Új privát üzeneted érkezett!

Igen, Dóridrága Húsvét hétfőn született.
Eddig nem is volt a babaneten senki aznapról, csak előtte-utána 1-2 nappal.Kép
rjuli
 
 


Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani megis mennyire fáj ez a Dévény Annás kezelés? Mégis mire számitsak? Lányom egyébként is nehéz korban van, nemigen türi ha korlátozzák, szoval biztos ellenkezni fog...

Amcsi
amcsi
 
 


Szia Amcsi!

A dévény módszer szerintem nem annyira fájdalmas. Pipi az első alkalommal , mint a sakál úgy üvöltött, csupa víz lett és utánna fél óráig a nyakamba bújva hüppögött. A második alkalommal viszont már nem annyira ordított, inkább "megadta" magát. Inkább szerintem a tudat, hogy le vannak fogva és nyomkodják őket ez bosszantó. Ez mind az én tapasztalatom csak, az én lányom 17 hónapos lesz és nagyon akaratos, hirtelen haragú, mint az anyja:-), ezért főleg utálja , ha lefogják és nem teheti azt amit akar. Bár mondjuk biztos nem kellemes, mert izomláza is van utánna. Tehát fáj is igen, de azért nem annyira...különben a lányom két kezelés után hason fekvésből négykézlábra áll és feláll, megéri az az 50 perc-1 óra a szenvedést, mert látványosan javul.

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 

 
 

Szia Amcsi!

Látom, hogy nagyon izgulsz, hogy fogja viselni a kislányod a dévény-módszert. Nálunk úgy nézett ki, hogy az elején szinte végigsírta az egy órát. Aztán ahogy sikerült a letapadt izmokat kilazítani (bocs, de nem tudok elég tudományosan fogalmazni), úgy fogja egyre jobban viselni. A kislányomnak amikor a hátát, kezét masszírozták, akkor csöndben elvolt, eljátszott, amikor a csipőjéhez, lábszárához, combjához értek, akkor kezdődőtt a sírás. Tehát amennyire én láttam, a "gócpontok felszámolása" kellemetlen lehetett. De hamar megtudtam nyugtatni, ezért gondolom, hogy igazán nem fájhatott. A mászás megkezdése után volt 1 hónapos szünet, amikor feszesnek láttam a jobb lábát, folyton kinyújtotta. Végül arra jutottam, hogy ismét megmutatom szakembereknek (ezúttal is köszönöm a tanácsot RJulinak), de a neurológus nem talált semmi kórosat, szerinte csak rossz beidegződés, (és valóban egyre ritkábban veszem észre a feszítést)Igazából akkor nyugodtam meg amikor a dévényis gyógytornász megnézte, és 1 órán keresztül tornásztatta, maszírozta. Túl azon, hogy ő sem talált sehol feszes izmot, Kincső az első 10 perc után elaludt. Tehát "gócpont" híjján fájdalom sem volt.

Bea
jacek2
 
 


Juli,
atjottem ide, remelem, Te is jarsz erre es epp grafoman vagyKép

Elertuk a 2 honapos kort, a helyzet a kovetkezo:
Mate egy tunder, nagyon bekes babaKép /lehet, hogy Rekahoz kepest tulzottan is, ezert gyanakszom/
Ami furcsa, az az, hogy hanyattfekve mindig a bal oldalara hajtja a fejet. Ha hasrateszem, akkor meg a jobb oldalara, ez mondjuk furcsa. Akarhogy is teszem le, rogton atdolgozza magat a kenyelmes oldalara.
Telefonon kerdeztem a gyerekdokit, azt mondta, a 2 honapos kontrollon majd figyel erre is, de latatlanba arra tippel, hogy rossz szokas csak.
/Azon a falon felul van egy Modigliani-akt, lehet, hogy azt lesi?Kép Vagy lehet, hogy a masik oldalrol a feny zavarja, nemtom. Az ágya kozvetlenul a fal mellett van es o mindig a fal fele fordul, nem pedig a mozgalmas szoba fele./
A fejet hasonfekve attornassza a masik oldalra mar regota, igaz, tobb menetben csak, leejti kozben. A mellkas kinyomasarol, fejtartasrol még szo sincs, attol messze van, ahogy en latom. Hanyatt mostanaban kezdte hosszabb ideig "kozepen" tartani a fejet.
Szoval ilyenkor neurologushoz kell beutalo vagy valami gyogytornaszt keressek velemenyezesre?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Juli!
Voltunk a Petőben, igazából nem mondtak olyat, amit eddig nem tudtam volna, folytatni kell a játékos feladatokat. A Dévény központba még nem jutottunk el, viszont mióta ismét tornázunk, sokkal masszívabb lett a kislányom, nem olyan laza, mint amikor csak Dévényre jártunk, persze most is járunk, és kell is, mert a lábait sokkal többször húzogatja fel, főleg akkor, amikor fürdés után bebugyolálom a törölközőbeKép

Amcsi!
A lányom 4 hónapos volt, amikor elkezdtük a Dévényt (koraszülött, akkor még csak 2,5 hónapos lett volna) és 2 hónapon keresztül heti 2-szer 1 órát végigordított. Szörnyű volt, de most már egész jól tűri, ma töltöttük be a 7. hónapot és ma már elégedetten gügyögött, amikor a gyógytornász a hátát masszírozta én meg a talpacskáit simogattam. Már csak akkor sír, amikor fáj neki a masszázs. Neki a kezei sokkal feszesebbek, mint a lábai, így nálunk a hát ill. kézmasszírozás a kellemetlen, de már szerencsére csak ritkán sír, és már le lehet kötni játékokkal.

Nyúlanyó!
Nálunk (Győr környékén) a neurológusok szintén nem ajánlják a Dévényt, mint terápiát, a Szabadsághegyiek véleményét elolvassák, aztán tornáztassuk a gyereket. A Dévényes gyógytornász azt mondta, hogy 1-2 éve még küldtek hozzá gyerekeket a neurológusok, de mostanában már szinte nem is javasolják. Ismerek egy anyukát, aki most 16 hónaposan kezdte el a gyereket Dévényre vinni, mert a neurológus korábban lebeszélte róla, én pedig meggyőztem, hogy ha a 16 hónapos gyerek még nem tud mászni, akkor érdemes lenne megpróbálni más módszert is...
lilla77
 
 


Afonya!
Lehet, hogy valamit nem olvastam korábban, de nem egészen értem, hogy miért aggódsz. Szerintem teljesen normásli egy 2 hós babától amiket csinál. A fejtartásra próbáld ki, hogy fordítva teszed az ágyba, a feje a másik végében legyen, így ha a pl. fény miatt fordul arra, akkor most fog másfelé is. Az egy irányba tartás lehet méhen belüli fekvésből származó is. Ha nem jól írtam valamit jön Juli és kijavítKép


Lilla!
Érdekelne, hogy mivel lehet elérni hogy ne sírjon egy baba a dévényezés közben, mert mi 6 hónapja járunk és még mindig végig üvöltKép
krisztike01
 
 


Áfonya!

Grafomániáról nincs szó, de azért valamit megpróbálok.
Szóval egyrészt először neurológus- háziorvosi beutalóval, időpont-kéréssel.
Csodálkoznék, ha akkora eltérés lenne, hogy házilag ne lehetne legalább első körben próbálkozni.
A rossz szokás c. hülyeség is a "kedvenceim" közé tartozik. Hogy lenne egy újszülöttnek rossz szokása? Elleste, vagy ideges és tikkel, vagy úgy megszerette, hogy rászokott, mint a cigire?
Rossz beidegződés már lehet, de az akkor idegrendszeri eredetű. Ez nem azt jelenti, hogy hű meg ha, de érdemes rá figyelni. Méhen belüli kényszertartást nem tartom valószínűnek, mert akkor mindig egy oldalra hajolna.
Némi nyaki-háti hipotóniát lehet feltételezni így látatlanban.
Azon kívűl, amit Kriszti írt teljesen jólKép, tehát, hogy úgy rakni az érdekesebb dolgokat, a következőket teheted. Akárhogy fexik, és akárhányszor kezd kiflizni, te mindig igazítsd vissza. Esetleg megtámaszthatod a fejét, oldalát egy textilpelussal, összehajtott pléddel, hogy akadályt képezzen. Hason, ha fekszik, tekerj a hóna alá egy kis akármit a fentiek közül, úgy, hogy a karjai elől vannak nyújtva és szemből tegyél le neki színes-hangos játékot, ill. te szórakoztasd, hogy, ha csak rövid időre is, de emelje a fejét. Nyakát, felső csigolyákat, haja alját is lehet finoman érinteni, simítani, az is kiváltja a fejemelést. Ha a fenekét is emelné egyidejűleg, akkor ne csináld.
Ülésbehúzás szintén jó szemből pl. pelenkázón.
Háton fekve csörgő lassú csörgetése egyik irányból a másikba, majd vissza, hogy kezdje követni a hang irányában. Így majd tudatosan lesz képes mindkét irányba fejet fordítani.
Én nagyon szerettem a babamasszázst, babatornát videokazettáról, mert jól átmozgattam vele a gyereket, kinyújtottunk, behajlítottunk mindent, szimmetrikusan, mindkét oldalt egyformán egyszerre vagy egymás után.
Arcot is lehet, nyakat, vállat, karokat, csípőt, lábakat mindne irányban. Hason is-háton is. -Ez akkor is jó, ha hipotón (csökkent tónus), akkor is, ha spasztikus (fokozott), akkor is, ha kutya baja. Ártani semmiképp sem tud. (hasfájásra spec. nem működött nálunk)
Vissazjélzést kérek.
Mégis hosszó lettem.
rjuli
 
 


Illa,
Te itt Gyor kornyeken hova jartal Devenyeshez? Akit nekem itt mondtak, az epp babázik, nem igazan fogad allitolag pacienseket.

Kriszti!
Igazabol en sem tudom megmondani, csak valahogy "furcsa" a gyerkoc. Tudom, hogy nem szabad hasonlitgatni, foleg nem kicsiket, de akkor is... nem tudom megfogalmazni, csak erzem, hogy valami nem az igazi. /Persze a csaszar es az oxigenhiany miatt alapbol ovatos vagyok, ez teny./
Mit mondjak, nem nyugtat meg a dokim "rossz szokas" es a vedonom "olyan ertelmesen nez, biztos nincs semmi baja" szovege, grrr...

Juli,
kosziKép
Neurologus beutalo megvan, de csak oktober kozepere.
Hahh, konnyu mondani ezt a "mindig" igazgatast, egyreszt ha ebren van, 5 mp alatt visszarendezodik a neki kenyelmes pozba, masreszt egy keteves mellett tizedannyi idom sincs, mint anno.
Hason pedig csak aludni szeret, fejemelgetesnek nyoma sincs, de azert majd probalgatom.
Ulesbehuzas, haaat... probaltam mar, de teljesen elhagyja a fejet. Akkor is csinaljam? Megtartani csak felig emelt helyzetbol tudja, pl. ha a felhuzott terdemnek tamasztom s onnan emelem. Kezben, a vallamnal eleg jol tartja magat, de neha még meglendul. Szoval nem az a stabil ugy sem.
Tobbirol majd referalok, megeszer koszi mindenkinekKép

-Afonya
afonya
 
 


Nem tudom, mennyire latszik, de ilyen hatranyekloen tarta a fejet magatol, ha nem igazgatom el:
Ferdetartás1
Ferdetartás2
Ferdetartás3
afonya
 
 


Áfonya!

Néha, sőt, gyakran ébren is kéne, hogy hason legyen. Általában azok a babák, akiknek nehéz a fejemelés, ezt nem szeretik. Én erre azt mondom, hogy nem baj, majd megszokja. Ettől persze sok anya sikítófrászt kap, meg persze én is tudom, hogy miylen az, ha az ember gyereke ordít, én meg tudom, hogy csak eg ymozdulat lenne és abbahagyná, de akkoris. Néha, fokozatosan növelve az időtartamot, muszáj, hogy legyen hason ébren is.
Ülésbehúzáskor azért, mert elhagyja a fejét, még kell gyakorolni. Persze, ne hagyd ott hátul neki lógva, két oldalról a nyakánál mutatóujjal tudsz segíteni.
Egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy tényleg maradhatott vissza valami hipotónia abból az oxigénhiányból, nem csak te képzelődsz vagy aggódod túl. De biztos vagyok benne, hogy a neurológus majd megnyugtat a súlyosságát illetően. Vagyishogy néhány hónap alatt rendbe fog jönni, csak dolgozni kell rajta.
Jó, hogy iylen árgus szemekkel figyeled és ne hagyd magad lepattintani a majd kinövi meg rossz szokás típusú baromságokkal.
rjuli
 
 


Afonya

Alexnak is nehezen ment a fejemelesKépMivel talatak a koponya uh-n ket felszivodott cisztat,igy neurologushoz kuldtek.)A neurologus azt mondta talan enyhe hipotonia(de ez sem bizots es nincs osszefuggesben a cisztakkal),amivel a legegyszerubb segiteni ha hason van a gyerkoc,nekem azt mondta ha font van szinte mindig.Persze orditott O is en meg anya leven megfordiottam,2 hetes kontorollon a doki teljesen jogosan azt mondta hogy en nem ertem ot vagy mi?Mert semmit nem javult a dolog.Igy attol a naptol fogva minden nap hason volt,ott voltam mellette es simogattam vegig a hatat ,1 kritkus nap utan mar nem volt gondKép a kovetkezo kontrollon mar javulast latott es a rakovetkezon mar minden ok volt es dr szerint nem si hipotonia volt csak ra kellett segiteni a nyakizmairaKép
A fejtartasra tenyelg jo az osszecsavart torolkozo vagy en pl vettem a baratnom gyerekenek a Brendonban 3szog alau parnat amit a fejehez tamaszott mert neki is ilyen tartasu volt a baba feje.Hat sajnos ok mar keson kezdtek a terapiat es az egyik fele eleg lapos hatul de mar babaj szerencsere nincs.
En csa kazt mondom ne hagyd lerazni magad a neurologus jo oltetKép
Minden jot
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Áfonya!

Nem akarok nagyon közbe avatkozni, de az én Pipim is ferdén tartotta a fejét, utált hason, ha kitámasztottam szinte pillanatok alatt visszafordította tojt rá, hogy ki van támasztva, de viszont szépen tartotta...eredmény: lapos feje lett, ami mára rendeződött, dévényes jár hozzánk, mert nem mászott és nem tudott felállni, de erről már írtam. Nálunk is legyintettek, hogy majd "kinövi" és sajnos mi akkor hittünk az orvosnak. Most már tudjuk a gyógytornásztól, hogy ez volt az első jel, hogy valami nincs rendbe.

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Még egy dolog jutott eszembe, nem épp megnyugtatásképp, hanem azért, hog ymennyire fenntartással kell kezelni a hülységeket:
Azt mondja a védőnő, hog ybiztos semmi baja, mert értelmes a tekintete. Hát az értelmi és a mozgásállapot között nem feltétlen az összefüggés. Lehet olyan is, amikor mindkettő sérült, olyan is van, hogy értelmileg csak azért marad le, mert a mozgásában, beszédében, megismerésében korlátozva van, de teljesen ép értelem mellett is sérülhet az idegrendszer mozgásért felelős területe.
Félre ne értsd, Áfonya, ezzel nem diagnosztizálni akartam, nem arra akartam célozni, hog yMáténak bárki komoly baja volna, csak arra, hogy igazi szakembernek kel hinni
rjuli
 
 


Afonya!
Krisztián ugyanígy tartotta a fejét és ő egy most is kezelés alatt álló hipotón baba. Én is azt mondom, hogy ne hagyd magad lerázni, ilyen fejtartást valahogy orvosolni kell.
És mégegy kérdés: hogy megy az evés?
Érdekes, hogy azt írjátok itt, hogy a hipotón nyakú gyerek utál hason feküdni. Majd teszek fel képet Krisztiánról, ő simán feküdt hason, valami hihetetlenül oldarafordítva ( már majdnem hátra ) a fejét. Ugyanakkor Gergő aki spasztikus tényleg nem viselte el, neki azt mondták, hogy annyira feszül a hasa ( úgy nézett ki, mint egy jól kigyúrt pasi, hanyattfekve látszottak az izmok ) hogy azért nem bírja.

Kriszta
krisztike01
 
 


Azert megnyugtattok, hogy nem egyertelmuen en parazom tul a dolgokatKép

Juli,
irod: "két oldalról a nyakánál mutatóujjal tudsz segíteni" Hm. Nincs ekkora ujjamKép Hol fogjam akkor a gyereket, honaljban? Nem ertem.

Attol nem felek, hogy nagy gaz lenne, mert egyreszt optimista fajta vagyokKép, masreszt azert azt latom, hogy fejlodik. Csak nem akarok ugy jarni, mint amiket irtok, hogy kesobb sokkal nehezebb helyrehozni....
Nameg annyiszor olvastam Julitol az "inkabb feleslegesen vizsgaljak, minthogy ne vegyenek eszre valamit" kezdetu szovegetKép
Ertelmes tekintet: engem spec. kiakasztott akkor vele, egyszeru jozan esszel is nyilvanvalo, hogy a ketto nem zarja ki egymast.

Kata,
Alex csak 1 napig orditott? Annyiban en is kiegyeznekKép

Nyulanyo,
nem avatkozol kozbe, ez a topic ezert van. Es ugy remlik, pont Te irtad nemreg, hogy a gyerkocod fejtartasa miatt mar gyanakodnotok kellett volna... na ez adott nekem lokest, hogy en is utanajarjak.

Kriszta,
Mate jol szopik, 2-3 hetesen mar 5 perc alatt vegzett a lenyegi resszel. Hizni is hizik rendesen, de nem az a kimondott hurkas baba, /eloszor koveret irtamKép/, 2 honaposan 5300g, o sem lesz egy szumos alkat, azt mar latom. Mondjuk nem is baj, ezt a meccset mar lejatszottam a lanyomnalKép
Miert kerded?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Úgy ülteted fel, hogy a kezét fogod, a feje meg jön, ahogy bír. De amikor már ül, akkor a vállánál tudod megtartani, amihez ilyen kicsiknélmég közel van a nyaka, és amíg a kezeddel átfogod a felkarját, addig a mutatóujjal meg tudod tartani a tarkó és a nyak oldalsó része között. ha ez íg yérthetőKép
Sajnos ezredik próbálkozásra sem sikerült a férjemnek megtanítania, hogyan kell a digi géppel képet feltölteni, úgyhogy be kell érned szóbeli-írásbeli magyarázattal.
rjuli
 
 


Jaaa, igy mar ertemKép
Azt nem ertettem, hogy ha felhuzasnal fogom a kezet a csuklojanal, akkor hogy tamasztom kozben a fejet az ujjaimmal. De szoval felhuzaskor még loghat a feje, igy mar ertem, koszi.

-Afonya

ui1: micsoda aldozatok, le kell vagnom a körmöm hozza
ui2: turelmes ferjed vanKép Hol akadsz el, gepre valo feltoltesnel avagy a babanetnel?
afonya
 
 


Afonya!
A hipotonia - ha teljes testre kietrjed - egyik tünete, hogy nem tud megfelelően szopni a baba, mert az arc izmai is hipotónok. Nekem Krisztián nem tudott egyáltalán szopniKép Jellemző az orvosokra, hogy hazaengedtek így a kórházból minket és azt mondták, hogy csak lusta és éheztessem és eszembe ne jusson cumisüveget adni a szájába. Közben szegény még cumisüvegből is alig tudott enni. De akkor nektek ilyen problémátok nincs, az már jó jel. Legalábbis azt hiszem. Juli?
krisztike01
 
 


Kriszta, tudsz te mindentKép Kép

Áfonya,
-igaz,elsőre nem voltam elég egyértelmű.
-sztem maradhat a köröm, ujjbeggyel is meg tudod tartani a búráját.
-én már ott elakadok, hogy miután összecsatlakoztattam a fényképezőt a kábellel, ami betölti, mit kell csinálni.
Utána a mappák, mit hova rakjon, utána hol találom meg, kivágás, beillesztés, stb.
és akkor még nem is beszéltem a netre való feltöltésről.
rjuli
 
 


Juli!

Azért dicsekszem egy kicsit. Gergő kapaszkodva feltérdelKép Sokat dolgozunk és most kezd látszódni az eredménye, mert Gergő megtáltosodott. Úgy látom, hogy most, hogy már kevésbé feszes ( inkább tónusbelövellései vannak, olyankor jön a dühöngés, de van, hogy tök laza )le fogja hagyni Krisztiánt, mert ő viszont azért még mindig hipotón. Szóval végre nyugodtan lehetek optimista, dolgozunk és akkor minden rendben leszKépKépKép
krisztike01
 
 


Krisztike!
Nagy örömmel olvastam amit írtál,igaz egy kicsit hülyén hangzik így leírva de nem tudom másként megfogalmazni.Csak így tovább,minden rendbe fog jönni mit mondott az agykurkász?
csilla
bim_bam
 
 


Hétfőn megyünk kontrollra, majd beszámolok.
krisztike01
 
 


Krisztike!
Van a gyógytornásznál egy zenélő játék, azt nagyon szereti, meg már figyelget más játékokat is. Én úgy látom, hogy ahogy az értelme fejlődik, úgy lehet egyre jobban lekötni. Próbálkozzatok, drukkolok!

Áfonya!
Győrben nincs Dévényes gyógytornász, mi is Móvárra járunk. Ha érdekel, megadom a telefonszámát. Bár nála is elég teltház van.

A fejtartással nálunk is gondok voltak, ill. vannak. Ami nálunk nem vált be, az az ülésbe húzás, még mindig hátrafeszíti magát, és így még jobban hátranyeklik a feje. Én a lebegő ültetést szeretem csinálni a lányommal, mert látom, ahogy egyensúlyoz közben (3 percen keresztül), szóval ez biztos, hogy használt, mert 1 hónapja még sokkal rosszabb volt. Ill. vettünk egy csepp hintátaz IKEA-ban, ez is jó az egyensúlyérzékének. Ha nincs, akkor megteszi egy nagy labda is.
lilla77
 
 


Kriszta,
ezek jó hírek, csak íg ytovább. Előbb-utóbb biztos Krisztián is belendül, és akkor majd kapkodhatod a fejed, hogy melyik az ügyesebbKép
Ja, bocs, hogy múltkor nem írtam mélt, de nem találtam meg a papírt, amit kerestem, amit pedig a neten találtam, az nem túl sok, de annak nyilván már te is utánakerestél.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Jövő héten kipróbáljuk a Dévény módszert.
Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

A lányom még nem használja a kezét, esetleg van valami ötletetek, hogyan lehetne a szem-kéz kordinációt fejleszteni? A Petőben azt mondták, hogy adjak a kezébe könnyű játékokat, amit jól meg tud markolni. Ezt eddig is csináltam, de még mindig nincs eredménye...
lilla77
 
 


Nálunk is gond van a kéz használatával, nagyon hamar elejt mindent pedig lassan 8 hós lesz Gergő. Nekem azt mondták, hogy még feszes az alkarja és ezért nem tudja a tenyerét befordítani az arca felé és ezért van a gond. És való igaz, megpróbáltam én így tornáztatni és sokkal nehezebb mint Krisztiánnak. Próbáld ki. JAvasolták, hogy ragasszak matricát a tenyerébe és azt nézegessük. Egyenlőre még nálunk sincs eredmény, de hiszem, hogy ami késik nem múlikKép
krisztike01
 
 


Kedves Juli és Többiek!Kép

Egy barátnőm kisfia miatt írok, hátha tudtok segíteni és tanácsot adni. Máté október 4-én 1 éves lesz, és gond van az üléssel. Szerintem mondjuk mindent kicsit később kezdett el csinálni, de mondjuk én a saját fiamhoz hasonlítom, ő meg nagyon korán, úgyhogy ez nem az igazi.Kép Kb. 10 hónapos koráig gurulva közlekedett Máté, nem kúszott, nem mászott, csak legfeljebb négykézláb állt. Olyan 10 hónapos kora körül állt fel, de sokáig csak az anyukájába kapaszkodva, most már bármibe kapaszkodva feláll, és 11 hónaposan kezdett el mászni. (Én már korábban is mondtam a barátnőmnek, hogy meg kellene nézetni egy szakemberrel, de a gyerekorvosuk szerint semmi gond, ez a gyerek így fejlődik..Kép ) Most viszont már ő is elvinné gyógytornászhoz, konduktorhoz, stb., nem tudom, hová vigye??? Az a baj, hogy Máté nemcsak nem ül fel magától, de nem is szeret ülni! Ha az anyukája felülteti, akkor úgy ül, hogy előre dől, tehát nem egyenes háttal, és vagy négykézláb fordul, vagy hanyatt vágja magát pár perc után. Szerintem -így laikus szemmel- egyszerűen valamiért nem kényelmes neki ülni, tehát nem ül, játszani is négykézláb játszik. Esetleg valami izom lehet letapadva?

Tudom, így látatlanba nem könnyű bármit is mondani, de lécci segítsetek, mivel lehetne ezen segíteni esetleg otthon is. Barátnőmék Szarvason élnek, ha van valakinek a közelben, mondjuk Szegeden, vagy ott helyben ismerőse, aki megnézné a kisfiút, szívesen vennék nevet, telefonszámot, akár emilben is.Kép

Előre is köszi szépen a segítséget!

Lina
lina
 
 


Sztem első körben egy gyerekneurológusnak és egy gyerekortopédusnak kéne megmutatni. Gyógytorna gondolom azon a környéken is van, de, ha meg tudják oldani, jó lenne, ha telefonos időpont-egyeztetés után fel tudnának jönni Bp-re és meg tudnák nézni a Petőben. (Amúgy a Dévényék is Bp-en vannak, ha egy napra tudnák szervezni, akkor őt is meg lehet hallgatni, bár ő tényleg nem az én asztalom.) Sztem most ne azon agyaljatok, hogy mit lehetne otthon segíteni, ahnem azon, hogymielőbb lássa szakember és kezdjenek el valamit. Feltehetően olyan nagy gáz nem lehet, de hosszú távon is az a jó, ha nem maradnak ki fázisok és mozgások. És ülni pedig szükséges.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Hat nem hiaba nem pihent az egesz haz hetvegen az orditas miatt, Mate emelgeti a fejetKép Igaz, még nem tokeletes, de mar alakul. Mint egy ugyetlen kisteknoc, olyan mostKép
Neha azonban emeli a labat is hozza, homorit. Ilyenkor mi van, ez normalis?

Lilla,
koszi, egy movari szamot mar en is kaptam, csak még nem hivtam. Most ugy vagyok vele, hogy megvarom a neurologust+Gezenguzt.

-Afonya
afonya
 
 


Afonya
Na akkor megvolta hason szoktatas?KépTeljesen normalis hogy emeli a labat,szegeny probalna visszalendulni (majd kesobb)a kenyelmes pozba,remelem a siras abbmarad es rendezodnek a dolgokKép

kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


JuliKép

Köszi szépen!Kép Továbbítom, hogy hová forduljanak.

Lina
lina
 
 


Sziasztok,
nem rólunk van szó, hanem egy ismerős párról, akikkel kb. havonta egyszer összejövünk. A kisfiuk tavaly decemberben született. Júniusban azzal állítottak be hozzánk, hogy a gyerek tud ülni. Ez azt jelentette, hogy felültette az anyja és körberakta párnával. A gyerek tényleg ült, igaz néha eldőlt. Ez ment egész nyáron, finoman kérdeztem, hogy nem kéne e néha hasra fektetni, mivel még forogni sem tudott (anyja szerint nem akart) a gyerek, de azt mondták, hogy utálja. (Mondjuk az én fiam is utálta de mi programszerűen egy egy percekre hasaltattuk.) Most már az van, hogy a gyerek szerintük tud állni, ami azt jelenti, hogy odaállítják egy szék mellé és ő behajlított háttal ordít, de valóban "áll". Ezenkívül vonszolják , mint egy rongybabát, ami láthatólag nem jó a gyereknek, de ők azt mondják, hogy milyen jól "jár" már. De ha fekve leteszik, akkor semmit nem tud csinálni, se kúszni, se mászni, se felülni, se négykézlábbba nyomni magát. Az a kérdésem, hogy ezzel árthatnak a gyereknek, azonkívül, hogy szerintem tényleg szar neki. Ugyanis ódzkodom attól, hogy más gyereknevelési elveibe beleszóljak (engem is idegesít), de ha tényleg bajt csinálnak, akkor inkább szólok.

Kata
Sckata
 


Szia Kata!

Van valaki egy másik fórumon, aki miután tudott a gyerek ülni ( hangsúlyozom, hogy tényleg tudott ) csak ültették, majd szépen nem akart mászni, sőt nem is állt négykézlábra. A dolog vége az lett, hogy alkati hipotóniát állapítottak meg és most 1 évesen kell gyógytornára járniuk. Azonkívül, ha úgy teszik ki bizonyos helyzetnek, hogy még nem képes rá, akkor bizony a csontjai, ill. az ízületei is károsodhatnak. Mindenképpen le kellene fektetni akármilyen nehéz is - és egyre nehezebb lesz - , mert egy gyereknek minden mizgásmintán végig kell mennie. Persze a te dolgod nagyon nehéz, hiszen nem valószínű, hogy elfogadják amit mondasz, sőt akár meg is sértődhetnek. Azért mindenkinek kívánok ilyen barátokat, mint Te is vagy, akik ennyire foglalkoznak a mások gondjaival.
krisztike01
 
 


Krisztike, köszi! Mellesleg szerintem nem kéne mások gondjaival foglalkoznom, csak ma voltak nálunk és olyan rossz volt nézni!
Sckata
 


Sziasztok!

Most olvastam először ezt az oldalt, bárcsak előbb megtettem volna! Nagyon tetszik amiket írtok, sok hasznos dolgot megtud az ember. Hát még én ! :-)
Majdnem 11 hónapos a kislányom, még nem mászik és nem áll, csak fekve forog és ücsörög, ha leültetem. Mindig azt mondta a háziorvos, hogy nem kell aggódni, a baráti körünk is vigasztalt, hogy ráér még a gyerek. Hát én addig mondogattam, hogy ez nekem nem tetszik, hogy az utolsó súlymérési viziten a doki elküldött a Dévény alapítványhoz. Ott aztán ma ki is derült, hogy a gyerek összes izma le van tapadva, nem lett volna szabad ültetni, és a gyógytornász szerint az utolsó pillanatban mentünk. Ennyit a dokiról. Szegény kis Prünytyi végigsírta az 1 órát, utána meg majdnem én is. De nem baj, ha ez kell ahhoz, hogy rendbejöjjön, akkor megyünk. Egyelőre hetente 2x kell mennünk kezelésre.
Ahogy olvasgattam a hozzászólásaitokat, így utólag nagyon sok jelet felismertem a kislányomban is, amiket ha ismerek, megelőzhettük volna az egész tortúrát. Pl. ő is mindig egy oldalra fordította a fejét, hason meg pont ellenkezőleg. Voltunk ezzel neurológusnál, ortopédián, meg persze a házidokinak is elmondtam, mindenki azt mondta, nem kell vele foglalkozni. Aztán ő is utált hason feküdni, kiflizett is, hanyatt fekve csak kinyújtva csapkodta a lábait, és szopni sem tudott, eleinte még cumiból is nehezen.
szóval most rettentö dühösek vagyunk a férjemmel együtt, miért nem tudott velünk korábban foglalkozni doki?! Ha valamelyikőtök ismer a 19. ker.-ben egy jó gyerekorvost, írja meg nekünk legyen szíves, nagyon hálásak lennénk!
Köszi,

Gólyahír
gólyahír
 
 


Kedves Gólyahír!

Sajnálom, hogy ide kellett tévedned és remélem, hogy minél hamarabb sikerül rendbehozni a kislányodat. Addig is itt egy fórum ahol nagy az élet és csupa ilyen babával találkozhatsz: http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=27303&hozzaszoltunk=1&step= 0
Itt sok segítséget és biztatást fogsz kapni és kis szerencsével még jó háziorvosra is találhatsz. Bár amit írtál sajnos nagyon általános, hogy ezzel a problémával nagyon későn kezdenek el foglalkozni a háziorvosok.

Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Rég írtam már, de ha valakit érdekel az én Pipimnek lehetséges, hogy már csak pár kezelésre van szüksége. A lába már egész jól fel van "lazítva", de a nyaka és a tarkója nagyon feszes. Ma próbálta a gyógytornász először bukfenceztetni, de nem hagyta a kisasszony magát és iszonyatosan üvöltött. Majd legközelebb talán...A szája is nagyon le van tapadva, csodálkozik is a gyógytornász, hogy ez a baba, hogy tud szopizni, mert hál Istennek még mindig tevékenykedik a cicin:-)De egyre többet beszél az életke, mostmár rengeteg szót mond utánnam és előfordul, hogy teljesen szépen ki is mondja, utánna meg jön egy sor halandzsa és mindenre azt mondja nem.
Gólyahír! Az orvost én is legszívesebben kicsináltam volna, még az a szerencséje, hogy nem vagyok gyilkos fajta:-). Különben most nagyon lelkiismeret furija van és nagyon érdeklődik a kisasszony iránt, nah azért ezzel már kicsit elkésett...De különben meg annak örülj, hogy legalább megtaláltátok ilyen "hamar" ezt a lehetőséget. Mi később találtunk rá a dévényesekre és szinte senki nem tud az anyukák közül erről a módszerről, mert csodálkozva néznek rám, ha mesélek róla. Sok kitartást kívánok nektek én is tudom milyen nehéz végignézni, ahogy kétségbeesve sír és nyútja felém a pici kezeit...nekem is szokott közben csurogni a könnyem, mert nem bírom elviselni ha sír.

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Sziasztok!

Voltunk neurologian, a lelet a kov.:
Testszerte hypotonias izomzat, elenk reflexek. Elenk, szimmetrikus Moro reflex.
Vélemény: tonusleosztasi zavar. Torticollis. Szoros neurologiai kovetes, habilitacios trening, DGSM, hidroterapia szobajon.

A pesti dokino a Katonara azt mondta, hogy alapnak jo, de lattam rajta, hogy igazabol Deveny parti, csak nem akarja mondani.
Gyorben azonban csak a Katona modszeres Gezenguz van, Devenyest 40 km-re tolunk tudtam felhajtani. Es még nem tudom, hogy mit szol a gyori neurologia, aki koztudottan a Gezenguzt javasolja, bar lehet, hogy azert, mert csak ez van itt.

Juli,
szerinted vigyem Devenyezni vagy jo lehet a Katona is?
Meg valamit mondott, hogy a hypotoniaja, ferde feje es az elenk reflexek igy egyutt "erdekes egyuttallasa a dolgoknak, erdemes jobban odafigyelni", ezek az o szavai. Ez most jo vagy nem?

A masik: a gyogytornasz eszrevette, hogy Mate az egyik labat jobban kifele tartja, ez foleg hasonfekve eszreveheto. Allitolag ez semmi osszefuggesben nincs a hypotoniajaval, csupan valami izomrol magyaraztak... es hogy hasonfekve fogjak ra a fenekere es kicsit "feszegessem" vissza a labat nehanyszor. Elfelejtettem, mi a szosz ennek az izomnak, "jelensegnek" a neve. Errol a leirasrol be tudod azonositani?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,

Az az igazság, hogy sem a Katonát, sem a Dévényt nem ismerem igazán, úgyhogy csak a "szájhagyomány" alapján kezd összeállni bennem a kép.
Szóval: a Katona általában a Petőt előzi meg, ezek nem is utálják egymást, de a Katonáról túl sok meggyőző véleményt nem hallottam. Aki ott kezd, előbb-utóbb jön hozzánk. Ők ált. a súlyosabbak.
A Dévény sztem azoknak a babáknak jó, akik hypotónok, picik még és nem súlyos az állapotuk. = Máté. Általában az ilyen "paraméterekkel" rendelkező babák mamái zengenek ódákat a Dévényről. Az igazán súlyos, spasztikus, néhány éves gyerekekkel nem ér el túl nagy sikereket, már, ha egyáltalán felveszi őket.
Szóval, annak ellenére, hogy a dévényesek minket finoman szólva is utálnak, azért én azt mondom, hogy talán inkább ők. Vagy mindkettő párhuzamosan?
Amúgy le a kalappal, hogy ilyen diplomatikus volt a dokinő.
Erre az "együtállásra" nem tudok mit mondnai.
A gyógytornász-ez most milyen terápiát alkalmaz?- jó nagy hülyeséget bírt mondani sztem. Ha van egy gyermek, aki oxigénhiányos állapot következtében tónuseloszlási zavarban szenved és annak a lába "csálén" áll, akkor annak mi jó fenéhez lehet köze, ha nem ehhez? Az izmok tónusáért az idegrendszer felelős, tehát, ha a lábában egy izom úgy működik, hogy az "nem jól áll", akkor az azért lehet, mert rossz az infó az agyból. Csakúgy, mint föntebb. Hacsak nem valami méhen belüli kényszertartás miatt van, de akkor ezt mondták volna.
Beazonosítani nem tudom, de a visszaigazítás rendben van. Ha háton is így csinál, akkor akkor is igazgasd. Ha esetleg van ott v.mi letapadás, arra is jó lesz a Dévény. Kéne tudni, hogy ez a lábkifordítás honnan ered: csípő, combtávolító, boka, vagy mi miatt tartja így.
Karjai mindig szimmetrikusak? Hason-háton?
Ha rúgkapál, ugyanúgy használja a két kezét? És a két lábát? Egyszerre, váltva, u.olyan intenzitással, amplitudóval?
Azonos oldali lába áll kifelé, mint amerre a torticollis=ferdenyak van?
Na, hirtelen ennyi.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy teljesen feleslegesen aggódom, de azért jól esne, ha megírnátok a véleményeteket.
Kisfiam épp 5 hónapos. Már kb. 1 hónapja oldalra fordul, de meg nem fordul meg egyik irányba sem. Hason fekve nyúl a játékok után, szájába veszi, játszik velük; hanyatt fekve azonban csak azt veszi el, amit elé tartanak, oldalra nem nyúl utánuk. A fejét már nagyon korán, nagyon szépen tartotta és hasonfekve szép magasra nyomja ki magát. Mivel korábban ferdén tartotta a fejét - szerencsére ez spontán megszünt - beutalták őt Neurológiára. Ott egy kicsit kötött csípőt diagnosztizáltak nála és otthoni tornafeladatot kaptunk (hintázás, felültetés). Ez másfél hónapja volt, de azóta a mozgásfejlődése szerintem nem sokat haladt.
Tegnap egy párna volt a háta mögött, félig feküdt és hasizomból felhúzta megát néhányszor ülő helyzetbe, de megülni még nem tud, eldöl. A kiságyban ugyan elforog, de a tipikus, kúszás, négykézlábazás, stb. még sehol nincs. Ami még feltünt, az az, hogy soha nem közelíti a lábát a szájához, sőt ha akarná sem tudná bekapni a lábújjait, egyszerűen nem ér el odáig a lábikója, túl feszes hozzá. De mégcsak nem is próbálkozik emelgetni a lábát a kezéhez. Én aggódom túl a problémát és csak később csinál mindent vagy nem teljesen normális ez így?
Előre is köszi:
Humi
humi
 
 


Humi, én nem vagyok szakértő, de nekem kettő dettó ugyanilyen gyerekem is volt (illetve a láb nem megy a szájába tekintetben négy), igaz, orvosnál egyikkel sem voltam, de későbbi mozgásfejlődésük alapján azt modnom, simán belefértek a normálisba.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Humi!

Nekem a gyt azt mondta, hogy vannak gyerekek akik nem veszik a lábukat a szájukba. Ha oldalra fordul, gondolom úgy felvesz hátonfekve játékot. Szerintem ezek miatt nem kellene aggódni, viszont ha neurológián kötött csípőt mondtak, akkor kellene valamiféle kontroll. HA te is megnyugszol tőle, akkor szerintem mutads meg egy dévényes gyt-nak, azzal semmiképp nem árthatsz. Aggodalomra viszont szerintem semmi ok, ezek a mozgások még a normálisba teljesen beleférnek.

Kriszta
krisztike01
 
 


Áfonya!

Kihez jártok Pesten neurológushoz?
Győrben egyébként tényleg azért nem ajánlják a Dévényt, mert a Gézengúz tevékenysége a Katonára alapul. Persze ha te magánúton elkezded a Dévényt, akkor teljes mértékben támogatnak. Nekem az a tapasztalatom, hogy itt senki nem mer állást foglalni.
Van Győrben a Cirkeli u. 13. alatt egy gyógyped. szakszolg., ez úgy működik, hogy írni kell egy vizsgálati kérelmet és valamikor behívnak. Sajnos ez akár fél év is lehet, de állítólag a kisebbeket előbb is behívják. Itt egyébként komplexen foglalkoznak a gyerekekkel, látás, hallásfigyelem, mozgáskoordináció. Sok anyuka viszi ide a gyerekét, akikkel a Dévényen megismerkedtem, én is tőlük hallottam erről. Persze a gyerekorvos erre is azt mondta, hogy nagyon jó, hogy bejelentkeztünk, holott ezt is neki kellett volna javasolnia pár hónappal korábban...
Viszont ha el akarjátok kezdeni a Dévényt Móváron, lassan lépned kellene, mert úgy tudom, hogy a gyt. annyira tele van, hogy már csak heti 1 alk.-mal vállal új gyerekeket, ha egyáltalán elvállal. És 10-3-ig dolgozik.
lilla77
 
 


Áfonya!

A hason fektetés nem használt a fejtartásra? Mi elkezdtük a hidroterápiát, és nagyon jó, a fejtartásra, ill. az egyensúlyérzék kialakulásához is. Ezt a Gézengúzosok oktatják, mégpedig úgy, hogy 5000 Ft-ért házhoz mennek és betanítják, elég nehezek a fogások, de meg lehet tanulni.
A Katona módszert megmutatták már neked? Ezek közül nekünk a lebegő ültetés vált be tükör előtt.
lilla77
 
 


Sziasztok!

Kriszta és Nyúlanyó, köszönöm a biztatást, a fórumot meg fogom nézni. Örülök, hogy Kispipi jól halad!
Csüt. voltunk 2.-szor kezelésen, és Picur alig sírt! Neki is kell a száját is masszírozni, mert jobb oldalon alig fér be a gyógytornász ujja. Na akkor eltört a mécses, de előtte néha csak nyüszik voltak. Képzeljétek el, szerdán, tehát mikor még csak 1 kezelésen voltunk túl, a kislányom felnyomta magát álló helyzetbe úgy, hogy fogtam a hónalja alatt, és megtett néhány lépést! Ez nekünk akkora élmény és öröm volt, hogy egyből körbetelefonáltuk a nagyszülőket. Előbb persze másznia kellene, úgyhogy a tornász leállított minket, hogy ne nagyon legyen több ilyen attrakció. Most már sokkal bizakodóbb vagyok és jobbkedvű is.
Egyébként rám is furcsán szoktak nézni, ha elmesélem a kezelés lényegét, volt aki kétségbe vonta a hasznát, mondván, úgyis elindult volna később a gyerek. Hát köszönöm, de abból nem kérünk! Még ha így is lett volna, milyen tartása vagy mozgása lett volna? Brrrr...

Humi!

Szerintem sem kell aggódnod, az, hogy felhúzta magát ülésbe, egyszerűen szuper, de megülnie ebben a korban még nem is kell. De megnézetni egy Dévényessel tényleg nem árt, én legalábbis tuti, hogy a következő gyerkőcömet minél hamarabb el fogom vinni, akár gyanús a mozgása, akár nem.
gólyahír
 
 


Sziasztok!

Gólyahír nagyon örülök, hogy nektek is ilyen jól bevált a dévény módszer és hogy ennyire ügyes a babád.Akinek nincs a gyerekével gondja az nem is tudhatja, hogy mekkora öröm a szülőnek, hogy "normálisat" produkál a babája. De sajnos vannak olyan szülők is, akik a fejüket a homokba dugják és nem fogadják el, hogy igenis probléma, ha a baba nem mászik, ha nem áll fel egyedül, stb...Én ilyennel is találkoztam sajnos.....
A következő babánkat mis is meg fogjuk rögtön mutatni gyt.-nak, mert hát az orvosokat inkább hagyjuk.

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Sziasztok!

Juli kérlek, mint szakember adj nekem tanácsot - természetesen más tapasztalata is érdekel.

A lényeg, hogy a fiúk most múltak 8 hónaposak. Gergő megtanult felállni, Krisztián ülni. A problémám, hogy mióta ezeket csinálják egyáltalán nem próbálnak mászni ( eddig sem tudtak, de legalább próbáltak ), nem állnak négykézláb, nem kutyáznak, és Gergő egyáltalán nem tud még mindig ülni, akkor sem ha én felültetem és támasztom a hátát. Beszéltem a gyt-al, mivel itthon vagyunk betegen, és ez szerinte is probléma. Neked mi a véleményed, mennyire gáz ez?

Ha valakinek volt hasonló tapasztalata természetesen érdekel.

Kriszta
krisztike01
 
 


Kriszta!

Nem vagyok szakértő, csak azt tudom elmondani, amit hallottam ezzel kapcsolatban. Azért baj, ha kimarad a babák életéből a mászás, mert azt figyelték meg, hogy a dislexiás gyerekek múltjában az a közös, hogy csecsemőkorban nem másztak. Ez persze nem jelenti azt, hogy a fiaid feltétlenül azok lesznek, de a lehetősége fennáll. Biztos mutatott a gyt olyan gyakorlatokat, amik mászni tanítják a babókat, ezért fontos ezeket csinálni. A kislányom is inkább állni akarna (ő még sem felülni, sem mászni, sem felállni nem tud), de egyelőre a mászást erőltetjük. Olyat is hallottam, hogy megtanult egy baba járni, és pár hétre rá mászni is.

Gólyahír
gólyahír
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: