Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Esztipeszti, lányok!
UH-n ilyen rövidítésekkel találkozhattok:
GS: gestatios zsák (magzatzsák)
YS: szikhólyag

Egy csomó adatot betettem egy táblázatba.

Ki mikor menjen doktorhoz.... akinek olyan a munkája, hogy bármiféle veszélynek van kitéve (fertőzés, vegyi anyag, fizikai megterhelés), az jó ha minél előbb!!!!! A baba fejlődése szempontjából az első 6-10 hét a legveszélyesebb, ebben az időben alakul ki a legtöbb fejlődési rendellenesség!!!

letty
lettymama
 
 


Letty! Én nem tudom megnyitni a munkafüzetet! Milyen progi kell hozzá?

KépKép
nicika
 
 


nicika!
sima excel...
lettymama
 
 

 
 

majd este megpróbálom feltenni újra, ha a párom hazaér és rászabadulok a rendes gépemre....
Ez kicsit már leamortizált...LINUX-os és az lehet, hogy bekavar....
lettymama
 
 


Ja értem! Akkor tényleg lehet hogy azért nem jó!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!
Azt a táblázatot nem sikerül megnyitni amiben az uh adatok vannak? (jó a kérdés, ha nem sikerült megnyitni akkor honnan tudhatnád mi van benne, na mind1, kicsit szétszórt vagyok) Nekem sikerült.
Anita
jövő héten már simán mehetsz dokihoz szerintem.
Én ma megyek :-) Jujj de várom már, olyan kíváncsi vagyok mit mond.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


<!--attachment: uh-237599.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*18.4**uh%2exls --><center><pre>
Kép
uh.xls (18.4 k)</pre></center><!--/attachment-->


talán így most megnyitható lesz
lettymama
 
 


Sziasztok!

Nicika, úgy is fogalmazhatnék most már nemcsak hányINGEREM voltKép))

Képzeljétek, hétfő estére kaptam időpontot a dokihoz, már baromira várom! Én is annyira kíváncsi vagyok, mit fog mondaniKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a topicnak, remélem mindenkivel minden rendben lesz!
Adatok:
Tünde
34 év
Göd
U.M.:2005.05.05.
szülés: 2006.02.09.
első próbálkozás
Váci kórház, dr. Kondér Béla

Nekem a pocakbaba a 3. gyerkőc, van egy 10 éves és egy 20 hónapos kislányunk.

Az eddigi tapasztalataim szerint a hányingernek és a hányásnak csak egy "ellenszere" van a türelem.
Amíg nem alakul ki teljesen a méhlepény, addig a sárgatest működik erősen és ez okozza rosszullétet.
Én az első kislánnyal végighánytam az első 4 hónapot, a másodikkal "csak" az első hármat, most is nagyon rosszul vagyok.

KITARTÁS LÁNYOK!!!

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Bellya, úgy örülök, hogy létrehoztad ezt a topikot. Kép

Úgy néz ki, az én pocakomba is beköltözött valaki. A doki, akihez szoktam járni, ezen a héten épp vizsgázott, így még semmi biztosat nem tudok mondani. Remélhetőleg a hétvégén el tudunk menni vizsgálatra, addig csak saccolni tudok: kb. febr. 12-14-re várható a baba.

Rólam egy kicsit: 29 éves vagyok, Kédivásárhelyen élek (Erdély), és van egy kislányom, Edina, aki 2004. máj. 4-én született. Most 2 hete fejeztem be a főiskolát, hát elég rázós volt ez az utolsó év. Kép

Nálam a tünetek ugyanazok, mint Edinánál: reggelente hányingerem van, de hamar elmúlik. Viszont borzasztó álmos vagyok, rengeteget tudnék aludni.

Mindenkinek kitartást és kellemes pocinövesztést!

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Voltam tegnap dokinál. Szerinte most kb. 6 hetes (akkor kezd lüktetni a szívcső). Az uh-on nagyon jól lehetett látni, hogy lüktet. Méretre azt mondta, hogy 8 mm-es a babó. :o) 4 hét múlva kell majd visszamennem.

Tünde
Üdv közöttünk. Ha jól vettem ki a szavaidból 2 lányod van? Én is a 3. babót várom, azzal a különbséggel, hogy nekem 2 fiam van.


Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok!

Megint jó régen írtam már, de az egész napos hányinger nagyon kikészít.

Mely! De jó, hogy írtál, már nem tudtam, mi van Veled, írtam a honlapodra, láttad? Júli 16-án készülünk Erdélybe, de mivel ilyen rosszul vagyok, még gondolkodom, hogy neki merjek -e vágni a hosszú útnak.
Gratulálok a vizsgáidhoz, nagyon ügyes vagy. Most már csak a babázásra kell koncentrálnod.
Ó és gratulálok az új lakóhozKép

Én ma voltam dokinál, már volt szívhang, olyan jó volt hallgatni. 9 hetes a bébim, szóval mégiscsak én számoltam jól már a múltkor is.

Tünde, Neked külön gratula (és persze Szisznek is, de Neki úgy emlékszem, írtam már!) a harmadik bébihez, mindenkit csak csodálni tudok, aki bevállal három,vagy több gyerkőcöt. Én még nem tudom, nálunk lesz-e harmadik, tervezzük, de én még bizonytalan vagyok. Úgy gondolom, ha lesz is, akkor nem ilyen gyorsan a két babó után, hanem várok egy picit és majd pár év múlva, miután picit visszamentem dolgozni. De majd meglátjuk.

Anita, biztosan minden rendben lesz a dokinál. Elhiszem, hogy már nagyon várod, hogy mehessKép

Nicika, mi van Veled, már nem vérzel ugye? Tudsz sokat pihenni?

Szisz, jó az uh felvétel, a baba naplója ezzel a képpel indulhatKép Az első találkozás.
Én ma béna módon elfelejtettem kérni képet, annyira meg voltam hatódva a szívhangtól, majdnem el is pityeredtem, így aztán a kép elmaradtKép

Sziasztok, mindenkinek jó hétvégét.

Bellya
bellya
 
 


Sziasztok,
hát én is ezer éve nem írtam, üdv az újaknak.
rólam annyi a hír, hogy tegnap voltam UH, 2 babócának dobog a szivecskéje, de valószínűleg csak az egyikőjük fog megmaradni, mert neki szinte nincs magzatvize Kép A nagyobb babóca 13 mm, a ksiebbik 9,9 mm.

Én is elég vacakul vagyok, folyamatos hányinger, naponta egyszer-kétszer ki is jön minden, szédelgek, de remélem már nem tart sokáidg Kép

Bellya Kép
én is júli 16-án megyek Erdélybe, és én is félek kicsit, hogy fogom bírni, de max. soxor megállunk útközben Kép

Jó pihenést minden kismaminak a hétvégére!ű
Tralllala (7+2)
tralllala
 
 


Sziastok!

Merre jár a társaság? Kép

Szisz, de jó, hogy neked is van már képecskéd! Kép

Tralllala, kitartás, a rosszullétek majd megszűnnek. Kép Drukk a babócáknak!

Bellya, de jó érzés lehetett hallani a pici szívhangját... Hirtelen eszembe jutott, mikor a doki legelső alkalommal azt mondta, hogy már van szívhang (Edinával) Kép Következőkor majd kérj képecskét! Kép

Képzeljétek, ma beszéltem a dokival, és holnap reggel 9-re kaptam időpontot! Úgyhogy reggel robogunk SZentgyörgyre, remélem minden rendben lesz.

Kellemes hétvégét:

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Sziasztok!
Mely
Mi volt a dokinál? Jól emlékszem, hogy olvashattalak már téged a 2004 tavaszi babás topikban? Rendszeresen olvastam, amíg át nem költöztetek egy másik fórumra. Írni oda nem írtam, de sok okos dolgot olvastam ott anno.
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok!

Szilvi, igen most is írogatok abba a topikba, csak most az Izgin van.Kép

Köszi az érdeklődést, legnagyobb örömünkre a babóca igenis ott lapul odabenn a pocimban, meglestük ma családostul. KépJa és szívhangot is hallottunk már. 7-8 hetes terhes vagyok, febr. 14-re vagyok kiírva, úgyhogy jól saccoltam. Remélem minden rendben lesz továbbra is. Ja és a képecske nekem is elmaradt, no majd egy hónap múlva. Kép

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Sziasztok?

Mi is készültünk idény nyáron Erdélybe, de biztos elmarad, mert én amúgy is rosszul vagyok a kocsiban, hát még így!

Megpróbálok képet feltenni, itt 6+5 volt a bébike. Én még nem hallottam a szívhangot, csak látszott némi lüktetés.

Szilvi, nekünk kicsit könnyebb a helyzetünk, mert a nagylány már 10 éves, igazi segítség, bár igyekszem nem kihasználni, de tündéri, ahogy dédelgeti a kishugit.
Nálatok jól kijönnek a fiúk?

Bellya, köszi a gratulát, én az első után úgy gondoltam, hogy nem kell több gyerek, mert nehéz volt a szülés és az első időszak. Aztán egy idő után hiányzott mindenkinek a kistestvér, most meg belejöttünk. Talán most már türelmesebb vagyok és nagyon élvezem a babázást.

Tünde (8+3)

Kép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Szép jó estét!

Tünde, ma én is ilyesmi képet láttam. KépA csajszik után most inkább kisfiút szeretnétek? Vagy mindegy? Megnyugtató, amit írtál az első gyerek születése utáni időszakról. Nekem is elég nehéz volt Edinával főleg az első pár hónap, de remélem, most már gyűjtöttem némi tapasztalatot, és ez segítségemre lesz.

Tünde, Tralllala, gyakran jártok Erdélybe? Melyik részébe látogattatok el? Bellya, rólad tudom, hogy voltál már párszor...Kép

További kellemes hétvégét mindenkinek:

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Sziasztok Kép
Nekünk ez lesz az első utunk Erdélybe, a Zetelaki víztározóhoz közel egy kulcsosházban fogunk lakni. (Talán Székelyudvarhely a legközelebbi nagyobb helység.) Már nagyon várom, bár a párom már mondta a haveroknak, hogy mi nem bizti, hogy megyünk, mert lehet, hogy nem fogunk beférni az autóba a sok rókától Kép

Már én is nagyon várom, hogy hallhassam is a szívhango(ka)t, eddig "csak" a pulzálás látszódott, de bevallom, én nem vettem ki olyan tisztán, mint ahogy a doki állította Kép
tralllala
 
 


Sziasztok kismamik!

Nagy a szélcsend errefele.Kép Mintha eddig gyakrabban írtatok. Hová tűntetek?

Tralllala, ha bírod az utat,érdemes ide ellátogatni. KépA rókák meg hátha megkímélnek.Kép

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Jó reggelt!

De jó, ilyen sokan készülük ErdélyeKép
Mely, igen, én voltam már párszor, Csenge születése előtt sokszor kétszer is egy évben, nagyon szeretünk oda járni, Anyukám onnan jött ide férjhez, így sok rokonunk él ott.
Mi is Székelyudvarhelyre járunk és Homoródfürdőre, aztán onnan mindenfelé kirándulni.

Mely, gratulálok a bébihez, örülök, hogy nálatok is lesz kistesó. Ti fiút, vagy kislányt vártok?

Szisz, én is olvastam a 2004-es tavaszi topicot, de én sem írtam oda, viszont nagyon megkedveltem az ottani csapatot. Kár, hogy már máshova írnak..

Trallala, Ti merre készültök kirándulni majd Erdélyben? Én még most is bizonytalan vagyok abban, hogy neki merjek-e vágni, egész nap hányingerem van, nagyon megvisel, nem tudom, bírnám-e a hosszú, kanyargós utat. Fehérvártól kb. 10 óra szokott lenni az út, ha nem kell sokat várni a határon.
Mely, Ti végül is jöttök Magyarországra? Úgy emlékszem,hogy készültetek.


Tünde, én most a rosszullét miatt mondom azt, hogy többször ezt nem bírnám végig csinálni, így ha lesz is harmadik bébi, csak akkor,amikor már nagyobbak lesznek a tesók. Egyébként nekem Csengével szerencsém volt, az elején is, jó baba volt, imádtam Vele lenni már a kezdetekkor is,a szülés is gyors és aránylag könnyű volt.Az mondjuk tény, hogy nagyon izgulatm minden egyes tisztábatevésnél, fürdetésnél, köldöktisztításkor, stb. hogy mindent jól csinálok-e, szóval a másodiknál már biztosan rutinosabbak leszünk. Kép Már nem fogok frászt kapni, hogy vajon miért sír, már tudni fogom, hogy lehet megnyugtatni, nem kell idegeskedni folyton.

Sajnos már nem fogok tudni sokáig írni a topicra, mert aug. 1-jén elköltözünk, pár hónapig a szüleimhez, amíg felújítjuk az új házat. A szüleimnél pedig nem lesz net, úgyhogy jó sokáig nem tudok majd írni. Néha azért majd megpróbálok netközelbe jutni és olvasni, de nem ígérem, hogy gyakran tudok majd írniKép
bellya
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni a csapathoz. Láttam többeknek a febr. eleje már tavasz, így bátorkodom ide írni.
Adatok:
Bibó
31 év
Budaörs
U.M.:2005.04.29.
szülés: 2006.02.03.
Szent Imre Kórház

Már van egy kisfiúnk, aki máj.18-án volt 1 éves. Mellette szerencsére nem könnyű az émelygéssel, álomkórral foglalkozni. Az vígasztal, hogy még örülhetek, mert Marcival anno végighánytam az első 3hónapot, így együttérzek mindenkivel, aki most szenved. Kitartás!
Mi is voltunk Erdélyben, többször is. Még néptáncos koromban sokat jártunk oda. Mindenkinek bátran ajánlom egy kis feltöltődésre, hangulatjavításra, elmélyülésre. A táj szépsége és az emberek kedvessége mellett eltörpül holmi rosszullét vagy hányás.
Mindenkinek kellemes napot!
Bibó
bibó
 
 


Sziasztok!
Bibó üdv közöttünk. Igen megállapodtunk, a február már tavasz nálunk :o) sokkal jobban hangzik így.

Bellya
Jaja, egész jó csapat volt a 2004 tavasziaknál, dehát mióta zárt topic lettek.......

Tünde
A két fiú jól kijön egymással, eleinte ez nem így volt, a nagyobbik nagyon féltékeny volt a kicsire. A lányok ennyiből is másabbak. Hátha most sikerül egy lány, de ha nem az sem baj.

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok lányok!

Bocs', hogy bepofátlankodom hozzátok, Dóri vagyok az ösziektől, de hátha valamelyikőtöket érdekli. Kép Ezek mind az én ruháim (voltak) és már nem hordom őket, ezért eladom. Azért merem ajánlani, mert mind megkímélt, köztük csomó olyan, amit 1-2 alkalommal hordtam, és tényleg dupla áron vesztegetik a kismamaboltokban.

Ha érdekel valakit, írjatok egy emailt.

Dóri
26+2


1. Hosszú nadrág - kockás vékony szövetanyagból (Gólya) 5.000 Ft
2. Halásznadrág - kék színű mintás, vadiúj 2.500 Ft
3. Hosszú ruha - kantáros, világos színű kockás (C&A) 3.000 Ft
4. Alkalmi rövid ruha - fekete-fehér, rövidujjú (Maternity, vadiúj) 8.000 Ft
5. Hosszú ujjú blúz - sötétkék, elegáns 2.000 Ft
6. Hosszú ujjú - bársony, fekete önmagában mintás (C&A) 3.000 Ft
7. Hosszú nadrág - nyári vajszínű (Gólya) 5.000 Ft
8. Kantáros nadrág - vékony, világoskék (Mothercare) 4.000 Ft
9. Rövidujjú felső - lezser, világos zöld-sárga mintás 1.500 Ft
10. Lenvászon hosszú nadrág - hosszanti csíkos (Gólya) Újonnan 11.000 Ft, 3x volt rajtam - 6.000 Ft

Képet küldök mindegyikről emailben, ha érdekel.
dori_bp@mailbox.hu (Budapest)
Vendég
 


Sziasztok!

Azért nem írok sűrűn, mert egyelőre 15 órás netünk van, amit munkára is használunk, így kevés idő marad.
Mely, Szisz: most kisfiút szeretnénk, de nem baj, ha 3 lányunk lesz, legalább az unokákat hozzák majd a lányok később.
Bellya, mi is így voltunk a másodikkal, ugyan 8 és fél év a különbség, de nem görcsöltünk semmin, az első évünk úgy nézett ki, hogy folyton cicin lógott, mindenki dajkálta, hol az ágyában aludt, hol köztünk. Az volt a lényeg, hogy mindenki tudjon pihenni és boldogok legyünk.
Az elsővel mindent be akartunk tartani, amit írtak, mondtak, szegény kicsit megviselődött ettől.(meg mi is)

Egyébként nem voltunk még Erdélyben nyaralni, csak gyerekkoromban voltunk 1-2 napot ismerősöknél.
Szívesen mennénk tengerpartra is, majd meglátjuk anyagilag hogy leszünk.

Tünde (9+5)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Na Õ a mi Pocaklakónk! Azt mondta a doki, hogy ma vagyunk 6+3! 6 hét múlva kell visszamenni!
A szívecske nagyon szépen dobogottKép)

Nicika, az adatok:
24 év
Nyíregyháza
U.M.:2005.05.21.
szülés: 2006.02.25.
ma vagyok 6+3
1.baba!Kép
Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


lettymama
 
 


Nicika!
Mi is szívesen hallanánk híreket rólad a másik topicban!

Bocsi, hogy bepofátlankodtam!Kép

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!

Letty, Anita, alig várom én is, hogy legyen képecském.Kép

Lányok, ti hogy álltok az éjszakai alvással? Én jó pár napja hajnali 4-5-kor felébredek, és nézem a plafont, mert nem tudok visszaaludni. KépAz első terhesség alatt olyan jókat aludtam, csak az utolsó pár héten aludtam rosszul... Mi lesz, ha szülésig napi 4-5 órát tudok csak aludni? Kép

Mely, az áááááááálmos kismama

Mely
KépKép
mely
 
 


Sziasztok!

Mely
az alvással én is így állok, de én betudtam ennek az időjárásnak. Egyszer kánikula, másszor meg meg lehet fagyni. Egyébként én is hajnalban ébredek és utána nem bírok aludni. Még ha az utolsó hónap lenne akkor azt mondom oké, na de így....

Anita, Lettymama
Nagyon jók az uh képeitek.

Mindenkinek szép napot!
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok! Egy hét kihagyás után megint itt vagyok! Tegnap jöttem haza a kórházból! Csütörtök óta voltam bent, azaz megint 5 napot! Barnázás miatt. Most már jól vagyunk! Picit pici a babám szerintem. Ezt a ti adataitokból is gondolom, hisz a nálam fiatalabb terhes kismamik babái is nagyobbak 3 mm-nél! De én nem aggódok! Majd megnől! A táblát frissítettem!

http://gportal.hu/picview.php?prt=119027&gid=430766&index=2

Ja és ma voltam védőnőnél, kaptam kiskönyvet! Holnap meg megyek a terhesgondozóba!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok,

Nicika, remélem most már nem lesz semmi baj.
Mi tegnap voltunk UH-on ismét, 6w6d volt tegnap, és már 24 mm-es a petezsák. Annyira klassz volt, ahogy hallgattuk, ahogy ver a szíve.
Nem tudom, mekkorka a babuci, múlt héten volt 4,5. A tegnapin nem írták, hogy mekkora.
Nekem legközelebb aug. végén kell mennem. Előtte még védőnő.
Jövő héten megyünk az Adriára, szerintetek lehet a tengerben fürödni? Mert szerintem semmi akadálya, de olyat is hallottam már, aki ellenezte...
Vendég
 


Nicika! Kép

Vizsgálgattak is a kórházban, vagy csak biztosra akartak menni, hogy pihensz? Progeszteront kaptál? Nagyon szurkolok , hogy most már minden rendben menjen!!!
Köszi, hogy frissítetted a táblát!

Eszti,
szerintem a sós vízben nem lehet nagy baj Kép
tralllala
 
 


Sziasztok!

Nicika, én is remélem, hogy már nem lesz semmi baj! Örülök, hogy mindketten jól vagytok!!! Köszönöm a friss táblát!

Eszti, szerintem sem lehet baj! Mi 23-án indulunk az AdriáraKép Mondta a doki, hogy nyugodtan menjek, mintha semmi sem lenne. A lényeg, hogy se túl hideg (20 foknál hidegebb), se túl meleg (28-30 fok) vízben ne legyen a kismami. Ezért is jobb a természetes víz (tó, tenger), a gyógyvíz állítólag nem javallot.

Nekünk is az volt a legszebb pillanat az UH-n, amikor mutatta a doki a férjemnek, ahogy dobog a pici szíveKép
Nekem aug. közepén kell visszamennem, már nagyon várom! Tényleg lányok, benneteket sem küldtek el egyből laborvizsgálatra? Én azt hittem, hogy másnap menni kellesz, de azt mondta az orvos, hogy majd a 12.hét után (amikor vissza kelle mennem) szép sorban mindent. /Biztos én vagyok ilyen türelmetlenKép /

Az alvással én is hasonlóan voltam kb 3-4 napig, de 2 napja végigalszom az éjszakát. Ill. 1x kelek fel, amikor ki kell mennemKép

Anita (6+5)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita!

Szerintem terhesgondozáson kapsz majd beutalót vér és vizelet vizsgáltra!

16(téli)

Kép
marcusz
 
 


Anita, ti hova mentek az Adriára? Mi pont előtte való nap érkezünk majd vissza. Mi Montenegróba megyünk, de lesz kirándulás Dubrovnikba, és Montenegró gyönyörű természeti helyeire is, úgyhogy nem két hét láblógatás lesz. Hacsak el nem alszom két kirándulás között. Kép
Én is csodálkoztam kedden, hogy csak aug. végén kell legközelebb mennem...és a dokim ráadásul azt javasolta, hogy mivel minden ideális nálam, ezért ha a védőnő nem ragaszkodik hamarabbi vérvételhez, akkor elég majd csak az AFP kötelező vérvételnél megcsinálni.
Háát nem tudom. Biztos, minden újdonsült kismama türelmetlenebb, és furcsa, hogy csak hetekkel később kell bármit is csinálni. Én is megpróbálok türelmesebb lenni, és egyelőre "növeszteni" a babát.
Én ha visszajöttünk a nyaralásból (júli vége), akkor fogok menni védőnőhöz.

Én totál álomkórban szenvedek, gyakorlatilag a délutánokat át tudnám aludni, mint ahogy az vasárnap majdnem meg is valósult. Órákat aludtam, kis szünetekkel, és utána is végig éjszaka Kép
Ez munkanapokon kicsit módosul, de ha hazaérek, simán le tudnék feküdni, és reggelig szunyálni. Kép

Trallala, hogy vannak a gyerekek?

Eszti (7+1)
Vendég
 


Szia Eszti Kép
Irigyellek Montenegró miatt, már én is terveztem többször, hogy oda megyünk, de mindig valami más lett belőle. Dubrovnikban már jártam, gyönyörű Kép

Hát bevallom, nem tudom mi van a babócákkal, hétfőn kell mennem újra UH-ra, talán akkor már látszódni fog, hogy mi lesz a kisebb babával... most már valahogy kezdek megnyugodni, hisz nem tudom sajnos befolyásolni a dolgokat. a hét eleje már jobb volt, nem ájuldoztam, és csak egyszer hánytam Kép ma megint elég vacakul vagyok Kép
tralllala
 
 


Eszti, mi Horvátországba, Makarskara megyünk. De mi is sok kirándulást tervezünk: Dubrovnikba szintén, Korcula szigetére, a Nemzeti Parkokba...Tehát mi sem csak henyélést tervezünkKép
Nekem a védőnőt sem mondták még, h keressem fel! Vagy ez hogy működik? Olyan kis butus vagyok még ebben a dolgoban, csak a családtól még nem nagyon akarok segítséget kérni. (Elég szűk kör tudja még!)
Ezek a reggelek, délelőttök szörnyűek! Ezt a részét nagyon nehezen viselemKép

Nem baj lányok, kitartás mindannyiunknak! Hamarosan minden jobb lesz!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok! Köszönöm a jókívánságokat. Én ugye tegnap voltam védőnőnél a kiskönyvért és ő már meg is írta a beutalókat, csak le kell pecsételtetni a dokival. Aztán a 12. hétig el kell menni a beutalókkal, belgyógyászat, vérvétel, fogászat...
Szóval én ma megyek a gondozóba, majd mesélek! De akkor is nagyon pici a babám! A tieitek már sokkal nagyobbak! Miért?

KépKép
nicika
 
 


Anita, úgy látom, mi nagyon egyidős várandósak vagyunk (én 2006.02.23.-ra vagyok kiírva), én kedden voltam dokinál, és a leletre, amit adott, írt egy mondatot a védőnőnek, hogy vegyen engem gondozásba. Azt mondta, elég nyaralás után menni a körzeti dokihoz.
Én marha hülye vagyok körzeti dokis dolgokban, mert a családomban 3 orvos is van, és soha nem jártam körzeti orvosnál...Kép
De ők még nem tudják a babát, így még én is sokszor sután állok a dolgok előtt. De most már meg fogjuk mondani, hogy a védőnőhöz és a körzeti dokihoz már az ő támogatásukkal tudjak menni. Ha tudok majd már erről valamit, úgyis írok.

Trallala, én is várom Montenegrót, nekem is régi álmom volt, annyira gyönyörű hely. Remélem, nem leszek rosszul, szeretném élvezni a hely szépségét. Anita, ti is nagyon szép helyre mentek, Korcula igazi álom, voltam már ott.

Nicika, én még CRL eredményt sem kaptam, tehát fogalmam sincs, mekkora a babám. Egyet tudok, hogy kedden 24 mm-es volt a petezsák. Bár másfél hete még olyat is írtak, hogy 4,5 mm a babóca valószínű. Szóval nem tudom.
Szerintem ez ilyen korai időben még nagyon eltérő, mint ahogyan a különböző kismamák adatai is nagyon eltérő eredményt mutatnak.
Szóval ne aggódj, a doki mondaná, ha valami nem lenne ok. Kép
Vendég
 


Nicika! Ne idegeskedj ezen, az nem tesz jót a babának! Lehet, h még most egy picit kisebb, de ha pihensz sokat, vigyázol magadra, Õ is jobban megerősödik, aztán még be is előzi a többit!Kép Nem szabad idegeskedni, szomorkodni! Gondolj csak bele, kis vasgyúró a pocaklakód, hiszen hál'Istennek, most is minden rendben van veleKép
Inkább majd írj, h mi volt a gondozóba, már nagyon kíváncsi vagyok!
Lehet azt akarja a dokim, h csak akkor kezdődjön a gondozás, ha betöltöttük a kritikus 12 hetet??? Nem tudom... Biztos jól van így, csak ő tudja jobban...

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Hát a gondozóban semmi érdekes nem volt. Lepecsételték a beutalókat, és írtak egy sort a kiskönyvbe! Ennyi! Semmi vizsgálat, UH! Pedig még mindíg van egy kis sárgás-barnám!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Az eddigi tapasztalataim szerint a 12. hétig az orvosok várnak arra, hogy megmaradjon a terhesség és minden rendben legyen.
Remélem így lesz mindanyiunkkal!!!
A 12-13. héten van egy fontos ultrahangvizsgálat, ahol a tarkóredő vastagságát mérik, ha ez nagyobb egy bizonyos értéknél, akkor az utalhat rendellenességre, de ez alapján még semmi nem biztos.

Lányok! Aki nyaralni megy annak jó pihenést és kikapcsolódást. A tengervíz addig nem árthat, amíg nincs nyitva a méhszáj, tehát az elején még semmiképpen.
Sőt, a sós víz fertőtlenít is, így a fertőzésveszély is szinte nulla, nemúgy, mint egy strandon.

Nálam most az a legnagyobb gond, hogy nem igazán tudok foglalkozni a gyerekekkel a rosszullét miatt. Én inkább délután és este vagyok pocsékul.

Nicika! Az előző terhességemnél nekem is volt barnás vérzés, rohantunk is a kórházba, ott azt mondták minden rendben. Előfordulhat vérzés is az elmaradt menstruáció idején (4.,8.,12. hét), remélem minden rendben lesz!!!

Tünde 9+1

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! Akkor engem miért fogtak bent két csepp barnával? És neked mikor kezdődött és meddig tartott ez a barnás vérezgetés?

7+4

KépKép
nicika
 
 


Nicika!
Örülj neki, hogy mentmaradtál, így legalább nyomon követték, hogy ne legyen semmi nagyobb baj!
Nekem a 8. hét elején kezdődött, elég erős barnás folyás, aztán kb. 7-8 napig tartott, utána sárgás lett, majd elmúlt.
Nekem azt mondták, hogy a 2. elmaradt menstruációt jelezhette és nincs gond.
Ne izgulj, nálad is biztosan elmúlik!

Tünde 9+2

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! Nekem is egy erősebb barnással kezdődött, ami kb. 1 órán keresztül volt erős aztán folyamatosan csökkent, majd sárgásra váltott. Még jelenleg is ilyen fehéres-sárgás. Akkor igyekszem megnyugodni!

Nicika 7+5

KépKép
nicika
 
 


Akkor ezek szerint a terhesség első két hónapjában teljesen normális a barnázás...

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni. Ma fedeztem fel ezt a topicot és úgy látom ide tartozom! :-))
Adatok:
Czuli
25 év
Budapest XVIII.
U.M.:2005.05.10.
szülés: 2006.02.14.
JF Délpesti Kórház

Nekem múlt héten hétfőn 06.27.-én volt a 2. Uh-m 10.5 mm volt a baba. Doki bácsi megírta az összes beutalót és ezen a héten elmentem minden vizsgálatra. Minden rendben van.:-) Hétfőn megyek a védőnőhöz.Legközelebb augusztus 15.én megyek UH-ra bár azért ilyen sokára mert elutazunk a férjemmel.(múlt héten volt az esküvőnk és nászútra megyünk:-)
Folyásom nekem is van de csináltak labort és nem kóros szóval ez is oké...
Elég sokat írtam bocsi....:-))

Czuli
czuli
 
 


Sziasztok!

Czuli üdv! Sok boldogságot, és jó pihenést nektek!
lettymama
 
 


Sziasztok lányok!

Ti hogy álltok a rosszullétekkel, étvággyal...stb? CSak azért kérdem, mert én nagyon ramatyul vagyok. Főleg így reggelente, ami eltart egész kora délutánig. Ráadásul napok óta alig van étvágyam, pedig nem jellemző rámKép Pl. ma reggel is 1 órán át tuszkoltam magamba egy fél pogit és egy fél csésze tejet. Nem is azzal van a baj, hogy nem eszem, de már annyira gyengének érzem magam. Azt is tudom, hogy legalább folyadékot kellene innom, de azt sem nagyon bírom magamba nyomniKép El vagyok keseredve... Délutánonként mindig gyümölcsevés jön rám, ami jó, de sztem egy kicsit kevés, vagy nem? Alapvetően "húsimádó" vagyok, de lassan két hete már szinte a húsra sem bírok nézni. Nektek is vannak hasonló észrevételeitek?

Eszti,Czuli nem tudom mikor indultok pontosan, de jó utat, jó pihenést kívánok! Vigyázzatok nagyon magatokra és a pocaklakókra! (már én is nagyon várom, hogy induljunk, de félek is a rosszullétek miatt)

Bocsi, hogy sok voltamKép)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: