Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok,

Köszönjük a jókívánságokat.
Végülis karácsony hetében kedd reggel már éreztem, h. baj lesz megint velem, de reménykedtem ... aztán a lázam megint elkezdett 40 felé közelíteni és szóltam a férjemnek, h. jöjjön haza legalább 2-re, mert megyek a körzetihez, ezt már ki kell vizsgáltatni. Haza is jött, de v.mi azt súgta, mérjem meg Zalán hőjét, pedig hozzá kell tennem jól evett, aludt, virgonckodott, tehát semmi jel nem utalt, arra, h. esetleg beteg ... lehet hülyén hangzik, de szerintem ezt hívhatják anyai megérzésnek és 38,1 volt , hivtam a gyerekorvost, még épp tudott fogadni a magánrendelőjében és ő sem talált semmit, de mivel elmondtam velem mizujs, meg gondolom esetleg megfordult ez-az a fejében, egy rution vizeletvizsgálatot írt elő másnapra. Amuyg másnap én is mentem hasi uh-ra, meg vérképet és labort csináltatni, amiből az derült ki nincs vesekövem , van baci a vizeletemben, na de a Zalánéban a felső határérték közel 20-szorosa volt, CRP-je is olyan volt, amitől már felnőtt ember ki sem kelne az ágyból, megjegyzem az én vérsüllyedésem az övének a negyede volt, mégis szerda reggel egy ájulást bemutattam, csak szerencsére ott volt az ágy. Rajta esküszöm betegségnek nyoma nem volt, ami azóta is sokat jár az eszemben, mert a főorvos is azt mondta, h. ezt csak véletlenszerűen szokták észrevenni, mert végülis hugyúti fertőzéssel került kórházba. Első éjszaka a férjem aludt bent vele, na az nem volt egy fáklyás menet, mire sikerült elérni, h. a ő maradhasson bent, mert nekem a gyerekorvostól kezdve, mindenki megtiltotta, h. bent maradjak, másnap reggel váltottam, majd másfél nap után engem váltott anyukám, ugyhogy a 3 bent töltött éjszakából mindenkinek 1-1 jutott.
Amugy nem tudom, h. annak köszönhetően-e, h. protekciósak voltunk (bár sose lett volna rá szükség, de több gyerekorvos is rokon v. ismerős a kórházban), v. mert karácsony közelgett, v. mert látták 'jó' állapotomat, de a csecsemős nővérekről csak jót tudok mondani, tényleg mindent megtettek értünk maximálisan. Nekik nagy piros pont.
Tudnám még húzni a történetet, meg a tapasztalatokat, mert abban bőven volt részünk, de talán máskor, viszont mindenkinek kívánom, h. sose ismerkedjen meg a kórházzal ilyen közelről.
Ma reggel megkeresztelték Zalánt, ugyhogy ettől én is sokkal nyugodtabb lettem, amugy karácsonykor is megejthettük volna, de én még nem éreztem magam v.mi jól, ezért halasztottuk el, a héten viszont a keresztszülők, akik külföldön élnek mennek vissza, ezért volt ez a rendkívüli időpont.
Zalán amugy hál'istennek szinte semmit sem vett észre a kórházi történésekből, pedig féltem, h. fuccs a jól kialakított kis napirendjének, a helyzet mindössze annyit változott, h. az éjszakákat szinte végigalussza, 9 körül elalszik, 6-7 körül felkel, félálomban a ciciket leszívja és végleg 9-10 körül kel, viszont napközben, ha nincs séta már csak 2-3 órát alszik, de nagyon jól elnézelődik egész nap. Áldott jó gyerek. Remélem igy is marad.

Csilla, nekem is volt CMV-m, 4 éve, amikor egy hónapig tolmácsoltam Fr.o-ban és rászóltam, mert a végefelé már elegem volt a franciák antihigiéniájából, mert azt mondtam, kizárt, h. itt most nem szedtem össze semmit és bingo ... hazajöttem és pár nap múlva magas láz, hasmenés, hamar kiderült, h. mi a baj és a körzetim mondta, h. jó, h. elmentem, nem hagytam annyiban, h. majd elmúlik a hasmenés, mert mint potenciális szülő nő, ha nekem soha nem is lesz már bajom a CMV-től, egyszer szülők egy gyereket, akinek átadom, mert lappang és akkor az már elég nagy baj. A te lányod hogy kapta el? Esetleg nem lehet, h. már az anyaméhben? Mennyi idős korában volt a fertőzés?
Na eldugulok, másnak is átadom a terepet.
Még egyszer nagyon boldog új évet és jó egészséget, sok örömet mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Szia Tünde!

Hát nem semmi, ami veletek történt, nem lehetett egy leányálom. Szerencse, hogy Zalánt nem viselte meg a dolog. Jó, hogy vele maradhattatok a kórházban!
Végül mi volt Zalánon a keresztelőn? Hogy hogy nyugodtabb lettél, hogy Zalánt megkeresztelték?
Fényképet teszel fel, ha készült a keresztelőről?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
Remélem azért lesz időm időnként benézni, meg írni is, de biztos kevesebbet. Igen a kicsinek lesz dadája, már az ikrek10 hónapos kora óta van egy nő, aki vigyáz rájuk, meg tanítja őket spanyolul, ami annyit jelent, hogy csak spanyolul beszél hozzájuk. Most, hogy a nagyok oviba mennek, a kicsi marad vele itthon, meg ő fog menni a nagyokért az oviba ebéd után, és akkor, ha felébrednek játszik velük. Szerencsére megbízom benne, így ilyen gondm nincsen.

Jolka!
Nem lehet, hogy arra ébred fel a picur, hogy ti megmozdultok az ágyban, mikor nem alszik olyan mélyen? Nem próbáltátok még külön altatni? Biztos van vmi oka, hogy itthon nem alussza végig az éjszakát, anyukádéknál meg végigalussza.

Tünde!
Szerencsétek volt a kórházzal, hogy Zalánt nem viselte meg, szerintem borzasztó lehet ha a picur kórházban van. Én már akkor is nagyon sajnálom őket, ha itthon van vmi bajuk, szerencsére még a kórházat nem próbáltuk, sőt még antibiotikumot is csak most szedtünk másodszor. Remélem ez az ovival nem fog megváltozni.
Milyen volt a keresztelő? Zalán hogy viselte?

Petra!
Én is irigyellek ám a szép ház miatt, bárcsak mi is itt tartanánk már. Biztos nagyon jól fogjátok magatokat érezni benne.
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 

 
 

Sziasztok, B.Ú.É.K! mindenkinek!
Mi is hazatértünk anyukáméktól az ünnepekről, amint mindannyian nagyon jól viseltünk! Petibaba imádta a falusi levegőt, jókat aludt a levegőn, és az éjjeleiis nyugodtak voltak! A szilvesztert is jól bírta, még a durrogtatások sem zavarták meg!Mi a tesóméknál köszöntöttük az új évet, náluk is aludtunk 2 éjszaka, de Petikének meg sem kottyant a változatosság.Csupa babás társaság volt, így volt téma a nőknek egész éjszakára. Remélem Petya itthon is ilyen nyugis éjszakákat fog produkálni.(most alszik!)
Mindenkinek nyugodalmas jóéjszakát!!!

Kép
dora1980
 
 


Jó estétKép
Jolka!
Nem moci,csak bicaj,és a Balué.Jobban szeret benne hintázni.Egész nap azt hajtogatja hogy panta(hinta-palinta)Kép
Petra!
Nagyon szép a házatok!Mi is ilyenről álmodunk.majd egyszer talánKépMi egy ismerősünknél voltunk szilveszterkor.Csak olyanok voltak akiket ismerünk szerencsére.Hát nem mondanám hogy olyan jó volt.Végig Balun járt az eszem.Hogy mi lesz ha felkel?!
Melinda!
Ezen a spanyolon most jól ledöbbentemKépMiért pont az?A lányoknak nem volt fura?És miért kell máris visszamenned dolgozni?
Tünde!
Nem semmi hogy Zalán milyen jól viselte a betegséget!!!Jó hogy vele lehettetek!Nem lehetett neked könnyű olyan betegen!Milyen volt a kereszetelő?

Erre a külön alvásra kíváncsi vagyok hogy ki hogy gondolja!!!
Én nem tudnék nyugodtan aludni ha nem lenne ott mellettem.Nekem már azt is nehéz volt megszoknom hogy nem velünk alszikKép
Jó éjtKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Remélem sose kell megtappasztalnom amit nektek. Biztos idegroncs lennék utána. Tejcsivel mi a helyzet? Bent gondolom tápszert kapott a kicsi, v. nem? Hogy tudtad megoldani.
A keresztelőt a régi babona miatt akartad annyira? Zolko nagymamamája is erre hivatkozik, hogy igazán megtarthatnánk már.

Melinda!
Minden elimsmerésem a nyelvtanítással kapcsolatban. Nagyon jó ötlet. Én majd az ovival akarom elkezdeni. Ugyan anyu mondta jó lenne vele angolul beszélni, de az még nekem sem megy olyan jól. Sajna.Pedig jobban kezdené az élettét, ha több nyelven tudna komm unikálni. Remélem van Nyíregyen kétnyelvi ovi.

Alvás!
Tegnap is már 8-kor aludt Manó, majd 11-kor tejcsi, közben szunya, utána 4-kor kelt, de innen már nem nagyon akart egyedül aludni, csak mellettem. Kép
Nem akarok abba a "hibába " esni mint az egyik ismerősöm, hogy a nagy gyerek apával a kicsi pedig anyával alszik. Így teljesen el fognak hidegülni egymástól. Szerintem.
Na majd 2-3 éves korába külön szobába megy Manó is.

Ági!
Amikor hazajöttünk a korházból, ugyan úgy akartam feküdni mint ott. Tehát, hogy állandóan láthassam Manót. Persze az esti villanyoltásnál bőgtem egy kicsit, hogy nem kelljen lekapcsonlni a villanyt. Anyu és Zolko biztos bazsalygott a hátam mögött, de megértőek voltak, mikor beájultam lekapcsolták. Kép Következő napoktól már sötétben aludtunk. ( havill. kapcsolunk akkor is csak a éjelit, nehogy zavarjuk manót).
Én is állandóan figyelem, hogy szuszog-e. A légzésfigyelőben nem bízok(mindig elfelejtem kikapcsolni).
Alvás közben még levegőt se merek venni, hogy csak őt haljam, na majd a tesónál már máshogy lesz.
sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Tök jó ez a nyelvtanítás, és hogy látod, hatásos? A gyerekek is beszélnek a nőhöz spanyolul? Ha igen, akkor ez tényleg szuper. Hallottam egy módszerről, amivel egész kis korban tanítanak nyelvet, ez tényleg nagyon jó ötlet. Egyébként is azt mondják, hogy három éves kor előtt mindent meg lehet tanítani a gyerekeknek. Van egy szuper könyv, a címe: Mindenki tökéletes gyereket szeretne, de három éves kor után már késő (lehet, hogy nem szóról szóra ez a cím, most nincs kéznél a könyv), akit érdekel a téma, nagyon tudom ajánlani.

Ági!
Én is ettől félnék hosszabb időre elmenni itthonról, hogy mi van, ha Bence felkel és nem vagyok ott. Főleg, hogy nem hajlandó semmit elfogadni, csak a cicit.
Én sem tudnék külön szobában aludni Bencétől, így is gyakran odahajolok hozzá, hogy érezzem, lélegzik, főleg most, hogy beteg, és a doktornő jól rámijesztett, hogy ha bedugul az orra, akkor sem fog a száján lélegezni, mert még nem tud. Én egy éves kora előtt biztos nem fogom külön szobában altatni így is alig hallom meg, ha felébred.

Jolka!
Mi ez a régi babona a keresztelővel? Teljesen járatlan vagyok ebben.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok,

A keresztelőt többen is kérdeztétek, h. nekem miért olyan fontos, nem tudom megmagyarázni, de én az esküvőt is templomban tudom csak elképzelni ill. a gyereket is megkeresztelve, nekem ez alap. Amugy Zalus meg sem nyikkant a keresztelő alatt, amikor a szentelt vizet öntötte a fejére a pap, még mondta is, h. te még most sem szólsz egy szót sem ... hát végignézelődte, volt sok újdonság, nénivaló neki.

A betegségünkkel kapcs-ban még azt feljtettem el megirni, h. nem tudom ti tudjátok-e (én sose hallottam eddig erről), de 3 hónapos korban van a piciknek egy mélypont az immunrendszerükben, ugyanis akkorra kiürül, amit tőlünk felszedtek az anyaméhben és most kezdik el felépiteni a sajátjukat, na az én drágám épp most ezen a mélyponton kapta el tőlem a bacit, ha nem most történik lehet megússza és kórházba sem kerültünk volna ill. ha kicsit nagyobb, már otthon is kaphatta volna az antibiotikumot, de 3 hósan még ott adják intravénásan.
Ja, nemrég telefonált a férjem, h. Zalus vizelete rendben, az enyém még nem teljesen okés, de leállhatok én is az antibiotikummal.
Megpróbálok feltenni egy keresztelői képet.
SZép napot mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Örülök, hogy jobban vagytok, nagyon jó a kép rólatok, bár szegény Zalánból nem sok látszik Kép
Nekünk is viszonylag korán (még nem volt 2 hónapos) volt a keresztelő, Kristóf is csendben nézelődött addig, míg a pap véletlenül bele nem öntötte a hideg szenteltvizet a szemébe... na aztán lett csetepaté Kép

Dóra!
Jó, hogy Peti ilyen jó alvó! Biztosan sokat számít a friss levegőKép

Melinda!
Szerintem sem gond, ha tanulnak a gyerekek valamilyen idegen nyelvet ennyi idősen. Az egyik rokonom perfekt angolos és míg a fia kicsi volt, sokat beszélt hozzá angolul. A gyerek meg válaszolt magyarul Kép Viszont jól jött nekik az idegen nyelv, ha valamikor kicsit megdorgálta, mert sokan nem értették, hogy mit beszélnek, és a gyereket sem égette le sehol...
Miért pont spanyolt tanulnak a gyerkőceid? Spanyol anyanyelvű a dada?

Jolka!
Tudsz te így éjszaka pihenni, ha folyton a Márkót hallgatod?

Ági!
Nekünk egy 20 négyzetméteres nappalink van, aminek 4,30-as volt a belmagassága, legalériáztuk, és mi fenn alszunk. Mikor Kristóf megszületett, leköltöztünk 3 hónapig hozzá, majd amikor fenn aludtunk a helyünkön, akkor is egy légtérben voltunk. Tavaly költözött külön szobába Kristóf és úgy veszem észre, hogy jobban alszik ott,(lehet, hogy csak mert nagyobb)Régebben többször felsírt éjszaka, lehet, hogy egy-egy mocorgás, amit mi fel sem fogtunk, őt zavarta...

Anita2!
Olyan fura, hogy már egy hónapos Kornél!! Még csak most izgultunk értetek!!Most meg már egy hónapos...

Most ennyit, még később benézek.
Szép napot mindenkinek:
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Miért pont spanyol, ez alakult. A dada 25 évig élt Kubában kubai férjjel, most meg jól jönni neki egy kisnyugdíjkiegészítés. Egyébként tanítanak egész kicsiket angolra azt hiszem a Luther házzal szembe 1 éves kortól. Szerintem nagyon jó, több ismerősöm is viszi a gyerekét, és nagyon jókat mondanak róla. Az enyémek egyelőre még nem mindig spanyolul válaszolnak a dadának, és néha keverik a két nyelvet, de mindent megértenek, és tervbe van véve az idén egy spanyol út, hogy kicsit anyanyelvi közegbe kerüljenek. Szerintem nagyon sokat fog nekik jelenteni.

Együttalvás: Megmondom őszintén bennünk sosem merült fel az a lehetőség, hogy egy légtérben aludjunk a gyerekekkel. Sosem, egy napot sem aludtak velünk egy szobába, sőt, ha szoptatás után elaludt mellettem, akkor is visszavittem a kiságyába. Valamint gyakorlatilag este mindig ébren tettem le őket az ágyba, és nagyon gyorsan megszokták, hogy egyedül kell elaludniuk, ezzel a mai napig sincs gondunk. Este meghallgatnak egy mesét, és bemennek a szobájukba aludni, ott még kb negyed-fél órát elduruzsolnak, és elalszanak. Most mondhatjátok, hogy nekik könnyebb, mert nincsenek egyedül. A kicsi 1 éves koráig külön szobában volt, és ő is egyedül aludt el.
Mi nyaralni is úgy emgyünk, hogy a lányok külön szobába alszanak, mert ez csak úgy pihenés mindannyiunknak. Egyetlen egyszer fordult elő, hogy a Balatonon 3 éjszakát egy szobában aludtunk az ikrekkel, akkor még csak ők voltak (8hónaposak voltak) mind a 4-őnknek nagyon rosszak voltak azok az éjszakák. Többször felriadtak éjszaka, pedig akkor már végigaludták az éjszakát, és nem először aludtak idegen helyen, valamint mi is arra figyeltünk, hogy elég halkan mozogjunk, nehogy felverjük őket. Így mindenki fáradtan ébredt reggel. Azóta nem aludtunk egy szobában.
Na jó, most lehet, hogy sokan nem értettek velem eggyet, de nekünk így jó.
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Petra!
Szokás v. babona. Nem akarok senkiben sem rossz érzést kelteni, én is utálok belegondolni. Tehát anno azért tartoták meg minél hamarabb a keresztelőt, hogy ha valami történe véletlenül a babával (régebben gyakran előfordult), akkor ne pogányként keljen elmennie. (nehogy az árok partjára kerüljön.)
Ezért is haragszom, ha erőltetik a keresztelőt. ha egyszer megkereszteltettem a gyereket, akkor csak azért mert én v. Õ akarja. Egyébként nem vagyok vallásos, lehet, hogy kicsit nezebben értem meg a másik oldalt.
Túl sok középkori történetet olvastam. Kép Bocsi

Az első 4 hónapban Nekünk is végig aludta Márk az éjszákát, arany életem volt. Remélem minden hamarosan rendeződik, én azért is a fűtésre fogom.

Zsuzsi!
Persze, hogy tudok piheni. Kép Ha egyszer beájulok, akkor már nem hallok semmit sem. Jó, ha felkell azt igen, na meg ha nem szuszogna. Kép Kép

Melinda!
Lehet, hogy neked van igazad. De nekem ez volt a természetes, hogy velünk legyen. Én is anyuékkal voltam, majd ovis koromban átkerültem a saját szobámba. 7 éves koromba jött az öcsém, akkor vissza, nehogy testvérféltékenység legyen, ugyan ezt nem hiszem, hogy ellehett kerülni. Anyu mindenbe bevont, fürdetés, séta, játék..., de akkor is ott volt az a ici-pici tüske. Imádom az öcsém, de akkor is Õ a kicsi, és mindig is Õ lesz. Kép
Születése után nem sokkal visszakerültem a szobámba, majd Õ is hamarosan ment a sajátjába.
Sajna egyelőre nem tudom megoldani a külön szobát, másik egyelőre nappali, akkor ahhoz le kellene cserélni a bútorokat. Üllőgarniúrán (ha még kihúzható is), nem tudok kényelmesen aludni. Esedékes egy nagyobb lakás vagy ház csere.

Spanyolország, jaj de jó nektek. Manó ott fogant. Kép
Idén valószínű, hogy csak a Balcsiig juttunk le, de Zolko még Horvátországról is álmodik(nincs olyan messze).
Ugyan az eredeti uticél Görögország lenne, most leszünk 5 éves házasok, és ott voltunk nászúton, csak messze van. Igaz repülővel közel, csak én nem üllők repülőre, félek. Gyáva kukac vagyok Kép

Lassan befejezzem már ígyis sokat írtam. Csak még egy kérés.
Adjatok már pár tippet mit főzek, amit a picurka is megehett, lassan kifogyok az ötletekből. Fő a változatosság.
Köszi előre is!

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Mi tegnap jöttünk haza. Mindenkinek BUÉK.
Sajna most szüneteltetni fogjuk a netet, ugyhogy nem leszek egy darabig.
Mindenkinek egészséget kívánok! És BUÉK utólag is.
Üdv: Ági
agimami
 
 


Sziasztok!
A keresztelőről nekem is ez a véleményem. Régen addi ki sem mentek a gyerekkel atornáctól messzebbre, amíg nem volt meg a keresztelő.Az első séta a templomig tartott!!Ez nagyon szép szokás, de sajna manapság már nem tudjuk betartani. Én szerettem volna h. karácsonykor megkereszteljük Petyát, és akkor talán hűek lehettünk volna a szokáshoz, de nem így lett.Korainak tartottuk még, na meg elég hamar elkezdtük a levegőzést!De ennek ellenére voltunk karácsonykor templomban, és Petike végigaludta a misét, igazi jó fíú volt! :-)
Mindenkinek kívánok nyugodalmas jó éjszakát, és szép álmokat! (azt hiszem mindannyian erre vágyunk ilyenkor este!)

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Ági! Melinda!
Írjatok már vmit a 15 hónapos oltásról! Hogy viselték a gyerekek, mert engem mindenki elrémiszt. Most teljesen be vagyok ijedve, hogy még durvább, mint az előzőek.

Melinda:
Mi éppen most akarunk utánajárni ennek a Helen Doron nyelviskolának. Igaz a módszert ismerem, de érekelne a tanár és az ára, nem utolsósorban. Azt hiszem, ha megfizethető számunkra, akkor el fogom hordani, nem azért mert zsneit akarok belőle nevelni, hanem mert 3 éves koráig mindent bevesz a kis agya korlátlanul.

Lányok!
Az együttalvást (uúgy mint Melindáék) sohasem kultiváltuk, éppen ezért elejétől fogva, rögtön, ahogyan haza jöttünk a kórházból, külön szobában, a kiságyában aludt. Én is mindig ébren tettem le (egy rövid időszaktól eltekintve, mikor altattuk, de nem hagyta magát, vsz. addigra már megszokta, hogy jobb neki egyedül elaludni). Azóta is ha leteszem, akkor kicsit beszélget, rágcsál vmit (nem kaját) és utána elalszik. Néha, ha éjjel rosszul alszik, nagyon ritkán, akkor átveszem magunkhoz (eddig kb. 5-6 alkalom), de én nem tudok olyankor aludni, meg ő is rengeteget forgolódik és fel-fel ébred.
Ja, és sosem használtunk légzésfigyelőt és bébiőrt sem.
Tényleg hogyan tudjátok magatokat kipihenni, ha egy ágyban aludtok vele? És az apák?
Milyen különböző ebben a véleményünk, de hát ezért vagyunk emberek.

Dóri!
Teszel fel képet Petiről?

Tünde!
Tök jól néztek ki a keresztelős képen. Az a férjed, ugye? Milyen vallású lett?
Én is úgy éreztem magam jobban, hogy volt keresztelő. Nekem okt-i születésű és áprilisban kereszteltük meg a Kertvárosban az ÉLIM-ben, így evangélikus lett.
Nem tudom, hogyan szedte össze Flóra a citomegalo vírust, erre a kórházban sem tudtak választ adni. Meg én nem tudok róla, hogy nekem lett volna ilyenem. Vmi olyasmit mondtak, hogy ez mindenkiben benne van és ha legyengül a szervezet (Flórának pont jött a foga), akkor kiváltódhat.

Petra!
Jobban van Bence? (NÁlunk is orrfolyás van, ezerrel.)

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Érdekes, amit a gyerekek immunrendszeréről írtál, még nem hallottam róla. Igaz, Bence is épp most lett beteg, csak van benne valami. Nagyon jó a kép a keresztelőről, látszik rajtatok, hogy boldog család vagytok!

Jolka!
Jaj de morbid ez a babona! Amúgy nem ismertem.

Csilla!
Köszi, már jobban van Bence, igaz, még taknyos egy kicsit. Mindig meghallottad, ha felébredt Flóra? Nekem így, hogy mellettem alszik Bence is gyakran a férjem veszi ki az ágyából és teszi mellém, mert én nem hallom meg.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
Sajna képet nem tudok feltenni, mert nincs digitalis fényképezőnk.De amint lesz képpel is szolgálok majd!
Petya is elég taknyos, naponat többször szívom az orrát, nehogy komolyabb baja legyen.
Mi már a kórházból megfázva jöttünk haza, de a doki szerint nem volt vészes.(2hete látta)Nem ad gyógyszert, csak vigyem a levegőre, + szívjam az orrát- azt mondta.Most vagy két napja intenzívebben taknyol, szörcsög, de nem lázas.Szerintetek ha nem lázas nem kell neki doki?!Azt mondták nekem, h. az ilyen kicsik minden apró betegséget lázzal jeleznek, úgyhogy addig legyek nyugodt amíg jó a hőmérséklete.Nem örülnék ha lebetegedne szegény!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Csilla!
A 15 hós oltásról annak idején én is sok rosszet hallottam.De egyáltalán nem vészes!Balázs egyet kapott a combjába egyet a vállába.Magát az oltást nem kellett borogatni!7-10 nap múlva jelentkezik a megfázáshoz hasonló dolog.(láz,orrfolyás)Balázs 2 napig volt lázas.De "csak" reggel és este 38 fok.Aztán egyik nap picit kiütéses lett,ami 1 nap alatt elmúlt.A panadol mindíg segített.
Ez az angol nyelv"suli" engem is érdekelne!Ha nem túl drága akkor szerintem mi is hordanánk!!!Ha megtudsz valamit írdd meg légyszi!!KépPesten van egy helyen heti 1-szer 850 ft.Gondolom akkor itt se lehet drágább!
Qmikor Balu elkezdett a kiságyban aludni éjszaka állandóan felkeltem megnézni,és reggel hulla fáradt voltam!Jobb volt amikor mellettem volt.Persze mostmár megszoktam hogy nincs ott,meg azóta kétszer akkora lettKépKép
Apának fel se tűnt ha ott volt,mert az én helyemen aludt,az én lábam lógott le féligKép
Melinda!
Nektek az volt a természetes nekünk meg az együttalvás!Nem gondolkodunk egyformán!Ha mégegyszer gyerekem lesz akkor is velünk 1 szobában fog aludni,mert csak így vagyok nyudodtKép
Megyek mert hiszti van!Nem aludt ez a rosszcsont ma.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok Lányok!

Raktam a profilomba egy friss képet Kornél bébiről! Kép Képzeljétek! Már 4,5 kiló. Kép Tegnap szólt a védőnő, hogy ma elviszi a mérleget és ezért mértem meg tegnap este fürcsi előtt búcsúzóul. De kedden már megyünk tanácsadásra. Nem mintha sok kedvem volna menni. Meg értelmét se nagyon látom. Viszem mindkét gyerkőcöt, mert még Dodi most fogja megkapni a 3 éves oltását. Előre félet tőle.
Pusszantás, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Hello mindenkinek!

Mi már megfürödtünk, mert Petike nagyon nyügi volt ma délután, a kaján is túl vagyunk, most betettem a kiságyba, hátha magától elalszik.Jó lenne ha rászokna az önálló elalvásra, mert ez eddig nem így ment.Lassan megpróbálom szoktatni a gyereket, bár nehéz hallgatni a nyöszörgését, ezért ültem most le a gép elé, apa + focizik :-((
Bízok egy nyugodt éjszakában! Jó lenne ha a hasfájás végleg eltűnne az életünkből.(már 5 hetesek múltunk kedden, úgyhogy egyre közelebb a 6. hét, ui. azt mondjak onnantól elmúlik a gyomorbaj!)Hogy ez a 6. hét hozza mindenben a megváltást-azért nem semmi!!!
az együttalvásról: Mi a kiságyban altatjuk Petit, de én vele alszok,(néha a férjem is- ha már nagyon hiányzunk egymásnak), de lassan szeretnék visszamenni a helyemre! Csak attól félk, hogy nem hallom meg ha felkekl, v. hogy állandóan fülelnék átfelé és nem tudnék aludni!Na majd meglátjuk!
Jó éjt

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Anita 2!

Még csak most született a kicsi fiu és már milyen nagy! Cuki a tigrises tipije. Kép

Dóra!
Ha az óra folyik a kicsinek én nem vinném dokihoz a többi beteg gyerek közé, még kicsi hozzá. Ha megakartod magad nyugtatni, hogy tényleg nincs semmi baja, akkor én inkább a dokit hívnám le. Pill és jövök

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Csilla!
Ezt nézted már?:
http://www.helendoron.com
Hallod,egyre jobban rá vagyok kattanva a dolograKépKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Pill-ból több óra lett. Nem tudtam jönni, most is csak egy kicsit.
Tehát a baba orra folyik. Kép)), nem pedig az óráé.

Tegnap voltunk tanácsadáson.
10.20kg vagyunk és 76 cm. Doki írt fel tejpépet, hogy inkább ezt adjam mint a tejterméket. Ma már ettünk egy adagot, elég jó, csak a mellékíze olyan mintha gyógyszert haraptál volna ketté. brrrr.
Tegnaptól "hivatolasan" is felállunk és felülünk. Kép))

Melinda!

Milyen volt az első napod? Biztos kell egy kis idő mirre visszaszoksz.

Ági!
Tényleg nagyon lelkes vagy. Kép Szerintem a nyelvatunálst folyamotasan kell majd csinálni a törpéknél. Igaz, hogy 3 éves kor alatt mindent megtanul, de ugyan olyan hamar el is felejti.
De mindenképpen jó ha tanul egy másik nyelvet is.
1 éves kórtól tanítani, még a saját anyanyelvén sem tud.... Vagy csak arra menek, hogy elsőnek megértse a gyerek?

Legyetek jók!


sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Ui.: Tettem fel friss képet a profilba. Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Szuper a fotó Jolka! Gyönyörű a manó!
De áruld már el, hogy mivel csinálod ezeket a buborékokat? A múltkori fotó is ilyen volt.
Mert olyan aranyos dolgokat lehetne szerkesztgetni/gondolom valami progi/. Kép
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Anita, Jolka!
Nagyon aranyosak a gyerkőceitek Kép

Melinda!
Én is azt akartam kérdezni, hogy milyen volt az első napod a munkahelyen? Hogyan fogadtak?

Dóra!
Én sem vinném orvoshoz a gyerkőcöt, csak ha lázas vagy komolyabb baja van. Nekünk is azt mondta a körzei, hogy ilyenkor sokmindent összeszedhet a rendelőben, inkább hívjuk fel és eljön hozzánk.

Az együttalvásról:
nem tudnám elképzelni azt, hogy én csak a gyerekkel aludjak, persze egyszer-egyszer betegségkor előfordult, hogy ott aludtam. Volt már mikor köztünk aludt, de nem lehet úgy normálisan pihenni, forgolódik, letúr bennünket az ágyról, reggel meg arra ébredek, hogy az orromba piszkál, meg a szememet próbálja kézzel nyitni... Kép

Jó éjt mindenkinek( azért jöttem ilyen későn, mert Cotton Club Singers koncerten voltunk a fősuli Bessenyei- aulájában, sokáig tartott, de szuper volt, igazi kikapcsolódás... csak ne kéne 3/4 6-kor kelnem holnap... Kép )
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Köszönöm a dicsérő szavakat MÁrk nevében is.

Anita2!
Progit Ági ajánlotta. Netről lelehet tölteni a próba verziót (30 napos) Photo Express. (Õ küldte "Ja,a cím ahol le lehet tölteni a progit:http://www.ulead.com/runme.htm Photo Expressz-Free Trial-Download Now-beírod az e-mail címed és egy jelszót,sing in,kiválasztod hogy ftp site 1 vagy 2 és már megy is a letöltés.Sokáig tölti de nagyon jó a program!")
Utólag kiderült, hogy nekem is megvan, csak a 3.0 verziója, de ez legalább fullos. Ja a jelszóval kapcs. előbb regisztráld magad, majd az itt megadott jelszóval tudod elkezdeni a letöltést.
Nagyon jó naptárakat/képeslapokat/posztereket... is elhet vele készíteni.

Az együttalvásról:
Még a Kismama (magazin) is ezzel foglakozik.
Tehát szerintem sem jó ha gyerkőc köztünk aludna, ua. véleményem mint Zsuzsinak. áll. figyelni, hogy rá ne forduljunk. Ági esette egy kicsit más, hisz az apuka nem sokat van otthon, van elég hely melette.
Ugyan egy szobában vagyunk (egyelőre, és már Zolko is hajlik az új lakás nézéséreKép ), de külön ágyban.
Gyerekkoromban (Bocsi, hogy mindig a múltat hozzom fel, de nekem ez a példa), mi sem aludhatunk anyuékkal, csak míg apu fűrdött "melegíthettük" Kép az ágyát, utána mindenkinek a saját szobájába, vagy ágyába kellett visszavonulni.
Még nem küldtettek egy pár kaja tippet. Kép
Pedig nagyon várom, hogy mit lehetne főzni amit Manó is megehetne már. Neten bogarászok, de valami hétköznapi kellene, apa nagyon válogatós.
Előre is köszönöm.

Mindenkinek szép napot!
Zsuzsi kitartás már nincs is olyan sok az évből. Gondolom most minden gyerkőc a legjobb félévi jegyekért lobbizik. Kép

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!
Megvan még a Brendonos katalógusod? (ha igen, akkor meddig érvényes?)Hol lehet ilyet beszerezni?
Jár valakinek a Baba Magazinhoz vagy az Anyák Lapjához Brendonos kupon? Be lehet azt váltani Debrecenben?(Még nem aktuális a dolog, csak próbálok tervezgetni...)

Kajaötletem nincs... Kristóf mindent eszik...
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Ugyan rég' nem írtam nektek, de olvasgatni szoktam ám!Kép

A bébik gyönyörűekKép Már mi is egyre jobban várjuk a kis manónkat! Ma töltjük a 33 hetet, holnap már a 34.-ben leszünk...Kép

Most csak azért írok, hogy Zsuzsinak válaszoljak! Igen, be lehet Debrecenben is váltani a Brendonos kuponokat, én is váltottam be múltkor!

Jolka, köszönöm az érdeklődést! 5 vizsga lement, még 3 van, amit 9 nap alatt szeretnék teljesíteni, mert már totál nem bírok koncentrálni... De nem gáz, legfeljebb marad vmi köv. félévre (másoddiploma már kreditesKép)! Pocaklakó van, hogy tüntet, de azért már annyit nem tud mozogni, mint pár hete (csak nagyobbakat, erősebbeket, meg hullámozni, azt nagyon...de ezek gondolom ismerős érzések mindannyiótoknak)! Már annyira imádjuk, nagyon várjuk!

Minden jót Mindenkinek!

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Ja, és még lenne kérdésem is!

Az itteni kórházban annak mindent a baba ellátásához (pelenka, popsitörlő), vagy nekünk kell gondoskodnunk ezekről? Alapítványi szobába saját ruháját kell bevinni a babának?
Igaz, jövőhéten kezdődik a szülésfelkészítő tanfolyam, ott majd igyekszem mindenre rákérdezni, csak gondoltam, ti tapasztalatból tudjátok, mi a dörgés!

Előre is köszönöm!

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita1!
Köszi a gyors választKép
Mi babás szobában voltunk (4 ágyas). Volt pelenkázó helyiség, ott elméletileg lett volna popsitörlő, de valaki a szomszéd szobából megfújta... (2 babás szoba volt, ami egy közös pelusozóval volt)Pelenkát adtak, egy napra ötöt, de sajnos elég nagy méret volt, úgyhogy azt csináltuk, hogy hozattunk be a newborn pelusból, amit kaptuk, azt meg eltettük itthonra, előbb vagy utóbb úgyis belenő mindegyik babaKép)Persze a pelust és a saját popsitörlőt nem tartottuk bann a kocsijukban, hanem a szekrényünkben lakozott. A gyerekeket elvitték fürdeni, úgyhogy ott kaptak tiszta ruhát, pólyát. Úgy tudom, hogy az alapítványi szobából is elviszik fürdetni... úgyhogy nem kell ruha, csak a hazahozatalhoz.
Sok sikert a vizsgáidhozKép Meg a papás tanfolyamhozKép

Csilla!
Te hogy állsz a tanulással?

Képzeljétek, ma találkoztunk a Tescoban a volt védőnőmmel Kép Másik körzetbe ment, még Kristóf egy éves korában. Olyan aranyos volt, érdeklődött felőlünk, meg is ismert minket, neki is van most egy 10 hónapos babája Kép

Jolka!
Bocs, de az előbb elfelejtettem lereagálni, amit írtál... Kép Még most nagy a hajtás, majdnem minden nap iratok valamit valamelyik osztállyal... aztán meg javíthatom kifele...
úgyhogy még a java most jön...

Szép napot, jön a hétvége Kép
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Petra!
Visszatérve a kérdésedre: mindig meghallottam, és most is mindig meghallom, ha Flóra nyöszörög vagy sír vagy szimplán ébredezik. Mondjuk az is igaz, hogy nekünk a két és fél szoba egymásba vezet át, vagyis az irodából nyílik a mi és a bébi szobája is. De szerintem ha nem így lenne, akkor is első perctől fogva külön altattuk volna és akkor is tutira meghallottam volna.
Elmúlt az orrfolyás? Nekünk még tart, de már a vége lehet, mert olyan sűrű. gyakran porszívózom, nehogy begyulladjon a füle. Orvoshoz nem vittem, mert úgysem adok neki antibiotikumot.Most graphefruit cseppet kap.

Jolka!
A Kismamában egész jó receptek vannak, bár nem olvastam végig, de jónak tűnnek. Vedd majd meg, mert nekem jár és így hamarabb jött.

Zsuzsi!
Olyan vagyok, mint egy zombi. Kép
Esténként olvasok, napközben pedig próbálom összerakni a gondolataimat, amikor pedig elviszik a gyereket ( a héten 1x), akkor próbálom megírni a beadandókat. most megcsináltam az utolsóelőttit, már csak 1 van. Persze a leggenyább, amire még ötletem sincs, mert ilyeneket kellene írni, hogy konfliktuskezelés a tanári karban, a tanár mint szerepek betöltője. Konkrét, gyakorlati dolgot vár, nem elméleti szemezgetést. Így meg, hogy most nem dolgozom, kicsit nehéz a téma kiválasztása.
Te teljesen helyrejöttél? Melyik dokit választottad végül?

Ági!
Hétfőn hívom a sulit, utána megírom az árát. Mi csak akkor fogjuk hordani, ha számunkra megfizethető lesz. Mert babaúszás+zenebölcsi...Azért remélem, hogy belefér.

Jó hétvégét mindenkinek!

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Van katalógusom, téli. Ha kell, akkor Mesivel elküldöm neked.
Debrecenbe a Brendonba is lehet kapni. Ha van brendon kártyád akkor ingyen adnak 1-et.(pultnál kell kérni) Viszont ha még nincs ,akkor ott helyben csinálnak egyet és ehhez már jár ajándékba egy katalógus is. A boltban lehet (ugyancsak a pultnál van kirakva) kapni baba és anyák lapját is. Mikor megyünk vásárolni elveszünk egy újságot megnézzük a kuponokat és vásárolunk, kifelé pedig kifizetjük. Kép
Mostaniban nekem nem volt semmi hasznos sem.

Viszont a Mega toys-os kuponokat nem fogadják el a debreceni mega toys-ba. Érdekes azért. Pedig egész nagy üzlet.

Csilla!

Mit tanulsz most, lemaradtam .
Tánc? Mostanábban nem írsz róla. Farsangi bálokra mentek fellépni?
Szuri meg volt a kicsi lánynak? Hogy bírta?

Anita1!
Már nincs olyan sok hátra. Én vittem be pelust és popsitörlőt is. (sőt még a Bepathen kenőcsöt is) Manó szekerében tartottam, sosem vettek ki belőle.
Tipp, ha elfogadod. Ne melltartó betétet vigyél be, hanem rengetteg textil pelust. Ha sok a tejcsi, akkor ez a legjobb, nekem semmit sem ért a m.betét. Szoptatósmelltartó is kényelmetlen volt nekem. Atlétta és t.pelus, nekem ez jött be. Kényelmesebb is. Jó kis bögyös is utána az ember, de ilyenkor nem ez számít. Kép
Vizsgák után, ugye gyakrabban jössz?

Sziasztok Jolka

Mindenkinek további kellemes hétvégét!

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok Lányok!

Mostanában nem szoktam írni, de vhogy a gyerek téma érzékenyen érint (bár tudjátok) így nehezen szánom rá magam, hogy ide jöjjek.......Kép
Elkezdtem járni jégkorizni, ami tök jó, na és láttam pöttöm gyerkőcöket is....., hogy milyen drágák tudnak lenni?!!!Kép Imádni valóak! Igaz veszélyes ez a sport a számukra (is), de aki merész annak ajánlom, mert nagyon élvezetes.........

Hát legyetek jók!!!

Üdv.:Rita
rita82
 
 


Jolka!
18-án lesz Angyalka 15 hónapos és utána köv. héten lesz szuri. Nagyon stresszelek miatta. Főleg, most kicsit folyik az orra és jön a foga, úgyhogy amúgy is gyengébb a szervezete. De muszáj túlleni rajta.
Tánc: Szünetünk volt, de most újra beindult az ünnepek után. Nem ártott egy kis szünet, mert nagyon elfáradtam, nem vagyok én már hozzászokva ehhez a sok fellépéshez. Persze most jön a február és egy csomó farsangi mulatság, de ezeket már újból várom. Most tanulunk egy új bécsi formációt, olyan gyönyörű lesz.
Ti minden hétvégén mentek anyukádékhoz? Gondolom, ott tudsz igazán feltöltődni.

Anita1!
Én alapítványi szobában (is) voltam és ha oda szeretnél menni, akkor jó, ha szólsz rögtön, ahogy bekerülsz szülni, mert ált. teltház van. Amit magadnak kell vinni az a popsitörlő, de minden más van, sőt még haza is lehet hozzni. Mi haza is hoztuk őket szívfájdalom nélkül (kenőcsök,alkohol, egyéb fertőtlenítő, maradék pelusok).
Jó egészséget nektek! Hogy fogják hívni pocaklakót?

Rita!
ne szomorkodj, mindennek eljön az ideje! Élvezd /élvezzétek ki a fiatalságotokat, hogy kettesben vagytok, járjatok kirándulni, szórakozni, pihenjetek, aludjatok sokat!

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Az iskolai konfliktusokról tudnék mesélniKép
Ha van konkrét sablon, akkor mélben tudnék sztem neked segíteniKép

Majd még később jövök Kép
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

CSilla!
Egyik hétvégén anyósomék, másik hétvén Mutiék utána itthon vagyunk, azután minden kezdődik előről. Most hétvégén elvileg anyósomék lenénk, de beteg lett, így tegnap hazajöttünk. Kép
Legalább Manó nem kap el semmit sem.
Tényleg ruhát ilyenkor csináltatok v. kölcsönöztök? Majd egyszer teszel fel egy képet a táncról?

Zsuzsi!
Voltatok a Brendonbe? Vasárnap is nyitva van.

Petra, Tünde... és a többiek hol vagytok?
Nincs időtök írni a kicsik mellett.
Nekem most apa átválalta egy 1/2 órára. lassan aludnia kellene már.
Petra te is jártál suliba, ugye? Befejezted már, v. halasztottál most.
Februárba minden jó megy akkor beíratkozok. Lassan tényleg tanulni kellene már egy kicsit. De inkább az ablakot mosom meg és a szekrényt törlöm le.
Kupiba nem tudok tanulni(jó kifogás).
Lassan megyek mert még a 1/2 órába még olvasni is akarok.
Alvás közben még pogit is csinálok a fiuknak.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Csilla!
Akkor kíváncsian várom a sulival kapcsolatos híreidet holnapKép
Ha Flóra a szurikor is "beteg" lesz tuti nem adják be neki a szurit.De addig biztos elmúlik!Amúgy ő még nem az újjat fogja kapni?Mert akkor csak egyet kapna legalább!

Ma Balázs életében először(persze az autós és babakocsis alvásokat kivéve) aludt el délben egyedül!!Cici nélkül!!Este párszor már sikerült,de nappal még soha.Fél 5-kor kelt fel,úgyhogy sose fog elaludni!
Na ennyit engedett nekem.
Majd máskor benézek!
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

Mi 1/2 6-kor keltünk, akkor mi már nem is alszunk ma. Kép
Leraktad aludni egyszerűen, v. csak játék közben ájult be?
Kiváncsi vagyok, hogy csináltad. Nekem még mindig cicin alszik be.
Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!
Nem voltunk még a Brendonban, de vettem egy Anyák Lapját, amiben benne van a kupon. Sztetek egy Bébiőrért 8990 drága? Philips. Van még sterilizáló tabletta 490-ért, meg eldobható bugyi 4 db 490. Meg kombidressz 799-ért... ezek tetszenének, de A párom szerint lesznek ezek még ennyiért...Nem tom, még jan végéig van idő Kép
Egyébként még nincs semmi hírem...
Csilla!
Először pozitív tesztet szeretnék, ráérek aztán gondolkodni az orvosválasztásról... csak elvállal valaki... Kép
Milyen idős terhességgel voltatok először dokinál?
Egyébként Kristóf nem lett beteg a 15 hós oltástól, pedig számítottunk rá.
Ági!
Nekünk van (és volt is) sokszor, hogy Kristófot lefektetem ebéd után és még hallom, hogy motoszol, aztán meg elalszik magátólKépAhogy egyre nagyobb lesz Balázs, egyre többször fog előfordulni Kép

Képzeljétek , kipróbáltuk a Lidl-ben kapható pelust! Igaz, csak az éjszakai alváshoz kell. Nagyon klassz, légáteresztő, gumis derekú, tépőzáras, pisimérő is van rajta(elszíneződik a csík, ha sok pisi van benne) Nagy csomagban lehet kapni és 40 Ft-ra jön ki darabja... hátha valakit érdekel Kép
Jóccakát mindenkinek Kép
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Jaj, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy hogyan lehet Brendon kártyához jutni?
Zs

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Jó régen jártam erre! Nem is ismerek senkit, csak Zsuzsimanót. Most újra van itthon netünk.
Az én Bencém már 5 éves lesz februárban, így hát egy kicsit ki is nőttem a babanetet. Nem ígérem, hogy állandó látogató leszek, de azért néha lehet, benézek.
Most próbáltam meg szerkeszteni az albumaimat, de nem tudok hozzájutni. Hiába lépek be a nevemmel, jelszavammal, azt mutatja, hogy nincs albumom, meg nyithatnék újat. Pedig van, három! Törölni sem tudom, egyiket se. Nem tud valaki segíteni ebben?
simsi

KépKép
simsi
 
 


Jolka!
Saját ruháink vannak, sosem kölcsonzött. Igen, elég drágák, de nagyon szépek és mivel nem versenyzünk, ezért egész tartósak. Most pl. a standard ruhám karácsonyra kaptam anyutól+anyóstól.
Inkább dvd-n vannak meg a fellépések, mert vkinek vkije mindig jön megörökíteni, meg hát tanulni is ezekből lehet, de legközelebb elhívom a párom és csináltatok vele fotót. Azokat majd felrakom. Van néhány kép, de azokon még terhesen táncoltam, mondjuk aranyos a kis pocival, de lusta vagyok őket beszkennerni.

Ági!
Ügyes vagy! Ügyesek vagytok! Azért remélem, éjjel is fogtok aludni.
Egyébként nekem is úgy csinálja, hogy berakom az ágyába és még beszélget meg nézegeti a képeit, aztán egyszer csak már szunnyad is. Este pedig szinte rögtön elalszik, addigra hulla lesz.

Zsuzsi!
Én 5 hetesen voltam először dokinál, mert már nem bírtam tovább. Hát nem nagyon akartam elhinni, hogy elsőre sikerült!! Aztán legközelebb csak 1 hónap múlva kellett volna menni, ha nem kezdtem volna el úgy hányni, mint állat. Így viszont gyakori látogatója lettem doktor bácsinak és kórháznak.
Nagyon szorítok nektek!!

Simsi!
Én is kép.tár-as vagyok, úgyhogy nem tudok segíteni.
Viszont szépek a festett képeid.

Jó éjt!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek! Benne vagyunk az Anyák Lapjában. Kép Pontosabban Dominik és az apja. Valamior novemberben meghirdettek egy fotópályázatot és mail-ben küldtem be a fotókat. Már el is felejtkeztem róla. Erre ma megveszem az újságot, és meglepődtem, hogy viszont láttam a fotókat. Kép 98.oldal Kép
Amúgy jól vagyunk. Holnap megyünk tanácsadásra. Kornélnak a 6 hetes /csütörtökön lesz annyi/, Dodinak meg az elmaradt 3 éves, oltással együtt. Előre félek a cirkusztól, de szerencsére jön anyós is, mert kettővel nem bírnék.
Most éppen szopizik Kornél bébi. Kép Úgyhogy be is fejezem, mert nehéz egy kézzel pötyögni.

Puszi Mindenkinek
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


raktam új fotót a profilba

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!

Nem olvasottad el amit neked írtam. Kép
Jan7. Brendon kártyát lehet csináltatni Debrecenbe is a Brendonba. Csak szólni kell, hogy még néncs. Mért pont bébiőrt akarsz venni?
Nem rossz ár érte. De ez nem légzésfigyelő, ez csak jelzi, hogy a gyerkőc fent van. (hallod a hangját).
Mi 8. héten voltunk elsőnek dokinál. Hamarabb is mentünk volna, de szabin volt. Doki választás, nekem egy nagyon aranyos debreceni dokim volt, de még sem sikerült nála szülni.

Csilla!

Akkor már rengetteg fellépő ruhád van.

Simsi!

kérj segítséget Apától( Õ itt a rendszergazda) Társalgón belül a szerkesztő topikba tudsz neki írni.

Később még jövök sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Szia Anita2!

Ahogy megláttam az üzeneted szaladtam megnézni az újságot. Szerintem tényleg hasonlít az apukájára. Amikor megvettem, akkor is megnéztem a képeket, de azt hittem, hogy híres emberek gyerekeiről van szó, nem olvastam végig. Végülis...Õ is híres, mert most már benne volt az újságban. Mitszólt hozzá Dodi?
Mi a storyban voltunk.

Szia Jolka

Ui: mostani kép is nagyon cuki a profilodban.

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Simsi!
De örülök, hogy újra itt vagy!! Sajnos a képtáras dologban nem tudok segíteni...

Jolka!
Dehogynem olvastalakKép csak azt nem értettem, hogy ott azonnal ideadják, vagy előzetesen kell igényelni? De olyan bamba vagyok, visszaolvatalak, és ott megtaláltam a választ erre a kérdésemre... bocsiiiiiiiiKép

Anita1!
Kivételesen megvettem ezt az újságot Kép megnézzük a képeketKép

Csilla!
Köszi a választKépMeg tudod csinálni a dolgozatod?


Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Zsuzsi!

Azonnal megkapod a kártyát. Vagyis mi anno Miskolcon csináltatuk, de szerintem Debibie is egyből megkapod.

Petra!

Betegek vagytok, hogy nem írsz mostanában?

Szép estét mindenkinek!

Melinda!

Sok a munka? Milyen dolgozni? Gondolom egy szapad perced sincs, ráadásul sok új történik veled.Gyerekek, hogy vanak?
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!
Nincs sok ruhám: 2 latin és egy standard. Most akarok mondjuk egy új latint varratni, már a fejemben ki is van gondolva, mert hát szülés után ugyan nem maradtam kövér, de sajnos lóg a bőr a hasamon és a hátamon. A jelenlegi ruhám meg tökre kivágott, szabdon van a hasam és a hátam is. Így le lesz cserélve.

Zsuzsi!
Köszi, hogy felkínáltad a segítséged. Még nem gondoltam át, de ha maradok ennél a témánál, akkor priviben felveszem veled a kapcsolatot.

Anita2!
Sztárok lettetek! Nem jár a lap, de lehet, hogy miattatok megveszem.
Nyertetek is vmit?

Ági!
Helen doron Nyelvsuli infója: Heti 1x30perc a foglalkozás, mert még nagyon pici Angyalka. Utána itthon naponta meg kell hallgatni a 10-15 perc hanganyagot. A csoportok 4-8 fősök, szóval mindenkivel van foglalkozva. A játékra épít, állítólag úgy van megcsinálva a foglalkoztató is, mintha más országban lenne. Az ára 10 hónapra 50e huf, de lehet havonta is fizetni, úgy ugye 5e huf. Én már bejelentkeztem Flórával egy bemutató órára, ami ha tetszik, akkor ott lehet be is iratni. Jan. végén fognak visszahívni, akörül lesz a bemutató óra is és febr. elején indulnak az új csoportok. Ha gondolod, akkor szólj és privátban elküldöm a telefonszámot.
Ja, megnézted végül a báli előadást a tv-ben?

Jó éjt!

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Szokás szerint elaludtamKép
Kérem a tel.számot ha lehetKép
Hú,azért az árán ledöbbentem.De végül is akkor 1000 ft majdnem egy alkalom.Annyira gondoltam énis.
Ági
csagi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: