Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Végre én is megjöttem. Túl vagyunk a lakásfelújításon 3 hónap hányáson, egy orvosváltáson. Szóval sokkal jobban érezzük magunkat Pöttömkével. Jelentem, mi is a Klinikára megyünk majd megszületni. Kép
Igyekszem mostantól aktívabb lenni.

Lányok, merre van Szegeden kismamaruha bolt?

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Edelweiss!

Melyik dokit váltottad le, és melyikre? Mi volt az oka?
Kismamaruha terén én sajna' nem tudok segíteni, mert nekem nem volt "igazi" kismamaruhám egy se.
Mikorra várod a babát?

Fanita!

Most nyáron mikor mentünk Sopronba Csornán is átmentünk. Miért pont Csornán vettetek házat? Azt hittem, hogy Makón is azért nem szeretsz lakni, mert hogy túl kicsi, és unalmas. Ha ott fogtok lakni mit fogtok csinálni? 5 évvel ezelõtt a férjed munkája miatt költöztetek Makóra? (Úgy rémlik mintha korábban ezt írtad volna.) Mi lesz az õ munkájával?
Ha kész lesznek a talis képek elküldöd majd? Szerintem mindenkinek tudod az e-mail címét, de azért leírom az enyémet a biztonság kedvéért: berenda@freemail.hu
Jut eszembe, ha tudnál "méltányos áron" olyan profi fényképezõgépet szerezni mint amilyen nektek van, én tuti vevõ lennék rá...

Gabómamó!

Az ismerõsöd babája nagyobb súllyal jön ki a kórházból, mint amennyivel született! Ez sem jellemzõ! Mondjuk az is igaz, ahogy számolgattam, hogy õ akkor már 1 hetes körül van. Ilyenkor 1-2 nap is sokat számít.
Bálint 4 naposan volt 2900 g, és 3030 g-mal született. Beni 3290 g-mal születet, és 3130 g volt mikor kiadták a kórházból.(Most nézem a kiskönyvében, hogy 3 hónaposan volt 4800 g.Annyi mint a tesója 1 hónaposan.)
Egyébként az ismerõsöd jól teszi ha nem idegeskedik, mert akkor tényleg lehet hogy kevés lesz a teje.
Bálintot itthon se, és a klinikán se méricskéltem. 3-4 naposan néha-néha lemértem egy-egy szopást, mert már mindenki azt kérdezte, hogy mennyit eszik a baba? Csak hogy megnyugodjon az ismerõsöd Bálintnál 50-60 g számított "rekordnak". És most itt tartunk! 1800 g-ot hízott nem egészen 4 hét alatt! De egyáltalán nem kövér, ezért is lepõdtem meg rajta, hogy már majdnem 5 kg!

Tegnap végül fél 1-kor kelt fel Bálint szopizni. (4 és fél órát aludt, utána 3 óránként kelt.) Ma egy kicsit korábban fektettem le (fél 8), hogy még ébren meg tudjam várni. Azt nem szeretem ha bealszok, mert akkor sokkal nehezebb felkelni hozzá. Utána áthozom a mi szobánkba, és reggelig ott alszik, hogy ne zavarja Benit, és hogy könnyebben meg tudjam szoptatni (félálomban).

Most már befejezem, mert nagyon megszomjaztam (írás közben bevágtam egy perecet, jó sós volt)!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!
Nagyon félek, hogy mi is csatlakozunk a torokgyuszi klubhoz. Marcicsek a du-i alvásából 20 perc után felébredt, és vagy fél órán keresztül keservesen zokogott. Kiderült, hogy belázasodott. A (leendõ) fogai stagnálnak, félek, hogy nem ez a baj. A torkát pedig nem tudom megvizsgálni. Nagyon béna vagyok? Ti hogy csináljátok?

Banita!
Nohát, ez a Bálint baba! Larához hasonlóan nekem is az a gyanúm, hogy vmi szteroid van a dologban!

Lara!
Babatejileg egy cipõben járunk. Marci nem az a válogatós fajta, és mégis, amikor nagy mellszélességgel megvettem neki a Milupát, csalódnom kellett... Szép nagy ívben kiköpte. Egyébként nekem azt mondták, a babatejeket, 3-as tápszereket már nem írják fel. Nekem is eszembe jutott, mi lenne, ha tartanánk egy kóstolót a babáknak? Bár Marci kapott utána pár próbacsomagot, ízlelgetésre, de egyik sem jött be.

Rita!
Szorítok nagyon én is!!!

Sziasztok!

Anita
fanita
 
 

 
 

Sziasztok megint!

Banita!
Aha, szóval kis porfészeknek tituláltad Csornát! A legközelebbi talin majd párbajozunk! Egyébként jól sejdíted, Csorna feleakkora, mint Makó és nem is túl izgalmas. De a valódi problémám az, hogy túlságosan sokáig éltem ott, (29 évig), és nem is gondoltam, mennyire mély gyökereket "eresztettem". Túl késõn akartam váltani.
Egyrészt iszonyatosan hiányoznak a szüleim, a testvérem és a többi szeretteim. Másrészt - és ez már prózaibb, de nagyon sokat nyom a latban - megszoktam azt, hogy sokkal jobb az infrastruktúra, másfél óra alatt Bp-re érhetsz autóval, vonattal egyaránt, jobb az ellátottság, úgy értem, olyan az üzlethálózat, hogy lehetõséged van választani, közel van Ausztria, Szlovákia (vagy 8-10 emberkén kívül az összes rokonom ott lakik). Tehát úgy konkrétan nem a szülõvárosom milyensége motivált, hanem az, hogy szeretnék közelebb lenni azokhoz az emberekhez és dolgokhoz, akiket és amiket szerettem/tek. Lehet, ha Szegedre költöztem volna, nem érezném ezt. De Makó azért más tészta, onnan már csak Romániába vezet az út. De néztünk mi házikókat Sopronban meg a környékbeli falvakban is, a Balaton-felvidéken, Gyõr vonzáskörzetében; hát, legalább kétszer ennyi kölcsön kellene hozzá, amellett pedig mindkettõnknek elölrõl kellene kezdenie megint, vadidegen emberek között.
A munkahely tényleg alapkérdés. Vannak alternatívák, de az igazit még nem választottuk ki. Idõ végül is van.

A képeket még nem hívattam elõ, mert nem lõttem el az összeset. Ne aggódj, mihelyst kész, röpítem! Ha géprõl tudok, szólok, de attól tartok, ez egy kivételes szerencsés vétel volt számunkra is. De végül is megettem már a kenyerem javát, ha majd arra kerül a sor, esetleg rád testálom...

Puszi!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok!
Bogit hétfõn délután elvittem a miniklinikbe, a délutáni ügyeletes dokihoz aki megvizsgálta és csak annyit mondott "minimális garat". A tüdeje tiszta jó orrlégzés és abszolút semmi levertség. Akkorákat kacagott hangosan a rendelõbe, ahogy egy másik kislány pattogtatta a labdáját Kép hogy kijött a doki megnézni ki nevet ilyen jókat Kép
Szóval hazaküldött a doki, hogy biztosan képzelõdöm.... És a 38,2 az még nem láz, csak hõemelkedés és nem kell betojni....de azért reggelre vigyek vizeletet, hátha ott a probléma...

Este 8-kor már 38,9 volt a láza. Kétségbeesve hívtam a védõnõt, hogy mit csináljak, de nem vette fel. Akkor hûtõfürdõztem majd adtam neki egy kúpot!Lement ugyan a láya, de 10 perc múlva újra 38,5 volt a láza. Majd 1 óra múlva 39,6 volt. Akkor megint hûtõfürdõztem, szegény úgy ordított és remegett a langyos vízben, úgy sajnáltam...
Ekkor kérdeztem meg Gabómamót, hogy hol az ügyelet. Felhívtam telcsin az ügyeletet elmondtam mi van, és azt mondta a doktornõ, hogy adjak Boginak kúpot de ha nagyon magas lesz a láza, azonnal vigyem be. Ekkor elsírtam magam a telefonba, mert iszonyatposan kétségbe voltam esve. Tök egyedül voltunk otthon. Férjem ugye nics, anyuék Jugóba, tesóm Pesten és még a szomszéd néniék, akik vigyázni szoktak babóra, õk is elmentek üdülni... Egyszerûen tök egyedül voltam és el nem tudtam képzelni mit csináljak vele, ha mittudomén pl lázgörcsöt kap vagy mi...KépKépKép

Akkor hûtõfürdõzünk sokáig. Az volt a csúcs, hogy tök jó volt Bogi kedve, nem sírt egy percet sem (csak amíg a langyos-számára lázasan hideg- vízben csücsükélt) sõt nagyokat kacagott, eszméletlen édes volt.
A lényeg, hogy sikerült lenyomni a lázát kb 3 óra alatt, így nem kellett bevinni az ügyeletre 'hál Istennek Kép

Másnap(kedd) reggelre vittünk vizeletet (negatív lett Kép)és a mi gyermekorvosunk nézte meg. Õ mondta, hogy szerinte vírusos torokgyulladása van.Írt fel C vitamin cseppeket, meg antibiotikumot. De azt mondta, hogy az antibiotikumot csak akkor kezdjem el adni Boginak, ha még csütörtök reggelre is lesz láza! Nem volt Kép Úgyhogy nem is adom neki a gyógyszert csak a C vitamint, de hát az nem gyógyszer, hanem gyógyszernek nem minõsülõ gyógyhatású készítmény Kép

Szerdára már semmi baja nem volt.
Azon csodálkoztam, hogy egyáltalán nem volt nyûgös, nem folyt az orra, nem köhögött, nem volt étvágytalan épp ellenkezõleg.....

Úgyhogy most babó jól van, viszont én elkaptam tõle, és most az ágyat nyomom. Kép Hörgõgyulladásom meg torokgyulladásom van. Szedem az antibiotikumot Kép 39 volt a lázam még ma reggel Kép Bogin szinte 1 nap alatt átment én meg a halálomon vagyok Kép már 3. napja.
Viszont a doki mondta, hogy járvány van és nem lehet ellene C vitaminon kívül mással védekezni! Benne van a levegõbe a sok baci meg vírus Kép
Úgyhogy mindenkinek ajánlom, hogy ne vigye közösségbe a babáját ha nem muszáj és soksoksoksok vitamiiiin!!!!

Minden babának és mamának jobbulást kívánok és bocsika ha tõlünk kaptátok el, nem tudtam róla, hogy Bogi beteg..... Kép
Sajnálom Kép

Puszi mindenkinek
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikõ!
Nehogy lelkiismeretfurdalásod legyen a torokgyuszi-klub miatt! Ezerfelõl elkaphatta bármelyikünk babája, itt a közvetlen környezetünkben is tök sokan betegek. Lényeg, hogy Bogi ilyen stramm kis csaj, és hamar túladott a víruskákon. Az más tészta, hogy épp te vásároltál be belõlük... Jobbulást, és vigyázzatok, nehogy ping-pongozás legyen belõle (bár a nevem elõtt, sajna, nincs dr; így lehet, hogy ez esetben ez nem is lehetséges)

Még egyszer jobbulást, sok puszi!

Anita
fanita
 
 


Anita!
HA még benézel:
írd már le légyszi, hogy Marcicseknek milyen kedvenc játékai és elfoglaltságia vannak így egy év körül.
Köszi:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Banita!
A Szabó Józsefet a Keresztúri dokira és azért, mert nem lehet most rá számítani. Nemrégen volt szívrohama, aztán bypass mûtéte és nekem nagyon nem úgy tûnik, hogy mostanában munkába áll. A Kaáliba már nem mehetek ha bármi is van, mert már elmúltunk 15 hetesek. Annyira meg nem lehetettem felelõtlen, hogy felügyelet nélkül hagyjam Pöttömkét. Bár igazából én mindig is a Klinikára akartam menni, szóval már régen érlelõdött bennem ez az orvoscsere. Az élet megoldotta a problémát. A Amit kiszámoltak a szülésre, 2003. március 21. Mit mondjak, csodaszép nap lesz. KépKép

Jut eszembe. Volt valamelyikõtöknek szemészeti gondja? Az új dokim elküldött a szemészetre, mert kb. 5 éve volt egy lézeres szemmûtétem, hogy nézzék meg szülhetek-e hagyományosan, vagy csak császárral. Gondolom az erölködés miatt.

Lányok, a torokgyuszira a mézet próbáltátok már? Mert nekem nagyon bejött már csak azért is, mert most nem szedhetek gyógyszereket.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok,

Edelweiss,

van 1 par Kismamaruha bolt. Pl: Mix uzlethaz emeleten. (Mikszath K. u. vege Mars ter felol)
Oskola u.
Brendon babbolt
Micimacko bababolt
Most ennyi jutott eszembe. Bar legtobb helyen eleg bena cuccok vannak, nagyon rizkan lehet kifogni divatosat. En varrtam es varrattam magamnak. Telir e nekem is kellene vmi meleg naci. A nacim nekem is bena altalaban tunikaval hordom. De tavaly osszel en is ugy jartam, hogy hirtelen hideg lett es venni kellett gyorsan vmit.
Ki lett az uj dokid? Mikorra vagy kiirva? Nagy mar a pocid. Az enyem elegge nagy szerintem.

Babatej probalkozos anyukak!
Szerintem egybol nem isszak a babok. Jazminnal is kinlodtunk egy ideig, mire megszokta a tapot. Igaz o a cumisuveget is akkor tanulgatta. Probalgassatok. Kulonben lehet belerakni kakaot, ugy legtobb baba szereti, vagy Mavi kavet, vagy gyumot.
Mi olyan tapot kapunk, amit 6 eves korig lehet feliratni.
Es 187 ft/doboz tejmentes.
AMit most kaptunk masik 2-ot az egyik szojas azt mar 1x probaltam, jazo ivott belole vmit, de utana a szokaksosbol meg behuzott. A 3. az felnotteknek is van akiknek vmi emesztorendszeri betegseguk van. Nagyon konnyu megemeszteni . Ezt meg nem probaltam. mondjuk 3x annyiba kerul.

A baratnom fia 6 eves koraig itta a tejmentes tapot cumisbol. Ugye elmult 6 es a tejet nem is issza meg, mert utali.

Nu ennyi jutott eszembe.
Cso mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Jelentem Lili is túl van a nehezénKép Csak egy napig volt lázas, de azért pénteken elvittem a dokinõhöz. A szokásos antibiotikum, kúp, de nem kezdtem el neki adni, mert most nem lázas csak be van rekedve és egy kicsit taknyos! Nekem is fáj a torokom, de jól vagyok! Jól összeszedtük ezt a bacitKép

Csak egy kérdésem van! Azok akik még szoptatnak miért kell babatejet adni a babáknak???????? Ha meg már elmúl 1 éves lehet tejes dolgokat is adni, persze mértékkel és kivétel a tejalergiások.

Üdv Éva
vevike
 
 


Sziasztok,

Eva,

Hanguci meg nincs 1 eves es nem is szopizik mar. Meg en ugy tudom, hogy nem art ha nem iszik meg a baba 1 eves kora utan sem tejet, hanem inkabb babatejet iszik, En bizti nem fogok adni tejet Jazonak.

Jazo ma nagyon nyugi volt. Tegnap meg ma alig evett. Lehet, hogy a fogoja jon. En is melegnek ereztem ma es megmertem a homersekletet, de csak 37,3 volt. Este furdes elott pedig mar 36,8. Remelem megusszuk, legalabbis a lazat. Mert akkor rogton antibiotikumot kell szednie szegenynek es azt mar neagyon nem akarom. A gomba gyogyot meg 1 hetig kell szednie. Ma furdi utan 1 szo nelkul elaludt kispoca, total faradt volt. Lehet, hogy az idotol?

Ja az elmult ejszaka ugy aludt, hogy reggel 6-ig meg sem szolalt. Akkor evett es 1/2 8-ig alukalt tovabb.

A mostani Kismamaban pont az alvas ill. nem alvas a tema. Azert eleg sokan kinlodnak vele. Irja, hogy az Aludj jol gyermekem c. konyv nem kaphato.

Agci,

te kincset orzol. Lehet, hogy meg parszor korbe fog futni a konyav a kov. baboknal. Az a baj, hogy az anyukak leirasa szerint van olyan babo, aki jol alszik es 1-2 eves koraban jonnek a gondok.

Kulonben a ferjem is gothoskodik, de isszuk a mezet teat renduletlenul.

Lara,
en is el kezdtem gyujteni neked a nyuszkat. Meddig kell bekuldeni?

Fanita,

szerintem Mako is porfeszek. De nekem jogom van ezt irni rola, mert en 20 evig eltem ott. Kulonben Csorna is eleg kis varoska. Bocsi. A noveremek tobb mint 10 evig Sopronban eltek. 2 eve jottek vissza, a noverem munkaja miatt. Annak idejen a sogorom munkaja miatt mentek Sopronba. Ok ne szerettek ott. A noverem mindig ki volt akadva, hogy minden az osztrakok kedvere van. Orosz pezsgo es kaviart mindig lehetett kapni, de kefir meg joghurt delutan mar sosem volt a boltban. Az uzletek pedig 5 zartak, mert az osztrakok ugyis addig befejezik a vasarlast. A fogorvosok arai osztrak penztarcahoz voltak merve. Sok helyen csak nemetul voltak kiirva a dolgok stb. Mondjuk ezekre a dolgokra 10 evvel ezelott panaszkodott, mar lehet, hogy ne igy van.

Nu ennyi,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
No, úgy tûnik, Marci nem a torokgyuszi, hanem a VAKLÁRMA-klubhoz akart csatlakozni. Éjszaka jól aludt, reggel jókedvûen ébredt, egész nap pörgött, se láz, se nyafi. Gyorsan lekopogom.

Gabómamó!
Szóval még egy párbaj.
Amit Sopronról írtál, attól tartok, még ma is igaz. Ismerõsök szoktak errõl panaszkodni. Sopronban drága az élet, ill. szervezkedned kell, hogy ne legyen annyira az. Fogorvos, fodrász, kozmetikus már nincs is, csak Zahnarzt, meg Friseuerin (vagy mi.) Én Szombathelyen tanultam, no ott dettó ez a helyzet, a saját bõrömön is tapesztalhattam. A fõsuli melletti tejivónál, ahol a napi betevõ kis kakaó-kiflinkért álltunk sorba, alig tudtunk bejutni az ötszáz guriga sajtot vásároló osztrákoktól. (Megjegyzem, az itteni Penny Marketben v. a Metróban sem szeretek nagyon együtt tülekedni a román és szerb szabadcsapatokkal.)
De a nõvéred esetében, ami a visszatérést illeti, nem vmi hasonlóról is volt szó, mint nálam. Úgy értem, nem a régi kerékvágásba kívánkozott-e vissza?
Lehet, hogy Jazót is környékezték a bacik, de Marcicsekhez hasonlóan õ is visszkézbõl elintézte õket. Hess!
Ja, a kakaóporos tanácsodat lehet, hogy kipróbálom.

Edelweiss!
Nekem voltak szemészetes kalandjaim röviddel szülés elõtt. A dokimnak elég késõn nyögtem ki, hogy hat dioptriás rövidlátó vagyok. Õ felküldött ott helyben a Vasas Szt. Péter u.-ban a szemészetre. Ott azt javallták, császár legyen. Miután befeküdtem a klinikára, a Szõllõsi tanár úr azon melegében megvétózta ezt, mondván, egyrészt 8 dioptria felett veszik fontolóra császárt, másrészt pedig csak a szemészeti klinika konzíliumának a javaslatát fogadják el. Végül spontán szültem. A Te eseted persze más, de ha a klinikán, szülsz, gondolom, neked is oda kell menned konzíliumra.

Ágci!
Igyekszem összeszedni a gondolataimat játék-ügyben - még mindig nagyon mennek a bújócskázós, kukucskálós játékok, azután, aminek nagyon örülök, most értek be igazán a könyvek amikbõl annyit összevásárolgattam már szülés elõtt. Most már Marci maga gondol egyet, kiválaszt egy könyvet, odahozza, felkéredzkedik az ölembe és olvasunk. Érdekes módon nem egy autózós fiúcska, inkább plüssállatozik, puszilgatja, cumival kínálja õket, me elõször pedig azt is láttam, hogy, hogy acumisüvegébõl itatja a sárga kutyáját.(Hát igen, a nemi identitás még kialakulóban...)
Azután pakolgat, van egycsomó dobozunk megy papírtáskánk, az egyikbõl ki, a másikba be. Naponta min. kétszer átválogatja a zoknis dobozát... A mûanyag építõkockákkal is csak a napokben kezdett el "rendeltetésszerûen" játszani.
Ami érdekes, nagyon szeret nálánál sokkal nagyobb tárgyakkal "megmérkõzni". Több labdája is van, de egy nagy strandlábdával játszik a legtöbbet. Cipeli a lavórt, beleül, rááll, a fejére húzza... ugyanígy abébitaxijával sem taxizik többnyire, inkább rááll, meg próbálja fel- vagy betuszkolni vhová... Gondolom, az általános, hogy amai babákat rendkívüli módon érdeklik a múszaki cikkek, mint telefon, tv, számítógép... ezekben általában kárt tesz. A floppí meghajtóm már nem mûködik, azt hiszem, megetette egy kis papírral...

Ha még eszembe jut vmi igazán értelmes, majd leírom.

Puszi!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok,

Fanita,

a kakot majd figyeld, mert szekrekedest okozhat. Igaz en csak 1 kicsi kanallal rakok a 2 deci tapba. ma vettem Maci kavet, holnap reggel kiprobalom.

Azert Sopron nekem szep varos maradt. Regebben mindig ott nyaraltam.

Remelem igazad van, a torokgyuszival kapcsolatban.

Nu asszem alvokara hajtom fejem,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó,Fanita:
Örülök, hogy Jazo meg Marcicsek KO-val ütötte ki a bacikat! Iszonyat lelkiismeretfurdalásom volt, az miatt, hogy lehet, tõlünk kaptátok el. Tényleg nem tudtam, hogy bennünket már letámadtak ezek az átkozott bacilusok! Remélem ezután se lesz babócáknak semmi bajuk! Fõleg Jazó miatt aggódtam!(persze indenki miatt is!!!) Sose tudtam volna megbocsátani magamnak, ha még ez is utóléri Õt miattunk Kép ! Sok sok C vitamin! Ja és a vitamin nem gyógyszer! Nem mindegy, hogy gyógyszer vagy vitamin. Egyébként cseppeket adsz Jázminnak Gabó? Hogy viseli? Bogi olyan pofákat vág hozzá....Kép

Lara,Vevike:
Hanga és Lili hogy vannak? Gyógyszereket kell még szednetek? Miket? De biztos, hogy virusos torokgyszijuk volt? Csak mert a tünetek, amiket feljebb írtatok, nem egyeznek ám meg Bogi tüneteivel! Vagy ez egyénenként változik, az immunrendszer erõsségétõl függõen? Nemtom....

Orsi:
Örülök, hogy jól érzitek magatokat az üdülésen. Milyen az idõ? Mit lehet ott egész nap csinálni? Oké, tudom 2 babával van tennivaló bõven, de mégis, kirándulási lehetõség, vagy esetleg termálfürdõ vagy ilyesmi van a közelben? További jó "õszölést" Kép

Rita:
Szorítunk nektek Kép Remélem összejön a baba hamarosan Kép Ahogy van valami, azonnal értesíts!

Edelweiss:
Nekem sose volt szemproblémám (kopp-kopp) de szerintem orvosfüggõ, hogy vállalják-e a természetes szülést, vagy császározni akarnak. Egy barátnõmre (neki nem szemproblémája, hanem trombózisa volt) Szabadkán rámondták, hogy császár lesz tuti. Szegeden a klinikán a dokija, meg teljesen ki volt az miatt, hogyan gondolhatott bárki is császárra. 2 óra alatt hüvelyi úton megszülte a babát komplikáció nélkül Szegeden Kép Úgyhogy szerintem, ha a dokid császárt javasol, konzultálj másik orvossal is ez ügyben! Legalábbis én így tennék. Szerintem sokkal "jobb" a hüvelyi szülés, mint a császár. Kép

Na megyek
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Sikerült újratelepítenem a gépet Kép, de minden elveszett róla Kép. A modemhez viszont nincs telepítõprogramom, így Internetezni még nem tudok. De jó lenne most egy kábelmodem!

A beteg babók remélem javulgatnak! Tegnap estére Lilinek is hõemelkedése lett, 37.1 volt hónaljban, fel is ébredt késõ este. De mára úgy tûnik, jól lett.

Gabómamó!
Most nem varrok Lilinek, mert a sógornõmtõl kaptunk egy rakat ruhát, nem is tudom már hova rakni, annyi van. Viszont nagyon varrhatnékom van, így varrok magunknak játszósgatyót. (Ha kicsit többet alszok.)
Én Lilire most hosszú ujjú kombidresszt adok, arra egy pulcsit, arra meg egy dzsekit. Alulra meg harisnyát.
Ja, Lilinek még 2 hónaposan is ritkaságszámba ment a 90 gramm.
Alig várom már a következõ babót, hogy ne legyen olyan hülye, mint Lilivel, és ne adjak neki már korán csúnya répát, meg almát.
Mizujs Jazóval? Ugye nem lett lázas? És a fogó kijött?

Banita!
Tényleg nem semmi ez a Bálint fiú! A végén egy éves korára utóléri Benit, ha így halad. Kép

Fanita!
Marci nagyon édi lehet, ahogy alkotja a "mondatokat".

Lara!
Jó gyorsan elõjöttek most Hanga fogai. Lilinek még mindig csak 4 van.
Lili Milumil HA tápszert eszik. Szerintem elég jó az íze. Bár lehet, hogy Hangucinak nem ez lesz a véleménye.

Edelweiss!
Jó, hogy végre megint itt vagy. Most már tessék többet írni! Kép

Rita!
Nagyon drukkolunk, hogy babó legyen! Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Ne haragudj nem akartalak megbántani csak ilyen bután sikerült a hangvétele a mondataimnak! Kép Tényleg bocsika! Tudod Lili egyáltalán nem allergiás semmire és nagyon szereti a joghurtot meg a tejet is! Mi is mindennap tejet ittunk(iszunk) reggelire és mivel állandóan kunyizott tõlünk, ezért is kezdtem el neki adni! Én úgy gondolom, ha már eddig nem lett a tejre allergiás, akkor már nem is leszKép Ugye nem haragszol????

Enikõ!
Lilinek nem torokgyuszija volt csak egy sima megfázás, szerintem mert csak 1 napig volt lázas! Még most is folyik az orra, de a hangulata az nagyon jó Kép Kép Kép Egyébként én is és api is náthás! Biztos megfáztunk a hideg lakás miatt!

Na sziasztok!
Éva
vevike
 
 


Sziasztok,

Eva,
nem ertem, amit irsz? Miert is kell haragudnom? Mivel bantottal meg? Kép Kép

Mi mar futunk!

Lanyok,
nalatok is volt tegnap aramszunet?
Nemtom 9 honap mulva mi lesz???? Kép Kép

Nu csok, mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szép napsugaras napot Mindenkinek!

Köszi szépen a drukkot, Lányok, de úgy néz ki, megint meg fog jönniKép. Szombaton már éreztem, hogy ez lesz, jól ki is buktam, amin a párom jócskán meglepõdött, mert nem szoktam igy elkenõdni. Jól kibõgtem magam a vállán, hogy nekünk már sosem lesz kisbabánk, már úgy szeretném érezni egy pici élet mozgását a pocimban, és hasonlók, és ettõl úgy megsajnált, hogy elmosogatott helyettemKép. Ma már jobb a kedvem, de nem sokkal, mert ez most azt jelenti, hogy ki kell váltanunk a páromnak a köv. injekcióját, ami megint egy vagyon lesz Kép. És ez azt is jelenti, hogy az elkövetkezõ 4 és fél hét az injekciókkal telik, utána kontroll, és ha jó lesz az eredmény, akkor leghamarabb decemberben jöhet a megbeszélt stimuláció (gyógyi, szuri, UH, stb.). Ez csak azért gáz, mert leépitések lesznek nálunk, és nagyon jó volna mielõbb bebabásodni, mert akkor ugyebár nem küldhetnek el. Igazából szombaton attól törtem le nagyon, hogy anyóséknál voltunk a sógornõmékkel együtt, akiknek most 9 hónapos a kislányuk. Nagyon szép és értelmes kiscsaj, most próbálgatja az elsõ lépéseket, és úgy belesajdult a szivem, hogy nekünk mikor lesz már ilyenünk...

Na, nem fárasztalak benneteket tovább...

EDELWEISSKép
nagyon örülök, hogy adtál életjelet magadról! Jó hallani, hogy minden rendben nálatok, csak igy tovább! Lehet, hogy jobban jársz a varratással, mintha vennél kismamarucit, akkor az legalább rád van szabva, és olyan fazon, ami jól áll.

Betegeskedõknek mielõbbi gyógyulást kivánok!

Pusszantás,

Rita
knérita
 
 


Sziasztok,

Eniko,
csak 2 napig adtam a C vitamint,mert szegenyt ugy sajnalom. Gondoltam maradjon mar neki legalabb 1 etkezes, amikor nem tomunk bele gyogyot. Eloszor csak ugy benyomtam neki, eleg fancsali kepet vagott. Utana megkostoltam es rajottem nagyon savanyu. Na de mi ez mar neki a gomba gyogyo utan.

Ildianyu,
a fogo meg nem jott ki. Lehet, nem is az a baj. De a multkor is 1 hettel a kijovetele elott nem evett 4 napig, meg akkor nyugizett.
A szakdolgozatod is elveszett?

Ugy latom Fanitat ingerelni kell Kép Kép, mert akkor surubben ir.

Rita,
en is megkonnyeztem, amit irtal. Mi is 1 evig probalkoztunk, utana az elso inszem sikerult. Most meg szerintem az elso peteereskor teherbe estem spontan.
Ti most hogy alltok? Inszemen v. Kaalison voltatok v. otthon probalkoztok? Nalad nincs is baj csak a ferjednel?

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Lanyok,

most jutott eszembe: pentelen 10-tol baba-mama klub a Vasasban. Remelem jottok.
gabomamo
 
 


Szasztok!
Arra gondoltam, hgoy a héten lehetne nálunk a tali, mert szerintem a babáink (már aki szokott járni) túl nagyok a baba-mama klubba a héten. De jövõ héten akkor odamehetnénk. Ne ijesztgessék a gyerkõceink a 2-3-4 hónaposokatKép (az anyukákat meg fõleg, ne.Kép) Nem?
A barátnõmnek (most 6 hónapos a babócája, Inci már inkább a köv. hetet ajánlotta.
Nálunk is áramszünet volt. No, most mennem kell.
Ágci

u.i. új kép a profilombaKép

Kép
Ágci
 
 


GABÓMAMÓKép
köszi az érdeklõdést. Aug-ban volt HSG-m, amin végül is átjárhatónak bizonyultak a petevezetõim (második nekifutásra), a hormonjaim is rendben vannak. Amúgy decemberben lesz egy éve, hogy babát szeretnénk, ez idáig sikertelenül. A párom eredményére azt mondta a dokim (a Sikovanyeczhez járok), hogy kiröhögnék az andrológián, ha ilyen eredménnyel (motilitás 32 %, a többi paramétere viszont jó) inszemet akarna csinálni. Ha ez a szurik után sem javul, akkor lehet, hogy lombik lesz a vége, bár bizom benne, hogy összejön természetes úton is. Majd meglátjuk.

ÁGCIKép
Cumi nagyon aranyos a képen! Milyen nagy már! Alszik már szépen?

Üdv,

Rita
knérita
 
 


Sziasztok!
Rita: Nagyon sajnálom! Ne legyél elkeseredve, biztosan sikerül! Amikor a legkevésbé számítasz rá, majd akkor fog összejönni Kép ez így szokott lenni!! Kép Csak a macsekokat pateroljátok ki a lakásból! Kép Nem egészséges egy fedél alatt élni macskákkal, na meg kutyákkal sem... nem bántás ként mondom, de tényleg, gondolj bele, mindenhol a macsakszõr, meg baci....
Akár milyen tisztaság van, elkerülhetetlen az érintkezés a fent leírt dologkkal. Lehet, hogy nagyon pedáns és tisztaságmániás vagy, de akkor is.....
Tudom, hogy semmi közöm hozzá, nem is beleszólni akartam, csak leírtam a véleményem ha nem haragszol! Kép
Mindent bele ami a babaprojectet illeti Kép!!!!!!

Ágci: Sajna mi nem tudunk menni a talira. Itthon vagyunk, mert vasárnap lesz Bogi keresztelõje és most arra "gyúrunk"! Kép Nagyon édi az új kép a profilodban Kép

Éva:
Hát a lakásban nálunk is iszonyat hideg volt. Pont amikor hazajöttünk,aznap kezdtek el fûteni Kép ilyen a mi szerencsénk Kép De nekünk, tuti, hogy torokgyuszink volt babónak is meg nekem is. Csak babónak, még van mandulája és neki nem ment rá a tüdejére! Nekem meg 5 éve kihúzták Kép és azóta mindjárt a tüdõm robban le Kép Sajna....
Boginak azóta sincs semmi baja!Hál Istennek! Én meg még mindig az ágyat nyomom Kép
Jobbulást Lilinek orrfolyás ügyben Kép Tényleg, orrszívóval szívod ki a trutyit az orrocskájából, vagy, hogyan oldjátok meg az orrfolyást???

Írtam, hogy Bogi 7500 grammos, meg 64,5 cm hosszú. Nem véletlenül olyan nehéz, mármint magához képest Kép
Kérdeztem a dokit, hogy fogjam-e diétára a gyereket, erre azt mondta, nem kell, mert tök jól néz ki Kép Jól van akkor egyen csak Kép
Tudom, hogy le fogtok cseszni, de akkor is leírom, adtam Boginak tejet! És imádja. 2/3-osat. Itt nálunk minden kisbaba kap tejet. Valaki születéstõl fogva azon cseperedik fel. És érdekes mód, itt nincs tejallergia... lehet, hogy azért mert nem gyári, hanem házi tejet adnak a babáknak, és nincs kezelve mindenféle antibiotikummal Kép
Ja! Meg újabban a spenót a favorit Kép Én is imádom a Bogi meg úgy tátja (jól írtam?) a száját, hogy nem gyõzöm kanalazni neki...
Lassan már majdnem mindent eszik amit mi. Még kb 2-3 hónapig fogok külön fõzni neki, minden nap, aztán majd azt eszik amit mi! A kezébe nyomok egy csirkecombot..... Kép Na jó azt azért még nem!!

Fanita: Találtál valamit a Yummie-Yummie-val kapcsolatban? Már nagyon rá vagyok (lennék) indulva Kép Van angol ovi Szegeden?

Ma felraktam Boginak a mi régi mese lemezeinkbõl egyet.Minden egér szereti a sajtot Kép a címe. Szerintem gõze nincs Boginak mirõl szól, de nagyon tetszett neki Kép Van benne zenebona is meg szöveg is és olyan bájos mese. Ismeritek???

Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Agci,

nekunk csak csut v. pentek jo.

Eniko,

nekem is csak 28 evesen jott ki a tejallergiam. Meg van ido.
gabomamo
 
 


Sziasztok:
Gabómamó:
Ezzel az erõvel semmit sem ehetne, mert minden allergén (vagy mindenben van valami ami allergén) ha azt vesszük, nem?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, több párbaj is készülõben...

Enikõ!
A jumit azóta nem kerestem, de még fogom! Egyébként szegedi oviügyben nem vagyok járatos, de biztosan vannak itt illetékesebbek... Annyit tudok, hogy egy nagyon kedves ismerõsöm rendszeresen jár egy oviba angol foglalkozásokat tartani.

No, többet nem tudok írni, mert ahogyan Gabómamó nagyon helyesen észrevételezte, nem kapok elég stimulust...

Puszi!

Anita

Ps: Ja, én most egy jó hétre eltûnök az éterbõl. Nagyon fogtok hiányozni, vigyázzatok Magatokra és a babákra!
fanita
 
 


Sziasztok!
Csak olvasgatni találtam:

"...A tehéntej a bociké

Komoly eltéréseket találunk, ha a nõi tejet összehasonlítjuk a tehéntejjel. Az anyatejben több a zsír, több a cukor, kevesebb a fehérje, kevesebb a vas és kevesebb a kalcium. Mégsem járnának jobban a babák a tehéntejjel. Az anyatejbõl ugyanis jobban felszívódnak ezek az anyagok. A baba szervezete a nõi tejben található összes telítetlen zsírt hasznosítja: az anyatejes baba székletében nincs zsír. Ez annak köszönhetõ, hogy az anyatejben lévõ zsírcseppecskék mérete éppen megfelelõ a gyermek szervezetében dolgozó zsírbontó enzimek számára. A tehéntej zsírcseppecskéi sokkal nagyobbak ennél. Az anyatej fehérjéjének nagyon kis része távozik a gyermek testébõl, a tápszeres gyermek viszont a fehérje egy részét visszaadja a természetnek. A vas biztonságos felszívódását egy csodás mechanizmus segíti az anyatejben jelen lévõ laktoferrin enzim segítségével. A vas a baba szervezetében ehhez kötõdik, és így könnyen hasznosul. A tehéntejben is van laktoferrin, de ezt csak a bocik tudják munkára fogni.

Ritkábban betegek az anyatejes babák

Csökken a fertõzésekkel szembeni ellenálló képesség a nem szoptatott csecsemõknél, akik fogékonyabbak bizonyos fertõzõ betegségekre, például a vérhasra, rotavírus-fertõzésre, középfülgyulladásra, RSV-vírusfertõzésre. - írja Armond S. Goldman, az University of Texas szakértõje.
A legfontosabb, amit az újszülöttek és a csecsemõk immunrendszeréért tehetünk, hogy a legkisebbre csökkentjük a koraszülöttek számát és támogatjuk az anyatejes táplálást. - olvashatjuk Dr. Megyeri Pál, a Szegedi Gyermekklinika orvosának nyilatkozatában.
Az anyatej dúskál a fertõzések elleni védõanyagokban. Egy amerikai felmérés szerint ha csak tizenkét hétig tartana is a gyermekek kizárólagos szoptatása, a betegségek megelõzése révén az egészségügy már ezzel is évi 2-16 milliárd dollárt takarítana meg. Ha az anya szervezetébe kórokozók jutnak, immunanyagok termelõdése indul meg. A ellenanyagok megjelennek az anyatejben, és a gyermeket megtámadó kórokozókat is elpusztítják. Az anyatej más módon is védi a csecsemõt. Alkotórészei között gyulladáscsökkentõk és az immunrendszer mûködését serkentõ anyagok is találhatók. Ezeknek az anyagoknak jó része hiányzik a tehéntej alapú tápszerekbõl.

A szoptatás a legjobb allergiamegelõzés

Az anyatejen kívül minden más táplálék fajidegen fehérjéket tartalmaz. A fajidegen fehérjékkel való elsõ találkozáskor az éretlen immunrendszer védekezhet, emiatt a fehérjével való következõ találkozás során veszélyes allergiás reakció alakulhat ki. Például: az újszülött életének elsõ napjaiban tehéntejalapú tápszert kap, mert attól félnek, hogy az anya teje nem elég. Ezután a gyermek kizárólag szopik, féléves koráig. Lassan különbözõ táplálékokat vezetnek be az étrendjébe. Amikor elõször kap tehéntej tartalmú ételt, széklete híg lesz, bõrén kiütések jelennek meg. Ettõl kezdve gyakran ágynak dõl, fõleg felsõ légúti fertõzések gyötrik. A hörghurutot gyakran nehézlégzés kíséri. A részletes kivizsgálás tehéntejfehérje-allergiát jelez: az étrendbõl minden tehéntejtartalmú élelmiszert ki kell iktatni. Ugyanez a lehetõség fönnáll a szójával kapcsolatban is, tehát a szójaalapú tápszerek is allergizálhatnak. A fiatal csecsemõ ezenkívül bármilyen ételre válaszolhat hasmenéssel, székrekedéssel vagy ekcémával. Az anyatej jelenti tehát a legbiztosabb védelmet.

Változik és alkalmazkodik

[...] A tej ellenanyag-tartalma féléves kor körül újra növekszik, éppen akkor, amikor a kisbaba kúszni-mászni kezd, s így nagyobb a fertõzés lehetõsége. Amikor a gyermek már szívesen eszik más táplálékokat is, a tej mennyisége csökken, és összetétele újra hasonlítani kezd a kolosztruméhoz. Az apadó tej hatalmas mennyiségû védõanyagot tartalmaz, ezzel biztosítja a gyermek éretlen immunrendszerének támogatását, egészen a szoptatás befejeztéig, ami ideális esetben kétéves kor körül következik be. A tápszerek sem egy etetésen belül, sem hétrõl hétre nem tudnak alkalmazkodni a gyermek igényeihez."


A részletes cikk az origo.hu-n van.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ismét én:
Jól vagyunk, jól telt a hétvégénk is. Kimozdultunk egy kicsit Bp-re, Cumika nagyizott egyet, nagyon élvezett mindent.
Az éjszakáink prímák, alszunk!Kép
De a tejcim kevesebb lett, hogy kimaradnak az éjszakai szopik. De napjában 3-4x még szopizik Cumi.
Vmelyik nap olvasztottam ki anyatejet, volt egy kicsi amit nem régen fagyasztottam le, raktam a fõzelékbe, de maradt még. Gondoltam odaadom neki pohárból. Láttátok volna milyen képet vágott. Nagyon édi volt. Megitta, de vhogy nem stimmelt neki minden. Látszott rajta, hogy filózik, hogy ez a csomagolás téma nem az igazi!

Gabómamó,
nem is mondtam, láttam rugalmas farmer anyagot, a Klauzál téren van egy méteráru bolt. Igaz elég húzós volt az ára 2500,- volt métere. De amúgy igen szép anyagok vannak ott. A kirakatban.
A flanelt úgy kell beavatni, hogy forró vízbe beletömködöm? Jöhet a válasz e-mailben is, csak most a laptopon pötyögök és a levélírás bonyolult.

FAnita,
jó pihenést és üdvözlöm a szép Sopront.Kép

BAnita,
jól vagytok?

Lányok, ki jön akkor jövõ héten babaúszásra?

Ildianyu,
milyen a nagypapáddal? Minden rendben?

Lara,
eszembe jutott, hogy Inci felír ám bármit receptre, csak szólj neki. Mármint babócáknak.

Mindenkinek jó éjszakát:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Igen, jól vagyunk, de most 1-2 napig nem lesz gépünk, úgyhogy ha meglesz a tali idõpontja küldenél egy SMS-t? Nem tudom hogy megvan-e a számom, a biztonság kedvéért leírom:30/483-3532

Fanita!
Mivel most 1 hétig úgysem vagy internet közelben felfüggesztjük a Sopron-Csorna-Makó vitát. De ha visszajöttél megkapod a kellõ stimulálást...!

Sziasztok:Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi az ötleteket! Azt hiszem, ezt a szemész orvost egy kicsit részletesebben kell akkor megbeszélnem a dokimmal, mert legutóbb csak annyit mondott, hogy nézessem meg magam, de ezek szerint nem ennyire egyszerû a dolog.

Gabomamo
Köszi a tippeket, majd szétnézek ezekben a kismamaruha boltokban. Nagyon kíváncsi vagyok a felhozatalra, bár épp most találtam ki, hogy biztos létezik kisbabás és kismamás Burda is, abban pedig mindeféle jó szabásminták. Szóval lehet, hogy alkotni fogok. Kép

Rita
Az állatokkal tényleg vigyázz. Ha allergiás vagy a kutya vagy macskaszõrre még vetélést is okozhat. Jobb félni, mint megijedni. A toxoplazmáról nem is beszélve.
Nem akarlak ám riogatni!!!!!!!!!!! Tévedés ne essék!!!!! Kép

Ágci
A flanelt úgy avasd be, hogy kimosod azon a hõfokon amin késõbb is mosni fogod, aztán száradás után kivasalod és már szabhatod is. Az elsõ mosástól mennek össze az összemenõs anyagok. Ilyen a vászon is.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Enikõ!
Örülök, hogy a környezetetekben senkinek sincs tejallergiája, de remélem, hogy nem is a te kisbabád lesz a kivétel! Tényleg nem mindenki lesz allergiás, aki bocitejet kap 1 éves kora elõtt, de olyan nagy százalékuk mégiscsak aéllergiás lesz, hogy inkább érdemesnek találták a szakemberek minden csecsemõtõl megvonni 1 évig, minthogy kockáztassanak. Talán ha kibírjuk azt a pár hónapot, akkor éveket spórolunk meg nekik, mert akkor egész életükben fogyaszthatják a tejtermékeket. Ha pedig türelmetlenek vagyunk és mégiscsak pont a mi kicsikénk lesz rá allergiás, akkor mi fosztottuk meg õket egy nagyszerû és hasznos tápláléktól a türelmetlenségünkkel és butaságunkkal.
Tudod, a tejallergia évekel késõbb is kijöhet és nem csak ekcéma, asztma formájában, hanem krónikus emésztési panaszokkal, magatartászavarokkal és egyéb nem specifikus formában.
Tudod nem az antibiotikumoktól lesznek allergiások a tejre a babák, hanem az idegen fehérjéktõl, pontosabban a laktoglobulintól. Ilyen a tojássárgája is és a glutén is a búzában, rozsban, árpában.

Valaki mesélte, hogy egy anyuka "nagy ügyesen kicselezte" a gyerekorvost és már 3 vagy 4 hónaposan ( vagy hamarabb? ) adott kenyeret a kisbabájának. Máig külön süti neki a gluténmentes lisztbõl a kenyeret mindennap.

Enikõ! Vigyázz a babád egézségére! A tejet nem csak a "vadul szoptatáspártiak" tiltják 1 éves kor elõtt, hanem a Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma is! Nekik már csak hiszel? Annyi finomság van még, amit kaphatnak a babák már fél éves kortól!

Menta
menta
 
 


Agci,

akkor mikor lesz a tallli?

Idoben ertesits!!!!

gabomamo
gabomamo
 
 


Szijasztok!

Edelweiss!Kismamaruhákat a Szuperhamburgeres uccájában az Égö Arany után lehet kapni, a Bartók Béla uccaban a Mix üzletház második emeletén, a Brendonban és a ReniTexben is érdemes megnézni.
A barátnömnek 4-es vagy 5-ös a szeme és emiatt császárral szülhetett a Klinikán.

Fanita! Én nem néztem meg Hanga torkát, hanem az orvos. Neki van pálcája meg pici lámpája amivel levilágit a torkába..
Honnan vettél babatej mintákat??? Pont ezen gondolkodtam, hogy tök jó lenne, ha lehetne valahol kapni mintákat, akkor azokat megkóstoltatnám Hangával, aztán amelyik bejön.
Marcinak akkor mit acc a babatej helyett? Mert nekem a doki hosszasan ecsetelte, hogy nagyon fontos lenne, ha Hanga meginná, mert a benne levö kalciumra nagyon nagy szüksége van, ésha máshogy nem megy, akkor keverjek hozzá gyümölcsöt, csak valahogy adjam neki oda.
Az más kérdés, hogy még 1dl-t valahogy belekeverek, de fél litert akkor sem tudok BELECSEMPÉSZNI a kajájábaKép

Enikö! Hát én is meg lettem volna ijedve a helyedben, de szerencsére minden jól alakult. Hanga már kifelé jön a betegségböl, már nem fáj a torka, viszont neki egyszer sem volt láza...Mi is elkaptuk töle, nekünk sem volt lázunk, csak egy kis torokfájás + orrfújás, de már én is majdnem gyógyultnak mondható vagyok. Szerintem nálatok valamilyen másfajta virus lehetett..
Ja és Hangának Amoxicillin-B nevü antibiotikumot kellett szednie egy hétig, semmi mást mellé.
Ha Bogi kap tápszert, akkor minek a tehéntej???

Gabomano! Hát én kakaót is tettem már bele, de ugysem kell. Nekem gyanús, hogy nem az ize miatt nem issza meg Hanga, hanem mert nem viz, mivel csak a vizet issza meg. A gyümilevet sem, söt a teát se mindig. A vizet viszont literszám. De azért próbálgatom, a vizesüvegébe beletettem a babatejet, néha TÉVEDÉSBÖL meghúzza, de ilyenkor egy kortyot lenyel és leteszi az üveget. Hátha eccer rákap...
A nyuszikat dec31-ig kell beküldeni, dejó, hogy gyüjtödKép

Vevike! Nekünk azért kell most adni babatejet, mert Hanga már nem szopik. Amig szopott, addig nem kellett. Tejes dolgokat pl.joghurt, túró, sajt már 1 éves kor alatt is lehet adni, de ez a babatej kimondottan a tehéntejet helyettesiti 1 éves koron túl is. Lili hány dl tehéntejet iszik meg egy nap? Mióta acc neki?
Egyébként minden doki más nézeteket vall. A sógornöm még mindig szoptatja a 19 hónapos kisfiát és az ö dokija 10 hónapos kortól javasolta neki, hogy adjon a babának tehéntejet.

Ildianyu! Amit én vettem az is Milumil, de nem HA. Hátha talán mégiscsak az izzel van a baj és azt szeretné!?

Ágci! Szóval akkor jövö7 péntek, vagyis 11.-e. Mi megyünk! Szerintem is inkább a nagyobb csoport kell már nekünk, igy nem tesznek majd kárt a kicsikben. Vagy inkább majd most a nagyok tesznek kárt bennük?!Kép
Ha a 7en lesz nálatok tali, akkor mi megyünk, Hanga már nem fertööz!

Rita! A jó eredményeitek azt mutatják, hogy nem fogjátok megúszni baba nélkül! Csak a legnehezebb kivárniKép Az egyik ismerösömék is sokáig próbálkoztak, aztán most lombikkal egyböl terhes maradt, már 11 hetes kismama, és ikrei lesznekKép

A Kismama újságban volt egy Disney könyvklubos szórólap, ha belépek ebbe a könyvklubba, akkor minden hónapban küldenek egy Disney könyvet 1100Ft-ért. Én tök szivesen belépnék, mert szeretnék majd Hangának Disney könyveket venni, de azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy még ez korai lenne. De most olvasom Fanitát, hogy Marci kiválaszt egy könyvet és odavisszi, hogy abból olvasson neki Anita.
Szóval szerintetek érdemes lenne már most belépni vagy még várjak vele, ugysem érdekli még a könyv.
Meg azon is gondolkodtam, hogy mikortól érti meg a mesét ha olvasok neki...?

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok Szegediek!
Nemtudtok véletlenül egy Pegego Veneziat, ami egy két éves és eladó?
Hol van Szegeden Bababizi?
Köszi, Mimó
Névtelen
 


Sziasztok!

A fentiekkel tisztában vagyok. És köszi, hogy leírtátok a véleményeteket.

Menta:
Mondanál nekem egy két "finomságot", amit már adhatok babónak? Most van a 7. hónapban Kép
Naponta 2x eszik tápszert. Reggel meg este. Napközben nem fogadja el. Reggel tápszert kap 210-240 ml. Uzsira babánt kap,barackot vagy almát, ebédre husilevest és valamilyen fõzeléket(krumpli,zöldbab,zölborsó,sárgarépa...stb). Majd délután szintén gyümölcsöt eszik és este fürdetés után benyomja 240 tápszert! Kép Naponta 2x kakil, reggel és délután. Miket adhatok még neki, a fent leírtakon kívül??? Kép

Gabómamó:
Neked anyukád adott tehéntejet 1 éves korod elõtt?? És az miatt vagy most allergiás?? Ez biztos? És miket nem ehetsz???

Edelweiss:
Hogy érzed magad? Mocorog már babó???? Mesélj valamit, olyan rég volt már amikor Bogi a pocakomban volt! Kép És mi a konkrét probléma a szemeddel???

Most mennem kell
puszi
enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Cumika megbetegedett, a héten nálunk nem jó a tali. Majd holnap írok.

Ágci
Ágci
 


Enikõ!

Igazából semmi gondom a szememmel, csak kb. 5 éve volt egy lézeres látásjavító szemmûtétem, aminek az a lényege, hogy a szaruhártyából elpárologtatnak egy picit és ezzel korrigálják a látást. A dokim erre mondta, hogy meg kell nézetni, mert valószínûleg vékonyabb a szaruhártyám mint amilyennek lennie kellene, de egyáltalán ne biztos, hogy vészes a dolog és csak császárral lehetne szülni. Meg kell nézetni. Egyébként nagyon értékelem benne, hogy ennyire odafigyel rám. Kép
Pöttömke még azt hiszem nem mocorog, vagyis nem tudom mit érzek. Kép Idõnként "szurkál" egy kicsit a méhem, de éppen csak annyira, hogy érezzel egy kicsit. Teljesen szabálytalan idõközökben. Még nem érzek bugyborgást sem, de a párocskámat rávettem a minap, hogy hallgatózzon egy kicsi és amerrõl szurkált arról hallott bugyborgást. Szóval nem értem a dolgot. KépKép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok,

Mimo,
a Lengyel u.-ban van bababizomanyi, ott mar lattam PP. Venezia csak hasznaltat fogsz tenyleg talani, mert a modell mar megszunt. A Milano szinte uanaz.

Eniko,
epret, mandulat, tejet stb. ne ehetek. Szules utan meg tejtermekeket sem tudtam enni, mint pl. sajt, kefir, mert attol is dagadtam allandoan. Jo par gyogyszerre vagyok meg allergias es meg a nikkelre is.
Igen adott anyukam tejet. 35 evvel ezelott sajnos az volt a divat, meg hat tap nem volt meg. Ugy tudom 6 honapos koromig szoptatott anyukam, de majd megkerdezem. 4 honapos koromtol dolgozott, es reggel meg este megszopiztatott.
Kulonben Jazmin sem fogadja el nappal a tapot, csak ritkan. Inkabb vizet iszik.

Lara,
szerintem erdemes gyujteni a konyveket, ha ugyis meg akarod venni. En is el kezdek majd venni konyveket, mert olyan dragak es ugyis csak dragabb lesz.

Vettem tegnap a Brendonban 1 kismama gatyot, barsonybol. Hatul is meg elol is szabalyozhato. Pont nekem valo. Kép

Edelweiss,
az elso babonal vegig fajt a mehem. Es mar reg elmultam felidos, amikor mozgast ereztem. legalabb 23 hetes voltam.
Most megint fajdogal a mehem es most mondhatom igazan hatarozottan , hogy rugdos Gomboc. Este szoktam altalaban erezni.

Agci,

Gabonak jobbulast!

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Napsugaras jó reggelt!

ÁGCIKép
Cuminak jobbulást! Mi történt, megfázott vagy valami csúnya virus? Küldök egy kis gyógyitó energiát +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!
Nagyon érdekes volt a cikk a tejcsirõl, tetszett!

LARAKép
igen, nagyon bizom benne, hogy ez az injekció (ha már ilyen sokba került) tényleg használni fog, és egy-két hónapon belül + hirekkel jelentkezhetem. Azért remélem, hogy nem a lombik lesz a megoldás, hanem hamarabb spontán összejön a babó, de majd kiderül. Tényleg nehéz kivárni, mert már több mint egy éve próbálkozunk, de azért az jó, hogy most már tudjuk, mi a gond, kezeljük, és bizunk a mielõbbi "siker"-ben.

EDELWEISSKép
a macskaszõrre szerencsére nem vagyok allergiás, de van két cica anyukámnál, az egyik az enyém, csak mikor költöztünk, nem volt szivem kiszakitani a megszokott környezetébõl és elszakitani a kis cimborájától, ezért maradt otthon, de nagyon hiányzik (egy gyönyörû orosz kék). Ismerem a toxoplazmózis veszélyét, de ezt bárhol és bármikor elkaphatod (pl. egy park padjára leülve), tehát ettõl nem félek, meg el is olvastam róla mindent, megkérdeztem dokikat, és azt mondták, ha esetleg történik is friss fertõzés, az is nagyon jól kezelhetõ gyógyszerekkel. Jó, hogy a dokid igy odafigyel Rád, jól rémlik, hogy a Keresztúri?

ENIKÕKép
már nem vagyok annyira elkeseredve, szerencsére alapállásban elég optimista természet vagyok, igy ma már aránylag jókedvem van, délután megyünk a párommal Szegedre, egy kis bevásárlás, meg mozizás a Plázában.

GABÓMAMÓKép
de jó Neked, hogy már érzed a picurkát a hasadban! Most tök sárga vagyok az irigységtõlKépKép (de nem komolyan ám!). Remélem, hogy én is nemsokára hasonló élménybeszámolókkal jelentkezhetem (ha lesz otthon net, mert per pill a melóhelyrõl szoktam). Az viszont engem is mindig felháborit, hogy mi pénzt van pofájuk a könyvekért elkérni, az ember (én legalábbis) egy vagyont tudnék otthagyni minden egyes alkalommal a könyvesboltban.

Na, befejezem kisregényem, mindenkinek további szép napot!

Puszi,

Rita
knérita
 
 


Bemásolok egy képet a cicusról, hogy látható legyen, miért hagytam anyukámnál nehéz szivvel.

Kép

Cupp,

Rita
knérita
 
 


Ez a piszok nem másolta be Kép, pedig olyan szép macs...

Megpróbálok egy kisebbet:

Kép

Rita
knérita
 
 


Hurrá, sikerült!

Na, milyen???

Rita
knérita
 
 


Köszi a címet.Egyébként nem szûnt meg, a honlapjukon még rajta van.
Mimo
Névtelen
 


Sziasztok!
Rita:
Örülök, hogy "jobban" vagy! Ha nem gondolsz folyton a babára, hidd el, hogy pikk-pakk össze fog jönni Kép Kép és nemsokára neked is ott fog mocorogni a pocakodban Kép

Én személy szerint kutyapárti vagyok, és õszintén szólva ha nem lennének macskák a földön, azt is kibírnám Kép Macskakedvelõi szemmel biztos nagyon szép a cicus, de engem valahogy nem vett le a lábamról. Egyébként a toxoplazmózist nem tudom , hogyan tudják jól kezelni gyógyszerekkel???Attól a babának komoly betegségei lehetnek Kép Inkább arra kellene figyelni, hogy az anya ne fertõzõdjön meg.És akkor nem kell gyógyszerekkel folyamodni.

Orsi: Megjöttetek a nyaralásból? Milyen volt? Élménybeszámoló????? Kép

Pocakosok: A Renitexbe láttam még egész jó kismamarucikat, érdemes bekukkantani! Van ami kimondottan csinos! Kép és azért ez elég ritkaságszámba megy ami a kismama kollekciókat illeti! Kép

A tejrõl még valami. A köztudatban (itt nálunk) úgy van, hogy jobb a tej, mint a tápszer. Mert a tápszer MÛ a tej meg igazi. Az aranysárga Újházi tyúkhúsleves finom husival,sok sárgarépával, zöldséggel, káposztával, hagymával, petretselyemzölddel ...stb...Istenien beízesítva az igazi, míg a zacskósleves... hát, hagy némi kívánnivalót maga után... fõleg szakács szemmel nézve......Kép
Na ez pont ugyanaz, nem? És a szója is érdekes, mármint hogy allergén, mert van bébiknek és gyerekeknek készült keksz szerüség, (gyerekeknek babapiskóta formájú, a babáknak darált)ami kimondottan szójából (meg búzalisztbõl is) készül! Én ezen nõttem fel, és a Bogi is minden nap kap belõle a reszelt almájába "áztatva". Imádja, mert nagyon finom! Itt ez a legnépszerûbb babaelemózsia Kép. Sõt tejbe áztatva cumisüvegbõl kapják a babák!!! Ezért is van a dobozára rárajzolva egy cumisüveg! És amikor elvittem Szegedre és a védõnõm megkérdezte, hogy miket eszik már babó, megmutattam és azt mondta, hogy a szója jöhet! Semmi vész, ja és azt is mondta, hogy joghurtot is nyugodtan adjak a gyereknek... Adtam is! Szereti! Nagyon kevés féle tápszert lehet itt kapni, de egyik sem hipoallergén.Legalábbis én még nem láttam itt olyat, pedig szétnéztem. És mégsincsenek allergiás babák! Szerencsére! Szerintem épp attól lesz valaki allergiás, hogy túlzottan kikímélik kiskorában és a szervezete nem lesz ellenálló, mert nem találkozott idejében a különbözõ enzimekkel, fehérjékkel....stb Itt van pl a védõoltás. Kis dózisban kap a baba kórokozókat, hogy a szervezete önállóan ellenanyagokat termeljen. Ha nem termel megismétlik. Így ismerkedik meg a bacikkal, és a szervezet fel tud készülni arra, hogy ha majd nagyobb dózisban jönnek a bacik, támadásba lendülhessen. Nem?
Na mindegy, nem filozofálok tovább, én ebben hiszek, és kész! Mert magamon tapasztaltam.

2 éves korig az ideális szoptatni???? Nem sok az egy icipicit? Lehet, hogy régimódi vagyok, de azért ez egy picit túlzás, szerintem!

Ja még valami! A dokink azt mondta, hogy a babák immunrendszere 3 hónapos korukra kiépül. Viszont olvastam valahol, hogy kb 1 éves korukra. Szerintetek?

És miket adhatok még Boginak enni? Olyan uncsi, hogy minden nap ugyanazokat kapja, szeretném kicsit változatosabbá tenni picuri étrendjét! Kép

Köszi! Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Rita! Szerintem már csak pár hét kérdése, hiszen megvan a kulcs a problémához! Nagyon szoritok!
A cica nagyon szép!

Gabomano! Hát én is irigykedem Gombóc mocorgása miatt!
Nemsoká mehecc a 2.genetikai UH-ra. Mikor lesz?

Enikö! Most ne érts félre, nem akarok senkit megbántani, de azért mert kint hülyeséget csinálnak, attól még nem kell neked is azt csinálni! Gondolok itt a tehéntej adásra. Azért mert ott mindenki azzal itatja a gyerekét, nem biztos, hogy jól teszik.

Ágci! Mi baja lett Cuminak? Ugye nem komoly!

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

LARAKép
köszi a dicséretet Aramis nevében is! A próféta beszéljen belõled, hogy pár hét és...

ENIKÕKép
nem akarok vitatkozni Veled a toxoplazmózisról, de mondom, orvos mondta, hogy jól kezelhetõ a friss fertõzés, és nem árt a babának, tehát én meg vagyok nyugodva, le is zárhatjuk a témát szerintem. A tehéntej-témához pedig csak annyit fûznék hozzá, hogy sok mindenkinél nem baba- ill. kisgyerekkorban jelenik meg az allergia, hanem késõbb, fiatal ill. felnõtt korban, anyukámnak is 40 éves kora után jelentkezett az, hogy mindig felpuffadt a tejtõl, amikor pedig nem ivott, akkor nem volt gondja sem. De én nem akarok beleszólni, ez pusztán az én véleményem, és tényleg a Te szived joga, hogy Bogi babát mivel táplálod.

ÁGCIKép
Cumi hogy van? Remélem, már jobban!

Pusszantás Mindenkinek!

Rita
knérita
 
 


Enikõ!

Hát már jó sok mindent kap a babád! Még egy-két dolog hozzájuk:
cékla, sütõtök, tök, rizs, csicsóka, spenót, cukkini, saláta (fõzeléknek), brokkoli, fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, uborka sütve vagy fõzve, körte, petrezselyem. Egyébként csak neked tûnik uncsinak Bogi étrendje, neki még biztosan nem. Mi vagyunk így "elkényeztetve" a nagy választék miatt.

A tápszer azért jobb, mint a tej, mert noha tehéntejbõl van, de kisebb koncentrációban tartalmazza a káros fehérjéket. A szója hasonlóképpen okozhat allergiát, mint a tej, sõt keresztreakció is lehet köztük, ami azt jelenti, hogy ha valaki pl. a tejre allergiás, akkor nagy a valószínûsége, hogy a szójára is.
Érdekes az elméleted az allergiáról és az oltásokról, de sajnos nem helytálló. A tej már egyszeri adásra is okozhat allergiát arra nagyon érzékeny egyénekben, de általában a rendszeres korai fogyasztása okozza az allergiát.

Nagyanyáink, dédanyáink korában még sokáig szoptatták a babákat, csak az anyáink korában lett divat a tápszer meg a méricskélések. Az anyatej azonkívül, hogy optimális táplálékforrás tartalmaz élõ sejteket, immunanyagokat, amelyek segítenek a baba immunrendszerének, ami még egy éves korra sem teljesedik ki egészen. Ezeket a leghiperebb-szuperebb tápszerek sem tartalmazzák. És persze a szopizás egyfajta lelkitöbblet is, közelség, intimitás a biztonságot, vígaszt nyújtó anyával. Bizony egy 2 évesnek is nagy szüksége lehet erre. Nem káros, sem az anyának, sem a babának, sõt. Akkor miért ne?

Enikõ! Örülök, hogy nem sértõdtél meg, azon, amit írtam, kicsit féltem, hogy így lesz, hogy így kéretlenül beleszólok. De nem bírom ki, amikor látom, hogy valakinek az egézsége forog kockán.
Nagyon ajánlom még neked a La Leche Liga honlapját: www.lll.hu Olvassgass azon a weblapon, talán az még nálam is meggyõzõbb. És akkor talán képzettebb leszel a védõnõdnél és a dokidnál is, ami nagyon fontos, mert sajnos sok szakember még mindig a pár évtizeddel ezelõttieket hangoztatja, nem képzi tovább magát.
Szia!
Menta
menta
 
 


Rita! Tényleg nagyon szép a cicád!!!
Nézesd meg a tpxoplazma ellenanyagszintedet és ha jelen van az IgG, akkor nyugodtan tarthatsz cicát, mert akkor már tutit nem kapod el a toxoplazmát mégegyszer és az a legmegnyugtatóbb! csak egy vérvétel! Én is megcsináltam és van is egy cicánk.
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Én is kidõltem. Szerencsére Lilinek nincs baja, tegnap este egy kicsit taknyos volt, de mára már semmi baja. Kép Bezzeg én. Kép Szerintem csak a kimerültségtõl van.

Rita!
Csak biztatásként mondom, hogy nekünk Lili 14 hónap próbálkozás után sikerült teljesen spontán. Kép Tudom, ez nem vígasztal, de kívánom, hogy hamarosan Neked is legyen egy babó a pocakodban.
Én nem vagyok odaáig a cicákért, de ez a macsek tényleg szép. Kép

Ágci!
Cuminak jobbulást! Mi a baja?
Nagypapámról majd írok emilt, ha kicsit magamhoz térek. Sajnos katasztrofális a helyzet. Kép Múlt hét kedd óta gyökeres fordulatot vett az életünk. Kép

Lara!
Szerintem is érdemes már a könyveket gyûjteni. Azt nem tudom, hogy mikortól értik a történetet, de én mostanában minden este lefekvés elõtt olvasok Lilinek. Tudom, hogy nem érti még, de mindig rámutat valamire, és akkor azt megmondom neki, hogy micsoda, és mondok róla egy történetet. Nagyon tetszik neki.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Elõre bocsátom, hogy az alábbi írásom magánvélemény, az LLL-nek nincs hozzá semmi köze!

Enikõ, javaslok néhány finomságot, a halászlét kihagyom, azt már úgyis adtál Boginak.

Körömpörkölt, csípõs lecsó, pacalpörkölt, resztelt máj, kakaó, tejeskávé (de teljes tejbõl, nehogy már fölvizezd szegénynek) és ki ne hagyd a mogyorót! Lángos, kóla, nyalóka, gumicukor. Gondolom, epertõl, szedertõl sem lesz baja, felétek ez nem szokás. Nagyon szuper helyen laksz, csupa stramm, belevaló kis kölyök él arrafelé, nem lesznek allergiásak semmitõl, nem úgy, mint más, nyamvadt földi halandó.

Ha még eszembe jut valami, feltétlenül megosztom veled. Addig is írd meg légyszíves a védõnõd és az orvosod nevét!

Többektõl kértél már tanácsot itt a Babaneten, írtál a Ligának, de továbbra is csak fújod a magadét. Senki nem fogja rád erõszakolni, hogy másképp csináld, csupán abban próbálunk segíteni, hogy a megfelelõ információk birtokában hozz döntést. De az a döntés a tied, bármi legyen is. Mivel te vagy az anyja, úgy teszed tönkre a kislányod életét legjobb tudásod szerint, ahogy akarod. De szerintem , az ilyeneket, mint te, büntetni kéne a gyermek egészségének tudatos veszélyeztetése miatt. És ha rajtam múlik, pár év múlva lesz ilyen törvény.

A férjem szerint: Enikõ nem is létezik, csupán egy unatkozõ mizantróp gyenge agyszüleménye, amivel kedvérevaló vitát próbál gerjeszteni az öntudatra ébredõ szülõk között. Ezt bizonyítja a legszebb magyar nõi keresztnévbe rejtett szójáték is: enni kõ.
Gondolkodni pedig tanácsos.

Iboly
iboly
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: