Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na akkor gyors beszámoló megjöttünk a fülésztõl, semmi jó hír!Kép(
Anna füle teljesen oké, a dokinõ szerint kicsit lehetne szebb az ab.-tól (nem tudja hogy nem szedtük csak a homeopata bogyókat), de már szép, és az orra is biztos az ab.-os orrcsepptõl (szintén homeopata orrspray). Ez a jó része.
Aztán Bánknál kiderült, hogy míg múlt héten csak kicsit volt csúnya a füle, nem is kapott rá semmit csak az ab.-os orrcseppet (neki is a homeopata orrsprayt használtam), most annál rondább. Fõleg az egyik, azzal kacérkodott hogy már ma felszúrjaKép((((((((((((((((( (ezt én tudom mivel jár, borzalmas), de még ad egy esélyt, felírt ab.-ot, hogy szedjük, ha holnapra javul, nem kell szúrni, ha nem, akkor kell. Szóval gondban vagyok, mindjárt hívom a homeop. dokinõt, mert ha ab.-ot kezdünk, azt nem lehet abbahagyni egy nap után, és lehet hogy az sem használ és szúrni kell. Ha viszont homeopátiát, ahhoz ma el kéne jutni a dokinõhöz ami nem fog menni Kép((., szóval nem tudom mitévõ legyek,a ttól függ majd mit mond.
Szerencsére az étvágya teljesen rendben van, viszont ez a fül dolog nagyon sz@r!Kép(((
Ja, papíron felvették a kórházba, csináltak ilyet többször is mert olyan szarban van a kórház hogy ahol tehetik ezt megcsinálják hogy több pénzt kapjanak. Mi jó alanyok vagyunk a három gyerekkel, szóval persze hogy beleegyeztem, hogy oké, vegyék fel, na de ez tripla adminisztráció. Mire végeztünk, addigra már nézte a következõ gyereket, aki iszonyúan ordított. Kiderült, hogy õ meg szépen magának felszúrta a fülét (át a dobhártyáját) valami pálcikával, brrrrrr. Szegény nagyon ordított amíg fertõtlenítették, meg cseppeket kapott, szóval vannak ám ott esetek! KépKépKép
Szóval folytatva a történetet, sikerült végre már érdemben is beszélni a homeopata dokival, és két szert mondott, hogy kezdjük el szedni, ebbõl az egyik volt itthon a másik vagy 5-féle potenciálban van itthon, de most pont egy másikfajta potenciál kellett, úgyhogy már megjártam a gyógyszertárat ahol szerencsére volt.(Ezzel kapcsolatban majdnem elröhögtem magam, mert eszembe jutott amit Kata mondott anno az öreg macákról a patikában, hát megint olyanok voltak, vagy 10 percig tartott mire a kért szert, persze hogy más potenciálban kikereste és kihozta, majd kezdte elölrõl.)A doki azt mondta hogy semmiképpen ne kezdjük még el az ab.-ot, csakis abban az esetben ha hirtelen magas láza lenne, és ha feltûnõen szenvedne. (Na most folytatom, mert az elõbb felébredt, visszaaltattam.) Szóval mivel Augmentin ab.-t kapott, így azzal még várok,mert az nagyon erõs, és fõlem mivel nagyon erõs hasmenést csinál, ezért szeretném ha lehet elkerülni. Szóval most itt tartunk, várom hogy a bogyók megtegyék jótékony, és fõleg gyors hatásukat. Nekünk már a Julcsival sikerült egy nagyon kemény tüdõgyulladásból csak homeopata szerekkel kigyógyulnunk, úgyhogy én bizakodó vagyok, csak azt a fülfelszúrást tudjuk elkerülni!!! Pláne hogy holnap már egyedül viszem snugliban, mert a férjem minden nap nem tud eljönni a munkahelyérõl hogy minket fuvarozzon. Bár ha sor kerülne arra amire remélem nem fog, akkor lehet hogy taxizni fogunk hazafelé!Kép(

Tikk örülök hogy itt vagytok, és hogy jól telt a hétvégétek!

No most hogy ilyen klassz hosszú lettem a távozás hímes mezejére is lépek, és várom hogy most már mások is írjanak ám!!!
Sasha, mi van veletek azóta?

Pussssszancs: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Helló!

KataKép

Jajj! Szegénykém! És szegény Peti! Remélem hamar meggyógyul. Azért nem szép a párodtól, hogy a suliba elmegy, de otthon nem marad!Kép Velünk itthon volt a Csabi 1 hétig, ma már dolgozik mert muszály, de lehet, hogy a holnapot megint kicsaltaKépKépKép

Norcsi!

Aúúúúú! Szegény Bánk!Kép Nekem nem szurták a fülem, de én rettegek tõle, mert rémes történeteket hallottam. A barátnõmnek meg a nõvérének annyiszor szurták a fülét, hogy egy doki szerint csoda, hogy még hallanak!Kép Nem volt kellemes az biztos. Remélem holnapra jobban lesz a kicsikéd!Kép Gondolok rátok is!Kép

Tikk!

Hát úgy néz ki, hogy az az Espumisan csepp hatásos. A védõnéni ma volt és mondta, hogy ha ennyire össze-vissza fáj a hasa akkor adhatom neki reggel és este rendszeresen. Mondjuk tegnap este is kapott, meg ma reggel is és idáig megúsztuk a nyüglõdéstKépKép Kiváncsi vagyok az éjjszakára!
4 órás vonatozás? Én élveztem volnaKép Szerencsére Hanna is feltalálta magátKépKép

Mi teljesen jól vagyunk, most szopiztunk. Aztán leraktam aludni, mire elkezdett csuklani. Csuklott vagy 15 percig mire megunta/tuk és adtam neki még cicit. Utána a babaszobát elkezdtem befüteni, hogy akkor most tisztába teszem amig éber és nem nyafi. Addig beraktam az ágyikójába, de mire visszaértem már aludtKépKépKép Úgyhogy most alszik a kis szentemKép Felvette az alvó poziciót és kész.Kép

Megyek is addig eszek valamitKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Teljesen lemaradtam olyan régen ültem ide a géphez.

Mi is beálltunk a sorba KépKépKép Gergõ lázas 2 napja, ma újra voltunk a doki néninél, kiderült, hogy begyulladt a torka. Csütörtökön még semmit nem látott rajta. Úgy sajnálom a kislegényt olyan kis bágyadt. Valószínüleg a doki néni mellé mi is keresünk egy másik orvost, mert nem vagyunk vele megelégedve. Ha tudtok ajánlani szívesen venném.

Norcsi: ez több embernek is elég lenne, amiken te, illetve a gyerekek átmennek. Nem volt még soha semmi baj a fülemmel, de a fülszúrás egy "élmény" lehet, szorítok, hogy Bánk jobban legyen holnapig. KépKép Megvettem a homeopátiás könyvet, amit ajánlottál. A Tescoban most kapható.

Minden babának jobbulást! KépKépKépKépKép

Sasha: 3 hónapig nálunk is állandó volt a hasfájás. Most már csak ritkán probléma, de akkor én is azt hittem mint Tikk, hogy soha nem lesz vége.

TÁgi: gratula a kakihoz KépKépKépKép

Most sajnos mennem kell remélem holnap többet tudok írni.

Golyó
golyó
 
 

 
 

Sziasztok!

Most csak gyorsan, mert fürdetünk.

Köszönjük a jobbulás kívánságokat, és én is ugyanezt kívánom Golyó gergõjének, és Kata Petijének is. Ha valaki még beteg lenne (ne legyen inkább) akkor nekik is sok gyógypuszit küldünk.

Golyó, a mi dokinénink nagyon aranyos, az SZTK-ban rendel és Major Zsuzsanna. A homeopátiás dokinéni is nagyon szuper (végre elmondhatom ezt is, õ a negyedik)! A könyvet örülök hogy megvetted, meglátod nagyon sok nehéz helyzetbõl fog kihúzni. Persze kell majd hozzá egy jó kis házipatika is homeopátiás bogyeszokból.

Sasha, jó ha bevált az Espumisan, nekünk is az jött be.

Ildi Ti merre tekeregtek?

Na tényleg megyek, remélem a holnapi nem lesz egy nehéz nap a fülészet ellenére, na meg a BKV-zást is úúúúúúúgy utálom!!!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Nagyon mérges vagyok!!!!!!!!!!!
Jó kis ajándékot kaptunk a Tomi nõvérétõl! Egy kis gombás fertõzést. Köszönhetõ a meglehetõsen változatos szexuális életének. A pasikban annyira megbízik, hogy a védekezés a fogamzásgátlóban ki is merûl. Hiába van neki is állandóan valamien fertõzése, nem hajlandó gumival csinálni. (megjegyzem, a 10 éves kislánya már nem egyszer járt gyermek nõgyógyásznál, miatta)
Anyósoméknál voltunk pár napja (a sógornõm is ott volt). Pisilnem kellett, szokásomhoz híven nem ültem rá a wc-re, de Gergõ rámnyitotta az ajtót, anyósommal a háta mögött. Kénytelen voltam ráülni a rötyire (bár netettem volna), mert anyósom végignézte, amig pisilek. ( Õ ilyen. Amíg annó 2 hónapig náluk voltunk kénytelenek lakni, rendszeresen bejött a fürdõbe, ha fürödtem. Érdekes neki mindíg akkor kellett valami.)Szóval tegnap elmentem a dokihoz,közölte, hogy gombás fertõzésem van. Mivel Tomi is elkapta tõlem, mindkettõnket kell kezelni.
Most hogyan oldjuk meg diplomatikusan a helyzetet? Tény, hogy ezentúl ha szétdurranok, akkor sem megyek náluk wc-re. De a gyerekekkel mit csináljak? Anyósom mániája, hogy a fiukat ráülteti a wc-re. Tomi azt mondta, ha az annyáékhoz megyünk viszünk a gyerekeknek egy bilit. Szerintem sértõdés lesz belõle.
Most legyetek nagyon okosak és segítsetek.

Norcsi! Ha tehetitek az új házban legyen külön wc a vendégek részére.

Puszi
TÁgi
tÁgi
 
 


TÁgi!

Ez remekül hangzik. Szerintem nem kell ügyet csinálni a sértõdésbõl. Magadért és a gyerekért te vagy a felelõs és ha te bilit viszel akkor vigyél bilit és ne foglalkozz velük.

Norcsi! Kitartás a mai napra!

Golyó! Gergõ hogy van?

Kata, ld! Hol vagytok?

pussz mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Most aludt el a kócKép
Helyzetjelentés: vasárnap óta nincs hányás, láz se, orra folydogál, de ez érdekes. Amikor ez az egész kezdõdött, orrfolyás, semmi más. Aztán egy éjszaka köhögés (hányással)(két hete szerdán), másnap dokinéni felírja a fluimucilt, ahogy kilép az ajtón, köhögés elmúlik. Orfolyás is napról-napra gyengül. Szombat megint orfolyás, vasárnap 2x hányás, éjjel sok köhögés, hányás nem. Lándzsás utifû, hétfõn nappal allig köhög, de amikor felmentem 2 percre egy pulcsiért, lennhagyva egy másik kismamára, mivel vár? -"jajj, nagyon gáz, ez a köhögés, szegény Peti vagy 10x köhögött......." na, ezen jól felhúztam magam. Egész du. figyeljük, meg este, max 2x köhög, éjjel, lefektetés után 1 óra alatt 2x, aztán reggelig semmi. Ma abszolút nem köhögött még, csak ebéd után, hogy idegesítsen. De az orra folyik. (színtelen, talán fehér). NA, most akkor mi van? Nem akarom, hogy mi is fülészeten kössünk ki.......
De. Amúgy vidám, tegnap a kádban mondta, hogy hellllóó de olyan stricis búgó hangon, hogy csak naKép
Ja. Tegnap délben csirkepörköltet evett, és imádta, este apja vacsizik, (elõtte másfél órával evett a kölök), hát, kunyizott tõle isKép Szóval, ahogy állunk át a felnõtt kajcsira, úgy látszik rendezõdik a kaja dologKép
Azt hiszem, ez a betegség-dolog nem komoly. A hányás szerintem valami bolond szokása, ,meg az én "tömésem" következménye.....az orfolyással már gondban vagyok, meg a hetente egy éjszaka köhögéssel is..Meg a néha néha-napközbenivel...mi a fene ez???
Norcsi! Ha lesz idõd elküldenéd e-mailben (vagy ha a többieket érdekli ide is leírhatnád) mi a homeopátiás házipatika alapkellékei, és nektek még pluszban mi jött be? Meg a könyv címe is érdekelne + a homeopata dokinéni elérhetõsége, ára, stb)de ezt asszem e-mailben...
Remélem, nem kell Bánk fülét szúrni.......úúgy sajnálom szegényt....Kép gyógyuljatok már meg!!!!!!! sok-sok gyógypuszi!!!
Tikk! Hogy vagytok? Hanus miket mûvel? Írjál róla!!
TÁgi!:Ez nagyon jóKép Szerintem ne csinálj ügyet belõle, sõõt, én még vinnék olyan WC-ülõke papírt, és feltûnõen használnám. (ha nem fertõtleníteném le szintén feltûnõen a WC-t) Vigyél bilit igenis!!!!! Ne már gyerekek egészsége nem játékKép Az anyósod elég érdekes........
Golyó! Ti a Berzsenyi rendelõbe tartoztok? én is gondoltam a doki mellé dokira, ha ez megoldható........
Norcsi, megoldható nem tudod??? Mert ha igen beteg mennénk mondjuk a tietekhez, ha meg csak ellenõrzés, stb, akkor a régihez. Mert semmi bajom vele, de félek, hogy nehogy nálunk se vegyen észre egy tüdõgyuszit, vagy valamit. Pedig én szeretem, de amiket ti írtok, az elbizonytalanít.......
SAsha! Na, akkor mindem rendben? Örülök, hogy bevállt az espumisanKép Jajj, az a csuklás!!!!!!!! Az katasztrófa volt nálunk isKép Ott aludt már szegény, de még csuklott fél órát. Azt mondják, a csuklás csak a szülõt zavarja, a gyereket nem. Ha meg zavarja, sírni fog, attól meg elmúlikKép Jöttök lassan sétálni???

Megyek, mert jön a barátnõje Dóri, és még addig van egy kis rendrakásomKép

Puszi: KAta
LadányiKata (ladán
 


Norcsi, tudom mit akartam kérdezni!

Melyik kórházba vették fel? Ez hogy van, hová tartoztok? Vagy ahol a fülész néni dolgozik???
Mert amióta láttam a Heim Pálról, hogy nincs pénz, és sorsot húznak, melyik gyereket mûtik meg, hááát, nem vagyok túl bizakodó.......

KAta
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Most olvastam egy "hüvelyproblémák" topikot. Hát nem lettem okosabb.
A bili miatt a sértõdés elkerûlhetetlen, de lesz-om. Inkább az a baj, hogy totál hülyének fognak nézni és megint kinevetnek. (Anya és lánya tökéletesen megértik egymást)Sosem ismerik el a hibáikat. Azt is lefogják tagadni, hogy a drága sógornõm fertõzött meg. (annó az ottfelejtett ruháimat gyakran elhordta a sógornõm és mikor kértem vissza, letagadta)Most ezek után nincs értelme leállni vitatkozni. Tomi mondta, hogy elkapja egy röpke beszélgetésre az anyukáját meg a nõvérét, de kértem, hogy ne tegye. Csak vita lenne belõle és úgyis állítanák, hogy nem a sógornõmtõl kaptam. Tehát csöndbe maradok, de a bilit hogyan magyarázom akkor meg nekik. Akárhogy is nézem egy oltári nagy vita elé nézünk.

Ez még mind semmi. Volt már két daganatos mellmûtétem és lehet, hogy megint lesz. November 8-ra vagyok mammográfiára elõjegyezve.

Hát ez tényleg nem az én évem! Remélem a gyerekek nem lesznek betegek!

Bocsi, hogy mostanában lehangoló vagyok és Titeket nyüstöllek a problémáimmal. Sok mindent Nektek leírni könnyebb, mint megbeszélni valakivel.

TÁgi
tÁgi
 
 


TÁgi!

Hmm. Hát, anya és lánya, egykutya. Szerintem, nem ártana, ha Tomi mégiscsak elkapná a grabancukat. Nehogymár még õk röhögjenek ki téged, meg nézzenek le!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az a WC-re tehetõ ülõke nem jó? (igazán nem tudom, mitõl is lehet fertõzést kapni..) Tudom, én se ülök máshol rá ettõl még, hogy gyagya vagyok).
Hûû ez a mellmûtét....igaz, a barátnõmnek is volt, de hála Istennek jóindulatú. Hogyhogy kettõ is volt? Mikor kezdõdött?
Ne izgulj, biztosan minden rendben lesz. Most már csak jó jöhet!!!!

Puszi, megyek, mert már jönnie kell Dórinak. Kiváncsi vagyok, mit alakítanak, mert a csaj 3 hónappal idõsebb, és talán már joban tudnak játszani.
Mert a 3 hónappal fiatalabb Olivért nyüstöli szegényem, hogy fogócskázzanak, meg bújócskázzanak, de hát Oli még nem érti, na meg négykézláb utol se éri.....

Pusszancs, Ági fel a fejjel!!!!!!!!

KAta
Ladá
 


Elmászott az azonosítóm. Ha nem jöttetek volna rá, én írtam a fentieketKép
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Na akkor jelentkezem,sajnos semmi jó hírem nincs, nemcsak az egyik, de mindkét fülét felszúrták. El lehet képzelni hogy sírt, de aztán már sikerült megnyugtatni, itthon meg már a régi lett, most alszik. Egyébként azt mondta a doki, hogy a rosszabbik fülénél már mindenképpen kellett, a másik még határeset lett volna, ha éppenséggel holnap nem lenne ünnep, és holnaputánra tuti hogy sokkal rosszabb állapotban biztosan szúrni kéne, így essünk rajta túl. Pénteken megyünk kontrollra. Ezek tükrében hívtam fel a homeopata dokit aki két szert javasolt (újakat, mert már a szitu is más mint tegnap volt sajna) és szerinte most már pláne ne kezdjem el az antibiotikumot, mert most már a fülbõl kiürült az ami a gondot okozta, ez már a gyógyulás kezdete, úgyhogy az ab. csak rosszat csinálna. Igazából az lehetett a gond, hogy a homeopata szereknek van egy olyan jellemzõ tulajdonságuk hogy eleinte rontanak a tüneteken (na ez lehetett nálunk mára) és utána kezdik csak el a gyógyító hatásukat. Ezért is riadnak sokan vissza rögtön a homeopátia alkalmazásának kezdetekor mert felerõsödnek az amúgyis meglévõ tünetek. Sajnos ez az egynapos kifutási idõ nem volt elegendõ ahhoz hogy a gyógyulás útjára lépjünk, ezért volt szükség a fülszúrásra. Hát nagyjából ennyi. Ja, kérdeztem a fülészt, hogy hogy a fenébe lehet az hogy jó az étvágya, nincs láza, jókedélyû, már jobban is aludt. Erre mondta hogy sokszor van úgy, hogy a hurut kezdetekor van fájdalomérzet, ami utána elmúlik, és ezértis lehet hogy vannak olyan esetek hogy már csak akkor kerülnek a fülészhez (pont emiatt hogy nincs fájdalom) amikor már nagyon rossz a helyzet. Ez elég érdekes, nem gondoltam volna hogy ilyesmi létezik. Az meg a másik, hogy vannak olyanfajta gyerekek (jó esetben mi azért nem ilyenek leszünk) akik már egy egyszerû kis náthától is fülesek lesznek, ráhúzódik a fülükre, ilyenkor célszerû az orrmandula kiszedése. A nagylányomnak már kiszedték januárban, remélem Bánknak nem lesz erre szüksége. A dokinõ megnyugtatott, hogy erre még nincs szükség, de ha havonta ráhúzódik a fülére, hát....

Közben ma találkoztam a Julcsi egyik ovistársával meg az anyjával, kiderült hogy 11 gyerek beteg (mondjuk Julcsi nem az, de itthon van) és a maradéknak is a fele legalább beteg csak õket betegen is viszik oviba. Marhajó, most majd ha az enyémek meggyógyulnak, de még nem túl erõs az immunrendszerük és viszem majd õket oviba, nem kell hozzá csak pár nap hogy visszaessenek a többi gyerek miatt!Kép((( Hát majd meglátjuk, eredetileg hétfõtõl talán már mehetnének oviba, de így....

tÁgi, én is a papír wc-ülõkére voksolnék, vagy a szûkítõre, nálunk is azt használták a lányok még nem sokkal ezelõtt is.
Mondjuk én diszkréten csinálnám, mármint a papír-ülõkét...

Három wc-nk is lesz, illetve egyenlõre kettõ, és a tetõtér beépítésével három!Kép Az csak elég a vendégekkel együtt is!
Aki meg olyan nem mehet wc-re.Kép
Hogyhogy ennyi mell-mûtéted volt? Mi volt a problémád, és most mik a tüneteid? Szegény, drukkolok hogy a mostanit megússzad!!!

Tikk. Köszi.

Kata. Olvasd el amit fent írtam a fülgyuszikról, szóval szerintem inkább fülészhez vidd a Petit mint a Soóshoz!
Homeopátiával kapcsolatban írok majd, de az alapszereket a dokinõ mondja meg, mindegyik mást ítél fontosnak. A mienk azokat amiket beszereztetett velem, a másik mást, szóval nagyban függ hogy kihez mész majd.
Az biztos hogy a mi gyerekdokinkhoz így mellékesként nem lehet menni, van elég betege a leadott kártyások között is, viszont átmenni szerintem minden további nélkül át lehet menni hozzá. A homeopata dokinéni viszont nem kártyás, tehát hozzá meg lehet menni mellékesként (ha még fogad, nem tudom, de neki is elég sok betege van)viszont itt meg az a gond, hogy a Soós alapban nem homeopátia hívõ, nem úgy mint az új gyerekdokink. Mi csináltuk ugye két és fél évig, hogy nem mondtuk meg a Soósnak hogy a homeopátiával és nem az ab.-okkal gyógyulunk, de így azért nehéz. Más ha a gyerekdokival mindent megbeszélhetsz mert homeopátia-párti.
Kórház. Természetesen a Klinikára vették fel, mivel oda járunk. De persze csak papíron, és amiatt mert kell nekik a pénz, egyébként nem olyan a baja ami kórházi ellátást igényelne. Mivel mi már ezt jópárszor végigjátszottuk, így minket mindig megkérnek hogy nem járulnánk-e hozzá ilymódon a költségvetéshez, ami jó, mert így akkor nem is adok pénzt a kezelések mindegyikén csak a végén.(Ja, azt meg illik ugye, mert oda is protekció útján jutottunk, csak úgy nem eshetsz be az utcáról, alapból asszem a Heim Pálba tartoznánk, na de arról inkább semmit sem írok, a többség úgyis tudja miért is utálom úgy a fülészetüket!)

Huhú, jó hosszú lettem, na megyek is mielõtt még írok valamit!

Hiányzók merre vagytok?

Puszi mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi: szegények, azt hittem sikerül majd megúszni a fülszúrást. Kép Remélem Bánk most már hamar meggyógyul.KépKép

Köszönöm a dokikkal kapcsolatos infókat. KépKép

Köszönöm az érdeklõdést. Gergõ még mindig beteg és nem látok nála javulást, csak magamon látom, hogy kezdek idegbeteg lenni. Azt még meg tudom állapítani a sírásából ha éhes, ha szomjas, ha fáj a hasa, a lázmérésbõl ha lázas, de nem tudom, hogy mikor fáj a torka (hidegtõl vagy melegtõl) vagy éppen a fogzás kínozza. Csak azt látom, ha ébren van nyûgõs. Kaptunk Panadolt és C vitamint, a doki néni még vár az antibiotikummal. Én se szeretném túlgyógyszerezni a gyereket, de vasárnap óta nem javult az állapota. Segítsetek lányok, mert nagyon el vagyok keseredve. Úgy érzem befürödtem, mint anya. Mindent túlaggódok! KépKépKépKépKép
A legszebb az egészben, hogy a férjem most este kijelentette õ ma céges bulira megy. Kivagyok!!! KépKépKépKép

TÁGi: nem irigyellek, sem a "gombás" dolog miatt sem a mellmûtétek miatt. Kép Ennyi rossz már egyszerûen nem történhet veled. Szorítok, hogy a mammográfián minden rendben legyen. KépKép Kitartás!

Kata: mi az SZTK-ba tartozunk, a Csonkához járunk. Mindenképpen váltani szeretnék, mert tegnap is 1,5 órát vártunk a doki nénire, azután kiderült, hogy a kartonokat összekeverték és nem érkezési sorrendbe hívták a gyerekeket. Mi voltunk az elsõk, mire a 4. ember után bementem és kivertem a balhét (pedig soha nem voltam ilyen), hogy a lázas gyerekkel meddig kell még itt várnunk.

Sziasztok! Depis Golyó!
golyó
 
 


Jó téma van ma a Claudia showban! Az anyai és apai szeretet! Hát errõl regényt lehetne írni!

Golyó
golyó
 
 


Golyó!

Kitartás, és gyors gyógyulást Gergõnek! Kire akartok váltani? Hát ez az idõszak sajnos ilyen, és még ilyenebb lesz februárig, én már elõre félek tõle!Kép
A dokinõ mit mondott, mi a baja? Látod nálunk meg pont az ellenkezõje, külsõ szemlélõ szemében tök jól van a gyerek, kutya baja, aztán meg tessék!Kép Megjegyzem Julcsinak is volt olyan tüdõgyuszija, hogy semmi láza nem volt, tök jól volt, ott száguldozott az SZTK folyosón amíg a röntgenre vártunk, és kiderült hogy egy bazinagy folt van az egyik tüdején, más, akár felnõtt is ilyenkor 40 fokos lázzal vergõdik... Annyira különbözõek a gyerekek!!! A fogzással hogy álltok? Nekünk persze most még az is folyamatban van!Kép

Na megyek, puszi, és mindenkinek gyógyulást, illetve minden jót!

Norcsi

u.i.: Nem néztem, de való igaz, hogy lehetne...
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Golyó!
Szegény pindur....hát, elég fura, a panadol, meg a C vitamin..elég gyengusznak tûnik lázas betegségre...én elvinném valaki máshoz..vagy vissza a dokihoz.

Norcsi!
Jajj, szegény Bánk! Nagyon sajnálomKép Hát ez az ovi dolog elég rossz, elõre félek tõle, hogy állandóan beteg lesz.. nincs valami vitamin (mint a felnõtteknek a centrum) amit így ilyen õszi-téli idõben lehetne adni???

Szerinted el kell vinnem fülészhez a Petit? Annyira komolynak találod??

Jajj.......


Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Ja, még egy dolog! Képzeljétek, már két napja nem hánytKép ez már eredmény, és egész szépen eszik, amit maga szerez meg. Vasárnap este a sajtos-tejfölös tésztát ette marokszám, tegnap az apja csirkepörköltjébõl kunyizott, ma meg abból a finom túrós-mazsolás kuglófból törtem egy emberes darabot, azzal rohangált, és majdnem megette az egészet. Ja, a lényeg, hogy mindegyik eset a saját vacsija után voltKép NA, és ezóta nem hány.......lehet, ha nem "kényszer " az evés, hanem kunyera, meg megszerzett dolog, akkor jólesik neki, és nincs gond? Ja, Dórival sétálva még egy negyed zacskó pomber macit is megevett, az tuti, ja, meg este az én karfiollevesembõl (inkább fõzelék) is kunyizott vagy 4-5 evõkanállalKép

Ennyi a mai mérleg.

Mindenkinek jobbulást, majd csak kikeveredünk ezekbõl a dög betegségekbõlKép

puszi, jó éjszaát, és lázmentes, gyógyult ébredést mindenkinekKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Jajj, még valami!!!

Képzeljétek, kb egy hete SZERET A FIAM!!!

Úgylátszik, valami szülinapi ajándék az õ szülinapjára nekem, vagy mi, de belemászik az ölembe, átölel, és napi puszi is van minden nap, ÖNSZÁNTÁBÓL nem kérésreKép
Tegnap azt játszotta, ült közöttünk a kanepén, egy puszi Apának, egy nekemKép
Azt hiszem, annak köszönhetõ, hogy sokszor mondtam neki, hogy: szeresd meg a macidat. (van vagy 10 különbözõ méretû plüssmacija, de a kedvenc egy kb 40-50 cm-es fehér), és akkor odamegy, felveszi, és magához öleli. Na, és akkor mondom, szersd meg anyát, és akkor átölel. De nagyon sokszor csak úgy odajön, és átöleli a nyakamat, és lenyom egy puszitKép Kép Kép
Szóval, továbbra is jó gyerekem vanKép

Jajj, Norcsi!!!!!!!! Fontos kérdés! Ha egy gyerek fel tud már mászni a kanapéra, hogy tanítom meg lemászni??????? Tudom, hogy hátrafelé, de hogy tanítom meg neki? Mert mutogatom én, de iszonyú életveszélyes. Felmászik, és felállva elkezd rohangálni. Most megint nem lehet egyedülhagyni, amíg biztonságosan meg nem tanulja.
Te jó ég!! Akkor mindenre felmászik??????
Na, mostanában nem esett fejre, épp itt az ideje az újabb balaseteknekKép búkósisak?????
No, Norcsi? Te vagy a "rangidõs" legalábbis gyerekszámilag, meg tapasztalatilag!! SEGÍTSÉÉÉG!!!!Kép

Puszi: KAta
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata, dehogy, nem azért mondtam ezt a fülész-dolgot, de az biztos hogy ha csak egy pici jele is van hogy valami nem oké, köhögés, vagy ilyesmi akkor jobban jársz ha fülészhez viszed.
Van vitamin-készítmény sokféle, de azt akkor érdemes adagolni amikor éppen nem beteg. (Mi ebbõl is homeopátiás bogyókat használunk...)

Hú, hallod baromi sokat eszik a Peti, szerintem nem kellene aggódnod amiatt hogy eszik-e eleget. Ennyi még a lányoknak is becsületére válna, sokszor ennek a felét sem eszik meg!

Ugye-ugye mondtam hogy jön majd a bújós korszak?KépKépKép

Mi is pont itt tartunk, az ágyra már fel tud mászni, de le még nem. Én is tanítgatom, de ez hosszabb folyamat, a lányoknál is így volt, nem ment egyik percrõl a másikra, valahogy nehezebben tanulják meg mint a felmászást. Ezért vagyon "nagyon boldog" hogy okos anyós a lépcsõn felmászásra tanítja, amit már tud magától is, bezzeg a lemászás az már nem lényeg nála, pedig az ezerszer fontosabb lenne. Egyszóval résen kell lenni, sajnos nálunk is ugyanez van, ebben nincs jó ötletem sajna.

Az éjszakánk nyugisan telt, a szokásos ébredéseket leszámítva, este volt még egy majdnem láza, de szerintem azért mert most kezdett el mûködni az immunrendszere. Szegényke az esti pancsit (amit imád) most pár napig nélkülözni kénytelen, csak berakom a kádba, gyors lemosás és már szedem is ki, mert nem mehet víz a fülébe, õ meg imád pancsolni, úszik a fürdõszoba ilyenkor, mondjuk ebbe a két lány is jó partner!

Most megyek, szép idõ van, további szép napot mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Szegény Bánk! Remélem már el is felejtette!Kép

Nekünk eléggé húzós éjszakánk volt! Este 8-11-ig aludt. Eddig szuper minden, DE 11-3-ig fenn volt! 2 óra szopi sok büfiztetés (ami nem akart kijönni) után már sejtettem,hogy hosszú éjszakám lesz, de erre nem számitottam. Pedig volt pisi-kaki a pelusba, mert valamikor éjfélkor belerakta. Aztán mikor már nagyon nyügös volt még a CICIn is akkor kipróbáltam mindent, hogy mi baja lehet. (Espumisant adtam neki este 8-kor.) Átpelenkáztam, megnéztem nem fázik, melege van stb, de csak a kis lábát rángatta magához. Aztán 2-kor elvettem a cicit és cumit adtam neki, hogy kicsit pihenjen a pocakja. 3-kor megint adtam neki cseppeket és utána visszakapta a cicit is lévén már a cumi sem volt jó, persze, gondolom rájött, hogy abból nem jön semmiKép Szóval fél 4-kor már mindketten a helyünkön durmoltunk.Kép Aludtam reggel fél 7-ig, meg utána 8-10-ig. Most kicsit paff vagyok mert a nyakam is sikerült elaludniKépKép

na mennem kell hivnak!
sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!

Köszi, de majd holnap meglátjuk, akkor megyünk ugyanis kontrollra. Kívülrõl minden oké, de hát az volt akkor is mikor közölte hogy mindkét fülét fel kell szúrni. Elõtte még ott vigyorgott a folyosón! Szóval majd holnap kiderül!!!

Hát ez a nem-alvás sajnos nagyon ismerõs... Nálunk még mostanában is vannak ilyenek, hol a fog, hol meg gondolom a fül miatt. Hogy most éjszaka mi volt nem tudom, most igaz hogy "csak" hajnali 2-tõl 3-ig jött-ment, sírdogált, majd a mellettem levõ hely helyett kettõnk közé vackolta be magát és ott aludt. Az újsondás varázsa!Kép
Szóval kitartás, és amikor csak lehet pihenj, ha õ is alszik!

Kata még csak az elsõ képeket néztem meg délelõtt, annyira volt idõm, majd nézem a többit is ígérem.

Ma megrendeltük Bánk tortáját a CBA-ban (Kata miután találkoztunk még oda is elmentünk, képzelheted a nagy szélben, volt vagy fél 2 mire hazaértünk). Nagyon aranyos mozdony lesz, kívül belül csoki, és az oldalán felirat. Nekem tetszik, remélem neki is fog, bár õ inkább majd az általam gyártmányolt kis tortából fog csak kapni!

Na megyek, szokásos esti fürdetés, stb. Gyertek sûrûbben, mert én ma is benéztem párszor de eddig nem írtam.

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Gergõ állapota röviden. Kedden este kihívtam az ügyeletet, mert magas láza volt és most már hasmenése is van a torokfájás mellett. Piros pöttyök jöttek ki a mellkasán, hátán, arcán, fejbõrén. Doki néni szerint a láztól, szerintem meg a Panadoltól. Mára már halványult, mert azóta nem kap Panadolt. Most Cataflam cseppeket kaptunk az ügyeletestõl. Étvágya semmi. Tegnap egész éjjel sírt, nem akart sem inni, sem enni. Remélem a mai éjszaka jobb lesz, mert hulla fáradt vagyok.

Norcsi:
Örülök, hogy már egy kicsit jobban vagytok! KépKépKépKépKép
Ajánlottak egy doki bácsit, aki nagyon jó, havi 3 ezer forintért bármikor felhívható és kijön házhoz. A Csonka majdnem átharapta a torkomat amikor felhívtam szerdán a pöttyök miatt. A doki bácsi a Bethesda kórházban dolgozik. Nem tudok róla többet és még magam sem tudom kihez menjünk.
De jó, hogy ti már a kanapé megmászásánál tartotok, Gergõ olyan türelmetlen, már szeretne kúszni meg ülni, de szegénykének még nem sikerül és ilyenkor nagyon dühbe gurul.

Sasha: Remélem a mai éjszakán te is többet tudsz aludni! KépKépKép

Kata: milyen aranyos lehet Peti, ahogy átölel és puszilgat, nem is kell ennél több egy anyának! KépKépKép

Mindenkinek nyugodt éjszakát! Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!!

Norcsi, én örültem, hogy hazaértünk, abban a szélben!!! Remélem, Bánk nem lesz betegebb, bár ahogy be volt bugyolálva, kötve hiszemKép Nagyon jó lehet a torta!! Jövõre mi is ott rendeljük!! Szorítok nektek holnap!!!!!!! Bánkóca, szülinapra tessék meggyógyulni!!! Vagyis dehogy arra sokkal - sokkal hamarabb!!! Norcsi, mennek a lányok oviba akkor is, ha Bánk neadj Isten még beteg hétfõn?? Nehogy még valamit összeszedjenek neki....Kép

Sasha! Tudom, hogy buta kérdés, de nem a sok tejcitõl nem alszik? Ez biztosan butaság, mert tejcibõl nem lehet túletetni. Ugye, figyelsz arra, mit eszel? Petinek az aludtejes-prószától fájt a pocija. (én ettem, de egy egész tepsivel, amiben több mint fél liter kefír volt + tejföl a tetejére........Kép A pocifájásra mi azt csináltuk, hogy jó meleg vasalóval megvasaltunk egy pelust, és persze nem forrón, de melegen a pocira tekertük. Szerette nagyon. De én valahol láttam szõrös (plüssállat alakú)melegvizes pici palackot, nem tudom, milyen a gyakorlatban, de megfordult a fejemben, ha nem nehéz, a pocijukra rakni, meg télen úgy sétálni...lehet, hogy naaagy hülyeség? Lehet. Így visszaolvasva. De 2 hónap, és tündéri gyereked lesz. (legkésõbb) utánna meg jön a fogzásKép
De disznó vagyok......Kép
Golyó!!
Sejtettem én, hogy nem ér semmit a Panadol meg a C vitaminKép
Nagyon szemtelen volt tényleg az ügyeletes orvos ?(a gyerekhez ügyeletet hívsz topicban olvastam, milyenek) Mennyire volt magas a láza???
Te ez a doki még engem is érdekelne!!!!!!!! Akkor is havi 3000 ha történetesen semmi baja a gyereknek hónapokig? Nappal is kijön? Írsz errõl egy picit többet??
Sok sok gyógypuszi GerinekKép Szegény manó!! Most már hamar meggyógyul, remélem. Fõzzél este kamillát, áztass bele 3-4 textilpelust, csavard ki, és teregesd az ágyára.

Nálunk lekopogom, minden rendben, vasárnap óta nem hány, szerda óta nem köhög, ma úgy néz ki az orrfolyás is múlóban, már csak 2x kellett leszívnom, akkor is csak átlátszó (nyál-szerû) pici jött. De este kettõ akkorát tüsszentett, és semmi nem volt az orra alatt.
Elaludt, 7-kor, felkelt egy fél órára, és 8 óta ismét alszikKép
Tegnap anyuéknál voltunk, egész nap csak oda aludt 1/4 órát, mást semmit, na húztuk a hazaindulást, nehogy a kocsiban elaludjon, de 1/2 6-kor kidõltKép Hazahoztuk, átöltöztettük, fel se ébredt. De evett tápot 3x is, igaz, a harmadikat már reggel. Viszont sokszor fennvolt az éjjel. Állítólag nagy hidegfront volt. Most már próbálom ezt figyelni, hátha fronttól is függ a dolog. Ha igen, legközelebbi front elõtt kap vibrucolt.
Sasha, errõl jut eszembe, a Peti a nagy szeles idõkben hasfájósabb volt. Lehet, hogy Gabóca is a tegnapi frontot érezte megKép
Továbbbra is tartom, hogy jó gyerekem vanKép ez már rekord azt hiszem, nem? Már vagy egy hete mondom????Kép
No megyek, elhatároztam, éjfél elõtt alszom 2 órát, ha tudok, akkor állítólag kevésbé fáradt az ember lányaKép

Puszi, mindenkinek jó éjszakát, a betegeknek jobbulást, most már tényleg, gyógyuljatok meg!!!! Gabó, hagyd aludni anyádat!!!!Kép

Puszancs:Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Golyó, hát nagyon nem jó híreket mondtál. Szegény Gergõ! A Panadolt mi is csak fájdalomcsillapítónak szoktuk, egy kalap sz@rt sem ér lázcsillapítás terén! Lehet hogy tényleg arra volt allergiás? Mi volt az ügyelettel? Légyszi itt is írd le, nincs nagyon idõm más topicban keresgetni!
Éjszaka hogy telt? Milyen magas volt a láza, tényleg?
A dokibácsi annyiért nagyon jól hangzik. Szerintem menjetek át hozzá, fõleg ha a mostanival annyira nem vagy elégedett!

Én lekopogom, ma voltunk fülésznél és azt mondta hogy szépen gyógyulgat!KépÚgyhogy hétfõn kontroll, aztán szerdán vagy csütörtökön is, mert akkor jár(na) le az antibiotikum (ha szedné, de ezt a dokinõ ugyi nem tudja). Szóval örülök. Annának meg szintén szerda vagy csüt. a kontroll, mert az egyik dobhártyája még be van húzódva... szóval jövõ héten kezdõdik az ovi, de majd azért kontrollokra is megyünk. (Kata, igen, viszem õket oviba, mert pl. úgy tudom csak megoldani a Bánk orvoshoz vitelét anélkül hogy Anyukámat megint ugráltatnám. Szegény lassan már ide is költözhetne annyit kell idejárnia bébysitterkedni!) Aztán a fülész után elmentünk Annának megvenni a téli bakancsát, nekünk évek óta a Sympatex vált be a Siestától, ez egy továbbfejlesztett változat, nagyon klassz, tényleg vízálló, de az ára elég húzós, 14.300.- volt. Viszont ez magasabb szárú már mint a tavalyi, így helyettesíti a csizmát is, magasabb hóban is jó. A Julcsinak tegnap a Babaneten hirdette valaki egy Elephanten csizmát vettem 4.000.-ért, alig használt, és újonnan az megközelíti a 20.000.-t. Így a Julcsinak most van az Anna tavalyi bakancsa, meg a csizma, ez így együtt nagyon jó lesz. A Bánknak még egy régi kis bakancs van, ha kapok vas. a börzén valami magasabb szárút olcsón, akkor vennék, az tényleg csak hó esetére kéne, mert azért õ még nem járkál. Jöttök vasárnap a börzére? Mi megyünk, bár nem sok mindent akarok, de azért ott a helyem. Pláne mert ingyen belépõnk van, úgyhogy ki kell használni!Kép

Kata, jó hogy Peti már ilyen jól van!

Sasha na hogy telt a múlt éjszaka? Jobban? Mi egy magocskás párnát rendeltünk Bánknak anno, a mikroban kell felmelegíteni, és nagyon jó volt a pocira, még sokáig csak úgy aludt el ha az rajta volt, de akkor már hidegen. Egyébként meg jó a nagyok fülére vagy szintén fájó pocakra, szóval bevált!Kép

Na megyek, puszi, és írjatok!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi: ledöbbentem a cipõ áraktól, kész anyagi csõd, KépKép örülök, hogy nekünk még idén nem kell. Én megyek a börzére, mert nem tudok már a gyerekre ruhát adni, olyan gyorsan nõ. Ha Gergõ most 74-es ruhát hord, akkor szerintetek milyen méretû téli ruhákat szerezzek be?

38,9 volt a láza amikor hívtam a Liget u.-i ügyeletet, elõször csak tanácsot szerettem volna kérni telefonon, de a hölgy a vonalban azt mondta kijönnek. Az ügyeletes orvos nagyon kedves és aranyos doktornõ volt. Nem olvastam más topikot errõl a témáról, de én nagyon meg voltam vele elégedve. Lelkiismeretesen megvizsgálta a Gergõt és utána minden kérdésemre részletesen választolt, pedig este 10 óra volt. Sõt még pénzt sem fogadott el, nagyon kellemesen csalódtam.

A körzeti orvosomban azt nem szeretem, hogy úgy tekint mint egy orvosi lexikont, aki mindent tud a betegségekrõl és tudja is gyógyítani a gyereket. Gergõ az elsõ babánk és ez volt az elsõ betegségünk nincs még tapasztalatom és gyakorlatom ebben, de azt hiszem azért van az orvos, hogy segítsen. Ti nem így gondoljátok?

Köszönöm a gyógypuszikat biztosan ez segített. KépKépKép Az éjszakánk már sokkal jobban telt. Már csak óránként keltem fel 15 percre, amíg ivott egy kis teát és megölelgettem egy kicsit. Pöttyök halványodnak, láz már nincs, hasmenés és torokfájás még van. Összességében azért már jobb a kedélyállapota és már jön vissza az étvágya. Ez már jó jel, szerintem hamarosan meggyógyul. KépKépKépKép

Sasha: csatlakoznék Katához, nálunk is sokkal nyûgösebb a gyerkõc ha fúj a szél.

Kata: amint többet megtudok a doki bácsiról tájékoztatlak. Nem vagy disznó, tényleg az elsõ 3 hónap a hasfájásról szól, utána az oltások és a fogzás, nekem mikor lesz jó gyerekem? KépKépKépKép

Úristen, egy regényt írtam, most abba hagyom, mert a végén még meguntok!

Pusssz! Golyó
golyó
 
 


Szia Golyó!

Hát igen, a jó cipõ ennyibe kerül. Rosszat meg tényleg nem érdemes venni, mert a lábát kockáztatja és szét is megy nagyon hamar. Mi az oviba kinti cipõnek mondjuk olcsó kínait használunk, de az napi egy-másfél óra, de hülyét kapnék ha ezeket a méregdrága cipõket rúgnák szét.
szerintem max. egy számmal nagyobbat, mert télen nem nõnek olyan ütemben. Mi már nyár óta 80-ast használunk, és még mindig jó rá, pedig már mindjárt itt a tél. Persze fel vagyok tankolva nagyobb ruhákkal is, de amíg jó rá, addig még ráadom a 80-asakat is. Egyébként hány centi a kisfiad?
Ez tényleg mázli hogy rendes volt, meg hogy pénzt sem fogadott el, ez azért csak a tájékoztatás kedvéért mondom a kivétel. Mi már rengetegszer "élveztük" az ügyelet elõnyeit, hát egy kezemen meg tudom számolni mikor volt dolgunk ilyen orvossal akirõl írtál. A többség a cipõjét sem veszi le, nem mossa meg a kezét, szóval....Kép
De igen, egy jó orvosnak teljes mértékben a gyerek érdekeit kell néznie, és a szülõt elfogadnia a hülye kérdéseivel együtt. Mert lehet hogy már a könyökén jön ki hogy egy nap már a 20. szülõtõl hallja ugyanazt a kérdést, de akkoris. Szerencsére én már megtaláltam az ilyen orvosokat, de volt jópár olyannal dolgom aki nem is akart válaszolni ha kérdeztem, vagy keresetlen hangnemben lehurrogott (pl. az elsõ homeopata gyerekdoki).

Mi is már javulgatunk. Aztán hogy ez meddig tart, pláne hogy a lányok hétfõtõl mennek megint oviba...

Jó hévégét mindenkinek!

Pussssz: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Jó hírem van KépKépKép Gergõ sokkal jobban érzi magát és ma reggelre kibújt a két alsó metszõfoga. Olyan édes vele, nagyon élesek és nagyokat harap velük. KépKépKép Még érzékeny lehet neki, mert amikor hozzáér a kanál grimaszol vagy sírni kezd. Most kenem dentinox-al. Szegénykének nem volt elég a betegség még a foga is kínozta. KépKép

Norcsi: nem tudom most pontosan hány centi lehet, mert régen mérték, de kb. 72-73. Este beszámolnék ha nem bánod, hogy mit sikerült vennünk.
Elsején Bánk 1 éves lesz, Gergõ meg fél éves. A legjobb munkaszüneti napon szülni, akkor mindig otthon lesz a szülõ a gyerek szülinapjakor. KépKépKépKépKépKép
Remélem a lányok nem kapnak el semmit az oviban és most már egészséges lesz az egész család! Kép

További jó hétvégét mindenkinek és holnapra jó börzét!!!

Pusssssz: Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Golyó! Örülök, hogy jobban vagytok! Nem lehet, hogy a foga miatt volt lázas? Vannak gyerekek, akik így reagálnak. Szerencsére Peti nem(eddig). ÉÉdes lehet, a két fogával. Mi süsünek hívtuk, amíg kettõ voltKép
Norcsi! Nektek is nagyon örülök, hogy gyógyultokKép Gondolom, börzézelKép én nem lettem kiengedveKép Hûû a vonatos torta nagyon jól hangzik. Nálunk az Anyósom tortája volt a befutó, (amúgy sütinek szokta csinálni apró kockákra vágva, és úgy is imádom) valami olyan süti, hogy megsüti a lapokat, amik kemények, fõz valami iszonyú finom karamelles krémet, és megkeni, másnapra naagyon puhára megpuhul a krémtõl a tésztaKép Ebbõl volt a téglalap alakú torta, nyalta is az ujjait tõleKép

Képzeljétek, (persze, biztosan elkiiabálom) de átaludta az éjszakát!!!!!!!!!!!!!!!!
Új idõszámítás szerint 1/2 10-kor feküdt, és reggel 1/2 7-kor kelt!
Kivételesen én is aludtam, nem is ébredtem fel, hogy na, mi van már???????
De az az egy aggaszt, hogy mindig kitakarózik, a hálózsákba meg belegabalyodikKép mi a megoldás erre?????? Jóó vasta pizsi, aztán kész? De tavaly is volt, hogy éjjel 17-18 fok volt a lakásbanKép
Ja, meggyógyultunk, úgy néz ki (ezt se kiabáljam el) már az orra sem folyik.
Viszont sajnos taccsolt pénteken, meg szombat reggel is, de én voltam mindkét esetben a hunyó, vagy a Monten desszert (tudjátok, reklám: Danikám a nagyi csomagol uzsonnát a buszon eszi a gyerek, kakaós-tejes gyerekuzsonna), na, pénteken azt evett, utánna kapott egy teasüteményt, na azt félrenyelte pedig nagyon puha volt, ott fuldoklott, én meg hátbavertem. Na, kijött a gyerekuzsonna isKép szombaton szintén azt evett, utánna elkunyizott egy kb 10 cm-es cserkészkolbászt, azt ette. Már az utolsó harapást rágcsálta a pofijában, amikor megjöttek anyósék, na, egybõl ügyürübügyürüüüü, megörült, félrenyelt, elkezdett köhögni, és újból taccs.......
Pedig már örültem, hogy lasan egy hete nem taccsolt. Bár ezt nem nevezném annak. Nem?

Na, megyek, mert elaludt, és meg akarom nézni a Bûvöletet, amit tegnap vettem felKép

Puuszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata: nekünk nem jött be ennyire az új idõszámítás. Gergõ eddig fél 6-kor kelt, ami ugye most hajnali fél 5. Kép Szegény nem értette miért ringatom, amikor õ már kialudta magát.Kép
Elég hideg van nálatok éjjel a lakásban, ha mindig kitakarózik én a jó meleg pizsire szavaznék vagy van egy drágább megoldás az elektromos hõsugárzó.
Ismerem én is azt a sütit, amirõl írtál és tényleg nagyon finom, de olyan hosszadalmas megcsinálni, nem? Kép

Norcsi: Hogy bírtad ezt az eszméletlen tömeget? 9-tõl 14-ig kint voltam és felvásároltam a fél börzét. Ki vagyok akadva a méretezéseken, az egyikbõl 68-ast, a másikból 74-est, a harmadikból 80-ast vettem. A végén már azt sem tudtam elképzelni mekkora a fiam, néhány ruha még nagy is, de remélem hamar belenõ. Következõ börze ugye csak májusban lesz?

Pusssssz: Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Golyó, és miket vettél? Nekem úgy jön be a börzézés hogy még nyitás elõtt odamegyünk, most is ott voltunk már 3/4 7-kor még be sem engedtek minket, aztán 7-tõl 10-ig vásároltam, kezdetben még sokkal nagyobb a választék, viszont sokkal kisebb a tömeg. Én rajzokat szoktam csinálni, a különbözõ méreteiket feltüntetem rajta, és viszem a mérõszalagot, és bizony mérek. Így nem a benne levõ cetlire figyelek, hanem a méréseimre, és így általában jól eltalálom a dolgot. Én imádom a börzézést, már elõre készülök rá, ahhoz képest hogy most nem is akartam sok dolgot venni, azért csak vásárolgattam. Meg pelust és baba-innivalót is vettünk, mert tényleg sokkal olcsóbb volt. Igen, májusig nem lesz újabb ilyen nagy, úgyhogy azért érdemes ilyenkor feltankolni. Azt viszont sosem fogom megérteni miért mindig hó végére teszik a börzéket!
Akkor egyszerre ünnepelünk pénteken!Kép Fogacskákhoz gratula, lehetett ez is oka a betegeskedésnek, nálunk van hogy csak ez a hõemelkedés oka. Köszi, és tényleg jó lenne ha nem szednének össze az oviban semmit.

Kata, nem ez a torta a hatlapos? Az biza finom!Kép Szóval átaludtátok az éjszakát?! Na ezért tényleg irigykedem de nagyon! Nálunk ez az átállítást plusz bekavart, teljesen meg voltak kergülve. Meg fõleg zavaró hogy már olyan korán sötét van.

Most megyek, jó éjt mindenkinek, puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Eddig csak gyors olvasgatásra jutott idõm, de most tudok irni is gyorsan kicsit!
Velünk annyi az újság, hogy rájöttünk közösen a párom, anyukám, meg én, hogy a Gabi nem mindig éhes és nem mindig fáj a hasa, egyszerüen csak csüngeni akar rajtam. Tegnap, meg tegnapelõtt iszonyat volt. Szinte semmit sem aludtam a 2 nap alatt. Gabi 3-5 órákat akart a cicin lenni és csak 2x aludta végig a 3 órát. A többi idõben ilyen 20 percekre aludt be. Én tegnap este már olyan szinten ki voltam készülve el sem hiszitek (na jó talán). Tegnap már a szemem nem birtam nyitva tartani mert annyira égett, fájt és szúrt, majd megõrültem. Megfájdult a fejem és olyan 8 órára már hányingerem is lett a fáradtságtól és attól, hogy még enni sem tudtam, mert a gyerek egybõl nyekergett, ha észrevette nem vagyok ott. Aztán 8 körül a párom és az anyósom elzavart fejni egy kis tejcit és bezavartak az egyik szobába, hogy aludjak már, mert igy rövid idõn belül kikészülök. Már csukott szemmel közlekedtem, úgy fájt már. Aztán lefeküdtem, a baba még hiányolt kb 30 percig, addig itt nyugtatgatták (elõtte kb 5 órát cicizett 20-25 perces bealvásokkal tarkitva) meg ringatták és még fél óra múlva odaadták neki a tejcit is és utána a babó is aludt éjjel 1-ig. Akkor én már 4 órája aludtam. Ekkor jött a párom ébreszteni és olyan kipihenten és üdén ébredtem talán el sem hiszitek mit jelentett az a 4 óra nekem. Megszopiztattam a kicsit, 15 perc alatt kiszivta ami kell neki, utána hagytam még egy 10 percig cumizni és már aludt is! Utána végig igy aludtunk éjjel. Iszonyuan jó volt végre aludni is! Szóval akár szemétség akár nem, de tényleg igaza van a páromnak, hogy igy nem mehetett tovább. Azóta Gabi 3 óránként eszik. Láthatóan, érezhetõen 15-20 perc alatt jóllakik és utána már csak cumizik. Viszont nem engedek, mert kell azért neki a komfortszopi, csak lecsökkentettem 20 percre. Ez igy 40 perc szopit jelent. Ha a Gabin múlna a komfortszopi eltartana egész nap. De csodálkozom, ha fáj a hasija, meg nem éhes (vagy mindig éhes) hiszen egyfolytában csorog a szájába a tej. Jaaa és úgy vettem észre, hogy az alatt a 2 nap alatt nem is volt annyi tejem, fõleg már a végére. Hát inni, enni csak negyed annyit birtam, mert idõm nem volt rá, mert inkább pihentem amennyit birtam. Szóval muszály volt ezt bevezetni, de nem igazán tetszik még a kicsinek, de sajna muszáj Ha elitéltek, ha nem, de a 3-5 óra már nem a komfortszopi kategóriába tartozik és ez most lehet hogy drasztikus lépés volt, mert igy kicsit még nyöszörög és karban van elringatva cumival, de igy kb 10-20 perc és alszik is 3 órát. De ha kevesebbet is aludna mondjuk 2,5-et akkor is megetetném, csak tudja megemészteni. Szóval ennyi...

Akkor ezek szerint mindenki kibörzézte magát?Kép Az jó! Most mondtam a páromnak, hogy jövõ májusban mi is megyünk úgy készüljönKép hihiKép
Hát nálunk az átállás semmibõl sem tartottKép Gabinak tök mindegy a lényeg, hogy max 3 óra mulva kaja legyen és punktum!Kép Most este is szopizott, utána 9-kor fürdettem és utána még komfortszopi volt, mert utál fürdeni, pelenkázni és öltözniKép Úgyhogy ez muszály volt, de amint láttam, hogy már csak a bimbó van benn és csak nyammogja, meg alszik rajta az ölembe vettem, nyügösködött, kapott cumit, én meg simiztem a kis arcát. 5 perc múlva cumi kiköp és még 5 perc múlva már aludt is. Azóta egyszer felriadt valamiért, de van ilyen zenélõ pörgõ-forgó és annak a zenélõ részét nagyon szereti hallgatni és arra visszaaludtKép Na most befejezem a regényemet!Kép

Puszi mindenkinek remélem mindenki nagyon jól van és az anyucik tudnak aludni
szép álmokat
sasha és Gabi-baba

Kép
sasha
 
 


Sasha ügyik vagytok! A komfortszopit tényleg ne engedd neki,mert ilyenkor szokott még a jó kis mellgyuszi is kialakulni a helytelenül bennlévõ cici nyammogásától.
Pihenni meg sokat, amennyit és amikor csak tudsz!

Börzézés nagyon klassz volt, én már megszoktam a tömeget, májusig gyakorolj a kisebb turikban!Kép

Óriási szél tombol kint, nagyon "örülök",m ert ma már mennek oviba a lányok, mi meg Bánkkal a fülészhez kontrollra. Na hát ehhez sem hiányzik a szélvihar!Kép

Ennek ellenére mindenkinek szép napot, és jó hetet kívánok!

Norcsi

u.i.: Az én kisfiam nagyon okos, és olyan édes, valamelyik reggel most a hétvégén úgy ébresztette az apját (aki szemüveges) hogy fogta az ágy szélére lerakott szemüveget és rárakta a fekvõ apja arcára, mert hogy annak ott a helye!Kép Elõtte már korábban jól megcsavargatta, most már ezzel nem foglalkozott, csak a "helyére" rakta! Olyan aranyos! És megtanult lemászni az ágyról!!! Lemászik és utána megtapsolja magát! De azért még résen kell lenni! Na eldugultam, pussssz.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi: Elõször is mi volt a fülészeten? Kép
Májusban követem a példádat a börzézéssel és a méretekkel kapcsolatban. Húúúú egy csomó mindent vettem: pizsamát, pulcsikat, rugikat, szabadidõ ruhát, sapit, zoknit, bundazsákot, harisnyát. Azt vettem észre, hogy 4 hónapos korig olyan kis édes ruhákat gyártanak, de a nagyobb méretekben (azért vannak kivételek is) olyan komoly színeket és mintákat használnak. Volt pl. fekete ruha, én nem tudnám a Gergõt feketébe öltöztetni. Ma kimostam mindent, holnap jön a vasalás. Kép
Apa és a Nagyi nálunk is szemüveges, Gergõ mindig lekapja a fejükrõl és összetapicskolja. KépKép Bánk édes lehetett és gratula a lemászáshoz!

Gondoljátok hogy a fogacskák miatt voltunk betegek? Akkor most ez lesz mindegyiknél? Jaaaajjjjj! Kép

Sasha: nagyon fontos a pihenés, egyél-igyál sokat nehogy baj legyen a tejcivel! Én néha még most is szoktam vasat bevenni ha nagyon fáradt vagyok, lehet hogy neked is bejön. Kitartás! KépKépKépKépKép

Kata: tényleg hatlaposnak hívják, ahogy Norcsi írja, isteni süti! Kép
Hogy van a jófiad? Kép
Nálunk csak akkor hány a gyerek ha ledugja a torkán az ujjait. Sajnos mostanában ezt sûrûn teszi. Kép

Pusssz: Golyó
golyó
 
 


Nem tudjátok mikor jelenik meg a Kismama újság? Lehet, hogy kilopták a postaládánkból? A hónap végén már jönni szokott.

Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Golyó, én úgy emlékszem, keddenként szokot jönni, az utolsó hét keddjén, úgyhogy nézd meg holnapKép Hát, szerintem a fogzásra rászedett egy kis bacit, azért volt ennyire durva. Az elsõ fogak minket is nagyon megviseltek, aztán egyre kevésbé. Szerintem, most is jön valami, mert felül 4 foga van (ezekkel nagyon szenvedett, mert nagyon lassan jönnek), alul meg még mindig csak kettõ van, és se híre se hamva a másik kettõnek. Viszont mostanában könyékig a szájában van, csak nem a rágók jönnek???
Hûû de irigykedem, pizsire már nagyon szüksége lenneKép Nem tudtok tippet, hol lehet jó vastag puha (flanel - szerû) pizsit venni???
No, Norcsi, mi hír a fülészrõl?? Gondoltam rátokKépNagyon cuki Bánk hogy le tud mászni. Ez a kis görcs csak felfeléKép

Nagyon jókedvû ma, egész nap röhög, meg idétlenkedikKépKép Ma mondta, hogy helló, hoppá, és továbbra is azt játsza, hogy beül közénk a kanapéra, egy puszi Apának, egy Anyának.....
Továbbra is nagyon aranyos, bár, nem tudom, mikor kezdõdik a dackorszak, de rájön sûrûn az "ötperc". Mutogatja, hogy meg akar nézni a polcon valamit, felveszem, nézeget egy csomót, de nem kér semmit, na ha leteszem, toporzékol, és nagyon-nagyon sír, krokodilkönnyeket hullat. Néha már félek, hogy valami baja van. ÍVagy ez egy évesen már "normális?" Mit kell csinálni ilyenkor? Honnan tudom, hogy hiszti, és honnan, hogy fáj valamije?
Ez a szél, nem semmi. Elég rosszul aludtunk, 11-ig fennvolt, és 8-kor kelt. De közte sokszor nyafogottKép

Na megyek, mert Apa jön "tamagocsizni"

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Na bejelentkezem, nagyon kedvetlenül, mert sajna megint nem jó híreim vannak!KépKépKép Voltunk ma a fülészeten, végigvártunk jópár embert, a Bánknak kutya baja sem volt, a folyosón kóricált, játszott a gyerekekkel, vigyorgott nagyokat. Aztán bementünk, na akkor már legörbült a kis szája, hiába sok negatív élmény érte már ott. Na aztán megvizsgálta a dokinéni és kiderült hogy mindkét fülét ÚJRA fel kell szúrni (múlt kedden volt felszúrva, de azóta sajnos benõtt a luk amit akkor szúrt és mögötte a genny meg csak gyûlt, azt mondta hogy mindkét dobhártya egészen ki volt domborodva a mögötte levõ váladéktól. Szóval egy a lényeg, megint felszúrta a füleit és rengeteg trutyit szívott le. Szegény úgy üvöltött...És most járhatunk naponta kontrollra, meg szedhetjük az ab.-ot mert most már elkezdtem, majd ha ebbõl kilábalunk akkor elmegyünk a homeopata fülészhez akirõl már annyi jót hallottam, de most a kezelés közepén erre sajna nincs mód. Tehát most bízom abban hogy az ab. nem teszi nagyon tönkre a bélflóráját (hasmenés stb.), meg abban hogy hamarosan teljesen rendbejön!!! Eléggé megijedtem mikor a fülész nekem szegezte a kérdést hogy nem akarom-e most (illetve a napokban) kivetetni az orrmanduláját. Naná hogy hevesen tiltakoztam, erre mondta hogy ha nem gyógyul meg még egy záros határidõn belül akkor úgyis az lesz a vége. Na ez gyõzött, szedjük az ab.-ot.Kép
Egyetlenegy jó történt csak ma, hogy állítólag postázták az engedélyezett építési tervünket. Ha megkapjuk indulhat az építkezés.

Hát ennyi történt velünk,a szél borzasztó volt, néha majd elfújt gyerekestül együtt.

Golyó, Kata köszi az érdeklõdést meg a drukkot, jöhet továbbra is a drukk, biztos segít hogy végre már meggyógyuljunk.
Na akkor jó sokat börzéztél Golyó Te is. És milyen fürge vagy hogy már a vasalásnál tartasz. Nekem is kellett volna ma mosnom, de így hogy állandóan orvoshoz rohangálunk úgy csúsznak a dolgok...

Kata, de jó hogy legalább nektek jó kedvetek van. Bár Bánknak azóta nincs rosszkedve, de holnap indul megint a tortúra... Pizsiket (egyberészest, olyan mint a rugi) a Kenguru Goldban lehet jó puhát kapni. A kétrészes nekik még nagyon nem ajánlott mert kilógna a derekuk... Én is általában rugit adok rá pizsamaként. Meg ha nem úgy alszik el hogy nem akarom felverni akkor adok rá hálózsákot is (nagyon utálja), ha nem zsákolom be, akkor meg takargathatom egész éjjel, bár ezt már szinte álmomban teszem mert mellettem fekszik.

Na most megyek mert már vacsira várakoznak, puszi, és jó éjszakát mindenkinek, állítólag holnapra már jobb idõt mondanak!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi! Nagyon sajnálom Bánkot!!! Sok-sok gyógypuszit küldök neki!!!!!!!

A börzeeredményekhez gratulálok! Eredményesek és türelmesek voltatok. November 23-án a Wekerlei Gyermekházban lesz a következõ.

Nálunk nagyon meleg van. A fiúk szintén kitakaróznak. De õk nem türnek meg pizsamát, trikóban alszanak. Szintén takargatom õket, de ahogy megérzik a takarót, már rugják is le magukról. Nekünk szerencsénk van mert tényleg nagyon meleg van nálunk.

Golyó! Tényleg nagyon aranyos lehet Gergõ a két kicsi fogacskával.

Gergõmnek is hétvégén tartjuk a szülinapját ( bár nov. 4-én született). A tortát már megrendeltük, de marcipánból keresek neki Süsüt (az a kedvence), ha valaki látott, segítsen.

Anyósommal megbeszéltük a Wc elméletet. Nem sok sikerrel. Állította, hogy " nem az õ sloziján kaptam el a gombácskát. Õ minden nap kitakarítja a wc-t, sõtt ha vendégek vannak, meg sem várja hogy elmenjenek õ már takarítja is. " Hát tíz éve ismerem õt, de ezt eddig nem vettem észre. Sõtt ha a tapasztalatom nem csal, nem a takarításról híres.Mondtam neki, hogy máshol pedig mostanában nem voltam, és nem szoktam leülni idegen wc-re. Tehát biztos, hogy a sógornõm fertõzött meg. Válasz: Á, egyáltalán nincs semmi baja a sógornõmnek, sosem volt gombás fertõzése!
Hát hiába hoztam fel számtalan esetet, még azt is letagadta, hogy a sógornõm kislánya valaha járt gyerek nõgyógyásznál. Kb. 20 perc múlva megérkezett a sógornõm, aki semmit nem tudott a beszélgetésrõl. Tomi úgy irányította a beszélgetést, hogy a sógornõm ( aki még mindíg nem tudott semmit) szépen gyanútlanúl elmesélte számtalan gombás és miegymásos fertõzését. Kibökte: jelenleg is van neki! Hát ennyit errõl.
Anyósom azóta csendben van és eltûri, hogy a gyerekeim a bilibe pisílhetnek csak. Én meg hazáig tartogatom.

Ennyit rólunk. Puszi.
TÁgi
tÁgi
 
 


TÁgi!

Köszönjük!
Ha jól rémlik a CBA-ban Süsü-s torta is volt, néhány nappal elõtte kell megrendelni, szerintem mindenképpen érdemes megnézni, vagy legalábbis elõtte egy telefont megereszteni hogy van-e.

Most megyek, csak beugrottam olvasni, de még seholsem állunk a készülõdéssel!

Puszi: Norcsi

u.i.: Hát ez a fertõzéses dolog nagyon vacak....
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi: Szegény Bánk és én már arra gondoltam, hogy meggyógyult. Ez az orrmandula kivétel sem valami jó. Kép Most még több pozitív energiát és gyógypuszikat küldünk KépKépKépKépBabának és mamának kitartás!KépKépKépKép
A vasalás ma még elmaradt, inkább sétáltunk egy nagyot, tegnap nem voltunk a szél miatt.

Kata: nálunk még elsõsorban a hálózsák jön be én most a börzén Kenguru goldosat vettem (2000 Ft), a pizsi amit szintén most vettem leginkább a rugihoz hasonlít.
Megkaptam a Kismamát, tényleg kedden jön. Köszi. Kép

TÁgi: Hol van a wekerlei Gyermekház? Bár annyi pénzt költöttem, hogy jobb ha nem megyek el és nem esem kísértésbe.
Anyósod nem valami megértõ típus, szörnyû ez a fertõzéses dolog. Én is nagyon óvatos vagyok ilyen dolgokban (wc-re ülés, szauna, medence, szolárium stb.), mert állandóan elkapok valamit. Mondjuk mostanában nem jutok el ilyen helyekre (wc-re igen) úgyhogy nem fenyeget a veszély.

Gergõ továbbra is nyûgõs, folyik a nyála és mindkét keze könyékig a szájában, lehet, hogy már jön a többi foga is?

Jól tudom, hogy 6 hónapos koráig dõl el milyen színû szeme lesz a babának? Nekünk még mindig kék.

Pussssz: Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Jajj, Norcsi, szegény Bánk!! nem úgy van, hogy ilyen picinek nem veszik ki a manduláját? Hát, durva lenne a kórház, meg a mûtét ilyen picurnakKép Szorítok, hogy gyógyuljon meg már minél elõbb!

Sasha: Hát ez a "komfortszopi" nem semmiKép nálunk is volt hasonló egy ideigKép kitartás. Már én is olyan voltam, mint egy zombi, mostanában kezdek magamhoz térni. Bár a szeles éjszakán többször fennvolt, tegnap ismét végigaludta az éjszakát!! Csak én nem, mert nagyon rosszakat álmodom mostanában (zuhan velem a lift, meg hasonlók)..Kép Én amikor ilyen pici volt Peti állandóan az ágyban kerestem, pedig sosem aludt velünk.

TÁgi! A Wekerlei Gyerekházban milyen nekünk való programok vannak?? Hogyhogy nálatok meleg van? De jó nektek! Tényleg, mikortól is alszanak a fiúk kiskanapén? Mert Peti nagyon jön-megy álmában, de gondolkodtam rajta, egyszerûbb lenne ha valamit akar, õ jönne oda, nem mi rohangálnánk egész éjjel, ha meg csak álmában nyüszizik, visszaaludna. Írjál errõl a tapasztalatodról, nálatok hogy van? Sötétben betalálnak hozzátok? stb..Kép

Golyó: Persze, a fogacskák ha megindulnak, jönnek egymás után (elvileg. Peti megállt 6 fognál). A szomszéd kisfiúnak is 3 jön egyszerreKépNálunk a hálózsákban alvás nem jön be, belegabalyodik és elesikKép Szerintem, ha most kék, már kék marad a szemeKép

Na megyek, mert Apa újfent tamagocsizik. Rendes volt a múlt héten szabira ment az országából, és nem hódítózott egy hétigKép

Puszi, Norcsi, nagyon nagy a csendKép minden rendben???

sziasztok: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Hát hogy rendben lenne nem mondanám. Ma is voltunk kontrollon (minden nap megyünk) és jó sok trutyit leszívott szegényke füleibõl. És amin nagyon meglepõdtem hogy azt mondta hogy tegnap óta a lyuk majdnem teljesen benõtt. Mikor ott értetlenkedtem, mondta hogy ilyen gyorsan gyógyulnak a sebei. Ami ugye más esetben tök jó lenne, de most nem annyira örülnék neki ha holnap mondjuk emiatt megint szúrni kellene, mert a trutyinak valahol ki kell ürülnie. Szóval holnap is megyünk, meg holnapután is, meg a jó ég tudja még meddig, bár péntek-szombat-vas. ünnep, úgyhogy akkor nem, meg akkor lesz a szülinap is, remélem addigra már teljesen egészségesek leszünk. Ja, és ma dupla szadizás volt sajna, mivel a másik fülésznek is megmutogatta a Bánkócát hogy nézze meg milyen csúnya a füle. Szegény mikor már bementünk a vizsgálóba na akkortól ordított addig amíg ki nem mentünk.

Kata, a bababörze miatt írta Golyó, legalábbis asszem amiatt kérdezte hogy hol van a Wekerlei Gyermekház, ugye?

Golyó. Én úgy tudom hogy még késõbb is változhat, de nem valószínû hogy már barnára váltana, de még szürke vagy olyasmi lehet. Vagy ne ijesztgesselek, maradjon inkább a kék?
Jöhet a többi fog is, nálunk is egyszerre jön mindig legalább négy fog, az más tészta hogy ebbõl kettõ bújik ki a másik kettõ meg még tovább piszkálja szegényt...

Kata. A mûtétet én sem támogatom, emiatt fogom majd elvinni a homeopata fülészhez, csak ezen legyünk már túl. Annának januárban vette ki ez a doktornõ, az volt a jó az egészben, hogy reggel bementünk, megvolt de. a mûtét, és délután már mehettünk is haza, nem kellett bent éjszakázni. De akkorsem szeretném Bánknál, pedig a dokinõ megnyugtatott hogy vette õ már ki 8 hónapos babának is az orrmanduláját. Hát nem lettem tõle nyugodtabb...

Köszi a szorítást, meg minden gyógypuszit meg pozitív engergiát, aranyosak vagytok, és ránk is fér sajna!KépKépKép

Most megyek, még nem vacsorázott a család.

Puszi, és jó éjt mindenkinek, és írjatok ám!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Hát remélem, Norcsi, most már kikeveredtek ebbõl a ronda fül-dologbólKép Nem is tudtam, hogy az orrmandula mûtét ilyen "egyszerû". Annának nagyon fájt utánna? Ezt az orron át veszik ki? Nagy szerencsétek volt, hogy délután haza is mehettetekKép Anna hogy viselte?
Remélem, csak azért nem írsz, mert te írtál utoljára, és nincs semmi baj.
Mennem kell, mert Olivér is itt van, Peti meg nem hagyta magát felöltöztetni, itt rohangál pelus nélkül. Ja, 4-bõl 3szor sikerül lemászni a kanapérólKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Norcsi: remélem mára nem kellett újra felszúrni Bánk fülecskéjét. Várjuk a beszámolót. Mi lesz veletek a 3 napban?
Holnap valószínûleg nem tudok netezni, úgyhogy Boldog Szülinapot! KépKépKépKépBánkóca tessék meggyógyulni erre a jeles napra! KépKépKép

Orrmandula ügyben: mi van akkor ha Gergõnek nagy az orrmandulája? Beszéltünk már a doki nénivel, hogy egyszer majd el kell mennünk a gégészetre, mert hangosan szuszog és sokszor alszik nyitott szájjal.

Volt valamilyen front az éjjel? Gergõ minden órában fent volt, de enni nem akart, csak mindig felriadt. Nektek, hogy telt az éjszaka?

Képzeljétek már próbálkozunk a kúszással, de még csak hátrafelé megy, mint a ráknak.

Kata: gratula Petinek a lemászáshoz. KépKép Irigykedhetünk még? Még mindig jó fiú?

Sasha: Minden rendben? Jól vagytok? Tudtál már egy kicsit aludni?

Jó pihenést és gyógyulást az elkövetkezendõ napokban.

Puszi: Golyó
golyó
 


Sziasztok!

Na voltunk ma is, nem kellett sokat várni, csak egy gyerek volt elottünk, igaz utánunk sem volt senki. Mikor bementünk csak akkor kezdett el sírni a Bánk, de akkor úgy fogott, hogy hárman kellett hogy lefejtsük rólam, hogy meg tudjuk fordítani, hogy meg tudja vizsgálni. Azt mondta hogy se nem
lett rosszabb, de jobb sem. Hát ez is valami, remélhetoleg a három napban nem lesz semmi, mert akkor ügyelet. Na még csak az kéne!!! Egyébként megint negatív lett a tenyésztése, vagyis nem sikerült beazonosítani hogy melyik
baci okozhatta a bajt. Lehet hogy vírus volt, erre mondtam hogy na akkor aztán az ab. semmit sem ér, de kijavított hogy nekik ilyenkor kötelességük ab.-t adni, mégha egyértelmuen vírusos fertozésrol van is szó, mivel könnyen
felülfertozodhet, és gennyessé válhat. Na errol ennyit, a lényeg, hogy nem bántotta és hamar végeztünk, és nem is sírt már egy ido után bent sem.
Ismétlés onnan hogy hétfon megint megyünk...Kép((

Golyó köszi a gratulát, már fél nap sincs addig hogy egy éves legyen a kis picúrom!KépKépKép Olyan mintha most lett volna, komolyan...
Az orrmandulája akkor tényleg nagyobb lehet. Azt szokták javasolni, hogyha láthatóan zavarja a légzésben, horkol, a száján vesz levegõt, vagy ha mindig valamilyen betegségek okoz, vagy éppenséggel hallásromlást, akkor érdemes kivetetni. Na én már errõl azért nem vagyok annyira meggyõzõdve... Szerintem mindenképpen több fülészhez vidd majd el, hogy egy épkézláb végeredményt kapj!

Kata. Azértis mentünk oda, mert körbekérdeztem anno a kórházakat hogy hol mennyi idõt kell a mûtét kapcsán bent tölteni, itt volt ez a lehetõség egyedül. Nagyon nem volt mindegy, mert Bánk akkor volt két hónapos, és nagyon rendesek voltak, mert bevihettem õt is, úgyhogy egyik oldalon feküdt Anna a mûtendõ (meg mûtét után is), a másikon meg Bánk egy kis rácsos ágyban, és akkor szoptattam amikor csak akartam, és akkor még nagyon jó kisfiú volt, majdnem végigaludta az egész idõt. Anna egész jól viselte, csak én nem azt az idõszakot amikor már kiment belõle az altató, illetve a tudata még nem volt éber csak a teste, dobálta magát, ordított, sírt, szóval szörnyû volt. Utána megnyugodott mikor tényleg felébredt, és este még egy hányás volt és kész, az is azért mert sok vért nyelt a mûtét alatt. Nem volt olyan vészes, néhány napos diéta volt csak utána. A száján keresztül veszik ki az orrmandulát.

Találkoztam ma Olivér anyukájával, õ mondta hogy azért facér mert Te vigyázol a fiára. Na mi csak ezek után mentünk a fülészhez.

Hát holnap asszem jó sok dolgom lesz, készülök a szombatra, de azért majd talán sikerül ide is benéznem4

Addigis jó éjt, puszi: Norcsi

u.i.: Nem írók, hol tetszenek lenni??????????????????????????
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Fantasztikus napom volt. Tomi kapott állást! Egész jó, hétfõn kezd. Már totál padlón voltam, mert a héten lettek készen a kilépési papírjai és kiderûlt, hogy már augusztus 31.-én kirugták a cégtõl. Állítólag már betegállomány alatt is kilehet rugni az embert. Ez elfogadható, csak korrekt lett volna, ha nem október végén tudjuk meg. Na most már mindegy.

Kata! Bence sosem aludt a rácsos ágyban. Gergõ egy éves kora óta alszik a heverõn. Amíg megszokta, a két kiságy között aludtam a földön. Amikor úgy éreztem, hogy már nem kell mellettük a földön aludnom, akkor mentem megint a párom mellé vissza. Nagyon nehéz volt megszokni, hogy nem a két picuri szuszog mellettem. Esténként becsuktam minden ajtót, csak az õ szobájuké és a mienké volt nyitva, hogy meghaljam, ha elindúlnak éjszaka és tutira célba érjenek nálunk.Õk elég sokat mászkálnak éjszaka. Sötétben is nagyon jól megtalálnak minket. Most már nem kell becsukni az ajtókat sehol.

Golyó! A Wekerlei Gyermekház a Petúr utca 7. sz alatt van, tel.:282-9895. Azt hiszem ha eladni akarsz, az asztaljegy 400 Ft. Ha jól emlékszem szombati napon lesz a vásár, délután 2-tõl.

Kata! Nem tudom, hogy Petit mennyire kötné le a bábszínház, de itt az is van. A Kispesti Újság-ban szokott lenni a havi program, 300 Ft egy jegy. Mi még nem voltunk, mert Bencével egyszer voltam bábelõadáson és nagyon megijedt az óriástól, azóta nem akar menni, de Gerivel is kikéne már próbálnom.
( Ez az elõadás a KMO-ban volt, itt is nagyon sok jó elõadás van.) A KMO-ban jó nagy a nézõtér, de állítólag a gyermekházban elég kicsi és nagyon meleg van. A Kispesti Újság-ban más programok is felvannak sorolva.

Golyó, Norcsi ! Mi lesz nálatok a szülinapi menü? Nálunk pénzhiány miatt csak melegszendvics, torta és saját készítésû krumplis pogácsa lesz. Úgyis mindenki délután jön.
Hát,jó készülõdést kívánok.

TÁgi
tÁgi
 
 


No, akkor szülinaposok sorbanKép

Drága Bánk! Nagyon boldog elsõ szülinapot kívánok!!! Nagy utat tettél meg eddig, csak így tovább! Legyél olyan édes aranyos gyerek, amilyen most vagy, nõjj nagyra, és szerezz sok örömet a szüleidnek!!

Picuri Geri! Nagyon nagyon gratulálok a fél éves szülinapodhoz!! Mondd meg Anyának, a java még csak most jön, csak gyõzzön utánnad menniKép (ajánlanám az actival vitamint, én is Peti fél éves korában kezdtem el szedni) Kép

Kedves Gergõ! Boldog-Boldog második születésnapot!! Most már nagyon ügyes lehetsz, te vagy most itt a legnagyobb szülinapos!! Léci kérd már meg Anyát, írja le nekem a krumplis pogi receptjét!

No, akkor mindenkinek:

Kép

Puszi, és jó és kellemes hosszú hétvégétKép
Mi megyünk délre Anyósékhoz, ahol ott lesz az egész család....+ a lépcsõ, ami mostanában naaagyon izgatja aPetit. Ha valaki elmegy tõlünk, vagy csak kinyitom a bejárati ajtót, és meglátja a lépcsõt, olyan üvültést levát, meg toporzékol, hogy csak na.......
Ettõl függetlenül továbbra is jófiú. Nagyon mókás volt, Andi barátnõm felment hozzájuk valamiért, itthagyta Olivért. A két gyerek elõtte labdázott, kergetõzött az elõszoba-konyha-nappali-kisszoba útvonalon, csak hát ugye nyílt az ajtó, meglátta a lépcsõt..... de csukódott is. Na megint ajtóverés, hiszti. Édes, amikor ilyenkor méltatlankodva nyenyenye-rézikKép Na Olivér meglátta, hogy Peti hisztizik, odamászott mellé, felállt, és szemtõl-szembe röhögte jó hangosan. Peti úgy meglepõdött, hogy abbahagyta rögtönKép
Még mindig van este pusziosztás (egyet Apának, egyet Anyának), labdázás 1/2 10-kor a folyosónKép dobálja egyedül, ja, és még mindig alszik éjjelKép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Na megyek, macskát festeni (rakott az Apósom egy fa deszkát az ajtaja alsó üvegére, hogy ha rohangál, ne törje be. Erre festettem (elõször rajzoltam) házikót, a kéményén gólyát, ablakába cicát, kerítést, mögé napraforgót, mellé kikötött kutyát, fát, rá egyesével leveleket, ágára baglyot, mosolygó holdat, csillagokat, a háttérben dombot, arra templomot. Naaa, el tudjátok képzelni??? Na, és festem egy ideje temperával..... már minden kész, csak az állatok nem. Azok a legaprólékosabak, ezért a végére hagytam. Egész jó lett ahhoz képest, hogy néha odajött , rángatott, rálépett az ecsetre, beletenyerelt a friss képbe..........

No, tényleg megyek, mert délre van jelenésünk Ladányiéknál....
Annak örülök, hogy peti már nem hagyja magát nyúzni. Mert a Csabi nagynénje hajlamos a szorongatásra........na most már üt vág ha nem teszik leKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


SZiasztok!

Minden születésnaposnak nagyon boldog születésnapot és külön köszönteném az anyukákat is, akiknek ugye nem kevés közük volt ahhoz, hogy itt lehetnek a gyerekek.

Mindenkinek jó hétvégét!

Most mennem kell fõzni amíg Hanna alszik.

Pussz
Tikk
tikk
 
 


Sziasztok kedves szomszédasszonyok!Kép

Mindenkinek nagyon köszönjük a gratulát Bánkkal együtt!

Kata.Legyen jó napotok anyóséknál, bár most már gondolom ott is vagytok. Én csak beugrottam mert épp a menü-készítés közben vagyok. Nagyon ügyes Peti továbbra is, a lemászásért gratula, nálunk már nagyon rutinszerûen csinálja, csakhogy ugyanezt adná elõ a pelenkázóról való lemászás kapcsán is, ami ugye kissé magasabban van.
Kreatív anyuka én is jobban voltam még amíg csak egy gyerekem volt. Akkor még csak egyszobás lakásunk volt, és úgy oldottuk meg hogy Annának legyen "külön" szobája, hogy a szekrénysorral leválasztottunk egy részt, ahova az ágya meg a játékai kerültek. Jó szûk és sötét kis folyosócska volt, ezértis dobtam fel azzal, hogy az egész szekrénysor hátára óriási csomagolópapírokat ragasztottam és egy mesekönyvbe illõ tájképet festettem állatokkal, napocskával, felhõkkel. Nagyon tetszett neki, és megvilágítva nagyon hangulatossá tette a szobáját. Hát azóta már csak kisebb kaliberû dolgokra futja, de az ablakukra én festettem matricákat, amit majd karácsony közeledtével aktualizálunk. A szobájukban is van egy csomó lógó "dísz" amiket én csináltam, az õ rajzaik sok helyre vannak kirakva, hát ilyenformán néz ki nálunk a szobájuk.

Tikk külön köszönöm mint anyuka a köszöntést. Annyira fura hogy már egy év eltelt, valahogy olyan volt mintha még csak most született volna. Az éjszaka többször is felébredt, és az egyik ébredése pont akkor volt amikor született (2.53-kor) talán a tudatalattija mûködött?!

tÁgi és Golyó nektek is boldog szülinapozást!
Ági kérdezted a menüt. Mivel ilyenkor a rokonság nagyját idehívjuk, úgyhogy teltház szokott lenni, leülõs, olyan asztal-körbeülõs kajáról szó sem lehet. Hideg cuccokat csinálok, sültcsirkét, mellet, néhány szelet disznóhúst is sütök, rablóhúst (illetve ezeket elõtte felmelegítem), baconba tekert májat, meg salikat. Ja, és a Bánk külön bejáratú kis tortáját is ma kéne megcsinálnom, a rendelt torta az más, lesz neki saját szétszedhetõ tortája is.

Na megyek is, mert a kaja valahogy nem készül magától!

Puszi, és nagyon jó hétvégét mindenkinek!!!

Norcsi, a lányok meg a ma egy éves Bánk!
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Most én is csak beugrok. Nálam a menü készítés ráér holnap, viszont nagytakarítás kellõs közepén vagyok. Csak leültem pihizni (lehet, hogy már fel sem álok innen).

Tikk! Én is nagyon köszönöm az anyaüdvözlést is. Tényleg nagyon jól esett!!! Hát ez már csak így van, hogy a jeles napokon nekünk jut a munka.

Kata! Nagyon ráérsz, hogy festegetsz!
Íme a recept: 0,5 kg liszt, kb. 4 db közepes méretû krumpli, 0,5 élesztõ (tudod, a kocka fele), 3 kávéskanál só, 1 dl olaj, tej
Az élesztõt egy bögre langyos tejben felfuttatom ( 1 kávéskanál cukrot is teszek bele). A krumplit megfõzöm, összetöröm.
A hozzávalókat összekeverem ( ha kemény a tészta, egy kis tejet teszek hozzá). Megkelesztem. Újnyi vastagra kinyújtom a tésztát, kiszaggatom és egy egész tojással megkenem. Elõmelegített sütõben nagy lángon sütöm. JÓ ÉTVÁGYAT!

TÁgi
tÁgi
 
 


Norcsi!


Boldog szülinapot az egyéves Bánknak! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép


Márti+Ármin
márti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: