Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Krisz! Úgy irigyelek a nagykádért! Nekünk ebben a kiváltságban csak a nagyszülőknél van részünk. De nem baj, már csak pár nap a babaúszásig! Hétfőn lesz a tájékoztató.

Ma éjjel az oldalán aludt Manó, nagyon tetszik neki. Remélem, hamar továbbpróbálkozik.

És Krisz! Vannak babák, akik kihagyják a forgást, és előbb felülnek, úgy fest Dorkád is ilyen lesz, nem?
Fulescsacsi
 


Végre összehoztam a szüléssztorit, itt lehet olvasgatni, akit érdekel:

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/index.html
Fulescsacsi
 


Sziasztok! Nem sikerült belinkelnem, de a Szüléstörténetekben van. (Anyaság támán belül.)
Fulescsacsi
 

 
 

Fulescsacsi
 


Szia Fcsacsi!

Klasszul megírtad a történeteteket. Tök jó volt olvasni. Újra átéltem persze, most már mindig így lesz, ha szülésröl olvasok vagy látom.
Gondoltam rá, hogy leírom én is, de olyan mélyen érintett, annyira különös volt, majd ha még jobban leülepedett talánKép

Ma névnapozni voltunk a nagyszülöknél, Dorkát megint szétkapták. Így legalább nagyot fog aludni éjszaka.

Itt a tavasz, mindenkinek irány ki a szabadba!

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Nagyot sétáltunk, de volt egy kellemetlen élményem. Máskor a Népligetbe megyünk, de nagyon nagy a sár, hát most a környékbeli csendes kis utcákban tologattam. Az egyik nyitott ablakon keserves gyereksírás hallatszott ki már messziről, aztán amikor odaértünk az ablakon anyuci hangja is: Na, tűnnyé' má' innen! Mire még hangosabb gyereksírás hangzott.

Olyan rossz kedvem lett hirtelen, pedig klassz idő volt, Szabolccsal jókat játszottunk délelőtt (már próbálja megfogni két kézzel a dolgokat, csak minden kiesik a kezéből, olyan tündéri!), mondjuk Apa hiányzott (dolgozik a drága...), de azért jól sikerült addig a nap), de ez... Persze, hogy elveszíti néha az ember a türelmét, de én olyankor inkább kimegyek a szobából és számolok tízig, vagy ha itthon van, megkérem, hogy egy kicsit most foglakozzon vele az apja... De így kiabálni egy babával! Ilyenkor egészen drasztikus gondolataim támadnak, hogy mit is kellene csinálni az ilyen szülővel...

Mit csináltatok ma?
Fulescsacsi
 


Szia Fcsacsi!

A mi szomszédunknál ez mindennapos, amit írtál. Naponta legalább 3x magából kikelve k* anyázza és hülye parasztozza a gyermekeit. Ök meg ordítanak keservesen. Nekem még mindig összeszorul a gyomrom amikor meghallom, pedig min. 2 ajtó van köztünk. Kicsit ki van idegileg.

Dorka is a kétkezes fogást gyakorolja. Olyan édes, ha leejti el is felejti azonnal. Visszaadom neki és újra nagyon örülKép
Most mindent szájbavevös korszaka van, a kezemet, a ruhámat, a saját ruháját és rágja az ujjacskáit különbözö kombinációkbanKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz! Ez nálunk is megy! Előbb mindent jól megnéz, aztán megkóstolja! És olyan ügyesen fordul, de azt hiszem kicsi az ágy neki, úgyhogy veszük egy járókát, aminek több fokozatban lehet állítani a magasságát (ugyanúgy, mint az ágynál), így először hempergő. Néha akkorákat rúg a rácsba, hogy nekem fáj... De lehet, hogy csak egy nagy szivacsot veszek a földre... És akkor nem kell rácson át néznie a világot.
Amikor fagyitejcsit kap Dorka, akkor miből kapja? Azért kérdem, mert én nagyon tartok a cumisüvegtől, nem is hiszem, hogy valaha is fogjuk használni. Szabolcs így is nehezen tanult meg szopizni, mert a kórházban furi cumisüvegből adták neki a cukrosvizet, meg egyszer tápszert is, és először nem ment neki a szopi, aztán bimbóvédővel nagyon rákapott, de csak nyolc napos korában sikerült először nélküle. Utána beindult rendesen, de néha még most is úgy érzem néha, hogy nem megy olyan jól neki, pedig cumisüvegből nem kap semmit, csak játszócumija van. Nálatok nincs ilyen gond?
Fulescsacsi
 


Szia Fcsacsi!

Dorka még nem próbált cumisüvegböl enni. A kórházban pohárból itatták, nagyon ügyesen tudta szinte egyböl. A fagyitejet meg kanállal adagolja neki Anyukám. Meg kell küzdeni vele mert a kanalat is szopni akarjaKép
Dorka elég ügyesen szopik, most kezdem azt észrevenni rajta, hogy talán nem köti le annyira. Nézelödik közben, nincs mindig olyan transzban mint az elejénKép, de azért rendesen eszik.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szia Krisz! A többiek már megint eltűntek...
Azt hiszem, a következő babánál fogok bevinni poharat a babának, mert nem akarom ezt megint végigjátszani. Amúgy Szabolcs is eszik, csak én mindig aggódom, hogy eleget-e, mert van, hogy öt-tíz perc alatt végez. Máskor meg tovább tart. Persze tudom, hogy ők sem kívánnak mindig ugyanannyit enni, de én már csak ilyen aggódós vagyok...
Nálatok is ilyen ocsmány idő van? Ki sem tudtunk menni, mert lefagyott az eső a járdára.

Képzeld, végre már csak regisztráltan lehet írni a babanetre!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fülescsacsi, nagyon szép a születéssztorid, olyan szívet melengetően tudtad leírni, tetszett, hogy inkább a belső történéseidről szól, nem a külsőkről.

Ezek szerint te Szegeden nőttél fel? Mi Szegeden lakunk Kép. Én nem vagyok idevalósi, itt tanultam, aztán a férjem tartott itt Kép. Hozzánk az első héten, miután hazajöttünk a kórházból, jött anyukám, aztán a húgom, a harmadik héten a férjem vette ki a baba után járó egy hetet. Így már több, mint egy hónapos volt Kincső, amikor kettesben maradtunk. Anyósom akkor még dolgozott, de van a férjemnek egy idős, egyedülálló nagynénje, ő főzött anyósomékra, és majdnem három hónapig küldtek nekem is ebédet. Az jó volt, mert nem vagyok egy konyhatündér, elég kevés kaját tudok főzni. Meg persze kényelmes is volt.

Itt Szegeden a Klinikán is tápozzák a babákat, de itt pohárból itatják őket, csak végső esetben kerül elő a cumisüveg.

Nálunk is pocsék volt ma az idő, nem is voltunk sétálni. Talán még nem is fordult ez elő, amióta Kincső megszületett.

Krisz, el tudom képzelni, hogy nehéz lehet kanalazni a tejet Dorkának. Kincső hat hónaposan is szopta a kanalat, meg dugta ki a nyelvét, ahogy szopás közben kell.

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Katicabogár! Örülök, hogy tetszett a történet...

Én is csak tanultam Szegeden, amúgy miskolci vagyok, most meg Pesten lakunk már két éve. Szeretem Szegedet, de már nem tudnék ott lakni. Persze anyósékhoz járunk rendszeresen, meg a suliba is. A Klinikát is nagyon nagy becsben tartjuk, ott operálták a férjem szívét háromszor is a szívsebészeten.
Kanál: Szabolcs egyelőre csak ciciből kapott tejcsit, kivéve a D-vitamint. Azt egy kis kifejt tejbe szoktam cseppenteni kanálba. De olyan aranyos, már nyitja a kis száját, ha közelít a kanál...
Séta: mi Szabolcs kéthetes korától sétálunk, és most először nem voltunk kint. Illetve őt azért kitettem egy órára az erkélyre, de én csak az ablakon át levegőztem...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fülescsacsi: bocs, figyelmetlen voltam, úgy emlékeztem, a te szüleid laknak Szegeden, a férjedéi pedig Miskolcon. Miért költöztetek Pestre? Mit tanulsz/tanultál Szegeden? Miért nem tudnál itt lakni? Én se nagyon szeretem egyébként, de én valószínűleg Budapesten is nehezen tudnék megszokni. Mondjuk ott legalább elérhető közelségben vannak hegyek, lehet jókat kirándulni, sétálni.
Sajna én nem tudom kirakni Kincsőt az erkélyre, mert gázkonvektorunk van, ami nyomja ki az erkélyre az égésterméket.

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Én a debreceni Klinikán szültem, de ott szerencsére nem adtak tápszert Annának, sőt semmit sem kapott. Velem volt, így csak szopott, szerencsére.
Hú nekem nem lenne türelmem kiskanállal etetni, de ha muszáj, akkor muszáj.
Itt (Debrecen) napközben nem volt síkosság, most viszont...
Anyukámék most mentek el kocsival, izgulok is nagyon!!!!
Én a D vitamint az ujjamra cseppentem, úgy adom be.
Fülescsacsi
Még nem olvastam a szüléstörténeted, hol van pontosan?

Szép estét nektek!
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Era!

Ennek az oldalnak az alján van.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/2175.html?1077350124

Katicabogár!

Szeged nagyon szép város. Nyáron pezsgő élet, de télen... nekem olyan kiábrándító olyankor. Még rendes hó sincs. (Csak ritkán...) És valahogy az emberek is olyan furik, lassúak, nehézkesek. A diákélet elég jó, amíg bulizós voltam, addig ki is használtam... És igen a hegyek hiánya is szörnyű. Elsőéves koromban kérdeztem a szegedieket, hogy hova mennek kirándulni. A válasz: a Vadasparkba... (A Vadaspark klassz amúgy, mi is el szoktunk menni...) A nagyobb túrázók meg utaznak egy csomót, hogy hegyet másszanak...
Magyart tanulok az egyetemen, a filozófiát leadtam.
Pestet nehezen szoktam meg, szerencsére az első évben Solymáron laktunk, csak dolgozni jártunk be, de akkor meg a közlekedés volt fárasztó. Azért jöttünk, mert a férjem csak itt kapott munkát. Nem akarunk csak egy pár évig maradni, mire Szabolcs suliba indul, mindenképpen vidéken szeretnénk lakni.

Te mit tanultál?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Én viszont szeretem Szegedet. Sokat nyaraltam a Tiszánál az uncsitesókkal.

Fcsacsi,
már tervezed a kistesót?
Nálunk is vacak idö volt, de egy kicsit azért lementünk. Remélem hamarosan tavasz lesz igazánKép

Tényleg nektek volt problémátok a koszmóval? Dorkának van a homlokán egy kicsi, kenegetjük olajjal, amitöl elmúlik, de pár nap múlva mindig visszajönKép

Katicabogár,
te miért nem szereted Szegedet?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz, én hegyes vidékről származom, Sopronból. Ott kettőt lép az ember, és máris erdőben, hegyen van. Ha hazamegyünk, irtó jókat sétálunk Kincsővel. Itt nincs normális erdő, nyáron iszonyú a hőség, kiég a fű, nagy a por... Itt a Tisza, de még sose mertem megfürdeni, és nem is fogok Kép
Kincsőnek is kicsit koszmós volt a fejbőre egy darabig, olajozgattuk, keféltük, mostanra elmúlt.

Fülescsacsi: matek-német szakon végeztem az egyetemen. Mit dolgoztok Pesten?

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


SziasztokKép

Jelentem, hogy ha ma hagy időt babóca akkor felteszem a táblicskut, mert már 11 en bejelentkeztünk ráKépKép

Végre aludtam ma egy kicsit, manót leraktam este 10 kor és csak negyed 6 kor kelt fel, elintézte a szopit fél óra alatt és újra alvás volt eddigKép

Én még hála (gyorsan lekopogom) nem találkoztam koszmóval Dani fején. Viszont nem győzőm vágni a körmeit, mert folyton összekarmolja magát és baromi gyorsan nő is a körme.

Ki mit főz ma ebédre? tippeket kérek, mert már nem jut eszembe semmi új. Tegnap megcsináltam a Sthal féle rakottkrumplit, gondolván újitsunk egy kicsit, hát apával megegyeztünk, hogy maradunk a régi bevált receptnél, az sokkal finomabbKépKép
Sütöttöm mindenbele piskotát is mellé, nah nem volt hosszú életü, elfogyott mint a siccKépMondhatnám tovább tartott megsütni, mint megenni, pedig ez villám sütiKép

DugultamKép teret hagyok nektek is.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Katicabogár,
így már abszolut éthetö, hiszen Sopron csodásKép
Nem tudtok/akartok visszaköltözni?

Ági,
Dorkának is nagyon gyorsan nö a körme, hetente 2x kell vágnom, mondjuk nem tudom annyira tövig vágni, amennyire szeretnémKép
Én ha nem jut eszembe semmi tepsis csirkét (Nigella féle) szoktam csinálni, egyszerü és finomKép

Na felébredt a lányom, úgy látom Danival egy ütemben aludtak, én is 10 körül szoktam letenni aludni.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Ágicám, milyen volt a Nagyiéknál?
Körömvágásügyben mi is gondban vagyunk, én is kétszer vágom hetente. Véletlenül kidobtam az ollót, pontosabban beleesett valszeg a pelenkásvödörbe a pelenkázó mellől, és egy hétig kerestük, mire rájöttem, hogy így veszhetett el, csak akkor vettünk újat. Szabolcs addigra Ollókezű Edwardra kezdett hasonlítani... Koszmót még nem láttunk szerencsére.

Kaja: mi rizses lecsót eszünk. Eléggé gondban vagyunk, mert tejeset ugye nem eszem, pedig úgy, de úgy megennék egy kis sztrapacskát!!!! Vagy akár csak túrós tésztát...

Katicabogár! Sopron tényleg szuper! És azért ott a munkalehetőségek is jobbak, mint Szegeden, vagy nem?

Szabolcs majdnem hasrafordult, csak nem sikerült kihúznia a kezét maga alól, és ettől nagyon mérges lett, aztán nem is próbálkozott tovább, amikor a segítségére siettünk, és visszafordítottuk az oldalára. Nem akarok nagyon beleszólni abba, amit csinál, csak ha sír, akkor lépek... Továbbra is utál hason lenni, nem tudom, változik-e ez, ha magától fordul hasra, és nem mi tesszük le úgy... Ma megyünk babaúszás tájékoztatóra!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Krisz
Mijazzz a Nigella féle?Kép Kérem kifejteniKép

Fcsacsi
A rizs kilőve, párom közölte, hogy nem kinai, pedig én szeretem nagyon, most úgye szabin van papamaci, így nincs kedvem kétfelé főzni, ezért kell kitalálnom olyat, amit ő is szivesen megeszik. Bár a lényeg nála a hús, hússalKépKép
Lehet hogy csirkepörit csinálok, de még nem döntöttem el, csak kivettem az alsócombokat a mélyhűtőből. (Ha így haladok vacsi lesz ebéd helyett, igaz mindkét pasi alszik, és ilyenkor legalább nem esznekKépKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági!

Tök egyszerü, tepsibe behajigálsz csirkecombokat, félbevágott újkrumplit (jó a régi is), nem megtisztított fokhagyma gerezdeket (isteni megsülveKép)és 4 be vágott hagymát, az egészet sóval, borssal, kakukkfüvel beszórod, kis olajjal meglocsolod. 200 fokon 1 óra alatt kész.
Jó étvágyat!

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Köszi, lehet hogy ez lesz az estebéd, nem túl bonyi és nem kell melette cövekelniKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Krisz
Anna volt koszmós a nyáron. Én is olajoztam, és kapargatttam. Az a lényeg, hogy teljesen le kell kaparni, mert különben mindig visszajön. Utáltam csinálni, de szerencsére egyszer csak elmúlt. Neki sem volt nagyon sok.
Ill. a törölközővel erősebben megtöröltem fürcsi után.

Nálunk ma lencsegulyás és krumplistészta lesz, de én hordatom az ebédet. Lusta vagyok főzni, meg gyakran ötletem sincs, hogy mit csináljak.

Itt süt a nap!!!!!!!!
Szép napot!
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Cumisüveg nálunk sincs, és nem is lesz. Balunál is megvoltunk nélküle Kép Meg Zsoma cumizavaros lett a kórházban, úgyhogy én köszönöm nem kérek belőle többet!

Era: mi is hordatjuk az ebédet Kép Én nem tudok főzni, a páromnak meg este már nincs hozzá ereje.

Tegnap ikeázni voltunk. Nagyon jó volt, csak hideg volt, így jól megfáztam Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory

Úgy irigyellek az Ikeázás miatt. Olyan szívesen elmennék én is, csak egy kicsit messze van Debrecentől.

Szerencsére nálunk sem volt sem cumisüveg, sem cumi. Egyáltalán nem igényelte kicsi lányom, szerencsére.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Koszmó: olajozni, fésülni.

Fürdés előtt hagyjátok rajta egy 10 percig az olajat és babafésüvel egy kicsit erősebben fésüljétek meg a kis buksiját. Nálunk mindkét gyerek annyira csípte a dolgot, hogy többször is elaludtak a procedura alatt.

Nálunk egyik sem itta a fagyasztott tejcsit (kis finnyásak) viszont a Norbi legalább tejpéphez megette, így nem kellett kiöntenem, mint a Nikinél.

Öt napja tök jól alszunk, de majd akkor írok beszámolót, ha ez hosszabb ideig is kitart.

Fcs

Aranyosan írtál a szülésedről, én is le akarnám írni, nem telne sok időbe (két sima, gyors szülés) de még nem sikerült véghezvinni.

Nálunk van cumisüveg (vagyis inkább lenne), de amennyit a Norbi iszik belőle ahhoz inkább felesleges. Már próbálgatunk poharazni, de több van a ruháján mint a pociban.

Norbi próbál felállni, a kisebb dolgokhoz sikerül is rettentően élvezi. Amikor csak lehet állni akar.

Én a Nikit "elrontottam" csak ringatással volt hajlandó aludni, Norbi viszont egyedül is elalszik "zord" anyja miatt. Első perctől kezdve így szoktattuk.

pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!

Olyan bőséges a hozzászólás, hogy alig lehet követni. Ugye, aki "egygyerekes", annak van ideje írogatni! He-he Kép

Rózsa!
Szilárd sem díjazza a fagyasztott tejet. A szaga tök más, mint a frissnek, gondolom, az íze sem ua. Ha nagyon éhes marad este, akkor azért megissza. Én is arra gondoltam, hogy inkább tejpépnek adom oda, de egyszerűen nem találok olyan port, amit anyatejjel lehet elkeverni. Régebben volt ilyen, tudom, de most vhogy sehol sem találok. Nem tudod, mi a neve? Vagy te milyen péphez kevered?

Hétvégén férjem szüleinél voltunk, és két éjszakát rendesen végigaludt a csöpp. Persze, miután visszajöttünk, nem tartotta meg ezt a jó szokását, úgyhogy ma éjszaka megint fel kellett kelnem. De jó lenne, ha mindig "rendesen" aludna éjjel! Kép Kép Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Makacs koszmónál azt ajánlotta a doktornőnk, hogy fürdés előtt kb. fél órával olajozzuk be a fejét, húzzunk rá egy sapkát, aztán fürdés után keféljük le. Mi erre a célra egy puhább körömkefét használunk.

Krisz, Fülescsacsi, a visszaköltözés nem egyszerű kérdés. Hogy ott könnyebb lenne állást találni? Hát, az attól függ. Nekem a német szakommal valószínűleg könnyebb, mint itt. Fogorvos, fogtechnikus, fodrász, kozmetikus biztos könnyen talál állást. De amúgy?

Cory, láttam a keresztszemezős topikban a gyönyörű Michael Powell képeidet! Meg szeretném kérdezni, hogy hol jutsz hozzá a mintához.

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Orsi

Én megkóstoltam mindkettőt, a fagyasztott iszonyat rossz volt, olyan mintha romlott lenne, de a védőnéni szerint ez a normális.

Én a sima barackos mildihez és a miluvit grízhez adtam hozzá a tejcsit. Norbi megette.

Alvás: én is abban reménykedem, hogy tartós lesz.


A te férjed írt a hasplasztikás topikba??

Én is akarom, de az olvasottak alapján még nem jött el az ideje.

Nálatok mennyi a tarifa? Privátba is megírhatnád.

pusszancs
rózsa
 
 


Sziasztok!

Rózsa! A barackos mildi nem tápszeres? (Olyat nem szeretnék adni.)

Igen, az én férjem az. (Ameddig tudtam, én válaszoltam a topicban, aztán átadtam a terepet a "szakértőnek".) Mail megy.

Orsi

Orsi
orsi
 
 



cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nah sikeresen megküzdöttem a körömvágással, közben 3x felébredt a csaj, csöngött a telefon stb.

Fcs,
milyen volt a babauszi tájékoztató?

Dorka nagyon klasszul alszik, bár az elején a 3 óránkénti szoptatásoknál nem hittem volna, hogy eljön az idö, hogy átalussza az éjszakát.
Napközben pláne nincs gond, akkor alszik amikor akar. Simán elnézeget hanyattfekve órákon át.
Ez azért megdöbbentö, úgy látszik nem túl nagyigényüKép

Koszmó múlóban, bár most meg a szemöldökén jött kiKép

Tesós anyukák,
egy szobában alszanak a gyermekeitek? Az éjszakai etetés, sírás nem zavarja a nagyot?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz: mi mind a 4-en egy szobában alszunk. Balu az első két éjszakát leszámítva nem ébredt fel Zsomára.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Krisz! Végül csak Apa ment el, mert olyan cudar idő lett. Hétfőn negyed hattól lesz az első foglakozás. Nagyon klassz dolgokat mondtak az egészről, bár felkészítettek, hogy az első alkalmakkor lehet, hogy csak öt percet fognak a babák elviselni a vízben, de akkor is ki kell fizetni a havi díjat... 28 fokos a víz, itthon kb. 30-ig kell levinni a fürdővíz hőmérsékletét, mi most 33-nál járunk, úgyhogy ez alatt a pár nap alatt simán lemegyünk még három fokot - remélem... Járt innen valaki az Almási térre a Kallovits-programra? Azért érdekelnének a tapasztalatok, bár ha jól emlékszem volt az indexen babúszás topik, lehet, hogy ott is szétnézek.

Akartunk venni egy szivacsot a szoba közepére, de iszonyúan drága a méretre vágott szivacs, olcsóbban veszek meg egy egész járókát szivacsostól...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Mindenkinek elküldtem a kész táblicskut az adatokkal, aki küldött nekem emailt. Nézzétek légyszi át és ha valamit rosszul irtam akkor légyszi jelezzétek. Ide a fórumra majd Nadine teszi fel egy kis turbozássalKép)

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági,
táblicsku okKép

Fcsacsi,
elég hüvös a 28 fokos víz nem? Abban eléggé mozogniuk kell, hogy ne fázzanak. Mennyi lesz a havidíj? Hetente van foglalkozás?
Játszószönyegeket nem néztetek?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz! 8200 Ft havonta, és hetente egy alkalom lesz. Később kevesebb lesz a havidíj. Megyek most fürdetni, próbálkozunk a 32 fokkal!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Ági!
OK. Kép

Krisz!
Eddig mellettem volt a pici, de mióta kinőtte a bölcsőt, és a kiságy csak a gyerekszobában fért el, átköltözött a nővéréhez. Ő nagyon jó alvó, egyáltalán nem ébred fel. A pici mondjuk nem nagyon sír, csak nyöszörög éjjel, azt meg én előbb hallom meg (nyitva az ajtó). Úgyhogy minden OK. Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Ehh, hogy jártam, de én vagyok a butaKép
Még terhesen kaptam a várandós csomagban egy liberos termékmintát. A kép alapján discovery sorozatból az 5-8 kilos méretet adták benne. Jól el is raktam annak idején, hogy majd ha ott az ideje felhasználom.
El is felejtettem, ma akadtam rá a fiókban, mondom pont jó a dolog, mert úgyebár manó 6 kiló, tehát simán belefér a méretbe. Kibontom és szépen meglepődtem, mert akkora méret volt benne, ami még születésekor is talán kicsi lett volna rá, nem hogy most. Szegény kölök fél fenekére se elég ez a méret, tuti rosszat raktak bele, és ez new born méretnek kell lenni, nem a harmadik fokozatnak.
Sebaj elrakom "emlékbe" ha jön az unokateso akkor majd odaadom időbenKép

Fcsacsi
Nem húzos azért 8200 egy hónapra?? ami ugye csak négy alkalom. Nálunk valahogy olcsóbb összegre emlékszem, de úgy is lassan aktuális igy majd rákérdezek.
Most mennyi a Huggies úszópelus? jah és milyen méretben lehet kapni?

puszi

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági! Jaja, a honlapon még hatezer volt, de a Rubinban meg 10800... Mondjuk az nekünk nagyon messze is van, nem az ár miatt maradtunk az Almási térnél, hanem a megközelíthetőség miatt. Csak az eslő hónapok ennyik, utána olcsóbb lesz. (Ami azért vicces, mert éppen az elején lesz kevesebbet a baba a vízben.) Az úszópelust most néztük meg: 1900-ért láttam, vagy tíz-tizenöt van benne, és 7-12-ig volt a legkisebb méret, legalábbis, ahol én láttam, de az nekünk éppen jó, és Daninak is pont jó lesz, addigra.

Szabolcs ma fél kilenctől fél ötig aludt. Ez már órában jó lenne, csak valahogy el kellene tolni. Az a baj, hogy hatra már hulla fáradt, akkor, de legkésőbb fél hétkor bealszik, nyolckor fürdünk, eszik és alszik tovább... Ha később fog sötétedni talán javul a helyzet. No, mindegy, igazából az volt a baj, hogy fél öt után nem aludt vissza sehogy, aztán hét óra körül már elviselhetetlenül nyűgös volt az álmosságtól. Most végre elaludt!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Ági!
Én is csodálkoztam a Liberos termékmintán, de én felbontottam és kiderült a turpisságKép
Jó nagy lesz Dorkára az úszópelus Ö kb 5,5 kg.

Fcs!
Ez tök fura, hogy az elsö hónapok drágábbak ezt mivel indokolják?
Db-ben 12000 Ft a 10 alkalmas bérlet.
Dorka is el volt csúszva az elején alvásilag, de mostanra beálltunk a 10-6-ra. Este 6 után már egyáltalán nem alszik, a 6 órás szopcsi után játszik a fürdésig (kb fél 9), aztán újra szopi, 10 kor leteszem, akkor még el nézelödik magában és 11 körül szokott elaludni.
Szabolcs nem tiltakozik a vizhütés ellen, vagy már megszokta a 32 fokot?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!!!

Krisszi
Mentek uszizni Dorkával? Hova fogtak járni?
Mi is jártunk Annával a Termál Hotelben csinálta a Búvárklub. Ott melegebb volt a víz 28 foknál. Úszópelus nem olyan hatalmas Annára is jó volt 3 hónaposan, pedig Ő aztán nem egy húsos gyerek.
Mi most december óta nem voltunk, nem mertem vinni az infulenzás időben. Ill. azt vettük észre, hogy Anna egyre kevésbé élvezi, hogy merülgetni kell. Amíg hülyéskedtünk állandóan nevetett.
Arra jó az úszás, hogy itthon már úgy megy a hajmosás, hogy leöntjük a fejét pohárral, és egy hangja sincs.

Ágiboszi
Táblicsku tökéletes.

Sziasztok.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Era,
mi is oda megyünk, az van a legközelebb. Jövö héten megyünk a 4 hós oltásra és ha nem lesz gáz, hétvégén meg úszniKép
Mi azt fogjuk csinálni, ami tetszik neki. Végülis azért megyünk, hogy élvezze a vizet, a mozgást.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz

Mi is így voltunk vele, de az oktató egyszer azt mondta, hogy "vége a boldog gyerekkornak", most már csinálni kell feladatokat. A párom szerint annak sosincs vége. Neki nem nagyon tetszik ez az úszás , ez a másik oka, hogy nem nagyon járunk.
Sok szülő sajnos ezt is teljesen feladatorientáltra veszi, és mindent csinálnak a gyerekkel, még ha az ordít is.
Ez nekem nem nagyon tetszik.
Remélem ti nagyon jól fogjátok érezni magatokat!
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Era! Itt nálunk ez volt az egyik fontos szempont a tájékoztatón, hogy mindent csak addig, amíg a gyerek élvezi! Időt kell nekik adni, és semmit sem erőltetni, különben csak rossz élmény lesz az egész.... A hűvös víz pedig állítólag az immunrendszernek csak jót tesz. Szabolcs jól boldogul, fokozatosan vittük le a hőmérsékletet, a 33-asban imádott lenni, tegnap kicsit fintorgott a 32 fok miatt, főleg, mert mire odakerültünk, inkább csak 31 volt, de aztán nem volt gond. 31-nél nem viszem lejjebb, mert ezt már én is hűvösnek éreztem. Hétfőn beszámolok az úszásról...
Fulescsacsi
 


Fülescsacsi

Jó pancsikolást nektek!
Szerintem élvezni fogja Szabolcs, bár eleinte biztos furcsa lesz neki....majd belejön.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Ági! Köszi a könyveket! (Sajna csak reggel jutok hozzájuk, mert Apa csak soká ér haza, mi addigra általában alszunk...) Apának nagyon tetszett Danitok, azt mondta olyan okos kis arca van, és szépen nézelődött. Remélem, én is látom nemsokára!

Nagyot sétáltunk a behavazott, de napsütötte Népligetben. Gyönyörű volt, bár nagyon remélem, ezen a télen nem lesz már több hó, mi több, már nem lesz ez a tél se...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Na dobok egy táblát gyorsan. Kérek véleményeket. A gyerekek koránál mi maradjon a hetek száma + napok, vagy a hónapok + napok, vagy mindkettő??? Ha az anyuka nevére kattintotok akkor automatikusan új ablakban a profilt nyitja meg.
Ja az adatokat nézéttek meg, hogy stimmel e, mert ezt nem én számoltam ki, hanem az excell nevű csoda, csak nem volt időm még leellenőrízni (így ránézésre tudom, hogy nekem és Eráéknak stimmel) KépKép
És még kérek építő jellegű kritikát!!!!!

<pre>
Anyuka Baba Baba szülinapja Baba adatai Baba névnapja Testvérek 2004.02.25
Nadine Zsanett 2003.06.03 3800g 52cm augusztus 21. 38 hét + 1 nap 8 hó + 22 nap
Era Anna 2003.06.04 3440g 51cm július 26. 38 hét + 0 nap 8 hó + 21 nap
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi?action=view_profile&profile=rózsa-users%20]Szilvási Rózsa[/url] Norbi 2003.06.08 3600g 55cm június 6. Niki 2001.10.18. 37 hét + 3 nap 8 hó + 17 nap
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi?action=view_profile&profile=katicabogár-users%20]Katicabogár[/url] Kincső 2003.06.11 2780g 48cm július 24. 37 hét + 0 nap 8 hó + 14 nap
Ildianyu Janka 2003.06.12 3120g 48cm ????? Lili 2001.10.28. 36 hét + 6 nap 8 hó + 13 nap
Orsi Szilárd 2003.08.27 3390g 52cm március 11. Szilvia 2001.10.29. 26 hét + 0 nap 5 hó + 29 nap
Cory Zsombor 2003.08.31 2280g 48cm november 8. Balázs 2001.09.12. 25 hét + 3 nap 5 hó + 25 nap
Krisszie Dorka 2003.11.02 3200g 52cm február 6. 16 hét + 3 nap 3 hó + 23 nap
Fülescsacsi Szabolcs 2003.11.06 3220g 58cm július 28. 15 hét + 6 nap 3 hó + 19 nap
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi?action=view_profile&profile=Ágiboszi-users%20]Ágiboszi[/url] Dani 2003.12.09 3440g 52cm július 21. 11 hét + 1 nap 11 hét + 1 nap
</pre>

Ildianyu
Janka névnapját mikor tartjátok, mert csak az hiányzik a táblából?

Ja és milyen gyakran rakja fel új táblát????

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


SziasztokKép

Nadine
Köszike a táblicskut. Szerintem jó lett, csak kicsit széles, lehet hogy elég lenne az egyik adat a korból, vagy a hó vagy a hétKép

Fcsacsi
Nagyon szivesen, máskor is, ha megyek nagykerbe akkor szólok. Jó olvasástKép

Jó sokáig csavarogtunk hármásban, szegény manó tök éhes lett mire hazaértünk. De jó volt kimozdulni. Vettem lucernamagot csiráztatni tejszaporitás gyanánt. Holnap elkezdem csiráztatni, majd beszámolok róla, hogy haladok vele. Remélem tényleg hat, főleg estére kéne, akkor kevesebb van.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: