Új privát üzeneted érkezett!

Szia tikaboci!
Sajnálom hogy már ilyen pici korára műtétre kerül a kislányod!Kép Nem tudok hozzászólni de egy biztos, én nem állnék meg az első szemésznél meg az ő véleményénél. Voltatok több helyen is? A topic közepe táján már kitárgyaltuk a szemészeket, nekünk a Tömő utca nagyon bevált!

Jelentkezz hogy mi van veletek!

Sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Tikaboci

A kancsalsag egyik velejaroja, hogy az egyik szem ellustul es ha nem kezelik akkor felnotkorik akar vaksagig is satnyulhat azzal a szemmel a latas. Ezert fontos a szemuveg hordasa kancsaloknal mert azzal terningezik a szemet hogy kozel hasonlo erossegu legyen. Ne legyen elsodleges szem. Sok gyereknel attol hogy kiegyenlitodik a szem erossege a kancsalsag is megszunik. De van akinel nem. A kancsalsag mutete en legjobb tudomasom szerint csak esztetikai mutet. Tehat attol nem javul meg gyerek szeme, de nem ugrik ossze. Legalabbis ferjem kancsal es epp mostanaba szornyulkodott el rajta az orvos hogy hogy nez ki a szeme es mutete javasolt. A sok kerdezgetes kzobe kiderult, hogy a szeme nem lesz azert jobb tole csak nem fog feltunoen latszani kancsalsaga.

En is javaslom amit Norcsi hogy menjetek el mas orvoshoz is. Tobb szem tobbet lat. Habar nekem mondjuk en a Heimpalt nagyon szerettem mi a vegen oda jartunk es meg voltam veluk elegedve.

Ja es faggasd ki az orvos hogy mutet utan mit varhatsz kell e szemuveg milyen kell, elore lathatolag meddig kell. Van e tompalatasa a gyereknek mar most.
napocska
 
 


Sziasztok!
Na már megint régen voltam itt. Egyenlőre semmi változás nincs. Nem kapott szemüveget,de majd ősszel óvodás lesz, és szerintem majd fog kapni.
Tikaboci, tényleg nem pici még a műtéthez a kislányod? De a szemészek jobban értenek hozzá. Láttam kikerült főoldalra is a "szemüveg téma"Kép
Na júliusig vizsgazgatok. Utána írok többet, most is fogok gyakrabbanKép
Ziták
Ziták
 

 
 

Szia Ziták!

De jó hogy jelentkeztél!Kép Én is láttam a főoldalt!Kép Ez tök jó, mert szerintem ez tényleg lényeges téma!
Nagyon jó jegyeket, próbáld meg túlvészelni a vizsgaidőszakot, és utána meg jelentkezz majd! Miért gondolod hogy az ovibamenetelre kap majd szemüveget a gyerkőc?


Sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Én most lettem érdekelt a témában, sajnos. Timinél 3 hónapja vettük észre, hogy időnként furcsán néz. Először azt hittük, hogy csak látta valakitől és felvette rossz szokásként. Aztán kezdett bekancsalítani, ha elfáradt a szeme. Igy elvittük szemészetre, ahol az első vizsgálat alapján, az egyik szemén 0,25 a másikon 0,5 dioptriát mértek. Ezután jött a pupillatágítás, és így már az egyik szemén 4, a másikon 5 dioptria volt az eredmény. Kép Tényleg hihetetlen, hogy ennyi dioptriát képesek elcsalni.
Holnap megyünk a szemüvegért, kiváncsi vagyok hogy fogja majd tűrni. Most még várja, hogy meglegyen, csak tartok tőle, hogy ha megunja, majd minduntalan le akarja venni. Ezt csinálta a napszemüveggel is. Meddig tart, míg megszokják hogy állandóan hordani kell?

Sziasztok
Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Szia Ancsa!

Sajnálom hogy ebben a cipőben jártok ti is!Kép Mekkora is most Timi? + os szemüveget fog kapni? Nálunk Julcsi nagyon hamar megszokta, 1-2 nap alatt, ebből is látszik hogy nagyon nagy szüksége volt rá. A szemész szerint neki nem is lenne muszáj a szemüveg ha nem kancsalítana be szemüveg nélkül, de bekancsalít, hisz így vettem észre egy éve hogy valami nincs rendben, szóval nála kell a szemüveg. Mondja is hogy szemüveg nélkül rosszabbul lát. Mivel őt már az oviban így ismerték meg, így nem is volt ezzel sem semmi gond, a gyerekek így fogadták el, és mikor pár hétig nem volt szemüvege technikai okokból, akkor az volt nekik a furcsa.
Reméljük hogy nálatok is hamar megy majd az átállás ha már szükség van a szemüvegre!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Timi 4,5 éves, mint a Te Julcsid. Kép Igen + os a szemüvege. Szerintem iszonyúan erős, (én mikor belenéztem csak homályokat láttam), de úgy néz ki szívesen hordja, gondolom jobban lát vele, mint nélküle. Igaz próbálkozik néha, hogy most már vegyük le, mert már megjavult a szeme. KépTetszik neki az is hogy eddig csak pozitív megerősítést kapott a szemüveggel kapcsolattal, mindenki megdícsérte, hogy jól áll neki. Csak attól félek, hogyha ősszel újra megy oviba, ott hogyan fogják fogadni, mert a társainak biztosan furcsa lesz. Remélem az óvónéni el tudja majd fogadtatni a többi gyerekkel úgy hogy ne csúfolják miatta.
Nektek milyen szára van a szemüvegnek? Mert Timié normál száras, úgy néz ki egyelőre, hogy bírja az ugrálást, szaladgálást leesés nélkül, de ezen a területen is az oviban lesz majd a főpróba.
Jaj és a pótszemüveg! Érdemes kiadni érte újabb 15-20 ezer forintot? Ti már tapasztaltabbak vagytok, mennyire van rá szükség?

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Sziasztok!
Tikaboci vagyok. Köszönöm a tanácsokat és a jókívánságokat. Szerencsére a gyermekorvosom adott beutalót a Heim Pál kórházba és elintézett nekünk egy időpontot a hónap végére. Remélem, hogy ott majd többet tudnak mondani a szeméről.
Ziták, szerintem a szemműtétet a doktornő akkor ajánlotta volna, ha a Niki lányom kicsit nagyobb lesz. Ő most 11 hónapos. Van egy öt éves fiam is akinek szerencsére jó a szeme.
Napocska, köszönöm a válaszodat. Tudod a lányomnál a kancsalság úgy nyilvánul meg, hogy a bal szeme az ami leginkább befelénéz, de időnként felváltva. A doktornő a Rókusban azt mondta, hogy ez a jobb ha felváltva kancsalít. Ezért nem lehet a takarásos módszert alkalmazni. Kiváncsi leszek, hogy a Heim Pálba mit fognak mondani. Majd jelentkezem, hogy mi lett a vizsgálat eredménye.
Sziasztok!
tikaboci
 


Sziasztok!

Ancsa, szia!Örülök hogy Timi úgy néz ki hogy nagyobb gond nélkül elfogadja a szemüveget. Ugyanígy voltunk ezzel mi is!KépIgen, ilyen javulgatós szöveggel a Julcsi is jött, de máskor meg ő maga kérte hogy vegyük fel mert azzal jobban lát. Hát igen, az ovi. Ha nem így szokták meg, akkor eleinte lehetnek kisebb csúfolódások, de ha normális az ovónő és tudja kezelni a helyzetet akkor nagyon hamar még az előnyére is válik a dolog!Kép
Julcsié rugós szárú, egyszerűen nem mertem belemenni hogy normál szárú legyen, és mivel találtuk ezt ami most van neki (nem valami nagyon mutatós) ami pont passzol a fejére, szóval ennél maradtunk még fél évre, akkor lesz az újabb kontroll. Pótszemüvegünk nekünk csak azért van, mert eredetileg a Vision expressnél csináltattuk az első szemüveget, biztosítással. Ez magában foglalja, hogy bármilyen baja van a szemüvegnek, egy éven belül 20%-ot kell csak kifizetni és adnak helyette egy vadiújat. Na mi ezzel a lehetőséggel éltünk. Ugyanis elveszett az egyik lencséje a réginek, és akartam akkor helyette egy újat (a kontroll szerint ugye nem változott a szeme), így elmentem a biztosítással új szemüveget csináltatni. Illetve csináltattam volna, de ehhez kellett volna akár egy pici darab is az elveszett lencséből, így nem foglalkoztak velem. Egy másik helyen megcsináltattam az új szemüveget, közben meglett a régi lencséje, épp még pár nap volt a biztosításból így gyorsan élve a nagy kedvezménnyel a biztosítás fejében megcsináltattam a régivel megegyező újat, így lett a pótszemüveg!Kép Szerintem külön nem igazán érdemes pótszemüveget csináltatni, ezt mindenki maga látja majd.

Tikaboci, drukk hogy ne legyen semmi különösebb tennivaló a kislányod szemével!

Most mennem kell, készülünk Anna lányom 7. szülinapi partijára, puszi, és jelentkezzetek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a Nikivel a Heim Pál kórházban vizsgálaton. Hát érdekes volt, mert itt azt mondták, hogy takarásos módszert kell alkalmazni. A Rókusban pedig az ellentétjét mondták. Elvileg szemüvegre nincs szüksége. Kaptam tapaszt is amit 1200 Ft-ért vettem. Két naponta felváltva kell takargatni a szemét. A doktornő megállapította, hogy a jobb szemét használja leginkább. Most egy kicsit tanácstalan vagyok, mert a Rókusban mást mondtak mint a Heim Pálba. Most el akarom vinni a Tömő utcaiba. Tudja valaki a pontos címet? Elképesztő, hogy ahány orvos annyi vélemény. Szinte az ember magára van utalva. Szinte nekünk kell eldönteni, hogy bízzunk e az orvosban. Nagyon kedves volt a doktornő akivel ma beszéltem, de nem tudom, hogy jót csinálok e azzal, ha takargatom. Nem e szemüvegre volna inkább szüksége. A Nikinél ha letakarjuk a jobb szemét akkor rendesen néz a ballal, csakhogy a jobb olyankor befelé néz. Ezért mondta a Rókusban a doki, hogy nem lehet takargatni. Ez jó. Most az ellentétjét mondták.
Most mennem kell, majd jelentkezem.
Sziasztok!
Tikaboci
tikaboci
 


Tikaboci!

Dr. Sényi Katalin
Dr. Túri Éva

Cím: 1083 Budapest, Tömő u. 25-29.
Tel: 210-0280 (porta: 1612 mellék)
Fax: 210-0309
htp://www.szem1.sote.hu

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Köszönöm a címet és a telefonszámot.
Tikaboci
Tikaboci
 


Sziasztok!
Elvittem a Nikit a Tömő utcai szemklinikára és úgy néz ki, hogy itt végre tesznek is vele valamit. Felírtak pupillatágítót és egy hét múlva vissza kell vinnem. Azt mondta a doktornő, hogy megvizsgálja, hogy van e dioptriája. Ha van akkor felír szemüveget, mert lehet, hogy ezzel is lehet javítani a kancsalságán. Tegnap mikor megkapta a szemcseppet reggel kb. két óra múlva bepirosodott az arca. Felhívtam a klinikát, ahol azt mondták, ha nem múlik el a tünet felírnak másik szemcseppet. Szerencsére estére a tünet megszünt.
Hát a Rókusra egy kicsit kivoltak akadva, mikor meséltem, hogy azt mondták, hogy jövő februárban vigyem vissza. Igaz, sokat kellett várakozni mire bejutottunk, de úgy érzem megérte.
13-án lesz a kislányom 1 éves.
Bízom benne, hogy jó híreket fogunk kapni.
Majd jelentkezem.
Sziasztok
Tikaboci
 


Sziasztok!
Ma voltam a Nikivel vizsgálaton, ahol szerencsére megállapították, hogy nem kell neki szemüveg. Napi két órát kell takargatni a szemét felváltva. A baj csak az, hogy mire két éves lesz és nem javul a szeme meg kell műteni. Legalábbis ez a véleményük. Sajnos, hogy mit hoz a jövő azt nem tudhatjuk.
Merre vagytok? Norcsi, Napocska mi van veletek?
Jelentkezzetek!
Sziasztok.
Tikaboci
 


Szia Tikaboci!

De jó híreket mondtál!KépSajnos mostanában nem sűrűn járok errefelé, de most örülök hogy benéztem.. Sényi doktornőnél voltatok végülis! A két éves kora akkor még messze van, addigis fel a fejjel, mert nagyon klassz hogy nem kell a kislányodnak szemüveg! Nagyon boldog első szülinapot!!! Sok puszit a kis Nikinek!

Örülök nektek, igyekszem majd sűrűbben előfordulni itt!

Sziasztok!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Tikaboci

De jo hogy megusszatok a szemuveget es eleg a takarasKép Hatha az a mutet meg nem is fog kelleni hatha javulgatna a szeme.
Mi is tegnap voltunk szemeszeten. Mar csak napi 1 orat kell a takaras ez heti 7 oarat jelent csak Kép
Igaz most nem kaptunk gyengebb szemuveget, d emivel tudom hogy kisholgy szemuveg nelkul teljesen ugyanazokat latja nekem mint vele igy nekem legnagyobb orom hogy vegre a takarast lassan elhagyhatjuk. Ami azt jelenti hogy marad a 2 szemes latasa a lanykamnakKép es hogy nem lesz nagy dioptrias szemuvege.

Napocska
napocska
 
 


Napocska
Örülök neki, hogy nektek is jól mennek a dolgok.
A lányodnak mióta kell takargatni a szemét?

Norcsi

Köszi a szülinapi jókívánságokat.
Sajnos nem a Sényi doktornőnél voltunk, mert elment szabira. És sajnos a Túri Éva is. Majd csak a hónap végén lesznek. Aki éppen volt az vizsgálta meg.

Még arra lennék kiváncsi, ha majd talán jövőre sor kerülne a műtétre,/akkor lesz a Niki két éves/ bent lehet a kórházban maradni vele? És hogy hány napig kell bennt lenni a kórházban?
Volt már valamelyikőtök műtéten?
Tikaboci
Tikaboci
 


Tikaboci

Nekunk nem volt mutet, korhaz fuggo lehetsz e vele. Korhazat kell megkerdezni elmeletileg jogod van maradni de nem mindenhol engedik.
Nekunk ha jol emlekszek kb 3 eves kor ota van takaras. Most lesz 8 a lany. De orajta nem mindig latszott a kancsalsag. Ezert is hajtottak el minket jo sokaig hogy egeszseges a szeme.

Napocska

Napocska
napocska
 
 


aaa
domianya
 
 


Sziasztok!

Mi van veletek? Senki sem jelentkezik.
Mi jól vagyunk. A Niki mostanában egész jól tűri a takargatást. Csak az a baj, hogy szegénykémnek sokszor ottmarad a bőrén a tapasz helye. Piros lesz a nyoma, és kb. 1-2 napig látszik.
Tud valaki valami megoldást erre a problémára?
Tikaboci
Tikaboci
 


Tikaboci

Szemuveggel takartok vagy csak takartok?
Nekunk csunya bore miat lett olyan takaroja lanykanak ami anyagbol van szabva. De az csak szemuvegre jo

Napocska
napocska
 
 


Szia Napocska!
Mi csak ragtapasszal takargatunk, amit felírtak nekünk receptre.
Szerencsére nekünk nem kell használni szemüveget.
Tikaboci
Tikaboci
 


Szia Tikaboci!
És Szia Norcsi, + Mindenki!

Régebben én is előfordultam ebben a topikban.
Most 5 éves a kisfiam, mi is így kezdtük: Tömő u-ban Sényi drnő, miután Pálfia Judit drnő megnézte.

Mindkettő nagy név, de én Pálfiánál maradtam. Sényi is szimpi volt, ugyanazt állapította meg (kb.) géppel, mint Pálfia "kézzel", azaz a tükrös-világítós módszerrel.

Tudom, Norcsinak Pálfia "nem vált be" Kép , de nekem az tetszett kevésbé, h Sény drnő azonnal kilátásba helyezett egy esetleges műtétet kb. 1 év múlvára.
Amikor Pálfiát kérdeztem erről, szóba sem került, előbb meg kell tanítani az agyát látni, csak aztán kerülhet sor arra, h mindkettő együtt is lásson. Azt hiszem egy szemműtét nem kis játék, inkább szeretem azt hallani, h valszeg egész életében szemüveges lesz. (18 évesen megműttetheti magát, ha akarja.)

A jó szeme 1-2 dioptriával távollátó, a rossz 16 dioptriás, 4-es cilinderrel. Szóval takarás nélkül nem is látszik szinte a kancsalsága, viszont pont emiatt kezdtük el későn takarni.
Ha takarjuk, szépen javul. (Már 7 méterre ellát vele Kép Kép )
Voltunk természetgyógyásznál is, az is takarást kért, sok mozgatást, a hintáztatás nagyon jót tesz neki (+az agyi fejlődésnek amúgy is! +a mozgásfejlődésnek, stb-nek is!)

A ragtapasz receptre 10%!!!

Két féle van, mindkettőt irasd fel, mi váltogatni szoktuk, h ne sebesedjen ki az arcbőre. Este ő veszi le magának, óvatosan, de ha mégis kell, éjszakára bekenem az arcát körömvirág krémmel.

Szia!
(Fel a fejjel! Tényleg jó, hogy nem kell szemüveg nektek.)

Ilon
Kép
Ilon
 


Sziasztok!
Vegre ismet vagyok KépNagyon regen nem irtam mar, mert nyaron nagy sok mindent tortent. (Majdnem megmutottekKép De szerencsere nem Kép helyettem a noveremet kell, majd szules utanKép ) Na mindegy
Szoval tegnap voltunk szemeszeten, es megtudtuk, hogy meg mindig +2 +2-es a szeme es a kancsalsag miatt 2 honap mulva kap takargatast. De csak +1, +1-est kap, mert a szemet ez szethuzna, meg jobban kancsalitana. Most nezegetunk szemuvegeket 10-11.000 korul lesz mindenhol. Kisoptikusok, Visual Express, Ofotert.Most mar csak ki kell valasztani a keretetKép Tegnap tobb mint 5 oran keresztul valogattuk a keretet."Miert nem viszuk haza?" ez volt a kerdese, nagyon szeretne szemuvegetKép Mert mar tobb mint feleve is arrol volt szo, hogy kap, es akkor nem kapott.
Na megyek, mert indulnunk kell lassan, majd hetfon irok, hogy mi lett.
Zitak
Ziták
 


UI: Az ovodat el kezdtuk a hetenKép
Ziták
 


sziasztok! Én 14 éves vagyok, és nagyon érdekjel ez az egész téma..... nekem -0,5 és -0,75-ös szemüvegem van, 4 éve kaptam. 1 évvel később -0,25-tel erősebbet mindkét szememre. Azóta nem voltunk, utoljára 2 és fél éve voltunk. Most szerintem -1,5ös kéne. Meg tudnátok mondani, mi az a cilinder?
valaki
 


sziasztok! Mit csináljak??? Vak a gyerekem!!!!
most 3,5 éves. 6 hónapos korában egy orvos azt mondta, h ez a gyerek semmit se lát. Tényleg nem reagált semmire. Aztán elvittem egy másikhoz, aki azt mondta, semmi baja. folyton figyeltem. Semmire se reagált, amikor járni kezdett, mindennek nekiment, ha belevilágítottam a szemecskéjébe, nem húzódott össze a pupilla. Most már nagyobb, és olyanokat kérdez:
- Anyu, mi az, hogy látni?
-Mi az a piros?
-Én miért nem láthatom az Angélát? (an Angi a kistestvére, 4 hónapos).
-én is akarok látni!
Kérlek, segítsetek! Olyan szívszorító, ahogy néz a semmibe, és beszél!!!! Mit csináljak?
Jutka
 


sssssssdddddddddddddddd
qrva
 


Kedves Jutka! Nagyon megértem és sajnálom, ami veled történt. Én ajnos nem rudok segíteni, de soksok puszi!!!
Ziták
 


Sziasztok!
Érdekes, valaki Ziták néven írt ma. Ez nem én vagyok, aki régóta járt ideKép. (Ez egy másik Ziták volt Kép)
De én is nagyon sajnálak benneteket, majd megpróbálok utána kérdezni,hogy mivel lehet segíteni nektek. Van egy ismerősöm, aki vak, mozgássérült gyermekeknek ír programokat.
RegiZiták
 


Szia Jutka!
Sajnos én sem tudok neked segíteni.
Nagyon nehéz lehet nektek.
Az orvosok akikhez elvitted mit mondtak, hogy nem lehet rajta segíteni? Nem lehet esetleg megműteni?
Az én kislányom kancsal és úgy néz ki, hogy jövőre megműtik. Szerencsére a látásával nincs baj. Három helyen voltam vele és mind a három orvos szinte mást mondott. Lehet, ha elvinnéd valaki máshoz pl. a Tömő utcai Szemklinikára talán tudnának valami bíztatót mondani.
Puszi
Tikaboci
 


köszi mindenkinek a jó tanácsokat. A Tömő utcában kihez vigyem?
jutka
 


Szia Jutka!
A Dr. Sényi Katalin, vagy Dr. Túri Éva.
Én egyiknél sem voltam mert mindketten szabin voltak mikor ott voltam a Nikivel. Állítólag nagyon jó orvosok. De szerintem ha elmész bárki megvizsgálja a gyermekedet.
Tikaboci
Tikaboci
 


Köszi mindenkinek, majd elviszem, de csak februárban lesz i9deje a dr. Sényi Katalinnak. Boldog karácsonyt mindenkinek!
Jutka
 


Sziasztok!
Kellemes karácsonyi ünnepeket, és boldog új évet
mindenkinek.
Sziasztok
Tikaboci
 


Csatlakozom Tikaboci utolsó bejegyzéséhez!
Jutka
 


Szeretném felvenni a kapcsolatot, olyan szülőkkel, akiknek gyermekük, olyan szembetegséggel született, hogy a szaruhártyája nem átlátszó, ezért a pupillájuk nem, vagy csak részben látható. Szeretném, ha megosztanák velem tapasztalataikat, illetve tanácsot adnának.
Laki
 


Laki!

Szürkehályoggal született vagy ez egy más betegség?
Tanácsot szerintem csak szemorvos tud adni neked, azért ez elég speciális dolog, nem olyan, hogy ki melyik pelust kedveli jobban.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia!

Rendszeres orvosi kezelés alatt állunk születése óta. A "tanács" alatt elsősorban a mindennapi életben ezen problémából adódó gondok megbeszelésére gondoltam. /nem szürkehályog/
Laki
 


sziasztok!
bocs. hogy régen voltamKép(
Elég még a topik?
Ziták
ziták
 
 


Sziasztok!
Jár erre még valaki?
Holnap megyünk a Heim Pál kórház szemészetére.
Már megkérdeztem őket telefonon, hogy mehetünk-e beutaló nélkül, és azt mondta a hölgy, hogy igen. Viszont az elfelejtettem megkérdezni, hogy nem gond-e, hogy nem abban a kerületben lakunk. Úgy tudom már mindenki mehet ahová akar, viszont nem szeretném potyára odavinni, ha esetleg mégsem így van.
Előre is köszi, ha valaki tud segíteni ezügyben.Kép

Ági
agica76
 
 


Kicsi fiam 5 hós és kancsalság miatt váltva takarni kell a szemét. Ez a kezelés kb. mennyi ideig szokott tartani?
Előre köszi ha valaki válaszol:
Kriszta
krisztike01
 
 


Krisztike, attól függ, hogy mi az oka a kancsalságnak.

Elmondom az mi esetünket a nagyobbik lányommal - igaz ő már 30 éves, de ő is kancsalul született. Már a szülés után is olyan volt a szeme, hogy ha balra nézett a jobb szeme húzódott a sarokba, ha jobbra nézett, akkor a bal szeme, méghozzá igen erősen.

8 hónapos volt, mikor az első szemüveget felírták neki. (Akkoriban még nem volt kapható ilyen letakaró tapasz, de ha lett volna, én azt hiszem akkor is inkább a letakart szemüveg mellett döntöttem volna, ha csak magamon próbálom ki, hogy mi az elviselhetőbb: a szemüveget letakarni avagy leragasztani a szememet, egészen biztosan az elzőt választottam volna, de ez egyéni végülis.)

Nekünk akkor a következőket mondta a szemész:
A gyerek 3 dok miatt lehet kancsal, képzeljek magam elé egy lovas szekeret. A ló a szem, az istráng a szemizom, a kocsis meg az agy.

Ha a ló sántít, meg kell patkolni (azaz, ha a gyerek erősen távollátó, akkor a dioptriás szemüveg helyrehozza. A gyerekek nagyrésze egyébként távollátó kicsi korában, de nagyszerűen "le tudják eröltetni", úgy hogy 3-4 dioptriát akár észre sem lehet venni, és ennyi dioptrtát egyébként 10-12 éves korukra ki is nőnek.

Ha az istráng laza, akkor azt feszesebbre kell venni (azaz ha a szemizom a ludas, akkor meg kell operálni a szemet, a szemizmot megrövidíteni.)

Ha viszont a kocsis részeg (azaz, ha az ok az agyközpontban található) akkor azzal -legalábbis az akkori tudás szerint - nem tudnak mit csinálni. De ez az eset a legritkább, általában az első két variáció az ok.

Na beezetőnek ennyit, és most jöjjön a "mennyi ideig tarhat?" kérdése.

Először is egy 5 hónapos gyereket nem lehet normálisan megvizsgálni. Ki lehet tágítani atropinos cseppekkel a szemét, azzal is meg tudnak ezt azt állapítani, de igazán csak akkor lehet megvizsgálni, ha már a kicsi kommunikálni tud, ez olyan két és fél-három éves kor.
Viszont a kancsalságot addig is kezelni kell, ugyanis ha az agynak a szem állandóan kettősképet vetít, akor az agy önvédelemből egyszerűen kikapcsolja az egyik szemet, és ugye nem szerencsés dolog, ha a gyereknek van egy db. jó szeme, meg egy tompalátó. Erre avló a takarás, hogy állandóan tornáztatva, kényszerítve legyen az agy mind a két szem váltott használatára.

Ha majd teljs bizonyossággal megállapítható, hogy a kisfiadnál a távollátás avagy a szemizom rendellenessége okozza a bajt, akkor a gyógyítás ideje is tisztán fog látszani.
Ha a távollátás miatt, akkor a kisfiad szemüvegs lesz egy jó ideig mindenesetre.
Ha pedig a szemizmok, akkor valószinüleg 3 vagy 4 éves korában megoperálják, mint ahogyan az én lányomat is. Nem tudom segytettem-e egyelőre ennyit tudok mondani.
Üdv: Aliz
alice_cs
 
 


Alice!
Mivel nem haladtunk semmit a takarással, így a dokinéni is egyetértett azzal, hogy próbálkozzunk szemüveges takarással. Úgyhogy készül a szemüveg, hétfőn lesz kész, nagyon remélem, hogy ezt már bírni fogja. Ha nem akkor majd ötvenszer teszem fel rá egy nap.
A dokinéni azt mondta egyébként, hogy szerinte az idegrendszer éretlensége okozza a kancsalságot, merthogy nem folyamatosan kancsalít. Neki vannak egyéb neurolüógiai problémái is, így ez nem alaptalan. Ha az akkor viszont nyomtalanul el fog múlni.

Üdv: Kriszta
krisztike01
 
 


Krisztike,
azóta gondolom kiderült már, hogy hogyan bírja a szemüveget a kis 6 hónapos (ha dokinéni szerint az agyi éretlenség okozza akkor ez szimbolikusan ábrázolva azt jelenti, hogy bár részeg a kocsis, de az út sima, nem várható akadály, a ló tudja merre kell menni és a kocsis az út végére kijózanodik...) , de ha mégsem bírná, akkor javasolnám a szemüveg szárainak a tarkón át való gumival rögzítését - az én 8 hónaposomnál ez 2 nap alatt lezajlott.
Sok sikert és kitartást kivánok!
alice_cs
 
 


Alice!
Ezt részletezd kérlek, mert a gyermek nagyon ügyes és azonnal lekapja magáról a szemüveget.

A szimbolikus ábrázolásod tökéletes, remélem, hogy mire 1 éves lesz beérik az én kis " zöldalmám " és nem kell tovább kínlódnunk.
krisztike01
 
 


Krisztike,
nekünk anno olyan drótszáras szemüveget írtak, ami a fülnél kunkorodott - nem tudom jobban ábrázolni így írásban - és annak a végére, a füli hajlatnál kellett varrni egy bugyigumit, amit a tarkójánál lehetett összekapcsolni - gombbal vagy kapoccsal vagy akármivel, szóval kellett egy kis házilagos rásegítés. A szemüveg szára így persze kicsit megnyúlt a füle mögött, de nem tudta leszedni... jobban nem tudom érzékeltetni. Ha csak két madzagot sikerül stabilan ráabriktolnod, és a tarkóján összekötnöd masniba az is jó...

(Még egy kis hozzáfűzés: remélem incsen nagy dioptriája a szemüvegnek, ugyanis a hirtelen magas dioptriaváltást nehezen viseli el a szem, és a kancsalságnál elsőnek nem is ez a cél, hanem a takarás... ha elsőre túl nagy dioptriásat írtak fel, akkor jobb lenne másfél.két dioptriánként emelni - tudom drágább így, de kíméletesebb.)
alice_cs
 
 


Alice!
Semmi dioptria nincs, a takarás miatt kell a szemüveg, mert a takarót nem bírta a bőre.
Nekem egyszerűen előre lehúzza, ebben is megakadályozza a hátul összekötés?
krisztike01
 
 


Igen, megakadályozza - persze ezt ki kell kisérletezni, milyen a szemüveg, hol lehet legjobban rögzíteni stb... mint már elítettem, nálunk emiatt nem is volt probléma. Kicsit furcsállom, hogy manapság nem adnak iyen praktikus tanácsokat a szemüveg viseléséhez...

A babád nem akarja a takarást, mert szokatlan neki - te se örülnél, ha ilyet kéne viselned, de gondolom felfognád, hogy szükséges és beletörődnél - persze abban sem vagyok biztos, hogy te nem kapnád-e le időnként, bármennyire is okos felnőtt vagy. MIt lehet elvárni egy ilyen kicsitől? Semmit. Meg kell akadályozni, hogy lekapja, aztán lesz neki vagy 3 rossz napja, de a szeme rendben lesz. Ez erőszak természetesen, de időnként erre is szükség van sajnos az ő érdekében.
alice_cs
 
 


Krisztike!
A lányomnak is takargatni kell a bal szemét. Már előre félek, hogy fogja viselni. Nálatok van már eredménye a takargatásnak?
lilla77
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: