Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Voltam ma UH-n, de sajnos nem tudtam meg, hogy kislány-e, vagy kisfiú! Sokan voltunk ultrahangon és a doki sietett nagyon, akinél voltam a kórházban, és csak azt nézte a babócán, hogy jól van-e, és megvan-e mindene. A 17. héten voltam előzőleg, és már nagyon sokat nőtt. Mosolyogtam sokat, mert ki volt nyújtva a lába, még a doki is vigyorgott. Úgyhogy majd legközelebb. Pedig már úgy felkészültem. Nektek hányadik hétben tudták megmondani, hogy lány-e, vagy fiú, persze úgy kérdezem, hogy sima ultrahanggal.
Azt írták az UH-s papíromra, hogy K.P.F. Ti tudjátok, hogy mit jelent?

Szilvi, nekem is volt már, hogy égett a gyomrom. Ha kefírt ettem egy keveset, akkor általában enyhült, lehet, hogy rajtad is segít.
Üdvözlök mindenkit :Melinda
melinda24
 
 


Sziasztok!

Melinda: KPV koponya fekvésű, tehát a feje van lent. Nekem a 25. héten mondták meg a nemét, addig eltitkolta a drágám.

Szilvi nekem is szokott égni a gyomron, főleg éjszaka, én tejet szoktam inni eddig nekem használt. Vagy még a háztartási keksz is jó szokott lenni.

Réka pontosan olyan a csuklás ahogy leírtad, szerintem sem lehet összetéveszteni.


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Ezt az oldalt találtam elég sok információ található rajta, ha érdekel valakit nézzétek meg.

http://www.bebilap.hu/

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

 
 

Melinda,

ha rutinos a doki, es a baba is egyuttmukodo, akkor nagyon hamar kiderul es nem kell hozza 3D. Nekem a fiam a 15. heten mar biztosan latszott, es ez a baba is a 14. heten mar nagyon hatarozottan fiunak tunt. De azert kivancsi leszek a kovetkezo Uh-ra, mert ez eleg korai volt es a doki sem volt 100%-ig biztos benne (csak 99). De az en orvosom nagyon gyakorlott Uh-os. Meg gondolom fugg meg a keszulek minosegetol is, ez korhazankent mas.

Reka
Reka
 


Mariann! Az Avent oldalán láttam tegnap, csak a készülék volt majd 10e Ft. Ez amit irtál nagyon jó, valszeg megvesszük hamarosan.

Nekem nem mondták, hogy a 31. héten feljebb lett volna már a lepény. Van akinek nem megy feljebb?

Kitty! A sterilizáloba csak az Avent mellszivot lehet beletenni, vagy más tipust is?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kirmon:az én hugom is terhes (25+3)és neki 2,76 volt az AFP-je.Elküldték genetikai uh-ra, voltunk 3d-s uh-n, majd 1 hónap múlva kontrolon.Szerencsére mindent rendben találtak.Úgyhogy szerintem ne aggódj nagyon.
Azért majd nézem mi újság nálatok és szorítok, hogy ne legyen semmi baj.
Bea
Biju
 


Melinda! Sajnos neten nem lehet tölük rendelni, remélem Szegeden is kapok ennyiért.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Lányok,

köszönöm mindenkinek a biztatást és a drukkot, már sokkal nyugodtabban várom a holnap reggeli UH-ot, délután majd jövök és mesélek Kép
Móni
kirmon
 
 


Brigi, Kitty,

a nyugibogyót a Boiron gyártja, SEDATIF PC 9 CH. Elvileg 3x2 az adag, de én csak 2x2 -t szedek második napja. A homeopátiás bogyóknál az a bonyolult (nekem legalábbis), hogy stresszre pl. ötféle szer van, mind kicsit másféle stresszre való. Én emellett döntöttem, mert ezt túlhajszoltság, érzelmi labilitás, ingerlékenység esetére ajánlják. És nálam ez volt a helyzet, mióta a doki bejelentette, mi a helyzet. Határozottan éreztem, hogy az idegességtől keményedik a hasam.
A gyógyszertárban el kell mondani a tüneteket, és megmondják, melyik szer a legjobb a Ti problémátokra.

Éva
24+0
evaanya
 
 


Melinda,
ennekem a 19. heti uh-on mondtak meg, hogy kisfiu. Elotte nem mutatta meg magat.

Brigi,
sok sikert a vizsgakhoz es jobbulast kivanok.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

A zsepi módszert anyósom hallotta Kép Igazából azért nyugodtam meg, hogy nem lesz 4 4és fél kg, mert teljesen átlagosan fejlődik. Ha gond lenne a cukor miatt, akkor már nagyobb lenne.

Ma voltunk a szülőszobán, és fogadtam szülésznőt. A felkészítő keretében végigvittek minket az egész részlegen a győri kórházban. Csajok, annyira furcsa volt az egész. Majd akkor biztosan nem tudok arra figyelni, hogy milyen színűek a falak, és hogy néz ki a szoba, de most olyan rideg volt. Szerencsére itt is lehet szinte mindent. Van kád, lehet bevinni zenét, szabad a mozgás, van két nagyon szupi modern szülőágy. Megkérdeztem, hogy mi a véleményük az ülve szülésről. A szülésznő azt mondta, hogy szerinte a félig ülő helyzet a legjobb, mert a kitolás is könnyebb valamivel, mert jól meg lehet kapaszkodni, de az ülő helyzet nem igazán jó. Igaz, hogy a gravitáció, meg természetes, meg minden, de azt mondja, hogy nem tudnak annyira segíteni a babának, ha mondjuk a válla elakad, és ülve szülésnél pl. felfelé reped a hüvely, és nem a gát irányába, ami nem jó. És ez az esetek többségében így van. Kíváncsi vagyok mi lesz majd akkor a szülőszobán.
Már nincs is olyan sok hátra.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Tegnap szenzációs dolog volt. Este férjem hallgatott lakodalmas zenéket a gépén. Erre pici fiunk elkezdett rugdosni. De annyira, hogy nemigaz. Nem tudtam igazából eldönteni, hogy azért, mert nem tetszett neki, vagy azért, mert annyira tetszett neki, hogy táncra perdült tőle. KépKépKép De annyira édi volt.
Tegnap meséltem férjemnek a zsepis esetet és ismét remény gyúlt a szemében, hogy esetleg kislánya lesz. Kép

Eszty 23+2
eszty
 
 


Sziasztok,

KirmonKép
Nekem 2,0 Mom lett az AFP eredménye. Elküldtek genetikai UH-ra a kórházba, mindent rendben találtak. Azért egy másik kórházba is elmentem, de ott is minden oké volt. Egyébként valóban 2,5 Mom-tól számíthat igazán problémásnak. Az alacsony AFP szerintem több aggodalomra ad okot. A magas AFP esetleges okait Uh-n szerintem a szakember kiszűri.

Mariann (21+2)
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Karmen!

Szerintem a sterilizálóba bármi berakható, ami bírja a hőt. Én a síma kézi pumpás sterilizálót is be szoktam tenni, meg üvegpoharat amibe fejtem, stb.
Én egy mellszívót még az első gyereknél betettem, aminek a gumi tömítése tönkrement. Dobhattam el, pedig már 10 éve is 10 e Ft körül volt. Majd megütött a guta. De ami bírja a hőt, minden mehet bele.

Éva

Köszi a bogyó nevét, megpróbálom.

Kitty
kitty123
 
 


Kitty! köszi.

Lányok, én a zsepit a sarkánál fogom meg, kiváncsi leszek majd milyen nemü babánk lesz ezek után!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Kép

Melinda
Nekem a 16. heti sima UH-n már számunkra is teljesen jól látszódott, hogy kisfiú. azóta pedig minden egyes UH-n odatolta a kis fenekét, igy mindig láttuk a kukacát. Kép

Réka
Igen, PONTOSAN olyan a csuklás, ahogy leírtad. A rúgások soha nem ütemesek és egyformák, semnem 1 helyről jönnekKép

Gaby,Meli
Köszönöm az infót a gyomorégéssel kapcsolatban. Azt hiszem kipróbálom a háztartási keksz+kefír változatot pl. vacsorákra. A tejet önmagában nem tudom meginni, kakaó és tejeskávé formában pedig nem segít.

Kirmon
Ne aggódj az AFP miatt, hallgass a lányokra, semmi baj nem lesz. Egy jó alapos UH úgyis kiszűri a bajt ha van, de nem lesz! A baba egészséges, erre gondolj. Kép

Ma megkaptam a vércukrom eredményét, ami terhelés előtt 4,2 a terhelés után pedig 4,9 lett. Igy örömömben rávetettem magam egy zacskó mézes puszedlire!Kép Kép Kép A vérképem sem romlott a 12. héthez képest, ez is megnyugtató.

Este sikerült időpontot egyeztetnem a PRAXIS-sal, december 30.-án 13:00 órára megyünk. Remélem babuka nem alussza végig azt a 30 percet...

Ma előadás a MÁV-ban!

Sziasztok,
Szilvus
25+5
szilvus
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a drukkolást, úgy látszik boszorkányok vagytok, mert mindkét vizsgám (tegnapi+mai) nagyon jól sikerült.Írásbelik voltak, tehát még eredményt nem tudok, de minden simán ment és gond nélkül vettem az akadályt. És még a náthám is látványosan javult egy nap alatt. Úgy látszik pozitív energiák vannak a babanet "levegőjében" Kép.

Kata!
Ha még kicsit kibírod hivatalos terhestorna nélkül, akkor tényleg járhatunk együtt, de nekem januárig tuti nem fog menni a suli miatt. Nem próbálkoztál még valami videó- vagy hangkazettával? Nálunk a védőnő ingyen felajánlotta átmásolás céljára.

Réka!
Hát akkor Neked is nagyon sok sikert, de azért ne hajtsd túl magad. Most én is sokkal lazábban veszem, mert nem akarok sokat stresszelni és ez úgy látom az eredményeimre is jó hatással van. MIlyen vizsgád lesz?

Éva!
Köszi szépen az infót a nyugibogyóról, azt hiszem én is pont ilyet kerestem, amit Te választottál, mert hasonló gondjaim vannak. Remélem beválik.

Eszty!
Nagyon jó érzés lehetett a "táncra perdült" Pocaklakó!Már annyira várom, hogy az enyém is mocorogjon. Te voltál már valamilyen szülés felkészítőn vagy ilyen körbevezetésen a Margitban? Csak kíváncsi lennék, hogy valóban olyan "szegényes" a szülőszoba, mint ahogy a neten írták. Amit Bogi írt a kórházáról, az nagyon szimpi, de úgy tudom nálunk szinte semmi nincsen. Te fogadtál már szülésznőt? És ha nem, akkor majd fogsz? Azok közül a nők közül választhatunk, akik a laborvizsgálatokat csinálják, vagy több lehetőség is van? (Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de erről még nincs semmi információm, bár igazából még ráérek a szülésről filózni Kép).

Na, megyek ismét nagyon kicsit tanulni a holnapi vizsgára, de úgy látszik tényleg ne szabad sokat, az csak ront a dolgon Kép.

Szép napot!
Brigi (17+5)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Ja, elfelejtettem valamit! Aki Budapesten vagy annak vonzáskörzetében lakik, és el tud jutni autóval Pilisvörösvárra, ami ugye nagyon közel van: anyukám szólt (ő ott lakik), hogy nyílt egy bababolt (a városi könyvtárral szemben, rögtön a főúton), ahol nagyon kedvező áron lehet kiságyakat kapni. Például egy nem tudom milyen fából készült ágy, matraccal, baldachinnal, mindenféle felszereléssel és egy pelenkázó deszkával, amit az ágy tetejére lehet rögzíteni 28.000 forint. Én ennél eddig csak drágábbakat láttam, bár még a MegaToysban sose voltam, de amiket a környékünkön árulnak, azok kb. 10 ezerrel többe kerülnek. Szóval szóljatok, ha tévedésben élek, és ez nem jó ár, ha pedig mégis, akkor hátha érdekel titeket is.
Üdv!
B

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Szia Brigi!

A vedonod azt mondta, hogy van hangkazettaja is (terhestorna)???? Iszonyu regota vadaszom ilyenre (nincs videonk), de eddig teljes kudarc. Meg intimtorna is erdekelne. ha valaki tud ilyet, legyszi szoljon!!!

Reka
Reka
 


Sziasztok Lányok, itt vagyok egy gyors bejelentkezésre Kép

Minden OK-nak tűnik, de pénteken megyek még a Schöpf-Méreibe is genetikai UH-ra, manócska 20 hetesnek felel meg, noha még csak 18 és fél igazából, nagyon virgonc, ésaz orvos még mindig azt hajtja, hogy csak a 28. hét után tudja megmondani biztosan a nemét, addig csak jósolhat. De a lényeg, hogy nem láttak semmit, ami probléma lehetne Kép Kép Köszi a drukkokat Kép

Brigi, gratula a vizsgáidhoz, ügyi vagy Kép

Eszty, virgonc egy kismanód van, szeret mulatni Kép

Szilvus, tökjó lett a cukor eredményed, nekem 5.2 volt, azért Karácsony előtt ez megnyugtat, gondolom Kép
kirmon
 
 


Kirmon
Örülök a jó eredménynek, látod, nincsen semmi baj! Kép Kép Bizony megnyugtat a vércukor-eredmény, márcsak a finom karácsonyi sütikék és székelykáposzta miatt is...

Ildi
Veled mi újság? Feküdnöd kell még, vagy történt változás a lepény helyzetében?

Humi
Mi lett végül a quartett-teszted után, ugye minden OK? elmentél magzatvízvételre? remélem megnyugtatott a doki...

Próbálom visszapergetni a leveleket, de lassan megy....

Indulok lassan, szerintem biztosan csúcsforgalom van... Nagyon rossz ám már vezetni, néha megerőltető. Ti hogy vagytok ezzel?

Szilvus
szilvus
 
 


Brigi,
ne izgulj, a te babucid is be fog lendulni. Aztan csak gyozzed majd. KépKép
Meg nem voltam eloadason, de szeretnek menni. Mindezeket jovore terveztem, mert akkor leszek itthon es akkor tudok menni barhova amikor akarok. Most meg kotve vagyok a munkahelyemhez. Szulesznot meg nem fogadtam, nem is tudom, hogy hol lehet. Majd rakerdezek, ugyis ra kell kerdezzek biztos ami biztos alapon a hepatitis eredmenyemre.

Kirmon,
hat lehet hogy tenyleg dizsizett Kép odabent. Egyszer azt almodtam, hogy uh-on voltunk es a baba tancolt mikozben neztuk. Ki tudja, lehet hogy ezt almodtam meg. KépKépKép

Mar annyira varom, hogy elteljen ez a het meg a kovetkezo, mert mar unom a karacsonyi lapokat. Meg szerencse, hogy anyukam nyugdijas es be tudott jonni segiteni. Igy nem faradtam el annyira.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Bocsánat a "félrevezetésért" csuklás ügyben, lehet hogy valahol valamit félreértettem....

Kirmon Kép
Az én dokim is azt mondta, hogy csak a 28.hét után tudja megmondani a baba nemét. De voltam uh-on a kórházban 19 hetesen, és ott mondták, hogy fiú. És ezt megerősítették a 4D-s uh-on is. Azóta még nem voltam a dokimnál, pénteken megyünk, kiváncsian várom, hogy mond-e majd valamit Kép

Szilvus Kép
Lesz még idén zongora-koncert?

Eszty Kép
Aranyos lehetett a pici fiad "táncolás" közben Kép

Lányok, nektek látszik kivülről is a baba mozgása? Én csak egyszer láttam, hogy rezdült egyet a hasam.

Üdv,
Pumukli
ma 22
pumukli
 
 


Sziasztok!
Légyszi lányok, aki járt már a MegaToysban vagy beszerezte már a kiságyat, az mondja meg nekem, hogy amit ma délután leírtam, az mennyire számít olcsónak vagy drágának. Én most sajna az év végi hajsza miatt nem tudok körülnézni, anyukám viszont megvenné ezt nekünk szívesen, csak nem akarom, hogy feleslegesen adjon ki pénzt. Ha máshol van esetleg olcsóbb, akkor lebeszélem erről, de nem vagyok tisztában az árakkal. Köszönöm!

Réka!
Igen, van terhestorna hangkazettája, ahol pontosan és érthetően elmagyarázzák mit hogyan kell csinálni. Ha gondolod, akkor legközelebb elkérem tőle, és valahogyan eljuttatom hozzád, ha ez megfelelne. De kérdezz rá a Te védőnénidnél, meg esetleg én is utánaérdeklődöm, hogy hol lehet ilyet beszerezni, ok?

Eszty!
Én szintén január-február környékére terveztem a mindenféle tanfolyamot, tornát stb. Szülésznővel kapcsolatban annyit tudok, amennyit a neten a különböző Margit kórházas oldalakon lehetett olvasni. Vagyis hogy mindegyik nagyon aranyos és segítőkész, és bár jobb, ha az ember fogad, az sem tragédia, ha nem, mert akkor éppen bent van, ugyanúgy törődik az emberrel. A laborban a hosszú, vörös hajú fiatalabb nő névtábláján olvastam egyszer "csapolás" közben, hogy szülésznő. Ő mondjuk nekem nem annyira szimpatikus, de nem tudom, hogy az összes többi is szülésznő-e. No mindegy, akkor majd jövőre okosabbak leszünk Kép.

Üdv,
Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Pumukli,
ha rugdos a baba, akkor szoktam nezni a hasam es akkor tenyleg mozog. En peldaul azt vettem eszre, hogy erzem es latom, hogy luktet a ver (dobog) a hasamon. Gondolom ez a vekonyodas miatt van.

Brigi,
hat, nekem sem igazan szimpatikus a voros haju vedono. Majd ha megyek a dokimhoz, akkor megkerdezem, hogy mi van. Lehet hogy tud is ajanlani valakit.
Sajnos kisagy teren nem tudok neked segiteni, en meg nem neztem ilyeneket. Valahogy a babona miatt. Majd csak februarban fogunk elmenni bevasarolni mindent. Kép

Eszty
eszty
 
 


Szilvus,
nem irtam mostanaban, de olvasgatlak benneteket. 2 het mulva megyek uh-ra, remenykedem, hogy valtozik a lepeny helyzete, ugye Kittynel is a 30. hetre jott rendbe. Napkozben igyekszem pihenni is, kevesebbet dolgozom mint korabban.
A vezetes csak akkor nehez ha a ferjem Dacia furgonjaval megyek, jo autoval nincs gond.

Ildiko(23)
kildiko
 
 


Sziasztok!

Brigi: mi a mega toysban vettünk kiságyat 120*70-es méret 16000,kokusz matrac 10000 volt, ez az ágy nem alakítható ággyá, a lapja 3 fokozatban állítható. És külön vettem rá egy pelenkázó lapot.http://babanet.hu/album/albumimages/1139/19508.jpg Így néz ki.
Ettől csak drágábbak voltak.

Szilvi: nekem is nehézkesebb már a vezetés, mindig egyre hátrább kell tolni az ülést hogy kényelmesen elférjek. De egyenlőre muszály vezetnem, mert vásárolni, oviba mennni kell, de nem tudom hogy meddig fogok vezetni, azt érzem hogy a reflexem egyre lassubb. Ami ugyen nem valami jó.

Nekem akkorákat szokott rúgni a kiscsajszi hogy szinte már fáj, kidugja a hasamon a lábát, meg néha olyan mintha kapargászna, az a legrosszabb mert csikiz és meg kaparnám de hiába. Nagyon sokat szokott csuklani. Már a gyerekek is nagyon élvezik ahogy mozog. és látszik hogy megismeri őket mert amikor meghallja a hangjukat akkor egyböl el kezd mozgolodni.

Nekem most a haskörfogatom 100 cm. viszont egyre hamarabb elfáradok, már várom hogy itt legyen a karácsony, és vége legyen a mászkálásoknak.

Na jó hosszúra sikerült.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Hát nekem már igazi táncot jár bent Ficánka igen gyakran csak ugy hullámzik a hasam. Ha rákezdi akkor akár 1 orán át is tarthat. Már nem olyan kellemes, mint az elején volt.

Karmen 32+0

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Nekem még mindig nem valami izgő-mozgó a babám, de ha figelem, akkor érzem, hogy mozog. Múlt héten nagyon aktív volt, hullámzott a hasam, stb. Tegnap lefekvés után meg akkorát nyújtózott, hogy tényleg fájt a bordám. Meg aztán mindha csuklott volna, olyan egyenletes dobolásféle volt. Szeretem, ha erősebben mozog. Ha viszont ráteszem a kezem a pocakomra, rögtön visszavonul.

Majd még benézek:

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Babamozgással kapcsolatban annyit, hogy aki nem látja kívülről, hogy mozog a pocaklakója, próbálja ki, hogy egy tv távirányítót, vagy valami hasonló súlyú dolgot tesz a pocakjára. Nagyon mókás tud lenni, ahogy a baba rugdossa, és össze vissza billeg a távkapcsoló, és van hogy gól rúg a baba, akkor le is esik!!! Nagyobb babáknál (én a kislányommal a 30. hét táján kezdtem játszadozni ezzel), tegyél egy pohár vizet a pocakra (persze csak félig legyen vízzel), hatalmas ahogy a bébike rúgdossa!

Ezek jó mulatságok voltak, és a párom is nagyon élvezte (élvezi)!

üdv

Erika
goczane
 
 


Sziasztok Kép

Ildi
Jól van, lényeg, hogy jól érzed magad és nincs nagy gond. Pihenj és kiméld magad (már amennyire lehet 2 gyermek mellett..Kép Kép A Dacia elég rossz rugózású, azzal azért vigyázzKép Itthon a macskakő rázza ki belőlem a szuszt, bármilyen autóval is vagyokKép

Pumukli
Minden csütörtökön van 16:00 órától a SOTE I-en a koncert, nem tudok róla, hogy elmaradna. Pl ma is lesz, de sajnos nem tudok menniKép A két ünnep között nem tudom, du. ha lesz időm rájuk csörgök, jó?
A mozgás látszik bizony kívülről is! Akkorákat kacagunk, amikor a pocakom "vándorol" jobbról-balra. A kedvencem, amikor kitolja a popóját (kb. ping-pong labdányi "dudor" a hason) és az "átmegy" bal oldalról a jobb oldalra. Nektek hol szeret tanyázni a baba? Én úgy vettem észre, inkább a jobb-oldalon telepszik meg ha pihen.

Brigi
Mi is megvettük a kiságyat a MegaToys-ban, sima natúr fenyő kiságy, 3 pozícióban állítható, 2 rács kivehető. A pelenkázó egy külön fenyő komód, amit majd később a kihajtható részét leszerelve sima komódnak használunk majd. Amit irtál árat a pelenkázós kiságyra szerintem jó, mert igy külön megvéve drágább volt.

Lányok, Ti mind fogadtok szülésznőt is? Szükséges? Bementek a kórházba és megkerestek valakit, vagy a fogadott orvosotok javasolja azt akivel szeret együtt dolgozni?

MÁV előadás első fele nagyon jó volt, a második feléről (mely kissé vallási töltetű volt) ellógtunk Andival...Kép Kép Szülőszobát még nem nézhettünk, azt csak a 36. héten túl járó kismamáknak mutogatták. Pedig be akartunk sunnyogni a csoportba, de pocakjaink még kicsinek bizonyultakKép Majd megnézzük az orvosunkkal januárban. Kép

Szilvus
25+6
szilvus
 
 


Sziasztok!

Sajnos nagyon sok munkám van, így nem nagyon tudok nektek irogatni, de azért röviden bejelentkezem.

Brigi, én még kibírom terhestorna nélkül, csak kérdés, hogy mehetek-e oda én is. MIndegy, ezt majd megtudakoljuk. HÁny órakor kezdődik a Margitban egyébként? Én még ugyanis dolgozni fogok januárban is, de majd megoldom, hogy azokon a napokon elmenjek hamarabb.

Kirmon, hogy hogy a Schöpf Méreiben mész UH-ra? MÁr lehet, hogy írtad valahol, de nem emléxem. Nem ott fogsz szülni, ugye? Csak azért érdeklődöm, mert én viszont ott fogok szülni.

Sziasztok, Kata
katca
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Szilvus Kép
Nagyon megköszönöm, ha rájuk csörögsz koncert ügyben. Vagy az is jó, ha megírod a telcsi számot, ahol lehet érdeklődni. Nagyon szeretnék elmenni.

Erika Kép
Kiprobálom a távirányítós dolgot Kép Köszi a tippet! .)

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Brigi,
koszi, akkor elobb megkerdezem az en vedonomet, aztan ha nem sikerul szerezni, akkor szolok.

megyek, mert a gyerek szetszedi a lakast.

Sziasztok, Reka
Reka
 


Sziasztok!

Szilvus: nekem egyik szülésemnél sem volt fogadott szülésznőm, igaz a Norbinál akartam, ajánlott a dokim egyet, de aztán végül is valahogy elmaradt. De a sors úgy hozta hogy pont aznap volt ügyeletben amikor szültem nagyon megvoltam vele elégedve, és most hallottam hogy még ott dolgozik, nagyon erősen gondolkozom rajta hogy most megfogadom.

Egyébként a dokidat kérdezd meg hogy ő konkrétan ajánl e neked valakit, nálunk ajánlott is de azt is mondta hogy attól még neki szimpatikus nem biztos hogy nekem is az ezért bemutatta az osztályon dolgozó szülésznőket és így könnyebben lehet választani.


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem - babona ide vagy oda -, hogy akkor "lecsapok" arra a kiságyra. Eddig én sem akartam vásárolni, de megpróbálom elhessegetni a gondolatot, hogy bármi is történhet.
Holnap délelőtt megyek az AFP eredményemért és genetikai Uh-ra. Úgy izgulok, remélem minden rendben lesz.
Tegnap este apuka "megbeszélte" Pocaklakóval, hogy legyen kedves jól feküdni a vizsgálat alatt, hogy a doki lássa mi van a lába között. Remélem szót fogad Kép. Akkor majd megírom, hogy a fiús vagy a lányos tábort erősítem.

Szilvus!
Nekem kisgyermekes ismerőseim azt mondták, hogy nem feltétlenül muszáj szülésznőt fogadni, csak nagyon ajánlatos. Általában érdemes tényleg az orvost megkérdezni, mert olyan nevet fog mondani, akivel szívesen és könnyen dolgozik együtt. Állítólag ha nem fogadod külön, akkor az éppen bent lévő szülésznővel sincs gond, de a fogadott mégiscsak többet törődik az emberrel.

Kata!
Legközelebb megkérdezem a kórházban, hogy jöhetsz-e hozzánk tornázni. Talán már holnap sikerül ezügyben némi infót szereznem.
A mostani tornák a következő időpontokban vannak: kedd-csütörtök 11-12, vagy hétfő-szerda 11-12. Nem tudom, hogy ezt meg tudnád-e oldani, még talán az is lehet, hogy változik a jövő évben.

Üdv,
Brigi (17+6)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Jaj, megint feledékeny voltam! Tegnap nézegettem a védőnőmtől eddig kapott információs anyagokat, és kigyűjtöttem néhány internet címet, hátha van valahol hasznos tanács vagy kedvező ajánlat.
Még nem látogattam meg mindegyiket, de azért leírom ide őket, hátha valakit érdekel:
www.pro-mama.hu - Itt szoptatással és segédeszközökkel kapcsolatos dolgok olvashatók, és Avent termékekről vannak infók.
www.minimano.hu - a Mini manó babacentrum oldala (bútorok, ruhák stb.)
www.rokana.hu - Tejszívó készülék, elektromos orrszívó stb.
www.faktum.hu - Gyermekbútor áruház honlapja

Sziasztok!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Brigi,
ne aggódj, minden rendben lesz az eredménnyel és az uh-al. Már csak szót kell fogadnia a picinek, hogy megmutassa mi van a lába között. Kiderül holnap, hogy milyen a párod rábeszélőképessége! KépKép
Én is már alig várom, hogy újra láthassam a picit. Bár addig még várnom kell 1 hetet, de valahogy csak kibírom! Kép

Kiváncsi leszek, hogy tornával kapcsolatban mit mondanak. De hülyeség lenne szerintem, ha csak azok járhatnának oda, akik oda járnak vizsgálatokra, ott fognak szülni!

Eszty 23+3
eszty
 
 


Szia Kata,

én a Péterfyben fogok szülni, de az AFP-met is a SM-be küldték vizsgálatra, meg a genetikai UH-ra is oda küldtek, szerintem valami együttműködési megállapodásuk lehet, hiszen a SM jobban felszerelt kórház. Mindenesetre felkészítettek, hogy több órát is várhatok holnap az UH-ra, annyian lesznek Kép
kirmon
 
 


Sziasztok!

Régen jelentkeztem már, de rengeteg munkám volt a karácsonyi hajrá miatt és a magánügyek (lakás) sem éppen kedvezően alakul, de igyekszem tartani magam...

Tegnap jártam védőnőnél, minden rendben volt szerencsére, mostanság ez az egy számít, hogy Lili jól legyen és egészséges...

Ma voltam egyébként egy asztrológusnál, aki szintén megmondta, hogy kislányunk lesz...Kép Úgyhogy az orvosok megerősítést nyertek...Kép

Ne haragudjatok, de nem vagyok formában most, az írás se igen megy, hazafelé bevetem magam a karácsonyi forgatagba egy kis búfelejtésre...

Szép estét!
Andi
25+3
bagandre
 
 


Szilvus!

Szülésznőválasztás: a világ egyik legtutibb dolga! Én ugyan császárral szültem (2 napi vajúdás, és 2-3 tolófájás után), de mivel volt fogadott szülésznőm, így nagyon jó volt. Amíg vajúdtam, ő volt aki a férjemen kívül végig velem volt, ő vizsgált meg, hogy hol tart a tágulás, ő csereberélte az oxitocin infúziókat, nézte a CTG-t, hozzám nem nyúlt más szülésznő. A fájásaimat forró zuhannyal enyhítettük, amit ő nagyon ügyesen tudott: mikor hol kell maszíroznia a zuhannyal.(pocak, derék, gerinc...)Császár alatt is ott volt, utána is az örzőben, valamint amíg a kórházban voltam minden nap többször bejött megnézni minket. (nagy segítség volt akkor is, mikor szülés előtt 2 nappal befektettek, és a szokásos vizsgálatokat, kenetvételeket nem az épp bent lévő nővér vette le, hanem ő jött és csinálta. Így megúsztam, hogy 2-3 vagy több embernek kelljen belémnyúlkálni)

Érdemes a választáskor a szülészorvosod megkérdezni, hogy ki az akivel szívesen dolgozik együtt, kit ajánl. Megnézed magadnak, találkoztok, beszélgettek, ha szimpi felkéred, hogy legyen veled a szüléskor, ha nem szimpi, akkor újból infót kérsz a dokitól, hogy van e valaki más akit tudna ajánlani.

üdv

Erika
goczane
 
 


Sziasztok!

Pumukli, meg tudnad adni a kmeti 4D-s uh elerhetoseget, ahol voltal?

Koszi, Sz.
szamoa
 
 


Sziasztok!

Erika, Gaby
Köszönöm az infót, január 12-én megyek az orvoshoz, akkor úgyis megmutogatja a szülő és vajúdószobát, kikérem a tanácsát ezügyben is. Még nem lesz késő, lesz időm beszélgetni a szülésznővel.

Andi
Drukkolok a mai céges Karácsonyi Partidhoz! Kép Nálunk nem lesz (kicsit örülök neki). Annak már kevésbé, hogy még 1 db képeslapot nem küldtünk ki, s a Főnök csak dec. 18.-án lesz...Mondjuk, ha Őt nem zavarja..Kép

Lassan adogatom át a stafétabotot az utódomnak, most éppen a fontos doksikat mentem át az Ő gépére. Komolyabb és hosszabb "projektbe" már nem kezdekKép. Egyszóval javában tart a centi-vagdosás!Kép

Szép napot Mindenkinek (itt kicsit szomorkás-szürke az ég),

Szilvus
ma 26!
szilvus
 
 


Sziasztok!

Andi,
azért pihikézzél amennyit tudsz, ne hajszold magad túl!

Tegnap nem volt semmi, hogy mi volt. Este elkezdett fájni a lenti csontom. Ha feküdtem akkor volt jó. Biztos nőtt a méhem, vagy a kis manó, nem tudom. Nem görcsölt, csak fájdogált. De mostmár jobban vagyok.

Eszty 23+4
eszty
 
 


Sziasztok!Kép

Na, ma már jobb a hangulatom megint, még éjszaka is sikerült aludnom, habár csak halovány mása vagyok önmagamnak, olyan mosott kinézetem van...de estére összeszedem magam a karácsonyi partinkra, felveszem a gyönyörű bordó nehézselyem kismamablúzomat, kisminkelem magam és mint tökéletes szervező fogom levezényelni az estét...Kép

Nekem a csontom helyett a hátam fájdogál, igaz, tegnap sokat mászkáltam ajándékok után az Árkádban...

A nátha még kitartó, de azért lassan legyűröm...Kép

Most mennem kell egy meetingre, majd még jövök!

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Kirmon, elképzelhető, hogy várnod kell majd az UH-on, de viszonylag gyorsan megy, mert három helységben egyszerre folyik a genetikai UH vizsgálat, csak valóban sokan vannak. Én kb. 1 órát vártam. Reménykedtem, hogy a Schöpfiben fogsz szülni, de nem Kép

Brigi, ez a 11-12 órás torna kezdés nem a legideálisabb, de majd meglátjuk. Azt hittem, hogy délután van olyan 4 körül, az jobb lett volna. MIndegy, majd alakul. Meg persze én sem fogok a végtelenségig dolgozni és akkor már mindegy lesz nekem is.
KIságy ügyben és minden egyéb kellék ügyben én is babonás vagyok kicsit. Mi kaptunk kiságyat, de még nem hoztuk fel a lakásba, mert még nem merem. MÉg ruhákat sem veszek a kisfiamnak, nehogy történjen valami. Mondjuk anyósom így is vásárol helyettem Kép

Na, puszi nektek!

Kata
katca
 
 


Eszter!

Ez a lenti csont, ami fáj neked, a szeméremcsont? Mert ugye nekem 1 hete kezdte iszonyúan, de most már mindha jobb lenne. Talán majd neked is javul. Ja, azt mondta rá az orvos, hogy kb. 1,5 cm-t megy szét a csont ott lenn. Kicsit sokallom.

Na, sziasztok, megyek ebédelni, még lehet, hogy benézek.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek, ma megkaptam a világ legszebb szülinapi ajándékát Kép Minden rendben van a manócskámmal, teljesen egészséges, és hát, szaporítom a FIÚS anyukák táborát Kép Kép Annyira tutira kisfiú, hogy dokibácsi azt mondta, ha lányt akarnak majd a kezembe nyomni, adjam vissza Kép A kuki premier plánban látszott Kép Szóval ma este apucival mélyen elgondolkodunk majd a nevekről is Kép

Kata,
Képzeld, nem is volt gáz, szerintem kb. 3/4 órát vártam. Egyébként nagyon elgondolkodtam rajta, hogy esetleg átjövök a SM-be, most a Kósa doki vizsgált meg, és nagyon szimpi volt. Elmondta, hogy hülyeség, hogy a 2,2 AFP magas, 2,5-ig teljesen normális. Mikor megkérdezte, hogy a dokim ezt nem tudta, és mondtam, hogy utána kellett néznie, teljesen kiakadt. Valahogy megnyugtatóbbnak éreztem ezt a közeget, a dokibácsi olyan alaposan vizsgált, hogy csak na, és még fizetnem sem kellett a video felvételért. Szóval, lehet hogy elgondolkodom a váltáson. Te kihez jársz? Hogy vagy megelégedve vele?

Andi,
remélem, hogy a dolgaitok rendeződnek, ma tuti jó kis bulit fogsz rendezni, az biztos Kép Nátha nálam is bejátszik, de szerencsére nem durva. Te szedtél rá valamit?

Puszi mindenkinek!
Móni + Balázs (?) Kép
kirmon
 
 


Andi
Az a blúz gyönyörű! Csak ügyesen este, ne ugrálj sokat, persze a táncot ne hagyd kiKép És pihenj a 7végén.
Mi holnap nem dolgozunk. MinekKép

Kitty
És "visszamegy" a csont? Remélem a csípő nem lesz szélesebb szülés után. Ti mikortól éreztétek ezt a fájást? Nekem még nem jelentkeztek ilyenek. Pusztán a fájdalmatlan méhösszehúzódásokat érzékelem már 1 ideje, de csak ahogy az "irodalom" jelzi: néhányszor 1 nap, pár másodpercig tart.

Nálunk a család (anyukák) most a babakocsival nyaggatnak. Rájuk hagyjuk, úgyis olyat veszünk, amilyen nekünk tetszikKép A kisruhák vásárlásáról azt hiszem sikeresen lebeszéltem Őket, rengeteget kaptunk, mind gyönyörű. Ha meg nem adjuk majd a babára a Tőlük kapottat, sértődés lenne belőleKép Mondtam, inkább kössenek valami szép kocsikabátot, takarót, sapkát.

Kellemes délutánt!Kép

Szilvus
szilvus
 
 


Halihó!

Most megint újra kellene számolni a nemek arányát, de már elvesztem a számokban és olyan régen láttunk táblázatot is...

Bogi, ha megkérnénk felraknál egyet, hogy lássuk a jelenlegi állást?
Arra emlékszem, hogy a fiók vezettek talán 3-mal...

Móni!
Gratulálok a kisfiúhoz, ennyis szép szál fiú között biztos lehet majd válogatni a leányainknak...Kép
A nátha ellen Coryzalia-t szedek, majd meglátjuk, milyen sikerrel, de most már legalább elmúlt a t...om-nyálam összefolyik és egyfolytában könnyezem periódus...

Szilvus!Kép
Holnap én sem dolgozom, ajándékvadászatra megyek. Munkám már nincs igazából, már készülök az utolsó hétre és a nagy átadás-átvétel lebonyolítására.

Most viszont fel kell kelnem a számítógép mellől, mert egyszerűen nem tudok tovább üldögélni, annyira fáj a hátam...tényleg jó lezs most már otthon maradni..

Andi
bagandre
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: