Új privát üzeneted érkezett!

Timo!

Aranyos lett a tickered.:D
Köszi, teljesen jól vagyok. Vannak apróbb tüneteim, amit ugyan ráfoghatok a terhességre, de lehet, hogy akár egy előző ciklusom közepén is ilyeneket éreztem.
-szorít a naci
-most délben elaludtam (pedig csak 5 percre dőltem le)
-szurkál a hasam
-hamar felkapom a vizet.
De amúgy hányinger meg ilyesmi nincs. Max annyi, hogy nagyon rossz étvágyam van. De régen se volt sokkal jobb. Nem hiába vagyok 53 kiló és 170 cm.
Te hogy érzed magad? Apa mit szól a babához?

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Apa nagyon örül, mikor elmondtam neki, olyan boldogság ült ki az arcára, amilyet szerintem még nem is láttam! Tegnap az uh után pedig megsimizte a képet, pedig azon még csak a zsákocska látszott! :D Mikor hazamentünk otthon várt egy pocakosnapló! :lol: Azt hiszem, ez mindent elmond! :)
Nekem sincs sok tünetem, azt hiszem a cicifájás és az álmosság a legjellemzőbb. Tegnap a Barátok közt második részét már nem is láttam! :)
Te mikor voltál először uh-n? És akkor mit láttatok?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Bocsanat hogy igy eltuntem de kicsi fiam egyszeruen nem hagy "elni" :lol: meg is allapitottuk apaval hogy ez a terhesseg egesz mas mint az elso, egy fikarcnyi idonk sincs hassimogatasra meg beszelgetesre a babaval. :lol: Szegenykem el van hanyagolva! :wink:

Timocska koszi hogy hianyoltal, kicsit kivulallonak erzem magam mert februarra vagyok kiirva de tetszik a tarsasag es jo hogy Te is itt vagy es remenykedek hogy a Homeros topikbol meg tobben csatlakoznak nemsokara!!!

Most mar eleg sokan vagyunk, lehetne egy tablat krealni szerintem. En nem merem elvallalni a fentebb emlitett okok miatt. Orulok ha olvasni van idom es neha irni egy par sort.

Ma vagyok 10 hetes es borzalmasan buszke vagyok ra :D mar csak 2 het a buvos 12. hetig bar ugy erzem minden rendben lesz. Mar nott a pocim, en sem hiszem el igazan de komoly (a fiammal a negyedik honapban kezdett el latszani) fajnak a melleim es dagadnak. De szerencsere a tobbi tunet eltunt, se hanyinger, se szedules, se farkasehseg, tok jol erzem magam a boromben! :D

Timocska Te apad nagyon jo fej hogy igy orul, biztosan nagyon jo apa lesz!!!

Vica Te hany hetes vagy? Nem akarsz Te is vonalzot csinalni?

KépKép
KépKép
tontica
 
 

 
 

Lanyok egyikotok se barnazik vagy barnazott? En egy parszor olyan 5-6 hetesen es el is mentem vele dokihoz de minden rendben volt. Allitolag a hormonalis valtozasok miatt van.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sági,
Barcelona nagyon szép hely, mi is voltunk arra pár éve, nagyon szerettem arrafele bandukolni. Mostanában kimarad a nyaralás, de van más program bőven.

A doki megvizsgált, kb két hét múlva kell uh-ra mennem, addig gondolom túl rizikós a terhesség, nem akarja potyára terhelni a tb-t:) Saját dokim még nincs, ismerkedek a kórházzal egyenlőre. Furcsa, hogy nincs lift (portás info). Érdekes lesz, ha egyedül kéne mennem, felvinni az emeletre a tiz kilós gyereket babakocsival pocakosan. Na az megoldaná a terhességemet.

Tonica,
Nekem egyenlőre semmi ilyesmi nincs. Csak a szoptatás miatt jobban érzem egy kicsit a pocim.
Nekem ez a terhesség nyugisabb, igaz, hogy van egy örökmozgó, de a munkám annyira másfajta koncentrálást igényelt, hogy most egyszerűbbnek tűnik egy picit az új jövevényről gondolkodni.

Vica,
Az érzelmi labilitáshoz szokj hozzá, ha hajlamos vagy rá mensi előtt. Én kb fél évig voltam ebben az elsírom magam, ha egy érzelmes reklámot látok szakaszomban. Most is kezdődik. A környezetnek roppant fárasztó tud lenni a férjem szerint.
A szurkálások a méh taró szalagok nyúlása. Elég macerás tud lenni. Második terhesség előnye, hogy tán be van járatva és ezért még nem érzem. De lehet, hogy csak áltatom magam és a hangsúly a még szócskán van.

Az előző babónál két hetes terhesen megvolt az egyetlen név, ami lett, most meg semmi. Ti gondolkodtok már neveken?
lorca
 
 


Tontica!

Jó, hoy előkerültél. Ne érezd magad kívülállónak, mert én is februárra vagyok kiírva (20-ra). Ma vagyok 8+4. Vonalzóm volt, csak most a topikunkban elment egy lánynak a babája, aki pont annyi idős terhes volt, mint én, és nem akartam, hogy nagyon fájjon neki, ha látja, hogy az övé is ennyi idős lenne. Meg azért is vettem le egy időre, mert így talán gyorsabban telik az idő, és hamarabb elérem a 12. hetet. Nagyon szeretnék már ott tartani.
Neked már nő a pocid? Ez tök jó! Úgy szeretnék már én is gömbölyödni. :D

Timo!
De aranyos párod van, tök jó lehetett. :D
Én az első UH-n 5 hetesen voltam, mert csúnya húgyhólyag gyulladást szedtem össze, és nagyon aggódtam a babáért, és elrohantam a dokihoz, hogy nézzük, meg jól van-e a Picike.
Akkor egy 8mm-es petezsák látszott. Akkor megnyugodtam pár napra, de az igazi megynudvást a 7+2 hetesen történt UH hozta meg, amit már felraktam ide. Akkor láttuk verni a pici szívét, és 12mm volt a baba, a petezsák meg 25mm. Hihetetlen jó érzés volt.
:D

Lorca!
Sajos én mesni előtt mindig harapós voltam, akkor ez még fokozódni fog? Néha az is baj, hogy a légy rászáll az asztalra. Ez már túlzás. Na majd csak elmúlik. :)
Nálunk a fiú név már megvan, csakhogy én tudom, hogy lány lesz. :wink:

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Lorca: Mi megyunk nyaralni Mo-ra :lol: mar ugy varom!!!
Az tenyleg furi hogy nincs a korhazban lift, es a mozgasserultek hogy mennek fol? Itt a 12. hetig rizikos annyira a terhesseg hogy nem nezik meg ultrahanggal, nekem az elso hivatalos ultrahangom 13 hetesen lesz majd addig itt nem foglalkoznak velem. Jo, mi? Mondjuk en bementem az ugyeletre a barnazasommal es azert neztek meg (de nekem nem mutattak meg a babat :cry: ) szoval meg nem is lattam.

En az elso terhessegem alatt nem dolgoztam csak pihiztem ugyhogy nekem ez a zurosebb.

Nevek: ha fiu: Adrian, ha lany nem tudom mert annyi gyonyoru nev van.

Vica:
Ertem mar a vonalzo dolgot! :(
En febr. 12-re vagyok kiirva persze ebbol meg lehet januar is vagy akar marc. eleje ki tudja.
Igen, en ugy vettem eszre hogy egyertelmuen no a pocim es mar lassan el kell mennem gumis dereku nadragokat venni mert nagyon szoritanak. Arra gondoltam hogy hiztam de ugyanannyit nyomok mint egy honapja.
En is a terhessegnek azt a reszet szeretem igazan amikor mar gombolyu az ember, az 5. honaptol, lehet mutogatni a kismamasagot es borzamasan buszke vagy ra. :D

A hugom is TUDTA hogy kislany lesz, csuppa rozsaszin ruhakat vett es nem is gondolt fiunevre aztan megiscsak kisfiu. :lol:
Amikor az elso babamat vartam mi is a ferjemmel mindig azt mondtuk ha kerdeztek hogy TUTI KISLANY es ha megkerdeztek mi van ha megsem, ravagtuk: DE AZ! Es kisfiu lett! :lol:
Most nagyon szeretnenk egy kislanyt de mar nem merem elhinni addig amig nem latom a kis nunijat. :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia Lorca!
A Péterffyben nincs lift????Ez nagyon érdekes.A Péterffy Sándor utcai bejáratnál fel a lépcsőn és ott volt 2 évvel ezelőtt a lift,sőt kettő is egyik a jobb másik a bal oldalon.Nézd meg,szerintem lennie kell.
Szia[/b]
Vendég
 


Lányok!

Csinálok táblát, ha nem gond, úgyis valaki felvetette már.
Egyelőre csak így tudom linkelni, mert béna vagyok, de hétfőre megtanulom. Addig is várom a kiegészítéseket, mert nagyon hiányos!!! 1152957268.64.xls

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Egy kis magyarázat atáblához: UM=utolsó mensi ideje
Szülés v.i= Szülés várható ideje

Ha valakinek még van ötlete, hogy mit vegyek bele, írja meg és beleteszem. Pl. Lakhely vagy ilyesmi.

Pusza, és jó hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica: NAGYON SZEP A TABLA, koszike hogy csinalod!!! :D
Miota probalkoztunk: elvileg nem probalkoztunk mert a parom meg varni akart, vedekeztunk is a kozepidoben de valoszinu elobb volt peteeresem igy jott ossze a baba nagy oromomre!!! :D Ugyhogy ide ne irj semmit!
Ev: 27 vagyok.
Utolso menzi: maj. 5.
Ultrahang aug. 3-an lesz majd, nagyon varom!!!
Ja es a fiam inkabb 2 evesnek mondhato mert 22 honapos. Szeptember 8-an lesz 2 eves, igazi nagyfiu mar! :lol:
Esetleg be lehetne majd venni kesobb a babak nemet es nevet.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok,

Vica, a folsavval kapcsolatban: a napi igeny 400 mikrogramm (ezt tobb helyen is olvastam, legutobb a vedononel szerzett Kismama magazinban, ami a terheskonyvhoz jart) egy terhes nonek. Az Elevitben ennek a duplaja, 0,8 milligramm van - ez tobb, mint eleg. Ne szedj semmit foloslegesen, mert a tul sok jo is lehet rossz. Kerdezd meg megegyszer a dokidat inkabb.

Valaki irta íz erzelmi ingadozast - hat, csak megerositeni tudom, hogy vicces dolog, de tenyleg a terhesseggel jar. En eloszor akkor sirtam, mikor egyik reggel folkeltettem az emberemet es a szokasos modon nyafogott, hogy nem akar es csunya (almos) grimaszt vagott. Olyan rosszul esett, hogy elpityeredtem. Aztan legkozelebb egy filmben volt egy gyerekszules - amikor az anya karjaba tettek az ujszulottet, akkor is elpityeredtem. Aztan, egy Szex es New York resz alatt, amikor Carrie-t elhagyta Eden, mert nem akart felesegul menni hozza, akkor is sirtam - aztan ugyanebben a reszben, mikor Miranda mondta a lanyoknak, hogy "fingoparna" lett, mivel terhes, hiszterikusan nevettem. Az emberem, aki a szoba masik vegeben ult, csak pislogott nagyokat... Imadkozom, hogy a munkahelyen semmilyen fura szitu ne adodojon, amiben elsirom magam, vagy hiszterikusan elkezdek nevetni...
kami
 
 


Sziasztok! :)

Jó látni hogy már ilyen sokan vagyunk!

Tontica, én is februárra vagyok kiírva, ne aggódj, nem vagy egyedül. :)

Érzelmi ingadozás nálam is megvan! Nagyon gyorsan felkapom a vizet, nincs türelmem (sajnos sokszor a kislányomhoz se :( ) és mostanában bőgök is. Zsuzsával csak bőgtem sokat, emlékszem a 10. hét táján csúcsosodott a hormonkavalkád, aztán meg a 24. hét magasságában volt még egy hihetetlen bőgős időszakom. Pedig nem vagyok amúgy egy érzelgős típus, sőt!!! Most viszont harapós is vagyok, de nagyon! Lehet mégis kisfiú lesz? A sok aggresszív férfihormon! :lol:

Én is úgy érzem, többet foglalkozom most ezzel a terhességgel érzelmi szinten mint Zsuzsával, amikor azzal voltam elfoglalva, hogy vajon mi történik a testemmel...

Vica:

Köszi szépen a táblát!!! Nagyon aranyos tőled. Íme az én adataim:

Mióta próbálkozunk: hát tkp Zsuzsa születése óta nem védekezünk, ez nem tudom próbálkozásnak számít-e
UH: Húha, azt hiszem júli 4-én volt...
Utolsó mensi: Nem mérvadó, mert 6 hetes ciklusaim voltak, de amúgy május 4 asszem
Kiírás dátuma: 2007 feb 23

De inkább megnézem otthon a naptáron, ott fel van írva, most anyukámnál vagyok.

Nevek:

Nálunk már Zsuzsa születésekor ki voltak választva a kistesó nevei... sőt... már korábban... mit mondjak, párommal kicsit szentimentálisak voltunk ez ügyben. :) Szóval ha kislány akkor Szilvia Vivien, ha kisfiú, akkor Olivér Valentin.

Tontica:

Zsuzsával barnáztam a 8. héten, most még nem. Szerintem ne aggódj miatta, gyakran megtörténik és nincs belőle semmi baj.

Timocska:

Az apukák olyan aranyosak tudnak lenni. :) Én párom most meglepiként előfizetett nekem a Kismamára, mert eddig megvettem minden hónapban. :)

Apukáknak néha tényleg elég nehéz lépést tartani a mi hormonhullámainkkal, de párom (aki amúgy egy nagyon viharzós típus) ilyenkor elemében van, és még ő csitítgat engem. Szóval kiegészítjük egymást.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok,

En feb 27-re vagyok kiirva. Szinten februari baba lesz...

Az adataim a tablazathoz:

Miota probalkozunk: apr-ban kezdtuk el
Kor: baba: 5 het, terhesseg: 7 het
Eletkor: 31
Szules varhato ideje: feb 27
A tobbi adat jo.

Ami a neveket illeti, ha lany lesz (en ezt szeretnem :) akkor Nora lesz. Ha fiu lesz - hat egyelore Adam a nevunk, de majd meglatjuk. Volt mar Norbi is es a parom szeretne a Gabort, mert o is az - en epp ezert nem szeretnem, viszont a nev az tetszik... Szoval legyen inkabb lany! :)
kami
 
 


Sziasztok! :D
Jó sokat írtatok, pedig csak ma nem voltam!
Vica!
Tök jó a tábla! Hiányzó adatok: próbálkozás: 2005.nov., utolsó mensi: nem mérvadó, de júli 20-án fogant a bébi! Szülés várható ideje: mácius 13. Életkor: 27. SZülés helye: Uzsoki
Nálunk neveknél teljes a káosz, szinte egy sincs, ami mindkettőnknek tetszene. Most a párom letöltött egy táblázatot a netről, amiben több ezer fiú és lánynév van, azokat pontozzuk! :) Ami 10 pontot kap, az mindkettőnknek tetszik. De azt hiszem, ha fiú lesz: Boldizsár, ha lány: Abigél.
Érzelmileg én is hullámzom: tegnap pl. azért fakadtam majdnem sírva, mert nem jött értem a párom a munkába (holott máskor sem nagyon szokott) Hisztis egy liba leszek! :)
Tontica!
Jó, hogy előkerültél, bár azért bele-beleolvasgatok a hőmézősbe is! :) Gyere bátran, ne izgasd magad, hogy februárban érkezik a baba! Minél többen vagyunk, szerintem annál jobb! :)
Rokica!
Zsuzsa babáról nem lehet sehol képeket nézni? Annyira aranyos! :D
Sági!
Mi az idén Barcelonába szerettünk volna nyaralni menni, de végül is Malaga környéke lett belőle, 2 hétig voltunk ott! Nagyon-nagyon szép volt! :D
Bocs, ha nem írtam mindenkinek, de nemrég ébredtem! :)
Puszi!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska! :)

Szívembe loptad magad. :) Zsuzsáról itt lehet képeket nézegetni:

http://zsuzsababa.livejournal.com

Vagy itt:

http://smg.photobucket.com/albums/v684/ ... suzsababa/

Csak sajna elég régen frissítettem. :roll: Pedig a külföldre szakadt rokonoknak állítottam össze, hogy nyomon tudják követni, mi van velünk.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ez jobb, itt nem kell külön klikkelgetni:

http://smg.photobucket.com/albums/v684/ ... eshow=true

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!
Vica
Tök jó dolog ez a táblázat,köszönjük szépen! :lol:
Hiányzó adatok:-szerencsére elsőre összejött a babóca
-utolsó mensi,ami nálam nem mérvadó:május 2
-az Uzsokiban tervezem a szülést
Babóca pontos korát és a szülés időpontját csak a köv.uh után tudom megadni,remélem már a jövő héten.
Szerdán megyek a dokihoz a magánrendelőbe és ott mondja meg mikor menjek uh-ra.Már várom,kiváncsi vagyok mennyit nőtt! :)
Tontica,Kami,Rokica
De hiszen február az már tavasz!!! :wink:

Jó tudni,hogy nem egyedül sírok mindenen.Még egy jó kis reklám is meg tud bőgetni.
Ami engem zavar azaz állandó farkaséhség!!!Tegnap éjjel annyira fájt a gyomrom,hogy egy kicsit ennem kellett :wink: Ugye ez nem lesz végig így?
A másik borzasztó dolog,hogy én már nem dolgozhatom,mert veszélyes a babócára.Itthon már minden patyolattiszta,minden nap főzök,olvasok...de 9 hónapig ez nem lesz egyszerű.Szemtembertől valami tanfolyamra beiratkozom,de azt is kevésnek érzem.
Tiszta hülye vagyok,állandóan csinálnom kell valamit.Most értékelem milyen jó is munkába járni. :wink:
Elég fárasztó lehetek.
Sziasztok
Vendég
 


Rokica!
Zsuzsababa tündéri kislány!GRATULÁLOK!
Vendég
 


Vica,
Az érzelmi hullámzás nekem az egykik jel volt, hogy terhes vagyok. A Millinek van egy reklámja, aminek a kísérő zenéje Moby és a magányról énekel. Rendszeresen megkönnyeztem, hogy milyen szomorú. Rajtam inkább ilyen érzelgősséggel tör ki, a robbanékonyságomat még elég jól tudom kontrollálni. A másik, hogy vettem egy könyvet, ami elhagyott gyerekekről szól és nem tudom olvasni. A változásra nagyon jellemző, hogy a helyszínelők egyik részében az volt, hogy megölték a szülei a kisbabájukat, mert az hitték, hogy beteg. Simán végignéztem. Az ismétlés akkor volt, amikor terhes voltam. Rendesen végig szoktam nézni azokat is, de akkor már az első képnél elsírtam magam és nem tudtam végignézni. Ráadásul hónapokik felrémlett előttem az autó képe. (most ismételten visszajöttek a képek)

Tonica,
Lehet, hogy úgy gondolják, hogy sánták, terhesek és mozgássérültek ne járjanak kórházba. Azért reménykedek abban, hogy ez csak a felújítás miatti átmeneti helyzet, mivel biztos lesz rá alkalom, hogy egyedül kell mennem és nem lesz, aki felügyel a picire. Vagy csak simán rosszindulatú volt a portás.
Elég gonosz dolog nem megmutatni a babát! Pláne, hogy ott húzzák el a mézesmadzagot az orrod előtt!
Én sem híztam, de férjem szerint ikrek lesznek. Ötödik hónaposan tavaly még le tudtam tagadni a terhességet, de most a másodikban alig. Pedig az a pár mm nem nyomhatja ki ennyire.

Vica,
Kiegészítések:
Próbálkozás kezdete: júni 15, várható sztem márc eleje. 32 vagyok, Budapest, Péterfy kórház a cél. Natasa 2005.05.24.én született. Engem pedig Flórának hívnak. Még beírhatnád a választott doki nevét, ami nekem pl még nincs.

Kami,
Nekem az volt az egyetlen kikötésem, hogy sem az én, sem a párom nevét nem kaphatja a gyerek. Egyszer egy volt barátomat kerestem telefonon, és mondták, hogy nincs itt, csak a felesége. Azóta már bőven ex, de az a pár másodperc, amíg kiderült, hogy apukát is úgy hívják, mély nyomokat hagyott a lelkemben.

Sági,
Ez a tökéletes idő akkor arra, hogy egy új nyelvet tanulj! Tuti ülőmunka és jó sokáig tart. Ha bmikor extra takaríthatnékod van, nagyon szívesen várlak. Most verték szét a fürit és a wct, úgy néz ki a lakásunk, mint egy komfort nélküli nyomortanya. Nem tudom, hogy csinálok belőle lakást a jövő hétre :cry:
lorca
 
 


Friss tábla:
(bocsánat, kicsit, kicsi majd még alakítok rajta, egyelőre a friss adatokat írtam be.)
Ha valami nem jó, szóljatok!


Kép

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Csináltam olvashatóbb táblát, de nem engedi feltenni ez a sz*r...

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Az érzelmességről annyit, hogy a türelmem hamar odavan, és főleg sajnos Anyukámmal. Minden nap találkozunk, és sokszor már az is idegesít, ha beszél hozzám. Pedig semmi bajom vele, komolyan. Sajons ilyen hisztis liba lettem.
Meg vasárnap voltam templomban (nem szoktam, de most elmentem megköszönni a Jóistennek a babát) és ott is többször rámtört a sírhatnék. De alig birtam visszatartani.
Örülök, hogy nálunk nincsenek nagyon hányós kismamik. Biztos rossz lehet annak, aki az.

Örülök, hogy tetszika tábli. Igyekszem minden nap feltenni, és szépítgetni.

8-an vagyunk a táblázatban és abból 4 februári baba van (50%), szóval senki ne érezze magát egyedül. :wink:

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzárok. Pontosan ma vagyok 5 hetes terhes, szombaton lett pozitív a tesztem. Becsúszott babáról van szó, a párom borzalmasan ódzkodik tőle, nem akarja őt, ezért még az abortusz lehetősége is fenn áll. Én egyelőre foggal-körömmel ragaszkodom a kicsihez, folyamatosan próbálom puhítani a páromat, de még nem sok sikerrel. Képtelen vagyok megbarátkozni a gondolattal, hogy lehet meg kell öljem a babámat! :( Vica ismeri a történetünket.
Csütörtökön estére kaptunk időpontot a dokitól, ezt a párom intézte nekünk. Akkor kiderül, hogy pontosan mekkora a kora, talán már szívhang is lesz, mert akkor lesz 5+3 napos a kicsi számításaink szerint, de valószínűleg hamarabb fogant, mint az átlagszámítás, a 12. nap hajnalán, így lehet már meghallgathatjuk, ahogy dobog a kis szive.
A párom megígérte, hogy mindenen hajlandó átmenni, értem ez alatt, hogy beszélni fog a dokival a következményekről, a családsegítőbe is jön velem, ahol majd szintén megpróbálják jobb belátásra bírni, és beszélni fog a gyermekes barátaival is, hogy miylen érzés apának lenni. Ezt én kértem tőle, de egyből beleegyezett, mert megérti, hogy én most mit érzek, és tudja, hogy mindent meg fogok tenni azért, hogy vk segítsen neki elfogadni.
Egyelőre én úgy teszek, mintha biztosan velünk maradna a baba, így próbálok egészségesen étkezni, ma vettem folsavat is. Ezért is írtam most nektek, mert segítséget szeretnék kérni abban hogy hány szemet kell naponta bevenni a folsavból? Dokihoz ugye csak csütörtökön megyünk, de én már ma estétől szedem, hogy ne legyen semmi baj, viszont nem tudom mennyit kell.
Előre is köszi!
Réka

Kép
Vendég
 


Szia Réka!
Légy üdvözölve közöttünk, bármennyi időt is szándékozol itt tölteni! Én is olvastam a történeted egy másik topicban (írni nem szoktam). Biztos nagyon nehéz lehet a helyzeted, de úgy gondolom, hogy mindketten felnőtt emberek vagytok, gondolkodnotok kellett volna! Na, de nem papolni akarok, biztos megtették már sokan mások is!
Folsavat én is szedek, de én csak napi 1 tablettát, mert elevit magzatvédő vitamint is szedek mellé. De azt hiszem, hogy napi 2-3 szem lenne az optimális. (javítsatok ki, ha nem így van)!
Én 5+2 naposan voltam dokinál, de csak petezsákot láttunk, úgyhogy szerdán megyek újra.
A pároddal kapcsolatban csak annyit, hogy ne próbáld meg ráerőszakolni az akaratod, inkább észérvekkel jobb belátásra bírni. Bár igaziból te ismered, te tudod, hogy mennyire hajlik kompromisszumra!
De egyvalamit tudnod kell: ha úgy vállaltok gyereket, hogy valamelyikőtök nem akarja, az mindig is nyomot fog hagyni a kapcsolatotokban és a babában is! Nem most, hanem a későbbiekben... saját tapasztalat, a nővéreméknél is becsúszott az első baba, és a férje most sem szereti ugyanúgy, mint a másodikat, akit szerettek volna!
Na, egyenlőre ennyi!

Hol vagytok többiek?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Kisordog!

Ragaszkodj a babadhoz, hidd el nem fogod megbanni hisz ugy latom Te nagyon nagyon szeretned!!!!

Tudod a hugom ugyanigy jart mint Te, 21 evesen esett teherbe, a parja nagyon nem akarta de a hugom foggal-korommel ragaszkodott a babajahoz es semmiert es SENKIERT se vetette volna el. Most 8 honapos terhes es a fiu is odavan hogy nemsokara apa lesz. :D
Persze tudom hogy nem mindig happy end a vege de ha a babat elni hagyod akkor MINDEN TISZTELETEM A TIED!!! Es hidd el boldogga fog tenni, aztan itthon is lediplomazhatsz, nem? :wink: Szamomra az emberelet a leges-legfontosabb, sokkal fontosabb a diplomanal, a karriernel, a szuleink velemenyenek sot meg a kapcsolatunknal is!!! Meg amugy is azt gondolom hogy ha ezert elhagy a baratod akkor nem is szeretett igazan. :oops:

Nalunk is "becsuszott" baba vagyis en nagyon akartam a parom meg varni szeretett volna a masodikkal DE beismerte hogy ugyanugy az O hibaja is mivel nem 100%-osan vedekezett es vallalja a felelosseget meg amugy se lenne kepes soha megolni a sajat babajat. Ma mar boldogan varja es tervezget. :D

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia Réka!
Üdv köztünk!
Csatlakozom a Timihez,hogy semmiképpen ne erőltesd a párod döntését!Van egy kis ideje,hogy kiforrjon a döntés.A párod nem csak egyszerűen fél?úgy tűnik,hogy csak több megerősítésre van szüksége,ha hajlandó mindenre amire te megkérted!Szerintem ez jó jel! :)
Én csak Elevitet szedek mert abban benne van a max. folsav adag is.A többlet folsav felesleges,se nem használ,se nem árt.
Szorítok neked-nektek!
Ági
Vendég
 


Lorca,ha a Péterfybe jársz,akkor menj le az alagsorba,egy rámpán tudsz lejutni,és ott a lift,nem kell felcipelned a félemeletre a babakocsit.Bejáratnál jobbra lenn,és szembe meglátod.

A rendelőbe is van lift,1x a kedvenc vérvételes néni elmagyarázta,hogy hogyan lehet odajutni,de sajna már nem emlékszem :oops:

De semmiképp ne cipeld a babakocsit!
Én megtettem,nem tudván a liftről,és talán az is közrejátszott a 2 évvel ezelőtti vetélésembe :cry:

Szerencsére utána babás lettem,már 1 éves a törpöm :)
Happy end...


és bocs,hogy csak így belekotty... :oops:

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Halihó! :)
Hogy vagytok?
Kami, Sági!
Látom, ti is az Uzsokiban fogtok/szeretnétek szülni. Nekem holnap oda kell mennem uh-ra, de mivel még a szülészeten nem jártam (magánrendelésre járok a dokihoz), így nem is tudom hol van. Az uzsoki vagy a róna u-i bejáraton kell bemennem? És aztán hogyan tovább? Remélem tudtok segíteni! :D
Majd még jövök!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Mai tábla (remélem most sikerül):
Kép

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica!
Így már sokkal jobb a tábla! :) Beírnád, hogy 2005.nov. óta próbálkozunk?
Hogy vagy? Mikor mész legközelebb dokihoz?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Vica,
A tavasz későbbi babái még javában csak készülnek, úgyhogy szerintem még jó sokan leszünk. A hányósság meg majd jönni fog, nem vagyok a kérdésben túl derülátó. Nálam is viszonylag későn jelentkezett először, de akkor maradt is. Szerencsére még mindig csak a tele poci érzésnél tarok és csak néha émelygek.

Réka,
Abortuszon jópár ismerősöm végigment. Ott lehet a párod a családsegítőben, a dokinál, de a kórházban nem. Az abortuszosokat a legtöbb kórházban direkt egyberakják a veszélyeztetett terhesekkel, akik naponta imádkoznak, hogy csak azt a napot élje túl a pici. Emellett ott van a szülészet is többnyire, úgyhogy egy sima abortusznál azt az egy éjszakát úgy töltheted, hogy esetleg cefetül görcsölsz és hallod a babák oázását, azt a hangot, amit kizárólag újszülöttek adnak ki és amíg nem vagy szülőszoba mellett talán nem is hallasz, de azonnal fel lehet ismerni. Volt olyan ismerősöm, aki teljesen becsavarodott, a családsegítő laza érzelmi zsarolásán, de olyan is, akit nem rázott meg az ügy. Egy középiskolai osztálytársam két abortusz után tizen évet várt a gyerekre, pedig már nagyon akarták!
A másik oldal az, hogy magamról azt hittem, hogy egy nagyon erős, gyerekszerető, mindenre képes nő vagyok. Úgy gondoltam, hogy ha nem jön össze az ideális pasi, egy laza szombat este majd megoldja a kérdést. Szerencsém volt, apucit erre találta ki az ég. És most látom, hogy nem lennék képes egyedül erre a feladatra. A sok öröm mellett a végletekig képes kimeríteni, 14 hónapja nem aludtam át egyetlen éjszakát sem, ma 5kor kelt a pici, tegnap éjjel 11ig fent voltam. Ez nem egy egy emberes meló, de még sokszor kettőnek is sok.
Sok szerencsét a döntéshez. Az utolsó szót te mondod ki, ez a legnehezebb. Se a párodat, se a gyereket nem okolhatod később az esetleges rossznak vélt döntés miatt. Ha jól látom, suligondjaid is vannak. Ha megnyugtat, én az elte nappaliján a gyerek mellett csináltam meg az utolsó félévem. Még nincs államvizsgám, de így is lehet.
lorca
 
 


Szia Timocska!
Az Uzsoki utcából kell bemenni.A bejárattal szemben fel a lépcsőn és ha a fordulóban balra méssz tovább fel akkor fent,veled szemben lesz egy ajtó amira ki van írva,hogy feljárat a nőgyógyra és az idegoszt.-ra.Az a lépcső pont az uh elé visz.Engem mindig ott fogad a dokim,de az osztály is ott van és a nővérek is segítőkészek.Sajna a liftet nem tudom [/b]még merre van!
Vendég
 


Timo!
A holnapiban javítalak, nem értem hogy maradt ki, hiszen az előzőben benne volt.
Majd valószínűleg változtaok a szineken, mert szegény Tonti sora olvashatatlan. Lehet hogy egységes színű lesz. Vagy nem tudom. majd vacakolok még vele. :)
Majd a 11. héten megyek aug. elején valamikor. Ma jelentkezem be. remélem lesz időpont. Amúgy jól vagyok, kicsit köhögök még (a megfázásom még nem múlt el teljesen). Te hogy vagy?

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Jóreggelt! :)

Köszönöm a kedves fogadtatást, a jó tanácsokat, és a kedvességet!

A páromat ész érvekkel próbálom csak meggyőzni, nem eröltetem egyáltalán, mert tudom, hogy az a legtöbb embernél, de nála főleg nem segít. Így aztán elég keveset is beszélünk róla, mondjuk napi 1x, fél óránál nem többet. Én persze legszívesebben egész nap erről beszélnék, és papolnék neki, de tudom, hogy nem szabad! :) Én is reménykedem, illetve talán én is így gondolom, hogy most nagyon nagy a félelem, és az ellenállás, mert elég hirtelen jött ez az egész, és még nagyon újkeletű. Egyébként a párom imádja a gyerekeket, és az életben is minden területen felelősségteljes, és szó nélkül elvégzi a kötelességét minden negatív gondolat nélkül. Csak most egyelőre retteg a saját gyerek gondolatától, mert félti a szabadságát, fél attól, hogy ez mostmár évekre szóló állandó kötöttség lesz, és a gyereknek kell lennie az elsőnek a bakelitlemezekkel és a bulikkal szemben...és pelenkát kellene vennie más helett, amit szeretne esetleg. :? Én egyébként biztos vagyok benne, hogy elolvadna, amint a kezében tartaná a babánkat, és rövid időn belül nem tudna szabadulni a "kis hercegnőjétől" vagy a "kis trónörököstől", mert tipikusan olyan típus. De ezt egyelőre nem tudja elképzelni. És mondjuk benne van a pakliban az is, hogy amiért ennyire nem akarja, nem fog tudni majd szeretettel nézni rá. Ezt persze én nem tudom elképzelni róla, de teljesen biztos én sem lehetek...a pszichológia elég érdekes dolog.

Szeretném még megkérdezni tőletek, hogy UH-ra éhgyomorra vagy tele hassal kell mennem? Úgy tudom, hogy kezdetben még hüvelyi UH-t csinálnak, és tudom, hogy a hasinál pont az ellenkezője...csak nem tudom melyik melyik. :? Vagy szerintetek létezik olyan doki, aki csak hasi UH-t csainál már a kezdetektől? Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, de erről nekem fogalmam sincs. Lehet, hogy okos lenne mégegyszer felhívnom a dokit vagy az asszisztensét, hogy mire készüljek?! :shock:

Én még azért szedek csak folsavat, mert csütörtökig várni szeretnék az Elevittel. Ismerem azt is, és szeretnék szedni én is, de meg szeretném várni, hogy minden rendben van-e a babával. Nagyon rossz ezt kimondani, de ha pl. már felszívódott, akkor felesleges lenne az egész. Állítólag a folsav is jó szolgálatot tesz. Tegnap mikor elmentem venni, kicsit kigúvadt a szemem, mert igaz nem sok rá az a 960Ft, de én valamiért abban a tudatban éltem, hogy nem lehet több 300-400Ft-nál. Ezzel szemben az Elevit 2000Ft ill. 5500Ft körül van. Ha a dokinéni mindent rendben talál, akkor szeretném megvenni a 100db-osat, mert mindent meg akarok adni neki, amit csak lehet...de addig nem, mert elég drága. :?

Szeretnék még vmt említeni. Tegnap előtt éjjel észrevettem kis halvány rózsaszín folyást, ami nem sokkal később picit barnásabbra változott. Tegnap egész nap jelenvolt, ám a nap végére majdhogynem teljesen megszűnt. Este megszeretgettük egymást "apával", akkor volt még egy hajszálnyival több és sötétebb rózsaszínezés, de 10 percel később már abszolút semmi, és ma reggel sem, még mindig semmi. kopp-kopp :) Az egésznek a mennyisége kb. ugyanannyi volt, mint a normális hüvelyváladék, és tényleg nagyon-nagyon halvány volt. Ezt nevezik a babanetes (meg gondolom mások is) lányok barnázásnak? Mert olvastam már ezt a kifejezést sokszor. Szerintetek ez normális, és nincsen semmi baj? Elnézést azoktól, akik nem szeretnek ilyeneket olvasni...de muszáj volt megkérdeznem. :oops:

Egyébként hányingerem szinte egyáltalán nincsen, néha csak nagyon minimálisan, de ha nem figyelek rá, nem is érzem. Valaki írta, hogy ő 6 hétig azt hitte, hogy megússza, de ezután környékezték a rókák ezerrel...hát gondolom, akkor még engem is utolérhet, és őszintén szólva meg is nyugtatna! A hasam az puffad ezerrel már vagy 10 napja, főleg estére úgy érzem magam, mint aki lenyelt egy focilabdát. A melleim is megnőttek, picit jobban, mint amikor csak mensi van. Na és úgy érzem, hogy nem tudok eleget enni, mintha mindig üres lenne a gyomrom. Ilyenkor megnyomkodom kicsit, mert - gondolom most sokan nevettek- ez nálam szokás, mikor nem tudom eldönteni, hogy éhes vagyok-e, és így jobban érzem, hogy üres vagy sem. Tehát ha megnyomkodom, akkor viszont nem érzem, hogy annyira üres lenne, mint ahogyan érzem. Vagy zet hívják gyomorégésnek? :roll:

Huhh, mostmár tényleg eldugulok!!! Ne haragudjatok, hogy ilyen sok voltam, de gondoltam most mindent leírok, ami eszembe jut...hátha tudtok segíteni! Ezt előre is köszönöm! :)

Szép napot mindenkinek! Réka

Kép
Vendég
 


Hajjaj! Tudtam, hogy sokat írtam, de hogy ennyire??!! Bocsi!!! :oops:

Lorca!
Köszi, hogy megosztottad ezt velem. Egyébként ha el is tudok jutni addig, hogy abortusz, akkor is oda a rozsdás bökőt, hogy éjjel megszöknék a kórházból! Tudom én is, hogy nem azonnal csinálják meg, hanem be kell feküdni, és ez egyébként is nagyon jellemző rám, hogy ha vmt nem akarok, de mégis elhatározom, hogy megcsinálom, akkor ha már egy percet is várnom kell rá, akkor kétségbeesek, összetörök, és megfutamodok. Tehát ebben a percben én azt mondom, hogy a baba marad....akár apuja nélkül is. :cry: Persze ezt még korai kijelenteni.

Vica!
Tennék egy javaslatot. De ez tényleg csak egy ötlet, és remélem nem haragszol meg, hogy leírom. Tehát...sztem a tábla legyen inkább pasztellszínű, mert akkor mindenki jobban fog látszani. És talán az is átláthatóbbá tenné, ha nem mindenki különböző színű lenne (elvégre sztem lesznek itt még vagy 15-en minimum 1-2 hónapon belül), hanem mondjuk aki kislányt szerete, az rózsaszín, aki kisfiút, az kék....vagy ugyanez sárga-zöld párosításban, vagy akármilyenben. :) Persze erről akkor mindenkinek nyilatkoznia kéne, de ez még sztem nem gáz, mert nem olyan sok még itt a kismami. Na csajok? Szerintetek?


Kép
Vendég
 


Flóra!

Igen, azt sejtem, hogy jó sokan leszünk, mert eddig minden babás topiknak akkora táblája volt, hogy volt amelyik 2 oldalas volt. :wink:
Én úgyhiszem, hogy ha eddig nem hánytam, akkr ezután már nem fogok. Más gondok biztos lesznek, de ez már nem hiszem.

Réka!

5+3 idősen még tuti nem lesz szívhang, mert ahhoz a babának is látszódnia kéne. Nekem is a 12. napon fogant a baba, és 5+2 voltam, mikor először voltam UH-n, és akkor egy 8mm-es petezsák látszódott. 7+3 voltam, mikor látszódott a 12mm-es baba és a szívhang is.
Elevitet szedek minden másnap, mellé pedig naponta 3x1 folsavat.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Réka!

A 12. hétig általában hüvelyi UH-t csinálnak, mert a hasival még alig látszik valami. A gyomor telítettségének semmi köze az UH-hoz, hisz sokkal fentebb van. Inkább a húgyhólyag számít(hat). A hüvelyinél érdemes üressel menni, a hasinál meg telivel. De neked még tuti, hgy hüvelyi lesz, úgyhogy ha tudsz akkor pisilj előtte.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Réka!
Uh a 12.hétig hüvelyen keresztül végzik és üres hólyaggal kérik általában.A barnázásban nem tudok segíteni.
Abortusz során,ha adottak a körülmények nem a szülészetre fektetnek hanem a nőgyógyra és ott nincsenek terhesek és síró babák.Na és este haza ia engednek,ha normális a doki.
Nekem az 5 hetes babánk már hallható volt a szívhangja,de még csak 2,2mm volt.Szerintem ey teljesen változó kinek mikor!
Vendég
 


Kisordog!

Most meg itt rontod a levegot? Huzz mar el innen! Van abortuszos topik, ott is lehet irogatni. Ne fáraszd ezzel a kismamikat, akik boldogan várják a babájukat. Vagy menj az NLC-re vagy akárhova!!!
kívülálló
 
 


Vica, Sági!
Köszi szépen a segítséget! Tényleg, mostmár emlékszem, hogy ez a húgyhólyagra vonatkozott, nem a gyomorra. Úristen, ekkora hülyeséget mondani!!! Bocsi érte, mostmár fogom a fejemet. :oops:

LÉGYSZÍVES ÍRJÁTOK MEG, HA IGAZAT ADTOK ENNEK A KÍVÜLÁLLÓ VALAKINEK, ÉS TÉNYLEG ELHÚZOK INNEN!
(te meg felvállalhatnád a nevedet is, ha már ennyire tudsz osztani!és ezúton kérnék mindenkit, aki nem ide tartozik, hogy ne gyertek már utánam! nincs jobb dolgotok? kérlek...)

Annyi volt a gáz, hogy olyan topicba mentem, ahol régóta próbálkoznak babagyártással, és legtöbbjük nem sok sikerrel. Kérdeztem dolgokat, volt aki tök rendes volt, de legtöbbjük vicsorgott rám, amint meglátta, hogy ebből még abortusz is lehet. Persze megértem, de csak utólag vettem észre, hogy oroszlánbarlanga mentem, és most ez kicsit kínos is nekem. Esküszöm nem gondoltam, hogy ez így lesz, de nem nagyon tudtam hova írjak. Megbántottam ott pár lányt azzal, hogy nekünk becsúszott, és lehet NEM TUDOM(!) megtartani, de semmiképp sem arról van szó, hogy nem akarnám!!! Most úgy gondolom, hogy mindenképpen élnie kell ennek a csöppségnek, ha már ennyire akarta! Semmi sem történik véltelen.

Na mind1, tehát légyszives tényleg írjatok, ha nem vagyok itt kívánatos, és nem zavarok többet!

Kép
Vendég
 


Na, jó sokat írtatok, pedig alig mentem el! :)
Sági!
Köszi az infot, holnap a biztonság kedvéért korábban megyek, mert ismerve magam, úgyis eltévedek! :wink:
Vica!
Szerintem jó ötlet Kisördög részéről a kétszinű tábla, tényleg jobban lennének láthatóak az adatok! Én a zöld-sárga mellett szavazok, mert a babanet kék-rózsaszín! :D
Kisördög!
Én elviekben 5+2 hetesen voltam uh-n (hüvelyi) és egy 6 mm-es petezsákot lehetett látni. Természetesen teli hólyaggal mentem és majd bepisiltem, miközben "matatott" a doki bennem az uh-val! :oops: :wink: A barnázásban én sem tudok segíteni, de mindenképp említsd meg a dokinak! Ja, és nekem sincs hányingerem, csak bazira fájnak a cicijeim és álmos vagyok! :D
Én nem szeretnék pálcát törni fölötted, gyere nyugodtan, amíg szeretnél! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo!

Oksi, már át is szineztem a táblát. Holnap már friss szinekkel lesz, és olvashatóan. :wink:

Réka!
Timo a szivemből szólt. A véleményem, már leírtam, addig maradsz amíg szeretnél.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sági,
Amikor a barátnőmet meglátogattam a SOTE1en, ahol én később szültem, a nőgyógyászaton volt. Nem mertem rendesen körülnézni és bámulni, de mondta, hogy az ablaknál egy olyan lány feküdt, aki hónapok óta ott volt és már másodszorra, mert az első a kórházban elment. Ő nem az a fajta volt, aki a wc-ben cigizgetett, hanem aki veszettül akarta a kicsit. A többiekről, akik bent feküdtek, nem tudok semmit, de nem hinném, hogy elszeparált eset lenne. A hátsó traktusban volt a kórterem, nem ott, ahol én feküdtem tavaly a babával. A műtő pedig valahol a szülőszoba felé van, és hallani a babákat. Északára meg azért kell bent maradni, mert a zselének hatni kell és ezért lehetnek görcsök is. Egy éjszaka már csak ezért is tuti.

Réka,
Egy olyan témát vetettél fel, ami érthetően vörös posztó. Még jó, hogy támadást fogsz kiprovokálni egyesekből. Nekem a kicsim az életem, nincs indok, amiért feladnám. És ő is egy ilyen kis maszat volt nem egészen két éve.

Egy fórumon mindig vannak veszekedések. Ezt a régi fórumozók jó tudják. Kicsit ciki lenne már most elkezdeni. Várjunk addig, amíg beütnek a békésen unalmas hétköznapok. Bki véleményére nyitott vagyok. Annak ellenére, hogy már nagyon akartunk babát, az első alkalommal pánik fogott el, amikor megláttam a zebrás tesztet. Pont akkor vállaltam be magam munkával fülig. Először volt egy olyan álmom, hogy zavartan magyarászkodom az ismerőseimnek az abortusz miatt, azután egy olyan, hogy elment a baba. Olyan valóságosnak tűnt, hogy teljesen megnyugtatott, hogy a baba a legjobb helyen van.

A Péterfy infot köszönöm. Akkor tényleg csak a portás volt undok. Megyek szerdán uh-ra. Már előre félek, hogy minden rendben legyen. Mikor apucival ezt közöltem, annyit mondott, hogy most vezetek, nem érek rá. Hát ennyit a jó kis empátiaérzékkel ellátott férfiakról.

Azt hiszem, ma egy kicsit hosszú voltam, bocsánat ezért.
lorca
 
 


Kisordog ne torodj ezzel a kivulalloval, O a kivulallo nem Te! Nekem nagyon tetszik a felfogasod es latom hogy nagyon szenvedsz, remelem a parod elobb-utobb belatja hogy vallalnia kell a felelosseget!!!

Neked kell dontened de NAGYON GONDOLD MEG mert barhogyan is dontesz eletekrol teszed!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Most ébredtem egy jó nagy alvásból..2,5-3 órát durmoltam! Hmm...asszem mostmár az álmosság is csatlakozhat a tünetek közé! :) Bár igaz, reggel csak a kutyáim ébresztettek fel, és már nem tudtam visszaaludni...tudtam, hogy annyi alvás nem volt elég.

Lányok, nagyon jó volt erre ébredni, hogy itt mindenki mellettem áll, és úgymond tartjátok bennem a lelket! Köszi szépen!

Lorca! :) Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy tényleg nem csodálkozom, hogy ez lett a vége a másik topicban...UTÓLAG! Persze azóta verem a fejem a falba, mert nem akartam én senkinek sem fájdalmat okozni, sem ekkora port kavarni! Azt hiszem nagyob volt a kétségbeesésem, minthogy ez akkor előre eszembe jutott volna. Tehát én megértem őket, és már tényleg jogosnak is tartom, amit kaptam. Viszont!!! Úgy gondolom, hogy ez enyhén szólva pofátlanság, hogy itt egyesek nyomoznak utánam, hogy hova írok, és ilyeneket befirkálnak! Nem tudom ki volt az, de látom, hogy az agykapacitás sem kortól, sem semmilyen körülménytől nem függ. Én eljöttem onnan úgy, hogy bocsánatot kértem mindenkitől, és nem vágtam vissza senkinek, amit megtehettem volna, nem is a tartalom, mindinkább a stílus miatt.

Na részemről a témát szeretném lezárni. Inkább meséljetek, kivel mi van!

Milyen vizsgálatokra küldtek el benneteket első UH után? Vérvételre mikor kell menni? A vércsoportmeghatározáson és a vércukorszint mérésen kívül mit határoznak még meg vele? A terhesség alatt hányszor kell menni vérvételre, és kötelező vizsgálatokra? Azt tudom, hogy Havonta kell UH-ra járni, majd a végén hetente. Tudtok vmt arról, hogy az micsoda, mikor a méhlepényből (asszem) vesznek mintát, és ebből megállapítják a baba nemét, és a genetikai betegségeket nézik (főleg)! Ez nem veszélyes?

Vica! :) Én is a zöld-sárga mellett voksolok, de már olvastam, hogy kész van, úh. holnap meglátjuk mi lett az eredmény! :) Részemről még nem kéretszkednék be a táblába...de majd szeretnék! :)

Na el is dugulok egyelőre! :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Szívesen csatlakoznék hozzátok. A babám már 12 hetes, úgyhogy kicsit "túlkoros", hogy tavaszi legyen, ugye így is jöhetek? :wink:
Valószínűleg nem fogok tudni állandóan jelen lenni, mert már van egy 1 éves nagyfiam, aki egész embert, jobban mondva anyát kíván. De majd igyekszem.
Rókicát ismerem már a 2005. nyári topikból, ott is együtt vártuk a babáinkat! Gratula! (ott Hápi voltam, de valami miatt nem engedi ezt a felhaszánlónevet)
Azt hiszem Tündérke26 is odavaló volt, ugye? :)

Most ennyi, mert ébredt is a rosszcsontom. :)

Még jövök.

sziasztok
lukacsniki
 
 


Kisordog en ketszer is irtam Neked es Te egyszer sem irtal vissza, miert?

Niki: Isten hozott!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia tontica!Ne haragudj! Igazából én egyszerre, mindenkinek köszöntem meg, hogy ilyen aranyosak vagytok!
De most akkor írok kicsit bővebben.... Nagyon örülök, hogy a hugodnál ilyen jól végződött a történet! Mit nem adnék érte, ha nálunk is ugyanez lenne a vége??!! :shock: Igen, egyelőre én nagyon ragaszkodom hozzá, és kezdem úgy érezni, hogy semmi nem olyan fontos, hogy meg kelljen ölnöm szegényt! Holnap este megyünk együtt dokihoz, ott majd kiderül, hogy minden oké-e a babával. Ha így lesz, akkor biztosan mégerősebb lesz bennem az anyai ösztön, elvégre láthatom is majd. És köszi szépen a bíztatást! Úgy látom senki nem adott igazat a kívülállónak, és ez nagyon jól esik! És remélem én is, hogy sikerül a kezdeti félelem után picit elfogadnia, és mellettünk fog állni! Egyelőre még előtte van a beszélgetéseknek, holnap a doki is biztosan mond majd neki dolgokat, meg hát a családsegítő...ott úgy tudom elég drasztikusan próbálják jobb belátásra bírni az embert. Nem beszélve a gyermekes barátokról....hátha! Én reménykedem, ő pedig mindenen át fog menni, mert megígérte...megérti az érzéseimet, és hogy én mindent meg fogok tenni a babáért.
Mégegyszer bocsi!Réka

Niki! Üdv itt! Gratula neked is a babához! Jó neked, mert te már túlvagy a 12 hetes vízválasztón!Boldog pocakosodást! :)

Többiek, merre vagytok??
Vendég
 


Szia Mindenki!

Reg irtam utoljara, de elolvastam mindent, ami azota tortent.

Kisordog, udv nalunk! Jo helyre jottel, mi lenduletet es onbizalmat adunk neked :) Kivulallonak szep a neve - magaert beszel, semmi dolga itt. Tojd le!

En ma reggel voltam hazidokinal, o utalt be laborvizsgalatra, ahova penteken megyek - vervetel es vizeletvizsgalat lesz. A 9. hetben vagyok, a 13-on kell visszamennem nyaki redo UH-ra az uzsokiba. Addig lazithatok. Szerencsere roka nincs (csak neha kis hanyinger), viszont RENGETEGET alszom! Cicim most eppen nem faj, de amikor megyek az utcan es latom a foldon az arnyekat, megijedek :) Durvan megnott :)

Hat, velem ennyi van, lanyok. Teszek-veszek-intezkedek, meg kell ujitanom a jogsimat, vettunk a parommal egy kocsit, vissza kell szoknom a vezeteshez, mire jon a baboca!!!

Pusz mindenkinek!
Kami
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: