Új privát üzeneted érkezett!

NA mégegyszer én vagyok.

Visszaírt emilben a másik doki is. A múltkor az emilhez 1 1/2 hét kellett. Az is azt mondta, hogy ne idegeskedjek, a lényeg, hogy zárt a hasfal!

Kedves Kinga!
Még 2 hétig nem megyek hozzád kezelésre gyogyóilag. Ilyenkor mikor elmagyarázzák a dolgokat és értem is nagyjából, megnyugszom és nem érdekel semmi, csak, hogy nőljön a pocakom már végre.
Puszi
Mucska 17+5

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szíves fogadtatást és a tanácsokat forgás ügyben Kép Egyelőre akkor nem aggódom - bár ma volt itt anyósom (akit nagyon kedvelek) és kérdezte, hogy ha ébren van, akkor mit teszünk babóval, mert lassan forognia kellene... hát nálunk egyelőre legtöbbször hordozóban és kézben van. De a kiságyában hason alszik.

AnnAnn,
Haminak boldog 10 hetest holnapra! Kép És igazad van, amilyen vékonyka volt Marcus, most már szabályosan kezd combosodni és tokásodni Kép

Anita77,
Marcus is rohamosan fejlődik, egy hét és megduplázza a súlyát, amivel a kórházból kijöttünk Kép És a gyerekharisnyák így vannak méretezve egy ideig, ahogy te is vetted Kép

Zit,
Hajrá mászás! Hogy áll babóca vele?Kép

Marcsi,
Mese Kép Rég nem láttam fent ámdebár.. biztos jól vannak Annácskával Kép

Barbi,
Köszi a képet a hegyekrőlKép Irigyellek ám!

Harisnya téma: én még egyelőre zoknizom, de szerintem sem gond, ha kisfiúra harisnya kerül. Fő, hogy melegen legyen öltöztetve Kép

DBarbi,
Mióta adod ezeket a teákat Fanninak? Csak azért kérdezem, mert mi Baby teázunk, de nem igazán jön be Marcusnak. Ja és jó a gyerekrakás Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Zsuzsa!

Igen, 15mm, ezt egy kicsit elirtam!Kép
Amugy majd 19-en megyek a dokihoz, akkor fog csinalni UH-t, nagyon kivancsi vagyok, hogy mekkora lesz es mit lehet majd latni!

Sziasztok es jo babavarast mindenkinek!Kép

Orsi

avocado
 
 

 
 

Kinga!

Voltam a babapont.hu oldalon, de biztos en vagyok olyan bena, hogy nem talaltam ra arra a listara, amin allitolag kovethetem a dolgokat.
Megirnad, hogy merre keresgeljek?

Koszi elore is!
Orsi
9+3

avocado
 
 


Sziasztok lanyok!


Meg mindig Mo-on vagyunk.Sajnos gepkozelbe ritkan kerulunk.Sokat utazunk videk es Pest kozott,mivel a ferjem szulei Csongradon elnek.
DAvid jol van,2nap mulva 5 honapos lesz.Most vagyunk 8300 gr es 69cm.David meg csak par napja fordult eloszor hatrol hasra,szerintem is 5-6 honapos korra kellene forogjanak ugy rendesen.
A szopival meg mindig szenvedunk,igazabol csak alvas elott hajlando szopizni de azt is sirdogalva kezdi.Most volt egy par nap hogy 6-7 orat is kihagy a szopizas kozben es meg teat sem hajlando inni.A rizspelyhet mi is kiprobaltuk -szereti is meg nem is .Almat is probaltuk az nagyon nem tetszik neki.
Az elalvas kicsit valtozott,de csak 4 napja .Mostmar 3-4 ora helyett alszik 6-7 orakat is.
Roviden magunkrol ennyit.Ne haragudjatok de nem tudok senkinek most irni.Majd ha vissza utazunk.
Mindenkinek jo babazast kivanok!

GAbi es DAVid
GAbi75
 


Sziasztok!

Orsi!A babapont.hu-n alul van egy olyan,hogy BaBaVáró naptár és be kell írni,h mikor volt utoljára mensid+hány napos a ciklusod,és akkor kiköpi az eredményt.És van ott "bővebben" klikk,az meg le is írja,hogy éppen mi a helyzet! Kép

Chello,Mucska!De jó,van két páciensem!Igaz,hogy itt még a dilisek is rendbe jönnek,mert olyan szép a móló,én is mindig ott keverek,ha nagy az örömöm,vagy bánatom Kép

Mucska!Látod,hogy minden rendben?!Szerintem főleg a fiatal dokik szeretnek dobálózni nagy szavakkal,mert olyan sokat tanultak ezért a tudásért.Ezt meg is lehet érteni,csak abba nem gondolnak bele,hogy akinek a világon az a Prüntyő a legfontosabb odabent,annak nem nagyon jók a nagy szavak.Az gáz,hogy Veled nem mehet be a kispapa,és nem is értem,hogy miért.Velem múltkor két hugicám volt benn fél órát,hüvelyi uh-n,és a dokim mindent elmagyarázott nekik.
Amúgy örülj neki,hogy rendben minden,az csak normális,ha jól érzed magad,nem?Valszeg előtte sem voltál érzékeny gyomrú,ugye?Nekem sincs hányingerem,de korábban sem volt szinte soha.Anyukám 4 babát szült és egyszer sem volt soha,semmi baja.Sosem hányt,meg semmi.

Chello,Szöszi!Kispapa éppen most telózott,mert síelni mentek a haveri körrel Ausztriába,mint minden évben.De hívogat a drága naponta.Most jobb a kapcsolatunk.Asszem,sikerült feldolgoznia a babót,meg aztán én is átgondoltam,mik voltak azok a dolgok,amiket nem kellett volna kimondanom.Sajnos,a férfilélek hiperérzékeny,de erre csak később jössz rá,mert piszkosul értenek az érzelmeik eltitkolásához.De már kaptam tőle terhesszoknyát,ami roppantul jól esett.Meg most ő lett valami helikopteres mentőszolgálat főpilótája és megígérte,hogy ha hirtelen úgy döntök,hogy a MÁV-kórházban akarok szülni kádban,akkor felszállítanak helivel. Kép Kép Kép

Mindenkinek jó éjt,szép álmokat!
Kinga
nyinike
 
 


Cory:
Mi fejlődésneurológiára (kontroll) járunk folyamatosan, illetve eddig egyszer voltunk, ez kötelező volt, és megkérdezték hogy akarom-e hogy figyelemmel kövessék a gyerek fejlődését, én persze akartam, úgyhogy havonta megyünk. Mi az I. női klinikára járunk, ott volt az újszülött intenzíven a baba. Gyógytornára nem járunk, de a túlbuzgó anyja "fejleszti" és tekergeti itthon eleget Kép Kép Kép
DBarbi:
a jobb oldali fickó felettéb jó képű, látom rögtön a lényegre tér Kép

Ja és képzeld ma már 10 (!) percet bírta hason! Ma szilvát kóstolgattunk reggel, ami meg is hozta a kakit, úgyhogy most együtt örül a család a rotyinak!
sziasztok, puszi a babák talpacskájára Kép
Regina
gregina
 
 


Szia Kinga!

Úgy néz ki, hogy sikerült a kispapát is meggyógyítani! Ennek szívből örülök!

Nálunk nem marad más, mint hogy a 3D uh ra bejelentkezzek, bár a párom nagyon kíváncsi, de azt mondta, hogy várjunk még egy kicsit és akkor menjünk, ha már értelme is lesz. De irígykedve olvasom, hogy mindenki képet kap ill. bemehet a hozzátartozó. Szegedi Női klinikára járok. Az ember azt gondolná, ha valahol van lehetőség rá akkor egy akkora intézményben csak van. Nekem csak apuci lett volna nagyon fontos, hogy lássa, érzékelje, mert hiába tudja, más ha átéli azt amit én. Szerintem joga volna hozzá, hisz annyit kínlódott ő is érte , mint én.
Puszi Mucska 17+6

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Chello! Én mondtam, hogy a Schőpf-Merei-be járok.
Nekem kicsit nehézkes lenne terhestornára bejárni, ezért inkább megveszem a Rubint Réka kazettáját és azt próbálom ki. A védőnő azt mondta, hogy nyugodtan tornázhatok, de én még kicsit mindig félek, hogy nehogy baja legyen a tornától a babának.
Na majd meglátom, hogy mit látunk csütörtökön az uh-n, akkor lesz az AFP is. Nekem is mindig gyanus, hogy nincsenek tüneteim, szorgalmasan nézem, hogy érzem e már a mozgását.


A házidokim, akinél a belgyógyi vizsgálatot csináltattam (ami egyetlen vérnyomásmérésből állt), kicsit megijesztett, mert 130/80 volt az érték, és azt mondta, hogy lehet hogy emelkedik a vérnyomim, és majd gyógyszert kell szednem, mert veszélyezteti a babát. Nem kérdezte, hogy korábban mennyi volt, ezt ebből az egy értékből állapította meg. 3 nappal előtte a védőnéni megdicsért, hogy milyen szép az ő általa mért 115/70. Most naponta fogom mérni otthon, remélem, hogy nem lesz semmi gond.

Csicsóka 15+3
Csicsóka
 


Mucska, örülök, hogy a dokiknak sikerült tegnap megnyugtatni egy kicsit. Meglátod minden rendben lesz. Kép

Kinga, kispapának csak megjön az esze mire megszületik a baba. A kezeléssel még én is várnék egy kicsit. Kép

Szöszi, drukkolok délutánra ! Nekem is 4 hetet kell várni a következő vizsgálatig, ebből már szerencsére 3 eltelt.

Chello
chello
 
 


Szia Chello!

Tegnap az első doki kezdő volt a chatelésben. Az a sok marha úgy kiakasztotta, hogy egyszerűen kilépett a rendszerből, mert nem bírta, ahogy piszkálják elég bunkó módon. Ahelyett, hogy segítettek volna neki. Utána meg kikiáltották beképzelt bunkónak. Máskor is figyeltem, hogy mi folyik a chaten, amig előkerül a doki. Nem egy épületes társaság jár oda beszélgetni. A másik doki korrekt volt és tényleg megnyugtatott. 2 hét múlva lesz a nagy genetikai uh. Mondtam a pocakomnak, hogy addig tessék szépen fejlődni, mert ki fog kapni! Megijedt biztos és rendben lesz minden! Egyébként tök jól vagyok, csak azt nem tudom, hogy mit kéne főzőcskézni.
Puszi
Mucska 17+6

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Tényleg 5-6 hónaposan kell elkezdeni a forgolódást. Ne pl. az én izgága fiam legyen a viszonyítási alap.
Lehet, hogy Ákos meg mást fog később elkezdeni. Pl. amint elkezdett kúszuni, abbahagyta a "dumálást" és csak két-három hete kezdte újra. Már kezdtem izgulni, mert 3,5 hónaposan annyit gőgicsélt, hogy majd megzabáltam, erre következett kb. 1,5 hónap, amikor csak kúszott, ha megállt nézett rám nagy szemekkel és csak ritkán gőgicsélt. Nem dumált, mert sokkal érdekesebbnek találta, hogy felfedezi a lakást és mindent a szájába tömhet. Na, jó, nevetni nevetett, de vagy egy hónapig szinte non stop mérgelődött és akkor bizony nem kis munkámba került egy mosolyt kicsalni belőle.
Gondolom az nem tetszett neki az, hogy ha kúszik, akkor nem sok mindent lát és a kezeit sem tudja használni játékok babrálására. Tiszta kis méregzsák volt. Azt hittem már sose lesz vége.
Különben én örültem volna, ha normális időben kezd el forgolódni meg kúszni-mászni, mert akkor sokkal könnyebb lenne tanulnom.
Persze örülök neki, hogy ilyen ügyes, de folyton rajta kell tartanom az egyik szemem, mert képes bárhová beszorítani magát.
Járóka ugyanis nem tartozik a kedvencei közé, azt leginkább szobadekorációnak használjuk. 10-20 percig elvan benne Ákos, de tovább csak nagyon ritkán.

Nincs két egyforma felnőtt sem, miért pont a babák ne különbözhetnének?

Sz'al ne szomorkodjon az, aki babája rendes időben és nem korábban csinálja a dolgokat, mert akkor lekiismeretfurdalásom lesz, hogy pl. én adtam okot a szomorkodásra és majd nem merek Ákosról mesélni.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Cory:
felháborító, hogy nem adták át Balunak a helyet. Lettem volna én is ott a buszon ...

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

DBarbi,
édes a babakupac!Kép

Edit,
és sógornőd gyerekei végigaludták az egész éjszakát ilyen idős korukban? Szerencsés.Kép

Anita,
nem rossz a védőnőm, bár az elején égnek állt a hajam, amikor azt mondta a két hetes babámra, hogy ha túl gyorsan gyarapszik, akkor cukros vizet adjak neki éjjel szopi helyett. Szóval ő is tud érdekes dolgokat mondani. Amit a forgásról mondott, az nektek már fölöslegesKép, de azért leírom: a lényeg, hogy olyan helyen legyen, ahol megvan a lehetősége forogni (mondjuk nálunk már két hónapja van a földön kialakítva hely), tehát a padlón, pléden, amire huzatot húzunk (pl. a játszószőnyeg pont erre jó). Ha háton van, akkor tegyünk mellé nagyon színes érdekes dolgokat, mert akkor egy idő után megpróbálja elérni, és utánuk fordul. A rongyóka is nagyon jó (be kell szegni), mert azt a szájába gyürmölheti, ha elérte. Ha hason van, akkor elé tegyünk érdekeset, mert előre nyújtja a karját, hogy elérje, és át tud fordulni. Ha nem nyomja ki magát teljesen hason, akkor a rácsos végű kiságyban tegyük hasra a végénél, guggoljunk le, és lassan emelkedjünk felfelé, akkor követni fog. Ezt egy nap 2-3x érdemes megcsinálni, de csak addig, amíg élvezi, azaz nem tekinti feladatnak, mert akkor bojkottálni fogja. És dicsérjük meg mindig nagyon, amikor csinált valamit, mert ez ösztökélni fogja, hogy később is tegye, pusztán a dicséretünkért is, meg persze azért is, mert rájön, hogy ő már milyen ügyes. A lényeg az, hogy ne erőltessünk semmit. Ja, a forgáshoz még mondta a plédes gyakorlatot, amit Laurának is kell csinálnia Nikivel, mert ezzel könnyebben megtanulja, hogy hová tegye a tagjait forgás közben. Másról szólva mondta még azt is, hogy mostanában előfordulhat, hogy sír, amikor meglát valakit, és ilyenkor még véletlenül se adjam oda a sírást kiváltó személynek, várjam meg, amíg megnyugszik, és csak utána, mert így tudni fogja, hogy semmi baj nem történik vele, míg ha odaadom, akkor visszahúzódó lesz később. Tehát a biztonságérzete fejlődik így, hogy figyelünk rá. Kicsit lelkiismeretfurdalásom is lett (mondjuk ez már akkor is volt), mert (írtam is a múltkor) anyósomnál sírt, és tovább hagytam szegényt nála, hagytam, hogy anyós próbálkozzon, csak később vettem el, amikor már nagyon sírt, és aztán egész nap nyűgös volt. Mondjuk, azóta ilyet nem teszek, bár karácsonykor is volt egy ominózus eset a dédijével, bár azt hamar lerendeztem. Na most ez jó hosszú lett.Kép Köszi a dicséretet Gabi nevében.Kép Hozzátápiról azt mondta a néni, hogy két szopi között érdemes adni, pont azért, hogy ne a tejcitől vegyük el a helyet, és hogy a tejci ne vegye el a helyet. Mondjuk ilyen ügyben én még nem tájékozódtam máshol, mert úgy éreztem, hogy még ráér, de majd elkezdek.

Cory,
de jó, hogy írtál többet!Kép Sajnos az emberek nagyon figyelmetlenek és közönyösek manapság helyátadás ügyben (akár kisgyereknak, akár terhes anyának, akár idős embernek lenne rá szüksége).Kép Mikor az öcsém kicsi volt (18 éve volt 2 éves), nekünk pont az volt a bajunk, hogy ő mindig állni akart, és neki meg állandóan át akarták adni a helyet, és nem értették meg, hogy ő nem akar leülni.Kép Mostanában én is töprengek, hogy milyen lehet több gyerekkel (nekem ugye még a kettő jön), és néha egészen megriadok attól, hogy fogom-e bírni. Gondolom ti is azért szeretnétek a három év korkülönbséget, mert azért úgy már egyszerűbb.

Köszi a válaszokat mindenkinek harisnya ügyben!Kép

Gabi,
Dávid jó nagy baba, nehéz lehet emelgetni!Kép

Regina,
gratula a hasonlevéshez és a rotyihoz!Kép

Marcsi,
nyugodtan mesélj Ákosról, megígérem, hogy nem fogok szomorkodni!Kép Nagyon ügyes kislegény!Kép

Gabikám már három napja azt csinálja, hogy a reggel hetes szopi után nem alszik vissza. Kezdek zombisodni, olyan jó volt kilencig pihenni! Nem tudom, hogy a frontok miatt-e, de mostanában amúgy is olyan rosszul alszom, egy csomószor fent vagyok éjjel alvás helyett.

Megyek, mert kismanóm nemcsak ébreszt, de még igényli is a társaságomat. Ráadásul még éhes is vagyok, nem is kicsit. Szóval reggelire fel!Kép

Szép napot nektek!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Micsoda koránkelők vagytok!Képzeljétek,Kispapi,mint a kisangyal,minden este még a beszélgetésen kívül küldi a JóéjtSMS-t,amikor megy aludni.Ez még egy régi játékunk.Meg vagyok lepve.

Mucska!Anna bizonyára megijedt és úgy elkezd fejlődni,hogy nem fognak ráismerni.Továbbra is szemét dolognak tartom,hogy nem mehet be a Kispapa.Nem mindegy,hányan ülnek bent?Így rákényszerítenek,hogy mindenképpen menj 3D-re.Én is megyek majd,nem erről van szó,de nem mindegy,hogy muszájból,vagy mert így döntök.Mi a kispapival megyünk Pécsre vagy Pestre,mert itt nincs közelebb Kép A Balcsinak is van hátránya.Az
Anna név is nagyon szép,ha érzelmi okok miatt nem Johanna lenne a kicsi,vagy Anna,vagy Emma,vagy Georgina lenne a neve.

Chello!Azért sajnálom,hogy elveszítettem egy betegemet.Mindjárt depis leszek,hogy biztosan az én hibám! Kép Nektek már van nevetek?

Csicsóka!Szerintem ebben a korban(15 hetesen)már pont az a teljesen normális,ha nincs bajod.Elvégre volt időd hozzászokni a 2-3-szoros mennyiségű hormonokhoz,sikerült az agyadnak is konstatálni,hogy most másként lesz:valaki beköltözött a pocakba.A vérnyomásod mérd,mert az tényleg nem tréfás!Az enyém hál'Istennek folyton 100 alatt kószál...

Kinga 13+6
nyinike
 
 


sziasztok!

Ejha! De nagyon ráértetek az este Kép

Mucska: ugyan már leírtam, de:
A decemberi UH-n (13. hét) a méhlepényem rálógott teljes egészében a méhszájamra, fedte azt. Ez nem veszélytelen, mert vérzés (nanda), görcsölés is lehet belőle, ill megindulhat a lepény leválása is. Elláttak óvintézkedésekkel, és azóta kételyek között vagyok. A dokim azt mondta, hogy nagyon bíztató, hogy eddig tünetmentes vagyok, de majd a genetikai UH-nál nézi meg, mit változott. Normál esetben idővel lehúzódik róla, ahogy nő a méhem. Hát, ebben bízunk. Amúgy ha mégsem, akkor a veszély marad, és ha végképp ottmaradna, akkor császár Kép
Én ugyan dec. 10 óta nem voltam UH-n, de én jan 23-án megyek majd genetikaira.
Én nem akarom befolyásolni a döntésedet! Szerintem az a 2 hét nem a világ vége. A 3D meg nem 2 forint! Én tartogatnám későbbre, de ez én vagyok. És netán ha a 2 helyen mást mondanak ua-ra, na akkor leszel csak összezavarva igazán. De ha nem bírod, és a Kispapa kíváncsi, menjetek. De az is könnyen előfordul, hogy mire időpontot kapsz, majdnem el is megy az a 2 hét. Mi anno a 26. héten voltunk 3D-n. Akkor már látványos volt.
Amúgy én is jól vagyok. Ez nem kizáró ok a terhességnél! Kép

szöszi: én szorítok ezerrel, és te meg ne szorongj, jó? Minden oké lesz. De várjuk a beszámolót az UH-ról!

Orsi: ez is egy lehetőség a baba követésére:
http://www.babanet.hu/ultrahang.php?t=fejl&h

Kinga: és ott horgászni is lehet? Mert akkor én is mennék. Az jó diliterápia, nem? Csendes őrülteknek... Kép
Amúgy ez tényleg így van, a Kispapák is nagyon érzékenyek. Bár a hormonok bennünk tengenek állítólag, valahogy mégis átvándorol beléjük!
A szoknya meg kedves volt tőle. Kép

Csicsóka: a 130/80 nem kóros, de ha pl 140/90 lesz, az már figyelmeztető. Azt hiszem ebből lehet a toxémia is pl.
Nem kell parázni, mert akkor még feljebb megy! Nyugi, és napi egyszer ellenőrizd. És ugye nem iszol semmi koffeinest? (Kávé, fekete vagy zöldtea, sok csoki, kakaó hegyek, ...???)
RR kazettáról meg csak annyit: te előtte is nagy erobikos voltál? Mert ha nem, akkor inkább a női klínika kaziját ajánlanám. Én anno a védőnő segítségével vettem meg. Az lightosabb, de tuti nem árt!

Alice, Pano: nagyon el vagytok tűnve!!! Kép

Bocsi a regényért! Kép

Zsuzsa
17+2
zerko
 
 


Mucska, engem is kiakasztottak a chatelők tegnap, hihetetlen, hogy milyen primitív emberek vannak. A pocid meg szépen fog fejlődni a két hét alatt.Kép

A főzéssel én is hadilábon állok mert rosszul vagyok a szagoktól. Hétvégén paprikás csirke volt tarhonyával, nagyon bekajáltam !!! Hétköznap viszont nincs kedvem főzni.

puszi
Chello
chello
 
 


Sziasztok KismamikKép
Szia Zsuzsa

Itt vagyok megjöttem és elég fáradt vagyok,voltam tegnap vérvételen,meg EKG-n minden simán ment.
És délután elmentem védőnénihez,megvan a KISKÖNYVEM Képhurrá.
De viszont a védőnéni azt mondta hogy pihennem kellene mivel az első babám nem maradt meg.A doki meg azt mondta hogy minden rendben van akkor most mit csináljak, egy kicsit be vagyok sza...va.
A hasam továbra is szokott fájdogálni de nem vészes. Van itt valaki akinek fájdogál a hasa?????

Puszi

Alice
8+0
malice
 
 


Sziasztok!

Most hívott megint Kispapa,megígérte,hogy jövőre elvisszük Anyát segíteni (babaőrnek),én meg végre megtanulhatok snowboardozni.Kép Kép Kép

Zsuzsa!Gyere nyugodta,horgászni is lehet,ámbár én pont a horgászattól vesztem el a fejemet.A szoki tényleg aranyos volt,csak ez a nyomi 42-est vett,így kicsit legörbült a szám,de hősiesen felgörbítettem,és azt mondtam,hogy úgyis belehízok!
Kinga
nyinike
 
 


Zsizsa:
Kép nagy cupp neked.
Oké, akkor mesélek máskor is Ákosról.
Most pl. azt tudom mesélni, hogy megint méregzsák. Megállás nélkül mondja elkeseredett hangon, hogy dededededeeeeee. Nagyon édi Kép Asszem ellentételes hatást váltott ki nálam Kép

DBarbi: ha szerzek mégegy fiút, hozzánk is jössz vendégségbe?
Na, fiús anyukák? Összefogunk? Kép

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Csicsóka, pedig benned bíztam, hogy jössz velem tornára. Kép

Remélem a vérnyomásod nem megy feljebb és nem kell majd gyógyszert szedned. Csütörtökön már AFP lesz? Én azt hittem, hogy kell a betöltött 16. hét.

Kinga, mi korán kelők vagyunk de nem vagyunk fent éjfélig. Tegnap már 9-kor elaludtam. Még mindig túl sok nevünk van nem tudjuk leszűkíteni a kört.

Alice, én inkább pihennék főleg ilyen előzmények után. Abból nem lehet baj. Nekem is fájdogált kicsit a hasam de én főleg a múlt héten görcsölgettem. Azóta kiderítettem, hogy az Utro abbahagyásával van összefügésben mert csökkenteni kellett az adagot és azóta már abba is hagytam.

Chello
chello
 
 


Zsuzsa!

Köszike a választ ismét megfogadom a tanácsod. HA minden rendben, akkor tényleg csak akkor akarunk elmenni a 3 D re amikor van értelme. Szerencsére Laci türelmes. Inkább én szeretném, hogy hamarabb lássa.
Kívánom teljes szívemből, hogy az uh-n minden rendben legyen Nálad!!!!!

Alice!
Jó érzés, hogy meg van a kiskönyv ugye! Én is ahogy lehetett intéztem. A hasam nekem is fájdogált kb. a 14. hétig. Nálam minden rendben, de nekem is feküdnöm kell az előzmények miatt. A doki most is felhívta a figyelmemet rá külön. Pedig tényleg semmi bajom nincs. De inkább pihengetek itthon, mint hogy baj legyen és bevarrjanak a kórházba.
Kinga!
Mi is mennénk horgászni. A nászutamon mást se csináltam, (kis túlzással), mint a balatoni halacskákat pucolgattam. A férjem csendes Őrült! (horgász).
pusza Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


De nekem a doki nem mondta hogy pihennem kell , csak a védőnő körzetihez meg még nem mentem csak ha kész lesznek a leletek.
Tényleg kb,mennyi idő a vérvételi leletek ideje mire kész van(ellenanyagvizsg stb.)

Alice
8+0
malice
 
 


Alice!

Nem tudom a választ, mert az általános vérvétel délutánra meg volt a többit pedig nálunk a védőnőnek postázták ki. Csak akkor láttam, amikor a következő tanácsadásra mentem.
Dolgozni jársz, vagy kiírt a doki bácsi? A pihenés nem árthat és én sem fekszem állandóan, mert akkor tényleg Kingánál kötnék ki betegként. Csak nem emelek semmit, itthon vagyok és úgy osztom a dolgaimat, ha érzem, hogy fáradok akkor irány az ágy és ha kell szundizok is. Vásárolni is Lacival járok, cipekedjen csak Ő. Nálam ennyit jelent a pihenés.
Pusza Mucska 17+6

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska
Még dolgozom,és körzetihez csak a nőgyógyász után kell mennem ami 23 án lessz(hű de messze van mégKép)
A leleteimet is a nőgyogyihoz küldik és remélem ott megkapom amit majd továbbítanom kell a dokimhoz.

Alice
8+0
malice
 
 


Marcsi,
és a lányos anyukákkal mi lesz?!?!?! Minket kihagynátok a buliból?!?!?! Ejnye!!!Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Alice!

Ha azt akarod, hogy kiírjanak, akkor a nőgyógyitól kell javaslat és azzal ír ki a körzeti. Én az első pillanattól kezdve táppénzen vagyok, bár nem is tudtam volna dolgozni ha rendes munkahelyem lett volna, mert délben olyan álmos voltam, hogy nem bírtam parancsolni magamnak és elaludtam. ( Saját vállalkozásba vagyok bejelentve ezért írtam, ha rendes munkahelyem....). Igaz nem is kellett kérni a doki bácsit, mert az első pillanattól kezdve veszélyeztetett terhesként kezelt.Így is úgy is nekem kell megcsinálnom a dolgomat, hisz itthon dolgoztam eddig is. Számítógépen van minden a banki utalástól kezdve az elszámolásokig, így nem esik nehezemre a dolog, hisz szeretek itt ülni.
Pusz: Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Alice!Ilyenkor csak a vércsoportodat,az Rh-faktorodat,egy általános vérképet néznek és azt,hogy toxoplazmózis ellen védett vagy-e.Azért kaptál annyi beutalót,mert a vércsoport és Rh-faktor vizsgálatot nem ugyanott csinálják,mint a többit.

Mucska!Gyertek nyugodtan,lesz egy csomó csendes őrült,mi meg közben süttethetjük a hatalmasra vált pocakokat!

Zsuzsa!Nem vettem bikinit,mert van egy,ami még jó,aztán úgysem tom,h mekkora kell majd.A másik kettővel is az a baj,hogy a mellem nem fér bele,mert nagyon kicsi a felsője,az alsóknál meg a hasam elviszi azt az anyagrészt,aminek a popsimat kellene legalább minimálisan takarni,elég röhejes!

Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, a pénteki oltás óta picit nehezebben. Először úgy tűnt, Zsoltika szépen átvészelte a szurikat (most a 4 hós oltásokon voltunk), de aztán szombaton már alig akart enni. Ha meglátta a cicit, üvöltött Kép Ilyen korábban sosem fordult elő, aggódtam is, hogy mi lesz, ha nem kell többé tejcsi neki... Egy teljes étkezést is kihagyott, le kellett fejnem a tejcsit. Hát ez nálunk nagyon ritka, mert amúgy imád szopizni, félórákat is elvan a cicin Kép Na aztán éjszaka bepótoltuk a kajálást: kétóránként szépen evett Kép Vasárnap napközben rendszertelenül kajált Zsoltikám, de már nem volt gond a szopival, mármint elfogadta szépen a cicit Kép Azóta kb. rendbenvagyunk, ma éjjel már megint csak egyszer volt szopi, napközben viszont egyre ritkábban eszik, inkább 4 óránként (eddig 3 volt). Ez végülis nem baj.

Szóval ezek történtek. Szerencsére amúgy más hatása nem volt az oltásnak, tehát nem dagadt be Zsoltika combja, és nem volt lázas sem Kép Kicsit nyűgösebb volt mindössze.

Amúgy Zsolti 6670 gramm, szép lassan hízik Kép Napközben annyit mozog, szerintem emiatt nem nő nagyon a súlya. De nem baj, ez teljesen rendben van, legalábbis a doki szerint nem kell aggódni.

Ami viszont gond: szopi után is rögtön hasrafordul Zsoltika, így szeret lenni mostanában a leginkább Kép Viszont mivel a pocija televan, mindig kijön egy adag tejcsi. Ezért aztán szopi után egy-másfél óráig strázsálok mellette, és próbálom háton tartani, vagy ringatom a karomban... Hiába rakok fölé baby gymet, akkor is hasrafordul. Más forgolódós babáknál is így van ez?

Többen írtátok, hogy hason altatjátok a babákat. Én is próbáltam, de Zsoltika úgy csakazértsem alszik Kép Ugyanis emelgeti a fejecskéjét, nézelődik, esze ágában sincs aludni. Ha pedig elfárad, nem teszi le szépen oldalra a buksiját, hanem kiabál és nyöszörög, amíg fel nem vesszük. Nálatok hogy nyugszanak meg a babák?

Anita, köszi a hiányolást Kép

Hanzika, üdv itt! Néztem a kisfiad albumát, szépen gyarapszik ő is Kép

Vera, jobbulást neked! Remélem Bencit nem viselte meg az oltás Kép

Ne haragudjatok, hogy nem írok többet név szerint. A babák továbbra is nagyon-nagyon szépek! Kivétel nélkül mindenki! Én is teszek fel képet Zsoltikáról, ez tegnap késő este készült (fél 1-ig szórakoztatott minket az én édes kisfiam).

Kép

Szép napot mindenkinek!
Gabi

pgaboka
 
 


Cory!
Nem vagy egyedül. Nóri sem csinál semmit, egyszer hasról hátra fordult, de azóta semmi, és tegnap volt 3 hónapos! Kép Minden baba más! Kép Viszont a fogunk nekünk is elindult állítólag!

Mindenkinek puszi, most ébredt a manó, de később jövünk bővebben!

Puszi

meme
meme
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, olvaslak titeket folyamatosan. Csak nincs túl sok időm a két gyerek mellett. Amúgy meg 3 napja azon szenvedek, hogy babás hátteret varázsoljak a táblázatnak, de valamiért sosem sikerül. Már Excellben is meg Worldben is megvan a gyönyörű háttér, már éppen csak nem tudom felrakni a Babanetre, mert ide ugye csak képet lehet feltölteni. Ha meg megpróbálok képet varázsolni belőle, eltűnik a háttér. Ezzel jól el lehet szórakozni órákat is.
Múlt héten voltam védőnőnél, így nekem is van már kiskönyvem. Jövő kedden pedig megyek UH-ra, nyaki redő mérésre.
Ma vagy holnap felrakok egy táblázatot, de nem ígérem, hogy babás lesz a háttere!

Panó, 10+5
panó
 
 


Panó!

Örülünk, hogy meglettél. Kedves tőled, hogy csinálod a táblázatot és az külön, hogy még szebbé akarod tenni. Egyéni véleményem, hogy a táblázat így is szuper és inkább írj magadról abban az időben amit a táblázat szépítésére fordítanál. Egyszóval hiányoztál!
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


OrsiKép
Engem elküldtek laborba mindjárt az első UH után(5+2), kaptam beutalót a belgyógyászatra is, szép komótosan intéztem mindent, a 8. héten mentem vissza kontrollra, addigra már volt kiskönyvem is.Kép Az édességgel ugyanúgy állok mint te, pedig én is töménytelen csokit és sütit meg tudtam enni. Egész ünnepek alatt két szem szaloncukor csúszott le, a krémes süteményektől pedig egyszerűen rosszul vagyok. Szerintem is ez a szerencsésebb verzió.Kép

ZsuzsaKép
Nagyon jó fej a kislányod, látszik, hogy teljesen komolyan veszi a kistesó érkezését. Biztosan nagy segítség lesz!Kép

KingaKép
Ha annak idején felvettek volna az orvosira, én is sebész szerettem volna lenni. Ha nagyon magadra veszed mások bajait, akkor a szoc. munkásság sem igazán neked való, rengeteg nehéz helyzet kerül az utadba.Kép

MucskaKép
Nyugodj meg! Csodababákkal nem lehet gond!Kép

SzösziKép
Minden rendben lesz, ne kísértsen a múlt!

CsicsókaKép
Ne aggódj a vérnyomásod miatt, egy értékből nem lehet ilyen következtetést levonni! Nekem soha nem volt 130/80 életemben, kivéve amikor a bel doki mérte. Egy kis izgalom is feljebbviheti, ne idegesítsd magad rajta!Kép

AliceKép
Pihenj amennyit csak tudsz, ne emelgess stb. stb. Szerintem nem kell teljes ágynyugalomra kárhoztatnod magad, ha nincs semmi probléma.Kép

Tegnap voltam dokinál! Egy élmény volt.Kép Csinált megint UH-t és mindent mutogatott, láttam a két pici térdét, az orrát, a fejét és a köldökzsinórt is. Éppen aludt-apjára üt a gyerek!-és a lábacskáit a méhlepénynek támasztotta. Olyan büszke voltam a babócámra, hogy ilyen szépen fejlődik. Teljsen meghatódtam, ahogy figyeltem a szívverését.Kép

Egcsi
11+3
egcsi
 


Sziajja EgcsiKép

Jaj de jó lehetett neked az UH-n gratulálok a kis tüneményhezKép.Én már alíg várom hogy mehessek, de még oly mesze van.
Hát pihenek amenyit tudok de mindíg estére érek haza a melóból mert sokat utazomKép
Cipelni nem cipelek semmit talán egy két könnyebb szatyor max 3 kg attól meg csak nem lessz semmi bajom.Kis terminátorom úgyis erőss babaKép
Pusz

Alice
8+0
malice
 
 


sziasztok!

Alice: szerintem is pihengess, ha teheted.
Akkor a leleteid akkor lesznek meg.

Chello: én is szenvedtem kaja ügyben, és mivel csak magamra főznék hétközben, így most rendelek kaját. Nekem bevált.
http://www.alagastroyal.hu/

Kinga: köszi. Akkor majd eltakarom a botot a hasammal Kép
Gondolod? A terhesruha máshogy van tervezve, nem? De majd elválik.
Jól mutathatsz abban a fürdőruciban. Van amúgy olyan hely, ahol külön lehet venni felsőt, és alsót, más méreteket. Ja, és van kismama fürdőruci is Kép

Mucska: tényleg? És te is lógattál? Azért a nászuton nekem nem kellett volna Kép
Köszi a bíztatást. Kép

Pano: nekem is megfelel a sima táblázat!
Amúgy hogy vagytok?

Egcsi: igen, ő nagyon készül. Nagy lány lesz már, be lehet majd fogni.
Aranyos lehetett a gyerkőc. Akkor már olyan gyerek formájuk is van. Amúgy anno akkor az enyém is aludt, csak keresztbe tette a lábát a csipője előtt!

Zsuzsa
17+2
zerko
 
 


Sziasztok KISMAMÁK!!!!!!!

Olyan boldog vagyok. Tegnap a 12. heti UH-n azt mondták, hogy minden rendben van, a CRL 5,2 cm, már a fej átmérőjét is megmérték 2cm, és a nyaki redő vizsgálat is normális. Bár nem volt valami éles a kép a kórházba, így nem láthattam pontosan a vonásait, csak úgy árnyékosan, de nekem ez is elég volt ahhoz hogy boldog legyek. És a kicsike ugrott egy akkorát az UH alatt.

Mennem kell.
Jók legyetek!
Ramcsi 12+1
Ramcsi
 


Zsuzsa!

Én csak kibic vagyok, na meg a halpucoló. De tudod, ha az ember horgásszal indul el víz mellé akkor számíthat hasonlóra. Mindig csak egy ici picit akar horgászni és telik is az idő. Napközben azért sokat kirándultunk, de az este a horgászaté volt. Csak akkor akadtam ki, mikor mondom a páromnak, hogy vegyünk kürtőskalácsot. Válasz: Te is mindent megennél, most fagyiztunk. Erre bemegyünk a horgászboltba és a halaknak a vaniliás, mézes, juharszörpös,málnás csalit meg kellett venni. Na akkor szidtam a halakat!

Kedves eddig édességet szerető kismamák!
Nem akarok senkit elkeseríteni, de a csoki szeretete vissza fog jönni. Én kilószámra tudtam enni a csokit régen. Az első 3 hónapban rá nem tudtam nézni. Most viszont oda kell figyelnem, hogy ne legyen itthon, mert akkor újra annyit tudnék belőle enni,amennyit csak találnék. De a doki bácsim háklis a felesleges kilókra.

Pusz: Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!Majd elválik,egyelőre nagy a szoknya,pedig tényleg szép:félig rakott,skótkockás mini,dupla övvel. Kép
Fürdőrucit veszek majd úgyis,csak egyelőre olyan vicces ezeket próbálgatni.Meg mostanság nem is nagyon járok fürödni,túl vastag a jég...Bár most asszem elmegyünk a sárvári termálba.Azt azért szeretem,mert ki lehet menni és ha szerencséd van,akkor ülsz a langyos vízben,a fejedre meg esik a hó. Kép

Panó!Így is jó a táblázat,nehogy emiatt csücsülj a gép előtt!

Egcsi!Grat a kicsihez!Amúgy lehet,hogy igazad van a szoc munkással kapcs.Kép

Kinga
nyinike
 
 


Ramcsi: ez tényleg nagyon jó hír! Atléta lesz a Lelkem? Kép

Mucska: este a horgászaté? A nászúton az ember nem az ágyban van, ha lehet? Kép
Neked nem is kell a fürtöskalács. De az is lehet, hogy arra gondolt a férjed, hogy a halaknak az nem jó! Kép
Amúgy a csoki nekem még most sem, pedig van itthon dögivel Még a szülinapi After eightem is megvan. Dupla csomag!

Kinga: de az a víz ugye nem meleg? avval vigyázz!
A Balcsi meg lassan olvad, mehetsz oda is! Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa!
Látod mi milyen különleges tejbe tökök vagyunk! Sőt a nászút közepétől még a barátok is jöttek utánunk. Na azért megtaláltuk a kellő időt az összebújásra is. Mindenesetre nem lehetett mondani, hogy szokványos nászútunk volt. De azért szuper volt. Mi azóta is sokat járunk. Abarátok is hasonló érdeklődésűek. Mi lánykák pedig feldobunk valamit a bográcsban főzni. Ez a tuti, ha nem akarunk éhen maradni.

Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska: értem. Mi anno Svájcban voltunk, 2000 m felett, na az sem mindennapi emlék!
Képzelem ezt az összedobunkat. Közben meg jó nagyokat pletyiztek, mi? Kép Kép Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa!

Hát főzünk mi ott a paprikás krumplitól a bogrács gulyásig mindent.De pl.csirkét szoktunk bográcsba sütni és azt imádjuk. Enni nagyon szeret a társaság! Ez elég rendszeres program nálunk.

Ebben a pillanatban telefonált a védőnő, hogy meg van az AFP eredményem és állítólag jó lett. Hát ez öröm!!!!

Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska: nagy öröm. Látod, minden oké lesz!

Zsuzsa
zerko
 
 


Mucska, ez tényleg nagy öröm ! Hurrá ! Kép Kép Kép

Chello
chello
 
 


Halihó!

Ramcsi!Puszi az ugrálós babának!Olyan drágák,ahogy élik a kis életüket,az ember lánya meg folyton megkukkolja őket.A barátnőm szerint ez tiszta Big Brother.Mondtam neki,hogy szerencsére innen hiányzik a kiszavazó show.

Zsuzsa!Többféle víz van,olyan 25 és 40 fok közt.Ez a nagy ez nincs annyira meleg,mint amilyenben én fürdeni szoktam.Mivel eddig pirinyó görcsöm sem volt,fürödhetek is.A babó ilyenkor dupla vízben lubickol.Én jobban tartok a fertőzésektől,de ez roppant tiszta hely.

Mucska!Aranyos,feldobó pár lehettek ti!

Nem furcsa dolog férjhez menni és kimondani,hogy esküszöm,meg örökre?Nem akarok kötözködni,félre ne értsetek,de nekem kimondott házasság fóbiám van.Rövidke életem során 3x kérték meg a kezemet,mindháromszor leléptem.Sajnos,ezt nem tudom,mitől van.Tényleg semmi baj velem agyilag,nem szoktam hűtlenkedni,semmi ilyen,nem értem. Kép
Kinga
nyinike
 
 


Na, akkor egy hagyományos táblázat:

Kép

Panó
panó
 
 


Mucska
Gratula a jó eredményhezKép

Panó
Szójál már új kismamiknak még mindíg én vagyok az utolsóKépKép
Na minnyá risztok én is valakit hogy húzzon beleKép

Alice
8+0
malice
 
 


Mucska
Gratula a jó eredményhezKép

Panó
Szójál már új kismamiknak még mindíg én vagyok az utolsóKépKép
Na minnyá risztok én is valakit hogy húzzon beleKép

Alice
8+0
malice
 
 


hoppá Kép
malice
 
 


Kinga: Kép Kép Kép
Akkor ne menj férjhez! Vagy ez gond az uraddal? Nagyon fiatal vagy még, a 3. gyerek után is megteheted! Lesz aki vigye a fátyladat, uszályodat! Kép

Panó: köszi az adatokat. Magadról nem is írsz? Ejnye!

Zsuzsa
zerko
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: