Új privát üzeneted érkezett!

Péntek van!!!! :lol:
És már megint hétvégére romlik el az idő....annira jó,hogy mindig akkor amikor hazautazunk...
Mit csináltok hétvégén?
Tudja valaki mikor lesz a Bababörze?
Vendég
 


Hali!
En azt hallottam a normal AFP-n is 4 dolgot neznek (megintcsak a tesom mondta, aki eleteben nem volt kulon vizsgalaton, csak a kotelezon) es azok osszege vagy nemtommije adja ki a vegso szamot, amit az etalonnal osszevetve dontik el, van-e kockazat. En szerdan megyek a nodokihoz es erre kulon ra fogok kerdezni: mibol all konkretan az AFP vizsgalat es mi az a 4 tenyezo, amit neznek...
Nekem 1.3 volt a nyaki redo a 12. heti UH-n (12 het 4 napos volt a bebi es 88 gramm, 68.5 mm ulohossszu), a dokino szerint tokeletes.
kami
 
 


A túl kicsi vagy a túl nagy szám vajon a rossz? :roll:
És vajon mi számít kicsinek vagy nagynak? Kiváncsi lennék, hogy milyen értékek között tökéletes az eredmény.
Asszem én is kifaggatom majd az orvosomot. Igaz 2 hét múlva kell csak mennem...
elmo
 
 

 
 

A nyaki redonel a 3-as a hatar, azalatt OK. Afolott rossz.
kami
 
 


Ja, es 12 hetes korban 2-as a hatar. Lehet, hogy a 18. heten mar ez az ertek is lehet nagyobb aranyosan... Az AFP markereinel nem tudom, mi lehet a hatar - azt se tudom, mik a markerek. Na, majd szerdan!!!
kami
 
 


3-as!!!! HARMAS!!!!!!!
kami
 
 


Sziasztok!

Nagyon édesek vagytok, hogy így hiányoltatok, teljesen meghatódtam, de komolyan. :) Nagyon jól esett. Köszi mindenkinek, nincs semmi baj velünk, hál istennek. Csak kiment a netünk. Mármint nem... Szal nem tudom, mi volt a gond, a lényeg, hogy nem engedett csatlakozni, bármit beírtam a böngészőbe, az jött ki, hogy "A lap nem jelenítehtő meg". Hívtunk mkit, senki nem tudott semmit mondani, a modem is villogott, minden oké volt. Na mindegy, a lényeg, hogy most műxik és itt tudok lenni. Kopp-kopp-kopp.

Közben én is vtam UH-n, és én is kaptam képet. Mindjárt felteszem. Ja, most a változatosság kedvéért a fényképező gépünk nem jó, de ezt még akkor lekaptam, amikor hazajöttünk. És nekem tuti, hogy nött a hasam. Majd azt is mindjárt megmutatom.

Ági: nagyon édes a babátok. Tök jó, hogy van UH képed, én is állatira örültem, amikor megkaptam végre. Folyton azt nézegetjük...
Köszi az emilt. :)

Timi: először a centid szúrt szemet. Naaagyon jóóó. Aranyos lett nagyon. Annyira hihetetlen, hogy már itt tartunk.

Ugye a tüzijátékon senki nem volt kint? Bocsi, nem olvastam vissza mindent... De szörnyvű volt látni a TV-ben, hogy mik történnek. Brrr.

Na most megyek aláírást csereberélni, aztán még olvasgatok picit, hogy újra képben legyek mindennel és mindenkivel. Köszi még egyszer a hiánylásokat, nagyon rendesek vagytok.

Pusza mindenkinek.

KépKép
catrine
 
 


én is egy másik forumon azt olvastam, hogy 2,6-3-as a határ.
Már kezdtem iztulni! :lol:
elmo
 
 


Nna, előkotortam a képeket. Hát az UH-ból nem sok látszik... de azért kicsit mégis. :)

Babuccó első UH képe:
Kép

9+2 pocakom:
Kép

KépKép
catrine
 
 


Szia Cat!! Navegre!!! Szep a pocid meg a babucid! :) Nekem is nott a hasam, EGYERTELMUEN.

Ezt irta a temarol a baratnom az elobb (Az AFP-rol meg a 18. heti UH-rol faggattam...):

"Az a lényege, hogy abban az esetben, ha a magzaton borrel nem fedett, nyitott testrészek vannak - például nyitott gerinc, hasfalhiány vagy agykoponyahiány -, akkor ez a fehérje a szokásosnál agyobb mennyiségben jelenik meg az anya vérében. Az átlagtól eltéro eredmény azonban nem jelenti azt, hogy a magzatnál biztosan baj van, ezért további vizsgálatokra van szükség.

Magas AFP-nél csak az esetek öt-tíz százalékában van szó fejlodési rendellenességrol. Az alacsony AFP önmagában szintén nem kóros, semmilyen fokozott rizikót nem jelent. A kismamák felénél egy alatt, másik felénél egy felett van az úgynevezett MOM érték, amelynél az AFP szint mellett más tényezoket is figyelembe vesznek. 2,5-ig számít normálisnak, felette magas értékrol beszélünk.

Nos, nálam sem volt semmi plusz vizsgálat. Ezt a dokik el tudják dönteni, hogy szükség van-e további vizsgálatokra vagy sem. Bizzál bennük!"

Majd szerdan beszamolok, mit mondott a dokim minderrol...
kami
 
 


Lányok!
Én azt olvastam, hogy a 12.heti nyaki redőnél 3 mm a határ, tehát, ha ezen belül van, akkor jó. A 16.heti AFP-nél pedig 0,8 alatt alacsony, 2,5 fölött pedig magas. A kettő közt átlagosnak mondható.
Cat!
Jó, hogy jelentkeztél! Nagyon édi a baba és hát tényleg látszik vmi a pocidon! :)
Elmo!
Miért nem szimpik a vonalzók? Ja, nem szeretnél bekerülni a táblázatunkba? Ha igen, írd meg légyszi az adataid!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja, Cat!
És mekkor a babád?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Köszönöm, Csajok. :) És azt is, hogy örültök nekem, olyan jól esik. De tényleg.

KépKép
catrine
 
 


Timi: 18 mm.

KépKép
catrine
 
 


Ági!
Én úgy olvastam, hogy november 4-én lesz egy Bababörze. Aztán, hogy azon kívül lesz-e még valamikor, nem tudom. Szerintem a www.kismama.hu -n biztos fenn van.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Nya, hat en is aszondom, amit Timo. En is ezeket az ertekeket hallottam / olvastam...

Meg akarom valtoztatni a stickeremet, mert feb 27-re van belove, de feb 24 az igazi. Ez a hulye Youngnutrition olyan lassu, mint a csiga!!!! Mar egy feloraja probalom editalni a stickeremet, de menet kozben elalszik!!!!
kami
 
 


Kami: igen, az az oldal tényleg eszméletlen lassú, nekem is az volt vele a problémám egy idő után. Kitartás, előbb-utóbb csak bejön. Nálam a Babanet az, ami per pillanat még isszonyat lassú.

KépKép
catrine
 
 


Mindenki!
Köszönöm a hasznos infókat!
Kíváncsian várom mit mond Kami szerdán az orvosod!

Igazából nézegettem ezeket a vonalzókat, de valahogy nem tudtam velük azonosulni. Ilyen vagyok... :lol:
elmo
 
 


Na, most sikerult... En mondjuk ritkan akarom modositani a vonalzot, innentol nem izgat, milyen lassu, de most muszaj volt, mer a dokino is azt mondta, nem 27-re vagyok kiirva (amit a vedono beirt a konyvembe), hanem 24-re...

Hat Elmo, elhiheted, en is marha kivancsi vagyok... de mar csak 5-ot kell aludni :)

Vettem egy oriasi furt szolot. Igaz, kicsit meg savanykas, de jol esik. Meg torokmogyorot is vettem. Ez az ebedem. Nyami!!! Ne tudjatok meg hany kismamaval talalkoztam ezalatt a 20 perc alatt! Pocakost lattam vagy 3-at, babakocsis-kisbabas anyukat meg vagy 4-et... Hamarosan mi is ilyenek leszunk am!!!
kami
 
 


Kami!
Miért mész szerdán dokihoz? Neked nem ő csinálja az uh-t? Vagy valami más miatt?
Mostanában én is mindenfelé pocakos vagy kisgyermekes anyukákat látok! :) :wink:
Vajon Móni hol van?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Azert megyek, mert egyszeruen nem tudok semmirol semmit. Van egy terheskonyvem - eddig meg csak a haziorvos irt bele, amikor legutobb nala jartam, meg a vedono, amikor kiadta. Nem tudok "hivatalosan" semmit a fogdokirol es egyaltalan semmirol - csak amit toletek / tesomtol / baratnoimtol megtudok. Az szeretnem vegre, ha o leulne velem es elmondana, hogy milyen vizsgalatok varnak ram, hova mikor kell menni, stb. Vagy ez nem a nodiki kotelessege? Ti is mindent a netrol szedtek ossze meg hallottak alajan mentek vizsgalatokra? A legutobbi UH-t egyebkent nem o csinalta, mert epp szabin volt, de ez meg nem is zavart volna vegtere is nem vele beszeltem meg a randit, hanem az irodaban a nocikkel. De azert szeretnem, ha kicsit szemelyesen is torodne velem... Vagy hulye vagyok, hogy ezt akarom?
kami
 
 


Nekem a védőnő mond mindent. Mikor-hova-milyen vizsgálatra-miért kell menni. Én is csodálkoztam, hogy miért nem a nőgyógyász. De mint kiderült a védőnő feladata, hogy ezeket elmondja, ill. "ellenőrizze", hogy át is esek-e a vizsgálatokon.
Adott egy papirt, amin az egész terhesség alatt várható mindenféle vizsgálat van. Havonta 1x kell mennem hozzá is, és akkor megbeszéljük az előző hóban végzett vizsgálat eredményeit és elmondja, hogy milyen vizságlat kell a köv. hónapban.
Nem tudom, a többieknél ez hogyan van?
elmo
 
 


Kami:

Szerintem nem vagy hülye hogy ezt akarod. Nagyon fontos, hogy bízzál a nőgyógyászodban, és hogy úgy érezd, azt kapod tőle, amire neked szükséged van. Kérjél tőle bátran felvilágosítást, és ha nem vagy vele megelégedve, válassz bátran másik orvost. Elvégre ezért van szabad orvosválasztás!

Az viszont igaz, hogy sok kérdésre a védőnő is tud válaszolni, neki meg kifejezetten ez a kötelessége, a felvilágosítás a terhesség alatt, és ha a körzeti terhesgondozásra járnál, akkor a vizsgálatokra való beutalás és irányítás is az ő feladata lenne (ha jól tudom). Jó sok kérdésünk van, ami nem feltétlenül orvosi téma, pl a sok "normális, hogy mostanában.....?" jellegű kérdés.

Ez vérmérséklet kérdése, hogy melyik orvos hajlandó a lelkiápolást is felvállalni a terhes kismamánál, van aki úgy gondolja, az ő kötelessége hogy az orvosi végét ellássa a dolognak. Persze a mai fogyasztói világban a nőgyógyászok is tisztában vannak azzal, hogy a "szolgáltatás" amit nyújtanak sok nőnek többől áll, mint a klasszikus orvosi feladat. Mert sok kismama attól nyugszik meg, hogy ott van neki az orvos telefonszáma, és akár éjjel háromkor is felhívhatja megkérdezni, hogy nem baj-e hogy már negyedszer kelt pisilni. (Most sarkítok, de van aki tényleg mindenért felhívja az orvost. Vagy a nagynéném kedvence, ő ugyan nem nőgyógyász hanem sebész, mikor valaki felhívja, szombaton este tízkor, hogy nagyon fáj a valamije, mit csináljon, erre ő megkérdezi hogy mióta, válasz: hát már három hete. De szombat este tízkor vált olyan fontossá, hogy felhívja miatta az orvost...)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Nya, visszajottem mitingrol. A parom tartotta :)

Bizom en a dokimban, nincs ezzel semmi baj - csak eppen sikhulyenek erzem magam terhesseg tekinteteben, ahhoz kepest, hogy lassan 14 hete vagyok terhes. Nekem mindegy, ki segit, de valaki hivatalos legyen. Szeretnem latni, mi az ut a kisbabaig: 18. het UH, elotte 16. AFP, utana mittudomemmikor mittudomemmi... es a 40. heten szules. Kb. Es akkor en mar jol is erzem magam ettol! Meg fizetni is hajlando vagyok a konzultacioert, nem gond - de ha lehet, pontos infora van szuksegem...
kami
 
 


Találtam egy-két linket itt a babaneten, ami lehet megválaszol egy pár kérdést:

A terhesgondozás protokollja:
http://www.babanet.hu/faq/tergon21.php

Down kór szűrés:
http://www.babanet.hu/faq/tergon02.php

A babanet Rendelőjében egy csomó témára vannak válaszok, érdemes szemezgetni!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kami!
Nekem mindent a nődoki mondott el. Hol hová milyen vizsgálatokra, mikor kell mennem. Mikor vérvételre mentem, meg is lepődtem, mert be volt írva a nevem a vérvevős nő naptárába. Lehet, hogy azért van, mert fiatal dokim van és nincs túl sok betege. Nem tudom, de eddig nagyon rendes és alapos volt. Nekem ő mondta a védőnőt, a háziorvos, a fogászati szűrést is.
De amúgy teljesen normális, amit írsz, hogy tudni szeretnéd.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Lányok,

Hátha valaki nem tudja, nekem jól jött egyszer mikor Zsuzsa Gracoját vettük. A Baba magazinban és az Anyák lapjában minden hónapban van egy Brendonos kuponfüzet. Jó akciók szoktak benne lenni. E hónapban egy olyan kombi kiságy van leárazva, és egy ABC Design Travel System babakocsi. Mikor a Graco-t vettem, 50e-ről volt leárazva 25-re. Érdemes nézegetni.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Róki!
Köszi!
Én pont ma gondoltam rá, hogy megveszem valamelyik újságot! :)
Hogy vagytok?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Roki, koszi a linkeket! Az elso tok hasznos. Na, valami ilyesmire vagyom, csak a dokimtol, hogy konkretan RAM mi var nala... nekem csak a doki a vedonot mondta, a vedono pedig a haziorvost... Na, nem ragom tovabb ezt a csontot, majd minden kiderul szerdan...

Csajok, egyet ertek Sagival: itt a hetvege! Ki mit csinal? Mi holnap du. elgurulunk Dunakeszire (Kamika fog vezetni :) a baratnomhoz, hazafele beugrunk az Auchan-ba, vasarnap Electroworld, talan IKEA es van arra egy oriasi babaaruhaz is, oda is szeretnek benezni!!! A maradek idoben pedig valszeg aludni fogok...
kami
 
 


Kami!
Én egész hétvégén alvást tervezek! :) Nem megyek sehová, max. infralámpát venni a párom fülére! :) Főzőcskézünk együtt stb. Én is szívesen elmennék egy bababoltba, de megvárom a 12 hetes uh-t, de aztán reszkessetek üzletek! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami, Timi: mi (sem) megyünk sehova, pihenni fogunk egész hétvégén ezerrel. Vikó teljesen kivan a rengeteg meló miatt, én meg kihasználva, hogy nem volt netem a héten, minden létező porcicát eltávolítottam a lakás összes mini zugából. De legalább ragyogunk.

Csajok: csináltam egy blogot. :) Bár még nagyon kezdetleges, örülnék, ha benéznétek és véleményt mondanátok. Szeretném folyamatosan vezetni, aztán talán majd arra is jó lesz, hogy ha Babuccó nagy lesz, és már érti a dolgok lényegét, elolvashatja, hogy mi történt vele egészen pocaklakó kora óta...

KépKép
catrine
 
 


En is csak szetnezni megyek. A kovetkezo vasarlassal megvarom a 18. hetui UH-t, mar csak 1 honap. Most inkabb a nagyobb dolgokat akarom kinezni: agyiko, babakocsi (hatha itt olcsobb :), egyeb kellekek... a ktgveteshez ugyis kelleni fognakaz arak, hat most osszeirok parat...
kami
 
 


Ja, az lemaradt, hogy a "www"-re kattintva meg tudjátok nézni, de most beírom ide is:

http://catrine.blogol.hu

KépKép
catrine
 
 


Mire én délutánonként ideérek, általában mindenki elmegy. :cry:

Most elköszönök, majd hétfőn jövök újra.

Kellemes, nyugis hétvégét kívánok mindenkinek! És ha van vhol jó idő, küldjetek légyszi.

Kami: jó lett az avatarod. :)

Pusza

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok!
Most jöttem egy tupper bemutatóról,a barátnőm anyukája tartotta.Jelzem szakács,úgyhogy gondolhatjátok mennyi kaja volt,halálra zabáltam magam! :lol:
AFP-re visszatérve:akkor csak az alfa-fetoprotein szintet nézik és a nem megfelelő érték utal mindenféle kromoszoma-rendellenességre,de akár még ikerterhességre is.A fizetős szűrésen még nézik a plazma-fehérjét(PAPP-A),inhibin-A és és a szabad béta-hCG értékeit és ebből hozzák ki az eredményt.Viszont azt már nem tudom,hogy mi micsoda és milyen a normális érték.
Cat
Végre itt!Gratula mind két sztárfotohoz!!! :D Beleolvastam a blogba,tök jó!
Kami
Szerintem rendjénvaló,hogy szeretnéd ha az orvosod mindent elmondana.Akárhogy ez az ő dolga is és nem csak a védőnőé.Szerintem.Nálunk a doki mond mindent,mikor hová,ő adja a beutalókat mindenre.Nekem egyenlőre nem sok bizodalmam van a védőnő iránt,sajna.
Mi megyünk haza a szülőkhöz,de őszintén semmi kedvem nincs hozzá.Az egész hétvége utazással telik el ilyenkor. :cry:
Na megyek.
Jó hétvégét mindenkinek!
Sziasztok
Vendég
 


Kami:

A babaszobán nézelődtem, és a babakocsik között láttam eladónak egy alig használt Peg Perego Pramette-t, 90e-ért. Nem tudom, érdekel-e a használt, de a babaszobán jó cuccokat lehet kifogni (babakocsiból dömping van).


Lányok!

Lesz jövő hétvégén, asszem 2-án a nagy Kismamás gyerekruha/játék/bútor etc börze. Én még egyszer se voltam, de állítólag olyan méretű, hogy egy egész napot el lehet ott tölteni. És nemcsak használt cuccok vannak, hanem a gyártók is ki szoktak menni bemutatkozni, eladni. Most én is el akarok menni, mert Zsuzsának meg kell venni egy egész őszi-téli ruhatárat, és remélem hogy ott jó áron jó cuccokat fogok ki.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Timocska:

Köszi szépen, egész jól... kezdek magamhoz térni. Zsuzsával volt egy pár nap kemény menetünk, mert bevezettük, hogy David megy be hozzá visszaaltatni mikor éjjel ébred, hát ez nem tetszett neki, és volt hogy több mint egy órát nyafizott/sírt/kókadozott, de nem aludt el neki. :( Aztán nekem se, mert csak cumizott a mellemen hogy már fájt, és vedelte a vizet. Kis fáziskéséssel rájöttem, hátha ÉHES, és tényleg, tegnap beszippantotta az odakészített rizstejet és aludt is tovább. És csak egyszer ébredt. Úgyhogy most lelkiismeretfurdalásom van, hogy éheztettük a gyereket. :oops: Jó lesz majd ha szegény beszélni tud...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szerintetek használhatom az infralámpát a fülemre? Nem lesz baja a babának?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska:

Szerintem nyugodtan.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Roki! Mi a pek az a Babaszoba? nemigazabol talalom. De: A PPP babakocsi ujonnan 86e ft meg a Brendonban is ES van hozza labzsak is meg mittomemmi. 90-ert nem szivesen vennek hasznaltat!!! A piactere n csak egy veneziat latok 45e ft-ert...
kami
 
 


Jó reggelt!
először is elnézést, hogy eltüntem, de kevés időm volt mostanában netezni :(
Csütörtökön megjártuk az orvost. A pici olyan ari volt, mindíg elúszott az uh elől. Alig tudta lemérni a dr.bácsi :) viszont megmutatta nekünk a kezecskéit, és a lábacskáit minden kis ujjacskával együtt :wink:
CRL:58mm
NL:1,6mm
Hát én eddig ehhez az orvoshoz nem jártam magánrendelésre, ugyanis még a lányom idejéből nagyon rossz tapasztalatom volt e téren.Akkor hónapokig pénzeltem egy dokit, de olyan bunkó volt, hogy végül nem kértem fel, hogy nála akarok szülni.
Akkor megfogadtam, hogy nem megyek magánra...
Viszont most nagyon jó élményeim vannak, mert nem futószalagos volt a rendelés. MIndent megbeszéltünk, mindent elmondott :wink:
Az afp.-t is leveszik majd délelőtt, és délután hozzá kell mennem, addigra nála lesz az eredmény, és akkor adja a beutalót a genetikára. :)
Képet kaptam, majd lekicsinyítem, és felteszem, ja, és a pocis képet is.

Védőnő, hát én a harmadiknál tartok, de ezt nagyon nem csípem. Olyan kis mitugrálsz :evil: Nincs is kedvem menni hozzá, pedig muszály. Az előző védőnőim, mind a 2 fiatal Gyesen vannak, de mai napig leállnak beszélgetni, hogy mi van velünk, de a sajátom....

Mi a hétvégét udvar-szépítéssel töltjük. Én tegnap nagyon elfáradtam, egész délelőtt égettem a kertben, utána boltba voltunk a kicsivel, és még utána csináltam kaját. Este meg alig bírtam elaludni a fáradságtól. :(

Cami jók a képek :wink:

Lányok , ti híztatok már? Én először fogytam, de most nem nagyon akaródzik ráálni a mérlegre. Nekem a pocim sokat nőtt, és már észre lehet venni, hogy kismama vagyok :D csüt.-ön az egyik barátnőm rögtön észrevette :wink:

Timocska, az infralámpa szerintem sem árt.

Kami én mai napig imádok gyerekcuccokat nézegetni :oops: Olyan "dögösen" lehet öltöztetni ezeket a mai gyerekeket. :wink:
Főleg kislányoknak vannak cuki kis ruhácskák.

Rokica van személyes tapasztalatod is már a babafórumos vásárlásokkal kapcs.-ban? Én is szoktam nézegetni ezeket az oldalakat, most engem is a babakocsi érdekel, bár inkább most tipusokat nézek, majd utána jön a többi :twisted:

Sági jó utazást nektek!

na, mindenkinek szép hétvégét, majd a képekkel még jövök :!:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kami:

www.babaszoba.hu és az apróhirdetések alatt kell keresni.

Azt hittem a Pramette az egy ilyen 150e kategóriás babakocsi, akkor mégsem olyan jó deal!

Ja, de tartozik hozzá egy autósülés. Itt a hirdetés maga:

http://www.babaszoba.hu/services/smalla ... did=353706

A babaszobán általában lehet képeket is felrakni a hirdetések mellé, kár hogy emellett nincs.


Kis Plutó!

Jó látni! :) Nekem is látszik már a hasam, a villamoson tegnap átadták a helyet! :) De én még nem híztam, sőt, 3 kg-val kevesebb vagyok mint Zsuzsával ilyenkor.

Igen, én vásároltam egy csomót az internetről Zsuzsának, a bölcsőjét, puha mózesét, ruhákat, a bababútort...

Itt egy pár babaaprós oldal:

www.babaszoba.hu
www.babaapro.hu

Vagy a nagy link kollekció:
www.bababolt.lap.hu

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!
Tegnap vagy mikor próbáltam irogatni, erre nem engedte a rendszer. Annyira megsértődtem, hogy inkább megtámadtam a hűtőt.
Nati máj 24én született, én pedig január végén jöttem el táppénzre. Remek volt! Csecsemőkoromtól eltekintve még nem volt rá alkalom, hogy ne "kellett" volna valamit csinálni. Munka, suli stb. Az igaz mondjuk, hogy én tanítok itthon is és a 39. héten volt az utolsó tanítvány, az első pedig már augusztus elsején, de hát az végülis kikapcsolódás. Most is azon filózok, hogy szeptembertől suli, de egy kicsit félek, mivel a vizsgaidőszak nem sokkal babó érkezése előtt ér véget és nem tudom mennyire lesz kemény és tanulós. Azért hülyét nem akarok csinálni magamból.

Kami,
Az a pár nap eltérés a várható szülési időpontnál úgysem számít különösebben. Ha jól emlékszem, a babók 4%-a születik azon a napon. Ha azt nézzük, hogy a 36-42 hétig normális, akkor szinte mindegy, hogy mit mondanak. Tesóm anyósa japán és ezen teljesen meglepődött. Náluk rendszeresen az előírt napon születnek, nem tudom, hogy csinálják.
Szerintem csak nálunk ilyen orvosközpontú a szülés. Logikusan (azaz nem terhesen gondolkodva) nekem is egyértelmű, hogy ne egy iszony drága szakember végezzen adminisztratív védőnőmunkát. Tesómat kb akkor látta először orvos, amikor berobogtak vele a műtőbe és császárral megszületett a babó. Ha nincs vészhelyzet, akár egyszer sem lát az orvos Angliában, mivel ott nem kezelik a terhességet betegségként. Az mondjuk másik dolog, hogy méhen kívüli terhességbe sokkal többen belehalnak, amit egyetlen tapis vizsgálattal kizárhatnának.

Gabi,
Mi egy hintát vettünk itt a fórumon, a legjobb 5e volt, amit költöttem. Annak segítségével tanult meg járni, állni, most is naponta kb 20x beleül és kimászik. Már most sajnálom, hogy egyszer kinövi, de addigra legalább mini veheti birtokba, ha még bírja.

Cat,
Kezdődik a pocakosodás :lol: Babucókép meg aranyos. Kis :D mazsola :D
lorca
 
 


Sziasztok!
Epp most volt a Spektrumon egy edes musor, "The Little Things" a cime es 2 reszt iss lenyomtak. Tok jo kis dolgok voltak benne. A magyar cime asszem Apro tippek szuloknek. Jau volt!!!

Roki!
meg tegnap este megtalaltam en is a hirdetest, beirtam a keresobe a babaszobat es elsonek azt az oldalt hozta fol. Autosulessel egyutt mar inkabb megeri a 90e Ft, ujonnan a kocsi+ules 112e Ft. Jo az a Babaszoba oldal, fogom nezegetni!

Lorca! Persze, tudom hogy nem halalpontosak ezek a szuletesi idopontok, de azt akartam megtartani, amit legutobb hallottam... aztan ugyis akkor jon a baba majd, amikor mar jonnie kell...

Figyu: nektek nem faj a labfejetek neha? Nekem szokott neha es azon gondolkodom, nincs-e valami tippetek, miilyen husizo-nyugtato kremet lehetne hasznalni, ami nem karos a magzatra. Ha valakinek van javaslata, szivesen veszem!!!
kami
 
 


Sziasztok,jó reggelt mindenkinek!

Hogy vagytok,mindenki jól van?Hogy telt a hétvége?
Én egy szuper hétvégén vagyok túl.Szombaton reggel mentünk a párom szüleihez.Ők a Bükkben laknak egy ici-pici faluban,körben csak erdő mindenfelé.Szóval délután mi kirándultunk egy óriásit,hegyre föl,hegyről le...gombáztunk,kifeküdtünk a napra meg minden. :lol: Szuper jó volt!!!Na és utána átmentünk egy Eger melletti kis faluba ahol szilvalekvárfőző fesztivál volt.Hát mondhatom szerényen,hogy jó finom volt :lol: :lol: :lol: Természetesen vettem is magamnak mert imádom és ráadásul olyan igazi barna csuporban árulták. :lol:
Vasárnap az én anyukámnál voltunk,ott már csak sziesztáztunk és ettünk.
Na természetesen mindenkinek megmutattuk a sztár fotot és a filmet az unokáról. :lol: Mindenki rendesen elérzékenyült!
Most pedig megyek és lecsót fogok befőzni...imádom(azt is). :lol:
Vendég
 


Sziasztok! :)
Hogy vagytok?
Ági!
Látom nagyon jól telt a hétvégéd! Én Eger mellé valósi vagyok, úgyhogy át tudom érezni, milyen klassz lehetett a hegyekben! És a szilvalekvár, hááát tényleg nagyon fini! :)
Kami!
A lábhűsítő krémmel kapcsolatban ha megmondod a patikában, hogy babát vársz, akkor úgyis csak olyat adnak, ami nem káros a magzatra. Tanácsot nem tudok adni, mert nekem még nem fájt a lábam!
Szombat reggel kávékészítés közben elkapott az iszonyú hányinger, mert a tej, amit a kávémba szerettem volna tölteni, savanyú volt és már a szagától iszonyú rosszullét fogott el. A páromnak kellett eltakarítani a kávé és tej maradványait, mert képtelen voltam a konyhába bemenni... :( Nagyon rossz volt! :( Remélem többet nem lesz ilyen!
Amúgy jól vagyunk, ha lefekszem és megnyomizom finoman a hasam, akkor lehet érezni, hogy egy kis lufi van benn! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Timo!
Azt a lufit én is érzem!!! :lol: Sajnállak,hogy még vannak rosszulléteid,biztosan elmúlik hamarosan.Nekem fokozatosan csökkent,most már nincs is.
Vendég
 


Sziasztok,

Logok nektek UH-kepekkel, most megprobalom betenni oket... Nem tul hiper minoseguek, de azert larthato rajtuk Zsebibaba!!!

Kép Zsebibaba 21-28 napos

Kép Zsebibaba 88 napos 1


Kép Zsebibaba 88 napos 2.
kami
 
 


Nya, hat ez itt a kis Zsebibabam. Szep nagy feje van, a masodik kepen kiabal, a harmadikon mosolyog. Ti nem igy latjatok? :)

A mi hetvegenk is remek volt: voltunk szombaton Dunakeszin a baratnomeknel, nagyon klassz volt! Vasarnap meg vettem fotoalbumot meg voltunk az IKEABan (ahol vegul csak ebedeltunk, nem vettunk semmit, mert baromi sokan voltak es el is faradtunk) es egy nagy alvas utan nekialltam otthon fenykepeket pakolaszni... A legtobb eddig egy nagy dobozban volt, most mar nem!!!
kami
 
 


Hello Kami!
Nagyon fotogén a kis Zsebibaba! :DNagyon nem látom,hogy kiabál,de biztosan így van.Én a mi babánknak videon látnivélem az arcát...más nem látja... :lol:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: