Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Murcimarci
Hol láttál Omarkaról képeket???
Én is meg akarom nézni!!!!!!!!!! Kép) Kép)

Andi
moliandika
 
 


Szia Joanna!

Nekem még nincs gyerekem, de remélem velem is szívesen beszélgetsz! Kép Én is némettanár akarok lenni, mint te!Kép Hogy kerültetek Svédo.-ba? Ha tudsz valamit a külföldi oktatásról, légyszi írd meg! Én is szeretnék majd külföldre menni, nyelvet tanulni, vagy ösztöndíjjal. Aztán ki tudja? Kép

Andi
moliandika
 
 


Szia Berni,
azzal a keppel en jatszadoztam, de apa is szokott. Sajnos nem egeszen ilyenre akartam, de igy sikerult. Azota mar bemereszkedett a vizbe isKép:
Kép

Andi,
ha a nevre rakattintasz, akkor megjelenik a profil, ahol altalaban van kep. Ott van nekem most par kep a tengerparton Omarrol, de szoktam cserelni a kepet neha.

Szia Anna,
az en fiam 21 honapos, ugyhogy majdnem egyidos a lanyoddal. Mi az USA-ban vagyunk, en sem dolgozok most, de mar nem is tervezek itt, mert haza akarok menni jovore (persze ez valtozhat). Ti miert mentetek ki? Gondolom jo ok volt, ha a baba mar az utban volt.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 

 
 

Sziasztok vegre!!!

Itt vagyunk Magyarorszagon. Az ut nagyon jo volt, Jimmy meg aludt is a foldon, habar en nem, mert allandoan a szomszedom laba ala mocorgott es folyamatosan igazitanom kellett. Nagyon szepen birta az utat, rottuk a koroket de nem volt toporzek. Azert a vegere mar nagyon kiakadtam, a szemelyzet sem volt kifogastalan (KLM) de ugy egybeveve mindent jo volt. Itt pedig megfolunk, iszonyu forrosag van, ki sem megyunk szinte egesz nap csak amikor mar lemegy a nap meg reggel. Egesz jol atalltunk mindketten. Nagyon jo minden, nagymamazunk, eszunk rengeteget, de azert honvagyam van am, meg a ferjem is hianyzik, de minden nap beszelunk vele...mar mennek is vissza. Mas szemmel latok am mindent, az a legszembetunobb hogy az emberek olyan buval beleltek, mogorvak, a penztaros lecs...sz, az autos udvariatlan, meg az is furcsa hogy az emberek szajabol lepten nyomon log a cigi. Ilyen dolgok tunnek fel nekem, de majd meg meselek. Ja es a 6-os fouton neha halalfelelmem volt...

Koszonjuk mindenkinek a gratulaciot, mi is nagyon boldogok vagyunk. A nev is eldolt, Eva lesz a kisholgy. Jimmy gyakran puszilgatja a hasamat.

Majd meg probalok jonni de anyukamnak nincs internete bekotve ugyhogy kisse neheykes a dolog de gondolok mindenkire.

Eniko, Omarkanak micsoda haja van! Nagyon edes. Megirigyeltem tole, ugyanis nekem sima es fele ennyi sincs.

Anna,
Jo hogy jottel, en is probalok majd tobbet irni magunkrol.

Sziasztok,
Ildi
mandarin
 
 


Szia Ildi,
nagyon erdekesnek tarottam az eszreveteleidet az embereket illetöen.Egy magyar barätnöm lätogatoban volt nälam itt Nemetorszägban,es egy shopping tour utän azt mondta,hogy itt (N.o.-ban) az embereknek mennyire kisimultabb az arca,nem olyan buskomorak.Itt is megy a panaszkodäs,de egy magasabb nivon.Otthon pedig az emberek szinte a fenntmaradäsert küzdenek.En most otthon,M.-on, sok hivatalban järtam az ättelepüles miatt es pozitiv tapasztalataim voltaK. Ha mosolyogva mesz oda a hivatalnokhoz,elöször furcsän nez vissza,hogy ez meg mi.Utäna pedig hihetetlenül kedves es segitökesz!Szoval,ha egy magyar boltos rädmosolyog,az legläbb öszinte mosoly...
Toväbbi jo feltankoläst kivänok M.-on!!
Csilla
maxiani
 
 


Sziasztok,

Andi - bocs, Eniko megelozott a valaszadasbanKép.

Anna - ha tudsz, rakj fel kepet ide vagy a profilodba Britany-rol.
Meg a tobbiek is akiknek meg nincs - olyan jo lenne latni a picurjaitokat!!
Az en kepeimre meg varni kell legalabb 9 hetetKép. De utana nem usszatok meg!

Eniko - Omar egy tunder! Es milyen jol halad! A legkozelebbi kepen mar tuti uszni fogKép!

Ildi - orulok hogy relative OK volt az odaut es hogy sikerult a gyors atallas! Most pedig var ratok egy csomo pihenes mielott ugyanezt ujra vegig kell csinalni! Szegenykek, remelem enyhulni fog az ido odahaza, mar csak Te miattad is! En se tul jol toleralom a meleget most hogy terhes vagyok. Es akkor ez itt meg csak nem is MO!

En mar 12 eve remenykedem hogy egyszer hazamegyek es tosgyokeres valtozast fogok tapasztalni a mentalitasban. Kisebb nagyobb fejlodest azert tapasztalni, de nagyon messze van meg a tokeletestolKép. De ahogy Csilla irta, a fentmaradasert valo kuzdelem az sajnos kihozza a legrosszabbat az emberekbolKép.

Tudom konnyu ezt mondani, de probalj ne odafigyelni es csak a pozitiv dolgokra koncentralni. Ne engedd hogy rossz szajizzel terjetek a vegen haza a varva-vart nyaralasbol!
Vigyazz magadra, a kicsire es a megkisebbreKép!
Jo pihenest!
berni
murcimari
 
 


Sziasztok,
hat erdekeseket irtatok. Igaz itt mindenki mosolyog, es az utcan rengetegszer kivannak minden szepet a gyereknek, de semmit nem jelent a dolog, csak a latszat, szerintem itt ezerszer zarkozottabbak az emberek, mint otthon. Persze en sem bizok senkiben itt, pl. nagyon jol elbeszelgetunk mas anyukakkal a jatszoteren vagy a korhazban, de legtobbszor meg addig se jutunk el, hogy a bemutatkozzunk, nemhogy meg esetleg valami baratsag kialakuljon. Igaz visszaemlekszem, amikor eloszor hazamentem egy ev utan, majdnem elsirtam magam hivatalos helyeken, az undok emberek miatt, meg a magazodas, ugyhogy tenyleg otthon se jobb a helyzet. Ettol fuggetlenul, en meg mindig haza akarok, vagyis europaba menni.
Ildi,
irigyellek am, mert en nem tudok csak igy hazaugrani, nem vagyok zold kartyas, tudod a helyzetet. Persze maradhatnek Phd-re, vagy dolgozni, de nekem semmi kedvem allandoan a papirokkal bajlodni, ugyhogy inkabb megyek....aztan majd en is nezek nagyokat otthon, a tavolsag megszepiti a helyzetet. A cigi es az alkohol nekem is gond lesz otthon, mar nagyon elszoktam az ilyesmitol es egyaltalan nincs kedvem ezekbe utkozni otthon. Nem tudom mennyire hallottad, de New Yorkba tavaly betiltottak meg a kocsmakban is, tehat minden zart teren a dohanyzast (ami nem ugyanaz, mint Californiaban, ahol az idojaras mindig szep, tehat ugyanolyan jo kint lenni, mint bent), az utcan eddig se lehetett inni. Szoval ez mindenkeppen nagy pozitivum itt.
Varom tovabbi elmenyeidet!
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Kepet sajnos nem tudok rakni, megfelelo keszulek hianyaban.Kép
Azert jottunk ki, mert a ferjem jo allast kapott. O gepeszmernok (azon belul automatizalas), ami Mo.n nagyon keves helyen kell, igy szakmajaban nem tud elhelyezkedni, ezert jottunk.
Mo.n tenyleg csak az eletben maradasert dolgoznak az emberek! Most neztem a felveteli pontokat (www.felvi.hu) hat, elegge elszornyedtem. Most biztos nem vennenek fel! Munkahely nincs, ha van is, nem fizetik meg, csak a min.bert. A fiatalok onerobol nem tudnak hazat se venni. Ezert jottunk, itt lehet sporolni, aztan ha egyenesbe jovunk, visszamegyunk. Meg hatha fejlodik az orszag par ev alatt.

Anna
joanna00
 
 


Helló!!!

Enikő
Láttam a képeket, nagyon jók!! Kép

Mandarin
Mo.n sajnos tényleg ez a helyzet Kép !

Joanna
Én is láttam a felvételi pontokat, mivel érintett vagyok (jövőre érettségizem). Ennek hatására sokan mennek inkább külföldre tanulni, ezért kezd most egy kicsit észbe kapni a miniszter.

Andi
moliandika
 
 


Sziasztok,
orulok, hogy tetszenek a kepek nektek!
Andi,
hat nem tudom mennyien mennek kulfoldre emiatt, mert gondolom mindenhol joval tobbe kerul a tanulas, mint otthon, es hat a legtobb ember nem tudja megfizetni, es kulfoldre sem feltetlenul konnyebb bejutni. Persze van par osztondij lehetoseg, de az nagyon korlatozott. Mindenesetre, ha Te meg jovore is tanar akarsz lenni, nem hinnem, hogy ott nehezseged lenne, tanarnak sose volt nehez bekerulniKép.
Anna,
gondolom nekem sem lesz valami egyszeru dolgom majd ha hazamegyunk munkakeresessel, en kornyezetmernok vagyok, de van egy tanari diplomam is, ugyhogy legrosszabb esetbe majd tanitok, vagy megyunk utannatok Svajcba. Nem tudom ott mi a helyzet, dehat azert onerobol itt sem nagyon tudsz venni hazat, marmint banki hitel nelkul, mondjuk itt sok embert nem is nagyon erdekel, hogy vegyen, berelni egyszerubb (amibol nekem mar elegem van, venni meg sose fogok tudni itt).
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,

Anna,
Ti ugye az angolt hasznaljatok Svedorszagban? Britany pedig a svedet fogja hasznalni amikor kozossegbe kerul?
Meg regebben kerdeztel az angol oktatasrol? Mi erdekel konkretan? En magam felnottkepzesben dolgozok, de talan tudok valaszolni.
Tudom, irtad hogy meg nem erdeklodtetek utana, de laikus esszel azt gondolna az ember hogy ott azert majd tudod hasznositani a nemet tudasodat valamilyen szinten. Hiszen a svedek megiscsak nyitottabbak a nyelvek irant mint peldaul az angolok.

Andi,
Ez tenyleg jo hir, hogy sokan tudnak elni a kulfoldon valo tovabbtanulas lehetosegevel. De az engem is erdekelne hogy milyen modon. Mert hat errefele is orult penzekbe kerul mar most is az egyetem, es raadasul tervezik megjobban megemelni a felsooktatasban a tandijakatKép.
Udv, b
murcimari
 
 


Szia Anna,
bocsi elobb valahogy kevertem a helyet es Svajcot irtam. Engem is erdekelne, hogy milyen nyelvet hasznalnak nalatok.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Igen, angolt hasznalunk es majd az oviban megtanul a lanyom svedul, ha meg akkor itt leszunk. Itt nagyon jol el lehet lenni angol tudassal, sokan beszelik az angolt.

Eniko
Mo.-n mostanaban eleg felkapott szakma lett a kornyezetmernok. (eleg keves ponttal be lehet jutni). Nem tudom, milyen eselyeid lennenek. Proba cseresznye! Kép De ha angolt tanitana, azzal szerintem jobban el tudnal helyezkedni, mert otthon egyre tobb gyerek tanul angolul es sok iskolaban mar kezd megszunni a nemet oktatas.

Berni (Murcimarci)
Oktatas ugyben igazabol az erdekel, hogy pl. Mo.hoz kepest kemenyebb vagy gyengebb. Ezt azert kerdem, mert Usa-ban sokkal gyengebb az oktatas.

Udv. Anna
joanna00
 
 


Szia Anna,
hat nem tudom, sajnos eleg sokan is vagyunk mar kornyezetmernokok, bar en vegyeszkent kezdtem, lehet az elony lesz egyszer. Egyebkent tanitani szerintem nem olyan rossz dolog, legalabbis amig kicsi gyerekeim vannak ott a nyari szunet meg ilyenek, es talan elnezobbek is ha neha beteg a gyerek.
Hat mar valahol volt egy kis beszelgetes az itteni oktatasrol, de ismet meg kell vedenem az itteni oktatast. A felsooktatast mindenkeppen, mert tanultam itt, es sokkal nehezebb volt mint az otthoni, mindenesetre minden hasznalhatot amit tudok azt innen tudom. A legnagyobb osztalyletszam pedig 30 volt itt de altalaban 10 koruli, ami igen csak javit a szinvonalon, arrol nem is szolva, hogy tenyleg mindenki akar tanulni, es minden orara bejar, ami nalunk nem igy volt otthon (egyik szakon se). Persze ez nem veletlen, hisz a horribilis osszegekert az embenek kicsit nagyobb a motivaltsaga.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Helló!!!

Eniko
Felsőoktatáshoz még nem tudok hozzászólni, de remélem jövőre már igen! Kép
Milyen szakmával lehet elhelyezkedni? Ez területenként változó. Ti Pestre költöznétek, ha haza jöttök? Ott és minden nagyvárosban könnyebben el tudsz helyezkedni, de szerintem is csak a tanári szakmáddal. Kisvárosokban más a helyzet, ott még talán azzal sem. A férjed mivel foglalkozik?
Felsőoktatásról: idén különösen nagyon nehéz volt bejutni a "menő" szakokra. Sok pluszpont kell hozzá. Valahol a tavalyihoz képest 30 ponttal nőtt a felvételi pontszám! Kép Nagyon sok diákot nem vettek fel sehova sem, de ők csak költségtérítéses szakra tudnak pótfelvételizni, hiába nem teltek meg az állami szakok. Ahova én akarok menni, csak 2 embert vettek fel idén! Ez elég borzalmas! Kép

Murcimarci
Az EU-s szabályok szerint ugyanolyan jogokkal rendelkezik minden EU tagállamból érkezett diák. Ezért ha külföldön akar tanulni államin, akkor neki sem kell fizetni, ugyanúgy, mint aki abban az országban él. Mo.n úgy van, ha külföldi magyar nyelvű szakokra jelentezik, nem kell érte fizetnie. De ha angol, német egyéb nyelvűre jelentkezik, akkor meg kell.

Valaki írta a lakásproblémát. Itt sem könnyű lakáshoz jutni, főleg a fiataloknak. Mo.-n a legtöbb cég magánkézben van, és ők csak minimálbérre jelentenek be, arra meg nem kapnak hitelt. Ha mégis kapnak, őrült magas kamattal. Ha nincs jó anyagiakkal rendelkező szülő, akkor itt sem tudnak a fiatalok házat venni.

Andi
moliandika
 
 


Sziasztok

Anna,
Felsooktatasrol:
Velemenyem szerint (en is itt szereztem diplomat mint mar angol allampolgar) a magyar oktatas mindossze teoriaban bizonyosul erosebbnek mint a legtobb nyugati rendszer. Az itteni allashirdetesek 90%-a viszont elsosorban gyakorlati tapasztalatot ker....tehat elgondolkodtato hogy a nap vegen mi a fontosabb, az orrba-szajba teoria vagy a gyakorlatias/problemamegoldokepes hozzaallas.

Sokszor racsodalkozok hogy MO-on majdhogynem palyakezdo fiatalok vannak vezeto beosztasban kisebb vagy akar multinacionalis cegeknel. Ez itt elkepzelhetetlen lenne!
Termeszetesen latom az okat is ennek, hiszen a rendszervaltas ota megjelent cegek mar teljesen mas semara epulnek mint elodeik, ahova friss gondolkodasu es vegzettsegu emberek kellenek. Erre a feladatra pedig a legjobb az uj generacio. A dolgok hatulutoje viszont az, hogy mivel ezek a friss diplomasok teoriaktol zsongo fejjel es minimalis tapasztalattal rendelkeznek, igy sok esetben minden innovacios torekvesuk elfolytasra kerul rangidos kollegaik altal, ami szamukra egy tehetetlen es frusztralt allapotot idez elo. Ezt sajnos mar sok ilyen helyzetbe kerult ismerosomtol hallottamKép.

Altalanos es kozepiskolai oktatas:
Errol szemelyes tapasztalatom itt meg nincs, csak amit baratoktol hall az ember. De szerintem itt megintcsak ervenyesul a fentebb tett elso kijelentesem, miszerint kevesebb a (felesleges) teoria, viszont sokkal gyakorlatiasabb az oktatas. Itt eleve korabban kezdik az alt. iskolat a gyerekek, 5 evesen mar elokeszitobe jarnak. De sok helyen mar oviban tanulnak jatekos modszerekkel irni, olvasni, szamolni, stb. Ez talan azert jobb mert harmonikusabb az atmenet a jatszasbol a tanulas vilagaba.
A korabban kezdes ellenere viszont itt is csak 18 evesen erettsegiznek a diakok (= A' level) es mennek tovabb egyetemre.

Summa-summaron, a sajat boromon tapasztaltak utan, en inkabb az itteni rendszert favorizalom.

Andi,
Az addig rendben van hogy EUs allambelieket hazai diakkent kezelnek, de amirol mar egyszer irtam, hogy itt alapbol nem letezik ingyenes egyetemi oktatas. Amirol te irsz az egy EUs allampolgarnak itt altalaban azt jelenti hogy egy egyetemi kurzuson egy evert nem mondjuk 7ezer fontot hanem csak 2ezer fontot kell fizetnie mint mas brit diaknak. Further Education-ben vannak allamilag 100%-osan tamogatott kurzusok ami mindenki szamara adott, de Higher Education-ben altalaban csak olyan esetekben ha meg mindig szuloi segitsegre szorulsz, es a szuleid osszfizetese nem er el egy bizonyos szintet. De ilyenkor is altalaban csak valami grantot kapsz, nem teljes felmentest a tuition fee alol. Valamilyen szinten (mondjuk 1000-1500 font/ev) mindenhol hozza kell jarulnod a kurzus evi koltsegeihez. Ezeket lehet viszont mindenfele mas grant-okbol, vagy ami a legelterjedtebb, kolcsonokbol fedezni, hogy ne a szuleidet terheld a koltsegekkel. A kolcsont evrol evre halmozhatod, de az egyetemrol kikerulve, amint eleri a 15ezer fontot az eves fizetesed, el kell kezdened torleszteni.

Igy, ha mindent osszevetunk (tuition fee, szallas, etkezes, utazas, stb), a kurzus egy brit egyetemistanak sokszor belekerul evi 5-6ezer fontjaba is. Ha igy szamolsz, mire megszerzi a diplomat mar egy 15ezer fontos kolcson "boldog tulajdonosa"Kép. Ami pedig a legrosszabb az itteni helyzetben, hogy pont most van szo arrol hogy hamarosan tobbszorosere is emelkedhetnek az eves tandijakKép. Nem tudom, de gondolom hogy a helyzet hasonlo mas nyugati orszagokban is. Most mar remelem erted, hogy miert csodalkoztam ra arra a kijelentesedre hogy "sokan mennek inkabb kulfoldre tanulni" otthonrol.

Elnezest mindenkitol a bo lere eresztett magyarazatokert!
Amugy pedig merre jartok anyucikKép? Remelem mindenki jol nyaral!!!
Udv,
b
murcimari
 
 


Sziasztok!(Másodszor is)
Írtam már a másik topicba is,de ez jobban passzol hozzám,mivel én egy szószerinti külföldön túlélö anya vagyok.Pontosabban Spanyolországban élünk több,mint egy éve,a kislányom 2 lesz szeptemberben.Föltettem pár képet az albumtárra,Rózácska a címe.
Sajnos nem igazán találtam Spanyolországban honfitársakat,már nagyon sok helyre tettem föl hírdetést,a babanetet eddig meg valahogy kikerültem.
Szeretném a segítségeteket kérni,elsösorban olyanoktól akik a közelmúltban költöztek haza Budapestre.Hogy sikerült munkát találni?
Még nem döntöttük el teljesen,hogy mit is csináljunk,a férjem szeretne egy házacskaát venni egy csendes kisfaluban,és élni míg meg nem hal.
Én egy dologban vagyok csak biztos,hogy munkába akarok menni,majd megszülni még egy kisembert.
Azért választanám Pestet,mert ott néha anyósom is be tudna segíteni,itt viszont senki nincs a férjemen kívül.
Most ennyit,a következöben majd pajkosabb leszek,megígérem!
Sziasztok!
nagytunde
 
 


Sziasztok!

Nincsen véletlenül köztetek olyan, aki Németországban él a családjával???????????????????

Üdv! Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok,

Tunde,
Megneztem az albumot - naggggyon edes a lanykatokKép! Kaptal valami reakciot a Spanyolorszagban elo lanyoktol? - gondoltam priviben talan mar felvettek veled a kapcsolatot.
Mikor keszultok vissza Mo.-ra? Itt most sokan nyaralnak, ezert (legalabbis remelem hogy ezert) elegge le van lassulva a topik. Remelem hamarosan ir valaki aki tud nektek tanacsot adni hazakoltozessel kapcs.
Kivancsi vagyok hogy miert kerdezel a Mo.-on valo munkabaallasrol. Ugy gondolod hogy nehez lenne ujra munkat talalni? A tavollet miatt, vagy a gyerek utani kihagyas miatt?
Nekem nincs semmi tapasztalatom errol, de kivancsi vagyok a velemenyekre, tapasztalatokra.

Krisztina,
Ti is nagyon szep utodokkal buszkelkedhettek amKép!!
En sem tul regota irok a topikba, de szerintem regebben voltak itt nemetorszagi lanyok is. Talan olvass vissza, es ha van e-mail cimuk, irj nekik priviben.

Udv,
berni (Londonbol)
murcimari
 
 


Szia Tünde,

en Nemetországbol költözöm eppen most haza.A gyerekekkel már itthon vagyok,a kamion pedig uton hazafele.Sok tanáccsal meg nem tudok szolgálni,de a szándekom az,hogy ha beköltözünk a házba es a gyerekeket elhelyeztem oviban es bölcsiben,akkor kezdek el keresni munkát.Illuzioim nincsenek,mert ugyan közgazdász vagyok,de sok evem kimaradt a szakmábol Nemetország es a gyerekek miatt.Rengeteg diplomás,több nyelvet beszelő jelentkező van itt is.
Most egyenleőre aklimatizálodunk....

Üdv,Csilla
maxiani
 
 


Szia Csilla!

Jajj, de jó, hogy van valaki, aki járatos németországi dolgokban!!!!!! KépKépKép Mi éppen most fogunk kiköltözni, és nagy szükségem lenne tanácsokra, tippekre a szervezéssel kapcsolatban. Kérdezgethetnék tőled?

Üdv:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!
Spanyolországiakkal még mindig nem találkoztam,de nem adom fel,remélem,hogy ösztöl ténylegesen felgyorsul a fórum és sikeresebb leszek.
Berni,
a melókereséstöl,összeszorul a gyomrom,mert Magyarországon eddig sosem tudtam elhelyezkedni a szakmámban.Én erdélyi vagyok a férjem pesti,a házasságkötés elött Erdélyben tanítottam alsó tagozaton,ezt a képesítésemet viszont nem ismerik el Mo-on.Plusz a letelepedési engedély megszerzése körül is nagyon rosszak a tapasztalataim.Röviden: volt egy ügyintézöm,aki 2 éven keresztül etetett,hogy ekkor jön a letelepedési meg akkor,végül is a 6 hónapos gyerekkel a karomban el kellett hagynom az országot,mert akkor derült ki,hogy turista vagyok,az ügyintézöt pedig lecsukták csalás miatt.Akkor jöttünk ki ide Spanyolországba.
Kriszta,
melyik részére mentek Németországnak,mert ha Nürnbergbe,akkor tudok magyar címeket adni.
Csilla,
sok sikert a munkakereséshez meg a pakoláshoz,berendezkedéshez!
Mindenkinek további szép nyarat,
Tünde
nagytunde
 
 


Sziasztok!

Ismet itthon. Egy hettel a tervezettnel korabban jottunk haza.
Otthon semmit nem tudtam olvasni most meg kapkodom meg magunkat ossze, meg lassan keszulni kell a tanevre.
Hat nem gondltam volna hogy ide nehezebb lesz atallnunk mint Mo-ra. Csutortokon jottunk meg, Jimmy meg mindig szenved, ezert en is, pedig annyit kene dolgozni, de az ejszakaink meg szornyuek.
Jo volt nagyon Mo-n, kicsit olvastam is a kommentarjaitokbol, orulok hogy nagyjabol egyetertetek. Azert szornyu latni az allapotot, azt hogy az emberek kuszkodnek. Nem azt mondom hogy itt nem, mert azert itt is dolgozni kell rendesen, de itt legalabb van latszatja a munkanak. Probalok peldakat osszeszedni. Azert az hogy a babakocsidat nem tudod normalisan tolni az utcan a bukkanok es a rampak hianya miatt, szerintem felhaborito. En meg a postara sem tudtam betolni mert a kocsi nagyobb volt mint az ajto, es a biztonsagi ornek kellett szolni hogy legyen szives nyissa mar ki a masik szarnyat. Na szerintem az ilyen hulye dolgok miatt az ember nagyon felhuzza magat, legalabbis en, mert ez egy olyan felesleges dolog ami miatt az embernek felmegy a vernyomasa. Vagy a repteren Pesten visszafele fel kellet vennem a jegyunket, a jegyirodara ki volt irva hogy fel hatkor nyit, hat fel hat utan tiz perccel meg senki nem volt ott, erre szolok az ornek hogy kuldjon ki valakit. (Szerintem jogosan). Erre en olyat kaptam hogy nem raktam zsebre. Teljesen modortalan stilusban es gesztikulacioval mondja nekem hogy "jonnek mar, nem latja?". Sajnos szerintem az orszag az ilyen emberek miatt tart ott ahol tart.
A vezetesi stilus a masik. Egyiranyu szuk utcaban akarunk parkolni, valaki eppen beult a parkolo autojaba erre leallunk es jelzunk hogy ide mi beallunk, de ez ugye ido amig a masik beinditja az autot, stb, es a hatunk mogott meg vartak az autok. Erre a hatunk mogott levo kiszol az ablakon hogy "Mi a k...anyjukat allnak?" Igy, szo szerint. Aztan az embert nem engedik be a savba, leszoritjak, stb..
Es mindenki mondja hogy Amerikaban mennyire nincs kultura, stb, de sajnos nekem az a tapasztalatom hogy Mo-n a civilizalatlansag a tetofokan van. Mo-iak szerint ez koszonheto a politikai helyzetnek is, annak hogy a partok undoritoan ocsaroljak egymast meg tapossak egymast es ez kihat a mindennapi eletre, es persze a politika mindenhova beagyazza magat.
Nemcsak kuszkodni kell az embereknek de a mindennapi eletben olyan bosszanto dolgokat kell megelniuk hogy szerintem ez kiegeti es megkesereriti oket.
Nekem egyebkent nincs semmi bajom az itteni felszines stilussal, pl valaki emlitette a jatszoteret, nagyon rendben van az hogy a kismamak felszinesen elbeszelgetnek, sot, a boltban az eladok kerdezgetnek a gyerekrol, stb, ez mind azt mutatja hogy az emberek erdeklodnek egymast irant es figyelnek egymasra, de ettol meg nem kell tudni mindenkinek a hattererol. Nekem a mosolygassal sincs bajom, miert ne lenne kedves az ember a masikhoz?
A kosz, szmog, kutyagumi az utcan meg nekem azt mutatja hogy az emberek nem buszkek arra ahol laknak, nem erdekli oket a kornyezetuk.
Na sikerult csak rosszat felsorolni, de ez nem azt jelenti hogy keseru szajizzel jottunk haza, nagyon jo volt a csaladdal meg baratokkal, de nekem megis kipukkant a leggomb...vagyis a tavolsag megszepiti a dolgokat.
Na jovok majd am meg, meg olvasok is tobbet vissza de most dolgoznom kell.
Olyan jo hogy ilyen sokan lettunk, jovok majd reagalni.
Ildi
mandarin
 
 


Szia Ildi,
tudom, hogy te Californiaban vagy, de majd neha nezz el New Yorkba, mert itt boven van az utcan kutyasz... es szemet, es az emberek szivesen anyazzak egymast foleg ha kocsival vannak, egymas ele eletveszelyesen bevagasrol ne is beszelve. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jo helyen vagy, persze New Yorkban is vannak szep kulturalt reszek, de ez nem a legjellemzobb. Ma voltam bent Manhattanban, nagyon ritkan jarok, es hat kerulom is, mert babakocsival remalom. Ott kezdodik, hogy a lift a metrobol fel le tiszta pisi, es mikor a sok kulturalaltan meglatja, hogy kinyillik az ajto meg be is rohannak elotted, vagy betolakodnak pedig mar nem fernek....persze van mozgolepcso, dehat jobb beszallni a liftbe ami kizarolag mozgassserulteknek (babakocsi is persze) van fenntartva. Tegnapaelott a boltban mar epp kezdte lehuzni a dolgaimat a penztaros, mikor egy no szepen berohan elem a cuccaival (letett par banant -azt hittem csak ott van felejtve- aztan visszament vasarolni, es eleg sokmindennel tert vissza), eloszor csak neztem aztan nem birtam megallni szo nelkul, hogyha meg vasarol, akkor legkozelebb ne tegye a cuccat a pultra, mire ramformedt, hogy get out, aztan gondolom mindennek elmondott spanyolul a penztarosnak, aki edesen mosolygott ra. A lenyeg, hogy az en kornyekemen nagyon sok a tanulatlan buta bevandorlo (kozep es del amerika), es persze New York amugy is ismert a sokszinusegerol, ami neha jo....de ebben benne van minden szin. Ilyenek vannak boven magyarban is, foleg ha Pesten setalsz, nagyobb az eselye, hogy tobbel talalkozol. Nekem itt igenis minden nap bosszanto dolgokkal kell talalkoznom, de persze azert rengeteg kedves jo emberrel is talalkoztam, es a legtobb ilyen, de amikor valaki felidegesit hulyesegen azt nehezebben felejtem, mint a jot. Es hat az itteni magyarok sem a legjobb oldalukrol hiresek (legalabbis errefele).
Hozza kell tennem, hogy amikor suliba jartam ezek a dolgok nem tuntek fel, mert nem jartam setalni minden nap a gyerekkel, hanem vagy dolgoztam vagy suliba voltam, es akkor olyan emberekkel voltam korbeveve, akikkel szerettem lenni. Egyebkent mindenben igazad van MO-val kapcs. csak azt mondom, hogy itt nekem lenyegeben ugyanaz. Voltam egyebkent feletek, es igen eg es fold a kulonbseg.
E.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,

Ildi, nektek kulon is egy nagy hahoKép!! Akkor megjartatok nagy Magyarorszagot. Remelem sikerul lassan visszaesni a regi kerekvagasba. Na es meselj, mi mindent muvel mar a kis Eva a hasidban? Es Jimmy hogy viszonyult az otthoniakhoz? Voltal orvosnal ott is?

Latom vegyes erzesekkel toltott el az a par otthon toltott het.

Persze, ahogy Eniko irja, tortennek elszomorito dolgok mindenutt a mindennapi eletben, de gondolom Mo.-on leginkabb az az elkeserito hogy nem feltetlenul a tanulatlan emberekek viselkednek csunyan, hanem ugy altalaban a nagy tobbseg. Es ez az ami nem mindegy! Hiszen, ha otthon is ra lehetne fogni a kialakult helyzetet a tanulatlan bevandorlokra, akkor talan meg ugy erezne az ember hogy mentheto a helyzet....De igy, hogy az ember a sajat honfitarsaitol tapasztalja az allando rosszindulatusagot, turelmetlenseget, durvasagot, igy sajnos tenyleg van ok elkeseredesreKép.

Huuuu, lehetne errol napokon/heteken at beszelgetni es probalni megvalaszolni a "miert"-eket, de a teny ugyis az maradna hogy addig amig a gazdasagi helyzet nem valtozik otthon, addig ne varjon senki allandoan mosolygos arcokat es kedves hangot senkitolKép. Meg sokszor akkor sem, ha tortenetesen boritekatadassal zarul a beszelgetes...Ebbe a temaba meg bele se kezdjuk.

En mar regen megtanultam hogy a hazamenetelek nalunk, ha lehet, csakis es kizarolag a szuk csaladrol es a meg megmaradt baratokrol szoljanak. Hat ez vanKép!

Ildi,
Hany nap van meg sulikezdesig? Es meddig fogsz dolgozni? Mert en mar nem megyek vissza az uj evkezdesre, bar en egy picivel elotted vagyok (34+3).

Eniko,
Nalatok hogy telik a nyar? Hogy van a kis Omar?

Udv, berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Anna, Tunde, udv a topikban tolem is!
Tunde, hat amit irtal a bevandorlasrol alig hiszem el. Ugy erted Mo-t kellett elhagynod a babaddal mert az ugyved elszurta a dolgokat? Hihetetlen.

Eniko,
Nem jarok NY-ba, egyszer voltam de nem kivankozom vissza, biztos igazad van, azert az egy hatalmas omlesztotegely, es sokfele ember van ott. A bevandorloknak azert itt is van mit tanulniuk. Nem akartam en tamadni a magyarokat, elvegre en is az vagyok, nekem csak az a bosszanto hogy az emberek gurcolnek adot fizetnek mindennek rendesen megfizetik az arat es ugy tunik hogy semmit nem kapnak vissza, nem latjak az eredmenyt.

Azert egy tortenet meg kikivankozik belolem nagyon, ne haragudjatok, a legrosszabb elmenyem, ami tukrozi hogy a nagy kapitalizmustol meg messze van az orszag.
Elmentunk a Mammut-ba Pesten, csak ugy, hogy a Jimmy szaladgaljon egy kicsit. Sokan jartak lufival es a Jimmynek nagyon megtetszett, kiderult hogy egy ruhaboltban osztogatjak. Hat bementunk es kerdeztuk hogy kaphatunk e egyet, ott voltak sorban felfujva, harom szolariumozott hasu szokeseg fujta oket. Az egyik mondja hogy sajnos csak torzsvasarloknak jar, de aztan egy idosebb no mondja hogy na jo kaphatunk egyet, erre a fiatal a kezunkbe nyom egy lottyedt lufit ami nem volt felfujva, de csak ugy felkezbol, mert kozben azon szorakoztak hogy az egyiknek a kutyaja hogy kergeti a lufit (amit a kutyanak fujtak fel), es milyen aranyos. A nok teljes extazisban voltak az oromtol, megjegyzem, kozben ha vevok jottek volna magasrol sz...tak volna a fejukre, teljesen a kutyanak eltek. A vegen a kutya kipukkantotta a lufit, ekkor tetofokara hagott a nocik boldogsaga, mi pedig elsetaltunk a lottyedtel. Tehat ha jol ertem felfujt lufi csak torzsvasarloknak es olebeknek jar. Szep nem? Engem ez a mentalitas bosszant fel, Ezt itt nalunk uzlettulajdonosok nem engedik, nem engedhetik meg maguknak. Ezek utan varjak el tolem hogy vasaroljak naluk valamit is????
Na jo tobb rossz elmeny nincs. Imadtam hogy van a polcokon kakaos csiga, turo rudi, kremturo, turos taska. Meg kicsit feltankoltam hazi baracklekvarbol, ami nagyon jol jon most hogy reggelente meg neha rosszul vagyok es olyan jol esik kenyeren, hajnalban...

Kezdunk atallni, Jimmy vegigaludta az ejszakat. Szerencsere apjat is megismerte, es latszott rajta hogy nagyon boldog volt hogy ujra itthon van, az ismeros kornyezetben.

Berni,
suli jovo hetfon kezdodik, en meg vegigcsinalom az elso felevet, talan kihuzom a vizsgakig. De jo neked, akkor te most feltett labbal fogsz tv-t nezni meg olvasni egesz nap, ugye??? Kép En szules elott kb ezt csinaltam, a Birth Day-t neztem minden nap, ferjem nagy bosszusagara.
Megneztem a kepet, mar jo nagy a hasad, es nagyon szep kismama vagy! En ugy josolom hogy kisfiad lesz.

Dokihoz csutortokon megyunk, Evike sokat mozog, foleg estenkent, mar jo erosek a rugasai. Most valahogy el is felejtettem hanyadik ketben vagyok pontosan, kb 21.

Itt olyan szep augusztusi ido van, reggelente az orrunkig sem latunk a kodtol...

Na mentem dolgozni.

Udv,
Ildi
mandarin
 
 


Szia Ildi,
az egyetlen dolog amitol igazan felek, ha hazamegyunk az a korhazak. Remelem nem lesz ra szuksegunk, hogy sokat jarjunk, de most hetente megyek valamiert. Tobbek kozott a kisfiamnak jovo heten lesz szemmuteteje, ugyhogy amig ilyen dolgok nincsennek befejezve nem tudunk menni. Szerencsere, ha nagyon rossz lesz otthon akkor nem kell maradni, sot ugy altalaban nem akarunk maradni, csak ha tul jo leszKép. Nem te vagy am az egyetlen akitol rosszakat hallok, es hat en is tudom hogy szorja az orszag a penzt mindenre amit aztan lebontanak...Vegulis ket valasztas van karrier, anyagiak egy masik orszagban, vagy szep nyugodtan eldegelni egy kis hazacskaban valahol otthon, de szerenyebb korulmenyek kozott. Sajnos ezt az utobbit en itt nem tudom megvalositani, mivel nem vagyunk alampolgarok, igy mar a hazvasarlas akadalyba utkozik, az alberletbol meg mar nagyon elegem van....igy hat nekunk hosszu tavon jobb lesz ha megyunk azt hiszem, de biztos vissza fogok kivankozni. Nem honvagyam van nekem egyaltalan, csak itt mar megcsinaltam amit akartam, nagy jovot nem latok innettol. Meg egy valami ami nagyon nem hianyzik az a cigi meg az alkohol mindenhol otthon, persze itt is van, de nem az en kornyezetemben.

Szia Berni,
hat mi sok mindent nem csinalunk, nem mondom unatkozok, de unalmasan elunk az biztosKép. Omarkanak remelhetoleg vegre lesz szemmuteteje jovoheten-amit mar irtam az elobb-, de mult heten kellett volna erre termesztesen megbetegedett. Hetvegen mar biztos nem megyunk sehova emiatt. Te hogy erzed magad, kenyelmetlen mar nagyon a hasad, beteg vagy neha?(hanyinger ilyesmi). Nalunk a csaladban eddig bejott, hogy ha beteg voltal sokat az elejen vagy ugy altalaban akkor lany, ha nem akkor fiu. En egyetlen egyszer nem voltam rosszul a terhesseg alatt es tenyleg fiu lett (anyam megmondtaKép)

Mar nagyon varok mindkettotok babajara, aztan remelem nemsokara en is kovetlek titeket, mar jo volna egy kistestver, kicsi fiamnak annyira unalmas vagyok.
Sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,

Tunde,
Hat ez tenyleg eleg durva sztori amin ti atmentetek Mo.-on, sajnalom hogy ez megtortent veletekKép! Sok jot mi sem hallottunk letelepedesi engedely ugyben, ezert ugy komolyabban soha nem is fordult meg a fejunkben hogy Mo.-ra koltozzunk veglegesen (az en ferjem vajdasagi).

Ildi,
Sajnalom hogy meg mindig emelyegsz egy kicsit - de latom van ra jo gyogyired, fini baracklekvar. Latod, latod, meg ha nem lett volna UH-s vizsgalat is szinte meg tudtuk volna mondani hogy kisholgyet hordozol a szived alattKép!

Koszi neked is a joslast, amivel alatamasztani latszol az eddig megkerdezettek 99%-at. Ezek utan csak az lesz a meglepi ha kislany bujik ki a vegenKép! Bar en nem bannam, mert mindket oldalrol a fiuk uraljak a terepet. Igy lenne megnyugvas reszemrol, hogy OK egy lany mar tutira megvan, utana mar johet akarmiKép...

Bator leanyzo vagy hogy nekivagsz az uj tanevnek, csak ne faraszd ki nagyon magad! En sem bantam volna visszamenni tanitani meg egy term-re (nalunk 3 term-re van osztva a tanev), de mar nem huztam volna ki az elso vegeig se, ami december. Arra sajna viszont esely sincs hogy feltett labbal uljek a tv elottKép, mert ilyen busy nyarunk mar regen volt. Eddig a hatso kertet epitettuk, rokonsagot szorakoztattunk, a het vegen jonnek felujitani a viz-; gaz-; es futesrendszert a hazban, kozben anyosom erkezik, utana pedig festeni, dekoralni es berendezni kell egy par haloszobat (tobbek kozott a babaszobat is). Ezek utan mar csak abban remenykedem hogy nem fogok hamarabb megszulni...

Eniko,
Milyen szemmutetje lesz Omarkanak? Remelem nem kell sokaig bent maradnia a korhazban!

En, furi modon, nem kulonosebben szenvedek igy az utolso nehany hetben sem. Kulonosebb panaszom nincs. Pedig ilyenkor mar hallottam hogy jonni szokott minden: hatfajas, labfajas, puffadas, gyomorsav, almatlansag.... Nalam, hal'Istennek meg egyik sem jelentkezett (kopp-kopp-kopp). A legnagyobb problemam egyenlore az hogy nem ferek oda a mosogatohoz a konyhabanKép.

Na es ti mukodtok a kistestveren, vagy egyenlore csak tervbe van veve? Omarkanak mi a velemenye egy esetleges kistesorol? Nem hiszem hogy unalmas lennel a fiadnak, viszont valszeg a sajat eletedet konnyitened meg egy masodikkal. Mindenki azt mondja hogy egy gyerekkel a legnehezebb, hiszen annak anyja, jatszopajtasa, neveloje, meg minden masa vagy egyben. Ket vagy tobb gyerek pedig jobban lekoti egymast.
Na, de ne en osztogassam itt a koleskasat, amikor en meg az elson se vagyok tulKép.

Lanyok, akarki kozuletek,
Lenne egy kerdesem Mo.-on valo kulfoldi allampolgar baba kereszteleserol. Mennyire maceras? Fordittatni kell-e szuletesi anyakonyvi kivonatot, vagy jobban tennenk ha megcsinaltatnak a magyar szul.any.kivonatot es megkernenk a magyar allampolgarsagot neki elotte? Probalt mar akarki is kulfoldrol megszervezni Mo.-i keresztelot?

Koszi es udv mindenkinek,
berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Írországban túlélö Anyuka vagyok.Kép Májusban születtek a lányaim itt. Sajnos még nem láttam, hogy valaki innen jelentkezett volna, szóval eddig föleg csak olvasó üzemmódban figyeltelek titeket.
Szeretném a tanácsotokat kérni, szeptember végén utazunk elöször négyesben haza. A repülöút 3,5 óra és fogalmam sincs hogy 4 hónapos babák hogyan viselik az utazást. Ha van esetleg praktikus tanácsotok, azt is szívesen venném.
Köszönöm elöre is.

Gyöngyi

bgy
 
 


Sziasztok!
Volt már olyan,hogy nem jelent meg a leveletek?
Miért?
A tegnap írtam és sehol semmi.
Üdv.
Tünde
nagytunde
 
 


Szia Gyongyi

Gratulalok a lanyaitokhoz!! Tudsz ide kepet felrakni roluk?
Merre vagytok Irorszagban?
Jo kis kaland lesz a hazautazas ket picivelKép! En meg nem tudok neked tanacsot adni, de fogom olvasni a lanyok hozzaszolasait, mert decemberben mi is keszulunk Mo.-ra, remeljuk akkor mar egy 2 es fel honapos babavalKép.
Minden jot nektek,
berni
murcimari
 
 


Hello Tunde,

Hmmmmm, hat igen, erdekeseket tud produkalni ez a babanet. Nekem meg olyan nem volt hogy eltunt volna az irasom, de sokszor van hogy 2 napig sem tudok ramenni az aktualis topikraKép.
A kepfelrakas is eleg maceras, mert sokszor csak a 25-dik probalkozasra jon ossze. Es meg csak nem is a meret miatt, hanem egyszeruen nem toltodik le a "melleklet feltoltese" oldal. Szerintem raferne mar egy nagy ujitas a babanet-re!
berni
murcimari
 
 


Gyöngyi,
Szia itt. Akkor szokás szerint jövök az utazási tanácsokkal, remélem a többiek nem unják mégKép Babával sokat utaztam ugyanis, persze csak eggyel, nem kettővel. Amik nekem beváltak: fel- és leszálláskor szopi (vagy cumisüveg), nyűgösködésre hordozókendő és sétálgatás fel-alá, szórakoztatásra elbűvölt utastársak gügyögése. Próbáljatok olyan helyet kérni, hogy mellettetek legyen egy üres hely, ahova lehet pakolni esetleg alvó babát letenni egy kis időre. Magatoknak enni-innivaló, amit egy kézzel ki tudtok csomagolni és megenni. Babák szokásos komfortdolgai.
Más nem jut eszembe, de kérdezz bármit.

Berni,
Akkor próbálkozzak tovább a nyaralós képekkel? Karácsonyra talán csak fenn lesznek Kép Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!
Gyöngyi,
mi 5 hónapos kortól utazunk,eddig többnyire autóval tettünk meg több ezer km-t.Nekem mindig bevált a szopi:megnyugtatásra,altatásra.
Nagyon sokat,mondókáztam,
énekeltem,rajzoltam,báboztam,így mondhatom,hogy sosem szenvedtünk az utazás miatt.
Szerintem ne izgulj,minnél elöbb kezdik a repülést a lányok,annál könnyebb lesz a késöbbiekben az utazás.
Mindenkinek szép napot
Tünde
nagytunde
 
 


Sziasztok!

Orommel lattam, hogy van ilyen topik. Mi mult penteken jottunk ki New Brunswickba (New Jersey allamban van) a ferjemmel es az 5 honapos kislanyommal. Mi meg kuszkodunk az atallassal, de a lanyom (Flora) mar szinte teljesen okes (tegnap mar 6-ig aludt reggel).
A repuloutat kicsit nehezen birta, de sokat setaltunk, enekeltunk, szopiztunk, igy azert el lehetett viselni.
A ferjem csutortoktol tanit, addig az adminisztraciot intezzuk, szokjuk a helyet. Szerencsere olyan helyen lakunk az egyetem (Rutgers) teruleten, ahol sok kisgyerekes csalad van, igy remelem, hamarosan osszebaratkozunk nehannyal.
Tettem fel Florarol kepeket a kep.tar.hu/nebula oldalra.
Most meg nincs internet a lakasunkban, csak a konyvtarbol tudok irni, igy rovidre is fogom.
Mindenkinek a legjobbakat!
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!
Van itt valaki Norvegiabol is?Egy honapja lakom itt es elötte 6 evig Nemetorszagban(Dresden)eltem.
Van egy 6 eves lanyom.
Nagyon örülnek,ha valaki jelentkezne!
Puszit mindenkinek!
Claudia
norge
 
 


MurcimarciKép
Köszönöm a gratulációt. Cork-ban élünk, szerencsére nemrég indult be közvetlen Cork-Bp. járat, azzal próbálkozunk most elsőre. Ti merre laktok? Mikorra vagy kiírva?
Mindjárt rakok fel képet is.

KatiKép
Köszi az ötleteket. Szopiztatni helyhiányban max. 1 babát tudok szerintem, de ha nem éhesek éppen akkor nem hajlandók enni. Cumi is megteszi szerinted? Hordozókendőre én is gondoltam, amíg ülsz addig is abban van a baba? Igyekszünk majd időben kiérni, hogy még válogathassunk a helyekből, de talán az utaskísérők is tudnak majd ebben segíteni. Ti milyen idős korban kezdtétek az utazgatást?

TündeKép
Köszi neked is, Apa nagy performace-művész (ahogy ő nevezi magát), a csajok mindig tátott szájjal bámulják az előadást.Kép Bizti sikere lesz a repülőn is, ha előad valami szokásos "darabot".Kép Kép Kép

Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Hehe, kicsit elírtam. Bocsánat, MurcimariKép

bgy
 
 


Sziasztok
Brusszelbol irok, nem talalom a betuket ezen a billentyuzeten. Eddig jol megy minden.
Sok puszika!
Andiektol
andi68
 
 


Kép
Sziasztok,
Gyöngyi,
nagyon aranyosak a babáid,ezennel bemutatom én is a kislányomat,Rózácska a neve,21 lesz 2 éves.
Üdv mindenkinek!
Tünde
nagytunde
 
 


Sziasztok,

Kriszta, Claudia - udvozlet a topikon!

Lanyok,
Megneztem minden kepet es kep linket, es hat en csak amulok-bamulok hogy mindenkinek milyen gyogyoru csemetei vannak!!! Nekem is kell egyKép!!
Bar remeljuk nem sokaig kell varni - mar csak 4 het (papironKép).

Gyongyi,
Mi Londonban elunk. Cork varazslatos lehet!! Meg egyaltalan Irorszag, es az ir emberek maguk - sokkal baratsagosabbak mint a brittek. Na azert nem panaszkodom, mert ha nem tetszene London, akkor mar reg nem lennek ittKép...

Sok sikert a szeptemberi uthoz! Bar ilyen apucival biztos konnyu leszKép!

Andi,
Te kis csalafinta! Hat milyen dolog az hogy eltunsz, aztan meg bejelentkezel itt nekunk Bxl-bol?!? Gondolom legkozelebb mar Cornwall-bol jon az e-mail...
Nem tudom jarsz-e meg erre addig, de azert en tovabbi jo utat kivanok nektek!

Ildi, Eniko,
Nalatok minden rendben? Orvos? Mutet?

Kati,
Karacsonyig nem varunk amKép! Addigra Lili mar fel evvel is nagyobb lesz a kepeken levo onmagatol, aztan kezdheted elolrol az egeszet, mert itt fogunk nyavajgatni friss kepekertKépKép!
Mindent beleKép!

Udv mindenkinek,
berni
murcimari
 
 


Angliai magyar kismamak/kispapak topik tarsaim,

Egy gyors uzenet ide (remelem olvassatok) - mar megint nem tudok napok ota ramenni a topikraKép. Remelem nektek nagyobb sikeretek lesz/van!
Jovok, amint tudok...
Elnezest a kulfoldon (tul)elo kismamak/mamaktol a privat uzenetert!
berni
murcimari
 
 


Sziasztok,

Udv az uj topiktaognak!
Nem tudok sjnos sokat jonni mert nagyon rosszak az ejszakaink, nem tudom miert, Jimmy minden ejjel felebred es kiorditja a lelket, es nem tudom mi a baja, talan ez az ejszakai "terror" aminek itt hivjak, vagy mi lehet...Nappal kutya baja azon kivul hogy nyugos a nemalvas miatt. Nekem meg log a nyelvem estere es probalok koran agyba menni hogy birjam a gyurodest.

Kriszta,
Udv itt Amerikaban! A ferjed mit tanit az egyetemen? Akkor te most elvezni fogod az uj eletet a kicsivel amig o dolgozik, igaz? Az am a jo!! Sok magyarral vagytok korulveve?

Tunde,
Nagyon szep a kislanyod!
Micsoda kis nocike ezzel a napszemuveggel! Azert mikor latok ilyen aranyos kislany kepeket orulok hogy nekem is az lesz.
Andi,
En sem tudtam hogy mar neki is indultatok. Remelem minden rendben lesz.

Kriszta (Hardik).
Te is olvasol meg? kivancsi vagyok nektek hogy allnak a terveitek Nemetorszaggal. Majd megyek a haemangiomas topikba is.

Elkezdtem tanitani, nem konnyu, szinte vegig allnom kell es neha eleg nagy nyomast erzek az ulepemen, a Jimmyvel ezt a vege fele ereztem. Es persze jonnek a visszerek a combomon, illetve pont az ullepemnel, kb a bugyi vonalaban. Hurra.

Berni,
Hihetetlen hogy neked mar csak negy het van vissza! Aztan ez mar minden pillanatot jelent. Ossze vagy pakolva? En nem voltam, de szerintem abbol nem is kell nagy ugyet csinalni.

Na most mennem kell, meg olvasni akarom a jo kis Moricz regenyemet amit Mo-rol hoztam. Az a baj hogy tul rovid es hamar ki fogom olvasni..

Udv midnenkinek,
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,
hat alig gyoztem visszaolvasni mindent! En is udvozlok mindenkit itt, Kriszta Titeket kulon is mivel nem vagyunk tul messze (en Bronxban vagyok). Kozben megneztem a terkepen, hat azert nem vagy eppen a szomszedbanKép

Berni,
en egy honapig Murcimarci-nak olvastam a nevedKép, de ugy megtetszett, hogy a fiamnak is sokszor modogatom, mert nagyon illik ra. Megvolt a mutet kedden, hat nagyon szenvedett szegenykem utanna, es a legrosszabb, hogy nem is erti meg egyaltalan mi torten. Azota senki nem erhet a fejehezKép, bar mar elotte se nagyon, mert sok orvost latott. Egyenlore a mutet sikeres volt, de a vegleges eredmenyre meg varni kell, mivel meg nem latszik hogy ez az egy mutet eleg volt e vagy meg kell ismetelni. Az a nagy szerencsem, hogy a korhaz ot percre van, mert folyamatosan mennunk kell. Egyebkent kancsal volt a dragam (legalabbis remelem ez mar multido). Szerencsere nem kellett bennmaradnia, par ora volt az egesz es johettunk is haza (bar itt amugy is kevesebb ideig tartjak bent az embert, ami szerintem jo, csak amig intenziv apolasra szorul).
Igen szeretnenk kistestvert, mar dolgozunk az ugyon december ota de egyenlore semmi. Legfokeppen azert szeretnek most, hogy legyen jatszotarsa Omarnak, egynel mindenkeppen tobbet szeretnek, ugyhogy mire varjak (azert azt se akartam, hogy azonnal legyen egy masik).
Nekem se volt semmi bajom egeszen vegig, ezert is dolgoztam az utolso napigKép. Aludni volt csak egy kicsit kenyelmetlen, sajnos en befertem a mosogatohoz, meg mindenhez, eleg nagy a lakasKép
Nekem ossze volt keszitve a korhazi cucc, de nem teljesen mar par dolgot az utolso pillanatban akartam bedobni (amiket minden nap hasznalok). Csakhat mivel en nem szulni keszultem a korhazban mikor bementem utoljara, de nem engedtek haza igy semmi nem volt nalamKép. Aztan a ferjem utannam hozta, de persze semmi nem volt benne ami igazan kellett volna...de mindegy a korhazban adtak lenyegeben mindent. Jotanacs, ha meg kocsiulest nem vettel volna az azert legyen, mert annelkul (legalabbis itt) nem engedik haza a gyereket, vagy valamifele hordozo, es hat az nekem akkor meg nem volt.

Claudia, Gyongyi, milyen az orszag?
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia Ildi,
nekunk nagyon gyakran van, hogy felriad ejszaka a fiam, es sokszor alig lehet megnyugtatni, olyankor teljesen fel kell valahogy ebreszteni, hogy megnyugodjon. Szerintem egesz biztosan remalmai vannak, mert ezt foleg orvosi vizsgalatok utan tortenik, de mindenkeppen olyan nap amikor valami rossz tortenik vele. Nem lehet, hogy most hogy otthon voltatok kicsit felborult az alvas meg minden mas az eleteben es azert riad fel? De szerintem ne aggodj miatta ha minden visszamegy a regi kerekvagasba el kell mulnia magatol.
Mit tanitassz?
E.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,

Ildi,
Tanitas allvaKép - azert ragadj meg minden alkalmat az ulesre! Jimmy es a "nemalvas"Kép - en is azt kerdeznem amit Eniko, hogy nem lehet hogy a rutin egy kicsit felborult a Mo.-i ut miatt es azt sinyli szegenyke? O amugy alszik napkozben is?
Nem emlekszem itt irtam-e vagy a masik topikban, de huszonparhetesen nekem is megjelent egy majd tenyernyi kekes folt fent hatul a combomon. De nem faj, es a doki azt mondta hogy spider veins, es hogy elmulik szules utan. Hat legyen neki igazaKép!!!
A mw is azt kerdezte szerdan hogy ossze vagyok-e mar pakolva. Termeszetesen nem. De sikerult ramijesztenie, mire egesz csutortokon mostam es vasaltam a babacuccokat, hogy legalabb az keszen legyen. Szerencsere volt segitsegem az anyosom szemelyeben.
A hetvegen azert elkezdek bepakolni a taskaba isKép. Kulonosen igy hogy szerdan kiderult hogy a baba fejebol mar csak 4/5-od resz tapinthato, ugyhogy lehet hogy ez a 2-in-1 allapot mar nem tart 4 hetig semKép?!?

Eniko,
Orulok hogy mar lezajlott a mutet es hogy sikeresnek latszik! Olyan rossz hogy ilyen kicsin ilyeneken kell atmennie egy gyereknek, meg akkor is ha korrektiv beavatkozasrol van szo. De talan jobb koran tulesni rajta, mert ilyen fiatalon meg gyorsabban tulteszik magukat a rossz elmenyeken.
Drukk a masodik babahoz!!
Na en ugy latszik a multkor elszoltam magam, mert egy par napja arra ebredek reggelenkent hogy huzodik a kezemen a bor, ami gondolom a puffadas jele - gyurut mar nem is merek hordani. Furcsa modon viszont a labaimon eddig nem tapasztaltam ugyanezt, pedig en ugy tudtam hogy a test legalso pontjan szokott leginkabb osszegyulni a viz.
A mosogatogephez valo hozzaferessel nincs gond, inkabb az van hogy a nagy hasam miatt nem erem el rendesen a csapot a mosogatonal, es a nagy nyujtozkodasban egy ido utan elgemberedik a derekam. Meg ugy altalaban az allva vegzendo hazimunkak nem kenyelmesek mar. Szules utan meg nem is tudom hogy hogyan is fogom tudni rendesen vezetni a haztartast, ugyhogy lehet hogy visszajon a takaritonos korszak?!?! Aminek leginkabb az uram orulne, mert tobb idonk maradna egymasra. Es hat harmacskan megbecsesebb lesz minden egyutt toltott pillanat.

Nagyon jo hetveget mindenkinek!
b
murcimari
 
 


Sziasztok!
Mandarin: magyart fog tanitani a ferjem. Elsosorban nyelvet, de valamennyi kulturat es irodalmat is. KOrabban mar voltunk itt (marmint az USA-ban, de nem Jersey-ben), akkor is magyart tanitott. Akkor meg csak kettesben voltunk, most ez egeszen mas. Igen, itthon leszek Floraval, nem szeretnem bolcsibe adni. En most itthon dolgozom (forditok), igy siman meg tudom oldani, hogy ne kelljen beadnom. Egyelore meg kisse nehezkesen mennek a dolgok, foleg, mert nincs autonk, de amint ez megvaltozik, szerintem minden sokkal egyszerubb lesz.
Itt Jersey-ben nagyon sok a magyar, a ferjem diakjai is foleg masod- harmadgeneraciosok. Egyelore rajtuk kivul nem sok magyart ismerunk (1-2 profot). Az itteni amerikas magyarok nagy reszevel valoszinuleg amugy sem fogunk nagyon szoros baratsagot kotni (mas generacio, igen gyakran mas vilaglatas), bar azert biztos lesz koztuk 1-2 jo arc.
Es ti miota vagytok itt (lehet, hogy korabban mar irtad, ne haragudj)? Mivel foglalkoztok?
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok,

Eniko, Berni, igen, en is azon gondolkozom hogy mi valtozott meg Mo utan az eleteben. Mert elotte ilyen sikitasok nem voltak. Vegigpasztaztam a szobajan hatha valami nagyobb plussallatba lat bele valami felelmeteset, mert van egy nagy husveti nyuszija, azt ki is vettem a latoterebol, de semmi nem valtozott. Azota is felebred, es szinte rogton sikitasba kezd, nekem meg olyankor olyan erzesem van mintha egy kest dofnenek belem...mikor az embert a legmelyebb almabol hangos sikoly ebreszti, szornyu. De az a legszornyubb hogy nem tudom mi okozza. Ilyenkor bemegyek hozza, megnyugtatom, de nem maradok mert azt szeretnem ha megtanulna hogy egyedul is vissza tud aludni. Lehet hogy nem a legjobb megoldas, de nem akarom hogy hozzaszokjon hogy ilyenkor mindig valaki elaltatja. Azt en sem birnam egesz napos lotas futas utan. Azert az valtozott hogy mar hamarabb visszaalszik miutan bemegyek hozza, persze ejszaka egy perc is orokkevalosagnak tunik de szerintem olyan tiz perc mulva visszaalszik. Utana kene nezni egy konyvben hatha van ennek valami magyarazata.

Eniko,
De jo hogy tul vagytok rajta! Mikor derul ki hogy kell e ujabb mutet? Szerintem is jobb hamarabb tullenni rajta, illetve gondolom a mutet is hatasosabb fiatalabb korban, nem?

Kriszta,
Igen gondoltam hogy azon a reszen rengeteg a magyar ezert kerdeztem, de valahogy en is jobban szeretek itteniekkel korulvenni magam mint magyarokkal, meg itt errefele nagyon kevesen is vannak.
En 2001 ota vagyok itt, egyetemre jottem tanitani pedagogiat es zeneeelmeletet, ott ismerkedtem meg a ferjemmel, o itteni, ingatlannal foglalkozik, 2004 jaunarjaban szuletett James, most varjuk a masodik babat, egy kislanyt, karacsonyra vagyok kiirva.

Meg csak annyit hogy en is vizesedtem de valami szornyu modon, raadasul a hajam rovid volt, de ugye minden masom hatalmas es puffadt, igy hat ugy neztem ki mint egy tufeju balna, az akkor keszult kepeket meg most is szegyellem, nagyon gaz...Ugyhogy ez alkalommal inkabb megnovesztettem a hajam, igaz hogy meg nem kezdek vizesedni de azert remelem valamivel emberibb kinezetem lesz. Ez egyben jotanacs is babatlanoknak, mar ha van ilyen koztunk, rovid hajat el kell felejteni!!!!! Es csodalatos modon ahogy a baba kipottyant belolem ugy valt az arcom es minden mas testreszem a regive. (Kiveve persze a hasam).

Mivel mar regota probalok kepet feltenni de nem sikerul (kicsinyitesi okokbol, most megprobalok mindenkinek kuldeni kepet az emailre hogy mar lassatok kivel tarsalogtok. Szoval ha az emailemrol kaptok levelet az nem junk!!

Jo hetveget mindenkinek,
Ildi
mandarin
 
 


Szia Ildi,
koszi a kepeket, gyorsan meg is neztem oket, mindenki nagyon jol nez ki!Marcsak a kislany hianyzik es tokeletes lesz a kepKép. Nekem volt a profilomban meg erre arra kep a babaneten rolunk, de kuldok en is emailbe ha gondolod.
Egyebkent en sem vagyok korulveve magyarokkal, pedig az elejen meg amikor kijottem rengeteget ismertem, de azok tobbnyire hazamentek mar (legalabbis akiket kedveltem). Kulonosebben nem hianyzik, foleg azert mert jopar olyan magyarral talalkoztam itt sajnos akit a hatam kozepere nem kivanok megegyszer.
Az jo hogy tanitassz, tobbek kozott gondolom szabad a nyarad meg ilyesmi. Nem feltel az elejen a nyelv miatt, merthat azert gondolom van akcentusod...bar nem feltetlenul? En is gondoltam ra, hogy tanithatnek, mert van egy tanari diplomam is, vegulis real targyakat tanithatok kozepfokon, ahhoz nem kell annyira szepen beszelniKép. Persze nem ezert nem dolgozok, csak el vagyok kenyelmesedve, es a gyerekkel olyan gyakran kell mennem a korhazba, hogy kirugnanak mindenhonnan.
Ha egyre konnyebben visszaalszik a fiad akkor az jo, nekunk is igy volt, bar nekem mellettem alszik, talan egyszer probaltam meg vagy egy eve a szobajaba tenni, de en nem tudtam nyugodtan aludniKép. Szoval eloszor mikor igy felriadt akar egy oraig is eltartott mig megnyugodott, mostmar ha kicsit felebred csak rateszem a kezem esetleg kozenk jon es alszik is tovabb.

Berni, Ildi,
A szemmutetrol annyit, hogy igen ez lenyegeben korrekcios mutet, de azert nemcsak a szepsege all a dolgon. Sajnos tul sokaig nem lehet vele varni, mivel ilyen esetben a ket szemet nem tudja egyszerre hasznalni (valtva hasznalja mindkettot, hogy kettoslatast elkerulje), majd egy ido utan az agy kikapcsolja a gyengebbet ami vegleges latasveszteshez vezet hosszutavon azon a szemen, ezert ajanlott egy-ket eves korban a mutet. Jovohet penteken megyunk vissza, akkor minden meg lesz merve...ha hagyja, mert a mutet ota nem nagyon erhet hozza senki.
A masik dolog, hogy ugye a gyerekek igen gonoszak tudnak lenni, hiaba csak a jatszoteren talalkozunk gyerekekkel, de mar jo par megjegyzest tettek ra, ami engem nagyon zavar szerencsere o meg nem erti, ilyenkor nagyon orulok, hogy nem jar bolcsibe. Ugyhogy emiatt is mar nagyon vartam a mutetet, meg mielott ez leki nyomokat hagy benne, mert amugy olyan helyes kis kolyok, de ez nagyon elrontja a kepet.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Egy hétig nem jártam itt ,és mennyit írtatok már megint! A fényképek nagyon tetszenek! Megpróbálom én is megint, hátha fel tudok tenni egyet.

Gyöngyi,
Kéthónapos babaként utazott először Lili. Aztán két hónapot utazgattunk Németországban és Magyarországon, rokonokhoz, ismerősökhöz.
Cumi biztos jó szopi helyett megnyugtatásra, de én konkrétan a légnyomásváltozásra gondoltam fel- és leszálláskor. Szóval erről csak annyit tudok, hogy nyelni kell Kép A hordozókendőt ülés közben is használtuk, abban el tudott aludni, és a két kezem is szabad(abb) volt. Két babával gondolom ez még fontosabb szempont. Ja, én mivel egyedül utaztam, vittem kocsiülést is, abba tettem Lilit amikor elaludt.

Szia Claudia!
Képzeld, anyukám drezdai, de Magyarországon élt 17 évig (és most megint Drezdában). Nagyon imádom a várost! Még nem vettem a bátorságot, hogy odaköltözzek Kép De ha Drezda Angliában lenne... nem is gondolkoznék rajta, már mennénk is.

Enikő,
Remélem a kisfiad már jobban van. Szegény, nem lehet könnyű egyikőtöknek sem.

Berni,
Már kezd izgalmas lenni Kép Házimunkát szerintem nyugodtam el lehet felejteni 1-2 hónapra. Segítsenek inkább a rokonok, barátok. Utána meg majd belejössz!

Kati
kat_ica
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: