Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zafi!
Fantasztikus!!!
Én Petõ doktornál szültem, tervezett császárral, Tomi 9 óra 28-kor született. Cavinton, de nem tudom, hányas szobában voltam, mivel az 1. napon az intenzív szobában voltunk, aztán átkerültünk az amellettibe, és a 3. napon már mentünk haza Kép
Tomi honlapján megnézheted õt és a testvéreit, ha van kedved: www.babapont.hu/members/bognartamas.html
Jól vagytok?
üdv, pussssz Kép
bogancsi és Tomi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok csajok!

Zûrös napjaim vannak, mert Timi már mászik, mint a csík, minden alkalmas és kevésbé alkalmas tárgyba kapaszkodva feláll és természetesen iszonyú nagyokat puffan a padlón. Így kb 20 percenként egy rettenetesen üvöltõ gyereket kell vígasztalnom. Lassan teljesen ki vagyok purcanva, mert a házban meg a kertben semmit nem tudok megcsinálni, állandóan Timire kell figyelni az összes érzékszervemmel. Ja és kedvenc lyányom napközben 2x1/2 óra alvással is beéri. Némi kárpótlásként tegnap elkezdett halandzsázni, kedvenc "szófordulata" a bababababa, és ezt nagyon sokféleképpen tudja mondani.
Hiányzó adataim: Budapest, Szt.István Kórház, lakhely:Albertirsa (Bp.-tõl 55 km Cegléd felé)
Rohanok, mert elcsattogott a gyerek.
Üdv
Momo és Timi(ma pont 8 hónapos)


Momo
momo
 
 


Sziasztok lányok!
Ritkán vagyok a net-en, legtöbbször csak csendes szemlélõdõként. A chat-en Pocaklakóként futok. Be lehet kerülni a táblácskába? Fiam Dávid májusban volt 3 éves, a pici lányom Liliána 2OO2. január 21-én 21óra 48 perckor érkezett császármetszéssel Cegléden.Egyébként Nagykõrösön lakunk, még. Érden szeretnénk majd építkezni.

Lenne egy problémám is. Ha tudtok segítsetek, vagy irányítsatok a helyes "útra".
Szóval Liliána az elmúlt kb. 4 hétben nehezen produkál "nagydolgot". Heti egy alkalommal, de ezt is rásegítéssel. Ma egy hete nem volt produktum. Segítsetek!!!!
Anyatejet eszik.

Köszönöm: Andi
pocaklakó
 
 

 
 

Sziasztok!

Itt a legfrissebb táblázatKépKép!

Üdv minden Újnak!KépKép Jó nagy már az osztálylétszám!KépKép

Képzeljétek, Hanga ma eddig már 7-szer evett (ilyet alig pár hetes korában csinált, azóta nem). Kezdte hajnali kettõkor, aztán ötkor, nyolckor,tízkor, délben, 2kor, aztán 6 órakor, de akkor annyit evett, hogy még szopi után (!)benyomott egy egész(!) répa-krumplit.KépKép Most édesapával forma1-et néz.Kép

Andi(Pocaklakó),
ha csak anyatejet eszik Lili, akkor akár az is normális, hogy 10 napig nincs kaki. A rásegítés mit jelent? Mert természetes dolgokkal is lehet segíteni a kakit, nem kell kúp v. hõmérõ, mert szerintem az nem jó, ha azt szokja meg. Szóval valakinek a baracklé vált be (anyuka itta a baracklét), aztán lehet kis kamillateát adni a babucinak.

Na, akkor a táblázat:

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(4,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Lili 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX tesó(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Üdv
Szila és Hanga(ma egy kicsit "beles"Kép)
szila
 
 


Sziasztok!

Szila,
nagyon jó a táblázat!Kép És egyre hosszabb lesz! Csak gyõzze a kismama olvasni! Na, majd megkapjuk a férjeinktõl, hogy babanet függõk vagyunk...Kép!

Virág,
olvastam még régebben, hogy nemsokára építkezni akartok. Nézd meg ezt a honlapot! Nem tudok róla mit mondani, csak véletlenül találtam rá.
[url=http://www.pannoninvest.hu" TARGET="_top]Építkezés[/url]

Az ovival kapcs, nagyon jó ötlet, amit Zafi írt, és épp anyósom mondta a múlthétvégén, hogy van olyan, ahol a dajkanénik kiviszik az udvarra azokat a lurkókat, akik nem akarnak aludni, hogy ne zavarják a többieket. Ez is megoldás lehet?!

Menta,
megkérdeztem a szuper védõnéninket, azt mondta 3 hónapos kortól nyugodtan lehet vinni a piciket nyilvános strandra is (pancsizós gyerek medencébe). Úgyhogy a 6 hónap már jó lesz!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Szila! Csak hogy ne tudj pihenni, mi is csatlakoznánkKép

Réka 2001.09.25 Kenézy Kórház, Debrecen

puszi
Rema
rema
 
 


Sziasztok!

Nálunk a helyzet a régi, Dorottya változatlanul hisztizik elalvás elõtt. Most éppen a kiságyából néz ki, közben fogja a rácsot, persze ordít hozzá. Próbálom vissza fogni magam, hogy nem megyek hozzá, de egyre hangosabb...
Na feladtam, megyek megvigasztalni.
A könyvet kerestem, de nem találtam.
üdv: Zsuzsiék
zsu26
 
 


Ágci! Nagyon szépen köszönöm az infót!

Márti! Végülis fa járókát vettünk! Nagyon tetszik, csak az a baj vele, hogy ebbe bele tud mászni a cicánk. Úgyhogy nagyon résen kell lennem. Ármin mióta van el olyan sokáig egyedül a járókában? Én azt remélem, hogy majd ha megtanul Helena forogni, ill. ülni, akkor már sokkal jobban le tudja majd foglalni magát!

Szila! Én direkt annyiszor etetem (szopiztatom) Helenát, ahányszor csak elfogadja, mert különben nem lenne elég a tejem. Szeretném csak anyatejen kihúzni fél éves koráig. Persze ha éhezne, akkor nem erõltetne. Így persze olyan, mint az elején volt, de én nagyon-nagyon szeretek szoptatni! Kép A védõnõnek meg azt mondom, hogy már sokkal ritkábban szopizik! Kép

Zafi! Ezek szerint a torna nem baba-mama torna? Kép Akkor inkább itthon folytatom a baba-mama tornát videokaziról, mert az kizárt dolog, hogy Helena bírná akár 1 óráig! És én nagyon élvezem is az együtt-tornát! Kép

Pocaklakó! Hát én akkor szoktam egy szélcsõvel rásegíteni Helenának, ha már látom, hogy szenved is attól, hogy nem volt kaki. (Eddig még nem szokott hozzá.) Egyébként a többiek az õszibaracklére "esküdnek". Van akinek bejön az, hogy iszik õszit és az a babáját meghajtja. Nálam még nem vált be, de te megpróbálhatod!

Norcsi! nagyon örülök, hogy végre megint egy topicban vagyunk. Remélem ez így is marad! Kép A mélt megkaptam, mejd igyekszem én is válaszolni!

Menta és Helena (4 hónapos)
menta
 
 


Sziasztok!

Menta, köszi!Kép

Hát nálunk a kakinál nem vált be semmi, ami gyakoribbá tette volna. Most már hogy kap gyümit, meg kis mennyiségben fõzeléket is, valamivel sûrûbben van mint korábban volt (3-4 naponta van a korábbi 7-8 nappal szemben), viszont ma is pl. együtt szenvedtünk hogy ki tudjuk préselni,mert kemény volt, olyan mint a felnõtteké. Hol vannak már az anyatejes kakik, pedig még igazából fõleg szopik. És hiába adok én neki csak olyan gyümiket amiknek hajtaniuk kellen, hát nem nagyon teszik (szilva, õszibarack). Szóval én sem tudom hogy itt mi lehet a legjobb megoldás.

Sziasztok, és jó hétvégét mindenkinek. Bizony, jó sokan vagyunk már, én már csak a táblázat segítségével tudom követni hogy ki kicsoda és mekkora a gyereke.

Norcsi és a 7 hónapos Bánk.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Virág, végre!!!! Annyira eltûntél, hogy féltem, eltévedtél a tpoikrengetegben és nem találsz ide Kép A napsütést nagyon köszönjük, visszük magunkkal a Balcsira! Nyáron megejthetjük valamikor a találkozást, akár "négyszemközt" is (persze, + gyerekek!)A mélt meg várom, de most már csak holnap leszek, mert hétfõn már indulunk KépKépKép

Menta! Ármin az ágyában is nagyon hosszan jól érezte magát egyedül is, ez csak javult, mióta forogni is tud, remélem, megmarad benne némi nyugodtság akkor is, mikor megtanul mászni - járni! Nálunk a hangyák másznak be a járókába - a macska mégiscsak aranyosabb állat!

Zsuzsi! Most jut eszembe, hogy a múlt héten láttam ezt az alvásos könyvet a központi antikváriumban a Múzeum krt-on a pszichológia könyveknél. Próbáld meg, hátha még megvan nekik!

Na, majd folytatom, de elkezdõdött a Heti Hetes Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Zafi, Ágci,
köszönöm az ovis ötleteket. Még megbeszélem õlustaságával (ez én volnékKép), hogy felemelem-e a fenekem ebéd után, hogy elmenjek a nagyokért. Ez most OK lenne, de mínuszokban nem hiszem, hogy szeretnék 20 percet oda, 20 percet visszasétálni Ráhelbabával. És itt már nem csupán a lustaságomról van szó. (Persze ha a gyerekeknek tényleg jobb lenne itthon, legyõzném eme rossz tulajdonságomat.Kép)

Ágci,
köszi az építkezõs linket, megnézem. Kép

Zsuzsi,
én nem tudom, mi van abban a könyvben, de az én tapasztalatom az, hogy minél inkább szeretnénk a gyereket önállóságra nevelni, arra, hogy legyen el egyedül is, aludjon el egyedül is, annál kevésbé megy, mert megfosztjuk õt a számára lelkileg legfontosabbtól: magunktól. Vagyis elvesszük a biztonságérzetét. Ha nem akarjuk mi önállóságra nevelni õket - és ez lehetetlen(!), önállóságra nem lehet nevelni - , akkor õk majd igénylik egy idõ után saját maguk. Ha rámész a LLL honlapjára,
www.lll.hu
és bekukkantasz a családi ágyról szóló részbe, elolvashatod, miként szoknak át azok a gyerekek az egyedül alvásra, akik születésük óta a szüleikkel aludtak egy ágyban. Dorottya még csak 6 hónapos, szüksége van rád!Az én gyerekeim a mai napig velünk szeretnek elaludni! Pedig a legnagyobb 5 éves! Hát miért fosztanám meg õt és magamat attól a bensõséges együttléttõl, amit az elalvás elõtti 5-10-20 perc jelent? Nekem legalább olyan fontos ez, mint nekik. Sokszor írják a lányok itt a babaneten, és igaz: hamar elrepül ez az idõ, pár év múlva nem lesz lehetõséged erre. Ilyenkor olyan jókat lehet beszélgetni (ha nagyobbak). Szerintem ne hagyd õt egyedül. Vedd a karodba, ringasd, énekelj neki, szoptasd, (ha még van tejcsi, vagy ha nem felejtette el, hogy kell, bocsi, nem tudom, hogy álltok ezügyben), szóval csinálj valamit, ami lelki és testi kontaktussal jár. Írd majd le, változott-e valami, ha úgy döntesz, kipróbálod, amit írtam. Jó? KépKépKépKépKép Sok sikert:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Hanna is aranyosan elvan a játékaival. Õ nagyon hasonfekvõs, szóval jó sokáig bírja. Folyamatosan adagolom neki az új játékokat a járókába és így sokáig csendben van. Most már forgolódik ügyesen. Persze ha látom, hogy tudna de nem akar egyedül lenni akkor nem erõltetem a járókásdit nehogy megutálja. Olyankor félreteszek mindent és játszunk.Kép
Pocaklakó! Annak idején én is segítettem neki kakilni, mert láttam hogy kínlódik. de van aki nem bántja, majd megoldódik. Viszont valaki már használt glicerin kúpot. Vagy a kis kecskés bébi kajákban van szilva desszert az is használhat.
Menta! Én nem vinném medencébe a gyerköcöt. Kislányoknál meg még veszélyesebb, de lehet ez csak az én fóbiám!

Mindenkinek további szép estét!

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Én most dicsekedni szeretnék. Képzeljétek el, hogy ma Noémi felállt a kiságyában KépKépKépKép Láttuk a produkciót a papájával, csodáltuk, hogy milyen kis ügyes Kép
A felülés már nagyon profin megy, bárhol, bármikor sikerül neki.
Viszont ami kikészít, az a pelenkázás és öltöztetés. Bár az utóbbi még nem is vészes.
De a pelenkázás az szörnyû. Állandóan befeszít, megfordul, felül, hisztizik. Pedig nem vagyok kezdõ, de ha az apja itthon van, akkor jön, és segít, megfogja a két vállát, én meg gyorsan pelenkázok.

A ritka kaki miatt nem irigylek senkit. Nálunk egyetlen egyszer fordult elõ, hogy hosszú napokig nem volt kaki, mikor végül beadtam egy kúpot. Fiamnál soha nem volt olyan. Azóta nem maradt még ki nap. Sõt. Többször elõfordul, hogy 5-ször is kakál egy nap. Hát ezt már kicsit sokallom, de inkább, mint hogy naponta idegeskedjek, mikor fog már kakálni.

Most már megyek, és lefekszek aludni.

BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Balu ma felállt a kádban! Kép

Lányok: nektek mikor jött meg a szülés után elõször?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!!!
Táblázatnövelésre jelentkezünk!Andris 2001. július 25-én született a MÁV-ban, Herczegh dokinál. Nagytesó: Peti, 1998. augusztus 16. Pestlõrincen lakunk (XVIII.ker.)
Nagyon jó, hogy idegyûltetek, én csak kapkodom a fejem a sok topicon... és végre itt van EGY, ahova lehorgonyozhatok!
Most többet nem írok, mert még el kell olvasnom, amiket eddig írtatok...
Jaj de jó itt lenni!!! Kép Kép
goanna
goanna
 
 


Találtam itt pár "ismerõst":
Cory - egyszer chateltünk, ugye, Te vagy a matekos?
Bea - fogok írni kineziológia témakörben, mert nagyon izgat!
Norcsi - Neked is! A nevedet már olyan sok helyen láttam, és hogy Kispesten laktok!... Merrefelé? Akár még találkozhatunk is valamikor...
Hát akkor Nektek meg külön üdvözlet!
sziasztok!
goanna
goanna
 


Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat. Ma is produktum nélkül feküdt le aludni a lány. Maszíroztam a pociját, de csak szél jött nagy hanggal és szaggal,de semmi több. A kamilla teát nem fogadja el, hipp bébidesszertben kap sárgabarackot (orvosi javaslatra), de napi 1O-3O gr-nál nem fogad el többet,azt is sokáig nyammogja, és utána kell a tejcsi is.Gyümölcs ide vagy oda, kaki nincs. Feleslegesen nem is akarok hozzátáplálni, elég az anyatej. Volt hogy már kapott kúpot, de az is sokára volt eredménnyel, és az orvos sem javasolta.Igazából nem szenved látványosan, de nem szeretném, ha valami baja lenne.

Menta!
Mit jelent az, hogy megszélcsövezted a babát? Hallottam már máshol, de nem ismerem a kivitelezés módját!
Egyébként narancslét rengeteget iszom, az õszilétõl viszont csikar a hasam.

Jó éjszakát!
Andi
pocaklakó
 
 


Sziasztok!
Be szeretnék iratkozni!
Gyermek: Barbara Luca, 2002.05.24. 19:20, HIETE
Tesó: Réka Sarolta, 1993.11.26. 16:55, MÁV
Lakunk: Budapest, Kelenföld
Most már irány az ágy, holnap ha a lányok hagynak tán még írok is.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


SZiasztok, visszajöttem!

De nem tudtam TV-t nézni, mert Õurasága (a jóalvó Kép) nem akart elaludni, hanem játszani vágyott Kép. Mire elaludt, vége lett a mûsornak Kép De felvettük Kép

BGabi! Nagyon ügyes Noémi a felállással! Meg az üléssel is! Méghogy a fiúk mozognak jobban!

Mai hõstetteink: vettem Hipp sárgarépa-almát (az Üllõi úti babaáruházban minden 125 gr-os Hipp kaja féláron van, 79 Ft), adtam Árminnak és ízlett neki! Túlzásba azért nem vitte az evést, 3 kanálnyit kért, azt viszont nagy élvezettel ette! KépKépKép És még: sütöttem sütiket, kelt tésztából, ami nekem sosem sikerült eddig, de most igen! Köménymagos kiflit és kakaóscsigát! Nagyon büszke vagyok magamra! Kép A konyhában keletkezett kuplerájra kevésbé, mert annyi erõm már nem volt, hogy mindent elmossak, eltegyek, felmossak, stb. Kép

Menta! Egyetértek Tikk-kel! Én sem nagyon merném a féléves babát közös medencébe vinni, fõleg, ha lány és fõleg, ha az a medence melegvizes!

Cory! Balu is nagyon begyorsított! Kép Pedig a kádban nehezebb lehet felállni, mint ágyban vagy járókában! Nekem 4 hónappal a szülés után jött meg elõször, azóta most negyedszer, elég rendszertelenül és a korábbinál jóval hosszabb ideig tart és bõségesebb. Kép REmélem, javul még a helyzet, mert ezt így nagyon utálom.

Jóéjt mindenkinek!
márti
 
 


Az elõbbit én írtam: Márti+Ármin (persze, most már alszik .))
márti
 
 


Sziasztok!

goanna: igen, én vagyok az Kép

Most már tényleg elhúzok aludni! Kép

Mi lenne, ha találkoznánk valamikor, valahol? Nekem a hely és az idõ nagyjából mindegy. Szerintem a kisebb babások javasoljanak helyet. Amit már kipróbáltunk pokrócozással az a Feneketlen-tó partja, a Városliget, a Szent István Park, Margitsziget, Millenáris Park (bár itt nem nagyon van árnyékos hely). Szóval akit érdekel, és van ötlete, az jelentkezzen Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na most van idõm írni egy kicsit bõvebben is magunkról.

Réci most 8 hónapos. Császárral született, mert az orvos minden igyekezete ellenére sem tágultam 2 ujjnyinál többet. Fájásaim nem igazán voltak, ezért mindössze 3-4 óra volt a kellemetlen az egészben, így meglehetõsen könnyû szülésem volt.

Récinek most 4 foga van, de továbbra is tömködi a kezét a szájába, pedig most egy kis szünet jöhetne. Amikor a 4. fog jött ment a hasa, és piros volt a popsi. Utóbbival szenvedtünk is vagy 4 napot, de amint kibújt a fogacska szépen elmult. A többi gond nélkül bújt ki, és ezzel sem volt különösebb sírás.
Megfordulni õ a mai napig nem akar, valszeg nem is fog, soha nem szeretett hason sem lenni. Most már úgy 10 percig elbabrál sírás nélkül, ha mégis hasrafordítom.
Viszont ügyesen áll és ül. Már egy hete lépeget, ha fogom a kezét. Felülni és felállni segíteni kell, mert állandóan babrál valamit a kezével, és ugye ha mindkettõ foglalt, akkor mivel kapaszkodik? Kép

Nekünk most az evéssel van a legnagyobb gondunk. 3 hónapos korában kezdtük meg a hozzátáplálást, mert Õ tápszeres baba. Eleinte minden gond nélkül ment, de mosanában nem fogad el semmit ami fõzelék vagy husi. Kizárólag alma-krumpli, mindenféle gyümölcs és tápszer amit megeszik. Eleinte a melegre gyanakodtam, utána pedig a fogzásra, hogy étvágytalan. Perpillanat egyik sem áll fenn, így kezdek ideges lenni. Volt valakinek hasonló problémája? A súlya miatt nem aggódom, 9150g és 72 cm, csak nem szeretném ha válogatós lenne. Szívesen rágcsál kekszet, vajaskenyeret, babapiskótát... Lehet megunta a gyári kaját? Segítsetek.

Szélgörcsre és kemény kakira nekünk az édeskömény tea vált be ill. a rostoslevek.


Cory!Bgabi! Nagy-nagy gratula a felálláshoz Balunak és Noéminek Kép

Puszi
Rema
rema
 
 


Goanna!

Köszi! Szerintem gyere át ide is, ez a kispesti topic, és jó kis csapat gyûlt össze!Kép
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/index.html" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/index.html[/url]

Szia!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Goanna, megint én. Szóval a kispesti topic az ismerjük meg egymást rovaton belül van!

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Kedves Szila! Köszi, hogy azonnal felvetted Tomit az osztályba. Nagyon jó ez a topic!
Tomi tegnap hátról hasra fordult!!! Kép

cory!
Gratulálok Balu felállásához!!! Nekünk még odébb van.
Nekem Tomi 5 hónapos korában jött meg, attól fogva õkelme nem nagyon akart szopizni. Kép
A többieknél viszont sokkal hamarabb megjött, ha jól emlékszem már 2,5-3 hónapos korukban.

Rné Andi(pocaklakó)!
Tomival is ez volt a helyzet, amíg csak anyatejen élt. 5-7 napig nem volt semmi. Nálunk bevált a gyümölcs, azóta rend van és béke Kép Most már fõzeléket is eszik és rizspépet (Milupa), azt nagyon szereti, de csak akkor, ha hozzáteszek egy kis gyümölcsöt is.

mindenkit üdvözlök Kép
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Szila! Kijavítanád a táblázatban Zsófi életkorát? Csak 3.5 éves. Kép Köszi! (A teljes nevük egyébként Zsófia Virág és Luca Fanni)

Cory! Nekem meg sem jött. Kép Zsófi végig szopizott, 2 éves volt, amikor terhes lettem Lucával, és még mindig semmi... De nem is hiányzik. Kép
Taliban benne vagyunk bármikor, nekünk a Liget v. a Margitsziget jó lenne, de rugalmasak vagyunk. (Kerepesrõl jövünk gyalog, nagyon messzire azért nem szeretnék menni ha lehet.) Ráér valaki jövõ héten, vagy várjunk még egy hetet?
Balunak felálláshoz gratula.

Menta! Közös medencébe én sem vinném a picit, de vihettek neki egy felfújható kismedencét, abban lubickolhat. Az egészen kicsik nem túl drágák, és mégis biztonságosabb.

Bgabi! A pelenkázás nálunk sem Luca kedvence, harcolunk rendesen, mire rákerül a pelus. Ilyenkor minden más érdekesebb... Felálláshoz nektek is gratula!

Fogkefe téma: Zsófi kapott ajándékba egy 3 darabos szettet, volt benne egy rágóka (nyeles, mint egy fogkefe, és buzogány a feje), egy rendes fogkefe, meg egy fogkefe mûanyag sörtékkel. A rágókát nagyon szerette, mert hátulra is beért. A mûanyag fogkefével már az elsõ fogain gyakoroltuk a fogmosást, aztán jöhetett "élesben" a másik. Hamar megtanulta, hogy kell kiköpni, és nem szabad lenyelni, de egy kicsit mindig megnyalja... (Nekem annak idején a hófehérkés volt a kedvencem, ha még valaki emlékszik rá.)

Puszi mindenkinek, este még jövök
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

BGabi, Cory! Gratula a csemeték felállásához!Kép

Goanna, Borcsa! Rögzítettem az adataitokat, este rakom a táblázatot!Kép

Pocaklakó! Akartam mailt küldeni neked, de nem találtam email címet. Szóval. Nem lehet, hogy Lili nem nehezen produkálja a nagydolgot, csak ritkábban kell neki kakilni? És amikor éppen kakimentes nap van, csak azért erõlködik, mert egy kicsit fel van puffadva pocakja, ilyenkor könnyû azt hinni, hogy kakilnia kell. Szóval olvastam, hogy rengeteg narancslét iszol. A citrusfélék (narancs, citrom, grapefruit, stb.) mind-mind puffaszthatják a pocikáját a babának, görcsöket okozhatnak. Van egy étrendem, amiben le van írva, hogy szoptatás alatt mi ajánlott, és mi nem. Ha írsz email címet, nagyon szívesen elküldöm Neked.

Márti, holnap utazol, ugye? Biztos nagyon szép idõ lesz! Majd mindig küldünk napocskát Nektek!KépKép

Sziasztok

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Tikk, te szopi elõtt v. utána adod a plusz kaját Hanna babának?

Szila
Szila
 


Pocaklakó!
Amíg hasfájós volt, volt, hogy nem sikerült kakilnia és nagyon szenvedett szegény és egyértelmû volt, hogy ettõl mert amikor az esti fürdés elõtt nekiálltam a procedurának egy szempillantás alatt megnyugodott. Ezt azért írom (ilyen idétlen körmondatban,) hogy tényleg csak akkor használd ezt a módszert, ha tutira a nem kakilástól szenved. Ha nem szenved, akkor türelem. Szóval a patikában lehet kapni csecsemõknek való szélcsövet. Kb. olyan vastag, mint a lázmérõ, de nem olyan merev, mert gumiból van. Jó drága (azt hiszem 900 Ft körül volt.) Bekenõcsöztem a végét, hogy könnyen csússzon, kb. 2 cm-re betoltam és elkezdtem ide-oda forgatni. Ált. 1-2 perc forgatás után meg volt az eredménye, sok-sok kaki és puki. Várd meg amíg nem kakil tovább, mert nem egyszerre jön ki, hanem több adagban. Egy alkalommal többször is kell forgatni. Helena mindig szemmel láthatóan szerette ezt, mert mindig megkönnyebbült. Eddig úgy 5-6-szor kellett ezzel élnünk.Egyszer 3 nap egymás után, de nem szokott hozzá.

Menta
menta
 
 


Még annyit, hogy mostanában is elõfordul, hogy a megszokottal ellentétben több napig nem kakil, de nem szenved tõle, ígyhát hagyom, hogy saját magától kakiljon. Kép

Menta
menta
 
 


Sziasztok!
A mi gyerekorvosunk szerint egy anyatejes babánál a 9 kakitlan nap is normális , ha látszik , hogy õt nem zavarja. Gergõvel mi sokat szenvedtünk és most is szenvedünk. Nálunk a Tamarin lekvár és a Leavolac szirup jött be.

Cory!
Gergõm 19 hónapos volt amikor elõszõr megjött.

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


sziasztok!

MInden talpra magyarnak gratulálok.KépKép
Szila! Hanna súly 2 hónapja nem sokat nött, így mi elkezdtünk rendesen enni. Mivel csökkent a tej mennyiség így én beosztom. Reggel 2x szopizik (5-kor és 8-kor) Tízórai és uzsonna után nem szopizik, ebéd és vacsi után igen. Azt olvastam, ha csak hozzátáplálsz akkor mindig szop után adjunk kaját, ha pedig csúnya szóval elválasztás akkor kaja után szopi.
Cory nekem 6 hét után megjött és sokáig tart.Kép
GOanna! Nézz be hozzánk a Kispesti topikba.

További szép napot mindenkinek!

Tikk
tikk
 
 


Szila
megtennéd, hogy nekem is elküldöd az étrendet, mert ez a kaki ügy nálunk sem akar megoldódni már hetek óta.Kép
A védõnõ váltig azt hajtogatja, hogy 3 naponta (!) hõmérõzzek, ami elég durva lenne szerintem. Nálunk viszont Peti egyértelmûen szenved pár nap után, de még nem akarom elkezdeni a hozzátáplást, pedig lehet, hogy csak az fog segíteni. Lehet, hogy ezt a szélcsövet kipróbáljuk, hátha...

BGabi, Cory
Ügyesek a babócák Kép

Elképesztõ, hogy milyen sokan lettünk, nem is tudom követni az eseményeket.

üdv: Gorsi és Peti (4 hónapos)
gorsi
 
 


Menta!
Már 8 napnál járunk, de nem szenved láthatóan, ezért is vagyok tanácstalan, de a szélcsövet beszerzem.
A gyümölcs neki nem vált be.

Rema!
A szél távozik. Kemény kaki nincs,mert semmilyen sincs.

Cory!
Nekem a szopttás végén jött meg 1 év után.
Gratulálok a produkcióhoz!

BGabi!
Noémi nagyon ügyes!Most már vigyázzatok!Dávid fiam is közel ennyi idõsen örvendeztetett meg minket ezzel a produkcióval, egy szombat reggelre virradóan. A gond az volt, hogy még felsõ állásban volt a kiságy.A nagy örömömben gyorsan leraktam az ágyat nehogy kizúgjon belõle.

Üdv mindenkinek: Andi (Liliána, Dávid)
pocaklakó
 
 


Sziasztok!

Cory! Nekem még nem jött meg, Romola lányom fél éves.

Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Küldöm a frissített táblázatot.

Cory, nekem sem jött még meg. Vagyis kb. egy hónapja egy icipi valami volt, de azt én nem nevezném annak.

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(4,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Lili 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX tesó(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>


Szila
Szila
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat KépKép

Cory, nekem sem jött még meg, és nagyon élvezem Kép

Pocaklakó Andi! Köszi a figyelmeztetést. Én már lejjebb raktam még akkor, amikor megtanult felülni. Most a középsõ állásban van, és állva a nyakáig ér a rács. Szóval pont jó KépKép

Kellemes estét
BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Szóval még nem kóros, hogy Balu 9 hónapos, és még nem jött meg Kép Nagyon élvezem a dolgot! Kép

Képzeljétek, Balu ma azt mondta: "anya" Kép Olyan büszke vagyok rá! Kép Már bejárja az egész lakást, alig bírok utána szaladni, pedig még csak négykézláb megy. MI lesz velem, ha elindul? KépKépKépKép

Nekünk talira tökéletes a most hét, csak nem tudom, milyen idõt mondanak. Most épp nagyon lóg az esõ lába. Kép Szerintem aki jönne, az mondjon idõpont és hely ötletet, aztán majd kiokumláljuk, hogy mikor és hol legyen Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hello!Megpróbálok pár sort irni,hátha a babám is birja egy kis ideig.Én is alig birom követni az eseményeket.Szintén gratulálok a talpraállt babáknak!
Virág és goanna:szivesen levelezek veletek vagy bárkivel kineziológia ügyben,nem is tudom,irtam e email cimet,most megadom:soreya@enternet.hu .
egyébként most éppen ott tartunk,nekünk is elkelne Ajsival egy kis oldás,rém nyügös,kezd egyre anyásabb lenni,még inkább csak ölben lenne,persze én is egyre nyügösebb vagyok,szoval elvagyunk.Sajnos a kollégáim,ismeröseim nem laknak közel.Ha nem javul a helyzet,homeopátiával próbálkozunk,ez ediig párszor bejött.Persze Ajsika igazi nyilashoz méltóan a közös játékot,a "dumálást"nem unja és folyton olyasmit akar amit még nem igazán tud:ülni és állni.Pici kora óta ilyen.Ma már enni sem lehetett elötte anélkül,hogy a szájába ne adtunk volna egy kiflivéget,pedig még foga sincs.

Nekem sem jött még meg-kicsit sem hiányzik.
Most mennem kell,jo éjt mindenkinek!

jaj,még 2 kérdés:miért és hogyan kell regisztrálódni,és hogyan kell chatalni?nem birok rájönni ,pedig biztos egyszerü.Kösz elöre is.
bea
 


Sziasztok.

Cory:
Klassz amikor a babák elkezdenek dumálni, gondolom elovadtál.

Sajna nekem már megjött, de mint írtam már mimmár nem szopizunk, ahogy kezdett abbamaradni a tejci azonnal sikerült.

A kakiláshoz nem tudok hozzászólnui, mert nálunk nagy a termés, már kétszer sikerült minket is lekakilnia egy óvatlan pillanatban amikor úgy gondoltunk okozunk neki pár perc örömet azzal, hogy nincs rajta pelus. Az egyik a mai napon történt. Hát volt nagy móka kacagás.
Most már a Máté is egyre többet mosolyog, gügyög "beszélget"
Ez sokszor az étkezés rovására megy azt hiszem visszavitetem a mérleget a kölcsönzõbe, mert megõrülök tõle, hogy azt lesem mennyit hízik hetente.
Evés közbe az elsõ 70-80 gramm után minden jobbanm érdekli mint az evés, aztán mikor próbálom meggyõzni, hogy együnk egy kicsit akkor nagyokat vigyorog.
És nagyon ügyesen, kanállal esz agyümölcsöt, nagyon, nagyon szereti. Bár apuka felata, azt mondta neki ehhez nincs türelme. Ez alól felmentve.

sokan lettünk. Jó ez a táblázat, mert biztos nem tudtnám ki kinek a gyereke.
Tali:
A meterológia szerint ahét közepétõl jó idõ lesz. Mi lenne ha csütörtök lenne a nagy nap. (13-a, még jó hogy nem péntek)
Hely: Városliget?
Mit szóltok??

Gyorsan ki kellene találni, mert holnap már hétfõ

Sziasztok
Zkati és Máté
zkati
 
 


Sziasztok!

Cory,
gratulálok a produkciókhoz! Nagyon édes lehet Balu!Kép

Kaki ügyben:
Gabó is kb. 4 hónapos lehetett mikor ilyen gondunk volt. Akkor a védõnéni azt tanácsolta, hogy itassak vele frissen facsart narancslét. Tudom, hogy citrus meg minden, de picivel kipróbáltuk semmi kiütés, másnap egy kicsit többet adtam neki, hatás megvolt. Aztán rendezõdött egy kis idõ múlva, 6 hónapig csak tejcit kapott. Azzal még egyáltalán nem kell megkezdeni a hozzátáplálást, mert ilyen gondok vannak. Aki szoptat, és ilyen gondok vannak, kicsit egyen rostosabbat, és fentebb talán Menta írta, hogy a kúphoz sem szokott hozzá a kislánya, 1x-1x nyugodtan lehet adni.
a szélcsõ nekünk is segített.

Pocaklakó Andi!
Valószínû, hogy a csemetéd ennyire jól hasznosítja a tejet, ezért nincs kaki. Akkor viszont tényleg bármit csinálhatsz, nem fog produkálni, (hiszen feldolgozzaKép )

Ágci

Kép
Ágci
 
 


SZiasztok!

Zuhog, és holnapra is ezt ígérték KépKépKép, úgyhogy egy nappal (remélem, csak eggyel) elhalasztjuk az utazást, mert vizes, nyálkás undok idõben szívesebben vagyok itthon, mint idegen helyen.

Szila! Nagyon ránk fér a napsütés, küldj még! Kép

Cory! Nagggyon irígyellek az "anya"-ért (bár nálunk nem ez lesz a várt varázsszó Kép

Mindenki! Ti hogy szólíttatjátok majd magatokat és a párotokat a babával? (nálunk Mami és Apa Kép)

Kakiügyhöz nem tudok szólni, egészen az utóbbi hetekig szinte minden szopi elõtt/után volt peluscsere és napi akár 5-6x is kaki. Annyit mondhatok, hogy a nem kakilás költségtakarékosabb megoldás! Kép

Ma Ármin már egész sok almarépát megevett (talán 6-8 kanállal is) és továbbra is láthatóan ízlik neki. Egy-két lépésnyit már tud négykézláb mászni is, fõleg, ha nagyon megkíván valamit a járóka túlsó felén KépKépKép


Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok Anyukák!

Szeretnék csatlakozni! Kisfiam Peti 2001. június 30-án született. (A SOTE II. klinikán.) Nemsokára egy éves, már pár lépést megtesz egyedül és nagyon élvezi!
A kistestvérkéje pedig 2003. január közepe táján fog megérkezni!

Puszi mindenkinek: Katus
Katus
 


Sziasztok!

Na, nekem talira nem jó a 13-a (chat-es tali lesz aznap Kép), és a 18-19-es csak délelõttös tali jó, a többi nap ok.

Márti: nálunk apa, anya lesz Kép Bár mikor gyerek voltam, úgy gondoltam, a gyerekeim majd cory-nak hívnak Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!!
Pocaklakó Andi: Amikor Andris olyan 3-4 hónapos volt, nem kakilt 3 hétig(!). Nem volt semmi baja, a dokinéni azt mondta, ilyet még õ se látott, alaposan megvizsgálta, és közölte, hogy ennyire jól feldolgozza az anyatejet! (Csak azt kapott, teát se, vizet se.) Szépen gyarapodott, nem nyûglõdött, a szelek jöttek rendesen - tehát semmi gond nem volt. Persze izgultam, mivel Peti annak idején napi 4-5 csomagot produkált. Dokinénink is ajánlotta a narancslét (a picinek), de nem próbáltam ki. A másik ajánlatát viszont igen: jó cukros kamillatea. De az se jött be. Aztán egyszer csak kakilt. Ilyen hosszú idõ azóta nem maradt ki, de nem ritka a 3 napos kakiszünet.
Szóval, a lényeg: ha tényleg nincs baja, nem szenved, akkor NYUGI!
Puszi:
goanna
goanna
 


Sziasztok!!!

Már második napja eszi a rizst Kép .. ez eddig jó .. viszont nagyon nyûgös - valószínû a foga miatt .. vagy mert nem tud kakilni (állítólag a rizs az megfogja... ), vagy mert kevesebb a tejem vagy csak össza-vissza eszik .. Szóval a nincs-rendszernél lehet még rosszabb is Kép az abszolút nincs rendszer .. Kép Eddig legalább az evészetekben volt, most már ott sincs ...

Remélem, hogy valahogy beleszokunk az új rendbe... most egy kicsit leeresztettem... Hogy lehet úgy megcsinálni a Manó kajáját, hogy fél percet nincs meg nélkülem? A konyhába nem tudom magammal vinni, mert én is épphogycsak beférek Kép Mennyivel egyszerûbb volt, amíg csak szopizott Kép

jóéjt
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Van fönn ilyenkor valaki? Kép
Folytatom.
Norcsi, Tikk: köszi, benéztem hozzátok a kispestibe is, de egyelõre csak olvasom! Merre van az a Hunyadi tér? Nekünk az 50-es villamos a jó. (Meg Köki.)
Cory: Kép szia kolléga! De jó, azt mondja, ANYA? Kép
Találkozás: Mi is szívesen mennénk pl. a Városligetbe is, de a Szent István parkról is sokat hallottm, és még sose jutottunk el! 13-a csütörtök jó. Akár péntek is. (Bár ilyen idõben lehet, hogy a Millenáris lenne jobb, mert be is lehet menni! Hm?)
Bea: regisztrálni meg chattelni(szép magyar szó!) is úgy lehet, ha itt bal oldalon rákattintasz a megfelelõkre! Látod? "Társalgás", "Dokumentáció", "Segédletek" - na abban van az "Új üzenetek", alatta "Keresés" és alatta a "Regisztráció, Profil". Utána már kalauzol.
Márti: Te indítottad ezt a topicot, ugye? Hát jól tetted! :o
Mi "Anyu" és "Apu" vagyunk (esetleg +ci), de Peti mostanában fölvette azt, hogy "Mama" és "Papa". Azt hiszem, egy barátnõm gyerekeitõl tetszett meg neki. Nem javítjuk ki, hiszen innentõl már saját döntése, hogy hogy hív minket.
(Bár a családban volt rá példa, hogy a kisfiú Apának hívta az apját, viszont az anyukát a keresztnevén szólította. Nem tudom, miért, de ez így nem tetszett. Mintha nem is az édesanyja lett volna...) Cory! Hát nam édesebb azt hallani, hogy "Anya", mintha csak a nevedet mondaná? Hiszen mindenki úgy hív - de Anyuka csak Neki vagy! Hm?
Na jó, megyek, mielõtt nagyon meghatódnék itt az iccaka közepén!

Sziasztok!
goanna
goanna
 


Szila!
A legközelebbi táblázatfrissítésnél kérlek, minket is vegyél fel a listára! jandora, József( Kisjósti), 2002. február 15. Máv-kórház, Bp, Kelenföld.
Üdv mindenkinek! Dóra
jandora
 


Mártinak ilyet Kép akartam. Most sikerült? goa
goanna
 


goanna:köszi,remélem most már sikerül.Most már megyek én is aludni,remélem a manó is fog,már 2szer felriadt.
bea
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: