Új privát üzeneted érkezett!

Angi: Milyen görögdinnyét rejtegetsz a pólód alatt? Kép Úh, nemsokára szülsz!!! De izgi!

Melinda: jól emlékszel,köszi a köszöntést! Lottinak jól megjött az étvágya.

Erika, Karmen: Boldog névnapot!

A szomszédban most hoztak egy rakás téglát, olyan jól nyikorog a daru, remélem nem a házunk felé fog dőlni...Kép

Pénteken baba-mama klub a Mikkamakkában, ki jön? mi ott leszünk!

Dancsi: Remélem jobban vagy, Medela zacsijaim vannak, de sztem az is jó. A jövő héten is biztos megyünk Szegedre.

Lara: Hogy bírod emelgetni Bercel fenekét, ekkora zsúrmi kölök!!! Kép Nem mondták még hogy fogyókúráztasd?! Kép

Ági: De aranyosak a gyerkőcök!

Karmen: Orsi nagyon szép kiscsaj! Bátor múltkor pontosan olyan pózt vett fel alváshoz, mintha ő lenne szupermen. Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi, boldog szulinapot! Kép

Erika, Karmen, Nektek meg boldog nevnapot kivanunk! Kép

Anita, a ferjem nem szemuveges, nekem 1,75-os, de en plusszossal kezdtem, kesobb ment az minuszba.

Eniko, lehiggadt vegul Bogi?

Angi, meg mindig nagyon szep vagy! Kép Virag jol van?

Gabi, hol van a mikkamakka?

Melinda, mi is gratulalunk a bolcsihez! Jo, hogy ennyire szereti Lottika!

Lara, nem raksz fel kepet Bercelrol? Nagyon kis husi lehet! Kép

Dancsi, mi volt a klinikan? Jobban vagy?

Most sikerult leraknom Kristofot, mar azt hittem sikitok. Delolott aludt egy fel orat, de az keves neki. Persze 4-re meg vendegeink jonnek.
agi77
 
 


Sziasztok

Gabi3 Kép, boldog szülinapot.

Gerika Kép, Karmen Kép, boldog névnapot.

Banita, boldog szülinapot utólag is a fiúknak Kép.

Nagyon aranyosak a gyerkőcök. Kép

Dancsi, sajnálom a gyulladást, remélem megtalálják, hogy mi a probléma.

Angi, ezek jó hírek Kép, jól nézel ki. Remélem Virág most már átvészeli a fogacska kibújását.

Karmen, Orsi biztos jól viseli a lyukasztást, nálunk a férjem vitte el Virágot, én sajnáltam.

Melinda, de jó hogy Lottinak könnyen megy a beszokás a bölcsibe. Kép

Múlt héten Virágnak is kibújt az alsó két foga pont a nyaraláson, szerencsére nem volt vészes.
Ági, ma én is szenvedtem altatással, amikor letettem a kiságyba állandóan felébredt. Most 4-kor sikerült letenni végre aludni.

Eszteranyu merre laksz? Mi is közel lakunk a Klauzál térhez.

Gigi
gigi1
 
 

 
 

SZiasztok,

köszi mindenkienk az együttérzést. Kép((

Lázam még mindig van, mellem irtó vörös, naponta 2-szer járok be a klinikára, mert nem voltam hajlandó befeküdni. Kaptam antibiotikumot, meg jegelem ezerrel. Bejött a nógyógyászom, tök rendi volt, pedig szabin van, de apukám szólt neki, kértem tejapasztót, de azt mondta még egy uccsó próbát tegyünk, de szerinte sem normális ez az állapot. Tenyésztést nem tudnak csinálni, mert elkezdtem szedni az antibiotikumot. Tényleg ku...a elegem van, ma Mami, holnap meg anyósom jön segíteni, a babát sem tudom megemelni, csak szoptatni tudok, azt is kín keservesen, mert a beteg cicimen még a mellbimbó is kirepedt. Kép((((

Viszont jó hír: ugye Jozsókám csak hason szunyál. Reggel óta minden alvás után magától hátra fordul, bömbi nélkül. Kép))))) Sajna még nem láttam a mozdulatot, csak a gőgicsélésre mentem be a szobába és háton volt!!!!

Voltunk ma vérvételen is: tökéletes a vérképe, nem anémiás, és a csípőszűrés is OK volt. Szegénykém úgy bömbizett a vérvétel után, én is bőgtem egy jót. Na, megyek szunyálni, visszaolvasni nem nagyon tudok.
Vendég
 


Eszter,

nem csomó van már, hanem a lebeny van begyulladva, tej az nincs benne. Ezért kell jegelnem.
Vendég
 


Hát a fülbevaló rémesen sikeredett. A szurással nem volt gond a 2. fülbe nem ment bele a fülbevalo, a kampot nem tudták sehogy sem átnyomni.Kép Közben üvöltött, folyt a vér. Probálták hátulrol elöre, elölröl hátulja ne ment bele. Jött másik védönö neki sem sikerült.Kép Hosszas kinlodás után oda jutottunk hogy ha már ugyis lyukas akkor menjen bele belövös, de az meg szélesebb mint a tű, igy löni kellett.
Kissé fura hogy egyikben piros lógos, másikban kék kövesKép Viszont nem fogadtak el semmennyit, pedig tudom a klipsz+lövés 3e náluk.
Egy biztos a teso nem kap fülbevalót. És már csak remélem nem gyullad be.
Orsi 6620g ez +320g 4 hét alatt. Én elégedett vagyok.

Angi! milyen hatalmas pocakod lett, igy kissé irigylem, hiányzik néha hogy nem érzem rugdos ott bent, csodás volt.

Gabi! boldog szülinapot!

Köszönöm a névnapi kivánságokat!

Gigi! elmentetek végül a vérvételre?

Melinda! nyitott azt jelenti hogy csak napi max. 4 orát lehet ott a baba és nem kell anyuka dolgozzon mellette.

Karmen
Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Krisztina!
Mél ment.KépEdit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Gabi!
Milyen egy ilyen baba-mama klub?Mit csináltok,mi a program?Sokan vannak?Fizetni kell?
A Százszorszép Gyhz-ban van,ugye?Hányszor voltatok már?
Mesélj!KépKép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Lara!
Köszi.KépSima ügy.Még jó.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Karmen!
De sajnálom!Megszenvedtetek.KépGyorsan felejtsd el.Orsika már elfelejtette,biztos.Sztem Orsi nagyon vagány így!Kép
Hanna lányom is totál így alszik időnként,de van hogy ébren is így pakolja a lábait.

Angi!
Nekem is ilyen állású pocim volt!
Kitartás.Közel a nagy találkozás.KépKépBocsi. Fiú,lány? Mi lesz a neve?Gondolom csak kismillióan kérdezték.Kép
Amúgy már én is újra kezdek vágyni arra,hogy várandós legyek.Na majd..
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Dancsi! Te jó égKép((. Van homeopátiás tejapasztó is, és amellett lehet szoptatni! MErt ha elkezded szedni a gyógyszert (nem jut eszembe a neve, segítsetek!), akkor vége.

Szilde! Kislány, Boglárka, Szonja lesz a baba neveKép.

Karmen! Annyira sajnálom a füllyukasztástKép. Őszintén, Én sem vinném ilyen tűszúrósra, gyerekkoromba láttam a szomszéd kislányt, hát, elvette a kedvemKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Karmen, szegény Orsika, nagyon sajnálom. Azért később bele lehet tenni a pirosat a lőtt helyére ,ugye?
Boldog névnapot neked is , bocsi, de tegnap nem esett le a tantusz...

Gabi, neked meg boldog szülinapot!

Gigi, gratu a fogakhozKép és köszi a köszöntést.

És persze a többieknek is köszi.

Angi, nagyon szép a pocakod! Milyen kevés van már hátra!
Szegény Virág, remélem máskor nem lesz semmi probléma a fogzással.

Dancsi, a gyógyszer biztos gyorsan helyrehoz. A szopis teát gyorsan felejtsd el! de a szopit ne, szerintem. Majd látod.

Elkezdtük a sulit. Tegnap volt az évnyitó és szerencsére addigra Daninak megjött a kedve a sulihoz. Előtte nem nagyon volt. Kíváncsi vagyok, hogy tetszik neki az első nap.

Mit szólnátok egy talihoz mostanában?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Képzeljétek, ma már a tízórai után eljöttem a bölcsiből, majd 11 körül megyek vissza. Nagyon kíváncsi vagyok. Remélem, nem lesz gond, simán elköszönt tőlem, amikor eljöttem.

Lottika éjjel kimarta az orrát, szörnyen néz ki, vettem rá neki tetran szemkenőcsöt (ha belemegy a szemébe, ne csípje). Kicsit javult mára.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!
Karmen, képzeld, a lányom nem hagyta elhajtani az oldalt, amikor meglátta a nagylányt:-))) Kiabál, hogy baba és cirkuszol:-))) Nagyon tetszik neki.
Sajnálom ezt a fülbevalós dolgot, annak idején nekem is szúrták, esküszöm mindenre emlékszem, de inkább nem részletezem:-)))

Angi, nagyon szép kismama vagy. Én ebben a koromban úgy néztem ki, mint egy disznó:-))) Meg sem nézem az akkori képeket. Xilofonnal nincs baj, nem szól túl gyakran:-))))

Melinda, nagyon irigyellek, hogy Lotti ilyen kis ügyes és önálló. Nem lesz vele baj biztosan. nekem minden bölcsis kismama azt mondta, hogy arra készüljek fel, hogy az elején gyakran lesz beteg Luca. Megpróbálom majd úgy csinálni, hogy 1 hónap még beleférjen a szabimból.

Dancsi, rettenetesen sajnállak. Remélem, hamarosan meggyógyulsz.

Képzeljétek, tegnap vettem észre, hogy még mindig van tejem. Feszült a mellem és megnyomtam, jött belőle rendesen.
A kis zsivány persze örömmel váltott a vegyes étrendre annak idején, most a paradicsom a sláger és a medvesajt.
Valamikor elapad majd magától?
B
babamama
 
 


Elkezdtük szoktatni Jozsót a cumisüveghez, de ez nem nagyon tetszik neki. Fujjog, löki ki, fuldoklik, okádik. Kép

A beteg ciciben jó ha van 100 gramm tejci, de inkább kevesebb, nappal 2-3 óránként eszik Jozsó, de szerencsére éjjel továbbra is alszik, igaz ma fél 6-kor hatalmas bömbire kelt, valszeg piszok éhes lehetett. Biztos fog most fogyni egy picit, mert kevesebb kaki, pisi is van, de nem olyan nagy baj, mert közel 7 kg, szóval van tartalék. Kép

A tejem most már tuti el fog apadni, mert most már én nem akarok tovább szoptatni. A nőgyógyászom, a gyerekorvos, a klinikai védőnő is egyönetűen azon a véleméynen vannak, hogy még egy utolsó próbálkozás, és ha újból begyullad, nincs mese, el kell apasztani a tejemet. Nem normális, hogy egy hónapon belül a második antibiotikum kúrát kapom, meg tömöm magamba a rengeteg lázcsillapítót. Ez 1-2 alkalommal OK, de a babának sem tesz ez jót, gondolom átmegy a tejbe.


Lányok,
köszi a fagyis zacsis felajánlásokat, de a szopis karrieremnek ezennel befellegzett, nekem már nincs rá szükségem. Tudom, jó volna 6 hónapos korig kizárólag szoptatni, de nem bírom tovább, és megkezdem az elválasztást.

Pár hétre való fagyitej még van, aztán kap majd tápit. De azt a ku... cumit nem tudom miért nem akarja elfogadni. Kép
Lehet jól ki kellene éheztetnem, de most lázasan erre nincs erőm. A lázam továbbra sem megy le, semmire nem reagál, de annyit javult a helyzet, hogy most már alacsonyabb, kb. 38,5.

Arról tudtok valamit, hogy a gyógyszeres tejapasztás mennyi idő alatt apasztja el a tejet? Mondjuk nővérem úgy apasztotta el (miután a kislánya azt mondta, hogy vége a szopinak), hogy 2 napig nem evett, nem ivott, és elment a teje.
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is járunk a Mikkamakkába, ill. voltunk már 3 alkalommal. Eszter imádta, sztem most fogja igazán lekötni. Mióta ül, egyszerűen nem hajlandó semmilyen más pózban lenni. Szopizni is ülve szeret úgy, hogy elé ülök és szorosan odabújik. Tehát mostmér fogja igazán élvezni a játszóházat, mert tud ülni és így egy teljesen més világ tárul ki elé.
Van belépő, a végén kell fizetni 400 Ft. Minden hó első péntekjén van 10-12-ig a Százszorszép házban.

Angéla,
Virágocskád hogy van? És Szonja? ;)

Dancsi,
nagyon sajnálom, hogy ilyen szenvedést kell átélned, teljesen együttérzek Veled, kívánom, hogy mihamarabb jöjj rendbe! Látod, Jozsó tudja, h most jónak kell lennie, mert Anyucinak van gondja bőven. Cicisebre nagyon jó a Garmastan kenőcs. Ez kimodottan csak arra való.
Hogy vagy most???

Kármen,
szegény kicsi Orsikád, nagyon megszenvedett ezzel a szépséggel. De olyan gyönyörű, hogy nem lehet szavakba önteni Kép. Kis Drága Csillag Kép
Jobban vagytok már?

Gigi,
mi nem a Klauzál téren lakunk. Rókuson, az Angiék alatt 1 emelettel. Már ha tudod, h ők hol laknak ;)
Te merre laksz?
Légvonalban lakunk pont a Belvárosi híd folytatásában (kb), mert a SZIN zenéje is ide hallatszódott, meg Charlie koncert is. Meg a tűzijáték is látszódott.

Eszterkém tegnap új dologgal rukkolt elő: nem akart elaludni. Mert sírt és könnyekkel, nem lehetett megvígasztalni (Angéla, nem csuklottál? Gondoltam Rátok Virág miatt). Éjjel fél 11-kor azonban győzött az álmosság és sikerült elaludni. Ma a délelőtti 2 órahosszás alvás sem ment. Nem tudom, mi lehet a gond Kép
Aztán ma de. szintén fél 11-kor séta közben elaludt.
Aki profi benne, mondja meg, lehet a fogzás az oka ennek?
Vagy mikor alakulnak ki az alvási szokások?

Üdv mindenkinek!
Krisztina

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Erika! köszi, semmi gond, ha elfelejted semKép
Talirol nem irtam mert nem szoktam sétálni hanem mindig valamit intézni kell, este meg a férjemmel sétálunk ha akkor megyünk. De most már nem strandolok majd annyit, ugyhogy irni fogok.
Igen, a lött helyére bele tudjuk majd tenni a másik fülbevalot, annál is inkább mert a löttnek mindig nagyobb a lyuka. Nekem se megy bele az utolagos fülbevalok egyike sem a tüvel szurt helyére.
Hü reméljük Daninak mindig lelkesen megy majd suliba!

Babamama! aranyos lehetett Luca, ahogy sikongatott. Unokahugom volt ilyen babamániásKép

Krisztina! Már nem fáj Orsi füle, szépen kenegetem, meg mosom. Csak nekem ott átélni volt szörnyü na meg ö is rendesen megszenvedte.
Ja én tudom hol laksz, voltam Angiéknál márKép Igaz nem találtam könnyen meg a házatKép
Nem a foga jön Esztinek?

Én a Százszorszépben évekkel ezelött voltam, azota nem tudom mi a helyzet babakocsi ügyben. Akkor tuti nem tudtam volna felmenni vele, most van rá mód? Én nem tudom megemelni egyáltalán.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Ja akartam nektek mesélni Orsi 2 napja rájött milyen csudaviccel dolog eldobálni a játékokat, anyu meg visszahozza. Na most a labdát is imádja föleg mióta az megy legmesszebbre. Ne vigyem vissza, leszokik erröl ha nagyobb lesz? Vagy most nem kapatom még el ezzel?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi: Kép Milenne ha nem tápi adnál Jocinak, hanem más anya tejét?

Lányok! Köszi a köszöntést!

Angi: De jó hogy összefutotunk! Legalább még láttaklak egyben! Remélem Virág jobban fogja bírni a többi fogacskát!

Jelentem, Bátor 7610g és 62 cm. Hízik mint a disznó. A dokinéni azt ajéánlotta, hogy adjak neki tejpépet! ??? Minek? Csak azért mert felébred éjjel 2-3x is! Nekem enm olyan fárasztó.

Melinda: Lotti hogy bírta ki nélküled de?

A klub a Százszorszépben van, a kakasoktemplom mellett. 400 a beugró. Elég sokan szoktak lenni, de lehet most nem, mert ez az első nyár után. Rengeteg játék van, mászóka, csúszda. Van egy védőnő is ha van kérdésed lehet intézni hozzá. Pár hetes babától a 2-3 évesig vannak gyerekek. Mi Flórával 2 éve járunk.

Gabi3
inecsg
 
 


Karmen: Sajna lépcső van a százszorszépben, még mindig. Én hátrafelé szoktam felmenni, mint a rák. Felhúzom a kocsit, én sem tudom megemelni, ha rajta van az autósülés.
Orsinak puszika a fülecskéire. Nyugodtan add vissza neki, ez a korszak errl szól.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi,
az anyatejgyűjtőből nem vagyok hajlandó tejet hozni, ki tudja kik adják le...
Vannak betegségek, amiknek több hét/hónap a lappangási ideje. Nem beszélve, hogy honnan tudjam nem bagózik, piál, szed-e gyógyszert az anyuka.

Ha találok valakit, akiben megbízom, akkor adok neki anyatejet, különben nem. De még nincs minden veszve, az is lehet, hogy teljesen rendbe jövök és marad a szoptatás. Azért az elválasztás sem 1-2 hét alatt fog megtörténni, szerintem jó esetben - ha nincs több gyulladás - akkor ki tudom húzni legalább 5 hós korig (lassan 4 hónapos Jozsó). Most azt tervezem, hogy 3-szor szopik a beteg ciciből, 2-szer pedig lefejem a jót, és cumiból kapja, csak hogy megszokja a cumisüveget is. De ugye ennek az a feltétele, hogy teljesen rendbe jöjjek, amire jelenleg nem sok reményt látok. Kép Kép Kép
Vendég
 


Dancsi! NAgyon sajnálom! NEm próbálod homeos cuccal apasztani? Mert akkor maradhatna a szoptatás is. Amellett lehet. Mert, ha elkezded a gyógyszert, akkor sajna vége.

Gabi3! Én is örülök, hogy összefutottunkKép. Bátor hatalmas, és nagyon szép! Flóra meg csinos, mint mindigKép. Ja, és Te is nagyon jól nézel ki! Alig maradt rajtad felesleg!!! Nagyon ügyes vagy!

Karmen! Virág ezt még mindig játszaKép

Eszteranyi! Símán lehet, h a foga miatt sírdogál Eszterke.

Tali még épp belefér, de akkor gyors jövőhétre tervezzükKép. Utána mi sokáig nem leszünk taliképesek;). De furamód aktív vagyok, ma takarítottam, töltött csirkét sütöttem,mostam, meg a szokásos napi rutinpakolás 100szorKép. Lehet, h mert serült végre 7órát aludnom éjjel?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi,
milyen homeos cucc kell rá? Igen most olvastam, hogy a gyógyszer mellett nem lehet szoptatni. Lehet kipróbálom előbb a homeos bogyót, bár én hókuszpóknak tartom, de ártani nem fogok vele, az biztos.
Vendég
 


Lotti nem is keresett délelőtt!
Holnap beviszem, egy kicsit ottmaradok vele, és majd csak ebéd utánra megyek majd vissza, ugyanis megpróbálunk ottaludni. Haladás, nem?
Du. jöttek a dadusok családlátogatásra. Komolyan mondom, látnotok kellett volna. Sikongatott örömében, elmondta a összes verset, amit tud (kb.5), és rettentően produkálta magát. Utána meg vissza akart volna velük menni a bölcsibe!
Büszke vagyok persze rá, de azért kicsit szomorú is, 9 hónap és 2 év után ilyen könnyen leválni anyucitól...Kép

Október 18-i héten vizsgázom. No comment.

Babamama! Lotti 10 hónaposan közölte, hogy elég a szopiból, és kb. még fél évig volt tejem! Utána apadt el rendesen.
A betegségekkel engem is frusztrálnak, de én remélek. S azt hiszem kiváltom a bronchot.
Te mikortól tervezed a munkábaállást?

Dancsi! Remélem, rendbejössz, és tudod folytatni a szopit!

A Mikkába mi nem megyünk, valszeg pénteken már teljes napunk lesz a bölcsiben.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Képzeljétek, most voltam benn fejetni, és egy új csaj volt. Tök ügyesen elkezdte fejni, kézzel, csak úgy ömlött belőle, kicsit puhább is lett, meg a pirosság is múlik. És, este is kijön-házhoz. Irtóra fájt, nagyon sírtam, így még talán sosem fájt, de megérte. A többiek a poros nyomába sem érnek. Szóval ha valakinek ilyen gondja van, akkor őt tudom ajánlani. Meg az sem elhanyagolható, hogy kimegy házhoz. Lehet a többiek azért nem járnak ki, mert ciki ha nem tudnak érdemben segíteni és pénzt kérnek érte. Kíváncsi vagyok mennyit fog kérni, de ez most annyira nem érdekel.


Hú, most olyan bizakodó vagyok....
Vendég
 


Melinda! Asszem túl is vagytok a beszoktatáson, megnyugodhatszKép. Lotti lekapcsolódott Rólad, és ennek inkább örülj! Persze nagyon tudom mit érzel...

Dancsi! Az urtica urens bogyóból van szaporító és apasztó is. Neked az apasztó kell. Kérdezd meg MZSt az SZTn, melyiket is kell venned, vagy a patikában. Sztem is megér egy próbát.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok

Dancsi ezek jó hírek, mármint a lazulás Kép, lesd el tőle a fejést (hogy hívják a nővért?), remélem azért nem lesz szükséged rá (hátha utána neked is beválik). Drukkolok.

Taliban mi is benne lennénk.

Eszteranyu, a Dugonics térnél.

Tettem fel új képeket Virágról.

Gigi
gigi1
 
 


Sziasztok!
Karmen, gyonyoruseges Orsika! Kép Ha nekunk is lesz kislanyunk (bar meg leirni is furcsaKép), akkor meg a klinikan kilovetjuk a fulet.

Gigi, mar tegnap is fent voltak ezek a kepek ugye? Nagyon ugyi Virag, es olyan szep a pofija! Kép

Erika, milyen volt Dani elso napja?

Dancsi, remeljuk hasznalnak a homeos bogyok, a baratnomnek apadt tole a teje. Korabban mas babat is etetett, most mar csak a sajatjat.

Kristofom ma megint hozta a formajat, kb 3/4-ed orat aludt delelott, azt is a kocsiban (mara ennyit sikerult osszehozni). Viszont este nem volt gond elaltatni. Kép
Vettunk ma egy szandit es egy oszi cipot, darabja 5900 a Marcoban. Elneztunk a Brendonba is, de majdnem korberohogtem oket, 20-as cipobol csak Nike volt, persze 12-ert. Enyhen nevetseges.

Mi lenne, ha a jatszohazban lenne a tali?

Agi
agi77
 
 


gigi,
írtam mailt.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!!

Még mindig probálok becsatlakozni.

Dancsi végig olvastam a problémát. Sajnálom ami történt veletek, de kisfiad gyönyörü!!!!!!!!!!!!
Hátha sikerül megmenteni a szopit. Ne add fel!!

Bori leányzom tegnap megkapta az agyhártyagyulladás ellen az oltást szerencsére nem volt semmi probléma.
Ha van tali akkor csatlakozhatunk?? egyre nagyobb rajtam a pánik hogy idegen városba kerülünk, és magamra se ismerek 5 év külfödön tartozkodás után igy pánikolok.
Remélem jo lesz.

sziasztok Viki
boribaba
 
 


Gigi: Gyönyörű baba VirágKép Megkaptad a levelem? Már jó rég írtam!

Mikor és hol lesz a tali?
Mondjuk mi holnap hazautazunk anyuékhoz, de hétfőn jövünk vissza Szegedre. Ha jövő héten lenne tali benne lennénk Kép

Puszó
EnikőKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Dancsi! Szegényke, megértelek, én még tényleg nem hallottam ilyet hogy valakinek folyton gyulladása legyen.

Gigi! Virág gyönyörü, mennyit nött! És már négykézláb mászik, hihetetlen. Orsi még hason se kuszik, bár addig van szerencsém.Kép Vettetek fényképezöt?

Ági! én ha telne rá akkor is sajnálnék egy gyerekcipöért kiadni annyit. Mondjuk ma láttam Szieszta szandit 11e ft. Magamnak nem veszek ennyiért, vagy max. ennyiért de akkor több évig hordom.
Orsinak nem veszek elöre cipöt, de lesem melyik mennyibe kerül ha oda jutunk tudjam mi a jó ár és minöség.

Gabi! jo hogy mondtad anno a probafülkét, Orsit meg kellett szoptatnom. Nagyon kedvesek voltam, simán bejutottamKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok,
na megint lefejtek, még van csomó, de megint rengeteg lejött, és ku...a fájt. 1500 ft-ot kért, ami nem sok szerintem. Holnap is kijön. Kicsit morci vagyok a klinikai személyzetre, mert én kérdeztem, hogy van-e valaki aki kijár házhoz, ők pedig letagadták. Tényleg ügyes ez a nő. És látszik, hogy tudja mit csinál.
Eddig minden fejés után felszökött 39-40-re a lázam, de most nem. Ez azt jelenti, hogy ügyesen fejte le. Remélem rendbe jövök, azért az megnyugtató, hogy végre találtam valakit, akiben megbízok és aki tudja mit kell ilyenkor tenni.

Jó éjt, irtó álmos vagyok, remélem ma végre tudok aludni, hétfő óta napi 1-2 órát aludtam csak.
Vendég
 


Dancsi: Örülök, hogy sikerült! Nagyon gyorsan gyógyulj meg és remélem tudsz pihenni is!!!Kép +++++++++++++++++++

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Új, használt-babaruha oldal van a neten, ha valakit érdekel:

http://gyerekruha.uw.hu/

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Dancsi,
nagyon klassz, hogy végre találtál egy eredményt hozó segítséget ;). Rádfér a pihenés, holnaptól már jobb lesz. Nem tudom, miért tagadták le, bitos irigyek a csajra, h ő legalább ért is hozzá.

Karmen,
melyik boltban szopiztattad Orsit? Sokszor nekem is gond, h haza kell rohannom, mert szopiidő van és a gyerek nyűgös, én meg nem merem előkapni a cickót megetetni. Bár most a cici munkaeszközként funkcionál, mégis.
Ari, h eldobálja a labdát Kép. Eszter is állandóan ledob mindent és néz utána. Először nagyon jót nevettünk, mostmár mindent kötözünk a babakocsihoz meg az etetőszékhez.
De ennek van most az ideje, majd lesz más "hobbi", ha kinövi (legelés, földevés a szobanövényekből, konyhaszekrényből kirámolás, stb).

Gigi,
hogy bírjátok a hangzavart?

Jó éjt Nektek!
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!
Végre megint itt vagyok. Tegnap csak nem sikerült, mert várt a vasalnivaló, ágyhúzás stb. éjjel fél 12-re lettem kész.
Ma voltunk tanácsadáson. Túl vagyunk a nyelv fölvágáson. Tényleg nem volt nagy doldog, csak azért sírt, mert lefogták, és nyúkáltak a szájába. Pár másodperc volt az egész, nagyon gyorsan megnyugodott. De örülök, hogy túl van rajta, legalább a beszéddel nem lesz gond (l,r, sz hangok).
Tomika még mindig nagyon jól fejlődik:7550 gramm, 71 centi.
A baracktól sajnos fáj a hasa (pedig a gycentrifugában csináltam), az almalétől meg nem bír kakilni. A dokinéni azt mondta, hogy nem kell neki adni egyelőre semmit, mert elég neki a szopi. Ha nagyon akarok, vagy úgy látom, hogy igényli, inkább próbáljak főzeléket.
Amúgy Tomika nagyon szereti a gyümilevet, szopi után is mindig megeszi. De utána meg szenved a pocival.
Nagyon örülök, hoyg ilyen dokinénink van.
Ma megint ügyesebb lett: megtanult a hasáról hátára visszafordulni. Utána csak ezt csinálta, olyan büszke volt magára.
Tegnap Tomika is nagyon keveset aludt - gondolom a front miatt -, ma viszont rengeteget. Biztos megviselte a reggeli "műtét".

Ja, nem tudom, írtam-e, a húgom kislányával és Tomikával voltunk a Vadasparkban. Befelé nem volt semmi gond, de a kijáratnál forgó ajtó van. Épp előttem szorult be egy anyuka a nem túl nagy babakocsival, ezért én a bejáratnál mentem ki, kb.10-15 embert kellett megkérni, hogy álljon félre.
Na, írtam is mailt nekik, hogy valami bababarátabb kijáratot is kitalálhatnának. És azt válaszolták, hogy azért van így, mert a pénztár hamarabb zár, mint a park, ezért olyan kijárat kell, amin csak kifelé lehet menni. De most kitesznek egy táblát is, hogy pénztárzárás után csak a forgóajtón lehet kimenni. Vagyis az a normális, hogy nyitvatartási időben félre kell állítani a bajáratnál várakozókat, pénztárzárás után meg bennragad a babakocsis (vagy tolókocsis). Azért kiakadtam rajta, mert nagyon sokan mennek oda babakocsival. Nem hiszem, hogy nincs ennél jobb módszer. Egyelőre ne tegyük ki rá a bababarát feliratot.

Ági!
Írtam mailt!
Nálunk Apu volt rövidlátó, Anyu nem. Én rövidlátó vagyok, a húgom nem. A férjem sem, de azt mondta a doktornő, hogy sűrűbben fogják vizsgálni a szemét.
Tomika barna szemű (az én szemem színét örökölte, de remélem az apja látását).
Nagyon édesen játszsnak a gyerekek.

Angi!
Szegény Virág! Remélem, gyorsan kibújnak azok a fránya fogak!
Nagyon jó, hogy minden rendben veletek! Drukkolok!

Karmen!
Én sem iszom mostanában már a Laktoherbet és a homeobogyót sem. csak nagon ritkán.
Nagyon aranyosan alszik Orsi. Mostanában Tomika is sokat mocorog álmában.
Szegény Orsi jól megszenvedett a fülbevalóval. De bagyoncsinos lett!

Karmen! Erika!
Boldog névnapot!

Babamama!
Mi kaptunk 2 vastag bélelt hálózsákot, télen abban fog aludni. Remélem, szeretni fogja, mert szinte mindig hálózsákban alszik.

Melinda!
Jó, hogy Lotti szeret a bölcsiben!

Gabi3!
Boldog szülinapot!
Bátor igazi szép nagy baba!

Dancsi!
Igazán nagyon sajnállak, hogy nem akar a melled rendbejönni! Remélem, ez a nő segít, és jobban leszel. Az Urtica Urens 15ch a tejapasztó, de az adagolást nem tudom.

Viki!
Üdvözlet!

Na, megyek, minenekinek jó éjszakát!
Tünde+Tomika (akinek jól fölvágták a nyelvét).
ptünde
 
 


Dancsi,

en mar tobb embertol hallottam, hogy rosszul lett a tejapaszto gyogyszertol. Valszeg hormonbomba lehet. Jol gondold meg! Sztem is probald meg a homeos bogyot.
Azt probaltad mar, hogy mindig a rossz cicidbol kezded a szopit? Minden egyesa alkalommal?

Jobbulast, gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,
még mindig nincs lázam, hőemelkedésem sem, de a mellem még fáj, meg kicsit kemény. Meg kijött egy vízhólyag a beteg cicin, a sok nyomorgatástól. A fejő nő Kép Kép (imába foglalom a nevét) ma is kijön még. Azt is mondta, hogy van olyan betege, akihez htente járt fejni, hónapokon keresztül, és így fenn tudta tartani a szoptatást. Még azért ezt kipróbálom, de ha még egyszer belázasodok, akkor befejeztük.

Az apasztást pedig - ha kell - a homes cuccal fogom elsőször kipróbálni. Ha nem jön be, akkor kérem a dokimtól a hormont.
Vendég
 


Dancsi, örülök, hogy rendeződni látszik a dolog. Kép

Ági, köszi, jól sikerült az első ( és mostmár) a második nap is. Úgy tűnik Daninak tetszik a suli, és a tanulást már nagyon várja, eddig csak beszélgettek, játszottak, rajzoltak, holnap már kell vinni a tankönyveket.

Én nem tudok holnap menni a Mikkamakkába, szerintem ezen kívül szervezzünk egyet a jövő hétre is. Jó lenne találkozni az újakkal is, és hát Angi pociját is meg szeretném csodálni, amíg lehetKép, a többiekről nem is szólva...Kép

Babamama, Ti mikor utaztok?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Dancsi, szuper, hogy tudnak segiteni Neked! Vegre van valaki, akiben meg tudsz bizni.

Erika, orulok, hogy szereti Dani a sulit. Remeljuk megmarad ez a lelkesedese meg vagy 17 evig.Kép

Ma itt jart nalunk Tunde es Tomika. Kristof kicsit nyugoskodott, Tomika viszont egy angyal volt.
A 2 fiu:
Kép
Jatek kozben:
Kép
Anya, finom volt az ebed, mar altatnod sem kell:
Kép

Tenyleg jo lenne a jovo heten egy tali. Mi lenne, ha a Stefanian talalkoznank, mint a multkor. Az az ujszegedieknek sincs messze.

Agi
agi77
 
 


Ági! az nekünk is jó lenne. De édes hogy igy elalszik kajcsi után??!!

Kriszta! Corában találkoztam Gabival, ezt meséltem neko ott szoptattam.

Tündi! nem is fáj a nyelve utána? jo hogy tul vagytok rajta! Köszi a köszöntést.

Dancsi! de jo hy végre valakit találtál aki tud valoban segiteni.

SOS! Mennyi idő alatt tanulnak meg a babák foggal szopizni? Ez még csak 1 fog és annak is a hegye ami kibujt és korábban nagyon ritkán harapott, de azota mindig és iszonyat!!!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Erika, jövő héten vasárnap megy a repülő és 1 hétre megyünk. Most kicsit megint jobban félek, mert az apjának most is el kellet utaznia és mindig keresi. Nem sír, csak nézelődik és mondja, hogy kuku (cs) apa vagy kiabál, hogy papesz! No, majd meglátjuk.

Dancsi, az már haladás, hogy nem akkora szenvedés a fejés, csak az nem tiszta nekem, hogy a jó ciciből miért akarsz fejni? Miért nem teszed rá a kis manót? Amíg van egy kevés, az azért jó, nem?

Melinda, te egy mázlista vagy! Hihetetlen a lányod, hogy ilyen zsivány:-))) Nagyon jót tesz neki a gyerektársaság. Most olvastam a babaneten, hogy 2-2 és fél éves koráig a gyerekeknek nem fontos más gyerekek társasága, de én ezzel nem értek egyet. Az én lányom is mindig megy oda a gyerekekhez és lám, Lotti is milyen jól érzi magát. Tuti jó társasági ember lesz belőle.

Tündi, mi is voltunk a vadasparkban, de ahogy elnéztem, legközelebb majd 2-3 éves korában megyünk megint, mert a játszótér és a kismajmok érdekelték csak a nagylányt:-))) Egyébként örülök, hogy nem viselte meg az a nyelvdolog Tomit.

Kriszti, apukám mindig mondja, hogy kis gyerek kisgond, nagy gyerek nagy gond (mintha írtam volna már:-)))) Legelés nálunk nincs, de itthon is meg a nagyanyónál van egy szekrény a konyhában, amit lehet pakolni.

Érdekes dolgot tapasztaltam. Átpakoltunk a konyhában és megcsináltuk az ebédlőt, oda tettük az étkezőgarnitúrát és a tv-t. Valamiért nagyon tetszik így Lucának, állandóan ott van. Letettem egy szőnyeget és mindig ott játszik.

Viki, miért is pánikolsz pontosan? Mindenhol vannak kismamák és szerintem így a legkönyebb másokkal ismerkedni:-)))
Egyébként mi sokat vagyunk újszegeden, ott laknak a nagyszülők a Korondiban, mögöttetek 2 utcával és van egy nagyon jó játszótér a vedres utcában. Szinte naponta megyünk. Egyszer összefuthatnánk.

Szép napot mindenkinek!
B
babamama
 
 


Babamama,

mert szoktatni szeretném a cumisüveghez, ma bele tudtam diktálni nagy nehezen 30 gramm almalevet, frissen lereszelve, de csak a levét kapta. Amikor rájött a techikára, hipp-hopp benyomta.

Tényleg baromira elegem van a szoptatásból, pontosabban a lázból. Meg a mellbimbóm ki van repedve és vízhólyag nőtt raja. Mit mondjak, elég randa....

Beszéltem a védőnővel, és abban maradtunk, hogy 2 kaja közt kaphat egy kis alma/barack/szőlőlevet, kb. 2 hétig, utána 2 hétig adhatom a pürét is, majd jöhet a répa/krumpli/sütőtök, 2 hétig csak falatkák. De mindez csak 2 szopi közt lehet. Nagyon kevés tejem van, Jozsó ma már 1,5 óránként cicizik, de nem tudom hogy csinálja, hogy alszik éjjel továbbra is.. Kép Kép Kép De reggelre sem telítődik meg a mellem, a jó sem.

Ahogy számolgattam, kb. 5,5 hós lesz Jozsó, mire egy teljes szopit ki tudok váltani szilárd kajával a szoktatás miatt. Remélem addig ki tudom húzni a szoptatást. De ha még egy lázas gyula lesz, akkor elapasztom, akárki akármit mond. És erre jó esélyem van, az előzményeket nézve. És akkor meg jó lesz, ha egyből elfogadja a cumit, nem akkor kell majd kínlódnom vele.

Na, ezért adok neki cumisüveget.Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Babamama, arra nem gondoltatok, hogy viszitek Lucat is?

Karmen, ez csak a 2.alkalom, hogy igy aludt el. Altalaban kuzdunk, vagy persze marad a bicikliules. Kép A szemeszetrol hazajovet is elaludt, ugy kellett ebresztgetnem.
A fulbelvalot hogy turi Orsika?

Tunde, elfelejtettem megkerdezni a nyelvecsket. Minden rendben van?

Melinda, nagyon talpraesett Lottika! Kép Jo neki! Kép

Angi, itt vagy?

Viki, szerintem sem kellene aggodnod, kismillio kismama van Szegeden. Nekunk tavaly az egesz barati korunk lecserelodott, mert kikoltoztunk a koleszbol es egy darab rokonunk sincs Szegeden. Szoval kitartas, biztos talalsz baratokat!Kép

Agi
agi77
 
 


Akkor holnap ki jön a mikkába? Mi ott leszünk!

Dancsi: De jó, hgoy talátál vkit aki segít neked, de kérlek ne add fel. Milyen jó lesz 1-2 év múlva arra gondolni, hogy milyen jó volt hogy kitartottál a szopi mellett. Meglátod menni fog. Főleg ha Te nem adod fel.
A más anyatejét én is úgy gondoltam, hogy ha találsz vkit. Én sem szívesen hoznék a gyüjtőből, de azt tudnod kell, hgoy a kora és beteg babáknak onnan szállítanak, és nagyon odafigyelnek, hogy ne legyen semmi a tejecskében.
A homeopátia nem humbuk, gyógynövényekből és állati eredetű anyagokból van. Nem vegyszer! Flórának olyan sokszor használtam már. Én jobban örülök ha nem gyógyszert kell adnom neki.
Hogy hívják a fejőscsajszit?
Próbáltad már az Avent mellbimbókrémet? Nagyon gyorsan elmulasztja a sebet! És lehet vele szoptatni.

A Cenrtum is jó szoptatós helyiséget kínál, ott van jónéhány öltöző. Már nem tudom ki írta, hogy nem meri elővenni a cicikót. Sztem lehet simán úgy elővenni,hgoy nem lát belőle senki semmit.

Melinda: Sejettem, hgoy Lottival nem lesz gond a böliben. Kár hogy nem tudtok jönni. Kép

Angi: Bátor után nem is maradt rajtam szinte semmi, de Flóra után...Az még mindig ott díszeleg a combomon és a hasamon. Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Dancsi! De ha már nincs túltermelődés, lehet, hogy gyula sem lesz! Nem? Szorítok, örülök, h nincs lázad.

NEkünk is jó a tali jövőhétenKép. Stefánia sztem is jó 5let! Az mindenkinek elérhető, viszünk plédeket, és kicsit is nagyok is biztonságban vannak. Elég nagy a terület.

A fiúk irtó édesek a képekenKép. TOmika milyen nagyfiú már. Tényleg jó fej a dokinénitek TÜnde.

Gerika! Akkor zökkenőmentesen megy a suliba szoktatásKép. Gratula hozzá!

Karmen! Sztem első cipőből érdemes jót venni. Míg Én magamnak sajna nem tudok jó cipőt venni, Virág azt fog kapni leg 3éves koráig. Az első cipők fontos, h jók legyenek. Leg sztem.

Vadasparkon meg ki vagyok akadvaKép. Mi is készülünk egy ideje, erre nem is gondoltam, h zárás után gond lehet kijönni...

Nem tudom mit és kinek akartam még írni...

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Ági! VAgyokKép

Gabi3! Látom, h nem maradt semmi, csinos vagy nagyonKép. Fló előtt még nem ismertelek!
BE tudtok jönni jövőhéten egy tali erejéig?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Ha kérhetem legyen délelőtt a tali a jövőhéten! Nekünk csak az a jó. Úgy szeretnénk elmenni! Lécci, lécci! És a Retek utca? Vagy az túl napos?

GAbi3
inecsg
 
 


Ja, azt felejtettem el, hogy voltam ma CTGn, és minden rendbenKép.
Viszont beszéltem Zsókával, és jövőhét szerdától vasárnapig nem leszKép. Remélem tovább húzom annál, mert mindenképp Vele szeretnék szülni.
Ja és azt mondta, h Náluk nem lehet (mint az orvosoknál) átadni másik szülésznőnek ilyen esetben a pácienst. Szülésznő konferenciára mennek 4en is, de Enikő pl maradKép. Meg Barbara, és Kati is, Őket is ismerem, és Ők is mind tüneményesek.

.:Angi:.
angiszeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: