Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Képzeld! Ma megcsinálta az optikus nő a szemüveget, hogy ne nyomja Norbi orrát és újra ráadta és ismét hazáig simán elviselte pedig most néha meg is igazítottuk neki, aztán elmentünk a Mekibe és ott is rajta volt, hazafelé még esett is egy nagyot persze arcal előre, akkor egy kicsit sírt és le akarta venni, de hamar megnyugodott és már nem akarta levenni a szemüveget! Itthon vetkőztetésnél muszáj voltam levenni róla és utánna nem is hagyta visszatenni. Közbe mi betettünk egy dvd-t amit a bölcsibe csináltak róluk és mondtam neki, hogy csak szemüvegbe nézheti, erre azt mondta, hogy Ő akkor nem nézi, mondtam jó, de aztán mégis bejött miközben mi néztük és az ölembe ült és akkor ráadtam a szemüveget, persze elkezdett nyafogni, de nem úgy mint tegnap mi meg próbáltuk folyamatosan elterelni a figyelmét és a végén sikerült is és megint tök jól elvolt szemüvegbe csak aztán úgy akart játszani ahogy nagyon szeret (lefekszik hassal a földre, fejét is leteszi és úgy tologatja az autóit) és hát úgy nagyon zavarta a szemüveg és a végén levettem ról! Így összesen kb. 2 és fél órát volt rajta!

Ez mind szép és jó, de tudom, hogy az igazán neheze akkor jön majd ha tapaszolni is fogom! Jajjjjjjjjj!!!!!!!!

szia

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia!
Az jo ha mar ennyit rajta volt. Gondolom az elkovetkezendo evetek nektek is e korul fog forogni :mrgreen: . Nalunk mar maganak fel/le rakja, altalaban mikor leveszi a fiam valami miatt ( nalunk is valami jatek amikor az utjaban van), akkor pihentetnem is kell egy-ket orara a dolgot, azonnal nem veszi vissza....de olyan kiszamithatatlan, altalaban akar valamit csak megkerem rakja vissza es mar megy is felveszi.
Probald meg a tapaszt, foleg amikor a gyenge szemevel kell nezni lehet nem lesz annyira ellene a szemuvegnek (a +7nel, gondolon nem sokat lat kozelre), ha nem megy akkor egy ido utan mar ugyis fogod tudni van e eselyed az adott napon raadni a szemuveget, akkor arra a napra mar csak a tapasz jon par orat.
Gondolom nehezebb nektek, hogy a szeme altalaban egyenesen all, igy szemmel nem fogod latni a valtozast annyira mint mi, csak gondolj arra, hogy a szeme romolhat ha nem teszel valamit, es kesobb mar nem tudtok mit tenni vele. Nem ijeszgetni proballak am, remelem nem ugy jott le, csak nekem mindig erre kellett gondolnom, meg hogy ha most nem szenvedunk ezzel, majd kesobb en banom meg legjobban. Sajnos a ferjem abszolult nem segitett a dologban, megkerdezi tole akarod e felvenni, amire a valasz persze, hogy nem, erre o jol van akkor nem adja ra......persze ez azok utan, hogy millioszor elmondom neki (nem ertem ezt egyaltalan miert kell nekei ecsetelnem, o is jott a dokihoz neha) milyen fontos, es mennyire jo lenne, hogy legalabb mikor itthon van segitene ebben, ne en legyek a mumus allandoan....de nem, es meg igy is sikerult :lol:
Na irok privit a tobbirol inkabb.
szia
enikonyc
 
 


Szia!

Írtam privibe is!

Úgy tervezzük, hogy ma meg holnap még csak szemüvegezünk aztán hétvégén megpróbálom a tapaszt is!
Már szoltam a bölcsibe is, hogy amint otthon elviseli a szemüveget tapasszal akkor úgy fogom hozni és nagyon késséges volt a Valinéni, kérdezte, hogy akkor majd hogy kell tapasztaniuk meg hogy mikor veheti le róla, meg hogy az udvaron is rajta legyen-e, szóval látszott rajta, hogy majd nagyon fog segíteni!

Olyan jó Nektek, hogy Ti már itt tartotok, persze tudom, hogy Te is megküzdöttél vele és egyszer majd biztos mi is eljutunk ide, de még nagyon messzinek érzem!

Este még írok és beszámolok a mai próbálkozásomról!

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 

 
 

Szia!

Hát ma megint haladtunk, mostmár kb. 3 órát volt rajta!
Amikor mentem érte a bölcsibe akkor vittem a szemüveget és amikor öltöztettem akkor ráadtam a szemüveget, előszőr nem tetszett neki, de mondtam, hogy a cica otthon várja és nagyon fog örülni ha látja rajta a szemüveget, ez be is jött! otthon kapott egy kis ajándékot amivel csak akkor játszhat ha rajta a szemüveg, ez is bejött. Ma nagyon együttműködő volt és nagyon jól tudtam rá hatni! Amikor nem volt rajta szemüveg és tv-t akart nézni akkor is mondtam, hogy csak szemüvegben és egyből rábólintott!
Ráadásul azt hittem megzabálom, mert megmutattam neki, hogy ha úgy érzi, hogy elmozdult a szemüveg akkor hogy tudja megigazítani és nemsokra rá már meg is igazította magának és közben mondta is, hogy "megigazítottam"!
Mai nap egy nagy meglepetés volt, hogy ennyire együttműködött! Azt hiszem ha csak a szemüveg kéne akkor nem lenne gond, hamar megszokná, de ott az a fránya tapasz!

Te tudsz feltenni képet a kisfiadról szemüvegbe? Úgy megnézném? Tapaszos kép is készült? Azt is megnézném!

szia

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia,
azt tudod, hogy jobban lat e a szemuvegben, mit mond elesebb a kep? Orulok, hogy ilyen jol megy mar most nektek, szerintem sokat segit majd, hogy az elejen mindig ugyanabban a szituaciokban hordja a szemuveget, igy nem eri meglepeteskent, aztan eszre se veszed majd, amikor mar elfelejti levenni. A tapasz a szemuveggel egyutt majd meglatod, sajnos arra nincs otletem.
Van kepem, probaltam is felrakni, de tul nagy a merete, ugyhogy azt eloszor le kell kicsinyitenem, de majd felrakom.
szia
enikonyc
 
 


Szia!

Én kérdeztem Tőle, hgy jól lát-e amikor rajta a szemüveg és igen volt a válasz!
Ma reggel eléggé elkenődtem, mert semmilyen csellel nem tudtam rávenni, hogy felvegye a szemüveget és akkor még a tapaszt meg sem említettem. Aztán egyszer megint próbálkoztam, mondtam Neki, hogy ha leragaszthatom a szemét, akkor Ő is leragaszthatja az enyémet, kicsit gondolkodott és azt mondta: " jó de varázsoljak még neki csokit is" Ígyhát kapott egy kis kocka csokit meg leragasztottuk egymás szemét! Hát mit ne mondjak nagyon rossz volt egyszeműnek lenni! Akkor megkérdeztem, hogy hogy lát, azt mondta homályosan és ddörgölte a szemét, ráadtam a szemüveget és fél órán át magán hagyta mindkettőt és úgy játszott!
Nagyon boldog voltam! Délelőtt lementünk még sétálni és a szemüveg akkor is rajta volt, csak mindig rá kell szólni, hogy rendeseen tartsa a fejét mert próbál kikukucskálni alóla!

Várom a képeket!!!!

szia

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia!
Mai napunk: háromszor fél órát volt rajta a tapasz szemüveggel és tapasz nélkül a szemüveg még +másfél órát! A tapsz naagyon nehéz ügy, naagyon nagyon el kell terelni a figyelmét hogy ki bírjon fél órát! Az biztos, hgoy a dokinéni hiába mondta, hogy majd egész nap kell azt talán soha nem fogjuk elérni!

Egy komoly kérdél: Nálatok volt olyan, hogy a férjeden láttad, hogy zavarja a fiad szemüvegessége, mások előtt kellemetlenül érezze magát, esetleg mondta neked, hogy ne adjátok rá, mert úgy nem olyan aranyos, vagy bármi ehhez hasonló?????? Csak mert ma nagyon összevesztem Apával, mert lesz náluk Mikulásünnepség egy hét múlva és mondta, hogy akkor majd ne adjuk rá a szemüveget, mert úgy nem olyan aranyos! Nagyon rosszúl esett és hallani sem akarok erről, mert ráadásul én pont azt mondtam Norbinak, hogy akkor hoz a Mikulás meg a Jézuska ajándékot ha szépen hordja a szemüveget! Hogy legyek így következetes!!!!

szia

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia,
nalunk ezzel nem volt gond, apat ugy altalaban nem erdekli rajta van e a szemuveg vagy sem. Vita csak azon volt, hogy szerinte ronda a szemuveg, na persze szerintem se szep, de mar ez a harmadik, ugyhogy nem nagyon erdekel hogy nez ki, sokkal fontosabba a biztonsag. Ja kuldtem kepeket, ugyhogy lathatod milyen:). Persze az ovoneni oda meg vissza van tole, hogy mennyire praktikus, es nem kell agodni miatta (bar ez se volt olcso, de mar egy eve megvan, csak a lencset csereltuk!). Egyszer volt fotozas az oviban, ott en kertem ne legyen rajta a kepeken....a regi szemuvegben viszont kifejezetten aranyosabb volt mint nelkule (akkor volt is fenykepesznel szemuveges es szemuveg nelkuli kep is csinaltatva).
Szerinetem ne aggodj az unnepseg miatt, valoszinu addigra meg nem lesz rajta folyamatosan, ugyhogy ezzel meg is van oldva a problema. Apa a kepek miatt aggodik? Nem tudom milyen a szemuveg, de a hagyomanyos fajtak mind nagyon jol allnak a gyerekeken, nem tudom elkepzelni, hogy ne legyen benne aranyos. Mi altalaban ha megyunk valahova, rokonok, vasarlas, olyan ami nem mindennapi rutin, akkor nincs rajta, mert olyankor mindig leveszi es mar nem eroltetem (masok elott nehezebb is, mert nem ertik minek teszem vissza ezerszer ra), plusz boltban mar dobta el ugy, hogy nem vettem eszre es csoda, hogy megtalaltam (ugyhogy mar a masik szintrol mentem vissza erte es ott volt sertetlenul a foldon).
Gondolom apanak csak hozza kell szoknia a gondolathoz, hogy szemuveges a fia, es meg valoszinu az is lesz egy par evig, de csak vard ki amikor az utcan idegenek megdicserik a szemuvege miatt:).
Biztos meg tudtok eggyezni valamiben az unnepseggel kapcs. ha csak a kepek miatt van gondja, akkor szerintem ne eroltesd, ha azzal van a gondja, hogy masok elott ne hordja....hat, akkor neked van igazad teljes mertekben, elobb utobb ugyis rajta lesz folyamatosan. Jovo heten fogja mar hordani a bolcsiben? Tapasz volt mar ott rajta?
E.
enikonyc
 
 


Szia!

Szerintem kimondottan szép ez a szemüveg és nagyon aranyos benne Norbi, mindenki meg is dicséri!!!!!
Én azért akarom, hogy rajta legyen, mert mostmár azt tök jól megszokta, hogy ha megyünk valahova akkor kabát után adom rá egyből a szemüveget és egy szava sincs és ez pénteken is így lesz ha megyünk az ünnepségre! Amúgy mondtam az apjának, hogy úgy sem lesz rajta végig, mert egy idő után biztos le akarja venni akkor meg nem szoktam erőltetni!
HÉtvégén viszont tök sokat volt rajta a szemüveg, volt hogy Ő kérte, hogy vegyük föl!!! A tapasz az már egy nehezebb dolog! Elég könnyen belemegy, hogy felragasszam neki, de hamar le is akarja venni! Aaztán volt olyan is, hogy együtt a kettőt nehezen vislei, de kb. fél órát elvolt csak tapasszal, pedig mondta, hogy nem lát jól! Szerintem így is gyógyít, mert legalább használja a rossz szemét!!!! Szerinted???
Bölcsibe még nem volt rajta, de holnap meg akarom próbálni szemüvegbe bevinni és megkérem a gondozónőket, hogy addig hagyják amíg elviseli! A tapsszal egyenlőre itthon küzdök, mert azzal még nem merem bevinni, talán egy-két hét múlva!
Ami nagyon rossz, hogy amikor rajta van a szemüveg akkor sokszor próbál kikukucskálni alóla, folyton rá kell szólni, hogy tartsa rendesen a fejét, mert előrehajtja és fölül próbál kinézni főleg ha távolra néz, mert ha közel játszik valamivel akkor szépen a szemüvegen kersztül néz! Nektek volt ilyen???

Privin küldtél képeket?

szia

Kép
Kép
györesz
 
 


Na megnéztem a képeket!
Nagyon helyes a kisfiad! Mennyi idős Ő most?
Tényleg látszik az új szemüvegen, hogy mennyire strapabíró! A régi szemüvegben annyira kis vagány a fiad (hogy is hívják?), olyan nagyfiús!!!!!! A miénk is hasonló, csak egy picit talán oválisíbb meg más a színe!
Nektek is egész nap rajta kéne lenni a szemüvegnek? Szerintem míg ilyen kicsi ezt én soha nem fogom tudni elérni!!!!

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia,
a fiam most harom eves, szerintem is kifejezetten jol all neki a szemuveg. A mostani szemuvegben nem tud egyaltalan kinezni korulotte, mert eleg kozel van az archoz, igen a reginel sajnos en is lattam, hogy sokszor mellette nez ki. Nekunk amikor mar nagyon nem ment a szemuveg dolog a dokineni azt mondta probaljuk meg csak kozelnezeshez, mert valopszinu tavolra jol lat....hat ez nem jott be, mert ugye egy 2-3 eves nem sokaig csinal egy egy tevekenyseget, igy igazabol nem tudtam csak akkor ratenni mikor kozelre nezett. Lehet ha csak tavolnezeshez nez ki mellette az nem gond nalatok, mert tavolra jo lat? Ezt majd mindenkeppen kerdezd meg legkozelebb, nekunk azt mondta a doki azt csak akkor tudja eldonteni ha mar beszel, es le tudja tesztelni mit lat es mit nem. Nalunk az volt a gond, hogy feltolta a homlokara folyamatosan a szemuveget, amikor meg keresztul nezett rajta egyertelmuen latszott, hogy nem lat, mert hunyorgott es a szemuveget igazgatta folyton (igy kapott +4 helyett +3-at, most szeptemberben, es lenyegeben azota hordja folyamatosan a szemuveget). Nalatok gondolom jo a szemuveg, mert lat vele (a tapasznal mondja, hogy nem lat, ugyhogy biztos erti a kulonbseget). Probald meg a tapszt csak kozelre szemuveggel egyutt, ucan ne, ugy elvileg latnia kell jobban mint szemuveg nelkul.
Szerintem nagyon jol haladtok, meg egy hete sincs hogy elkezdtetek, ha a rutin az, hogy mikor kimentek felveszi, akkor bizony nem lenne tul jo ha a telepo miatt nem venne fel, rajta lesz egy darabig amig odaertek es az egesz unnepseg elkezdodik, az is valami.
Nem lehetetlen, hogy egesz nap hordja mar most, ha visszaolvasol nem mindenkinel volt ez gond...hat nem tudom mitol fugg.
E.
enikonyc
 
 


Szia!

Tegnap délután kétszer 1 órát volt rajta a tapasz szemüveggel, nagyon örültem!
Mindenképp el szeretném hamarosan megint vinni a szemészetre, mert egy csomó mindent kérdeznék a dokinénitől!
Nekünk az mondta a dokinéni, hogy egész nap kell a tapasz meg a szemüveg, 5 napig kell az jobb szemét ragasztani 2 napig a balt. Most azt nem tudom, hogy amíg csak pár órát tapasztom egy nap addig elég, hogy csak a jobbat ragasztom és a rosszat tornáztatja ezzel? Mert gondolom amikor nincs rajta tapasz akkor a jobbik szemét használja inkább a szemüveg alatt is!
Szeretnék majd felírtani egy másik tapaszt is, mert ez elég könnyen le is jön, meg nem valami szép, hogy olyan sötét, mintás az egész, szertnék testszínűt kipróbálni!
Jaj a lényeget majdnem elfelejtettem! Ma szemüvegbe vittem bölcsibe! Semmi ellenkezés nem volt és nagyon boldog volt amikor mindenki dícsérte! Megkértem a gondozónőket, hgoy addig legyen rajta amíg Ő megtűri, nem kell erőltetni, viszont ha mennek az udvarra akkor agyják rá.Nagyon kiváncsi leszek mit mondanak amikor megyek érte!

szia

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia!
Hát én ma még boldogabb vagyok!!!!
Norbival nem volt semmi gond a bölcsibe szemüveg ügyben! Kb. 2 órát volt rajta a bölcsibe a többiek sem macerálták, úgyhogy ezentúl mostmár mindig szemüvegbe viszem! Viszont aminek még jobban örülök, hogy egyre jobban haladunk a tapaszolással!!! Amikor hazajöttünk a bölcsiből akkor egyből hagyta, hogy rátegyem a tapaszt, meguzsizott és lementünk és kb. egy órát lent voltunk tapasszal szemüveggel. Itthon tapasz nélkül szemüvegezett, aztán megint rádumáltam a tapaszra és fürdésig rajta volt! Képzeld fürdés előtt mondtam neki, hogy mostmár levehetjük aszemüveget meg a tapaszt, erre azt mondta, hogy hagyjuk még egy kicsit! Gondolhatod, hogy tátva maradt a szám!!!
Tényleg nektek mit mondanak, kinőheti a kisfiad a szemüveget? Menniy idő alatt???

szia

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia,
hat ez nagyon jo, szerintem egyszeruen jobban lat a szemuvegben, es kezd hozzaszokni, de az tenyleg jo. A tapaszt a szemuveggel jobban viseli, jobban lat ugy?
Igen kinoheti, foleg a +os szemuvegeket altalaban kinovik-ugyhogy ez jo hir nekunk, azt nem lehet tudni biztosan es azt se mennyi ideig kell hordania.
Sajnos mennem kell, mert iszonyatosan faj a derekam es nem tudok ulni, menni se nagyon, de azert majd irok legalabb ilyen rovideket.
puszi
enikonyc
 
 


Szia!

Nagyon aranyos vagy, hogy fájós derékkal is írsz nekem! Mi történt a derekaddal?

Amikor ráteszem a tapszt akkor mostmár kéri is a szemvüeget és ha rákérdezek, hogy nem lát így jól, akkor azt mondja, hogy nem!
Pénteken lehet, hogy elmegyek vele a dokinénihez és felteszem a kérdéseimet!

Jobbulást a derekadnak!

Kép
Kép
györesz
 
 


jaj még azt szeretném kéérdezni, hogy amikor Ti használtátok a tapaszt meg a szemüveget egyszere, akko Te nem vetted észre, hogy a tapaszon előrecsúszik a szemüveg? Olyan selymes az anyaga ennek a tapsznak, hogy állandóan lecsúszik rajta a szemüveg!

szia

Kép
Kép
györesz
 
 


Olvasd el, ha meg nem olvastad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.babanet.hu/faq/szemesz41.php
en eddig eszre se vettem, pedig itt van a babaneten + meg minden ami eszedbe juthat:
http://www.babanet.hu/faq/szemesz.php
na megyek vissza olvasni, aztan majd jovok irok!
szia
enikonyc
 
 


Szia,
Mi ezt a tapaszt hasznaltuk, http://www.drugstore.com/products/prod. ... T-0-SEARCH
nekunk bejott, de en lenyegeben sose tudtam hasznalni szemuveggel egyutt, mert folyamatosan piszkalja a tapaszt-igy ugye a szemuveg utba volt, ugyhogy azt mindig le is vette, de a tapaszt nem (kiveve nyaron, amikor nagyon meleg volt es izzadt), de nem csuszos a felulete, papirhoz hasonlo, nem hinnem, hogy csuszkalna rajta a szemuveg. Na persze ez is van akinek bejon, van akinek nem. A batyad nem kuld neked neha csomagot vagy levelet, abba betehetene egy csomaggal, itt minden drogeriaba aruljak. En amit meg megprobalnek, mivel a ferjed ugyis jar kulfoldre, nezzen szet ott sima drogeriakba, gyogyszertarakba, es probaljatok ki mas markat, ha az nem jo amit hasznaltok.

Kozben nezelodok az interneten es talaltam az ebay-en egy jo kis oldalt. Meg is tudod rendelni ha tetszik valami, vagy egyszeruen keszitesz egyet a kedvenc figurajaval, ha egy kicsit is tudsz varni szerintem nem lehet nehez. En probaltam a kaloz fajtat (na nem ilyen aranyosat mint ezen az oldalon, hanem hagyomanyos feketet amit a felnotteknek is arulnak), de egyreszt az nagy volt, masreszt a fiam azt nem toleralta, tul konnyen le tudta venni. Viszont nekem nagyon tetszik az amit a szemuvegen at lehet huzni, az tuti nem mozdul el, es a boret se irritalna, arrol nem is beszelve, hogy a tapsz igen sokba kerul ha sokaig kell hasznalni (hacsak otthon nem allja a tb, de itt 20 db. tapasz tobbe kerul mint egy ilen).
Itt az oldal:
http://cgi.ebay.com/Children-Kids-Soft- ... dZViewItem

Szerintem meg kicsit korai visszamenned a dokihoz, mert meg nem telt el eleg ido, hogy hozzaszokjon a szemuveghez, es dolgoztatnia kell a szemet hogy lasson vele. Ha par het utan, meg mindig azt mondja nem lat jol, akkor mar erdemes, persze ha neked egyszeru visszamenni a dokihoz akkor miert ne (nekem heteket kell varni itt egy idopontra.
A derekam mar sokkal jobb, mar egy jo ideje szenvedek vele, de nyar ota folyamatosan rosszabodott, addig, mig tegnap hajnalban arra ebredtem, mintha valaki kest forgatna a gerincemben, ugyhogy ki kellett hivni a mentoket, mert azt hittem ott halok meg. Aztan a korhazban kaptam boven injekciot, de sok mindent nem lehet csinalni vele, azon kivul, hogy vigyazok magamra, meg most kaptam itthonra boven fajdalomcsillapitot meg ilyeneket......igazabol nem ertem miert, de mara mar sokkal jobb. Gondolom a gyogyszerek lehuztak a gyulladast, vagy nem tudom. Na remelem nem szoltam el magam es igy is marad.
Majd kuld kepeket a szemuvegben, mar nagyon kivancsi vagyok!
E.
enikonyc
 
 


Szia!
Ari vagy, de én már végigolvastam ezeekt itt a babaneten!
Igazából a tapsz miatt akarok menni a szemészetre, szerencsére ez nálunk egyszerűen megy! Nálunk a tapsz receptköteles és most még van is időm elmenni a fiammal, mert aztán meg dolgozok és nem akarom úgy kezdeni, hogy egyből lógok! Amúgy pont ilyen tapszt akarok iratni, Opticlude-t! Meg most még nem arra vagyok kiváncsi, hogy javult-e a szeme, hanem, hogy pl. ha kikukucskál ha távolranéz az miért van, vagy hogy ha nincs egész nap a tapasz rajta csak a szemüveg, akkor az javít-e a szemén meg hasonlóakat!

Azt a másik oldalt mindjárt át is küldöm a báttyámnak, hogy küldjön Nekünk olyat szemtakarót, mert nagyon praktikusnak tűnik! Hű ennek most nagyon örülök! Remélem tudnak majd küldeni!

Ez a derékfájás elég szörnyen hangzik, drukkolok, hogy elmúljon!!!!

Tegnap különben elég rossz napounk volt és a szemüveg meg a tapsz is nagyon keveset volt rajta, remélem ma jobb lesz!

PUszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szerinted milyen méretet kérjek ebbő a szemtakaróból?

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia!

Ma nagyon jó napunk volt, sőt a lehető legjobb!!!!!!
Képzeld Norbin a bölcsibe 3 órán át rajta volt a szemüveg, aztán amikor hazahoztam akkor negyed 4-kor rátettema tapaszt meg a szemüveget és bár az első fél óra nehéz volt, de aztán olyan jól eljátszottunk, hogy egész fürdetésig rajta volt, ami azt jelenti, hogy több mint négy órán keresztül, hát álmomba sem remélltem, hogy a tegnapi nap után ilyan jó lesz!!!

Megpróbáltam olyan szemüvegre tehető szemtakarót varrni a képek alapján, de nem lett olyan, nem takarta annyira a szemet mint a képeken, úgyhogy remélem a tesómék küldenek nekem!

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia,
en se igazan ertem, hogy van az a takaras elkeszitve ugy, hogy ilyen jol takarjon, es az oldal allitja, hogy nem lat ki korulotte a gyerek (kep alapjan en is ugy latom, hogy nagyon jol takar), szerintem kivan tomve egy kicsit, vagy csak az anyag vastag, filc anyagbol van, aminek jobb a tartasa. A meretet meg kell adni a szemuveg alapjan, a szemuveg orreszetol egeszen a szaraig, amig be nem hajlik, es azt is, hogy bal, vagy jobboldali (de szerintem az csak a mintatol fugg, hogy ner legyen fejjel lefele). Gondolom nektek a legkisebb kell, inchben van itt, ugyhogy at kell valtani majd a cm ha lemered. Esetleg addig is probalkozz a kaloz formaval talan, iderakom a kepet amire gondolok.
Kép
Kép
Nekem ezek nagyon tetszenek :lol:, es sokkal egyszerubbnek tunik mint a masik fajta.

Igazabol viszont, ha ugy is receprtkoteles, egyenlore lehet a tapasz a legjobb, amig megszokja a dolgot, mivel azt nehezen tudja levenni, es ha tegnap ennyi ideig sikerult hordania akkor ahhoz csak gratulalni tudok!!!!!!!!!!Szerintem csak folytass mindent ahogy eddig csinalod, mert nagyon szepen halad a dolog. Mindig lesznek jobb es rosszabb napok, de amig kb. minden masnap jol megy a dolog en nem aggodnek egyaltalan.
Ez nagyon jo, hogy ilyen egyszeruen el tudtok menni a szemeszetre (persze en is ha veszhelyzet van, de csak kerdessel nem nagyon). Sajnos a keskeny kicsi lencseknek ez a hatranya, hogy konnyen ki tud nezni mellette a gyerek....de hat ezerszer szebb. Nem lehet, hogy a fulenel tul hosszu, es azert csuszik le az orran egy kicsit ?(nekunk hajlitani kellett azon is a fem szemuvegnel).
Kivancsi vagyok mit mond majd a doki, mi a fontosabb a szemuveg vagy a tapasz, persze ertem en, hogy mindkettot kellene allandoan, hatha tud valami tervet mondani amivel ezt konnyebben elered.
Egyebkent mas problema nincs a szemuveggel?, nem probalta meg meg "tonkretenni", persze nem direct, de a fiam parszor kitekerte a szarat az elsonek, es egyszer vegigtolta rajta az egyik autojat, ami csunyan osszekarcolta az lencset....A masodik szemuvegunk ket napig tartott, mert elesett az aszfalton, es termeszetesen vegigkarcolta azt az uveget is, csoda hogy a harmadikkal meg nem volt gond, pedig ugyanolyan a lencse.
A derekam mar egeszen helyrejott, ket napja a padlon alszok :lol: , szerintem az segitetet, pedig azt hittem nekem van a legjobb agyam a vilagon, eleg kemenynek is tunik, de mivel alvas kozben jott a legnagyobb fajdalom, gondolom az aggyal is gond volt....
Na megyek aludni.
szia
enikonyc
 
 


Szia!

Nem hiszem, hogy hosszú lenne a szára a szemüvegnek, mert ha nincs alatta tapasz akkor csak úgy kukucskál ki, ha előre hajtja a fejét, nem csúszik előre, de azért majd megvizsgálom jobban! Viszont a tapaszolásnál azt csinálom mostmár, hogy kicsit visszahajom a tapasz szélét így a ragasztós része kivülre kerül és ezen megtapadnak a papucsok és nem csúszik előre!
Ma egész délelőtt megint rajta volt a tapasz szemüveggel még lent is úgy voltunk!

Képzeld viszont nem mentünk mégsem a szemészetre, mert már napja írtam egy gyerekeszemésznek a neten és tegnap este választ kaptam és annyira meg voltam elégedve ezzela válasszal, hogy nem mentem el a miénkhez, de a kontrollra megyünk majd rendesen kb. egy hónap múlva!
Itt van amit írtam a dokinőnek és a válasz:
http://www.hazipatika.com/services/faq/ ... iCk4UCCtKS
aztán még visszaírtam neki és ismét megjött a válasz:
http://www.hazipatika.com/services/faq/ ... cQpNQCfBDW

Ezeknek a válaszoknak azért nagyon örülök, mert 4 óra takarást már elértem és ha nem is egész nap van rajta a szemüveg, de többet van rajta mint nem, szóval mostmár látom a cél végét és tudom, hogy igenis menni fog ez nekünk!!!!
Néha már ekapta a szemüvegét, de eddig még mindig a közelébe voltam és meg tudtam akadályozni, hogy elhajítsa!

Örülök, hogy jobban van a derekad!

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia!
Ez az orvos valaszol nagyon jo, en nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan valaszolnak...es ennyire kimerito valaszt adnak. Ha ezt tudom en is feltettem volna ezer kerdest regen! Raadasul nemcsak sikerult minden kerdesedre valaszt kapni, de egy masik orvos javaslatat is tudod mostmar (amit en mindig szeretnek, amikor ketsegeim vannak). Arrol nem is beszelve, hogy mikor en elmegyek a dokihoz, valamit mindig elfelejtek megkerdezni, es igy neten sokkal atgondoltabban fel tudnam tennni a kerdeseimet, ahogy Te is tetted. Egyszoval nagyon orulok, hogy igy mostmar minden jol megy nalatok!
Nalunk egyebkent ugy volt, hogy eloszor (elso ket honap), csak az erosebb szemet kellett takarni, ha jol emlekszem ugy ahogy a doktorno mondja 4-6 orat, aztan a kontrolon mar a masik szemet is kezdte beforditani, valtva hol az egyik, hol a masik, es ezert kezduk el a valtott takarast, de csak napi 2-3 orat, nehogy kikapcsolja egyik szemet se. Nalatok mi a cel, hogy a gyenge szem felerosodjon? Na jo gondolom egyertelmuen ez, de az lehetseges, hogy idovel egyre gyengebb lencset kell majd hordania amig a ket szem egyforma nem lesz?
puszi
enikonyc
 
 


Szia!

Hát igen tényleg nagyon jó ez a netes doki és biztos máskor is ki fogom kérni a véleményeét, mert ez engem nagyon megnyugtatott!

A cél az, hogy megtanuljon együttlátni a két szemével, hogy csökkenje a dioptia! Bízok benne, hogy minél hamarabb elérünk oda, hogy csak a szemüveg kelljen! Tudom, hogy ez még nagyon sok idő, de én már most nagyon sürgetném az időt! Jó lenne ha ovodás korára már elhagyhatnánk a tapaszolást!

Olyaan érdekes, hogy nálatok látható volt a kancsalság, Norbinál meg senki nem mondaná meg, hogy szemüveg kell Neki, hisz max az veszi észre, hogy valami fura néha aki vele van egész nap és mégis hasonlók a problémáink! Érdekes ez a szem! Tényleg nálatok ez örökletes volt? Mert nálunk senki nem szemüveges a családba és soha nem is volt! Ki érti ezt?

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia,
nalunk azert volt lathato a kancsalsag, mert a szemizmok nem voltak egyensulyban, igy alapjaban veve kettoslatasa volt, ezert kapcsolta ki a szemet, hol az egyiket hol a masikat, hogy a kettoslatast elkerulje (es ezert forditjak el az eppen nem hasznalt szemet). Mivel mi nagyon koran elkezdtuk a kezeleseket egyik szem sem romlott meg, ezert is egyforma a dioptria mindket szemen. Nalatok fenytoresi hiba van, es MEG nem kancsal (vagyis kifele fordul nalatok, de a lenyeg ugyanaz), de idovel azza valna ha nem kezelnetek. Szerencsere az alapjan amiket olvasok szinte biztos, hogy rendbe jon majd a szeme, es nalatok mutet se kell, ha nem valik kancsalla (de a ti esetekben ez csak esztetikai mutet lenne idosebb koraban, mert csak akkor valna kancsalla ha lenyegeben elveszitene a latasat a gyenge szemere). Szerencse, hogy ilyen koran felfigyeltetek ra, mert nalatok nem volt annyira nyilvanvalo gondolom, hogy gond van. Nalunk harom honapos volt mikor lathatova valt, hogy kancsal, de onnattol rohamosan egyre rosszabb lett (ahogy a baba lataselessege javult es hasznalni kezdte a szemet).
Kozben kerestem cikkeket, bar gondolom mar te is regenyeket olvastal, mindenesetre itt van erthetoen amit irni akartam:).:
http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=442

Nem, nalunk sincs ilyen a csaladban, szemuveg is csak idos korban....ugyhogy ezert is kicsit nehezebb volt az elejen. Remelem, hogy ezt a +3 dioptriat ki is novi idovel...de ezt nalunk se lehet tudni biztosan. Ma en is tapaszoltam egyebkent par orat, mert van egy csoszeru valami amivel jatszani szokott, es az uj jatek, hogy azon keresztul nezzuk egymast, es egy ido utan feltunt, hogy csak a dominansabb szemevel hajlando keresztul nezni rajta, es olyankor be is forditja a gyengebb szemet...egyebkent viszont egyenesen allnak a szemei amikor mindkettot hasznalja. Igazabol nem aggodok miatta, csak elkezdtem tapasztani az erosebb szemet biztonsag keppen (csak ma), hogy mi a reakcio...kulonosebben nem zavarta, rajta volt egesz delutan, ugyhogy nem lehet semmi komoly. Nemsokara megyunk is vissza kontrollra, majd meglatjuk. Egyebkent nalunk ket dokija van, egy csak a szemizomra, a masik a latasellessegre, es valtva megyunk kethavonta (most negyhonapos kontrollok vannak mindkettonel), igy ha akarmi valtozas van es en esetleg nem veszem eszre ok eszreveszik es modositanak az addigi kezelesen ha kell.
Tegnap vettunk egy uj szemuvegkeretet, egyenlore csak a keret, mert itt nem csinalnak lencset recept nelkul, akkor se ha pontosan tudom milyen kell (ez otthon is igy van?), de nem is kell egyenlore, csak ez annyira tetszett, es jo arban is volt (raadasul is a lencse is negyede annak amit eddig fizettunk ezen a helyen), hogy inkabb megvettuk most, mert tudod, amikor keresel valamit akkor sose talalsz olyat amit szeretnel. Nektek mennyi volt a szemuveg es a lencse, csak kivancsi vagyok, mert mi eddig hihetetlen osszegeket fizettunk itt. Vegre talaltam ezt a helyet, markas, jo minosegu szemuvegek vannak nagyon jo arban (igaz babara valo nincs nekik, ugyhogy hiaba is tudtam volna rola korabban:) ).
szia
enikonyc
 
 


Szia!

Már nagyon sok mindent elolvastam, de most hogy leírtad tudatosult igazán bennem, hogy mi a különbség a két gyererek szeme köszött, hogy nekünk fénytörési hibánk van! Azt én is olvastam, hogy ha nem kezelik akkor késöbb kancsallá válhat, de remélem innentől csak javul a helyzet! Mostmár szinte telesen tudjuk tartani a terápiát! Délelőtt kb. 3 órát van rajta a szemüveg, délután 5 óra tapsszal együtt!!!!!! Ha azt nézzük, hogy a 12 órából 2 a déutáni alvás, akkor a 10 óra alatt 8-at szemüvegbe van és csak 2 óra az üresjárat! Szerintem ez nagyon jó teljesítmény, erre egyáltalán nem számítottam!

Drukkolok, hogy mindent rendben találjanak a kontrollon és csak javulásról tudjanak beszámolni!!!!
Itthon sem csinálnak lencsét recept nélkül!!! Nekünk az egész szemüveg 48.000.- volt! Ebből 10.000 volt a keret akciósan, úgyhogy elég húzós a lencse, de nekem azt mondta az optikus nő, hogy azért ilyen sok mert 7 dioptirás, ha mind a kettő 2.75-ös lenne akkor 20-30-ból meg lehetne úszni!
Milyen az új szemüveg keretetek?

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia,
akkor ti mar nagyon jol haladtok.....ugy latszik csak mi vagyunk azon kevesek kozott akinek ilyen nehezen ment a dolog, bar szerintem mi azert szemvedtunk ket evig, mert a fiam egyszeruen nem latott a szemuvegben, mert nala az izmokat kell tornaztatni hogy lasson vele (a doki azt mondta szemuveg nelkul is tisztan lat csak ahhoz be kell forditani a szemet....hat ezt a reszet nem igazan ertem, de gondolom ugy nincs terrlatasa), ahogy szeptemberben megkapta a gyengebb szemuveget egy honap alatt mar egesz napra hordta.....csak azt nem tudom ez igy most eleg e nekunk vagy majd vissza kell terniunk az erosebbre. Gondolom nalatok a szemuvegben elesen lat, es hamar rajott, hogy nem is olyan rossz az neki. A tapaszt hogyhogy ilyen jol turi, folyamatosan foglakoztatni kell kozben? Nagyon ugyesek vagytok, ahhoz egesz biztos sok turelem kell, meg ha a szemuveggel elesen is lat kozben. Ettol tobbet mint ahogy most csinaljatok nem nagyon lehet elerni egy ket eves gyereknel, es szerintem eleg is.
Mi is eddig kb. 50e korul vettuk a szemuvegeket, kb. fele volt a keret es fele a lencse (es a legolcsobbak voltak, ami azert huzos, mert harom keret, negy par lencsenel tarunk ket ev utan).
Most hagyomanyos keretet vettunk, igy nez ki, de vilagosbarna, nem olyan a szine, mint a kepen. 10e volt, es a lencse meg kevesebb lesz :)
Kép

Igazabol rugalmas titaniumot szerettem volna venni, mert az szep is es biztonsagos is, raadasul volt is a boltban, nem sokkal lett volna dragabb, de sajnos mind tul nagy volt, meg kell egy-ket ev es mar azok is jok lesznek....csak mi nem leszunk itt.
szia
enikonyc
 
 


Szia!
Ez nagyon jó kis szemüveg! A milyenk is kb. ennyire ovális! És Ti már tudtok ilyen szemüveget hordani aminek nem rugós a szára? Mikortól lehet ilyet hordani? Ez gyerekfüggő?

Az az igazság, hogy kb. két-három napja jutottunk odaa, hogy bár nem akarja a tapaszt egyből, de ha már rátapasztom akkor egyből kéri a szemüveget, mert úgy nem lát jól és utánna nagyon jól elvan vele! Persze folyamatosan foglalkozom vele, de ez most még jó is hisz délelőtt bölcsibe van és így több az energiám meg a türelmem!

Azt tudjátok már, hogy ha hazajöttök akkor hova, melyik városba költöztök?

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia,
nekunk egyik szemuvegnek se volt rugos a szara, az elso kettot siman behajlitottak a fule kore, nem volt vele semmi gond amiatt.
A mostani az ilyen (mar megint kepeket teszek fel :lol: :
Kép
Kép
sima egyenes a szar, es egy lyuk van a vegen amin a gumi at van fuzve, de a normal szemuvegekhez is lehet kapni gumit amit ra tudsz tenni, hogy ne mozduljon el, ugyhogy majd ugy akarom hasznalni...hat majd meglatjuk, meg a feheret fogjuk hasznalni egy darabig, de lassan kell majd egy tartalek szemuveg, mert sokszor az oviba felejtik a szemuveget.
Ha megyunk akkor Pestre megyunk, a Keleti kozeleben lakom. Ti merre vagytok?
Hogy ment a mikulas unnepseg?
puszi
enikonyc
 
 


Szia!

Mi is Bp-en lakunk, Csepelen! Mikorra tervezitek, hogy hazajöttök?

A Mikulás ünnepség jól sikerült és végül apának lett igaza, mert nem volt rajta a szemüveg, mert elaludt odafelé a kocsiba és akkor levettem Róla aztán már nem is adtam vissza!

Tegnap nagyon rossz napunk volt! Nem vittem Norbit bölcsibe, gondoltam meghosszabbítom a hétvégéjét amíg még megtehetem, mert 18.-tól újra dolgozok! Szóval itthon voltunk és képtelen voltam rajta tartani a szemüveget, aztán ráraktam a tapasszal együtt, de az is max másfél órát volt rajta, folyton letépte magáról a szemüveggel együtt! Ma egy fokkal jobb volt, de simán a szemüveget csak az utcán volt hajlandó elviselni, itthon egy percig sem tűrte meg, ahogy ráadtam vette is le! Tapasszal két részletben olyan 5 órát volt rajta! Nekem olyan lelkiismeret furdalásom van olyankor amikor rossz napunk van és keveset van rajta a szemüveg vagy a tapasz! Te is így voltál vlele?

puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia!

Megpróbálok két képet feltenni a szemüves fiacskámról!

Kép

Kép

Kép
Kép
györesz
 
 


heloka hogy és mint régen voltam erre mind probálkozok de nem sikerül irnom enikönyc régebben még beszéltünk igaz hogy vagytok?
lia1
 
 


györesz a te kisfiad mennyi idös ?miota hord szemüveget?nagyon aranyos kismano:_)
lia1
 
 


Szia Lia!

A kisfiam 2 éves és három hete van meg a szemüvege!

A Te gyerkőcöd is szemüveges?

Kép
Kép
györesz
 
 


heloka !! igen az én kisfiam is szeüveges zsombornak hivják és 4 évet tölt febr ...és most párnapja kezdtük a tapaszolást de nem szivesen viseli oviba nem akarja tenni naponta 4 orát kell váltva mind két szemén-----
lia1
 
 


heloka !! igen az én kisfiam is szeüveges zsombornak hivják és 4 évet tölt febr ...és most párnapja kezdtük a tapaszolást de nem szivesen viseli oviba nem akarja tenni naponta 4 orát kell váltva mind két szemén-----
lia1
 
 


bocsi kétszer ment
lia1
 
 


bocsi kétszer ment
lia1
 
 


Szia Gyoresz!
Nagyon jol all a fiadnak a szemuveg! Nem, nekem nem igazan volt lelkiismeret furdalasom, legfeljebb akkor, amikor meg se probaltam.....hat igen olyan is volt mar egy par rossz nap utan, hogy kicsit szuneteltettuk a dolgot, na de remelem mar minden rendben veletek.

Szia Lia!
Koszi mi jol vagyunk, az en fiam is szemuveges azota is, de nekunk mar nem kell tapasz. Nektek javul mara szeme, hanyas most a szemuvegetek?
Eniko
enikonyc
 
 


Szia Enikő!
Bocsi, hogy idáig nem írtam, de folyton rohangáltam az ajándékok miatt, aztán délután gyerek, este meg mostanába nem mindig volt kedvem!
Elkapott Norbi egy hányos-fosós vírust, szerencsére már túl vagyunk rajta, de így két napig szinte egyáltalán nem volt rajta tapasz meg szemüveg , úgyhogy most megint kicsit küzdünk, de majd csak visszarázódik!
Holnaptól kezdem a melót, már nagyn izgulok miatta, de biztos jó lesz!
Veletek mi újság?

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia!
Nekem sincs tul sok idom valahogy, pedig nem nagyon kell ajandekot vennem....azert akkor is van karacsony. Nem akartam az iden fat, de aztan csak megcsinaltam a heten:) Tavaly fent volt a TV szekreny tetejen, hogy a gyerek ne torjon ossze mindent, de annak semmi ertelme se volt (nekem nem erdekes), aztan iden kitalaltam hogy csak muanyag diszeket teszek ra, ugyhogy most nagyon orulok, hogy nem kell miatta aggodnom, es Omarka jatszhat vele (a fiam, lehet nem irtam a nevet eddig).
Nekem is itthon volt a gyerek mult heten, jol megfazott, lazas is volt, es hat a szemuveg se ment nagyon jol a hetvegen miatta, de ahogy elmult a szemuveggel sincs mar gond, remelem nalatok is rendbe jott.
Milyen a munka?
puszi
enikonyc
 
 


Szia!

Hát a munka nem tudom milyen, hisz a héten egyáltalán nem tudtam dolgozni! Norbi még mindig beteg, de mostmár más vírus munkálkodik benne, lázas, köhögős, taknyos féle! A szemüveg, tapasz megyeget, de sokkal nehezebben! A tapaszolás pl. hatalmas cirkusz, csak sírva tudom rátenni és kell egy kis idő mire beletörődik!
Én már nagyon várom a karácsonyt, de csak azért mert Norbi nagyon be van sózva!

NAGYON BOLDOG ÉS BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK NEKTEK!!!!

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Buék .sziasztok mindenkinek ...hogy vagytok mi ujság a szemcsikkel meg a tapaszokkal?mostanában amint látom nem nagyon jár senki erre hogy teltek az ünnepek ?
lia1
 
 


hallo hol vagytok senki nem jön erre
lia1
 
 


Sziasztok :)
Én is vagyok, csak mostanában ritkán jöttem olvasgatni.
Geri már el sem lenne szemcsi nélkül és mostanra eljutottunk odáig, hogy a tapaszt is Ő teszi fel magának reggel :) Mondjuk segitek neki, hogy jól sikerüljön de nagyon kis okos :)

Györesz :)
Mi is Ortopad tapaszt használunk és nagyon helyes a kisfiad a szemcsijében :) Hidd el mi is végigmentünk ezeken a korszakokon, néha még most is eszébe jut, hogy a tapasztás után kijár neki egy kis ölelgetős szeretgetés mert korábban egy évig igy ment :) Csak most már olyan nagy és okos :) Ha leragasztom azonnal kéri a szemcsit, mert a bal szemével alig lát :) Kitartás Nektek is :)

És ami a lényeg, a héten kiderült, hogy Lilcsike is rövidlátó :!: Nem vagyok meglepve, hisz Ő volt a kissebb súlyú és neki is a bal szemecskéje gyenge pont mint Gerinek :lol: Igazi kis ikrek :P Ma voltunk az optikusnál és neki is Titan-flex szemüveget választottam, mert Gerinél bevált ez a márka, rugalmas és ha megsérül is visszaformálható :) Nagyon tartós, kizárólag kinövés miatt cseréltük le eddig és most is ezért váltunk Gerinél mert kinőtte a keretet :) Egyébként mi már egy éve nem korbácsszárú keretet hordunk hanem simát, és nagyon jól funkcionál ez is :)

Enikonyc :)
Hogy vagytok? Mikor jöttök haza ha jöttök? Titan szemcsiből mindenféle méretű és formájú keret van ! Ahol Ti jártatok úgy tűnik nem volt elég a választék :) Mi Csepelre járunk itthon optikushoz - tudod, anno még Svájcban éltünk mikor Geri az első Titan szemcsijét megkapta - de itthon is gond nélkül be tudjuk rendelni csak néhány hét türelem kell hozzá de van hogy épp van az optikusnál megfelelő méret úgyhogy várni sem kell :) Most Lilcsikének pl.volt készleten megfelelő igy csak a lencse elkészültét várjuk :)

Majd beszámolok hogy ment a szemcsiszoktatás Lilcsikénél :)

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!
Már nagyon régen írtam, de néha olvastalak benneteket.
Gabi most lesz márc.-ban 3 éves.Okt.től bölcsia és azóta nincs gondunk a tapasztással és a szemüveg használattal. :lol: A bölcsis orvos megkérte a gondozónőket, hogy ragasszák a Gabi szemét, én nem is mertem volna erre kérni Őket, de nagyon pozítívan álltak a dologhoz :D , annyira boldog vagyok.Gabi teljes mértékben hallgat a gondozónőjére, Évanéni szava szent.Van aki emlékszik mennyit szenvedtünk mi es a tapaszolással, mikor kissebb volt felragasztottam a tapaszt két pillanat múlva letépte, ez 3-4-szer is megímétlődött :cry: , teljesen reménytelennek gondoltuk, de már meg is lehet Vele beszélni a dolgokat.Majd próbálpk képet feltenni én is.
Doris!
Sajnálom, hogy Lilcsikének is kell szemüveg, kíváncsi vagyok hogy viseli majd.Hány évesek már?
Enyikóc!
Jó, hogy már Nektek nem kell a tapasz és elfogadja a kisfiad a szemüveget.
Lia!
szia, mi újság Veletek?
Szia Györesz!
Nálatok is lesz jobb, csak legyen nagyobb a kicsid, mi is sokat szenvedtünk.
Puszi Erika
kera68
 
 


Szia Erika:)
Köszi nagyon de ne sajnálj minket :!: :P Ahonnan mi indultunk ez fantasztikus "eredmény" :lol: Megúsztuk ennyivel a koraszülést :)
Nagyon gratulálok Gabinak, hogy ilyen kis ügyes és okos :)

Puszi:Doris
doris
 
 


haho mi ujság van erre nem jár senki mostanában hogy vannak a gyerköcök ?jol vagytok ?itt van a tavasz :-)
lia1
 
 


Sziasztok :)
Hétfőn - tegnap - ismét elmentünk a szemészetre, mert bár Lilcsike nagyon szépen megszokta a szemcsit és viseli is állandóan sajnos a "tünetek" nem javultak. Ugyanúgy oda-odanyúl a bal szeméhez ha koncentrációt igénylő feladatot - pl.rajzolás, gyöngyözés - csináltunk ill. hunyorog is ezzel a szemével pont mint szemüveg nélkül. A vizsgálat eredménye az lett, hogy a gép szerint erősebb szemcsit igényelne ezzel a szemével, de a Doktornő nem szeretne erősebbet adni, mivel mindig a lehető leggyengébbet választják, hogy ne lustuljon el a szemecske. Igy fél napig ragasztanunk kell a jó szemecskéjét pont mint Gergőét :) És mint eddig már oly sok mindenben, ebbenis nagyon kis ügyes és elfogadó :)

Puszi:Doris
doris
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: