Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon-nagyon boldog bekes karacsonyt kivanok, babaknak, anyaknak, apaknak,mindenkinek!
Mar csak karacsony utan jovok.
puszi nektek, Ildi
Vendég
 


Puszi-puszi mindenkinek!

Maris,
ez nagyon tetszik, mármint a történetetek! Én biztos elárultam volna magam valahogy, egy pillantással vagy valamivel, hogy a fenébe bírtátok ezt így?!

Judit,
megnéztem az esküvői képeket, teljesen jók, nagyon szépek vagytok rajta, hatalmas a csokrod és milyen különleges, hogy Pisti egyenruhában volt!!!! Jó KIS lagzi volt akkor a tiétek is! Kép

Ildi,
jó utat (bár már leht, hogy nem olvasod) és nagyon boldog karácsonyt neked és családodnak!

Viki,
köszi a köszöntést!

Betti,
ez a sok nyavaja, sajnálom a gyerkőcöket. Azt hiszem Judit tanácsolta egyszer Zitának, és szerintem tök igaza van, hogy ha meg van fázva a kisporonty, akkor is jót tesz neki a levegőzés. Nem akarod Bálintot kicsit kivinni? Hátha bejönne nála a taktika.


Köszi a kérdéseiteket, Dádim köszöni szépen nagyon is jól van! Csak éppen hiszti-pisztit játszik! Én meg, szegény aggódó szüleje, kétségbeesve dajkálgatom, hogy vajon nem beteg-e, mije fáj......és közben a kis hamisnak kutya baja.....egy szó mint száz, lehet, hogy már a foga kínozza, mert rágcsálja az ujjamat és elégedetten néz, mikor dörzsölöm az ínyét. Na és ezzel egyidőben fedezte fel a sikongatás örömeit, na ezt a kettőt aztán összeköti és kikerget vele a világból! De egyébként jól van. Kép

Zita,
mi majd csak január 9-én megyünk oltásra megint, egy kicsit késésben vagyunk, mert az előzőt is halogattam.
Most már húzódik vissza az oltás helye is, már nem piros,csak lila és kisebb a göb is a bőre alatt. A jégakku megteszi a hatását.

Nnnna, nyavajog már , mostanában 2x fél órát alszik nappal, nem túl sok és persze csodálkozok, hogy estére nyügi.

Puszi: Sorsi
sasiorsi
 
 


Hali,
Sasiorsi mi kaptunk az egyik gyakorló anyuka barátnémtól NUK márkájú buzogányra emlékeztető rágókát. Vagyis egy buzogány és egy fogkefe mindkettő műanyagból van egy csomagban. A Tescoban is lehet kapni a baba részlegen, ahol a cumik stb. található. Virág előszeretettel rágcsálja, persze először segíteni kell neki, mert képes ledugni a torkán. Szóval próbáljátok ki olyan 1000 Ft körül van.
Igaz nehéz volt kibírni Petivel, hogy ne áruljuk el magunkat a cégnél, de jó sokáig kibírtuk.

Lányok, Ti mit főztök szentestére, már aki otthon ünnepel nem szülőknél. Mi mindig itthon ünnepeltünk, már amióta együtt élünk, hogy ne haragudjon meg egyik szülő sem. Az idén majd 25-én megyünk anyósomékhoz ebédre, 26-án a repcsitérre a húgomért és mivel az én szüleimhez visszük, így ott lesz a vacsi is.
Remélem a hangulatom is megjavul akkora és boldog karácsonyunk lesz.
Virágot tegnap és ma is kivittem szánkózni, nagyon élvezte, pedig 1x le is borult! De csak megilyedt a hideg hótol, felültettem és repültünk tovább.
Kép
puszi Mindenkinek

Maris
feketemaris
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Hát sajnos nem jött össsze a séta, Beni éhes lett, Liza meg már szétfagyott, mert mi már korábban elindultunk. De januárbn tényleg jöjjünk össze!

Betti,
korcsolyázás...! Hihetetlen régen voltam én is, de jó lenne!!!Csak álmodozni tudok róla, 2 gyerek mellet mikor???

Maris,
jó neked, hogy mersz bikiniben korizni, én a Balcsinál is sunnyogok, ha fürdőruhát kell vennem. Pláne most...

Lányok,
azt hittem csak én vagyok türelmetlen és fonnyadt uborka! Ez utóbbi lehet, hogy tényleg csak én vagyok. Az én férjem is a régi Katust kérte ajándékba. Nem tudom, mikor leszek újra a régi. Úgy szeretnék annyit mosolyogni, mint rég!!! De sokszor fürdeni sincs erőm, nemhogy vicceskedni. Azért idétlennek megmaradtam...

Mi Csabival 2002 szilveszterén találkoztunk egy házibuliban, amit közös barátaink szerveztek. Egyikünk sem akart elmenni, de vhogy rábeszéltek minket külön-külön. Én akkor még Pesten éltem, és annyiszor csalódtam, hogy teljesen kiábrándult voltam.Egyszerűen nem hittem el, hogy létezik épeszű pasi a földön.
Nem részletezem, szerelem volt első látásra. 6 hete ismertük egymást, amikor elutaztunk Egyiptomba. Azt gondoltuk, hogy ha együtt jövünk haza, akkor működni fog. És így is lett. Áprilisban már terhes voltam ,de tudjátok, hogy szomorúan végződött, de ez iszonyúan összekovácsolt minket. Aug.- ban esküvő, októberben kopogtatott Liza. A polgári esküvőnk 4 személyes volt, mi + a tanuk, mert az egyhzira hívtuk a népeket 1 hónappal később. De jó is, mert a polgárin leszakadt alattunk a kanapé...Kép Pirosak közölte, hogy foglaljon helyet a jegyespár, én foglalta, Csabi meg szokás szerint ledobta magát, és már csak a forgácsok és bársonyfoszlányok közt eszméltünk. Zokogtunk a röhögéstől! Csabi és a tanuja szépen kivitték a roncsokat, és behoztak egy új ülőkét. Még jó, hogy mindezt nem a 100 fős násznép előtt adtuk elő.
A lagzi a Korona hotelben volt, nagyon jót buliztunk, bár én épp akkor próbáltam túltenni magam a kisbabám elvesztésén. Erre mondják, hogy keserédes. Rómában voltunk nászúton. én pedig imádom a férjemet, és köszönöm neki a fantasztikus gyerekeinket!

Judit,
csak nem a Pázmányra jártál? Mert én is, igaz csak 2 évet végeztem el latin-angol szakon, utána átszivárogtam a jogra. Amit szintén nem végeztem el...De ez már egy másik sztori.

Nálunk a Karácsony úgy alakul, hogy holnap utazunk a szüleimhez, szenteste itthin négyesben, 25-én pedig hozzánk jön az egész Aprajafalva. Én lazacot sütök snidling-mártással vacsira 24-én a la Finnország. De másnap a fácán húslevest meg a töltött káposztát anyukám hozza.

Maris, te mit főzöl?

Két ünnep közt Beninek is oltás, előre félek. Úgy sajnálom, hogy én is sírok, és mindig apukája fogja le a gyerekeket, mert én nem bírom. Én csak vigasztalok utána.

Na, puszi mindenkinek, békés ünnepeket!

Kata
Vendég
 


Hali,
úgy látom kezdünk kihalni, a karácsonyi előkészületek minden háziasszony lekötnek!
Kata, a Ti történetetek sem mindennapi, jó gyorsan belehúztatok.
Mit főzök? Mivel mi "csak" 24-én leszünk itthon halat fogok rántani, mert az Peti kedvence, ezzel nincs nagy gond, de még azon gondolokodom, hogy csinálok egy pár db-t úgy is, hogy hirtelen megsütöm mindkét oldalát, majdt tejszínes szósz csinálok hozzá, vmi pikáns ízzel és főzök ki tésztát hozzá, majd az egészet be a sütőbe.
Tegnap már csináltam egy almás kekszes sütit amit nem kell sütni, csak összepakolgatni. Ma begyúrom a bájgli tésztáját és megfőzöm a tölteléket, reggel pedig kisütöm.

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Olyan jó olvasni a lovestorykat! Kép Kata, annyira jellemző rád az egész történet! A barátnőm 2 éve úgy járt az anyakönyvvezetőnél (mi voltunk a tanúk), hogy a lány elesett a pezsgővel, minden széttört és -folyt, mi is jót nevettünk. Igaz, már kínunkban, mert előtte az anyakönyvvezető nem tudta kimondani a férj nevét, majd belesült a szövegébe és ki kellett nyitnia a füzetét. Irtó kínos volt...

Maris, minden elismerésem, hogy magatokban tartottátok a titkot. De teljesen nem is értem az okot. Olyan nagy gond lett volna, ha kiderül? Mert ha mondjuk én a munkahelyemen összejövök az egyik diákommal, azt titkolni kell! Kép Jó lehet szánkózni a gyerekkel, jövőre már én is fogok! Kép

Tegnap felöltöztettük a fát, Kép(tettem fel családi fotót!)ma pedig indulunk a szüleimhez. Onnan ritkábban jelentkezem majd, de a két ünnep közt itthon leszünk. (Még mindig jönnek babanézőbe...)

Nem maradt más hátra, minthogy mindenkinek áldott, békés és szeretetteljes karácsonyt kívánjak kicsi családja körében. Gyógyulást, kitartást, erőt, nyugalmat és jókedvet mindenkinek!

Szeretettel, Judit (a férjem is boldog ünnepet kíván mindannyiótoknak!)

Kép
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Én is megvagyok ám, csak kicsit elhavazva, mint mindig.
Lányom mostanában nem sokat alszik napközben, így nem is nagyon tudok netezni. Eddig tanultam ebben az időben, de pár vizsgán túl vagyok. Legalább a jövő hétig nem tanulok! Kép

Karácsonyi készülődés megy ezerrel. Történnek jó dolgok, és sajnos rosszak is.
Ma belementek Ricsibe (és a kocsiba) oldalról, jól összetörték a kocsink oldalát. Elismerte a nő, hogy ő volt a hibás, meg is csinálják, ugyanis autómentő, vagy szerelő...vagy a tököm tudja, hogy mi a fickó, és ráadásul a szomszéd lépcsőházban lakik. De ez nekem édes kevés, párszáz kilómétert autózunk karácsony alatt. Most mehetünk leamortizált kkocsival. Kép
Nem találok "nájlonharisnyát" Lillának, sem lakkcipőt. Kép

EGyébként ajik megvannak, majdnem mind be is van csomizva.
Ricsi fog holnap főzni, aszaltszilvával töltött pulykamellet csinál majd krumplival. Én meg sütök egy gyümölcskenyeret.

Most megyek! Legyen nagyon Boldog, Békés Karácsonyotok! Vigyázzatok magatokra az utakon!

Kép

Pussz Mindenkinek!

Timi és a Balázs Család!

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Kiástam magam a hó alól, és órák óta olvasgatom a termést Kép!

Egyébként ismét bedöglött a szgép és azért voltatok kénytelenek nélkülözni Kép!

Nem tudom valaki idetévede-e, azért írigatok egy kicsit!
Mi hosszas vajúdás után sem tudjuk eldönteni, pedig holnap van a napja, hogy hogy legyen a karácsony, mert minden nagyszülő szeretne minket, de ugye, az egyik (történetesen az én anyukám) uszkve 500 km-re bír lakni, úgyhogy az nem 1 napos út. És nem is egy kéjutazás a gyerekekkel...

Egyébként én is aszaltszilvás pulykát akartam csinálni, de az én uram ezt nem hajlandó fogyasztani, és Õ is lazacot követelt, de én ala magyaros kaporszósszal komálom.
Mi is sütöttünk a gyerekekkel linzert, csokimázat is tettünk rája, imádták, nincs is belőle, pedig karácsonyra készült.Kép

Amúgyilag megvagyunk, most csak takonykór van, de ez sztem tavaszig má' kitart.

Gyönyörű itt a táj, Ambrussal lecsúsztam szánkóval a domboldalon (Csenge pont Nagyinál volt Kép), annyira boldogg volt, hogy öröm volt nézni.

Egyébként én is sokszor vagyok idegbubu, most szerencsére (kopkopkop), tán kijöttem belőle, egy időre...majd visszajön Kép. De, nem adom fel, tán van még remény, hogy egyszer visszanyerjem a régi formámat (a szó MINDEN értelmében)!!!!

A mi lávsztorink igen rövid lenne, ha az esküvővel kezdeném... 1997 nyara, én épp Szekszárdra jártam főiskolára, és a fél éves nagygyakorlatomat töltöttem Bp-en amikoris megismerkedtem jövendőbelimmel (amit persze akkor még nem gondótam). Én is nagyon nagy csalódás után voltam, úgyhogy nem igazán izgatott az egész...
Valahogy mégis megismerkedésünk pillanatától összeköt valami minket, és szinte az első pillanattól együtt laktunk. Valszeg ezért sem foglalkoztatott minket különösebben az esküvő gondolata, éltünk csak úgy "vadassan" (Fábry után szabadon), aztán Csenge úgy döntött, hogy Õ jönne a maga részéről, mi meg mondtuk, hogy gyere várunk szeretettel. Az esküvő a szüleinkben ugyan föl-föl merült, de nem foglalkoztunk a kérdéssel.
Aztán, amikor khba kerültem és több megalázó szituban is volt részem,(annak ellenére, hogy általában nem voltak házasok a többi pár sem) mondtam Krisztiánnak, hogy szörnyű volt és mégegyszer ezt nem szeretném...
Éldegéltunk tovább, amikor kopogtatott Ambrus, és ekkor zajlott nálunk a lánykérés (mondanom sem kell nagyon jót szórakoztunk Kép), az esküvő végül a 8. hónap második felében (6 traktorral vontattak és daruval emeltek be, akkora voltam az 5 kilós bébimmel a hasambanKép), talpig feketében (merthogy az slankít Kép) zajlott a nyilvánosság teljes kizárásával (írnák a pletyka lapok, ha érdekelné őket Kép, meg minket ők-de ez már más történet...). Az anyakönyvvezető nagyon jól szórakozott, nagyon vices kis bagázs voltunk számára (XIII.ker.), meg mi is jól szórakoztunk...És szórakozunk a mai napig is, ha én nem őrülök meg és nem tombolnak éppen a hormonjaim, vagy nem vagyok ványadt uborka Kép, stb.

Most újracsatlakozik ez a vacak gép, remélem sikerül elmenteni és visszavarázsolni a novellámat.Kép

A gifjeim is elszálltak a gép betegsége miatt, de majd szerzek újakat!

Mindannyiótoknak BOLDOG KARÁCSONYT kívánok!
(A babatalit még mindíg komolyn gondolom)
Tsók Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok,
képezeljétek, csak belémszállt a karácsonyi hangulat, ugyanis...
szóval úgy kezdődött, hogy a párom elnyargalt céges karácsonyi berúgós buliba, én meg itt fonnyadt uborkáztam magam, hogy nekem még ilyen sincs az idén és mikor lesz majd egyáltalán legközelebb stb. közben benéztem a babócánkhoz aki már durmol és remélem így is marad jó sokáig, amikoris átnyargalva az étkezőn megbotlott a takarítós szemem a sarokülő alatt vmi nagy izén....!!!!! Na a gyereknézést gyorsan lerendeztem és bemásztam az asztal alá, hát mit látnak szemeim, a család apa felőli karácsonyi ajándékait. De nagyon rendes voltam, mert megálltam és nem néztem meg. De mikor rakhatta oda??? Mert igaz, ma nem töröltem fel a követ, de tegnap igen, akkor meg jártam arra. Így megállapítom, hogy ma du. történhetett, de holnap még gyertya gyújtás előtt 1x fel kell takarítanom, na majd kihagyom azt a részt!!!! Szóval ettől megjött a karácsonyi "fíling". Tegnap már kutyultam is egy almás sütiti, nagyon szupi, mert nem kell sütni le is írom nektek, ajánlott kisbabás anyukáknak, időhiány végett.

Kekszes almás
1 tepsi alját ki kell rakni háztartási kekszel (kisebb, mint a gáztepsi és ne teflon legyen, mert szeleteléskor megsínyli)
Töltelék: 1 kg alma, 7 dl víz, 25 dkg cukor, fahéj ebből kompótot kell főzni.( ha reszelt almával csinálod hamarabb kész) 3 db vaníliás főzős pudingport 3 dl vízzel elkutyulni és beleönteni a kompótba, majd 5 percig együtt rotyogtatni. Ha kihűlt az egészet rá kell borítani a kekszre és egy másik sor keksszel befedni. Idei ajándék mikulásokat összetörni ha még van, ha nincs 5 dkg cukor, 5 dkg kakaó, 5 evőkanál víz segítségével mázat készíteni és 10 dkg vajjal elkeverni. Ezt rá a tetejére, majd az egészet eldugni egy éjszakára az éhes család elől és másnap szeletelhető, a keksz méretének megfelelően. Nagyon fincsi!!!!
A másik karácsonyi sütim a bájgli, ma már begyúrtam a tésztát és megfőztem a dió és mák tölteléket és majd holnap reggel Virág engedelmével kinyújtom a tészát, megtöltöm és sütöm. Nekem ilyen bájgli receptem van, de nagyon fincsi.

Borsi, írd már le légyszi az aszaltszilvás pulykát, ilyet még soha nem csináltam. Neked mikor lesznek képek a profilodban? De ezt talán már kérdeztem. Nálatok nincs szélessávú net? Ha összejön a babatali, majd sütök muffint!!!!

Judit, nem nagyon örültek volna ha kiderül bent a szerelmi életünk, mi magunk sem, meg akkor Petit állandóan ezzel cikizték volna.

Timi, nagyon aranyos ez a kép Lilláról! Nézd meg a Brendonban a harit és a cipőt, ott biztos találsz, igaz jó drágáért!
Én is csatlakozom a BOLDOG KARÁCSONYT kívánók közé. Nagyon izgulok már, hogy Virág mit fog szólni a fához. Vasárnap ebéd előtt el is viszem a templomba, ott ilyenkor sok fa van feldíszítve és megmutatom neki a jászolban a kis Jézust! Mióta megszületett, misére is vagy 2x jutottam el!

Kép
pusszancs
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek, mert hulla fáradt vagyok. 2 napja suvickolom a lakást, de még mindig úgy néz ki, mint ahol bomba robbant. Pedig reggelre szeretném, ha már minden rendben lenne.
Délelőtt feldíszítjük a fát, ebédre megyünk apósomhoz, délután anyukámékhoz. Sajnos Roli 25-én szolgálatban lesz, így holnap mindkét nagyszülőhöz el kell mennünk.
Így kicsit húzós lesz a nap, de mindenképpen úgy szeretném, hogy még este itthon is tudjunk hármasban karácsonyozni.
Megyek is, és folytatom a pakolászást. Még ajándékokat is csomagolnom kell, úgyhogy dolgom van bőven.

Mindenkinek boldog, békés karácsonyt kívánok!

ZitaKép
anzizi
 
 


Szasztok skacok!

Gyorsan, gyorsan, hátha van még itt valaki, mondjatok nekem egy mártás receptet a halhoz, kapros, vagy snidlinges vagy bármilyen csak fini legyen, holnap azt kellene varázsolnom, de fogalmam sincs mitévő legyek!
Köszi lányok előre is!

Nagyon jól a love sztórik, jókat szórakozom rajta, élvezet.
Ehhez képest a mi történetünk rendkívül uncsi:

10 éve volt már,
mikoris egy júliusi meleg délután
lekvárfőzés gyanánt,
üvegért indult a barátnéhoz Jankánk. (ez én vagyok!)

S lám, a fürtös hajú deli legény,
ablakából kitekintvén,
Meglátja Jankánk termetét,
és felkiálta eképp:
Óhh, mily csodás ovis térd!


Szomszédjától érdeklőde derék Sasink,
mondd, ki lehet e zsenge nőcske?
Jó barátnénk mélyen szemébe tekint,
s látván a tüzet,elhívja őket egy esküvőbe.

Ódon bazilika kemény padján ülnek hőseink,
de szóllani egyik sem mer, csak érzik,
érzik egymás auráját,s arcukra kiül a pír.
Ezzel a szerelem buja virágába szökik.


.... jó,ennyi volt az ihlet, most prózában folytatom....

Aztán éldegéltünk együtt, itt és ott, Bpesten, Bicskén,mindenhol. Mígnem Floridában egy étteremben Valentinkor Sasi megkérte a kezem. Én kínomban és zavartságomban csak röhögni tudtam ez annyira kínos tulajdonság, nagyon ciki, mert úgy érezhette Sasi, hogy kinevettem, pedig nem!!!
Este hívta is apukámat telefonon, itthon persze hajnali 5 óra volt, apum persze mit tudott volna mondani, mint " vigyed no!"

Itthon aztán volt ihaj-csuhaj, dínom-dánom, tavaly nyáron esett az eset, semmi különös, 100 ember, noszvaji kastélyban mulattunk reggel 6-ig. Én folyamatosan vigyorogtam, mert annyira boldognak éreztem magam és egyfolytában táncoltam, mert imádok táncolni.
Ez is és a gyermekvállalás is olyan dolgok egy nő életében, amit MEG KELL ÉLNI! így nagybetűvel! A maga nyűgével, idegbajosságával, és gyönyörűségével!
Úgy érzem most, hogy nem lenne teljes az életem, ha nem lettem volna menyasszon és nem született volna egy babám. Gazdagabbnak érzem velük magam! (Sok-sok ilyen kincset gyűjtögetek még! Kép)

Gondolom ezt Ti is így érzitek, ugye?! Lányok, amikor szomorúak vagy idegesek vagyunk, akkor csak ezekre a szép emlékekre, élményekre és a gyönyörű babáinkra szabad gondolni, és meglátjátok, hogy ez az igazi boldogság! Hogy mindez a miénk, senki nem veheti el és ha megöregszünk, akkor az így szerzett tudás, tapsztalat és boldog pillanatok megnyugvást jelentenek majd........így kívánok Nektek és családotoknak nyugodt, békés Karácsonyt!

Puszi:Sasiorsi (avagy Janka, mert a térdem kalács, olyan vagyok mint a Manka, csak a Sasi esze hibás) Kép
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy "megismerhettelek" Benneteket és ha többnyire csak az éteren, de azért néha dumcsizunk.

Kellemes, Szeretetteljes Karácsonyi ünnepeket Kívánok! Sok örömet és boldogságot a Csillogó szempárokhoz!

Betti
Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok Lányok!

Anyukáméknál megvolt a vacsi, az ajándékozás, az éjféli mise (nálunk 6-kor van, Apa vigyázott Botira Kép ).
Amikor a fa körül ültünk, eszembe jutottatok, hogy ti is ünnepeltek valahol a szeretteitekkel és azokkal a csodálatos manókkal... Gondoltam, leülök a géphez, és megírom ezt nektek. Erre Betti pont hasonló gondolatokkal jött. Kép Csatlakozom hozzá, boldog vagyok, hogy vagytok, és ha ez nem is olyan barátság, mint a többi, hétköznapi, ezer éve tartó, de mégis az, tudom, hogy az.
Azt hiszem, a karácsony érzelgőssé tett, bocs érte! Kép
További szép ünnepet kívánok mindenkinek!

Sok puszi, Judit

(Sasiorsi, annyira szuper, ahogy leírtad a lovestoryt! Nagyon jól szórakoztam! Igazad van, ezekért a dolgokért érdemes élni... )
Vendég
 


Sziasztok!
Olyan szépeket írtatok, hogy ezek után én már nem is tudom mit írjak!
Roli ma szolgálatban van, holnap reggel jön csak haza, így Jázikámmal ma kettecskén karácsonyozunk. Kép Elég vacak érzés.
Éppen most altattam el, így most nagyon csendes nálunk az ünnep.
A tegnapi nap nagyon szép volt, a mai nap nem bánnám ha gyorsan eltelne, hogy holnap újra együtt lehessünk!
Még egyszer boldog karácsonyt mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk a 2 napos országjáró körutunkból. Mit mondjak, nem volt egy sétagalopp, beletettünk vagy 700km-t a hátsónkba, mi lenne, ha valami nagyobb országban laknánk? Mi a családommal biztos a négy legtávolabbi ponton helyezkednénk el Kép!

Na, hogy sikerült a karácsony? Nálunk -természetesen-óriási volt, nagyon boldogan csillogtak azok a bizonyos szemek...
Csenge, mondta is, hogy; "Nahát, Anya, pont azt kaptam amit kértem, úgylátszik mégis jó voltam!!!" Csak fényképezni felejtettem el, sajnos Kép.

Maris!
Az aszaltszilvás pulyka, csak annyi, hogy a p.mellfilébe becsavarod az aszaltszilvát. Érdemes csíkokra vágni a mellet, és fogpiszkálóval kis henger alakokra összetűzni, lehet köré bacont is csavarni, meg bármi mással is tölteni. Na, megfűszerez, ízlés szerint, megsüt, megesz. De, higeden is kitűnő, és szép vékony karikákra (hidegen) lehet vágni.
A profilomban van kép!!!Tessék megnézni, mielőtt... És valóban nincs szélessáv, pedig már közel voltunk (persze 50m-re már van)Kép.

Mégegyszer;
KépKépKépKépKépKép KARÁCSONYT KÍVÁNOK NÉKTEK!!

Borsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Hali Borsi, igen van kép, csak nincs betéve az elérhetősége a profilodba, csak az az egy a gyerkőcökről, így nem lehet oda lépni és megnézni. Most van némi fordítani valóm, így azon munkálkodom, de ha kész jelentkezem.
puszi mindenkinek
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, az ünnepek alatt mindenki el van foglava...

Mi tegnap jöttünk haza, nagyon jó volt a szülőknél, de már vártuk, hogy hazaérjünk, mert sok volt ez az ünnepi rohangálás... Ha nem mi mentünk, akkor hozzánk jöttek, és Boti nem is aludt eleget napközben sosem. Persze éjjel annál inkább, mindig 7 után kelt fel először, az egyik nap pedig este 9-től reggel negyed 9-ig aludt megszakítás nélkül!

Itthon aztán ma egész nap... Pihente a fáradalmakat... Kép

Egyébként most nagyon aggódunk, ugyanis képzeljétek, az előző héten nem hízott Boti semmit! Előtte is csak 9 dekát, de akkor még nem aggódtam, hátha átmeneti. De tegnap sajna kiderült este, hogy van valami, ami nem stimmel... Három hónaposan még erőteljesen kell gyarapodnia... Egyelőre mérjük a védőnő javaslatára, mennyit eszik, aztán hétfőn, amikor visszük oltásra, majd megbeszéljük a többit. Hát remélem, nem a tejem kevés... Persze ennek ellentmond, hogy végigalussza az éjszakát, napközben jókedvű, nevet, gagyog, alszik,(kivéve otthon az ünnepek alatt...) soha nem sír, 4 óránként kér, és még fejni is szoktam mindig, ha nem is olyan sokat. Szóval most várakozó álláspont és persze aggodalom ezerrel... Kép Egyébként 120 körül eszik egyszerre, de lehet, hogy korábban nem evett ennyit, mármint a múlt héten, mert hamarabb abbahagyja, csak most még utána is kínálom... Ma 3 óránként etettem, elfogadta mindig és evett, de előtte nem jelzte, hogy éhes lenne... Arra gyanakszunk, hogy olyan jó gyerek, hogy nem nyafog, csak ha már nagyon éhes. Na meg biztosan közrejátszik az is, hogy a reggeli későn kelés miatt csak 5-ször eszik, és elvileg 6-szor kellene... De nem tudok mit csinálni, ha 7-kor eszik először! Utána nem jön már ki a 6 kaja 9-ig... Szerintetek mi lehet vele?

Na megyek, mert késő van, és holnap hozzánk megint babalátogatók jönnek... Majd jelentkezem hamarosan!
Addig is mindenkinek sok puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a Karácsony, én majd írok róla, de most megint nagyon aggódom!!! Jajjaj!!!Nincs elég tejem, egyik napról a másikra megcsappant. BENIKE ÉHES!!!Tegnap óta érzem, két oldalról etetem, így szopizik 100 körül, de ki is üríti teljesen. Mit csináljak???Iszom a szopi teát, alk. mentes sört, pihenni nem tudok, segítség!

Zita, neked volt ilyen? Hogy növelted a tejtermelést?

Gyagya 2 gyermekes Kata
Vendég
 


Kata!
Nekem is volt ilyen már, nem is egyszer, utoljára éppen karácsony előtt, (én ezért tejcsit kértem a Jézuskától Kép) csak már nem is írtam, mert nem akarlak titeket állandóan ezzel fárasztani.
Ne aggódj, biztos, hogy csak átmeneti, én is kétségbe voltam esve, de 3-4 nap után mindig helyreálltak a dolgok. Én sem csináltam semmi különöset, ittam a teát, szedtem a homeos bogyót, (de sajnos azt 2 hete nem találok egyik gyógyszertárban sem, állítólag kifogytak a nagyker készletek. Úgyhogy ha valahol mégis találtok írjátok meg!) és nagyon gyakran szoptattam. Volt, hogy óránként napközben, mert úgy éreztem én is, hogy kevés a tejem. Nem adtam neki pótlást, inkább szopizott sokszor keveset, valahogy így kínlódtuk végig azt a pár napot. Nagyon fárasztó volt, mert éjjel is ezt csináltuk, de megérte, mert aztán lett is tejcsi bőven.
Ne izgulj, bár tudom nem könnyű, de biztos hogy nálad is rendeződni fog pár napon belül!
Kitartás addig is!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Kata, egy cipőben járunk! Kép Ma már én is úgy érzem, hogy a kevés tej az oka, hogy Boti nem hízott. A mérlegben kicseréljük majd az elemet, de egyelőre úgy tűnik, hogy 80-100-nál nem tud többet enni egyszerre, és utána már nem nagyon tudok fejni. Szerintem az előző héten is ez lehetett, csak akkor még nem tűnt fel, mert nem mértük, és nem volt nyűgös. Most én is gyakran szoptatom, bár magától ő nem kérne, de észreveszem, hogy nyugtalanabb... Remélem, rendeződök hamar, mert ez tényleg idegőrlő... Zita, te vagy a példakép, jó tudni, hogy ha kitartó az ember, meglehet az eredménye! Megyek szoptatni, puszi mindenkinek!
Vendég
 


Köszi a bíztatást, olyan aranyosak vagytok! hiába tudom, hogy mit kell tennem, akkor is nagyon kell a ti tapasztalatotok!!

Zita,
ez a homeos bogyó mennyire hatékony? ki kellene próbálnom, de semmit nem tudok róla!

Beni annyira beájult az éjszakai drámázás után, hogy nem tudom gyakrabban szoptatni. Majd du. megpróbálom. Bár ha ő ne akar felkelni, még sosoem sikerült kelteni...

Judit,
akkor vállvetve hajrá nekünk! Te is teázol? Van állítólag a laktoherb-en kívül egy keverék, csupa jót mondanak róla, de még nem találkoztam személyes tapasztalattal. Te ismered? 5-6 félét kell összekeverni, van benne vmi keserű is állítólag...
Mi sem mérjük Benit, csak hetente, de most én is mértem szopi előtt-után, és ez alátámasztotta a sejtelmemet.

Egyébként mitől függ a tejtermelés? A hormonokat úgysem lehet befolyásolni!!!Néha úgy érzem, hogy csak varázsolgatok össze-vissza...


Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Először is nagyon sajnálom, hogy ennyien küszködtök a tejcsivel. Sajna én tanácsot nem tudok adni, mert mikor nekem kevés lett a tejem, akkor én adtam neki pótlást, mert Lillcsinek hízni kellett, nem tehettem meg, hogy "próbálkozunk" napokig. De nektek csodaszép nagy babáitok vannak, és biztos vagyok benne, hogy a sok szopi meghozza gyümölcsét. Kép

Nálunk a helyzet kissé kritikus. A kisasszony kicsit el lett kényeztetve az ünnepek alatt. Így most harcolok vele, nem igazán akar még visszaállni az eredeti kerékvágásba. Az öltözés és pelenkázás közelharcba fullad állandóan, és mindig játszani kellene vele, semmit sem csinálhatok. De asszem már alakulunk, csak én is kicsit türelmetlenebb vagyok.

A karácsony isteni volt. Most volt először, hogy szenteste hármasban voltunk itthon. Elmondhatatlanul jól sikerült. Kép Kicsi hercegnőmnek csillogott a szeme a fa láttán, az ajándékot imádta. Együtt vacsiztunk hárman, nyugi volt, nem voltam feszült. Szóval nagyon jó volt. Aztán másnap meglátogattuk a nagyszülőket. Anyukáméknál tölttünk majdnem három napot. Szánkóztunk is nagyot. Bár azt Lilla még nem igazán értékelte. Én csodálni tudom azokat a babákat, akik a babakocsiban is, és már járműben is minden hang nélkül megülnek. Az én gyerekem pelenkájában tűk vannak, nem tud megülni egy percig sem. Így általában minden ülős dolog visításba fullad. Kép
Most kicsit bajban vagyok, mert épp olyan időszak van, hogy Lilla már üvölt a babakocsiban, hogy ki akar jönni, viszont nem bír gyalogolni még kilómétereket. Így, hogy az üvöltést elkerüljem, sokszor nem viszek babakocsit, de cipelem a gyereket. A hátam meg szakad be. (a doki azt mondta, hogy ne emelgessem a gyereket...hahahaha)
No, de ez nem panaszkodás, csak helyzetjelentés. Kép

Teszek fel képet ide is a karácsonyi hercegnőmről! Kép

Sziasztok!

Timi

(ja, nem is írtam sürű elfoglaltságomat! természetsen tanulnom kellene. 4-én vizsgázok két tárgyból, 5-én egyből. És le kell adnom egy házidogát meg 5-6 rajzot 5-ig. Kép )

Kép

(TEszek még az albumba is)

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Tettem képeket az albumba. Még teszek majd esküvőset is és karisat is, csak közben szépen lefagytam, elszállt a lev. rendszerem. Alig bírtam helyrepofozni a gépet. Kép A levelezésemmel így is meg kell várnom apát. Kép

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Újra jöttem, én is úgy vagyok, mint Kata, hogy olyan jó a bíztatás és a tanácsok!

Urtica urens a homeos bogyó neve, sajna csak kevés gyógyszertárban van eleve, úgyhogy ha a Dobó téren és a Zalárban nem volt, akkor szerintem nincs egyelőre... Kép Nem tudom, használ-e, de ártani nem árt, az biztos. Nekem mondjuk eddig igazi gondom nem volt, csak aggódtam mindig, de ezidáig feleslegesen. Most már gond van, érzem... Kép Éjjel Boti aludt, de nyugtalanabb volt, és 4 után etettem először. Most majdnem három órája alszik, én sem keltem fel a gyakori szopi miatt, de azt hiszem, nem aludna, ha éhezne... Kata, szerintem Beni sem éhes, ha alszik, de lehet, hogy rosszul gondolom. Akkor etesd, ha ébren van, felesleges költögetni. Én sem aggódtam volna, ha lett volna gyarapodás az előző héten... Kép

A tejtermelés bizonyára alkati dolog is, de én már sok szoptatási tanácsadótól hallottam, hogy mindenki képes szoptatni sokáig, csak akarat és hit kell. Szóval fel a fejjel, szopiztatás ezerrel, aztán csak lesz eredménye! Zita és Jázi az élő példa! Kép
A Laktoherb szerintem nagyon jó, és már több embertől hallottam, hogy amikor kevesebbet ivott, és utána újra megemelte az adagot, akkor nagyon bedurrant a melle, érezhetően több lett a tej. Szóval én nem is próbálkozom mással, ezt iszom gyakran, úgy vagyok vele, hogy ártani ez sem árt, legalább tuti megvan a folyadékbevitelem! Kép

Timi, nagyon édes a lányod, tényleg kis hercegnő! Kép A vizsgákra egy nagy kalappal!!!

Mindenkinek jó pihenést és babaázást!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Nekünk is szuper volt az első karácsony, ahol már 4-en voltunk.
23-án tartottuk a Bulcsú szülinapi buliját, úgyhogy nálunk szenteste is szerpentinnel díszített volt a nagyszoba, mert Bulcsú kérésére nem szedtük le, még most is itt lógnak.
Bálint még nem sokat fogott fel természetesen az egészből, de a villogó fények őt is elvarázsolták.

Kata! Judit!
Nekünk is volt egy idő, amikor a mérleg nem annyit mutatott, mint amennyit a könyvek és a doktornők előírnak. Nem biztos, hogy a tej kevés, lehet, hogy csak az igénye volt kevesebb pár napig a Babáitoknak. Nekünk is a gyakori szopizás vált be, és a következő heti mérésnél az előző heti lemaradást is behoztuk. Kitartás, biztos, hogy sikerül.
Én mindenhol azt hallom, olvasom, hogy a tejtermelődés legjobb serkentője a szoptatás, ill. a gyakori szoptatás, mellrehelyezés. A hormonok valóban befolyásolhatatlanok ilyen szempontból. Szorítok Nektek!

Képzeljétek tegnap Bulcsúvideot nézegettünk, olyan korút, mint most Bálint. Bulcsú már a bútorokba kapaszkodva felállt, és kézenfogva vezetve lépeget a filmen. Ehhez képest Bálint még nem is mászik.....Viszont van 7 foga, gyönyörűen ül - ez Bulcsúnak csak sokkal később adatott meg.

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Jaj,jaj miket látok itt!!! Kép Tejcsi gondok....

Kata!
Írtad, hogy nincs sok pihi, pedig a tejtermeléshez az is kell, hogy nyugodt, kipihent és kiegyensúlyozott légy! Szerintem próbálj meg lazítani is!

Judit!
Szurkolok nektek is! A laktoherb tényleg tuti szerintem is.


Kicsit sz*rul vagyok, úgyhogy most csak ennyit és gondolok rátok!
Pussz: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok Lányok,
a szoptatáshoz nyugalom kell, sokat enni és inni az anyukáknak! Nem idegesekdni. Ne aaggódjatok, szerintem csak a karácsonyi felhajtás, nagy jövés-menés zavarta meg a gyerkőcöket!
Kitartás és akkor javulni fog!
Sorsi, javulást neked!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok Lányok!

Már régóta olvasgatlak Benneteket reméltem, hogy egyszer én is az egri babások közé fogok tartozni Kép
Ma reggel kétcsíkos lett a tesztem 5 hónap próbálkozás után, ezért most egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Eddig Mikó Gabriellához jártam nőgyógyász rendelésre, de úgy tudom, hogy ő szülést nem vállal. Tudtok ajánlani valakit személyes tapasztalatotok alapján? Én eredetileg miskolci vagyok, ezért sajna még névről sem ismerek egyetlen egri orvost sem.
Remélem nem zavartam meg a "topikkört" Kép
Köszönöm a segítségeteket!

Vera
reva
 
 


Szia Vera!

Üdv közöttünk, én személy szerint nagyon örülök, hogy bővül az egriek tábora! Kép

Orvost ajánlani szerintem nagyon nehéz. Én Hernádi Lászlónál szültem, meg vagyok vele elégedve, nagyon jó szakember szerintem. De már rájöttem, hogy mindenkinek más a megfelelő orvos. Van aki szeret egy illetőt, van aki épp ugyanazt utálja.
Szóval én Õt ajánlom, de hallgasd meg a többieket is, és dönts belátásod szerint. Kép
Ja, Hernádiról bővebben kicsit:
Nem egy beszédes ember, viszont tud kedves is lenni, kérdésekre teljes választ ad. Nem tartja a markát folyton. Elismert ultrahangos szakember, olyannyira, hogy mikor felmentem Pestre 3D-s uh-ra, kérdezték ki az orvosom, mondtam a nevét. Erre a nő visszakérdezett, hogy akkor hogyhogy oda mentem, Hernádi nagyon jó orvos. (persze nem mondtam a szemébe, hogy nem a véleményére vagyok kíváncsi a gyerekkel kapcsolatban, csak mozizni jöttem. Kép Azt tudtam, hogy a gyerkőc jól van.)

És persze gratula a babához!

Most rohanok, családom vár!

GYere erre gyakran!

Szia Mindenkinek!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Szopiztatósok mi újság? Hogy alakul a dolog?

Zita!
Írjál már légyszi Jáziról!

Maris!
Virág miket csinál? Azóta is esszük a kenyeret, sőt már felvágottat is adtam Bálintnak, imádja.Nagyon ügyesen rág!

Szia Vera!

De jó hogy jöttél, újra egy Babaváró is van közöttünk!Kép
Amiket a profilodban láttam, kaspók, matricák, stb, Te csinálod? Nagyon különlegesek! Jó sok szabadidőd lehet!
Gratulálok a csíkokhoz!
Én BUlcsút Varga Zsoltnál szültem, nagyon rendes, empatikus, közvetlen, szakmailag is kiváló, fiatalos, "tökjófej" ,csak győzzed kivárni!
Bálint dr. Vörös Zoltánnál született. Szakmailag kifogástalan, de nekem hiányzott belőle sokminden, ami Zsoltban volt. Szóval Õ már 60 éves, nincs jópofizás, olyan száraz volt az egész. Szülés után Õ is minden nap jött vizitelni, szombaton bejött a varratszedésre, szóval minden ok, csak kicsit több emberség kéne...

Puszi: Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Vera!
Először is gratulálok! Gondolom most nagyon boldog vagy, hogy babát vársz, mi pedig veled örülünk.

Kép

Én Varga Zsoltnál szültem, de most nézek én is új orvos után. Én nem voltam vele megelégedve, szerintem túl sokat vállal, és nem tud eléggé figyelni a betegeire. De ez is csak egy vélemény, van aki közülünk is megvan vele elégedve. De abban mindenki egyetért, hogy a 2-3 órás várakozás nem sorolható az előnyei közé.
Nekem most Kovács Sándort ajánlották, róla nagyon jókat hallottam, kedves, alapos, lelkiismeretes, de Maris nála szült ő majd többet tud róla mondani.Neki is sok betege van, de időpontot ad, soha nem kell várakozni.

Betti!
Most éppen ki vagyok a kicsi Jázikámtól, már több mint egy hete éjszaka olyan 2 óránként kel. nagyon ritkán alszik vissza szopi nélkül, most éjszaka egyszer sem sikerült visszaaltatnom. Pedig most van tejem, nem az a baj, szopizhatna többet is, de ő inkább gyakrabban kel. Én meg már ki vagyok, mert 1,5 óránál többet nem tudok aludni egyhuzamban. így visszatértem arra, hogy napközben alszok én is vele. csak így meg semmi másra nics időm.
Arra gondolok, hogy talán a foga miatt van ez, de akkor napközben miért nem nyűgös?
Amúgy meg kis lusti, nem akar forgolódni, teljesen leállt. Nem szeret hason lenni, most fel akar ülni mindig, de persze még nem tudja megtartani egyedül magát.
Tettem fel néhány képet a karácsonyról!

Most megyek megpróbálom elaltatni, de szerintem én hamarabb elalszom!

Judit, Kata! Mi újság tejcsi ügyben?
Ildi, ti hogy vagytok? Anyudnál vagytok vagy már itthon?
Sasiorsi, jobbulást neked!

Üdv mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Fú, hárman 4 nevet írtatok Kép Első olvasásra a Varga Zsolt volt a szimpi, de a várakozás egy nem kismamának sem felemelő érzés, meg ugye én kis tudatlan (első baba), azt szeretném, ha tényleg lenne rám ideje a dokinak, meg türelme a "hülye" kérdéseimre válaszolni. Úgyhogy erősen a Kovács Sándor felé hajlok, bár Marist még mindenképpen megvárom!
Mindenesetre ma megyek a háziorvoshoz, mert eddig táppénzen voltam május óta egy mhelyi baleset miatt (Betti: ezért volt ennyi időm "alkotni" Kép, és pont január 2-án kellett volna mennem orvosszakértői bizottság elé, mert elvileg 2-tól már dolgoznom kellene, de a térdem még fáj Kép Szóval a lehető legjobbkor történik mindez Kép Bár elég nehéz elhinni, olyan mintha nem is velünk történne Kép A tesztet is megnézegetem félóránként, hogy rajta van-e még a két csík Kép

Köszönöm, hogy segítettetek, várom azért még az infókat Kép

Vera
reva
 
 


Sziasztok,

Vera,
gratulálok!!! De jóóóó most neked! Lehet, hogy mégis szeretnék 3. gyereket???
Én Pesten szültem, de 1-2x én is voltam uh-n Varga Zsoltnál. Tényleg nagyon rendes, csak hát várni...

MIKOR LESZ MÁR TÖBB TEJEM?????
Egyelőre semmi változás. Kép Pihenni nappal csak du tudok max 1 órát, ha a csillagok úgy állnak. Éjszaka meg pattogok Benihez. Egyre kevésbé bízom abban, hogy visszaáll a tejtermelés.

Sorsi, mi a baj?

Kata
Vendég
 


Halihó!

Lányok! Kitartás, nyugalom és lesz tejcsi. Szorítok Nektek!

Sorsi, jobbulást, bármi kínoz!

Vera!
Gratulálok a babához, most a világon a legjobb dolog történik veled, de erre hamarosan Te is rájössz.
Nekem is Varga Zsolt volt az orvosom és a sok várakozáson kívül semmi rossz dolgot nem tudok róla mondani. Nagyon kedves, emberi, és szerintem ez egy kismamának nagyon fontos, mert ilyenkor sokkal érzékenyebbek vagyunk, mint egyébként. Máskor lehet, hogy elviseljük ha nem kedvesek velünk, de ilyenkor semmiképp.
De minden embernek más az ízlése, és ezért mindenkinek más a véleménye a dokikról.
Úgy tudom, hogy Varga dokihoz a magánrendelőjébe is lehet menni, és oda biztosan időpontot ad, ezért szerintem nem kell várni.
Valamint Hernádi Lászlóról is jókat hallottam.

Majd még jelentkezem, most megyek.

Sziasztok!

Puszi: Viki
biti
 
 


Sziasztok!
Viki!
Én Varga Zsolthoz a magánrendelőjébe jártam, ott vártam órákat! És bármi aprósággal mentem, a pénzt mindig elkérte, még ha csak azért is mentem, hogy azt mondja, minden rendben. De ez sincs mindenkinél így.
Úgyhogy én tényleg nem akarom lebeszélni Verát róla, ha neki ő a szimpatikus.
Zita
anzizi
 
 


Hahó!

Zita! Ezt nem gondoltam volna, hogy ott is annyit vártál. Nem kaptál időpontot előre?
Én sosem adtam neki pénzt, mégis kedves volt velem végig. Aztán szülés után kb. egy héttel sikerült találkozni vele, akkor adtam neki egy kis ajándék csomagot, belerejtve egy kis pénzt. Mondjuk én nem a magánrendelőjébe jártam, hanem ő járt ki Füzesabonyba a védőnőhöz, ott találkoztunk.
De nekem az is tetszett, hogy nem tudhatta fogok-e adni neki pénzt, mégis nagyon kedves volt velem.
Terhesség előtt is hozzá jártam.

Na de erről ennyit, szerintem ha lehet, saját tapasztalatból kel dönteni.

Én sem akarok senkit rá beszélni, mert engem sem lehetne más dokira rábeszélni. Kép

Zita, azért remélem nincs harag, amiért ebben nem egy az ízlésünk?Kép
Viki
biti
 
 


Viki!
Prsze, hogy nincs harag.
Sokan meg vannak vele elégedve, én a pechesebbek közé tarozok. Nálam az tette be a kaput, hogy szülés közben, amikor belekönyökölt a hasamba és nyomta ki belőlem Jázit, közben a másik kezében a mobilján sms-t írt.
Ennél kicsit több odafigyelést vártam, 4 év és ennyi pénzt után.
De részemről a téma lezárva. Csak ez még nagyon a "bögyömbe" volt, muszáj volt leírnom, hogy megértsd, miért is az a véleményem róla, ami.
Szia!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Először is: Vera, isten hozott nálunk, nagyon örülök, hogy gyarapodott a topic! Írj majd magadról, párodról, merre laksz...
Én is Varga Zsoltnál szültem, de én kicsit más tészta vagyok, mert nekünk ismerős volt előtte is. Csak jó tudok róla mondani, nekem két barátnőm szült nála, akik nagyon dicsérték, és ajánlották, ezért választottam én is őt.
A pénzzel sajna a legtöbb doki így van, mindenért elkérik egy magánrendelésen... Kép A várakozás sajna fárasztó, bár mi a végén már mindig este 9 körül mentünk, és akkor nem kellett sokat várni. Lányok, tudjátok, hogy már van Varga zsoltnál 4D-s ultrahang is?

Ja, és Vera, nagy gratula a babához! Annyira irigyellek! Amikor terhes lettem, és ezt írták nekem a lányok, még nem tudtam, mennyire szép időszak következik. Mindannyiunkban megindít valami csodálatos nosztalgiát! Örülünk, hogy kicsit részei lehetünk majd mi is a babavárásodnak! Kép

Tejcsigondok. Katával már beszéltem telefonon, hogy felhívtam 2 szoptatási tanácsadót, NAGYON SOKAT segítettek, megnyugattak, és jó tanácsokat adtak. Most is gyakran szopizunk, éjjel is felkel, de már nyugodt vagyok, és tudom, visszafordítható a dolog, nem aggódom. Kata, te sem tedd, mert rendben lesz minden! A gyakori szopizás több tejet termel, előbb-utóbb visszaáll a szervezet és újra a régi lesz minden! A szoptatási tanácsadónak köszönhetem, hogy most várom, hogy éjjel felébredjen Boti és adjak neki enni, mert tudom, hogy ez használ, és nem a kihagyás. Már azon sem aggódom, hogy a jól megszokott rendünk (átalussza az éjszakát, 4 óránként eszik) felborul. Ha egyszer már beállt, akkor be fog újra, ha rendeződnek a dolgok.

Lányok, köszönöm a biztatás, NAGYON SOKAT jelent!!!

Most pihizek, legyetek jók, és vigyázzatok magatokra! Nem tudom, mikor jövök újra, mert holnap hazamegyünk a szüleinkhez, este buli (Botira Anya vigyáz), úgyhogy már most szeretnék nagyon boldog új évet kívánni mindenkinek!!! Minden álmotok váljon valóra a következő esztendőben!

Kép

Puszi, Judit
Vendég
 


Judit!
Jó olvasni ezeket az optimista szavakat, tényleg ez a megoldás, a gyakori szopizás, én is ezt tettem anno, és azóta Bálint újra 12 órát alszik éjjel.

Kata Veletek mizújs? Liza szeretgeti a kistesót? Hogy viszonyul hozzá?

Viki!
Úgy látszik az abonyiak szerencsésebbek.

Annak ellenére, hogy eljöttem Varga doktortól, most mégis a védelmére kelek. Tőlem sem kért soha pénzt - lévén eü dolgozó vagyok - persze megháláltam neki a segítségét. Pedig nem ismertük egymást mikor először nála jártam rákszűrésen, csak mivel nem ismert, érdelődött, hogy mit dolgozom. Ekkor mondtam, hogy a reumán gyógytornászkodom. És akkor még nem tudta, hogy apukámat is ismeri, aki szintén orvos.

Zita!
Szépek a karis képek, Jázmin gyönyörű!

Mindenkinek tejcsiben és szeretetben gazdag nagyon Boldog Új Esztendőt Kívánok!

BettiKép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok Lányok!

Kívánok mindenkinek áldott, békés, boldog, egészségben és örömökben gazdag új évet!

Puszi: Viki és családja

Kép
biti
 
 


Sziasztok!

Nnna, már jobban is vagyok, képzeljétek el, iszonyúan fájt a petefészkem, főleg miután kiszálltam egy kád kamillás forró vízből....én hülye! Tehát elmentem Varga Zsolt doki bácsihoz, pénteken!!! nem rendelési időben! és fogadott!! Azért ez szerintem elég rendes volt tőle. És azt mondta, hogy vírusos bélhurutom van ez sugárzik át a petefészkemre és a méhemre. Klassz! Nos a 4D-s ultrahangot én is újságolni akartam nektek. Képzeljétek ad hozzá egy software-t is, amit otthon feltelepítve tudsz mindenféléket csinálni a felvételekkel még e-mail-en is el tudod küldeni a bébi képét! Klassz nem?

Vera!
Gratulálok én is! Isten hozott nálunk, gyere sokat! Irigylésre méltó állapotban vagy!!!!!!Kép

Mi itt sokan szültünk Varga Zsoltnál, én is maximálisan meg vagyok vele elégedve, és én a bizalomért és az emberségért hajlandó voltam várni. Ja, majd elfeljtette, asszem a városban csak neki van NST-je és ultrahangja, ami azért jó mert minden konrollon megnéztük a babát is, ami nekem nagyon megnyugtató volt.
Viszont egy kolléganőm is Gabriellához járt és ő megkérdezte kit ajánlana. Õ Tárczit ajánlotta. Azt mondja a kolléganőm, hogy nagyon rendes és örül, hogy hozzá járhat! Én viszont Kovácsról hallottam rosszakat több embertől is (emberség, hozzáállás és pénz dolgában), de mivel én nem ismerem személyesen ezért ebben a kérdésben nem ítélkezem. Na és valóban ahányan vagyunk annyiféle tapasztalat és vélemény, szerintem a szívedre hallgass!

Kata,
Kitartás!!!!!!!!!

Judit,
örülök, hogy alakulnak a dolgok, nagyon ügyesek vagytok!


Zita,
sajnálom, hogy csalódtál Varga dokiban! Nemalvás dolgában mi is kezdünk hozzátok hasonlítani. Egy másik kismama is ugyanezt az éjszakai felébredést panaszolja a 6 hónapos kislányával.

Jöttök lányok usziba? Mi ma is voltunk, tök klassz!!!!


Szóval csak azért jöttem mert szeretnék BOLDOG ÚJ ÉVET kívánni Nektek és a családotoknak!Kép


Puszi: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de mintha gyarapodna a tej...
Új fotókat feltölötttem!

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök, hogy alakulnak a dolgok tejcsi ügyben.

Sasiorsi!
Neked is jobbulást, mert ennek még a neve is szörnyű!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok, és azt, hogy még jövő ilyenkor is ugyanígy tudjunk egymásnak boldog új évet kívánni! Remélem együtt marad és tovább bővül kis társaságunk!

Nálunk szerintem Jázi ma éjszaka is gondoskodik a fergeteges hangulatról, csakúgy mint tagnap éjszaka, amikor 2 órától olyan 10 percenként sírt fel. Így most frissen, üdén nekivágunk a szilveszter éjszakának, valamivel békésebb órákat kívánva magunknak.

BÚÉK!

Zita, JáziKép
anzizi
 
 


Nagyon boldog új évet kívánok Nektek, kicsiknek-nagyoknak Kép
Legközelebb jövőre jövök, addig is köszönöm az eddigi infókat, nagyon rendesek vagytok Kép

Vera
reva
 
 


Hali, Lányok, üdözöllek Vera,
remélem mindenki kibulizta magát szilveszterre, én jót aludtam az új angol rózsaszín csíkos pizsimben, mert tudtam, hogy Virág reggel ébreszteni fog. Így is tette 6.48-kor! Amúgy meg a TV műsorok is egyre sza... évről évre! Peti egész éjjel a Lost-ot nézte a AXN-en.
Üdv. Vera a csapatban!!! Milyen balesete lehet egy ker. igazgatónak? Remélem ezt is megosztod majd velünk, hiszen mostantól rendszeres látogatója leszel topikunknak ugye??? Majd elküldöm neked a táblázatunkat is, hogy jobban megismerd a csapatot.
Szóval én Kovács Sándornál szültem semmi rosszat nem tudok írni róla. A magánrendelőjébe jártam főleg, de már régebb óta hozzá jártam, bár amíg nem kellett ugye nem nagy gyakorisággal és mivel mi nem tudatosan foglalkoztunk a gyerekgyártással így amikor bejött utána jártam hozzá rendszeresen. Mivel sokat dolgozik Pesten is, így mindig egyeztettem vele, hogy el tudjam érni. Soha nem kell várni a rendelőjében max. pár percet, mert időpontra vagyunk beosztva. Eddig szerdánként volt reggel mindig a kórházban, így ha voltam vmi vizsgálaton akkorra időzítettem, hogy az eredményt meg tudjam neki mutatni. Volt olyan, hogy ott helyben meg is vizsgált, akkor nem is fizettem neki. A maszekon alakalmanként 1500-2000 Ft-ot kért. A szüléskor 30E-t adtam neki és a szülésznőnek is, aki nálam Gyárfásné volt. A szülésznőkről is eltérőek a vélemények itt a topikon belül, de erről még lesz időd infókat gyűjteni. Tehát velem nagyon ari volt a doki, még a szülésemre is jött azonnal, mivel akkor vas. hajnalban volt előttem egy másik szülése és már épp csak akkorra ért be amikor jibújt a baba feje. Ezért amikor pár órával később újra riasztották azonnal ott is volt, igaz ott lakik a kórházból kb. 5 percnyire. Szóval végig ott, volt még humorkodni is próbált, minden nap benézett hozzám és még az ordító gyerekemet is bevihettem a vizslágatra amikor mentem hozzá szülés utáni ellnőrzésre.
Amit mostanság hallottam, hogy mivel sokat van városon kívül ezért nem biztos, hogy a szülésnél ott tud lenni!!!! Ez nálunk is így volt, mármint, hogy előtte 1 nappal jött haza, de mondtam neki, hogy mi majd megvárjuk!!!
A döntés a Te kezedben van, ha nekem mégis lesz 2. babóca, biztos, hogy ugyanaz a doki és szülésznő áll majd az ócska egri kórházi szülőágyam mellett, ha ők is úgy akarják. Azt viszont szerintem mindenki elismeri, hogy az itteni szülészet, nem igazán ajánl választékos szülési és vajúdási formákat.

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok Kedves Mindnyájan!

Úgy el vagyok kedvetlenedve attől az a analóg csiga-netezéstől (és persze horribilis tel.számláktól!), hogy ezért jövök ritkábban Kép.

Először is természetesen BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok!

Én is, druszámhoz hasonlóan, dögrováson vagyok, csak én köhögésileg. Már nem lehet 2 méteres vonzáskörzetemben nyugodtan pihenni, mert folyton köhögök (nekem a legrosszabb, mert nem tudom elhagyni a testem, ezért nem alszom napok óta!).

A szilveszter ennek ellenére tök jó volt. Mi a gyerekekkel együtt buliztunk. Még 4 másik családdal. Gondoltuk, kis naivan, hogy 10-kor minden gyermek kidől. Mondanom sem kell, hogy a szülők hamarabb eldőltek (igaz, ők rá is segítettek egy kicsit Kép). Úgyhogy 2-kor jöttünk haza és másnap délig ágyban voltunk, nagyon jó volt.

Katus, Judit!
Tudom milyen szörnyű ez a tej-para, én is megéltem és sajnos, fel is adtam , mert már használhatatlan voltam...A baráti körömben is mindenki egytől egyig átélte, még az is aki több mint 2 éves korig szoptatott! De, sztem is a pihenés az egyik fontos alapillér!

Vera!
Üdv itt! Orvos ügyben én sem tudok tippeket adni, mert én is Pesten szültem, és azt hiszem, ha megint ráadjuk a fejünket, ismét oda mennék...Én az egri khról semmi jót nem tudok elmondani, a családomban több ember (köztük én is) műhiba és gondatlanság áldozata lett (az apósom haza sem jött többé Kép). Ennek ellenére van több ismerősöm is aki itt szült és többé-kevébé elégedett, és persze a legjobb khakban is előfordulhat nem várt esemény, sajnos.
Na, ez nagyon szomorúra sikeredett, pedig ezt nem akartam, úgyhogy hajrá!!!!!!!!!KépKép

Sorsi!
Ezt a bél-őrületet hogyan sikerült megszerezned? Jobbulást Neked!

Maris!
Valamiről lemaradtam, csak nem a Jézuska járt angliában Neked pizsiért?!Kép

Nekem egy csomó könyvet, bébiőrzőt (még jó, hogy megvettük a vokitokit!), és egy digitális, konyhai mérleget hozott. Állatira élvezem, mert a kenyérsütésnél tök jó, hogy pontosan tudom a grammokat!

Zita!
Azt hallottam, hogy (Müller Péter után szabadon),az ember (gyermek is és felnőtt is egyaránt) minden egyes új fejlődési szakasza előtt általában egy hisztis, nehéz időszakon megy keresztül... Nálunk ez elég jól lekövethető. Mostanában nem aludtam Ambrussal, aztán iszonyatosan elkezdett beszélni, kinyílt az értelme. Most Csenge elviselhetetlen, nemtom, mire készül Kép!

Betti!
És mennyit könnyeztél a kis 4 fős családodat nézegetve a fa alatt Kép? Én olyan boldog vagyok, hogy már négyen vagyunk, valahogy minden olyan más lett! (nyilván hárman is így volt, csak már...Kép)

Mindenkinek Tsók!
Orsi (utálom, hogy ilyen hosszú leszek mindíg, bocs, és még Vikit nem is köszöntöttem! Szia Viki!)
Kép

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Na, és Timit sem! Úgyhogy Szia Timi! Kitartás, tudod jó pap holtig... Jaj én most nagyon rossz pap lennék, pedig kéne vmit tanulni!

Eldugultam! Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Jelentem, megoldódott a tejcsiproblémánk! Kép A két óránkénti szotatás meghozta a remélt eredményt, és ma reggel már fejni is tudtam, és Boti 6-kor kelt fel először! (Utána még aludtunk fél 10-ig!) Szóval Kata, kitartás, mert nálad is minden rendben lesz. Írod, hogy már alakul is, nagyon örülök!

Vera, a szülésről még biztosan kapsz majd sok-sok infót, mindet érdemes meghallgatni, aztán nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Kép Én például úgy jártam, hogy annyi rosszat hallottam, hogy felkészültem mindenre, és a végén olyan kellemesen csalódtam! Sokkal rosszabbra számítottam.
A szülésznőkről. Egerben egészen jókat hallani, mi is kitárgyaltuk már mindegyiket. Meg kell mondjam, Gyárfásnéról többen mondtak negatívumokat,itt a topicon is és a topicon kívül is, többek közt az egyik legjobb barátnőm is... Szakmailag nagyon jó, de a kedvessége hagy kivetnivalót maga után. Persze ezek nem az én tapasztalataim, na meg mindenki mást vár el abban a helyzetben, van, aki nem szereti a tutujgatást.
Nos, én sejettem, hogy nekem olyanra van szükségem, aki végig ott van, mindent elmond, támogat, és vigasztal, ha kell. Nagyon sokat kérdezgettem a szülés előtt, és végül Tóthné Hasilló Annamarinál kötöttem ki, és bátran mondhatom, hogy életem egyik legjobb döntése volt. Személyesen is megtapasztalhattam, amit korábban mondtak róla, hogy anyám helyett anyám volt a szülőszobán, előtte többször találkoztunk, a férjemmel is megismerkedett, minden megmutatott nekünk a kórházban. A szülés után is sokat segített a szoptatás nehézségeinél. (Azóta már ajánlottam egy ismerősnek, és ő is nagyon meg volt vele elégedve.)

Egri kórház. Nem akarom a többieket untatni, mert ezt már megírtam a szülés után, az archívumban megtalálod október elején. Csak annyit, hogy a szülés után én a sebészeti osztály hotelrészlegén voltam, így csak pozitív élményeim maradtak a szülésről és az utána következő napokról. Szerencsém van, mert nekünk egy eü.pénztár fizette az elég húzós összeget(15 ezer/éj,3 éjszakát voltam bent), de a 2. gyereknél akkor is odamegyek, ha nem fizetik, mert mindent megért, hogy 4 napig mindent megkaptam, és első osztályú ellátásban volt részem Botonddal együtt. Ha esetleg emellett döntesz, szívesen adok telefonszámot és infókat. Persze ezzel még nagyon ráérsz! Kép De nagyon gyorsan megy majd az idő, és hipp-hopp, itt lesz a legifjabbik! Kép

Bocs, hogy ennyit okoskodtam, csak emlékszem, hogy a terhességemkor én ittam a többiek tapsztalatait, amit itt osztottak meg velem!

Sasiorsi, gyógyulást! A szülés után én egy felfázást szedtem össze, és akkor engem is egy pénteki napon fogadott Varga Zsolt, megnézte a vizeletemet is, nem is kellett mennem a körzeti dokihoz.

Borsolyka, neked is jobbulást! Lándzsás útifű szirup? Engem mindig az tesz helyre, ha köhögök.

Maris, azért az éjfélt megvártad? Akkor felébresztett az sms-em!

Zita, kitartás, biztosan rendeződik Jázi hamarosan. Igaza lehet Borsolykának, valami nagy áttörés következik! Voltatok oltáson? Vagy lemaradtam?

Mi ma megkaptuk a 3 hónapost, Boti mélyen alszik, amióta hazajöttünk. Ha felébred, kapja a lázkúpot, remélem, nem lesz semmi gond. Meg sem nyekkent, amikor megszúrták, és végigmosolyogta, amíg a doki vizsgálta. 3 hét alatt 2 centit nőtt, a születése óta 10-et. Kép Hízásnak is indult újra a múlt heti megállás után, a gyakori szopi mindenben meghozta a várt eredményt szerencsére. Kép

Még a szilveszterről, aztán lelövöm magam. Kép
Barátokkal Pétervásárán voltunk egy étteremben, Boti a szüleimmel volt. A buli fergeteges volt, hajnalig táncoltunk, 5 órára értünk haza. 7-kor mentünk el, előtte megetettem Botit. Fürdés után lefagyasztott tejcsit kapott, szó nélkül megette, elaludt, és csak akkor kelt, amikor hazaértünk hajnalban.Kép Nagyon rendes gyerek, szerencsére nem volt gond vele. Próbáltam nem gyakran hazatelefonálni, mert apukám azt mondta, hogy kocsit küld értem és hazahozat, ha állandóan hívogatom őket. KépAz est fénypontja volt, amikor 1 órakor felvonultam a panzió társalgójába, és lefejtem a tejet! Murisan festettem a kisestélyimben! KépKép

Betti, nektek hogy telt a szilveszter? Többiek? Volt még valaki buliban, vagy csak én voltam ilyen szívtelen, hogy a gyerkőc nélkül ünnepeltem?

Legyetek jók, és vigyázzatok magatokra!
Puszi, Judit

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Semmit nem idegesítőbb, mint amikor elszáll egy hosszú levél! Pedig ez nekem már a második: Kép

Szilveszterkor mi csak a szomszédba merészkedtünk, vittük a babőrzőt, Jázi azon riasztott. Szerencsére nem túl sokszor. Úgy tűnik lassan kezd visszállni a rend, 2 napja már csak háromóránként kelünk éjszaka, ami már egész elviselhető az előző két héthez képest.
De remélem Borsinak igaza lesz, és lesz valami eredménye a nyűgösségnek. Egyenlőre semmi kiugró teljesítmény, de én kivárok. Kép
Azt nem bánnám, ha elkezdene forgolódni, mert engem csak aggaszt. Lassan 6 hónapos. Igaz ma 2-szer hasra fordult, de szerintem csak azért, hogy engem megnyugtasson, nyugi, még tudom, nem felejtettem el. Aztán újra rápihen egy pár hetet a következő átfordulásra.

Úgyhogy úgy döntöttem, megyünk az usziba!
Most szombaton még nem jó, Roli dolgozik, és szeretném, ha ő is jönne. De jövő héten beindulunk! Judit, Betti, nem jöttök? Olyan jó lenne együtt menni!
Én már csak attól félek, hogy nem tudom Jázinak megvan-e még a búvárreflexe. De ezt csak akkor tudom meg, ha le kell merülniük a víz alá. Nem szeretném, ha megijedne.
Sorsi!
Az "idősebb" babáknál, vagyis akik később kezdik, hogy van ez? Van aki nem merül a víz alá?
Kicsit túlaggódom szerinetm, de biztos csak az első alkalomig.
Amúgy már nagyon várom, kíváncsi vagyok mit szól hozzá Jázi, mert itthon nagyon élvezi a fürdést, de az csak más.

Judit!
Örülök, hogy megoldódott a tejcsi-ügy. Én biztos voltam benne, hogy nem lesz semmi gond, azóta szerintem már Katáéknál minden rendben.
Üdv mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Idáig utánaolvasgattam a babaúszásnak, de kár volt. Még jobban tartok tőle, és féltem Jázit, elég sok negatívumot is találtam róla.
De nem szeretném meggondolni magam, mert hátha Jázinak teszene. De ha félni, vagy sírni fog én többször nem erőltetem.
Maris, Sasiorsi!
Nektek nem volt semmi gond az első alkalommal sem?
Zita
anzizi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: