Új privát üzeneted érkezett!

NEkünk ok a délelőtt! Sőt, nekünk is az a jobb!
Retek utca sokmindenkinek messze van. És igen, napos is. Jó volt a stefánián a múltkor, ott is van épp játszó, amellé telepedjünk, és a nagyok tudnak hintázni, a kicsit kavicsozni, a minik meg a fűben pléden játszaniKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi: a Stefánia jáccótérre gondolsz, a cukrászdával szemben a Tiszaparton?? Csak mert ott olyan a játszótér, hogy pl Bogi még kicsi hozzá. Nem lehetne a Rossewelt téri játszóra menni? Ott is hűvös van és tök jó a hinta, mászóka, csúzda minden. És akkor mi is mennénk, de Bogi biztos nem fog ott ücsörögni mellettem a pokróconKépKép! Neki nagy a mozgásigénye.
Melyik nap lenne a tali? Mi hétfő után érünk rá. Remélem nem lesz eső, de 30 fok se legyen. Ki van jóban a fentiekkel??? Az beszélje meg Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Angi!Nagyon aranyos pocid vanKép

Agi77! Itt egy kép, bár ez már másfél hónapja készült, majd csinálok másikat!

Karmen! Milyen szép szeme van Orsinak! Bercelnek még mindig nem tudom megmondani, hogy milyen szinü a szeme. A kék, barna és zöld közül lesz valamelyik.
Mikor Hanga kapott fülbevalót, én is megbántam, mert ö is szenvedett a belövéskor, folyt a vér stb.pedig nálunk lövős volt. Neki egy picit váladékozott utána, ha jól emléxem, de aztán elmúlt.

Babamama! Mikor Hanga befejezte a szopit annak idején, még fél év múlva is ha megnyomtam, jött belöle tej, na azért nem sokKépde jött. Te mennyi ideje hagytad abba a szoptatást?

Dancsi! Szoritok, hogy rendbe hozzon a fejö nöKép

SZijasztok, LaraKép
lara
 
 

 
 

Lara! Talizni nem tudok jönni?
Bercel gyönyörűűKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok, Mamik!

Inecsg,
én megyek a Mikkamakkába, de Ágin és Angélán kívűl senkit nem ismerek. Hogy tudnánk megismerni egymást?
Lehet csatlakozni a talihoz nekünk, GÓLYÁKNAK Kép is? Olyan jó lenne személyesen is találkozni Veletek KépÉn említettem a cickóelővételt korábban.

Babamama,
nekem is elmondták az okos és tapasztalt emberek a kisgyerek... című eposzt, de úgyis majd akkor tapasztaljuk, ha mi is benne leszünk a szituban Kép

Karmen,
Húsvét előtt voltaunk a CORA-ban és hazajöttem szoptatni, mert nem volt erre alkalmas hely. De a fülkére nem is gondoltam. Ma is megyünk bevásárolni, ha gond lesz, elvonulunk Kép. Ez tök jó Kép
A hétvégén el akarunk utazni busszal (2órás út), nem tom, Eszter mennyire fogja csípni. Van tapasztalatotok ebben a témában? Meg a buszon lehet, meg is kell szopiztatnom. Mit gondoltok, hova üljünk?

Ági,
édes Kristóf, olyan furi, h elalszanak kaja közben Kép

Dancsi,
Garmastan kenőcs cicire.

Sziasztok!
Krisztina

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti! Nanáhogy gyertek talizniKép
Most indulunk le az udvarra hintézni , lejöttök?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Hú, Angi, csak ki ne fogd azt, akihez én kerültem éjjel, az egy dög volt. Zsókát üdvözlöm, bár lehet már nem is emlékszik ránk, biztos sok mamája van. AMúgy Zsóka akkor is pont elutazott pár napra, amikor én voltam uccsó hetes, paráztam is. Biztos nem fogsz Te hamarább szülni. Szegény jól megjárta velem, mert vendégei voltak és ott kellett hagynia őket.

cicisebre kaptam egy kikeverős kencét, de még nem sikerült elhozni a gyógyszertárból.

"fejőnő": Miklós Melitta. Nagyon aranyos, tényleg.
Vendég
 


Kriszta! Orsi 5 hos sem volt amikor nyaralni mentünk. Sopron meg Bécs, és a környék. Fel sem vette nem volt gond.
A buszos kiránduláson én leghátulra ültem és ott ha kellett tudtam szoptatni senki sem látott.
A próbafülke nekem sem jutott eszembe, anno Gabi javasolta.

Amugy én a listához azota csak 1 bababarát tetületet fedeztem fel, a Tátra téri (felsövárosi) plébániát. Kár hogy nem szaporodnak a listák.

Babakocsi. Skalaban kérdeztem hogyan tudnék felmenni az emeletre. Válasz, vegyem ki az alvó babát a kocsit meg hagyjam lent.

Lara! csodaszép Bercel, gratula!! Orsi is nézi és sikongat! Kép

Dancsi! én Bepanthennel kentem a sebes cicit, nagyon jo, arrol nem beszélve, hogy a maradékot meg a babapopsira lehet kenni.

Angi! én sem akarok rossz cipöt venni, de olyan 5-6e ft-ra gondoltam max. Vagy tényleg csak a Szieszta jo elsö cipö?

talira nekem nem jo a hétfö.

Karmen

Kissé fiusan, anyucinak a kék a kedvence Kép
Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Lottit ma otthagytam 1/4 10 körül a bölcsiben. Ebéd körül mentem vissza, de úgy, hogy nem lásson. Ott kellett lennem az altatáskor, de az ég világon semmi gond nem volt. Levette a cipőjét, befeküdt az ágyba, egy kis ideig macizott, meg nézelődött,de hamar elaludt. Én ezt egy ablakon át néztem. Aludt több mint 2 órát, aztán amikor meglátott, közölte, hogy "hello anya".
Uzsonnára potom 3 pohár kakaót ivott meg.

Karmen! A nyitott bölcsiről a bölcsit kell megkérdezni.

Lara! Csudaédi fiacskád van. Hanga hogy viszonyul hozzá?

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok

Köszönjük a dicséretet.

Gerika, de jó hogy tetszik Daninak a suli. Kép

Melinda, nagyon ügyes Lotti. Kép

Ági, már elkezdtem hamarabb felpakolgatni a képeket, azért láthattad már. Kép

Tünde, Tomika jól belehúzott a növésbe. Kép

Lara, nagyon nagy fiú már Bercel Kép.

A Stefánia vagy a Roosevelt tér is nagyon jó nekünk, a szerda valószínűleg nekünk nem jó talira.
Kedd, csütörtök? Eddig senki nem írta, hogy az rossz lenne.

Eszteranyu, már nem sokáig vagyunk itt, meg lehet szokni a zajt, de babával nem az igazi.

Gigi
gigi1
 
 


Sziasztok!
Lara, hat tenyleg sokat valtozott Bercel! Nagyon szep formas baba! Kép

Karmen, Orsika meg mindig gyonyoru! Kép

A cipovel kapcsolatban idezek a kismamabol: ˝3 eves kor elott a talpat is zsirparna fedi, es a labfej izomzata meg kialakulofelben van. Nincs szukseg ludtalpbetetes (harantemelos) cipore, az izomzat akkor erosodik, ha hasznaljak.˝

Szerintetek ez mit jelent?

Karmen, miert csak a szieszta lenne jo?

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!
Hogy telt a nap? Tomika ma is hozta a szokásos formáját: egyszer aludt 3/4 órát estefelé meg a kezemben 20 percet. Most egész gyorsan elaludt, remélem, már nem ébred fel.
Ma mintha elfelejtette volna, hogy hasról vissza tud fordulni, csak egyszer csinálta.
Amúgy jó kedve volt.
Annak örömére, hogy harmadik napja nem kap semmit a tejcsi mellé, reggel úgy telerakta a pelust, hogy a lepedője is kakás lett. Egyelőre még nem kap semmit, de nem is hiányolta.
Én egy kicsit elkeseredtem, mert a fogorvos (ahová már megint egy ideje járok - gyökérkezelés) a röntgen alapján megállapította, hogy nagyfokú csontpusztulás van a gyökereknél. Ezért mozognak. Mindegy, majd lesz valami.
Aztán a barátnőm némileg megvigasztalt, hogy néhány éve neki is ezt mondták, de még nem estek ki a fogai, csak mozognak. Ez is valami.
Én már második napja nem eszem édességet (kivéve tegnep 1 Túró Rudolfot, de azt engedélyeztem). Nem tudom, meddig fogom bírni, nem is akarok semmi drasztikus dolgot csinálni, csak szép fokozatosan csökkenteni a kajálást. Első lépés a süti. Még nem hiányzik.

Mi is mennénk jövő héten talira!

Ági!
Nagyon jók a képek! Tomika tényleg kivételesen jól viselkedett Nálatok, de Kristóf is nagyon aranyos volt.
Nagyon tetszik, ahol elaludt a székben.

Ági! Karmen!
Nem fájt egyáltalán a nyelve, a vágás után is csak nagyon picit vérzett. Szinte rögtön abbahagyta a sírást, és itthon már szopott is. A nyelv alatti hártyában nincs ideg, ezért nem fáj.
De még nem jött rá, hogy most már ki tudja nyújtani a nyelvét.

Karmen!
Megírtam végre a mester telefonszámát. Bocsi, de mindig elfelejtettem.
A ti kutyusotok mit szól Orsihoz? Ill. Orsi a kutyushoz?
Nálunk Tomika mostanában kezdi észrevenni, és nagyon jókat nevet rajta. Bella viszont nem tudja hova tenni, mert mostmár mozog, kiabál, kapálózik, ezért kicsit tart Tomikától. Szoktatgatjuk őket egymáshoz.
Jól áll Orsinak a kék is!

Babamama!
Remélem, Luca jól viseli nélkületek!

Angi!
Jó, hogy minden OK veletek!
Nálam majdnem az elejétől a Barbara volt bent (nem fogadtam szülésznőt). Nagyon aranyos, kedves, figyelmes volt.

Lara!
Nagyon aranyos Bercel!

Gigi!
Mennyit változott Virág mióta nem láttam. A haja is hogy nő! És hogy mászik!

Na, jó éjszakát kivánunk!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Sziasztok!
A hétfő Enikőnek és Karmennek sem jó. A keddhez mit szóltok? 10körül a Roosevelt téren? Ott is van kis füves terület a babáknak, és a nagyobbaknak tényleg jobb az a játszó.

Mindenki jelezzen, h ok e!

Tünde! Tegnap találkoztam Barbarával a tescoban, és Ő sem leszKép. BEvallom a boszorka miatt parázok, így sokkal nagyobb az esélye, h Ő legyen Velem. (bár lehet, h Ő is megy...)
Vki megírná a nevét priviben? anya@kissvirag.hu

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Cipőkérdés: ortopédusok 100féle véleményt mondanak prokontraKép. Egyszerűen nem lehet eligazodni a magas, bokafogós jó e, kell e harántemelő, stb...
Nem, nem csak a siesta jó természetesenKép. Mi sem azt vettünk, mert nagyon elszálltak árbanKép. Mi bamat vettünk, de nem vagyok vele megelégedve.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


aNGI,

ES miert nem vagy vele megelegedve? en pont az vettem tegnap Simonnak, mert most jo olcso a Renoban 3500 Ft.
gabomamo
 
 


Milyen márkájú cipöt ajánlotok még elsö cipönek?

Nekünk jó valszeg a 10 óra bár ma akkor aludt el, de elötte 2 napig meg csak délben. Szoval megprobálunk menni.

Tündi! Eddig ki sem tudta nyujtani a nyelvét? akkor onnan lehet ezt észrevenni? klassz hogy nem fájdalmas dolog. Gondolom igy is sajnáltad.
köszi a levelet. Orsi sikongat ha látja a kutyust ha az meg elbujik elöle akkor tekereg utána mert látni akarja. Szoval imádja. Molli is nagyon szereti a gyerekeket CSillával másfél éves kora ota engedjük játszani Orsira még várnia kell. Azt szeretik hogy Csilla szalad az udvaron a kutyus meg mellette és az orrával bökdösi közben Csilla könyökét, az meg visongat mert csikis. Bella is megszokja majd nem azért hadonászik mert bántani akarja Tomika.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Lányok!Üres a lakás, nem tudok tanulni se!

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Gabomamo! Vhogy nem olyan strapabíró. De ne higgy Nekem, sok összehasonlítási alapom nincs;), lévén az első cipőnkről beszélek. Ez egy tépőzáras szandi. Lehet, h más cipő még ennyit sem bír. Ez vhogy elvesztette a tartását.

Melinda! Kép

Nekem elvitte Apukám sétálni 11től fél 1ig, és hihetetlen sok dolgot meg tudtam csinálni. Csak közben folyton kerestem lábalattkátKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!
Lara, majdnem pontosan az első szülinapján hagyta abba Luca a szopit. Azóta eltelt fél év. Valamikor csak abbamarad:-))))

Karmen, pontosan így jártam én is a centrumban. Azt hittem, elszáll az agyam. Pedig állítólag törvény van rá, hogy ki kell építeni olyan feljárót, ahol a kerekes kocsi/babakocsi is felmegy.

Melinda, most nálunk is üres a lakás, nagymamázik a lány, de én ilyenkor megtáltosodom. Hamar sikerül kitakarítani, stb. Tény, hogy fura ilyenkor a csönd, meg azon kapom magam, hogy raknám vissza a korlátot:-))))

Cipő: kint a lengyel piacon, átlósan a bejárattal a túloldalán vannak nagyon jó bébicipők, árban és minőségben is úgy tűnik, hogy jók. Ajánlom mindenkinek. Ugyanezek a cipők a városban kb 1500-2000 ft-tal drágábbak.
Tök jó, hogy rátaláltam.
B
babamama
 
 


Szijasztok!

Eszteranyu! Bercel is rendszeresen a Coraban éhezik meg, ilyenkor kimegyek az autóba, de a próbafülke se rossz 5let!

Karmen! Orsi nagyon édes, amúgy Hangára én is nagyon soxor adtam/adok kéket. És ennek az elönye az is, hogy most meg Bercelre jók ezekKép

Melinda! Hanga az elsö hónapban féltékeny volt, mostanra viszont imádja az öccsét, egész nap képes vele beszélgetni, ráfeküdni, stb. Nagyon jól elszórakoznak együtt, viszont soxor Bercel már el szeretne aludni, de Hanga nem hagyja, mert csak hordja a játékokat neki. Most hogy 3 napja oviban van Hanga, egész nap alszik Bercel. Kipiheni magátKép
Most hogy nincs itthon Hanga, nekem is lenne idöm tanulni, de kedvem nulla. Eddig azért nem tanultam, mert itthon volt, most meg azért nem, mert nincs itthonKép

Ági, Angi! Hát én is sokmindent hallottam a JÓ cipőről. Valamelyik doki a betéteset dicséri, a másik ortopédus szerint nem szabad betétesnek lennie. Nehéz eligazodni. Ezért, Hangának ilyet is, olyat is vettem, igy mindenkinek igaza vanKép
Amúgy meg úgyis a legtöbbet mezitláb, illetve zokniban vannak a gyerekek, cipőben kevés időt töltenek el ÁLTALÁBAN. Tavaly vettem neki 6000Ft-ért Siestát, aztán szinte csak motorozni volt rajta, mostmeg kinőtte.

Milyen sürün szokott lenni tali?

Lara
lara
 
 


Hát, még a "szokott lenni" is erős kifejezés:D. De mindig itt beszéltük meg eddig.
Nyár elején voltunk egyszer a Retek utcai játszón, aztán egyszer a Stefánián, utána az usziban. EnnyiKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!

Nem győzöm olvasni!

Egyik sem alszik, úgy hogy nem leszek túl összeszedett. Flóra ugrál Bárot előtt az meg rötyög neki. Remélem Fló nem firkálja össze a falat a zsírkrétával. Kép

Nekünk eddig bármelyik nap jó, főleg de. Jó a Roosevelt téri jáccó is. Remélem Fló nem fog megint felmászni a legmagasabb mászókára.

Én azért inkább betéteset veszek. Vannak 4-6 ezerért jók is.

Kriszta: Sztem találkoztunk a Mikkában, annyira nem voltam felvillanyozva ma, Bátor nem nagyon hagyott aludni az éjjel. Veled ültünk egy asztalnál a végén. Igazán beszélgethettünk is volna. Kép

Angi: Bitzos nem lesz gond szülésnél! Az én szülésznőm is megy konferenciára, de utána biztos lesz, ő nem goromba.

Gabi3
inecsg
 
 


Konferencia után már nem gond, mert Zsóka itt leszKép. De nem is szülök még a jövőhéten sztem, így nem probléma.
Ki a szülésznőd?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Lányok,
kaptam egy mailt valakitől, hogy látezik a Medelának egy csöves megoldása, melyen keresztül üvegből szívja a baba a kaját. Tudtok erről valamit? Hol lehet beszerezni? Tejem irtó kevés van, és Jozsó nem fogadja el cumisüvegből sem a tápit, sem pedig a fagyitejet. Kanállal sem fogadja el, úgy is próbáltam. Már ha csak meglátja az üveget, elkezd sírni és fuldokolni. Kép Kép

Amúgy a mellem úgy néz ki rendbejött, hála Melittának. Tegnap este vulkénkitörés volt, a konyha tejben úszott, tegnap indult be igazán a csomó. A mellbimbóm viszont nagyon ocsmány, de ez rendbe fog jönni, szülés után is kellett neki pár nap. Csak így baromira fáj a szoptatás.

Jozsó nem hízott semmit közel 10 napja, olyan kevés a tejem. A gyerekorvos szerint kell a pótlás, bármi áron, de bele kell diktálni.
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentkezem újra, ahogy kicsit visszaolvasgattam, már jópár topiktagot nem is ismerek, üdv mindegyiküknek!

Jól vagyunk, Kincsővel minden nap új örömöket hoz.

Kb. két hete jöttünk vissza anyukáméktól, ott töltöttük az egész nyarat, nagyon jó volt! Gép elé nem is ültem, így aztán talán évekre viszamenőleg most fordult elő, hogy a topik kb. két hónapja kimaradt az életemből, mert képtelen vagyok ennyit visszaolvasni. Táblázatot csinál valaki mostanában?

A jövő heti találkozóra szeretnék menni, előreláthatólag minden időpont megfelel.

Nem tudom, volt-e szó róla, szeretnélek kérni benneteket, hogy töltsétek ki és küldjétek el a Születéskalauz készülő harmadik kötetének kérdőívét. A Kismama júniusi számának hátuljában van benne, illetve letölthető a www.kismama.hu oldalról is, a jobb oldali sávban a "Hol jó szülni?" rovatban. Szerintem ez egy jó kiadvány.

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Dancsi! A Szoptanít-ra gondolsz? Ágcit kérdezd róla, asszem ők használták.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Ágci,
küldtem mail-t, sürgős!!!!!

Amúgy a Micimackóban lehet(ne) kapni, de nincs nekik, megrendelik, de pár nap, mire ideér. Valaki tud ilyet kölcsönadni, esetleg eladni?

Angi,
a korababáknál szokták használni, Te esetleg ismerhetsz valakit, aki használta, de már nem kell neki.
Vendég
 


Katica! most alakitom át a táblázatot de idöm kevés, csak éppen olvasni hozzászolni volt idöm.
Amugy pár hete tettem fel.

Dancsi! nem tudok segiteni sajna.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


hali,
holnap kapom a szoptanít készüléket, hát kíváncsi vagyok. Szegeden sehol nem kapni, a Madrinában veszi meg nővérem, és a szüleim lehozzák. Remélem át lehet vele verni Jozsót.
Vendég
 


Sziasztok!
Hogy telik a hétvége? Nálunk ma itt voltak anyuék (persze apu törött lába miatt Gábor szállította őket). Tomika ma sem vitte túlzásba az alvást. 3-szor fél órát bírt aludni. Este már magyon álmos volt, de nehezen aludt el.
Amúgy jól van, úgy tűnik nem hiányolja a gyümölcsöt, bár ma ettem szőlőt, és majd kiesett a szeme, úgy bámulta.
Továbbra sem jut eszébe, hogy vissza tud fordulni a hátára, ha hason elfárad, sír. És bőszen gyakorolja a büdösbogár-pozíciót (Szilvus, azt hiszem, ezt hívtad így): a fenekét fölnyomja, a fejét le, és próbál haladni. Egyelőre nem sok sikerrel.
A haja egyre több, oldalt is kezd sűrűsödni. Már csak hátul van egy kis kopasz folt.
És továbbra is nyáladzik ezerrel, mindent a szájába rak, rág (tegnap a gépnél itt ült az ölemben, akkor az egérpadot ette volna meg, mikor elvettem, üvöltött). És imádja a technikát: a távirányítót, a telefont, a billentyűzetet. Egyik este addig mocorgott az ágyunkon, míg megtalálta a távirányítót, jól megszopogatta, és tök erősre vette a hangot.
Most többet nem írok róla, mert bármeddig tudnék mesélni.

Angi!
Nekünk bármelyik nap jó a talira.
Én nem tudom, ki a boszorka, szerencsére nem találkoztam vele.

Karmen!
A drnő vette észre, mikor először megnézte Tomikát. Onnan látszott, hogy a nyelve alatt középen a hártya a nyelve végéig ért. Mostanra nőtt kicsit a hegye, de még mindig nem eleget. Eddig azért nem csinálta meg, mert a szopiban nem zavarta, és az elején eleget kinlódtunk a sárgasággal. De a beszédben később gondot okozhat.
(Nem tudta volna a nyelve hegyét fölnyomni a szájpadlására).
Bella kutya ma kinézte magának Tomika egyik gumikacsáját. Eddig egyáltalán nem foglalkozott a játékaival, de most akárhová tettük a kcsaát, követte. Továbbra is ismerkednek egymással, de Bella már nem fél annyira.

Katicabogár!
Üdvözlet itthon!

További szép hétvégét mindnekinek!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Dancsi!
A Bioptron lámpa jó a melgyulladásra és a fájó mellbimbóra.Sajna én is csak most hallottam róla.Kép
Oxy sprayval vékonyan befújni,4-6 percig közvetlenül lámpázni,ismételni naponta 2szer,v. minden szoptatás után,A napi első szoptatáskor szabad megkezdeni a kezelést.
Mikor olvastam,rögtön rád gondoltam.KépNem olcsó mulatság,de hátha vkitől tudsz kölcsönkérni,v.kölcsönözni,ha érdekel a dolog.
Ez igazából a test öngyógyító folyamatait gyorsítja segíti,különleges fény segítségével.
Lehet,hogy a kenőcsök is beválnak általában,de ha nagyon csúnya már a seb,akkor a lámpa jól jöhet.
Bye.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Nagyon büszkék vagyunk a hason fekvésre, itt egy kép:
(a háttérben én varrom a nadrágom szárát)


Most már tényleg megyek!
Tünde+Tomika
Kép
ptünde
 
 


Tünde,
Jozsó nyelvfékét még a klinikán felvágták. Visított, mint a kismalac, de csak pár másodpercig.
Vendég
 


Íme Lotti unokatesója.
Melinda<!--attachment: pocaklak__m_g_kisebb-105983.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*90.1**pocaklak%f3+m%e9g+kisebb%2ebmp --><center><pre>
Kép
pocaklakó még kisebb.bmp (90.1 k)</pre></center><!--/attachment-->

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


DANCSI!!!
Ne haragudj, hogy ezt kell mondanom, de teljesen feleslegesen adsz ki, nem tudom mennyi pénzt! Biztos vagyok benne, hogy a kisfiadat nem fogod tudni megetetni belőle! Sajnos a leveledet a mostani percig nem kaptam meg, nem tudom, mit vacakol a levelezőnk.
Hívtál már fel szoptatási tanácsadót? Kikérted a véleméynét a sok mellgyulladást és becsomósodást illetően? Mekkora a picur? Kor meg méretei? Milyen melltartót szoktál viselni? Napközben, éjszaka? Szoktad cipelni a babakocsit gyerekestül vagy nélkül? eseteg szoktál tornázni és ha igen mit?
Azt nem értem, azt írod kevés a tejed, de elöntötte a konyhát...
Ez nekem nem tiszta, bár lehet lemaradtam vmiről.

Ha van kedved, kérlek, válaszolj, hátha találunk vmi megoldást.

Melinda,
gratula a kistesóhoz. Lotti azért mégis bölcsi lesz?

Ági

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Megvolt tegnap a buszozás, háááát, nem sikerült valami frankón. Legközelebb visszük a bébihordozót. Odafele nem volt gond, még szopizott is a buszon Eszter, visszafele már olyan nyűgös volt, h alig bírtunk Vele. Aztán lefektettem az ülésre és ott jól elvolt. Sztem hiányzott neki a fetrengés. Nagyon imád fetrengeni, összevissza forgolódik a földön és közben hangosan kiabál. Kép

Inecsg,
igen, én voltam az Kép pénteken a Mikkában, én vettem észre az úttörősíptartót Kép.
Nagyon édesen aludt Bátor. Gondolom, az éjszakai fentlétet pótolta ;) Tudtál azóta pihenni?
Eszter nagyon elfáradt agyilag, a kakasostemplom mellé értünk, már úgy aludt... Teljesen kész volt a csaj Kép

Tünde,
Tomika mennyi idős? Nagyon édes és gyönyörű Kép. Eszter is szeretett hason nagyon.

Katicabogár,
milyen táblázatot írtok?
A születéskalauzhoz az anyagot aug.31-ig kellett beküldeni a Kismamába - ha jól tudom. Én is 31-én este rohantam a teszkóba feladni, h el ne késsek.

Elég csendesen telik ez a vasárnap. Gyönyörű az idő, Esztert levitte apucija sétálni. Úgyhogy most kigépezhetem magam Kép
További szép napot Mindenkinek!

Krisztina

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Ennyi volt a gépezés.
Mindig ez van.
Lemennek, aztán eltelik 20 perc és: menjek le én is... Kép
Most hintázik. 3 óra óta próbáltuk lefárasztani Esztert. Fordítva lett. Nem aludt délután.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Dancsi,
bocs, közben visszaolvastam, már amennyire tudtam.
Remélem nemsokára rendeződik a helyzet.

Lányok, nyugtassatok meg, hogy ma nem csak az én gyerekem volt megbolondulva... Ez hihetetlen. Én egy birkatürelmű enmber vagyok, de amit ma művelt az én egyszülöttem,... nem kívánom senkinek. remélem holnapra kialussza a mai bolondériáit, és hiszti(je)t, és elfelejtjük, hogy ilyen is tud lenni. Talán az volt a csúcs, mikor végigordította a tescotól hazáig a kocsiutat, és kiabálta kifelé, hogy boltba-boltba, s miután a párom megállt a garázsoknál, a maga 30 1-2 hójával gyalog elindult a tescoba. Egyébként jó iránybaKép Az én gyerekem híres, hogy még a mai napig is leginkább cipelteti magát (velem) az utcán, de halljátok, úgy nekiiramodott, alig értem utol, szerintem tuti a tescoba kötött volna ki.
Remélem vmi front és a hiba nem a "készülékbe" lett...
Ági

Kép
Ágci
 
 


Ágci,
Háááááááát, a rossz mellemben továbbra is kevés a tej,a jóban so so, de az sem túl sok. Iszom ezerrel, alszom, amikor csak tudok és próbálok jó ütős kajákat enni. A Szoptanít készüléket csak holnap reggel kapom meg, egy próbát megér. Annyi sok pénzt elköltök minden vacakra, ezen ne múljon az én Jozsóm öröme. Meg vettem Avent varázs itatós poharat, ill Medela itatós poharat, hátha ezej segítenek még. Többet nem tehetek, jön akkor az éheztetés.

A konyha tejben úszása: akkor indult meg igazándiból a csomó és az robbant ki a konyhában.

A kölyök lehiggadt már? Jozsó ma tündeményes volt.
Vendég
 


Ágci! A baba tesóm babája. Uncsitesó.
Lotti már 1 hete bölcsis, imádja.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


HAlli!

Katica! Welcome backKép
De jó, akkor gyertek Ti is a talira!
TALI:
kedd 10óra Roosvelt tér
(ha vkinek nem jó, szóljatok!)

Dancsi! Én "használtam" a szoptanítót, de sajna nem vált beKép. Remélem Te több sikerrel jársz.

TÜnde! TOmika nemsokára kúszni fog akkor? Nagyon ügyesKép

Ágci! Nektek biztos nem volt ennyire vicces, de így leírva:DDD

.:Angi:.
angiszeged
 
 


SZia Angi,
már azt hittem szülőszobán vagy. Kép Kép

Lehet én is megyek talizni, legalábbis megpróbálunk. A 10 óra pont jó, Jozsónak alvásideje van akkortájt, majd a babakocsiban alszik, betolom gyalog, ez egy jó 40 perces séta.

De nem ígérek semmit.

Miért nem vált be a szoptanít? Mi volt a gáz vele? Én nagyon bízom benne, ugyanis Jozsókám elkezdett fogyni. Kép Kép Mondjuk a mérlegünk nem tökéletes, de a 3 nappal ezelőtti súlymérésnél most 30 grammal kevesebbet mutatott.


ÁGCI,
küldj telcsisámot lécci, nem találom.
Vendég
 


MElinda! de szép ez a felvétel! MEnnyi idős kismama?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok

Jól eltüntem.Most nem is sokat tudtam visszaolvasni.Ha sikerül megpróbálom pótolni.
Tisztára el vagyok veszve.

Nyitottunk egy élelmiszer üzletet és van mit csinálni.

Ádám októbertől bölcsis lesz.
Kicsi félek tőle de azért reménykedek hogy tetszeni fog neki.

Egy igazi kis rossz csont gerköc lett Ádi.

Ágci:Én is remélem front volt mert nállunk is hasonló hisztis nap volt.
Meg mostanában mindig az van hogy orditva, hisztivel alszik el napközben is és este is.És hogy még izgalmasabb legyen úgy is kel fel.
Én nem tudom mitől lehet ez.Nincs valami tippetek?
Nagyon kiborító tud lenni főleg hogy nem tudom mi a baja.

Persze azért történtek jó dolgok is.
pl.odavoltunk nyaralni Korfun.
Ádi itthon maradt egy hétre a mamáéknál.
Ügyes gyerköc volt jól viselte nélkülünk.
Nekünk bezzeg nagyon hiányzott.
A férjem szerint nem hagyjuk itthon legközelebb.

De viszont történt egy borzalmas dolog is tegnap.
Az egyik ismerösöm kislánya aki olyan idős mint Ádi (egy pár nappal fiatalabb) tegnap hajnalra meghalt.
Borzalmas.Már annyit sirtam hogy miért kell ilyennek megtörténnie.
A héten bevitték a kórházba mert hányt és hasmenése volt.Már vártuk hogy majdcsak kiderül mitől van ez, mert az apukájánál kezdödött először de az már meggyógyult.És erre tegnap telefonált a barátnőm hogy hajnalra meghalt a kislány.Még nem tudni mi volt.
De hogy történhet meg egy ilyen dolog kórházi felügyelet mellett?
Szőrnyű.

Majd holnap ha gép közelébe jutok teszek fel képeket rólunk.

Mindenkinek jó pihenést kivánok.

Szilvi
szedem
 
 


Dancsi,
most érkezett meg a leveled, de ma azóta sem jött egyetlen levél. Nem tudom, mit vacakol megint.
Emailben küldöma számot.

Szilvi,
nekünk is volt egy idő, hogy sírva kelt fel, alig tudtam megnyugtatni. Bölcsiben mondták kinővi, úgy is lett. Egyszer csak nem. Kitartás!

Angi,
így visszagondolva tényleg vicces, ma már nevetve meséltem anyukámnak telefonon.Kép Ma egyébként teljesen normális, mitn máskor, és a nagyinak mondta is a telfonba: "ordítottam, nagyon" Kép Azért tudja, rosz fát tett a tűzre, hát lehet haragudni...?!Kép

Szép hetet mindenkinek:
Ági

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Akkor holnap reggel 10 óra Roosewelt téri játszó! Mi megyünk Bogival, remélem nem jön közbe semmi. Végre találkozunk! Megcsodálhatom a gyerekeket és Angi pocakjátKép
Pusz
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szilvi! ElképesztőKép((. Részvétem a szülőknek!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi! 13+5 napos a képen.

Szilvi! Ez iszonyúKépKép

Ágci! Néha az én lányom is úgy tud ordítani, mint egy fába szorult féreg. Eddig bejött, hogy ráhagyom. A rosszabb az az, amikor már, úgy hisztizik, hogy nem vesz levegőt... Gábor szereti a bölcsit? Te meg vagy elégedve velük?
Melyik oviba fog járni?

Ma reggel egy kicsit nehezebben ment az elválás Lottussal. Így amikor végeztem a városbeli dolgaimmal, még bekukkantottam hozzá (ő nem látott). Nem volt semmi gond, jáccott.
Én meg jöttem haza, tanulni, az üres lakásba, de előtte jót bőgtem. Lányok, nem gondoltam volna, hogy nekem nehezebb lesz a "leszakadás", mint a 2 éves lányomnak.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Szilvi, ez tenyleg nagyon szomoru, nem is tudom fel lehet-e ezt dolgozni.

Dancsi, bevalt a keszulek? Nagyon erdekes ketyere lehet.

Karmen, a mi elso cipunk egy Horil nevu valami, pont ugy nez ki, mint a szieszta. A Karaszon van egy gyerekcipobolt, ott volt 5900. A 2. szandi egy Dr.Batz (szinten 5900), es van egy zart ciponk 5900-ert, ezek a Marcobol. Voltunk a Humanicban, vannak teli bakancsok, bundas, tepozaras, szep, kivul orkan. Az egyik kulonosen tetszett, es csak 3700 penz. Nem akcios, telen is ennyi lesz.

Nekunk nagyon jo hetvegenk volt, szombaton voltunk a vadasparkban, Kristofnak minden tetszett, tegnap meg kimentunk a ligetbe, van egy nagyon jo hinta, utana meg halaszleveztunk.

Mindenkinek tovabbi szep napot!
Agi
agi77
 
 


Sziasztok

Nekünk jó a holnapi tali, megyünk. Kép

Gigi
gigi1
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: