Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Egy sötétkék, szegélyeken piros-világoskék kockás GRACO BABAKOCSIt szeretnék eladni bele passzoló GYEREKÜLÉSSEL, az ülést az autóba egy mozdulattal bepanttintható LÁBBAL. (Az ülés a biztonsági övvel beköthető vagy a lábbal egyszerűen bepattintható, így hordozóként használható.) Plusz tartozékok: lábzsák, kivehető fejszűkítő a kocsiban és az ülésben, 5 pontos biztonsági öv, a hordozón napfénytető. A kocsi 3 állásban dönthető – teljesen fekvőtől a teljesen ülőig. Nagyon masszív és egy jó teherbírású, lenyitható csomagtartója van. Mi 99 000 Ft-ért vettük, én 40 000 Ft-ért adnám és adok hozzá egy univerzális esővédőt és bevásárlóhálót a tolókaron. Az ülés 9 kg-ig használható.

Akit érdekel, az elérhetőségem: g.jambrikne@freemail.hu

Szép babavárást kívánok mindenkinek!
kocsi
 
 


Sziasztok

Megkerstem a dokimat, aki először megvizsgált. Úgy emlékszem a kisfiammal amikor állapotos lettem már nem vizsgált az első időszakban! Na ez volt az első meglepi!
UH: jól kibőgtem magam, amikor hazaértem. Képzeljétek el, hüvelyi UH-t csináltak, mert hasival, telt hólyaggal semmmit nem láttak. Én próbáltam mondani, hogy 5-6 hetes lehetek, lehet, hogy nem látszik még, erre a nő hidegen csak annyit mondott: "Ne élje bele magát a tehességbe, lehet, hogy méhen kívüli." Nem azt mondta, hogy fiatal terhesség, jövő héten lehet, hogy többet látunk! Felháborító!!! Sajnos a dokim nem csinál UH-t, de nagyon bírom különben.

Na mit szóltok?

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Sziasztok Kismamik!
Szeretnék csatlakozni hozzátok,bár én már a 12.hetet kezdtem tegnap.
Kedves Satuk!
Én a 10.héten voltam a védőnőnél először,ott láttam kiírva,hogy már a 10.héten milyen vizsgálatokra kellene menni(labor,fogászat,stb.).
A 12.héten pedig mindenképp kell menni UH-ra(tarkóredő mérés).
Hányingerre nekem csak egy gyógymódom van,aki szereti,egyen narancsot,nekem tutira bevállt.Igaz volt olyan nap amikor csak ezt ettem,mert minden más kijött belőlem,de ezt az időszakot túl kell élni lányok.
Mindenkinek kellemes estét!Sziasztok!

Kép
Kép
veráska
 
 

 
 

Sziasztok!

Na, tök jó, sokasodunk, és már a harmadik oldalon járunk. Kép
Zsuzsa, szerintem ne keseredj el! De kül az első időben csak hüvelyit csinálnak, nem? legalábbis eddig csak azt hallottam.
Jövő héten már tuti lesz Neked is legalább egy kis pöttyöcskéd!!!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem én is kedvet kaptam a csevegéshez, s noha egy ideje olvasgatom a fórumokat, el kell hogy jöjjön ez a pillanat... Kép
Mi 13+6-nál járunk és természetesen mi is először.
Nekem hál'istennek hányingerem alig volt, viszont én ösztönösen ittam teát - gyömbérrel, amiről aztán később olvastam, hogy az émelygésre kifejezetten jó lehet. Szerintem nagyon finom és tényleg jó hatása van...
Mindenkinek édes babavárást kívánok! Kép
Nyf

Melitta


Kép
nyf
 
 


Sziasztok Kismamik!

Zsuzsa:
Hát mit ne mondjak nem sok empátia szorult az ultrahangos dokinőbe.
Nekem a 6. héten csináltak hasi UH-t, ahol a petezsák már látszott és most pénteken is csak hasi UH lesz. Azt mondta az orvosom, hogy a 12. hétig más történik, nem fog piszkálni...
De amennyi hely annyi szokás.
Azért ne kenődj el legközelebb már biztosan látszani fog. Mikor mész újra?

Mindenkinek szép napot

Üdv

Andi
clair
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!

Lehet, hogy nálad is van egy kis időbeli eltolódás, és kisebb a baba. Várj, és nyugodj meg. Biztosan nem lehet méhenkívüli, különben már intézkedtek volna!
Azért néznek hüvelyi UH-val, met jobban látszik, és a normál vizsgálattal látja a doki, hogy zárt-e a méhszáj, és mekkora a méhed. Nyugi, nyugi, nyugiKép

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok

Nagyon rendesek vagyok és köszönöm az érdeklődéseket. Hát a férjem is el volt kenődve, nem csak a hírtől, amit mondtak, hanem az eljárástól. Próbálok nem gondolni arra, amit mondtak, csak arra koncentrálok, hogy nekem egy egészséges kisbaba fejlődik a pocimban.

Jövő héten kedden megyek legközelebb, rögtön írok Nektek mi történt.

A kisfiammal a savanyút kívántam egyfolytában, kilószámra ettem a hordós káposztát. Most meg egyfolytában édességet kívánok. A halszagtól a Corában rosszul lettem, pedig régen ezt is imádtam. Szerintetek, lehet egy ez kislány jele?

sziasztok

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Zsuzsa!
A mi babónk lombikos,így a 2,3,5,6,8 és a 10.héten is csináltak hüvelyi UH-t.Tudom,hogy kicsit hülye érzés,de ez van ezt kell szeretni.A 3.héten már láttuk a petezsákot,az 5.héten pedig már azt is hogyan dobog a kis szíve.Tehát ebből a szempontból viszont jó a hüvelyi UH.Meg talán kicsit megnyugszik az ember,hogy minden rendben van,főleg ha ilyen tortúrán megy keresztül mint mi.Úgyhogy emiatt ne idegeskedj.
Sziasztok!Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok Kismamik!

De jó, hogy már Ti is ilyen szép számmal gyarapodtok! Az első hetek nagyon izgik, jól lenne már sok mindenen átesni, de a napok-hetek alig akarnak telni! Aztán majd beindul!Kép
Szerintem tényleg ráértek a 12.hét után elmenni a védőnőhöz (én a betöltött 13. után mentem), de tudom, milyen izgatottak lehettek, hogy megszerezzétek a kiskönyvet, én is az voltamKép

Ja, és Zsuzsa! Nekem a kínai horoszkóp nem jött be, ugyanis kislánynak kellett volna fogannia, és a kisfiamat várom februárraKép De Nektek hátha...Kép

Gratulálok minden kismaminak és boldog, problémamentes pocakosodást kívánok Nektek!

Anita (21+5 v 23+4) a 2006.tavaszi babáktól

Ha bármi kérdésetek van, gyertek nyugodtan hozzánk, bár ezt már a többiek is írták!Kép Meg biztos mi is többször átnézünk "nosztalgiázni", olyan jó átélni megint veletek az első hetek izgalmait!Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Első lépés a kötelező vizsgálatok felé, jövő hétre bejelentkezte mfogorvoshoz....
de úgy félek, mindig is rettegtem a fogdokitól. pedig ismerős. Már most elkezdem gyűjteni az erőmet.

Holnap én is megyek UH-ra, remélem már látok szivecskét is. Meg tudok kérni fotót, apa, meg nagymamik már nagyon kiváncsiak Kép


winnie, 9+2 - kb egy héttel kevesebb....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Winnie! A fogorvosi vizsgálat NEM kötelező. Mi történik akkor, ha nem megy el valaki? Semmi. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne menj el, csak azt, hogy semmilyen módon nem tudják szankcionálni azt, aki nem megy el. Ez egész egyszerűen egy javaslat, mivel a kismamák foga általában jobban romolhat. Én pl. már két gyereket szültem, és mégis, évek óta nem voltam fogorvosnál. És most sem tervezem. Majd ha adódik valami, akkor elmegyek. (Jelenleg egyetlen rossz vagy tömött fogam sincs, magyarul: teljesen ép az egész fogsorom.Kép)

Egyébként nem voltam még nődokinál és védőnőnél sem, ráér az még... Tudjátok, én eléggé "lázadó" típus vagyok. Soha nem azt csinálom, ami "elvárható" lenne, vagy amit a többiek csinálnak. Ja, és továbbra sem mondtuk el még senkinek, csak a férjem és én tudjuk egyenlőre.

Hello (8+3)
hello
 
 


Sziasztok,
Üdv minden új kismaminak! és babócának! Szerencsére szép számmal vagyunk... Kép
Zsuzsa, nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen. Tényleg felháborító ahogy Veled bántak.

Mostanában riktábban tudok jönni, mert estére hulla vagyok, napközben meg igazság szerint, mikor a gyerek alszik, én is ledőlök. Piszok fáradt tudok lenni. Már a reggeli felkeléskor a délutáni alvásra gondolok Kép
Másrészről az émelygésem sem múlik. Hol jobb,hol rosszabb. Én is fogytam két kilót, ami nekem nem is ártott, sőt. A fiam után rajtam maradt tíz kilótól sehogy sem tudtam megszabadulni...

Zsuzsa, a második terhességnél eltérő tünetekkel kapcsolatban nem akarlak elkeseríteni, de sajna nem egyértelmű, hogy most kislányod lesz. Bár vannak itt nálam tapasztaltabbak, én csak a bartánőm példáját tudom, aki a nagyfia után kislányt szeretett volna, és teljesen más volt a második terhessége, és mégis fia lett. Úgyhogy ez sajna nem 100%.

Mindenkinek szép napot
Doren (8+5)

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok Lányok( kismamák)!

Nagyon örülök, hogy rátok találtam. Eddig is olvasgattam erre felé,de nem tudtam hogy van külön rész a 2006-os nyári babáknak is:-)
Nekem is van pocaklakóm, aki 8 hetes most. Első baba. Férjemmel nagyon vártuk Õt!Tegnap voltunk UH-n és szépen növöget, 19mm-es már és nagyon szépen ver a kis szíve.
Remélem ti is jól vagytok mindannyian és szépen kerekedtek:-)
Van 1-2 kérdésem. Szerintetek érdemes elmenni 4 D UH-ra? Munkahelyeteken mikor szóltok majd?

További szép napot!
Kari
kari
 
 


Sziasztok!

Hello, lehet, hogy nem kötleező, de nekem szerintem rám fér, lehet, hogy van rossz fogam. Eddig meg csak halogattam, de most jó és elég nyomós érvem volt, hogy rászánjam magam Kép

Kari, én a 13. héten tervezem szólni. Páran a közeli barátok közül tudják, de többen még nem.
Csak olyan rossz, néha, ha rám tör a "boldogságroham", úgy elmondanám mindenkinek, hogy képzeljétek, babát várok, stb., és olyankor úgy le kell magamat állítanom... Kép
nem baj, majd pótolom, ha itt az ideje.

Jó hétvégét mindenkinek,

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a választ:-) Igen mi is erre gondoltunk, hogy 12-13. hét környékén szólunk a szüleinknek, barátoknak és a munkahelyen is. Nálunk első unoka, első dédunoka lesz, így biztosan mindenki örülni fog. Én azonban elég sokat aggódom, meg félek, hogy minden renben lesz e? Annyi szörnyűséget lehet hallani Tv-ben, meg itt a neten is elrémisztő cikkek vannak néha .Első gyereknél gondolom mineki többet aggódik, meg valahogy olyan kiszolgáltatott is lesz az ember, hogy történnek bent a pocakban a dologok, amiket nem mi irányítunk és csak az orvostól kapunk bíztató jeleket, hogy jól mennek e a dolgok. Van köztetek aki Maternát szed? Meddig fogjátok szedni? Neketek nincsen hányingeretek tőle?
Fog járni valaki közületek a Schöpf- Merei korházba viszgálatokra? Nekem a dokim oda tartozik, bár a magán rendelésére járok különben.

Szép hétvégét mindenkinek és jó egészséget!:-)
Kari
kari
 
 


Szia Kari!
Én a Schöpfiben fogok szülni. KépJ.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!

Noha nálunk is az első baba én a 9. héten bejelentettem a főnökömnek, hogy tudja mire számítson... de nem is nagyon tudtam volna sokáig titkolni, mert nagyon korán elkezdett nőni a pocim.
Minden rendben lesz, ne aggódjatok, mert a pici megérzi! Kép
Nyf

Melitta


Kép
nyf
 
 


Sziasztok!

Nektek nem szokott néha fájni a hasatok?
Nekem oldalt is fáj néha, lehet, hogy a petefészkem környékén, meg néha középen is. Ilyenkor mindig megijedek.... Kép
Különben én is aggódom eleget. Illetve néha úgy érzem, nem lehet semmi baj, aztán elfog az aggodalom.

Jó hétvégét,

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Szia Winnie,

nekem is szokott fájni a hasam és a petefészkeim is mintha jeleznének. Azt mondják, ahogy tágul a méh...
A hasi uh-n, amikor a babuci elkezd mozogni, majd figyeld meg azt az érzést: én néha azt hiszem hogy fáj egy kicsit a hasam, de ugyanolyan, mint akkor... lehet hogy olyankor mocorog odabent... éreztél már ilyet? Vagy csak képzelődöm?

Nyf

Melitta


Kép
nyf
 
 


Sziasztok!
Winnie!
Nekem is szokott fájni a hasam,bár nekem már az 5.héten kezdődött.A doki azt mondta a babóca jól van,valószínű,hogy attól fáj,hogy tágul a méhem.Akkor ez egy kicsit furcsának tünt,hogy máris elkezdődött.Nem igazán értek hozzá mert ez az első gyerkőcünk lesz.Szóval végül már néha nagyon elkezdett fájni,így elmentem és kikértem más doki tanácsát is(nem szeretek így keverni de olyan hihetetlennek tünt,hogy ezért fáj a hasam),aki persze szórol-szóra ugyanazt mondta mint a másik.Ja!És nekem csak a bal oldalon fáj.Aztán úgy voltam vele ha a babónak semmi baja akkor mit nekem ilyen kis fájdalom.Bár hétfőn megyek UH-ra és azt mondta a doki,hogy a biztonság kedvéért még egyszer megnézi ezt a témát,hogy minden rendben van,szóval majd kiderül.Akkor talán már megnyugszom egy kicsit.Na sziasztok!Mindenki pihenjen sokat a hétvégén!Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Benő!

Szerintem én a 40. héten is kirándulni fogok, ha csak lazán is. (kivéve ha havas - jeges az időjárás) Mivel nem ragaszkodom az orvosomhoz, így ha úgy hozná az élet, hogy máshol szülök, akkor sem esnék kétségbe.
Fertődtől ráadásul "vajúdási időn belül" van Szombathelyen egy nőgyógyász barátunk, hát ha nála szülhetnék, az nagyon klassz lenne. (Sajnos a 3 órás út miatt ez Pestről nem megoldható) Vicces de pont náluk fogant, azaz náluk ágyazódott be Álmos, amikor tavasszal síelni voltunk. :-) (Torony faluban laknak, onnan mentünk át minden nap Ausztriába síelni)

Ma volt az első nap, hogy nem volt semmi dolgom a lakáson kívül, és majd megőrültem az unalomtól. Uram ügyel, babának minden kivasalva, beszerezve.
Unalmamban kitakarítottam a lakást és a férjem íróasztalán is rendet raktam, amiért biztos nagyon le leszek cse..ve holnap délelőtt ha majd hazaér. :-(((

Még egy hét és már nem kell bemennem dolgozni sem. Tehát hivatalosan három hét semmittevés vár rám.
A végén még kénytelen leszek a szakdolgozataimmal, és a vizsgáimmal foglalkozni. :-)


Most tudtuk meg, hogy szülés után valószínüleg 3-4 hétig nem kell bemennie apunak dolgozni, csak a karácsonyi-szilveszteri héten kell ügyeljen párszor. Addigra Álmos legalább egy hónapos lesz, és ha nem bírnám egyedül, akkor anyu ide tud jönni aludni.
Tök vicces anyu is egészségügyis (Árpád kórházban CT-és), és most úgy kérik az ügyeleteiket, hogy előbb egymással egyeztetnek, hogy valamelyikük tuti ugrásra kész legyen.

Virnya
35+2

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


Sziasztok!

Virnya, egy kicsit eltévesztetted a házszámot... KépKép

Lányok, akinek még aktuális! Hányinger ellen újabban nálam a paradicsom jön be nagyon. Sajnos még most is elég rosszul vagyok, bármely napszakban rám törhet az émelygés Kép

Doren, én nagyon meg tudlak érteni, nekem is állandóan munkát ad a 17 hónaposom, és folyton gyötör az álomkór is... Na mindegy, előbb-utóbb csak túljutunk már ezeken az első heteken!

Kitartás Csajszikák!

Kellemes vasárnapot mindenkinek,

Hello (8+6)
hello
 
 


Sziasztok,

pocifájás: nekem is szokott, és nyilalgat is néha, ettől én is megijedek, de holnap megyek dokihoz, remélem minden oké. Annak ellenére is parázok, hogy elméletileg már "tapasztalt" kismama vagyok Kép
Ja, a fogorvos: én is elmegyek, mert legutóbb kb. két éve voltam. Remélem - legalábbis így érzem - nincs rossz fogam, de nem árt az ellenőrzés. Mondjuk biztos le fog szúrni a doki, hogy régen voltam.

Tegnap újra számoltam a heteimet, hát nem rosszul számoltam korábban!

Jó éjszakát mindenkinek,
Doren
10+1

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Doren!
A fogorvos téma nekem is aktuális.Már a dokim is kérdezte mikor megyek.Bár nagyon szívesen kihagynám mert akihez tartozunk körzetileg,egy vadállat.Soha nem féltem a fogdokitól,de ez arra is megtanított.Ha meg maszekba megyek ahoz aki normális az 5000-et kér csak egy húzásért.Gondolom így a maszek fogorvosra nem vonatkozik,hogy térítésmentesen csinálja a kismamák fogát.Úgyhogy ameddig tudom húzom a dolgot.
Én a hét számolgatással úgy voltam,hogy nekünk tök egyszerű,hisz tudom mikor volt a beültetés.Én ki is számoltam,de senkinek nem volt így jó.A 10.hétig kellett oda visszajárnom,ahol csinálták a lombikot.Ott akkor adtak egy papírt,hogy 10 hetes vagyok.A védőnő egy héttel később beírta ugyanezt az adatot,mivel ő a mensim után akarta kiszámolni,ami lehetetlen,mert jul.1-én volt utoljára,de a beültetés csak aug.1-én volt.Az itteni dokim meg rá 5 napra azt mondta,hogy a 13.hétbe vagyok.Én meg 12-nek számoltam.Most akkor szerinted melyik az igazi?Végül is a babónak mindegy hisz ha majd meg akar születni úgy is jelezni fog.Csak a vizsgálatok miatt nem mindegy.
Na nem untatlak titeket tovább.
Sziasztok! Mindenkinek szép napot!
Andi
13+3

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Segítsetek nekem. Mikor kell menni a védőnőhöz először. Az orvosom fog küldeni, vagy csak egyszerűen kerekedjek fel?

Köszi
Szép napot mindenkinek
Andi 10+5
clair
 
 


Sziasztok Lányok!

Szombaton voltam UH-n. Dobogott a kis maszatom szíve. Ma vagyunk 6+3. Doki 4 hét múlva vár újra, köv. UH 6 hét múlva. Azt mondta, hogy a védőnőt ráérek utána felkeresni. 4 hét múlva ad majd midenféle beutalót vérvételre.

Betti
6+3

Betti
betti73
 
 


Sziasztok!

Ezek szerint mindenhol máshogy megy. Nekem ma kellett már mennem az első vér-vizelet vizsgálatra (8 és fél hetes vagyok)és a héten megyek a védőnőhöz is majd. Amitől előre félek mert olvastam a fórumokat és hát egyik rosszabb mint a másik a levelek alapján:-( De azért remélem vannak rendesek is, mert azért 4-5 alkalommal kell velük találkozni, meg állítólag még lakásra is járnak majd ki. Hát azért nem mindegy kinek a kezébe kerül az ember , főleg ha a babó megszületik. Na mindegy azért még bízom.

Ti felkerestétek már a védőnőt? Nektek aranyos volt? Szerintetek ingeyenes vagy kell neki pénzt adni? Lehet kicsit furcsa kérdés de szerintetek a "folyás" az normális dolog ilyenkor,mert előtte nem nagyon volt nekem és most van? Ti találkoztatok ezzel?

Több kérdést nem teszek már fel:-)

Ja Judit, ma voltam a Schöpfibe és a nővérke szuperul vette a vért de képzeld már 7 -kor nagy tömeg voltKép

További szép napot Nektek!
Kari
kari
 
 


Szia Kari!

Szerintem is mindenhol más a módi, orvosa meg kórháza válogatja....

Szerintem ne félj a védőnőtől, nem tudom ugyan, hogy miket olvastál róluk, de azért szerintem ki lehet bírni azt a néhány kötelező találkozást velük. Az enyémben pl. az a legjobb, hogy állandóan rohan, ha pl. hozzám jön, akkor is olyan "kipipálós" stílusban van itt. 10 percnél tovább még egyszer sem volt itt. Nekem az olyan "beseggelős" fajta lenne a rémálom! Ez csak jön és már itt sincs. Amit kérdez arra válaszolok, amit mond, azt meghallgatom, oszt kalap-kabát. Ja, és eszedbe ne jusson pénzt adni neki! Neki ez a kötelessége, nem Te kérted meg rá, hogy csinálja. Viszont kénytelen vagy elviselni. Mindez arra az esetre vonatkozik, ha majd meglesz a baba és kijár Hozzád. Maga a terhesgondozás nekem hasonlóan nem volt kellemetlen, sőt, egy csomó beutalót tudott adni ő maga is, így a dokimnak kevesebb dolga volt velem, mert mindig a már kész leleteimmel mentem hozzá a köv. vizsgálatra.

A bővebb folyás az ilyenkor normális! Ugyanis átrendeződnek odalent a dolgok, felkészülnek a babára meg a szülésre. Csak akkor aggódj, ha viszketne vagy esetleg nem jó illatú vagy más színű (netán véres) lenne a váladék.

Remélem tudtam segíteni,

Hello (9+0)

Ui.: én a jelen terhességemmel még nem kerestem fel a védőnőt, de jól ismerem, mivel a 17 hónapos kisfiammal hozzá tartozunk és még a mai napig is érdeklődik néha. Én tuti hogy a 12. betöltött hét előtt nem is megyek el hozzá!
hello
 
 


Szia Hello!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és megnyugtató volt:-)
Védőnő ügyben igazad van teljesen és szerencsére folyás ügyben is akkor a normális van csak, mert nem vérzek vagy barnás, sőt nem is viszket csak furcsa volt, hogy van.
Jó Neked hogy van már egy kisgyereked bár most az újabb várandósság biztosan nehezebb így. Mi is 2-3 gyerkőcöt szeretnénk, de mindenki azt mondja hogy az első alatt tudott legjobban odafigyelni magára és a változásokra, mert utána már sok energiát felőröl a már meglévő csemete. Olyan furcsa hogy soha nem akartam siettetni az időt de most úgy várom a következő heteket, hogy nőjjön a baba és láthassam majd minél hamarabb az UH-on:-)

Jó egészséget kívánok Neked és minden kismamának!
Kari
kari
 
 


Sziasztok,
én ma megyek dokihoz, gondolom ad valamilyen papírt amivel csütörtökön tudok menni a védőnőhöz. Én úgy tudom, nem választható, hanem ahhoz kell járni, akihez körzetileg tartozol. A miénk is csak a szükséges dolgokat csinálja, szinte szigorúan. Én a hugomtól, ill. barátnőktől hallom, hogy mások milyenek, és hát nekik főleg első babánál segítettek pár dologban. Én pl. első babámmal toxémiás lettem, és az egész terhesség alatt senki nem mérte a vérnyomásomat. Nem tudom kellett volna-e valakinek, de nekem annyira természetes volt, hogy a vége felé vizesedem, hogy nem is gondoltam erre. Másoknak pl. a védőnő mért rendszeresen vérnyomást, és csinált ilyen gyors vizeletfehérje vizsgálatot.

Doren
10+2

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Nekem sajnos rossz hírem van, ki kell hogy szálljak Kép
A babócom megállt egy 4 hetes embrionális korban, és nem fejlődik tovább, nem kezdett el pulzálni a szive.
így sajna műszeresen kell befejezni.
Most már jól vagyok, de a 7végém elég rossz volt...
A relatív jó hír a dologban, hogy csak 1 ciklust kell várnunk, azaz a Jézuska karácsonyra már hozhat nekünk egy új babát, és az őszi / téli topic-ba még remélem beférek.
Most megyek vissza dokihoz, megnézi még egyszer, de elég esélytelen, remélem a héten túlleszek rajta.
Mostantól előre nézünk!

Nektek szívből kívánok minden jót és problémamentes terhességet! Kép

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie,
borzalmasan sajnálom. Kép
Nagyon drukkolok, hogy minél fájdalommentesebb legyen. Szuper a hozzáállásod.
Bekukkantunk az őszi/téli topikba...

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Kedves Winnie!
Nagyon sajnálom,hogy így alakult,de azért ne keseredj el!KITARTÁS!!!!!!Remélem azért néha ide is bekukkantasz és elmeséled mi van veled!


Kari!
A mi védőnönk egy tündér!50 körüli,de mindent meg lehet vele beszélni bármilyen hülyeséget is kérdezek.Engem csak a 12.héten küldtek vérvételre,stb.Úgy is csak az eredmény a fontos.


Valaki segíthetne nekem!Olyan náthás vagyok majd meg halok. Elmentem a körzeti dokihoz,de azt mondta nem szívesen segít,mert kismama vagyok.Iszom a forró teát,eszem a mézet,a rengeteg narancsot, kivit,mert abban sok a C-vit.,de semmi javulás.Visszamentem a dokihoz,akkor nagy nehezen javasolta a homeopátiás gyógyszereket(amik nem használnak,pedig 3 hete szedem őket),meg köptetőt,de a kettőt együtt nem lehet szedni.Immár 5 hete szenvedek,szó szerint!SEGÍTSETEK!!!!
Mindenkinek szép napot!Nálunk gyönyörű idő van!
Sziasztok!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Winnie!

Én is nagyon sajnálom. De az tényleg jó, hogy ilyen hamar újra próbálkozhattok. Hidd el, ha a természet így akarta, akkor jobb is így. Amelyik baba el akar menni, azt hagyni kell. Amelyik meg maradni akar, az biztos, hogy belevaló kissrác lesz! Kép Kívánom, hogy a következő Neked is az legyen!

Hello
hello
 
 


Szia Winnie!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Vigyázz magadra. Drukkolok nektek.

Üdv

Andi
clair
 
 


Winnie!

Nagyon sajnálom én is és kitartást kívánok Nektek! Biztosan hamarosan egy egészséges kisbabád lesz és a mostani nehéz napokat kárpótolja majd. Jó egészséget és minden jót kívánok a jövőben Neked! Írjál azért majd nekünk, hogy mi van Veled mindenképpen!

Kari

ui: Andi nem tudom próbáltad e a borsmenta és hársfa teát sok mézzel és citrommal, meg a pemetefű cukorkát, az jó meghülés és megfázásra is és biztos hogy nem árthat a babának.
Meg elég hatásos a sok savanyúkáposzta és a reszelt almát -répát mézzel is. Persze nem tudom kívánod e most egyáltalán valamelyiket de tele van vitaminnal. Remélem mihamarabb jobban
leszel:-)!
kari
 
 


Sziasztok.

Én ma vagyok pont 7 hetes (elveleg).
Winnie, ilyenkor nem is tudom mit lehet mondani. Rettentően sajnállak. Ne keseredj el igyekezz összeszedni magad és sok szerencsét...

Én már védőnőnél is, vérvételen is voltam. A nőgyógyász viszont, azonkívül, hogy megírta a beutalókat mást nem csinált. Kaptam egy terhesgondozási tervet, hogy mikor milyen vizsgálatra kell menni. Az első Uh. a 12. hétre van írva. De megpróbálom megbeszélni a dokimmal, hogy csináljunk egyett a héten, mert nem biztos a kora a babynek, ugyanis összevissza volt meg az utóbbi 2 hónapban.
Õ a második babánk lesz. Van egy 6 éves nagyfiam. Vele egész terhességem alatt semmi bajom nem volt. Most viszont katasztrófa. Hányinger, émelygés, szédülés. Minden van. Csak vérnyomásom nincs. Most mérte a védőnőm 83/60.
Doren!
Neki mérnie kellene amikor mész hozzá. Nekem azt mondta, hogy most elég 3 hetente a későbbiekben majd meglátjuk.

Vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra.

Barby
(7+0)???

KépKép Kép
barby81
 
 


Winnie!

Nagyon sajnálom a veled történteket. Sok kitartást kívánok!

Betti
(6+4)

Betti
betti73
 
 


Winnie!

Én pont tavaly decemberben éltem át ezt, és sajnos szorongva olvastam a bejegyzéseidet, mert sajnos az előjelek nem voltak jók.
Ha szeretnél, írj nekem privátban, lehet, hogy tudok segíteni, vagy válaszolni a kérdéseidre.
Ne keseredj el, gyászolj, de aztán fel a fejjel, mert utána biztosan egy egészséges babának adsz majd életet. Nekem ma adta ide az orvos a papírjaimat, mert úgy vélte, hogy ezzel a babával már nem lesz gond. Kívánom, hogy mielőbb újra pocis légy.

Szerettettel:

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Holnap este kell befeküdnöm és csütin csinálják meg.
Most már tényleg jól vagyok, és bizakodó, ne aggódjatok értem.
Csak a kórháztól meg ettől a beavatkozástól félek. De azt mondta a doktornőm, ne várjunk a spontánra, mert kérdés, hogy mikor, és lehet, hogy addig már tökre betapad, és sokkal nehezebb lesz. Úgyhogy gyűjtöm a bátorságot, aztán meg számolom a heteket!
Kép

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

MA voltam uh-n Stöpszli ma 9 hetes és 25 mm. ÍM:
Kép

Juca

tjuca
 
 


Kari!
Köszi a tanácsaidat!Ki fogom próbálni,mert ez így nem mehet tovább.Én nem beteg hanem boldog kismama szeretnék lenni.Amúgy amiben gyümi van az minden jöhet.Már elmúlt a hányós időszakom,de amíg tartott szinte csak gyümölcsöt ettem.

Juca!
Gratula a kis ˝Stöpszli˝-hez!!!!!
Én sajna már nem kaptam UH képet a tegnapi UH-n,mert már nem fér rá egyre,pedig ezt még szerettem volna berakni az albumba.Tervezzük a 4D-t de az még nagyon messze van.


Winnie!
Mégegyszer KITARTÁS!!!!
Ezen túl leszel és meglátod nemsokára boldog kismama leszel.

Mindenkinek kellemes estét!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok,

én tegnap voltam uh-n, velünk minden oké. Na, a számolással teljesen felsültem Kép Uh szerint ma 9+3 naposak vagyunk, bár a kiírás dátuma maradt...
A rossz közérzetem is megvan még, sajna.
Kaptam papírt a dokitól, amivel a védőnőhöz mehetek.

Doren
9+3

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Doren!
Pont ezt akartam tőletek megkérdezni,hogy ti is kaptatok-e papírt a dokitól,és azzal mentetek a védőnőhöz.Bár én pár héttel előrébb vagyok tőled mégsem igazán tudom,hogy megy ez a dolog.Már csak azért is mert a rokonságba van egy illető,aki 2-3 hetes és azt mondta neki a doki,hogy menjen el a védőnőhöz.Szerintem ilyenkor még hülyeség,hisz még bármi történhet.Ilyenkor még csak vizeletből tudják megállapítani a terhességet.Mint már többször írtam a miénk lombikos így tudom,hogy mit látnak és mikor a hüvelyi UH-n,meg a doki elmondta,hogy a hasi UH-n mikor,mit lehetne látni.Az tuti,hogy nekem 3 hetesen csak a petezsákot látták,azt még nem,hogy embrió is van-e benne(Hüvelyi UH-val).Ha mégis elmegy a védőnőhöz szerintetek mit fog neki mondani?Hogy menjen vissza később vagy azért megcsinálják neki a kiskönyvet?Tudom,hogy nagyon rá vagyok kattanva erre a dologra,de sajnos tudom,hogy átveri a barátját,mint ahogy eddig is tette,az a buta meg hisz neki.
Más!Mennyinek számoltad te magadnak Doren?
Nekem mindig kevesebbnek számolták,de hétfőn voltam UH-n és akkor voltam 13+3 napos.A rossz közérzet nálam már csillapodot,de azt mondják addig tart amíg meg nem mozdul a babó.Bár a multkor amikor a védőnőnél voltam,ott az egyik kismama azt mondta,őneki nem volt hányingere,de miután megmozdult azóta nagyon rosszul van.Úgyhogy nekünk még jobb,hogy az elején letudjuk.Képzeld milyen rossz lenne 9 hónapig émelyegni,stb!!Az első babóddal is rosszul voltál?Õ kisfiú vagy kislány?Mennyi idős?Tud már a tesóról?Te megkérdezted ezt a hasfájós dolgot?Nálam megoldódott a kérdés.A drágám a hugyhólyagomon pihenget,és a doki szerint ez egy darabig még így marad és fájni is fog.Ez van,de legalább a tökmag jól van.
Na megyek mert még kellene valami kaját kutyulnom.Tiszta unalom,hogy már az elejétől ki vagyok írva és csak itthon pihizek.
Sziasztok!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Jó hallani, hogy mindenki megy az Uh-ra, meg védőnő felkeresés stb. Már egész nagy pocaklakóink vannak:-) 7-8-9 hetesek. Én legjobban a 12.-13. hetet várom , amikor megyünk férjemmel a 4D UH-ra majd. Én már be is jelentkeztem , mert azt hallottam, hogy nehéz időpontot kapni. Tényleg így van, mert mi már azon a héten csak szombatra kaptunk.
Sajnos elég drága de talán a látványért megéri, meg elég részletesen át is vizsgálják, hogy minden rendben van e a babával. Persze az is lehet hogy a sima 2-3 D-n is jól látni és ez csak felkapott dolog. Majd kiderül.
Vér-vizelet eredményem meg ma vagy holnap lesz meg. Neketek is kellett menni már vagy csak a 10-12. hét felé? Nem tudom ez is mitől függhet kit-mikor küldenek?

További szép napot mindenkinek:-)!
Kari
kari
 
 


Sziasztok Kismamák!
Akinek hányingere, émelygése van, íme egy újabb (legalábbis nekem új) recept:
Aludjatok!
Tegnap minden eddiginél nagyobb volt az émelygésem, sőt a hisztiszintem is a tetőfokon tombolt. Este 9-kor lefeküdtem, és láss csodát, mára visszaállt a normál hányingerszint.
Szóval: alvás!
tarhonyanya
 
 


Szia Tarhonyanya!

Milyen az a "normál hányingerszint"? Hát azzal én nem sokra mennék, ha nekem az állna vissza... Amúgy meg sajnos nem mindenki teheti meg, hogy ilyen korán lefekszik Kép Ott az egész család, el kell látni őket, aztán mire lefekhet az ember, már min. fél 11 van Kép Persze nyilván van aki megteheti, azt irígylem!

Üdv, Hello (9+2)
hello
 
 


Sziasztok,

Andi, hát egy két hetes baba, az egy éppen megtermékenyült petesejt, még a petvezetőben... Nekem most odaadta a doki a papírt, négy hét múlva kell hozzá visszamennem, azt mondta, akkor már kiskönyvvel menjek. Ergo ezen belül rám bízta mikor intézem el. Szerintem a barátnődet a védőnő el fogja hajtani...
Nekem a doki a köv. találkozás után ígérte a mindenféle labor vizsgálatot, és hozzátette, ha a védőnő elküld, hát menjek. Én teszem, amit mondanak Kép
Na, a számolással én azért nem tudok dűlőre jutni, mert nincs rendes menstruációs ciklusom. Első uh-n azt mondta a doki, kb. 5-6 hetes, a szülés dátuma legyen máj.20. Ehhez kiszámoltam, hogy most 10+4-nek kellene legyek, de a hétfői uh szerint pont egy héttel kevesebb, viszont mivel a doki szerint a második baba hamarabb jön kb. 1 héttel, maradt a máj.20. Tehát ördögi kör... Kép
A "nagy"fiam 21 hónapos, eleven ördög. Persze, mondogatom neki, hogy van egy öcsi vagy hugi a pocakomban, de még néz rám és nem érti Kép Mikor játszunk jókat ugrál rajtam...
Gondolom Hello is meg tudja erősíteni, hogy a második (harmadik) baba már sokkal strapabíróbb. Muszáj nekik Kép
A fiammal nem voltak ilyen rosszulléteim, inkább később égett a gyomrom. De az elején semmi.

Jó éjszakát (reggelt),
Doren
9+4

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok

Winnie
Sajnálom, ami történt, de karácsonyra biztos megajándékoz Titeket a Jézuska egy gyönyörű egészséges babával. Remélem nem fáj majd a beavatkozás!!!!

Én is voltam UH-n, először 10.18.-án: "endometrium 12 mm, benne 3 mm-es felritkulás", majd most hétfőn 10. 24-én "endometrium 11 mm-es, fundusközelben 4 mm-es echofelritkulás" A doki azt mondta, hogy két hét múlva menjek újból (11.07), akkor már többet tud mondani. A kisfiam ilyen idősen már látszott.
Hát, őszintén megmondom Nektek, hogy nagyon félek mi lesz, egyfolytában ezen jár az eszem. Lehet, hogy nem 14 napra volt a peteérésem, ezzel próbáluk magunkat nyugtatni, de az adatok elég nyugtalanítók.

Egy biztos, méhen kívüli terhességem nincs, ugye amit megjósóltak!

Mit szóltok?

Sziasztok

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: