Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kedves N, vagy Kata! Nem értem a kirohanásodat, nincs benne logika. Azért itt beszéljük meg a tapasztalatainkat, mert adott ez a lehetõség, és mindenki szeret más kisbabás szülõkkel kommunikálni, kíváncsi rá hogy kivel mi hogy történik. Nem csak nyugtatgatásra vágyunk, hanem taptasztalatcserére. Senki sem teszi ki szívesen a gyerekét fárasztó és lehangoló orvosi vizsgálatoknak, mert megeshet, hogy azzal is csak árthat. Azt hiszed, hogy mindenkinek van lehetõsége neurológushoz, gyógytornászhoz, egyéb fejlesztõ akármikhez hordani a gyerekét? Kis hazánkban sajnos ez nem így mûködik.
Én ha el akarom vinni a kisfiamat az egyetlen helyi kórház gyermekosztályára, minimum hajnali 6-kor fel kell kelni, legkésõbb 7-kor elindulni, és leghamarabb dél körül bejutunk a rendelõbe. Ahol aztán 2 perc jut egy gyerekre, és max. adnak egy beutalót egy másik szakorvoshoz, ahol ugyanezt kezdhetem elõlrõl. Tudom, mert már próbáltam. Na de nem füstölgök tovább. Nyilván aki tudja, hogy probléma van a gyerekével, az rohan vele orvoshoz, és aki úgy érzi hogy nincs vele komolyabb gond, csak részképességei fejletlenek, az itt társalog, és vár. Mert a legjobb az, ha a gyerek magától jön rá a dolgokra, és külsõ beavatkozás nélkül sajátítja el a mozgást. Gondolom ezzel mindenki egyetért.

Nálunk amúgy nem sok változás van, nem kúszik, és nem forog a kicsim. Sokat áll, szinte egész nap, és ha valamit el akar érni, megkapaszodik a kezemben és rogyadozó léptekkel sokszor lehuppanva "odamegy" érte. Ha hasra fektetem és hátul megtámasztom a lábait, próbál kúszni, és pár centit halad is. De magától semmit.

Petra
Petra
 


Sziasztok!
Én már csak Gézengúz párti vagyok, mert nekünk az jött be, anélkül, hogy megkérdõjelezném a többi jóságát. Csak azért írtam, mert Keke kihagyta a sorból, szerintem jogtalanul. Keke! Jártatok Ti is oda, nem? Úgy rémlik mintha azt olvastam volna valamelyik hozzászólásodban. Nektek rossz tapasztalatotok volt?
Bethesdáról nekem is jó véleményem van.
Lényeg, hogy mindenki megtalálja a maga helyét, már akinek persze kell.
Sára
Sára
 


A Gézengúzt azért hagytam ki, mert nincs személyes tapasztalatom velük, nem vállalnak autisztikus gyereket. Ezért ismerem jobban a HRG-t, mert õk igen. Magánvélemény, a módszerükben lényeges különbség nincsen. De SEMMIFÉLE rossz tapasztalatom nincsen velük.

Mi járunk egy - mindegy hova - alapítványhoz, õk is csinálnak tornát, és ott is nagyjából ugyanezeket a feladatokat gyakorolják. (Delacato, Ayres).

Szóba került a vidéki helyzet. Ez van, magyar egészségügy. Csak otthonszülés témában fontos a magzat joga.
Pesten is csak annyival jobb, hogy az alapítványok zöme itt van. Az elején én is nyafogtam, hogy hogy hordjam, mibõl fizessem, de aztán rájöttem, hiába várok én a sültgalambra.

Petra, ha tud kapaszkodva állni, akkor nem gyenge, csak valami miatt összekeveri a sorrendet. Vannak ilyen gyerekek.

Keke
Névtelen
 

 
 

Kedves Petra!!

És, hogy ál fel a picid? Felül elötte vagy te segítesz neki??
Nálunk sincs óriási változás, állandóan forog és próbál kúszni remélem sikerrel jár hamarosan :o)))
lani
 
 


Tolatásról, nekünk mindkét gyerek igy közlekedett elõször. Kinézték hova akarnak eljutni, beálltak háttal irányba, aztán eltolattak a kinézett tárgyig. Nem sokra rá mindketten elindultak elõrefele is. Igaz a fiam rögtön mászva.
Felülni nekem mindkettõ négykézlábról ült fel. Igazából ez számít normális ülésnek, nem az, amikor felültetve megül.
K.
Névtelen
 


Petra,
szerintem ne aggódj a newm-mászás miatt. Írtam már, de leírom, mégegyszer: itt a babaneten van egy anyuka, aki nagyon elkezdett aggódni, emrt a lánya nem mászott. Hát, nem is fog, ahogy kinéz a dolog, merthogy elkezdett meni. De a mászást totál kihagyta. Van ilyen is. Kép
puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Lani! A kicsim csak kapaszkodva áll fel, nem magától. Jelzi, hogy fogjam meg a kezét, és villámgyorsan feláll. De nem a kezével húzózkodik, hanem kinyomja magát a lábával, aztán hosszasan ácsorog, vagy megpróbál lépegetni. De a kezemet,vagy más kapaszkodót végig fogja. Ha megfogom a kezét, hanyattfekvésbõl is rögtön áll, nem ül. Most ez a sláger.

Felülni még csak nagy küszködések árán tud, hanyattfekvésbõl. Hátul támaszkodik a kezével, és hasizomból húzza fel magát. Hason feküdni nem hajlandó, rögtön fordul a hátára.

Ti használtok bébikompot? Mi pár hete elkezdtük, mert nem tudtam mást kitalálni a konyhai tartózkodás idejére. Sokan bírálják, nekem is vannak fenntartásaim, de a kicsim nagyon szereti. Remélem ezzel nem fogom vissza az önálló helyváltoztatás megtanulásában. Mit gondoltok?

Két hét múlva megyünk az orvoshoz, tanácsadásra, kíváncsi leszek, mit fog mondani. Majd beszámolok.

Petra
Petra
 


Petra!
Ugyan nem nekem írtál, de hadd kotyogjak közbe Kép
Ha õ húzza fel magát (a kezedet fogva), akkor MAGÁTÓL ÁLL FEL!

Amiért tulképp írok: a lányom megy. KépKép
pussz
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok lányok!

Bocs, hogy nem jelentkeztem eddig, de suliba járok, elég elfoglalt vagyok mostanában.

Kisfiamnál is óriási változások következtek be. A héten lesz egy éves és kb. egy hete rendületlenül mászik. Egyik pillanatról a másikra kezdte el.
Vezetve gyönyörûen lépked, a bútorok mellett egyedül feláll és rengeteget esik. De hát ez is hozzá tartozik.

És amiért most ezeket leírtam, az fõleg Petrának szól. Olvastam, hogy most kezdtétek el a bébikompot használni. Én nagyon nem ajánlom, ugyanis utólag arra fogom Dávid késõi megindulását.
9 hónapos kora körül keztük el használni, Õ imádta, nekünk is kényelmes volt, mert abban elszaladgált és lehetett tõle dolgozni.
Azon kívûl, hogy azzal tudott közlekedni, szinte semmit nem csinált. 11 hónaposan nem mászott, nem ült fel és nem állt fel. Ha megpróbáltuk vezetni, elhagyta a kis lábait és megpróbálta úgy löködni magát, ahogy a bébikompban csinálta.

Megvontuk tõle a kompot, mindig a szõnyegre ültettem a szobába, köré a játékait, hátha történik valami. Elõször sok volt a tiltakozás, ha megunta az ülve játszadozást, elkezdett sírni.
Egy, másfél hét elteltével elkezdett mászni, felállni. Folyton menni akar, szinte alig kell fogni a kezét és gyönyörûen használja a lábait.

Én úgy érzem a bébikomp fogta vissza a fejlõdésben, nem használta rendesen a lábacskáit, abban kényelmesen elvolt. Ott teljesen másképp használják a lábukat mint a rendes járás során.
Persze lehet, hogy tévedek és amugy is megindult volna a fiam, de én a következõ gyerkõcnél bíztos, hogy nem fogom használni.

Bocs a terjedelemért.

Üdv. mindenkinek
Lívia
lyvya
 


Lányok!!! Mizujs veletek??? Senki nem ír semmit??? Meséljetek!!!!!!!!!!!
Puszi mindenkinek!!!!!
lani
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra, mert tulajdonképpen most lett aktuális. A házi gyerekorvosunk (vagyis a helyettes dokink) küldött el gyermekneurológushoz, mert nem nagyon akarta a gyerek tartani a buksiját, amikor a háromhónapos státuszvizsgálaton a karjánál fogva akarta felhúzni.
(azóta azért szépen hozza már a fejét)
Hétfõn a neurológus azt mondta, hogy sokat fektessük hason, gyógytornászt keressünk, és hat hét múlva menjünk vissza. Ja, a doktornõ diagnózisa: generalizált hypotonia.

Úgyhogy most vadul gyógytorászt keresünk. A Dévény Anna Alapítványhoz május 7-re kaptunk idõpontot, de hát addig is kéne, hogy tornáztassuk Hangát. Nem tud esetleg valaki jó gyógytornászt Békásmegyer környékén (Budakalászon lakunk)? A Gézengúzba meg csak júniousra tudnának idõpontot adni, az meg nagyon késõ már. Szerintetek érdemes a Gekkóba elvinni?

Sziasztok

Szila
szila
 
 


Szia Szile!!!

Mi Békásmegyeren lakunk és a Gézengúzba járunk a kislányommal kicsit lusti. Szerintem mindenhol várni kell, nekem is kellett egy hónapot várni míg idõpontot adtak, de ez közel van csak odasétálunk babakocsival. Szerintem ott nagyon kedvesek és nekem jó tapasztalataim vannak. Az én gyógytornásznõm egy tünemény és mindenki tényleg tök rendi!!!
Sok sikert!!!
Sõt az a gyógytórnász Budakalászon lakik de nem tudom, hogy a Gézengúzon kívûl dolgozik-e máshol is, ha gondolod szívesen megkérdezem neked!!!
lani
 
 


Szile! Dévény tud javasolni külsõst, telefonon kérj címet tõlük. Harmadik kerületben nincs emberük. Kép. Három hét(?) nem a világ, mégha ilyenkor éveknek is tûnik.

Ha rám hallgatsz, Gekkoba ne vidd, szerintem pénzkidobás, de ez csak az én személyes magánvéleményem (még mielõtt beperelnek).


Keke
Névtelen
 


Nekem elég jó tapasztalataim vannak gyógytornászokkal, állítólag világhírû a magyar gyógypedagógia. Szóval akár Gézengúz, akár Dévény, mi HRG-hez jártunk, mind jó, és figyelnek a szülõ lelkére is.
Keke
Névtelen
 


Szila

A vedo nenitek is ismerhet esetleg kornyeketeken gyogytornaszt.

Kiscica
Kiscica
 


Sziasztok!

Kiscica,
a védõnénink magától nem nagyon mondott nekünk gyógytornászt. Igaz, én címekkel felvértezve jelentem már meg a rendelésen...

Nikoletta (vagy inkább Lani?), Keke,

Szila vagyok Kép

Nikoletta, megkérdeznéd azt a budakalászi gyógytornászt nekem? Nagyon jó lenne, mert nem kéne messzire menni vele.

A Gézengúzban most nincsen hely (legalábbis nekem tegnap azt mondták) egyénire, csak csoportosra és csak hidroterápiára. Azért késõ nekem a június, mert május 27-én kell visszamennünk kontrollra a neurológus doktornõhöz.

Keke, idõközben én is ezt szûrtem le a Gekkóról.
szila
 
 


Szila, bocs. Kép
Tizenkettedik kerületit tudok mondani, Alkotás utcába hordtuk, elég messze van. Ha kell, elküldöm mailben a telefonszámot, és nevet, de a Moszkva tér közelebb van.

Hidroterápiára érdemes elvinni.

Keke
Névtelen
 


Szia Szila!!

Bocsánat véletlen elolvastam a nevedet!!!! Már fáradt voltam.
Szóval szerintem is vidd el Hidroterápiára, és ha lesz egyéni hely akkor átváltotok arra. Mondjuk nem tudom, hogy ez, hogy szokás ott. Mi egyénire járunk de végülis ez abból áll, hogy a gytórnász megmutatja, hogy mit kell otthon csinálni, hogyan kell tornáztatni. Sõt szerintem talán ezt a csoportoson is meg tudják addig mutatni. Mindenhol sajnos várni kell.
Megpróbálom valahogy megérdeklõdni tõle, hogy máshol nincs esetleg órája.
Szia
lani
 
 


Szila!

Az én kisfiamnak is generalizált hypotóniája van, de már múlóban van. Ha más probléma nincs a kicsivel, akkor a hypotóniát gyógytornával korrigálni lehet. Addig is amíg találsz gyógytornászt van pár gyakorlat amit te is megtudsz csinálni a kicsivel otthon. Mindegyiknél fontos, hogy egy dal ritmusára csináljátok, így az egész egy jó kis játék tud lenni, és a babus észrevétlenül erõsödni fog:
1.
ülésbe húzás, a végén lehet dúcolni vagy kaphat egy puszit, ami esetleg arra ösztönzi, hogy õ is hozza a buksiját. (húzzad húzzad magadat én is húzom magamat...)
2.
hason fekszik a kicsi a két karját elõre viszed (mintha magastartásban lenne), ez kiváltja a fejemelõ reflexet, vagyis a kicsi felemeli a fejét. Ha nem teszi úgy tudod segíteni, hogy kicsit megemeled a két karját, akkor biztos felemeli a fejét és így erõsödik a nyaka. Fontos, hogy a karja nyújtva legyen.S mikor felemeli a fejét utána engedd el a kezét, hogy õ szabadon támaszkodhasson.
3.
hason fekve hintáztatod a kezedben úgy, hogy egy egyik kezed a mellkasánál van a másik a csípõjénél. közepes kilengések esetén a kicsi törzsét megfeszíti, fejét a törzsével egyenesbe hozza vagyis erõsödik a törzstartása. Ezt szinte minden baba szereti. (hinta-palinta...)
4.
Fejjel lefele hintáztatod a csípõjénél tartva finoman és rövid ideig. Az a jó, ha a kicsi kiemeli a fejét. Ezt is szeretni szokták. (zsip-zsup kenderzsup...)
5.
Szintén hason tartod a karoddal (úgy ahogy a hintáztatásnál) csak most nem hintáztatod, hanem fel-le emelgeted. Ne túl lassan csináld, inkább ritmusosan. Általában mikor felemeled domborít, mikor "leejted" homorít. Persze az a legjobb, ha a felemelésnél is homorít.
(ecc-pecc kimehetsz...)
6.
Öledben ül a baba veled szemben a térdeden, a hónalj alatt vagy a derekánál fogod (ott tarsd ahol õ jobban tudja tartani magát) és lovacskáztok.(vagyis ugráltatod a térdeden finoman). Elõször lassan majd egyre gyorsabb ütemben. (hóc-hóc katona ketten ültök egy lóra...)
7.
szintén a térdeden csücsül és most oldalra tik-tak-oltok. Az a cél, hogy a baba a fejét az oldalra billentéseknél a törzsével egyvonalban tartsa és ne billenjen. Ritmusosan és nem túl gyorsan célszerû csinálni. (tikktakkol az óra tikk-takk jár, benne egy manócska kalapál...).Ha billeg még a buksija, akkor lassan csináld, hogy legyen ideje "korrigálni".
8.
Ha van egy felfújható strandlabdátok, akkor fektesd rá hason, tartsd a csipõjénél (késõbb elég lesz ha a combjánál tartod) és ritmusosan hintáztasd elõre-hátra egy párszor, majd jobbra-balra. Az a cél, hogy a baba a fejét az elõre billentéseknél felemelje, késõbb pedig kitámasszon . Az oldalra billegéseknél elõbb-utóbb megfeszíti a törzsét, hogy fennmaradjon a labdán. Ez is egy reflex. Hiszen egy felnõtt is próbál ellentartani, ha úgy érzi lecsúszik valamirõl. (zsip-zsup kenderzsup...)
9.
Hason fekszik a kicsi is békába felhúzod a lábát majd megtámasztod a lábfejét, hogy õ kitólja magát. Ezzel jól lehet erõsíteni a lábiját.
10.
Sokszor fektesd hasra, közben mutass neki valami számára érdekes játékot, ami arra ösztönzi, hogy felemelje a fejét.

Kádban:
1.ugráltatás vízben hónalj fogással
2. elrugaszkodás a kád végétõl, ráfekszik a vízre, közben a mellkasánál tartod.
3. hason fekszik a vízen a baba, te az egyik kezeddel az állát fogod, a másik kezeddel tarkóját. Így teljesen stabilan tudod tartani, neki viszon a teljes testét magának kell tartania és így szabadon csapkodhat a kezével és lábával. Közben húzogasd a vízben. Fontos hogy az állát fogd és ne a nyakát.
A vízi terápia max.10 percig tartson.

Csak azért írtam a feladatok mellé a dalokat is, hogy ráérezz a ritmusra, de természetesen olyan dalt válassz, ami neked tetszik. Nekünk ezek váltak be. Érdemes naponta megcsinálni a feladatokat, de nem kell mindig elejétõl a végéig egyszerre végigcsinálni. Persze ha tetszik a babának akkor igen. Mindegyiket 3-5ször érdemes egymás után próbálni. Ha tetszenek ezek a feladatok próbáld beépíteni a mindennapi rutinba. Hatékonyabb a naponta többször kevesebb. Az én kisfiamnak ezek a feladatok nagyon tetszettek, jókat játszottunk és ezekkel még erõsödött is.

Szeretettel
Móni
Móni
 


Szia Móni!

Köszönöm szépen ezt a sok feladatot, igyexem gyakorolni Hangával. Neked mennyi idõs a kisfiad? Mikor derült ki, hogy generalizált izomhypotoniája van? Nálatok ez hogy mutatkozott? Mióta csináljátok a gyógytornát? És hol? Jaj, annyi mindent kérdeztem, de nagyon érdekel a dolog. Már egy hete gyógytornászt keresünk, de nem sok eredménnyel. És a Dévény Annához csak májusban megyünk. Május végén kell menni a neurológushoz.

Szia

Szila
Szila
 


Szia Szila

A fiam 2,5éves, és úgy kb.4 hónaposan derült ki, mert olyan volt mint egy rongybaba (õ egyébként koraszülött volt). Nem tudta tartani a fejét, mindig hátrahanyatlott, a kezeit ha felemeltem nem tartotta vissza, hanem erõtlenül leejtette.És ez persze kihatott a manipulációra is! Sajnos a gyerekorvorvos azt mondta, hogy erre egyetlen torna van, ha ülésbe húzom és kész... Én meg bolond fejjel hittem neki, és vártam, hogy majd erõsödni fog... 10 hónaposan már másik orvost kerestem mert semmi sem változott, aki rögtön a HRG Alapítványt javasolta ahol viziterápia is van. Na azóta fejlõdik a kisfiam. Elvesztegettünk majdnem 1 évet! Pedig minél elõbb kezdõdik a torna (ami igazából játék) annál hamarabbi a gyógyulás is. Most 2,5 évesen már stabilan ül,a kúszást nem csinálta, de mászott, és 1,5 hónapja tette meg az elsõ lépéseket végre!!!
Azért fontos, hogy idõben észrevegyék mert ha nem tudja jól használni a kezeit, lábait stb.. akkor ott letapadnak az izmok ami aztán végképp gátolja a mozgást és azt már sokkal nehezebb korrigálni. Persze ez hónapok alatt tud kialakulni. Ezért fontos, hogy ha egy baba mozgása nagyon nem akar fejlõdni, akkor lássa neurológus (nem védõnõ és nem gyerekorvos!!!)és gyógytornász. Attól még senkinek nem lett baja, hogy orvos látta. Attól viszont igen, hogy nem látta.
Mikor eljutottam a HRG-be, ott rögtön világos lett számomra, hogy ha elõbb jöttem volna, minden mennyivel könnyebb lett volna a kisfiamnak. Mert így, hogy több mint 1 évesen kezdte el a tornát, tényleg sokat kellett "dolgoznia", hogy rendbejöjjön. Azok akik viszont 3-4 hónaposan kezdték 6-8 hónaposan már kutya-bajuk se volt! Hanga is biztos megerõsödik majd!
Mi csak a HRG Alapítványhoz jártunk (Tel:303-7298)tornára és úszásra. Kaptunk egy feladatsort (megtanítottak rá) amit otthon kellett csinálnunk és 4 hetente lehetett visszamenni kontrollra ahol megbeszéltük a továbbiakat. Úszni pedig heti 1x jártunk, amit a fiam imádott, s nem is tekintette tornának, hanem egy jó kis játéknak.

Szia
Móni
Móni
 


Mélyen egyetértek.

A Vágóhíd utcába jártok vizi terápiára? Mi oda jártunk amíg a pici meg nem született, azután nagy nehezen átkönyörögtem magunkat egy szombati csoportba. A "vizi járda" nagy kedvenc.

Keke
Névtelen
 


És Szila!
Mit nem adnék azért, ha azt tudtam volna, amit Te most. Szerintem Móni is. Szóval fel a fejjel, ilyenkor még pár hónap alatt ezek rendbe tehetõk. Nyomtalanul.

A Dévény is ezeket a letapadt nemtommiket szedi fel, de csak piciknél használ látványosan. Dévény Annához mindenképp vidd el.

Keke
Névtelen
 


Keke, Móni!

Annyira jó, hogy meg tudjuk ezeket a dolgokat osztani egymással. Ma végre sikerült beszélnem egy gyógytornásszal (sajnos õ sem ér rá) és beolvastam neki azt, amit a neurológus írt, és végül is annak alapján azt mondta, hogy nem olyan gáz a dolog.

Most így visszanézve látom, hogy elírtam a diagnózist: generalizált izomhypotonia. De. Hanga 3 hónaposan átfodult a hasáról a hátára, két héttel rá a hátáról a hasára (tök egyedül), élénken ficánkol meg minden.

Még egy gyógytornász van talonban, aztán kifújt. Az a gyógytornász, akit ma felhívtam, azt mondta, hogy végül is nem olyan vészes, ha nem találnék gyógytornászt május 7-ig (akkor megyünk Dévény Annához). Ott meg gondolom, úgyis "kapunk" valakit.

Szila
Szila
 


Szila

Ha ilyen jól forog s már 3 hónaposan akkor valóban nincs nagy gond. Valószínûleg enyhe a hypotónia s tuti hamar rendbe jön. De a Dévényt mindenképpen ajánlom. Szerintem se kell más gyógytornászt keresni, õk majd ajánlanak valakit a lakóhelyetekhez közel. De azért én a helyedben csinálnám azokat a bizonyos tornafeladatokat is, mert ártani biztos nem fog csak használhat.

Keke
Elõször a Vágóhíd utcába jártunk, majd Óbudára a TTVE pályára. Mikor és hol van az a szombati uszi és hogy lehet elintézni?

Móni
Móni
 


Mi is a Hévizi útra járunk. Ez nagyobbaknak csoport, eleinte õ volt a legkisebb, a lába még mindig nem ér le rendesen.
Megadta a gyógytornász a szombati lehetséges csoportok vezetõinek telefonszámát, és velük beszéltem le.
Jobb lett volna neki még a kisebb csoport, de nem tudtuk megoldani a pénteket. Szombaton másfél óra van a háromnegyed helyett.
keke_
 
 


Keke
A babád mennyi idõs? Mióta jártok? S miért van szüksége úszásra? Mi a véleményed a Hévizi útról? Azért kérdezem, mert mi csak 1x voltunk a Hévizi úton s akkor is csak rövid ideig, mert beteg lett, s most kezdenénk újra. Bocsi a sok kérdésért.
Szia
Móni
Móni
 


Móni, mi már négyévesek is elmúltunk, és kb egy éve járunk a Hévizi útra (apja jár vele igazából).
Úgy kerültünk oda, hogy amikor két és fél évesen látta végre neurológus, annyit értettem, hogy gond van a mozgásával is (õ kvázi mindent idõben csinált). A neurológiáról a Koraiba küldtek minket, de nyár közepe volt, Korai meg csak õsztõl, ott is sorbanállás, és akkor olvastam pont egy cikket a HRG-rõl, hogy megkésett/eltérõ fejlõdésû gyerekekkel is foglalkoznak. Telefonáltam, és amikor megnézték, derült ki, van egy csomó kóros dolga (amiket írtál pl. a labda).
Nekünk azért is jobb a Hévizi, mert jóval közelebb van, mint a Vágóhíd utca volt.
keke_
 
 


Móni!

Nagyon jó gyakorlatokat írtál, ha én ezt tudtam volna! Az orvosunk nekünk is csak azt mondta, hogy hanyatt fekvésbõl húzzam ülésbe, és elõbb utóbb tartani fogja a fejét. Hát igen. 3 és fél hónapos volt, amikor végre stabilan tartotta a buksiját. Na mindegy, lassan, de egyenletesen fejlõdik picurkám, nemsokára 10 hónapos lesz.

Pár napja kezd valamilyen kúszáskezdeményt produkálni a kicsim, kíváncsi leszek, mi lesz belõle. A kedvenc játékaiért szivesen hasra vágja magát, és nagyban erõlködik, de még nem halad semmit. Szoktam egy kicsit segíteni neki, hogy ne menjen el a kedve. A felállás és ácsorgás ugyanolyan kedvenc, ha tehetné, egész nap állna.

Más. Szila! Tiszta irigy vagyok. Nálunk a státuszvizsgálat, mint olyan, egy nem létezõ fogalom. Amikor legutóbb megkérdeztem a dokinõnket, hogy 6 hónapos státuszvizsgálatra hova kell vinni a gyereket, csodálkozva rám nézett, és felvilágosított, hogy olyan már nincs. Hogy is gondoltam ilyet? Pedig már akkor aggódtam a nem forgás és mászás miatt. Errõl ennyit. Jövõ héten viszem picurt tanácsadásra, csak tudnám, minek.

Majd írok, ha lesz valami!

Petra
Petra
 


Sziasztok!
Svábhegyi Fejlõdésneurológiáról azt hiszem nem nyilatkoztam túl pozitívan, de ma beszélgettem valakivel akik odajártak, ezt is leírom, hogy teljesebb legyen a kép. Az õ kislányuk elég súlyos oxigénhiánnyal született, meg egy csomó fertõzéssel, úgyhogy nem voltak túl jók a kilátásai. A kórházból rögötn odakerült. Többek között nyaki-háti hipotóniát, végtagok feszességét találták. Nagyon kedvesek, rendesek voltak velük, megtanuták a Katona módszer szerinti tornát, amit napi hatszor kellett csinálni, és teljesen rendbe jött. Tehát ez is egy lehetõség, de ott ha jól tudom csak hét hónapos korig fogadják a babákat.
Nekem az nem tetszett, hogy miután az ambuláns vizsgálattal megállapították, hogy közepes mértékben hipoton a 7 hetes kislányom, 5 napra be kellett volna fektetni a kivizsgáláshoz, és csak napi ötször szoptatáshoz fél órára, plusz egyszer két órára látogathattam volna meg, és nem érdekelte õket,hogy a szintén szopis ikertesóval mit kezdek. De lehet, hogy nem kell mindenkinek befeküdni.

Sára
Sára
 


Sziasztok!

Petra,
a gyerek kiskönyvében vannak helyek a státuszvizsgálatoknak. Elvileg ott is ki kéne tölteniük, én múltkor szóltam is a védõnõknek, hogy én ezt igényelném, erre azt mondták ez a doki dolga...Kép Na, ezt nem hiszem, mert a kartonjára is a védõnõk vezetik fel az orvos által mondottakat...na mindegy.

Tegnap megint tök egyedül hasra fordult HangaKép!

Üdv

Szila
Szila
 


Kedves Zsóka.

Légyszíves hagyd meg az e-mail címedet mert szeretnék írni de nem tudok mert nincs meg. :o)))))
Köszi.
petiniki@freemail.hu
lani
 
 


Sziasztok,
buta fejjel nyitottam egy új topicot, holott itt egy aranybánya van a témában (hála Zsókának, ezúton is köszi :-))
Szóval az én kislányom most lesz 7 hónapos és nem igazán forog (meg tud fordulni, mert láttuk már, hasról hátra és ellenkezõleg is), de ez eddig kb. 2-3 alkalommal fordult elõ.
Békésen szemlélõdik háton/oldalt fekve, illetve kb. 3 hete hanyat fekvésbõl próbál hasizomból felülni (fogalmam sincs, hogy így fel lehet -e ülni).
Próbáltam az általatok leírt tüneteket számba venni, de Lili nagyon stabilan ül (támasztás nélkül), ha meg tud valamiben kapaszkodni akkor állva is megáll (én csak a kezemet nyújtom neki, õ húzza fel magát).
Többen írtátok már, hogy Ti is azon aggódtok, hogy ha egy kicsi nem hasal, akkor hogyan fog mászni, ülni, stb...
Egyébként igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy a háton fekvõ babáknál szokott ez probléma lenni, az összes hasalós baba ismerõsnél sokkal gyorsabb a mozgás.
Lili is elég nagy egyébként, 8,8 kg.
Hogy összefoglaljam, igazából magamat is át akarom verni és azt mondom nem idegeskedek emiatt, de ez nem igaz.
Néha már szorongok is éjszakánként.
A férjem pedig lehülyéz (persze nem szó szerint).
Jólesett kiírni magamból a gondokat, mert a rivalizálásban már lassan ott tartunk, hogy az én gyerekem már két hetesen mászott és két hónaposan járt.
Nem akarok gonosz lenni senkivel és csak egy kicsit savanyú a szõlõ, de azt azért nehezen hiszem, hogy egy öt hónapos baba magától felállt a járókába kapaszkodva.
(Ez volt a legutóbbi "nyugtató" sztori).
Az is gondot okoz, hogy a védõnõ és a doki szerint semmi ok az aggodalomra, de sajnos már túl sok mindenre ezt mondták.
Ott szerencsére bejött és tényleg nem volt gond, de hát végül is az ember gyereke nem kísérleti nyúl, hogy vagy bejön vagy nem.
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült,
jó forgást, kúszást, mászást, járást, stb... mindenkinek
Merci
merci
 
 


Merci szerintem próbáld meg elvinni Lilit babaúszásra, rengeteget fog tõle fejlõdni. Én elég szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, de mikor elmentünk megváltozott a véleményem. Az én babám 10 hónapos és fél éve járunk már és sok anyukával találkoztam akinek hasonló a problémája mint neked és a saját szememmel látom ezen babák fejlõdését. Ez a fajta mozgás nagyon fejleszti a kis izmokat anélkül hogy megeröltetõ lenne. Szóval szerintem ne szorongj, irány az uszoda. Neked is jót fog tenni.
Stb
Stb
 


Szia Merci!!

Mi is járunk babaúszásra és tényleg jó. De ha gondolod vidd el valahova a babádat, hogy megnyugtassanak semmi gond nincs vele.
Az én kislányom is késõn csinál mindent, járunk vele tornára is, és olyan jó mikor megyünk mindig megnyugtatnak, hogy semmi gond vele, csak kicsit lökni kell, de ha nem vinném akkor is csinálná, de mégis jobban érzem magam, hogy látják rendszeresen. :o)) Egyébként a Gézengúz Alapítványhoz járunk.
Sok sikert!!
És azért mert a pici nem forog még nem feltétlen azt jelenti, hogy vmi baja van. Az én kislányom 7 és fél hónaposan kezdte csinálni, most 10 hónapos múlt és úgy közelekdik, hogy gurul és kúszik (ha azt kúszásnak lehet mondani) ülni tud. Ennyi, de egész nap mozgásban van életvidám jókedvû kiegyensúlyozott baba, és ez a lényeg.
Úgyhogy ne izgulj!!!!!
lani
 
 


Kedves lányok!

A kislányom 10 hónapos és még nem fordul át hátról hasra.
Hasról hátra is inkább csak véletlenül de visszafordulni már nem tud. Kúszni kúszik, de nagyon erõlködve! És csak akkor, ha csalogatom valamivel, amit szeretne elérni. Ez is egy nagy eredmény mert sokáig az sem érdekelte ha csalogatni próbáltam, inkább nyúlt valami másért ami közelebb volt, amit nem ért el, az hidegen hagyta. Ha felültetem megül már egyedül is, de csak 2-3 hete ül, addig csak támasztva tudott. Mászás semmi. Egyszer kétszer sikerült neki az a produkció, hogy felhúzta magát négykézlábra és úgy himbálódzott elõre-hátra.
A tartása is olyan furcsa, ha felemelem, mintha elhagyná magát, úgy lóg vagy nemtudom. 10 kilós! Vidám, kiegyensúlyozott, mosolygós, de nem túl aktív mozgás terén.
A tárgyakért is elég késõn kezdett nyúlni, 6 hónapos kora után! Hogy magától felálljon, felüljön vagy ilyesmi az szóba sem jön, el sem tudom képzelni mikor jutunk el oda!
A napokban múlt el 10 hónapos, mi a véleményetek? Állásban ha próbálom felállítani akkor sem nagyon tartja meg magát, behajlítja a lábát. Mostanában már néha kirúgja magát ha az ölembe állítom, de nem igazán akarja. Nem is próbál ülésbe húzóckodni ha a kezemet nyújtom, mintha egyáltalán nem érdekelné. A védõnõk szerint semmi baja, csak lusta! Meg azt mondják legyek türelmes majd csinál õ mindent szépen ha itt lesz az ideje, ez még belefér a normális fejlõdésbe... ezt mondják a védõnõk. Más ilyenkor már futkos a csemetéje után, én meg ahova leteszem, úgymarad ahogy letettem, szeretném már ha én is futhatnék utána, de mikor lesz az, ha két éves lesz? Kép
Pedig nagyon mosolygós, állandóan a kaja érdekli, folyton enne, vidám, gagyarászós kislány!

Szerintetek vigyem szakorvoshoz? Lehet, hogy nincs igazuk a védõnõknek? Eddig türelmes voltam és vártam ahogy mondták, de lassan 1 éves lesz és még akkor is csak feküdni fog?
Mi a véleményetek? Legyetek kérlek õszinték, lehet, hogy már elkéstem az aggodalommal és hamarabb kellett volna már lépnem? Dehát mindig lebeszéltek róla! Lehet tenni valamit, vagy nincs is rá szükség és tényleg majd magától csinál mindent? Lehet ez jele valami bajnak? Lehet, hogy nem egészséges? Én azt nem tudom elképzelni, olyan jókedvû kislány! Kérlek írjátok meg mit gondoltok õszintén szeretném tudni a véleményeteket!

Köszönöm elõre is!

Saci
Saci
 


Még valami eszembe jutott: kislányom újszülött korától kezdve mindig is a hasán fekve aludt. Most olvastam el fentebb, hogy a háton fekvõs babák kezdenek nehezebben mozgolódni és a hason fekvõk könnyebben... hát ez ránk nem igaz! Sajnos. Egyébként ismerek olyat, akinek tényleg nagyon hamar ágy rácsába kapaszkodva felállt a gyereke az is egy kislány volt, bár nem 5 hónaposan, hanem kereken a 6 hónapos szülinapján produkálta ezt, magam is láttam és ugyanakkor kezdett el négykézláb mászni is a bátyámék kislánya, kereken 6 hónaposan. Hát igen nagy különbségek vannak ezek között a gyerkõcök között, mint nagyobb korban az iskolában is van aki testnevelésbõl "röhögve" ötös, és van akinek egyszerûen nem megy és kegyelem kettest kap, csak hogy nehogy már pont abból kelljen megbuknia. Én nem bánom ha a lányom kettes lesz tesibõl, csak szellemileg legyen rendben, matekból legyen ötös, akkor nyugodt leszek! Kép

Üdv lányok: Saci
Saci
 


Kedves Saci!!!

Teljesen megértem az aggodalmadat. Én mindenképpen azt javaslom vidd el valahova márcsak a magad megnyugtatása érdekében is. És ha esetleg kiderülne, hogy van vele valami akkor még mindig nem késõ, mert minnél késõbb viszed el annál rosszabb. Vannak kifejezetten ilyen helyek. PL: GÉZENGÚZ ALAPÍTVÁNY,DÉVÉNY ALAPÍTVÁNY,stb stb. Sõt itt a neten is megtalálod õket. Véleményt én azért nem m ondanék mert minden baba más és más. lehet, hogy tényleg csak lusta. De azért vidd el szerintem és akkor te is megnyugszol, hogy nincs baja. Mint említettem a fentiekben is én is teljesen nyugodt vagyok, hogy elvittem, és ha lett volna vele gond észrevették volna, így mostmár tudjuk, hogycsak késõn érõ. Sõt lehet, hogy örökölte tõlem mert én is egy évesen álltam fel, és másfél évesen kezdtem járni. ÉS késõbb semmi hátrányom nem volt ebbõl. A súlya se kicsi az is bizti közrejátszik. Az én kislányom is 11 kiló és 10,5 hónapos. Mindenképpen kérd ki szakember tanácsát de ne a háziorvosét. Lehet, hogy egy kis torna és hamar rendbejön. Minden jót kívánok és írd meg, hogy mi lett veletek!!!
Sziasztok: Lani
lani
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, a kicsim megtáltosodott!! Kúszás-mászás továbbra sincs, viszont a héten megtanult kézen fogva járni. Normál sétatempóban rakja szépen egymás után a tappancsait, és az egyensúlyát is elég jól tartja. Már egyáltalán nem rogyik össze, csak inog, ha elfárad. Úgyhogy az egész napunk abból áll, hogy fogom a kezét és megyünk amerre látunk. Teljesen kivan a derekam, de megéri. A napokban töltötte be a 10 hónapos kort, és õ is bõ 10 kg.

Voltunk tanácsadáson, az orvos azt mondta, hogy most hogy így megindult, már tutira nem fogja érdekelni a kúszás. De szerinte az izomzata erõs, azért tudja megtartani a testsúlyát, és még lépegetni is. Úgyhogy én teljesen megnyugodtam, már nem is érdekel a mászás. Pedig szerintem csak gyengék lehetnek a vállöv izmai, mert hason fekve akárhogy is erõlködik, semmit nem tud csinálni, és még egyszer sem fordult hátról hasra, szemmel láthatóan nem bír. Amúgy tiszta hülyének nézett a dokinõ, még égetett is, hogy minek aggodalmaskodok a kúszás miatt. Pedig õ is tudja, hogy pici korában mennyi gond volt a fejtartással, és a vállöv gyengeségével.

Saci! Szerintem is mutasd meg szakembernek a babádat, ha másért nem is, arra jó lesz, hogy mutat pár fejlesztõ, erõsítõ játékot. Én is szívesen vittem volna picuromat valami értelmes szakemberhez, ha tehettem volna. A babaúszás szerintem is nagyon fejlesztõ, két hónapja mi is hordjuk picurkát, és szemmel láthatóan erõsödik tõle. Nem muszáj szervezett keretek közé hordani, az úgyis drága. Mehettek csak úgy magatokban pancsizni is.

Sziasztok!
Petra
Petra
 


Sziasztok,
köszi Lányok a megnyugtatást, a babanetben lassan jobban bízik az ember mint a háziorvos-védõnõ szolgálatban.
Én legalábbis semmi hasznosat nem kaptam tõlük.
Amióta felfedeztem a topicot, sokat gondolkodtam és úgy döntöttem, hogy bejelentkezem Dévény Annához, úgy ahogy Ti is írjátok, abból baj nem lehet.
A babaúszás is jó ötlet, ha visszaélhetek a jóindulatotokkal, esetleg tudtok helyet javasolni?
Mi Óbudaiak vagyunk. Elõre is köszi.

Kedves Saci, mint olvashattad is, osztozom a gondjaidban, de ha a babád nem nagyon tartja magát ülésben/állásban, nézesd meg!
Egyébként nem csoda, hogy ezek a vitamingolyó kölykök nem nagyon mozognak.
Lemértétek már a babátokat bruttó is? (pelenka, ruha, cipõ, stb...)
Az én 8,8 kg-os Lilim így több mint 10 kg.
Hát, gondolják õk, emelgessük mi azt a puttonyt.

Köszi a biztatást,
Merci
merci
 
 


Kedves Merci!!

Mi is a III. kerületben lakunk és Kaszásra járunk úszni a Vizipók Egyesülethet. A szérüskert utcai tanuszodában van és nagyon jó.
Üdv: Lani
lani
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

Meséljetek mi van veletek?????? Mindenki írta, hogy mesél, hogy mik a fejlemények de nem írtatok :o(((((
Nálunk a helyzet annyit változott, hogy ha megfogom a kezét teljesen felhúzza magát állásba, gurul csúszkál egész nap le se áll. Ja és ül. Ennyi. Én már annyira vaárom, hogy "jobban beinduljon".
Most 11 hónapos!!
Írjatok ti is, hogy mizujs!!
Sziasztok: Lani
lani
 
 


Sziasztok mamák, papák!
Hydrocephalus-os, shuntös babák klubját szervezzük. Ha ismertek ilyenbetegségben szenvedõ babát, tudassátok vele, hogy alakulunk! Szuper orvos és gyógypedagógus csapat várja a kérdéseket, vagy itt vagyunk mi is, ha csak beszélgetni szeretnétek!
royalyorkie
 
 


Na, hogy szélesedjen a kínálat, meg egy másik topikban szóba került, a Petõ is fogad babákat.
[url=http://www.peto.hu" TARGET="_top]http://www.peto.hu[/url]
keke
 


Ezeket pedig Bigacsiga találta, átmásolom ide is.
HRG Alapítvány
[url=http://www.nexus.hu/lkhrg/index.htm" TARGET="_top]http://www.nexus.hu/lkhrg/index.htm[/url]
[url=http://www.alapozoterapiak.hu" TARGET="_top]http://www.alapozoterapiak.hu[/url] (ez idõsebbeknek való)
Dévény Anna Alapítvány
[url=http://www.extra.hu/deveny/" TARGET="_top]http://www.extra.hu/deveny/[/url]
keke
 


Sziasztok!
Én még új vagyok, és a Gézengúzba járunk, de állítólag nagyon jó a Tunyogi Erzsébet Gyógyító Játszóház is. Próbálta valaki?
A Gézengúzban nekem az tetszik, hogy ott a terápia megkezdése elõtt a babát egy komplett team vizsgálja meg, és közösen döntenek a terápiáról. Lehet, hogy várni kell, de szerintem mindenhol, és itt megéri. A csopi torna szuper, a lányom imádja a többi babát, és nagyon jó, hogy mindig vannak beszélgetések, különféle rendezvények. Mi most nem járunk hydroterápiára, mert éppen vízundora van a lányomnak, de amíg ki nem tört rajta, addig élvezte.
hcbaby
 
 


Kedves Lányok!
Napok óta egyre jobban lovalom bele magam a gondomba.Az én kislányom egy hét múlva lesz 8 hónapos, és még mindig nem forog, kúszik-mászik...Baromira utál hason feküdni egy-két perc és teljesen bedühödik. Egyébként meg tud fordulni és vissza is, ha kedve úgy tartja, de ha én nem erõltetem, akkor napok is el tudnak telni nélküle. Az ölemben elüldögél, de egyedül még eldöl. Nagyon jól érzi magát háton, hiába rakok mellé játékokat, ha az túl messze van inkább nézegeti a ruháját, cumiját. Ha olyan távolságba rakom a játékokat, hogy oldalra fordulva elérje, akkor az jó, de egyébként nem megy érte.Vidéken lakunk (Szfvár)itt nem tudok olyan alapítványokról, melyek a mozgás fejlõdését segítenék. Az orvos szerint minden O.K. persze én ettõl cseppet sem vagyok nyugodt.
Üdvözlet mindenkinek:Moncsúr
moncsur
 


Szia Moncsi!!

Nektek miért kellett a gézengúzba járni??? Mi is oda járunk tényleg jó :o))))
lani
 
 


Moncsi, én hallottam róla, egy Dévényhez majd oda is járt mamától az indexen, és olvastam a könyvét, annak is valami olyasmi a címe, hogy Gyógyító játék, vagy Gyógyító játszóház. A könyv tetszett.

Moncsur, a Korai Fejlesztõ Központ (Csantavér köz XIV. ker. csak nem tudok telefonszámot) biztos tud valamit mondani, mi van a környéketeken, csak most kéne, mert nyáron csak üzenetrögzítõ van (két éve legalábbis csak az volt). De lehet, hogy a többi alapítvány is tud, akár a Gézengúz ajánlani valamit, és ha megnézi valaki, megnyugszol.
Keke
 


Keke!
Köszönöm, felhívom a Korai Fejl.K-t, szeretném megnézetni biztos ami biztos. Ha van valami elõrelépés megírom. Köszi még egyszer:Moncsúr
moncsur
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: