Új privát üzeneted érkezett!

Szia Rjuli!

Most érkeztünk haza leírom mire jutottunk.
Először az ortopédián voltunk ott azt mondták,hogy ortopédiailag rendben van és tovább küldtek a neurológiára.Ott megvizsgálták leírom mi van a leleten.
HIE valószínű.Sectioval született,meconiumos magzatvíz.Pavlik kengyelben volt.Jelenleg oda-vissza forog még nem ül fel.
Status:látás,hallá rendben,kóros reflex nincs.Kutacs záródóban,mentalis szint kornak megfelelő.

Megállapított diagnózis:motoros retardatio

javaslat:gyógytorna a járás kialakulásáig.

Aztán átmentünk a rehabilitációra onnan a gyógytornászhoz.Holnaptól kezdjük heti 2 alkalommal és itthon minden nap kell csinálni.
Az mit jelent a kezelő lapon,hogy gyógytorna E?És mi az a motoros retardatio?
Remélem hamar helyre jön.Mindkét helyen azt mondták,hogy a kengyel miatt van így és azért nem tud kúszni mert szétcsúszik a lába.Mindig békában tartja a lábát és úgy áll mint a kengyelben.

A neurológus azt mondta,hogy nincs fokozott izomtónus és még azt,hogy fog járni ez a gyerek.

Hát ennyi.Mi a véleményed?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia!

Addig rendben van, hogy a kengyel miatt békázik, de az asszimetria már nem róható fel ennek. Ha heti kétszer járhattok, az szuper. Hamar megtanulod, mit kell otthon csinálni. Egy a lényeg: meg kell acéloznod magad. Ha nem szereti, akkor is muszáj! Nem ijesztgetés, de benne van a pakliban, h. nyűgnek érzi majd, végülis, amit nem magától csinál, az lehet, h. nem lesz kedvére való. Ez tök normális reakciónak számít, úgyhogy nem kell megijedni, hogy jaj, szegénykém, biztos fáj vagy lelkileg milyen rossz ez neki.
A motoros retardatio azt jelenti, hogy mozgásában visszamaradott az állapota, de ezt a kifejezést ált. akkor használják, ha a körülmények (nálatok a kengyel) okozzák a lemaradást és nem valami organikus dolog.
Pl. mentalisan az a gyerek retardált, akit bedugnak egy szobába és semmi inger nem éri. Akkor az nem értelmi fogyatékos, tehát megfelelő fejlesztéssel behozható a lemaradás, csak a korábbi körülmények nem tették lehetővé a fejlődést.
Szóval ez végülis jó dolog.
Hogy mi az az E -gőzöm sincs. Nem lehet, h. ez valami kórházi jelölés?
Kíváncsi vagyok, mit fogtok szólni a tornához. Sok sikert és jelentkezz!
rjuli
 
 


Szia!

Na meg volt az első foglalkozás.Még sok mindent nem csináltak megnézte a gyógytornász,kikérdezett milyen volt a szülés stb.Azt mondta,hogy olyan nagy baj nincs vele.
Aztán mutatott 2 féle gyakorlatot.Az egyik,hogy megfogom a térdét és a vele ellentétes oldali kezét és húzom fel.Nagyon szépen letámaszkodik és felül nem is kell sokat húzni rajta.A másik,hogy behajlítom a lábait és a combom közé teszem és négykéz lábra állítom.A kezével támaszkodik és ahogy emelem a fenekét már teszi is odébb a kezét.Szóval nagyon ügyes és én is hamar megtanultam.
Eléggé sírt főleg a négykézlábas gyakorlatnál de inkább most sírjon mint nagyobb korában.És az én lelki ismeretem is tiszta,hogy megpróbálok érte mindent megtenni.
Csütörtökön megyünk újra addig ezeket kell gyakorolni.

Nagyon kedves a gyógytornász látszik,hogy szereti a gyerekeket.

Te hol dolgozol?Van gyereked?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 

 
 

Szia!

Főállásban a Fővárosi Beszédjavítóban vagyok. Itt beszédhibás, beszédfogyatékos, megkésett beszédfejlődésű, dyslexiás, stb. gyerekekkel foglalkoznak logopédusok, és itt tartok mozgásfejlesztést. Legtöbbször összefügg a mozgás és a beszéd állapota.
És meglepő(?) módon sok olyan tanítványunk van, akinek a kórelőzményében szerepel egy kis vérzés a terhesség alatt, egy kis fertőzés, kis adaptációs zavar-elhúzódó sárgaság, köldökzsinór a nyakon, stb. Csupa olyan dolog, aminek ott és akkor nem tulajdonítottak jelentőséget, mert szemre jól volt a baba, semmi különös kezelésre nem szorult. Aztán későn kezdett beszélni, járni, de elintézték azzal, h. lusta, meg nyugodt és kész.
Aztán ovi vége felé, iskola elején jönnek a gondok.
Szóval nagyon nem úgy van az, hogy majd kinövi, meg ráér, meg én is ilyen voltam, stb.
Úgyhogy jól tetted, hogy elkezdtétek a fejlesztést, így tényleg nem tehetsz majd szemrehányást magadnak.
Az idegrendszer fejlődésénél mindennek megvan a maga ideje, nem véletlenszerű sem az idő, sem a sorrend. Úgyhogy nem ugyanaz 8 évesen kúszni tanulni, mint 8 hónaposan. Minden dolog kihat valami másra és egymásra kell, hogy épüljenek a dolgok.
Amúgy dolgozom ún. "klasszikus" mozgássérültekkel is, ez áll hozzám közelebb, de erre főállásban olyan paraméterekkel, mint a mh-emen, nincs módom. Így viszont nagyon sok dolgot lehet tanulni, sokkal szeretágazóbbak az ismereteim, mint "mezei" konduktor-koromban.

Amúgy van egy 6 és egy 3 éves lányom.:)
rjuli
 
 


Szia!

Biztosan nagyon szereted a munkádat.Én nem biztos,hogy tudnám ezt csinálni.Miskolcon is láttam elég sok sérült gyereket és nagyon sajnálom őket.Biztos,hogy ehhez elhivatottság kell.

Az én lányom beszéde elég jól fejlődik mondja,hogy baba fel is ismeri a gyerekeket és ha éhes vagy szomjas mondja,hogy mamamm.Egész nap gagyarászik be sem áll a szája és szokott énekelni is.

Az én terhességem nem volt vmi kellemes.Sokat voltam kórházban mert örökké görcsöltem.A 30.héten befeküdtem és a 36.héten jöttem haza.Addig naponta 3-szor kaptam bőr alá a Brikanilt,napi 3 Pipolphen,Astrix 2*1.Végig feküdtem a terhességet és így is nyitva volt külső-belső méhszájam és a nyakcsatorna 30 htesen 1 cm volt.Ehhez képest aug.31-re voltam kiírva és 30-án este született Mirtill.Nem tudom ezek befolyásolják-e a megkésett mozgásfejlődést.A gerincéréstelenítő lehet a babára vmilyen hatással?

Azt Te is tapasztalod,hogy a nem kúszó-mászó gyerekek között több a tanulási nehézséggel küzködő?

A lányaidnál rendben ment minden mozgásfejlődés terén?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia!

A végén kezdem: az én első terhességem sem volt problémamentes, de szerencsére nincs semmi utózöngéje. Volt egy kis asszimetria, háton fekve kiflibe fordult, ill. a csípője fejletlen volt, mert 36. hétre született, ezért terpeszbetétes pelust hordott egy ideig, de mivel egyik sem volt súlyos és nagyon hamar észrevettem a dolgokat (néha nem árt, ha árgus szemmel figyelek, máskor őrjítő tud lenni, ha ért hozzá az ember :D ), nagyon hamar rendbejött. A kisebbikkel minden simán ment a terhesség során, eleinte mégis iszonyú feszes volt és folyton sírt, ha épp nem aludt. Sztem kicsit éretlen volt az idegrendszere. Otthon tornáztunk a Katona módszer szerint (sváb-hegyi fejlődésneurológiáról származik, de nem kellett oda mennünk, csak a kerületi neurológusnál jártunk), aztán ő is kikupálódott :)
Kifejezetten ügyes mindekttő.

A gerincérzéstelenítővel kapcsolatban nem tudok mit mondani, nem értek a hatásához. Az okozhat gondot, ha fájásgyengeség miatt lelassul a szülés és ox-hiányos állapotba kerül a baba. Maga a gyógyszer nem hinném, hogy a mozg-fejl-re hatással lenne, de nem tudhatom.
A terhesség alatti görcsök is befolyással vannak az ox-ellátásra, és persze a nyitott méhszáj kedvez a felszálló fertőzéseknek. A sok gyógyszer sem ideális, bár iylenkor nyilván mérlegelnek az orvosok és a kisebbik rossz mellett döntenek.
Ennyi előzmény után egyáltalán nem csoda, hogy van egy kis eltérés a többi babához képest. Hál'Istennek, hogy semmi súlyos, és az külön jó jel, hogy ilyen szépen gügyög, beszél.
A logopédus kollegák szokták mondani, hogy lényegében a pár hónapos csecsemő hangadásaiból lehet következtetni az esetleges későbbi beszédproblémákra.

A tanulási problémákkal kapcsolatban azt látom, hogy sok hozzánk kerülő gyerek nem tud kúszni (mászni ált. tudnak), de ezen kívűl rossz az egyensúlyérzékük, nincsenek tisztában a térbeli viszonyokkal (fenn, lenn, elől, hátul, jobb, bal), nem tudnak tájékozódni a saját testükön, tériszonyuk van, ügyetlenül lépcsőznek, szóval nem egyetlen dologban nyilvánul meg a hátrány.
Ha kikérdezzük a szülőket, nagyon soxor mondják, h. kihagyta a kúszást baba-korában, jó esetben gurult, mászott, aztán felállt.
A problémások közül sokan nem kúsztak, de a nem-kúszók közül ki tudja, mennyi lesz a problémás?:)
A kúszás ellentétes kar-láb munkát igényel, összehangolja az idegpályák, agyféltekék kapcsolatait, későbbi koordinációhoz, harmonikus mozgáshoz is fontos.
Az is lehet, hogy a kúszás kihagyása már mondjuk előszele egy későbbi problémának, ill. esetleg emiatt nem alakulnak optimálisan az idegrendszerben a dolgok és attól lesz később gond. Tyúk-tojás :lol:
Önmagában ez az egy dolog még nem kell, hogy megijesszen senkit, de sok -korábban elhanyagolhatónak tűnő- figyelmeztető jelre érdemes odafigyelni.
rjuli
 
 


Hú, de hosszú lett :roll:
rjuli
 
 


Szia!

Még jó,hogy Te ilyenekkel foglalkozol és tudod mit kell tenni.
Én is láttam,hogy vmi nem stimmel csak a gyerekorvosunk idétlen.Nem törődik semmivel de a többi is ugyanez.
Állandóan a súlyát méregeti a gyereknek más nem is érdekli.
Akkor minek viszem havonta tanácsadásra?
Pont ma mondta a gyógytornász,hogy ha a szülő nem megy utána a gyerekek nem kerülnek orvoshoz.Ez elég szomorú.

Voltunk ma is tornán.Azt mondta,hogy feszes a térde és a combja.Azt masszírozgatta neki és megmozgatta egy kicsit.Mutatott egy gyakorlatot az a neve,hogy z-ülés.Azt mondta,hogy ez nyújtja a combját.Ült így Mirtill egy darabig és egyszer csak felállt!!Nagyon meglepődtem.
Azt mondta a gyógytornász,hogy nagyon erős baba főleg a hasizma.A felüléshez már csak 1ujját fogta.Azt mondta,hogy a kengyeles gyerekeknek erős a hasizmuk mert más mozgást nem tudnak csinálni.Mirtill is örökké a fejét emelgeti.
Végig sírta azt a fél órát nagyon sajnálom de nem tudok mit tenni.
Ugye hamar elfelejti?

Mirtill a szülés után belázasodott és a crp-je 40,5 volt.Kapott antibiotikumot és helyrejött.Én is belázasodtam és a sebem is begyulladt és visszanyitották egy darabon.
Ha normális lenne a gyerekorvosunk gondolhatott volna arra,hogy esetleg gond lehet később.Na mindegy az a lényeg,hogy már kezelés alatt vagyunk!

Mi a különbséga gyógytornász és a kondukor között?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia!
Sajnos a dokik tényleg felületesek. Nemhogy nem szólnak dolgokért, de, ha a kedves szülő említi, akkor is lepattintják. Ha én lennék orvos, sosem merném elhajtani a gyanakvó szülőt, már csak önvédelemből sem.
Na, mindegy, ez van:(

Hát, azt kell mondanom, hogy, ha a gyógytornász szerint feszes a térde és a combja, akkor azért lehet valami ebben a fokozott tónus-dologban. Remélem, ez is oldódik idővel.

Mi a különbség a gyógytornász és a konduktor között?
Több is:)
Az egyik szemléletbeli, vannak dolgok, amiket máshogy csinálunk mi és máshogy egy gyógytornász, bár az is igaz, h. sokféle irányzata van a gyógytornának. Van pl. olyan, ahol a járni tanuló gyereket hátulról segítve járatják, nálunk ez elképzelhetetlen. Aztán az izomsorvadásos gyerekeket régen a Petőben sokkal jobban terhelték, mint a többieket, mert a volt a szemlélet, hogy így talán tovább szintentartható az állapotuk. (ma már nem foglalkoznak velük) A gyógytornászok szerint pedig inkább kíméletre szorulnak, hogy ne fáradjanak el, ne erőltessék túl magukat, mert az gyorsíthatja a folyamatot. Ki tudja, kinek van igaza? Aztán van olyan irányzat (nem tudom, itthon használják-e, de széles körben nem hiszem), ami szerint csak akkor lehet továbblépni, ha a filogenetikailag egymásra épülő mozgások alapjai megvannak. Vagyis addig nem állítják lábra a pácienst, míg nem tud mondjuk térdelni. Vagy nem mászhat 4kézláb, míg nem tud kúszni. Mi viszont az életkor szerint elvárható mozgásokat mindet tanítjuk. Szóval vannak technikai különbségek, de, ami sztem a lényeg, hogy a Pető módszer, az ún. konduktív pedagógia sokkal komplexebb dolog. Egyrészt az értelemből indul ki, másrészt a teljes személyiséget ill életmódot átölelő rendszer. Több az aktív része, mint a gyógytornának, ott elfogadottabb a kézi vagy mechanikai passzív segítség.
Bizonyos dolgokhoz viszont nem értünk igazán. Mi a központi idegrendszer károsodása miatti sérülésekkel foglalkozunk főként, többnyire bénulásokkal, de helyi sérülések rehabilitációjához nem sokat értünk.
Pl. egy gerincsérvessel nem tudnék mit kezdeni, de egy csípőprotézisessel sem. Reumással sem. Gyulladásos eredteű mozgásszervi panaszokhoz sem értünk.
Viszont pedagógusok vagyunk, tanítók vagy óvodaped., úgyhogy a fejlesztés oktatási része is ránk tartozik.
Biztos sokkal szakszerűbben és sokrétűbben meg lehetne ezt fogalmazni, de most ez jött össze. Szoktam látni konduktorokat itt a bneten, ha valami javításra szorulna, remélem, kiabálnak.:)
rjuli
 
 


Szia!

Ez tényleg elég összetett dolog.Biztosan nagyon szeretheted!
De ez így van rendjén mert mindenki olyan emberre bízza a gyerekét aki maximálisan szereti és érti amit csinál.

Szerinted miért van olyan sok sérült gyerek?Nem figyelnek oda eléggéa szülésnél?Én nagyon féltem a szüléstől de nem a fájdalomtól hanem attól,hogy baja lesz a gyerekemnek.Mivel neheten estem teherbe még jobban féltem de így volt ezzel a doki is.Nem is bánom,hogy császárral lett.Igaz utána eléggé fájt de valamikor kell fájni.

Képzeld Mirtill egyre gyakrabban ül fel magától.Ma befektettem a kiságyba kimentem a konyhába és mire beértem ült a kiságyban és pakolászott.
Fel is áll négykézlábra-igaz még nem tökéletes-és hintázik előre-hátra.Nem is gondoltam volna,hogy ilyen hamar menni fog.Mert ugye ez már a tornának köszönhető?

A kötöttség a combjában és a térdében a kengyel következménye.Legalábbis ezt mondta a gyógytornász.Az,hogy 3 hónapig nem igazán tudott mozogni a lába mert a kengyel mindig rajta volt.
Nem is tudja az ember mikor tesz jót.Sokan nem adják rá a gyerekre a szíjat mert sajnálják,nekem is mondták,hogy ne adjam rá.Én úgy vagyok ezzel,hogy inkább legyen most egy kicsit kellemetlen(úgyis elfelejti)mint egész életében szenvedjen mondjuk azért mert sánta lesz.Szerintem a szülők felelőssége nagyon nagy és buta az aki puszta sajnálatból nem adja rá.Én is sajnáltam nagyon főleg amikor fürdés után tettem Rá és olyan esdeklően nézett rám,hogy a szívem szakadt de tudtam,hogy jót tesz neki.Igaz nem gondoltam,hogy utána ilyen problémák lesznek ce túl éljük ezt is.
Ez megint csak az orvosok nemtörődömsége mert elküldhetett volna akkor amikor levette a szíjat és rég túl lennék az egészen.
Én nem tudnék nyugodt lelkiismerettel lefeküdni némelyik orvos helyében.

Szerinted nem baj,hogy a tornán nem gyakoroljuk a kúszást?Vagy ez az amit írtál,hogy az életkornak megfelelő mozgásokat gyakorolják?

Na jó hosszúra sikeredett!

Szia! Kép
Ilyen volt a kengyelben

Kép
és ilyen lett

Kép
ildikó74
 
 


Szia!

Gyanítom, azért nem gyakoroljátok a kúszást, mert a gyógytornász úgy lehet vele, hogy most már akkor előre nézzünk és a felülés, felállás felé haladjunk. Ha tud gurulni, 4kézláb mászni, akkor a kúszást nem szokták forszírozni, mert úgy vannak vele, hogy az a fontos, hogy egyrészt tudjon helyet változtatni, másrészt csinálja azt, amit kora szerint kéne. Mozgásrehabilitációs szempontból nem tartják annyira fontosnak a kúszást, ha a többi megy. Egyéb agyi összerendezettség miatt lehet lényeges, úgyhogy esetleg kérdezz rá, hogy milyen műfogásokkal tudnád tanítani otthon, ha már az órán nem fér bele.
Az emberi butaság határtalan. Nem csak sajnálatból szokták "megkímélni" a gyerekeket a segédeszközöktől, hanem, mert sokan magában az eszközben látják megtestesülni a sérültséget, legyen az bot, hallókészülék, vagy akár csak szemüveg. Az az érzésük, hogy, ha nincs segédszköz, akkor nem is sérült a gyerek.
És mire már ordít a másság, addigra behozhatatlan az elmaradás, és akkor jön az, hogy mindenki hülye, mert nem tudnak segíteni.

Sok sérült gyerek: nagyjából annyival lehet több a sérült gyerek, amennyivel csökken a csecsemőhalandóság. Azok a babák, akik korábban a természetes szelekció vagy egy komolyabb terhességi, születés körüli komplikációba belehaltak, azokat most milliónyi gyógyszerrel, lélegeztetővel, szondával, egyéb műszerekkel életben tartják.
Hogy mást ne mondjak, néhány éve vitték le a súly- és korhatárt. 25. hét, ill. 500 g-tól már nem vetélés, hanem koraszülés, és így mindent elkövetnek a megmentésükért, holott nem áll készen a kinti világra. Gyakran az az ember érzése, hogy kísérleteznek a babákkal, próbálgatják a határokat. Hiszen miylen remek dolog egy félkilós majdnem embriót életben tartani, figyelgetni, majd hazabocsátani. A statisztikában csak az szerepel, hogy életben maradt. Nyomonkövetés nincs, az pedig, hogy sérült, már egy másik statisztikában fog szerepelni. És hogy milyen következményekkel jár ez a család és a társadalom számára? Ez megint mások kutatási témaköre, de komplexen nem nézi senki.
rjuli
 
 


Szia!

Ma voltunk tornán és kérdezte a gyógytornász,hogy kúszik-e.Mondtam,hogy nem és próbálta vele gyakoroltatni de nem akarja csinálni.Inkább belekapaszkodott a szivacsba és húzta magát minthogy a lábát használta volna.A mászás ellen is nagyon tiltakozik cak nem tudom miért.Azt monja a gyógytornász,hogy biztos rossz élménye lehet dehát sosem állt négykézláb.
A felülés nagyon jól megy,a mászást kell sokat gyakorolni.Azt is mondta a gy.tornász,hogy azért nem megy a mászás mert még nem tart ott mivel 3 hónapot kell behoznia.De próbálkozik és ez a lényeg!

Igen lehetséges,hogy ez az oka a sok sérült babánk.Nem lehet igazságot tenni mert akinek a babája születik idő előtt azt szertné,hogy mentsék meg.Holott lehet azt sem tudja milyen következmények lehetnek.Vagy tájékoztatják megfelelően őket.
Én sem tudnék hogyan dönteni de szerencsére nem is kell.
Amikor 30 hetesen bekerültem a kórházba 1cm-es nyakcsatornával és nyomták belém a tüdőérlelőt áén is megijedtem de szerencsére kihúztuk a 40.hétig.

Hogy bírod ezt a nagy meleget?Mert mi nagyon rosszul!

Hány éves vagy?Én 32 leszek 2 hónap múlva.
Egyébként én is szemüveges vagyok 6 éves koromtól és sokan csúfoltak.Remélem a lányom nem lesz az de ha az lesz ráadom nehogy baj legyen.

A lányaid jól vannak?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia!

Hát, mi is vergődünk a melegben. A nagyobbik lányom állatkerti táborba jár, dög meleg lehet, semmi vizezés egész nap, de hát úgy volt, h. a héten még be kell járnom dolgozni. Ma végre szélnek eresztettek minket!
A kicsit az apja vitte strandra, ő ott hűsölt. Amúgy Zsófi épp tavasszal kapott szemüveget. Jövő héten lesz 6 éves. Simán megszokta, sőt, már kéri. Remélem, könnyebb lesz így, hogy már így fogják megismerni az iskolában (jövőre megy csak, évvesztes) és nem menet közben kapja. Az oviban két kisfiú csúfolta pár hétig, de ez benne volt a pakliban. Mostanra ők is megszokták.

A kúszásról: kérdezd meg, hogy a Katona-féle asszisztált mászatást érdemes lenne-e próbálni vele? (Elvileg neki kell tudnia, mi az) Bár lehet, hogy az kisebbeknek való. Ha nemet mond, akkor megnézem alaposabban a könyvet, és megpróbálom beírni, hogy miről is van szó.
Amúgy sztem szimplán azért sír, mert olyan mozgásokat csináltatnak vele, amikhez magától "nincs kedve", se igénye, mert egyelőre nincs benne a minta az agyában.

Augusztusban leszek 33 :?
rjuli
 
 


Szia!

Akkor pihizhetsz egy kicsit!Ez úgy működik mint az iskola,hogy nyári szünet van?És ha vkinek nyáron lenne szüksége fejlesztésre várnia kell őszig?

Mirtill ma is próbálkozott és elég ügyi volt.Az a baj,hogy a lábát annyira terpeszti,hogy ülésben a combja szinte egy vonalban van a csípőjével.Próbál mászni de mindig hasra esik.Ezért kell a z-ülést gyakorolni mert onnan fog tudni mászni.

A Katona-módszer hasonló mint a Dévény?Köszi,hogy ilyen sokat segítessz!

Én is augusztusban leszek 32 a lányom meg 1 éves.Annyira gyorsan elszállt ez az 1 év.

Azért jobb Pesten lakni mert sokkal több lehetőség van a gyerekeknek kikapcsolódás terén.Itt is van játszóház de nem sok más van.De én nem laknék Pesten mert már megszoktam ezt a nyugis kis várost.Lombikra Debrecenbe jártunk hát ott is van forgalom.Sosem szerettem.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia!
Mi nem egészségügyi, hanem oktazási intézmény vagyunk. Ezek nyáron mind zárva vannak. Akinek szüksége van rá, kap nyárra feladatokat, ill. saját zsebre lehet privát órákat venni, bármilyen fejlesztséi területről is legyen szó. Ez mindenhol így működik, nem magyar sajátosság. Ami gáz, hogy rohadt hosszú ez a 10 hét, ősszel kezdhetjük előlről. De mezei anyaként is pokoli hosszú idő és képtelenség tartalommal megtölteni 2,5 hónapot. Míg a tavaszi szünet pl. 6 nap összesen. Rosszul vannak ütemezve a szünetek.
A Katona önálló módszer, főként babáknak, és szemléletében inkább a Pető mdsz-hez áll közel.

Háton vagy hason alvó a kislányod?

Na igen, Bp-en minden szempontból több a lehetőség, de sztem ide születni kell. Vagy nagyon elvágyódni vidékről.. Mert tényleg nagy itt a nyüzsgés. Nem véletlen a sok kiköltöző sem.
rjuli
 
 


Szia!

Az biztos,hogy én nem tudnám megszokni a pesti életet.
Jó nekem itt csak a gyerekek terén fejlődhetne.Itt semmi nincs igaz a kórházban van gyerekosztály de mindenért Miskolcra küldenek ahol százezer ember van és hónapokat kell várni mivel az egész megye odajár orvos meg kevés van.De ez van! :(

Akkor Te tulajdonképpen gyógypedagógus vagy?

Mirtill általában hason alszik és oldalt.Amikor mélyen alszik mindig hason van.Ez számít vmit?

Már nem bírom elviselni ezt a meleget.

A lányomnak 2 napja jött ki a 4.foga erre ma látom,hogy megint jön 4.Elég nyügi szegényke.

Mentek nyaralni valahová?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia!

Én konduktor vagyok. A Pető módszerrel dolgozókat hívják így. És pluszban tanító.
Az oldalt alvást nagyon nem javasolják csípőprobléma esetén.
A hason alvás viszont jó. gondolojm, még azért szétterül békásan a lába, nem?
Ha így volna, akkor vissza kéne igazítani neki egyenesre és két oldalt megtámasztani, hogy ne bírja felhúzni, hogy ne leygenek folyton hajlított helyzetben a lábai, csípője.
Melegnek amúgy annyi, itt már esik.
Mi belföldre megyünk csak idén-anyagi okok miatt.

Ti?
rjuli
 
 


Szia!

Azt mondta az ortopédus,hogy ortopédiailag rendben van.Akkor már nincs csípőproblámája?Vagy igen?
Amikor a hátán alszik még békában van a lába de inkább oldalt és hason alszik.Miért nem jó az oldaltfekvés?
Ha már helyrejött a csípője már nem romolhat el?
A békatartás egy berögződés ill.kényszertartás?

Tegnap már lemászott a játszószőnyegről négykézláb!Napról-napra egyre ügyesebb.És a beszélőkéje még mindig nagyon jó.Egész nap szövegel!A lányaid mikor kezdtek beszélni?

Mi nem megyünk nyaralni mert hetente 2-szer megyünk tornára így nem is tudnánk elmenni.Anyósoméknak van egy nyaralójuk Tiszavasváriban oda szoktunk járni de idén kimarad.Majd jövőre addigra Mirtill is nagyobb lesz.
Júl.15-én megyünk lagziba kíváncsi leszek hogy fogja viselni a kisasszony!
Mostánában elkezdett félni az idegenektől pedig olyan kis mosolygós volt.Illetve most is mosolygós messziről de ha hozzá érnek sír.Ezért is sír a tornán.Mikor marad ez el?

Szia!

Már itt is hűl a levegő de a lakásban még mindig meleg van!



















































,

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Juli!
Két kérdésem lenne hozzád!
Az én kislányom is oxigénhiányos állapotba került a szülésnél, 8 hetes kora óta kezelik a Dévény módszerrel. Augusztusban lesz 1 éves, jelenleg ügyesen mászik, feltérdel és próbál felállni, de az még nem sikerül neki. Egyébként hypotón.
Ami miatt most írok, az az, hogy olvastam amit írtál a kúszással kapocsolatban. Nati egyáltalán nem kúszott, két nap alatt kezdett mászni. Először nem húzta maga alá a lábait, de két napra rá már igen.
Amiatt, hogy kimaradt a kúszás, szerinted számíthatunk valami hiányosságra a későbbiekben? Lehet, hogy emiatt a beszédfejlődésével lesznek gondok?
Azt írtad, "a kúszás elmaradása önmagában még nem kell, hogy megijesszen senkit, de sok, korábban elhanyagolhatónak tűnő jelre érdemes odafigyelni."
Mire gondoltál? A Dévény alapítványnál vajon figyeltek ezekre?
Bevallom, most kicsit megijedtem. Eddig úgy tudtam, a mászás nagyobb jelentőséggel bír, mint a kúszás.

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Kedves Juli!

A kisfiam 8 és fél hónapos, 4 hónaposan hátról hasra fordult -rendszeresen-, vissza csak kb. másfél hónap mulva, már 6 hónapos kora előtt négykézlábra állt, 6 hónaposan elkezdett kúszni, de ezt elég sajátosan tette, teszi: minkét kezével egyszerre löki magát előre, és a lábaival "rásegít".

Mostanában egy-két lépést megtesz négykézláb mászva, de aztán visszatér ehhez a megszokott technikához.

Nagyon szeret álldogálni, térdelni. Ülni még nem tud, illetve olyan japán üláshez hasonlóval próbálkozik.

Remélemnem voltam nagyon zavaros. Voltam vele neurológusnál, mivel kis csecsmőként a hátán fekve hidakat csinált, és a gyereko. javasolta. Ott 5 hónaposan azt mondták, h. kissé feszesek az alsó végtagjai, és néhány lazító gyakorlatot javasoltak. A 7 hónaposan azt mondták minden ok., megfelelő a mozgásfejlődése.

Én mégis aggódom. A köldökzsinór a nyakán volt, mikor született, s bár efelől megnyugtattak, hogy kapott elegendő oxigént, azért mégis árgus szemekkel figyelem, és agasz, h. nem kúszik-mászik rendesen.

Hálás lennék, he elmondanád a véleményed!

Arven
arven
 
 


Sziasztok!

Ildikó: az oldalfekvés azért nem jó, mert ugye rendesen a combcsont feje az ún. vápában van, de, ha az oldaladon fexel, akkor ez távolodik a test középvonalától, vagyis nem fedi teljesen a vápa, amiben amúgy lennie, ill. forognia kell. Az, hogy a tartó szalagok, ízületek mennyire erősek, hogy elromolhat-e az, ami most rendben van, ki tudja.

Berögződés és kényszertartás között sztem nincs túl éles határ.

A megijedésről ezt találtam:
http://www.dr.info.hu/drinfo/pid/0/bete ... AB01CD9B79

Az én lányaim 1 éves koruk körül kezdték mondani az első szavakat, aztán egyenletesen fejlődtek, két éves korukra lényegében beszéltek, most meg már be sem áll a szájuk. Főleg a kicsinek :lol:

Andi!

Ez a kúszás-mászás dolog nem egyértelmű. Senki nem állíthatja, hogy egyik vagy másik nélkül nem lehet egészséges felnőtt valaki, ill., h. b.melyik kimaradása tutira előrevetít későbbi problémákat. Úgy fogalmaznék, h. figyelmeztető jel. Nem hinném, hogy rangsorolható, h. melyik a fontosabb. Mindkettőnek megvan a maga szerepe a fejlődés során. Az én tapasztalatom az, hogy mászni tudnak inkább a gyerekek, a kúszással szokott gond lenni, néha még iskolás járó-futó gyerekek sem éreznek rá.
Én már csak azokkal találkozom, akiknél valami beszéd, tanulási, magatartászavar van, és amikor elkezdek foglalkozni a mozgásukkal, akkor derül ki, h. annak idején kimaradt ez a fázis, sőt még most sem tudnak.
Úgy értem, hogy oda kell figyelni, h. ha a gyerek mondjuk mindig csak jobb oldalra fordul, vagy csak a jobb kezét használja, (csecsemőkorban az az egészséges, ha nincs még kialakult kezesség, mindkettőt hasonló intenzitással kell használniuk)
asszimetrikusan kúszik, sorolhatnám. Szóval, úgy vélem, hogy az apró eltéréseket is érdemes korrigálni, mert ezek nyomán jöhetnek elő később a kisebb-nagyobb iskolai problémák. Kevesen hozzák összefüggésbe, a fejlesztő központokban csak az igazán sérültekkel foglalkoznak, a többire azt mondják, majd kinövi. És őket kapjuk meg mi.
A Dévény, a Pető, az összes (re)habilitációs módszer végülis a járást tűzi ki fő célnak, úgyhogy az ilyen bagatell dolgok, mint kúszás, nem kapnak akkora figyelmet, főleg, ha a mászás megy. Akik mozgássérültekkel foglalkoznak, azokat az vezérli, hogy a delikvens megtanuljon önállóan helyet változtatni, úgyhogy nagyon súlyos állapotú az a sérült, akinél a kúszás a cél. És ugye kor szerint is nagyon hamar "túlhaladott" ez a mozgásforma, ezért nem kap akkora hangsúlyt.
Mivel írtad az ox-hiányt, és az ebből adódó hypotóniát, gondolom, a mozgásfejlődés terén is emiatt vannak különbségek.
Nem törvényszerű, de elképzelhető nehezebb beszédtanulás, kezdeti iskolai nehézségek, de nem kell előre ilyesmiken izgulni, csak arra figyelj, amiket aktuálisan tudnia kell a kislányodnak, és még ott is van néhány hónap türelmi idő, mielőtt az ember szakemberhez rohan. :)

Arven!

Elképzelhető, h. volt ox-hiány. Ezügyben sajnos nem hiteles, az, amit mondanak a kórházban :evil:
Na igen, a hidazás neurológiai tünet, és az alsó végtagi feszesség is- ezek lehetnek ox. hiány miatt.
A sajátos kúszás is lehet elvileg, de némelyik gyerek makk egészségesen is hihetetlen technikákat alakít ki. :)
Látatlanban nem tudok mit mondani erre. Úgy segíthetsz neki, hogy lefogod az egyik kezét és megfogod a másikat, hogy ne tudjon egyszerre indítani vele, és így húzza magát. Ugyanígy a lábával is. Egyiket lefogod, másikat talpnál megtámasztod, h. legyen mitől elrugaszkodnia. Lehet, hogy popsinál egy kicsit át kell billentened, hogy érezze, hogy a másik oldal jön. Amelyik oldalon fenn van a popsi, azt a térdét tudja felhúzni-vagyis az ellentétes kar lesz előrenyújtva. Na ezt jól leírtam :lol:
Ha állni tud, de ülni nem, az egy kicsit háti hypotóniára utal, de így látatlanban ezt azért merészség lenne kijelenteni. Milyen az a japán ülés? :lol:

Ha aggódsz, sztem mutasd meg gyógytornásznak, konduktornak, másik neurológusnak.

remélem, tudtam segíteni:)
rjuli
 
 


Juli,

köszönöm, h. ilyen gyorsan és alaposan válaszoltál!!!

Jó lenne, ha kiismerném magam a szakemberek között, mivel egészségügyi téren laikus vagyok, és annyi az eltérő vélemény. A 'majd kinövi'-től a 'tanulási zavarok' rizikójáig mindenfélét hallottam Tomi kúszásával kapcsolatban.

Szerintem nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy az, ha folyamatosan szorongva, aggódva méregetem a gyerekemet rengeteget árt mindkettőnknek. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy jobb a hanyagság, csak szeretnék iránymutatást, hogy e problémának mennyire rendeljem alá az életünket.

Ha mindenki mást mond, más kezelést javasol, melyiket válasszam - Dévény, Pető, neurológia, stb...


Hálás lennék, ha konkrét helyet, v. személyt javasolnál, amiben szerinted bízni lehet!

Mégegyszer köszi,
Arven
arven
 
 


Szia!

Nagyon nehéz konkrétumot mondani. Első körben egy alapos neurológiai, ortopédiai vizsgálatot javasolnék-mindkettőhöz kell beutaló a gyerekorvostól. Aztán itt kb. meg is állhatsz szept-ig, mert a fejlesztő központok akkor nyitnak. Talán a Korai Fejlesztőt ajánlanám, ott elég komplexen megnézik a gyerekeket. ez fizetős lett, mert megvontak tőlük egy csomó pénzt. Neten fenn vannak, rá tudsz keresni. A Petőt is jó szívvel tudom javasolni, a Gyerekambulacián foglalkoznak a bölcsis korúakkal. Hipotónokhoz viszont a Dévény is jó, de, hogy tényleg az-e, azt a neurológus tudja megmondani.
Úgyhogy látatlanban nem tudok neked konkrétumot mondani. Bp-iek vagytok?
rjuli
 
 


Juli!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

A Dévény alapítványnál, a kezelés végeztével javasolják, hogy vigyük el a gyereket a Korai Fejlesztő Központba.
Ott, gondolom a mozgásán kívül, figyelnek mást is, ugye?

Egyébként képzeld, Nati szombaton felállt egyedül is!
Nagyon örültünk neki!

Nagyon rossz érzés, hogy bár próbálunk mindent megtenni annak érdekében, hogy az oxigénhiány ne okozzon semmiféle hátrányt majd az életében, igazából biztosat, hogy mi várható, senki nem mer mondani. Persze megértem ezt, csak nehéz elfogadni!

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Szia!

A Koraiba bármikor elviheted, függetlenül az egyéb fejlesztésektől, kezelésektől. A "bármikor" persze jelen esetben szeptembert jelent:)
Ott komplexen vizsgálják és ennek megfelelően javasolnak fejlesztést is, ha szükségesnek látják.

Sajna biztosat az élet egyetlen területén sem várhat az ember, pedig mennyivel egyszerűbb lenne...
rjuli
 
 


Szia Juli!

Közben elvittem Tomit a Petőbe, és ott azt mondták, h. a hátizmai gyengék, feltehetőleg oxigén hiány miatt. Persze a kórházi zárójából semmi hasonlóra nem lehetett következtetni...

Mindegy. Javasolt néhány erősítő gyakorlatot, de megnyugtatott, hogy nincs nagy baj, mert szépen próbálja a mászást, meg az ülést. Ülni ugyan nem így kellene neki, mármint nem a két sarka közé kellene ülnie, de a konduktor szerinet ez a hátizmai gyengeségével függ össze.

Neurológusnál és ortopéd orvosnál már jártunk (Budai Gy.kórház) ott minden lelete negatív lett, szerintuk nem kell foglalkozni vele.

Ezek szerint mégis kellene...bocs mindenkitől akit nem érint, de felháborít az orvosok hanyagsága, főleg a gy.orvosoké. :twisted:

Minden jót a nyárra,

Arven
arven
 
 


Sziasztok!

Kisfiam, Bulcsú 9 hónapos, 2 hete kezdett mászni. A problémám, hogy a kúszást kihagyta, csak hátrafelé tolatott 6 hónapos kora óta. 7 hónaposan állt négykézlábra, és így hintázott előre-hátra. Pár napja kapaszkodott fel ülés-térdelésbe, de ez még csak kapaszkodva megy neki. Normál úton született, komplikációmentesen, időre, 3890 g-mal, 59 cm-vel, most 8,8 kg és 73 cm. Szerintetek érdemes megmutatni szakembernek a kúszás kimaradása miatt, vagy ez nem feltétlen baj? A bátyja kúszott is mászott is, igaz, későn kezdte mindkettőt, 8 és 11 hónaposan.
Köszi:

Zsófi

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Szia!

Sztem -persze látatlanban!!!-, ha önmagában ennyi és semmi említésre méltó dolog nincs sem a terhesség, sem a szülés körüli időszakkal kapcsolatban, ha szépen, egyenletesen fejlődik a mozgása, mindössze kihagyta a kúszást-én nem tartom szükségesnek, h lássa szakember. Fentebb sztem írtam, hogyan lehet kúszni tanítani a babát, ha gondolod, lehet próbálkozni, ilyesmivel.
rjuli
 
 


Szia Juli, kérdésem lenne feléd, s ha időd engedi szeretném, ha segítenél... Mint oly sok más anyukának is :)

Míra lányom tegnap volt egy éves, azonban a biológiai kora szerint még csak tíz hónapos lenne... Vagyis erőteljesen korababa volt. A harmicegyedik terhességi hétre született, minden előzetes jel nélkül váratlanul indult meg a szülés és két órán belül a kezembe volt babácska. Nagyon kis súllyal született 1430 gr és 41 cm volt. Teljesen egészséges volt, oxigént nem kapott csak fél napig szipapon keresztül, utána önállóan lélegzett. Csak a pici súlya miatt kellett bent lennünk.
A fejlődése a terhességi hét szerint alakult tovább. Augusztusra mire hazajöttünk 2100 gr volt, a születése napjára (kiírt időpont), elérte a 2890 gr-ot, s ezek után is úgy fejlődött, mintha a kiírt időpont lenne a mérvadó. A mozgásfejlődését is ehhez tudom kötni... Időben megfordult, majd hat héttel később vissza, aztán forgott, és a kúszást is próbálgatta. Azonban egyátalán nem mászik.
Ugye, biológiai kora szerint most lenne tíz hónapos, de az állással és a üléssel nagyon jól el van. Ha valamit el szeretne érni, akkor rendszerint odaforog, vagy a ha ül, akkor a fenekén csúszik odáig (pláne, ha érdekes dologról van szó).
A nagyobb gyerekeimnél hasonló volt a helyzet. Adott volt minden körülmény a mászáshoz, de a nagylányom már tíz hónaposan ment, a fiam egy évesen idult el, a kisebbik lányom is egy évesen indult el. Szóval Mírának van még "két hónapja", s szerintem el fog addig indulni. De a mászás nem tudom. Nekem nem nagyon mászott egy gyerekem sem. Nagyon hamar ültek, forogtak, valamilyen módon haladtak, de nem nagyon másztak, csak később, miután a járás már szinte tökéletesen ment.

Míra mozgásfejlődése a védőnő szerint el van maradva, a kórházi kezelőorvosunk és a háziorvosunk szerint nincs. A háziorvosunk szerint inkább értelmileg fejlett túlzottan és azért furcsa, hogy még nem mászik. Már mondja apa, baba, ammma (imád enni), bááá (bátyus), szóval értelmileg nem látszik a koraszülöttsége. Csak a mozgása...

Segíts, mennyire kell komolyan vennem a védőnő aggodalmait? Rendszeresen tornázunk vele, gyakoroltatom a hason kúszást, mászást, de nem szereti. Ennek ellenére mindennap gyakorolunk. Hétfőn viszem egy mozgásfejlődés ellenőrzésre. Kívácsi leszek mit mondanak ott.
Segítségedet előre is köszönöm...

Berili
berili
 
 


Szia!

Gratulálok a családhoz! Jól vettem ki a szövegből, h 4 gyereked van? :roll:
A koraszülöttséget-ha jól tudom-úgy számolják, h első félévben annyival kell korrigálni, mint amennyivel előbb jött, a második félévtől már csak a felével. Ez persze egy nagyon kora-babánál nem lehet korrekt, mert néha több évig is eltart, míg behozza a lemaradást, hiszen egyik hiány okozza a másikat és halmozód(hat)nak a dolgok. Szóval, egyfelől mondhatnám, h ha családilag nálatok ilyen a mozgásfejlődés, akkor miért lenne jelentősen más Míránál, ugyanakkor azt is gondolom, h felelőtlen dolog lenne ennyivel lerendezni, ha közben tudjuk, h vannak itt nem elhanyagolható körülmények. Szóval, csak azért, h ne tehess magadnak utólag szemrehányást, én inkább voksolnék a túlaggódós-verzióra. Én is kíváncsi vagyok, mit mondanak nektek hétfőn. Ha megnyugtat, szeptemberben meg lehet mutatni dévényes gyógytornásznak vagy Petőben konduktornak. Korábban én is úgy voltam vele, hogy, ha rendben van a tónusa, nincsenek kóros reflexek és szépen halad a mozgásfejlődés a járás irányában, akkor hurrá. De mióta sok részképesség-zavaros gyerekkel dolgozom, egyre inkább látom azt, h bizony az aprónak tűnő dolgokból is lvisszamaradhat ez-az, amit akkor már sokkal nehezebb korrigálni. Szóval sztem sok forgás, pörgés, hintázás, billegés, és, -ha nem is tetszik neki- kúszás, mászás. Max azon lehet agyalni, h mitől csinálná nagyobb kedvvel. Pl. csúszdán fel-le vagy alagútban, szék alatt-szóval valamilyen játékosabb körítéssel.
Várom a hétfői tapasztalatokat!
rjuli
 
 


Szia Juli, köszönöm a válaszod. Én is úgy gondolom inkább aggódjuk túl... Bár amennyire a védőnő túlaggódja szerintem már beteges... Teljesen kikészített a terhesség alatt is szegényke, de most is mióta a babával itthon vagyunk. Anyukám pont ma mondta, hogy mielőtt bementem szülni, a védőnővel beszéltem és ő még ilyen idegesnek egyátalán nem látott... (Nem vagyok egy agyon idegeskedő típus...) Egész idő alatt tökéletes állapotban voltam, végig dolgoztam, épp a Balatonra készültünk, amikor megjelent és természetesen semmi nem volt neki jó, mindenre húzta a száját, az orvosomra a leleteimre (amiket előtte orvos látott és jóváhagyott, stb.) és olyan szinten felhúzott, hogy felment a vérnyomásom 150 fölé... persze akkor meg azon kezdett el jajgatni, hogy mennyire magas!

No, egy ilyen védőnő mellett egy korababával kész rémálom az életünk. Sem a háziorvos, sem a kórházi szakorvosunk, sem a környezetemben élő több gyermekes mamák nem látnak lemaradást, de ő csak belénk tette a frászt. Azóta alig tudok aludni, enni, állandóan ideges vagyok (egyátalán nem jellemző rám, hiszen négy gyermek mellett nem sok értelme van idegeskedni, valamin mindig lehetne, így inkább elkerülöm, no de most mindenen túlteszek!), hogy valamit biztosan nagyon rosszul csináltam, hogy a gyerek ennyire nem jól fejlődik.

Szóval okolom magam, - már a koraszülöttsége miatt is eléggé gyötörtem magam, most meg ez.
Remélem holnap a hölgy jókat tud mondani, mellesleg Dévény Anna módszerével foglalkozik ő is.

Hát köszönöm mégegyszer a válaszod, ha holnap meg tudok valamit megírom majd.

Berili
berili
 
 


Egy huncut kép a kis gyöngyöcskémről.... Kép Míra [/img]

Berili
berili
 
 


Nagyon édes:)
Van egyátlalán gyereke a védőnődnek?
Azok szoktak parázni, akiknek nincs, csak a könyből tanultakat ontják, saját tapasztalat nélkül. Illetve elképzelhető, h egyszer valamit csúnyán elnézett és igazi baj lett belőle, és azóta attól fél, h újra valami az ő lelkén szárad. Nem tudom, csak tippelek. Sztem egy 4 gyerekes anya szakemberekkel körülvéve ne hagyja magát idegelni :lol: :lol: :lol:
rjuli
 
 


Sziasztok!

Kicsit beleolvastam a topikba, és valami szöget ütött a fejembe.

A lányom időre született, kiírás után 2 nappal, viszont az utolsó 7-8 hetet félig fekvő helyzetben töltöttem az állandó haskeményedések miatt. Fel sem nagyon tudtam kelni,egyből betonkemény lett a hasam, meg is rövidült a méhnyak már a 34. héten.(a méhszáj nem nyílt ki).
Mikor megszületett, mondta a doki, hogy duplán rajta volt a köldökzsinór a nyakán, de 10/10-es Apgart kapott, nem volt semmi gond.(simán és viszonylag gyorsan született).

1 hónaposan elkezdte emelgetni a fejét hason fekve, majd "elfelejtette", 2,5 hós koráig csak sírt, ha hasra tettem, meg nyalogatta a pelust a feje alatt... Utána meg egyszer csak kinyomta magát fekvőtámaszba.

5,5 hónaposan kezdett forogni (mindkét irányba), 7 hónaposan négykézlábra állt, hintázott, majd hamarosan "mászni" kezdett.

Most 8,5 hónapos, kezdi próbálgatni az ülést, de még nem ül fel, csak kirakja a fenekét oldalra, és támaszkodik a kezén, meg szívesen heverészik az oldalán, az alkarján rámaszkodva (mint a régi rómaiak).

A mászása ilyen: két kezét kiteszi maga elé, majd a kezeivel előrehúzza magát, lehasal és utánahúzza a lábait térdelésig, majd ismét kiteszi a kezeit... Szóval leginkább a kezeit használja, mint a fókák. Nem használ keresztmozgásokat, egyszerre teszi ki a két kezét, majd a két lábát egyszerre húzza be.

Ugye ez még normál mozgásfejlődés? Különösebben nem aggódom, de látom, Juli te szakember vagy, gondoltam megkérdezem.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Szia Juli!

Bocs,hogy eddig nem jelentkeztem de elromlott a monitorunk és ma lett készen!

Nagy újság van ám!Mirtill a 4.torna után elkezdett mászni!! :lol:
Már egyedül felül úgyis,hogy négykézlábra áll és onnan és úgyis,hogy a kezével feltolja magát.Kúszni is tud és "fejenállni" is tud.Fel is térdepel!Szóval sokat segített a torna.Nem gondoltam volna,hogy ilyen hamar sikerül!Már csak hetente egyszer megyünk mert nagyon sír és még a felállás nem megy.Néha próbálkozik de azt mondta a gyógytornász,hogy ha nem akarja ne erőltessük mivel még csak másfél hete mászik.
A felállás sem lesz zökkenőmentes mert a bokája túl laza és jár össze-vissza a lába és ha áll mindig a külső talpélén áll és a lábujjait behajlítja.Mitől lehet ez?A gyógytornász szerint egy rossz beidegződés.De hogyan lehet beidegződés ha még sosem állt?
Azt javasolta,hogy vegyünk neki szandit és abban tanuljon meg felállni.Vettünk Siesta szandit 3 csatos ami tartja a bokáját.Abban nem tud oldalra állni és stabilabb.De még nem erőltetjük az állást.
Ma azt mondta,hogy aug.30-án lesz 1 éves ha addig nem áll fel szept.ben elkezdjük gyakorolni a felállást.
Egyébként azt mondta,hogy elég erős az izomzata a lába sem gyenge a kengyel miatt.

Annyira belejött a mászásba már átmegy a küszöbön is és már felfedezte az egész lakást.

Ti jól vagytok?Lányok jól vannak?Voltatok már nyaralni?

Mégegyszer bocsi innentől jelentkezem rendszeresen csak az a fránya monitor kitolt velünk!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Juli, ne haragudj, hogy csak ma jelentkezem, de a tegnapi nap kész rémálom volt ... Mírának és a végén már nekem is.

Elmentünk a mozgásfejlődését megnézetni, kiderült, hogy a hölgy Dévény Anna alapítvány szakgyógytornásza. Mírát előröl hátra, és vissza teljes részletességgel vizsgálta, nyomkodta át. A kicsi rettenetesen sírt, mert minden átmenet néllkül kezdte el és szerintem fogalma sem gyöngyöcskémnek, hogy most mi a frász történik... Nagyon-nagyon zokogott, eddig ilyen még csak egyszer fordult elő, amikor a kardiológus vizsgálta kilenc hónaposan... Akkor a lyukas szíve miatt voltunk kontrollon (ami már nem lyukas hála az égnek!).
Míra annyira nekikeseredett most is, hogy a végén már én is majdnem pityeregtem.

A vizsgálat után mondta, hogy Míra izomtónusa teljesen tökéletes, nem feszes és nem laza, hanem pont jó... A kéz mozgáskoordinációja nagyon fejlett, és fogalma sincs mi az, ami miatt nem akar mászni, és menni. Az izületei rendben vannak, ő nem talál semmi féle szervi okot arra, hogy még nem indult meg a mászásban. Szerinte ez lehet hozott dolog is (ugye a többi gyerek sem igazán mászott), és lehet egy kicsit a korasága az ok.
Véleménye szerint várjunk augusztus közepéig-végéig, ha addig nem indul meg ez a mozgásfajta, akkor néhány torna alkalmával segít meginditani.

Nekem szimpatikus volt a hölgy, de Míra nagyon nem szerette, leginkább ez volt ami taszított, illetve az, hogy minden előzetes barátkozás nélkül kezdte el megvizsgálni a kicsit, aki ettől rettenetesen megrémült. Egész délután kézben volt ezután és nem volt hajlandó egy percre sem egyedül maradni ma, pedig nagyon jól el szokott játszani.

Javasolta, hogy folytassuk a babamasszázst, látszik a kicsin, hogy foglalkozunk vele, és picit eröltessük a kúszás-mászást. Így aztán ma is többször gyakorlogattuk, egyenlőre még nagyon utálja, remélem később szívesebben csinálja majd.

Hát ennyi volt, vegyes a véleményem nagyon, kicsit több barátkozással szerintem jobb együttműködést lehetne elérni (de ez csak az egyéni véleményem). Pszichológiai szempontból nagy trauma volt Mírának, éjjel is többször felsírt, nappal is minden alkalommal látnia kellett. Holnap jönnek anyósomék nem tudom itt hagyhatom-e majd Mírát egy rövid időre rájuk. Eddig ez soha nem volt gond, de ezután nem tudom hogyan reagál majd.

A védőnőnek állítólag két gyermeke van, szerintem is valamit nagyon elnézhetett, mert tipikusan túlaggódó, vagy úgy gondolja a korom miatt muszáj a "körmömre néznie", mert a szenilitás jelei látszódnak rajtam... :P

Még egyszer köszönöm a segytségedet és minden jó tanácsot szívesen veszek.

Üdvözlettel: Erika

Berili
berili
 
 


Természetesen a segítségedet!!! :P

Berili
berili
 
 


Uxi!

Azok alapján, amiket írsz, nem gondolom, h rohanni kéne vizsgálatra. Egy neurológus alkalomadtán megnézheti, sosem árt, nehogy esetleg alsó végtagi tónusprobléma álljon a háttérben, de teljesen normál fejlődésmenet esetén is nagyon sajátságos megoldásokat tudnak kitalálni:)

Ildikó!

A beidegződés szóban benne van az ideg. Vagyis, h nyilván neurológiai eredetű a dolog. Semmi gáz, csak arra utalnék vele, h olyan nincs, h semmi oka egy beidegződésnek. Az idegrendszer ad rossz parancsot. Azt nem tudom, mitől laza a bokája, mert, ha az lenne, befelé dőlne. Úgyhogy nem is biztos, h a boka laza. De, ha már kifelé dől, akkor elég logikus, h a lábujjait behajlítja. Így próbál kitámasztani. Mert ugye, ha "rendesen" áll a boka, akkor 3 ponton van alátámasztva a talp, de, ha valamerre dől, akkor muszáj kompenzálni. Talán a kengyeles tartásból adódik. Lehet, h már csípőből vagy térdből ered a rossz tartás, de csak a bokánál lesz ennyire szembeötlő. Térdei előre néznek, ha áll? Sztem jó szandit vettetek és örülök a látványos fejlődésnek!

Erika!

Örülök, h szakmai szempontból elégedett vagy, végülis b.milyen vacak érzés is sírni látni a gyereket, hosszú távon az a lényeg, h jól fejlődjön, a többit meg otthon biztosan kiheveri. Amúgy ez a bazi nagy különbség köztünk és a gyógytornászok között. És ez nem nagyképűség, de mi pedagógusok is vagyunk és nagy hangsúlyt fektetnek a képzés során az ilyesmire. A gyógytornászok egészségügyi szakemberek és soxor csak a beteget látják az ügyfélben, még akkor is, ha az történetesen egy csecsemő:(
rjuli
 
 


Szia Juli?

A neurológián mindent rendben találtak tudom ez csak egy dolog.
Annyit találtak,hogy a lábujját gyakran visszahúzva tartja amit Te is megnézhetsz előrébb a medencés képen.Azt nézte a doki de kóros reflexet nem találtak.Azóta a gyógytornász is többször nézte de ő sem talált semmit.Állítólag Apósom is így tartja.

A gyógytornász azt mondta,hogy valószínű a kengyel miatt áll a külső részen mert megszokta,hogy mindig kifelé áll a lába.Azt is mondta,hogy mászásnál is időnként széjjelebb tartja a lábát de nem mindig.Teszek fek 2 képet amiket tegnap csináltam ahogyan mászik kíváncsi lennék a véleményedre.A másodikon láthatod hogyan tartja a lábát.Szerinted a mászáshoz is adjam rá a szandit?Amikor fejen áll akkor is így tartja a lábát.Azt hittem a felállás és járás simán fog menni de tévedtem.

Én még nem is néztem a térdét amikor áll de majd megfigyelem és szólok a tornán is és megnézetem ott is.Mi van akkor ha csípőből ered a rossz tartás?Azon is lehet segíteni a tornával?

Bírjátok még ezt a nagy meleget?Én már nem igazán és a gyerek sem.

Már 8 foga van de ez 2 hét alatt jött ki.Azt vettem észre,hogy az utóbbi pár hétben nagyon sokat fejlődött mind mozgásilag mind szellemileg.Már szépen mondja,hogy baba,apa és egyre többet halandzsázik.Megmutat tárgyakat pl.macit,babát,hápi kacsát.Lehet a torna eredménye ez vagy ehhez semmi köze?

Szia!

Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Juli,

nagyon köszönöm a válaszod, kicsit megnyugodtam, mert ma is erőteljesen kúszott a gyöngyöcske, de az is igaz, hogy sokkal szívesebben csúszkál a fenekén!! :wink:

Tegnap is a szoba egyik sarkából simán eljutott a fiókig (hogy hogyan nem láttuk), úgy fogtam meg, mielőtt becsukta volna a kiskezét, mert kinyitotta és pakolta a zoknikat kifelé. Szóval, kezd veszélyes lenni számára a lakás... Meg kell tanítani neki még mi az amit nem szabad...

Nagyon édes és egyre többet és erőteljesebben mozog, talán mire eléri a biológiai egy évet megindul, de akkor sem leszek elkeseredve, ha kicsit később fog menni.
Most kifejezetten jó lesz, hogy nem jár még, mert vasárnap utazunk nyaralni, szaladhatna utánna az egész család... :D

Mindenkinek kellemes nyarat kívánok, valószínűleg a hét a készülődés jegyében teli majd, így nem lesz túl sok időm netezni.

Még egyszer köszönöm a segíítségedet, ha megjöttünk jelzem merre halad a fejlődése gyöngyöcskémnek.

Üdvözlettel: Erika

Berili
berili
 
 


Szia Juli!

Merre vagy?Nyaralni vagytok?Remélem még olvasgatod néha ezt az oldalt!
Leírom mi történt velünk.Kedden elvittem tornára és szóltam,hogy már akkor is kifelé tartja a lábát amikor "fejenáll".A gyógytornász hívott hozzá egy dokit,hogy nézze meg a lábát mert ő már igazán nem sok mindent tud tenni.A doktornő megvizsgálta de nem talált kórosat.Annyit mondott,hogy gyengébbek az izmok a bokájában és lehet egy öröklött ízületi gyengesége mivel az én bokám is kimegy elég gyakran.Ilyet is lehet örökölni?Azt javasolta,hogy egész nap legyen szandiban és írt elő neki izomerősítő TENS-kezelést?Már az elsőt aznap meg is kapta.Szept.20-án kell kontrollra mennünk a rehabra addig kapni fogja.Ha nem javul kitalál vmit de még nem tudja mit.Hát remélem javulni fog!
Egyébként csütörtök óta feláll egyedül nem tudom ennek köszönhető -e.Nem mindig sikerül szabályosan felállni és van amikor megpróbál a külső talpélére állni de a szandiban nem nagyon tud.
A kérdésem az lenne,hogy valóban csak ennyi megoldás van erre a problémára?Mert a dokinő nem igazán tudott mást.
Mennyire hatásos ez az elektromos kezelés?
Okozhatja mindezt a kengyel?Aki csinálta a kezelést azt mondta,hogy a szíj miatt rosszul rögzültek az izmai,ízületei.
Szerinted sok gyereknél okoz ilyen sok problémát a kengyel?

Nagyon mérges vagyok az ortopéd dokinőre mert szerintem nem úgy foglalkozott a gyerekkel ahogyan kellett volna.Amikor levette a kengyelt szóltam,hogy nem lehet kinyújtani a lábát és ő is megállapította,hogy nagyon feszesek az izmai.És ennyi.Nem mondta,hogy tornára kellene menni de még azt sem,hogy 1-2 hónap múlva megnézi holott a kengyeleseket vissza szokták hívni.És amikor másodszorra is elvittem akkor is azt mondta,hogy nem ortopédiai eset a gyerek.Kérdeztem,hogy akkor már ne hozzam vissza és az volt a válasz,hogy ortopédiailag rendben van.Hát ennyi.

Egyébként megnézte a gyógytornász és még mindig rövidebb a bal lába de kb.3mm-rel.Attól nem fog sántítani ugye?Mielőtt rákerült a kengyel kb.1,5cm volt a különbség.

Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikeredett de nagyon aggódom.

Ha nyaralsz jó pihenést!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia!

Vagyok szerdáig csak nem babaneteztem.
Szóval a beszéd és a mozgásfejlődés szorosan összefügg. nem véletlenül alkalmaznak a beszédjavítóban is konduktorokat:)

A lábujjra elsőre azt mondtam volna, h kalapácsujj, de az a könyv szerint a lábboltozatra nehezedő helytelen tartás, súlyeloszlás miatt alakul ki, nálatok meg nem erről van szó. lehet idegrendszeri tünet, vagyis a központi idegrendszer mogató, tónusbeállító részéről jövő üzenet. annyit tudsz csinálni, h pl pelenkázásokkor kicsit kimaszírozod neki, kiegyenesítgeted, h ne rögzüljön a rossz tartás. egyelőre többet nem tudok javasolni.
ja, és szandálvásárlásnál lehetőleg olyat keressetek, aminek van elől csatos v tépőzáras pántja, ami a nagylábujj tövénél, max. közepénél fut keresztül, mert azt egy kicsit meghúzva talán leszorítja. Zártnál meg olyat, aminek jó lentről kezdődik a fűzője.

A lábak kifelé fordulására azt tudod csinálni, h alváshoz egy kendővel térd felett összekötöd. nem durván, szorosan, csak épp annyira, ahogy, álláskor tartja az ember a lábait, annál nem közelebbre. Így a csípőízület és az izmok is tudják szokni a helyes tartást.
Nem tudom, h a kengyel mit csinál a gyerekeknél, a "csak" csípőproblémásokkal a gyógytornászok foglalkoznak, mi a központi idegrendszeri sérültekkel dolgozunk. Néha műtik is a csípőt, ha más nem segít. De valószínű, h ha kényszertartásba helyezünk egy ízületet, akkor az kihatással vanna többire is, és, hát hónapokig nem a "számára kor szerint előírt" helyzetek, mozgások jellemezték az egész lábát. Nem tudom, miylen a gyógytorna, amit kaptok, de igazából úgy volna jó, ha az egész testre kiterjedő feladatok lennének, csípőra, comb távolítóra-közelítőre, térdre, bokára, és persze felső testre is, hát, nyak, váll, karok. Azt sem tudom, h passzív vagy aktív a torna, a gyógytornász csinálja a gyereken a dolgokat, vagy a gyereknek is kell csinálnia? Mert egy-egy ízületet télleg meg lehet "igaztani" passzívan, de az egész tartó, mozgatóapparátust az embernek magának kell működtetnie. Nem tudom, mennyire vagyok érthető, de fontos, h a gyerek maga csináljon bizonyos dolgokat, ahhoz, h az az idegrendszerbe is "beíródjon" és az izomzat is hozzáidomuljon.
Joggal vagy mérges a dokira, még egy egészséges csípőnél is azt szokták mondani, ha, ha elkezd járni, hozza vissza kontrollra. ilyen esetben azt gondolnám, ez nem is kérdés.

a rövidülésre azt tudom mondani, h, ha látszólagos-tehát a csontok ugyanolyan hosszúak, csak feljebb van az egyik, akkor torna-torna-torna, de semmiképp emelt talpú cipő. ha tényleg rövidebb az egyik, akkor lehet magasítani, különben sokat lehet ártani vele, mert hazavágja a csípőízületet, ugyanis kitolja a combcsont fejét a helyéről. Azt, h valódi v. látszólagos, az orvos tudja eldönteni. talán a gyógytornász is, de ilyen kis külöbségnél lehet, hogy rtg dönt. Elvileg, ha szabályosan, egyenesen, szimmetrikusan fexik a hátán, és lenyomod a térdét, felhajlítod a talpakat, akkor a sarkaknak eg yvonalba kell kerülniük akkor is, ha igazítás nélkül az egyik feljebb van. Ekkor látszólagos. ha "kilapítva" is van kül. akkor jön a rtg.
sztem 3 mm nem okoz sántítást, de fontos, h rendszeres ellenőrizzétek, h nem nő-e a különbség.
Most mennem kell, ha kérdésed van, kedde stig írj, utána 1 hét szünet, még, ha jön is a rossz idő :evil:
rjuli
 
 


Szia Juli.Elnezest kerek,de szeretnem a tanacsodat.Kisfiam 7 honapos mult 18-kan.6 honapos koraban meg nem fordult oldalra sem.Rakerdeztem doki nenire aki azt mondta ne agodjak nyugodt baba majd fog fordulni,meg forogni.Igaz egy het mulva fordult mar oldalra,de csak 7 honapos es egy hetesen fordult meg eloszor a hasarol a hatara.Kezeit nagyon jol hasznalja mar reg fog,forgatja jatekokat,tamaszkodik rajtuk,ha hason van kinyomja magat...Ja es ezt az egesz forgolodas dolgot miutan mi forgatuk lepodovel csak utana csinalta.Most sem hu de gyakran fordul att de ...
Kerdesem az,hogy szerinted le vagyunk maradva mozgasfejlodesben?
Elore is koszonom.Udv. miklos maria
miklos maria
 
 


Szia Juli!

Köszönöm szépen,hogy ilyen gyorsan és kielégítően válaszoltál nagyon kedves vagy!

Mirtill már csak nagyon ritkán alszik háton inkább hason és oldalt úgyhogy az összekötést kihagyjuk.

A tornán azt csináljuk pl.a mászásnál a gyógytornász beállította négykézláb és próbálta mászásra biztatni.Ha nem ment jött a hengerpárna vagy egy nagy labda.Most a felállást is gyakoroltuk azt úgy csinálja,hogy fokos széknél próbálja felállítani ha mutat hajlandósáhot segít helyesen felállni(egyik láb kirak másik mellé zár).Szerintem nem ő csinálja helyette csak megmutatja párszor a menetét és utána Mirtill csinálja de ő mindig segít neki.Gondolom,hogy rögzül benne mert csak elkezdett mászni,felülni,felállni.Igazándiból ez nem olyan torna mint amire én gondoltam.Én azt hittem,hogy mozgatja és masszírozza majd.Ez rávezeti a mozgásokra és úgy látom hatásos.Azt mondta,hogy az izmai nincsenek letapadva,nem feszesek már a lábát is kinyújtja.

A rövidebb láb abból adódhat,hogy még mindig mérsékelten meredekebb a bal vápatető és a combcsont feljebb tud csúszni legalábbis ezt mondta a gyógytornász.Azt mondta,hogy nem lesz sánta a gyerek,a neurológián is megnézték ott is ezt mondták.Röntgenezve volt már 2-szer mert itt így csinálják a csípőszűrést.

Ma felállt a szandijában és rendesen állt nem lábujjazott nem állt talpélen.Megnéztem a térdét is és előte néz mindkettő.

Köszönöm,hogy ilyen sokat segítesz és ne haragudj,hogy mindig zaklatlak a problémámmal!

Jó nyaralást kívánok Nektek és biztosan szép időtök lesz!Hová mentek?

Majd megírom,hogy mire jutottunk ill.hol tartunk.

Szia és mégegyszer köszi!

Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Szia Juli!

Nem igazán jól írtam le, hogy mászott, de megfigyeltem: a két kezével húzta magát, a bal lábfejével kicsit lökte, a jobb lábát meg csak vonszolta maga után.

Felhívtam közben egy gyógytornászt, aki épp nem tudott időpontot adni.
Elmentünk nyaralni, a lányom ezalatt az egy hét alatt felült, felállt és elekezdett "szabályosan" mászni.

Biztos "megijedt" a gyógytornásztól, ezt csinálta 3 hónaposan is, mikor nem emelte a fejét, és el akartam vinni.
Hirtelen "megjavult". :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


MM!

ennyiből nagyon nehéz bármit is mondani. lényeges elmaradásra nem következtetnék, de, hogy összességében milyen a kisfiad mozgásálpaota, inkább egy nerológus tudná megmondani. elképzelhető, h kell neki egy kis "rásegítés", hogy beinduljon, vannak ilyen babák. Nincs semmi kóros, mégis kell egy kezdő löket. Gurultasd, pörgesd, forgasd, hintáztasd, billegtesd, rugóztasd, csináljatok ülésbe húzást, lassú visszaengedést, tegyél le elé olyan tárgyat, ami érdekli és azzal motiváld mozgásra, gurulásra, kúszásra.

Ildikó!

Hát a ti gyógytornászotok elég sokat használ a pető-módszerből, de, ha jól csinálja, annál jobb :lol:

Uxi!

ezek jó hírek, időnként a türelem tényleg megoldja a dolgokat :)
rjuli
 
 


Kedves rjuli!

Nagyon örülök, hogy kezdő netezőként ráakadtam erre a fórumra. Olvasgatva a tőled érkezett rengeteg kedves, segítőkész és felkészült tanácsot én is veszem a bátorságot, hogy hozzád forduljak.

12 hónapos kisfiam mozgásfejlődésével kapcsolatban kérem segítségedet.

Gergő kisfiunk 2005. 08. 08-án született. A 41. héten születése gyors, háborítatlan és problémamentes volt, Apgar értékei 10/10.
Mozgásfejlődésének állomásai a következők: hasrafordul 4 hónap, visszafordul 5 hónap, kúszni kezd 6,5 hónap, ügyesen váltott kézzel-lábbal gyorsan bekússza az egész lakást 8,5 hónap, négykézlábra nyomja magát, hintázik 9,5 hónap, néhány mászó mozdulatot tesz 10 hónap, felkapaszkodik kézzel, kapaszkodva térdel 12 hónap.

Ami számomra kissé aggasztó, hogy egyáltalán nem ül. 10 hónapos korától ha ülésbe felhúzzuk, akkor néhány másodpercig marad így, majd előrekonyul, és ebben nem sok fejlődést tapasztalok. A babakocsiban sem szívesen van meg felültetett helyzetben, előbb-utóbb lecsúszik, legszívesebben hason tartózkodik benne. (A most 3 éves testvére is nagyon későn ült, bár már 7 hónaposan ügyesen mászott, és 1 évesen elindult, de inkább oldalt kezére támaszkodva ült vagy térdelt 1 éves kora körül, a klasszikus ülést még később sajátította el. Ma sem ül játék közben, inkább gugol.)
A másik dolog, amit tapasztalok, hogy a lábai igen gyengék, 20-25 másodpercnél tovább, ha fogjuk sem bírják megtartani a súlyát, de általában előbb kimennek alóla. Bár sokszor van négykézláb, és próbálkozik a mászással, de a lábai 1-5 mászómozdulat után szétcsúsznak.

Egyéb területeken korának megfelelően fejlődik. Súlya 11 hónaposan 8700 gr, hossza 76 cm. 9 hónapos korától 6 fogával jó étvággyal fogyasztja a darabos ételeket, de még a szopás is fontos számára. Jól kommunikál, pá-t int, megérti a tiltást, a testvérével együtt játszanak –összebújnak, kiabálnak-, autót tologat, és hozzá brümmög, tárgyakat ki-be rak, kiálló pálcákra ráilleszt, labdázni lehet vele, ügyesen gurítja, egy kézzel dobja. 8-10 saját szót használ.

Kérdésem az lenne hozzád, hogy a fentiek alapján szükségesnek tartod-e Gergő mozgásának fejlesztését? Amennyiben szükséges, milyen módszer lenne célravezető? Hová forduljunk, milyen vizsgálatokat kellene elvégeztetnünk? Kérlek, hogy ajánlj nekünk hozzáértő szakembereket (Vácon élünk, de természetesen Bp-i is lehet).

Segítségedet előre is köszönöm!
ancsa71
 
 


Szia!

Hát, elég érdekes, amiket írsz. Elsőre hipotóniára gyanakodtam volna, de az általában lassabb mozgásfejlődssel párosul. Lehet, h valamiféle izomgyengeség áll a dolog hátterében? :?:
Neurológushoz kéne elmenni, hozzá pedig gyerekorvos beutalója szükséges. A Bethesdában a Neurwirth Márta(?) nagyon jóhírű, amúgy lehet, h a területileg illetékes gyerekneurológus is jó szakember, és nem kell feleslegesen utazgatnotok. Szóval talán először helyben érdemes próbálkozni, és, ha nem volt meggyőző a dolog, még mindig ráértek továbbkeresni.
Amúgy a Dévény Anna módszere ill. a hrg is jó lehet. www.bhrg.hu
de ne szaladjunk nagyon előre, amíg azt sem tudjuk, van-e egyáltalán valami.
rjuli
 
 


Szia Juli!

Kipihentétek magatokat?Hol voltatok?Elég rossz volt az idő sőt most még rosszabb.

Nem voltunk múlt héten tornán és kezelésen sem mert Mirtill beteg lett.Elég magas volt a láza torogyulladása volt.
Holnap megyünk de csak az elektromos kezelésre mert a gyógytornász szabin van 1 hónapig.Heti 2-szer kapja ezt a kezelést és 2 hét múlva bejön a gyógytornász megnézi mert addigra már kell eredménynek lennie.
Elég rendes mivel még azt is felajánlotta,hogy eljön hozzánk hetente 2*de fölösleges mivel úgyis megyünk Miskolcra és bejön oda.Mi 20km-re lakunk Miskolctól.

Az jó vagy rossz ha a Pető módszert alkalmazza?

Egyre többször áll fel nem mindig tökéletesen és tegnap már felmászott az ágyra is.
Most itt tartunk.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Juli,

Nagyon köszönöm a gyors és mindenre kiterjedő választ. Kicsit megnyugtattál, hogy talán nem is olyan nagy a baj.

Szerdára bejelentkeztem tanácsadásra a körzeti doktornőnkhöz, ahol remélhetőleg kapunk beutalót a neurológiára. Az eredményekkel majd jelentkezem.

Szia!
ancsa71
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: