Új privát üzeneted érkezett!

Helo!
Már a csládunkban is elöfördult a dolog , édesapám teán és kekszen cseperedett.
Egy alkalommal a férjemre bíztam az etetést ,
és ö "lányos zavarában" Tejjel itatta meg a akicsit.Ami nálunk nem volt szokás.
ami ezután jött:Piros kis kelések fehér középpel a pelus és a száj környékén. De a túró , túrórudi
nem okoz ilyen problémácskát.
Orvosi tanácsra ezeken felül mást egyenlöre nem ehet a babóca. Tanács? Zsebi
Névtelen
 


Zsebi!

Nálunk öröklődő erre a hajlam, én is, anyám is és a nagyanyám is érzékenyek vagyunk mind atejfehérjére, mind a laktózra.
Ha a baba a túró ruditól nincs rosszul, akkor valószínüleg csak a fehérjére érzékeny. Ha olyan élelmiszert eszik, amiben ez már módosulva van, /pl. főzve, savanyítva, erjesztve, stb./, akkor valószínüleg nem lesz nála probléma. Szóval ehet majd sajtot, vajat, túrót, fagyit, mindent, csak tejet, kakaót ne adj neki. Azt is megpróbálhatod, hogy nem adsz neki egy ideig, aztán újra megpróbálod egy kevéssel, ugyanis sokan állítólag egy idő után kinövik ezt az érzékenységet.

Szia:

Dia
Dia
 


Szia Zsebi!

Az én két fiam és a novérem két gyermeke szintén tejallergiás. Mi is azok voltunk azt mondja az anyukám, 5 éves kor körül nöttük ki. Az én fiaimnál hasmenést okoz ( egyszeri tejes ételtol 7-10 napig) + a borén piros foltok jönnek ki ( ami hónapokig megmarad!)A nagyobbik fiam 3 éves, O már ehet sajtot, túrót, joghurtot.A legádázabb ellenség az orvos szerint: tej, tejszín, tejföl,vaj. A pici fiam teljes diétán van. Amikor O megszületett az anyatejtol is kiütést kapott, amit úgy sikerült kikerülni, hogy éndiétáztam: nam ettem semmit amiben tej volt. Most 10 hónapos, már nem diétázom, de még mindíg szoptatom.
Ez egy orületes dolog lesz a számodra is. A bolti bevásárlások eleinte soká fognak tartani. Mindent el kell olvasni mi mit tartalmaz. A legkülönfélébb dolgokban is van tejpor, amire nem is gondolnál. Pl: szalámikba is tesznek, kiflibe stb.. Ha tudok ilyen dolgokba segíteni, szívesen megteszem.
Szia: Lilla
Lilla
 

 
 

Szia Zsebi!

Mennyi idös a babád? Mit mond az orvos, meddig tart az "egyelöre"? Nálunk ugyanezek a tünetek léptek fel, pedig tejet még nem is kapott, csak baba tejpépet kapott volna, ha nem jelennek meg perceken belül a kiütések a száján. Túró Rudit nem próbáltam, de krémtúrót, margarint igen, és az sem megy. Én azt gondoltam, hogy várok egy éves koráig(ami 2 hét mulva itt lesz), mert addig a szakemberek szerint ugysem kaphat tejet, és ha még mindig fennáll, akkor kivizsgáltatom, hogy pontosan mit kaphat, és milyen mennyiségben. Könnyebb lenne az élet, ha kiderülne, hogy még ha tejet nem is ihat, de egy kis tejföltöl a fözelékében nincs semmi baja... Már én is kezdek rájönni, hogy szinte minden bolti termékben van tejfehérje. A kisérletezéstöl már elment a kedvem, olyan ijesztöek a tünetek.

Ja, az én fiam is kiütéses volt az anyatejtöl, orvos látta, kezelgette a foltokat az arcán, de eszébe nem jutott, hogy figyelmeztessen, hogy tehéntej lehet az oka, nekem kellett rájönnöm hónapokkal késöbb, hogy valszeg ez már az allergia volt.

Lilla, miket eszik anyatejen kívül a kissebbik fiad? Nálunk ez elég nagy fejtörés minden nap, még nincs meg a kellö rutin.

Trixy
Trixy
 


Szia Trixy!

A kisfiam nagyon jó étvágyú gyermek. Anyatejen kívül tulajdonképpen mindent eszik, amiben nincs tej. Ebédre: mindenféle levest adok neki. Ha az a leves tejfölös lenne( pl karfiol), akkor mielott a tejfölt ráforralom, kiveszek bekole neki. A fott tésztákat is szereti ( akár valami olaszos mártással, akár a hagyományos darás stb.. tésztákat. Kelt tésztákat vízzel készítem. Az ízén nem lehet észrevenni, de hamarabb szárad , mint a tejes. Palacsintát szódavízzel csinálom, az úgy is nagyon jó. Margarinból csak a LIGA nem tartalmaz tejfehérjét. Tegnap például rizsfelfújtat készítettem. A rizst vízben foztem meg, a többi része ugyanúgy készül, mint más normáliséknál. Vacsorára szoktam neki adni darakását, vízzel fozve, a végén jól bekekaózom. Hús féléknél, figyelj arra, hogy, ha panírozod a legtöbb bolti zsemlemorzsa kiflibol készül, ami ugye tejes.... Margarinos kenyér, lekváros kenyér, mogyorókrémes kenyér ( tej menteset!), goffri, Pick parízer, Pick virsli, néhány májkrém szóba jöhet. A pick gyár garantálja, hogy a termékeibe nem kerül tejpor. A krémtúró az biztosan nem jó, még egy ideig( tapasztaltam a nagyobbik fiamnál). Ha megpróbálsz valamit adni a babádnak, az mondjuk natúr joghurt legyen esetleg lekvárral, gyümölccsel. Sok sikert! Ha érdekel még valami szívesen segítek: Lilla
Lilla
 


lilla, koszi a tippeket !
Mint irtad, a kifli nem jo. A zsemle jo? Vagy milyen kenyer?
A Pick termekekrol sem tudtam, hogy ilyen szempontbol is megbizhatoak, en ma eppen a selyemsonka tartalmatol ajultam el, a sokfele E es egyebek, hat tudjatok...
zsike
zsike (zsike)
 


Szia Lilla!

Köszi a sok jó ötletet, én pont ma gondolkodtam azon, hogy nem lehet-e a tejet a sütiknél vizzel helyettesíteni. Tettem ezt pl. a bögrés mákos süti recepjét böngészve. Tehát akkor meg lehet próbálni vizzel. Téged is megkérdezlek, szülinapi tortaügyben van-e valami jó ötleted, szeretném, ha ő is enne belőle. Tojás se lehet benne, azzal is gond van.

Zsike, a zsemle is tejes, úgy tudom, a kenyerek nem készülnek tejjel, azt lehet adni, Máté legalábbis nem kiütéses a kenyértöl. Ennek örömére gyakran szerepel az étrendjén.

Sziasztok: Trixy
Trixy
 


Sziasztok!
Szulinapi torta-otletet irtam a konyha topicba.
(Annyi helyen emlitettuk mar...)
Zsike
zsike (zsike)
 


Sziasztok
Az én fiam is tej alergiás volt három éves koráig borzalmas volt semmi finomságot nem adhatam neki mert hasmenést okozott nála külömbőzö tápszereket kiprobáltunk mig végül a milupa aptamilját elfogadta és nem ment tőle a hasa a metroban lehete kapni laktoz mentes tejet és kakaot igy ő három éves koráig azt itta de most már hála kinőtte.
szilvi
Névtelen
 


itt egy link a tejalergiáról:

[url=http://www.hazipatika.hu/news.html?f=show&nid=19990608192318&cid=31" TARGET="_top]http://www.hazipatika.hu/news.html?f=show&nid=19990608192318&cid=31[/url]
bigacsiga
 


Szia Trixi!

Egy ötlet a szülinapi tortához: Ha veszel valamilyen fozés nélküli pudingport( Gála, Aranka) és vízzel elkészíted, hozzáadsz gesztenyemasszát, ha az állaga magkívánja margarint is. A tojás kérdéssel nagyobb bajban vagyok, mivel nem tudok olyan piskótát ami tojás nélkül készül. ( Nálunk a tojás nem problémás, ettol függetlenül lehet, hogy valakinek van ilyen receptje is.) Lehet kapni reformélelmiszer üzletekben olyan "tejszínhabot", aminek köze nincs a tejhez, csak növényi anyagokból készül. ez is segíthet a torta adalékainál. Ha már van egy-két alapanyag bármit hozzátehesz a gesztenyén kívül( csolit, gyümölcsöt, mogyorókrémet, lekvárt stb... Ha valami sikerölne ebbol, engem érdekelne a beszámolód.


Zsike: Tudomásom szerint (pékségeket hívtam fel annó, onnét az info) a zsemlében és a kenyérben nincs tej.

Sziasztok: Lilla
Lilla
 


Sziasztok!

Olyan szakkönyvet keresnék, amely tej, tojás, és szója érzékenységre vonatkozik
Kérem ha tudtok segítsetek.

Előre is köszi.


Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!
Tudnátok olyan (süti is) receptet küldeni, ami glutén- ÉS laktózmentes?
Köszi elõre is:
Cicus
Cicus
 


Cicus, rizslisztbõl ugyanolyan piskótát lehet sütni, mint búzalisztbõl, egy kanál liszt, egy tojás, egy kanál cukor. (szorozd fel).
Léteznek gluténmentes lisztporok, pl. Emese kenyérpor, süteménypor, ezekbõl egész jó palacsinta, galuska, stb készíthetõ. Még gluténmentes zsemlemorzsa is létezik (csak bírd kifizetni).
Ha esetleg kell fellelõhely, magánban szivesen.
Liga margarin tejérzékenyeknek is jó, és vannak tápszerek és pépek Nestlé Alfaré, Milupa SOM (brrr), még van valami de nem jut eszembe a neve. A gond, csak receptre adják.


T. Fodor Zsuzsanna
Lisztérzékenyek, tejcukorérzékenyek könyve
ISBN 963 8536918

Kovács Andrea - Józsa Elemérné - dr. Kelenhegyi Katalin
Ételek és allergiák
110 recept táplálkozási allergiában szenvedõknek
ISBN 963 85369 2 6

[url=http://www.extra.hu/szaszika/tejes_tartalom.htm" TARGET="_top]http://www.extra.hu/szaszika/tejes_tartalom.htm[/url]
(most ugy néz ki nem mûködik, ha valaki tudja, hova költözött, megköszönném)

Könyvtárakban jól lehet ilyen könyvek után kutakodni.

Keke
Keke
 


Cicus!

A rizs és a rizsliszt abszolút gluténmentes. A tejet vagy tejtermékeket meg szójából vagy kecsketejbõl készült termékekkel helyetesítheted.

Puszi:

Dia
Dia
 


[url=http://www.klubmail.hu/szaszika/webmeku/tejliszt/tejes_tartalom.htm" TARGET="_top]http://www.klubmail.hu/szaszika/webmeku/tejliszt/tejes_tartalom.htm[/url]
Ez a jó link.
Keke
 


Kedves Keke és Dia!
Nagyon szépen köszönöm!!!!
Üdv.: Cicus
Cicus
 


Dia!
A kecsketejben biztos vagy? Mert nekem úgy rémlik, mintha azt olvastam volna valahol, hogy az sem megoldás, de lehet, hogy rosszul emlékszem.
Sára
Sára
 


Sára!

Amennyire én tudom, azt ihatják laktózérzékenyek is...

Persze, mindig mindent hatszázféleképpen magyaráznak, szóvel, biztos még mindig csak a halál és az APEH...

Puszi:

Dia
Dia
 


Halihó Mindenkinek, akit érint!
Véletlenül tévedtem erre az oldalra, és látom, hogy többen keresték a zónáról elköltözött oldalaimat, ami a tej, és lisztérzékenységgel foglalkozik.
Nos az új cím: [url=http://klubmail.hu/szaszika" TARGET="_top]http://klubmail.hu/szaszika[/url]
ez gyorsab, mint az extra, vagy a zona szervere, és külföldröl is elérhetõ!
Szászvárosi István
szászika
 
 


Heló Mindenkinek!
Kislányomnak tej- és tojásallergiája van, most 2és fél éves. Egy jótanács! Egy szakorvosi véleményt ha kér az ember (nyomtatványt a körzeti államháztartási hivatalnál lehet kérni) akkor igényelhetõ emelt családi pótlék, sõt a GYES is meghosszabbítható addig, amíg fennáll az allergia. Ez egyébként igaz mindenféle betegség esetében. Ezeket a dolgokat nem nagyon közli senki! Edina
szunyko
 
 


Sziasztok!

Sajnos, másfél éves kisfiamnak valószinüleg tejallergiája van. Azért "csak" valószínüleg,mert bár a vérvétel megtörtént,eredmény még nincs,de addig is diétán van.
Lenne egy-két kérdésem.
Nutrilon soya plus 2 tápszert kapott,egy kortyot sem hajlandó inni belöle,ma reggel majdnem hányt töle. Kb.5 fajta ízesítést próbáltam pedig.Van valami bevált trükkötök vagy ötletetek,hogyan itathatnám meg vele mégis?
Mivel lehet pótolni a tejfölt? Szerintem semmivel,de hátha...
Kapott még 2 fajta tejpépet, Sinlacot és Humana Sl-t. Ezekkel lehet fözni vagy legalábbis beletenni fözelékbe utólag?
A tejpépeket régebben szerette,de már szívesebben rág,csak nyammogja öket most.
Elöre is köszi a segítséget és ha még bármi ötletetek,receptetek van ,örülnék neki,mert így az elején tényleg nagy gond az etetés, fözés.

Sziasztok.
Inimma
inimma
 
 


Sziasztok!

Rengeteget bántanak, mert nem adok tehéntejet a másfél éves fiamnak.

Csak a gyerekorvosunkra tudok hagyatkozni, aki szerint két-három éves korig allergia nélkül sem jó adni, nemhogy allergiás szülõ mellett. (Az apukája szénanáthás. És talán én is az vagyok.) Inkább babatejet ajánl, mert már pár hetesen atópiás dermatitist állapított meg a fiamnál. Rettentõ pöttyös volt az egész arca, nyaka, stb. Nem ihattam/ehettem a szoptatás alatt tejet, narancsot, tojást, stb. De nem derült ki, hogy melyik ezek közül a bûnös, ha egyáltalán allergiáról van szó. Az allergia-vizsgálathoz, meg állítólag még mindig kicsi.
Persze semmiféle tápszer nem ízlik Máténak. (A tejem elapadt 14 hónapos korában, mert megint terhes vagyok.)
Nem tudom, hogy a gyerekorvosok hány százaléka ért még egyet ezzel. De tény, hogy anyósom talált valakit, aki nem.

Ti mit gondoltok? Én úgy érzem, nem tudom kellõen megvédeni az álláspontomat. Csak egy-két internetes cikkem van.

Judit
Névtelen
 


JuditKép

A Te gyerekedrõl van szó, nem az anyósodéról! Miért kellene megvédeni magadat? Ki a fenét érdekel, hogy õ mit gondol, Te neveled a gyerekedet, nem õ. Legfeljebb elmondja a véleményét, de azért van két füled, hogy az egyikeen be, a másikon ki.Kép

Az én fiam 16 hónapos, és 10 hónaposan választotta el magát, pedig tejem volt bõven. Azóta tápszert kap, és szerintem egy jó ideig azt is fog kapni, bár nálunk nincs allergiás, de a mi dokink szerint, és szerintem is jobb neki még a 3-as tápszer összetétele, mint a sima tej. Sõt, keresztmamám is gyermekorvos (csak messze tõlünk), és õ is ezt ajánlja!!!

Martin is utálja amúgy, nem is issza meg, de gyümölcsöt és Gyermekgrízt keverek hozzá, így kanállal megeszi, és ízlik neki.

Lina
lina
 
 


Judit,
en is hasonlo cipoben jarok, mint Te, en lanyom is ekcemas, a legkisebb izzadtsagtol is tiszta pottyos a hata, a joghurttol is foltos lett, stb... O 8 honapos volt kb, mikor elvalasztotta magat, pedig volt tejem. Nekunk utana csak a Similac /vassal, vagy a Gain tipusu/ jott be tapszerkent, ezt issza reggel es este tej helyett, valamint, ha megebred ejjel. Masik topicban is irtak, hogy nekik is ez jott be, ez nem olyan suru. Igaz, egy eves korig ajanlott ez a fajta, de mar ugysem ez a fo taplalekforrasuk. ProbaKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Mostanában gyakran eteti anyósom a kisfiamat, mert egyujjnyira nyílt a méhszájam, és segít, ha már a közelben lakik. A fiam pedig őrületesen pöttyös lett... Még a tenyere is!
Bár a múltkor, mintha kakaófoltokat láttam volna a polóján... Mindegy, mert most legalább úgy tűnik, anyósom is megijedt. Talán rájön, hogy nem tönkretenni akarjuk a kicsit az óvatoskodással.
Köszi a tippet. Rábeszélem a férjem, hogy hozzon Similac-ot.

Judit
Judit
 


Szia Rita!
Sinlacot eszik az én lányom is, de kicsit sűrűbbre keverem mint az előírás, mintha tejbegríz lenne. Sűrítheted kukoricapehellyel, gabonapehellyel(de vigyázz, azok közül is néhányban van tejpor), vagy tördelhetsz bele kekszet, így darabos is lesz benne. Sűrítheted vele a főzelékeket is, vagy keverheted az összenyomkodott gyümölcsbe is. Túró helyett adhatsz Tofu-t ami szójából készül, puding helyett is van szójás puding, létezik szójatej amit mondjuk ízesithetsz kakaóval. Persze ehhez az kell, hogy a szójára ne legyen allergiás! Arra is vettek le vért? Ezek a szójás termékek bioboltokban, vagy nagyobb hypermarketekben kaphatók. A kekszekkel is vigyázz, én a Győri Édeset használom, a kakaósban a fahéjasban és a citromos ízűben nincsen semmiféle tej vagy tejpor. Ha teljes diétán van a kicsid, bármit adsz neki, mindent nagyon nézzél meg, hogy mi van benne. Most már annyi féle termék van, s ha diétáztatod, kinövi. Miről marad le? A túró rudiról, a tartósítószeres krémtúróról, a joghurtról? Igaz kicsit több a dolga így az embernek, de megéri. Egyébként kérhetsz emelt csal. pótlékot, fentebb leírtam a menetét.
Sok szerencsét és jó főzöcskézést kívánok Edina
szunyko
 
 


Sziasztok !
Én eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat, de most teljesen fel vagyok dobva, és ezt szeretném megosztani másokkal. Ahogy itt nézegettem, többnyire már rutinos Anyukák írogatnak itt, de hátha más is olvassa. Szóval a tesóm kisbabája tejérzékeny, ő 7 hónapos, még szopik. Néhány hónapja derült ki a dolog, azóta természetesen a tesóm kerüli a tejes dolgokat. Azelőtt ezekből nagy fogyasztó volt, különösen a joghurt volt a mániája. Nemrégiben találkoztam egy ismerőssel, aki szintén ilyen problémával küszködik, és ajánlotta a közeli gyógynövény boltot, ő ott veszi a szója tejet. Ma bementem, és a rendkívül aranyos eladó csajszi elmondta, hogy van nekik rendes dobozos tej, de jobban ajánlja a por formájában kaphatót. Ez többféle ízben létezik. Volt szójás joghurt, barackos ízesítéssel ! Na ettől vagyok feldobva. Végre vehettem a tesómnak joghurtot!! Ezen kívül volt még desszert, azt mondta, hogy a Danett pudinghoz hasonló,és natur joghurt. Aztán volt még rizstej, az egy picit drágább, és többféle sütemény. Teljesen elégedett vagyok vele. Persze ez nektek már biztos nem nagy dolog, de mi még eléggé az elején tartunk. Egyébként sokat segített a sok segítőkész hozzászólás is. Köszi !
Minden jót Nektek ! Móni
Móni
 


Hello mindenkinek!
Én vagyok Móni tesója.Az én kislányomnak a nagy mennyiségű antibiotikumtól lett tejintoleraciája.Ha esetleg van olyan ismerősötök, akinek a babája valamiért antibiotikus kezelést kap, szóljatok neki,hogy lehet ilyen (sőt, nagyon valószínű). Nekünk senki nem szólt. Ez azért alakul ki, mert az antibiotikum megrongálja a bélflórákat. Ha valakinek kezelést adnak, nem kell megvárni azt, hogy kialakuljon az allergia(intolerancia) egyből lehet adni a babának Protexin-Restore nevű por alaku dolgot, ami 15 tasakot tartalmaz, élő bélflórák vannak benne, nem gyógyszer, segit visszaépíteni a bélflórákat, napi 1 tasakot kell teával megitatni. Ha időben szólnak, talán ki sem alakul. Ez elég drága (most 4.200,- Ft, gyógyszertárban, esetleg gyógynövényboltban), de megéri.
Inimmának szeretném üzenni,hogy már létezik szójatejföl.Sokféle ételt lehet úgy elkészíteni,hogy ne legyen benne tejtermék. Én nagyon szeretem az édességeket, és egy nagyon egyszerű dolgot olvastam, aminek megörültem. A kókuszgolyóba tej helyett lehet tenni szűrt, vagy rostos meggylét. Nagyon finom lesz tőle, egyszerű is elkészíteni, süti is.
Edina írta a Győri Édes kekszeket. Én is veszem,de a sima háztartásiban és az étcsokoládé darabosban sincs tejpor.
Köszi a jó tippet, még majd meglátogatom a leveleiteket, írjatok.
Kata
Kata
 


Sziasztok!

Az egy éves kislányom is valószínű, tejallergiás.
Még nem voltunk kivizsgáláson, de hamarosan kérni fogok egy beutalót a dokinktól.
Igazából nem tudom, hogy tejfehérjére vagy a tejcukorra érzékeny? Én inkább a tejcukorra gyanakszom, mert most, hogy tápszert váltottunk, sokkal hamarabb megéhezik. Eddig Nutrilon 3-at itta, de 4-5 órákig nem volt éhes tőle, most a NAN2 bifiduszos tápitól sokkal jobb étvágya van. Azt olvastam a dobozán, hogy ezek a bifiduszok segítik a laktóz felszívódását.
Másik tünete a kiütés, és a hasmenés volt. Az állán, orrán jelentek meg a kis pöttyök, és nagyon nehezen múlnak el.
A fő gondom az, hogy most a vizsgálatig nem akarok neki tejes dolgot adni, de nem tudom, mivel pótoljam?
Kétszer eszik főzeléket, így elfogy egy üveggel, és egyszer gyümölcsöt, reggeli, vacsora pedig tápszer.
Eddig tejpépet és a joghurtokat is szerette, de már ezekől is hasmenése van.
Tudnátok adni valamilyen tippet mit kapjon uzsonnára? A gyümölcsöt nem mindig eszi meg, és nem is annyira tápláló, mint pl. a tejpép. / A foga még csak most jön, a kenyértől felvágottaktól öklelndezik, rossszabb esetben hány…/

ILDIKÓ
ildikó
 
 


Kedves Ildikó !
Fentebb kettővel írtam róla, hogy találtam szójás joghurtot, desszertet, talán próbáld meg azokat. Tápszer ügyben pedig próbáld meg a Sinlac-ot, a tesóméknak ezt írták ki. Ha ráérsz, olvasgass vissza, vannak még jó ötletek. Sok sikert !
Móni
 


Kedves Ildikó!
Ahogy Móni írja a Sinlacot érdemes megpróbálni, nagyon jó ízű, én szoktam bele tenni kukoricapelyhet, vagy kekszet, de mindig előbb, mint ahogy enni adom neki, így jól megázik. De felhívom a figyelmedet, ha kérsz egy szakorvosi véleményt ill. igazolást, hogy a kislányod tejallergiás, akkor TB támogatással írják fel, ami 90 %-os támogatást jelent. Én egy hónapban 5 dobozt kapok így, és nem 4200 ft-ot fizetek, hanem csak kb 400-at. Még valami! Ugyanilyen orvosi igazolás bemutatásával a területi államháztartási hivatalnál igényelhetsz emelt családi pótlékot, ami 12600 ft, addig kapod amíg fennáll a tejallergia, valamint meghosszabbíthattatod a GYES-t is, ehhez csak az kell, hogy évente kérj egy orvosi igazolást, hogy még fennáll a tejallergia. Ha kérdésed van szívesen válaszolok.
Edina
szunyko
 
 


Sziasztok!

Móni!
Köszönöm a szójás tippeket,mi vidéken élünk egy községben, és itt biztosan nem kapok szójás termékeket. De nem gond, nem is igazán akarok neki adni, mert olvastam, arra is sokan allegiásak.

Edina!
Mi a Similac Gaint próbáltuk már pár hónappal ezelőtt, de a lányom semmit nem hízott tőle, így visszaálltunk a régire, és érdekes módon, már egy hét után megindult a hízása.
Egyébként miért ajánlják a tejallergiásoknak ezt a tápszert? Ez is tehéntejből készül. Igaz, arányaiban sokkal több az ásványianyag és vitamintartalma.
Nektek mit mondtak, meddig nem ehet a kislányod tejes dolgokat?
Mi kedden megyünk allegiavizsgálatra, akkor majd kiderül, a tejcukorra v. a fehérjére érzékeny.
Ja, és köszi a tájékoztatást a családi pótékról.
Még valami: Csak a Similac tápszert írják fel támogatással a tejallegiásoknak?

Ildikó
ildikó
 
 


Kedves Ildi!
Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, de nyaraltunk s ma jöttünk haza. A tápszer amit ajánlottam, az a SINLAC, amit a Nestlé gyárt, rizs- és szentjánoskenyérmag-alapú. Nos! Azt nem állítom, hogy ettől nagyon hízni fog, én is csak reggelire és vacsorára adom neki. Ebédre nagy adag főzeléket eszik, uzsonnára gyümölcsöt, vagy vízzel főzök neki darakását vagy kukoricakását, s abba is teszek gyümölcsöt. Ezeknél a lényeg, hogy legalább 8-10 percig kell főzni, hogy jól emészthető legyen, kb. 2 dl vízhez teszek két evőkanál darát. A szójás dolgokat azért kellene kapnia, mert ha nem kap tejterméket vagy húst, akkor hiányzik az étrendjéből az állati fehérje, ami viszont szükséges az értelmi fejlődéshez. De erről kérdezd meg a szakorvost. Tudom, hogy mindent úgy kell kihúzni belőlük. Szójára is csináltathatsz allergiavizsgálatot! Viszont a szójából is úgy tudom, gyerekeknek hetente két-három alkalommal ajánlott csak adni. Azt is írod, hogy nem nagyon fogadja el a darabos ételt! Ez vajon miért van? Az én lányom sem nagyon eszik darabosat, pedig már 3 éves, de neki izomtónus gyengesége van, s attól nem működnak a szájizmok nála. A lányod mozgásfejlődésével minden rendben? Sajnos nem könnyű a tejallergiások táplálása, az én lányomnak ráadásul tojásallergiája is van. Egyébként próbálhatsz neki tésztát(durumtésztát, amiben nincs tojás se) is adni paradicsomos szósszal, összeturmixolva. Te főzöl neki, vagy bolti bébiételt adsz neki? Lehet, hogy a te főztöd jobban ízlene neki. Ha akarsz írj az e-mail címemre részletesebben: szunyko@freemail.hu.
Szia Edina
szunyko
 
 


Szia Edina!

Írtam neked e-mailt. Még nem válaszoltál, megkaptad?

Ildikó
ildikó
 
 


Szia Ildi!
Igen, azóta válaszoltam is!
Heló Edina
szunyko
 
 


Sziasztok!

Két és fél éves kisfiamnak valószínűleg tejallergiája van. Engem is meghajt a tej, valószínűleg tőlem őrőkölte. Ma elmentünk a doki bácsihoz, hogy beutalót kérjünk. Erre ő közölte, hogy minden 10. magyar ember allergiás a tejre. Legalább nem lesz székrekedéses a gyerek. Igen ám, de imádja a kakaót, túró rudit, virslit,.. De mindig akár naponte többször is van széklete ezek után. Ez normális? Vagy vigyem tovább a dolgot? Beutaló nélkül merre menjek? Egyáltalán ne adjak neki tejes dolgot szerintetek?
Előre is köszi
Trixi
Trixi
 


Szia Trixi!
A tejallergia megállapításához vérvételre van szükség, a megfelelő gasztroenteorológiai szakrendelésen. Ezt a szakrendelést kutasd fel, ami legközelebb esik hozzátok, általában a megyei kórházakban szokott lenni. Arra már nem emlékszem, hogy kellett-e beutaló, de ha kell, akkor akár a saját háziorvosodtól is kérhetsz talán. Ez a doktor bácsi egyébként a gyerekorvosotok? Nehéz lehet egy ilyen fafejre bízni a kisfiadat, én a helyedben, ha teheted, másik gyerekorvost keresnék. Teljes bizonyossággal a szakrendelésen tudják megállapítani vérvétellel, bőrpróbával (az én kislányomnak csak felkenik a tejet a könyökhajlatba, s már attól kiütése van), s ha bőrpróbánál nem jelentkezik tünet, akkor tejterhelést csinálnak.
Egyébként mikortól vetted észre a tej ezen hatását? Mikor kapott először a kisfiad tehéntejet, vagy tejes dolgokat? Az én kislányom sosem kapott még tehéntejet, 3 éves, 20 hónapos koráig szopott, de korán gyanút fogtam, mert a tejpépből két kanál elegendő volt 8 hónapos korában, s tiszta kiütés lett a szája körül. Szerintem mindenképpen vizsgáltasd ki, mert ha tényleg tejallergiája van, azt csak úgy nőheti ki, ha teljes diétán van, hiába szereti a túró rudit, a kakaót, sőt ha allergiás, mindenféle felvágottól, keksztől amiben tej vagy tejpor van, meg kell válnotok.
szunyko
 
 


Sziasztok! Egy ismerősnek Kanadában laktózintoleranciája van, és szed valami bogyót (a nevét sajna nem tudom) rá, és így semmi baja, lazán elvan vele és így tud tejet inni. Tud valaki esetleg hasonló dolgot?
sadrien
 
 


Laktase rágótabletta. Csillagászati ára van. 50 db 3000 ft. Az adagolás egyénenként változik. Gyerekeknek szét kell törni, míg porózus nem lesz, akkor belekeverhető folyadékba, kajába, mert különben nem tudják megenni. Eredetileg nem is gyerekgyógyszer, de azért adható, gyerekorvost kell megkérdezni. Amúgy, ha érdekel valakit, nekünk van egy doboz, amiből egyetlen szem hiányzik. Jó áron megszabadulnék a maradék 49 tablettától. (Dóri babámnak írta fel a gyerekorvos, mert születése óta van hasmenése az anyatej mellett, de végül nem adtam neki, azért maradt meg.)
rjuli
 
 


Sziasztok!
Edina még májusban írt az emelt családi pótlékról, én most érdeklődtem utána. Csak 2 éves kor felett jár, ha elvégzik a terheléses tesztet. Azt mondták, azért nem jár előbb (az én kislányom 10 hónapos), mert a tápszert felírják kedvezményesen és általában másfél, 2 éves korára kinövi. Ha nem, akkor jár. Egyébként én a munkahelyemről kapom a családi pótlékot, így ott kértem nyomtatványt és oda kellett volna visszavinni is. De érdemes kihasználni, akit így érint.
Kata
 


SZiaztok!
Csak pontosítani szeretnék egy amúgy közkeletű félreértést.
A laktózintolerancia nem tejallergia. A laktózérzékenyek béltraktusából hiányzik ill. csökkent termelésű az az enzim, ami a tejcukor (laktóz) emésztéséhez kell, ezért okoz hasmenést. A tejallergiásoka tej fehérjéjére reagálnak rosszul, bőrtünetekkel, fulladással, és azt hiszem szintén lehet hasmenés is.
Az allergiát ki lehet nőni, és úgy tudom ez okozhatja a súlyosabb tüneteket. A laktózérzékenység a felnőtt lakosság többségénél meg van, merte a kérdéses enzim termelődése lassan csökken.
Nem vagyok szakember, scak érintett, ezért olvasgattam össze ezt-azt.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Hahó! Van még itt valaki?

16 hónapos babámról a napokban derült ki, hogy tejfehérjeallergiás!
Hosszú-hosszú hónapok óta fenálló állandó hasmenése van, ami több volt már egy ideje, mint aggasztó.
Az okot most tudtuk meg.Kép
A tejfehérje tesztje extrém módon magas.
Kaptam egy listát mit ehet, mit nem.
1 év múlva kontroll.
Ami aggodalommal tölt el az az, hogy van egy kruppos, állandóan befulladós testvére, akinek betegségével közel 5 év alatt már megjártuk a hadak útját! Kép(
Ezután pláne aggodalommal tölt el ez a véreredmény!
Van egy segítőkész, kedves háziorvosunk aki ellátott tanácsokkal, javaslatokkal, de a problémával kapcsolatos félelmeim, elkeseredettségem maradtak!
Lehet, hogy zöldet kérdezek.
A gyakorlatban működik testvérek mellett, hogy egy közülük nem kap csokit, fagyit, pudingot, egyéb nyalánkságot? Ki hogy oldotta, oldaná meg ezt a problémát?
És még egy fontos kérdés: egy év "diéta" után valóban normalizálódhat ez a gond? Nem kell számolnom egyéb érzékenységgel, asztma-gyanuval, más allergiákkal?

Ha valaki erre jár és tapasztaltabb e téren válaszoljon a kérdéseimre!
Köszi!
Ildikó
Ildikó
 


Szia Ildikó!

Hát ez nagyon nem jó hír Kép. Mi is hasonló cipőben járunk, csak korábban kezdtük, már akkor, amikor a lányom csak anyatejen volt, mert már az anyatejbe bekerülő tejfehérjére is allergiás volt. Így ő sosem fogyasztott tejterméket (kivéve a rendszeren sorra kerülő terhelési próbáknál, illetve a rejtett tejfehérjénél, mert sajnos a legnagyobb elővigyázatosság ellenére is előfordulhat, hogy valami olyat megeszik, amiben van). Vegyétek komolyan a diétát, mert sajnos a tejallergia tényleg hajlamosít szénanáthára és más allergiákra. Nagyon változó, hogy kinek mikor múlik el, általában két éves kor körül, és öt éves kor körül van egy olyan pont, amikor sok gyereknek elmúlik. Van akinél később, és van akinél soha Kép.
Az viszont jó, hogy ilyen korán kiderült a dolog! Nálunk nem volt igazán probléma, azzal, hogy ő nem ehet valamit, más meg igen, mert belenőtt ebbe, neki ez a természetes. Ez valószínűleg nálatok is így lesz, ha következetes vagy. Most már ő maga is figyel, ha megkínálják, rögtön kérdezi, hogy ebben van tej? És mondja, hogy nem eheti. Testvérére sem irigykedik, pedig ő a kisebb, és a testvérféltékenység más területeken rendesen megvan. Nemsokára négy éves lesz, mostanában előfordul, hogy kicsit lázadozik, viszont szerencsére már észérvekkel lehet hatni rá. Nem könnyű, de nagyon jól bele lehet jönni a diétába, és az egész család egészségesebben étkezik Kép!

Lídia
lídia
 
 


Lídia!
Köszönöm szépen a megnyugtatást!
Figyelni fogok a diétára, csak még át kell kattintanom az agyam arra, hogy megnézzek minden terméket amit leemelek a boltban a polcról, vajon van-e benne tej. De ezzel nem lesz gond az biztos.
Én 11 hónapig szoptattam és az idő alatt is túl gyakran volt hasmenése a babámnak. Akkor még nem gondoltunk arra, hogy ez nem csak az esetleges túlevések miatt lehet. Ezek szerint már akkor is kimutatható lett volna az allergia?
Hmm..hmm.
Te próbáltál palacsintát, pudingot és mindenféle tejeset főzni tápszerből? Ha igen, szívesen fogadta a babád?

Mik voltak terhelési próbák amiket említettél?
Kicsit részleteznéd?

Köszönöm szépen előre is!

Ildikó
Ildikó
 


Ildikó!

Először is mi egy év alatt kinőttük és egy szója érzékenység maradt meg ( bár szerintem ez inkább valami tartósítószer, csak nem vizsgálták tovább ). Kérdésedből arra következtetek, hogy édességre pl. nem adtak listát, pedig vannak csokik amikben nincs tej ( és szója sem ) A tápszerből ( nem tudom melyiket használjátok, mi egy tej és szója menteset használtunk: Pregomin ) elég pocsék dolgokat tudtam főzni, de az a tápszer önmagában is borzalmas volt ( egyik összetevője a mészkő ). A diéta szerintem is nagyon fontos, a nagytesóval próbáld meg megszerettetni a tejmentes dolgokat és ti is mindig ugyanazt egyétek. Nálunk is volt terhelés, ez az amikor újra megpróbálják tejes dologgal megkínálni és megnézik hogyan reagál rá. Azt nem tudom mondta e az orvos, hogy ha szakembertől van igazolás, hogy milyen tápszer kell, akkor megkaphatod ingyenesen is.
A kruppos gyerkőcért külön részvét, nekem is van egy, szerintem az rosszabb, mint a tejallergia.
Sok kitartást és mielőbbi gyógyulást, ha kérdésed van még szívesen válaszolok.
Krisztike
 


Szia Ildikó!

Tényleg, milyen listát kaptatok? Mi a Magyar Táplálékallergia és Táplálékintolerancia Adatbank Tejfehérjétől mentes c. kiadványát használjuk, ezt évente adják ki. Ebben konkrétan a tutira tejfehérjementes termékek vannak felsorolva (pl. Bábolna Hullámsonka, Arvit gyorsfagyasztott szilvásgombóc, stb.).
Én a legtöbb dolognál, mint pl. palacsinta, vagy kevert süteménytészták egyszerűen vizet használok tej helyett. Pudinghoz, tejbegrízhez, vagy gyümölcsleveshez pedig rizstejet. Ez nem olcsó, több gyártó termékét lehet kapni, 5-600 Ft egy liter, de nekünk kb. egy hétig elég. Ebből kakaót is tudsz csinálni, egész hasonló az íze. Sajnos ez nálunk nem játszik, mert az én lányom kakaóallergiás is (így a csoki se). A főzelékeket gabonapehellyel sűrítettem (Milupa 7gabonás, tejmentes).
Tápszert én nem használtam, mert egy éves korán túl szopott, s a gyerekorvossal abban állapodtunk meg, hogy, tápszer helyett inkább a változatos vegyes táplálkozást folytatjuk. Így viszont a kálcium bevitelre fokozottan kellett (és kell) ügyelni, tápszer mellett ez gondolom nem olyan lényeges, abban biztos van elég. Tejmentes tápszer még a Sinlac (azt hiszem Nestlé), és vannak receptjeik ezzel készült kekszekhez, sütikhez.
A szoptatás alatti hasmenés abszolút lehetett az allergiától, de mástól is. Sajnos ilyen kis korban sokszor nem olyan egyszerű kimutatni a tejallergiát. 16 hónapos korában a gasztroenterológián töltöttünk pár napot, és ott azt mondta az orvosnő, hogy gyakran csak két éves kor felett lehet korrektül kimutatni (vérteszt, bőrpróba). Addig úgy lehet megállapítani, hogy kapja az allergént: jönnek a tünetek, megvonják, nem jönnek. Mi most várunk egy bőrtesztre, hogy lássuk, hogy állunk a tejallergiával, illetve sajnos újabb allergének is gyanúba jöttek Kép.
Nekem a kezdeti időszakban segítettek ötleteikkel ezek a könyvek:
Fodor ZSuzsanna, T., Tokodi István: Tej-és tojásallergia, tejcukor-érzékenység
Halász Katalin: Tej nélkül egészségesen / receptötletek tejallergiásoknak.

Szia,

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok!

Krisztike!
Én Nutrilon soya plus 2 tápszert kaptam.
(szójára nem mutatott ki a vérvizsgálat érzékenységet)
Elfogadja a manó, szívesen fogyasztja. Viszont az abból készült egyebekkel befürödtem, de rendesen. Hát tényleg borzasztó, hogy milyen rosszak lettek! Kép
Vagy én vagyok nagyon béna?
Rá kéne jönnöm, hogy hogyan lehet finoman elkészíteni?
A tápszert 90 %-os támogatással kapjuk.
Off: nagyfiam kruppos betegsége miatt már közgyógy támogatást kapunk. Ti? A te kruppos gyerkőcödnél kimutattak valamilyen allergiát? Illetve, hogy mi váltja ki a kruppos rohamokat?

A dokinénink emlegette az ún. Eminens termékeket, amiket tejallargiások fogyaszthatnak. Kerestem boltokban. Mindenhol azt a választ kaptam, hogy volt valaha, de már híre-hamva sincs. Kép
Te tudsz róla közelebbit?

Lídia!

Egy alig-alig használható tökrégi termékeket felsoroló listát kaptunk. Külön részletezve benne azoknak a termékeknek nevét amikben egyáltalán nincs ill. nyomokban van fehérje.
Segítenél nekem abban, hogy hogyan jutok hozzá ahhoz a kiadványhoz, amit ti használtok?

Hú, nagyon kezdő vagyok, de mi az a rizstej?

Köszönöm szépen a könyvcímeket! Beszerzem őket!

Segítsetek még egy kicsit!
Tegnap egy családnál voltunk babanézőben és mire észbekaptam a házigazda egy Kinder szeletből három falatot adott Emmának.
Ma délután olyan erős hasmenése volt, hogy le kellett fürdetnem.
Lehet ettől a három falat csokitól ennyire heves allergiás reakció?
Ezt eddig nem tapasztaltam.

Aggaszt, hogy gyakorlatilag hónapok óta hasmenése van. Igaz, mióta kiderült egyértelműen hogy tejfehérje allergiás, egy-két nap normális a kakija, de pl. ez a mai erős hasmenés megrémített.
Féltem az emésztőrendszerét. Nem fog ennyi hasmenés előbb-utóbb valamilyen anyagcsere problémához vezetni? Vagy már rémeket látok?

Köszi mindkettőtöknek!
Ildikó
Ildikó
 


Ildikó!
Lehet, akár egy falattól is heves reakció!
Nálunk a szója-allergia eddig nem került elő papíron, viszont elővigyázatosságból a dokinőnk azt mondta, inkább kerüljük el a keresztallergia kialakulásának veszélye miatt. (10ésfél hónapos a babám) Ezzel mit akartam? Ja, igen, a dokinő azzal indokolta, hogy ha nem akarom a terheléses teszteknek még kitenni a babát, és el tudjuk kerülni, akkor inkább diéta (ergo: tej- ÉS szójamentes tápszer), mert egy korty/falat is nagyon erős tüneteket okozhat bizonyos babáknál. Nos, én inkább nem mentem még bele a terheléses tesztekbe. Az anyatejre nem reagál, eszi nyugodtan, a tej nála nem túl vészes. (Bár tehéntejes dolgokat nem kaphat.) Most épp Sinlac-ot kap amikor a tejci nem elég, meg zabkását vízzel-almalével főzve - utóbbi nagyon bejön nála!
sadrien
 
 


Ildikó!
Milyen gyógyszert szedtek állandóan, hogy közgyógy kell a kruppra? Allergiával nem hozták összefüggésbe, mindig derült égből villámcsapásként jön, a gyereknek kutya baja, éjszaka meg befullad.
Eminens termékekről még nem hallottam, a listát a tej és szójamentes kajákról a Borbolya u-i kórház gasztroenterológiáján kaptuk.
A nagyobb áruházakban ( pl: Cora ) lehet kapni rizstejet, mandulatejet, stb. Ez hasonló mint a tej, csak növényi alapanyagokból készül. Ha tartósan hasmenése van próbáld ki , hogy nem adsz neki szóját sem, mert nekem azt mondták, hogy ilyen kicsi korban a vérvizsgálat sem teljesen megbízható. Egyik nap még nincs szója all., két hét múlva meg igen. És tényleg elég pár falat is.
Krisztike
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: