Új privát üzeneted érkezett!

Lilla!

Örülök, csak így tovább!

Bea!

A szokásos válaszom: látatlanban nagyon nehéz bármit is mondani.Kép
A záró alapján ugye mindkét alsó végtagban-ez ugyebár a láb- extensios-vagyis 180 foknál túlnyújtottabb volt a tónusfokozódás. (no, ez jó magyartalan)Ez magyarázza, hogy miért ügyes a kezével-hiszen a felső végtagok nem érintettek a problémában. De még a szem-kéz koordinációja is jó!
A leírásod alapján pont arra gondoltam, hogy a lábában(lábaiban?) túlnyújtott=extensios tónusfok. van, vagyis nem szűnt meg, mint ahogy azt a neurológus állítja.
Hiszen, ha megszűnt volna, akkor nem lenne feszes a lába, nem állna az égnek a popsija, nem tartaná oldalra a lábát. Ezeket mind azért teszi, mert számára nem egyszerű a hajlítás.
De, hogy jót is mondjak: azt írod, hogy, ha v.mi érdekli, akkor feltérdel. Ez azt jelenti, hogy képes az önálló térdhajlításra, és ez nagyon jó.
Ami a lényeg: semmiképp sem hisztizel, még akkor sem mondanám ezt, ha a lányod mindent nagykönyv szerint csinálna. Ha v.ki aggódik, akkor az a legjobb, ha utánajár a dolognak.
Azt tippelem-mindamellett, hogy nem szeretem elbagatellizálni a dolgokat-, hogy nagyon nagy gáz nem lehet. Egyrészt, mert akkor szóltak volna a Dévénynél, másrészt a neur. is csak észrevette volna. Azt tudom elképzelni, hogy az orvos azért találta rendben- leszámítva azt, hogy esetleg fiygelmetlen volt-, mert nyugalmi helyzetben vizsgálta, te pedig azt írod, hogy ezek a tünetek akkor erősödnek, ha v.min nagyon ügyködik a lány.
Azt javaslom, hogy mindeképp mutasd meg a Petőben, itt u.is 3 dolog történhet: vagy azt mondják, hogy nincs semmi gond, és akkor nyugodtan hazamész, vagy azt mondják, hogy van eltérés, de otthoni feladatokkal-kontroll mellett fejleszthető, vagy azt mondják, hogy járnotok kell, míg el nem indul szépen-folyamatosan a gyerek. Ha ez történik, akkor sincs semmi gond, a Pető ingyen van, ártani nem tud, fájni nem fáj, viszont nem teszel magadnak szemrehányást utólag.
Úgyis akkor látszik a legjobban, hogy mennyire sikerült korrigálni a problémát, ha jár/fut a gyerek. Addig-mint látjuk- zsákbamacska. (Ezért írtam az agybajt.)
Úgyhogy szerintem szép higgadtan kérj időpontot, és addig, míg el nem juttok, nyugodj meg.Kép
Aztán pedig számolj be a fejleményekről.
rjuli
 
 


Szia RJuli!

Köszönöm szépen a tájékoztatást, ilyen érthetően, higgadtan még senki sem magyarázta el, hogy mi újság is van Kincsővel. Igérem, hogy beszámolok - remélhetőleg a teljes gyógyulásról.

Mégegyszer köszi.
Bea
jacek2
 
 


Bea,
szívesen.
rjuli
 
 

 
 

Sziasztok!

Ahogy ígértem, most kicsit jobban ráérek és jövök. Márcsak magunk miatt is, mert érdekelne a tapasztaltabbak, ill. a hozzáértők véleménye.

Gergő most 6 hónapos múlt és a következőket csinálja:
időnként hátról hasra fordul, vissza soha
kezébe fogott játékot max 1/2 percig tartja, rágcsálja, utána kiesik a kezéből és ettől annyira feszengeni kezd, hogy nem is tudja újra megfogni
a cumisüveget nem fogja, csak csapkod a kezével, így sokszor le kell fognunk a kezét etetéskor, különben repül az üveg

Sajnos van egy újdonságunk, hogy folyamatosan keresztezi a lábait, vagy a talpát befelé fordítva feszíti egymásnak őket. A feszesség olyan nála, hogy "rohamokban" jön, elkezd iszonyún - látványosan - feszengeni és kb 1/2 - 1 perc múlva rúg egyet és ellazul. Aztán kezdődik újra az egész.

Jelenleg járunk Dévényezni és a Gézengúz Alapítványhoz, ill. úszni. Ez minimum heti 3-4 elfoglaltságot jelent. Sokszor gyötör a lelkiismeret, mert nem tudok vele itthon eleget gyakorolni. Bár a dévényesek szerint nem is kell, a Gézengúzosok szerint viszont igen. Gondolkodtam a Petőn, de nem fér már bele.

Mi a véleményetek?
Rjuli?

Köszi: Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok ! RJulitól szeretnék tanácsot kérni. A problémám az, hogy az két és féléves kisfiam gyakran jár lábujjhegyen. Ez főleg akkor van, amikor meziláb van. Ha cipő van rajta, ill. ha homokos, fűves területen van, akkor lerakja a sarkát és úgy megy, szalad. Hozzá kell tennem, hogy nagyon mozgékony kisfiú, ha nem megyünk le, akkor képes a lakásban körbe, ill. fel-le futni, amit még gyorsan is csinál. Nem szabad túl sok távolságot hagynom, mert ha "messzire" engedem el nem biztos, hogy utol érem, ha kell. Izmos is. Még nem tudott önállóan járni, csak bútorokban kapaszkodni (10 hónapos kora óta jár kapaszkodva és 15 hónapos kora óta önállóan) de már a bútorokba kapaszkodva kézzel felhúzta magát és meg is tartotta a saját testsúlyát, sút húzozkodott is (ami nekem már nem megy), kezdettől fogva hasizomból ült fel, minden kapaszkodás nélkül. Ügyesen gugol, játszik közben, a sarka le van a földön. Azért írtam le ezt ilyen részletesen, mert a lábujjhegyezés miatt elvittem orthopédushoz és ott csak lábbujjhegyen szaladgált, ill. nem akart leguggolni, amikor a doki kérte, így ő elküldte vérvételre dystrophia musculorum prog. diagnózissal. Mondanom sem kell, hogy nagyon megrémültem, mivel én 10 évet dolgoztam az egészségügyben és sajnos tudtam mit jelent ez a diagnózis. A kérdésem az lenne, hogy a CK értéke 238 lett (előtte szokásához híven végigrohangálta a két órát, a vérvételig (olvastam, hogy a futás okozhat némi emelkedést) kell e aggódnom, mert azóta, ha lábbujjhegyen jár pánik tör rám, bár az orvos azt mondta a vérvétel után, hogy szerzett achilles ín feszessége van, de engem nem tudott megnyugtatni. Ill. azt szeretném még kérdezni, hogy a terepen való mezitlábas mozgáson kívül tudok e még segíteni azon, hogy lábujjhegyenjárás minél hamarabb megszűnjön. Monika
monazsu
 
 


Harangozó!
Engem érdekelne a kiropraktor-módszer. Hogy lehet velük felvenni a kapcsolatot Budapesten?
NEten lehet valahol olvasni róluk?
bozita
 
 


Kriszta,

az a tippem-így látatlanban-, hogy változó a kisfiad izomtónusa. Vagyis akaratlagos mozgásra fokozódik, utána viszont "elereszt". Az a kisfiú, akiről mélben írtam, ő is ilyen, ez lehet az encephalo-miopátia egyik tünete is, de önálló kórképként is létezik ilyen-athetosis vagy atetózis a neve. Nem akarok messzire menni, nem diagnosztizálhatok látatlanban. Sok újat magamhoz képest nem mondhatok: meg kéne mutatni a Petőben, mert, ha tényleg ilyen jellegű problémája van, akkor ezzel (tudomásom szerint) a többi módszernél a konduktív sokkal hatékonyabb, jobban értenek hozzá.
Ha a Petőbe jár valaki, sztem nem szükséges máshová járni, annyira komplex. Ha csoportba felveszik a gyereket-3 éves kor alatt szülővel-, akkor otthonra nem feladatokat adnak, hanem elmondják, hogy mit kell otthon megváltoztatni-nem tárgyi dolgokra gondolok, tehát nem kell beruházni-, hogyan öltöztetünk, hogyan eteünk, hogyan játszunk konduktívan ,tehát inkább "életmódbeli" tanácsokat adnak. Így szükségtelenné válik, hogy 100-felé hurcoljuk a gyereket.

Monika,
az az igazság, hogy orvosi dolgokhoz nem értek. Tehát, hogy milyen érték miyen betegséget rejt-fogalmam nincs.
A DMP-nek vannak más tünetei is, mint a lábujjhegyezés. Lehet, hogy "csak" achilles-rövidülése van és egy cipőbe helyezhető ún. ortézissel, -amit mintavétel alapján a lábfejre bokára öntenek- segítene-persze gyógytorna, passzív-aktív mozgatás kiegészíteseként és így korrigálható lenne.
Esetleg meg lehetne mutatni másik neurológusnak, ortopédusnak, több szem többet lát alapon.
Most rövidre zárom, szétszed a kisebbik lányom, remélem, azért tudtam segíteni.
rjuli
 
 


Bozita!

Én ismerek egy kiropraktort, de ő Pécsen rendel, ritkán van Budapesten, ebben a hónapban 16-án, mi is akkor megyünk hozzá. A mobilszámát meg tudom adni, de inkább e-mail-re küldeném.
lilla77
 
 


Ja, még v.mi eszembe jutott. A DMP-t úgy szokták nézni, ha jól emléxem, hogy az alsó lábszár hátsó részéből-vádliból kiszednek egy pici vágással egy kis darabot, és azt elemzik. Bár, gondolom, hogy ehhez azért alapos gyanú kell, nem csak úgy találomra.
rjuli
 
 


Rjuli!
Ugyanezt mondták a Gézengúzban, hogy változó az izomtónus, ingerekre baromi feszes, utána oedig a hipoton szintig elernyed.
Annyira gondban vagyok, mert a Gézengúzt még csak most kezdtük, nem akarom rögtön abbahagyni, még egy helyre járkálás már nem fér bele az időmbe, ha elviszem csak megnézetni, akkor megint mondanak valami újat és már gőzöm sincs, hogy mit tegyek. Én annyira szeretném, hogy Gergő rendbejöjjön. Az is gond, hogy van aki azt mondja ( nem hozzáértő ), hogy szinte semmi baja, ne aggódjak, a gyerekorvosunk is csak nyugtat folyton én meg az anya vagyok ,aki bizony aggódik.
Mennyit veszítek ha várunk még? Ez a probléma teljesen meg szokott gyógyulni? A Gézengúzos leleten konkrétan írják is az atetotikus mozgást. MIt tegyek? SEGÍTSETEK!!!!!!
krisztike01
 
 


RJuli ! Köszönöm a válaszodat. Elvittem a kisfiam gyógytornászhoz, ő azt mondta, hogy semmi baja. Az is baj, hogy nem ahhoz az orthopédushoz mentünk, ahova eddig jártunk a köteleő szűréseknél, mert szabadságon volt. Volt ott a vizsgálaton egy orvostan hallgató is. Tudom, hogy csúnya dolog amit írok, de az is megfordult a fejemben, hogy csak a tudását "fitogtatta", mert ilyen betegség gyanújakor ki kell kérdezni a családi anamnézist, hogy hogyan mozog a gyerek, milyen volt a fejlődése, értem itt a mozgás és a szellemi .. stb. Ő semmit sem kérdezett, egyszerűen csak felvetette latinul az orvostanhallgatónak, hogy nézzük meg hátha. Mikor rákérdeztem, azt mondta, hogy bár ő nem hiszi csak támadt egy gondolata...., de a további kérdezősködéseimet elhárította. A probléma itt csak az volt, hogy én tudtam, hogy mit takar ez a diagnózis, amit ha em tudok, már nem is foglalkoznék vele, de milyen egy szülő, főleg ha egészségügyben dolgozott???? El kezd gondolkodni és a tüneteket keresi. A CK, bár több értéktartománnyal találkoztam 20-237 között volt normális, a DMP-nél az utána járásom alapján 20-50 szeres növekedés található, ami a legkisebb normálérték esetén is 400, a magas tartomány esetén pedig több ezer az eredmény. Itt engem végül is az orvosi eljárás háborított fel, mert ez egy nagyon súlyos betegség és ilyennel nem szabadna dobálozni a levegőben, hogy hátha.... Én amúgy is egy aggódos anyúka vagyok, sajnos sok rosszat láttam. Nem akarom a gyerekemet felesleges vizsgálatoknak kitenni, de azt sem szeretném, ha az én hibám miatt nem vennének észre valamit, amit gyógyítani lehet. De az orvosoknak mindig nagyon körültekintően kell a szavaikat megválogatni. Hát ennyit akartam csak írni. Monika
monazsu
 
 


Kriszta!

Ha el is vinnéd a Petőbe, nem mondanának megint v.mi mást, hiszen én is azt mondtam, amit a Gézengúzosok. Egyszer el lehet menni, meghallgatod az "ajánlatukat", utána még mindig választhatsz.
A laikusokra ez esetben ne hallgass, nem nekik kell felnevelniük!
Meggyógyulni a szó hagyományos értelmében nem lehet ilyesmiből, mert, ha egyszer az idegrendszer sérült, akkor az sérült. Viszont TANULÁSSAL jól korrigálhatóak a funkciók. Függ a sérülés fokától ill. az értelmi szinttől, hogy milyen súlyosságúak lesznek a tünetek. Az athetosisnál általában az értelmi képességek megtartottak, így jó eséllyel tanulja meg a gyerek tudatosan szabályozni a mozgását. Tudni kéne, hogy ez a konkrét betegség stagnál-e, vagy várható-e elmozdulás v.milyen irányban, ill. hogy az értelmét mennyire befoylásolja.
Étrendi dolgokról nem volt szó nálatok? A régi tanítványomnak egy csomó mindent nem volt szabad ennie vagy csak keveset belőle. Egy dologra konkrétan emlékszem, ez a szerotonin, amit mindig néztek nála. Ne kérdezd, hogy mi az, mert nem tudom, csak ez megmaradt az emlékezetemben. Nem nagyon ehetett pl. csokit, banánt.
Az idő-faktor minden ilyen dolognál sokat számít. Nem napokban mérhető, de hónapokban már igen. Nem is amiatt, hogy később nem tudná azt megtanulni, amit most, hanem a rossz beidegződések miatt. Ha azok kialakulnak, sokkal nehezebb először azokat "törölni" és máshogy újratanulni. Ha nagyon megerőltetem magam, akkor rémlik v.mi oylasmi is, hogy az agyban történő érési folyamatok, neuronok közti kapcsolatok is ilyenkor alakulnak ki, tehát nyilván könnyebb ilyenkor tanulni. (de nem akarok túl tudományosnak tűnni, ehhez tényleg nem sokat koníyítok) Ráadásul a fokozott izomtónus ugye befoylásolja az izületek mozgásterét, tehát, ha nem foglalkoznak vele, akkor letapadnak, rövidülnek az ínak, szalagok, izmok.
Mondjuk ez utóbbi nálatok nem áll, hiszen jártok ide-oda, tehát nem fordulhat elő, hogy elhanyagolódnak, "berozsdásodnak".
Persze, hogy a legjobbat akarod a babádnak is meg a többi családtagnak is, de hidd el, egy próbát megér, hogy utólag ne tehess magadnak szemrehányást, hogy kihagytál valamit, ami ott volt lehetőségként.
Ez csak a kezdeti időszak, amíg az ember kitapasztalja, hogy számára mi a legjobb, és hol mit kap. Rá kell szánni néhány hónapot, esetleg szeptembertől év végéig kipróbálsz többféle dolgot, és végül nem fikciók, hanem tapasztalat alapján eldöntöd, hogy melyik mellett maradsz januártól.
rjuli
 
 


Megint utólag jut eszembe: annyiban LÁTSZÓLAG rosszabbodHAT az állapota, hogy ahogy egyre nő, fejlődik, egyre több dolgot AKAR csinálni, viszont a túlmozgások esetleg épp ilyenkor fognak beindulni nála, ezt kell megtanulnia szabályozni.
Nem ijesztgetésből írtam, hanem épp ellenkezőleg. Ha ilyesmit tapasztalsz, akkor nem arra kell gondolni, hogy úristen, súlyosabb a mozgásállapota, mint mielőtt bármiféle terápiát kezdtetek, hanem arra, hogy elkezdett próbálkozni egy csomó új dologgal, amik egyelőre ezt váltják ki nála.
rjuli
 
 


A Petőben úgy gondoltam, hogy újat mondanak, hogy javasolnak egy terápiát. Arra persze ha egy ideig is de nemet mondok akkor bizony előbb utóbb megöl a lelkiismeretem. Na ezért érzem gondnak elvinni. Most csütörtökön megyünk az egyik neurológusunkhoz - na ebből is már kettőt tartok - kíváncsi vagyok mit mond, mert ő biza legyinteni szokott mindenre. Én arra gondoltam, hogy várok kb szeptemberig ( esetleg október eleje ) akkor már talán jobban látszódnak majd a dolgok és a családtól is több támogatást kapok. Ezt úgy értem, hogy minél nagyobb, annál feltűnőbbek ezek a feszengések. Eddig sokan mondták, hogy " ezt minden baba csinálja ". Na persze, csak azt felejtik el, hogy újszülöttkorban nem pedig fél évesen. Szerinted akkor már késő lesz? Ma jött a bébiszitterünk ( rajtam kívül ő látja még hosszabb ideig a babákat egyszerre - mondjuk egy napot ) és azt mondta, hogy nem akar elkeseríteni, de a Gergő nagyon sokat feszíti magát mostmár nagyon feltűnően. Ez megint elgondolkodtatott, hogy mégsem én aggódom túl a dolgokat. A gézengúzos neurológus most a pozitív irányú elmozdulást látja, mert előszőr akkor látta amikor még nem hallott Gergő és akkor a figyelmével is nagyon komoly gondok voltak. Ez mostmár tényleg sokkal jobb. Az izomtónusára pedig azt írja, hogy testszerte fokozott, de ezt úgy veszi, hogy ez van. Hiszen ezért járunk oda.
Na jó összefüggéstelen vagyok ma este, de mindegy. A gondomat érted, így remélem tudsz segíteni.

Kriszta
krisztike01
 
 


Szeptember előtt úgysem tudnátok elkezdeni semmit, mert a Pető tanév szerint működik, lévén oktatási intézmény és nem egészségügyi. Bár, mintha lenne szó arról, hogy nyáron is legyen, de ebből nem vagyok naprakész.
Azt is megteheted, hogy hagysz időt magatoknak arra, hogy meglásd, eredményes-e a Gézengúz. Fejlődik-e, tanul-e dolgokat, tetszik-e neked, ahogy foglalkoznak vele. Az ember általában megérzi, hogy jó kezekben van-e a gyereke.
És, ha úgy gondolod, hogy hát azért ez nem az igazi, akkor még mindig válthatsz.
Amúgy lehet, hogy elmész a Petőbe és nem is tetszik vagy nem vállalják, és akkor nincs is dilema.
Többet ezügyben azért nem tudok segíteni(bármi másban nagyon szívesen), mert azt csak te tudod eldönteni, hogy megnézel-e még egy módszert vagy sem, és, ha igen, akkor az most legyen-e vagy később. És, ha megnézted, akkor cserélsz vagy besúvasztod a többi mellé.
Mert kb. ennyi variáció van.
Ha egy konduktort kérdezel, persze, hogy a Petőt fogja javasolni, ha pedig gyógytornászt, akkor az mást.
Tudom, hogy ezzel nem könyítettem meg a döntést, de ezt tényleg nektek kell meghoznotok.
rjuli
 
 


Hogy érted azt, hogy a Petőben lehet, hogy nem vállalják? Ez mitől függ?

Tudnál még írni erről a betegségről? Ha írsz kérdést, hogy mit hogy csinál Gergő, akkor válaszolok és okosabbak leszünk mind a ketten.
krisztike01
 
 


Elvileg elképzelhető, hogy létszám vagy diagnózis miatt nem tudják csoportba tenni, csak otthoni feladatokat kapnátok. Gyakorlatilag ennek kicsi az esélye, de minden variációt fel akartam sorolni. A diagnózis szempontjából nem az athetosis, hanem az eredeti, az encephalo... lehet esetleg ismeretlen nekik. Nem akarom hülyének nézni őket, lehet, hogy ismerik ezt a betegséget, de én spec. nem tanultam róla, csak akkor próbáltam valamit utánaolvasni, mikor avval a kisfiúval dolgozni kezdtem.
Sztem egyszerűbb lenne mélen intézni, ha nincs ellenedre és nincs technikai akadálya.
Most már nem fogok hozzá, de talán holnap v.mikor előkeresem, amit erről találtam és átküldöm.
rjuli
 
 


Mehet mélben, a címem:
lkrisztikukacenternetponthu

Várom leveled:
Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok! Jó sokat írtatok még nem is tudtam mindent végigolvasni.
Megvolt az utolsó előtti kezelésünk a kiropraktornál.Ricsikének eltűnt a sántítása a lába rendben van a futása, menése harmónikus lett, annyi maradt vissza hogy a ball lábfejével kicsit befele kacsázik. Az ortopéd doki azt mondta erre, hogy a csontjai rendben vannak és ne rontsuk el a bokáját talpbetéttel. A kiropraktor szeritn ezt ki fogja nőni.A karja sokat javult, persze nem lett tökéletes de hatalmasat fejlődött ez alatt a rövid idő alatt.Azt mondta a k. , hogy még sokat fog javulni, ha Ricsi rájön mennyi mindent tud csinálni ami eddíg nem vagy csak nehezen ment.A kézfej befordítása szerinte rossz beidegződés miatt nem megy és ezt is el fogja nőni ( na ebben azért kételkedem) .Mindezek mellett felgyorsult a beszéde és sokkal élénkebb , mozgékonyabb lett, (eddíg nem tűnt fel, hogy élénkebbnek kellene lennie,) látszik rajta milyen könnyedén mozog.

BOZITA Mi pécsiek vagyunk, valószínüleg én sem tudok mást ajánlani mint Lilla de láttam a neten egy másik kiropraktort aki az USA-ban tanulta ezt a módszert.
Lilla remélem a kislányodon is tud segíteni légyszi írd meg mit tapasztalsz.

HA esetleg valakinek jár már közgyógyra a pelus és meg tudja adni nekem a pelusosok számát nagyon szépen megköszönöm
Harangozó
 


DR. Jack Conway Bp. XI.Györök u.2. TEl.: 385-25-15
Őt találtam az Origóval van róla fotó is, nem tudom mit tud, de kiroraktornak csontkovács.,.
Harangozó
 


Akkor most küldök nektek egy traktoros Ricsikét

Kép
Fókuszban a ball kéz az a bizonyos
Harangozó
 


Harangozó!
Írnék neked magánban ha nem gond, csak kéne egy cím.

Köszi: Kriszta

Ricsike nagyon aranyos
krisztike01
 
 


Harangozó
 


VAn itt még valaki? nem akartam befagyasztani a topikot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Harangozó
 


Harangozó!

Hétfőn megyünk a kiropraktorhoz, majd beszámolok, hogy milyen volt. Egyébként ti hányszor voltatok nála kezelésen? Én abban bízom, hogy a kislányom csökkent fejkontrollja (Juli szavait idézve) javulni fog. Ezért is nem fordul még hasra (hátra már 3 hónaposan fordult). Azóta a kezei meg lábai lazultak, de a nyaka nem erősödött. Ti mikor kezdtétek a Dévényt? Ill. most még van egy olyan problémánk, hogy állandóan kézben akar lenni, a földön szabály szerint hisztizik, a pelenkázón tudok vele játszani ill. tornázni, de a tornához már elég kicsi a hely. Nálatok nem volt ilyen gond?
lilla77
 
 


Lilla!
Mi ötször voltunk nála sajnos anyagilag nem bírtunk hirtelen többet, meg az is igaz hogy Ricsi most éppen hisztis korszkát éli, és ha nem akar valamit azt nem csinálja. Hát ezt a kezelést most nem akarta.
A Dévényt kb.4 hónaposan kezdtük ( de már nem is tudom így hirtelen) és a kislányodon biztosan tudnak segíteni. Ha jól emlékszem a koraiban volt egy kislány akinek ilyen gondja volt és azt javasolták az anyukájának hogy hintáztassa sokat a picit.Azért várd meg mit ír erre a JULI mert nem vagyok magamban biztos.
Az hogy kézben szeretne lenni szerintem teljesen rendben van, az enyémeket is cipelgettük egy darabig aztán rájöttem ,hogy nem fog így menni és néhány hetes üvöltés árán leszoktak róla. A kis rafináltak. Egyébként mi a földön tornáztunk, onnan nem tudtak lejjebb esni.
Harangozó
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A kislányom most lesz 16 hónapos és kimaradt nála a mászás. Már 11 hónaposan elindult, de egyedül felállni még most sem tud. Úgynevezett repülős baba volt, hason hátra feszítette a kezeit, fejét felemelte és üvöltött. Valaki tudna segíteni, hogy ilyen korban tudunk e valamit még tenni és hogy kihez forduljunk esetleges segítségért? Különben gyönyörűen guggol, szalad és négykézláb kinyomott popsival kukucskázik. Az is probléma volt, hogy mindig nyújtott lábbal ült, nem akarta behajlítani és még most is sokszor hisztizik, ha mászatni akarjuk és persze nem mászik, hanem hasra vágódik és bömböl.

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Nézd meg a www.deveny.hu -t ott van telefonszám, ők biztosan tudnak segíteni.
krisztike01
 
 


Sziasztok!
nem tudom ki hol tart, de van egy jó mászást segítő játék. Nem tudom hol lehet kapni én használtan vettem.Ez egy felfújható henger alakú kb 1m. hosszú. mintás vannak rajta kukucskálók és vannak benne zörgős golyók. A Ricsónak nagyon jó volt és nem kerül sokba.
CSilla
bim_bam
 
 


Szia Csilla!

A kiropraktor már kétszer átvágott, úgyhogy többet nem próbálkozunk. Kétszer felmentünk Pestre, aztán közölte, hogy "aranyos, én most Pécsen vagyok". Ma lett volna a kezelés reggel 9-kor, tegnap direkt felhívtam, hogy ok e, aztán tessék... kicsit felhúztam magam! Neked egyébként mi a véleményed róla?
lilla77
 
 


Szia Lilla!
Engem nem vert így át, de volt hogy 1 órát vártunk rá mert csúszásban volt.(Panel előszoba fele,50 Celsius, 2 éhes gyerek.) Amikor legközelebb felhívtam , hogy jöhetünk e időre, akkor meg megsértődött sz.tem de nem érdekel mert a gyerekkel nagyon rendi volt, és sokat segített rajtunk. Azt gondoltam ,hogy aki embereket gyógyít az figyel is rájuk nem csak a test kívánja a tiszteletet. Nem csoda hogy kiakadtál.Teljesen jogos. Egyébként messze laktok Pécstől?
bim_bam
 
 


Szia Csilla!

Mi Győrben lakunk, ezért is lett volna jobb Bp-en, de most már mindegy. Ráadásul teljesen el vagyok keseredve, mert amióta Dévény-terápiára járunk, azóta nem csinál bizonyos mozgásokat a kislányom, pl. nem nyomja fel magát, nem fordul hasról hátra, és ha hasra rakom ordít, gondolom azért, mert már nem tudja megcsinálni ezeket. És az egész gyerek úgy ellazult. Péntek óta elkezdtem tornáztatni a Katona-módszer szerint, ahogy az első 2 hónapban is csináltuk. Remélem behozza a lemaradását. Már csak azt nem tudom, hogy járjunk e továbbra is Dévényre, mert eddig jótékony hatását a 15 kezelés után nem igazán láttam, sőt visszafejlődött!!!! Eddig csak jókat hallottam a Dévény módszerről, és akihez járunk, róla is csak pozitívakat mondtak.
Juli, ha tudnál nekem tanácsot adni szívesen venném, mert jelenleg nagyon tanácstalan vagyokKép
lilla77
 
 


Lilla,

nem sok okosat tudok mondani. Olyat már hallottam, hogy egyik vagy másik módszer nem válik be, de, hogy visszafejleszt, ez új.
Nekem amúgy az a "nemhivatalos" tapasztalatom, hogy a Dévény azoknál válik be, akik enyhébben érintettek, ill. hypotónok, vagyis csökkent az izomtónusuk. A súlyosabb esetek ill. a spasztikusok sztem nem kifejezetten az ő szakterülete, bár lehet, hogy ezt kikérné magának.
Én mint konduktor persze, hogy a Petőt javasolnám. Nektek volt időpontotok nyár végére?
Elmentetek, mit mondtak?
Miket lehet otthon csinálni, van-e esetleg nálatok is konduktor a városban.
Addig pedig szemrebbenés nélkül kérdezz rá a dévényesnél, hogy mit gondol, miért tapasztalod azt, amit.
Sajnos ennél konkrétabb, "igazi" tanácsot nem tudok most adni.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Megkerestük a dévényeseket és csütörtökön fog eljönni hozzánk az egyikük. A mászás segítő henger különben nekünk nem segített, a kisasszony jól elhintázott rajta hason és ennyi, pedig jó régóta megvan már neki. Lehet, hogy butát kérdezek, de ha oxigén hiányos volt a babánk, akkor az hogy derül ki? Az esetleg arra utalhat, hogy a fejét nagyon sokáig csak balra fordítva aludt? Meg is látszott sokáig neki, laposabb volt, de most már nem látszik. És vajon az utalhat e rá, hogy kitolás alatt az orvosom nyomta a hasamat? És egyáltalán ezt közölnie kellet volna e valakinek, ha oxigén hiányos volt?Húú lehet, hogy egy csomó sületlenséget írtam, de kezdek begyogyózni ettől, mert egyre több kritikát és elkeserítést kapok, hogy nem mászott a pipink és hogy még mindig nehezen üvöltve és remegve kel fel vagy fel se bír kelni a földröl, ha letottyan.

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Sziasztok!

Egy kisebb problémaban szeretném a hozzáértő(k) tanácsát kérni. A lányomnak születésétől fogva bokától befeléfordul a lábfeje. Most lassan 15 hónapos és szépen jár, csak nagyon erőssen csámpázik, azaz befeléforditja a lábfejét járáskor. Eleinte mikor elkezdet járni vezetve még húzta is a lábát.
Megnézettük a Dévényesekkel az mondták kell neki kezelés, de mivel külföldön élünk nem tudom érdemes e elvinnem kb. 3 hetet tudnék vele otthon maradni.
Itt is megnézettük fizioterápián, itt azt mondták elég a jó cipő, meg mutatnak egy-két gyakorlatot.
Ők pl. ellenezték a manuálterápiát (nem Dévény de gondolom valami hasonló itt is van), mert főlőslegesnek tartotta a nő egy ekkora gyereknél ilyen fájdalmas módszert alkalmazni.
Tudna nekem valaki tanácsot adni hogy melyik módszert érdemes kipróbálnunk? És mennyi idő alatt lesz látható eredménye?

Egyben azt is mondta hogy alacsony a tenzió (tenssion) a gyerek izmaiban, izületeiben, így olyan izmokat is használ pl. a járáshoz amikre nem lenne szüksége. Ez mitől lehet? És pontosan mit jelent?

Remélem tud valaki segíteni,
Amcsi

Bocs, ha nem teljesen vág a topik témájába a kérdés, de most hirtelen csak ezt találtam.
amcsi
 
 


Ha a Dévényesek szerint kell kezelés, akkor mindenképpen vidd el. Én ismerek olyat, aki külföldön él és 3-4 havonta hazajön és 2-3 hétig járnak un. "lökésterápiára" ami azt jelenti, hogy mindennap mennek, utána kapnak otthonra feladatot és mikor legközelebb hazajönnek akkor ismétlik a dolgokat. Nem tudom mit jelent, hogy más izmokat is használ, de ezt sem szabad így hagyni. Külföldön sok helyen nem ismerik, vagy nem ismerik el a Dévényt és azt mondják, hogy ez az állapot, enm lehet rajta segíteni. A lényeg, hogy indenképp vidd el és ha akarsz több infót - pl arról, hogy a külföldön élők hogy csinálják - akkor nézz be ide:
http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=27303&hozzaszoltunk=1&step= 0

Sok sikert: Kriszta ( ott is megtalálsz mentátné néven )
krisztike01
 
 


AmcsiKép
Kriszti emlitette, hogy külföldön élők is járnak haza. Nem tudom Ti hol laktok, mi Svájcban és kb.3 havonta járunk haza a 10 hónapos ikerbabáimmal. Gergőnek is befelé forduló volt a lábfeje és nagyon jó eredménnyel kezelték a Dévény-tornán.(koraszülöttségből adódó tónustalanság ill. feszes izmok miatt kezdtük a Dévényezést) Most jövő héten utazok haza velük 2 hét időtartamra és ezalatt minden nap járunk majd. Júniusban csak egy hetet tudtunk otthon tölteni de rengeteget számitottKépEzekkel a tapasztalatokkal bátran merem irni, hogy érdemes 3 hétre is hazamennetek és mielöbb érdemes belefogni a tornábaKép Sok sikert kivánok NektekKép

KrisztiKép
Jó lenne találkozni ha hazamegyünkKép Ti mikor jártok tornára? Én reggel 9-re fogom őket minden nap vinni szept.13-tól. Jól vagytok? Ügyesek a Fiúk? Mesélj majdKép Irtam még korábban az Indexen de lehet, hogy nem tudtad visszaolvasni. Csak érdeklődtem, hogy mi újság van?Kép

NyúlanyóKép
Érzésem szerint ezt mindenképp közölni kellett volna Veletek, de ne keseredj el. A Dévényes szakember meglátjuk mit mond majdKép DrukkolokKép Ird majd meg mi volt a tapasztalataKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Doris!
Válaszoltam a kérdésedre.
Akkor mégegyszer:
Jól vagyunk, babók ügyesednek, mindketten négykézláboznak, kutyáznak, Krisztián próbál mászni, Gergő fókázni ( sajna mindkettő elég féloldalasan, de majd alakul ). Állandóan vacilálnak, hogy Gergő szellemi része is OK -e ( egyesek szerint ilyen-olyan fejlesztésre szorul - én már tök bizonytalan vagyok ), de végre valaki kimondta - és meg is szervezte - hogy mérje fel egy szakember és utána lépünk. Ez jövő kedden lesz. Utána okosabb leszek. ( némi gond, hogyaz illető az első találkozásunkkor elvágta valamivel magát nálam, így nem elég, hogy nem szeretem a lélekbúvárokat ( elnézést mindegyiktől, tudom szükség van rájuk, de akkor is ) még a személye sem szimpi, de ezt igyekszem kedden félretenni.
Még nem tudom, hogy mikor fogunk járni Edithez, de ha ti 9-re, akkor mi tudunk 10-re és találkozhatunk. HURRÁ!!!!Kép

Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Köszi a választ én is úgy vagyok vele, hogy meg kéne próbálni ezt a Dévény módszert. Tudna nekem valaki valami info adni az anyagi részéről? Támogatja ezt a TB? Ja és tényleg fájdalmas ez a babábak?

Amcsi
amcsi
 
 


AmcsiKép
Én a két babára 3000,-Ft-ot fizetek alkalmanként. Mivel mi nem vagyunk rászorulók fogalmam sincs, hogy támogatja-e a TB... Esetleg a neten utána tudsz nézni...Fájdalmas, hisz a letapadt izomcsoportokat fel kell lazitani ne déhány kezelés után nagyon eredményes volt nekünkKép
KrisztiKép
Ne haragudj, akkor úgy tűnik figyelmetlen voltam...bocsi. Sajnálom Gergővel kapcsolatos gondjaitokat, de bizom benne hogy nem lesz túl komoly a dolog... Ird majd meg mire jutottatok keddenKép Nagyon jó lenne, ha be tudnál iratkozni Edithet 10 órára de ne hétfőnk ill.kedden mert akkor korházi kontrolra kell rohannunk a Dévényezés után de szerdától már rendben van a dologKép Örülnék ha végre össze tudnánk jönniKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Krisztike!
Nekünk is mondták a szellemi lemaradást ill. egészen nyiltan hogy fogyatékos lesz.Hát megint valami ami nem jött be hála istennek!!!!!!Mi nem voltunk lélekbúvároknál, belenléztem a kis szemébe és látszott hogy minden ok.Igaz én elég sokszor találákoztam olyan gyerekekkel akik ilyen téren volt gond és látszott a kis szemükön a tekintetükön a figyelem és az éredeklődés hiánya. És ott volt még a Barbika akivel össze tudtuk hasonlítani a fejlődését( mi éredekli mennyi ideg foglalkozik valamivel stb.)Azt is írtad hogy Gergőnek a hallásával volt gond ami megoldódott gondolom azóta sokat fejlődött ilyen téren is.Szerintem nem lesz gond!!!
Voltatok már a koraiban?
Ancsi!
Aki azt mondta hogy felesleges ekkora gyereknek fájdalmat okozni az nem tudom mennyire gondolkodik az eszével már elnézést. A mozgásszervi problémák igen kis korban nagyon jól fejleszthetők, és ha fájdalmas is a picik egész jól hozzászoknak egy -két kezelés utáűn.
Ha felnő a kisfiam akinek a mozgása mára majdnem teljesen rendbejött nem azt fogja mondani vádlón hogy miért hagytál kiskoromban kínozni.
Nem könnyű de ha a szakember azt modja hogy segíteni tud akkor gyerünk.

puszi Csilla
bim_bam
 
 


Bim_bam!
Én is remélem, hogy nem lesz gond, de nem merném felvállalni, hogy nem viszem el és mégis gond van. Már annyi mindent mondtak szegényre. A hallás rendeződése óta tényleg sokat fejlődött. Ma jól felbosszantott a gyerekorvosunk. ( azt hiszem meg is bánta amit mondott, mert egyébként meg több, mint gyerekorvos a számunkra ). Vizsgálta a babókat és közölte, hogy " mi a baj ezzel a gyerekkel? " Erre kifakadtam, hogy elegem van abból, hogy mindenki mást mond és még a dokik is az én véleményemre kíváncsiak. Azt is mondtam, hogy ha annyira Ok. a Gergő, akkor abba is hagyhatunk valami kezelést, hogy ne kelljen annyi helyre járni? " Na azt semmiképp, ártani nem árthat " - mondta a doki. Kérdeztem, hogy mi a véleménye a figyelméről, szerinte semmi gond vele. Akkor mondom nem fog kelleni fejlesztés sem? " ha azt mondják , hogy kell, akkor vigyem mindenképp, legfeljebb zseni lesz ". Na a hócipőm tele, hogy senki nem vállalja fel a felelősséget, mindenki találgat. Az az igazság, hogy ezért is viszem el kedden, mert elegem van. És én nem tudom eldönteni. Gergő néha tényleg csak " néz ki a fejéből ", de ez a ritkább. Nekem legalább viszont mindenre azt mondják, hogy fejlesztéssel lehet rajta segíteni.

Doris!
Azért remélem, hogy nincsenek gondjaink Gergővel és kiderül, hogy minden rendben van vele.

Kriszta
krisztike01
 
 


KrisztiKép
Persze, én is remélem természetesen...csak ez borzasztó, hogy már mennyi mindennel riogatnak Titeket de jól teszed, hogy elviszed...én sem tudnék nyugodniKép Már nagyon kiváncsi vagyok RátokKépKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Nah ma túlestünk az első dévényes "bulin". Szegény Pipi üvöltött 1 órán keresztül.Megrökönyödött, amikor megtapintotta a lányom csípőjét és azt mondta, hogy azért tud ilyen ügyesen járni és azért indult el 11 hónaposan , mert negyon mozgékony. Pedig mindenhol, még az állán is feszesek a lányom izmai. Több kezelést is kapni fog. Ki volt akadva, hogy a gyerekorvos nem ajánlotta őket, pedig ez a tornász napi kapcsolatba van vele. Közölte, hogy már az jel volt, hogy a lányom baba korába sokáig balra fordította csak a fejét. Oxigén hiányos volt különben a kitolás alatt sérülhetett. De a mai kezelésnek köszönhetően, ami délelőtt volt, most az előbb a kisasszony popóra tottyant és onnan négykézlábra állt,elindult mászva és onnan újra leült.Sőt már fel is térdelt. Ez nekünk akkora csoda, hogy majdnem bőgtem örömömben!!! Jaj, most nézem, hogy regényt írok lassan...bocs

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Szia Juli,

A Dévényes nem szólt semmit, amikor mondtam, hogy visszafejlődött, csak nézett. 1 hete tornáztatom a Katona módszer alapján, mert amikor ezt csináltuk 3 hónapos korától, látványosan fejlődött. Már ez az 1 hét is sokat számított, ismét kinyomja magát, és hátra már fordul rendesen. Azt hiszem bejelentkezünk a Dévény központba, hogy nézze meg valaki.
A Petőbe jövő hét szerdára kaptunk időpontot, remélem addigra okosabb leszek a teendőket illetően...
lilla77
 
 


NyúlanyóKép
Gratulálok a pozitiv változáshozKépCsak igy továbbKépKép
LillaKép
Nagyon drukkolok Nekte, hogy jó kezekbe kerüljetek, ird majd meg mit mondtakKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!
Az előbb egy másik topikot olvastam, az oxigén hiányról és bőgök dühömben és ezt most muszály leírnom. Dühös vagyok, hogy senki nem szólt, hogy a babámmal baj lehet, azt hittem, hogy fantasztikus orvosom volt és, hogy a gyerekorvosom is nagyon jó. Csak éppen elfelejtettek szólni néhány dologról.....legszívesebben....nem is tudom mit tennék most velük. Dühös vagyok, de már nem tudok mit tenni, talán a dévényesek tényleg segíteni fognak...öröm,hogy a picikém ma letottyant és négykézlábra felnyomta magát és felállt...jaj hát imádom és egy érzékeny liba vagyok mert hát minden nemsokára teljesen rendben lesz, csak annyira depis belegondolni, hogy mi lett volna ha rosszabb a helyzete....bocsánat, de kibuktam és most hogy ezeket leírtam már jobb......

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


NYúlanyó!
Olvasd kicsit vissza a topikot és látni fogod, hogy sajnos nagyon sokan jártunk így és teljesen megértem a felháborodásodat.Én sem reagáltam másként csak én az orvosnak is elmondtam a magamét persze annyira udvariasan amennyire csak tudtam, mert nem bírtam lenyelni hogy nem szóltak és nem segítettek.
puszi Csilla
bim_bam
 
 


Szia Csilla!

Most megintcsak felháborodtam. Ma volt megint a gyógytornász, elment még a múlt héten a védőnönkhöz elbeszélgetni egy kicsit és állományba veteni a Pipimet. A védőnő döbbenten hallgatta, hogy feszesek a lányom izmai, ennyit mondott:" hiszen jár, és különben is elküldtük neurológushoz...vagy cak akartuk?"....nahát róla is ennyit.Mikor a baba megszületett akkor volt utoljára kint, a gyógytornásznak úgy adta elő, mintha napi kapcsolatba lennénk. Hihetetlen...lesz hozzá egy-két szavam. Különben Pipi izmai még mindig feszesek, főleg a csípőjén, de nagyon szeret most már letottyani és felállni és már nem is üvöltött annyira a kezelés alatt. Az orvosok és a védőnők tojnak erre a módszerre is, mert a gyógytornász felajánlotta az egyik körzetbe, hogy tanácsadáskor szívesen látja ingyen!! azokat az anyukákat és csemetéjüket akikkel esetleg valami probléma lehet...nem szervezték meg...akkor a védőnőknek ajánlotta fel ingyen!!, hogy a tüneteket elmondja egy kis összejövetelen...nem szervezték meg...pedig többször is megpróbálta és nem volt rá érdeklődés.

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Rjuli!
Most néztem, hogy a kicsi lányod 03.04.21. tojta a nyuszi, az én Pipimet is akkor tojta!!:-)))

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]http://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: