdem erteni, hogyan lehet befordulni, ha csak egy csecsemo van otthon, hiszen alizzal azert porog az elet, csak a kisherceg nyivakol unalmaban "neha". komolyan semmi sem tetszik neki.

alvasjelentes:
ejjel 2x evett (12.00, 3.45), es sajna tegnaphoz hasonloan minda ketszer nyoszorgve ebredt, nem a maga csendes-mocorgos-dumalgatos modjan, s reggel kelt 3/4 8kor, de 9ig egyaltalan nem akart enni, s akkor se tul sokat!
n11kor leraktam, mantrazott kb. mostanaig!
az min. ejjeli ket keles - ugy tunik - stabil!

orsi,
alma es banan is szekletfogo. a ketto egyutt meg meginkabb, de ki lehet probalni, ha kolosnak egyik sem okoz gondot kulon-kulon. a meggy-oszi-szilva stb azert jo banannal, mert azok szekletlazitok!

aliz fura leny! talpraesett, akaratos, onallo, hatarozott, vicces, extra kedves es csevegos maskor meg szorongo, tulkotodo, visszahuzodo, morcos, eroszakos, agressziv! szelsoseges, azt mondanam. de betolti a helyet, ahol van, az tuti!!! s a "rossz" oldala foleg akkor jon ki, ha velunk van, a jo meg akkor, ha nelkulunk, bar akkor - pl oviban - szorongobb is!

evi?
nagyon tetszenek a kolykok, anna haja meg....kerunk szepen egy kicsit borisznak!!! ahol egymason fekszenek, ott geri kesz ferfi. en is akkor jottem ra csak, h. aliz mar milyen nagylany, mikor borso megszuletett, addig olyan kis pici torekenynek lattam!

Kép
Kép
momoska
 
 


Kép mult heten aliz es baratnoje elirigyeltek borisztol a pelusban hempergest! Kép s ki is probaltak, milyen pelusba pisilni:-s Kép borisznak meg honapok ota eza kedvenc testhelyzete (bar anno aliz is komazta)!

az uccso kepen nem nezni az oltozekem, epp altoltozoben voltam alvosruhabol, s felig sikerult meg csak :D :oops: :wink:

Kép
Kép
momoska
 
 


jelentem, aludt 40 percet (vagy aannyit sem), s teljesen kipihenten ebredt! pedig delelott szokott lenni a "nagy"alvas, ezert kertem magunkat ma tanacsadasra n2-re, mondvan, akkor ugysem alszik hat most ott lesz a legnyugosebb :twisted: :twisted:

Kép
Kép
momoska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: